Book (2.0.1) - en to hu translation catalogue (145 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Body
hu: Törzs

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: List
hu: Lista

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: On
hu: Be

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Weight
hu: Súly

en: Parent
hu: Szülő

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
hu: Az egy szinten található lapok először súly szerint, majd cím szerint lesznek rendezve.

en: Depth
hu: Mélység

en: Settings
hu: Beállítások

en: Go to previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: Go to parent page
hu: Ugrás a szülő lapra.

en: Go to next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: Book
hu: Könyv

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: Outline
hu: Vázlat

en: View
hu: Megtekintés

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Node
hu: Tartalom

en: Parent item
hu: Szülő elem

en: Add child page
hu: Gyermekoldalak hozzáadása

en: Printer-friendly version
hu: Nyomtatóbarát változat

en: Content type for child pages
hu: Gyermekoldalak tartalomtípusa

en: Remove from outline
hu: Eltávolítás a könyvvázlatból

en: Unknown export format.
hu: Ismeretlen exportálási formátum.

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: Page
hu: Oldal

en: Off
hu: Ki

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Sort order
hu: Rendezési sorrend

en: Up
hu: Fel

en: Goal
hu: Célkitűzés

en: Books
hu: Könyvek

en: Menus
hu: Menük

en: Book navigation
hu: Könyv navigáció

en: Top level book
hu: Legfelső szintű könyv

en: Print
hu: Nyomtatás

en: About
hu: Leírás

en: Nid
hu: Tartalom azonosító

en: Steps
hu: Lépések

en: Change book (update list of parents)
hu: Könyv változtatása (szülők listájának frissítése)

en: Manage your site's book outlines.
hu: A webhely könyvvázlatainak kezelése.

en: Book navigation block display
hu: Könyv navigáció blokk megjelenítése

en: Add to book outline
hu: Hozzáadás a könyvvázlathoz

en: Book outline
hu: Könyvvázlat

en: This will be the top-level page in this book.
hu: Ez lesz a könyv legfelső szintű lapja.

en: Uses
hu: Használat

en: Menu link ID
hu: Menühivatkozás-azonosító

en: Collaboration
hu: Együttműködés

en: Not in book
hu: Nincs könyvben

en: New book
hu: Új könyv

en: Your page will be a part of the selected book.
hu: Az oldal a kiválasztott könyv lapja lesz.

en: The book the node is in.
hu: A könyv, amelyben a tartalom van.

en: The weight of the book page.
hu: A könyvlap súlya.

en: The parent book node.
hu: A szülő könyv tartalom.

en: Parent link ID
hu: Szülő hivatkozás azonosító

en: Save book pages
hu: Könyvlapok mentése

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
hu: Közben a könyvet más felhasználó már módosította, ezért a változtatások nem menthetőek.

en: Title changed from %original to %current.
hu: A cím megváltozott erről: %original erre: %current.

en: Updated book %title.
hu: „%title” könyv módosítva lett.

en: book: updated %title.
hu: könyv: %title frissítve lett.

en: Update book outline
hu: Könyvvázlat módosítása

en: Remove from book outline
hu: Eltávolítás a könyvvázlatból

en: No changes were made
hu: Nem történt változás

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
hu: A tartalom hozzá lett adva a kiválasztott könyvhöz. Most megadható a helyzete a többi laphoz képest.

en: The book outline has been updated.
hu: A könyvvázlat frissült.

en: There was an error adding the post to the book.
hu: Hiba történt a könyvhöz csatolás közben.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
hu: %title hozzárendelt gyermekoldalakkal rendelkezik, amelyek a könyvhöz tartozó kapcsolatuk fenntartása érdekében automatikusan át lesznek helyezve. A struktúra újbóli létrehozásához %title a Vázlat fül használatával újból hozzáadható, az összes korábbi gyermekoldalt is manuálisan kell áthelyezni.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
hu: %title a Vázlat fül használatával újra hozzáadtható a struktúrához .

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
hu: „%title” lap biztosan eltávolítható a könyvből?

en: The post has been removed from the book.
hu: A tartalom eltávolítva a könyvvázlatból.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
hu: A könyv lapjainak nyomtatóbarát változata.

en: Show block on all pages
hu: Blokk megjelenítése minden oldalon

en: Show block only on book pages
hu: Blokk megjelenítése csak a könyv oldalakon

en: This is the top-level page in this book.
hu: Ez a könyv legfelső szintű lapja.

en: No book selected.
hu: Nincs kiválasztott könyv.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
hu: %title egy könyvvázlat része és vannak hozzárendelt gyermekoldalai. Ha mégis törlésre kerül, akkor a gyermekoldalak automatikusan át lesznek helyezve.

en: Re-order book pages and change titles
hu: Könyvlapok átrendezése és a címek módosítása

en: Book page
hu: Könyvoldal

en: Book ID
hu: Könyvazonosító

en: No books available.
hu: Nincs elérhető könyv.

en: Content types allowed in book outlines
hu: Megengedett tartalomtípusok a könyv vázlatában

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
hu: %outline-perm jogosultsággal rendelkező felhasználók mindegyik tartalomtípust hozzáadhatják.

en: Administer book outlines
hu: Könyvek kivonatainak adminisztrációja

en: Adding and managing book content
hu: Könyv tartalom hozzáadása és kezelése

en: Printing books
hu: Könyvek nyomtatása

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
hu: A <em>nyomtatóbarát könyvek megtekintése</em> jogosultsággal rendelkező felhasználók kiválaszthatják az oldal tartalma alatt látható <em>nyomtatóbarát változat</em> hivatkozást az oldal és az összes alfejezetének nyomtatóbarát megjelenítéséhez.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
hu: A könyv modul lehetőséget kínál a hasonló tartalommal rendelkező oldalak gyűjteménybe szervezéséhez, amiket együttesen könyvnek nevezünk. Megtekintéskor ez a tartalom automatikusan a szomszédos könyvoldalakra mutató hivatkozásokat jelenít meg, és egy egyszerű navigációs rendszert biztosít a rendszerezett tartalmak létrehozásához és áttekintéséhez.

en: Create new books
hu: Új könyvek létrehozása

en: View printer-friendly books
hu: Nyomtatóbarát könyvek megtekintése

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
hu: A könyvoldal és minden gyermek oldalának megtekintése egyetlen dokumentumként az egyszerű nyomtathatóság érdekében. Erőforrásigényes művelet lehet.

en: <em>Books</em> have a built-in hierarchical navigation. Use for handbooks or tutorials.
hu: A <em>könyvek</em> egy beépített hierarchikus navigációval rendelkeznek. Kézikönyvekhez vagy tananyagokhoz használható.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy létrehozzanak és szerkesszenek kapcsolódó tartalmakat egy vázlatban.

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: The second mlid in the materialized path. See p1.
hu: A második <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: The third mlid in the materialized path. See p1.
hu: A harmadik <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: The fourth mlid in the materialized path. See p1.
hu: A negyedik <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: The fifth mlid in the materialized path. See p1.
hu: Az ötödik <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: The sixth mlid in the materialized path. See p1.
hu: A hatodik <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: The seventh mlid in the materialized path. See p1.
hu: A hetedik <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: The eighth mlid in the materialized path. See p1.
hu: A nyolcadik <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: The ninth mlid in the materialized path. See p1.
hu: A kilencedik <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: No book content available.
hu: Nincs érhető el könyv típusú tartalom.

en: - Create a new book -
hu: - Új könyv létrehozása -

en: Edit order and titles
hu: Sorrend és címek szerkesztése

en: Book Page
hu: Könyvoldal

en: Child order
hu: Gyerekek sorrendje

en: Books can be created collaboratively, as they allow users with appropriate permissions to add pages into existing books, and add those pages to a custom table of contents.
hu: Könyvek készíthetők közös szerkesztésben, mert a szükséges jogosultsággal rendelkező felhasználók oldalakkal bővíthetik a már létező könyveket és azok egyéni tartalomjegyzékét.

en: Book settings
hu: Könyv beállítások

en: Book navigation block
hu: Könyv navigáció blokk

en: Block display mode
hu: Blokk megjelenítési mód

en: Book outline for @book.title
hu: @book.title könyvvázlata

en: Book traversal links for
hu: Könyv kereszthivatkozásai ehhez:

en: Books have a hierarchical structure, called a <em>book outline</em>. Each book outline can have nested pages up to nine levels deep. Multiple content types can be configured to behave as a book outline. From the content edit form, it is possible to add a page to a book outline or create a new book.
hu: A könyvek hierarchikus felépítését <em>könyvvázlatnak</em> nevezzük, melyek elemei egymás alá is besorolhatóak, egészen 9 szint mélységig. Bármely tartalomtípus beállítható úgy, hogy könyvként lehessen rendszerezni. Az ilyen tartalmak szerkesztőoldaláról közvetlenül egy már létező könyvvázlathoz rendelhetőek, de akár rögtön onnan új könyv is létrehozható.

en: Configuring content types for books
hu: Tartalomtípusok konfigurálása könyvekhez

en: Content type for the <em>Add child page</em> link
hu: <em>Gyermekoldalak hozzáadása</em> hivatkozás tartalomtípusa

en: To uninstall Book, delete all content that is part of a book
hu: A <em>Book</em> modul eltávolításához először törölni kell az összes, egy könyv részét képező tartalmat.

en: To uninstall Book, delete all content that has the Book content type
hu: A <em>Book</em> modul eltávolításához először törölni kell az összes <em>Könyvlap</em> típusú tartalmat.

en: Book pages have a default book-specific navigation block. This navigation block contains links that lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. This block can be enabled on the <a href=':admin-block'>Blocks layout page</a>. For book pages to show up in the book navigation, they must be added to a book outline.
hu: A könyvoldalakhoz egy alapértelmezett navigációs blokk tartozik. Ez a könyv előző és következő oldalaira és a könyv szerkezetében a jelenlegi oldal szintje feletti oldalakra mutató hivatkozásokat tartalmaz. Ezt a blokkot a <a href=':admin-block'>Blokkok adminisztrációs oldalán</a> lehet engedélyezni. Az oldalak könyvnavigációban történő megjelenítéséhez hozzá kell adni azokat egy könyvvázlathoz.

en: The outline feature allows you to include pages in the <a href=":book">Book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href=":book-admin">reorder an entire book</a>.
hu: A vázlat lehetővé teszi oldalak beillesztését a <a href=":book">könyv struktúrába</a>, valamint azok mozgatását a struktúrán belül vagy a <a href=":book-admin">teljes könyv újrarendezését</a>.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is @maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
hu: Szülő oldal a könyvben. A könyv és a gyermekoldalak legnagyobb száma @maxdepth. A határérték túllépésekor előfordulhat, hogy a kiválasztott könyv néhány oldala nem lesz elérhető mint szülő oldal.

en: The first mlid in the materialized path. If N = depth, then pN must equal the mlid. If depth > 1 then p(N-1) must equal the parent link mlid. All pX where X > depth must equal zero. The columns p1 .. p9 are also called the parents.
hu: Az első <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Ha N = mélységgel, akkor pN-nek egyenlőnek kell lennie a <code>mlid</code>-del. Ha a mélység nagyobb, mint 1, akkor p(N-1)-nek egyenlőnek kell lennie a szülő hivatkozás <code>mlid</code>-jével. Ha pX, ahol X > mélység, akkor a mélységnek nullának kell lennie. A p1 .. p9 oszlopokat szülőknek is nevezik.

en: The book page node.
hu: A könyvlap tartalom.

en: Book Parent
hu: Könyv szülő

en: Page has Children
hu: Az oldalnak van gyereke

en: Flag indicating whether this book page has children
hu: Jelző, ami azt mutatja, hogy a könyvnek van-e gyermeke.

en: Has Children
hu: Van gyereke

en: 1st parent
hu: 1. szülő

en: 2nd parent
hu: 2. szülő

en: 3rd parent
hu: 3. szülő

en: 4th parent
hu: 4. szülő

en: 5th parent
hu: 5. szülő

en: 6th parent
hu: 6. szülő

en: 7th parent
hu: 7. szülő

en: 8th parent
hu: 8. szülő

en: 9th parent
hu: 9. szülő

en: The @parent of book node.
hu: @parent könyv tartalom szülője.

en: Book @parent
hu: @parent könyv

en: Top Level Book from current node
hu: A legfelsőbb szintű könyv a jelen tartalomból

[ctx: Validation]
en: Book outline.
hu: Könyvvázlat.

en: You can only change the book outline for the <em>published</em> version of this content.
hu: Ennek a tartalomnak csak a <em>közzétett</em> változatának lehet módosítani könyvszerkezetben való helyét.
