REST UI (8.x-1.15) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Description
pt: Descrição

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Edit
pt: Editar

en: Method
pt: Método

en: Granularity
pt: Granularidade

en: Permissions
pt: Permissões

en: Resource
pt: Recurso

en: Accepted request formats
pt: Formatos de solicitação aceitos
