OpenFed (8.x-1.0-rc8) - en to bs translation catalogue (67 entries)

en: Body
bs: Tijelo

en: value
bs: vrijednost

en: Operations
bs: Operacije

en: Value
bs: Vrijednost

en: Type
bs: Tip

en: Language
bs: Jezik

en: Date
bs: Datum

en: Size
bs: Veličina

en: Weight
bs: Težina

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Label
bs: Oznaka

en: Help
bs: Pomoć

en: Time
bs: Vrijeme

en: Display
bs: Prikaz

en: User
bs: Korisnik

en: Continue
bs: Nastavi

en: Created
bs: Kreiran

en: All
bs: Sve

en: Year
bs: Godina

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Roles
bs: Uloge

en: Published
bs: Objavljeno

en: Is less than
bs: Je manje od

en: Is less than or equal to
bs: Je manje od ili jednako

en: Is equal to
bs: je jednako

en: Is greater than or equal to
bs: Je više od ili jednako

en: Is greater than
bs: Je više od

en: Is not equal to
bs: nije jednako

en: User login
bs: Prijava korisnika

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Tools
bs: Alati

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Apply
bs: Primjeni

en: @min and @max
bs: @min i @max

en: Used in
bs: Koristi se u

en: Publish
bs: Objavi

en: empty
bs: prazan

en: Main navigation
bs: Glavna navigacija

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: Is empty (NULL)
bs: Je prazan (NULL)

en: not empty
bs: nije prazan

en: exposed
bs: izložen

en: Is between
bs: Je između

en: between
bs: između

en: Is not between
bs: Nije između

en: not between
bs: nije između

en: And max
bs: I max

en: And
bs: I

en: Workflow settings
bs: Postavke toka rada.

en: Powered by Drupal
bs: Napravljeno na Drupalu

en: Date and time
bs: Datum i vrijeme

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Footer menu
bs: Footer meni

[ctx: datetime]
en: Month
bs: mjesec

[ctx: datetime]
en: Day
bs: dan

[ctx: datetime]
en: Hour
bs: sat

[ctx: datetime]
en: Minute
bs: minuta

[ctx: datetime]
en: Second
bs: sekunda

en: Site branding
bs: Osnovne informacije o stranici

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: User account menu
bs: Korisnički meni

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML
