Juicebox HTML5 Responsive Image Galleries (8.x-2.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Search
pt: Buscar

en: None
pt: Nenhum

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Text Color
pt: Cor do Texto

en: Background Color
pt: Cor de fundo

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Filter
pt: Filtrar

en: Media
pt: Mídia

en: Your settings have been saved.
pt: Suas configurações foram salvas.

en: Multilingual options
pt: Opções de Multi idiomas

en: No title
pt: Sem título

en: Save translations
pt: Salvar traduções

en: Save language
pt: Salvar idioma

en: Image scale
pt: Escala da imagem

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Original Image
pt: Imagem Original

en: Image style: @style
pt: Estilo da imagem: @style

en: Save and publish
pt: Salvar e publicar

en: Upscale
pt: Aumentar escala

en: Save and manage fields
pt: Salvar e gerenciar campos

en: Save and keep published
pt: Salvar e manter publicado

en: Image scale and crop
pt: Escala e corte da imagem

en: Effect settings
pt: Configurações de efeito
