OpenBusiness Profile (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (165 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Images
hu: Képek

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Language
hu: Nyelv

en: Article
hu: Cikk

en: On
hu: Be

en: Tags
hu: Címkék

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Image
hu: Kép

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: Preview
hu: Előnézet

en: Help
hu: Súgó

en: Text Color
hu: Szöveg színe

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Picture
hu: Kép

en: Email
hu: E-mail

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: All
hu: Mind

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Off
hu: Ki

en: Custom
hu: Egyéni

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Published
hu: Közzétéve

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Fields
hu: Mezők

en: Send
hu: Küldés

en: Desc
hu: Csökk

en: next
hu: következő

en: Role
hu: Szerepkör

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Tools
hu: Eszközök

en: Sort Criteria
hu: Rendezési jellemzők

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Create account
hu: Felhasználó létrehozása

en: English
hu: angol

en: French
hu: francia

en: prev
hu: következő

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Your message has been sent.
hu: Az üzenet elküldve.

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Tabs
hu: Fülek

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Anonymous user
hu: Névtelen felhasználó

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Translation language
hu: Fordítás nyelve

en: Translation
hu: Fordítás

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Authenticated user
hu: Azonosított felhasználó

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: Offset
hu: Eltolás

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: About
hu: Leírás

en: Translate
hu: Fordítás

en: Blog Listing
hu: Bloglistázás

en: Related Content
hu: Kapcsolódó tartalmak

en: Element
hu: HTML elem

en: Landscape
hu: Fekvő

en: Portrait
hu: Álló

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Not applicable
hu: Nem alkalmazható

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Frontpage
hu: Címlap

en: View more
hu: Továbbiak megtekintése

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Language name
hu: Nyelv neve

en: Select language
hu: Nyelv kiválasztása

en: Powered by Drupal
hu: Drupal működteti

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Your virtual face or picture.
hu: A webhelyen megjelenő virtuális arc.

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hu: Címkék használata a hasonló témájú tartalmak csoportosításához.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hu: A <em>cikk</em> típust az időhöz kötött tartalmakhoz érdemes használni. Például hírek, sajtóközlemények vagy blogbejegyzések.

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Asc
hu: Növ

en: Not specified
hu: Nincs megadva

en: Master
hu: Mester

en: Showing
hu: Megjelenítés

en: Language direction
hu: Nyelv iránya

en: Full HTML
hu: Teljes HTML

en: This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
hu: Ez a kérdés vizsgálja, hogy vajon ember-e a látogató, valamint megelőzi az automatikus kéretlen üzenetek beküldését.

en: User interface translation
hu: Felhasználói felület fordítása

en: Reset your password
hu: Jelszó visszaállítása

en: Toggle navigation
hu: Navigáció átkapcsolása

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: Adding languages
hu: Nyelvek hozzáadása

en: Default comments
hu: Alapértelmezett hozzászólások

en: Allows commenting on content
hu: Lehetővé teszi a hozzászólást a tartalmakhoz

en: The time that the Paragraph was created.
hu: Az időpont, mikor a bekezdést létrehozták.

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: Basic block
hu: Egyszerű blokk

en: A basic block contains a title and a body.
hu: Egy egyszerű, címet és törzset tartalmazó blokk.

en: Website feedback
hu: Visszajelzés a webhelyről

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
hu: Egy vesszővel elválasztott felsorolás, mint például Esztergom, Tapolca, "Székesfehérvár, Fejér megye".

en: Basic HTML
hu: Alap HTML

en: Restricted HTML
hu: Korlátozott HTML

en: Site section links
hu: Webhely alegységeire mutató hivatkozások

en: Editing languages
hu: Nyelvek szerkesztése

en: All content promoted to the front page.
hu: A kezdőlapon közzétett összes tartalom.

en: View edit page
hu: Nézet szerkesztési oldal

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
hu: <p>Ez az oldal lehetőséget nyújt, hogy gyakori nyelveket lehessen hozzáadni a webhelyhez.</p><p>Ha a kívánt nyelv nem áll rendelkezésre, akkor felvehető egyéni nyelv.</p>

en: <p>Choose a language from the list, or choose "Custom language..." at the end of the list.</p><p>Click the "Add language" button when you are done choosing your language.</p><p>When adding a custom language, you will get an additional form where you can provide the name, code, and direction of the language.</p>
hu: <p>Lehet választani egy nyelvet a listából vagy a lista alján lévő „Egyéni nyelv…”-et.</p><p>A nyelv kiválasztása után a „Nyelv hozzáadása” gombra kell kattintani.</p><p>Egyéni nyelv hozzáadásakor egy további űrlapon lehet megadni a nyelv nevét, kódját és irányát.

en: Continuing on
hu: Folytatás

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
hu: <p>Ez az oldal lehetővé teszi a webhely egy nyelvének szerkesztését, beleértve az egyéni nyelveket is.</p>

en: <p>You cannot change the code of a language on the site, since it is used by the system to keep track of the language.</p>
hu: <p>Nem módosítható a webhelyen a nyelv kódja, mivel azt a rendszer a nyelv nyomonkövetésére használja.</p>

en: <p>The language name is used throughout the site for all users and is written in English. Names of built-in languages can be translated using the Interface Translation module, and names of both built-in and custom languages can be translated using the Configuration Translation module.</p>
hu: <p>A nyelv neve több helyen megjelenik a webhelyen és angolul írandó. Az <em>Interface Translation</em> modul segítségével csak a beépített nyelvek nevei, a <em>Configuration Translation</em> modullal pedig mind a beépített, mind az egyedi nyelvek nevei lefordíthatók.</p>

en: <p>Choose if the language is a "Left to right" or "Right to left" language.</p><p>Note that not all themes support "Right to left" layouts, so test your theme if you are using "Right to left".</p>
hu: <p>Ki lehet választani, hogy a nyelv „Balról jobbra” vagy „Jobbról balra” szövegirányú.</p><p>Nem minden smink támogatja azonban a „Jobbról balra” szövegirányt, ezt a beállítás előtt érdemes ellenőrizni.</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
hu: <p>A „Nyelvek” oldal lehetővé teszi a webhely nyelveinek hozzáadását, szerkesztését, törlését, és átrendezését.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
hu: <p>További nyelveket a „Nyelv hozzáadása” gombbal lehet bekapcsolni.</p><p>Így hozzáadva megjelennek majd a nyelvek listájában, ezután szerkeszthetők és törölhetők is lesznek.</p>

en: Reordering languages
hu: Nyelvek újrarendezése

en: <p>To reorder the languages on your site, use the drag icons next to each language.</p><p>The order shown here is the display order for language lists on the site such as in the language switcher blocks provided by the Interface Translation and Content Translation modules.</p><p>When you are done with reordering the languages, click the "Save configuration" button for the changes to take effect.</p>
hu: <p>A webhely által használt nyelvek újrarendezéséhez a mellettük levő mozgató ikonokat lehet használni.</p><p>A webhelyen listázott nyelvek – mint például az <em>Interface Translation</em> és a <em>Content Translation</em> modulok által létrehozott nyelvválasztó blokk tartalma – az alábbi lista alapján lesznek megjelenítve.</p><p>Az újrarendezés végén a „Beállítások mentése” gombra kell kattintani.</p>

en: Set a language as default
hu: Egy nyelv beállítása alapértelmezettként

en: <p>You can change the default language of the site by choosing one of your configured languages as default. The site will use the default language in situations where no choice is made but a language should be set, for example as the language of the displayed interface.</p>
hu: <p>Az alapértelmezett nyelvet a webhelyen konfigurált nyelvek közül lehet kiválasztani. Erre akkor lesz szükség, amikor nincs másik nyelv megadva, pedig kötelező lenne.</p>

en: Modifying languages
hu: Nyelvek változtatása

en: <p>Operations are provided for editing and deleting your languages.</p><p>You can edit the name and the direction of the language.</p><p>Deleted languages can be added back at a later time. Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. Note that you cannot delete the default language of the site.</p>
hu: <p>A nyelvek szerkesztésével és törlésével kapcsolatos műveletek.</p><p>A nyelv neve és szövegiránya is szerkeszthető.</p><p>A törölt nyelvek a későbbiekben újra hozzáadhatók. Egy nyelv törlése a tárolt fordításokat is törölni fogja és a hozzá tartozó tartalmak is semleges nyelvűre lesznek állítva. A webhely alapértelmezett nyelve nem törölhető.</p>

en: Choose the language you want to translate.
hu: A fordítani kívánt nyelv kiválasztása

en: Enter the specific word or sentence you want to translate, you can also write just a part of a word.
hu: Meg kell adni egy szórészletet, a fordítani kívánt szót vagy teljes mondatot a kereséshez.

en: Filter the search
hu: A keresés szűrése

en: You can search for untranslated strings if you want to translate something that isn't translated yet. If you want to modify an existing translation, you might want to search only for translated strings.
hu: Új fordítás beküldéséhez a még nem lefordított, meglevő fordítások módosításához pedig a már lefordított karaktersorozatokban kell keresni.

en: Apply your search criteria
hu: Keresési feltételek alkalmazása

en: To apply your search criteria, click on the <em>Filter</em> button.
hu: A keresési feltételek alkalmazása a <em>Szűrő</em> gombra kattintással lehetséges.

en: You can write your own translation in the text fields of the right column. Try to figure out in which context the text will be used in order to translate it in the appropriate way.
hu: A jobb oszlopban található szövegmezőkbe írhatók a saját fordítások. A megfelelő fordítás eléréséhez érdemes átgondolni, milyen környezetben lesznek használva.

en: Validate the translation
hu: Fordítás érvényesítése

en: When you have finished your translations, click on the <em>Save translations</em> button. You must save your translations, each time before changing the page or making a new search.
hu: A munka befejeztével, de mindenképp az oldal elhagyása vagy új keresés indítása előtt a változtatásokat el kell küldeni a <em>Fordítások mentése</em> gombra kattintva.

en: Welcome to [site:name]
hu: [site:name] – üdvözlet a webhelyen!

en: Manage view settings
hu: Nézetbeállítások kezelése.

en: View or edit the configuration.
hu: Beállítások áttekintése vagy szerkesztése.

en: Displays in this view
hu: Megjelenítések ebben a nézetben

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
hu: A megjelenítés az eredmények kiírásának egy módja, pl. oldal vagy blokk. Egy nézet több megjelenítést tartalmazhat, amik itt vannak felsorolva. Az aktív megjelenítés kiemelve látható.

en: View administration
hu: Nézet adminisztráció

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
hu: Olyan adminisztrációs feladatok végrehajtása mint például leírás hozzáadása a nézethez, vagy annak leklónozása. A legnyíló gombra kattintva lehet megnézni a rendelkezésre álló lehetőségeket.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
hu: Kiválasztható az eredmények kiírási módja. Pl. a <em>Tartalom</em> lehetőség kiválasztásával minden elem teljesen kiíratható a megadott megjelenítési beállításokkal. A <em>Mezők</em> lehetőség kiválasztásával minden eredményhez csak bizonyos mezők lesznek kiírva. További formátumok is felvehetők a Drupal alapfunkcióinak modulok telepítésével történő <em>bővítésével</em>.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
hu: Ha a nézet használ mezőket, itt kerülnek listázásra. A mezőre kattintva konfigurálható.

en: Filter your view
hu: A nézet szűrése

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
hu: Szűrők hozzáadásával szűkíthetők a kimenet eredményei. Pl. csak a <em>közzétett</em> tartalom megjelenítéséhez <em>Közzétett</em> szűrőt kell felvenni, és az <em>Igen</em> lehetőséget kell kiválasztani.

en: Filter actions
hu: Szűrőműveletek

en: Add, rearrange or remove filters.
hu: Szűrők hozzáadása, átrendezése vagy törlése.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
hu: Az eredmények megjelenítési sorrendjének kezelése. Egy aktív sorbarendezési szabályra kattintva szerkeszthető.

en: Sort actions
hu: Sorbarendezési műveletek

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
hu: Rendezési szabályok hozzáadása, átrendezése vagy eltávolítása.

en: Show a preview of the view output.
hu: Előnézet mutatása a nézet kimenetéről.

en: <p>Now that you have an overview of the "Add languages" feature, you can continue by:<ul><li>Adding a language</li><li>Adding a custom language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
hu: <p>Most, a „Nyelv hozzáadása” oldal áttekintése után a következőkkel lehet folytatni:<ul><li>Egy nyelv hozzáadása</li><li>Egy egyéni nyelv hozzáadása</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Beállított nyelvek áttekintése</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Edit language" feature, you can continue by:<ul><li>Editing a language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
hu: <p>Most, a „Nyelv szerkesztése” oldal áttekintése után a következőkkel lehet folytatni:<ul><li>Egy nyelv szerkesztése</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Beállított nyelvek megtekintése</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Languages" page, you can continue by:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Adding a language</a></li><li>Reordering languages</li><li>Editing a language</li><li>Deleting a language</li></ul></p>
hu: <p>Most, hogy már áttekintettük a „Nyelvek” oldalt, a következőkkel lehet folytatni: <ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Egy nyelv hozzáadása</a></li><li>Nyelvek átrendezése</li><li>Egy nyelv szerkesztése</li><li>Egy nyelv törlése</li></ul></p>

en: This page allows you to translate the user interface or modify existing translations. If you have installed your site initially in English, you must first add another language on the <a href="[site:url]admin/config/regional/language">Languages page</a>, in order to use this page.
hu: Itt fordítható le a felhasználói felület és módosíthatók a meglevő fordítások. Ha a webhely eredetileg angolul lett telepítve, először egy másikat kell hozzáadni a <a href="[site:url]admin/config/regional/language">Nyelvek oldalon</a>.

en: The translations you have made here will be used on your site's user interface. If you want to use them on another site or modify them on an external translation editor, you can <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/export">export them</a> to a .po file and <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/import">import them</a> later.
hu: A lefordított kifejezések ennek a webhelynek a felhasználói felületén lesznek használva. Másik webhelyen, vagy külső fordítóprogramban való használathoz <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/export">exportálhatók</a> egy .po fájlba és később vissza is <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/import">importálhatók</a>.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
hu: Még nem lett létrehozva címlapra kerülő tartalom. A <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/hu/docs/user_guide/hu/index.html">Drupal 8 Kézikönyv</a> hasznos kiindulási pont lehet a webhelyépítés első lépéseihez.
