Skilling (8.x-2.5) - en to sv translation catalogue (213 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: delete
sv: radera

en: Administer
sv: Administrera

en: Register
sv: Registrera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Item
sv: Artikel

en: Author
sv: Författare

en: Subject
sv: Ämne

en: Description
sv: Beskrivning

en: Action
sv: Åtgärd

en: On
sv: På

en: Tags
sv: Etiketter

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Documentation
sv: Dokumentation

en: Categories
sv: Kategorier

en: view
sv: visa

en: Login
sv: Logga in

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Number
sv: Tal

en: Message
sv: Meddelande

en: Response
sv: Svar

en: Image
sv: Bild

en: Container
sv: Grupp

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to parent page
sv: Gå till ovanliggande sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Import
sv: Importera

en: Book
sv: Bok

en: Export
sv: Exportera

en: Label
sv: Etikett

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Save
sv: Spara

en: Help
sv: Hjälp

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Top
sv: Överst

en:  and
sv:  och

en: Add
sv: Lägg till

en: View
sv: Visa

en: History
sv: Historik

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: User
sv: Användare

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Contact
sv: Kontakt

en: Created
sv: Skapad

en: Node
sv: Nod

en: Create
sv: Skapa

en: Question
sv: Fråga

en: All
sv: Alla

en: days
sv: dagar

en: Submitted
sv: Skickad

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page
sv: Sida

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: Good
sv: Bra

en: Event type
sv: Typ av händelse

en: Off
sv: Av

en: From
sv: Från

en: Comment
sv: Kommentar

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Explanation
sv: Förklaring

en: Warning
sv: Varning

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Up
sv: Upp

en: Model
sv: Modell

en: Send
sv: Skicka

en: Desc
sv: Fallande

en: Code
sv: Kod

en: Owner
sv: Ägare

en: Recipient
sv: Mottagare

en: Calendar
sv: Kalender

en: Day
sv: Dag

en: Start date
sv: Startdatum

en: End date
sv: Slutdatum

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Security
sv: Säkerhet

en: First name
sv: Förnamn

en: Last name
sv: Efternamn

en: Log in
sv: Logga in

en: Class
sv: Klass

en: Users
sv: Användare

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Provides
sv: Tillhandahåller

en: Optional
sv: Valfritt

en: Order
sv: Ordning

en: Pattern
sv: Mönster

en: Close
sv: Stäng

en: Operation
sv: Funktion

en: Logout
sv: Logga ut

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Attachments
sv: Bilagor

en: Create account
sv: Skapa konto

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Clear
sv: Rensa

en: Extras
sv: Extrafunktioner

en: Lists
sv: Listor

en: author
sv: författare

en: Notice
sv: Notering

en: Caption
sv: Bildtext

en: Log out
sv: Logga ut

en: Right
sv: Höger

en: Your message has been sent.
sv: Ditt meddelande har skickats.

en: Changed
sv: Ändrad

en: Completed
sv: Slutförd

en: Due date
sv: Förfallodag

en: User name
sv: Användarnamn

en: New
sv: Ny

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Loading...
sv: Laddar...

en: Tabs
sv: Flikar

en: Finished
sv: Avslutat

en: Complete
sv: Slutförd

en: Next page
sv: Nästa sida

en: Photo
sv: Foto

en: Submissions
sv: Resultat

en: Apply
sv: Applicera

en: Go to first page
sv: Gå till första sidan

en: Go to last page
sv: Gå till sista sidan

en: Classes
sv: Klasser

en: Description:
sv: Beskrivning:

en: When
sv: När

en: Attached files
sv: Bifogade filer

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Account
sv: Konto

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Paragraph
sv: Paragraf

en: About
sv: Om

en: Case sensitive
sv: Skiftlägeskänslig

en: Suggestions
sv: Förslag

en: Suggestion
sv: Förslag

en: Import content
sv: Importera innehåll

en: Embed
sv: Bädda in

en: Patterns
sv: Mönster

en: User account
sv: Användarkonto

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Badges
sv: Emblem

en: Add badge
sv: Lägg till emblem

en: More...
sv: Mer...

en: Initials
sv: Initialer

en:  days
sv:  dagar

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Difficulty
sv: Svårighet

en: User id
sv: ID för användare

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Pause
sv: Pausa

en: Finished with an error.
sv: Färdig med ett fel.

en: Processed @current out of @total.
sv: Bearbetat @current av @total.

en: View page
sv: Visa sida

en: Content author
sv: Innehållets författare

en: Lesson
sv: Lektion

en: correct
sv: rätt

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: Grouping field
sv: Grupperingsfält

en: - All -
sv: - Alla -

en: Compact
sv: Kompakt

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn

en: Pagination
sv: Paginering

en: Caches cleared.
sv: Cacheutrymmen rensade.

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Badge
sv: Emblem

en: Wrong
sv: Fel

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Show all content
sv: Visa allt innehåll

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
sv: Använd etiketter för att gruppera artiklar med liknande ämnen till kategorier.

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: Select any filter and click on Apply to see results
sv: Välj valfritt filter och klicka på applicera för att se resultaten.

en: Submission access
sv: Behörighet för inskickande

en: Show more content
sv: Visa mer innehåll

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: Update URL alias
sv: Uppdatera URL-alias

en: Recipient of the message.
sv: Mottagare av meddelandet.

en: Lessons
sv: Lektioner

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Relate content to the user who created it.
sv: Relatera innehåll till användaren som skapade det.

en: Checklists
sv: Checklistor

en: Paragraphs
sv: Paragrafer

en: The user authoring the content. If you need more fields than the uid add the content: author relationship
sv: Användaren som författar innehållet. Om du behöver fler fält än UID, lägg till innehåll: relation till författare

en: Last page
sv: Sista sidan

en: Powered by
sv: Drivs av

en: Easy
sv: Lätt

en: Save and manage fields
sv: Spara och hantera fält

en: List of lessons
sv: Lektionslista

en: Hard
sv: Svår

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: Book traversal links for
sv: Genomkorsande boklänkar för

en: First page
sv: Första sidan

en: Submitted by @author_name on @date
sv: Inlagt av @author_name @date

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: Site section links
sv: Länkar för sektion i webbplats

en: Maximum submissions
sv: Största antal inskickanden
