Oomph Paragraphs (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Body
it: Corpo

en: On
it: Acceso

en: Image
it: Immagine

en: Center
it: Centro

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Top
it: In cima

en: Bottom
it: In fondo

en: Off
it: Spento

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: White
it: Bianco

en: Black
it: Nero

en: Row
it: Riga

en: Two columns
it: Due colonne

en: Three columns
it: Tre colonne
