Entity Share (8.x-3.0-rc2) - en to ur translation catalogue (33 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Previous
ur: گزشتہ

en: Next
ur: اگلا

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Username
ur: اسم صارف

en: Groups
ur: گروپس

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Delete group
ur: گروپ کو خارج کریں

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Search
ur: تلاش

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Weight
ur: وزن

en: Label
ur: عنوان

en: Default
ur: طے شدہ

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Path
ur: پاتھ

en: ID
ur: شناخت

en: Filter
ur: فلٹر

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Undefined
ur: غیر واضح

en: sort by @s
ur: @s سے ترتیب دیجیے

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Direction
ur: سمت

en: Bundle
ur: بنڈل
