REST UI (8.x-1.21) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Operations
fa: عملیات

en: Description
fa: شرح

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Path
fa: مسیر

en: Method
fa: روش

en: Granularity
fa: تدریجی

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Web services
fa: سرویس‌های وب

en: Methods
fa: روش‌ها
