EU Cookie Compliance (GDPR Compliance) (8.x-1.0-rc1) - en to hu translation catalogue (115 entries)

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Settings
hu: Beállítások

en: Text Color
hu: Szöveg színe

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Add
hu: Hozzáadás

en: days
hu: napok

en: Advanced
hu: Haladó

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Installation
hu: Telepítés

en: About
hu: Leírás

en: milliseconds
hu: ezredmásodperc

en: pixels
hu: képpont

en: More info
hu: További információk

en: Domains list
hu: Domain lista

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: How it works
hu: Hogyan működik

en: Exclude paths
hu: Útvonalak kizárása

en: Privacy Policy
hu: Adatvédelmi irányelvek

en: Cookie lifetime
hu: Süti élettartama

en: Cookie name
hu: Süti neve

en: <h2>We use cookies on this site to enhance your user experience</h2><p>By clicking any link on this page you are giving your consent for us to set cookies.</p>
hu: <h2>A felhasználói élmény javítása érdekében a webhelyen sütiket használunk</h2><p>Az oldal bármely hivatkozására való kattintással hozzájárul a sütik létrehozásához.</p>

en: <h2>Thank you for accepting cookies</h2><p>You can now hide this message or find out more about cookies.</p>
hu: <h2>Köszönjük a sütik elfogadását</h2><p>A használt sütikről további tudnivalók is olvashatók, de akár el is rejthető ez az üzenet.</p>

en: This module aims at making the website compliant with the new EU cookie regulation
hu: A modul segít a webhelynek megfelelni az Európai Unió sütikre vonatkozó törvényeinek.

en: Consent by clicking
hu: Hozzájárulás kattintással

en: Privacy policy link
hu: Hivatkozás az Adatvédelmi irányelvekre

en: px or %
hu: px vagy %

en: Agree button message
hu: Elfogadás gomb szövege

en: OK, I agree
hu: Elfogadom

en: No, give me more info
hu: Tudjon meg többet…

en: Open privacy policy link in a new window
hu: Adatvédelmi irányelvek hivatkozás megnyitása új ablakban

en: %name must be a HEX value (without leading #) or empty.
hu: %name hexadecimális érték (# nélkül) vagy üres kell legyen.

en: EU Cookie Compliance Settings
hu: EU Cookie Compliance beállításai

en: Consent by scrolling
hu: Hozzájárulás görgetéssel

en: How long does the system remember the user's choice, in days.
hu: Mennyi ideig emlékezzen a rendszer a felhasználó választására, napokban megadva.

en: Exclude admin pages
hu: Adminisztrációs oldalak kizárása

en: For developers
hu: Fejlesztőknek

en: Agree button label
hu: Elfogadás gomb címkéje

en: More info button label
hu: További információk gomb címkéje

en: Hide button label
hu: Elrejtés gomb címkéje

en: If the banner is at the top, don’t scroll the banner with the page
hu: Ha a banner az oldal tetején van, ne görgesse az oldallal együtt

en: Use position:fixed for the banner when displayed at the top.
hu: „position:fixed” használata, ha a banner az oldal tetején van elhelyezve.

en: Enabling this will make it possible to record the fact that the user disagrees without the user having to see the privacy policy.
hu: Ennek engedélyezése lehetővé teszi annak rögzítését, hogy a felhasználó nem ért egyet, anélkül, hogy a felhasználónak meg kellene néznie az adatvédelmi irányelveket.

en: Scrolling makes the visitors to accept the cookie policy. In some countries, like Italy, it is permitted.
hu: A látogatók görgetéssel is elfogadhatják a sütire vonatkozó irányelveket. Egyes országokban, például Olaszországban, ez megengedett.

en: Sets the domain of the cookie to a specific url. Used when you need consistency across domains. This is language independent. Note: Make sure you actually enter a domain that the browser can make use of. For example if your site is accessible at both www.domain.com and domain.com, you will not be able to hide the banner at domain.com if your value for this field is www.domain.com.
hu: A süti domain címét egy megadott webcímre állítja be. Hasznos ha a domainek között konzisztenciára van szükség. Ez a beállítás nyelvtől független. Megjegyzés: Meg kell győzödni róla, hogy egy olyan domain van megadva, amelyet a böngésző használhat. Például, ha a weboldal a „www.domain.com” és a „domain.com” címeken is elérhető, és a mező értéke „www.domain.com”, akkor nem lehet majd elrejteni a bannert a „domain.com” oldalon.

en: Don’t show the banner for UID 1.
hu: Ne mutassa a bannert az UID 1 felhasználónak.

en: Let screen readers see the banner before other links on the page.
hu: A képernyőolvasók az oldalon található többi hivatkozás előtt lássák a bannert.

en: Enable this if you want to place the banner as the first HTML element on the page. This will make it possible for screen readers to close the banner without tabbing through all links on the page.
hu: Engedélyezni kell ahhoz, hogy a banner az első HTML elem legyen az oldalon. Ez lehetővé teszi, hogy a képernyőolvasók bezárhassák a bannert anélkül, hogy végig kéne navigálniuk az oldal összes hivatkozásán.

en: Sets the cookie name that is used to check whether the user has agreed or not.  This option is useful when policies change and the user needs to agree again.
hu: Beállítja a sütinevet, amellyel ellenőrizni lehet, hogy a felhasználó elfogadta-e vagy sem az irányelveket. Ez a beállítás akkor hasznos, ha az irányelvek megváltoznak és a felhasználónak újra el kell fogadnia.

en: Unzip the files to the "sites/all/modules" OR "modules" directory and enable the module.
hu: Fájlok kicsomagolása a „sites/all/modules” VAGY a „modules” könyvtárba és a modul engedélyezése.

en: NOTICE: The module does not audit your cookies nor does it prevent cookies from being set.
hu: A modul nem ellenőrzi a sütiket, és nem akadályozza meg a beállításukat.

en: Mobile breakpoint
hu: Mobileszköz töréspont

en: Use a different message for mobile phones
hu: Más üzenet használata mobiltelefonokon

en: The mobile message will be used when the window width is below or equal to the given value.
hu: A mobil üzenet akkor lesz használva, ha az ablak szélessége a megadott értékkel egyenlő vagy kisebb annál.

en: Enter link to your privacy policy or other page that will explain cookies to your users, external links should start with http:// or https://.
hu: Az adatvédelmi irányelvekre vagy más olyan oldalra mutató hivatkozás ami elmagyarázza a felhasználóknak a sütiket. A külső hivatkozás előtt meg kell adni, hogy „http://” vagy „https://”.

en: Enter an integer value for a desired height in pixels or leave empty for automatically adjusted height.
hu: Egy egész értéket kell megadni a kívánt magassághoz pixelben vagy üresen kell hagyni a magasság automatikus beállításához.

en: Specify domains with protocol (e.g., http or https). Enter one domain per line.
hu: Domainek megadása protokollal együtt (pl. „http” vagy „https”). Soronként egy domaint kell megadni.

en: Invalid protocol specified for the %name (valid protocols: %protocols).
hu: %name protokoll beállítása érvénytelen (érvényes protokollok: %protocols).

en: Invalid %name (:message).
hu: Érvénytelen %name (:message).

en: Invalid URL in %name field (:message).
hu: %name mezőben érvénytelen üzenet (:message).

en: <h2>We use cookies on this site to enhance your user experience</h2><p>By tapping any link on this page you are giving your consent for us to set cookies.</p>
hu: <h2>A felhasználói élmény javítása érdekében a webhelyen sütiket használunk</h2><p>Az oldal bármely hivatkozásának megérintésével hozzájárul a sütik létrehozásához.</p>

en: If you want to show the message in EU countries only, install the Smart IP module: http://drupal.org/project/smart_ip and enable the option on the admin page.
hu: Ahhoz, hogy az üzenet csak az EU országokban jelenjen meg, telepíteni kell a <em>Smart IP</em> modult (http://drupal.org/project/smart_ip) és engedélyezni kell az adminisztrációs oldalon.

en: Include minimal CSS, I want to style the overlay in the theme CSS
hu: Minimális CSS beillesztése, az átfedés stílusbeállításai a smink CSS-ében lesznek megadva

en: Let screen readers see the banner before other links on the page
hu: A képernyőolvasók az oldalon található többi hivatkozás előtt lássák a bannert

en: Administer EU Cookie Compliance banner
hu: EU Cookie Compliance banner adminisztrálása

en: Display EU Cookie Compliance banner
hu: EU Cookie Compliance banner megjelenítése

en: Enable banner
hu: Banner engedélyezése

en: Only display banner in EU countries
hu: Csak az EU országokban jelenjen meg a banner

en: Only display banner in EU countries (Javascript based)
hu: Csak az EU országokban jelenjen meg a banner (Javascript alapú)

en: Place the banner at the top of the website
hu: A banner elhelyezése az weboldal tetején

en: Cookie information banner message
hu: Süti információ banner üzenet

en: Cookie information banner message - Value
hu: Süti információ banner üzenet – Érték

en: Cookie information banner message - Format
hu: Süti információ banner üzenet – Formátum

en: Cookie information banner message - mobile
hu: Süti információ banner üzenet – mobil

en: Cookie information banner message - mobile - Value
hu: Süti információ banner üzenet – mobil – Érték

en: Cookie information banner message - mobile - Format
hu: Süti információ banner üzenet – mobil – Formátum

en: Clicking hides “Thank you” banner
hu: „Köszönjük” banner elrejtése kattintással

en: Thank you banner message
hu: Köszönjük banner üzenete

en: Thank you banner message - Value
hu: Köszönjük banner üzenete – Érték

en: Thank you banner message - Format
hu: Köszönjük banner üzenete – Formátum

en: Banner height in pixels
hu: Banner magassága pixelben

en: Banner width in pixels or a percentage value
hu: Banner szélessége pixelben vagy százalékos értékben

en: Banner sliding animation time in milliseconds
hu: Banner csúszásanimáció ideje ezredmásodpercben

en: Add/Remove banner on specified domains
hu: Banner hozzáadása/eltávolítása bizonyos domainek esetén

en: Reload page after user clicks the “Agree” button.
hu: Oldal újraöltése miután a felhasználó az „Elfogadás” gombra kattintott

en: Thank you banner
hu: „Köszönjük” banner

en: Include minimal CSS, I want to style the banner in the theme CSS.
hu: Minimális CSS beillesztése, a banner stílusbeállításai a smink CSS-ében lesznek megadva.

en: Change the text color of the banner. Provide HEX value without the #.
hu: A banner szövegszínének módosítása. Hexadecimális érték a # nélkül.

en: Change the background color of the banner. Provide HEX value without the #.
hu: A banner háttérszínének módosítása. Hexadecimális érték a # nélkül.

en: Set the width of the banner. This can be either an integer value or percentage of the screen width. For example: 200 or 50%.
hu: A banner szélességének beállítása. Lehet egész szám vagy a képernyő szélességének százaléka. Például: 200 vagy 50%.

en: JavaScript-based (for Varnish): Only display banner in EU countries
hu: JavaScript-alalpú (Varnish-hoz): Csak az EU országokban jelenjen meg a banner

en: Add/remove banner on specified domains
hu: Banner hozzáadása/eltávolítása bizonyos domainek esetén

en: Specify if you want to add or remove banner on the listed below domains.
hu: A lentebb felsorolt domainek esetén el kell távolítani vagy hozzá kell adni a bannert?

en: Cookie policy button label
hu: Süti irányelv gomb címkéje

en: Go to the admin/config/system/eu-cookie-compliance page to configure and enable the banner.
hu: A bannert az „admin/config/system/eu-cookie-compliance” oldalon lehet engedélyezni és beállítani.

en: Your privacy policy link is pointing at the front page. This is the default value after installation, and unless your privacy policy is actually posted at the front page, you will need to create a separate page for the privacy policy and link to that page.
hu: Az adatvédelmi irányelvek hivatkozás a címlapra mutat. Ez a telepítés utáni alapértelmezett érték, ezért létre kell hozni egy különálló oldalt az adatvédelmi irányelveknek és a hivatkozásnak erre az oldalra kell mutatnia, kivéve ha az adatvédelmi irányelvek tényleg a címlapon találhatóak.

en: Privacy Policy link not provided
hu: Adatvédelmi irányelvek hivatkozása nincs megadva

en: Cookie Policy button message
hu: Süti irányelv gomb üzenete

en: Enable “Thank you” banner
hu: „Köszönjük” banner engedélyezése

en: Show "Cookie Policy" and "More info" buttons
hu: „Süti irányelv” és „További információk” gombok mutatása

en: Don’t show cookie policy when the user clicks the “Cookie Policy” button.
hu: Ne mutassa a süti irányelvet ha a felhasználó a „Süti irányelv” gombra kattint.

en: Display the banner for
hu: A banner megjelenítése a következőknek:

en: Cookie information banner
hu: Süti információ banner

en: By default by clicking any link or button on the website the visitor accepts the cookie policy. Uncheck this box if you don’t require this functionality. You may want to edit the banner message below accordingly.
hu: Alapértelmezés szerint, a felhasználó elfogadja a süti irányelvet ha bármelyik hivatkozásra vagy gombra kattint. Ki kell kapcsolni, ha nincs szükség erre a funkcióra. Szükség lehet a banner üzenet ennek megfelelő szerkesztésére.

en: Show “Cookie Policy” and “More info” buttons
hu: „Süti irányelv” és „További információk” gombok mutatása

en: Clicking a link or button hides the “Thank you” message automatically.
hu: Egy hivatkozásra vagy gombra kattintás automatikusan elrejti a „Köszönjük” üzenetet.

en: “Thank you” banner message
hu: „Köszönjük” banner üzenete

en: EU countries
hu: EU országok

en: You can choose to show the banner only to visitors from EU countries. In order to achieve this, you need to install the <a href="http://drupal.org/project/smart_ip">smart_ip</a> module or enable the <a href="http://www.php.net/manual/en/function.geoip-country-code-by-name.php">geoip_country_code_by_name()</a> PHP function.
hu: Ki lehet választani, hogy a banner csak az EU országokból érkező látogatóknak jelenjen meg. Ennek eléréséhez telepíteni kell a <a href="http://drupal.org/project/smart_ip">smart_ip</a> modult vagy engedélyezni kell a <a href="http://www.php.net/manual/en/function.geoip-country-code-by-name.php">geoip_country_code_by_name()</a> PHP függvényt.

en: Give me more info
hu: További információkat kérek
