Rules (7.x-2.11) - en to he translation catalogue (199 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: enable
he: אפשר

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Item
he: פריט

en: Type
he: סוג

en: List
he: רשימה

en: Subject
he: נושא

en: Actions
he: פעולות

en: Confirm
he: אישור

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: more
he: עוד

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Tags
he: תגיות

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Content types
he: סוגי תוכן

en: all
he: הכל

en: Edit
he: עריכה

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Message
he: הודעה

en: Weight
he: משקל

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: General settings
he: הגדרות כלליות

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Schedule
he: תיזמון

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: URL
he: כתובת URL

en: Path
he: מיקום

en: Event
he: אירוע

en: Text
he: טקסט

en: Component
he: רכיב

en: Components
he: רכיבים

en: Titles
he: כותרות

en: type
he: סוג

en: User
he: משתמש

en: action
he: פעולה

en: Continue
he: להמשיך

en: Error
he: שגיאה

en: Node
he: פריט תוכן

en: Data type
he: סוג נתונים

en: All
he: הכל

en: days
he: ימים

en: Active
he: פעיל

en: Never
he: לעולם

en: To
he: אל

en: From
he: מאת

en: Roles
he: תפקידים

en: Filter
he: סינון

en: URL alias
he: נתיב חילופי

en: Severity
he: חוּמרה

en: Field name
he: שם שדה

en: Count
he: כמות

en: Conditions
he: תנאים

en: Warning
he: אזהרה

en: Advanced
he: מתקדם

en: System
he: מערכת

en: Desc
he: יורד

en: Code
he: קוד

en: OR
he: או

en: Method
he: שיטה

en: Loop
he: בלופ

en: Basic
he: בסיסי

en: Save changes
he: שמירת השינויים

en: Cache
he: מטמון

en: <All>
he: <הכל>

en: Operator
he: אופרטור

en: Integer
he: שלם

en: IP Address
he: כתובת IP

en: text
he: טקסט

en: Defaults
he: ברירות מחדל

en: Rules
he: כללים

en: Token
he: אסימון

en: Clear
he: ניקוי

en: Replacement patterns
he: דפוסי החלפה

en: Target type
he: סוג יעד

en: Entity
he: יישות

en: AND
he: וגם

en: None.
he: ללא.

en: Negate
he: שלילי

en: created content
he: תוכן נוצר

en: updated content
he: תוכן עודכן

en: Note that if drupal's page cache is enabled, this event won't be generated for pages served from cache.
he: הערה: אם האפשרות למטמון-דפים בדרופל מאופשרת, האירוע הזה לא יווצר עבור דפים שנשלחים מהמטמון

en: viewed content
he: תוכן נצפה

en: Existing system path
he: כתובת URL במערכת

en: registered user
he: משתמש רשום

en: updated user
he: משתמש מעודכן

en: viewed user
he: משתמש נצפה

en: deleted user
he: משתמש נמחק

en: User has logged in
he: משתמש התחבר לאתר

en: User has logged out
he: משתמש התנתק מהאתר

en: any
he: הכל

en: Add user role
he: הוסף תפקיד

en: PHP code
he: קוד PHP

en: Selector
he: סלקטור

en: Site information
he: מידע על האתר

en: Convert
he: המר

en: revert
he: שחזר

en: Plugin
he: פלאגין

en: comment
he: תגובה

en: !name field is required.
he: חובה למלא את השדה !name.

en: disable
he: השבתה

en: date
he: תאריך

en: URI
he: כתובת URI

en: Apply
he: החל

en: Variables
he: משתנים

en: Translation
he: תרגום

en: Decimal
he: דצימלי

en: Account blocked
he: חסימת חשבון

en: Usage
he: שימוש

en: Execute
he: ביצוע

en: Identifier
he: מזהה

en: Offset
he: היסט

en: contains
he: מכיל

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Account
he: חשבון

en: Data
he: נתונים

en: About
he: אודות

en: After saving a new comment
he: אחרי שמירת תגובה חדשה

en: After deleting a comment
he: אחרי מחיקת תגובה

en: Banned IP address %ip
he: הכתובת %ip נחסמה

en: After deleting a term
he: אחרי מחיקת מונח

en: clone
he: שכפול

en: Translate
he: תרגום

en: Element
he: אלמנט

en: Entity type
he: סוג ישות

en: vocabulary
he: מילון

en: User account
he: חשבון משתמש

en: Debugging
he: איתור באגים

en: Parameter
he: פרמטר

en: export
he: ייצוא

en: translate
he: תרגום

en: IP address
he: כתובת IP

en: created comment
he: תגובה נוצרה

en: updated comment
he: תגובה מעודכנת

en: deleted comment
he: תגובה נמחקה

en: Cron maintenance tasks are performed
he: משימות תחזוקה של Cron בוצעו

en: Send mail
he: משלוח דוא"ל

en: Uses
he: שימושים

en: Add !name
he: הוסף !name

en: viewed comment
he: תגובה נצפתה

en: After saving new content
he: אחרי שמירת תוכן חדש

en: After updating existing content
he: אחרי עדכון תוכן קיים

en: saved content
he: תוכן נשמר

en: After deleting content
he: לאחר ביטול תוכן

en: Block a user
he: חסום משתמש

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: The value of the variable.
he: ערך המשתנה.

en: %name must be a number.
he: %name חייב להיות מספר.

en: Be aware that some actions might initialize the theme system. After that, it's impossible for any module to change the used theme.
he: שימו לב שחלק מהפעולות יכולות לשנות את ערכת העיצוב. אחרי פעולות כאלו, מודולים אחרים לא יוכלו לשנות את ערכת-העיצוב שבשימוש.

en: Entities
he: ישויות

en: Welcome (new user created by administrator)
he: ברוך הבא (משתמש חדש שנוצר ע"י מנהל)

en: Welcome (awaiting approval)
he: ברוך הבא ( משתמש חדש שמחכה לאישור מנהל)

en: Welcome (no approval required)
he: ברוך הבא (לא נדרש אישור מנהל)

en: Password recovery
he: שחזור סיסמה

en: Account activation
he: הפעלת חשבון

en: Account cancellation confirmation
he: אישור ביטול חשבון

en: Account canceled
he: משתמש בוטל

en: Manage reaction rules and rule components.
he: ניהול רכיבי החוקים וחוקי תגובה.

en: After updating an existing comment
he: אחרי עדכון תגובה קיימת

en: Before saving a comment
he: לפני שמירת תגובה

en: saved comment
he: תגובה נשמרה

en: unchanged comment
he: תגובה ללא-שינוי

en: A comment is viewed
he: התגובה נצפית

en: Create a new entity
he: צור ישות חדשה

en: Delete entity
he: מחק ישות

en: Item to add
he: פריט להוספה

en: Item to remove
he: פריט להסרה

en: Add a variable
he: הוסף משתנה

en: Before saving content
he: לפני שמירת תוכן

en: Content is viewed
he: תוכן נצפה

en: After saving a new user account
he: אחרי שמירת חשבון משתמש חדש

en: After updating an existing user account
he: אחרי עדכון חשבון משתמש קיים

en: Before saving a user account
he: לפני שמירת חשבון משתמש

en: saved user
he: משתמש נשמר

en: After a user account has been deleted
he: לאחר שחשבון משתמש/ת נמחק

en: Are you sure you want to delete the %element_plugin %element_name?
he: האם למחוק את ה-%element_plugin בשם %element_name?

en: Filter by plugin
he: סינון לפי פלאגין

en: Rules configuration
he: הגדרות לכללים

en: Asc
he: סדר עולה

en: Filter by tag
he: סינון לפי תגית
