Commerce Core (3.3.5) - en to ca translation catalogue (348 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Next
ca: Següent

en: delete
ca: suprimeix

en: Status
ca: Estat

en: Forgot password?
ca: Has perdut la teva contrassenya?

en: Suffix
ca: Sufix

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Attribute
ca: Atribut

en: Value
ca: Valor

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Email address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: List
ca: Llistat

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Elimina

en: Description
ca: Descripció

en: Log
ca: Registre

en: Enable
ca: Habilita

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Comments
ca: Comentaris

en: Currency
ca: Moneda

en: Default currency
ca: Moneda per defecte

en: Quantity
ca: Quantitat

en: Yes
ca: Sí

en: Version
ca: Versió

en: Edit
ca: Edita

en: Search
ca: Cerca

en: None
ca: Cap

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Test
ca: Prova

en: Number
ca: Número

en: Message
ca: Missatge

en: Password
ca: Contrasenya

en: Country
ca: País

en: Weight
ca: Pes

en: Container
ca: Contenidor

en: Category
ca: Categoria

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Label
ca: Etiqueta

en: Save
ca: Desa

en: Default
ca: Per defecte

en: Summary
ca: Resum

en: Update
ca: Actualitza

en: Time
ca: Hora

en: Add
ca: Afegeix

en: View
ca: Mostra

en: Length
ca: Llargada

en: hidden
ca: ocult

en: Refresh
ca: Refresca

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Unknown
ca: Desconegut

en: User
ca: Usuari

en: Continue
ca: Continua

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Options
ca: Opcions

en: Created
ca: Creat

en: Create
ca: Crea

en: Separator
ca: Separador

en: Year
ca: Any

en: Date format
ca: Format de la data

en: Never
ca: Mai

en: Inbox
ca: Rebuts

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Roles
ca: Rols

en: Comment
ca: Comentari

en: Published
ca: Publicat

en: URL alias
ca: Àlies URL

en: User role
ca: Rol de l'usuari

en: Conditions
ca: Condicions

en: N/A
ca: No aplica

en: Sort order
ca: Ordre de classificació

en: Scale
ca: Escalar

en: Month
ca: Mes

en: Price
ca: Preu

en: Customers
ca: Clients

en: Customer
ca: Client

en: Amount
ca: Import

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Add to cart
ca: Afegeix al carretó

en: Address
ca: Adreça

en: State
ca: Estat

en: Code
ca: Codi

en: Owner
ca: Propietari

en: Payment
ca: Pagament

en: Payments
ca: Pagaments

en: Store
ca: Botiga

en: Company
ca: Empresa

en: Example
ca: Exemple

en: Poland
ca: Polònia

en: Day
ca: Dia

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Start date
ca: Data d'inici

en: End date
ca: Data de finalització

en: Configuration
ca: Configuració

en: Other
ca: Altres

en: Attributes
ca: Atributs

en: Role
ca: Rol

en: Log in
ca: Entra

en: Online
ca: En línia

en: Checkout
ca: Passa per caixa

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Expose
ca: Exposa

en: Operator
ca: Operador

en: Order
ca: Ordre

en: Equals
ca: Iguals

en: Plain
ca: Pla

en: Pattern
ca: Patró

en: Send to
ca: Enviar a

en: Expires
ca: Expira

en: Visibility settings
ca: Opcions de visualització

en: Collapsible
ca: Col·lapsable

en: Germany
ca: Alemanya

en: Condition
ca: Condició

en: Austria
ca: Àustria

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Estonia
ca: Estònia

en: Finland
ca: Finlàndia

en: France
ca: França

en: Greece
ca: Grècia

en: Hungary
ca: Hongria

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Italy
ca: Itàlia

en: Latvia
ca: Letònia

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Norway
ca: Noruega

en: Slovakia
ca: Eslovàquia

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Spain
ca: Espanya

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: Authoring information
ca: Informació de l'autoria

en: ZIP
ca: Codi postal

en: Paid
ca: Pagat

en: Create account
ca: Crea un compte

en: seconds
ca: segons

en: List price
ca: Preu de llista

en: message
ca: missatge

en: Countries
ca: Països

en: Expired
ca: Caducat

en: Display name
ca: Nom de la presentació

en: Today
ca: Avui

en: Hour
ca: Hora

en: Minute
ca: Minut

en: Select list
ca: Llista de selecció

en: Workflow
ca: Flux de treball

en: Are you sure you want to delete %label?
ca: Esteu segur de voler suprimir %label?

en: Greater than
ca: Més gran que

en: Less than
ca: Més petit que

en: Unit
ca: Unitat

en: Sidebar
ca: Barra lateral

en: Tax rate
ca: Taxa d'impost

en: Product type
ca: Tipus de producte

en: Plugin
ca: Connector

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Shopping cart
ca: Carretó de la compra

en: Cart
ca: Carretó

en: Coupon
ca: Val

en: Coupons
ca: Vals

en: Discount
ca: Descompte

en: Display label
ca: Mostra l'etiqueta

en: Product
ca: Producte

en: Billing address
ca: Adreça de facturació

en: Shipping address
ca: Adreça d'enviament

en: Payment method
ca: Mètode de pagament

en: Balance
ca: Saldo

en: Changed
ca: Canviat

en: Completed
ca: Completat

en: Payment details
ca: Detalls del pagament

en: Products
ca: Productes

en: Product types
ca: Tipus de productes

en: Standard
ca: Estàndard

en: Orders
ca: Comandes

en: Unpaid
ca: Impagat

en: Not published
ca: No publicat

en: Percentage
ca: Percentatge

en: The username %name has not been activated or is blocked.
ca: El nom d'usuari %name no ha estat activat o està bloquejat.

en: Unpublished
ca: Sense publicar

en: Live
ca: En viu

en: Complete
ca: Finalitza

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Timezone
ca: Zona horària

en: log
ca: registre

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Decimal marker
ca: Separador de decimals

en: Order ID
ca: ID comanda

en: URL path settings
ca: Paràmetres del camí URL

en: Services
ca: Serveis

en: Unavailable
ca: No disponible

en: Usage
ca: Ús

en: Locked
ca: Bloquejat

en: Account information
ca: Informació del compte

en: Data
ca: Dades

en: Emails
ca: Correus electrònics

en: Billing information
ca: Dades de facturació

en: Transaction type
ca: Tipus de transacció

en: Go back
ca: Torna enrere

en: Restricted
ca: Restringit

en: - Select -
ca: - Selecciona -

en: Set as default
ca: Estableix com a predeterminat

en: Customer ID
ca: ID de client

en: Translate
ca: Tradueix

en: Step
ca: Increment

en: Average order
ca: Mitjana de les comandes

en: Currency code
ca: Codi de moneda

en: Currencies
ca: Monedes

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: VAT
ca: IVA

en: Payment methods
ca: Mètodes de pagament

en: This week
ca: Aquesta setmana

en: This month
ca: Aquest mes

en: This year
ca: Aquest any

en: Credit card
ca: Targeta de crèdit

en: Generate
ca: Genera

en: Tax
ca: Impostos

en: Card type
ca: Tipus de targeta

en: Card number
ca: Número de targeta

en: Payment gateways
ca: Passarel·les de pagament

en: Password field is required.
ca: El camp contrasenya és obligatori.

en: Adjustments
ca: Ajusts

en: Radio buttons
ca: Botons d'opció

en: Cart block
ca: Bloc del carretó

en: Checkout settings
ca: Paràmetres del procés de pagament

en: Customer information
ca: Dades del client

en: Update cart
ca: Actualitza el carretó

en: Add product
ca: Afegeix producte

en: Order settings
ca: Paràmetres de comanda

en: Admin
ca: Administrador

en: IP address
ca: Adreça IP

en: Applies to
ca: S'aplica a

en: Bundles
ca: Embolcalls

en: Bundle
ca: Embolcall

en: Notify user of new account
ca: Notifica a l'usuari del nou compte

en: Form mode
ca: Mode de formulari

en: Current user
ca: Usuari actual

en: Order total
ca: Total comanda

en: Registration successful. You are now logged in.
ca: Registre realitzat correctament. Ara ja esteu validat al sistema.

en: Total price
ca: Preu total

en: Numeric
ca: Numèric

en: Placeholder
ca: Marcador

en: Language settings
ca: Preferències lingüístiques

en: Special
ca: Especial

en: Fieldset
ca: Conjunt de camps

en: Machine-readable name
ca: Nom llegible per la màquina

en: Reset to alphabetical
ca: Reinicia a ordre alfabètic

en: Reorder
ca: Reordena

en: Remote ID
ca: ID remota

en: currency
ca: moneda

en: Offer
ca: Oferta

en: Customer email
ca: Correu del client

en: Allowed roles
ca: Rols permesos

en: Entities
ca: Entitats

en: Not restricted
ca: Sense restriccions

en: @count item | @count items
ca[0]: @count element
ca[1]: @count elements

en: Unlock
ca: Desbloqueja

en: Payment instructions
ca: Instruccions de pagament

en: Reusable
ca: Reutilitzable

en: Your shopping cart is empty.
ca: El vostre carretó de la compra és buit.

en: Implements the shopping cart system and add to cart features.
ca: Implementa el sistema de carretó de la compra i les funcionalitats d'afegir al carretó

en: Your shopping cart has been updated.
ca: La seva bossa de la compra ha estat actualitzada.

en: Customer profile
ca: Perfil del client

en: Unit price
ca: Preu unitari

en: Order number
ca: Número de comanda

en: The order number displayed to the customer.
ca: El número de comanda mostrat al client.

en: Thousand marker
ca: Indicador de milers

en: Display prefix and suffix.
ca: Mostra el prefix i el sufix.

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: Weight for @title
ca: Pes de @title

en: Default quantity
ca: Quantitat per defecte

en: Create a new account for an anonymous order
ca: Creeu un compte nou per a una comanda anònima

en: Quantity text field
ca: Camp de text de quantitat

en: The URL of the order.
ca: La URL de la comanda

en: Commerce Tax
ca: Impostos de Commerce

en: @group (historical data)
ca: @group (dades històriques)

en: Label display
ca: Presentació de l'etiqueta

en: View: @view
ca: Vista: @view

en: Element type
ca: Tipus d'element

en: currencies
ca: divises

en: Shipping information
ca: Dades de tramesa

en: Link label to the referenced entity
ca: Enllaça l'etiqueta a l'entitat referenciada

en: Entity types
ca: Tipus d'entitats

en: Allow decimal quantities
ca: Permet les quantitats decimals

en: Reduce
ca: Redueix

en: @entity types
ca: tipus d'@entity

en: - No value -
ca: - cap valor -

en: Overridden title
ca: Títol sobreescrit

en: Edit %label
ca: Edita %label

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
ca: Escolliu un format per a mostrar la data. Estigueu segurs d'establir un format correcte per al camp, p. ex. ometeu l'hora per a un camp que només té una data.

en: Last saved
ca: Desat per última vegada

en: Not saved yet
ca: Encara no s'ha desat

en: Add @language translation for %label
ca: Afegeix traducció a @language per %label

en: %name: may not be longer than @max characters.
ca: %name: no potser més llarg de @max caràcters.

en: (this translation)
ca: (aquesta traducció)

en: Entity reference label display format settings
ca: Paràmetres del format de visualització de l'etiqueta de la referència d'entitat

en: Plugin ID
ca: ID del connector

en: A date in a custom format. See <a href="http://php.net/manual/function.date.php">the PHP documentation</a> for details.
ca: Una data en un format personalitzat. Consulteu <a href="http://php.net/manual/function.date.php">la documentació de PHP</a> per obtenir més informació.

[ctx: Plural]
en: Disabled
ca: Inhabilitats

en: @entity using @field_name
ca: @entity utilitza @field_name

en: Link to @entity_type_label
ca: Enllaça a @entity_type_label

en: Provide a view link to the @entity_type_label.
ca: Proporciona un enllaç a la visualització de @entity_type_label.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
ca: Es permeten alguns caràcters especials, incloent-hi l'espai, el punt (.), el guió (-), l'apòstrof ('), el guió baix (_) i el símbol @.

en: Delete %label
ca: Suprimeix %label

en: Defines common functionality for all Commerce modules.
ca: Estableix funcionalitats comunes per tots els mòduls del Commerce.

en: Shopping cart settings
ca: Paràmetres del carretó de la compra

en: Shopping cart form view
ca: Vista del formulari del carretó de la compra

en: Adds a text field for editing the quantity.
ca: Afegeix un camp de text per editar la quantitat.

en: The order state.
ca: L'estat de la comanda.

en: Existing customer
ca: Client existent

en: New customer
ca: Client nou

en: Order information
ca: Informació de la comanda

en: The order is currently assigned to @customer.
ca: La comanda està assignada actualment a @customer.

en: Shopping cart block view
ca: Vista del bloc del carretó de la compra

en: Display cart contents in dropdown
ca: Mostra el contingut del carretó en un desplegable

en: Returning Customer
ca: Antic client

en: Continue as Guest
ca: Continueu com a visitant

en: New Customer
ca: Client nou

en: Displays the order total field, requires an Order ID argument.
ca: Mostra el camp del total de la comanda, necessita un argument ID de la comanda.

en: Remote State
ca: Estat remot

en: The customer.
ca: El client.

en: Order activity
ca: Activitat de comandes

en: There are no @label yet.
ca: Encara no hi ha cap @label.

en: Order summary
ca: Resum de comandes

en: Allow decimal quantity
ca: Permet una quantitat decimal

en: Step: @step
ca: Pas: @step

en: Czechia
ca: Txèquia

en: Administer and configure your Commerce store.
ca: Administreu i configureu la vostra botiga del Commerce.

en: Configure your store settings and structure.
ca: Configureu els paràmetres i l'estructura de la vostra botiga.

en: Manage fields, Add to Cart forms, other form and display settings for your order items.
ca: Gestiona camps, formularis d'afegir al carretó, altres formularis i paràmetres de visualització per als elements de les vostres comandes.

en: Empty cart button
ca: Botó de buidar el carretó

en: Adds a button for emptying the cart.
ca: Afegeix un botó per buidar el carretó.

en: Customer role
ca: Rol de client

en: The total paid price of the order.
ca: Preu total pagat de la comanda.

en: Commerce requires the BC Math PHP extension.
ca: El Commerce requereix l'extensió del PHP BC Math.

en: Delete abandoned carts
ca: Esborra els carretons abandonats

en: Shopping cart expiration
ca: Caducitat del carretó de la compra

en: The order version number, it gets incremented on each save.
ca: El número de versió de la comanda s'incrementa cada cop que es desa.
