Quizz (7.x-6.0-alpha4) - en to pl translation catalogue (234 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Next
pl: Dalej

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Type
pl: Typ

en: Actions
pl: Akcje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Explanation or submission guidelines
pl: Wskazówki lub instrukcje dotyczące dodawania zawartości

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: view
pl: przeglądaj

en: unpublished
pl: nieopublikowane

en: Edit
pl: Edytuj

en: None
pl: Brak

en: Response
pl: Odpowiedź

en: Weight
pl: Waga

en: Link
pl: Odnośnik

en: Category
pl: Kategoria

en: Add category
pl: Dodaj kategorię

en: edit
pl: edytuj

en: Back
pl: Wstecz

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Teaser
pl: Skrót

en: Total
pl: Razem

en: Question
pl: Pytanie

en: All
pl: Wszystko

en: Allowed
pl: Dozwolone

en: Always
pl: Zawsze

en: Never
pl: Nigdy

en: Up to date
pl: Aktualne

en: Score
pl: Wynik

en: Published
pl: Opublikowane

en: 1 day
pl: 1 dzień

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Terms
pl: Terminy

en: browse
pl: przeglądaj

en: Time limit
pl: Limit czasowy

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Choices
pl: Wybory

en: Handler
pl: Format

en: Random
pl: Losowo

en: Latest
pl: Ostatnio dodane

en: unanswered
pl: brak odpowiedzi

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Do nothing
pl: Nie nie rób

en: Full
pl: Pełny

en: Result
pl: Wynik

en: You
pl: Ty

en: published
pl: opublikowany

en: Display name
pl: Wyświetlana nazwa

en: Publishing options
pl: Opcje publikacji

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: first
pl: pierwsze

en: Choice
pl: Opcje

en: revert
pl: przywróć

en: Revision
pl: Wersja

en: current revision
pl: aktualna wersja

en: Forbidden
pl: Niedozwolone

en: last
pl: ostatnia

en: Review
pl: Podgląd

en: Finished
pl: Ukończono

en: Questions
pl: Pytania

en: Select
pl: Wybierz

en: Publish
pl: Publikuj

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
pl: Zawartość została w międzyczasie zmieniona przez innego użytkownika. Zapisanie zmian było niemożliwe.

en: Available
pl: Dostępne

en: empty
pl: pusty

en: Feedback
pl: Prześlij opinię

en: Finish
pl: Zakończ

en: Choose one
pl: Wybierz jedno

en: Generate
pl: Generuj

en: of
pl: z

en: Revision information
pl: Informacje o wersji

en: Parent ID
pl: Nadrzędne ID

en: Delete link
pl: Odnośnik usuwania

en: Multilingual support
pl: Obsługa wersji językowych

en: 1 time | @count times
pl[0]: 1 raz
pl[1]: @count razy
pl[2]: @count razy

en: Supply a number of days to calculate the default close date for new quizzes.
pl: Podaj liczbę dni do wyliczania domyślnej daty końca dla nowych quizów.

en: Manage questions
pl: Zarządzanie pytaniami

en: Number of questions
pl: Liczba pytań

en: Backwards navigation
pl: Cofanie pytań

en: The date this @quiz will become available.
pl: Data od której quiz będzie dostępny.

en: Default summary. Leave blank if you don't want to give a summary.
pl: Domyślny tekst podsumowania quizu. Pole może pozostać puste, jeśli nie przewidujesz takiej możliwości.

en: A collection of questions designed to create interactive tests
pl: Zbiór pytań stworzonych dla testów

en: Questions updated successfully.
pl: Pytanie zostało zmodyfikowane.

en: The default number of days before a quiz is closed must be a number greater than 0.
pl: Domyślna liczba dni przed zakończeniem quizu musi być większa od 0.

en: This @quiz is not currently available.
pl: Ten @quiz nie jest obecnie dostępny.

en: In Progress
pl: W trakcie

en: Pass rate
pl: Wskaźnik zaliczeń

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: New revision
pl: Nowa wersja

en: Allow question status changes to create a new revision of the quiz?
pl: Czy wymuszać nową wersję dla quizu jeśli zostanie zmienione pytanie w nim użyte?

en: The number of random questions for this @quiz have been lowered to %anum to match the number of questions you assigned.
pl: Liczba losowych pytań dla tego quizu została zmniejszona do %anum ze względu na zmianę liczby pytań powiązanych z quizem.

en: There are currently not enough questions assigned to this term (@random). Please lower the number of random quetions or assign more questions to this taxonomy term before taking this @quiz.
pl: Brak wystarczającej liczby pytań związanych z tą kategorią (@random). Zmniejsz parametr losowej liczby pytań lub dodaj więcej pytań związanych z tą kategorią przed przystąpieniem do quizu.

en: There was an error updating the @quiz.
pl: Wystąpił problem przy aktualizacji quizu.

en: Control aspects of the Quiz module's display
pl: Ustawienia wyświetlania dla modułu Quiz

en: Default number of days before a @quiz is closed
pl: Domyślna liczba dni dla zamknięcia quizu

en: Allow quiz creators to set a pass/fail option when creating a @quiz.
pl: Zezwól autorom quizów ustawiać opcję zdane/niezdane przy tworzeniu quizów.

en: Enable UserPoints Module Integration
pl: Włącz integrację z modułem UserPoints

en: Parts of this @quiz have not been evaluated yet. The score below is not final.
pl: Nie odpowiedziano na część pytań, zatem wynik poniżej nie jest ostateczny.

en: Set the maximum allowed time in seconds for this @quiz. Use 0 for no limit.
pl: Ustaw maksymalny czas na rozwiązanie quizu w sekundach. Użyj 0 jeśli bez limitu czasu.

en: If checked, marks scored in this @quiz will be credited to userpoints. For each correct answer 1 point will be added to user's point.
pl: Jeśli zaznaczone - wynik uzyskany w quizie będzie zaliczany do userpoints. Każda prawidłowa odpowiedź będzie odpowiadała jednemu punktowi.

en: Summary text if passed
pl: Tekst podsumowania w przypadku zaliczenia quizu

en: Default summary text
pl: Domyślny tekst podsumowania

en: Result Option
pl: Opcje wyników

en: The start must be less than the end of the range.
pl: Wynik od musi być mniejszy od wyniku do.

en: The ranges must not overlap each other. (%intersect)
pl: Przedziały dla opcji nie mogą na siebie wzajemnie zachodzić. (%intersect)

en: !title Results Notice from !sitename
pl: Powiadomienie o wynikach quizu !title z serwisu !sitename

en: Test Description : !desc
pl: Opis quizu: !desc

en: You have already passed this @quiz.
pl: Już zdałeś ten quiz.

en: Number of random questions
pl: Liczba losowych pytań

en: Quiz State
pl: Status quizu

en: Quiz revision(s) to use
pl: Wersji quizu do wykorzystania

en: Latest: most recent version of the quiz ONLY.
pl: Ostatnio: Tylko najnowsza wersja quizu.

en: Initial: original version of the quiz ONLY.
pl: Tylko pierwsza wersja quizu.

en: All: ALL versions of the quiz.
pl: Wszystko: Wszystkie wersje quizu.

en: Used for Quiz Status
pl: Stosowane dla statusu Quizu

en: When this agument is used, this box must be checked if the Quiz Status field is to work properly.
pl: Jeśli używany jest argument pole musi być zaznaczone dla poprawnego działania pola statusu quizu.

en: Include random questions?
pl: Dołączyć losowe pytania?

en: Whether or not questions set to "random" should be included in the count.
pl: Czy pytania losowe mają czy nie mają być zliczane.

en: Not Started
pl: Nie rozpoczęte

en: Question Status in Quiz
pl: Status pytania w quizie

en: Use Quiz Results
pl: Użyj wyników quizu

en: Use Quiz Questions
pl: Użyj pytań quizu

en: Secondary Grouping
pl: Dodatkowe grupowanie

en: If you are looking to generate a list of either quiz questions or quiz results, you must select the appropriate option from this list.
pl: Jeśłi chcesz wygenerować listę pytań lub wyników - wybierz odpowiednią opcję z listy.

en: Use Current User
pl: Użyj bieżącego użytkownika

en: Filter using the current user; only quiz results owned by the current user will be shown.
pl: Filtr dla bieżącego użytkownika - tylko jego wyniki będą wyświetlane.

en: If you are using the Quiz Status, this box must be checked; otherwise, the field will not work properly.
pl: Jeśli korzystasz z Quiz Status to pole musi być zaznaczone, w przeciwnym razie polenie nie będzie działało prawidłowo.

en: Current User
pl: Aktualny użytkownik

en: NOT Current User
pl: NIE aktualny użytkownik

en: All Results (Do not filter)
pl: Wszystkie wyniki (nie filtrowane)

en: Output will be limited to only include quiz results in this state. If the filter is exposed, the value set here will be used as the default. Note that "Any" is only useful for exposed filters.
pl: Wartość wyjściowa będzie ograniczona wyłącznie do wyników w tym stanie. Jeśli filtr jest eksponowany, wartości ustawione tutaj będą użyte jako wartości domyślne. Pamiętaj, że "Dowolny" może być używany wyłącznie dla filtrów eksponowanych.

en: Correct answer
pl: Prawidłowa odpowiedź

en: Support for Quiz question types.
pl: Informacje na temat rodzajów quizów.

en: Quiz Question
pl: Pytanie quizu

en: Remember
pl: Pamiętaj

en: assign questions
pl: wybór pytań

en: Quiz Core
pl: Szkielet quizu

en: True False
pl: Prawda Fałsz

en: Module to create True or False Kind of Questions
pl: Moduł do tworzenia pytań typu prawda/fałsz

en: Length of automatically set question titles
pl: Długość dla ustwienia automatycznego tytułu pytań

en: The autotitle length value must be an integer between 0 and 128.
pl: Długość automatycznego tytułu musi być ustawiona w przedziale od 0 do 128 znaków.

en: Random order
pl: Losowa kolejność

en: Look and feel
pl: Wygląd i działanie

en: The number of questions to be randomly selected each time someone takes this quiz
pl: Liczba pytań losowych dla każdego podejścia do quizu.

en: <em>Up to date</em>
pl: <em>Aktualne</em>

en: revisions
pl: wersje

en: Max score
pl: Maksymalny wynik

en: Compulsory
pl: Obowiązkowe

en: Randomize questions
pl: Losowanie pytań

en: Last question skipped.
pl: Ostatnie pytanie zostało pominięte.

en: Take quiz
pl: Rozwiąż quiz

en: The current revision has been answered. We create a new revision so that the reports from the existing answers stays correct.
pl: Bieżąca wersja była rozwiązywana. Zostanie utworzona nowa wersja, żeby zachować zgodność dla wyników.

en: Publishing
pl: Publikowanie

en: answered
pl: odpowiedziane

en: Repeat until correct
pl: Powtarzaj aż do prawidłowej odpowiedzi

en: The answer was incorrect. Please try again.
pl: Odpowiedź nieprawidłowa. Spróbuj ponownie.

en: Revision log message
pl: Informacja o nowej wersji

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
pl: Opis zmian dokonanych we wpisie. Pomocny dla innych redaktorów serwisu.

en: Create new question
pl: Utwórz nowe pytanie

en: The best
pl: Najlepszy

en: The newest
pl: Najnowszy

en: Opens
pl: Rozpoczęte

en: Closes
pl: Zakończone

en: No randomization
pl: Nie losuj

en: Multiple takes
pl: Wiele podejść

en: Choose if the correct answer for this question is "true" or "false".
pl: Wybierz, czy powyższe zdanie jest prawdziwe czy fałszywe.

en: True/false question
pl: Pytanie prawda/fałsz

en: The quiz name must be plain text.
pl: Nazwa quizu musi być wprowadzona zwykłym tekstem.

en: Settings for random questions
pl: Ustawienia dla pytań losowych

en: Max score for each random question
pl: Maksymalny wynik dla każdego losowanego pytania

en: Randomly select from questions with this term, or choose from the question pool below
pl: Wybór losowy spośród pytań wskazanej kategorii lub wybór z puli pytań poniżej

en: A critical error has occured. Please report error code 28 on the quiz project page.
pl: Wystąpił błąd krytyczny. Zgłoś błąd o kodzie 28 na stronie projektu.

en: Max score needs to be a positive number
pl: Maksymalny wynik musi być liczbą dodatnią

en: Random questions
pl: Pytania losowe

en: The range %start value must be a number between 0 and 100.
pl: Zakres %start musi być liczbą z przedziału 0 do 100.

en: Time left
pl: Czas pozostały

en: You have created a new revision of a question that belongs to %num quizzes. Choose what you want to do with the different quizzes.
pl: Utworzono nową wersję pytania, które jest wykorzystywane przez istniejące quizy (znaleziono: %num). Zdecyduj co zrobić z każdym quizem.

en: Helper module for all quiz question types
pl: Moduł pomocy dla wszyskich rodzajów pytań

en: Quiz questions that allow a user to select "true" or "false" as his response to a statement.
pl: Pytanie umożliwiające odpowiedź prawda/fałsz dla danego stwierdzenia.

en: Auto revisioning
pl: Automatyczne wersjonowanie

en: It is strongly recommended that auto revisioning is always on. It makes sure that when a question or quiz is changed a new revision is created if the current revision has been answered. If this feature is switched off result reports might be broken because a users saved answer might be connected to a wrong version of the quiz and/or question she was answering. All sorts of errors might appear.
pl: Zaleca się automatyczne wersjonowanie quizu. Dzięki temu jeśli zostaną dokonane zmiany w quizie (pytaniach) istniejące odpowiedzi archiwalne nie będą powiązane z nowymi pytaniami (co mogłoby wprowadzać w błąd). Jeśli ta funkcja jest wyłączona wszystkie wyniki będą połączone z najnowszymi pytaniami. Uwaga! Niektóre zmiany w pytaniach do których istnieją odpowidzi mogą powodować występowanie błędów.

en: Check this to display the pass/fail options in the @quiz form. If you want to prohibit other quiz creators from changing the default pass/fail percentage, uncheck this option.
pl: Zaznacz to pole, jeśli ma być wyświetlana opcja zdane/niezdane dla formularza tworzenia quizu. Jeśli chcesz zabronić użytkownikom mogącym tworzyć quizy zmienianie domyślnej opcji zdane/niezdane - odznacz to pole.

en: Set the maximum number of result options (categorizations for scoring a quiz). Set to 0 to disable result options.
pl: Ustaw maksymalną liczbę możliwych przedziałów wyników (opcja kategoryzująca). Ustaw 0, jeśli nie przewidujesz kategoryzacji wyników.

en: Integer between 0 and 128. If the question creator doesn't set a question title the system will make a title automatically. Here you can decide how long the autotitle can be.
pl: Liczba całkowita z przedziału od 0 do 128. Jeśli tworzący quiz nie wprowadzi tytułu dla pytania samodzielnie system wprowadzi go automatycznie. Tutaj można wskazać długość autoamtycznie tworzonego tytułu.

en: Check this to send users their results at the end of a quiz.
pl: Zaznacz, jeśli chcesz wysłać uczestnikom quizu wyniki po zakończeniu.

en: This format will be used when sending quiz results at the end of a quiz.
pl: Ten format zostanie użyty przy wysyłaniu wyników quizu.

en: Configure E-mail Format
pl: Konfiguracja formatu wiadomości e-mail

en: This format will be used when sending quiz results at the end of a quiz. !title(quiz title), !sitename, !taker(quiz takers username), !date(time when quiz was finished), !minutes(How many minutes the quiz taker spent taking the quiz), !desc(description of the quiz), !correct(points attained), !total(max score for the quiz), !percentage(percentage score), !url(url to the result page) and !author are placeholders.
pl: Ten format zostanie użyty podczas wysyłania wyników quizu. !title (tytuł quizu), !sitename, !taker (nazwy uczestników quizu), !date (czas zakończenia quizu), !minutes (czas wypełniania quizu), !desc (opis quizu), !correct (zdobyte punkty), !total (maksymalna liczba punktów), !percentage (wynik w procentach), !url (link do strony z wynikami) i !author są polami zastępczymi.

en: Check this to send quiz results for all users to the quiz author.
pl: Zaznacz jeśli wszystkie wyniki mają być wysyłane autorowi quizu.

en: This format will be used when sending quiz results at the end of a quiz. Authors and quiz takers gets the same format.
pl: Ten format zostanie użyty podczas wysyłania wyników quizu. Autorzy i użytkownicy quizu również otrzymają wiadomości w tym formacie.

en: The scoring data you provided has been saved.
pl: Wprowadzona punktacja została zapisana.

en: Attempts allowed
pl: Dopuszczalna liczba podejść

en: Allowed number of attempts
pl: Dopuszczalna liczba podejść

en: Display allowed number of attempts
pl: Wyświetl dopuszczalną liczbę podejść

en: Dear !author
pl: Szanowny !author

en: !taker got !correct out of !total points in !minutes minutes. Score given in percentage is !percentage
pl: !taker usyskał !correct z !total punktów w !minutes minut. Wynik wyrażony w procentach: !percentage

en: You can access the result here !url
pl: Możesz przegląać wyniki tutaj !url

en: Dear !taker
pl: Szanowny !taker

en: You got !correct out of !total points in !minutes minutes. Score given in percentage is !percentage
pl: Osiągnąłeś !correct z !total wszystkich punktów w czasie !minutes minut. Wynik wyrażony procentowo: !percentage

en: You are making your first @quiz. On this page you set the attributes, most of which you may tell the system to remember as defaults for the future. On the next screen you can add questions.
pl: Jesteś w trakcie tworzenia swojego pierwszego quizu. Na tej stronie można ustawiać niektóre opcje, które mogą być traktowane jako domyślne dla quizów tworzonych w przyszłości. Na kolejnej stronie będziesz mógł dodawać pytania.

en: Remember my settings
pl: Pamiętaj moje ustawienia

en: New revision has been created for the @quiz %n
pl: Nowa wersja została utworzona dla quizu %n

en: Delete results when a user is deleted
pl: Usuń wyniki jeśli użytkownik zostaje usunięty

en: When a user is deleted delete any and all results for that user.
pl: Jeśli użytkownik zostaje usunięty razem z nim usuwane są wyniki jego quizów.

en: Index questions
pl: Indeksowanie pytań

en: Type in the name of the term you would like to add questions from.
pl: Wpisz termin (tag, kategoria) wg którego chciałbyś dodawać pytania.

en: How many questions would you like to draw from this term?
pl: Ile pytań chcesz wylosować dla tego terminu (tagu, kategorii)?

en: Max score for each question
pl: Maksymalny wynik dla każdego pytania

en: The number of points a user will be awarded for each question he gets correct.
pl: Liczba punktów, jaką może zdobyć uczestnik quizu za każdą prawidłową odpowiedź.

en: You need to be more specific, or use the autocomplete feature. The term name you entered matches several terms: %terms
pl: Musisz bardziej precyzyjnie określić termin (tag, kategorię). Wprowadzony wyraz pasuje do wielu terminów: %terms

en: The term name you entered doesn't match any registered question terms.
pl: Wprowadzony termin (teg, kategoria) nie został przypisany do żadnego pytania.

en: The category you are trying to add has already been added to this quiz.
pl: Termin (tag, kategoria), który przypisujesz już został dodany do tego quizu.

en: The number of questions needs to be a positive integer
pl: Liczba pytań musi być dodatnią liczbą całkowitą

en: The max score needs to be a positive integer or 0
pl: Maksymalna liczba punktów musi być dodatnią liczbą całkowitą lub zerem

en: Updates were made for the following terms: %terms
pl: Zmiany zostały zapisane dla następujących terminów (tagów, kategorii): %terms

en: The following terms were removed: %terms
pl: Następujące terminy (tagi, kategorie) zostały usunięte: %terms

en: The term was added
pl: Termin (tag, kategoria) został dodany

en: Max score per question
pl: Maksymalna liczba punktów na pytanie

en: Allow jumping
pl: Pozwól na przeskakiwanie pytań

en: Categorized random questions
pl: Losowanie pytań w obrębie kategorii

en: Global configuration
pl: Globalna konfiguracja
