Modifiers Pack (8.x-1.0-alpha5) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: On
fr: Activé

en: None
fr: Aucun(e)

en: Text Color
fr: Couleur de texte

en: Background Color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Background Image
fr: Image d'arrière-plan

en: Top
fr: Haut

en: Bottom
fr: Bas

en: Off
fr: Désactivé

en: Height
fr: Hauteur

en: Scale
fr: Échelle

en: Color
fr: Couleur

en: Repeat
fr: Répéter

en: Duration
fr: Durée

en: in
fr: dans

en: Middle
fr: Milieu

en: Units
fr: Unités

en: Video
fr: Vidéo

en: No repeat
fr: Aucune répétition

en: Hide
fr: Masquer

en: Brightness
fr: Luminosité

en: Uppercase
fr: Majuscule

en: Invert
fr: Inverser

en: Opacity
fr: Opacité

en: Blur
fr: Flou

en: Contrast
fr: Contraste

en: Lowercase
fr: Minuscules

en: Circle
fr: Cercle

en: Modifiers
fr: Modifieurs

en: Image style
fr: Style d'image

en: Video URL
fr: URL de la vidéo

en: Capitalize
fr: Mettre en majuscules

en: Image position
fr: Position de l'image
