Simplenews (3.0.0-beta2) - en to ro translation catalogue (91 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Subscribers
ro: Abonaţi

en: List
ro: Listă

en: Subscribe
ro: Abonare

en: Unsubscribe
ro: Dezabonare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Email settings
ro: Setări e-mail

en: Priority
ro: Prioritate

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Message
ro: Mesaj

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Node ID
ro: ID Nod

en: Changes
ro: Modificări

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: High
ro: Ridicată

en: Low
ro: Joasă

en: Access
ro: Acces

en: Updated
ro: Actualizat

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: Subscriptions
ro: Abonări

en: Mail
ro: E-mail

en: Block message
ro: Mesaj pentru bloc

en: User
ro: Utilizator

en: Email
ro: email

en: Created
ro: Creat

en: Node
ro: Nod

en: Active
ro: Activ

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: 1 day | @count days
ro[0]: 1 zi
ro[1]: @count zile
ro[2]: @count de zile

en: Recipients
ro: Destinatari

en: Published
ro: Publicat

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Send
ro: Trimite

en: Desc
ro: Descendent

en: Configuration
ro: Configurație

en: Role
ro: Rol

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Handler
ro: Operator

en: Plain
ro: Simplu

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Source
ro: Sursă

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: Select list
ro: Listă selecţie

en: Configure permissions
ro: Configurare permisiuni

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Apply
ro: Aplică

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: 1 week | @count weeks
ro[0]: 1 săptămână
ro[1]: @count săptămâni
ro[2]: @count de săptămâni

en: Offset
ro: Decalaj

en: Account
ro: Cont

en: Data
ro: Dată

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: User account
ro: Cont utilizator

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: Preferred language
ro: Limba preferată

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: Customization
ro: Personalizare

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: @name field is required.
ro: Câmpul @name este obligatoriu.

en: Type of item to reference
ro: Tipul elementului referit

en: Reference method
ro: Metodă de referință

en: Node operations bulk form
ro: Formular pentru operații în masă noduri

en: With selection
ro: Cu cele selectate

en: Sends the message as plain text, using PHP's native mail() function.
ro: Trimite mesajul ca text simplu, folosind funcția nativă a PHP-ului mail().
