Protected File (from download) (8.x-1.4) - en to ro translation catalogue (19 entries)

en: Operations
ro: Operațiuni

en: File information
ro: Informaţii fişier

en: Weight
ro: Greutate

en: Display
ro: Afișaj

en: File settings
ro: Configurare fișiere

en: Allowed file extensions
ro: Extensii de fişiere permise

en: Protected
ro: Protejat

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Maximum upload size
ro: Dimensiune maximă încărcare

en: About
ro: Despre

en: File directory
ro: Folder fişiere

en: Progress indicator
ro: Indicator progres

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Files displayed by default
ro: Fișiere afișate în mod implicit

en: Upload destination
ro: Destinația încărcării

en: Reference method
ro: Metodă de referință

en: Enable Display field
ro: Activați câmpul de afișare

en: Enable Description field
ro: Activarea câmpului Descriere

en: Entity reference selection settings
ro: Setările de selecție a entității de referință
