Rules (7.x-2.1) - en to tr translation catalogue (511 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: enable
tr: etkinleştir

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Item
tr: Öğe

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Subject
tr: Konu

en: Actions
tr: Eylemler

en: Confirm
tr: Onayla

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: more
tr: daha fazla

en: Tags
tr: Etiketler

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: all
tr: hepsi

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Message
tr: İleti

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimi

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Schedule
tr: Zamanlama

en: Add
tr: Ekle

en: Path
tr: Yol

en: Event
tr: Olay

en: Text
tr: Metin

en: Component
tr: Bileşen

en: Components
tr: Bileşenler

en: Titles
tr: Başlıklar

en: Paths
tr: Yollar

en: User
tr: Kullanıcı

en: action
tr: eylem

en: Continue
tr: Devam et

en: Error
tr: Hata

en: Node
tr: Düğüm

en: Data type
tr: Veri türü

en: All
tr: Tümü

en: hours
tr: saat

en: days
tr: gün

en: Active
tr: Etkin

en: Always
tr: Her zaman

en: Never
tr: Asla

en: Your changes have been saved.
tr: Yaptığınız değişiklikler kaydedildi.

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Roles
tr: Roller

en: Filter
tr: Süzgeç

en: URL alias
tr: URL takma adları

en: Variable name
tr: Değişken adı

en: Message type
tr: İleti türü

en: Severity
tr: Önem derecesi

en: Conditions
tr: Koşullar

en: Warning
tr: Uyarı

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: System
tr: Sistem

en: Desc
tr: Azalan

en: Code
tr: Kod

en: OR
tr: VEYA

en: Method
tr: Yöntem

en: Pathauto
tr: OtoYol

en: Loop
tr: Döngü

en: Basic
tr: Temel

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Cache
tr: Önbellek

en: <All>
tr: <Tümü>

en: Operator
tr: İşletmen

en: false
tr: yanlış

en: true
tr: doğru

en: text
tr: metin

en: Property
tr: Özellik

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Rules
tr: Kurallar

en: seconds
tr: saniye

en: minutes
tr: dakika

en: Token
tr: Simge

en: Clear
tr: Temizle

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: equals
tr: eşittir

en: unchanged content
tr: değiştirilmemiş içerik

en: unchanged user
tr: değiştirilmemiş kullanıcı

en: Entity
tr: Nesne

en: AND
tr: VE

en: None.
tr: Hiçbiri.

en: Negate
tr: Reddet

en: Import failed.
tr: İçeri aktarma başarısız.

en: created content
tr: oluşturulan içerik

en: updated content
tr: güncellenmiş içerik

en: Note that if drupal's page cache is enabled, this event won't be generated for pages served from cache.
tr: Eğer Drupal'ın önbelleklemesi etkinse, bu olayın önbellekten sunulan sayfalarda oluşmayacağına dikkat edin.

en: viewed content
tr: görüntülenmiş içerik

en: deleted content
tr: silinmiş içerik

en: Existing system path
tr: Varolan sistem yolu

en: Create or delete a content's URL alias
tr: Bir içeriğin URL takma adını oluştur ya da sil

en: Send mail to all users of a role
tr: Bir rolün tüm kullanıcılarına e-posta gönder

en: WARNING: This may cause problems if there are too many users of these roles on your site, as your server may not be able to handle all the mail requests all at once.
tr: UYARI: Bu rollerde çok fazla kullanıcı varsa sunucunuz tüm e-posta isteklerini hemen karşılayamayacağı için sorun çıkabilir.

en: The mail's subject.
tr: E-postanın konusu.

en: The mail's message body.
tr: E-postanın ileti gövdesi.

en: registered user
tr: kaydedilen kullanıcı

en: updated user
tr: kullanıcı güncellendi

en: viewed user
tr: görüntülenen kullanıcı

en: deleted user
tr: silinen kullanıcı

en: User has logged in
tr: Kullanıcı giriş yaptı

en: logged in user
tr: giriş yapan kullanıcı

en: User has logged out
tr: Kullanıcı sistemden çıktı

en: logged out user
tr: çıkan kullanıcı

en: User has role(s)
tr: Kullanıcının sahip olduğu rol(ler)

en: Whether the user has the selected role(s).
tr: Kullanıcının seçili rol(ler)e sahip olup olmadığı.

en: any
tr: herhangi biri

en: Add user role
tr: Kullanıcı rolü ekle

en: Remove user role
tr: Kullanıcı rolünü kaldır

en: Execute custom PHP code
tr: Özel PHP kodu çalıştır

en: PHP code
tr: PHP kodu

en: Selector
tr: Seçici

en: Site information
tr: Site bilgisi

en: Convert
tr: Dönüştür

en: revert
tr: geri al

en: duration
tr: süre

en: Plugin
tr: Eklenti

en: comment
tr: yorum

en: !name field is required.
tr: !name alanı zorunludur.

en: disable
tr: devre dışı bırak

en: date
tr: tarih

en: Apply
tr: Uygula

en: Variables
tr: Değişkenler

en: Translation
tr: Çeviri

en: Usage
tr: Kullanım

en: Execute
tr: Çalıştır

en: Identifier
tr: Tanımlayıcı

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: contains
tr: içeriyor

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Data
tr: Veri

en: After saving a new comment
tr: Yeni yorum eklendiğinde

en: After deleting a comment
tr: Yorum silindiğinde

en: After deleting a term
tr: Bir terim silindiğinde

en: Add new rule
tr: Yeni kural ekle

en: Translate
tr: Çevir

en: Element
tr: Öğe

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Rule
tr: Kural

en: Debugging
tr: Hata ayıklama

en: rule
tr: kural

en: export
tr: dışarı ver

en: translate
tr: çeviri

en: Filter by event
tr: Olaya göre süz

en: Active rules
tr: Etkin kurallar

en: Inactive rules
tr: Etkin olmayan kurallar

en: created comment
tr: oluşturulan yorum

en: updated comment
tr: güncellenmiş yorum

en: deleted comment
tr: silinmiş yorum

en: URL alias exists
tr: URL takma adı mevcut

en: Configuration name
tr: Yapılandırma adı

en: ends with
tr: bittiği değer

en: Send mail
tr: E-posta gönder

en: Add !name
tr: !name ekle

en: Add more
tr: Ekle

en: is greater than
tr: büyüktür

en: Overwrite
tr: Üzerine yaz

en: PHP Evaluation
tr: PHP Değerlendirme

en: viewed comment
tr: görüntülenen yorum

en: After saving new content
tr: Yeni içerik kaydettikten sonra

en: After updating existing content
tr: Güncellemeden sonra varolan içerik

en: saved content
tr: kaydedilmiş içerik

en: After deleting content
tr: İçerik silindikten sonra

en: Content is published
tr: İçerik yayınlandı

en: Content is sticky
tr: İçerik sabit durumdadır

en: Content is promoted to frontpage
tr: İçerik ana sayfaya yükseltildi

en: PHP code inside of &lt;?php ?&gt; delimiters will be evaluated and replaced by its output. E.g. &lt;? echo 1+1?&gt; will be replaced by 2.
tr: &lt;?php ?&gt; sınırlayıcılar içindeki PHP kodu hesaplanacak ve sonuç değer onun yerini alacaktır. Örneğin &lt;? echo 1+1?&gt; yerine 2 gelecektir.

en: Furthermore you can make use of the following variables:
tr: Ayrıca şu değişkenleri de kullanabilirsiniz:

en: truth value
tr: doğru değeri

en: rules
tr: kurallar

en: The mail's from address. Leave it empty to use the site-wide configured address.
tr: E-postanın "kimden" adresi. Site geneline ait yapılandırılmış adresi kullanmak için burayı boş bırakın.

en: After saving a new term
tr: Yeni bir terim kaydettikten sonra

en: created term
tr: oluşturulan terim

en: updated term
tr: güncellenen terim

en: unchanged term
tr: değiştirilmemiş terim

en: Block a user
tr: Bir kullanıcıyı engelle

en: Rule sets
tr: Kural kümeleri

en: Rule set
tr: Kural kümesi

en: Scheduled evaluation date
tr: Zamanlanan değerlendirme tarihi

en: Rules Scheduler
tr: Rules Zamanlayıcı

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: integer
tr: tamsayı

en: Add event
tr: Olay ekle

en: %name must be a number.
tr: %name bir sayı olmalı.

en: Elements
tr: Öğeler

en: To display scheduled tasks you have to install the <a href="http://drupal.org/project/views">Views</a> module.
tr: Zamanlanmış görevleri göstermek için <a href="http://drupal.org/project/views">Views</a> eklentisini kurmanız gerekir.

en: Delete a scheduled task
tr: Zamanlanmış bir görevi sil

en: Scheduled date
tr: Zamanlanmış tarih

en: Scheduled date and time stamp
tr: Zamanlanmış tarih ve zaman damgası

en: Upgrade
tr: Yükselt

en: schedule
tr: zamanlama

en: Entities
tr: Nesneler (entity)

en: Sort By
tr: Sıralama Yönü

en: is one of
tr: birisidir

en: Delete scheduled tasks
tr: Zamanlanmış görevleri sil

en: Data comparison
tr: Veri karşılaştırma

en: Comparison operation
tr: Karşılaştırma işlemi

en: PHP evaluation
tr: PHP değerlendirme

en: Condition set (OR)
tr: Koşul kümesi (VEYA)

en: Condition set (AND)
tr: Koşul kümesi (VE)

en: Action set
tr: Eylem kümesi

en: Administer rule configurations
tr: Kural yapılandırmasını yönet

en: Manage reaction rules and rule components.
tr: Tepki kurallarını ve kural bileşenlerini yönetin.

en: unlabeled
tr: etiketsiz

en: NOT @condition
tr: NOT/DEĞİL @condition

en: NOT AND
tr: NOT AND/DEĞİL VE

en: NOT OR
tr: NOT OR/DEĞİL YA DA

en: Current list item
tr: Şu anki unsur listesi

en: Site-wide settings and other global information.
tr: Site geneli için ayarlar ve diğer genel bilgiler.

en: After updating an existing comment
tr: Mevcut bir yorumu güncelledikten sonra

en: Before saving a comment
tr: Bİr yorumu kaydetmeden önce

en: saved comment
tr: kaydedilmiş yorum

en: unchanged comment
tr: değiştirilmemiş yorum

en: A comment is viewed
tr: Bir yorum görüntülendi

en: Revision identifier
tr: Değişiklik/revizyon tanımlayıcısı

en: Set a data value
tr: Bir veri değeri ayarla

en: Specifies the data to be modified using a data selector, e.g. "node:author:name".
tr: Bir veri seçicisi kullanarak değiştirilecek veriyi belirtir, örneğin "node:author:name".

en: The new value to set for the specified data.
tr: Belirtilen veriye atanacak yeni değer.

en: Fetch entity by id
tr: Nesneyi ID ile getir

en: Specifies the type of entity that should be fetched.
tr: Getirilecek nesnenin türünü belirtir.

en: Fetched entity
tr: Getirilen nesne

en: Fetch entity by property
tr: Nesneyi özellik ile getir

en: Specifies the type of the entity that should be fetched.
tr: Getirilecek nesnenin türünü belirtir.

en: The property by which the entity is to be selected.
tr: Nesnenin seçileceği özellik.

en: The property value of the entity to be fetched.
tr: Getirilecek nesnenin özellik değeri.

en: Limit result count
tr: Sonuç sayısını sınırla

en: Limit the maximum number of fetched entities.
tr: Getirilecek en fazla nesne sayısını belirle.

en: Create a new entity
tr: Yeni bir nesne oluştur

en: Specifies the type of the entity that should be created.
tr: Oluşturulacak nesnenin türünü belirtir.

en: Created entity
tr: Oluşturulan nesne

en: Save entity
tr: Nesneyi kaydet

en: Specifies the entity, which should be saved permanently.
tr: Kalıcı olarak kaydedilecek nesneyi belirtir.

en: Force saving immediately
tr: Hemen kaydetmeye zorla

en: Usually saving is postponed till the end of the evaluation, so that multiple saves can be fold into one. If this set, saving is forced to happen immediately.
tr: Genellikle kayıt, değerlendirme bitimine kadar bekletilir, böylece birden fazla kayıt birarada yapılır. Eğer bu ayar seçilmişse kaydın hemen yapılması için zorlanır.

en: Delete entity
tr: Nesneyi sil

en: Specifies the entity, which should be deleted permanently.
tr: Kalıcı olarak silinecek nesneyi belirtir.

en: The data list, to which an item is to be added.
tr: Bir unsurun ekleneceği veri listesi.

en: Item to add
tr: Eklenecek unsur

en: Insert position
tr: Ekleme konumu

en: The data list for which an item is to be removed.
tr: Unsurun silineceği veri listesi.

en: Item to remove
tr: Silinecek unsur

en: Add a variable
tr: Bir değişken ekle

en: Specifies the type of the variable that should be added.
tr: Eklenecek değişkenin türünü belirler.

en: Added variable
tr: Değişken eklendi

en: Create a data structure
tr: Bir veri yapısı oluştur

en: Specifies the type of the data structure that should be created.
tr: Olşturulacak veri yapısının türünü belirtir.

en: Created data
tr: Oluşturulmuş veri

en: <strong>Selected data:</strong> %selector
tr: <strong>Seçili veri:</strong> %selector

en: Reload form
tr: Formu yeniden yükle

en: Append the item to the end.
tr: Unsuru sona ekle.

en: Prepend the item to the front.
tr: Unsuru başa ekle.

en: Data to compare
tr: Karşılaştırılacak veri

en: The data to be compared, specified by using a data selector, e.g. "node:author:name".
tr: Karşılaştırılacak veri. Bir veri seçicisiyle belirtilir, örneğin "node:author:name".

en: The comparison operator.
tr: Karşılaştırma işleci.

en: Data value
tr: Veri değeri

en: The value to compare the data with.
tr: Verinin karşılaştırılacağı değer.

en: Entity is new
tr: Nesne yeni

en: Specifies the entity for which to evaluate the condition.
tr: Koşulun değerlendirileceği nesneyi belirtir.

en: Entity has field
tr: Nesnenin alanı

en: The name of the field to check for.
tr: Denetlenecek alanın adı.

en: is lower than
tr: küçüktür

en: This condition determines whether the specified entity has just been created and has not yet been saved to the database.
tr: Bu koşul nesnenin daha yeni oluşturulup henüz veri tabanına kaydedilmemiş olup olmadığını belirler.

en: Before saving content
tr: İçeriği kaydetmeden önce

en: Content is viewed
tr: İçerik görüntülenmiş

en: view mode
tr: görüntüleme durumu

en: Content is of type
tr: İçeriğin türü

en: The content type(s) to check for.
tr: Denetlenecek içerik türleri.

en: Create or delete any URL alias
tr: Herhangi bir URL takma adı oluştur ya da sil

en: Specify an alternative path by which the content can be accessed. For example, "about" for an about page. Use a relative path and do not add a trailing slash.
tr: İçeriğin erişilebileceği diğer bir adres (yol) belirtin. Örneğin bir sayfa için "hakkında" gibi. Göreli yol kullanın ve başına eğik çizgi eklemeyin.

en: Leave it empty to delete the URL alias.
tr: URL takma adını silmek için boş bırakın.

en: Create or delete a taxonomy term's URL alias
tr: Bir sınıflandırma teriminin URL takma adını oluştur ya da sil

en: Specify an alternative path by which the term can be accessed. For example, "content/drupal" for a Drupal term. Use a relative path and do not add a trailing slash.
tr: Terimin erişilebileceği diğer bir adres (yol) belirtin. Örneğin bir Drupal terimi için "içerik/drupal" gibi. Göreli yol kullanın ve başına eğik çizgi eklemeyin.

en: Path has URL alias
tr: Yolun URL takma adı var

en: Specifies the existing path you wish to check for. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
tr: Denetlemek istediğiniz mevcut yolu belirtir. Örneğin: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Specify the URL alias to check for. For example, "about" for an about page.
tr: Denetlenecek URL takma adını belirtin. Örneğin, bir sayfa için "hakkında".

en: Enter PHP code without &lt;?php ?&gt; delimiters that returns the processed value. The selected value is available in the variable $value. Example: %code
tr: İşlenmiş değeri döndüren PHP kodunu &lt;?php ?&gt; sınırlayıcıları olmaksızın girin. Seçili değer $value değişkenindedir. Örnek: %code

en: If you want to change a variable just return an array of new variable values, e.g.: !code
tr: Bir değişkeni değiştirmek istiyorsanız yeni değişken değerleri dizisi döndürün, örneğin: !code

en: Add offset
tr: Öteleme ekle

en: Add an offset to the selected date.
tr: Seçili tarihe bir öteleme ekle.

en: Note that you can also specify negative numbers.
tr: Eksi sayılar da girebileceğinize dikkat edin.

en: formatted text
tr: biçimlendirilmiş metin

en: decimal number
tr: onluk sayı

en: list of text
tr: metin listesi

en: list of integer
tr: tamsayı listesi

en: any entity
tr: herhangi bir nesne (entity)

en: The category to which this message belongs
tr: Bu iletinin ait olduğu kategori.

en: An associated, HTML formatted link
tr: Buna ilişkin, HTML biçimli bir bağlantı

en: Show a message on the site
tr: Sitede bir ileti göster

en: Repeat message
tr: İletiyi tekrarla

en: Select the roles whose users should receive the mail.
tr: E-posta alacak kullanıcıların rollerini seçin.

en: After updating an existing term
tr: Mevcut bir terimi güncelledikten sonra

en: Before saving a taxonomy term
tr: Bir sınıflandırma terimini kaydetmeden önce

en: saved term
tr: kaydedilen terim

en: deleted term
tr: silinen terim

en: After saving a new vocabulary
tr: Yeni bir sözlük kaydettikten sonra

en: created vocabulary
tr: oluşturulan sözlük

en: After updating an existing vocabulary
tr: Mevcut bir sözlüğü güncelledikten sonra

en: updated vocabulary
tr: güncellenen sözlük

en: unchanged vocabulary
tr: değiştirilmemiş sözlük

en: Before saving a vocabulary
tr: Bir sözlüğü kaydetmeden önce

en: saved vocabulary
tr: kaydedilen sözlük

en: After deleting a vocabulary
tr: Bir sözlüğü sildikten sonra

en: deleted vocabulary
tr: silinen sözlük

en: After saving a new user account
tr: Yeni bir kullanıcı hesabı kaydettikten sonra

en: After updating an existing user account
tr: Mevcut bir kulanıcı hesabı güncellendikten sonra

en: Before saving a user account
tr: Bir kullanıcı hesabını kaydetmeden önce

en: saved user
tr: kaydedilen kullanıcı

en: User account page is viewed
tr: Kullanıcı hesap sayfası görüntülendi

en: After a user account has been deleted
tr: Bir kullanıcı hesabı silindikten sonra

en: Match roles
tr: Rolleri eşle

en: If matching against all selected roles, the user must have <em>all</em> the roles selected.
tr: Eğer seçili tüm rollerin eşleşmesiyse kullanıcı seçili <em>tüm</em> rollere sahip olmalıdır.

en: User is blocked
tr: Kullanıcı engellenmiştir

en: Variable label
tr: Değişken etiketi

en: The variable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique in the current scope.
tr: Değişken etiketi sadece küçük harf, sayı ve altçizgi içerebilir ve mevcut ortam içinde benzersiz olmalıdır.

en: Adjust the names and labels of provided variables, but note that renaming of already utilizied variables invalidates the existing uses.
tr: Sağlanan değişkenlerin ad ve etiketlerini ayarlayın; ancak, halen kullanılmış durumdaki değişkenlerin yeniden adlandırılmasının mevcut kullanımları geçersiz kılacağına dikkat edin.

en: Provided variables
tr: Sağlanan değişkenler

en: Switch to the direct input mode
tr: Doğrudan giriş durumuna geç

en: Switch to data selection
tr: Veri seçimine geç

en: The variable name %name is already taken.
tr: %name değişken adı olarak alınmış durumda.

en: The machine-readable name %name is already taken.
tr: %name makina-adı alınmış durumda.

en: Data selector
tr: Veri seçicisi

en: A list of values, one on each line.
tr: Her biri ayrı satırda olmak üzere bir dizi değer..

en: Are you sure you want to enable the %plugin %label?
tr: %plugin %label etkinleştirmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable the %plugin %label?
tr: %plugin %label devredışı bırakmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to revert the %plugin %label?
tr: %plugin %label geri döndürmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete the %plugin %label?
tr: %plugin %label silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Enabled %plugin %label.
tr: %plugin %label etkinleştirildi.

en: Disabled %plugin %label.
tr: %plugin %label devre dışı bırakıldı.

en: Reverted %plugin %label to the defaults.
tr: %plugin %label öntanımlı değerlere geri döndürüldü.

en: Deleted %plugin %label.
tr: %plugin %label silindi.

en: Select the %element to add
tr: Eklenecek %element öğesi seçin

en: Wrong date format. Specify the date in the format %format.
tr: Yanlış tarih biçimi. Tarihi %format biçiminde belirtin.

en: Machine-readable names must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
tr: Makina adları sadece küçükharf, sayı ve altçizgi içerebilir.

en: A human-readable name shortly describing the rule.
tr: Kuralı kısaca açıklayan, kullanıcıya gösterilecek bir ad.

en: Filter by plugin
tr: Eklentiye göre süz

en: There are no rule components.
tr: Herhangi bir Rule bileşeni yok.

en: Component plugin
tr: Bileşen eklentisi

en: Add new component
tr: Yeni bileşen ekle

en: Administrative interface for managing rules.
tr: Kuralları yönetmek için arayüz.

en: Schedule component evaluation
tr: Bileşen değerlendirme zamanlaması

en: Rules scheduler
tr: Rules zamanlayıcı

en: Task identifier
tr: Görev tanımlayıcısı

en: Delete data
tr: Veriyi sil

en: Rules configuration
tr: Rules yapılandırması

en: edit component
tr: bileşeni düzenle

en: Evaluates to TRUE if the given content is of one of the selected content types.
tr: Eğer verili içerik bu seçili içerik türlerinden birine aitse DOĞRU sonucu verir.

en: The user whose roles should be changed.
tr: Rolleri değiştirilmesi gereken kullanıcı.

en: Delete tasks by component name
tr: Görevleri bileşen adıyla sil

en: Select the component for which to delete all scheduled tasks.
tr: Tüm zamanlanmış görevleri silinecek bileşeni seçin.

en: Delete tasks
tr: Görevleri sil

en: All scheduled tasks associated with %config have been deleted.
tr: %config ile ilintili tüm zamanlanmış görevler silindi.

en: Are you sure you want to delete the scheduled task %id?
tr: Zamanlanmış %id görevini silmek istediğinizden emin misiniz?

en: This task with the custom identifier %id executes component %label on %date. The action cannot be undone.
tr: %id özel tanımlayıcılı bu görev %label bileşenini %date tarihinde çalıştırır. Eylem geri alınamaz.

en: This task executes component %label and will be executed on %date. The action cannot be undone.
tr: Bu görev %label bileşenini %date tarihinde çalıştıracaktır. Bu eylem geri alınamaz.

en: Task %tid has been deleted.
tr: %tid ID'li görev silindi.

en: Component %label has been scheduled.
tr: %label bileşen zamanlandı.

en: The component for which scheduled tasks will be deleted.
tr: Zamanlanmış görevlerinin silineceği bileşen.

en: Scheduled Rules components
tr: Zamanlanmış Rules bileşenleri

en: Scheduled Rules components that are executed based on time and cron
tr: Zaman ve dönemsel görev temelinde çalıştırılan zamanlanmış Rules bileşenleri

en: The internal ID of the scheduled component
tr: Zamanlanmış bileşenin iç ID'si

en: Component name
tr: Bileşen adı

en: The name of the component
tr: Bileşenin adı

en: Asc
tr: Artan

en: No tasks have been scheduled.
tr: Zamanlanmış görev yok

en: Delete this scheduled task
tr: Bu zamanlanmış görevi sil

en: Component filter
tr: Bileşen süzgeci

en: execute
tr: çalıştır

en: Component %label has been executed.
tr: %label bileşeni çalıştırıldı.

en: Component %label evaluated to %result.
tr: %label bileşeni %result olarak değerlendirildi.

en: Missing the required module %module.
tr: Gereksinilen %module eklentisi bulunamadı.

en: Entity is of type
tr: Nesnenin türü

en: The entity type to check for.
tr: Denetlenecek nesne türü.

en: list of @type_label items
tr: @type_label öğelerin listesi

en: There are no active rules. <a href="!url">Add new rule</a>.
tr: Etkin hiçbir kural yok. <a href="!url">Yeni kural ekleyin</a>.

en: There are no inactive rules.
tr: Etkin olmayan hiçbir kural yok.

en: Import rule
tr: İçe aktarma kuralı

en: Import component
tr: Bileşeni içe al

en: Imported @entity %label.
tr: @entity %label içeri aktarıldı.

en: Completed.
tr: Tamamlandı.

en: Add a new !plugin
tr: Yeni bir !plugin ekle

en: Export %name
tr: %name dışa ver

en: This form allows you to convert rules or rule sets from Rules 1.x to Rules 2.x.
tr: Bu form kural ya da kural kümelerinizi Rules 1.x'den Rules 2.x'e dönüştürmenizi sağlar.

en: Once you have successfully converted your configuration, you can clean up your database and <a href="!url">delete</a> all Rules 1.x configurations.
tr: Yapılandırmalarınızı başarıyla dönüştürdükten sonra veritabanınızı temizleyebilir ve tüm Rules 1.x yapılandırmalarınızı <a href="!url">silebilirsiniz</a>.

en: Convert configuration and export it.
tr: Yapılandırmayı dönüştür ve dışa ver.

en: Convert configuration and save it.
tr: Yapılandırmayı dönüştür ve kaydet.

en: Converting %plugin %name...
tr: %plugin %name dönüştürülüyor...

en: rule set
tr: kural kümesi

en: Rules 1.x configurations have been deleted.
tr: Rules 1.x yapılandırması silindi.

en: Data value is empty
tr: Veri değeri boş

en: Data to check
tr: Kontrol edilecek veri

en: The data to be checked to be empty, specified by using a data selector, e.g. "node:author:name".
tr: Boş olması denetlenecek veri. Bir veri seçicisiyle belirtilir, örneğin "node:author:name".

en: Enter PHP code without &lt;?php ?&gt; delimiters.
tr: PHP kodunu &lt;?php ?&gt; sınırlayıcıları olmaksızın girin.

en: Enter PHP code without &lt;?php ?&gt; delimiters that returns a boolean value; e.g. <code>@code</code>.
tr: Boole (mantıksal) bir değer döndürecek PHP kodunu &lt;?php ?&gt; sınırlayıcıları olmadan girin; örn. <code>@code</code>.

en: @entity identifier
tr: @entity tanımlayıcı

en: Calculate a value
tr: Bir değer hesapla

en: Input value 1
tr: Girdi değeri 1

en: The first input value for the calculation.
tr: Hesaplama için ilk girdi değeri

en: The calculation operator.
tr: Hesaplama işleci.

en: Input value 2
tr: Girdi değeri 2

en: The second input value.
tr: İkinci girdi değeri.

en: Calculation result
tr: Hesaplama sonucu

en: Add an item to a list
tr: Listeye bir öğe ekle

[ctx: data_types]
en: List
tr: Liste

en: Enforce uniqueness
tr: Benzersiz olmasını zorla

en: Only add the item to the list if it is not yet contained.
tr: Unsuru ancak listede henüz mevcut değilse ekle.

en: Remove an item from a list
tr: Listeden bir öğeyi kaldır

en: Optionally, specify the initial value of the variable.
tr: İsteğe bağlı olarak, değişkenin ilk değerini belirt.

en: <strong>Selected list:</strong> %selector
tr: <strong>Seçili liste:</strong> %selector

en: List contains item
tr: Liste unsur içeriyor

en: The item to check for.
tr: Denetlenecek öğe.

en: The following variables are available and may be used by your PHP code:
tr: Şu değişkenler PHP kodunuzda kullanılabilir durumdadır:

en: Add an offset to the selected number. E.g. an offset of "1" adds 1 to the number before it is passed on as argument.
tr: Seçili sayıya bir kaydırma ekleyin. Örneğin "1" bir kaydırma, onu değişkene göndermeden önce değerine 1 ekler.

[ctx: data_types]
en: list
tr: liste

en: The variables used by the component. They can not be edited for configurations that are provided in code.
tr: Bileşen tarafından kullanılan değişkenler. Kod içinde verilmiş yapılandırmalar için düzenlenemezler.

en: A list of integers, separated by commas. E.g. enter "1, 2, 3".
tr: Virgülle ayrılmış bir dizi tamsayı. Örn. "1, 2, 3".

en: A list of text tokens, separated by commas. E.g. enter "one, two, three".
tr: Virgülle ayrılmış bir dizi metin değişken değeri (token). Örn. "bir, iki, üç".

en: @entity identifiers
tr: @entity tanımlayıcıları

en: %name must be an integer value.
tr: %name bir tamsayı olmalı.

en: Each value must be an integer.
tr: Her değer bir tamsayı olmalıdır.

en: Each value may only contain lowercase letters, numbers, and underscores and has to start with a letter.
tr: Her değer sadece küçükharf, sayı ve altçizgi içerebilir ve bir harfle başlamalıdır.

en: Data type: !type
tr: Veri türü: !type

en: starts with
tr: başladığı değer

en: Access the Rules debug log
tr: Rules hata ayıklama günlüğüne erişim

en: Missing required module %name.
tr: Gereksinilen %name eklentisi bulunamadı.

en: Cannot find @plugin %name. Maybe a required is missing or the module has not implemented the upgrade functionality.
tr: @plugin %name bulunamadı. Belki gereksindiklerinden biri eksik ya da eklentide yükseltme işlevi yazılmamış.

en: The selected data property doesn't support writing.
tr: Seçili veri özelliği yazmayı desteklemiyor

en: Invalid type specified.
tr: Geçersiz tür belirtildi.

en: Text comparison
tr: Metin karşılaştırma

en: Matching text
tr: Eşlenen metin

en: Unblock a user
tr: Bir kullanıcının engellemesini kaldır

en: Filter by tag
tr: Etikete göre süz

en: Default theme region
tr: Öntanımlı temadaki bölge

en: The region, where the debug log should be displayed on the default theme %theme. For other themes, Rules will try to display the log on the same region, or hide it in case it doesn't exist.
tr: Öntanımlı %theme temasında hata ayıklama kaydının gösterileceği bölge. Diğer temalar için, Rules bilgiyi aynı bölgede göstermeye çalışacak, bölge mevcut değilse gizleyecektir.

en: Admin theme region
tr: Yönetim temasındaki bölgesi

en: The region, where the debug log should be displayed on the admin theme %theme.
tr: %theme yönetim temasında hata ayıklama kaydının gösterileceği bölge.

en: without identifier
tr: tanımlayıcısız

en: Access violation! You have insufficient access permissions to edit this configuration.
tr: Erişim ihlali! Bu yapılandırmayı düzenlemek için yeterli izinleriniz yok.

en: Open all
tr: Tümünü aç

en: -Close all-
tr: -Tümünü kapat-

en: -Open all-
tr: -Tümünü aç-

en: edit configuration
tr: yapılandırmayı düzenle

en: Rules debug information: !log
tr: Rules hata ayıklama bilgisi: !log

en: Missing configuration for parameter %name.
tr: %name parametresi için yapılandırma yok.

en: The component %config does not exist.
tr: %config bileşeni yok.

en: Logging of Rules evaluation errors
tr: Rules değerlendirme hatalarının günlük kayıtları

en: Log all warnings and errors
tr: Tüm uyarı ve hataları kaydet

en: Log errors only
tr: Sadece hataları kaydet

en: Evaluations errors are logged to the system log.
tr: Değerlendirme hataları sistem günlüğüne kaydedildi.

en: Log debug information to the system log
tr: Hata ayıklama bilgisini sistem günlüğüne kaydet

en: Show debug information
tr: Hata ayıklama bilgisini göster

en: In case of errors
tr: Hata durumunda

en: Debug information is only shown when rules are evaluated and is visible for users having the permission <a href="!url">%link</a>.
tr: Hata ayıklama bilgisi sadece kurallar değerlendirildiğinde ve <a href="!url">%link</a> iznine sahip kullanıcılara göründüğünde gösterilecektir..

en: Schedule the execution of Rules components using actions.
tr: Eylemleri kullanan Rules bileşenlerinin çalıştırılmasını zamanla.

en: Rules introduction
tr: Rules'a giriş

en: Rules terminology
tr: Rules terminolojisi

en: Coding for Rules
tr: Rules için kod yazımı

en: Unknown @plugin %name.
tr: Bilinmeyen @plugin %name.

en: Enter PHP code to process the selected argument value.
tr: Seçili değişken değerini işleme sokan PHP kodu giein.

en: Choose which kind of component to create. Each component type is described in <a href="@url">the online documentation</a>.
tr: Hangi tür bileşen oluşturulacağını seçin. Bileşenlerin her biri <a href="@url">çevrim içi belge</a>de açıklanmıştır.

en: A string used for identifying this task. Any existing tasks for this component with the same identifier will be replaced.
tr: Bu görevi tanımlayan bir dize. Bu görev, bu bileşen için aynı tanımlamayı kullanan diğer görevlerin yerini alacaktır.

en: Unknown event "!event_name"
tr: Bilinmeyen olay "!event_name"

en: The data selector helps you drill down into the data available to Rules. <em>To make entity fields appear in the data selector, you may have to use the condition 'entity has field' (or 'content is of type').</em> More useful tips about data selection is available in <a href='@url'>the online documentation</a>.
tr: Veri seçicisi, kullanılabilen Rules verilerini derinlemesine incelemeye yardım eder. <em>Veri seçicisinde nesne (entity) alanının gözükebilmsi için 'nesnenin şu alanı' (ya da 'şu türden içerik') koşulunu kullanmanız gerekebilir.</em> Veri seçimiyle ilgili daha fazla yararlı bilgiyi <a href='@url'>çevrim içi belgelerde</a> bulabilirsiniz.

en: Added event %event.
tr: %event olayı eklendi.

en: Are you sure you want to remove the event?
tr: Olayı silmek istediğinizden emin misiniz?

en: You are about to remove the event %event.
tr: %event olayını silmek üzeresiniz.

en: Event %event has been removed.
tr: %event olayı silindi.

en: Use Rules component %component
tr: Rules %component bileşeni kullan

en: Install the <a href="http://drupal.org/project/pathauto">Pathauto module</a> in order to get a configurable URL path cleaning method.
tr: Ayarlanabilir bir URL yolu temizleme yöntemi edinmek için <a href="http://drupal.org/project/pathauto">Pathauto eklentisi</a>ni kurun.

en: URL path cleaning method
tr: URL yolunu temizleme yöntemi

en: Choose the path cleaning method to be applied when generating URL path aliases.
tr: URL yolu takma adları oluşturulurken uygulanacak adres temizleme yöntemini seçin.

en: Integrity
tr: Bütünlük

en: Rules checks the integrity of your configurations to discover and exclude broken configurations from evaluation.
tr: Rules, bozuk olanları işleme sokmamak için, yapılandırmanızın bütünlüğünü denetler.

en: Recheck integrity
tr: Bütünlüğü yeniden denetle

en: Rules caches information about available actions, conditions and data types. Additionally all components and reaction rules are cached for efficient evaluation.
tr: Rules, kullanılan eylemler, koşullar ve veri türleri hakkındaki bilgiyi önbellekler. Ayrıca, etkin değerlendirme için bütün bileşenler ve eylem kuralları da önbelleklenir.

en: Rebuild Rules' cache
tr: Rules önbelleğini yenile

en: The @plugin <a href="!uri">%label (%name)</a> fails the integrity check and cannot be executed.
tr: <a href="!uri">%label (%name)</a> @plugin bütünlük denetimini geçemedi ve çalıştırılamaz.

en: Integrity of %count configurations checked in %duration seconds. %count_failed broken configurations found.
tr: %count yapılandırmanın bütünlüğü %duration saniyede denetlendi. %count_failed bozuk yapılandırma bulundu.

en: Rules cache rebuilt in %duration seconds.
tr: Rules önbelleği %duration saniyede yenilendi.

en: @plugin "@label" (id @id), @parameter, Value @delta
tr: @plugin "@label" (id @id), @parameter, Değer @delta

en: Translate a text
tr: Bir metin çevir

en: The text to translate.
tr: Çevrilecek metin

en: The language to translate the text into.
tr: Metnin çevrileceği dil.

en: The translated text
tr: Çevrilmiş metin

en: Select a translated value
tr: Bir çevrilmiş değer seçin

en: Select a translated value, e.g. a translatable field. If the selected data is not translatable, the language neutral value will be selected.
tr: Bir çevrilmiş değer, örneğin çevrilebilir bir alan seçin. Eğer seçilen veri çevrilebilir değilse, dilden bağımsız değer seçilecektir.

en: The language to translate the value into.
tr: Değerin çevrileceği dil.

en: The translated value
tr: Çevrilmiş değer

en: Translations can be provided at the %translate tab. The argument value is translated to the configured language.
tr: Çeviriler %translate sekmesinde verilebilir. Değişkenin değeri ayarlı dile çevrilir.

en: Translations can be provided at the %translate tab. The argument value is translated to the current interface language.
tr: Çeviriler %translate sekmesinde verilebilir. Değişkenin değeri o anki arayüz diline çevrilir.

en: Rules translation
tr: Rules çevirisi

en: Allows translating rules.
tr: Kuralların çevrilmesini sağlar.

en: condition
tr: koşul

en: Specify an identifier of a @entity.
tr: Bir @entity için tanımlayıcı belirtin.

en: Specify a comma-separated list of identifiers of @entity entities.
tr: @entity nesneleri için virgülle ayrılmış bir tanımlayıcılar listesi belirtin.
