Druppio - Small Business Distribution (8.x-1.67) - en to th translation catalogue (61 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Action
th: แอคชั่น

en: On
th: เปิด

en: Date
th: วันที่

en: Message
th: ข้อความ

en: No log messages available.
th: ไม่มี Log

en: Link
th: ลิงค์

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Advanced settings
th: การติดตั้งขั้นสูง

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Email
th: อีเมล

en: Contact
th: ติดต่อ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Off
th: ปิด

en: Header
th: ส่วนหัว

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Severity
th: ระดับความรุนแรง

en: Count
th: จำนวน

en: Tools
th: เครื่องมือ

en: Front page
th: หน้าแรก

en: author
th: ผู้เขียน

en: Your message has been sent.
th: ข้อความของคุณถูกส่งเรียบร้อยแล้ว

en: People
th: บุคคล

en: Video
th: วีดีโอ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Published comments
th: ความคิดเห็นที่ตีพิมพ์

en: Global
th: ส่วนกลาง

en: Subtitle
th: คำบรรยาย

en: Copyright
th: ลิขสิทธิ์

en: Administrator
th: ผู้ดูแลระบบ

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Permanent
th: ถาวร

en: Temporary
th: ชั่วคราว

en: No files available.
th: ไม่พบไฟล์ใดๆ

en: Delete comment
th: ลบความคิดเห็น

en: Posted in
th: เป็นความเห็นใน

en: Contact form
th: แบบฟอร์มการติดต่อ

en: Personal contact form
th: อนุญาตให้มีการติดต่อส่วนตัว

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Your virtual face or picture.
th: เลือกรูปภาพจากคอมพิวเตอร์ของคุณ

en: Author name
th: ชื่อผู้เขียน

en: Unapproved comments
th: ความคิดเห็นที่ยังไม่ได้รับอนุมัติ

en: Recent log messages
th: บันทึกข้อความล่าสุด

en: Original language
th: ภาษาต้นฉบับ

en: Links related to the active user account
th: Links related to the user account.

en: Administrative task links
th: Contains links to administrative tasks.

en: Site information links
th: Use this for linking to site information.

en: Site section links
th: Use this for linking to the main site sections.

en: User tool links, often added by modules
th: Contains links for site visitors. Some modules add their links here.

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
th: [user:display-name], การตั้งค่ารหัสผ่าน สำหรับบัญชีของคุณ สามารถแก้ไขได้ที่ [site:name].ตอนนี้คุณสามารถเข้าสู่ระบบ โดยการคลิกที่ลิงค์นี้ หรือ คัดลอกและวางที่เบราว์เซอร์อินเตอร์เน็ตเพื่อไปยังเบราว์เซอร์ของคุณ [user:one-time-login-url] การเชื่อมโยงนี้ สามารถกระทำได้ครั้งเดียวเพื่อเข้าสู่ระบบ คุณสามารถตั้งค่ารหัสผ่านของคุณ ก่อนที่จะหมดอายุภายในหนึ่งวันหลังจากนี้  --  [site:name] ทีม
