farmOS (3.3.1) - en to bs translation catalogue (63 entries)

en: Images
bs: Slike

en: value
bs: vrijednost

en: Operations
bs: Operacije

en: Value
bs: Vrijednost

en: Groups
bs: Grupe

en: Group
bs: Grupa

en: Type
bs: Tip

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: more
bs: još

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Comments
bs: Komentari

en: Priority
bs: Prioritet

en: Taxonomy
bs: Taksonomija

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: Weight
bs: Težina

en: Help text
bs: Pomoćni tekst

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Import
bs: Uvezi

en: Export
bs: Izvezi

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Time
bs: Vrijeme

en: View
bs: Pregled

en: Modules
bs: Moduli

en: Continue
bs: Nastavi

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Access denied
bs: Pristup odbijen

en: Location
bs: Lokacija

en: Revisions
bs: Revizije

en: Conditions
bs: Uslovi

en: active
bs: aktivan

en: Categorize
bs: Kategoriziraj

en: Authored by
bs: Napisao

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Basic
bs: Obični

en: User login
bs: Prijava korisnika

en: Temperature
bs: Temperatura

en: Pressure
bs: Pritisak

en: Notifications
bs: Obavijesti

en: Authored on
bs: Napisano

en: Source
bs: Izvor

en: Activity
bs: Aktivnost

en: Create new revision
bs: Kreiraj novu reviziju

en: Permissions
bs: Dozvole

en: Output format
bs: Izlazni format

en: Allowed values
bs: Dozvoljene vrijednosti

en: Permission
bs: Dozvole

en: Column
bs: Kolona

en: Add @type
bs: Dodaj @type

en: Save and continue
bs: Snimi i nastavi

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: Revision information
bs: Informacije o reviziji

en: Numeric
bs: Numerički

en: And
bs: I

en: Language settings
bs: Jezičke postavke

en: The installation has encountered an error.
bs: Instalacija je naišla na grešku

en: Installed %module module.
bs: Modul %module instaliran.
