Presto! - Drupal 8 Starter Kit with Commerce Integration (8.x-1.0-alpha1) - en to he translation catalogue (83 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Slideshow
he: מצגת שקופיות

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Article
he: כתבה

en: Articles
he: מאמרים

en: Comments
he: תגובות

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Help
he: עזרה

en: True
he: אמת

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Summary
he: תקציר

en: Icon
he: סמל

en: Picture
he: תמונה

en: User
he: משתמש

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Page title
he: כותרת דף

en: Block
he: בלוק

en: Off
he: כבוי

en: Comment
he: תגובה

en: Published
he: מפורסם

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Node Title
he: כותרת פריט התוכן

en: Media
he: מדיה

en: Add to cart
he: הוספה לסל הקניות

en: Desc
he: יורד

en: Other
he: אחר

en: User login
he: כניסה

en: Online
he: מקוון

en: Provider
he: ספק

en: Tools
he: כלים

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Caption
he: כותרת (Caption)

en: Left
he: שמאל

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: Standard
he: רגיל

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Tabs
he: לשוניות

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Apply
he: החל

en: Editor
he: עורך

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Administrator
he: מנהל

en: Offset
he: היסט

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: About
he: אודות

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Meta tags
he: מטה-דאטה

en: Save and continue
he: שמירה והמשך

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Powered by Drupal
he: מונע באמצעות דרופל

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: All content
he: כל התכנים

en: Main page content
he: תוכן

en: Full content
he: תוכן מלא

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Update URL alias
he: עדכון כתובות URL חילופיות

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Wide
he: רחב

en: Default comments
he: תגובות ברירת המחדל

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Website feedback
he: משוב על האתר

en: Narrow
he: צר
