Webform (7.x-4.23) - en to sk translation catalogue (367 entries)

en: Title
sk: Názov

en: select
sk: výber

en: Save configuration
sk: Uložiť nastavenia

en: delete
sk: odstrániť

en: Status
sk: Stav

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Submit
sk: Odoslať

en: Operations
sk: Operácie

en: Value
sk: Hodnota

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Private
sk: Súkromné

en: Is
sk: Je

en: Type
sk: Typ

en: Closed
sk: Uzavreté

en: Subject
sk: Predmet

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Description
sk: Popis

en: more
sk: viac

en: required
sk: požadované

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Action
sk: Akcia

en: On
sk: Zapnúť

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Download
sk: Prevziať

en: view
sk: zobraziť

en: File
sk: Súbor

en: Advanced options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Edit
sk: Upraviť

en: Date
sk: Dátum

en: None
sk: Žiadne

en: Number
sk: Číslo

en: Weight
sk: Váha

en: Types
sk: Typy

en: Multiple
sk: Viacero naraz

en: Required
sk: Povinné

en: Parent
sk: Nadradený

en: none
sk: žiadne

en: Category
sk: Kategória

en: Name
sk: Názov

en: edit
sk: upraviť

en: Label
sk: Označenie

en: Preview
sk: Náhľad

en: Save
sk: Uložiť

en: True
sk: Pravda

en: False
sk: Nie

en: Default
sk: Predvolené

en: Open
sk: Otvorené

en: Sunday
sk: nedeľa

en: Monday
sk: pondelok

en: Tuesday
sk: utorok

en: Wednesday
sk: streda

en: Thursday
sk: štvrtok

en: Friday
sk: piatok

en: Saturday
sk: sobota

en: Archives
sk: Archívy

en: Time
sk: Čas

en: Add
sk: Pridať

en: View
sk: Zobraziť

en: Format
sk: Formát

en: Display
sk: Zobraziť

en: Advanced settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: results
sk: výsledky

en: Component
sk: Komponent

en: Components
sk: Komponenty

en: Before
sk: Pred

en: After
sk: Za

en: User
sk: Používateľ

en: Options
sk: Nastavenia

en: Created
sk: Vytvorené

en: Node
sk: Uzol

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
sk: Voliteľné. V menu sa položky s väčšou váhou  prepadnú dole a s menšou váhou sa umiestnia vyššie.

en: All
sk: Všetky

en: Submitted
sk: Odoslané

en: Year
sk: Rok

en: Date format
sk: Formát dátumu

en: Off
sk: Vypnúť

en: Inline
sk: V riadku

en: Preview message
sk: Prehliadnuť správu

en: From
sk: Od

en: Custom
sk: Vlastná

en: E-mail address
sk: E-mailová adresa

en: Is not
sk: Nie je

en: Count
sk: Počet

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: This field is required.
sk: Toto pole je povinné.

en: Textfield
sk: Textové pole

en: Media
sk: Médiá

en: Plain text
sk: Obyčajný text

en: Month
sk: Mesiac

en: Load
sk: Načítať

en: Unlimited
sk: Neobmedzené

en: Address
sk: Adresa

en: Send
sk: Odoslať

en: Serial
sk: Sériový

en: Desc
sk: Zostupne

en: Day
sk: Deň

en: Table
sk: Tabuľka

en: Start
sk: Štart

en: am
sk: doobeda

en: pm
sk: poobede

en: Start date
sk: Dátum od

en: End date
sk: Dátum do

en: String
sk: Reťazec

en: Both
sk: Oba

en: Clone
sk: Klonovať

en: Option
sk: Možnosť

en: Operator
sk: Operátor

en: Untitled
sk: Bez titulku

en: Position
sk: Pozícia

en: Integer
sk: Celé číslo

en: IP Address
sk: IP adresa

en: CSS classes
sk: CSS triedy

en: Collapsible
sk: Zbaliteľné

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: American Samoa
sk: Americká Samoa

en: Georgia
sk: Gruzínsko

en: Marshall Islands
sk: Marshallove Ostrovy

en: Modified
sk: Upravené

en: Hidden
sk: Skryté

en: Root
sk: Najvyššia úroveň

en: Tokens
sk: Tokeny

en: Time format
sk: Formát času

en: Countries
sk: Štáty

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: ‹ previous
sk: ‹ predchádzajúca

en: next ›
sk: nasledujúca ›

en: Source
sk: Zdroj

en: Hour
sk: Hodina

en: Minute
sk: Minúta

en: Select list
sk: Výberové pole

en: Text field
sk: Textové pole

en: is equal to
sk: je rovné

en: is not equal to
sk: nie je rovné

en: E-mail subject
sk: Predmet e-mailu

en: Empty
sk: Prázdne

en: Greater than
sk: Väčší ako

en: Less than
sk: Menší ako

en: Maxlength
sk: Maximálna dĺžka

en: or
sk: alebo

en: Results
sk: Výsledky

en: Missing
sk: Chýbajúci

en: Date created
sk: Dátum vytvorenia

en: Completed
sk: Ukončená

en: Thousands separator
sk: Oddeľovač tisíciek

en: Documents
sk: Dokumenty

en: Allowed file extensions
sk: Povolené prípony súboru

en: !name field is required.
sk: Pole !name je povinné.

en: Automatic
sk: Automatický

en: Complete
sk: Dokončiť

en: Submissions
sk: Odoslania

en: Analysis
sk: Analýzy

en: Clear Form Submissions
sk: Vyčistiť odoslania formulára

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
sk: Naozaj chcete odstrániť všetky odoslania tohto formulára?

en: Webform %title entries cleared.
sk: Položky webformulára %title boli zmazané.

en: Are you sure you want to delete this submission?
sk: Naozaj chcete odstrániť toto odoslanie?

en: webform
sk: webformulár

en: Q
sk: Ot.

en: responses
sk: odpovede

en: Webforms
sk: Webformuláre

en: View and edit all the available webforms on your site.
sk: Prehliadanie a úprava všetkých webformulárov dostupných na vašej stránke.

en: Webform
sk: Webformulár

en: Global configuration of webform functionality.
sk: Globálne nastavenie funkcionalít webformulára.

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
sk: Vytvorí nový formulár alebo dotazník dostupný pre používateľov. Odoslané odpovede a štatistiky sú zaznamenané a dostupné pre privilegovaných používateľov.

en: E-mail to address
sk: Odmailovať na adresu

en: E-mail from name
sk: Email od

en: E-mail from address
sk: Email z adresy

en: ever
sk: vždy

en: every hour
sk: každú hodinu

en: every day
sk: každý deň

en: every week
sk: každý týždeň

en: No Components, add a component below.
sk: Nie sú vložené žiadne komponenty, pridajte ich nižšie.

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
sk: Vysvetľujúce označenie, ktoré sa vo formulári zobrazí nad prvkom.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
sk: Krátky popis tohto poľa, ktorý sa použije ako pomôcka pre používateľa, ktorý bude pole vypĺňať.

en: Check this option if the user must enter a value.
sk: Zaškrtnite túto možnosť ak používateľ musí zadať hodnotu.

en: The webform component of type @type does not have an edit function defined.
sk: Komponent webformulára typu @type nemá zadefinovanú funkciu pre úpravu.

en: Previous submission
sk: Predchádzajúce odoslanie

en: Next submission
sk: Nasledujúce odoslanie

en: Submitted by !name
sk: Odosielateľ !name

en: Next Page >
sk: nasledujúca stránka >

en: < Previous Page
sk: < predchádzajúca stránka

en: The webform component @type is not able to be displayed
sk: Komponent webformulára @type nie je možné zobraziť.

en: Illegal information. Data not submitted.
sk: Ilegálna informácia. Dáta nebudú odoslané.

en: Go back to the form
sk: Vrátiť sa na formulár

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
sk: Umožňuje vytváranie formulárov a dotazníkov.

en: Default value
sk: Predvolená hodnota

en: The default value of the field.
sk: Predvolená hodnota poľa.

en: Presents month, day, and year fields.
sk: Predstavuje polia deň, mesiac a rok.

en: Left Blank
sk: Nevyplnených

en: User entered value
sk: Pužívateľmi zadaných hodnôt

en: Width of the textfield.
sk: Šírka textového poľa.

en: User email as default
sk: Predvyplniť emailom používateľa

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
sk: Vyplní toto pole používateľovým emailom, ak je prihlásený.

en: Average submission length in words (ex blanks)
sk: Priemerná dĺžka odoslaných údajov v slovách (okrem prázdnych)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
sk: Ak je toto zoskupenie polí označené ako zbaliteľné, používateľ bude môcť zoskupenie roztvoriť a zatvoriť.

en: Collapsed by Default
sk: Predvolene nechať zbalené

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
sk: Zbaliteľné zoskupenia polí sú na začiatku roztvorené. Zaškrtnite toto pole ak chcete aby bolo v počiatočnom stave zatvorené.

en: User uploaded file
sk: Pužívateľmi nahraných súborov

en: Average uploaded file size
sk: Priemerná veľkosť nahratých súborov

en: Questions
sk: Otázky

en: Randomize Options
sk: Premiešať možnosti

en: Randomizes the order of options on the top when they are displayed in the form.
sk: Premieša poradie možností v hornej časti zobrazenej mriežky

en: Randomize Questions
sk: Premiešať otázky

en: Randomize the order of the questions on the side when they are displayed in the form.
sk: Premieša poradie otázok v ľavej časti zobrazenej mriežky

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
sk: Umožňuje vytvoriť mriežku otázok, v ktorej sa odpoveď vyberá pomocou prepínacích tlačidiel.

en: Non-empty
sk: Neprázdnych

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
sk: Zaškrtnite túto možnosť ak používateľ môže vybrať viacero hodnôt.

en: Listbox
sk: Výberový zoznam

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
sk: Umožňuje vytváranie zaškrtávacích políčok, prepínacích tlačidiel alebo výberových ponúk.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
sk: Veľká textová oblasť, ktorá umožňuje zadať viacero riadkov.

en: Basic textfield type.
sk: Základný typ textového poľa.

en: Presents the user with hour and minute fields. Optional am/pm fields.
sk: Predstavuje polia pre minúty a hodiny. Voliteľne i prepínač doobeda/poobede.

en: Apply
sk: Použiť

en: is
sk: je

en: Above
sk: Nad

en: 1 minute
sk: 1 minúta

en: Grid
sk: Mriežka

en: Hide
sk: Skryť

en: Submission settings
sk: Nastavenia odosielania

en: From name
sk: Meno odosielateľa

en: From address
sk: Adresa odosielateľa

en: Export format
sk: Formát exportu

en: « first
sk: « prvá

en: last »
sk: posledná »

en: Offset
sk: Ofset

en: begins with
sk: začína s

en: contains
sk: obsahuje

en: does not contain
sk: neobsahuje

en: Print
sk: Tlačiť

en: Data
sk: Údaje

en: Validation
sk: Overovanie platnosti

en: and
sk: a

en: Text to display
sk: Text na zobrazenie

en: The new webform %title has been created. Add new fields to your webform with the form below.
sk: Nový weformulár %title bol vytvorený. Pridajte do neho nové polia z ponuky nižšie.

en: Submission deleted.
sk: Odoslanie zmazané.

en: Step
sk: Krok

en: Target
sk: Cieľ

en: shown
sk: zobrazené

en: Custom template
sk: Užívateľská šablóna

en: IP address
sk: IP adresa

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
sk: Zistená neplatná voľba. Kontaktujte administrátora webu.

en: Illegal choice %choice in !name element.
sk: Neplatná voľba %choice v elemente !name.

en: Decimal point
sk: Desatinná bodka

en: Delimited text
sk: Oddelený text

en: A plain text file delimited by commas, tabs, or other characters.
sk: Obyčajný textový súbor, v ktorom sú hodnoty oddelené čiarkami, tabulátormi alebo inými hodnotami.

en: A file readable by Microsoft Excel.
sk: Súbor čitateľný pomocou Microsoft Excelu.

en: Delimited text format
sk: Formát oddeleného textu

en: Comma (,)
sk: čiarka (,)

en: Tab (\t)
sk: tabulátor (\t)

en: Semicolon (;)
sk: bodkočiarka (;)

en: Colon (:)
sk: dvojbodka (:)

en: Pipe (|)
sk: zvyslý oddelovač (|)

en: Period (.)
sk: bodka (.)

en: Space ( )
sk: medzera ( )

en: ends with
sk: končí s

en: View link
sk: Ukázať link

en: is not
sk: nie je

en: Delete link
sk: Vymazať link

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
sk: Tento formulár ešte nebol vyplnený a odoslaný. <a href="!url">Prezrite si tento formulár</a>.

en: is greater than
sk: je väčšie ako

en: is less than
sk: je menšie ako

en: form
sk: formulár

en: Edit link
sk: Upraviť link

en: The results of this submission may be viewed at:
sk: Výsledky z tohto odoslaného formulára môžete zobraziť na stránke:

en: New component name
sk: Meno pre nový komponent

en: When adding a new component, the name field is required.
sk: Ak pridávate nový komponent, musíte zadať meno poľa.

en: Optional. You may organize your form by placing this component inside another fieldset.
sk: Voliteľné. Môžete usporiadať formulár tak, že tento komponent umiestnite do iného zoskupenia polí.

en: Component %name cloned.
sk: Komponent %name bol vyklonovaný.

en: Component %name updated.
sk: Komponent %name bol aktualizovaný.

en: New component %name added.
sk: Nový komponent %name bol pridaný.

en: Delete the %name fieldset?
sk: Odstrániť zoskupenie polí %name?

en: Delete the %name component?
sk: Odstrániť komponent %name?

en: This will immediately delete the %name component from the %webform webform. This cannot be undone.
sk: Tento krok odstráni komponent %name z webformulára %webform. Tento krok sa nedá vrátiť.

en: Component %name deleted.
sk: Komponent %name bol odstránený.

en: Submissions for %user
sk: Odoslania dát pre %user

en: Show !count results per page.
sk: Počet výsledkov na jednej stránke !count.

en: Showing all results.
sk: Zobrazenie všetkých výsledkov.

en: @total results total.
sk: Celkový počet vyýsledkov @total.

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
sk: Toto je oddeľovač použitý v CSV/TSV súbore, pri sťahovaní výsledkov z webformulára. Použitie tabulátora je najspoľahlivejšia metóda, pri ktorej sa zachovajú interpunkčné znaky. Môžete ho však zmeniť na taký oddeľovací znak, aký vyžaduje program, do ktorého chcete výsledky naimportovať.

en: Submission Details
sk: Detaily odoslania

en: These permissions affect which roles can submit this webform. It does not prevent access to the webform page. If needing to prevent access to the webform page entirely, use a content access module such as <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> or <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.
sk: Tieto oprávnenia sa vzťahujú na kategórie používateľov, ktoré budú môcť odosielať údaje z tohto webformulára. To im ale nezabráni vstúpiť na stránku s formulárom. Ak potrebujete zabrániť prístupu na stránku s formulárom, použite modul na riadenie prístupu k obsahu ako napríklad <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> alebo <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.

en: Roles that can submit this webform
sk: Kategórie používateľov, ktoré môžu odosielať tento webformulár

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
sk: Normálne má tlačítko na odoslanie nápis <em>Odoslať</em>. Zadajte sem nové označenie, ktoré nahradí predvolený nápis.

en: Submissions for this form are closed.
sk: Možnosť odosielať tento formulár bola ukončená.

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
sk: AK chcete zobraziť tento formulár, musíte sa <a href="!login">prihlásiť</a> alebo <a href="!register">zaregistrovať</a>.

en: You do not have permission to view this form.
sk: Nemáte oprávnenie pre zobrazenie tohto formulára.

en: You have submitted this form the maximum number of times (@count).
sk: Už ste tento formulár odoslali maximálny počet krát (@count).

en: You have already submitted this form.
sk: Teto formulár ste už vyplnili a odoslali.

en: You may not submit another entry at this time.
sk: Teraz nemôžete odoslať inú hodnotu.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
sk: <a href="!url">Zobraziť vaše predcházajúce odoslania</a>.

en: Available components
sk: Dostupné komponenty

en: These are the available field types for your installation of Webform. You may disable any of these components by unchecking its corresponding box. Only checked components will be available in existing or new webforms.
sk: Toto sú dostupné typy polí vo vašej inštalácií Webform.  Ktorýkoľvek z týchto komponentov môžete vypnúť zrušením zaškrtnutia prislúchajúceho políčka. V existujúcich a nových webformulároch budú dostupné iba zaškrtnuté komponenty.

en: Default e-mail values
sk: Predvolené emailové hodnoty

en: The default sender address for emailed webform results; often the e-mail address of the maintainer of your forms.
sk: Predvolená adresa odosielateľa pre odoslané dáta z webformulára; často je to adresa tvorcu webformulára.

en: The default sender name which is used along with the default from address.
sk: Predvolené meno odosielateľa bude použité spolu s adresou odosielateľa.

en: Default subject
sk: Predvolený predmet

en: The default subject line of any e-mailed results.
sk: Predvolený predmet hociktorých odoslaných výsledkov.

en: Default export format
sk: Základný formát exportu

en: Default export delimiter
sk: Základný oddelovací znak v exporte

en: Submission access control
sk: Kontrola prístupu k odoslaniu

en: Disable Webform submission access control
sk: Vypnúť kontrolu prístupu k odoslani pre formulár

en: Form: !form
sk: Formulár: !form

en: Submission updated.
sk: Odoslané dáta boli aktualizované.

en: Thank you, your submission has been received.
sk: Ďakujeme, vaše odoslanie údajov bolo prijaté.

en: Token values
sk: Hodnoty tokenov

en: Webform confirmation
sk: Potvrdenie webformulára

en: Form components
sk: Komponenty formulára

en: Webform submission
sk: Odoslanie webformulára

en: Website timezone
sk: Časové pásmo webu

en: User timezone
sk: Časové pásmo používateľa

en: Use a textfield for year
sk: Pre rok použiť textové pole

en: If checked, the generated date field will use a textfield for the year. Otherwise it will use a select list.
sk: Ak je zaškrtnuté, na zadávanie sa použije textové pole, v opačnom prípade sa použije výberové pole.

en: Entered !name is not a valid date.
sk: !name nie je správny dátum.

en: Leaving blank will use the default size.
sk: Ak necháte pole prázdne, použije sa predvolený rozmer.

en: Fieldsets allow you to organize multiple fields into groups.
sk: Zoskupenie polí umožňuje zoskupiť viaceré polia do skupín.

en: Filesize (KB)
sk: Veľkosť súboru (KB)

en: A field which is not visible to the user, but is recorded with the submission.
sk: Pole, ktoré nie je viditeľné pre používateľa, ale je nahrané.

en: Displays text as HTML in the form; does not render a field.
sk: Zobrazí text ako HTML na formulári; nevytvára pole.

en: Examples: $, #, -.
sk: Napríklad: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
sk: Napríklad: lb, kg, %.

en: Submitted values are:
sk: Odoslané hodnoty sú:

en: Items per page
sk: Položky na stránku

en: Placeholder
sk: Zástupný reťazec

en: - All -
sk: - Všetky -

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
sk: !name nemôže byť dlhší ako %max znakov, napriek tomu je dlhý %length znakov.

en: Illegal choice %choice in %name element.
sk: Neplatná voľba %choice v elemente %name.

en: Progress indicator
sk: Indikátor priebehu

en: Bar with progress meter
sk: Lišta s ukazovateľom priebehu

en: Form settings
sk: Nastavenia formulára

en: Progress bar
sk: Zobrazenie progresu

en: Edit URL
sk: Upraviť URL

en: Status message
sk: Stavová správa

en: Upload destination
sk: Cieľové umiestnenie nahrávania

en: E-mails
sk: E-maily

en: Component value
sk: Hodnota komponentu

en: Confirmation message
sk: Správa o potvrdení

en: Submission access
sk: Prístup k odoslaniu

en: is not empty
sk: nie je prázdne

en: View mode
sk: Režim zobrazenia

en: Asc
sk: Vzostupne

en: Status of this form
sk: Stav tohoto formuláru

en: Label display
sk: Zobraziť nadpis

en: Element type
sk: Typ elementu

en: Progress bar style
sk: Štýl zobrazenia proresu

en: Conditionals may be used to hide or show certain components (or entire pages!) based on the value of other components.
sk: Podmienky sa dajú použiť na zobrazenie a skrytie konkrétnych komponentov (na celej stránke) na základe hodnoty iného komponentu.

en: Conditionals
sk: Podmienky

en: @count webforms using conditionals updated to the new conditional system.
sk: @count webformulárov používa podmienky upravené do nového systému podmienok

en: Conditionals for %title saved.
sk: Podmienky pre %title boli uložené.

en: is not blank
sk: nie je prázdne

en: is before
sk: je pred

en: is after
sk: je po

en: The specified node is not valid.
sk: Vybraný obsah nie je platný.

en: Component value: !component
sk: Hodnota komponentu: !component

en: Show progress bar
sk: Zobraziť progres

en: Include confirmation page in progress bar
sk: Zahrnúť stránku s potvrdením do zobrazenia progresu.

en: Verify submission access for each link
sk: Potvrďte prístup k odoslaniu pre každú adresu

en: Is/Isn't
sk: Je / Nie je

en: isn't
sk: nie je

en: is or is before
sk: je alebo je pred

en: is or is after
sk: je alebo je po

en: is not on
sk: nie je na

en: is not at
sk: nie je o

en: Start date range is not in a valid format.
sk: Dátum začiatku nemá platný formát.

en: End date range is not in a valid format.
sk: Dátum konca nemá platný formát.

en: Question conditionals
sk: Podmienky pre otázku
