Drupal core (all releases) - en to jv translation catalogue (1206 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Pages
jv: Kācā

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: Approve
jv: Sarujuk

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Username
jv: Jeneng Panganggo

en: Email address
jv: Alamat Email

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Replies
jv: Balesan

en: Closed
jv: Ditutup

en: yes
jv: ya

en: List
jv: Daftar

en: Subject
jv: Subyek

en: Actions
jv: Aksi

en: disabled
jv: mati

en: Confirm
jv: Konfirmasi

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Disable
jv: Dipaténi

en: Explanation or submission guidelines
jv: Katrangan utāwā petunjuk pengiriman

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Administration
jv: Pengelolaan

en: Comments
jv: Komèntar

en: More
jv: Lengkapé

en: Action
jv: Aksi

en: new
jv: anyar

en: The title of the block as shown to the user.
jv: Judhul blok sing ditudhuhna marang panganggo.

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Content types
jv: Tipe kontèn

en: Homepage
jv: Kācā ngarep

en: Home page
jv: Kaca ngarep

en: Overview
jv: Sekilas

en: File information
jv: Informasi berkas

en: File
jv: Berkas

en: Tag
jv: Tautan

en: Advanced options
jv: Opsi lanjutan

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Size
jv: Ukuran

en: Links
jv: Tautan

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: Weekly
jv: Saben minggu

en: None
jv: Nihil

en: Display settings
jv: Sétingan Display

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibaléknā.

en: Number
jv: Angka

en: Message
jv: Pesen

en: No log messages available.
jv: Ora ānā pesen log sing disediaknā.

en: Password
jv: Sandhi

en: Block settings
jv: Setelan blok

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Weight
jv: Urutan

en: The configuration options have been saved.
jv: Opsi konfigurasi uwis disimpen.

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Help text
jv: Teks pitulungan

en: Types
jv: Tipe

en: Required
jv: Mbutuhaké

en: Parent
jv: Induk

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
jv: Kācā sing nduwéni tingkatan diurutaké miturut bobot banjur miturut judhul.

en: Depth
jv: Jerone

en: none
jv: ora ana

en: Category
jv: Kategori

en: Add container
jv: Tambah kontainer

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: edit container
jv: sunting kontainer

en: Go to previous page
jv: Kācā sakdurungé

en: Go to parent page
jv: Kācā indhunge

en: Go to next page
jv: Kācā terusané

en: Import
jv: Ngimpor

en: Book
jv: Buku

en: Export
jv: Ngékspor

en: Node ID
jv: ID Node

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Save
jv: Simpen

en: Help
jv: Pitulungan

en: True
jv: Bener

en: False
jv: Salah

en: Default
jv: Gawan

en: Summary
jv: Rangkuman

en: Update
jv: Dianyari

en: Open
jv: Dibuka

en: Blank
jv: Kosong

en: Sunday
jv: Minggu

en: Monday
jv: Senén

en: Tuesday
jv: Selasa

en: Wednesday
jv: Rebo

en: Thursday
jv: Kemis

en: Friday
jv: Jemuah

en: Saturday
jv: Setu

en: Core
jv: Inti

en: Icon
jv: Ikon

en: Time
jv: Wektu

en: Access
jv: Akses

en: Add
jv: Tambah

en: View
jv: Tampilan

en: History
jv: Sejarah

en: Filename
jv: Jeneng File

en: General discussion
jv: Diskusi umum

en: edit forum
jv: sunting forum

en: Forum name
jv: Jeneng forum

en: Refresh
jv: Anyari

en: Anchor
jv: Jangkar

en: Display
jv: Tampilan

en: Node type
jv: Tipe node

en: Advanced settings
jv: Sétingan lanjutan

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: never
jv: ora tau

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Text
jv: Teks

en: Theme
jv: Tema

en: Add forum
jv: Tambah forum

en: Keywords
jv: Tembung kunci

en: Preview comment
jv: Tudhuhnā komèntar

en: Advanced search
jv: Golékan mahir

en: Unknown
jv: Ora dikenal

en: Attachment
jv: Sisipan

en: Upload
jv: Unggah

en: Mail
jv: Surat

en: Database type
jv: Tipe Database

en: User
jv: Panganggo

en: Content type
jv: Tipe kontèn

en: Continue
jv: Lanjutna

en: Configure
jv: Konfigurasi

en: file
jv: berkas

en: Error
jv: Salah

en: Options
jv: Opsi

en: Contact
jv: Kontak

en: no
jv: ora

en: Created
jv: Digawé

en: Sent email to %recipient
jv: Kirimānā email marang %recipient

en: The subject of the message.
jv: Judhulé surat.

en: Create
jv: Gawé

en: Separator
jv: Watesan

en: Exclude
jv: Kejābā

en: Expanded
jv: Mekarnā

en: Parent item
jv: Item indhukan

en: Add child page
jv: Tambah kācā anakan

en: Printer-friendly version
jv: Versi cetakan suméh

en: Content type for child pages
jv: Tipe kontèn kanggo kācā anakan

en: Update options
jv: Opsi paling anyar

en: Remove from outline
jv: Buang sākā outline

en: Unknown export format.
jv: Format ékspor sing ora dikenal.

en: All
jv: Kabèh

en: Active
jv: Aktif

en: Last post
jv: Kiriman terakhir

en: Access denied
jv: Akses ditolak

en: Year
jv: Tahun

en: Date format
jv: Format tanggal

en: Add content
jv: Nambah kontèn

en: Page title
jv: Judhul kācā

en: Block
jv: Blok

en: Add block
jv: Tambah blok

en: Page
jv: Kācā

en: Pager ID
jv: ID Pager

en: 1 minute | @count minutes
jv[0]: 1 menit
jv[1]: @count menit

en: 1 hour | @count hours
jv[0]: Sejam
jv[1]: @count jam

en: 1 day | @count days
jv[0]: Sedinā
jv[1]: @count dina

en: Configuration saved.
jv: Konfigurasi uwis disimpen.

en: Site name
jv: Jeneng Situs

en: Site slogan
jv: Sesanti situs

en: Module
jv: Modul

en: Never
jv: Ora tahu

en: Check manually
jv: Ngecèk kanthi manual

en: Up to date
jv: Paling anyar

en: Recipients
jv: Penerima

en: Selected
jv: Kepilih

en: Your name
jv: Jenengmu

en: Menu link
jv: Tautan menu

en: To
jv: Marang

en: Custom
jv: Kostum

en: Visibility
jv: Sing dikétokne

en: Roles
jv: Parāgā

en: Revision ID
jv: ID revisi

en: Comment
jv: Komèntar

en: Comment ID
jv: ID Komèntar

en: Hostname
jv: Jeneng Host

en: Score
jv: Skor

en: Published
jv: Dipacak

en: Filter
jv: Saring

en: Location
jv: Lokasi

en: Title field label
jv: Judul field

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Sticky at top of lists
jv: Dipacak nang daftar pucuk

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Log message
jv: Pesen log

en: File ID
jv: ID berkas

en: File name
jv: Jeneng berkas

en: File size
jv: Ukuran berkas

en: Time zone
jv: Zona wektu

en: Severity
jv: Kerawanan

en: Field name
jv: Jeneng field

en: Field type
jv: Jinis field

en: Fields
jv: Field

en: Contains
jv: Ngandhut

en: Count
jv: Jumlah

en: Original image
jv: Gambar asli

en: Heading
jv: Irahan

en: Warning
jv: Weling

en: Items
jv: Item

en: Nodes
jv: Node

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Advanced
jv: Mahir

en: Sort order
jv: Prentah urutan

en: Up
jv: Munggah

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: Maximum
jv: Maksimal

en: Scale
jv: Skala

en: Plain text
jv: Teks biasa

en: Month
jv: Wulan

en: Details
jv: Lengkapé

en: Widget
jv: Piranti

en: Last reply
jv: Balesan terakhir

en: Unlimited
jv: Ora ānā batesé

en: Enter a valid username.
jv: Iséknā jeneng panganggo sing bener.

en: Owner
jv: Sing duwé

en: Recipient
jv: Penerima

en: Administer content
jv: Pengelola kontèn

en: General
jv: Umum

en: Egypt
jv: Mesir

en: Israel
jv: Israél

en: New Zealand
jv: Selandia Baru

en: Cuba
jv: Kuba

en: Brazil
jv: Brasil

en: Japan
jv: Jepang

en: Poland
jv: Polandia

en: Portugal
jv: Portugis

en: Singapore
jv: Singapura

en: Day
jv: Dina

en: Table
jv: Tabel

en: Mon
jv: Sen

en: Tue
jv: Sel

en: Wed
jv: Reb

en: Thu
jv: Kem

en: Fri
jv: Jem

en: Sat
jv: Set

en: Sun
jv: Mgg

en: May
jv: Mei

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Security
jv: Jagabaya

en: Align
jv: Rata

en: Background color
jv: Warna Background

en: Navigation
jv: Navigasi

en: Color
jv: Kelir

en: Role
jv: Parāgā

en: Ignore
jv: Abai

en: Link text
jv: Teks pranala

en: Add new comment
jv: Tambah komèntar anyar

en: String
jv: Tembung

en: Case
jv: Kasus

en: Referrer
jv: Dirujuk nang

en: Maximum length
jv: Dawa maksimal

en: Rows
jv: Baris

en: Optional
jv: Ora kudu

en: IP Address
jv: Alamat IP

en: The comment and all its replies have been deleted.
jv: Komèntar karo balesan-balesané uwis dibusak.

en: Preformatted
jv: Pra format

en: Save settings
jv: Nyimpen setingan

en: Germany
jv: Jerman

en: Default language
jv: Basa gawan asliné

en: American Samoa
jv: Samoa Amerika

en: Brunei
jv: Brunei Darussalam

en: Cambodia
jv: Kamboja

en: Cameroon
jv: Kamerun

en: Canada
jv: Kanada

en: Dominica
jv: Dominika

en: Dominican Republic
jv: Republik Dominika

en: Ecuador
jv: Ekuador

en: France
jv: Perancis

en: Greece
jv: Yunani

en: Guatemala
jv: Guatémala

en: Hungary
jv: Hungaria

en: Iceland
jv: Islandia

en: Ireland
jv: Irlandia

en: Italy
jv: Italia

en: Kenya
jv: Kénya

en: Lebanon
jv: Libanon

en: Liberia
jv: Libéria

en: Luxembourg
jv: Luksemburg

en: Madagascar
jv: Madagaskar

en: Maldives
jv: Maladewa

en: Mexico
jv: Méksiko

en: Monaco
jv: Monako

en: Mozambique
jv: Mozambik

en: Netherlands
jv: Belanda

en: New Caledonia
jv: Kaledonia Baru

en: Nicaragua
jv: Nikaragua

en: North Korea
jv: Korea Utara

en: Northern Mariana Islands
jv: Kepulauan Mariana Lor

en: Norway
jv: Norwegia

en: Papua New Guinea
jv: Papua Nugini

en: Philippines
jv: Filipina

en: Slovakia
jv: Slowakia

en: South Africa
jv: Afrika Selatan

en: Spain
jv: Spanyol

en: Sweden
jv: Swedia

en: Switzerland
jv: Swiss

en: Syria
jv: Suriah

en: Turkmenistan
jv: Turkménistan

en: Ukraine
jv: Ukraina

en: United Arab Emirates
jv: Uni Emirat Arab

en: United Kingdom
jv: Inggris

en: United States
jv: Amerika Serikat

en: Uzbekistan
jv: Uzbékistan

en: Venezuela
jv: Vénézuéla

en: Yemen
jv: Yaman

en: Zimbabwe
jv: Zimbabwé

en: Database username
jv: Panganggo database

en: Database password
jv: Sandi database

en: Database name
jv: Jeneng database

en: Size of textfield
jv: Ukuran field tèks

en: Authoring information
jv: Katrangan panulisan

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: Leave blank for %anonymous.
jv: Kosongna waé kanggo @anonymous.

en: Hidden
jv: Umpetan

en: Undefined
jv: Durung didefinisi

en: Key
jv: Kunci

en: Allowed HTML tags
jv: Tag HTML sing diidinaké

en: Add menu
jv: Tambah menu

en: No items selected.
jv: Ora ānā item kapilih.

en: The update has been performed.
jv: Update uwis dilakoaké.

en: published
jv: dipacak

en: Select all rows in this table
jv: Pilih kabèh baris nang tabel iki

en: Deselect all rows in this table
jv: Ngilangi pilihan kabèhan baris nang tabel iki

en: Front page
jv: Kācā Ngajeng

en: Deleted
jv: Dibusak

en: Languages
jv: Bāsā-bāsā

en: Topics
jv: Topik-topik

en: Topic
jv: Topik

en: Allowed values list
jv: Daftar nilai sing disediaknā

en: Edit menu
jv: Sunting menu

en: Delete menu
jv: Busak menu

en: Publishing options
jv: Opsi penerbitan

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Minimum height
jv: Dhuwur minimal

en: Minimum width
jv: Ambā minimal

en: Configure block
jv: Konfigurasi Blok

en: Aug
jv: Agu

en: Oct
jv: Okt

en: Nov
jv: Nop

en: Dec
jv: Des

en: Select list
jv: Daftar pilih

en: Posts
jv: Kiriman

en: Workflow
jv: Alur kerja

en: Randomize
jv: Diacak

en: Revert
jv: Baléknā

en: Greater than
jv: Luwih sākā

en: Less than
jv: Kurang sākā

en: Choice
jv: Pilihan

en: Log out
jv: Metu log

en: characters
jv: karakter

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: Site information
jv: Informasi situs

en: Enabled filters
jv: Saringan sing urip

en: Syndicate
jv: Sindikasi

en: Books
jv: Buku

en: Forums
jv: Forum

en: Revisions for %title
jv: Pengubahan kanggo %title

en: Revision
jv: Perubahan

en: The specified passwords do not match.
jv: Kode sandhi ora cocok.

en: Session
jv: Sési

en: No forums defined
jv: Ora ānā forum sing digawé

en: This topic has been moved
jv: Topik iki uwis dipindhah

en: Permissions
jv: Kawenangan

en: Your settings have been saved.
jv: Sétinganmu uwis disimpen.

en: Date created
jv: Tanggal digawé

en: South Korea
jv: Korea Selatan

en: Not published
jv: Ora dipacak

en: Menu settings
jv: Sétingan menu

en: Unformatted
jv: Tanpa formatan

en: @type: deleted %title.
jv: @type: dibusak %title.

en: Allowed file extensions
jv: Ekstensi file sing diidinaké

en: New comments
jv: Komèntar anyar

en: Redirect to URL
jv: Alihna marang URL

en: Revision of %title from %date
jv: Revisi %title sākā %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
jv: Jeneng panganggo sākā panganggo sing arep diwénéhi hak kepemilikan.

en: Delete action
jv: Busak aksi

en: The action has been successfully saved.
jv: Aksi iki suksés disimpen.

en: not published
jv: ora dipacak

en: Published comments
jv: Komèntar sing dipacak

en: Comment settings
jv: Pangaturan komèntar

en: Sticky
jv: Pucuk

en: Default options
jv: Opsi gawan

en: Contact settings
jv: Ngatur kontak

en: Processing
jv: Lagi proses

en: File upload error. Could not move uploaded file.
jv: Ngunggah file gagal. Ora bisa mindhahaké berkas.

en: Shortcuts
jv: Sidhatan

en: Default value
jv: Biji gawan

en: Alternate text
jv: Teks alternatif

en: Not translated
jv: Ora diterjemahna

en: Location of comment submission form
jv: Lokasi kanggo form pengisian komentar

en: Underlined
jv: Garis ngisor

en: Croatia
jv: Kroasia

en: Block description
jv: Katrangan blok

en: Blocks
jv: Blok

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
jv: Natani blok kontèn endi waé sing arep dikétokaké nang sidebar situs Sampéyan lan/utāwā region liyané.

en: Save blocks
jv: Nyimpen blok

en: The block settings have been updated.
jv: Sétingan blok uwis diubah.

en: Save block
jv: Simpen blok

en: The block configuration has been saved.
jv: Pengaturan blok uwis disimpen.

en: Menus
jv: Menu

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
jv: Sembarang owahan arep diilangi. Aksi iki ora bisa dibalékaké.

en: Above
jv: Ndhuwur

en: Default time zone
jv: Zona wektu standar

en: Add another item
jv: Tambah item liyané

en: Manage fields
jv: Nata field

en: Used in
jv: Digunakaké nang

en: The update has encountered an error.
jv: Proses nganyari ngalami kesalahan.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
jv[0]: 1 item sukses diproses:
jv[1]: @count item sukses diproses:

en: Decimal
jv: Desimal

en: Float
jv: Pecahan

en: Precision
jv: Ketepatan

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
jv: Junlah digit kanggo disimpen nang database, kalebu jumlah angka nang sebelah kanan tandha desimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
jv: Jumlah digit angka nang sebelah kanan tandha desimal.

en: Decimal marker
jv: Tandha desimal

en: Check boxes/radio buttons
jv: Cekboks/tombol radio

en: Single on/off checkbox
jv: Kotak cénthang on/off tunggal

en: Text area (multiple rows)
jv: Kotak tèks (barisé akèh)

en: Index
jv: Indek

en: Permalink
jv: Tautan jejeg

en: 1 minute
jv: 1 menit

en: Anonymous commenting
jv: Komèntar sākā jeneng ora dikenal

en: Anonymous posters may not enter their contact information
jv: Pengirim anonim ora bisa mlebu informasi kontak

en: Anonymous posters may leave their contact information
jv: Pengirim anonim bisa ninggalaké informasi kontak

en: Anonymous posters must leave their contact information
jv: Pengirim anonim kudu ninggalaké informasi kontak

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
jv: Isine field iki dadi duwéké pribadi lan ora ditontonaké marang umum.

en: Date - newest first
jv: Tanggal - sing paling anyar pertama

en: Date - oldest first
jv: Tanggal - sing paling lawas terakhir

en: 1 comment | @count comments
jv[0]: 1 komèntar
jv[1]: @count komèntar

en: Show descriptions
jv: Tampilna katrangané

en: Subtitle
jv: Sub judul

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: Menu link title
jv: Judul pranala menu

en: Menu name
jv: Jeneng menu

en: 1 second | @count seconds
jv[0]: 1 detik
jv[1]: @count detik

en: Edit container
jv: Sunting kontainer

en: Reply
jv: Balesan

en: Hot topic threshold
jv: Wates topik gayeng

en: Topics per page
jv: Topik per kācā

en: Posts - most active first
jv: Kiriman - paling aktif di dhisiknā

en: Posts - least active first
jv: Kiriman - paling ora aktif didhisikna

en: URL path settings
jv: Sétingan URL path

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbaléknā nang revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak revisi sākā %revision-date?

en: Maximum upload size
jv: Ukuran maksimal file unggahan

en: Space
jv: Spasi

en: New forum topics
jv: Forum topik anyar

en: More help
jv: Bantual selengkapé

en: Resize
jv: Ngubah ukuran

en: The directory %directory does not exist.
jv: Direktori %directory ora ana.

en: No comments available.
jv: Ora ānā komèntar sing cumawis.

en: Rebuild permissions
jv: Mbangun ulang kawenangan

en: @type: updated %title.
jv: @type: diubah %title.

en: @type: added %title.
jv: f@type: dirambah %title.

en: Path to custom logo
jv: Path marang logo kostum

en: - None selected -
jv: - Ora ānā sing dipilih -

en: Alias
jv: Singlon

en: Account settings
jv: Pangaturan akun

en: Number of topics
jv: Jumlah topik

en: Active forum topics
jv: Forum topik aktif

en: Read the latest forum topics.
jv: Maca topik forum terakhir.

en: Book navigation
jv: Navigasi buku

en: 1 year | @count years
jv[0]: 1 tahun
jv[1]: @count tahun

en: 1 week | @count weeks
jv[0]: 1 minggu
jv[1]: @count minggu

en: 1 min | @count min
jv[0]: 1 mnt
jv[1]: @count mnt

en: 1 sec | @count sec
jv[0]: 1 dtk
jv[1]: @count dtk

en: Send message
jv: Kirim pesen

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Allow Upscaling
jv: Oléh digedhéaké

en: Rotation angle
jv: Sudhut puteran

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
jv: Angka derajat sing kanggo muter gambar. Angka positif searah jarum jam, angka negatif kewalikané arah jarum jam.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
jv: Acakānā sudut puteran kanggo saben gambar. Sudut nang dhuwur iki digunakaké kanggo puteran maksimum.

en: Flush
jv: Resiki

en: Locked
jv: Dikunci

en: Check for updates
jv: Priksa sing luwih anyar

en: Can not determine status
jv: Ora bisa ngenali status

en: Field settings
jv: Sétingan field

en: Edit forum
jv: Sunting forum

en: Default order
jv: Préntah gawan

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
jv: Iki vokabulari kanggo ndisain forum. Sakpérangan opsi vokabulari normal iki uwis dibuwang.

en: Leave shadow copy
jv: Tinggalna salinan bayangan

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
jv: Yén Sampéyan mindhah topik iki, Sampéyan bisa ninggalaké pranala nang forum lawas marang forum anyar.

en: Container name
jv: Jeneng Kontainer

en: forum container
jv: kontainer forum

en: Created new @type %term.
jv: Gawé @type anyar %term.

en: The @type %term has been updated.
jv: @type %term iki uwis dianyari.

en: Containing any of the words
jv: Isiné sembarang tembung

en: Containing the phrase
jv: Isiné wāndā

en: Containing none of the words
jv: Ora ānā isiné tetembungan

en: Only of the type(s)
jv: Namung jinising

en: Content ranking
jv: Peringkat kontèn

en: Keyword relevance
jv: Gumantung tembung kunci

en: Number of comments
jv: Jumlah komèntar

en: Factor
jv: Faktor

en: Expand layout to include descriptions.
jv: Megaraké tata-letak kanggo ngiséni katrangané.

en: Hide descriptions
jv: Umpetna katrangané

en: Compress layout by hiding descriptions.
jv: Tetelānā tata-letak kanggo ngumpetna katrangané.

en: Content ID
jv: ID kontèn

en: About
jv: Ngenani

en: Maximum link text length
jv: Dawa maksimum teks pranala

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
jv: ORL luwih dawa sākā jumlah karakter iki arep dikurangi kanggo njaga dawané teks sing ngrusak formatan teks. Pranalané dhéwé tetep dijaga; namung bagéyan teks pranala sing dikurangi.

en: Install profile
jv: Masang profil

en: File directory
jv: Direktori berkas

en: The content access permissions have been rebuilt.
jv: Kawenangan hak aksés kontèn uwis dibangun ulang.

en: sort by @s
jv: urutaké karo @s

en: Manage actions
jv: Natani aksi

en: Action type
jv: Jinis aksi

en: Display a message to the user
jv: Tudhuhna pesen marang panganggo

en: Unpublish comment containing keyword(s)
jv: Komèntar ora dipacak sing ngandhut tembung

en: - Select -
jv: - Pilih -

en: Path prefix
jv: Awalan path

en: Auto-reply
jv: Balesan otomatis

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
jv: Opsi balesan-otomatis. Kosongi waé yén Sampéyan ora péngin ngirimi panganggo pesen balesan-otomatis.

en: Text to display
jv: Teks sing ditampilna

en: New posts
jv: Kiriman anyar

en: Translate
jv: Terjemahna

en: File to import not found.
jv: Berkas sing diimpor ora ana.

en: Save translations
jv: Simpen terjemahan

en: Create @name
jv: Gawé @name

en: Not enabled
jv: Ora bisa

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
jv: Pitudhuh kanggo panganggo ditampilaké nang ngisor field nang form suntingan. <br />Kode HTML sing diidinaké: @tags

en: Web services
jv: Layanan web

en: Effect
jv: Efék

en: Error message
jv: Pesen kesalahan

en: Change book (update list of parents)
jv: Ngowahi buku (nganyari daftar indhung)

en: Manage your site's book outlines.
jv: Natani cengkorongan buku situs Sampéyan.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
jv: Merga alasan keamanan, berkas unggahanmu diganti jenengé dadi %filename.

en: User account
jv: Akun panganggo

en: Acronym
jv: Singkatan

en: pixels
jv: piksel

en: 1 month | @count months
jv[0]: sewulan
jv[1]: @count wulan

en: done
jv: rampung

en: Direction
jv: Arah

en: Drupal core
jv: Inti Drupal

en: Book navigation block display
jv: Tampilan blok navigasi buku

en: Password field is required.
jv: Field sandhi kudu diisi.

en: Confirm password
jv: Ketik ulang sandhiné

en: Montenegro
jv: Monténégro

en: Warning message
jv: Welingan

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
jv: File %file ora bisa disimpen, merga ānā kesalahan sing ora di ngerteni.

en: The specified file %name could not be uploaded.
jv: File %name ora bisa diunggah.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
jv: Namung berkas sing nganggo éksténsi iki sing diidinaké: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
jv: Ukuran berkas %filesize ngluwihi maksimum ukuran berkas %maximize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
jv: Ukuran berkas %filesize ngluwihi disk quota %quota.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
jv: Pangunggahan gagal. Ora bisa mindhahaké berkas %file marang tujuan %destination.

en: Add to book outline
jv: Tambah nang cengkorongan buku

en: outdated
jv: kadaluwarsa

en: Save and continue
jv: Simpen lan lanjutaké

en: IP address
jv: Alamat IP

en: Maximum height
jv: Dhuwur maksimum

en: Maximum width
jv: Amba maksimum

en: Timor-Leste
jv: Timor Wétan

en: Decimal point
jv: Titik desimal

en: Book outline
jv: Cengkorongan buku

en: This will be the top-level page in this book.
jv: Iki arep dadi kācā tingkatan paling dhuwur nang buku iki.

en: Revision information
jv: Katrangan revisi

en: View comment
jv: Ndeleng komèntar

en: Comma
jv: Koma

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
jv: Sembarang balesan nang komèntar iki arep diilangi. Aksi iki ora bisa dibalékaké.

en: Publish the selected comments
jv: Pacak komenter sing kepilih

en: Unpublish the selected comments
jv: Ajā dipacak komenter sing kepilih

en: (No subject)
jv: (Ora ānā subyek)

en: Default image
jv: Gambar gawan

en: Posted in
jv: Dikirim nang

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
jv: Komèntar: ngirimi komèntar ora resmi utāwā ngirimi komèntar marang posting sing ditutup %subject.

en: The size of the file.
jv: Ukuran berkas.

en: The MIME type of the file.
jv: Tipe MIME berkas.

en: @type %title has been created.
jv: @type %title uwis digawé .

en: @type %title has been updated.
jv: @type %title uwis dianyari.

en: The post could not be saved.
jv: Kiriman ora biosa disimpen.

en: Filter settings
jv: Setingan filter

en: No help is available for module %module.
jv: Ora ānā pitulungan sing cumawis kanggo modul %module.

en: @module administration pages
jv: Kācā administrasi @module

en: Add language
jv: Tambah bāsā

en: Comments per page
jv: Komèntar per kācā

en: The file could not be uploaded.
jv: Berkas ora bisa diunggah.

en: Collaboration
jv: Kolaborasi

en: Administration pages
jv: Kācā pengaturan

en: Add link
jv: Tambah tautan

en: View comments
jv: Nonton komèntar

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
jv: %name: field iki ora bisa nampung luwih sākā @count biji.

en: Vertical Tabs
jv: Tabs vertikal

en: Not in book
jv: Ora kalebu buku

en: New book
jv: Buku anyar

en: By @name on @date
jv: Nang @name tanggal @date

en: By @name
jv: Nang @name

en: Not in menu
jv: Ora kalebu menu

en: No alias
jv: Tanpa alias

en: Initializing.
jv: Kenalan.

en: An error has occurred.
jv: Ānā kesalahan.

en: Your page will be a part of the selected book.
jv: Kācā Sampéyan arep dadi bagéyan buku sing kepilih.

en: 0 sec
jv: 0 dtk

en: Filter log messages
jv: Penyaring pesen log

en: You must select something to filter by.
jv: Sampéyan kudu milih salah sijiné kanggo nyaring.

en: New revision
jv: Revisi anyar

en: Abbreviation
jv: Singkatan

en: Inserted
jv: Disisipaké

en: The title of the comment.
jv: Judhul komèntar.

en: Comment count
jv: Jumlah komèntar

en: contact
jv: kontak

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
jv: Nggoléki kanggo rong tetembungan sing béda nganggo huruf gédhé <strong>OR</strong>. Contoné, <strong>kucing OR segawon</strong>.

en: Language settings
jv: Ngatur bāsā

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
jv: Nyoba nge-cron ulang nalikā uwis mlaku.

en: Cron run completed.
jv: Cron uwis rampung dilakokaké.

en: The maximum length of the field in characters.
jv: Dawané field maksimum nang satuan karakter.

en: Machine-readable name
jv: Jeneng gampangé-mesin

en: Language name
jv: Jeneng bāsā

en: Edit language
jv: Sunting bāsā

en: The content type %name has been updated.
jv: Tipe konten %name uwis diupdate.

en: The content type %name has been added.
jv: Tipe konten %name uwis ditambah.

en: Contact form
jv: Formulir kontak

en: Requirements problem
jv: Ānā masalah persyaratan

en: Database configuration
jv: Konfigurasi database

en: Select an installation profile
jv: Pilih profil instalasiné

en: Choose language
jv: Pilihānā bāsā

en: No profiles available
jv: Ora ānā profil sing cumawis

en: Drupal already installed
jv: Drupal uwis siap dipasang

en: Installing @drupal
jv: Lagi masang @drupal

en: The installation has encountered an error.
jv: Instalasi nemoknā kesalahan.

en: Configure site
jv: Pangaturan situs

en: Installed %module module.
jv: Masang modul %module.

en: Choose profile
jv: Pilihānā profil

en: Verify requirements
jv: Verifikasi persyaratan

en: Set up database
jv: Nyéting databasae

en: Set up translations
jv: Nyéting terjemahan

en: Install site
jv: Masang situs

en: Finish translations
jv: Rampung nerjemahaké

en: Update notifications
jv: Cathetan update

en: Check for updates automatically
jv: Priksa kanggo update otomatis

en: 1 byte | @count bytes
jv[0]: 1 byte
jv[1]: @count byte

en: Right to left
jv: Tengen mangiwā

en: Left to right
jv: Kiwā manengen

en: Add custom language
jv: Tambah bāsā liyané

en: Save language
jv: Nyimpen bāsā

en: Direction that text in this language is presented.
jv: Pengarahan tèks kuwi nang bāsā iki uwis dituduhnā.

en: String contains
jv: Isi tembungé

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
jv: Kosongnā kanggo nampilna kabèh tenbung. Penggolékan iki mbédaknā huruf gedhé-cilik.

en: Search in
jv: Goleki nang

en: Both translated and untranslated strings
jv: Kaloroné tembung sing diterjemahna utāwā durung diterjemahna

en: Only translated strings
jv: Namung tembung sing diterjemahna

en: Only untranslated strings
jv: Namung tembung sing durung diterjemahna

en: Languages not yet added
jv: Bāsā-bāsā durung ditambahnā

en: The language %language has been created.
jv: Basa %language uwis di gawé.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
jv: Tembung sing dikirim isiné ānā kode HTML sing ora diidinaké: %string

en: Importing interface translations
jv: Ngimpor terjemahan polatan

en: Error importing interface translations
jv: Gagal ngimpor terjemahan polatan

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
jv: Ānā usaha pengiriman tembung terjemahan nganggo kode HTML sing dilarang: %string

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
jv: Nganyari berkas terjemahan Javascript kanggo bāsā %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
jv: Gawé berkas terjemahan Javascript kanggo bāsā %language.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
jv: Nemokaké kaluputan nalikā gawé  berkas terjemahan Javascript kanggo bāsā %language.

en: No blocks in this region
jv: Ora ānā blok nang region iki

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
jv: Blok %info ditandhani dadi region ora sah %region lan uwis dipaténi.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
jv: Tipe konten kanggo pranala %add-link kudu salah sijining pilihan sing dadi tipe buku outline sing diidinaké.

en: Save book pages
jv: Simpen kācā buku

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
jv: Buku iki uwis diowahi nang panganggo liya, owahan iki ora bisa disimpen.

en: Title changed from %original to %current.
jv: Judhul diowahi sākā %original marang %current.

en: Updated book %title.
jv: Nganyari buku %title.

en: book: updated %title.
jv: buku: nganyari %title.

en: Update book outline
jv: Nganyari cengkorongan buku

en: Remove from book outline
jv: Mbuwang sākā cengkorongan buku

en: No changes were made
jv: Ora ānā owahan sing digawé

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
jv: Tulisan uwis ditambahnā marang buku kepilih. Sampéyan bisa mindhahaké gumantung kācā liyané.

en: The book outline has been updated.
jv: Cengkorongan buku uwis dianyari.

en: There was an error adding the post to the book.
jv: Ānā kesalahan nalikā nambah postingan marang buku.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
jv: %title bisa ditambahnā marang urutan manèh nganggo tab Cengkorongan.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
jv: Sampéyan yakin arep mbuwang %title sākā cengkorongan buku?

en: The post has been removed from the book.
jv: Postingan uwis dibuwang sākā buku.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
jv: Tudhuhna versi cetakan-sumeh kanggo kācā buku iki lan kācā anakané.

en: Show block on all pages
jv: Tudhuhna blok nang kabèh kācā

en: Show block only on book pages
jv: Tudhuhna blok namung nang kācā buku

en: This is the top-level page in this book.
jv: Iki kācā pucuk nang buku iki.

en: No book selected.
jv: Ora ānā buku kepilih.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
jv: %title kuwi bagéyané cengkorongan buku, lan nduwéni kācā anakan. Yén Sampéyan nerusaké mbusak, kācā-kācā anakané otomatis dipindhah.

en: Re-order book pages and change titles
jv: Ngurutaké ulang kācā buku lan ngowahi judhul

en: Delete the selected comments
jv: Busak komèntar sing kepilih

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
jv: Contone: 'ngontak webmaster' utāwā 'info produk'.

en: Personal contact form
jv: Form kontak pribadi

en: View events that have recently been logged.
jv: Nonton kedadén sing paling sering kecathet.

en: Top 'page not found' errors
jv: Kaluputan 'kācā ora ditemokaké' sing paling akèh

en: View 'page not found' errors (404s).
jv: Nonton kaluputan 'kācā ora ditemokaké' (404s).

en: Top 'access denied' errors
jv: Kaluputan 'akses ditolak' paling akèh

en: View 'access denied' errors (403s).
jv: Nonton kaluputan 'akses ditolak' (403s).

en: No roles may use this format
jv: Ora ānā parāgā sing bisa nganggo format iki

en: Allowed HTML tags: @tags
jv: Kode HTML sing diidinaké: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
jv: Jangkar dienggo kanggo gawé pranala nang kācā liyané.

en: Text with <br />line break
jv: Teks nganggo <br />line break

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
jv: Gawane, tautan paragraf otomatis ditambahnā, mangka gunaknā tautan iki kanggo nambah tambahan liyané.

en: Paragraph one.
jv: Paragraf siji.

en: Paragraph two.
jv: Paragraf loro.

en: Emphasized
jv: Ditenet

en: Cited
jv: Miring

en: Coded text used to show programming source code
jv: Teks kode dienggo kanggo nudhuhaké kode sumber pemrograman

en: Coded
jv: Kode

en: Bolded
jv: Kandel

en: Italicized
jv: Miring

en: Superscripted
jv: Superscrip

en: <sup>Super</sup>scripted
jv: <sup>Super</sup> huruf ndhuwur

en: Subscripted
jv: Mudhunaké

en: <sub>Sub</sub>scripted
jv: <sub>Sub</sub>huruh ngisor

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
jv: <abbr title="Singkatan">Singk.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
jv: <acronym title="Singkatan Telung-Aksara">STA</acronym>

en: Block quoted
jv: Petikan blok

en: Quoted inline
jv: Petikan baris

en: Table header
jv: Judhul tabel

en: Table cell
jv: Sel tabel

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
jv: Daftar urut - gunaknā &lt;li&gt; kanggo mulai saben daftar item

en: First item
jv: Item pertama

en: Second item
jv: Item keloro

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
jv: Daftar ora urut - gunaknā &lt;li&gt; kanggo mulai saben daftar item

en: First term
jv: Tetembungan pertama

en: First definition
jv: Definisi pertama

en: Second term
jv: Tetembungan keloro

en: Second definition
jv: Definisi keloro

en: Subtitle three
jv: Sub judhul telu

en: Subtitle four
jv: Sub judhul papat

en: Subtitle five
jv: Sub judhul lima

en: Subtitle six
jv: Sub judhul enem

en: Tag Description
jv: Katrangan tautan

en: You Type
jv: Sampéyan ngetik

en: You Get
jv: Sampéyan Oléh

en: No help provided for tag %tag.
jv: Ora ānā pitulung kanggo tag %tag.

en: Quotation mark
jv: Tandha petik loro

en: Character Description
jv: Katrangan karakter

en: Lines and paragraphs break automatically.
jv: Baris lan paragraf otomatis dipegat.

en: Compose tips
jv: Gawénānā tips

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
jv: Ringkes nanging jenenge mangfangat kanggo kumpulan topik diskusi iki.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
jv: Katrangan lan pitudhuh kanggo diskusi sakjroning forum.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
jv: Ringkes nanging jenenge mangfangat kanggo kumpulan iki sing gegayutan karo forum.

en: Default number of forum topics displayed per page.
jv: Gunggunge topik forum gawan sing ditampilaké nang kācā laman.

en: Default display order for topics.
jv: Urutan tampilan gawan kanggo topik.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
jv: Kontainer bisané nempati panggonan tingkatan paling pucuk (root), nanging bisa uga manggon nang sakjroning kontainer utāwā forum liyané.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
jv: Forum biasané manggon nang tingkatan dhuwur (root), utāwā nang njerone kontainer utāwā forum liyané.

en: You are not allowed to post new content in the forum.
jv: Sampéyan ora oléh ngirim kontèn anyar nang forum.

en: Submission form settings
jv: Setèlan form pengisian

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
jv: Jeneng kewaca-mesin kudu nggunaknā huruf cilik, angka lan garis ngisor.

en: Added content type %name.
jv: Nambahi tipe konten %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
jv[0]: Ngubah tipe konten 1 tulisan sākā %old-type marang %type.
jv[1]: Ngubah tipe konten @count tulisan sākā %old-type marang %type.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
jv: Sampéyan yakin arep mbangun ulang kawenangan nang kontèn situs?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
jv: Aksi iki mbangun ulang kabèh kawenangan nang kontèn situs, lan mbutuhaké wektu. Aksi iki ora bisa dibalékaké.

en: language
jv: basa

en: An error occurred and processing did not complete.
jv: Ditemokaké kaluputan lan prosese ora lengkap.

en: Copy of the revision from %date.
jv: Nyalin revisi sākā %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
jv: Revisi sākā %revision-date nang @type %title uwis dibusak.

en: @type: reverted %title revision %revision.
jv: @type: dibaléknā %title revisi %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
jv: Kawenangan hak akses konten perlu dibangun ulang.

en: Rebuilding content access permissions
jv: Mbangun ulang hak kawenangan konten

en: Content permissions have been rebuilt.
jv: Kawenangan konten uwis dibangun ulang.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
jv: Hak kawenangan konten ora bisa dibangun ulang kanthi bener.

en: Add content type
jv: Tambah tipe konten

en: Revert to earlier revision
jv: Baléknā nang revisi terakhir

en: Delete earlier revision
jv: Busak revisi terakhir

en: The alias %alias is already in use in this language.
jv: Alias %alias uwis siap dienggo nang bāsā iki.

en: The alias has been saved.
jv: Alias uwis disimpen.

en: Filter aliases
jv: Penyaring alias

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
jv: Tulisānā path sing Sampéyan karepaké kanggo gawé  alias, ditambahi karo jeneng alias anyar.

en: URL aliases
jv: URL alias

en: Add alias
jv: Tambah alias

en: Top search phrases
jv: Frase panggolèkan paling akèh

en: View most popular search phrases.
jv: Nonton Frase panggolèkan sing paling populer.

en: User pictures in posts
jv: Potret panganggo nang tulisan

en: User pictures in comments
jv: Potret panganggo nang komèntar

en: Shortcut icon
jv: Ikon sidhatan

en: Upload logo image
jv: Ngunggah gambar logo

en: Shortcut icon settings
jv: Setèlan ikon sidhatan

en: Image toolkit
jv: Piranti gambar

en: Date and time
jv: Tanggal lan wektu

en: The directory %directory is not writable.
jv: Direktori %directory ora bisa ditulisi.

en: Translation settings
jv: Setélan terjemahan

en: This translation needs to be updated
jv: Terjemahan iki butuh dianyari

en: Last checked: @time ago
jv: Terakhir dipriksā: @time kepungkur

en: Last checked: never
jv: Terakhir dipriksā: ora tau

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
jv: Judhul iki dienggo tool tip nalikā panganggo nggésér mouse nang ndhuwuré gambar.

en: Progress indicator
jv: Panandha kemajuan

en: Bar with progress meter
jv: Gambar karo meteran kemajuan

en: The file upload failed. %upload
jv: Gagal ngunggah berkas. %upload

en: URL to file
jv: URL marang berkas

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
jv: Kedadéyan kaluputan sing ora bisa dibalékaké. Berkas sing diunggah kétoké ngluwihi wates maksimum ukuran (@size) sing didukung server.

en: Starting upload...
jv: Mulai ngunggah ...

en: Uploading... (@current of @total)
jv: Lagi ngunggah... (@current sākā @total)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
jv: Nguripnā (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">Pustaka PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
jv: Kemajuan unggahan

en: Interface
jv: Polatan

en: Text format
jv: Format tèks

en: No new posts
jv: Ora ānā kiriman anyar

en: Sticky topic
jv: Topic pucuk

en: Content type name
jv: Jeneng tipe konten

en: @field_name (Locked)
jv: @field_name (Dikunci)

en: Add new field: you need to provide a label.
jv: Tambah field anyar: Sampéyan kudu ngiséni judhul.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
jv: Field %field iki dikunci lan ora bisa di sunting.

en: %name must be a number.
jv: %name kudu diisi angka.

en: Regional settings
jv: Seting regional

en: Rotate
jv: Diputer

en: Edit style
jv: Nyunting gagrag

en: Administer forums
jv: Ngelola forum

en: No revision
jv: Ora ānā revisi

en: Requires a title
jv: Mbutuhaké judhul

en: Private files
jv: Berkas pribadi

en: Not restricted
jv: Ora aman

en: The unique ID of the comment.
jv: ID unik komèntar.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
jv: Alamat IP komputer duwéké pengirim komèntar.

en: The email address left by the comment author.
jv: Alamat e-mail sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The home page URL left by the comment author.
jv: Alamat laman situs sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The formatted content of the comment itself.
jv: Konten sing diformat komèntare dhéwé.

en: The URL of the comment.
jv: Alamat URL komèntar.

en: Edit URL
jv: Sunting URL

en: The URL of the comment's edit page.
jv: Alamat URL kācā nyunting komèntar.

en: The date the comment was posted.
jv: Tanggal pengiriman komèntar.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
jv: Indhunge komèntar, yén guneman komèntare aktif.

en: New comment count
jv: Jumlah komèntar anyar

en: The unique ID of the node's latest revision.
jv: ID unik node revisi pungkasan.

en: The human-readable name of the node type.
jv: Jeneng kewaca-menungsa sākā tipe node.

en: The URL of the node.
jv: Alamat URL node.

en: The URL of the node's edit page.
jv: Alamat URL kācā sunting node.

en: Date changed
jv: Tanggal diowahi

en: The date the node was most recently updated.
jv: Tanggal node sing paling sering dianyari.

en: The unique ID of the uploaded file.
jv: ID unik berkas unggahan.

en: The name of the file on disk.
jv: Jeneng berkas nang hardisk.

en: The web-accessible URL for the file.
jv: URL sing bisa diakses laman marang berkas.

en: The date the file was most recently changed.
jv: Tanggal berkas sing paling sering diowahi.

en: The user who originally uploaded the file.
jv: Panganggo pertama pangunggah file.

en: You are not allowed to access this page.
jv: Sampéyan ora oléh ngakses kācā iki.

en: Authorize file system changes
jv: Hak akses file sistem uwis ganti

en: It appears you have reached this page in error.
jv: Ketoke Sampéyan nggawé kesalahan nang kācā iki.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
jv: Nang berkas %settings_file Sampéyan kudu ngatur @drupal ngangggo %driver server sing dienggo, émané instalasi PHP Sampéyan sing saiki, ora ndhukung tipe database iki.

en: Congratulations, you installed @drupal!
jv: Wilujeng, panjenengan sampun sukses masang @drupal!

en: Settings file
jv: Berkas setelan

en: Site maintenance account
jv: Akun pangrumatan laman

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
jv: Ora bisa nerusaké, ora ānā metode sing cumawis kanggo transfer berkas

en: To continue, provide your server connection details
jv: Kanggo nerusaké, leboknā detil sambungan nang server

en: Connection method
jv: Metode sambungan

en: Enter connection settings
jv: Leboknā pangaturan sambungan

en: @backend connection settings
jv: @backend pangaturan sambungan

en: Change connection type
jv: Ubah jenisé sambungan

en: Site under maintenance
jv: Laman lagi didandani

en: Completed @current of @total.
jv: Nglengkapi @current sākā @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
jv: Gagal nglakokaké sakabèhing prentah marang sever database.  Prentah %task ora ditemokaké.

en: Required modules
jv: Mbutuhaké modul

en: Required modules not found.
jv: Modul sing dibutuhaké ora ana.

en: %module module uninstalled.
jv: Modul %module uwis dicopot.

en: No strings available.
jv: Ora ānā tembung sing cumawis.

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
jv: Berkas terjemahan JavaScript %file.js ilang.

en: Operating in maintenance mode.
jv: Lagi nglakokaké mode perawatan.

en: Status message
jv: Status pesen

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
jv: Ora bisa gawé %directory mergané: %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
jv: Nemokaké kaluputan AJAX HTTP.

en: HTTP Result Code: !status
jv: HTTP ngasilaké Kode: !status

en: StatusText: !statusText
jv: StatusTeks: !statusText

en: ResponseText: !responseText
jv: ResponseTeks: !responseText

en: Controlling visibility
jv: Ngawasi visibilitas

en: Demonstrate block regions (@theme)
jv: Demo tampilan blok region (@theme)

en: Administer blocks
jv: Natani blok

en: Restricted to certain pages
jv: Kewates kācā tinamtu

en: The block cannot be placed in this region.
jv: Blok ora bisa diséléhaké nang region iki.

en: No books available.
jv: Ora ānā buku sing cumawis.

en: Content types allowed in book outlines
jv: Tipe konten sing diidinaké nang cengkorongan buku

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
jv: Panganggo sing duwé kawenangan %outline-perm bisa nambahi sembarang tipe konten.

en: Administer book outlines
jv: Ngelola cengkorongan buku

en: Adding and managing book content
jv: Nambahi lan natani konten buku

en: Printing books
jv: Nyethak buku

en: Create new books
jv: Gawé  buku anyar

en: View printer-friendly books
jv: Nonton buku cethakan-ramah

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
jv: Ngidinaké panganggo kanggo gawé lan ngatur konten nang cengkorongan.

en: Select one or more comments to perform the update on.
jv: Pilihānā siji utāwā luwih komèntar kanggo ngetokaké panganyaran.

en: Deleted comment @cid and its replies.
jv: Mbusak komèntar @cid lan balesan komèntaré.

en: Comment approved.
jv: Komèntar ditrima.

en: Tokens for comments posted on the site.
jv: Token kanggo komèntar sing dikirm nang situs.

en: Unapproved comments (@count)
jv: Komentar durung disarujuki (@count)

en: Administer comments and comment settings
jv: Ngelola komèntar lan sétingan komèntar

en: Edit own comments
jv: Nyunting komèntare dhéwé

en: Threading
jv: Guneman

en: Show comment replies in a threaded list.
jv: Tudhuhaké komèntar nganggo daftar guneman.

en: Allow comment title
jv: Idinaké judhul komèntar

en: Show reply form on the same page as comments
jv: Tudhuhna form balesan nang kācā sing padha karo kācā komèntar

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
jv: Panganggo sing nduwèni kawenangan "Post comments" bakal bisa ngirim komèntar.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
jv: Panganggo ora bisa ngirim komèntar, tapi komèntar sing uwis ānā arep ditampilaké.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
jv: Komentar sampéyan uwis mlebu antrian kanggo diwaca nang administrator situs lan bakal dipacak sawisé disarujuki.

en: Your comment has been posted.
jv: Komèntar samapeyan uwis dikirim.

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
jv: Komentar ora bakal dipacak yén ngandhut tetembungan nang dhuwur iki. Bedakaké huruf gedhé-cilik, pisahānā daftar tembung nganggo tandha koma. Contoné: funny, bungee jumping, "Company, Inc."

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
jv: Daftar lan sunting komèntar situs lan antrian ntrima komèntar.

en: Unapproved comments
jv: Komèntar sing ora ditrima

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
jv: Sampéyan ora bisa ngirim luwih sākā bates %limit pesen nang jarak @interval. Coba mengko diulangi manèh.

en: Contact @username
jv: Kontak @username

en: Administer contact forms and contact form settings
jv: Ngelola formulir kontak lan setélan formulir kontak

en: Use the site-wide contact form
jv: Gunaknā form kontak laman situs

en: Use users' personal contact forms
jv: Gunaknā form kontak pribadi panganggo

en: Changing this setting will not affect existing users.
jv: Ngowahi setèlan iki ora bakal ngaruhi panganggo sing uwis ana.

en: Displaying contextual links
jv: Tudhuhna pranala kontekstual

en: Use contextual links
jv: Gunaknā pranala kontekstual

en: Database log cleared.
jv: Log database uwis resik.

en: Monitoring your site
jv: Ngawasi situs Sampéyan

en: Debugging site problems
jv: Métani masalah situs

en: List (text)
jv: Daftar (teks)

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
jv: Ngidinaké kode HTML nang judhul: @tags

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
jv: Biji field iki uwis dikenali fungsi %function lan ora bisa diowahi.

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
jv: Daftar biji sing diidinaké: saben kunci kudu wilangan bulat utāwā desimal.

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
jv: Daftar nilai sing diidinaké: saben kunci kudu tembung sing dawané paling akèh 255 karakter.

en: Allowed values list: keys must be integers.
jv: Daftar biji sing diidinaké: saben kunci kudu wilangan bulat.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
jv: Biji minimum sing diidinaké nang field iki. Kosongānā yén ora ānā watesan.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
jv: Biji maksimum sing diidinaké nang field iki. Kosongānā yén ora ānā watesan.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
jv: Gawé a tembung sing awalané kayata '$ ' utāwā '&euro; '. Kosongna yén ora ana. Singel lan jamak dipisahaké tandha pipa ('pound|pounds).

en: Edit field settings.
jv: Sunting setingan field.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
jv: Nyoba nganyari jeneng field %label kesalahan:%message.

en: Required field
jv: Mbutuhaké field

en: The default value for this field, used when creating new content.
jv: Biji gawan field iki, digunaknā nalikā gawé konten anyar.

en: Saved %label configuration.
jv: Nyimpen konfigurasi %label.

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
jv: Daftar iki nudhuhaké kabèh field sing saiki dienggo kanggo referensi.

en: Field list
jv: Daftar field

en: Manage display
jv: Nata tampilan

en: Enable <em>Display</em> field
jv: Uripna field <em>Display</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
jv: Opsi tampilan ngidinaké panganggo kanggo milih yén berkasé kudu ditudhuhaké nalikā nonton konten.

en: Files displayed by default
jv: Berkas ditampilna bakuné

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
jv: Sétingan iki namung efektif yén opsi display diuripnā.

en: Upload destination
jv: Tujuan pangunggahan

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
jv: Pilihānā panggonan kanggo nyimpen berkas pungkasan. Panyimpenan berkas pribadi luwih aman tinimbang berkas umum, nanging ngidinaké akses kewates marang berkas nganggo field iki.

en: Enable <em>Description</em> field
jv: Uripna field <em>Description</em>

en: The description field allows users to enter a description about the uploaded file.
jv: Field katrangan ngidinaké panganggo kanggo nglebokaké katrangan ngenani berkas sing diunggah.

en: Generic file
jv: Berkas generik

en: Table of files
jv: Tabel berkas

en: Add a new file
jv: Tambah berkas anyar

en: Include file in display
jv: Leboknā berkas ing tampilan

en: The description may be used as the label of the link to the file.
jv: Katrangan bisa digunaknā dadi judhul pranala berkas.

en: All roles may use this format
jv: Kabèh parāgā bisa nggunakaké format iki

en: The text format ordering has been saved.
jv: Pesenan format teks uwis disimpen.

en: Add text format
jv: Tambah format teks

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
jv: Kabèh parāgā sing nganggo format tèks iki kudu aktif lan ora bisa diubah.

en: Filter processing order
jv: Pesenan mroses berkas

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
jv: Jeneng format kudu unik. Jeneng format %name uwis ānā sing nganggo.

en: Added text format %format.
jv: Nambah format teks %format.

en: The text format %format has been updated.
jv: Format teks %format uwis dianyari.

en: Text formats
jv: Format teks

en: Choosing a text format
jv: Milih format teks

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
jv: Welingan: Kawenangan iki nduwéni akibat sing bisa mbebayani gumantung marang konfigurasi format teks.

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
jv: Ngubah ganti baris dadi  kode HTML (contone <code>&lt;br&gt;</code> lan <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
jv: Owahānā  URLs dadi pranala

en: Correct faulty and chopped off HTML
jv: Gagal mbeneri lan ngirisi kode HTML

en: Display any HTML as plain text
jv: Nampilaké sembarang kode HTML dadi teks biasa

en: Display basic HTML help in long filter tips
jv: Nampilaké pitulung HTML dhasar nang tips filter sing dawa

en: Add rel="nofollow" to all links
jv: Tambah rel="nofollow" marang kabèh pranala

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
jv: Karakter sing jarang dienggo bisa dileboknā langsung tanpa masalah.

en: No HTML tags allowed.
jv: Ora ānā kode HTML sing diidinaké.

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
jv: Jumlah balesan topik kudu oleh nduwéni "gayeng".

en: Starting a discussion
jv: Miwiti diskusi

en: Moving forum topics
jv: Mindhahna topik forum

en: Locking and disabling comments
jv: Ngunci lan mateni komèntar

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
jv: Milih <em>Tutup</em> ngisore <em>setélan Komèntar</em> nalikā nyunting topik forum arep ngunci (njaga sākā komèntar anyar) guneman. Milih <em>Umpetna</em> ngisore <em>stelan Komèntar</em> nalikā nyunting topik forum arep ngumpetna kabèh komèntar nang guneman, lan njagani salah sijine.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
jv: Forum isine topik forum. Gunaknā kontainer kanggo ngumpulaké forum-forum sing gegayutan.

en: Use containers to group related forums.
jv: Gunaknā kontainer kanggo ngumpulaké forum-forum sing gegayutan.

en: A forum holds related forum topics.
jv: Forum ngrangkuli topik-topik forum sing gegayutan.

en: Add new @node_type
jv: Tambah @node_type anyar

en: Control forum hierarchy settings.
jv: Ngatur setélan silsilah forum.

en: Provides discussion forums.
jv: Nyediaknā forum diskusi.

en: Follow these steps to set up and start using your website:
jv: Lakokaké langkah-langkah ngisor iki kanggo nyetèl lan mulai nganggo situs Sampéyan:

en: Providing a help reference
jv: Nyediaknā referensi pitulungan

en: Image style name
jv: Jeneng gagrag gambar

en: Select a new effect
jv: Milih efek anyar

en: Select an effect to add.
jv: Milih efek kanggo nambahi.

en: The image effect was successfully applied.
jv: Efek gambar iki sukses ditrapna.

en: Style name
jv: Jeneng gagrag

en: Create new style
jv: Gawé gagrag anyar

en: Style %name was created.
jv: Gagrag %name uwis digawé.

en: Replacement style
jv: Ngganti gagrag

en: Optionally select a style before deleting %style
jv: Oleh milih gagrag sakdurunge mbusak %style

en: Update effect
jv: Nganyari efek

en: Add effect
jv: TAmbah efek

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak éfék @effect sākā gagrag %style?

en: The image effect %name has been deleted.
jv: Efek gambar %name uwis dibusak.

en: Width and height can not both be blank.
jv: Ambané lan dhuwure ora kena kosong karone.

en: The part of the image that will be retained during the crop.
jv: Bagéyan gambar sing bakal dijupuk sakjroning pangethokan.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
jv: Saiki ora ānā efek nang njerone gagrag. TAmbah salah siji kanthi milih opsi nang ngisor iki.

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
jv: Ngowahi ukuran bisa ndadekaké gambar nduwéni dimensi sing baku. Iki bisa nyebabaké gambar mulur utāwā mleyat-mleyot.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
jv: Ngowahi ukuran gambar tetep njaga perbandingan ukuran gambare. Yén namung sakdimensi sing diowahi, dimensi liyané ngetutaké.

en: Scale and crop
jv: Skalaké lan crop

en: Desaturate
jv: Desaturasi

en: Desaturate converts an image to grayscale.
jv: Desaturasi ngubah gambar dadi klawu.

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
jv: Muteraké gambar bisa nyebabaké dimensi gambar nambah kanggo ngepasi ukuran diagonale.

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
jv: Ngowahi ukuran gambar gagal nggunaknā %toolkit nang %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
jv: Nggedhéaké gambar gagal nggunaknā %toolkit nang %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
jv: Ngecrop gambar gagal nggunaknā %toolkit nang %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
jv: Nggedhéaké lan ngecrop gambar gagal nggunaknā %toolkit nang %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
jv: Ndesaturasi gambar gagal nggunaknā %toolkit nang %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
jv: Muteraké gambar gagal nggunaknā %toolkit nang %path (%mimetype, %dimensions)

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
jv: Yén ora ānā gambar sing diunggah, gambar iki bakal ditudhuhaké nang layar.

en: Enable <em>Alt</em> field
jv: Uripna field <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
jv: Uripna field <em>Title</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
jv: Atribut jeneng digunaknā kanggo tooltip nalikā kursor mouse digeser nang ndhuwur gambar.

en: Preview image style
jv: Tampilānā gagrag gambar

en: no preview
jv: ora ānā pratinjau

en: The preview image will be shown while editing the content.
jv: Pratinjau gambar arep ditontonaké nalikā nyunting konten.

en: Administer image styles
jv: Ngelola gagrag gambar

en: No defined styles
jv: Ora ānā gagrag

en: Error generating image.
jv: Kaluputan mroses gambar.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
jv: Ora bisa mroses gambar turunan nang %path.

en: Failed to create style directory: %directory
jv: Gagal gawé gagrag nang direktori: %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
jv: Berkas telih gambar %destination uwis ana. Mungkin ānā kesalahan karo konfigurasi penulisan berkas sampéyan.

en: Image styles
jv: Gagrag gambar

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
jv: Natani gagrag sing bisa dienggo kanggo ngowahi ukuran utāwā ngepasaké gambar nang tampilan.

en: Edit image effect
jv: Sunting efek gambar

en: Delete image effect
jv: Mbusak efek gambar

en: Add image effect
jv: Tambah efek gambar

en: Detection method
jv: Metode detèksi

en: Part of the URL that determines language
jv: Bagéyan URL sing ngenali bāsā

en: Request/session parameter
jv: Parameter panjalukan/sesi

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
jv: Jeneng parameter panjalukan/sesi digunaknā kanggo nerangaké bāsā ding dikarepaké.

en: Filter translatable strings
jv: Saringānā tembung sing bisa diterjemahna

en: Date type
jv: Tipe data

en: Administer languages
jv: Ngatur bāsā-bāsā

en: Language switcher (@type)
jv: Pengubah bāsā (@type)

en: Detection and selection
jv: Detèksi lan seleksi

en: URL language detection configuration
jv: Ndetèksi konfigurasi bāsā URL

en: Session language detection configuration
jv: Ndetèksi konfigurasi bāsā Sesi

[ctx: Long month name]
en: January
jv: Januari

[ctx: Long month name]
en: February
jv: Fébruari

[ctx: Long month name]
en: March
jv: Maret

[ctx: Long month name]
en: May
jv: Mei

[ctx: Long month name]
en: June
jv: Juni

[ctx: Long month name]
en: July
jv: Juli

[ctx: Long month name]
en: August
jv: Agustus

[ctx: Long month name]
en: September
jv: Sèptèmber

[ctx: Long month name]
en: October
jv: Oktober

[ctx: Long month name]
en: November
jv: Nopèmber

[ctx: Long month name]
en: December
jv: Dèsèmber

en: The text to be used for this link in the menu.
jv: Teks sing digunaknā kanggo pranala iki nang menu.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
jv: Pranala menu sing ora diuripnā ora bakal didaftaraké marang sembarang menu.

en: Show as expanded
jv: Tudhuhna dadi mekar

en: Parent link
jv: Pranala indhung

en: The menu link %title has been deleted.
jv: Pranala menu %title uwis dibusak.

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
jv: Sampéyan yakin arep mbaléknā tautan %item nang tautan gawané?

en: The menu link was reset to its default settings.
jv: Pranala maneu uwis dibalekaké marang setèlan gawan.

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
jv: Mbusak menu kostum %title lan kabèh pranala menuné.

en: Managing menus
jv: Natani menu

en: Displaying menus
jv: Nampilaké menu

en: Provide a menu link
jv: Sediaknā pranala menu

en: Available menus
jv: Menu sing cumawis

en: Edit menu link
jv: Sunting pranala menu

en: Reset menu link
jv: Mbaléknā pranala menu

en: Delete menu link
jv: Mbusak pranala menu

en: Preview before submitting
jv: Tudhuhānā sakdurungé dikirim

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
jv: Teks iki ditampilna nang ndhuwur kācā nalikā gawé utāwā ngowahi jenis kontèn iki.

en: Author username and publish date will be displayed.
jv: Jeneng penulis lan tanggal dipacak arep ditampilnā.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
jv: Jeneng kewaca-mesin ora sah. Leboknā jeneng liya seliyané %invalid.

en: Promote selected content to front page
jv: Promosiknā kontèn sing kepilih nang kācā ngarep

en: Demote selected content from front page
jv: Ājā dipromosiknā kontèn sing kepilih nang kācā ngarep

en: Make selected content sticky
jv: Dadèknā kontèn sing kepilih sticky

en: Make selected content not sticky
jv: Dadèknā kontèn sing kepilih ora sticky

en: Revision log message
jv: Pesen log revisi

en: Tokens related to individual content items, or "nodes".
jv: Token gegayutan marang item konten pribadi, utāwā "node".

en: The unique ID of the content item, or "node".
jv: ID unik item konten, utāwā "node".

en: The main body text of the node.
jv: Isi teks utama node.

en: The summary of the node's main body text.
jv: Rangkuman isi teks utama node.

en: Creating content
jv: Nggawé konten

en: Creating custom content types
jv: Gawe tipe konten karepan dhewe

en: Administering content
jv: Ngelola konten

en: Creating revisions
jv: Gawe revisi

en: User permissions
jv: Kawenangan panganggo

en: Administer content types
jv: Ngelola tipe kontèn

en: Bypass content access control
jv: Nrobos pangawasan akses konten

en: View own unpublished content
jv: Nonton konten dhewe sing ora kepacak

en: Content is sticky at top of lists
jv: Konten dadi pucuk nang daftar pungkasan

en: Content is promoted to the front page
jv: Konten dipromosiknā nang kācā ngarep

en: Change the author of content
jv: Ganti jeneng penulis konten

en: Unpublish content containing keyword(s)
jv: Ājā dipacak konten sing ngandhut tembung

en: Node Access Permissions
jv: Kawenangan Akses Node

en: One permission in use | @count permissions in use
jv[0]: Siji kawenangan lagi digunaknā
jv[1]: @count kawenangan lagi digunaknā

en: Don't display post information
jv: Ājā nampilaké informasi pengiriman

en: Creating aliases
jv: Nggawé  alias

en: Managing aliases
jv: Natani alias

en: An alias defines a different name for an existing URL path - for example, the alias 'about' for the URL path 'node/1'. A URL path can have multiple aliases.
jv: Alias nudhuhaké jeneng sing beda kanggo path URL sing uwis ānā - kanggo conto, alias 'about' kanggo path URL 'node/1'. Path URL bisa nduwéni akèh alias.

en: Administer URL aliases
jv: Ngelola alias URL

en: Create and edit URL aliases
jv: Gawé  lan sunting URL alias

en: Use the administration theme when editing or creating content
jv: Gunaknā téma administrasi nalikā nyunting utāwā nggawé konten

en: User verification status in comments
jv: Nlisik status panganggo nang komèntar

en: The custom logo path is invalid.
jv: Path kostum logo ora sah.

en: Enter a valid IP address.
jv: Leboknā alamat IP sing bener.

en: The IP address %ip was deleted.
jv: Alamat IP %ip uwis dibusak.

en: Available actions:
jv: Aksi sing cumawis:

en: Create an advanced action
jv: Gawe aksi mahir

en: Deleted %ip
jv: Mbusak %ip

en: Tokens related to uploaded files.
jv: Token gegayutan karu pangunggahan berkas.

en: Configuring actions
jv: Ngonfigurasi aksi

en: Administer actions
jv: Ngelola aksi

en: Public files
jv: Berkas umum

en: Public local files served by the webserver.
jv: Berkas lokal publik dilayani dening webserver.

en: Private local files served by Drupal.
jv: Berkas lokal pribadhi dilayani dening Drupal.

en: Temporary files
jv: Berkas sawetārā

en: Temporary local files for upload and previews.
jv: Berkas lokal sawetārā kanggo ngunggah lan pratinjau.

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
jv: Tembung sandhi sampéyan ora disimpen nang database lan iki namung dienggo kanggo netepaké koneksi.

en: Delete IP address
jv: Mbusak alamat ip

en: Translating content
jv: Nerjemahna konten

en: Entity ID
jv: ID Entiti

en: Image style
jv: Gagrag gambar

en: Author textfield
jv: Penulis field tèks

en: Overview of fields on all entity types.
jv: Gambaran ringkes field nang kabéh jenis entiti.

en: Collapse
jv: Nyusut

en: %module module installed.
jv: modul %module uwis dipasang.

en: Administer text formats and filters
jv: Ngelola format teks lan penyaring

en: @type language detection
jv: ndetèksi bāsā @type

en: Use the detected interface language.
jv: Gunaknā bāsā polatan sing kedetèksi.

en: The date the comment was most recently updated.
jv: Tanggal komentar uwis dianyari paling anyar.

en: Comment posted: %subject.
jv: Komentar dikirim: %subject.

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
jv: Field iki uwis dipaténi jalaran sampéyan ora nduwéni kawenangan kanggo nyunting.

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
jv: Nonton, nyunting lan mbusak kabéh konten ora merlokaké watesan kawenangan.

en: The location of the file relative to Drupal root.
jv: Panggonan berkas relatif karo direktori utama Drupal.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
jv: Berkas %filename sing kapilih ora bisa diunggah. Namung berkas sing nganggo ekstensi iki sing diidinaké: %extensions.

en: %field cannot contain any markup.
jv: %field ora bisa diiseni kode HTML.

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
jv: Ater-ater table database sing sampéyan iseknā, %prefix, ora sah. Ater-ater table namung oleh ngandhut karakter huruf-angka, tandha hubung utāwā garis ngisor.

en: Default settings file
jv: File pengaturan gawan

en: The default settings file does not exist.
jv: File berkas pengaturan gawan ora ana.

en: Show row weights
jv: Tudhuhaké baris bobot

en: Hide row weights
jv: Umpetaké baris bobot

en: %name: the value may be no less than %min.
jv: %name: bijine ora oleh luwih cilik sākā %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
jv: %name: bijine ora oleh luwih gedhe sākā %max.

en: Custom display settings
jv: Setèlan tampilan kostum

en: Node module element
jv: Elemén modul node

en: None (original image)
jv: Nihil (gambar asli)

en: Exit block region demonstration
jv: Metu sākā demonstrasi blok region

en: Database log messages to keep
jv: Pesen log database kanggo disimpen

en: Recent log messages
jv: Pesen log pungkasan

en: Thousand marker
jv: Tandha ewonan

en: Display prefix and suffix.
jv: Tampilna awalan lan akhiran.

en: Display with prefix and suffix.
jv: Tampilna karo awalan lan akhiran.

en: - Select a value -
jv: - Pilihānā biji -

en: No field is displayed.
jv: Ora ānā field sing ditampilna.

en: No field is hidden.
jv: Ora ānā field sing diumpetna.

en: Format settings:
jv: Setèlan format:

en: Link image to
jv: Tautna gambar nang

en: Image style: @style
jv: Gayané gambar: @style

en: Linked to content
jv: Tautna nang kontèn

en: Linked to file
jv: Tautna nang berkas

en: Shown when hovering over the menu link.
jv: Ditampilna yén kursor ngliwati ndhuwur pranala menu.

en: Run cron every
jv: Nglakokaké cron saben

en: Weight for @block block
jv: Bobot kanggo blok @block

en: Region for @block block
jv: Region kanggo blok @block

en: Post comments
jv: Ngirim komèntar

en: Skip comment approval
jv: Nglangkahi pasetujonan komèntar

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
jv: Sampéyan yakin arep maténi format tèks %format?

en: Disabled text format %format.
jv: Paténi format tèks %format.

en: Text Formats
jv: Format tèks

en: Disable text format
jv: Paténi format tèks

en: Hot topic, new comments
jv: Topik gayeng, komèntar anyar

en: Hot topic
jv: Topik gayeng

en: Normal topic
jv: Topik biasa

en: Closed topic
jv: Topik ditutup

en: Reference for usage, configuration, and modules.
jv: Referénsi kanggo fungsi kagunan, konfigurasi lan modul.

en: Nothing
jv: Ora ana

en: Update @title
jv: Nganyari @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
jv: Jeneng kewaca-mesin unik. Namung kudu ngandhut huruf cilik, angka lan garis ngisor.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
jv: Jeneng kewaca-mesin kudu ngandhut karakter unik.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
jv: Jeneng kewaca-mesin kudu ngandhut huruf cilik, angka lan garis ngisor.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
jv: Jeneng kewaca-mesin uwis ānā sing nganggo. Jeneng iki kudu unik.

en: Weight for @title
jv: Bobot kanggo @title

en: Weight for row @number
jv: Bobot kanggo baris @number

en: Label display for @title
jv: Jeneng tampilan kanggo @title

en: Formatter for @title
jv: Pengformat kanggo @title

en: Parents for @title
jv: Induk kanggo @title

en: Weight for new file
jv: Bobot kanggo berkas anyar

en: Choose a file
jv: Pilih berkas

en: Weight for new effect
jv: Bobot kanggo éfék anyar

en: Enable @title menu link
jv: Uripnā tautan menu @title

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
jv: Jeneng unik kanggo nggawé URL marang menu. Namung kudu ngandhut huruf cilik, angka lan tandha minus.

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
jv: Gunakaké bāsā sing bisa kedetèksi kanggo URL yén ora ānā bāsā sing ditemokaké.

en: %type_name: Create new content
jv: %type_name: Gawé kontèn anyar

en: %type_name: Edit own content
jv: %type_name: Ngubah kontèné dhéwé

en: %type_name: Edit any content
jv: %type_name: Ngubah sembarang kontèn

en: %type_name: Delete own content
jv: %type_name: Mbusak kontène dhéwé

en: %type_name: Delete any content
jv: %type_name: Mbusak sembarang kontèn

en: Next steps
jv: Langkah lanjuté

en: @driver_name settings
jv: Sétingan @driver_name

en: No fields are present yet.
jv: Durung ānā field sing diwenehna.

[ctx: Font weight]
en: Strong
jv: Kandel

en: Use field label instead of the "On value" as label
jv: Gunaknā judhul field ngganténi "On value" dadi judhulé

en: List (integer)
jv: Daftar (integer)

en: List (float)
jv: Daftar (pecahan)

en: Allowed values list: invalid input.
jv: Daftar biji sing diidinaké: inputan ora sah.

en: Logo settings
jv: Setingan logo

en: Changes to the style have been saved.
jv: Owahan marang gagrag uwis disimpen.

en: Fields pending deletion
jv: Field nunggu pambusekan

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
jv: Tampilan throbber ora nontonaké status unggahan nanging ngurangi spasi. Ros progrés kuwi mbantu kanggo monitor progrés sākā unggahan sing gedhé.

en: Date in the form of CCYYMMDD.
jv: Tanggal nang format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
jv: Tanggal nang format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
jv: Tanggal nang format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
jv: Tanggal nang format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
jv: Tanggal nang format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
jv: Tanggal nang format WW (01 - 53).

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
jv: Panggolèkan Sampéyan nggunakno kakèhan ekspresi AND / OR. Namung @count tetembungan pertama sing bisa dilebokaké ing panggolèkan iki.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
jv: Jeneng kewaca-mesin unik ngandhut huruf, angka lan garis ngisor.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
jv: Yén ora ānā gambar sing diunggah, gambar iki arep ditampilaké lan ngganténi field gambar gawan.

en: No blocked IP addresses available.
jv: Ora ānā alamat IP sing diblokir.

en: 1 error has been found:  | @count errors have been found:
jv[0]: 1 kaluputan ditemokaké:
jv[1]: @count kaluputan ditemokaké:
