Drupal core (all releases) - en to eo translation catalogue (357 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Save configuration
eo: Konservu agordojn

en: Status
eo: Stato

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Suffix
eo: Sufikso

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Value
eo: Valoro

en: Username
eo: Uzantnomo

en: Subject
eo: Temo

en: disabled
eo: malŝaltita

en: Confirm
eo: Konfirmu

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Email settings
eo: Retpoŝtaj agordoj

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: More
eo: Pli

en: On
eo: Ŝaltita

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Advanced options
eo: Spertulaj opcioj

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Reset
eo: Restarigu

en: None
eo: Neniu

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Password
eo: Pasvorto

en: Block settings
eo: Agordo de blokoj

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Weight
eo: Pezo

en: The configuration options have been saved.
eo: Agordaj opcioj estas konservitaj.

en: Link
eo: Ligilo

en: Help text
eo: Helpa teksto

en: Required
eo: Bezonata

en: Parent
eo: Patro

en: Settings
eo: Agordoj

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Time
eo: Tempo

en: Path
eo: Vojo

en: Region
eo: Regiono

en: never
eo: neniam

en: Text
eo: Teksto

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: Component
eo: Komponanto

en: ID
eo: Identigilo

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Mail
eo: Retpoŝto

en: Database type
eo: Datumbaza tipo

en: User
eo: Uzanto

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Error
eo: Eraro

en: Created
eo: Kreita

en: Node
eo: Nodo

en: Sent email to %recipient
eo: Sendis retpoŝton al %recipient

en: The subject of the message.
eo: La temo de la mesaĝo.

en: Expanded
eo: Ekspansiigita

en: Access denied
eo: Aliro malpermesata.

en: Year
eo: Jaro

en: Date format
eo: Esprimo de dato

en: Page title
eo: Paĝa titolo

en: Block
eo: Bloko

en: 1 hour | @count hours
eo[0]: 1 horo
eo[1]: @count horoj

en: 1 day | @count days
eo[0]: 1 tago
eo[1]: @count tagoj

en: Logo
eo: Emblemo

en: Site name
eo: Reteja nomo

en: Site slogan
eo: Slogano de retejo

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Host
eo: Gastiganto

en: Custom
eo: Propra

en: Published
eo: Publikigita

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Time zone
eo: Tempozono

en: Field name
eo: Nomo de kampo

en: Field type
eo: Speco de kampo

en: active
eo: aktiva

en: Maximum
eo: Maksimuma

en: Scale
eo: Skalo

en: Month
eo: Monato

en: Recipient
eo: Ricevonto

en: Tonga
eo: Tongo

en: Brazil
eo: Brazilo

en: Portugal
eo: Portugalujo

en: Day
eo: Tago

en: Display title
eo: Montrata titolo

en: Color
eo: Koloro

en: Ignore
eo: Ignoru

en: String
eo: Signovico

en: Maximum length
eo: Maximuma longo

en: Rows
eo: Vicoj

en: Cache
eo: Kaŝmemoro

en: Provider
eo: Provizanto

en: Integer
eo: Entjero

en: Germany
eo: Germanujo

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Condition
eo: Kondiĉo

en: Afghanistan
eo: Afganistano

en: Albania
eo: Albanio

en: Andorra
eo: Andoro

en: Angola
eo: Angolo

en: Antarctica
eo: Antarkto

en: Argentina
eo: Argentino

en: Australia
eo: Aŭstralio

en: Austria
eo: Aŭstrio

en: Belgium
eo: Belgujo

en: China
eo: Ĉinujo

en: France
eo: Francujo

en: Greece
eo: Grekujo

en: Italy
eo: Italujo

en: Nauru
eo: Naura

en: Nepal
eo: Nepalo

en: Netherlands
eo: Nederlando

en: Peru
eo: Peruo

en: Spain
eo: Hispanujo

en: United Kingdom
eo: Unuiĝinta Reĝlando

en: United States
eo: Usono

en: Database username
eo: Datumbaza uzantnomo

en: Database password
eo: Datumbaza pasvorto

en: Database name
eo: Datumbaza nomo

en: Size of textfield
eo: Grandeco de tekstokampo

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: Undefined
eo: Nedifinita

en: No items selected.
eo: Neniu ero elektita.

en: Front page
eo: Ĉefpaĝo

en: Create new revision
eo: Kreu novan revizion

en: Hour
eo: Horo

en: Minute
eo: Minuto

en: Second
eo: Sekundo

en: Select list
eo: Selekta listo

en: Revert
eo: Malfari

en: Negate
eo: Negaciu

en: Site information
eo: Retejaj informoj

en: Revision
eo: Revizio

en: The specified passwords do not match.
eo: La indikitaj pasvortoj ne kongruas.

en: Display label
eo: Vidigita etikedo

en: Fiji
eo: Fiĝia

en: Redirect to URL
eo: Alidirektu al URL

en: Revision of %title from %date
eo: Revizio pri %title de %date

en: Processing
eo: Traktante

en: Output format
eo: Strukturo de eligo

en: Default value
eo: Defaŭlta valoro

en: Translatable
eo: Tradukebla

en: Block description
eo: Priskribo de la bloko.

en: Default time zone
eo: Defaŭlta tempzono

en: Float
eo: Glitpunktnombro

en: Minimum
eo: Minimumo

en: Precision
eo: Precizo

en: Decimal marker
eo: Dekuma markilo

en: Publish
eo: Publikigu

en: Unpublish
eo: Malpublikigu

en: @count minutes
eo: @count minutoj

en: Show descriptions
eo: Vidigu priskribojn

en: Language code
eo: Lingva kodo

en: Menu name
eo: Nomo de menuo

en: Mapping
eo: Mapigo

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malfari al la revizio je %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la revizion je %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
eo: @type: malfarita %title revizio %revision.

en: - None selected -
eo: - Neniu elektita -

en: Pager
eo: Tabulpaĝilo

en: 1 year | @count years
eo[0]: 1 jaro
eo[1]: @count jaroj

en: 1 week | @count weeks
eo[0]: 1 semajno
eo[1]: @count semajnoj

en: 1 sec | @count sec
eo[0]: 1 sek
eo[1]: @count sek

en: Layout settings
eo: Aranĝo agordojn

en: Locked
eo: Ŝlosita

en: types
eo: Specoj

en: Expand layout to include descriptions.
eo: Etendi aranĝon por inkluzivi priskribojn.

en: Hide descriptions
eo: Kaŝu priskribon

en: Compress layout by hiding descriptions.
eo: Maletendi aranĝon per kaŝado de priskriboj.

en: Case sensitive
eo: Usklecodistinga

en: Setting
eo: Agordo

en: Install profile
eo: Instalu profilon

en: Display a message to the user
eo: Montri mesaĝon al la uzanto

en: Translate
eo: Traduku

en: Sort direction
eo: Direkto de ordigo

en: Route
eo: Vojo

en: Sequence
eo: Sinsekvo

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: Use default
eo: Uzu la defaŭlton

en: 1 month | @count months
eo[0]: 1 monato
eo[1]: @count monatoj

en: Password field is required.
eo: La pasvorta kampo estas bezonata.

en: Confirm password
eo: Konfirmu pasvorton

en: Uri
eo: URI

en: Save and continue
eo: Konservu kaj daŭrigu

en: Autocomplete matching
eo: Kongruado de aŭtomataj kompletigitiloj

en: Cached
eo: Kaŝmemorigita

en: Boolean
eo: Bulea valoro

en: Bundle
eo: Fasko

en: Revision information
eo: Reviziaj informoj

en: MIME type
eo: MIME-tipo

en: Administration pages
eo: Administraj paĝoj

en: Vertical Tabs
eo: Vertikalaj ansoj

en: Initializing.
eo: Pravalorizante.

en: An error has occurred.
eo: Eraro okazis.

en: 0 sec
eo: 0 sek

en: Placeholder
eo: Lokokupilo

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
eo: Provante refunkciigi crom dum ĝi jam funkcias.

en: Cron run completed.
eo: Cron-laboro finita.

en: Module dependencies
eo: Dependecoj de moduloj

en: Requirements problem
eo: Postulaj problemoj

en: Database configuration
eo: Datumbaza agordo

en: Select an installation profile
eo: Elektu instalan profilon

en: Choose language
eo: Elektu lingvon

en: No profiles available
eo: Neniuj profiloj alireblaj

en: Drupal already installed
eo: Drupalo jam instalita

en: Installing @drupal
eo: Instalante @drupal

en: The installation has encountered an error.
eo: Eraro dum la instalado.

en: Configure site
eo: Agordu retejon

en: Installed %module module.
eo: %module modulo estis instalita.

en: Choose profile
eo: Elektu profilon

en: Verify requirements
eo: Verigu bezonojn

en: Set up database
eo: Agordu datumbazon

en: Set up translations
eo: Agordu tradukojn

en: Install site
eo: Instalu retejon

en: Finish translations
eo: Finu tradukojn

en: Update notifications
eo: Ĝisdatigu atentigojn

en: Check for updates automatically
eo: Kontrolu por ĝisdatigoj aŭtomate

en: 1 byte | @count bytes
eo[0]: 1 bajto
eo[1]: @count bajtoj

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
eo: La maŝinlegebla nomo devas konsisti nur el minusklaj literoj, numeroj, kaj substrekoj.

en: Copy of the revision from %date.
eo: Kopio de la revizio de %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
eo: Revizio je %revision-date de @type %title estas forigita.

en: @type: reverted %title revision %revision.
eo: @type: malfarita %title revizio %revision.

en: The alias %alias is already in use in this language.
eo: La kronnomo %alias estas jam uzata en ĉi tiu lingvo.

en: User pictures in posts
eo: Bildoj de uzantoj en afiŝoj

en: User pictures in comments
eo: Bildoj de uzantoj en komentoj

en: Shortcut icon
eo: Fulmbildeto

en: Shortcut icon settings
eo: Fulmbildetaj agordoj

en: Date and time
eo: Dato kaj tempo

en: Text format
eo: Tekstformato

en: Optional features
eo: Laŭvolaj funkcioj

en: Field formatter
eo: Stukturigilo por kampo

en: Regional settings
eo: Regionaj agordoj

en: Unsigned
eo: Nesubskribita

en: Default values
eo: Defaŭltaj valoroj

en: Dependencies
eo: Dependecoj

en: You are not allowed to access this page.
eo: Vi estas malpermesata atingi ĉi tiun paĝon.

en: Authorize file system changes
eo: Rajtigu dosiersistemajn ŝanĝojn

en: It appears you have reached this page in error.
eo: Ŝajnas ke vi atingis ĉi tion paĝon erare.

en: Congratulations, you installed @drupal!
eo: Gratulon, vi instalis @drupal!

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
eo: Neebla daŭrigi, nul disponeblaj metodoj de dosiertransigo

en: Connection method
eo: Metodo de konekto

en: Enter connection settings
eo: Entajpu konektajn agordojn

en: @backend connection settings
eo: @backend konektaj agordoj

en: Change connection type
eo: Ŝanĝu konektan tipon

en: Site under maintenance
eo: Retejo sub prizorgado

en: Required field
eo: Postulata kampo

[ctx: Long month name]
en: January
eo: Januaro

[ctx: Long month name]
en: February
eo: Februaro

[ctx: Long month name]
en: March
eo: Marto

[ctx: Long month name]
en: April
eo: Aprilo

[ctx: Long month name]
en: May
eo: Majo

[ctx: Long month name]
en: June
eo: Juno

[ctx: Long month name]
en: July
eo: Julo

[ctx: Long month name]
en: August
eo: Augusto

[ctx: Long month name]
en: September
eo: Septembro

[ctx: Long month name]
en: October
eo: Oktobro

[ctx: Long month name]
en: November
eo: Novembro

[ctx: Long month name]
en: December
eo: Decembro

en: Parent link
eo: Supera ligilo

en: User verification status in comments
eo: Stato de kontrolo de uzantoj en komentoj

en: UUID
eo: Unika uzantonomero

en: Thousand marker
eo: Mil markilo

en: Display prefix and suffix.
eo: Montru prefikso kaj sufikso.

en: - Select a value -
eo: - Selektu valoron -

en: View mode
eo: Vidoreĝimo

en: Next steps
eo: Proksimaj paŝoj

en: String settings
eo: Agordoj de signovicoj

en: Use field label instead of the "On value" as label
eo: Uzu la etikedon de la kampo anstataŭ la "Ŝaltita valoron" kiel etikedon

en: Logo settings
eo: Agordo de emblemo

en: Logo path
eo: Dosierindikilo de emblemo

en: Third party settings
eo: Agordo de eksteraj liverantoj

en: Use the default shortcut icon supplied by the theme
eo: Uzu la defaŭltan fulmbildeton provizitan de la haŭto

en: Custom output for TRUE
eo: Tajlorita eligo por "VERA"

en: Custom output for FALSE
eo: Tajlorita eligo por "MALVERA"

en: Type of item to reference
eo: Speco de referencata elemento

en: Reference method
eo: Metodo de referencado

en: Create referenced entities if they don't already exist
eo: Kreu referencatajn entojn se ili ne jam ekzistas

en: Entity display
eo: Vidigo de ento

en: Entity form display
eo: Vidigo de la formularo de ento

en: Field formatters
eo: Strukturigiloj por kampoj

en: PHP date format
eo: PHP formiĝo de dato

en: Size of URI field
eo: Grandeco de URI kampo

en: URI field
eo: URI kampo

en: Action configuration
eo: Agordo de ago

en: Route Name
eo: Nomo de vojo

en: Route Params
eo: Parametroj de vojo

en: Param
eo: Parametro

en: Configuration dependencies
eo: Dependecoj de agordoj

en: Theme dependencies
eo: Dependecoj de haŭtoj

en: Admin info
eo: Administranta informo

en: Entity view mode settings
eo: Agordoj de la modo de vidigo por entoj

en: Target entity type
eo: Celata speco de ento

en: Entity form mode settings
eo: Agordo de la reĝimo de la ento-formularo

en: View or form mode machine name
eo: Maŝinnomo de reĝimo de formularo aŭ vidigo

en: Field display setting
eo: Agordoj de la vidigo de kampo

en: Text field display format settings
eo: Agordoj de la vidiga strukturo de tekstaj kampoj

en: Sort settings
eo: Agordoj de ordigado

en: Entity reference autocomplete (Tags style) display format settings
eo: Agordoj de la vidiga strukturo de aŭtomate kompletigitaj (en la stilo de markoj) ento-referencataj kampoj

en: Entity reference autocomplete display format settings
eo: Agordoj de la vidiga strukturo de ento-referencataj aŭtomataj kompletigiloj

en: - Hidden - format settings
eo: - Kaŝita - agordoj de strukturo

en: Integer settings
eo: Agordoj de enjeroj

en: Decimal settings
eo: Agordoj de decimalaj interpunkcioj

en: Float settings
eo: Agordoj de glitpunktnombroj

en: Number decimal display format settings
eo: Agordoj de la vidiga struktura de numeraj decimaloj

en: Number unformatted display format settings
eo: Nombro unformatted display formato agordojn

en: Number default display format settings
eo: Defaŭltaj agordoj de la vidiga strukturo de numeroj

en: Single on/off checkbox format settings
eo: Agordoj de la strukturo de Unuopaj ŝaltita/malŝaltitaj markobutoj

en: Context assignments
eo: Atribuoj de kunteksto

en: Display variant
eo: Variaĵoj de vidigo

en: Format type machine name
eo: Maŝinnomo de la speco de strukturo

en: Boolean settings
eo: Agordoj de buleaj valoroj

en: On label
eo: Sur etikedo

en: Off label
eo: For de etikedo

en: Base field bundle override
eo: Transpaso por la fasko de bazkampo

en: Datetime timestamp display format settings
eo: Agordoj de la vidiga strukturo de datotempaj tempindikoj

en: Boolean checkbox display format settings
eo: Agordoj de la vidiga strukturo de buleaj markobutonoj

en: Default value callback
eo: Funkcio vokita per referenco pri defaŭlta valoro

en: URI as link display format settings
eo: URI kiel ligilo display formato agordojn

en: Configuration entity dependencies
eo: Dependecoj de agordaj entoj

en: Content entity dependencies
eo: Dependecoj de enhavaj entoj

en: Enforced configuration dependencies
eo: Efikigitaj dependecoj de agordoj

en: String (long) settings
eo: Agordoj de Signovicoj (longaj)

en: URI settings
eo: Agordoj de URI

en: Database storage size
eo: Grandeco de memoro de la datumbazo

en: Text with text format
eo: Teksto kun tekstformo

en: Field widgets
eo: Fenestraĵoj por kampoj

en: Field widget
eo: Fenestraĵo por kampoj

en: Widget type machine name
eo: Maŝinnomo de speco de fenestraĵo

en: Textarea display format settings
eo: Agordoj de la vidiga strukturo de tekstokampegoj

en: Email field display format settings
eo: Agordoj de la vidiga strukturo de retpoŝtadresaj kampoj

en: Link to the entity
eo: Ligilo al la ento

en: Number integer display format settings
eo: Nombro entjera display formato agordojn

en: Entity reference field storage settings
eo: Agordoj pri konservado de ento-referencataj kampoj

en: Entity reference field settings
eo: Agordoj de ento-referencataj kampoj

en: Entity reference selection plugin settings
eo: Agordoj de kromaĵo por elekto de referencataj entoj

en: Display in native language
eo: Vidigu en denaska lingvo

en: Contains US ASCII characters only
eo: Enhavas nur US-askiajn signojn

en: Timestamp display format settings
eo: Tempstampo display formato agordojn

en: Plural variants
eo: Pluralaj variantoj

en: Default configuration hash
eo: Haketo de defaŭlta agordo

en: Size of email field
eo: Grandeco de retpoŝto kampo
