CacheFlush (8.x-1.0-unstable3) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Author
id: Penulis

en: List
id: Daftar

en: Language
id: Bahasa

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Administration
id: Administrasi

en: Edit
id: Sunting

en: Settings
id: Pengaturan

en: Add new
id: Tambah baru

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Changed
id: Berubah

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Apply
id: Terapkan

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Offset
id: Letak

en: Cache cleared.
id: Cache telah dibersihkan.

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Publish selected content
id: Terbitkan konten yang dipilih

en: Unpublish selected content
id: Tarik publikasi konten yang dipilih

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
id[0]: Anda yakin ingin menghapus item ini?
id[1]: Anda yakin ingin menghapus item-item ini?

en: Asc
id: Urutan turun

en: With selection
id: Dengan pilihan

en: Configure what displays are available for your content and forms.
id: Konfigurasi tampilan-tampilan apa saja yang tersedia untuk konten dan form-form.
