RecommenderGhost (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Images
id: Gambar

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Content types
id: Jenis konten

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Content Types
id: Jenis-jenis Konten

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Roles
id: Peran

en: API key
id: Kunci API

en: Add tracking to specific pages
id: Tambahkan pelacak ke halaman tertentu

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan path-nya. Masukkan satu path per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Contoh path adalah %blog untuk halaman blog dan %blog-wildcard untuk setiap blog pribadi. Halaman depan adalah %front.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
id: Halaman dengan kode PHP ini menghasilkan <code>TRUE</code> (hanya untuk yang ahli)

en: Pages or PHP code
id: Halaman atau kode PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
id: Jika opsi PHP dipilih, masukkan kode PHP antara %php. Perhatikan bahwa mengeksekusi kode PHP yang salah dapat merusak situs Drupal Anda.

en: Every page except the listed pages
id: Semua halaman kecuali halaman yang terdaftar

en: The listed pages only
id: Halaman yang terdaftar saja
