Rooms - Drupal Booking for Hotels, B&Bs and Vacation Rentals (7.x-1.5) - en to ur translation catalogue (25 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Administration
ur: تنظیم

en: Comments
ur: تبصرے

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: edit
ur: ترمیم

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Email
ur: ای میل

en: Date format
ur: تاریخ کا فارمیٹ

en: 1 day | @count days
ur[0]: ۱ دن
ur[1]: @count دن

en: Filter
ur: فلٹر

en: %time ago
ur: time% قبل

en: Anonymous
ur: گمنام

en: %name must be a positive integer.
ur: %name ایک مثبت عدد ہونا لازمی ہے
