TWBS (7.x-3.0-unstable3) - en to tr translation catalogue (290 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Next
tr: Sonraki

en: Pages
tr: Sayfalar

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Comments
tr: Yorumlar

en: More
tr: Devamı

en: not verified
tr: doğrulanmamış

en: new
tr: yeni

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Download
tr: İndir

en: view
tr: görüntüle

en: File information
tr: Dosya bilgisi

en: Release notes
tr: Sürüm notları

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Size
tr: Boyut

en: Message
tr: İleti

en: No log messages available.
tr: Kayıt mesajı yok.

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Parent
tr: Üst öge

en: Category
tr: Kategori

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: up
tr: yukarı

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Default
tr: Varsayılan

en: Update
tr: Güncelle

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Format
tr: Biçim

en: Modules
tr: Modüller

en: Region
tr: Bölge

en: Display
tr: Gösterim

en: never
tr: hiçbir zaman

en: Updated
tr: Güncellenme

en: read more
tr: devamını oku

en: no screenshot
tr: ekran görüntüsü yok

en: Attachment
tr: Ek

en: User
tr: Kullanıcı

en: Error
tr: Hata

en: Update options
tr: Güncelleme seçenekleri

en: Done
tr: Tamam

en: Last post
tr: Son gönderi

en: Block
tr: Blok

en: Check manually
tr: Elle kontrol edin

en: Up to date
tr: Güncel

en: Update available
tr: Güncelleme mevcut

en: Menu link
tr: Menü bağlantısı

en: Custom
tr: Özel

en: Roles
tr: Roller

en: Hostname
tr: Sunucu adı

en: Location
tr: Konum

en: Vocabulary name
tr: Sözlük adı

en: Severity
tr: Önem derecesi

en: Overridden
tr: Değiştirilmiş

en: Warning
tr: Uyarı

en: active
tr: etkin

en: OK
tr: Tamam

en: Categorize
tr: Sınıflandır

en: Updated:
tr: Güncellendi:

en: %ago ago
tr: %ago önce

en: This field is required.
tr: Bu alan zorunludur.

en: Prev
tr: Önceki

en: Code
tr: Kod

en: Mon
tr: Pzt

en: Tue
tr: Sa

en: Wed
tr: Çar

en: Thu
tr: Per

en: Fri
tr: Cu

en: Sat
tr: Ct

en: Sun
tr: Paz

en: January
tr: Ocak

en: February
tr: Şubat

en: March
tr: Mart

en: April
tr: Nisan

en: June
tr: Haziran

en: July
tr: Temmuz

en: August
tr: Ağustos

en: September
tr: Eylül

en: October
tr: Ekim

en: November
tr: Kasım

en: December
tr: Aralık

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Referrer
tr: Yönlendiren

en: 1 vote | @count votes
tr[0]: 1 oy
tr[1]: @count oy

en: Uninstall
tr: Kaldır

en: Order
tr: Sıralama

en: Operation
tr: İşlem

en: 1 new | @count new
tr[0]: 1 yeni
tr[1]: @count yeni

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: View user profile.
tr: Kullanıcı profilini görüntüle.

en: published
tr: yayında

en: @time ago
tr: @time önce

en: Search results
tr: Arama sonuçları

en: Your search yielded no results
tr: Aramanıza uygun bir sonuç bulunamadı

en: Topics
tr: Konular

en: Today
tr: Bugün

en: Jan
tr: Oca

en: Feb
tr: Şub

en: Apr
tr: Nis

en: Jun
tr: Haz

en: Jul
tr: Tem

en: Aug
tr: Ağu

en: Sep
tr: Eyl

en: Oct
tr: Eki

en: Nov
tr: Kas

en: Dec
tr: Ara

en: Posts
tr: Gönderiler

en: Empty
tr: Boş

en: Choice
tr: Seçenek

en: Su
tr: Pa

en: Mo
tr: Pt

en: Tu
tr: Sa

en: We
tr: Ça

en: Th
tr: Pe

en: Fr
tr: Cu

en: Sa
tr: Ct

en: Info
tr: Bilgi

en: revert
tr: geri al

en: No forums defined
tr: Tanımlanmış bir forum yok

en: This topic has been moved
tr: Bu konu taşındı

en: New comments
tr: Yeni yorumlar

en: New
tr: Yeni

en: Themes
tr: Temalar

en: not published
tr: yayında değil

en: You are here
tr: Buradasınız

en: Please wait...
tr: Lütfen bekleyin...

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Go to page @number
tr: @number. sayfaya git

en: English name
tr: İngilizce adı

en: Native name
tr: Yerel adı

en: Permalink
tr: Kalıcı bağlantı

en: Permission
tr: İzinler

en: Show descriptions
tr: Açıklamaları göster

en: @user's picture
tr: @user kullanıcısının resmi

en: Language neutral
tr: Dil tercihsiz - özgün dil

en: More help
tr: Daha fazla yardım

en: Preview trimmed version
tr: Kırpılmış sürüm önizlemesi

en: Preview full version
tr: Tam sürüm önizlemesi

en: Expand
tr: Genişlet

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Loading
tr: Yükleniyor

en: No comments available.
tr: Yorum mevcut değil.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
tr: @site_name - @title kategorisinde toplanan beslemeler

en: @site_name - aggregated feeds
tr: @site_name - toplanan beslemeler

en: @site_name aggregator
tr: @site_name toplayıcısı

en: !title feed
tr: !title beslemesi

en: Revoked!
tr: Feshedildi!

en: Security update required!
tr: Güvenlik güncellemesi gerekiyor!

en: Not supported!
tr: Desteklenmiyor!

en: Recommended version:
tr: Önerilen sürüm:

en: Security update:
tr: Güvenlik güncellemesi:

en: Latest version:
tr: Son sürüm:

en: Development version:
tr: Geliştirme sürümü:

en: Also available:
tr: Ayrıca:

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Factor
tr: Etken

en: Expand layout to include descriptions.
tr: Açıklamaları içeren daha geniş bir görünüm üretir.

en: Hide descriptions
tr: Açıklamaları gizle

en: Compress layout by hiding descriptions.
tr: Açıklamaları gizleyerek daha kompakt bir görünüm oluşturur.

en: New posts
tr: Yeni gönderiler

en: mm/dd/yy
tr: aa/gg/yy

en: Effect
tr: Etki

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: edit permissions
tr: izinleri düzenle

en: original
tr: orijinal

en: done
tr: tamam

en: edit role
tr: rol düzenle

en: Direction
tr: Yön

en: Drupal core
tr: Drupal çekirdeği

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Help topics
tr: Yardım konuları

en: Help is available on the following items:
tr: Yardım bölümü olan konular:

en: No tests to display.
tr: Görüntülenecek test yok.

en: No fields available.
tr: Kullanılabilecek alan yok.

en: Not in menu
tr: Menüde yok

en: No blocks in this region
tr: Bu bölgeye atanmış blok yok

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
tr: Gönderinizin kırpılmış sürümü, gönderi ana sayfaya yükseltildiğinde veya içerik yayını için dışarı aktarıldığında sahip olacağı görünümü içerir. "&lt;!--break--&gt;" (tırnaksız) ayırıcısı ekleyerek gönderinizin nereden bölüneceğini ayarlayabilirsiniz.

en: Total votes: @votes
tr: Toplam oy: @votes

en: Vote count
tr: Oy sayısı

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
tr: Bu kategoriye herhangi bir alan eklenmemiş. Eğer bu kategori kaydedilmeden önce herhangi bir alan eklenmezse silinecektir.

en: Search form
tr: Arama formu

en: No modules are available to uninstall.
tr: Kaldırılabilecek bir eklenti yok.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
tr: Bu tema için PHP'nin @php_required sürümü gereklidir; !php_version versiyonu ile uyumlu değildir.

en: Last checked: @time ago
tr: Son kontrol: @time önce

en: Last checked: never
tr: Son kontrol: hiçbir zaman

en: Includes: %includes
tr: Kapsamı: %includes

en: Disabled modules
tr: Kullanıma kapalı eklentiler

en: Disabled themes
tr: Kullanıma kapalı temalar

en: No new posts
tr: Yeni gönderi yok

en: Sticky topic
tr: Kalıcı konu

en: Show shortcuts
tr: Kısayolları göster

en: width @width
tr: genişlik @width

en: height @height
tr: yükseklik @height

en: upscaling allowed
tr: büyütmeye izin verildi

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
tr: -@degrees&deg ve @degrees&deg arasında rastgele

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
tr: Bu izin, kimliği onaylanmış kullanıcı rolünden devralınmıştır.

en: Submitted by !username on !datetime
tr: !username tarafından !datetime tarihinde gönderildi

en: Other blocks
tr: Diğer bloklar

en: (active tab)
tr: (etkin sekme)

en: Status message
tr: Durum mesajı

en: An AJAX HTTP error occurred.
tr: Bir AJAX HTTP hatası oluştu.

en: HTTP Result Code: !status
tr: HTTP Sonuç Kodu: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
tr: Bir AJAX HTTP istemi olağandışı sonlandırıldı.

en: Debugging information follows.
tr: Hata ayıklama bilgisi aşağıda.

en: Path: !uri
tr: Yol: !uri

en: StatusText: !statusText
tr: Durum Metni: !statusText

en: ResponseText: !responseText
tr: Yanıt Metni: !responseText

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
tr: Yorum yapmak için <a href="@login">Giriş Yapın</a> ya da <a href="@register">Üye olun</a>.

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
tr: Yorum yapmak için <a href="@login">giriş yapın</a>

en: Customize dashboard
tr: Panoyu özelleştir

en: Hide summary
tr: Özeti gizle

en: Edit summary
tr: Özeti düzenle

en: Files must be less than !size.
tr: Dosya boyutu !size dan küçük olmalıdır.

en: Allowed file types: !extensions.
tr: İzin verilen dosya uzantıları: !extensions.

en: Images must be exactly !size pixels.
tr: Görseller tam olarak !size piksel olmalı.

en: Images must be between !min and !max pixels.
tr: Resimler !min - !max piksel arasında olmalıdır.

en: Images must be larger than !min pixels.
tr: Görseller !min pikselden daha büyük olmalıdır.

en: Images must be smaller than !max pixels.
tr: Görseller !min pikselden daha küçük olmalıdır.

en: More information about text formats
tr: Metin biçimleri hakkında daha fazla bilgi

en: By !author @time ago
tr: !author tarafından @time önce

en: Style name
tr: Stil adı

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
tr: Şu an hiçbir stil yok. <a href="!url">Yeni bir tane ekleyin</a>.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
tr: Şu an bu stilde hiç efekt yok. Aşağıdaki seçeneklerden birini seçerek ekleyin.

en: view actual size
tr: gerçek boyutlarında görüntüle

en: Sample original image
tr: Özgün resmi örnekle

en: Sample modified image
tr: Değiştirilmiş resmi örnekle

en: Detection method
tr: Algılama yöntemi

en: Date type
tr: Tarih türü

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
tr: Henüz hiç içerik türü oluşturmadınız. Yeni içerik türü eklemek için <a href="@create-content">içerik türü oluşturma sayfasına</a> gidiniz.

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
tr: Bu sürüm, Drupal !core_version ile uyumlu değildir ve değiştirilmelidir.

en: Requires: !module-list
tr: Gerekenler: !module-list

en: Required by: !module-list
tr: Gerek duyanlar: !module-list

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
tr: <a href="@poweredby">Drupal</a> tabanlıdır.

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
tr: Hiç sözlük yok. <a href="@link">Sözlük ekle</a>.

en: Includes:
tr: Kapsamı:

en: Enabled: %includes
tr: Etkin: %includes

en: Disabled: %disabled
tr: Devre dışı: %disabled

en: Depends on: !basethemes
tr: Temeli: !basethemes

en: Required by: %subthemes
tr: Gerek duyanlar: %subthemes

en: Show more content
tr: Daha fazla içerik göster

en: Collapse
tr: Daralt

en: @name <em>(locked)</em>
tr: @name <em>(kilitli)</em>

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
tr: Seçilen %filename dosyası yüklenemiyor. Yalnızca aşağıdaki uzantılara sahip dosyalara izin verilir: %extensions.

en: Close overlay
tr: Üst katmanı kapat

en: Drag and drop these blocks to the columns below. Changes are automatically saved. More options are available on the <a href="@dashboard-url">configuration page</a>.
tr: Bu blokları aşağıdaki sütunlara sürükleyip bırakın. Değişiklikler otomatik olarak kaydedilir. Daha fazla seçeneğe <a href="@dashboard-url">yapılandırma sayfasından</a> erişilebilir.

en: - Select a value -
tr: - Bir değer seçiniz -

en: Undefined language (@langcode)
tr: Tanımlanmamış dil (@langcode)

en: Text Formats
tr: Metin Biçimleri

en: Hot topic, new comments
tr: Sıcak konu, yeni yorumlar

en: Hot topic
tr: Sıcak konu

en: Normal topic
tr: Normal konu

en: Closed topic
tr: Kapanmış konu

en: Add other blocks
tr: Başka bloklar ekle

en: Options for the administrative overlay
tr: Yönetsel üst katman için seçenekler

en: Autocomplete popup
tr: Otomatik tamamlama açılır penceresi

en: Searching for matches...
tr: Eşleşmeler aranıyor...

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
tr[0]: @module eklentisinin kaldırılabilmesi için önce şu eklenti(ler) kaldırılmalıdır: @required_modules

en: Hide shortcuts
tr: Kısayolları gizle

en: (Machine name: @type)
tr: (Makine adı: @type)

en: Enable !title
tr: !title etkinleştir

en: Set !title as default
tr: !title öntanımlı olsun

en: No shortcuts available. <a href="@link">Add a shortcut</a>.
tr: Kullanılabilir kısayol yok. <a href="@link">Bir kısayol ekleyin</a>.

en: Subscribe to !feed-title
tr: !feed-title beslemesine abone olun.

en: No book content available.
tr: Hiçbir kitap içeriği yok.
