Commerce Core (8.x-2.23) - en to nl translation catalogue (1071 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Forgot password?
nl: Wachtwoord vergeten?

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: Suffix
nl: Achtervoegsel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Attribute
nl: Attribuut

en: Value
nl: Waarde

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Author
nl: Auteur

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Currency
nl: Valuta

en: Default currency
nl: Standaardvaluta

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Categories
nl: Categorieën

en: Login
nl: Inloggen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: None
nl: Geen

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Number
nl: Getal

en: Message
nl: Bericht

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Country
nl: Land

en: Weight
nl: Gewicht

en: Category
nl: Categorie

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Update
nl: Bijwerken

en: Time
nl: Tijd

en: Add
nl: Toevoegen

en: View
nl: Weergeven

en: Length
nl: Lengte

en: Format
nl: Opmaak

en: hidden
nl: verborgen

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: Total
nl: Totaal

en: Unknown
nl: Onbekend

en: User
nl: Gebruiker

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Email
nl: E-mail

en: Error
nl: Fout

en: Options
nl: Opties

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Create
nl: Aanmaken

en: All
nl: Alle

en: Exact match
nl: Exacte overeenkomst

en: Year
nl: Jaar

en: Date format
nl: Datumnotatie

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Never
nl: Nooit

en: Custom
nl: Aangepast

en: Roles
nl: Rollen

en: Comment
nl: Reactie

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: URL alias
nl: URL-alias

en: Conditions
nl: Voorwaarden

en: Mode
nl: Modus

en: Success
nl: Succes

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Month
nl: Maand

en: Price
nl: Prijs

en: Customers
nl: Klanten

en: Customer
nl: Klant

en: Amount
nl: Bedrag

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: Add to cart
nl: Aan winkelwagen toevoegen

en: Address
nl: Adres

en: State
nl: Status

en: Desc
nl: Aflopend

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Payment
nl: Betaling

en: payment
nl: betaling

en: Payments
nl: Betalingen

en: Store
nl: Winkel

en: Poland
nl: Polen

en: Day
nl: Dag

en: Events
nl: Evenementen

en: Start date
nl: Begindatum

en: End date
nl: Einddatum

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Other
nl: Andere

en: SKU
nl: Artikelnummer

en: Attributes
nl: Attributen

en: Role
nl: Rol

en: Log in
nl: Inloggen

en: Checkout
nl: Afrekenen

en: Expose
nl: Geef weer voor bezoekers

en: Order
nl: Volgorde

en: Equals
nl: Is gelijk aan

en: Plain
nl: Plat

en: Pattern
nl: Patroon

en: Expires
nl: Vervalt

en: Visibility settings
nl: Zichtbaarheidsinstellingen

en: Germany
nl: Duitsland

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Condition
nl: Voorwaarde

en: Austria
nl: Oostenrijk

en: Belgium
nl: België

en: Bulgaria
nl: Bulgarije

en: Denmark
nl: Denemarken

en: Estonia
nl: Estland

en: France
nl: Frankrijk

en: Greece
nl: Griekenland

en: Hungary
nl: Hongarije

en: Ireland
nl: Ierland

en: Italy
nl: Italië

en: Latvia
nl: Letland

en: Lithuania
nl: Litouwen

en: Luxembourg
nl: Luxemburg

en: Netherlands
nl: Nederland

en: Norway
nl: Noorwegen

en: Romania
nl: Roemenië

en: Slovakia
nl: Slowakije

en: Slovenia
nl: Slovenië

en: Spain
nl: Spanje

en: Sweden
nl: Zweden

en: Switzerland
nl: Zwitserland

en: United Kingdom
nl: Groot Brittannië

en: Authoring information
nl: Auteursinformatie

en: ZIP
nl: Postcode

en: Create account
nl: Account aanmaken

en: seconds
nl: seconden

en: List price
nl: Adviesprijs

en: message
nl: bericht

en: Countries
nl: Landen

en: API key
nl: API-sleutel

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Manual
nl: Handmatig

en: Expired
nl: Vervallen

en: Display name
nl: Naam voor weergave

en: Activity
nl: Activiteit

en: Hour
nl: Uur

en: Select list
nl: Selectielijst

en: Greater than
nl: Groter dan

en: Less than
nl: Kleiner dan

en: Unit
nl: Eenheid

en: Sidebar
nl: Zijbalk

en: Contact information
nl: Contactinformatie

en: Tax rate
nl: Belastingtarief

en: Product type
nl: Producttype

en: Promotions
nl: Aanbiedingen

en: Promotion
nl: Aanbieding

en: Retry
nl: Opnieuw proberen

en: Plugin
nl: Plug-in

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Shopping cart
nl: Winkelwagen

en: Cart
nl: Winkelwagen

en: Coupon
nl: Kortingscode

en: Coupons
nl: Kortingscodes

en: Discount
nl: Korting

en: Display label
nl: Label weergeven

en: Subtotal
nl: Subtotaal

en: Order Summary
nl: Besteloverzicht

en: Billing address
nl: Factuuradres

en: Payment method
nl: Betaalmethode

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Completed
nl: Voltooid

en: Refund
nl: Restitutie

en: Products
nl: Producten

en: Product types
nl: Producttypes

en: Standard
nl: Standaard

en: Orders
nl: Bestellingen

en: Not published
nl: Niet gepubliceerd

en: The username %name has not been activated or is blocked.
nl: De gebruikersnaam %name is nog niet geactiveerd of is geblokkeerd.

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Review
nl: Overzicht

en: Complete
nl: Voltooid

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Timezone
nl: Tijdzone

en: Apply
nl: Toepassen

en: Croatia
nl: Kroatië

en: Adjustment
nl: Aanpassing

en: Order ID
nl: Bestelling-ID

en: URL path settings
nl: URL-pad-instellingen

en: Services
nl: Diensten

en: Unavailable
nl: Niet beschikbaar

en: Usage
nl: Gebruik

en: Product categories
nl: Productcategorieën

en: Compatibility
nl: Compatibiliteit

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Add address
nl: Voeg adres toe

en: British Columbia
nl: Brits-Columbia

en: Prince Edward Island
nl: Prins Edwardeiland

en: Quebec
nl: Québec

en: Add comment
nl: Commentaar toevoegen

en: Locked
nl: Vergrendeld

en: Account information
nl: Account-informatie

en: Data
nl: Gegevens

en: Emails
nl: E-mails

en: Billing information
nl: Factuurinformatie

en: Transaction mode
nl: Transactie modus

en: Transaction type
nl: Transactie type

en: Go back
nl: Ga terug

en: Restricted
nl: Beperkt

en: Contact email
nl: Contact e-mail

en: Zone
nl: Provincie

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Behavior
nl: Gedrag

en: Set as default
nl: Instellen als standaard

en: Product information
nl: Productinformatie

en: Customer ID
nl: Klant-ID

en: Regions
nl: Gebieden

en: Step
nl: Stap

en: Currency code
nl: Valutacode

en: Currencies
nl: Valuta's

en: Available currencies
nl: Beschikbare valuta

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: VAT
nl: BTW

en: Total paid
nl: Totaal betaald

en: Payment methods
nl: Betaalwijzen

en: Capture
nl: Vastleggen

en: Credit card
nl: Creditcard

en: Dates
nl: Datums

en: Address book
nl: Adresboek

en: Generate
nl: Genereer

en: Variations
nl: Variaties

en: Product variations
nl: Productvariaties

en: Add variation
nl: Variatie toevoegen

en: Attribute name
nl: Attribuutnaam

en: Tax
nl: BTW

en: Void
nl: Ongeldig

en: You have entered an invalid credit card number.
nl: U hebt een ongeldig kaartnummer opgegeven.

en: CVV
nl: CVC

en: Card type
nl: Kaarttype

en: Card number
nl: Kaartnummer

en: Payment gateways
nl: Betaal gateways

en: All the address information matched.
nl: Alle adresgegevens komen overeen.

en: Part of the address information matched.
nl: Niet alle adresgegevens komen overeen.

en: The merchant did not provide AVS information. Not processed.
nl: De verkoper heeft geen AVS informatie meegezonden. Niet verwerkt.

en: Address not checked, or acquirer had no response. Service not available.
nl: Adres is niet gecontroleerd, of de creditcard maatschappij gaf geen antwoord. Betaalservice niet beschikbaar.

en: Password field is required.
nl: Wachtwoord is verplicht.

en: Adjustments
nl: Aanpassingen

en: Radio buttons
nl: Keuzeopties

en: Cart block
nl: Winkelwagenblok

en: Checkout settings
nl: Afrekeninstellingen

en: Customer information
nl: Klantgegevens

en: Update cart
nl: Winkelwagen bijwerken

en: Add product
nl: Product toevoegen

en: Select an address
nl: Selecteer een adres

en: products
nl: producten

en: Intermediate
nl: Gemiddeld

en: IP address
nl: IP-adres

en: Billing Information
nl: Factuurgegevens

en: Applies to
nl: Van toepassing op

en: Bundles
nl: Bundels

en: Bundle
nl: Bundel

en: No products available.
nl: Geen producten beschikbaar.

en: Symbol
nl: Symbool

en: Allow registration
nl: Registratie toestaan

en: Receive
nl: Ontvangen

en: Current user
nl: Huidige gebruiker

en: Order total
nl: Totaal bestelling

en: Registration successful. You are now logged in.
nl: Registratie is gelukt. U bent nu ingelogd.

en: Add to cart form
nl: Toevoegen aan winkelwagenformulier

en: The product title.
nl: Titel van het product.

en: Total price
nl: Totaalprijs

en: Numeric
nl: Numeriek

en: Payment information
nl: Betaalinformatie

en: Alphanumeric
nl: Alfanumeriek

en: Provide a password for the new account in both fields.
nl: Geef in beide velden een wachtwoord op voor het nieuwe account.

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: Language settings
nl: Taalinstellingen

en: - All -
nl: - Alle -

en: Special
nl: Speciaal

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: Payment Method
nl: Betaalmethode

en: Billing
nl: Facturatie

en: Reset to alphabetical
nl: Terugzetten naar alfabetisch

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Greater than or equal to
nl: Groter dan of gelijk aan

en: Less than or equal to
nl: Kleiner dan of gelijk aan

en: Authorized
nl: Geautoriseerd

en: Coupon code
nl: Kortingscode

en: Apply coupon
nl: Kortingscode toepassen

en: currency
nl: valuta

en: Offer
nl: Aanbieding

en: No orders available.
nl: U heeft nog geen bestellingen geplaatst.

en: %title must be a number.
nl: %title moet een getal zijn.

en: Payment type
nl: Betalingstype

en: Customer email
nl: Klant e-mail

en: Zero
nl: Nul

en: Add currency
nl: Valuta toevoegen

en: Allowed roles
nl: Toegelaten rollen

en: Entities
nl: Entiteiten

en: Username field is required.
nl: Het veld gebruikersnaam is verplicht

en: Not restricted
nl: Geen beperking

en: Shipping Information
nl: Verzendinformatie

en: Product attributes
nl: Productattributen

en: Customer Information
nl: Klantinformatie

en: Unlock
nl: Ontgrendelen

en: Label text
nl: Labeltekst

en: Payment instructions
nl: Betalingsinstructies

en: Order type
nl: Type bestelling

en: View own orders
nl: Eigen bestellingen bekijken

en: visible
nl: zichtbaar

en: Pane
nl: Venster

en: Confirm email
nl: E-mailadres bevestigen

en: Reusable
nl: Herbruikbaar

en: Your shopping cart is empty.
nl: Uw winkelwagen is leeg.

en: Implements the shopping cart system and add to cart features.
nl: Implementeert het winkelwagensysteem en 'Toevoegen aan winkelwagen'-functies.

en: Your shopping cart has been updated.
nl: Uw winkelwagen is bijgewerkt.

en: Access checkout
nl: Toegang tot het afrekenen

en: Complete a purchase through the checkout form.
nl: Een aankoop voltooien via het afrekenformulier

en: Completion message
nl: Afrondingsbericht

en: Customer profile
nl: Klantprofiel

en: Unit price
nl: Eenheidsprijs

en: Order number
nl: Bestelnummer

en: The order number displayed to the customer.
nl: Het ordernummer dat de klant ziet.

en: Defines the Order entity and associated features.
nl: Definieert de Bestellingsentiteit en bijbehorende eigenschappen.

en: Commerce Order
nl: Commerce-bestelling

en: Administer product types
nl: Producttypes beheren

en: Add product type
nl: Producttype toevoegen

en: Defines the Product entity and associated features.
nl: Definieert de Productentiteit en bijbehorende mogelijkheden.

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: payment method
nl: betaalmethode

en: Administer payments
nl: Betalingen beheren

en: Failure
nl: Storing

en: Payment failed at the payment server. Please review your information and try again.
nl: De betaling is mislukt bij de betaalserver. Controleer uw gegevens en probeer het alstublieft opnieuw.

en: Add payment
nl: Betaling toevoegen

en: Order balance
nl: Openstaand bedrag

en: Numeric code
nl: Numerieke code

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Default quantity
nl: Standaardhoeveelheid

en: You have entered an expired credit card.
nl: U heeft een credit card ingevoerd die reeds vervallen is.

en: Capture payment
nl: Betaling vastleggen

en: Authorize only
nl: Alleen autoriseren

en: Authorize and capture
nl: Autoriseren en vastleggen

en: Delete order
nl: Bestelling verwijderen

en: PayPal Email
nl: PayPal e-mail

en: Asc
nl: Oplopend

en: Quantity text field
nl: Tekstveld voor hoeveelheid

en: The URL of the order.
nl: De URL van de bestelling.

en: Commerce Tax
nl: Commerce-belasting

en: Tax type
nl: Belastingtype

en: Panes
nl: Vensters

en: You have not placed any orders with us yet.
nl: U heeft nog geen bestellingen bij ons gedaan.

en: Tax rates
nl: Belastingtarieven

en: Tax types
nl: Belastingtypes

en: Display taxes of this type inclusive in product prices.
nl: Belasting van dit type opnemen in de productprijs.

en: Payment captured.
nl: Betaling vastgelegd.

en: @group (historical data)
nl: @group (historische data)

en: Percentage off
nl: Kortingspercentage

en: Create your account
nl: Een account maken

en: Add coupon
nl: Kortingscode toevoegen

en: Label display
nl: Labelweergave

en: Administer payment methods
nl: Betaalmethodes beheren

en: Please wait while you are redirected to the payment server. If nothing happens within 10 seconds, please click on the button below.
nl: Wacht een moment tot u doorgestuurd wordt naar de betaalomgeving. Als er binnen 10 seconden niets gebeurt, klik dan op de knop hieronder.

en: Element type
nl: Elementtype

en: Generate password
nl: Wachtwoord genereren

en: currencies
nl: valuta

en: Shipping information
nl: Verzendinformatie

en: You have entered a credit card number of an unsupported card type.
nl: U heeft een creditcard-nummer van een niet ondersteund kaarttype ingevuld.

en: Add rate
nl: Tarief toevoegen

en: Entity types
nl: Entiteitstypen

en: Product attribute
nl: Producteigenschap

en: Empty cart
nl: Winkelwagen leegmaken

en: Email field is required.
nl: E-mail is een verplicht veld.

en: Payment method types
nl: Typen betaalmethoden

en: Payment method type
nl: Soort betaalmethode

en: Add payment method
nl: Betaalmethode toevoegen

en: No stores available.
nl: Geen winkels beschikbaar.

en: Stores
nl: Winkels

en: variation
nl: variatie

en: variations
nl: variaties

en: Allow decimal quantities
nl: Decimale hoeveelheden toestaan

en: Fixed amount
nl: Vast bedrag

en: Administer order types
nl: Ordertypes beheren

en: Add order type
nl: Bestellingstype toevoegen

en: Payment received.
nl: Betaling ontvangen.

en: Reduce
nl: Verminder

en: Product category
nl: Productcategorie

en: @entity types
nl: @entity-typen

en: - No value -
nl: - Geen waarde -

en: Number of uses
nl: Aantal keer te gebruiken

en: Territory
nl: Gebied

en: Territories
nl: Gebieden

en: Even if selected, this area handler will never render if a valid order cannot be found in the View's arguments.
nl: Hoewel geselecteerd zal dit gebied nooit weergegeven worden als er geen valide bestelling gevonden wordt in de argumenten van het overzicht.

en: Commerce Price
nl: Commerce-prijs

en: product variation type
nl: productvariatietype

en: Product variation types
nl: Productvariatietypes

en: Add product variation type
nl: Een productvariatie toevoegen

en: Add value
nl: Waarde toevoegen

en: Source entity type
nl: Bronentiteitstype

en: Source entity ID
nl: Bronentiteits-ID

en: Administer currencies
nl: Valuta beheren

en: Edit %label
nl: %label bewerken

en: payments
nl: betalingen

en: coupon
nl: kortingscode

en: coupons
nl: kortingscodes

en: Thank you for your order!
nl: Bedankt voor uw bestelling!

en: Reassign
nl: Opnieuw toewijzen

en: product type
nl: producttype

en: Plugin configuration
nl: Plugin-configuratie

en: Order items
nl: Bestelitems

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
nl: Kies een formaat voor de datumweergave. Let op dat het formaat past bij de waarde van het veld. Laat bijvoorbeeld de tijd weg voor een veld dat alleen maar een datum bevat.

en: With selection
nl: Met selectie

en: Last saved
nl: Laatst opgeslagen

en: Not saved yet
nl: Nog niet opgeslagen

en: An error occurred while processing @operation with arguments: @args
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwerken van @operation met argumenten: @args

en: Payment refunded.
nl: Betaling terugbetaald.

en: The credit card type.
nl: Het type creditcard.

en: Card expiration month
nl: Verloopmaand kaart

en: Card expiration year
nl: Verloopjaar kaart

en: Limited to
nl: Beperkt tot

en: Complete checkout
nl: Betaling afronden

en: Calculated
nl: Berekend

en: %name: may not be longer than @max characters.
nl: %name: mag niet langer zijn dan @max tekens.

en: Commerce settings
nl: Instellingen voor Commerce

en: Remove button
nl: Verwijderen-knop

en: (this translation)
nl: (deze vertaling)

en: @card_type ending in @card_number
nl: @card_type eindigend op @card_number

en: Plugin ID
nl: Plug-in ID

en: Traits
nl: Eigenschappen

en: Attribute ID
nl: Eigenschap-ID

en: Variation type
nl: Variatietype

en: - Create new -
nl: - Nieuw aanmaken -

en: A date in a custom format. See <a href="http://php.net/manual/function.date.php">the PHP documentation</a> for details.
nl: Een aangepaste datumnotatie. Lees <a href="http://php.net/manual/function.date.php">de PHP-documentatie</a> voor details.

en: All conditions must pass
nl: Aan alle voorwaarden moet worden voldaan

en: Only one condition must pass
nl: Aan slechts één voorwaarde moet worden voldaan

[ctx: Plural]
en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Tax settings
nl: Belasting-instellingen

en: Rates
nl: Tarieven

en: Captured
nl: Vastgelegd

en: @entity using @field_name
nl: @entity gebruikt @field_name

en: Link to @entity_type_label
nl: Link naar @entity_type_label

en: Provide a view link to the @entity_type_label.
nl: Een link voor het bekijken van @entity_type_label weergeven.

en: Digital goods
nl: Digitale goederen

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
nl: Meerdere speciale tekens zijn toegestaan, waaronder spatie, punt (.), koppelteken (-), apostrof ('), onderstrepingsteken (_) en het apenstaartje (@).

en: Too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
nl: Te veel inlogpogingen vanaf dit IP-adres. Dit IP-adres is tijdelijk geblokkeerd. Probeer het opnieuw of <a href=":url">vraag een nieuw wachtwoord aan</a>.

en: Delete %label
nl: %label verwijderen

en: Refund payment
nl: Terugbetaling

en: Defines common functionality for all Commerce modules.
nl: Biedt gedeelde functionaliteit voor Commerce-modules.

en: Entity select widget settings
nl: Instellingen voor Entiteitsselectie-widget

en: Autocomplete threshold
nl: Automatisch aanvullen vanaf

en: Autocomplete size
nl: Automatisch aanvullen lengte

en: Autocomplete placeholder
nl: Automatisch aanvullen plaatshoudertekst

en: Hide if there's only one bundle.
nl: Verbergen als er maar één bundel is.

en: Shopping cart settings
nl: Winkelwagen-instellingen

en: Shopping cart form view
nl: Winkelwagen-formulierweergave

en: Adds a text field for editing the quantity.
nl: Voegt een tekstveld toe om de hoeveelheid te bewerken.

en: Create a new order
nl: Maak een nieuwe bestelling

en: Order types
nl: Bestellingstypes

en: Manage your orders.
nl: Bestellingen beheren.

en: Purchasable entity type
nl: Verkoopbaar entiteitstype

en: The parent order.
nl: De bovenliggende bestelling.

en: The number of purchased units.
nl: Het aantal gekochte stuks.

en: The price of a single unit.
nl: De prijs per stuk.

en: A serialized array of additional data.
nl: Een geserialiseerde reeks van aanvullende gegevens.

en: The store to which the order belongs.
nl: De winkel waar de bestelling bij hoort.

en: The email address associated with the order.
nl: Het e-mailadres waar de bestelling bij hoort.

en: Billing profile
nl: Betaalprofiel

en: The order state.
nl: Status van de bestelling.

en: The total price of the order.
nl: De totale prijs van de bestelling.

en: The time when the order was created.
nl: Het tijdstip van de bestelling.

en: The time when the order was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de bestelling het laatst bewerkt is.

en: Order for
nl: Bestelling voor

en: Existing customer
nl: Bestaande klant

en: New customer
nl: Nieuwe klant

en: The order %label has been successfully saved.
nl: De bestelling %label is opgeslagen.

en: Used by all orders of this type.
nl: Gebruikt door alle bestellingen van dit type.

en: Saved the %label order type.
nl: Bestellingstype %label opgeslagen.

en: You have not created any order types yet. Go to the <a href="@create_order_type">order type creation page</a> to add a new order type.
nl: Er zijn nog geen bestellingstypes aangemaakt. Ga naar de pagina <a href="@create_order_type">bestellingstypen toevoegen</a> om deze toe te voegen.

en: currency from @field_name
nl: Valuta van @field_name

en: Commerce Price requires the commerceguys/intl library.
nl: Commerce Price vereist de bibliotheek commerceguys/intl.

en: Defines the Currency entity.
nl: Definieert de Valuta-entiteit.

en: Manage your currencies.
nl: Uw valuta beheren.

en: Fraction digits
nl: Gebroken getallen

en: Default price formatter settings
nl: Standaard prijsopmaak-instellingen

en: Strip trailing zeroes after the decimal point
nl: Nullen achter de komma verwijderen

en: The number of digits after the decimal sign.
nl: Het aantal cijfers achter de komma.

en: The currency code must consist of three uppercase letters.
nl: De valuta-code moet uit drie hoofdletters bestaan.

en: The currency code is already in use.
nl: Deze valuta-code is al in gebruik.

en: The numeric code must consist of three digits.
nl: De numerieke code moet uit drie getallen bestaan.

en: The numeric code is already in use.
nl: Deze numerieke code is al in gebruik.

en: Saved the %label currency.
nl: Valuta %label is opgeslagen.

en: All currencies have already been imported.
nl: Alle valuta zijn al geïmporteerd.

en: Strip trailing zeroes after the decimal point.
nl: Nullen achter de komma verwijderen.

en: The alternative URL for this product. Use a relative path. For example, "/my-product".
nl: De alternatieve URL voor dit product. Gebruik een relatief pad, bijvoorbeeld: '/mijn-product'.

en: Manage your products.
nl: Producten beheren.

en: Product variation type
nl: Productvariatietype

en: Product variation attributes
nl: Productvariatie-eigenschappen

en: Whether to display a quantity input field on the add to cart form.
nl: Of er een invoerveld voor hoeveelheid weergegeven moet worden op het formulier 'Toevoegen aan winkelwagen'.

en: Configuration for the Publish product action
nl: Instellingen voor de actie 'Product publiceren'

en: Configuration for the Unpublish product action
nl: Instellingen voor de actie 'Product depubliceren'

en: The product author.
nl: Auteur van het product.

en: The product URL alias.
nl: URL-alias van het product.

en: The time when the product was created.
nl: Het tijdstip waarop het product is aangemaakt.

en: The time when the product was last edited.
nl: Het tijdstip waarop het product voor het laatst is bewerkt.

en: The variation author.
nl: Auteur van de variatie.

en: The parent product.
nl: Bovenliggend product.

en: The unique, machine-readable identifier for a variation.
nl: Unieke machine-leesbare ID van een variatie.

en: The time when the variation was created.
nl: Het tijdstip waarop de variatie is aangemaakt.

en: The time when the variation was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de variatie voor het laatst is bewerkt.

en: Product variation
nl: Productvariatie

en: The product %label has been successfully saved.
nl: Het product %label is opgeslagen.

en: Publish new products of this type by default.
nl: Nieuwe producten van dit type standaard publiceren.

en: The product type %label has been successfully saved.
nl: Het producttype %label is opgeslagen.

en: Publish selected product
nl: Geselecteerde product publiceren

en: Unpublish selected product
nl: Geselecteerde product depubliceren

[ctx: Validation]
en: The SKU of the product variation.
nl: De SKU van de productvariatie.

en: The SKU %sku is already in use and must be unique.
nl: De SKU %sku is al in gebruik en moet uniek zijn.

en: - All countries -
nl: - Alle landen -

en: Defines the Store entity and associated features.
nl: Definieert de Winkelentiteit en bijbehorende mogelijkheden.

en: Store types
nl: Winkeltypes

en: Manage your stores.
nl: Winkels beheren.

en: Administer store types
nl: Winkeltypes beheren

en: Store type
nl: Winkeltype

en: The store type.
nl: Het winkeltype.

en: The store owner.
nl: De winkeleigenaar.

en: The store name.
nl: De winkel naam.

en: Store email notifications are sent from this address.
nl: E-mails van deze winkel worden verzonden vanuit dit adres.

en: The store address.
nl: Het adres van de winkel.

en: Supported billing countries
nl: Landen waarnaar gefactureerd kan worden.

en: Saved the %label store.
nl: Winkel %label is opgeslagen.

en: Saved the %label store type.
nl: Winkeltype %label is opgeslagen.

en: Prices are entered with taxes included.
nl: Prijs is inclusief belasting.

en: Tax registrations
nl: Belasting registratie

en: The countries where the store is additionally registered to collect taxes.
nl: De landen waar de winkel geregistreerd is om belasting te berekenen.

en: Saved the %label tax type.
nl: Belastingtype %label is opgeslagen.

en: Number of available entities after which the autocomplete is used.
nl: Aantal beschikbare entiteiten waarvoor het automatisch aanvullen gebruikt wordt.

en: Size of the input field in characters.
nl: Grootte van het invoerveld in karakters.

en: Text that will be shown inside the autocomplete field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst die in het automatisch aanvullen-veld getoond wordt totdat een waarde ingevuld is. Deze hint bevat meestal een voorbeeldwaarde of een korte omschrijving van de verwachtte invoer.

en: Autocomplete threshold: @threshold entities.
nl: Automatisch aanvullen-drempel: @threshold entiteiten.

en: Autocomplete size: @size characters
nl: Automatisch aanvullen-grootte: @size karakters

en: Autocomplete placeholder: @placeholder
nl: Automatisch aanvullen-plaatshouder: @placeholder

en: No autocomplete placeholder
nl: Geen automatisch aanvullen-plaatshouder

en: Publish product
nl: Product publiceren

en: Unpublish product
nl: Product depubliceren

en: Saved the %label payment method.
nl: Betaalmethode %label is opgeslagen.

en: Order information
nl: Orderinformatie

en: Admin permission
nl: Beheersrechten

en: Reassign order
nl: Bestelling opnieuw toewijzen

en: The purchased @entity_type.
nl: De gekochte @entity_type.

en: The IP address of the order.
nl: Het IP-adres van de bestelling.

en: Placed
nl: Geplaatst

en: The time when the order was placed.
nl: Het tijdstip waarop de bestelling is geplaatst.

en: Search by username or email address
nl: Zoek op gebruikersnaam of e-mail adres

en: Place the order on a different date
nl: De bestelling op een andere datum plaatsen

en: anonymous user with the email %email
nl: anonieme gebruiker met het e-mailadres %email

en: The order is currently assigned to @customer.
nl: De bestelling is momenteel toegewezen aan @customer.

en: The order %label has been assigned to customer %customer.
nl: De bestelling %label is toegewezen aan de klant %customer.

en: Hide if there's only one store.
nl: Verbergen als er maar één winkel is.

en: Allows the current user to access the view even if the argument is a different user.
nl: Staat de gebruiker toe het overzicht te bekijken, zelfs als het argument een andere gebruiker is.

en: Carts
nl: Winkelwagens

en: User orders
nl: Bestellingen van gebruiker

en: Display a list of placed orders for a user.
nl: Geef een lijst van bestellingen van een gebruiker weer.

en: Formatted price
nl: Opgemaakte prijs

en: Shopping cart block view
nl: Winkelwagen-blokweergave

en: Display cart contents in dropdown
nl: Winkelwagen weergeven in een uitklapmenu

en: Display cart contents in a dropdown
nl: Winkelwagen weergeven in een uitklap-menu

en: Orders can't be created until a store has been added. @link
nl: Er kunnen geen bestellingen worden gedaan tot er een winkel is toegevoegd. @link

en: Imported the selected currencies.
nl: De geselecteerde valuta zijn geïmporteerd.

en: Generate variation titles based on attribute values
nl: Variatietitels genereren gebaseerd op de eigenschappen

en: The variation title.
nl: Variatietitel.

en: Products can't be created until a store has been added. @link
nl: Er kunnen geen producten worden gemaakt als er geen winkel is. @link

en: Generate variation titles based on attribute values.
nl: Variatietitels samenstellen op basis van eigenschappen.

en: The default currency of the store.
nl: De standaardvaluta van de winkel.

en: Provides tax functionality.
nl: Biedt belasting-functionalteit.

en: Cart form
nl: Winkelwagenformulier

en: Delete product
nl: Product verwijderen

en: Delete store
nl: Winkel verwijderen

en: Use the commerce administration pages
nl: De Commerce-beheerpagina's gebruiken

en: Checkout flow
nl: Betaal-flow

en: Checkout step
nl: Betaal-stap

en: Provides configurable checkout flows.
nl: Voorziet in instelbare checkout-flows.

en: Add checkout flow
nl: Betaal-flow toevoegen

en: Checkout flows
nl: Checkout-flows

en: Administer checkout flows
nl: Checkout-flows beheren

en: Require double entry of email
nl: Vereis dubbele e-mailinvoer

en: Allow guest checkout
nl: Afrekenen zonder account toestaan

en: Saved the %label checkout flow.
nl: De betaal-flow %label is opgeslagen.

en: Pay and complete purchase
nl: Betalen en aankoop afronden

en: No pane is displayed.
nl: Er wordt geen venster getoond.

en: No pane is disabled.
nl: Er zijn geen vensters uitgeschakeld.

en: Checkout step for @title
nl: Betalingsstap voor @title

en: Continue to review
nl: Doorgaan naar controle

en: Require double entry of email: Yes
nl: Dubbele invoer van email vereist: Ja

en: Require double entry of email: No
nl: Dubbele invoer van email vereist: Nee

en: Forces anonymous users to enter their email in two consecutive fields, which must have identical values.
nl: Dwingt de anonieme gebruiker het e-mail adres in twee verschillende velden in te voeren, die overeen moeten komen.

en: The specified emails do not match.
nl: De opgegeven e-mail adressen zijn niet gelijk.

en: Guest checkout: Allowed
nl: Betalen als gast: Toegestaan

en: Guest checkout: Not allowed
nl: Betalen als gast: Niet toegestaan

en: Returning Customer
nl: Terugkerende klant

en: Guest Checkout
nl: Betalen als gast

en: Proceed to checkout. You can optionally create an account at the end.
nl: Doorgaan naar afrekenen. U kunt als u dat wil een account aanmaken aan het einde.

en: Continue as Guest
nl: Doorgaan als gast

en: Too many failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
nl: Te veel inlogpogingen voor dit account. Dit account is tijdelijk geblokkeerd. Probeer het later opnieuw of <a href=":url">vraag een nieuw wachtwoord aan</a>.

en: Add product attribute
nl: Een producteigenschap toevoegen

en: Manage your product attributes.
nl: Producteigenschappen beheren.

en: The attribute value name.
nl: De naam van de producteigenschap.

en: The weight of this attribute value in relation to others.
nl: Het gewicht van deze producteigenschap in verhouding tot andere.

en: The time when the attribute value was created.
nl: Het tijdstip waarop deze eigenschap is aangemaakt.

en: The time when the attribute value was last edited.
nl: Het tijdstip waarop deze eigenschap voor het laatst is bewerkt.

en: Product attribute value
nl: Producteigenschap

en: Deleting a product attribute will delete all of its values. This action cannot be undone.
nl: Bij het verwijderen van een producteigenschap worden alle waardes ook verwijderd. Deze actie kan niet ongedaan gemaakt worden.

en: Created the %label product attribute.
nl: De producteigenschap %label is aangemaakt.

en: Updated the %label product attribute.
nl: De producteigenschap %label is bijgewerkt.

en: Saved the %label product variation type.
nl: Het productvariatietype %label is opgeslagen.

en: @config does not exist in extension storage
nl: @config bestaat niet in de extensieopslag.

en: @config already exists, use revert to update
nl: @config bestaat al, gebruik terugzetten om bij te werken

en: @config was successfully imported
nl: @config is succesvol geïmporteerd

en: @config was successfully reverted
nl: @config is succesvol teruggezet

en: @config was successfully deleted
nl: @config is succesvol verwijderd

en: Custom date
nl: Aangepaste datum

en: + Enter a new address
nl: + Nieuw adres invullen

en: payment methods
nl: betaalmethodes

en: Adds a button for removing the order item.
nl: Voegt een knop toe om een bestelitem te verwijderen.

en: Display checkout progress
nl: Betalingsvoortgang weergeven

en: Order summary view
nl: Bestellingsoverzicht

en: checkout flow
nl: betaal-flow

en: checkout flows
nl: checkout-flows

en: Checkout progress
nl: Betalingsvoortgang

en: Used by the checkout progress block to determine visibility.
nl: Door het betalingsvoortgangsblok gebruikt om de zichtbaarheid te bepalen.

en: Registration: Allowed
nl: Registreren: Toegestaan

en: Registration: Not allowed
nl: Registreren: Niet toegestaan

en: New Customer
nl: Nieuwe klant

en: Create account and continue
nl: Een account aanmaken en verdergaan

en: Unrecognized username or password. <a href=":url">Have you forgotten your password?</a>
nl: Onbekende gebruikersnaam of wachtwoord. <a href=":url">Bent u uw wachtwoord vergeten?</a>

en: Login or continue as guest
nl: Inloggen of doorgaan als gast

en: Displays the order total field, requires an Order ID argument.
nl: Toont het veld totaalbedrag, vereist een Order ID-argument.

en: Add order item type
nl: Voeg een bestelitemtype toe

en: order item types
nl: bestelitemtypes

en: Maintain the types of orders available and the fields that are associated with those types.
nl: De beschikbare ordertypen en bijbehorende velden beheren.

en: Order refresh mode
nl: Bestellingsversings-methode

en: Order refresh frequency
nl: Bestellingsverversings-frequentie

en: order item type
nl: bestelitemtype

en: Order item type
nl: Bestelitemtype

en: The time when the order was completed.
nl: Het tijdstip waarop de bestelling is afgerond.

en: The order item title.
nl: De titel van het bestelitem.

en: The total price of the order item.
nl: De totale prijs van het bestelitem.

en: The time when the order item was created.
nl: Het tijdstip waarop het bestelitem is gemaakt.

en: The time when the order item was last edited.
nl: Het tijdstip waarop het bestelitem het laatst is bewerkt.

en: Order item
nl: Bestelitem

en: order item
nl: bestelitem

en: order items
nl: bestelitems

en: Saved the %label order item type.
nl: Het bestelitemtype %label is opgeslagen.

en: Order refresh
nl: Bestelling verversen

en: Refresh a draft order when it is loaded regardless of who it belongs to.
nl: Een bestelling verversen bij het laden, ongeacht bij wie hij hoort.

en: Only refresh a draft order when it is loaded if it belongs to the current user.
nl: Een bestelling alleen verversen bij het laden, als hij bij de huidige gebruiker hoort.

en: Draft orders will only be refreshed if more than the specified number of seconds have passed since they were last refreshed.
nl: Conceptbestellingen worden alleen ververst als meer dan het aangegeven aantal seconden verlopen is sinds de laatste verversing.

en: The @workflow workflow does not have a "Place" transition.
nl: De workflow @workflow heeft geen transitie 'plaatsen'.

en: Stores adjustments to the parent entity's price.
nl: Aanpassing van de prijs van de bovenliggende entiteit voor deze winkel.

en: The payment gateway.
nl: De payment gateway.

en: The payment method.
nl: De betaalmethode.

en: Provides payment functionality.
nl: Biedt betaalfunctionaliteit.

en: Add payment gateway
nl: Payment gateway toevoegen

en: Administer payment gateways
nl: Payment gateways beheren

en: The remote payment ID.
nl: Het externe betalings-ID.

en: Remote State
nl: Externe status

en: The remote payment state.
nl: De externe betalingsstatus.

en: The payment amount.
nl: Het bedrag.

en: Refunded amount
nl: Terugbetaald bedrag

en: The refunded payment amount.
nl: Het terugbetaalde bedrag.

en: The payment state.
nl: De status van de betaling.

en: Whether this is a test payment.
nl: Of dit een testbetaling is.

en: The time when the payment was authorized.
nl: Het moment waarop de betaling is geautoriseerd.

en: Authorization expires
nl: Autorisatie verloopt

en: The time when the payment authorization expires.
nl: Het tijdstip waarop de betalingsautorisatie verloopt:

en: The time when the payment was captured.
nl: Het tijdstip waarop de betaling is vastgelegd.

en: payment gateway
nl: betaalmethode

en: payment gateways
nl: betaalmethodes

en: The payment method owner.
nl: Eigenaar van de betaalmethode.

en: The payment method remote ID.
nl: Externe-ID van de betaalmethode.

en: Whether the payment method is reusable.
nl: Of de betaalmethode herbruikbaar is.

en: Whether this is the user's default payment method.
nl: Of dit de standaardbetaalmethode van de gebruiker is.

en: The time when the payment method expires. 0 for never.
nl: Het tijdstip waarop de betaling verloopt. 0 voor nooit.

en: The time when the payment method was created.
nl: Het tijdstip waarop de betaling is aangemaakt.

en: The time when the payment method was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de betaling voor het laatst is bewerkt.

en: Payment saved.
nl: Betaling opgeslagen.

en: Saved the %label payment gateway.
nl: Betaalmethode %label is opgeslagen.

en: %label saved to your payment methods.
nl: %label opgeslagen als betaalmethode.

en: Void payment
nl: Vervallen betaling

en: The last few digits of the credit card number
nl: De laatste paar cijfers van het creditcard-nummer.

en: The credit card expiration month.
nl: De maand waarin de creditcard verloopt.

en: The credit card expiration year.
nl: Het jaar waarin de creditcard verloopt.

en: The email address associated with the PayPal account.
nl: Het e-mail adres waarbij het PayPal-account hoort.

en: You have entered an invalid CVV.
nl: U heeft een ongeldige CVV ingevuld.

en: Can't refund more than @amount.
nl: Kan niet meer dan @amount terugbetalen.

en: Are you sure you want to void the %label payment?
nl: Weet u zeker dat u de betaling %label wilt laten vervallen?

en: Payment voided.
nl: Betaling vervallen.

en: Provides payment gateway examples.
nl: Biedt voorbeelden van betaalmethodes.

en: Calculated price formatter settings
nl: Weergave van de berekende prijs instellen

en: The three digit code, as defined by <a href=":url" target="_blank">ISO 4217</a>.
nl: Een code van drie cijfers, zoals bepaald in <a href=":url" target="_blank">ISO 4217</a>.

en: Stores a decimal number and a three letter currency code.
nl: Bewaart een decimaal getal en valutacode van drie letters.

en: Maintain the types of products available and the fields that are associated with those types.
nl: De beschikbare producttypes en bijbehorende velden beheren.

en: Inject product variation fields into the rendered product
nl: Productvariatievelden aan het getoonde product toevoegen

en: Whether to attempt to combine order items containing the same product variation
nl: Of geprobeerd moet worden bestelitems met dezelfde productvariatie samen te voegen.

en: Attributes to render.
nl: Weergegeven eigenschappen

en: product attribute
nl: producteigenschap

en: product attributes
nl: producteigenschappen

en: product attribute value
nl: producteigenschap

en: product attribute values
nl: producteigenschappen

en: product types
nl: producttypes

en: product variation
nl: productvariatie

en: product variations
nl: productvariaties

en: product variation types
nl: productvariatietypes

en: Controls how the attribute is displayed on the add to cart form.
nl: Bepaalt hoe een eigenschap weergegeven wordt op het formulier 'Toevoegen aan winkelwagen'.

en: Rendered attribute
nl: Weergegeven eigenschap

en: Enable attribute value translation
nl: Eigenschapswaarde vertaling inschakelen.

en: This text will be displayed on the <em>Add product</em> page.
nl: Deze tekst wordt weergegeven op de pagina <em>Product toevoegen</em>.

en: Inject product variation fields into the rendered product.
nl: Productvariatievelden toevoegen aan het weergegeven product.

en: Combine order items containing the same product variation.
nl: Bestelitems die dezelfde productvariatie bevatten combineren.

en: The order item type, referenced product variation, and data from fields exposed on the Add to Cart form must all match to combine.
nl: Het bestelitemtype, geselecteerde productvariatie en de gegevens in de velden op het formulier 'Toevoegen aan winkelwagen' moeten allemaal overeenkomen om te kunnen combineren.

en: Do not combine order items containing the same product variation.
nl: Bestelitems die dezelfde productvariatie bevatten niet combineren.

en: Display the following attributes
nl: De volgende eigenschappen weergeven

en: Attribute value display mode
nl: Weergave van de eigenschap

en: Displaying the following attributes: @attributes
nl: De volgende eigenschappen worden weergegeven: @attributes

en: Attribute value display mode: @mode
nl: De eigenschappen worden als volgt weergegeven: @mode

en: Product attributes overview
nl: Overzicht van producteigenschappen

en: Provides a UI for managing promotions.
nl: Biedt een gebruikersinterface voor het beheren van aanbiedingen.

en: Manage your promotions.
nl: Beheer uw aanbiedingen.

en: The promotion name.
nl: De naam van de aanbieding.

en: Additional information about the promotion to show to the customer
nl: Aanvullende informatie over de aanbieding om aan de klant te tonen

en: The order types for which the promotion is valid.
nl: De bestellingstypes waarvoor de aanbieding geldig is.

en: The stores for which the promotion is valid.
nl: De winkels waarvoor de aanbieding geldig is.

en: Coupons which allow promotion to be redeemed.
nl: Kortingscodes waarmee gebruik gemaakt kan worden van een aanbieding.

en: Current usage
nl: Huidig gebruik

en: The number of times the promotion was used.
nl: Het aantal keer dat de aanbieding is gebruikt.

en: Usage limit
nl: Gebruikslimiet

en: The maximum number of times the promotion can be used. 0 for unlimited.
nl: Het maximale aantal keer dat de aanbieding gebruikt mag worden. 0 voor onbeperkt.

en: The date the promotion becomes valid.
nl: De datum vanaf wanneer de aanbieding geldig is.

en: The date after which the promotion is invalid.
nl: De datum tot wanneer de aanbieding geldig is.

en: Whether the promotion is enabled.
nl: Of de aanbieding is ingeschakeld.

en: Promotions can't be created until a store has been added. @link
nl: Aanbiedingen kunnen niet worden aangemaakt voordat een winkel is toegevoegd. @link

en: Add store
nl: Winkel toevoegen

en: Add store type
nl: Winkeltype toevoegen

en: Maintain the types of stores available and the fields that are associated with those types.
nl: Beheer de winkeltypes en de velden die hierbij horen.

en: Stores configuration for a plugin.
nl: Bewaart pluginconfiguratie.

en: Promotion offer
nl: Promotie aanbieding

en: Stores remote IDs.
nl: Bewaart externe ID's.

en: Plugin select
nl: Plugin selectievakjes

en: Add to Cart Form
nl: Formulier 'Toevoegen aan winkelwagen'

en: order_items: Order Item
nl: order_items: Bestellingsitem

en: Checkout Order Summary
nl: Bestellingsoverzicht bij afrekenen

en: Display a set of order items in a table.
nl: Een set bestelitems in een tabel weergeven.

en: Order item types
nl: Bestelitemtypes

en: The @workflow workflow does not have a "Draft" state.
nl: De workflow @workflow heeft geen status 'concept'.

en: number from @field_name
nl: Getal van @field_name

en: Product variation title widget settings
nl: Instellingen voor de productvariatie-widget

en: The label will be available to screen readers even if it is not displayed.
nl: Het label zal beschikbaar zijn voor screen-readers zelfs als het niet weergegeven wordt.

en: Product variation title
nl: Productvariatietitel

en: View any order
nl: Alle bestellingen bekijken

en: These settings let you control how draft orders are refreshed, the process during which prices are recalculated.
nl: Stel in hoe conceptbestellingen ververst worden, het proces waarin de prijzen opnieuw berekend worden.

en: Manage own payment methods
nl: Eigen betaalmethodes beheren

en: Current cart IDs
nl: Huidige winkelwagen-ID's

en: Email the customer a receipt when an order is placed
nl: Stuur de klant een factuur nadat een bestelling geplaatst is

en: The receipt BCC email
nl: BCC-adres voor de factuur

en: The customer.
nl: De klant.

en: Order #@number confirmed
nl: Bestelling #@number bevestigd

en: Emails are sent in the HTML format. You will need a module such as <a href="https://www.drupal.org/project/swiftmailer">Swiftmailer</a> to send HTML emails.
nl: Emails worden verzonden in het HTML-formaat. Om de mail te verzenden is een module als <a href="https://www.drupal.org/project/swiftmailer">Swiftmailer</a> benodigd.

en: Send a copy of the receipt to this email:
nl: Verzend een kopie van deze rekening naar dit e-mailadres:

en: Order Confirmation
nl: Bestelbevestiging

en: Order #@number details:
nl: Besteldetails van bestelling #@number:

en: Transaction mode: Authorize and capture
nl: Transactie-mode: autoriseren en vastleggen

en: Transaction mode: Authorize only
nl: Transactie-mode: alleen autoriseren

en: This setting is only respected if the chosen payment gateway supports authorizations.
nl: Deze instelling is alleen van toepassing als de gekozen payment gateway autorisatie ondersteund.

en: Authorize only (requires manual capture after checkout)
nl: Alleen autoriseren (vereiste handmatig vastleggen na betaling)

en: No payment gateway selected.
nl: Geen betaalmethode geselecteerd.

en: Payment process
nl: Voortgang betaling

en: Do not strip trailing zeroes after the decimal point.
nl: Nullen achter de komma niet verwijderen.

en: Order activity
nl: Bestellingsactiviteit

en: Provides activity logs for Commerce entities.
nl: Biedt activiteits-logs voor Commerce-entiteiten.

en: The user for the log.
nl: De gebruiker voor het log.

en: Log template ID
nl: Template-ID van het log

en: The log template plugin ID
nl: De template-plugin-ID van het log

en: Log category ID
nl: Categorie-ID van het log

en: The log category plugin ID
nl: De categorie-plugin-ID van het log

en: The source entity ID
nl: Het ID van de bronentiteit

en: The source entity type
nl: Het type van de bronentiteit

en: A serialized array of parameters for the log template.
nl: Een geserialiseerde lijst met parameters voor het log-template.

en: The time when the log was created.
nl: Hij tijdstip waarop het log is gemaakt.

en: We encountered an error processing your payment method. Please verify your details and try again.
nl: Er ging iets fout bij het verwerken van uw betaling. Controleer uw gegevens en probeer het opnieuw.

en: We encountered an unexpected error processing your payment method. Please try again later.
nl: Er ging iets fout bij het verwerken van uw betaling. Probeer het later opnieuw alstublieft.

en: Proceed to @gateway
nl: Doorgaan naar @gateway

en: You have canceled checkout at @gateway but may resume the checkout process here when you are ready.
nl: U heeft de betaling geannuleerd bij @gateway maar kan de bestelling afmaken als u er klaar voor bent.

en: Redirect method
nl: Doorstuurmethode

en: Redirect via GET (302 header)
nl: Doorsturen via GET (302 header)

en: %title must be higher than or equal to %min.
nl: %title moet groter of gelijk zijn aan %min.

en: %title must be lower than or equal to %max.
nl: %title moet kleiner of gelijk zijn aan %max.

en: Saved the %label promotion.
nl: De aanbieding %label is opgeslagen.

en: Shown to customers during checkout.
nl: Getoond aan klanten tijdens het afrekenen.

en: Order total summary
nl: Totaaloverzicht bestelling

en: No payment gateway plugins found. Please install a module which provides one.
nl: Geen payment gateway-plugins gevonden. Installeer een module met een payment gateway.

en: Price field settings
nl: Prijsveld-instellingen

en: If no currencies are selected, all currencies will be available.
nl: Als er geen valuta geselecteerd is, zijn alle valuta beschikbaar.

[ctx: Validation]
en: Currency
nl: Valuta

en: The currency %value is not valid.
nl: %value is geen geldige valuta.

en: The currency %value is not available.
nl: De valuta %value is niet beschikbaar.

en: The parent promotion.
nl: De bovenliggende aanbieding.

en: Coupons which have been applied to order.
nl: Kortingscodes die zijn toegevoegd aan de bestelling.

en: Remove coupon
nl: Kortingscode verwijderen

[ctx: Validation]
en: Coupon code
nl: Kortingscode

en: The coupon code %value is already in use and must be unique.
nl: De kortingscode %value is al in gebruik en moet uniek zijn.

en: The @trait trait is in conflict with the following traits: @conflict.
nl: De eigenschap @trait is in conflict met de volgende eigenschappen: @conflict.

en: Plugin radios
nl: Plugin keuzerondjes

en: There are no @label yet.
nl: Er zijn nog geen @label.

en: Order summary
nl: Besteloverzicht

en: Included in the base price
nl: Opgenomen in de basisprijs

en: Compatibility with other promotions
nl: Geldigheid met andere aanbiedingen

en: The weight of this promotion in relation to others.
nl: Het gewicht van deze aanbieding ten opzichte van andere aanbiedingen.

en: The unique, machine-readable identifier for a coupon.
nl: De unieke systeemnaam voor een kortingscode.

en: Whether the coupon is enabled.
nl: Of de kortingscode is ingeschakeld.

en: Any promotion
nl: Iedere aanbieding

en: Not with any other promotions
nl: Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen

en: Usage limits
nl: Gebruikslimieten

en: Provide an end date
nl: Geef een einddatum

en: Total available
nl: Totaal beschikbaar

en: Limited number of uses
nl: Beperkt aantal keer te gebruiken

en: Current usage: @usage.
nl: Huidig gebruik: @usage.

en: 1 use | @count uses
nl[0]: 1 in gebruik
nl[1]: @count in gebruik

en: Taxable type
nl: Belastbaar-type

en: Add tax type
nl: Belastingtype toevoegen

en: Administer tax types
nl: Belastingtypes beheren

en: Display taxes of this type inclusive in product prices
nl: Belastingen van dit type in de prijs opnemen

en: Round tax at the order item level
nl: Belasting per bestelitem afronden

en: Physical goods
nl: Fysieke goederen

en: tax type
nl: belastingtype

en: tax types
nl: belastingtypes

en: Used to identify the applied tax in order summaries.
nl: Gebruikt om de toegepaste belasting in besteloverzichten te identificeren.

en: Sales taxes are not rounded at the order item level, while VAT-style taxes are rounded.
nl: Verkoopbelastingen worden niet afgerond per bestelitem, terwijl VAT-stijl belastingen wel afgerond worden.

en: The tax type will be used if both the customer and the store belong to one of the territories.
nl: Het belastingtype wordt gebruikt als zowel de klant als de winkel in een van de gebieden valt.

en: Add territory
nl: Gebied toevoegen

en: Please add at least one rate.
nl: Voeg minimaal één tarief toe.

en: Please add at least one territory.
nl: Voeg minimaal één gebied toe.

en: Consumption tax
nl: Consumentenbelasting

en: The following VAT rates are provided:
nl: De volgende BTW-tarieven zijn beschikbaar:

en: Reduced
nl: Gereduceerd

en: Super Reduced
nl: Super gereduceerd

en: France (Corsica)
nl: Frankrijk (Corsica)

en: Second Reduced
nl: Secundair gereduceerd

en: The following tax rates are provided:
nl: De volgende belastingtarieven zijn beschikbaar:

en: %type is used by 1 %entity on your site. You cannot remove this %entity_type until you have removed all of the %type %entities. | %type is used by @count %entities on your site. You cannot remove this %entity_type until you have removed all of the %type %entities.
nl[0]: %type is in gebruik bij 1 %entity. U kan deze %entity_type niet verwijderen voordat u alle %type %entities heeft verwijderd.
nl[1]: %type is in gebruik bij @count %entities. U kan deze %entity_type niet verwijderen voordat us alle %type %entities heeft verwijderd.

en: Order logs
nl: Bestellingslogs

en: No log entries.
nl: Geen logs aanwezig.

en: Conditions widget settings
nl: Instellingen voor voorwaarden-widget

en: Allow decimal quantity
nl: Decimale hoeveelheid toestaan

en: Quantity widget settings
nl: Instellingen voor de hoeveelheidswidget

en: Only quantities that are multiples of the selected step will be allowed.
nl: Alleen hoeveelheden die een veelheid van de geselecteerde stap vormen zijn toegestaan.

en: Decimal quantities not allowed
nl: Decimale hoeveelheden zijn niet toegestaan

en: Decimal quantities allowed
nl: Decimale hoeveelheden zijn toegestaan

en: Step: @step
nl: Stap: @step

en: Payment gateway mode
nl: Payment gateway-mode

en: The payment gateway mode.
nl: De payment gateway-mode.

en: The time when the payment expires.
nl: Het tijdstip waarop de betaling verloopt.

en: The time when the payment was completed.
nl: Het tijdstip waarop de betaling afgerond is.

en: An error occurred while contacting the gateway. Please try again later.
nl: Er ging iets fout bij het verbinden met de betaalserver. Probeer het later opnieuw alstublieft.

en: The time when the payment expires. 0 for never.
nl: Het tijdstip waarop de betaling verloopt. 0 voor nooit.

en: There are no reusable payment methods available for the selected gateway.
nl: Er zijn geen herbruikbare betaalmethodes beschikbaar voor de geselecteerde gateway.

en: We encountered an unexpected error processing your payment. Please try again later.
nl: Er ging iets fout bij het verwerken van uw betaling. Probeer het later opnieuw alstublieft.

en: Shown the end of checkout, after the customer has placed their order.
nl: Wordt getoond aan het einde van het afrekenen, nadat de bestelling geplaatst is

en: Receive payment
nl: Betaling ontvangen

en: The specified amount was already received.
nl: Het opgegeven bedrag is al ontvangen.

en: The maximum number of times the coupon can be used. 0 for unlimited.
nl: Het maximale aantal keer dat de kortingscode gebruikt mag worden. 0 voor onbeperkt.

en: Allow multiple coupons
nl: Meerdere kortingscodes toestaan

en: Please provide a coupon code.
nl: Geef een kortingscode op.

en: The provided coupon code is invalid.
nl: De opgegeven kortingscode is ongeldig.

en: Allows multiple coupons: Yes
nl: Meerdere kortingscodes toestaan: Ja

en: Allows multiple coupons: No
nl: Meerdere kortingscodes toestaan: Nee

en: Allow multiple coupons to be redeemed
nl: Sta toe dat meerdere kortingscodes ingewisseld kunnen worden

en: Coupon redemption
nl: Kortingscode inwisselen

en: Percentage off each matching product
nl: Percentage van elk overeenkomstig product

en: Applied coupons
nl: Toegepaste kortingscodes

en: - Federal -
nl: - Federaal -

en: Entity types: @entity_types
nl: Entiteitstypes: @entity_types

en: Czechia
nl: Tsjechië

en: Administer and configure your Commerce store.
nl: Winkel beheren en instellen.

en: Configure your store settings and structure.
nl: Winkelinstellingen en -structuur instellen.

en: Hide if there's only one entity
nl: Verbergen als er maar één entiteit is

en: Manage fields, Add to Cart forms, other form and display settings for your order items.
nl: Velden beheren, 'Toevoegen aan winkelwagen'-formulieren, andere formulier- en weergaveinstellingen voor bestelitems.

en: Configure your checkout forms.
nl: Betaalformulieren instellen.

en: View: Not used
nl: Overzicht: Niet gebruikt

en: Use a View to display the order summary
nl: Gebruik een overzicht om het besteloverzicht weer te geven

en: Overrides the checkout order summary template with the output of a View.
nl: Overschrijf het besteloverzicht-template met de uitvoer van een overzicht.

en: Overridden unit price
nl: Overschreven stukprijs

en: Whether the unit price is overridden.
nl: Of de stukprijs is overschreven

en: Manage fields, form and display settings for your orders.
nl: Velden, formulier- en weergave-instellingen voor bestellingen beheren.

en: Manage fields, form and display settings for your order items.
nl: Velden, formulier- en weergave-instellingen voor bestelitems beheren.

en: Unit price widget settings
nl: Instellingen voor de prijswidget

en: Require confirmation before overriding the unit price
nl: Bevestiging voor het overschrijven van de stukprijs vereisen

en: Do not require confirmation before overriding the unit price
nl: Geen bevestiging voor het overschrijven van de prijs vereisen

en: Override the unit price
nl: Stukprijs overschrijven

en: Configure the gateways you take payment through.
nl: Payment gateway(s) instellen.

en: Condition operator
nl: Voorwaarde-operator

en: Manage fields, form and display settings for your products.
nl: Velden, formulier- en weergaveinstellingen voor producten beheren.

en: Manage fields, form and display settings for your product variations.
nl: Velden, formulier- en weergaveinstellingen voor productvariaties beheren.

en: The condition operator.
nl: De voorwaarde-operator.

en: Fixed amount off each matching product
nl: Vast bedrag van elk overeenkomstig product

en: Percentage must be a positive number.
nl: Het percentage moet een getal boven nul zijn.

en: Manage fields, form and display settings for your stores.
nl: Velden, formulier- en weergave instellingen voor winkels beheren.

en: Store ID from the current store
nl: Winkel-ID van de huidige winkel

en: Define the taxes you collect.
nl: Definieer de belastingen die berekend worden.

en: @number (Since @start_date)
nl: @number (Sinds @start_date)

en: Skipped: @config does not exist in active storage
nl: Overgeslagen: @config bestaat niet in de actieve opslag

en: Skipped: @config was not reverted because it was modified by the user
nl: Overgeslagen: @config was niet teruggezet omdat het aangepast is door de gebruiker

en: Only conditions matching the specified entity types will be displayed.
nl: Alleen condities die bij de gespecificeerde entiteitstypes horen worden weergegeven.

en: Hide if there's only one available entity.
nl: Verbergen als er maar een entiteit beschikbaar is.

en: Hide if there's only one available entity
nl: Verbergen als er maar één entiteit beschikbaar is

en: Empty cart button
nl: Winkelwagen legen-knop

en: Adds a button for emptying the cart.
nl: Voegt een knop toe om een winkelwagen leeg te maken.

en: Your shopping cart has been emptied.
nl: Uw winkelwagen is leeg gemaakt.

en: Are you sure you want to unlock the order %label?
nl: Weet u zeker dat u de bestelling %label wilt vrijgeven?

en: The order %label has been unlocked.
nl: De bestelling %label is vrijgegeven.

en: Add custom currency
nl: Een aangepaste valuta toevoegen

en: Add promotion
nl: Aanbieding toevoegen

en: Saved the %label coupon.
nl: Kortingscode %label is opgeslagen.

en: Save and add coupons
nl: Kortingscodes toevoegen en opslaan

en: Product ID from URL
nl: Product-ID van URL

en: Product from URL
nl: Product van URL

en: The adjustment label field is required.
nl: Het veld aanpassingslabel is vereist.

en: Content entity
nl: Inhoudsentiteit

en: @label adjustment
nl: @label aanpassing

en: @label adjustments
nl: @label aanpassingen

en: Apply @label to the calculated price
nl: Pas @label toe op de berekende prijs

en: Adjustment types
nl: Aanpassingstypes

en: Adjustment type
nl: Aanpassingstype

en: Fixed amount off the order subtotal
nl: Vast bedrag van het subtotaal van de bestelling

en: Percentage off the order subtotal
nl: Percentage van het subtotaal van de bestelling

en: @entity added to <a href=":url">your cart</a>.
nl: @entity toegevoegd aan <a href=":url">uw winkelwagen</a>.

en: There are no <a href=":url"">payment gateways</a> available for this order.
nl: Er zijn geen <a href=":url">betaalmethodes</a> beschikbaar voor deze betstelling.

en: There are no payment gateways available for this order. Please try again later.
nl: Er zijn geen betaalmethodes beschikbaar voor deze bestelling. Probeer het later opnieuw alstublieft.

en: Generate coupons
nl: Kortingscodes genereren

en: Bulk generate coupons
nl: Kortingscodes in bulk genereren

en: Number of coupons
nl: Aantal kortingscodes

en: Coupon code pattern
nl: Kortingscode patroon

en: Alphabetic
nl: Alfabetisch

en: Length does not include prefix/suffix.
nl: De lengte is exclusief voor- en achtervoegsel.

en: Number of uses per coupon
nl: Aantal keer te gebruiken per kortingsbon

en: The total pattern length (@coupon_length) exceeds the maximum length allowed (@max_length).
nl: De totale lengte van het patroon (@coupon_length) overschrijdt de maximaal toegestane lengte (@max_length).

en: This pattern cannot be used to generate @quantity coupons.
nl: Dit patroon kan niet gebruikt worden voor het genereren van @quantity kortingscodes.

en: Generating coupons
nl: Kortingscodes genereren

en: Creating coupon @created of @total_quantity
nl: Bezig met aanmaken kortingscode @created van @total_quantity

en: Generated %created out of %total requested coupons. Consider adding a unique prefix/suffix or increasing the pattern length to improve results.
nl: %created van %total kortingscodes gegenereerd. Voeg een uniek voor- en/of achtervoegsel toe of vergroot de lengte van het patroon om de resultaten te verbeteren.

en: Generated 1 coupon. | Generated @count coupons.
nl[0]: 1 kortingscode gegenereerd.
nl[1]: @count kortingscodes gegenereerd.

en: Order item table
nl: Bestelitemstabel

en: Redirect via POST (automatic)
nl: Doorsturen via POST (automatisch)

en: Redirect via POST (manual)
nl: Doorsturen via POST (handmatig)

en: Product attribute filter
nl: Producteigenschapsfilter

en: Refunded:
nl: Terugbetaald:

en: Currency display
nl: Valuta-weergave

en: Symbol (e.g. "$")
nl: Symbool (b.v. '$')

en: Currency code (e.g. "USD")
nl: Valutacode (b.v. 'USD')

en: Currency display: @currency_display.
nl: Valutaweergave: @currency_display.

en: The field "%field" failed to render with the error of "%error".
nl: Het veld '%field' kon niet worden weergegeven. De foutmelding: '%error'.

en: Uses legacy adjustments
nl: Gebruikt verouderde aanpassingen

en: Order currency
nl: Bestelvaluta

en: Customer role
nl: Klantrol

en: Current order total
nl: Actueel totaalbedrag

en: Selected payment gateway
nl: Geselecteerde betaalmethode

en: If an existing product variation type is not selected, a new one will be created.
nl: Als er geen bestaande variatie geselecteerd is, wordt er een nieuwe toegevoegd.

en: A product variation type with the machine name @id already exists. Select an existing product variation type or change the machine name for this product type.
nl: Een productvariatie met de machine-naam @id bestaat al. Selecteer een bestaand productvariatietype of wijzig de machine-naam voor dit producttype.

en: A new product variation type cannot be created, because no order item types were found. Select an existing product variation type or retry after creating a new order item type.
nl: Er kan geen nieuw variatietype gemaakt worden omdat er geen bestellingsitemtypes zijn. Selecteer een bestaand productvariatietype of probeer het opnieuw na het aanmaken van een nieuw bestellingsitemtype.

en: Specific products
nl: Specifieke producten

en: Order contains specific products
nl: Bestelling bevat specifieke producten

en: Order contains product categories
nl: Bestelling bevat specifieke productcategorieën

en: Order contains product types
nl: Bestelling bevat producttypes

en: Order contains product variation types
nl: Bestelling bevat variatietypes

en: Offer type
nl: Aanbiedingstype

en: Total discounted product quantity
nl: Totale kortingsproducthoeveelheid

en: Customer buys
nl: De klant koopt

en: Matching any of the following
nl: Komt overeen met één of meer van het volgende

en: Customer gets
nl: De klant krijgt

en: At a discounted value
nl: Tegen een gereduceerde waarde

en: Discounted by a
nl: Korting door middel van

en: Amount off
nl: Kortingsbedrag

en: Buy X Get Y
nl: Koop X, krijg Y

en: The list price.
nl: De adviesprijs.

en: [Order items] Manage %bundle
nl: [Order items] beheer %bundle

en: Provide a list price
nl: Adviesprijs invullen

en: [Product variations] Manage %bundle
nl: [Product variations] %bundle beheren

en: The price
nl: De prijs`

en: The total paid price of the order.
nl: Totaal betaald bedrag van de bestelling.

en: Allow each product to have multiple variations
nl: Maakt het mogelijk dat een product meerdere variaties heeft.

en: %product variations
nl: %product variaties

en: Save and add variations
nl: Opslaan en variaties toevoegen

en: Allow each product to have multiple variations.
nl: Maakt het mogelijk dat elk product meerdere variaties heeft.

en: Are you sure you want to delete the %label variation?
nl: Weet u zeker dat u de variatie %label wilt verwijderen?

en: The %label variation has been deleted.
nl: De variatie %label is verwijderd.

en: Saved the %label variation.
nl: De variatie %label is opgeslagen.

en: Single variation (Product information)
nl: Enkelvoudige variatie (productinformatie)

en: The alternative URL for this store. Use a relative path. For example, "/my-store".
nl: De alternatieve URL voor deze winkel. Gebruik een relatief pad, bijvoorbeeld '/mijn-winkel'.

en: The store URL alias.
nl: De URL-alias van de winkel.

en: Commerce requires the BC Math PHP extension.
nl: Voor Commerce is de BC Math PHP-extensie vereist.

en: Provide a password for the new account.
nl: Geef een wachtwoord voor het nieuwe account op.

en: Guest registration after checkout
nl: Gast registreren na betaling

en: Set a password to save your details for next time.
nl: Een wachtwoord instellen om uw gegevens voor een volgende keer te bewaren.

en: Payment gateway form
nl: Betaalmethode-formulier

en: Discount display
nl: Kortingsweergave

en: Include the discount in the displayed unit price
nl: De korting verwerken in de weergegeven stukprijs

en: Only show the discount on the order total summary
nl: De korting alleen weergeven in het bestellingsoverzicht

en: Resend receipt
nl: Factuur opnieuw verzenden

en: Are you sure you want to resend the receipt for order %label?
nl: Weet u zeker dat u de factuur voor de bestelling %label opnieuw wilt verzenden?

en: Order receipt resent.
nl: Factuur werd opnieuw verzonden.

en: <em>Payment information</em> and <em>Payment process</em> panes need to be on separate steps.
nl: <em>Betaalinformatie-</em> en <em>Betaalprocesvensters</em> moeten afzonderlijke stappen zijn.

en: There are no order items yet.
nl: Er zijn nog geen bestellingsitems.

[ctx: Validation]
en: Coupon valid reference
nl: Kortingsbon geldige referentie

en: Profiles of this type represent Commerce customer profiles
nl: Profielen van dit type vertegenwoordigen Commerce-klantprofielen

en: Used to store the customer's billing or shipping information.
nl: Gebruikt om de betaal- en verzendgegevens van de klant te bewaren.

en: The @order_item_entity_type for this @entity_type.
nl: De @order_item_entity_type voor deze @entity_type.

en: %label is now the default address.
nl: %label is nu het standaardadres.

en: There are no addresses yet.
nl: Er zijn nog geen adressen.

en: Are you sure you want to delete the %label address?
nl: Wilt u het adres %label echt verwijderen?

en: The %label address has been deleted.
nl: Het adres %label is verwijderd.

en: Saved the %label address.
nl: Het adres %label is opgeslagen.

en: Also update the address in my address book.
nl: Het adres ook bijwerken in mijn adresboek.

en: Save to my address book.
nl: Opslaan in mijn adresboek.

en: Also update the address in the customer's address book.
nl: Het adres ook bijwerken in het adresboek van de klant.

en: Save to the customer's address book.
nl: Opslaan in het adresboek van de klant.

en: Collect billing information
nl: Betaalinformatie bewaren

en: Before disabling, make sure you are not legally required to collect billing information.
nl: Voordat u dit uitschakelt, controleer dat u niet wettelijk verplicht bent om betalingsinformatie te bewaren.

en: The current year. (%date)
nl: Het huidige jaar. (%date)

en: Add number pattern
nl: Getalpatroon toevoegen

en: Number patterns
nl: Getalpatronen

en: Manage number patterns.
nl: Getalpatronen beheren.

en: Administer number patterns
nl: Getalpatronen beheren

en: Number pattern
nl: Getalpatroon

en: number pattern
nl: getalpatroon

en: number patterns
nl: getalpatronen

[ctx: Commerce]
en: Order
nl: Bestelling

[ctx: Commerce]
en: Orders
nl: Bestellingen

[ctx: Commerce]
en: order
nl: bestelling

[ctx: Commerce]
en: orders
nl: bestellingen

[ctx: Commerce]
en: Order type
nl: Bestellingstype

[ctx: Commerce]
en: Order types
nl: Bestellingstypes

[ctx: Commerce]
en: order type
nl: bestellingstype

[ctx: Commerce]
en: order types
nl: bestellingstypen

[ctx: Commerce]
en: Store
nl: Winkel

[ctx: Commerce]
en: Promotion
nl: Promotie

[ctx: Commerce]
en: Promotions
nl: Promoties

[ctx: Commerce]
en: promotion
nl: promotie

[ctx: Commerce]
en: promotions
nl: promoties

[ctx: Commerce]
en: Stores
nl: Winkels

[ctx: Commerce]
en: store
nl: winkel

[ctx: Commerce]
en: stores
nl: winkels

[ctx: Commerce]
en: Store type
nl: Winkeltype

[ctx: Commerce]
en: Store types
nl: Winkeltypen

[ctx: Commerce]
en: store type
nl: winkeltype

[ctx: Commerce]
en: store types
nl: winkeltypen

en: The product variations.
nl: De productvariaties.

en: Per-customer limit
nl: Limiet per klant

en: AVS response code
nl: AVS-statuscode

en: The AVS response code.
nl: De AVS-statuscode.

en: AVS response code label
nl: AVS-statuscodelabel

en: The AVS response code label.
nl: Het AVS-statuscodelabel.

en: AVS not Supported
nl: AVS niet ondersteund

en: AVS not supported.
nl: AVS niet ondersteund.

en: AVS response: [@code] @label
nl: AVS-status: [@code] @label

en: The provided coupon code cannot be applied to your order.
nl: Deze kortingscode kan niet worden toegepast op uw bestelling.
