Drupal core (all releases) - en to km translation catalogue (1439 entries)

en: Home
km: ដើម

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Body
km: តួ

en: Pages
km: ទំព័រ

en: Save configuration
km: រក្សាទុក​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Prefix
km: បុព្វបទ

en: Suffix
km: បច្ច័យ

en: Approve
km: អនុម័ត

en: Delete
km: លុប

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Content
km: មាតិកា

en: Value
km: តម្លៃ

en: Username
km: ឈ្មោះអ្នក​ប្រើ

en: Email address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ

en: Replies
km: ឆ្លើយតប

en: Closed
km: បាន​បិទ

en: yes
km: បាទ​/ចាស

en: List
km: បញ្ជី

en: Subject
km: ប្រធាន​បទ​

en: Actions
km: អំពើ

en: disabled
km: បាន​បិទ

en: Confirm
km: អះអាង

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Remove
km: យកចេញ

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Language
km: ភាសា

en: Enable
km: បើក

en: Disable
km: បិទ

en: Explanation or submission guidelines
km: គោលការណ៍​ណែនាំ​អំពី​​សេចក្ដី​ពន្យល់ ឬ​ការ​ដាក់​ស្នើ

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Enabled
km: បាន​បើក

en: Administration
km: ការ​គ្រប់​គ្រង

en: Comments
km: មតិ​យោបល់

en: More
km: បន្ថែម

en: Action
km: អំពើ

en: new
km: ថ្មី

en: The title of the block as shown to the user.
km: ចំណង​ជើង​ប្លុក​ដូច​ដែល​បាន​​បង្ហាញ​អ្នក​ប្រើ ។

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: No
km: ទេ

en: Content types
km: ប្រភេទ​មាតិកា

en: Homepage
km: គេហ​ទំព័រ

en: Home page
km: គេហ​ទំព័រ

en: Overview
km: ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ

en: File information
km: ព័ត៌មាន​ឯកសារ

en: File
km: ឯកសារ

en: Advanced options
km: ជម្រើសកម្រិតខ្ពស់

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Size
km: ទំហំ

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: Weekly
km: រាល់​សប្ដាហ៍

en: None
km: គ្មាន

en: Display settings
km: ការ​កំណត់​ការ​បង្ហាញ

en: This action cannot be undone.
km: សកម្ម​ភាព​នេះ​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​មិន​ធ្វើ​វិញ​បានទេ ។

en: Number
km: លេខ

en: Message
km: សារ

en: No log messages available.
km: មិន​មាន​សារ​កំណត់ហេតុ​ឡើយ ។

en: Password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់

en: - None -
km: - គ្មាន -

en: Weight
km: ភាព​សំខាន់

en: The configuration options have been saved.
km: បាន​រក្សាទុក​ជម្រើស​ការ​កំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ ។

en: Link
km: តំណ

en: Image
km: រូប​ភាព

en: Center
km: កណ្តាល

en: Help text
km: អត្ថបទ​ជំនួយ

en: Types
km: ប្រភេទ

en: Multiple
km: ច្រើន

en: Required
km: ទាមទារ

en: Parent
km: មេ

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
km: ទំព័រ​លើ​កម្រិត​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ ត្រូវ​បាន​តម្រៀប​ជា​ដំបូង​ដោយ​ភាព​សំខាន់ បន្ទាប់មក​ដោយ​ចំណងជើង ។

en: none
km: គ្មាន

en: Category
km: ប្រភេទ

en: Add container
km: បន្ថែម​ឧបករណ៍​ផ្ទុក

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: edit container
km: កែ​សម្រួល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក

en: Go to previous page
km: ទៅ​ទំព័រ​មុន

en: Go to parent page
km: ទៅ​កាន់​ទំព័រ​មេ​

en: Go to next page
km: ទៅ​ទំព័រ​បន្ទាប់

en: Import
km: នាំចូល

en: Book
km: សៀវភៅ

en: Export
km: នាំចេញ

en: Node ID
km: លេខ​សម្គាល់​ថ្នាំង

en: Field
km: វាល

en: Outline
km: ​គ្រោង

en: Label
km: ស្លាក

en: Preview
km: មើល​ជា​មុន

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Help
km: ជំនួយ

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Summary
km: សេចក្ដី​សង្ខេប

en: Update
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Open
km: បើក

en: Sunday
km: អាទិត្យ

en: Monday
km: ច័ន្ទ

en: Tuesday
km: អង្គារ

en: Wednesday
km: ពុធ

en: Thursday
km: ព្រហស្បតិ៍

en: Friday
km: សុក្រ

en: Saturday
km: សៅរ៍

en: Core
km: សំខាន់

en: Time
km: ពេលវេលា

en: Add
km: បន្ថែម

en: View
km: មើល

en: Format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ

en: History
km: ប្រវត្តិ

en: Path
km: ផ្លូវ

en: Filename
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: Clear index
km: ជម្រះលិបិក្រម​

en: General discussion
km: កិច្ចពិភាក្សា​ទូទៅ

en: edit forum
km: កែសម្រួល​វេទិកា

en: Forum name
km: ឈ្មោះ​វេទិកា

en: forum
km: វេទិកា

en: Refresh
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ស្រស់

en: Region
km: តំបន់

en: Anchor
km: យុថ្កា

en: Display
km: បង្ហាញ

en: Advanced settings
km: ការ​កំណត់​កម្រិត​ខ្ពស់

en: Teaser
km: ចំណោទ​បញ្ហា

en: never
km: កុំ​

en: Updated
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Add forum
km: បន្ថែម​វេទិកា

en: Timestamp
km: ត្រាពេលវេលា​

en: Keywords
km: ពាក្យ​គន្លឹះ

en: Preview comment
km: មើល​មតិ​យោបល់​ជា​មុន

en: Advanced search
km: ការ​ស្វែងរក​កម្រិត​ខ្ពស់

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Attachment
km: ​ឯកសារ​ភ្ជាប់

en: n/a
km: គ្មាន

en: Upload
km: ផ្ទុកឡើង

en: Database type
km: ប្រភេទ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: User
km: អ្នក​ប្រើ

en: Content type
km: ប្រភេទ​មាតិកា

en: Continue
km: បន្ត

en: Configure
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Email
km: អ៊ីមែល

en: Files
km: ឯកសារ

en: file
km: ឯកសារ​

en: Error
km: កំហុស

en: Options
km: ជម្រើស

en: Contact
km: ទំនាក់ទំនង

en: no
km: ទេ

en: Created
km: បាន​បង្កើត

en: Node
km: ថ្នាំង

en: Sent email to %recipient
km: ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទៅ %recipient

en: The subject of the message.
km: ប្រធាន​បទ​សារ ។

en: Create
km: បង្កើត

en: Expanded
km: ពង្រីក​

en: Parent item
km: ធាតុ​មេ

en: Add child page
km: បន្ថែម​ទំព័រ​កូន​

en: Printer-friendly version
km: កំណែ​ទ្រង់ទ្រាយ​ទំព័រ​បណ្ដាញ​សម្រាប់​បោះពុម្ព

en: Content type for child pages
km: ប្រភេទ​មាតិកា​សម្រាប់​ទំព័រ​កូន

en: Update options
km: ជម្រើស​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Remove from outline
km: យក​ចេញពី​គ្រោង

en: Unknown export format.
km: មិន​ស្គាល់​ទ្រង់ទ្រាយ​នាំចេញ ។

en: All
km: ទាំងអស់

en: Active
km: សកម្ម

en: Last post
km: ការ​ប្រកាស​ចុង​ក្រោយ

en: Access denied
km: ការ​ចូល​ដំណើរការ​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ

en: Year
km: ឆ្នាំ

en: Date format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​​កាល​បរិច្ឆេទ

en: Add content
km: បន្ថែម​មាតិកា

en: Page title
km: ចំណងជើង​ទំព័រ

en: Block
km: ប្លុក

en: Add block
km: បន្ថែម​ប្លុក

en: Page
km: ទំព័រ

en: 1 hour | @count hours
km[0]: @count ម៉ោង

en: 1 day | @count days
km[0]: @count ថ្ងៃ

en: Configuration saved.
km: បានរក្សាទុក​ការកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ ។

en: Logo
km: រូប​សញ្ញា

en: Site name
km: ឈ្មោះតំបន់បណ្ដាញ

en: Site slogan
km: ពាក្យ​ស្លោក​របស់​តំបន់បណ្ដាញ

en: Host
km: ម៉ាស៊ីន

en: Never
km: កុំ

en: Check manually
km: ពិនិត្យមើល​ដោយ​ដៃ

en: Up to date
km: ទាន់​សម័យ

en: Inline
km: ក្នុង​តួ

en: Recipients
km: អ្នក​ទទួល​

en: Selected
km: បាន​ជ្រើស

en: Your name
km: ឈ្មោះរបស់​អ្នក​

en: Menu link
km: តំណ​ម៉ឺនុយ

en: To
km: ជូន​ចំពោះ

en: Custom
km: ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Visibility
km: ភាពអាច​មើល​ឃើញ

en: Roles
km: តួនាទី​

en: Revision ID
km: លេខ​សម្គាល់​ការពិនិត្យ​ឡើងវិញ

en: Comment
km: មតិ​យោបល់

en: Comment ID
km: លេខ​សម្គាល់​មតិ​យោបល់

en: Hostname
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Published
km: បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Filter
km: តម្រង

en: Location
km: ទីតាំង

en: Title field label
km: ស្លាកវាល​ចំណង​ជើង

en: Promoted to front page
km: ផ្សាយ​ទៅ​ទំព័រ​មុខ

en: Sticky at top of lists
km: ដាក់​នៅ​លើ​គេ​ក្នុង​បញ្ជី

en: Revisions
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: Log message
km: សារ​កំណត់ហេតុ

en: URL alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​របស់​ URL

en: File ID
km: លេខ​សម្គាល់​ឯកសារ

en: File name
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: File size
km: ទំហំ​ឯកសារ

en: Time zone
km: តំបន់​ពេលវេលា

en: Severity
km: ភាព​ធ្ងន់​ធ្ងរ

en: Field name
km: ឈ្មោះ​វាល

en: Field type
km: ប្រភេទ​វាល

en: Count
km: រាប់

en: Original image
km: រូបភាព​ដើម

en: Heading
km: ក្បាល

en: Watchdog
km: ឃ្លាំ​មើល

en: Search settings
km: ​កំណត់​ការ​ស្វែងរក

en: Mode
km: របៀប​

en: Warning
km: ការ​ព្រមាន

en: active
km: សកម្ម

en: N/A
km: គ្មាន

en: OK
km: យល់ព្រម

en: Items
km: ធាតុ

en: Nodes
km: ថ្នាំង

en: Authored by
km: និពន្ធ​ដោយ​

en: Width
km: ទទឹង

en: Height
km: កម្ពស់

en: Maximum
km: អតិបរមា

en: Scale
km: មាត្រ​ដ្ឋាន

en: Media
km: មេឌៀ

en: Plain text
km: អត្ថបទ​ធម្មតា

en: Month
km: ខែ

en: Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

en: Widget
km: ធាតុ​ក្រាហ្វិក

en: Last reply
km: ការ​ឆ្លើយតប​ចុង​ក្រោយ

en: System
km: ប្រព័ន្ធ

en: Domain
km: ដែន

en: Unlimited
km: មិន​កំណត់

en: Enter a valid username.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: Owner
km: ម្ចាស់​កម្ម​សិទ្ធិ

en: Recipient
km: អ្នកទទួល

en: Administer content
km: មាតិកា​របស់​អ្នក​គ្រប់​គ្រង

en: General
km: ទូទៅ​

en: Egypt
km: អេហ្ស៊ីប

en: Namibia
km: ណាមីប៊ី

en: Israel
km: អ៊ីស្រាអែល

en: Iran
km: អ៊ីរ៉ង់

en: New Zealand
km: នូវែល​ហ្សេឡង់

en: Tonga
km: តុងហ្គោ

en: Cuba
km: គុយ​បា

en: Brazil
km: ប្រេស៊ីល

en: Chile
km: ឈីលី

en: Paraguay
km: ប៉ារ៉ាហ្គាយ

en: Jamaica
km: ចាម៉ៃកា

en: Japan
km: ជប៉ុន

en: Libya
km: លីបេរីយ៉ា

en: Poland
km: ប៉ូឡូញ

en: Portugal
km: ព័រទុយហ្គាល់

en: Singapore
km: សាំង​ហ្គាពួរ

en: Day
km: ថ្ងៃ

en: Table
km: តារាង

en: Mon
km: ច

en: Tue
km: អ

en: Wed
km: ព

en: Thu
km: ព្រ

en: Fri
km: សុ

en: Sat
km: ស

en: Sun
km: អា

en: May
km: ឧសភា

en: am
km: ព្រឹក

en: pm
km: ល្ងាច

en: Forum
km: វេទិកា

en: Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​

en: Background color
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ

en: Navigation
km: ការ​រុករក

en: Color
km: ពណ៌

en: Role
km: តួនាទី

en: Add new comment
km: បន្ថែម​មតិ​យោបល់​ថ្មី

en: String
km: ខ្សែអក្សរ

en: Referrer
km: ភាគី​យោង

en: Maximum length
km: ប្រវែង​អតិបរមា

en: Rows
km: ជួរ​ដេក

en: Optional
km: ស្រេច​ចិត្ត

en: Integer
km: ចំនួន​គត់

en: IP Address
km: អាសយ​ដ្ឋាន​ IP

en: The comment and all its replies have been deleted.
km: មតិយោបល់​​ និង​ការ​ឆ្លើយ​តប​របស់វា​​​ទាំងអស់​​​ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: Preformatted
km: បាន​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ជា​មុន

en: Close
km: បិទ

en: Save settings
km: រក្សា​ទុក​ការ​កំណត់

en: Germany
km: អាល្លឺម៉ង់

en: Default language
km: ភាសា​លំនាំ​ដើម

en: Afghanistan
km: អាហ្គានីស្ថាន

en: Albania
km: អាល់​បានី

en: Algeria
km: អាល់​ហ្សេរី

en: American Samoa
km: អាមេរិក​សាមូអា

en: Andorra
km: អង់ដូរ៉ា

en: Angola
km: អង់ហ្គោឡា

en: Anguilla
km: អង់ហ្ស៊ីឡា

en: Antarctica
km: អង់តាទីកា

en: Argentina
km: អាហ្សង់ទីន

en: Armenia
km: អាមេនី

en: Aruba
km: អារូបា

en: Australia
km: អូស្ត្រាលី

en: Austria
km: អូទ្រីស

en: Azerbaijan
km: អាហ្ស៊ែរបៃហ្សង់

en: Bahamas
km: បាហាម៉ាស

en: Bahrain
km: បារ៉ែន

en: Bangladesh
km: បង់​ក្លាដេស

en: Barbados
km: បារបាដូស

en: Belarus
km: បេឡារុស្ស

en: Belgium
km: បែលហ្ស៊ិក

en: Belize
km: បេលីហ្ស

en: Benin
km: បេណាំង

en: Bermuda
km: ប៊េរមូដា

en: Bhutan
km: ប៊ូតាន

en: Bolivia
km: បូលីវី

en: Botswana
km: បុតស្វាណា

en: Bouvet Island
km: កោះ​ប៊ូវែ

en: Brunei
km: ប៊្រុយណេ

en: Bulgaria
km: ប៊ុលហ្គារី

en: Burkina Faso
km: ប៊ូរគីណាហ្វាសូ

en: Burundi
km: ប៊ូរុនឌី

en: Cambodia
km: កម្ពុជា

en: Cameroon
km: កាមេរ៉ូន

en: Canada
km: កាណាដា

en: Cape Verde
km: កាបវែរ

en: Cayman Islands
km: កោះ​កៃម៉ាន

en: Central African Republic
km: សាធារណ​រដ្ឋ​អាហ្វ្រិក​កណ្តាល

en: Chad
km: ឆាដ

en: China
km: ចិន

en: Christmas Island
km: កោះ​គ្រីស្តម៉ាស

en: Cocos (Keeling) Islands
km: កោះ​កូកូ​ (ឃីលីង)

en: Colombia
km: កូឡុំប៊ី

en: Comoros
km: កុំម៉ូរ៉ូស

en: Cook Islands
km: កោះ​កូក

en: Costa Rica
km: កូស្តារីកា

en: Cyprus
km: ស៊ីពរ៍

en: Denmark
km: ដាណឺម៉ាក

en: Djibouti
km: ហ្ស៊ីបូទី

en: Dominica
km: ដូមីនីកា

en: Dominican Republic
km: សាធារណ​រដ្ឋ​ដូមីនីកែន

en: Ecuador
km: អេក្វាឌ័រ

en: El Salvador
km: អែលសាល់វ៉ាឌ័រ

en: Equatorial Guinea
km: ហ្គីណេ​អេក្វាទ័រ

en: Eritrea
km: អេរីទ្រា

en: Estonia
km: អេស្តូនី

en: Ethiopia
km: អេត្យូពី

en: Faroe Islands
km: កោះ​ហ្វារ៉ូ

en: Finland
km: ហ្វាំងឡង់

en: France
km: បារាំង

en: French Guiana
km: ហ្គូអ៊ីយ៉ាណា​បារាំង

en: French Polynesia
km: ប៉ូលីនេស៊ី​បារាំង

en: Gabon
km: ហ្គាបុង

en: Gambia
km: ហ្គាំប៊ី

en: Georgia
km: ហ្សក​ហ្ស៊ី

en: Ghana
km: ហ្គាណា

en: Gibraltar
km: ហ្គីប្រាល់តា

en: Greece
km: ក្រិក

en: Greenland
km: ហ្គ្រីនលែន

en: Grenada
km: ហ្គ្រីណាដា

en: Guadeloupe
km: ហ្គូអាដឺលូប៉េ

en: Guam
km: ហ្គាម

en: Guatemala
km: ហ្គាតេម៉ាឡា

en: Guinea
km: ហ្គីណេ

en: Guinea-Bissau
km: ហ្គីណេ​ប៊ីសៅ

en: Guyana
km: ហ្គីយ៉ាណា

en: Haiti
km: ហៃទី

en: Honduras
km: ហុងឌូរ៉ាស់

en: Hungary
km: ហុងគ្រី

en: Iceland
km: អ៊ីស្លង់

en: India
km: ឥណ្ឌា

en: Indonesia
km: ឥណ្ឌូនេស៊ី

en: Iraq
km: អ៊ីរ៉ាក់

en: Ireland
km: អៀរឡង់

en: Italy
km: អ៊ីតាលី

en: Jordan
km: ហ្ស៊កដង់

en: Kazakhstan
km: កាហ្សាក់ស្តង់

en: Kenya
km: កេនយ៉ា

en: Kiribati
km: គិរិបាទី

en: Kuwait
km: គុយវ៉ែត

en: Kyrgyzstan
km: គៀរហ្គីស្តង់

en: Laos
km: ឡាវ

en: Latvia
km: ឡាតវីយ៉ា

en: Lebanon
km: លីបង់

en: Lesotho
km: ឡេសូតូ

en: Liberia
km: លីបេរីយ៉ា

en: Liechtenstein
km: លិចទេនស្តែន

en: Lithuania
km: លីទុយអានី

en: Luxembourg
km: លុច​ហ្សំបួរ

en: Madagascar
km: ម៉ាដាហ្គាស្ការ

en: Malawi
km: ម៉ាឡាវី

en: Malaysia
km: ម៉ាឡេស៊ី

en: Maldives
km: ម៉ាល់ឌីវ

en: Mali
km: ម៉ាលី

en: Malta
km: ម៉ាល់តា

en: Marshall Islands
km: កោះ​ម៉ាស្យល

en: Martinique
km: ម៉ារទីនីគ

en: Mauritania
km: ម៉ូរីតានី

en: Mauritius
km: ម៉ូរីទុស

en: Mayotte
km: ម៉ាយុត

en: Mexico
km: ម៉ិចស៊ិក

en: Micronesia
km: មីក្រូណេស៊ី

en: Moldova
km: ម៉ុលឌូវ៉ា

en: Monaco
km: ម៉ូណាកូ

en: Mongolia
km: ម៉ុងហ្គោលី

en: Montserrat
km: ម៉ុង​សេរ៉ា

en: Morocco
km: ម៉ារ៉ុក

en: Mozambique
km: ម៉ូហ្សាំប៊ិក

en: Nauru
km: ណូរុ

en: Nepal
km: នេប៉ាល់

en: Netherlands
km: ហូល្លង់

en: Netherlands Antilles
km: អង់ទីយ៍​ហុល្លង់

en: New Caledonia
km: នូវែល​កាលេដូនី

en: Nicaragua
km: នីការ៉ាហ្គ័រ

en: Niger
km: នីហ្សេរ

en: Nigeria
km: នីហ្សេរីយ៉ា

en: Niue
km: នីវ

en: Norfolk Island
km: កោះ​ណរហ្វក

en: North Korea
km: កូរ៉េ​ខាង​ជើង

en: Northern Mariana Islands
km: កោះ​ម៉ារៀណា​ភាគ​ខាង​ជើង

en: Norway
km: ន័រវែស

en: Oman
km: អូម៉ង់

en: Pakistan
km: ប៉ាគីស្ថាន

en: Palau
km: ប៉ាឡូ

en: Panama
km: ប៉ាណាម៉ា

en: Papua New Guinea
km: ប៉ាពូញូវហ្គីណេ

en: Peru
km: ប៉េរ៉ូ

en: Philippines
km: ហ្វីលីពីន

en: Puerto Rico
km: ព័រតូរីកូ

en: Qatar
km: កាតារ

en: Romania
km: រូម៉ានី

en: Russia
km: រុស្ស៊ី

en: Rwanda
km: រវ៉ាន់ដា

en: Samoa
km: សាមូអា

en: San Marino
km: សាន់​ម៉ារីណូ

en: Saudi Arabia
km: អារ៉ាប៊ីសាអ៊ូឌីត

en: Senegal
km: សេណេហ្គាល់

en: Seychelles
km: សីស្ហែល

en: Sierra Leone
km: សេរ៉ាឡេអូន

en: Slovakia
km: ស្លូវ៉ាគី

en: Slovenia
km: ស្លូវ៉ានី

en: Solomon Islands
km: កោះ​សូឡូម៉ូន

en: Somalia
km: សូម៉ាលី

en: South Africa
km: អាហ្វ្រិក​ខាង​ត្បូង

en: Spain
km: អេស្ប៉ាញ

en: Sri Lanka
km: ស្រីលង្កា

en: Sudan
km: ស៊ូដង់

en: Suriname
km: ស៊ូរីណាមី

en: Sweden
km: ស៊ុយអែត

en: Switzerland
km: ស្វ៊ីស

en: Syria
km: ស៊ីរី

en: Taiwan
km: តៃវ៉ាន់

en: Tajikistan
km: តាហ្ស៊ីគីស្តង់

en: Tanzania
km: តង់ហ្សានី

en: Thailand
km: ថៃ

en: Togo
km: តូហ្គោ

en: Tokelau
km: តូកេឡាអ៊ូ

en: Tunisia
km: ទុយណេស៊ី

en: Turkmenistan
km: ទួគមេនីស្តង់

en: Tuvalu
km: ទុវ៉ាលូ

en: Uganda
km: អ៊ូហ្គង់ដា

en: Ukraine
km: អ៊ុយក្រែន

en: United Arab Emirates
km: អារ៉ាប់​រួម

en: United Kingdom
km: ចក្រភព​អង់គ្លេស

en: United States
km: សហរដ្ឋអាមេរិក

en: Uruguay
km: អ៊ុយរ៉ាហ្គាយ

en: Uzbekistan
km: អ៊ូហ្សបេគីស្តង់

en: Vanuatu
km: វ៉ានូអាទូ

en: Venezuela
km: វេណេហ្ស៊ុយអេឡា

en: Yemen
km: យេមែន

en: Zambia
km: ហ្សាំប៊ី

en: Zimbabwe
km: ហ្ស៊ីមបាវ៉េ

en: Database username
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Database password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Database name
km: ឈ្មោះ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Port
km: ច្រក

en: Size of textfield
km: ទំហំ​វាល​អត្ថបទ

en: Authoring information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ការ​និពន្ធ

en: Authored on
km: និពន្ធ​នៅ

en: Leave blank for %anonymous.
km: ទុក​ទទេ​សម្រាប់ %anonymous ។

en: Hidden
km: ដែល​លាក់

en: Key
km: សំខាន់

en: block
km: បណ្ដុំ

en: Allowed HTML tags
km: ស្លាក HTML ដែល​អនុញ្ញាត

en: Add menu
km: បន្ថែម​ម៉ឺនុយ

en: No items selected.
km: គ្មាន​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស ។

en: The update has been performed.
km: ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ត្រូវ​បាន​ដំណើរការ ។

en: Browser
km: កម្មវិធី​រុក​រក

en: published
km: បាន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ

en: Select all rows in this table
km: ជ្រើស​ជួរ​ដេក​ទាំងអស់​ក្នុង​តារាង​នេះ

en: Deselect all rows in this table
km: ដោះ​ជ្រើស​ជួរ​ដេក​ទាំងអស់​ក្នុង​តារាង​នេះ

en: Search results
km: លទ្ធផល​ស្វែងរក

en: Front page
km: ទំព័រ​មុខ

en: Deleted
km: បាន​លុប

en: Languages
km: ភាសា

en: Topics
km: ប្រធានបទ

en: Topic
km: ប្រធានបទ

en: Allowed values list
km: បាន​អនុញ្ញាត​បញ្ជីតម្លៃ

en: Edit menu
km: កែសម្រួល​ម៉ឺនុយ​

en: Delete menu
km: លុប​ម៉ឺនុយ​

en: Publishing options
km: ជម្រើស​ការ​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Create new revision
km: បង្កើត​​ការ​ពិនិត្យ​ឡើងវិញ​ថ្មី

en: Minimum height
km: កម្ពស់​អប្បបរមា

en: Minimum width
km: ទទឹង​អប្បបរមា

en: Configure block
km: ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ប្លុក

en: Jan
km: មករា

en: Feb
km: កុម្ភៈ

en: Mar
km: មីនា

en: Apr
km: មេសា

en: Jun
km: មិថុនា

en: Jul
km: កក្កដា

en: Aug
km: សីហា

en: Sep
km: កញ្ញា

en: Oct
km: តុលា

en: Nov
km: វិច្ឆិកា

en: Dec
km: ធ្នូ

en: Select list
km: ជ្រើស​បញ្ជី

en: Posts
km: ប្រកាស

en: Workflow
km: លំហូរ​ការងារ

en: Randomize
km: ធ្វើ​ដោយ​ព្រាវ​ៗ

en: Revert
km: ត្រឡប់​ទៅ​ដើម

en: Path alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​របស់​​ផ្លូវ

en: Greater than
km: ​ធំជាង

en: Less than
km: ​តូចជាង

en: Choice
km: ជម្រើស

en: Log out
km: ចេញ

en: characters
km: តួអក្សរ

en: Left
km: ឆ្វេង

en: Right
km: ស្តាំ

en: Info
km: ព័ត៌មាន

en: Site information
km: ព័ត៌មាន​តំបន់​បណ្ដាញ

en: Enabled filters
km: ​តម្រងដែល​បាន​បើក​

en: Syndicate
km: ប្រមូល​​ផ្តុំ

en: Books
km: សៀវភៅ

en: Forums
km: វេទិកា

en: Revisions for %title
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​សម្រាប់​ %title

en: Revision
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: The specified passwords do not match.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ត្រូវ​គ្នា​ទេ ។

en: Session
km: សម័យ

en: No forums defined
km: គ្មាន​វេទិកា​បាន​កំណត់

en: This topic has been moved
km: ប្រធានបទ​នេះ​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់​ទី

en: Permissions
km: សិទ្ធិ

en: Your settings have been saved.
km: ការ​កំណត់​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក ។

en: Date created
km: កាល​បរិច្ឆេទ​បង្កើត

en: Fiji
km: ហ្វីហ្ស៊ី

en: Falkland Islands
km: កោះ​ហ្វាល់ឡាំង

en: South Korea
km: កូរ៉េ​ខាងត្បូង​

en: French Southern Territories
km: អាណាចក្រ​ខាង​ត្បូង​បារាំង

en: British Virgin Islands
km: ចក្រភពអង់គ្លេស ​កោះ​វីជីន

en: U.S. Virgin Islands
km: កោះ​វ៉ើហ្គីន​សហរដ្ឋ​អាមេរិក

en: Vietnam
km: ​វៀតណាម​

en: Jersey
km: ចឺស៊ី

en: Not published
km: មិន​បាន​​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: File settings
km: ការ​កំណត់​ឯកសារ

en: Menu settings
km: ការកំណត់​ម៉ឺនុយ​

en: Unformatted
km: ដែល​មិន​បាន​ធ្វើ​ទ្រង់​ទ្រាយ

en: Formats
km: ទ្រង់​ទ្រាយ

en: @type: deleted %title.
km: @type ៖ បាន​លុប %title ។

en: Allowed file extensions
km: បាន​អនុញ្ញាត​កន្ទុយ​ឯកសារ

en: New comments
km: មតិ​យោបល់​ថ្មីៗ

en: Redirect to URL
km: ប្តូរទិស​ទៅ​ URL

en: Revision of %title from %date
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​នៃ %title ពី %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​ដែល​អ្នក​ចង់​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ជា​ម្ចាស់ ​។

en: Delete action
km: លុប​សកម្មភាព

en: The action has been successfully saved.
km: សកម្មភាព​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: comment
km: មតិយោបល់

en: not published
km: មិន​បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Published comments
km: បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ​មតិយោបល់

en: Comment settings
km: ការ​កំណត់​មតិយោបល់

en: Default options
km: ជម្រើស​លំនាំដើម

en: Contact settings
km: ​ការ​កំណត់​ទំនាក់​ទំនង

en: Processing
km: កំពុង​ដំណើរការ

en: File upload error. Could not move uploaded file.
km: កំហុស​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង ។ មិន​អាច​ផ្លាស់ទី​ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើងទេ ។

en: Shortcuts
km: ផ្លូវ​កាត់

en: Default value
km: តម្លៃ​លំនាំដើម

en: Alternate text
km: អត្ថបទ​ជំនួស

en: Not translated
km: មិន​បាន​បកប្រែ

en: Location of comment submission form
km: ទីតាំង​របស់​ទំរង់​ដាក់ស្នើ​មតិយោបល់

en: Underlined
km: គូស​បន្ទាត់​​ពីក្រោម

en: British Indian Ocean Territory
km: អាណាចក្រ​​មហា​សមុទ្រ​ឥណ្ឌា ចក្រភព​អង់គ្លេស

en: Croatia
km: ក្រូអាត

en: Western Sahara
km: សាហារ៉ា​ខាងលិច

en: Language switcher
km: ឧបករណ៍​ប្តូរ​ភាសា

en: Block description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​អំពី​ប្លុក

en: Blocks
km: ​ប្លុក

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​មាតិកា​ប្លុក​ដែល​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​របារ​ចំហៀង​របស់​តំបន់​បណ្ដាញ និង​តំបន់​ផ្សេងៗ​ទៀត ។

en: Save blocks
km: ​រក្សាទុក​ប្លុក

en: The block settings have been updated.
km: ការ​កំណត់​ប្លុក ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: Save block
km: ​រក្សាទុក​ប្លុក

en: The block configuration has been saved.
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្លុក​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ ។

en: Menus
km: ម៉ឺនុយ

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
km: ការ​ប្ដូរតាម​បំណង​ទាំងអស់​នឹង​ត្រូវ​បាន​បាត់បង់ ។ អំពើ​នេះ​នឹង​មិន​អាច​មិន​ធ្វើ​វិញ​បាន​ឡើយ ។

en: Above
km: ខាង​លើ

en: Default time zone
km: តំបន់​​​ពេល​វេលា​លំនាំដើម

en: Add another item
km: បន្ថែម​ធាតុ​មួយ​ទៀត

en: Manage fields
km: គ្រប់​គ្រង​វាល

en: Used in
km: បាន​ប្រើ​ក្នុង

en: The update has encountered an error.
km: ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព បាន​ជួបប្រទះ​នឹង​កំហុស ។

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
km[0]: @count ធាតុ​បាន​ដំណើរការ​ដោយ​ជោគជ័យ​ ៖

en: Decimal
km: ទសភាគ

en: Float
km: អណ្តែត

en: Minimum
km: អប្បបរមា

en: Precision
km: ចំនួន​ខ្ទង់

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
km: ចំនួន​​​តួលេខ​សរុប​ដែល​ត្រូវ​រក្សា​ទុក​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ដោយ​រួម​បញ្ចូល​ទាំង​តួ​លេខ​នៅ​ខាងស្ដាំ​នៃ​ទសភាគ​ផង​ដែរ ។

en: The number of digits to the right of the decimal.
km: ចំនួន​តួលេខ​នៅ​ខាងស្ដាំ​នៃ​ទសភាគ ។

en: Decimal marker
km: សញ្ញា​ក្បៀស

en: Check boxes/radio buttons
km: ប្រអប់​ធីក​/ប៊ូតុង​មួល

en: Single on/off checkbox
km: ប្រអប់​ធីក​បើក​/បិទ​ទោល​

en: Text area (multiple rows)
km: ផ្ទៃ​អត្ថបទ​ (ជួរ​ដេក​ច្រើន​)

en: Index
km: លិបិក្រម

en: Permalink
km: តំណ​អចិន្ត្រៃយ៍

en: Debug
km: បំបាត់​កំហុស

en: Publish
km: បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Unpublish
km: មិន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ

en: Anonymous commenting
km: មតិយោបល់​អនាមិក

en: Anonymous posters may not enter their contact information
km: អ្នក​ប្រកាស​ជា​អនាមិក អាច​មិន​បញ្ចូល​ព័ត៌មាន​ទាក់​ទង​របស់​ពួកគេ

en: Anonymous posters may leave their contact information
km: អ្នក​ប្រកាស​ជា​អនាមិក អាច​ទុក​ព័ត៌មាន​ទាក់ទង​របស់​ពួកគេ

en: Anonymous posters must leave their contact information
km: អ្នក​ប្រកាស​ជា​អនាមិក ត្រូវតែ​ទុក​ព័ត៌មាន​ទាក់ទង​របស់​ពួកគេ

en: Default comment setting
km: ការកំណត់​មតិយោបល់លំនាំ​ដើម

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
km: មាតិកា​របស់​វាលនេះ​​ត្រូវបាន​រក្សាទុក​ជា​ឯកជន ហើយ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ជា​សាធារណៈ​ឡើយ ។

en: parent
km: ​មេ

en: Date - newest first
km: កាលបរិច្ឆេទ​ - ថ្មី​បំផុត​​មុន

en: Date - oldest first
km: ​កាល​បរិច្ឆេទ - ចាស់​បំផុត​មុន

en: 1 comment | @count comments
km[0]: មតិយោបល់ @count

en: Show descriptions
km: បង្ហាញ​សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Subtitle
km: ចំណងជើង​រង​

en: Language code
km: កូដ​ភាសា

en: Menu link title
km: ចំណងជើង​តំណ​ម៉ឺនុយ

en: Menu name
km: ឈ្មោះ​ម៉ឺនុយ​

en: Edit container
km: កែ​សម្រួល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក

en: Reply
km: ឆ្លើយតប

en: Hot topic threshold
km: កម្រិត​ពន្លឺ​ប្រធានបទ​សំខាន់

en: Topics per page
km: ប្រធានបទ​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ

en: Posts - most active first
km: ប្រកាស - សកម្ម​បំផុត ដាក់​នៅ​មុន​គេ

en: Posts - least active first
km: ប្រកាស - អសកម្ម​បំផុត ដាក់​នៅ​មុន​គេ

en: URL path settings
km: ការកំណត់​ផ្លូវ​របស់​​ URL

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ថា​អ្នក​ចង់​ដាក់​ការ​ពិនិត្យ​ឡើងវិញ​ត្រឡប់​ទៅ​ដើម​ពី %revision-date ឬ ?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ថា​អ្នក​ចង់​លុប​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​ពី %revision-date ឬ ?

en: Maximum upload size
km: ទំហំ​ផ្ទុក​ឡើង​អតិបរមា

en: Space
km: ទំហំ

en: New forum topics
km: ប្រធានបទ​វេទិកា​ថ្មី

en: @type: deleted %title revision %revision.
km: @type ៖ បាន​លុប %title ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ %revision ។

en: More help
km: ជំនួយ​បន្ថែម

en: Resize
km: ប្ដូរ​ទំហំ

en: The directory %directory does not exist.
km: មិន​មាន​ថត %directory ទេ ។

en: No comments available.
km: គ្មាន​មតិយោបល់ ។

en: Rebuild permissions
km: ស្ថាបនា​សិទ្ធិ​ឡើង​វិញ

en: @type: updated %title.
km: @type ៖ បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព %title.

en: @type: added %title.
km: @type ៖ បាន​បន្ថែម %title ។

en: Path to custom logo
km: ផ្លូវ​ទៅ​កាន់​រូបសញ្ញា​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: - None selected -
km: - មិន​បាន​ជ្រើស​ -

en: Alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ

en: Account settings
km: ការ​កំណត់​គណនី

en: Number of topics
km: ចំនួន​ប្រធានបទ

en: Active forum topics
km: ប្រធានបទ​វេទិកា​សកម្ម

en: Read the latest forum topics.
km: អាន​ប្រធានបទ​វេទិកា​ចុង​ក្រោយ​គេ​បំផុត ។

en: Book navigation
km: ​ការ​រុករក​សៀវភៅ

en: 1 year | @count years
km[0]: @count ឆ្នាំ

en: 1 week | @count weeks
km[0]: @count សប្ដាហ៍

en: 1 min | @count min
km[0]: @count នាទី

en: 1 sec | @count sec
km[0]: @count វិនាទី

en: Send message
km: ផ្ញើ​សារ

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Allow Upscaling
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ប្រសើរ​ឡើង

en: Rotation angle
km: មុំ​បង្វិល

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
km: ចំនួន​ដឺក្រេ​ដែល​រូបភាព​គួរ​ត្រូវ​បាន​បង្វិល​ ។ ចំនួន​វិជ្ជមាន​គឺ​តាម​ទ្រនិច​នាឡិកា​ ​ចំនួន​អវិជ្ជមាន​គឺ​ច្រាស​ទ្រនិច​នាឡិកា ។

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
km: បង្វិល​មុំ​បង្វិល​ដោយ​ចៃដន្យ​សម្រាប់​រូបភាព​នីមួយ​ៗ​ ។ មុំ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ខាង​លើ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​អតិបរមា ។

en: Locked
km: ជាប់​សោ

en: Check for updates
km: ពិនិត្យមើល​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Can not determine status
km: មិនអាច​កំណត់​ស្ថានភាព

en: Field settings
km: ការ​កំណត់​វាល

en: Edit forum
km: កែសម្រួល​វេទិកា

en: Default order
km: លំដាប់​លំនាំដើម

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
km: នេះ​គឺ​ជា​វាក្យសព្ទ​វេទិកា​ដែល​បាន​កែច្នៃ ។ ជម្រើស​វាក្យសព្ទ​ធម្មតា​មួយ​ចំនួន ត្រូវ​បាន​យកចេញ ។

en: Leave shadow copy
km: ទុក​​ច្បាប់​ចម្លង​ស្រមោល

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
km: ប្រសិន​បើ​អ្នក​ផ្លាស់ទី​ប្រធានបទ​នេះ អ្នក​អាច​ទុក​តំណ​ក្នុង​វេទិកា​ចាស់​ទៅ​ក្នុង​វេទិកា​ថ្មី ។

en: Container name
km: ឈ្មោះ​ប្រអប់

en: forum container
km: ប្រអប់​វេទិកា

en: Created new @type %term.
km: បាន​បង្កើត @type %term ថ្មី ។

en: The @type %term has been updated.
km: @type %term ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: Containing any of the words
km: ដែល​មាន​ពាក្យ​ណាមួយ

en: Containing the phrase
km: ដែល​មាន​ឃ្លា

en: Containing none of the words
km: ដែល​មិន​មាន​ពាក្យ​ណាមួយ

en: Only of the type(s)
km: តែ​ជា​របស់​ប្រភេទ

en: Content ranking
km: ជួរ​មាតិកា​

en: Keyword relevance
km: ទាក់ទង​ពាក្យ​គន្លឹះ

en: Number of comments
km: ចំនួន​មតិ​យោបល់

en: Factor
km: កត្តា

en: Expand layout to include descriptions.
km: ពង្រីក​ប្លង់​ដែល​ត្រូវ​រួម​បញ្ចូលសេចក្តី​ពិពណ៌នា ។

en: Hide descriptions
km: លាក់​សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Compress layout by hiding descriptions.
km: បង្ហាប់​ប្លង់​ដោយ​លាក់​សេ​ចក្តី​ពិពណ៌នា ។

en: Content ID
km: លេខ​សម្គាល់​មាតិកា

en: About
km: អំពី

en: Maximum link text length
km: ប្រវែង​អត្ថបទ​តំណ​អតិបរមា

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
km: URL ដែល​វែង​ជាង​ចំនួន​តួអក្សរ​នេះ នឹង​ត្រូវ​បាន​កាត់​ឲ្យ​ខ្លី​ដើម្បី​ការពារ​ខ្សែ​អក្សរ​វែង ដែល​បញ្ឈប់​ការ​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ ។ តំណ​ខ្លួន​វា​ផ្ទាល់ នឹង​ត្រូវ​រក្សា​ទុក​ គ្រាន់​តែ​ចំណែក​អត្ថបទ​របស់​តំណ​នឹង​ត្រូវ​កាត់​​ឲ្យ​ខ្លី ។

en: Install profile
km: ដំឡើង​ទម្រង់

en: %percentage of the site has been indexed.
km: %percentage នៃ​តំបន់​បណ្ដាញ ត្រូវ​បាន​ដាក់​លិបិក្រម ។

en: File directory
km: ថត​ឯកសារ

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
km[0]: នៅ​សល់​ធាតុ @count មិន​ទាន់​បាន​ធ្វើ​លិបិក្រម ។

en: The content access permissions have been rebuilt.
km: សិទ្ធិ​ចូលដំណើរការ​មាតិកា​ត្រូវ​បាន​ស្ថាបនា​ឡើង​វិញ ។

en: sort by @s
km: តម្រៀប​តាម @s

en: Manage actions
km: គ្រប់គ្រង​សកម្មភាព

en: Action type
km: ប្រភេទ​សកម្មភាព

en: Display a message to the user
km: បង្ហាញ​សារ​ដល់​អ្នក​ប្រើ

en: Unpublish comment containing keyword(s)
km: មិន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​មតិ​យោបល់​ដែល​មាន​ពាក្យ​គន្លឹះ

en: - Select -
km: - ជ្រើស -

en: Path prefix
km: បុព្វបទ​ផ្លូវ

en: Auto-reply
km: ឆ្លើយតប​ស្វ័យប្រវត្តិ​

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
km: ឆ្លើយ​តប​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។ កុំបញ្ចូល​អ្វី​ទាំងអស់ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​ផ្ញើ​​សារ​ឆ្លើយតប​ទៅ​អ្នកប្រើ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

en: field
km: វាល

en: New posts
km: ការ​ប្រកាស​ថ្មីៗ

en: Translate
km: បកប្រែ​

en: File to import not found.
km: រក​មិន​ឃើញ​ឯកសារ​ដែល​ត្រូវ​នាំចូល​​ទេ

en: Save translations
km: រក្សាទុកការបកប្រែ​

en: Create @name
km: បង្កើត @name

en: Crop
km: ច្រឹប

en: Not enabled
km: មិន​បាន​​បើក

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
km: សេចក្តី​ណែនាំ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ដល់​អ្នក​ប្រើ​នៅ​ខាង​ក្រោម​វាល​នេះ​ស្ថិត​នៅ​លើ​ទម្រង់​ដែល​កំពុង​កែសម្រួល​ ។<br />ស្លាក​ ​HTML ​ដែល​អនុញ្ញាត​ ៖ @tags

en: Web services
km: សេវា​បណ្តាញ

en: Effect
km: បែប​ផែន

en: Error message
km: សារ​កំហុស

en: Change book (update list of parents)
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​សៀវភៅ (ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​បញ្ជី​មេ)

en: Manage your site's book outlines.
km: គ្រប់គ្រង​គ្រោង​សៀវភៅ​របស់​តំបន់បណ្តាញ​របស់​អ្នក ។

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
km: ដើម្បី​សុវត្ថិភាព ឯកសារ​ផ្ទុក​ឡើង​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ប្តូរ​ឈ្មោះ​ជា %filename ។

en: User account
km: គណនី​អ្នកប្រើ

en: Acronym
km: អក្សរ​កាត់

en: pixels
km: ភីកសែល

en: 1 month | @count months
km[0]: ១​ ខែ

en: done
km: ធ្វើ​រួច

en: Direction
km: ទិស

en: Drupal core
km: សារៈសំខាន់​របស់ Drupal

en: Book navigation block display
km: ការ​បង្ហាញ​ប្លុក​រុក​រក​សៀវភៅ

en: Password field is required.
km: វាល​ពាក្យ​សម្ងាត់​គឺ​ត្រូវការ​ជា​ចាំបាច់ ។

en: Confirm password
km: អះអាង​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Montenegro
km: ​ម៉ុងតេណេក្រូ

en: Serbia
km: ស៊ែរប៊ី

en: Warning message
km: សារ​ព្រមាន

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
km: មិនអាច​រក្សាទុក​ឯកសារ​ %file ទេ ។ មាន​កំហុស​មិនស្គាល់ ។

en: The specified file %name could not be uploaded.
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ឡើង​នូវ​ឯកសារ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ %name ​ទេ​ ។

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
km: មាន​តែ​ឯកសារ​ដែល​មាន​កន្ទុយ​ឯកសារ​ដូច​ខាង​ក្រោម​ប៉ុណ្ណោះ​ដែល​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត ៖ %files-អនុញ្ញាត ។

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
km: ទំហំ​ឯកសារ %filesize ដែល​លើស​ពី​ទំហំ​ឯកសារ​អតិបរមា %maxsize ។

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
km: ​​ឯកសារ​ %filesize ដែលនឹង​​លើស​ពី​ទំហំ​កូតា​ថាស %quota ។

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
km: កំហុស​ការ​ផ្ទុក​ឡើង ។ មិនអាច​ផ្លាស់ទី​ឯកសារ %file ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​ទៅ​ទិសដៅ %destination។

en: Add to book outline
km: បន្ថែម​ទៅ​គ្រោង​សៀវភៅ

en: outdated
km: ហួស​សម័យ

en: Re-index site
km: ធ្វើ​លិបិក្រម​តំបន់​បណ្តាញ​ឡើង​វិញ

en: Save and continue
km: រក្សា​ទុក ហើយ​បន្ត

en: IP address
km: អាសយដ្ឋាន​ IP

en: Maximum height
km: កម្ពស់​អតិបរមា

en: Maximum width
km: ទទឹង​អតិបរមា

en: Timor-Leste
km: ទីម័រ

en: Boolean
km: ប៊ូលីន

en: Decimal point
km: សញ្ញា​ក្បៀស

en: Book outline
km: គ្រោង​សៀវភៅ

en: This will be the top-level page in this book.
km: វា​នឹង​ជា​ទំព័រកម្រិត​កំពូល​ក្នុង​សៀវភៅ​នេះ ។

en: Revision information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: View comment
km: មើល​មតិយោបល់

en: Comma
km: សញ្ញា​ក្បៀស (,)

en: Uses
km: ប្រើ

en: Default display mode
km: របៀប​បង្ហាញ​លំនាំដើម​

en: Default comments per page
km: មតិយោបល់​លំនាំដើម​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ​

en: Comment subject field
km: វាល​ប្រធានបទ​មតិយោបល់

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
km: ការ​ឆ្លើយតប​នឹង​មតិយោបល់​មួយចំនួន​នឹង​ត្រូវបាន​បាត់បង់ ។ សកម្ម​ភាព​នេះ​​មិន​អាច​​​​មិនធ្វើ​​វិញ​ទេ ។

en: Publish the selected comments
km: បោះពុម្ព​មតិយោបល់​ដែល​បាន​ជ្រើស​​

en: Unpublish the selected comments
km: មិន​ផ្សាយ​មតិយោបល់​ដែល​បាន​ជ្រើស​

en: (No subject)
km: (គ្មាន​ប្រធាន​បទ)

en: Default image
km: រូបភាព​លំនាំ​ដើម

en: MIME type
km: ប្រភេទ​ MIME

en: Posted in
km: បាន​ប្រកាស​ក្នុង

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
km: មតិយោបល់ ៖ មតិយោបល់​ដែលបាន​ដាក់​ស្នើ​ដោយ​មិន​មាន​ការ​អនុញ្ញាត ឬ​មតិយោបល់​ដែល​ដាក់​ស្នើ​ទៅ​ប្រកាស​បិទ %subject ។

en: Parent ID
km: លេខ​សម្គាល់​មេ

en: The size of the file.
km: ទំហំ​ឯកសារ ។

en: The MIME type of the file.
km: ប្រភេទ​ MIME ​របស់​ឯកសារ​ ។

en: @type %title has been created.
km: @type %title ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។

en: @type %title has been updated.
km: @type %title ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: The post could not be saved.
km: ប្រកាស​មិនអាច​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក ។

en: Filter settings
km: ការ​កំណត់​តម្រង

en: No help is available for module %module.
km: គ្មាន​ជំនួយ​សម្រាប់​ម៉ូឌុល %module ទេ ។

en: @module administration pages
km: ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ @module

en: Add language
km: បន្ថែម​ភាសា

en: AM
km: ព្រឹក

en: PM
km: ល្ងាច

en: Comments per page
km: មតិយោបល់​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ

en: The file could not be uploaded.
km: មិនអាច​ផ្ទុក​ឡើង​ឯកសារ​បាន​ទេ ។

en: Collaboration
km: កិច្ច​សហការ

en: Administration pages
km: ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង

en: The comment body.
km: តួ​មតិយោបល់ ។

en: Add link
km: បន្ថែម​តំណ

en: View comments
km: មើល​មតិ​យោបល់

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
km: %name​ ៖ វាល​នេះ​មិន​អាច​ផ្ទុក​តម្លៃ​ច្រើន​ជាង​ @count ​ទេ ។

en: Vertical Tabs
km: ផ្ទាំង​បញ្ឈរ

en: Not in book
km: មិន​មែន​នៅក្នុង​សៀវ​ភៅ

en: New book
km: សៀវ​ភៅ​ថ្មី

en: By @name on @date
km: តាម​ @name នៅ​ @date

en: By @name
km: តាម​ @name

en: Not in menu
km: មិន​មែន​នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ

en: Alias: @alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​ ៖ @alias

en: No alias
km: គ្មាន​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ

en: Initializing.
km: កំពុង​ចាប់​ផ្តើម ។

en: An error has occurred.
km: កំហុស​មួយ​បានកើតឡើង ។

en: Your page will be a part of the selected book.
km: ទំព័រ​របស់​អ្នក​នឹង​ជា​ផ្នែក​នៃ​សៀវភៅ​ដែល​បាន​ជ្រើស ។

en: 0 sec
km: ០ វិ.

en: Filter log messages
km: ត្រង​សារ​កំណត់ហេតុ

en: You must select something to filter by.
km: អ្នកត្រូវតែ​ជ្រើស​អ្វីមួយ​ដើម្បី​ត្រង ។

en: New revision
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​ជា​ថ្មី

en: Abbreviation
km: អក្សរ​សង្ខេប

en: Inserted
km: ​បាន​បញ្ចូល

en: The title of the comment.
km: ចំណង​ជើង​មតិយោបល់​ ។

en: Comment count
km: ចំនួន​មតិយោបល់

en: contact
km: ​ទំនាក់​ទំនង

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
km: ស្វែងរក​ពាក្យ​ទាំងពីរ​ដោយ <strong>OR</strong> ជា​អក្សរ​ធំ ។ ឧទាហរណ៍<strong>cats OR dogs</strong> ។

en: Language settings
km: ការ​កំណត់​ភាសា

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
km: ប៉ុន​ប៉ង​ដំណើរ​ការ​ cron ឡើង​វិញ ខណៈ​ពេល​វា​កំពុង​ដំណើរការ ។

en: Cron run completed.
km: ដំណើរការ Cron បាន​បញ្ចប់ ។

en: The maximum length of the field in characters.
km: ប្រវែង​អតិបរមា​របស់​វាល​គិត​ជា​តួអក្សរ ។

en: Machine-readable name
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន​

en: Language name
km: ឈ្មោះ​ភាសា

en: Edit language
km: កែសម្រួល​ភាសា

en: The content type %name has been updated.
km: ប្រភេទ​មាតិកា %name ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: The content type %name has been added.
km: ប្រភេទ​មាតិកា %name ត្រូវ​បាន​បន្ថែម ។

en: Contact form
km: សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់ទំនង​

en: Requirements problem
km: បញ្ហា​តម្រូវការ

en: Database configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Select an installation profile
km: ជ្រើស​​ទម្រង់​ការ​ដំឡើង

en: Choose language
km: ជ្រើស​ភាសា​

en: No profiles available
km: គ្មាន​ទម្រង់​

en: Drupal already installed
km: បាន​ដំឡើង​ Drupal រួច​ហើយ

en: Installing @drupal
km: ដំឡើង @drupal

en: The installation has encountered an error.
km: ការដំឡើង​មាន​កំហុស ។

en: Configure site
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​តំបន់​បណ្តាញ

en: Installed %module module.
km: បាន​ដំឡើង​​ម៉ូឌុល %module ។

en: Choose profile
km: ជ្រើស​ទម្រង់

en: Verify requirements
km: បញ្ជាក់​តម្រូវការ

en: Set up database
km: រៀបចំ​មូលដ្ឋានទិន្នន័យ

en: Set up translations
km: រៀបចំ​ការបកប្រែ

en: Install site
km: ដំឡើង​តំបន់​បណ្តាញ

en: Finish translations
km: បញ្ចប់​ការបកប្រែ

en: Update notifications
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​សេចក្ដី​ជូនដំណឹង

en: Check for updates automatically
km: ពិនិត្យមើល​បច្ចុប្បន្នភាព​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: 1 byte | @count bytes
km[0]: @count បៃ

en: Right to left
km: ពី​ស្តាំ​ទៅ​ឆ្វេង

en: Left to right
km: ពី​ឆ្វេង​ទៅ​ស្តាំ

en: Add custom language
km: បន្ថែមភាសា​ផ្ទាល់ខ្លួន​

en: Save language
km: រក្សាទុក​ភាសា

en: Direction that text in this language is presented.
km: ទិសដៅ​ដែល​អត្ថបទ​ជា​ភាសានេះ​​ត្រូវបាន​បង្ហាញ ។

en: String contains
km: ខ្សែអក្សរ​មាន

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
km: ទុក​ឲ្យ​នៅ​ទទេ​ដើម្បី​បង្ហាញ​ខ្សែអក្សរ​ទាំងអស់ ។ ការ​ស្វែងរក​គឺ​ប្រកាន់​តួអក្សរ​តូច​ធំ ។

en: Search in
km: ស្វែងរក​ក្នុង

en: Both translated and untranslated strings
km: ទាំង​ខ្សែ​អក្សរ​បាន​បកប្រែ និង​មិនទាន់​បាន​បកប្រែ

en: Only translated strings
km: តែ​ខ្សែអក្សរ​ដែល​បាន​បកប្រែ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Only untranslated strings
km: តែ​ខ្សែអក្សរ​ដែល​មិន​ទាន់​បកប្រែ

en: Languages not yet added
km: មិន​បាន​បន្ថែម​ភាសា​នៅ​ឡើយ​ទេ

en: The language %language has been created.
km: ភាសា​ %language ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
km: ខ្សែអក្សរ​ដែល​បាន​ដាក់​ស្នើ​មាន​ HTML ដែល​មិន​បាន​អនុញ្ញាត ៖ %string

en: Importing interface translations
km: នាំចូល​ការបកប្រែ​ចំណុច​ប្រទាក់

en: Error importing interface translations
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​នាំចូល​ការបកប្រែ​ចំណុច​ប្រទាក់

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
km: ការ​ដាក់​ស្នើ​កា​របកប្រែ​ឃ្លា​ដែល​​ប៉ុនប៉ង​មាន​ HTML ដែល​មិន​បាន​អនុញ្ញាត ៖ %string

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ឯកសារ​បកប្រែ JavaScript សម្រាប់​ភាសា %language ។

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
km: បាន​បង្កើត​ឯកសារ​បកប្រែ JavaScript សម្រាប់​ភាសា %language ។

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
km: កំហុស​បាន​កើតឡើង​ខណៈពេល​ការបង្កើត​ឯកសារ​បកប្រែ​ JavaScript សម្រាប់​ភាសា %language ។

en: No blocks in this region
km: គ្មាន​ប្លុក​ក្នុង​តំបន់​នេះទេ

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
km: ប្លុក %info ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ​តំបន់​មិន​ត្រឹមត្រូវ %region ហើយ​ត្រូវ​បានបិទ ។

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
km: ប្រភេទ​មាតិកា​សម្រាប់​តំណ %add-child ត្រូវ​តែ​ជា​ប្រភេទ​មាតិកា​មួយ​ក្នុង​ចំណោម​​ប្រភេទ​មាតិកា​ដែល​បាន​ជ្រើស ​ជា​ប្រភេទ​គ្រោង​សៀវភៅ​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត ។

en: Save book pages
km: ​រក្សាទុក​ទំព័រ​សៀវភៅ

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
km: សៀវ​ភៅ​នេះ​ត្រូវ​បាន​កែ​ប្រែ​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​ផ្សេង​ទៀត​ ដូច្នេះ​មិន​អាច​រក្សា​ទុក​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​បាន​ទេ​ ។

en: Title changed from %original to %current.
km: ចំណងជើង​បាន​ផ្លាស់ប្តូរ​ពី %original មកជា %current ។

en: Updated book %title.
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​សៀវភៅ %title ។

en: book: updated %title.
km: សៀវភៅ ៖ បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព %title ។

en: Update book outline
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​គ្រោង​សៀវភៅ

en: Remove from book outline
km: យក​ចេញ​ពី​គ្រោង​របស់​សៀវភៅ​

en: No changes were made
km: គ្មាន​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឡើង

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
km: ប្រកាស​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​សៀវភៅ​ដែល​បាន​ជ្រើស ។ ឥឡូវ​អ្នក​អាច​កំណត់​ទីតាំង​វា​ឲ្យ​ទាក់ទង​ទៅ​ទំព័រ​ផ្សេង​ទៀត ។

en: The book outline has been updated.
km: គ្រោង​សៀវភៅ​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: There was an error adding the post to the book.
km: មាន​កំហុស​ក្នុង​ការ​បន្ថែម​ប្រកាស​ទៅ​សៀវភៅ ។

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
km: %title ត្រូវ​បាន​ភ្ជាប់​ទៅនឹង​ទំព័រ​កូន ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទីតាំង​ឡើងវិញ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ដើម្បី​ថែទាំ​ការតភ្ជាប់​របស់​ពួកវា​ទៅកាន់​សៀវភៅ ។ ដើម្បី​បង្កើត​ឋានានុក្រម​ឡើងវិញ (ដូច​ដែលវា​ត្រូវ​បាន​យក​ទំព័រ​នេះ​ចេញ​ពី​មុន​ %title អាច​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ម្តងទៀត​ដោយ​ប្រើ​ផ្ទាំង​គ្រោង​ ហើយ​ផ្ទាំង​នីមួយៗ​នៃ​អតីត​ទំព័រកូននឹង​ត្រូវ​តែ​ត្រូវ​បាន​គេ​កំណត់​ទីតាំង​ឡើងវិញ​ដោយ​ដៃ ។

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
km: %title អាច​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​ឋានានុក្រម​ម្តងទៀត ដោយ​ប្រើ​ផ្ទាំង​គ្រោង ។

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
km: តើ​អ្នក​ពិតជាចង់​យក %title ចេញ​ពី​ឋានានុក្រម​សៀវភៅ​ឬ ?

en: The post has been removed from the book.
km: ប្រកាស​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ​ពី​សៀវភៅ ។

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
km: បង្ហាញ​កំណែ​ទ្រង់ទ្រាយ​ទំព័រ​បណ្ដាញ​សម្រាប់​ការ​បោះពុម្ព​របស់​ទំព័រ​សៀវភៅ​នេះ និង​ទំព័រ​រង​របស់​វា ។

en: Show block on all pages
km: បង្ហាញ​ប្លុក​លើ​គ្រប់​ទំព័រ

en: Show block only on book pages
km: បង្ហាញ​ប្លុក​តែ​លើ​ទំព័រ​សៀវភៅ​ប៉ុណ្ណោះ

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
km: បើសិនជា​បាន​ធីក <em>បង្ហាញ​ប្លុក​លើ​គ្រប់​ទំព័រ</em> នោះ​ប្លុក​នឹង​មាន​ម៉ឺនុយ​ដែល​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​សម្រាប់​សៀវភៅរបស់​តំបន់​បណ្តាញ​ទាំងអស់​ដោយស្វ័យប្រវត្តិ ។ បើសិនជា​បាន​ធីក <em>បង្ហាញ​ប្លុក​តែ​នៅលើ​ទំព័រ​សៀវភៅ​ប៉ុណ្ណោះ​</em> នោះ​ប្លុក​នឹង​មាន​តែ​ម៉ឺនុយ​មួយ​ដែល​ទាក់ទង​នឹង​សៀវភៅ​ទំព័រ​បច្ចុប្បន្ន ។ ក្នុង​ករណីនេះ​ បើសិនជា​ទំព័រ​បច្ចុប្បន្ន​មិនមាន​ក្នុង​សៀវភៅ​ទេ នោះ​ក៏​គ្មាន​ប្លុក​ដែល​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ដែរ ។ <em>ការកំណត់​ភាព​មើលឃើញ​ជាក់លាក់​របស់​ទំព័រ</em> ឬ​ការកំណត់​ភាពមើលឃើញ​ផ្សេងទៀតអាចត្រូវ​បាន​ប្រើ​ក្នុង​ការ​បន្ថែម​ទៅ​ទិដ្ឋភាព​សម្រាំង​ប្លុក​នេះ ។

en: This is the top-level page in this book.
km: នេះ​គឺជា​ទំព័រ​កម្រិត​កំពូល​ក្នុង​សៀវភៅ​នេះ ។

en: No book selected.
km: គ្មាន​សៀវភៅ​ដែលបាន​ជ្រើស ។

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
km: %title គឺ​ជា​ផ្នែក​គ្រោង​សៀវភៅ ហើយ​បាន​ភ្ជាប់​ទំព័រ​កូន ។ បើសិនជា​អ្នក​បន្ត​លុប​ ទំព័រ​កូន​នឹង​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទីតាំង​ម្តងទៀត​ដោយស្វ័យប្រវត្តិ ។

en: Re-order book pages and change titles
km: រៀប​លំដាប់​ទំព័រ​សៀវភៅ​ឡើងវិញ និង​ផ្លាស់ប្តូរ​ចំណងជើង

en: Delete the selected comments
km: លុប​មតិយោបល់​ដែល​បាន​ជ្រើស​

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
km: ឧទាហរណ៍​ ៖ 'មតិ​អ្នក​ប្រើ​តំបន់​បណ្តាញ​' ឬ 'ព័ត៌មាន​ផលិតផល'​ ។

en: Personal contact form
km: ​​សំណុំ​បែប​បទ​​​ទំនាក់​ទំនង​ផ្ទាល់​ខ្លួន​

en: View events that have recently been logged.
km: មើល​ព្រឹត្តិការណ៍​ដែល​​បាន​ចុះ​កំណត់​ហេតុ​ថ្មីៗ ។

en: Top 'page not found' errors
km: កំហុស 'រក​ទំព័រ​មិន​ឃើញ' កំពូល

en: View 'page not found' errors (404s).
km: មើល​កំហុស 'រក​មិន​ឃើញ​ទំព័រ' (404s) ។

en: Top 'access denied' errors
km: កំហុស 'បដិសេធ​ការ​ចូល​ដំណើរ​ការ' កំពូល

en: View 'access denied' errors (403s).
km: មើល​កំហុស 'បដិសេធ​ការ​ចូល​ដំណើរ​ការ' (403s) ។

en: No roles may use this format
km: គ្មាន​តួនាទី​ប្រើ​ទ្រង់ទ្រាយ​នេះ​ទេ​

en: Allowed HTML tags: @tags
km: ស្លាក HTML ដែល​អនុញ្ញាត ៖ @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
km: យុថ្កា​ត្រូវ​​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​បង្កើត​តំណ​ទៅ​ទំព័រ​ផ្សេងៗ​ទៀត ។

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
km: តាម​លំនាំដើម ស្លាក​ចុះ​​បន្ទាត់​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ដូច្នេះ​ប្រើ​ស្លាក​នេះ​ដើម្បី​បន្ថែម​ស្លាក​បន្ថែម​ទៀត​។ ប្រើ​ស្លាក​នេះ​គឺ​ខុស​ ពីព្រោះ​វា​មិន​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជាមួយ​គូរ បើក/បិទ ដូច​អាផ្សេងទៀត​ទាំង​អស់​ទេ ។ ប្រើ​សញ្ញា " /" បន្ថែម​ខាង​ក្នុង​ស្លាក​ដើម្បី​ថែទាំ​ភាពឆបគ្នា​របស់ XHTML ១.០ ។

en: Text with <br />line break
km: ​អត្ថបទ​ដែល​មាន <br /> ការ​បំបែក​​បន្ទាត់

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
km: តាម​លំនាំដើម ស្លាក​កថាខណ្ឌ​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ដូច្នេះ​ប្រើ​ស្លាក​នេះ​ដើម្បី​បន្ថែម​ស្លាក​បន្ថែម​​មួយ​ទៀត ។

en: Paragraph one.
km: កថាខណ្ឌ​មួយ ។

en: Paragraph two.
km: កថាខណ្ឌ​ពីរ ។

en: Emphasized
km: បាន​បញ្ជាក់

en: Cited
km: បាន​យោង​ទៅ

en: Coded text used to show programming source code
km: អត្ថបទ​ជា​កូដ​បាន​ដើម្បី​បង្ហាញ​​កូដ​ប្រភព​កម្មវិធី

en: Coded
km: ជាកូដ

en: Bolded
km: ​ដិត

en: Italicized
km: ទ្រេត​

en: Superscripted
km: ​អក្សរ​តួច​លើ

en: <sup>Super</sup>scripted
km: <sup>អក្សរតូច​លើ</sup>​

en: Subscripted
km: អក្សរ​តូច​ក្រោម​

en: <sub>Sub</sub>scripted
km: <sub>អក្សរតូច​ក្រោម</sub>

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
km: <abbr title="Abbreviation">អក្សរ​សង្ខេប</abbr>

en: Block quoted
km: សម្រង់​បណ្ដុំ

en: Quoted inline
km: សម្រង់​ក្នុង​តួ

en: Table header
km: ក្បាល​តារាង

en: Table cell
km: ​ក្រឡា​​​តារាង

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
km: បញ្ជី​មាន​​លំដាប់ - ប្រើ &lt;li&gt; ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​ធាតុ​បញ្ជី​នីមួយៗ

en: First item
km: ​ធាតុ​ទីមួយ

en: Second item
km: ​ធាតុ​ទីពីរ

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
km: បញ្ជី​គ្មាន​លំដាប់ - ប្រើ &lt;li&gt; ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​ធាតុ​បញ្ជី​នីមួយៗ

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
km: បញ្ជី​និយមន័យ​គឺ​ដូច​គ្នា​នឹង​បញ្ជី​របស់ HTML ផ្សេងៗ​ទៀត​ដែរ ។ &lt;dl&gt; ចាប់ផ្ដើម​បញ្ជី​និយមន័យ &lt;dt&gt; ចាប់ផ្ដើម​ពាក្យ​និយមន័យ និង &lt;dd&gt; ចាប់ផ្ដើម​សេចក្តី​ពិពណ៌នា​និយមន័យ ។

en: First term
km: ​ពាក្យ​ទីមួយ

en: First definition
km: ​និយមន័យ​ទីមួយ

en: Second term
km: ​ពាក្យ​ទីពីរ

en: Second definition
km: ​និយមន័យ​ទីពីរ

en: Subtitle three
km: ​ចំណងជើង​រង​បី

en: Subtitle four
km: ​ចំណងជើង​រង​បួន

en: Subtitle five
km: ​ចំណងជើង​រងប្រាំ

en: Subtitle six
km: ​ចំណងជើង​រងប្រាំមួយ

en: Tag Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​ស្លាក​

en: You Type
km: អ្នក​វាយ

en: You Get
km: អ្នក​ទទួល

en: No help provided for tag %tag.
km: គ្មាន​ជំនួយ​​បាន​ផ្តល់​សម្រាប់​ស្លាក %tag ​។

en: Ampersand
km: សញ្ញា &

en: Quotation mark
km: សញ្ញា​​សម្រង់

en: Character Description
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា​តួអក្សរ

en: Lines and paragraphs break automatically.
km: បំបែក​បន្ទាត់ និង​កថាខណ្ឌ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។

en: Compose tips
km: តែង​ព័ត៌មាន​ជំនួយ

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
km: ឈ្មោះ​ខ្លី ​ប៉ុន្ដែ​មាន​ន័យ​គ្រប់គ្រាន់​សម្រាប់​​ខ្សែស្រឡាយ​ការ​ពិភាក្សា ។

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា និង​គោលការណ៍​ណែនាំ​សម្រាប់​កិច្ច​ពិភ្សា​ក្នុង​វេទិកា​នេះ ។

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
km: ឈ្មោះ​ខ្លី ប៉ុន្តែ​មាន​ន័យ​គ្រប់គ្រាន់​សម្រាប់​សម្រាំង​វេទិកា​ដែល​ទាក់ទង ។

en: Default number of forum topics displayed per page.
km: ចំនួន​ប្រធានបទ​វេទិកា​លំនាំដើម​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ ។

en: Default display order for topics.
km: លំដាប់​បង្ហាញ​ប្រធាន​បទ​លំនាំដើម ។

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
km: ប្រអប់​ជាទូទៅ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​នៅ​កម្រិត​កំពូល (root) ប៉ុន្តែ​អាច​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ខាងក្នុង​ប្រអប់ ឬ​វេទិកា​បាន​ផងដែរ ។

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
km: វេទិកា​អាចត្រូវ​បាន​ដាក់​នៅ​កម្រិត​កំពូល (root) ឬ​ក៏​នៅ​ប្រអប់​ផ្ទុក ឬ​វេទិកា​ផ្សេង​ទៀត ។

en: You are not allowed to post new content in the forum.
km: អ្នក​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ប្រកាស​មាតិកា​ថ្មី​​នៅ​ក្នុង​វេទិកា​​ទេ ។

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
km: ទំព័រ​នេះ​នាំ​ចេញ​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​បាន​បក​ប្រែ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ។ ឯកសារ​នាំ​ចេញ​អាច​ស្ថិត​ក្នុង​ទម្រង់​  (<em>.po</em>) ​វត្ថុ​ចល័ត Gettext ដែល​រួម​បញ្ចូល​ទាំង​ខ្សែ​អក្សរ​ដើម​ និង​ការ​បក​ប្រែ​ (ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​ចែក​រំលែក​ជា​មួយ​អ្នក​ផ្សេង​)  ឬ​ស្ថិត​ក្នុង​ទម្រង់​ (<em>.pot</em>) ​ពុម្ព​វត្ថុ​ចល័ត​  Gettext ដែល​រួម​បញ្ចូល​តែ​ខ្សែ​អក្សរ​ដើម​ប៉ុណ្ណោះ  (ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​បង្កើត​ការ​បក​ប្រែ​ថ្មី​ជា​មួយ​កម្មវិធី​កែ​សម្រួល​ការ​បក​ប្រែ​ Gettext ) ។

en: Submission form settings
km: ការ​កំណត់​​សំណុំ​បែប​បទ​​ដាក់​ស្នើ

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
km: ឈ្មោះ​​​​​ដែលម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន​ត្រូវ​តែ​មាន​តែ​អក្សរ​តូច លេខ និង​សញ្ញា ( _ ) ។

en: Added content type %name.
km: ប្រភេទមាតិកា %name ដែល​បាន​បន្ថែម ។

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
km[0]: បាន​ផ្លាស់ប្តូរ​ប្រភេទ​មាតិកា​នៃ​ប្រកាស @count ពី %old-type ទៅ %type ។

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដថា​អ្នក​ពិតជាចង់​បង្កើត​សិទ្ធិ​លើ​មាតិកា​តំបន់​បណ្តាញ​នេះ​ឡើងវិញ ?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
km: សកម្មភាព​នេះ បង្កើត​​សិទ្ធិទាំងអស់​​ឡើងវិញ​​នៅ​លើ​មាតិកា​តំបន់​បណ្តាញ ហើយ​អាច​ជា​ដំណើរការ​វែង ។ សកម្មភាព​នេះ​មិន​អាច​មិនត្រូវ​បាន​ធ្វើ​វិញ​ទេ ។

en: language
km: ភាសា​

en: An error occurred and processing did not complete.
km: កំហុស​បាន​កើត​ឡើង ហើយ​ការ​ដំណើរការ​មិន​បាន​បញ្ចប់ ។

en: Copy of the revision from %date.
km: ច្បាប់​ថត​ចម្លង​នៃ​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​ពី %date ។

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​ពី %revision-date នៃ @type %title ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: @type: reverted %title revision %revision.
km: @type ៖ បាន​ត្រឡប់ %title ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ %revision ។

en: The content access permissions need to be rebuilt.
km: សិទ្ធិ​ចូល​ដំណើរការ​មាតិកា​ត្រូវ​តែ​ត្រូវ​បាន​ស្ថាបនា​ឡើង​វិញ ។

en: Rebuilding content access permissions
km: ស្ថាបនា​សិទ្ធិ​ចូលដំណើរការ​មាតិកា​ឡើង​វិញ

en: Content permissions have been rebuilt.
km: សិទ្ធិ​មាតិកា​ត្រូវ​បាន​ស្ថាបនា​ឡើង​វិញ ។

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
km: សិទ្ធិ​ចូល​ដំណើរការ​មាតិកា​មិន​ត្រូវ​បាន​ស្ថាបនា​ឡើង​វិញ​យ៉ាង​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។

en: Add content type
km: បន្ថែម​ប្រភេទ​មាតិកា

en: Revert to earlier revision
km: ត្រឡប់​ទៅ​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​មុន​ៗ

en: Delete earlier revision
km: លុប​ការពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​មុនៗ

en: The alias %alias is already in use in this language.
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ %alias កំពុង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​រួច​ជា​ភាសា​នេះ ។

en: The alias has been saved.
km: បាន​រក្សាទុក​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ ។

en: Filter aliases
km: ត្រង​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
km: <p>បញ្ចូល​ផ្លូវ​ដែល​អ្នក​ចង់​បង្កើត​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​ដែល​បាន​អម​​ដោយ​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​ថ្មី ។</p>

en: URL aliases
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ URL

en: Add alias
km: បន្ថែម​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ

en: Indexing throttle
km: កំពុង​ធ្វើ​លិបិក្រម​បិទបើក

en: Number of items to index per cron run
km: ចំនួន​ធាតុ​ដើម្បី​ធ្វើ​លិបិក្រម​ក្នុង​ការ​រត់ cron មួយ

en: Indexing settings
km: ការ​កំណត់​ការ​ធ្វើ​លិបិក្រម

en: Minimum word length to index
km: ប្រវែង​ពាក្យ​អប្បបរមា ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ​លិបិក្រម

en: Simple CJK handling
km: ការ​ដោះស្រាយ​ CJK ធម្មតា

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
km: ថា​តើ​ត្រូវ​អនុវត្ត​ភាសា​ចិន​ធម្មតា/ជប៉ុន/កូរេ tokenizer ដែល​ផ្អែក​លើ​លំដាប់​ត្រួត​គ្នា ។ បិទ​វា​បើ​អ្នក​ចង់​ប្រើ​កម្មវិធី​ដំណើរ​ការ​ជាមុន​ខាង​ក្នុង​ជំនួស ។ វា​មិន​មាន​អនុភាព​លើ​ភាសា​ផ្សេង​ទៀត ។

en: Top search phrases
km: ឃ្លា​ស្វែងរក​កំពូល

en: View most popular search phrases.
km: មើល​ឃ្លា​ស្វែងរក​ពេញ​និយម​បំផុត ។

en: User pictures in posts
km: រូបភាពអ្នកប្រើ នៅ​ក្នុង​សេចក្ដីប្រកាស

en: User pictures in comments
km: រូបភាពអ្នកប្រើ នៅ​ក្នុង​មតិយោបល់

en: Shortcut icon
km: រូប​តំណាង​ផ្លូវ​កាត់

en: Upload logo image
km: ផ្ទុក​រូបភាព​ឡូហ្គោ​ឡើង

en: Shortcut icon settings
km: ការ​កំណត់​រូប​តំណាង​ផ្លូវ​កាត់

en: Image toolkit
km: ប្រអប់​ឧបករណ៍​រូបភាព

en: Date and time
km: កាល​បិរច្ឆេទ និង​ពេល​វេលា

en: The directory %directory is not writable.
km: ថត %directory មិន​អាច​សរសេរ​បាន ។

en: Translation settings
km: ការ​កំណត់​ការ​បកប្រែ

en: This translation needs to be updated
km: ត្រូវតែ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ការ​បកប្រែ​នេះ

en: Last checked: @time ago
km: បាន​ពិនិត្យ​មើល​ចុងក្រោយ ៖ @time កន្លង​ទៅ

en: Last checked: never
km: ការពិនិត្យ​ចុងក្រោយ ៖ គ្មាន

en: Language list
km: បញ្ជី​ភាសា

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
km: ចំណង​ជើង​នឹង​ត្រូវ​​ប្រើ​ជា​ព័ត៌មាន​ជំនួយ នៅ​ពេល​អ្នក​ប្រើ​សំកាំង​កណ្តុរ​នៅ​ពី​លើ​រូប​ភាព​ ។

en: Progress indicator
km: ទ្រនិច​បង្ហាញ​វឌ្ឍនភាព

en: Bar with progress meter
km: របារ​ដែល​មាន​ម៉ែត្រ​វឌ្ឍនភាព

en: The file upload failed. %upload
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​ឯក​សារ​ឡើង ។ %upload

en: URL to file
km: URL ​ទៅ​ឯកសារ

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
km: កំហុស​ដែល​មិន​អាច​សង្គ្រោះ​បានកើត​ឡើង ។ ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​ទំនង​ជា​​លើស​ទំហំ​​ (@size) ឯកសារ​អតិបរមា​ ដែល​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នេះ​គាំ​ទ្រ​ ។

en: Starting upload...
km: កំពុង​ចាប់​ផ្តើម​ផ្ទុក​ឡើង​...

en: Uploading... (@current of @total)
km: កំពុង​ផ្ទុក​ឡើង​... (@current of @total)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
km: បាន​អនុញ្ញាត​ (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress"> uploadprogress PECL</a>)

en: Upload progress
km: វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង

en: The size of the file in bytes.
km: ទំហំ​ឯកសារ​គិតជា​បៃ ។

en: Interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់

en: @size KB
km: @size គីឡូ​បៃ​

en: @size MB
km: @size មេកា​បៃ

en: @size GB
km: @size ​ជីកា​បៃ​

en: @size TB
km: @size តេរ៉ា​បៃ

en: @size PB
km: @size ​ផេតា​បៃ

en: @size EB
km: @size ​អ៊ិចហ្សា​បៃ

en: @size ZB
km: @size ​ហ្សេតតា​បៃ

en: @size YB
km: @size យ៉ូតតា​បៃ

en: Text format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ

en: No new posts
km: គ្មាន​ការ​ប្រកាស​ថ្មីៗ

en: Sticky topic
km: ប្រធានបទ​ដែល​ពិបាក​ដោះស្រាយ

en: Content type name
km: ឈ្មោះ​ប្រភេទ​មាតិកា

en: @field_name (Locked)
km: @field_name (ជាប់​សោ)

en: Add new field: you need to provide a label.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី​ ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្តល់​ស្លាក​ ។

en: The field %field is locked and cannot be edited.
km: វាល​ %field ​ជាប់​សោ​ ហើយ​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​កែ​សម្រួល​ទេ​ ។

en: %name must be a number.
km: %name ​ត្រូវ​តែ​ជា​លេខ​ ។

en: Regional settings
km: ការ​កំណត់​តំបន់

en: Rotate
km: បង្វិល

en: URL of the origin of the event.
km: URL របស់​ព្រឹត្តិការណ៍​ដើម ។

en: Hostname of the user who triggered the event.
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​របស់​អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​បិទ​បើក​ព្រឹត្តិការណ៍ ។

en: Database is encoded in UTF-8
km: មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ត្រូវ​បាន​អ៊ិនកូដ​ជា UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
km: Drupal មិន​អាច​កំណត់​ការ​អ៊ិនកូដ​របស់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័​ដែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅជា UTF-8 បាន​ទេ

en: PostgreSQL has initialized itself.
km: PostgreSQL បាន​ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​ខ្លួន​វា​ផ្ទាល់ ។

en: Search block
km: ប្លុក​ស្វែង​រក

en: Edit style
km: កែ​សម្រួល​រចនា​ប័ទ្ម

en: Administer forums
km: គ្រប់​គ្រងវេទិការ

en: No revision
km: គ្មាន​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: Requires a title
km: ទាម​ទារ​ចំណង​ជើង

en: Private files
km: ឯកសារ​ឯកជន

en: Not restricted
km: មិន​ត្រូវ​បាន​​ដាក់​កម្រិត

en: The unique ID of the comment.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​មតិយោបល់​ ។

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​ IP ​នៃ​កុំព្យូទ័រ​ដែល​មតិយោបល់​ត្រូវ​បាន​ប្រកាស​ពី ។

en: The email address left by the comment author.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ដែល​បន្សល់​ដោយ​អ្នក​និពន្ធ​មតិ​យោបល់​ ។

en: The home page URL left by the comment author.
km: URL ​នៃ​គេហ​ទំព័រ​ដែល​បន្សល់​ដោយ​អ្នក​និពន្ធមតិយោបល់​ ។

en: The formatted content of the comment itself.
km: មាតិកា​នៃ​មតិយោបល់​ដែល​បាន​ធ្វើ​ទ្រង់​ទ្រាយ​ដោយ​ខ្លួន​ឯង​ ។

en: The URL of the comment.
km: URL ​នៃ​មតិ​យោបល់​ ។

en: Edit URL
km: កែ​សម្រួល​ URL

en: The URL of the comment's edit page.
km: URL  នៃ​ទំព័រ​កែ​សម្រួល​របស់​មតិយោបល់​ ។

en: The date the comment was posted.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ចេញ​ផ្សាយ​មតិយោបល់​ ។

en: The comment's parent, if comment threading is active.
km: មេ​របស់​មតិ​យោបល់​ បើ​សិន​ការ​ដាក់​មតិយោបល់​ជា​ខ្សែ​ស្រឡាយ​សកម្ម​ ។

en: New comment count
km: ចំនួន​មតិយោបល់​ថ្មី​ៗ

en: The unique ID of the node's latest revision.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​ជា​លើក​ចុង​ក្រោយ​របស់​ថ្នាំង​ ។

en: The human-readable name of the node type.
km: ឈ្មោះ​នៃ​ប្រភេទ​ថ្នាំង​ដែល​មនុស្ស​អាច​អាន​បាន​ ។

en: The URL of the node.
km: URL ​នៃ​ថ្នាំង​ ។

en: The URL of the node's edit page.
km: URL ​នៃ​ទំព័រ​កែ​សម្រួល​របស់​ថ្នាំង​ ។

en: Date changed
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​ផ្លាស់​ប្តូរ ។

en: The date the node was most recently updated.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​ថ្នាំង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ថ្មីៗ​បំផុត ។

en: The unique ID of the uploaded file.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​ ។

en: The name of the file on disk.
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​លើ​ថាស​ ។

en: The web-accessible URL for the file.
km: URL ​សម្រាប់​ឯកសារ​ដែល​អាច​ចូលបាន​​ដោយ​បណ្តាញ ។

en: The date the file was most recently changed.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​ផ្លាស់​ប្តូរឯកសារ​ថ្មី​ៗ​នេះ ។

en: The user who originally uploaded the file.
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​តាម​លក្ខណៈ​ដើម​ ។

en: You are not allowed to access this page.
km: អ្នក​មិន​អាច​ចូល​ដំណើរការ​ទំព័រ​នេះ​បាន​ទេ ។

en: Authorize file system changes
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ផ្លាស់​ប្តូរ​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ

en: It appears you have reached this page in error.
km: វា​បង្ហាញ​ថា​អ្នក​បាន​មក​ដល់​ទំព័រ​នេះ​ទាំង​មានកំហុស ។

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
km: នៅ​ក្នុង​ឯកសារ %settings_file របស់​​ អ្នក​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ @drupal ឲ្យ​ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ %driver ទោះ​ជា​យ៉ាង​ណា​ក៏​ដោយ ការ​ដំឡើង PHP បច្ចុប្បន្ន​មិនគាំទ្រ​ប្រភេទ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​នេះ​ទេ ។

en: Congratulations, you installed @drupal!
km: សូម​អបអរសាទេរ អ្នក​បាន​ដំឡើង @drupal រួចហើយ !

en: Settings file
km: ឯកសារ​កំណត់

en: Site maintenance account
km: គណនី​ថែទាំ​បណ្ដាញ

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
km: មិន​អាច​បន្ត​បាន​ទេ គ្មាន​វិធី​សាស្ត្រ​ដែល​អាច​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​ការ​ផ្ទេរឯកសារ​ទេ

en: To continue, provide your server connection details
km: ដើម្បី​បន្ត​បាន ផ្តល់​សេចក្តី​លម្អិត​អំពី​ការ​ភ្ជាប់​ដល់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក​

en: Connection method
km: វិធីសាស្ត្រ​នៃ​ការ​ត​ភ្ជាប់

en: Enter connection settings
km: បញ្ចូល​ការ​កំណត់​ការ​ត​ភ្ជាប់

en: @backend connection settings
km: ការ​កំណត់​ការ​ត​ភ្ជាប់​ @backend

en: Change connection type
km: ផ្លាស់​ប្តូរ​ប្រភេទ​នៃ​ការ​ត​ភ្ជាប់

en: Site under maintenance
km: តំបន់​បណ្តាញ​កំពុង​ស្ថិត​ក្នុង​តំហែ​ទាំ

en: Completed @current of @total.
km: បាន​បញ្ចប់ @current of @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​រដំណើរការ​ភារកិច្ច​ទាំងអស់​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។ រក​មិនឃើញ​ភារកិច្ច %task នោះ​​ទេ ។

en: Required modules
km: ម៉ូឌុល​ដែលទាមទារ

en: Required modules not found.
km: រកមិន​ឃើញ​ម៉ូឌុល​ដែលទាមទារ​នោះ​ទេ ។

en: %module module uninstalled.
km: ម៉ូឌុល​ %module ​ត្រូវ​បាន​លុប​ ។

en: No strings available.
km: គ្មាន​ខ្សែ​អក្សរ​ប្រើ​បាន​ទេ​ ។

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
km: បាន​បាត់​ %file.js ឯកសារ​បក​ប្រែ​ JavaScript ។

en: Operating in maintenance mode.
km: ប្រតិបត្តិការ​ក្នុង​របៀប​តំហែ​ទាំ ។

en: Status message
km: សារ​ស្ថាន​ភាព​

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
km: មិន​អាច​បង្កើត​ %directory ​បាន​ទេ ដោយ​សារ​មូល​ហេតុ​ដូច​ខាង​ក្រោម ៖ %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
km: កំហុស​ AJAX HTTP ​បាន​កើត​ឡើង​ ។

en: HTTP Result Code: !status
km: កូដ​លទ្ធ​ផល​ HTTP ​៖ !status

en: StatusText: !statusText
km: អត្ថបទ​ស្ថាន​ភាព ៖ !statusText

en: ResponseText: !responseText
km: អត្ថបទ​ឆ្លើយ​តប ៖ !responseText

en: ReadyState: !readyState
km: ស្ថាន​ភាព​រួច​រាល់​ ៖ !readyState

en: Controlling visibility
km: ត្រួត​ពិនិត្យ​ភាព​មើល​ឃើញ

en: Demonstrate block regions (@theme)
km: បង្ហាញ​តំបន់​ប្លុក​ (@theme)

en: Administer blocks
km: គ្រប់​គ្រង​ប្លុក

en: Restricted to certain pages
km: បាន​ដាក់​កម្រិត​ទៅ​​ទំព័រ​ជាក់លាក់​

en: The block cannot be placed in this region.
km: មិន​អាច​ដាក់​ប្លុក​នៅ​ក្នុង​តំបន់​នេះ​បាន​ទេ ។

en: No books available.
km: មិន​មាន​សៀវ​ភៅ​ទេ ។

en: Content types allowed in book outlines
km: ប្រភេទ​មាតិកា​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​នៅ​ក្នុង​គ្រោង​សៀវ​ភៅ

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ %outline-perm ​អាច​បន្ថែម​ប្រភេទ​មាតិកា​ទាំង​អស់​បាន​ ។

en: Administer book outlines
km: គ្រប់​គ្រង​គ្រោង​សៀវ​ភៅ

en: Adding and managing book content
km: បន្ថែម​ និង​គ្រប់​គ្រង​មាតិកា​សៀវ​ភៅ

en: Printing books
km: បោះ​ពុម្ព​សៀវ​ភៅ

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ <em>មើល​សៀវ​ភៅ​ទ្រង់​ទ្រាយ​ទំព័រ​បណ្តាញសម្រាប់​បោះ​ពុម្ព​</em> អាច​ជ្រើស​តំណ <em>កំណែ​ទ្រង់​ទ្រាយ​ទំព័រ​បណ្តាញ​សម្រាប់​បោះ​ពុម្ព​</em> ​ដែល​អាច​មើល​ឃើញ​នៅ​ខាង​ក្រោម​មាតិកា​របស់​ទំព័រ​សៀវ​ភៅ​ ដើម្បី​បង្កើត​ការ​បង្ហាញ​ទ្រង់​ទ្រាយ​ទំព័រ​បណ្តាញ​សម្រាប់​បោះ​ពុម្ព​នៃ​ទំព័រ​ និង​ផ្នែក​រង​ទាំង​អស់​របស់​វា​ ។

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
km: ម៉ូឌុល​សៀវ​ភៅ​ផ្តល់​នូវ​មធ្យោបាយ​រៀប​ចំ​សម្រង់​នៃ​ទំព័រ​មាតិកា​ដែល​ទាក់​ទង​គ្នា ដែល​ត្រូវ​បាន​ស្គាល់​ជា​រួម​ថាជា​​សៀវ​ភៅ ។  ពេល​បាន​មើល​ មាតិកា​នេះ​នឹង​​បង្ហាញតំណ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិទៅ​ទំព័រ​សៀវ​ភៅ​ដែល​នៅ​ជាប់​គ្នា​ ដោយ​ផ្តល់​នូវ​ប្រព័ន្ធ​រុក​រក​សាមញ្ញ​សម្រាប់​បង្កើត​ និង​មើល​មាតិកា​ដែល​រៀប​ចំ​ជា​រចនាសម្ព័ន្ធ​ឡើង​វិញ ។

en: Create new books
km: បង្កើត​សៀវ​ភៅ​ថ្មី

en: View printer-friendly books
km: មើល​សៀវ​ភៅ​ទ្រង់​ទ្រាយ​ទំព័រ​បណ្តាញ​សម្រាប់​បោះ​ពុម្ព

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
km: មើល​ទំព័រ​សៀវ​ភៅ​ និង​ទំព័រ​រង​ទាំង​អស់​របស់​វា នៅ​ពេល​ដែល​ឯកសារ​តែ​មួយបន្ថយ​ការ​បោះ​ពុម្ព ។ អា​ច​មាន​សមត្ថភាព​ខ្ពស់ ។

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​បង្កើត​ និង​រៀប​ចំ​មាតិកា​ដែល​ទាក់​ទង​នៅ​ក្នុង​គ្រោង ។

en: Select one or more comments to perform the update on.
km: ជ្រើស​មតិយោបល់​មួយ ឬ​ច្រើន ដើម្បី​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: Deleted comment @cid and its replies.
km: បាន​លុប​មតិ​យោបល់​ @cid ​និង​ការ​ឆ្លើយ​តប​របស់វា ។

en: Comment approved.
km: មតិយោបល់​ត្រូវ​បាន​អនុម័ត ។

en: Tokens for comments posted on the site.
km: ថូខឹន​សម្រាប់​មតិយោបល់​ត្រូវ​បាន​​ប្រកាស​លើ​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: Unapproved comments (@count)
km: មិន​បាន​អនុម័ត​មតិយោបល់​ (@count)

en: Administer comments and comment settings
km: គ្រប់​គ្រង​​មតិយោបល់​ និង​ការកំណត់​មតិយោបល់

en: Edit own comments
km: កែ​សម្រួល​មតិ​យោបល់​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: Threading
km: ជា​ខ្សែ​ស្រឡាយ

en: Show comment replies in a threaded list.
km: បង្ហាញ​ការ​ឆ្លើយ​តប​មតិយោបល់​ក្នុង​បញ្ជី​ជា​ខ្សែ​ស្រឡាយ ។

en: Allow comment title
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យមាន​ចំណង​ជើង​មតិយោបល់

en: Show reply form on the same page as comments
km: បង្ហាញ​​​សំណុំ​បែប​បទ​​ឆ្លើយ​តប​លើ​ទំព័រ​តែ​មួយ​ជា​មតិយោបល់

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ "ប្រកាស​មតិយោបល់​" ​អាច​ប្រកាស​មតិយោបល់​បាន​ ។

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
km: អ្នក​ប្រើ​មិន​អាច​ប្រកាស​មតិយោបល់​បាន ប៉ុន្តែ​មតិយោបល់​ដែល​មាន​ស្រាប់​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ ។

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
km: មតិយោបល់​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ជា​ជួរ​ដើម្បី​ឲ្យ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​តំបន់​បណ្តាញ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ បន្ទាប់​មក​នឹង​ត្រូវ​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​បន្ទាប់​ពី​មាន​ការ​អនុម័ត ។

en: Your comment has been posted.
km: មតិយោបល់​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ប្រកាស ។

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
km: មតិយោបល់​នឹង​មិន​ត្រូវបាន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​ទេ បើ​សិន​ជា​វា​មាន​ឃ្លាណា​មួយ​នៅ​ខាង​លើ​នេះ​ ។ ប្រើ​ប្រកាន់​តួ​អក្សរ​តូច​ធំ  បញ្ជី​នៃ​ឃ្លា​ដែល​បំបែក​ដោយ​សញ្ញាក្បៀស​(,) ។ ឧទាហរណ៍ ៖ funny, bungee jumping, "Company, Inc ។"

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
km: រាយ​ និង​កែ​សម្រួល​មតិយោបល់​តំបន់​បណ្តាញ ព្រមទាំង​ជួរ​អនុម័ត​មតិយោបល់ ។

en: Unapproved comments
km: មិន​បាន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​មតិយោបល់​

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
km: អ្នក​មិន​អាច​ផ្ញើ​សារ​ច្រើន​ជាង​ %limit ​នៅ​ក្នុង​ @interval បាន​ទេ​ ។ សូម​ព្យាយាម​ម្តង​ទៀត​នៅ​ពេល​ក្រោយ ។

en: Contact @username
km: ទំនាក់​ទំនង​ @username

en: Administer contact forms and contact form settings
km: គ្រប់​គ្រង​សំណុំបែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង និង​ការ​កំណត់​សំណុំបែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង

en: Use the site-wide contact form
km: ប្រើ​សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង​ទូទាំង​តំបន់​បណ្តាញ

en: Use users' personal contact forms
km: ប្រើ​សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង​ផ្ទាល់​ខ្លួន​របស់​អ្នក​ប្រើ

en: Changing this setting will not affect existing users.
km: ការ​ផ្លាស់ប្តូរ​ការ​កំណត់​នេះ​នឹង​មិនធ្វើ​ឲ្យ​ប៉ះ​ពាល់​ដល់​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​ស្រាប់​ទេ ។

en: Displaying contextual links
km: បង្ហាញ​តំណ​បរិបទ

en: Use contextual links
km: ប្រើ​តំណ​បរិបទ

en: Database log cleared.
km: បាន​ជម្រះ​កំណត់​ហេតុ​មូល​ដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។

en: Monitoring your site
km: ត្រួត​ពិនិត្យ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក

en: Debugging site problems
km: បំបាត់​កំហុស​បញ្ហា​តំបន់​បណ្តាញ

en: List (text)
km: បញ្ជី​ (ជា​អត្ថបទ)

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
km: ស្លាក​ HTML ​ដែល​​​អនុញ្ញាត​ក្នុង​ស្លាក​ ៖ @tags

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
km: តម្លៃនៃ​​វាលនេះ​កំពុង​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​អនុគមន៍​ %function ​ហើយ​អាច​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់​ប្តូរ ។

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
km: បញ្ជី​តម្លៃ​ដែល​​​អនុញ្ញាត ៖​ គ្រាប់​ចុច​នីមួយ​ៗ​ត្រូវ​តែ​ជា​ចំនួន​គត់ ឬ​ទស​​ភាគ​ដែល​ត្រឹម​ត្រូវ ។

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
km: បញ្ជី​តម្លៃ​ដែល​អនុញ្ញាត​ ៖ គ្រាប់​ចុច​នីមួយៗ​ត្រូវ​តែ​ជា​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​មាន​ប្រវែងយ៉ាង​ច្រើន​ត្រឹម​ ២៥៥ តួអក្សរ​ ។

en: Allowed values list: keys must be integers.
km: បញ្ជី​តម្លៃ​ដែល​អនុញ្ញាត ៖​ គ្រាប់​ចុច​ត្រូវ​តែ​ជា​ចំនួន​គត់ ។

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
km: តម្លៃ​អប្បបរមា​ដែល​គួរ​តែ​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ក្នុង​វាល​នេះ ។ ទុក​ចន្លោះ ​សម្រាប់​គ្មាន​អប្បបរមា ។

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
km: តម្លៃ​អតិបរមា​ដែល​គួរ​តែ​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ក្នុង​វាល​នេះ​ ។ ទុក​ចន្លោះ​ សម្រាប់​គ្មាន​អតិបរមា ។

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
km: កំណត់​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​គួរ​តែ​ត្រូវ​បាន​ដាក់បុព្វបទ​ទៅ​តម្លៃ​ ដូច​ជា​ '$ ' ​ឬ​ '&euro; ' ។ ទុក​ចន្លោះ​ សម្រាប់​គ្មាន ។ បំបែក​តម្លៃ​ឯកវចនៈ និង​ពហុ​វចនៈ​ជា​មួយ​បំពង់​ ('pound|pounds') ។

en: Edit field settings.
km: កែ​សម្រួល​ការ​កំណត់​វាល ។

en: Attempt to update field %label failed: %message.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ប៉ុន​ប៉ង​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព %label ៖ %message ។

en: Required field
km: បាន​ទាម​ទារ​វាល

en: The default value for this field, used when creating new content.
km: តម្លៃ​លំនាំ​ដើម​សម្រាប់​វាល​នេះ ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ នៅ​ពេល​បង្កើត​មាតិកា​ថ្មី ។

en: Saved %label configuration.
km: បាន​រក្សា​ទុក​ការកំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ %label ​។

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
km: បញ្ជី​នេះ​បង្ហាញ​វាល​ទាំង​អស់​ដែល​បច្ចុប្បន្នកំពុង​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​សេចក្តីយោង​ងាយ​ស្រួល​ ។

en: Field list
km: បញ្ជី​វាល

en: Manage display
km: គ្រប់​គ្រង​ការ​បង្ហាញ

en: Field UI
km: UI របស់​វាល

en: Enable <em>Display</em> field
km: បើក​វាល​ <em>បង្ហាញ</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
km: ជម្រើស​បង្ហាញ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ ជ្រើស​ថា​តើ​ឯកសារ​គួរ​តែ​ត្រូវ​បង្ហាញ​ នៅ​ពេល​មើល​មាតិកា​ឬ​អត់ ។

en: Files displayed by default
km: ឯកសារ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​តាម​លំនាំ​ដើម

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
km: ការកំណត់​នេះ​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព លុះ​ត្រា​តែ​ជម្រើស​បង្ហាញ​ត្រូវ​បាន​បើក​ ។

en: Upload destination
km: ទិស​ដៅ​ផ្ទុក​ឡើង

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
km: ជ្រើស​កន្លែង​ដែល​ត្រូវ​រក្សាទុក​ឯកសារ​ចុង​ក្រោយ​ ។ ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឯកជន​មានការ​ប្រើ​ប្រាស់​ខ្លាំង​ច្រើន​​ជាង​ឯកសារ​សាធារណៈ ប៉ុន្តែ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ចូល​ដំណើរ​ការមាន​កម្រិត​ចំពោះ​ឯកសារ​នៅ​ក្នុង​វាល​នេះ ។

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
km: ថត​រង​ស្រេច​ចិត្ត​នៅ​ក្នុងទិស​ដៅ​ផ្ទុក​ឡើង​ដែល​ត្រូវ​រក្សា​ទុក​ឯកសារ​ ។ កុំ​រួម​បញ្ចូល​សញ្ញា​ (_) នៅ​ពី​មុខ ឬ​នៅ​ពី​ក្រោយ​ ។

en: Enable <em>Description</em> field
km: បើក​វាល​ <em>សេចក្តី​ពិពណ៌នា​</em>

en: The description field allows users to enter a description about the uploaded file.
km: វាល​សេចក្តី​ពិពណ៌នា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​បញ្ចូល​សេចក្តី​ពិពណ៌នា​អំពី​ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង ។

en: Generic file
km: ឯកសារ​ទូទៅ​

en: Table of files
km: តារាង​ឯកសារ

en: Add a new file
km: បន្ថែម​ឯកសារ​ថ្មី

en: Include file in display
km: រួម​បញ្ចូល​ឯកសារ​នៅ​ក្នុង​ការ​បង្ហាញ

en: The description may be used as the label of the link to the file.
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​ស្លាក​នៃ​តំណ​ទៅ​ឯកសារ ។

en: All roles may use this format
km: គ្រប់​តួនាទី​អាច​ប្រើ​ទ្រង់​ទ្រាយ​នេះ​បាន​

en: The text format ordering has been saved.
km: បាន​រក្សា​ទុក​ការ​ដាក់​លំដាប់​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ ។

en: Add text format
km: បន្ថែម​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
km: គ្រប់​តួនាទី​សម្រាប់​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ​នេះ​ដាច់​ខាត​ត្រូវ​តែ​បើ​ក ហើយ​មិន​អាច​ធ្វើ​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​បានទេ ។

en: Filter processing order
km: លំដាប់​ដំណើរ​ការ​តម្រង

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
km: ឈ្មោះ​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ​ត្រូវ​តែ​មាន​តែ​មួយ​ ។ ទ្រង់​ទ្រាយ​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​ %name មាន​រួច​ហើយ ។

en: Added text format %format.
km: បាន​បន្ថែម​ %format ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ​ ។

en: The text format %format has been updated.
km: ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ %format ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: Text formats
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ

en: Choosing a text format
km: ជ្រើស​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
km: ព្រមាន ៖ សិទ្ធិ​នេះ​អាច​មាន​​ការ​បង្ហាញ​សុវត្ថិភាព​ដែល​អាស្រ័យ​ទៅ​លើ​របៀប​កំណត់​រចនាស​ម្ព័ន្ធ​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ ។

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
km: បម្លែង​ការ​ចុះ​បន្ទាត់​ទៅ​ជា​ HTML (គឺ​ថា <code>&lt;br&gt;</code> និង​ <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
km: បម្លែង​ URL ទៅ​ជា​តំណ

en: Correct faulty and chopped off HTML
km: កែ​ HTML ដែល​បាន​កាត់​ចេញ និង​មាន​កំហុស

en: Display any HTML as plain text
km: បង្ហាញ​ HTML ​ណា​មួយ​ជា​អត្ថបទ​ធម្មតា

en: Display basic HTML help in long filter tips
km: បង្ហាញ​ជំនួយ​ HTML ​មូល​ដ្ឋាន​ក្នុង​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​តម្រង​វែង

en: Add rel="nofollow" to all links
km: បន្ថែម​ rel="nofollow" ទៅ​តំណ​ទាំង​អស់

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
km: តំបន់​បណ្តាញ​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​មាតិកា HTML ។ ខណៈ​ពេល​កំពុងរៀន​​ស្វែង​យល់​អំពី​ HTML ទាំង​អស់​អាច​មាន​អារម្មណ៍ថាគួរ​ឲ្យ​ពិបាក​ ចំនែក​រៀន​ស្វែង​យល់​អំពី​របៀប​ប្រើ​  "ស្លាក​"  HTML មូល​ដ្ឋាន​បំផុត​មួយ​ផ្នែក​តូច​នោះ​មាន​អារម្មណ៍​ថាងាយ​ ។ តារាង​នេះ​ផ្តល់​នូវ​គំរូ​សម្រាប់​ស្លាក​នីមួយ​ៗ​ដែល​ត្រូវ​បាន​បើក​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​នេះ ។

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
km: តួ​អក្សរ​ចម្លែក​ជា​ច្រើន​ត្រូវ​បាន​បញ្ចូល​ដោយ​ផ្ទាល់​ដោយ​គ្មាន​បញ្ហា​កើត​ឡើង ។

en: No HTML tags allowed.
km: គ្មា​នស្លាក​ HTML ​ត្រូវ​បានអនុញ្ញាត ។

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
km: ចំនួន​ឆ្លើយ​តប​ដែល​ប្រធាន​បទ​ត្រូវ​មាន​ត្រូវ​បាន​ចាត់​ទុក​ជា​ "សំខាន់​" ។

en: Starting a discussion
km: ចាប់​ផ្តើម​កិច្ច​ពិភាក្សា

en: Moving forum topics
km: ផ្លាស់​ទី​ប្រធាន​បទ​វេទិការ

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
km: ប្រធាន​បទ​វេទិការ​ (និង​មតិយោបល់​ទាំង​អស់​របស់​វា) ​អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់​ទី​នៅ​ចន្លោះ​​វេទិការ​ ដោយ​ជ្រើស​វេទិការ​ខុស​ៗ​គ្នា​ ខណៈ​ពេល​កំពុង​កែ​សម្រួល​ប្រធាន​បទ​វេទិការ​ ។ នៅ​ពេល​ផ្លាស់​ទី​ប្រធាន​បទ​វេទិការ​នៅ​ចន្លោះ​វេទិការ​ ជម្រើស​ <em>ទុក​ច្បាប់​ចម្លង​ស្រមោល​</em> ​បង្កើត​តំណ​នៅ​ក្នុង​វេទិការ​ដើម​ ដែល​ចង្អុល​ទៅ​កាន់​ទី​តាំង​ថ្មី ។

en: Locking and disabling comments
km: ចាក់​សោ​​ និង​បិទ​មតិយោបល់​

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
km: ជ្រើស​ <em>បិទ​</em> ពី​ក្រោម​ <em>ការ​កំណត់​មតិយោបល់​</em> ខណៈ​ពេល​កែ​សម្រួល​ប្រធាន​បទ​វេទិការ​នឹង​ចាក់​សោ​​ (រារាំង​មតិ​យោបល់​ថ្មី​នៅ​លើ​) ​ខ្សែ​ស្រឡាយ ។ ជ្រើស​ <em>លាក់​</em> ពី​ក្រោម​r <em>ការកំណត់​មតិយោបល់​</em> ​ខណៈ​ពេល​កំពុង​កែ​សម្រួល​ប្រធាន​បទ​វេទិការ​នឹង​លាក់​មតិយោបល់​ទាំង​អស់​ដែល​មាន​ស្រាប់​នៅ​លើ​ខ្សែ​ស្រឡាយ និង​រារាំង​មតិយោបល់​ថ្មី ។

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
km: វេទិការ​មាន​ប្រធាន​បទ​វេទិកា ។ ប្រើ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ដើម្បី​ដាក់​វេទិការ​ទាក់​ទង​គ្នា​ជា​ក្រុម ។

en: Use containers to group related forums.
km: ប្រើ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ដើម្បី​ដាក់​វេទិការ​ទាក់​ទង​គ្នា​ជា​ក្រុម ។

en: A forum holds related forum topics.
km: វេទិការ​ផ្ទុក​ប្រធាន​បទ​វេទិការ​ដែល​ទាក់​ទង​គ្នា ។

en: Add new @node_type
km: បន្ថែម​ @node_type ថ្មី

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
km: %forum ​ធាតុ​ជា​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​វេទិការ មិន​មែន​ជា​វេទិការ​ទេ ។ ជ្រើស​វេទិការ​មួយ​ក្នុង​ចំណោម​វេទិការ​ជា​ច្រើន​នៅ​ខាង​ក្រោម​វិញ ។

en: Control forum hierarchy settings.
km: ត្រួត​ពិនិត្យ​ការ​កំណត់​ឋានានុក្រម​វេទិការ ។

en: Provides discussion forums.
km: បាន​ផ្តល់​វេទិការ​កិច្ច​ពិភាក្សា ។

en: Follow these steps to set up and start using your website:
km: ធ្វើ​តាម​ជំហាន​ទាំង​នេះ​ដើម្បី​រៀប​ចំ​ និង​ចាប់​ផ្តើម​ដោយ​ប្រើ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ៖

en: Providing a help reference
km: ផ្តល់​នូវ​សេចក្តី​យោង​ជំនួយ

en: Image style name
km: ឈ្មោះ​រចនាប័ទ្ម​រូបភាព

en: Select a new effect
km: ជ្រើស​បែប​ផែន​ថ្មី

en: Select an effect to add.
km: ជ្រើស​បែប​ផែន​​ត្រូវបន្ថែម ។

en: The image effect was successfully applied.
km: បែប​ផែន​រូប​ភាព​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​ដោយ​ជោគ​ជ័យ ។

en: Style name
km: ឈ្មោះ​រចនាប័ទ្ម

en: Create new style
km: បង្កើត​រចនាប័ទ្ម​ថ្មី

en: Style %name was created.
km: %name ​រចនាប័ទ្ម​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។

en: Replacement style
km: រចនាប័ទ្ម​ជំនួស

en: Optionally select a style before deleting %style
km: ជា​ជម្រើស​ជ្រើស​រចនាប័ទ្ម​សិន​ មុននឹង​លុប​ %style

en: Update effect
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​បែបផែន

en: Add effect
km: បន្ថែម​បែប​ផែន

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​បែប​ផែន​ @effect ​ចេញ​ពី​រចនាប័ទ្ម​ %style ​ឬ?

en: The image effect %name has been deleted.
km: %name ​បែប​ផែន​រូបភាព​ត្រូវ​បាន​លុប​ ។

en: Width and height can not both be blank.
km: ទាំង​ទំហំ និង​កម្ពស់​មិន​អាច​ទទេ​បាន​ទេ ។

en: The part of the image that will be retained during the crop.
km: ផ្នែក​នៃ​រូបភាព​ដែល​នឹង​ត្រូវ​រក្សា​ទុក​ក្នុង​អំឡុង​ពេល​ច្រឹប​ ។

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ផ្ទៃ​រូបភាព​ដែល​បាន​បង្ហាញ ។ ប្រើ​ពណ៌​គោល​ដប់​ប្រាំ​មួយ​របស់​រចនាប័ទ្ម​​​បណ្តាញ​ (#FFFFFF ​សម្រាប់ពណ៌​​ស #000000 ​សម្រាប់ពណ៌​​ខ្មៅ) ។ ទុក​ទទេ​ សម្រាប់​ភាព​ថ្លា​នៅ​លើ​ប្រភេទ​រូប​ភាព​ដែល​គាំ​ទ្រ​វា ។

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
km: បច្ចុប្បន្ន​គ្មាន​បែប​ផែន​នៅ​ក្នុង​រចនាប័ទ្ម​នេះ​ទេ ។ បន្ថែម​រចនាប័ទ្ម​ដោយ​ជ្រើស​ជម្រើស​ខាង​ក្រោម ។

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
km: ការប្តូរ​ទំហំ​នឹង​បង្កើត​រូប​ភាព​ដែល​មាន​សំណុំវិមាត្រ​ជាក់​ស្តែង ។ វា​អាច​ប​ណ្តាល​ឲ្យ​រូប​ភាព​លាត ឬ​រួមដោយ​មិន​សមាមាត្រ​គ្នា​ ។

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
km: ការ​ដាក់​កម្រិត​នឹង​រក្សា​ទុក​​សមាមាត្រនៃ​រូបភាព​ដើម​ ។ បើ​មាន​តែ​សមាមាត្រ​មួយ​ត្រូវ​បាន​បញ្ជាក់​ វិមាត្រ​ផ្សេង​ទៀត​នឹង​ត្រូវ​បាន​គណនា ។

en: Scale and crop
km: មាត្រដ្ឋាន និង​ច្រឹប

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
km: មាត្រដ្ឋាន​ និង​ច្រឹប​នឹង​រក្សា​ទុក​សមាមាត្រ​នៃ​រូបភាព​ដើម បន្ទាប់​មក​ច្រឹប​វិមាត្រ​ដែល​ធំ​ជាង​នេះ ។ វា​ប្រយោជន៍​ណាស់​សម្រាប់​បង្កើត​រូបភាព​តូច​ៗ​រាង​ជាការេ​ពេញ​លេញ​ដោយ​មិន​ចាំ​បាច់​ពន្លាត​រូប​ភាព ។

en: Desaturate
km: ការ​ដក​ពណ៌

en: Desaturate converts an image to grayscale.
km: ការ​ដក​ពណ៌​បម្លែង​រូប​ភាព​ទៅ​ជា​មាត្រដ្ឋាន​ប្រផេះ ។

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
km: ការ​បង្វិល​រូប​ភាព​អាច​បណ្តាល​ឲ្យ​វិមាត្រ​របស់​រូបភាព​បង្កើន​ឡើង​ឲ្យ​សម​នឹងអង្កត់​ទ្រូង ។

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ប្តូរ​ទំហំ​រូបភាព​ ដោយ​ប្រើ​ប្រអប់​ឧបករណ៍​ %toolkit ​នៅ​លើ​ %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​មាត្រ​ដ្ឋាន​រូបភាព​ ដោយ​ប្រើ​ប្រអប់​ឧបករណ៍​ %toolkit ​នៅ​លើ​ %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ច្រឹប​រូបភាព ដោយ​ប្រើ​ប្រអប់​ឧបករណ៍​ %toolkit ​នៅ​លើ​ %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ច្រឹប និង​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​រូបភាព​ ដោយ​ប្រើ​ប្រអប់​ឧបករណ៍​ %toolkit ​នៅ​លើ​ %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ដក​ពណ៌​​រូប​ភាព​​ដោយ​ប្រើ​ប្រអប់​ឧបករណ៍​ %toolkit ​នៅ​លើ​ %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្វិល​រូប​ភាព ដោយ​ប្រើ​ឧបករណ៍​ %toolkit ​នៅ​លើ​ %path (%mimetype, %dimensions)

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
km: បើ​សិន​ជា​គ្មាន​រូប​ភាព​ត្រូវ​ផ្ទុក​ឡើង​ទេ រូប​ភាព​នេះ​នឹង​បង្ហាញ​ឡើង​នៅ​ពេល​បង្ហាញ ។

en: Enable <em>Alt</em> field
km: បើក​វាល​ <em>ជំនួស (Alt)</em> field

en: Enable <em>Title</em> field
km: បើក​វាល​ <em>ចំណង​ជើង</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
km: គុណ​លក្ខណៈ​របស់​ចំណង​ជើង​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ​ជា​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​ឧបករណ៍​ នៅ​ពេល​ដាក់​កណ្តុរ​សំកាំង​លើ​រូបភាព ។

en: Preview image style
km: មើល​រចនាប័ទ្ម​រូបភាព​ជា​មុន

en: no preview
km: គ្មាន​ការ​មើល​ជា​មុន

en: The preview image will be shown while editing the content.
km: ការ​មើល​រូបភាព​ជា​មុន​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ ខណៈ​ពេល​កំពុង​កែ​សម្រួល​មាតិកា ។

en: Image styles commonly provide thumbnail sizes by scaling and cropping images, but can also add various effects before an image is displayed. When an image is displayed with a style, a new file is created and the original image is left unchanged.
km: ជា​ទូទៅ​រចនាប័ទ្ម​រូបភាព​ផ្តល់​នូវ​ទំហំ​រូបភាព​តូច​ៗ​ ដោយ​ការ​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ និង​ច្រឹប​រូបភាព ប៉ុន្តែក៏​អាច​បន្ថែម​បែប​ផែន​ផ្សេង​ៗ​បាន​ផង​ដែរ មុន​ពេល​រូប​ភាព​ត្រូវ​បង្ហាញ ។ ពេល​ដែល​រូបភាព​ត្រូវ​បង្ហាញ​ជា​មួយ​រចនាប័ទ្ម​ ឯកសារ​ថ្មី​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ហើយ​ឯកសារ​ដើម​នៅ​តែ​រក្សា​លក្ខណៈ​ដដែល ។

en: Administer image styles
km: គ្រប់​គ្រង​រចនាប័ទ្ម​រូបភាព

en: No defined styles
km: គ្មាន​រចនាប័ទ្ម​ដែល​បាន​កំណត់

en: Error generating image.
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​បង្កើត​រូបភាព ។

en: Unable to generate the derived image located at %path.
km: មិន​អាច​បង្កើត​រូបភាព​ដែល​ទាញ​យក​ដែល​ស្ថិត​នៅ​ %path ។

en: Failed to create style directory: %directory
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ថត​រចនាប័ទ្ម​ ៖ %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
km: %destination ​ឯកសារ​រូប​ភាព​ដែល​​ដាក់​ជា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​មាន​ស្រាប់​ហើយ​ ។ ប្រហែល​ជា​មាន​បញ្ហា​ជា​មួយ​ការកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​​នៃ​ការ​សរសេរ​ឡើង​វិញ​របស់​អ្នក​ ។

en: Image styles
km: រចនាប័ទ្ម​រូបភាព

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​រចនាប័ទ្ម​ដែល​អាច​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​ប្តូរ​ទំហំ​ ឬ​លៃ​តម្រូវ​រូបភាព​នៅ​ពេល​បង្ហាញ ។

en: Edit image effect
km: កែ​សម្រួល​បែប​ផែន​រូបភាព

en: Delete image effect
km: លុប​បែប​ផែន​រូបភាព

en: Add image effect
km: បន្ថែម​បែប​ផែន​ថ្មី

en: Detection method
km: វិធីសាស្ត្រ​រក​

en: Part of the URL that determines language
km: ផ្នែក​នៃ​ URL ​ដែល​កំណត់​ភាសា

en: Request/session parameter
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​សំណើ​/សម័យ

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
km: ឈ្មោះ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​សំណើ​/សម័យ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​កំណត់​ភាសា​ដែល​ត្រូវ​ការ ។

en: Filter translatable strings
km: តម្រង​អាច​បក​ប្រែ​ខ្សែ​អក្សរ​បាន

en: Date type
km: ប្រភេទ​កាល​បរិច្ឆេទ

en: Determine the language from a request/session parameter. Example: "http://example.com?language=de" sets language to German based on the use of "de" within the "language" parameter.
km: កំណត់​ភាសា​មក​ពី​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​សំណើ​/សម័យ​ ។ ឧទាហរណ៍ ៖ "http://example.com?language=de" កំណត់​ភាសា​ទៅ​ជា​ភាសា​អាល្លឺម៉ង់​ដោយ​ផ្អែក​លើ​ការ​ប្រើ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ "de" នៅ​ក្នុង​ "ភាសា" ​។

en: Administer languages
km: គ្រប់​គ្រង​ភាសា

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
km: លំដាប់​នៃ​វិធីសាស្ត្រ​រក​ឃើញ​ភាសា​សម្រាប់​មាតិកា​ ។ បើ​កំណែ​ភាសា​អាច​មាន​នៅ​ក្នុង​ភាសា​ដែល​បាន​រក​ឃើញ​ វា​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ ។

en: Language switcher (@type)
km: (@type) កម្មវិធី​ប្តូរ​ភាសា

en: Detection and selection
km: ការ​រក​ឃើញ និង​ជម្រើស​

en: URL language detection configuration
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ការ​រក​ឃើញភាសា​ URL

en: Session language detection configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ការ​រក​ឃើញ​ភាសា​សម័យ

[ctx: Long month name]
en: January
km: មករា

[ctx: Long month name]
en: February
km: កុម្ភៈ

[ctx: Long month name]
en: March
km: មីនា

[ctx: Long month name]
en: April
km: មេសា

[ctx: Long month name]
en: May
km: ឧសភា

[ctx: Long month name]
en: June
km: មិថុនា

[ctx: Long month name]
en: July
km: កក្កដា

[ctx: Long month name]
en: August
km: សីហា

[ctx: Long month name]
en: September
km: កញ្ញា

[ctx: Long month name]
en: October
km: តុលា

[ctx: Long month name]
en: November
km: វិច្ឆិកា

[ctx: Long month name]
en: December
km: ធ្នូ

en: The text to be used for this link in the menu.
km: អត្ថបទ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​តំណ​នេះ​នៅ​ក្នុងម៉ឺនុយ​ ។

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
km: តំណ​ម៉ឺនុយ​ដែល​មិន​ត្រូវ​បាន​បើក​ នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​រាយ​នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ​ណា​មួយ​ទេ ។

en: Show as expanded
km: បង្ហាញ​ជា​រង្វើល

en: Parent link
km: តំណ​មេ

en: The menu link %title has been deleted.
km: %title  តំណ​ម៉ឺនុយ​ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​កំណត់​ %item ​តំណ​ឡើង​វិញ​ទៅ​ជា​តម្លៃ​លំនាំ​ដើម​ឬ​ ?

en: The menu link was reset to its default settings.
km: តំណ​ម៉ឺនុយ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ឡើង​វិញ​ទៅ​ជា​ការកំណត់​លំនាំ​ដើម​ ។

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
km: បាន​លុប​ %title ​ម៉ឺនុយ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ និង​តំណ​ម៉ឺនុយ​ទាំង​អស់​របស់​វា ។

en: Managing menus
km: គ្រប់​គ្រង​ម៉ឺនុយ

en: Displaying menus
km: បង្ហាញ​ម៉ឺនុយ

en: Provide a menu link
km: ផ្តល់​តំណ​ម៉ឺនុយ

en: Available menus
km: ម៉ឺនុយ​ដែល​អាច​រក​បាន​

en: Edit menu link
km: កែ​សម្រួល​តំណ​ម៉ឺនុយ

en: Reset menu link
km: កំណត់​តំណ​ម៉ឺនុយ​ឡើង​វិញ

en: Delete menu link
km: លុប​តំណ​ម៉ឺនុយ

en: Preview before submitting
km: មើល​ជា​មុន​ មុននឹង​ដាក់​ស្នើ

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
km: អត្ថបទ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​ខាង​លើ​ទំព័រ​ នៅ​ពេល​ដែល​បង្កើត​ ឬ​កែ​សម្រួល​មាតិកា​នៃ​ប្រភេទ​នេះ ។

en: Author username and publish date will be displayed.
km: ឈ្មោះ​អ្នក​និពន្ធ​ និង​កាល​បរិច្ឆេទ​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ ។

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាន​បាន​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ ។ សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ផ្សេង​ក្រៅ​ពី​ %invalid ។

en: Promote selected content to front page
km: ផ្សព្វផ្សាយ​មាតិកា​ដែល​បាន​ជ្រើស​នៅ​ទំព័រ​មុខ​

en: Demote selected content from front page
km: មិន​ផ្សព្វផ្សាយ​មាតិកា​ដែល​បាន​ជ្រើស​នៅ​ទំព័រ​មុខ

en: Make selected content sticky
km: ធ្វើ​ឲ្យ​មាតិកា​ដែល​បាន​ជ្រើស​ជាប់

en: Make selected content not sticky
km: ធ្វើ​ឲ្យ​មាតិកា​ដែល​បាន​ជ្រើស​មិន​ជាប់

en: <em>Edit @type</em> @title
km: <em>កែ​សម្រួល​ @type</em> @title

en: Revision log message
km: សារ​កំណត់​ហេតុ​នៃ​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: Tokens related to individual content items, or "nodes".
km: ថូខឹន​ដែល​ទាក់​ទង​នឹង​ធាតុ​មាតិកា​នីមួយ​ៗ​ ឬ​ "ថ្នាំង" ។

en: The unique ID of the content item, or "node".
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​ធាតុ​មាតិកា​ ឬ​ "ថ្នាំង​" ។

en: The main body text of the node.
km: អត្ថបទ​តួ​មេ​របស់​ថ្នាំង​ ។

en: The summary of the node's main body text.
km: សង្ខេប​នៃ​អត្ថបទ​តួ​មេ​របស់​ថ្នាំង​ ។

en: Creating content
km: បង្កើត​មាតិកា

en: Creating custom content types
km: បង្កើត​ប្រភេទ​មាតិកា​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: Administering content
km: គ្រប់​គ្រង​មាតិកា

en: Creating revisions
km: បង្កើត​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: The Node module also enables you to create multiple versions of any content, and revert to older versions using the <em>Revision information</em> settings.
km: ម៉ូឌុល​ថ្នាំង​ក៏​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បង្កើត​កំណែ​ជា​ច្រើន​នៃ​មាតិកា​ណា​មួយ​ និង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ត្រឡប់​កំណែ​ចាស់​ៗ​ទៅ​ដើម​វិញ​ ដោយ​ប្រើ​ការកំណត់​ <em>ព័ត៌មាន​នៃ​ការ​ត្រួត​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ </em> ​។

en: User permissions
km: សិទ្ធិ​របស់​អ្នក​ប្រើ​

en: Individual content types can have different fields, behaviors, and permissions assigned to them.
km: ប្រភេទ​មាតិកា​នីមួយ​ៗ​អាច​មាន​វាល ឥរិយាបថ និង​សិទ្ធិ​ខុស​ៗ​គ្នា​ដែលត្រូវ​​បានផ្តល់​ឲ្យ​ពួក​វា ។

en: Content items can be displayed using different view modes: Teaser, Full content, Print, RSS, etc. <em>Teaser</em> is a short format that is typically used in lists of multiple content items. <em>Full content</em> is typically used when the content is displayed on its own page.
km: ធាតុ​មាតិកា​អាច​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ដោយ​ប្រើ​របៀប​បង្ហាញ​ខុស​ៗ​គ្នា​ ។ សំណួរ​បញ្ហា មាតិកា​ទាំង​មូល បោះ​ពុម្ព​ RSS ។ល។ <em>សំណួរ​បញ្ហា​</em> ជា​ទ្រង់​ទ្រាយ​ខ្លី​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​តួយ៉ាង​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​នៃ​ធាតុ​មាតិកា​ជា​ច្រើន​ ។ <em>មាតិកា​ទាំង​មូល​</em> ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​តួយ៉ាង​ នៅ​ពេល​មាតិកា​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទំព័រ​របស់​វា​ផ្ទាល់​ ។

en: Here, you can define which fields are shown and hidden when %type content is displayed in each view mode, and define how the fields are displayed in each view mode.
km: នៅ​ទីនេះ​ អ្នក​អាច​កំណត់​វាល​ណា​មួយ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ និង​លាក់​ពេល​ដែល​មាតិកា %type ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​របៀប​បង្ហាញ​នីមួយ​ៗ​ និង​កំណត់​ពី​វិធី​ដែល​វាល​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅក្នុង​របៀប​បង្ហាញ​នីមួយ​ៗ​ ។

en: Administer content types
km: គ្រប់​គ្រង​ប្រភេទ​មាតិកា

en: Bypass content access control
km: ឆ្លង​កាត់​ការត្រួត​ពិនិត្យ​ការ​ចូល​ដំណើរការ​មាតិកា

en: View own unpublished content
km: មើល​មាតិកា​ដែល​មិន​បាន​បោះ​ពុម្ពផ្សាយ​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: Content is sticky at top of lists
km: មាតិកា​បិទ​ជាប់​នៅ​ខាង​លើ​បញ្ជី

en: Content is promoted to the front page
km: មាតិកា​ត្រូវ​បាន​ផ្សព្វផ្សាយ​នៅ​ទំព័រ​មុខ

en: Change the author of content
km: ផ្លាស់​ប្តូរ​អ្នក​និពន្ធ​មាតិកា

en: Unpublish content containing keyword(s)
km: មិន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​មាតិកា​ដែល​មាន​​ពាក្យគន្លឹះ

en: The content will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
km: មាតិកា​នឹង​មិន​ត្រូវបាន​​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយទេ បើ​វា​មាន​នូវ​ឃ្លា​ណា​មួយ​ខាង​លើ ។ ប្រើ​ប្រកាន់​តួអក្សរ​តូច​ធំ​ បញ្ជី​នៃ​ឃ្លា​ដែល​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស (,) ។ ឧទាហរណ៍ ៖ funny, bungee jumping, "Company, Inc."

en: Node Access Permissions
km: សិទ្ធិ​ចូលដំណើរការ​ថ្នាំង

en: One permission in use | @count permissions in use
km[0]: សិទ្ធិ​មួយ​កំពុង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ

en: Don't display post information
km: កុំ​បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ប្រកាស

en: Creating aliases
km: បង្កើត​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ

en: Managing aliases
km: គ្រប់​គ្រង​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ

en: An alias defines a different name for an existing URL path - for example, the alias 'about' for the URL path 'node/1'. A URL path can have multiple aliases.
km: ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​កំណត់​ឈ្មោះ​ផ្សេង​ៗ​គ្នា​សម្រាប់​ផ្លូវ​ URL ​ដែល​មាន​ស្រាប់​ - ឧទាហរណ៍​ ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​ 'អំពី​' ​សម្រាប់​ផ្លូវ​ URL  'ថ្នាំង​/១' ។ ផ្លូវ​ URL ​អាច​មាន​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​ច្រើន ។

en: Administer URL aliases
km: គ្រប់​គ្រង​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​របស់​ URL

en: Create and edit URL aliases
km: បង្កើត និង​កែ​សម្រួល​​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយរបស់​ URL

en: Searched %type for %keys.
km: បាន​ស្វែង​រក​ %type ​សម្រាប់​ %keys ។

en: Administer search
km: គ្រប់​គ្រង​ការ​ស្វែង​រក​

en: Use search
km: ប្រើ​ការ​ស្វែង​រក

en: Use advanced search
km: ប្រើ​ការស្វែង​រក​កម្រិត​ខ្ពស់

en: Use the administration theme when editing or creating content
km: ប្រើ​ស្បែក​គ្រប់​គ្រង​ នៅ​ពេល​កែ​សម្រួល ឬ​បង្កើត​មាតិកា

en: User verification status in comments
km: ស្ថាន​ភាព​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​អ្នក​ប្រើ​ក្នុង​មតិយោបល់​

en: The custom logo path is invalid.
km: ផ្លូវ​រូប​សញ្ញា​ផ្ទាល់​ខ្លួន​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ ។

en: Enter a valid IP address.
km: បញ្ចូល​អាសយ​ដ្ឋាន​ IP ​ត្រឹម​ត្រូវ ។

en: The IP address %ip was deleted.
km: អាសយដ្ឋាន​ IP  %ip ​ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: Available actions:
km: សកម្មភាព​ដែល​អាច​មាន ៖

en: Create an advanced action
km: បង្កើត​សកម្មភាព​កម្រិត​ខ្ពស់

en: Deleted %ip
km: បាន​លុប​ %ip

en: Tokens related to uploaded files.
km: ថូខឹន​ដែល​ទាក់​ទង​នឹង​ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង ។

en: Configuring actions
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​សកម្មភាព

en: Administer actions
km: គ្រប់​គ្រង​សកម្មភាព

en: Public files
km: ឯកសារ​សាធារណៈ

en: Public local files served by the webserver.
km: ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​សាធារណៈ​ត្រូវ​បាន​បម្រើ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្តាញ ។

en: Private local files served by Drupal.
km: ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ឯកជន​ត្រូវ​បាន​បម្រើ​ដោយ​ Drupal ។

en: Temporary files
km: ឯកសារ​បណ្តោះ​អាសន្ន

en: Temporary local files for upload and previews.
km: ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​បណ្តោះ​អាសន្ន​សម្រាប់​ផ្ទុក​ឡើង និង​មើល​ជា​មុន​ ។

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក​មិន​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ទេ ហើយ​វា​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​តែ​បង្កើត​កា​រ​តភ្ជាប់​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
km: ការតភ្ជាប់​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​រវាង​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​បណ្តាញ និង​ម៉ាស៊ីន​ដែល​បង្ហោះ​ឯកសារ​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្តាញ ។ នៅ​ក្នុង​ករណី​ភាគ​ច្រើន​ វា​នឹង​ជា​ម៉ាស៊ីន​តែ​មួយ​ ហើយ​ "localhost" ​ត្រឹម​ត្រូវ ។

en: Delete IP address
km: លុប​​អាសយ​ដ្ឋាន​ IP

en: Translating content
km: បក​ប្រែ​មាតិកា

en: Image style
km: រចនាប័ទ្ម​រូបភាព

en: Author textfield
km: វាល​អត្ថបទ​​អ្នក​និពន្ធ

en: Overview of fields on all entity types.
km: ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ​របស់វាល​នៅ​លើ​ប្រភេទធាតុ​​ទាំង​អស់​ ។

en: Collapse
km: វេញ

en: %module module installed.
km: បាន​ដំឡើង​ម៉ូឌុល %module រួច​ហើយ ។

en: Administer text formats and filters
km: ទ្រង់ទ្រាយ និង​តម្រង​អត្ថបទ​អ្នក​គ្រប់គ្រង

en: @type language detection
km: ការ​រកឃើញ​ភាសា​ @type

en: Use the detected interface language.
km: ប្រើ​ភាសា​ចំណុច​ប្រទាក់​ដែល​បាន​រកឃើញ ។

en: The date the comment was most recently updated.
km: កាលបរិច្ឆេទ​ដែល​មតិ​យោបល់​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ថ្មីៗ​បំផុត ។

en: Comment posted: %subject.
km: បាន​ប្រកាស​មតិ​យោបល់ ៖ %subject ។

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
km: វាល​នេះ​ត្រូវ​បាន​បិទ ពីព្រោះ​អ្នក​មិន​មាន​សិទ្ធិ​គ្រប់គ្រាន់​ដើម្បី​កែសម្រួល​វា ។

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
km: មើល កែសម្រួល និង​លុប​មាតិកា​ទាំងអស់ ដោយ​មិន​ខ្វាយខ្វល់​ពី​កម្រិត​សិទ្ធិ ។

en: The location of the file relative to Drupal root.
km: ទីតាំង​ឯកសារ​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង Drupal root ។

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
km: អ្នក​មិន​អាច​ផ្ទុក​ឡើង​ឯកសារ %filename ដែល​បាន​ជ្រើស​ទេ ។ មានតែ​ឯកសារ​ដែល​មាន​កន្ទុយ​ឯកសារ​ដូច​ខាងក្រោម​ប៉ុណ្ណោះ ដែល​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត ៖ %extensions ។

en: %field cannot contain any markup.
km: %field មិន​អាច​មាន markup ណាមួយ​ឡើយ ។

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
km: បុព្វបទ​តារាង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ %prefix ដែល​អ្នក​បាន​បញ្ចូល គឺ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។ បុព្វបទ​របស់​តារាង អាច​មាន​តែ​តួអក្សរ​ក្រម​លេខ សញ្ញា​ចុច (.) ឬ​សញ្ញា (_) ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Default settings file
km: ឯកសារ​ការ​កំណត់​លំនាំ​ដើម

en: The default settings file does not exist.
km: មិន​មាន​ឯកសារ​ការ​កំណត់​លំនាំ​ដើម​ទេ ។

en: Show row weights
km: បង្ហាញ​ភាព​សំខាន់​របស់​ជួរដេក

en: Hide row weights
km: លាក់​ភាព​សំខាន់​របស់​ជួរដេក

en: %name: the value may be no less than %min.
km: %name ៖ តម្លៃ​អាច​មិន​តិច​ជាង %min ។

en: %name: the value may be no greater than %max.
km: %name ៖ តម្លៃ​អាច​មិន​ច្រើន​ជាង %max ។

en: Custom display settings
km: ការ​កំណត់​ទិដ្ឋភាព​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Node module element
km: ធាតុ​របស់​ម៉ូឌុល​ថ្នាំង

en: None (original image)
km: គ្មាន (រូបភាព​ដើម)

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​របស់​អ្នក ។ ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បង្ហាញ​សារ​ដូច​ខាងក្រោម ៖ %error ។<ul><li>តើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​កំពុង​ដំណើរការ​ដែរ​ឬទេ ?</li><li>តើ​មាន​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ឬទេ ហើយ​តើ​អ្នក​បាន​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ត្រឹមត្រូវ​ឬទេ ?</li><li>តើ​អ្នក​បាន​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ និង​ពាក្យសម្ងាត់​ត្រឹមត្រូវ​ឬទេ ?</li><li>តើ​អ្នក​បាន​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ត្រឹមត្រូវ​ឬទេ ?</li></ul>

en: Exit block region demonstration
km: ចាកចេញ​ពី​ការ​បង្ហាញ​តំបន់​ប្លុក

en: Database log messages to keep
km: សារ​កំណត់ហេតុ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ដែល​ត្រូវ​រក្សាទុក

en: Recent log messages
km: សារ​កំណត់ហេតុ​ថ្មីៗ

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
km: កំណត់​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​គួរ​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​បច្ច័យ​ទៅ​តម្លៃ ដូចជា ' m', ' kb/s' ។ ទុក​ទទេ​ប្រសិនបើ​គ្មាន ។ ញែក​តម្លៃ​ឯកវចនៈ និង​តម្លៃ​ពហុវចនៈ​ដោយ​សញ្ញា (|) ('pound|pounds') ។

en: Thousand marker
km: សញ្ញា​សម្គាល់​ខ្ទង់​ពាន់

en: Display prefix and suffix.
km: បង្ហាញ​បុព្វបទ និង​បច្ច័យ ។

en: Display with prefix and suffix.
km: បង្ហាញ​ជាមួយ​នឹង​បុព្វបទ និង​បច្ច័យ ។

en: - Select a value -
km: - ជ្រើស​តម្លៃ​មួយ -

en: No field is displayed.
km: មិន​មាន​វាល​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ ។

en: No field is hidden.
km: មិន​មាន​វាល​ត្រូវ​បាន​លាក់ ។

en: Format settings:
km: ការ​កំណត់​ទ្រង់ទ្រាយ ៖

en: Text formats are presented on content editing pages in the order defined on this page. The first format available to a user will be selected by default.
km: ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​លើ​ទំព័រ​កែសម្រួល​មាតិកា តាម​លំដាប់​ដែល​បាន​កំណត់​លើ​ទំព័រ​នេះ ។ ទ្រង់ទ្រាយ​ដំបូង​ដែល​មាន​សម្រាប់​អ្នកប្រើ នឹង​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​តាម​លំនាំ​ដើម ។

en: Link image to
km: ភ្ជាប់​រូបភាព​ទៅកាន់

en: Image style: @style
km: រចនាប័ទ្ម​រូបភាព ៖ @style

en: Linked to content
km: បាន​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​មាតិកា

en: Linked to file
km: បាន​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ឯកសារ

en: Shown when hovering over the menu link.
km: បង្ហាញ​នៅ​ពេល​ដែល​ដាក់​កណ្ដុរ​នៅ​លើ​តំណ​ម៉ឺនុយ ។

en: Run cron every
km: ដំណើរការ cron រៀងរាល់

en: Weight for @block block
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់​ប្លុក @block

en: Region for @block block
km: តំបន់​សម្រាប់​ប្លុក @block

en: Post comments
km: ប្រកាស​មតិ​យោបល់

en: Skip comment approval
km: រំលង​ការ​អនុម័ត​មតិ​យោបល់

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​បិទ​ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ %format មែន​ឬ ?

en: Disabled text format %format.
km: ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ​ដែល​បាន​បិទ %format ។

en: Text Formats
km: ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ

en: Disable text format
km: បិទ​ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ

en: Hot topic, new comments
km: ប្រធានបទ​សំខាន់ មតិ​យោបល់​ថ្មីៗ

en: Hot topic
km: ប្រធានបទ​សំខាន់

en: Normal topic
km: ប្រធានបទ​ធម្មតា

en: Closed topic
km: ប្រធានបទ​មិន​សំខាន់

en: Reference for usage, configuration, and modules.
km: ឯកសារ​យោង​សម្រាប់​ការ​ប្រើប្រាស់ ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ និង​ម៉ូឌុល ។

en: Nothing
km: មិន​មាន

en: Update @title
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន​ដែល​មាន​តែ​មួយ​គត់ ។ អាច​មាន​អក្សរ​តូច លេខ និង​សញ្ញា (_) តែប៉ុណ្ណោះ ។

en: The machine-readable name must contain unique characters.
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន ត្រូវតែ​មាន​តួអក្សរ​ដែល​ប្លែក​ពី​គេ ។

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន ត្រូវតែ​មាន​អក្សរ​តូច លេខ និង​សញ្ញា (-) តែប៉ុណ្ណោះ ។

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន ត្រូវ​បាន​ប្រើ​រួចហើយ ។ វា​ត្រូវតែ​ប្លែក​ពី​គេ ។

en: Weight for @title
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់ @title

en: Weight for row @number
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់​ជួរដេក @number

en: Label display for @title
km: ទិដ្ឋភាព​ស្លាក​សម្រាប់ @title

en: Formatter for @title
km: កម្មវិធី​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​សម្រាប់ @title

en: Parents for @title
km: មេ​សម្រាប់ @title

en: Weight for new file
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់​វាល​ថ្មី

en: Choose a file
km: ជ្រើស​ឯកសារ

en: Weight for new effect
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់​បែបផែន​ថ្មី

en: Enable @title menu link
km: បើក​តំណ​ម៉ឺនុយ @title

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
km: ឈ្មោះ​តែមួយ​គត់ ដើម្បី​ស្ថាបនា URL សម្រាប់​ម៉ឺនុយ ។ វា​ត្រូវតែ​មាន​អក្សរ​តូច លេខ និង​សញ្ញា (-) តែប៉ុណ្ណោះ ។

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
km: ប្រើ​ភាសា​ដែល​បាន​រក​ឃើញ​រួច​ហើយ​សម្រាប់ URLs ប្រសិនបើ​មិន​មាន​ភាសា​ណា​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ ។

en: %type_name: Create new content
km: %type_name ៖ បង្កើត​មាតិកា​ថ្មី

en: %type_name: Edit own content
km: %type_name ៖ កែសម្រួល​មាតិកា​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: %type_name: Edit any content
km: %type_name ៖ កែសម្រួល​មាតិកា​ណាមួយ

en: %type_name: Delete own content
km: %type_name ៖ លុប​មាតិកា​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: %type_name: Delete any content
km: %type_name ៖ លុប​មាតិកា​ណាមួយ

en: Next steps
km: ជំហាន​បន្ទាប់

en: @driver_name settings
km: ការ​កំណត់ @driver_name

en: No fields are present yet.
km: មិន​ទាន់​មាន​វាល​នៅ​ឡើយ​ទេ ។

[ctx: Font weight]
en: Strong
km: ដិត

en: Use field label instead of the "On value" as label
km: ប្រើ​ស្លាក​វាល​ជា​ស្លាក ជំនួស​ឲ្យ "តម្លៃ​បើក"

en: List (integer)
km: បញ្ជី (ចំនួន​គត់)

en: List (float)
km: បញ្ជី (ទសភាគ)

en: Allowed values list: invalid input.
km: បញ្ជី​តម្លៃ​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត ៖ ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Changes to the style have been saved.
km: ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទៅកាន់​រចនាប័ទ្ម ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក ។

en: Fields pending deletion
km: កំពុង​រង់ចាំ​លុប​វាល

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
km: ការ​បង្ហាញ​ដំណើរការ​មិន​បង្ហាញ​ស្ថាន​ភាព​ផ្ទុក​ឡើង​ទេ ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​ការ​ទំហំ​តិច ។ របារ​វឌ្ឍនភាព​មាន​ប្រយោជន៍​សម្រាប់​ដំណើរការ​ត្រួតពិនិត្យ​លើ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​ដែល​ធំៗ ។
