CiviMail (8.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Status
it: Stato

en: Groups
it: Gruppi

en: Subject
it: Oggetto

en: Unsubscribe
it: Annulla iscrizione

en: Language
it: Lingua

en: Preview
it: Anteprima

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Schedule
it: Pianifica

en: View
it: Visualizza

en: Display
it: Visualizzazione

en: n/a
it: n/d

en: Configure
it: Configura

en: Contact
it: Contatto

en: Created
it: Creato

en: Your changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: From
it: Da

en: Send
it: Invia

en: Sent
it: Inviato

en: Limit
it: Limite

en: Hour
it: Ora

en: Days
it: Giorni

en: Failed
it: Non riuscito

en: About
it: Informazioni

en: Unknown status
it: Stato sconosciuto

en: Bundles
it: Bundle

en: Send mail
it: Invio mail
