Random blocks (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Info
hi: जानकारी

en: Block description
hi: ब्लॉक की व्याख्या
