TMGMT Translator Smartling (8.x-3.9) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Description
id: Deskripsi

en: Download
id: Unduh

en: Login
id: Masuk

en: Password
id: Sandi

en: Name
id: Nama

en: Files
id: Berkas

en: User ID
id: ID Pengguna

en: State
id: Status

en: File type
id: Tipe berkas

en: Download method
id: Metode unduh

en: Run cron
id: Jalankan cron

en: Cron ran successfully.
id: Cron berhasil dijalankan.

en: Cron run failed.
id: Cron gagal dijalankan.

en: @name field is required.
id: @name field dibutuhkan.
