AddEvent (1.0.0-alpha2) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Weight
it: Peso

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Text
it: Testo

en: Node
it: Nodo

en: Location
it: Posizione

en: Up
it: Su

en: Method
it: Metodo

en: Start
it: Inizio

en: End
it: Fine

en: Other
it: Altro

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Down
it: Giù

en: Show
it: Mostra

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Completed
it: Completato

en: Timezone
it: Fuso orario

en: Publish
it: Pubblica

en: Transparent
it: Trasparente

en: Cancelled
it: Annullato

en: Render
it: Presentazione

en: Customization
it: Personalizzazioni

en: All Day
it: Tutto il giorno
