Commerce product taxonomy filter (1.0.5) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Depth
id: Kedalaman

en: Vocabularies
id: Kosakata-kosakata

en: term
id: istilah

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Taxonomy terms
id: Istilah taksonomi

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Uncategorized
id: Tidak dikategorikan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Commerce
id: Perdagangan

en: Product
id: Produk

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Selection type
id: Jenis pilihan

en: No name
id: Tanpa nama

en: Autocomplete
id: Pelengkapan otomatis

en: Is one of
id: Adalah bagian dari

en: No vocabulary
id: Tidak ada kosakata

en: Link this field to its term page
id: Tautkan bidang ini ke halaman istilahnya

en: Limit terms by vocabulary
id: Batasi istilah dengan kosa kata

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
id: Pilih kosa kata mana yang akan menunjukkan persyaratan untuk opsi reguler.

en: Dropdown
id: Menu tarik turun

en: Show hierarchy in dropdown
id: Tampilkan hierarki dalam menu tarik turun

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
id: Kosakata yang salah dipilih. Silahkan ganti di pilihan.

en: Select terms from vocabulary @voc
id: Pilih istilah dari kosakata @voc

en: Select terms
id: Pilih istilah

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Allow multiple values
id: Izinkan banyak nilai

en: The taxonomy term ID for the term.
id: ID istilah taksonomi untuk istilah tersebut.

en: The taxonomy term name for the term.
id: Nama istilah taksonomi untuk istilah tersebut.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
id: Nama untuk kosa kata istilah itu milik.

en: Asc
id: Urutan turun

en: The machine name for the vocabulary the term belongs to.
id: Nama mesin untuk kosa kata istilah miliknya.

en: Display error message
id: Tampilkan pesan kesalahan

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
id: Mengijinkan "Tingkat kedalaman" untuk Taxonomy:Term ID (dengan kedalaman) untuk diubah melalui sebuah nilai kontekstual filter tambahan.
