Domain Route Meta Tag (8.x-1.3) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Language
de: Sprache

en: Edit
de: Bearbeiten

en: View
de: Ansicht

en: User Name
de: Benutzername

en: Created
de: Erstellt

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Domain
de: Domäne

en: Changed
de: Geändert

en: @type: deleted %title.
de: @type: %title wurde gelöscht.

en: Language code
de: Sprachkürzel

en: Meta Description
de: Meta-Beschreibung

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: Are you sure you want to delete entity %name?
de: Möchten Sie die Entität %name wirklich löschen?

en: The Name of the associated user.
de: Der Name des zugehörigen Benutzers.
