Custom Field (3.0.0-beta2) - en to az translation catalogue (185 entries)

en: Title
az: Başlıq

en: Prefix
az: Prefiks

en: Suffix
az: Suffiks

en: E-mail
az: E-poçt

en: Value
az: Qiymət

en: Type
az: Növ

en: Remove
az: Çıxart

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Enabled
az: Qoşulub

en: On
az: Aktiv

en: Yes
az: Bəli

en: No
az: Xeyir

en: File
az: Fayl

en: Date
az: Tarix

en: Size
az: Ölçü

en: Number
az: Rəqəm

en: - None -
az: - heç nə -

en: Weight
az: Çəki

en: Image
az: Şəkil

en: Help text
az: Kömək mətni

en: Required
az: Tələb olunur

en: Settings
az: Quraşdırmalar

en: Name
az: Ad

en: Field
az: Sahə

en: True
az: Həqiqət

en: False
az: Yalnış

en: Default
az: Susmaya görə

en: Small
az: Balaca

en: Display
az: Monitor

en: Text
az: Mətn

en: Open link in new window
az: Linki yeni pəncərədə açın

en: Date format
az: Vaxt formatı

en: View arguments
az: Görünüş arqumenti

en: Off
az: Söndürülüb

en: Inline
az: Xətdə

en: Custom
az: Seçilmiş

en: Contains
az: Tərkibində

en: Maximum
az: Maksimum

en: Scale
az: Ölçüsünü dəyişmək

en: Medium
az: Orta

en: Plain text
az: Adi mətn

en: Details
az: Detallar

en: General
az: Əsas

en: Table
az: Cədvəl

en: Color
az: Rəng

en: List type
az: Siyahı növü

en: Ignore
az: İqnor et

en: String
az: Mətn

en: Maximum length
az: Maksimum uzunluq

en: Rows
az: Sıralar

en: Integer
az: Tam

en: Sort by
az: Sırala

en: Size of textfield
az: Mətn sahəsinin ölçüsü

en: Hidden
az: Gizli

en: Key
az: Açar

en: Allowed values list
az: İcazə verilən dəyərlər siyahısı

en: Select list
az: Siyahı seçin

en: Granularity
az: Qranulyarlıq

en: Map
az: Xəritə

en: characters
az: personajlar

en: Reference
az: Istinad

en: Unformatted
az: Formatlaşdırılmamış

en: Allowed file extensions
az: İcazə verilən fayl uzantıları

en: Output format
az: Çıxış formatı

en: Default value
az: Standart qiymət

en: Above
az: Yuxarıda

en: Decimal
az: Onluq

en: Float
az: Kəsr ədəd

en: Precision
az: Dəqiqlik

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
az: Verilənlər bazasında saxlanacaq rəqəmlərin, o cümlədən onluğun sağında olanların ümumi sayı.

en: The number of digits to the right of the decimal.
az: Onluq hissənin sağındakı rəqəmlərin sayı.

en: Decimal marker
az: Onluq narker

en: Text area (multiple rows)
az: Mətn sahəsi (birdən çox cərgə)

en: 1 minute
az: 1 dəqiqə

en: Maximum upload size
az: Maksimum yükləmə ölçüsü

en: Space
az: Boşluq

en: Telephone
az: Telefon

en: Columns
az: Sütunlar

en: Field settings
az: Sahə parametrləri

en: Unordered list
az: Sıralanmamış siyahı

en: About
az: Haqqında

en: File directory
az: Fayl kataloqu

en: Column
az: Sütun

en: - Select -
az: - Seçin -

en: Number of results
az: Nəticələrin sayı

en: Time ago
az: Vaxt əvvəl

en: Sort direction
az: Çeşid istiqaməti

en: Radios
az: Radiolar

en: Autocomplete matching
az: Avtomatik tamamlama uyğunluğu

en: Starts with
az: ilə başlayır

en: Autocomplete
az: Avtomatik tamamlama

en: Boolean
az: Məntiq

en: Decimal point
az: Onluq nöqtə

en: Comma
az: Vergül

en: Placeholder
az: Köməkçi söz

en: The maximum length of the field in characters.
az: Simvollarda sahənin maksimum uzunluğu.

en: Machine-readable name
az: Maşınla oxuna bilən ad

en: External links only
az: Yalnız xarici bağlantılar

en: Date and time
az: Tarix və saat

en: Progress indicator
az: Tərəqqi göstəricisi

en: Bar with progress meter
az: Tərəqqi sayğacı olan bar

en: Throbber
az: Trobber

en: URL to file
az: Fayl üçün URL

en: Unsigned
az: İmzasız

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
az: Bu sahədə icazə verilməli olan minimum dəyər. Minimum olaraq boş buraxın.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
az: Bu sahədə icazə verilməli olan maksimum dəyər. Maksimum boşluq buraxın.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
az: '$ ' və ya '&euro kimi dəyərə prefiks qoyulmalı olan sətri müəyyən edin; '. Heç biri üçün boş buraxın. Tək və cəm dəyərləri boru ilə ayırın ('pound|pounds').

en: Upload destination
az: Təyinatı yükləyin

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
az: Son faylların harada saxlanacağını seçin. Şəxsi fayl yaddaşı ictimai fayllardan əhəmiyyətli dərəcədə daha çox yükə malikdir, lakin bu sahədəki fayllara məhdud giriş imkanı verir.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
az: Faylların saxlanacağı yükləmə təyinatı daxilində isteğe bağlı alt kataloq. Əvvəlki və ya arxadakı tirləri daxil etməyin.

en: Generic file
az: Ümumi fayl

en: Date type
az: Tarix növü

en: Entity ID
az: Entiti ID

en: %name: the value may be no less than %min.
az: %name: dəyər %min -dən az ola bilməz.

en: %name: the value may be no greater than %max.
az: %name: dəyər %max -dan çox ola bilməz.

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
az: ' m', 'kb/s' kimi dəyərə əlavə edilməli olan sətri müəyyənləşdirin. Heç biri üçün boş buraxın. Tək və cəm dəyərləri boru ilə ayırın ('pound|pounds').

en: Thousand marker
az: Minlik ayırıcısı

en: View mode
az: Baxış rejimi

en: Weight for @title
az: @title üçün çəki

en: Datetime
az: Tarix vaxt

en: Rendered entity
az: Göstərilən varlıq

en: Link label to the referenced entity
az: İstinad olunmuş obyektin linki üçün etiket

en: Time increments
az: Vaxt artımları

en: Entity reference
az: Entity istinadı

en: Change handler
az: İşləyicini dəyişdirin

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
az: Zərbəli ekran yükləmələrin statusunu göstərmir, lakin daha az yer tutur. Tərəqqi paneli böyük yükləmələrdə irəliləyişi izləmək üçün faydalıdır.

en: Apostrophe
az: Apostrof

en: Date/time format
az: Tarix/saat formatı

en: View used to select the entities
az: Görünüş obyektləri seçmək üçün istifadə olunur

en: Trim link text length
az: Link mətninin uzunluğunu kəsin

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
az: Limitsiz link mətn uzunluğuna icazə vermək üçün boş buraxın.

en: Show URL as plain text
az: URL-ni düz mətn kimi göstərin

en: Add rel="nofollow" to links
az: Linklərə rel="nofollow" əlavə edin

en: Thin space
az: İncə boşluq

en: Reference type
az: İstinad növü

en: Custom output for TRUE
az: DOĞRU üçün fərdi qiymət

en: Custom output for FALSE
az: YALAN üçün fərdi qiymət

en: Choose the type of date to create.
az: Yaratmaq üçün tarix növünü seçin.

en: Date only
az: Yalnız tarix

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
az: Tarixi göstərmək üçün format seçin. Sahəyə uyğun format təyin etdiyinizə əmin olun, yəni yalnız tarixi olan sahə üçün vaxtı buraxın.

en: Date part order
az: Hissə sifariş tarixi

en: Month/Day/Year
az: Ay/Gün/İl

en: Day/Month/Year
az: Gün/Ay/İl

en: Year/Month/Day
az: İl/Ay/Gün

en: Time type
az: Zaman növü

en: 24 hour time
az: 24 saat vaxt

en: 12 hour time
az: 12 saat vaxt

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
az: Dəyər daxil edilənə qədər sahə daxilində göstəriləcək mətn. Bu göstəriş adətən nümunə dəyəri və ya gözlənilən formatın qısa təsviridir.

en: Type of item to reference
az: İstinad ediləcək elementin növü

en: Reference method
az: İstinad üsulu

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
az: Avtomatik tamamlama təkliflərini toplamaq üçün istifadə olunan metodu seçin. Nəzərə alın ki, <em>Tərkibindədir</em> minlərlə obyekti olan saytlarda performans problemlərinə səbəb ola bilər.

en: Create referenced entities if they don't already exist
az: Əgər onlar artıq mövcud deyilsə, istinad edilən obyektlər yaradın

en: Telephone number
az: Telefon nömrəsi

en: Telephone link
az: Telefon linki

en: Number (decimal)
az: Nömrə (onluq)

en: Number (float)
az: Nömrə (float)

en: Number (integer)
az: Nömrə (tam)

en: %name: may not be longer than @max characters.
az: %name: @max simvoldan uzun ola bilməz.

en: The "@name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
az: "@name" seçimində etibarlı dəyər olmalıdır. Siz mətn sahəsini boş buraxa və ya "512" (bayt), "80 KB" (kilobayt) və ya "50 MB" (meqabayt) kimi sətir daxil edə bilərsiniz.

en: Allowed link type
az: İcazə verilən link növü

en: Internal links only
az: Yalnız daxili bağlantılar

en: Both internal and external links
az: Həm daxili, həm də xarici əlaqələr

en: %name: the email address can not be longer than @max characters.
az: %name: e-poçt ünvanı @max simvoldan uzun ola bilməz.

en: Allowed value with label
az: Etiket ilə icazə verilən dəyər

en: Display prefix and suffix
az: Prefiksi və şəkilçisini göstərin

en: Text (plain)
az: Mətn (sadə)

en: Title to replace basic numeric telephone number display
az: Əsas rəqəmli telefon nömrəsi ekranını əvəz etmək üçün başlıq

en: @label ID
az: @label ID-si

en: Field settings (@on_label / @off_label)
az: Sahə parametrləri (@on_label / @off_label)

en: This must be an external URL such as %url.
az: Bu, %url kimi xarici URL olmalıdır.

en: Future format
az: Gələcək format

en: Past format
az: Keçmiş format

en: Use <em>@interval</em> where you want the formatted interval text to appear.
az: Formatlanmış interval mətninin görünməsini istədiyiniz yerdə <em>@interval</em> istifadə edin.

en: How many time interval units should be shown in the formatted output.
az: Formatlanmış çıxışda neçə vaxt intervalı vahidi göstərilməlidir.

en: Time zone override
az: Saat qurşağının ləğvi

en: The time zone selected here will always be used
az: Burada seçilmiş vaxt qurşağı həmişə istifadə olunacaq

[ctx: decimal places]
en: Scale
az: Ölçüsünü dəyiş

en: Store new items in
az: Yeni əşyalar saxla

en: Manually entered paths should start with one of the following characters: / ? #
az: Əl ilə daxil edilmiş yollar aşağıdakı simvollardan biri ilə başlamalıdır: / ? #

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
az: Siyahıda göstəriləcək təkliflərin sayı. Limiti aradan qaldırmaq üçün <em>0</em> istifadə edin.

en: This must be an internal path such as %add-node. You can also start typing the title of a piece of content to select it. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only. Enter %button to display keyboard-accessible link text only.
az: Bu, %add-node kimi daxili yol olmalıdır. Siz həmçinin onu seçmək üçün məzmun parçasının başlığını yazmağa başlaya bilərsiniz. Ön səhifəyə keçid üçün %front daxil edin. Yalnız link mətnini göstərmək üçün %nolink daxil edin. Yalnız klaviatura ilə əlçatan link mətnini göstərmək üçün %button daxil edin.

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only. Enter %button to display keyboard-accessible link text only.
az: Onu seçmək üçün məzmun parçasının başlığını yazmağa başlayın. Siz həmçinin %add-node kimi daxili yol və ya %url kimi xarici URL daxil edə bilərsiniz. Ön səhifəyə keçid üçün %front daxil edin. Yalnız link mətnini göstərmək üçün %nolink daxil edin. Yalnız klaviatura ilə əlçatan link mətnini göstərmək üçün %button daxil edin.

en: Separate extensions with a comma or space. Each extension can contain alphanumeric characters, '.', and '_', and should start and end with an alphanumeric character.
az: Genişlənmələri vergül və ya boşluqla ayırın. Hər bir artırma '.' və '_' hərf-rəqəm simvollarından ibarət ola bilər və hərf-rəqəm simvolu ilə başlamalı və bitməlidir.

en: The list of allowed extensions is not valid. Allowed characters are a-z, 0-9, '.', and '_'. The first and last characters cannot be '.' or '_', and these two characters cannot appear next to each other. Separate extensions with a comma or space.
az: İcazə verilən genişləndirmələrin siyahısı etibarlı deyil. İcazə verilən simvollar a-z, 0-9, '.' və '_'dır. İlk və sonuncu simvol '.' ola bilməz. və ya '_' və bu iki simvol bir-birinin yanında görünə bilməz. Genişlənmələri vergül və ya boşluqla ayırın.

en: Add %txt_extension to the list of allowed extensions to securely upload files with a %extension extension. The %txt_extension extension will then be added automatically.
az: %txt_extension fayllarını %extension ilə təhlükəsiz yükləmək üçün icazə verilən genişləndirmələr siyahısına əlavə edin. Daha sonra %txt_extension uzantısı avtomatik olaraq əlavə olunacaq.
