Aggregator (2.2.1) - en to tr translation catalogue (211 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Feed
tr: Akış

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Default
tr: Varsayılan

en: Summary
tr: Özet

en: View
tr: Görüntüle

en: never
tr: hiçbir zaman

en: aggregator
tr: toplayıcı

en: Update interval
tr: Güncelleme aralığı

en: The fully-qualified URL of the feed.
tr: Beslemeye ait tam nitelikli URL.

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Page
tr: Sayfa

en: Never
tr: Asla

en: Aggregator feed
tr: Akış toplayıcı

en: Aggregator feed ID
tr: Besleme toplayıcı kimliği

en: Aggregator item
tr: Nesne toplayıcı

en: Aggregator item ID
tr: Nesne toplayıcı kimliği

en: Link to URL
tr: URL bağlantısı

en: OPML feed
tr: OPML beslemesi

en: Number of news items in block
tr: Bloktaki haber maddesi sayısı

en: View this feed's recent news.
tr: Bu beslemenin yakın zamandaki haberlerini görüntüle.

en: Feed overview
tr: Besleme genel durumu

en: Items
tr: Öğeler

en: Last update
tr: Son güncelleme

en: Next update
tr: Sonraki güncelleme

en: %time left
tr: %time kaldı

en: Processor
tr: İşlemci

en: The feed %feed has been updated.
tr: %feed beslemesi güncellendi.

en: Feed %feed added.
tr: %feed beslemesi eklendi.

en: The feed %feed has been added.
tr: %feed beslemesi eklendi.

en: Processors
tr: İşlemciler

en: Desc
tr: Azalan

en: Goal
tr: Hedef

en: Updated URL for feed %title to %url.
tr: %title beslemesine ait URL, %url olarak güncellendi.

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Modified
tr: Düzenlendi

en: Queued
tr: Sıraya alınan

en: Import OPML
tr: OPML'yi içe aktar

en: OPML File
tr: OPML Dosyası

en: Sources
tr: Kaynaklar

en: 1 item | @count items
tr[0]: 1 öğe
tr[1]: @count öğe

en: Source
tr: Kaynak

en: @time ago
tr: @time önce

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Apply
tr: Uygula

en: Basic configuration
tr: Temel konfigürasyon

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Parser
tr: Ayrıştırıcı (parser)

en: Discard items older than
tr: Haber öğelerinin eskimiş sayılacağı süre

en: Aggregator
tr: Toplayıcı

en: There is no new syndicated content from %site.
tr: %site sitesinden toplanan yeni içerik yok.

en: There is new syndicated content from %site.
tr: %site sitesinden toplanan yeni içerik var.

en: URL to the feed.
tr: Besleme URL'si.

en: Last time feed was checked for new items, as Unix timestamp.
tr: Haber öğeleri için beslemenin kontrol edildiği son zamana ilişkin Unix zaman etiketi.

en: An image representing the feed.
tr: Beslemeyi temsil eden bir resim.

en: Entity tag HTTP response header, used for validating cache.
tr: HTTP response başlığı, önbelleği doğrulamak için kullanılır.

en: When the feed was last modified, as a Unix timestamp.
tr: Beslemenin son güncellenme tarihi (Unix zaman kodu)

en: Primary Key: Unique ID for feed item.
tr: Birincil Anahtar: Besleme öğesi için özgün ID değeri.

en: Title of the feed item.
tr: Besleme öğesinin başlığı.

en: Link to the feed item.
tr: Besleme öğesi bağlantısı.

en: Author of the feed item.
tr: Besleme öğesi yazarı.

en: Body of the feed item.
tr: Besleme öğesi gövdesi.

en: Post date of feed item, as a Unix timestamp.
tr: Besleme öğesi tarihi (Unix zaman kodu)

en: Unique identifier for the feed item.
tr: Besleme öğesi için özgün tanımlayacı.

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: More link
tr: Devamı bağlantısı

en: About
tr: Hakkında

en: Steps
tr: Adımlar

en: Web services
tr: Web hizmetleri

en: Display type
tr: Gösterim türü

en: Uses
tr: Kullanım

en: Add feed
tr: Besleme ekle

en: Display as link
tr: Bağlantı olarak göster

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
tr: Toplayıcı öğeleri, dış RSS ve Atom haber beslemelerinden içe aktarılır.

en: The title of the aggregator item.
tr: Toplayıcı öğesinin başlığı.

en: The link to the original source URL of the item.
tr: Öğenin özgün kaynak URL adresine ilişkin bağlantısı.

en: The author of the original imported item.
tr: İçe aktarılan özgün öğenin yazarı.

en: The actual content of the imported item.
tr: İçe aktarılan öğenin gerçek içeriği.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
tr: Özgün besleme öğesinin gönderildiği tarih. (Bazı beslemelerde bu tarih, bu öğenin içe aktarıldığı tarihtir.)

en: Feed ID
tr: Besleme ID'si

en: The unique ID of the aggregator feed.
tr: Beslemenin özgün (ünik) ID'si.

en: The title of the aggregator feed.
tr: Toplayıcı beslemesinin başlığı.

en: The link to the source URL of the feed.
tr: Beslemenin kaynak URL adresine ilişkin bağlantı.

en: The date the feed was last checked for new content.
tr: Yeni içerik olup olmadığını saptamak için beslemenin son denetlendiği tarih.

en: The description of the aggregator feed.
tr: Toplayıcı beslemesinin açıklaması.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
tr: Özgün kaynaktaki verileri kullanarak toplayıcı öğesini göster.

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
tr: Beslemenin adı (veya beslemeyi sağlayan web sitesinin adı).

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
tr: RSS, RDF veya Atom biçiminde bir besleme ekle. Bir beslemede sadece tek bir giriş olabilir.

en: Update items
tr: Öğeleri güncelle

en: Posted on
tr: Gönderim tarihi

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Delete items
tr: Öğeleri sil

en: Fetcher
tr: Getirici

en: Title of the feed.
tr: Besleme başlığı.

en: Formatter settings
tr: Biçimleyici ayarları

en: Upload an OPML file containing a list of feeds to be imported.
tr: İçe alınacak beslemelerin listesini içeren bir OPML dosyası yükleyin.

en: OPML Remote URL
tr: OPML Uzak URL

en: Enter the URL of an OPML file. This file will be downloaded and processed only once on submission of the form.
tr: Bir OPML dosyasının URL'sini girin. Form gönderildiğinde bu dosya sadece bir kez için indirilecek ve işlem görecektir.

en: No new feed has been added.
tr: Eklenen yeni besleme yok.

en: The URL %url is invalid.
tr: %url geçersiz.

en: A feed named %title already exists.
tr: %title isimli haber akışı zaten mevcut.

en: A feed with the URL %url already exists.
tr: %url URL'li bir besleme zaten mevcut.

en: Fetchers download data from an external source. Choose a fetcher suitable for the external source you would like to download from.
tr: Getiriciler, bir dış kaynaktan veri indirir. Veri indireceğiniz dış kaynağa uygun bir getirici seçin.

en: Parsers transform downloaded data into standard structures. Choose a parser suitable for the type of feeds you would like to aggregate.
tr: Ayrıştırıcılar, indirilen verileri standart yapılara dönüştürür. Toplamak istediğiniz beslemelerin türüne uygun bir ayrıştırıcı seçin.

en: Processors act on parsed feed data, for example they store feed items. Choose the processors suitable for your task.
tr: İşlemciler, ayrıştırılan besleme verileri üzerinde işlem yapar; örneğin besleme verilerini depolar. Görevinize uygun işlemcileri seçin.

en: For most aggregation tasks, the default settings are fine.
tr: Toplama (aggregation) görevlerinin çoğu için, öntanımlı ayarlar uygundur.

en: Default fetcher
tr: Varsayılan getirici

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
tr: Drupal'ın HTTP istek işleyicisini kullanarak, bir URL'den veri indirir.

en: Default parser
tr: Öntanımlı ayrıştırıcı (parser)

en: Default processor
tr: Öntanımlı işlemci

en: Creates lightweight records from feed items.
tr: Besleme öğelerinden, küçük kayıtlar oluşturur.

en: Default processor settings
tr: Öntanımlı işlemci ayarları

en: Number of items shown in listing pages
tr: Listeleme sayfalarında gösterilen parça sayısı

en: Viewing feeds
tr: Görüntülenen beslemeler

en: Adding, editing, and deleting feeds
tr: Beslemeleri ekleme, düzenleme ve silme

en: Configuring cron
tr: Dönemsel görevlerin (cron) ayarlanması

en: Administer news feeds
tr: Haber kaynaklarını yönet

en: View news feeds
tr: Haber kaynaklarını görüntüle

en: Feed icon
tr: Besleme simgesi

en: Title link
tr: Başlık bağlantısı

en: Asc
tr: Artan

en: The unique ID of the aggregator item.
tr: Toplayıcı öğesinin benzersiz kimliği.

en: The guid of the original imported item.
tr: İçe aktarılan özgün öğenin guid değeri.

en: The date of the most recent new content on the feed.
tr: Beslemedeki en son yeni içeriğin tarihi.

en: Block count
tr: Blok sayısı

en: Aggregator refresh
tr: Toplayıcı yenilemesi

en: The feed language code.
tr: Besleme dil kodu.

en: Time when this feed was queued for refresh, 0 if not queued.
tr: Bu beslemenin yenilenmek üzere kuyruğa alındığı zaman, kuyruğa alınmadıysa 0.

en: The link of the feed.
tr: Beslemenin bağlantısı.

en: The ID of the aggregator feed.
tr: Toplayıcı beslemesinin kimliği.

en: The title of the feed item.
tr: Besleme öğesinin başlığı.

en: The feed item language code.
tr: Besleme öğesi dil kodu.

en: The link of the feed item.
tr: Besleme öğesinin bağlantısı.

en: The author of the feed item.
tr: Besleme öğesinin yazarı.

en: The body of the feed item.
tr: Besleme öğesinin gövdesi.

en: Posted date of the feed item, as a Unix timestamp.
tr: Unix zaman damgası olarak, besleme öğesinin gönderildiği tarih.

en: Failed to download OPML file due to "%error".
tr: "%error" nedeniyle OPML dosyası karşıdan yüklenemedi.

en: Aggregator feed item
tr: Toplayıcı besleme öğesi

en: Default parser for RSS, Atom and RDF feeds.
tr: RSS, Atom ve RDF beslemeleri için varsayılan ayrıştırıcı.

en: Select the feed that should be displayed
tr: Görünmesi gereken beslemeyi seçin

en: Lists (Views)
tr: Listeler (Görünümler)

en: The ID of the feed item.
tr: Besleme öğresinin kimliği

en: The aggregator feed UUID.
tr: Toplayıcı beslemesi UUID.

en: <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr> integration
tr: <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr> bütünleştirmesi

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
tr: %feed beslemesinden tüm öğeleri silmek istediğinizden emin misiniz?

en: The news items from %site have been deleted.
tr: %site sitesindeki haber öğeleri silindi.

en: The feed ID.
tr: Besleme kimliği.

en: Refresh frequency in seconds.
tr: Saniye cinsinden yenileme sıklığı.

en: Last-checked unix timestamp.
tr: Son denetlenen unix zaman damgası.

en: Entity tag HTTP response header.
tr: Varlık etiketi HTTP yanıt üstbilgisi.

en: When the feed was last modified.
tr: Beslemenin en son değiştirildiği zaman.

en: Number of items to display in the feed's block.
tr: Beslemenin bloğunda görüntülenecek öğe sayısı.

en: The {aggregator_feed}.fid to which this item belongs.
tr: Bu öğenin ait olduğu {aggregator_feed}.fid.

en: Aggregator settings
tr: Toplayıcı ayarları

en: Aggregator XSS
tr: Toplayıcı XSS

en: Aggregator item row
tr: Toplayıcı öğesi satırı

en: <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr> is an XML format for exchanging feeds between aggregators. A single OPML document may contain many feeds. Aggregator uses this file to import all feeds at once. Upload a file from your computer or enter a URL where the OPML file can be downloaded.
tr: <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr>, toplayıcılar arasında besleme alışverişine yönelik bir XML biçimidir. Tek bir OPML belgesi birden çok besleme içerebilir. Toplayıcı aynı anda tüm beslemeleri içe aktarmak için bu dosyayı kullanır. Bilgisayarınızdaki bir dosyayı karşıya yükleyin ya da OPML dosyasının karşıdan yüklenebileceği bir URL adresi girin.

en: Aggregator feed block
tr: Toplayıcı beslemesi bloğu

en: <em>Either</em> upload a file or enter a URL.
tr: <em>Ya</em> karşıya dosya yükleyin ya da URL adresi girin.

en: Items associated with this feed
tr: Bu beslemeyle ilişkili öğeler

en: The feed image
tr: Besleme görseli

en: The description of this feed
tr: Bu beslemenin açıklaması

en: A more link to the feed detail page
tr: Besleme ayrıntı sayfasına giden daha fazla bağlantısı

en: The description of this feed item
tr: Bu besleme öğesinin açıklaması

en: More<span class="visually-hidden"> posts about @title</span>
tr: <span class="visually-hidden"> @title ile ilgili</span> daha fazla gönderi</span>

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured cron maintenance task.
tr: Besleme güncellemeleri arasındaki süre. Doğru yapılandırılmış bir dönemsel bakım görevi gerektirir.

en: Source feed
tr: Kaynak besleme

en: The aggregator feed entity associated with this item.
tr: Bu öğeyle ilişkili toplayıcı besleme varlığı.

en: Many sites publish their headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. The aggregator supports <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Rss">RSS</a>, <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Resource_Description_Framework">RDF</a>, and <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Atom_%28standard%29">Atom</a>.
tr: Birçok site beslemelerinde başlıklarını ve gönderilerini yayınlamak için standartlaştırılmış XML tabanlı çeşitli biçimleri kullanır. Toplayıcı <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Rss">RSS</a>, <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Resource_Description_Framework">RDF</a> ve <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Atom_%28standard%29">Atom</a>'u destekler.

[ctx: Validation]
en: Feed title
tr: Besleme başlığı

en: A feed named %value already exists. Enter a unique title.
tr: %value isimli besleme zaten var. Benzersiz bir başlık girin.

[ctx: Validation]
en: Feed URL
tr: Besleme URL adresi

en: A feed with this URL %value already exists. Enter a unique URL.
tr: URL adresi %value olan bir besleme zaten var. Benzersiz bir URL adresi girin.

en: The feed %label has been deleted.
tr: %label beslemesi silindi.

en: Filter output for aggregator items
tr: Toplayıcı öğeleri için süzgeç çıktısı

en: Aggregator title
tr: Toplayıcı başlığı

en: Formats an aggregator item or feed title with an optional link.
tr: Bir toplayıcı öğesini ya da besleme başlığını isteğe bağlı bir bağlantıyla biçimlendirir.

en: imminently
tr: yakında

en: The Aggregator module is an on-site syndicator and news reader that gathers and displays fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines in feeds, using a number of standardized XML-based formats. For more information, see the <a href=":aggregator-module">online documentation for the Aggregator module</a>.
tr: Toplayıcı modülü, web genelinde kullanıma sunulan RSS, RDF ve Atom tabanlı beslemelerden yeni içerikleri toplayıp görüntüleyen, yerinde dağıtıcı ve haber okuyucudur. Binlerce site (özellikle haber siteleri ve bloglar), standartlaştırılmış XML tabanlı çeşitli biçimleri kullanarak beslemelerde en son başlıkları yayınlar. Daha fazla bilgi için <a href=":aggregator-module">Toplayıcı modülüne ilişkin çevrimiçi belgelere</a> bakın.

en: Users view feed content in the <a href=":aggregator">main aggregator display</a>, or by <a href=":aggregator-sources">their source</a> (usually via an RSS feed reader). The most recent content in a feed can be displayed as a block through the <a href=":admin-block">Blocks administration page</a>.
tr: Kullanıcılar <a href=":aggregator">toplayıcı ana ekranında</a> ya da <a href=":aggregator-sources">kaynağına göre</a> (genellikle bir RSS akış okuyucusu aracılığıyla) özet akışı içeriğini görüntüler. Özet akışındaki en yakın zamanlı içerik, <a href=":admin-block">Blok yönetimi sayfası</a> aracılığıyla bir blok olarak görüntülenebilir.

en: Configuring the display of feed items
tr: Besleme öğeleri görünümünü yapılandırma

en: Discarding old feed items
tr: Eski besleme öğelerini göz ardı etme

en: A <a href=":aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. OPML is an XML-based file format used to share outline-structured information such as a list of RSS feeds. Feeds can also be <a href=":import-opml">imported via an OPML file</a>.
tr: Tüm beslemelerin <a href=":aggregator-opml">makine tarafından okunabilir bir OPML dosyası</a> vardır. OPML, RSS  akışları listesi gibi anahat yapısındaki bilgileri paylaşmak için kullanılan XML tabanlı bir dosya biçimidir. akışları, <a href=":import-opml">OPML dosyası aracılığıyla da içe aktarılabilir</a>.

en: A working <a href=":cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
tr: Beslemeleri otomatik olarak güncellemek için, çalışan bir <a href=":cron">dönemsel bakım görevi</a> gerekir.

en: @title feed
tr: @title beslemesi

en: No feeds available. <a href=":link">Add feed</a>.
tr: Kullanılabilir besleme yok. <a href=":link">Besleme ekle</a>.

en: The parent website's description that comes from the @description element in the feed.
tr: Beslemedeki @description öğesinden gelen, üst web sitesinin açıklaması.

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured <a href=":cron">cron maintenance task</a>.
tr: Besleme güncellemeleri arasındaki süre. Doğru yapılandırılmış bir <a href=":cron">dönemsel bakım görevi</a> gerektirir.

en: Requires a correctly configured <a href=":cron">cron maintenance task</a>.
tr: Doğru yapılandırılmış bir <a href=":cron">dönemsel bakım görevi</a> gerektirir.

en: Add feeds or import OPMLs to gather external content and configure how often they are updated.
tr: Dış içerikleri toplamak ve bunların hangi sıklıkta güncelleneceğini yapılandırmak için beslemeler ekleyin ya da OPML'leri içe aktarın.

en: Aggregator sources
tr: Toplayıcı kaynakları

en: An icon that links to the feed URL
tr: Besleme URL adresine bağlantı veren simge

en: Parent website of the feed.
tr: Beslemenin üst web sitesi.

en: Parent website's description of the feed.
tr: Beslemenin üst web sitesi açıklaması.

en: Administrators can add, edit, and delete feeds, and choose how often to check each feed for newly updated items on the <a href=":feededit">Aggregator administration page</a>.
tr: Sistem yöneticileri özel akışları ekleyebilir, düzenleyebilir, silebilir ve <a href=":feededit">Toplayıcı yönetim sayfasında</a> yeni güncellenen öğelere ilişkin her beslemenin hangi sıklıkta denetleneceğini seçebilir.

en: Administrators can choose how many items are displayed in the listing pages, which HTML tags are allowed in the content of feed items, and whether they should be trimmed to a maximum number of characters on the <a href=":settings">Aggregator settings page</a>.
tr: Sistem yöneticileri <a href=":settings">Toplayıcı ayarları sayfasını</a> kullanarak, listeleme sayfalarında kaç öğe görüntüleneceğini, özet akışı öğelerinin içeriğinde hangi HTML etiketlerine izin verileceğini ve bunların bir karakter sayısı üst sınırına kadar kesilip kesilmeyeceğini seçebilir.

en: Administrators can choose whether to discard feed items that are older than a specified period of time on the <a href=":settings">Aggregator settings page</a>. This requires a correctly configured cron maintenance task (see below).
tr: Sistem yöneticileri <a href=":settings">Toplayıcı ayarları sayfasında</a> belirlenmiş bir zamandan eski olan özet akışı öğelerinin göz ardı edilip edilmeyeceğini seçebilir. Bunun için doğru yapılandırılmış bir dönemsel bakım görevi olması gerekir (aşağıya bakın).
