Stratus Meridian Developer Portal (8.x-2.2) - en to th translation catalogue (71 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Suffix
th: คำต่อท้าย

en: Delete
th: ลบ

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Action
th: แอคชั่น

en: On
th: เปิด

en: Categories
th: หมวดหมู่

en: File
th: ไฟล์

en: Advanced options
th: ตัวเลือกเพิ่มเติม

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: Message
th: ข้อความ

en: No log messages available.
th: ไม่มี Log

en: Link
th: ลิงค์

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Email
th: อีเมล

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Logo
th: โลโก้

en: Off
th: ปิด

en: Severity
th: ระดับความรุนแรง

en: Count
th: จำนวน

en: Media
th: สื่อ

en: Widget
th: วิดเจ็ต

en: Table
th: ตาราง

en: Banner
th: ตราสินค้า

en: Tools
th: เครื่องมือ

en: Close
th: ปิด

en: author
th: ผู้เขียน

en: Your message has been sent.
th: ข้อความของคุณถูกส่งเรียบร้อยแล้ว

en: People
th: บุคคล

en: Blogs
th: บล็อก

en: Video
th: วีดีโอ

en: Link color
th: สีของลิงก์

en: Products
th: รูปสินค้า

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Published comments
th: ความคิดเห็นที่ตีพิมพ์

en: Timezone
th: เขตเวลา

en: Grid
th: ตะแกรง

en: Edit profile
th: แก้ไขรายละเอียดผู้ใช้

en: Administrator
th: ผู้ดูแลระบบ

en: Newest first
th: ใหม่ล่าสุดก่อน

en: Permanent
th: ถาวร

en: Temporary
th: ชั่วคราว

en: No files available.
th: ไม่พบไฟล์ใดๆ

en: Delete comment
th: ลบความคิดเห็น

en: Posted in
th: เป็นความเห็นใน

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: Personal contact form
th: อนุญาตให้มีการติดต่อส่วนตัว

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Your virtual face or picture.
th: เลือกรูปภาพจากคอมพิวเตอร์ของคุณ

en: Author name
th: ชื่อผู้เขียน

en: Unapproved comments
th: ความคิดเห็นที่ยังไม่ได้รับอนุมัติ

en: Recent log messages
th: บันทึกข้อความล่าสุด

en: Landing Page
th: หน้าเว็บไซต์ลูกค้า

en: Links related to the active user account
th: Links related to the user account.

en: Administrative task links
th: Contains links to administrative tasks.

en: Site information links
th: Use this for linking to site information.

en: Site section links
th: Use this for linking to the main site sections.

en: User tool links, often added by modules
th: Contains links for site visitors. Some modules add their links here.
