Search configuration (7.x-1.2-rc1) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Search
pt: Buscar

en: Types
pt: Tipos

en: Default
pt: Padrão

en: Keywords
pt: Palavras-chave

en: Advanced search
pt: Busca avançada

en: Advanced
pt: Avançado

en: Basic
pt: Básico

en: Hidden
pt: Oculto

en: Languages
pt: Idiomas

en: Results
pt: Resultados

en: Enter your keywords
pt: Digite suas palavra-chave

en: Containing any of the words
pt: Contendo qualquer uma dessas palavras

en: Containing the phrase
pt: Com a frase

en: Containing none of the words
pt: Sem nenhuma dessas palavras

en: Only of the type(s)
pt: Somente do(s) tipo(s)

en: Below
pt: Abaixo

en: No change
pt: Sem alterações

en: Restrictions
pt: Restrições

en: label
pt: rótulo

en: Use search
pt: Usar a busca

en: Use advanced search
pt: Usar a busca avançada

en: Submit button
pt: Botão enviar

en: By category
pt: Por categoria

en: Search Configuration
pt: Configurações da Busca

en: Title display
pt: Exibição do título

en: Language selector
pt: Seletor de idiomas

en: Form control
pt: Controle de formulário

en: Remove unconditionally
pt: Remover incondicionalmente

en: %field settings
pt: Configurações %field

en: Hide this field
pt: Esconder este campo

en: %type_name: Search content of this type
pt: %type_name: Buscar conteúdo deste tipo
