Administer Users by Role (8.x-3.0-beta2) - en to nl translation catalogue (39 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: List
nl: Lijst

en: more
nl: meer

en: Active
nl: Actief

en: Page
nl: Pagina

en: Roles
nl: Rollen

en: Last access
nl: Laatste toegang

en: Desc
nl: Aflopend

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Role
nl: Rol

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Member for
nl: Geregistreerd sinds

en: People
nl: Personen

en: Blocked
nl: Geblokkeerd

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Permission
nl: Toegangsrechten

en: About
nl: Over

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: No people available.
nl: Geen personen beschikbaar.

en: Select method for cancelling account
nl: Selecteer de annuleringsmethode voor het account

en: Administer users
nl: Gebruikers beheren

en: Administer permissions
nl: Toegangsrechten beheren

en: View user profiles
nl: Gebruikersprofielen bekijken

en: Bulk update
nl: Bulk-update

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
nl: Gebruikersaccounts, rollen en toegangsrechten beheren.

en: Asc
nl: Oplopend

en: Create new users
nl: Nieuwe gebruikers aanmaken

en: Name or email contains
nl: Naam of e-mail bevat

en: Access the users overview page
nl: Toegang tot de gebruikersoverzichtspagina

en: People (administerusersbyrole)
nl: Personen (administerusersbyrole)

en: Find and manage people - for admin or sub-admin
nl: Zoek en beheer personen - voor beheerder of sub-beheerder

en: Manage Administer Users by Role settings.
nl: Administer Users by Role-instellingen beheren.

en: Administer Users by Role Settings
nl: Administer Users by Role-instellingen

en: Administer Users by Role settings
nl: Administer Users by Role-instellingen
