REST UI (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (5 entries)

en: Entity
ja: エンティティ

en: No resources available.
ja: 利用可能なリソースはありません。

en: Administer REST resources
ja: RESTリソースを管理する

en: Manage your site's REST resources.
ja: あなたのサイトのRESTリソースを管理します。

en: Resource types that should be exposed as web services
ja: Webサービスとして公開するリソースタイプ
