Drupal core (all releases) - en to az translation catalogue (3064 entries)

en: Home
az: Baş səhifə

en: Title
az: Başlıq

en: Body
az: Tərkib

en: Pages
az: Səhifələr

en: Save configuration
az: Quraşdırmanı saxla

en: Status
az: Vəziyyət

en: Prefix
az: Prefiks

en: Suffix
az: Suffiks

en: Approve
az: Təsdiq edin

en: Delete
az: Sil

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: Content
az: Məzmun

en: Moderated content
az: Moderasiya edilmiş məzmun

en: Value
az: Qiymət

en: Username
az: İstifadəçinin adı

en: Email address
az: Epoçt ünvanı

en: Type
az: Növ

en: Author
az: Müəllif

en: Closed
az: Bağlıdır

en: yes
az: bəli

en: List
az: Siyahı

en: Subject
az: Mövzu

en: Send email
az: Email göndər

en: Actions
az: Tədbirlər

en: disabled
az: söndürülüb

en: Confirm
az: Təsdiq edin

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Remove
az: Çıxart

en: Last comment
az: Son şərh

en: Description
az: İzahat

en: Language
az: Dil

en: Enable
az: Qoşulub

en: Disable
az: Söndürülüb

en: Email settings
az: Email quraşdırmaları

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Enabled
az: Qoşulub

en: Administration
az: İdarəetmə

en: Comments
az: Şərhlər

en: More
az: Daha çox

en: Action
az: Fəaliyyət

en: On
az: Aktiv

en: new
az: yeni

en: The title of the block as shown to the user.
az: İstifadəçiyə göstərildiyi kimi blokun başlığı.

en: Yes
az: Bəli

en: No
az: Xeyir

en: Content types
az: Məzmun tipi

en: Homepage
az: Əsas səhifə

en: Home page
az: Əsas səhifə

en: Overview
az: Ümumi baxış

en: File information
az: Fayl məlumatı

en: File
az: Fayl

en: File path
az: Fayl yolu

en: Advanced options
az: Əlavə quraşdırmalar

en: Edit
az: Dəyiş

en: Date
az: Tarix

en: Size
az: Ölçü

en: Links
az: Linklər

en: Search
az: Axtarış

en: Reset
az: Sıfırlayın

en: None
az: Yoxdur

en: Use count
az: Hesabdan istifadə edin

en: This action cannot be undone.
az: Bu əməliyyat geri qaytarıla bilməz.

en: Number
az: Rəqəm

en: Message
az: Mesaj

en: No log messages available.
az: Heç bir jurnal mesajı əlçatan deyil.

en: Password
az: Parol

en: Block settings
az: Blok parametrləri

en: - None -
az: - heç nə -

en: Weight
az: Çəki

en: The configuration options have been saved.
az: Konfiqurasiya seçimləri yadda saxlanıldı.

en: Image
az: Şəkil

en: Center
az: Mərkəz

en: Help text
az: Kömək mətni

en: Types
az: Tiplər

en: Multiple
az: Çoxsaylı

en: Required
az: Tələb olunur

en: Parent
az: Valideyn

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
az: Verilmiş səviyyədə səhifələr əvvəlcə çəkiyə, sonra isə başlığa görə sıralanır.

en: Depth
az: Dərinlik

en: none
az: yoxdur

en: Category
az: Kateqoriya

en: Settings
az: Quraşdırmalar

en: Name
az: Ad

en: Go to previous page
az: Əvvəlki səhifəyə keç

en: Go to parent page
az: Əsas səhifəyə keç

en: Go to next page
az: Növbəti səhifəyə keç

en: Import
az: İmport

en: Book
az: kitab

en: Export
az: Eksport

en: Back
az: Geri

en: Node ID
az: Nod İD-si

en: Field
az: Sahə

en: Outline
az: Kontur

en: Preview
az: Önizləmə

en: Save
az: Saxla

en: True
az: Həqiqət

en: False
az: Yalnış

en: Default
az: Susmaya görə

en: Summary
az: Xülasə

en: Update
az: Yeniləmə

en: Open
az: Aç

en: Blank
az: Yeni

en: Sunday
az: Bazar günü

en: Monday
az: Bazar ertəsi

en: Tuesday
az: Çərşənbə axşamı

en: Wednesday
az: Çərşənbə

en: Thursday
az: Cümə axşamı

en: Friday
az: Cümə

en: Saturday
az: Şənbə

en: Core
az: Nüvə

en: Album
az: Albom

en: Artist
az: Rəssam

en: Icon
az: İconka

en: Time
az: Vaxt

en: Add
az: Əlavə et

en: View
az: Görünüş

en: Length
az: Uzunluq

en: hidden
az: gizli

en: Path
az: Yol

en: Filename
az: Fayl adı

en: File extensions
az: Fayl genişlənməsi

en: Form ID
az: Forma İD-si

en: Refresh
az: Yenilə

en: Display
az: Monitor

en: Node type
az: Nod tipi

en: Advanced settings
az: Əlavə parametrlər

en: never
az: heç vaxt

en: Updated
az: Yeniləndi

en: Text
az: Mətn

en: Theme
az: Tema

en: Select a layout
az: Şalon seç

en: Timestamp
az: Vaxt möhürü

en: Keywords
az: Açar söz

en: Preview comment
az: Şərhi önizləyin

en: Component
az: Komponent

en: ID
az: İD

en: Unknown
az: Naməlum

en: Attachment
az: Qoşma

en: States
az: Dövlətlər

en: n/a
az: yox

en: Upload
az: Yükləmə

en: Upload image
az: Şəkil yüklə

en: Database type
az: Məlumatlar bazası tipi

en: User
az: İstifadəçi

en: Content type
az: Kontent tipi

en: Continue
az: Davam et

en: Configure
az: Konfiqurasiya edin

en: Files
az: Fayllar

en: file
az: fayl

en: Error
az: Səhv

en: Contact
az: Kontakt

en: no
az: yox

en: Created
az: Yaradıldı

en: Node
az: Material

en: Sent email to %recipient
az: %recipient e-poçt göndərildi

en: The subject of the message.
az: Mesajın mövzusu.

en: Create
az: Yaradıldı

en: Separator
az: Ayırıcı

en: Expanded
az: Genişləndirilmiş

en: Parent item
az: Valideyn element

en: Add child page
az: Vərəsə səhifə əlavə et

en: Printer-friendly version
az: Printer üçün uyğun versiya

en: Content type for child pages
az: Vərəsə səhifələr üçün məzmun növü

en: Update options
az: Yeniləmə parametrləri

en: Remove from outline
az: Konturdan silin

en: Unknown export format.
az: Naməlum ixrac formatı.

en: All
az: Hammısı

en: Active
az: Aktiv

en: Access denied
az: Giriş qadağandır

en: Year
az: İl

en: Date format
az: Vaxt formatı

en: Add content
az: Kontent əlavə et

en: Page title
az: Səhifə başlığı

en: Block
az: Blok

en: Page
az: Səhifə

en: Pager ID
az: Səhifə İD-si

en: 1 hour | @count hours
az[0]: 1 saat
az[1]: @count saat

en: 1 day | @count days
az[0]: 1 gün
az[1]: @count gün

en: Logo
az: loqo

en: Site name
az: Sayt adı

en: Site slogan
az: Sayt sloqanı

en: Site
az: Sayt

en: Module
az: Modul

en: Off
az: Söndürülüb

en: Never
az: Heç vaxt

en: Inline
az: Xətdə

en: Recipients
az: Qəbul edənlər

en: Selected
az: Seçildi

en: Your name
az: Adınız

en: To
az: Kimə

en: Custom
az: Seçilmiş

en: Visibility
az: Görünüş

en: Roles
az: Rollar

en: Revision ID
az: Reviziya ID

en: Comment
az: Şərh

en: Comment ID
az: Şərh İD-si

en: Hostname
az: Host adı

en: Published
az: Nəşr edilmişdir

en: Source string ID
az: Mənbə sətir İD-si

en: Location
az: Məkan

en: Log message
az: Mesaj loqu

en: File ID
az: Fayl İD-si

en: File name
az: Fayl adı

en: File MIME type
az: Fayl MIME tipi

en: File size
az: Fayl ölçüsü

en: Time zone
az: Vaxt zonası

en: Severity
az: Ciddilik

en: Field name
az: Sahə adı

en: Field type
az: Sahə tipi

en: Fields
az: Sahələr

en: Contains
az: Tərkibində

en: Count
az: Say

en: Add action
az: Fəaliyyət əlavə edin

en: Heading
az: Başlıq

en: Watchdog
az: Gözətçi

en: Mode
az: Rejim

en: Warning
az: Xəbərdarlıq

en: active
az: aktiv

en: N/A
az: Yox

en: Items
az: Elementlər

en: Authored by
az: Müəllifi

en: Advanced
az: Əlavə

en: Up
az: Yuxarı

en: Width
az: Eni

en: Height
az: Hündürlüyü

en: Textfield
az: Mətn sahəsi

en: Maximum
az: Maksimum

en: Scale
az: Ölçüsünü dəyişmək

en: Plain text
az: Adi mətn

en: Month
az: Ay

en: Details
az: Detallar

en: Widget
az: Vidcet

en: Unlimited
az: Limitsiz

en: Enter a valid username.
az: Düzgün istifadəçi adı daxil edin.

en: Owner
az: Sahib

en: Recipient
az: Alıcı

en: General
az: Əsas

en: Directory
az: Kataloq

en: Egypt
az: Misir

en: Namibia
az: Namibiya

en: Israel
az: İsrail

en: Iran
az: İran

en: New Zealand
az: Yeni Zelandiya

en: Tonga
az: Tonqa

en: Cuba
az: Kuba

en: Brazil
az: Braziliya

en: Chile
az: Çili

en: Paraguay
az: Paraqvay

en: Jamaica
az: Yamayka

en: Japan
az: Yaponiya

en: Libya
az: Liviya

en: Poland
az: Polşa

en: Portugal
az: Portuqaliya

en: Singapore
az: Sinqapur

en: Day
az: Gün

en: Table
az: Cədvəl

en: Start date
az: Başlanğıc tarixi

en: End date
az: Son tarix

en: Align
az: Sıralama

en: Loop
az: Döngə

en: Display title
az: Görünüş başlığı

en: Navigation
az: Naviqasiya

en: Color
az: Rəng

en: Role
az: Rollar

en: Ignore
az: İqnor et

en: Goal
az: Məqsəd

en: Add new comment
az: Yeni şərh əlavə et

en: String
az: Mətn

en: Referrer
az: İstinad edən

en: Button
az: Düymə

en: Maximum length
az: Maksimum uzunluq

en: Rows
az: Sıralar

en: Cache
az: Keş

en: Provider
az: Provayder

en: Ascending
az: Artan

en: Descending
az: Azalan

en: Option
az: Seçim

en: Optional
az: Ehtiyacsız

en: Plain
az: Düz

en: Integer
az: Tam

en: IP Address
az: İP ünvan

en: The comment and all its replies have been deleted.
az: Şərh və onun bütün cavabları silindi.

en: Preformatted
az: Əvvəlcədən formatlanmış

en: Close
az: Bağlı

en: fields
az: sahələr

en: Save settings
az: Parametrləri yadda saxlayın

en: Duration
az: Müddət

en: Germany
az: Almaniya

en: Sort by
az: Sırala

en: Updated date
az: Yenilənmiş tarix

en: comments
az: şərhlər

en: Condition
az: Vəziyyət

en: Afghanistan
az: Əfqanıstan

en: Albania
az: Albaniya

en: Algeria
az: Əlcəzair

en: American Samoa
az: Amerika Samoası

en: Angola
az: Anqola

en: Antarctica
az: Antarktida

en: Armenia
az: Ermənistan

en: Australia
az: Avstraliya

en: Austria
az: Avstriya

en: Azerbaijan
az: Azərbaycan

en: Bahamas
az: Baham adaları

en: Bahrain
az: Bəhreyn

en: Bangladesh
az: Banqladeş

en: Belarus
az: Belarusiya

en: Belgium
az: Belçika

en: Belize
az: Beliz

en: Bermuda
az: Bermud adaları

en: Bhutan
az: Butan

en: Bolivia
az: Boliviya

en: Botswana
az: Botsvana

en: Bouvet Island
az: Buvet adası

en: Brunei
az: Bruney

en: Bulgaria
az: Bolqarıstan

en: Cambodia
az: Kamboca

en: Cameroon
az: Kamerun

en: Canada
az: Kanada

en: Cayman Islands
az: Kayman adaları

en: Central African Republic
az: Mərkəzi Afrika Respublikası

en: Chad
az: Çad

en: China
az: Çin

en: Christmas Island
az: Milad adası

en: Cocos (Keeling) Islands
az: Kokos (Kiling) adaları

en: Colombia
az: Kolumbiya

en: Comoros
az: Komor adaları

en: Cook Islands
az: Kuk adaları

en: Costa Rica
az: Kosta Rika

en: Cyprus
az: Kipr

en: Denmark
az: Danimarka

en: Djibouti
az: Cibuti

en: Dominica
az: Dominika

en: Dominican Republic
az: Dominik respublikası

en: Ecuador
az: Ekvador

en: Equatorial Guinea
az: Ekvatorial Qvineya

en: Eritrea
az: Eritreya

en: Estonia
az: Estoniya

en: Ethiopia
az: Efiopiya

en: Faroe Islands
az: Farer adaları

en: Finland
az: Finlandiya

en: France
az: Fransa

en: French Guiana
az: Fransız Qvianası

en: French Polynesia
az: Fransız Polineziyası

en: Gabon
az: Qabon

en: Gambia
az: Qambiya

en: Georgia
az: Gürcüstan

en: Ghana
az: Qana

en: Gibraltar
az: Cəbəllütariq

en: Greece
az: Yunanıstan

en: Greenland
az: Qrenlandiya

en: Grenada
az: Qrenada

en: Guadeloupe
az: Qvadelupa

en: Guam
az: Quam

en: Guatemala
az: Qvatemala

en: Guinea
az: Qvineya

en: Guinea-Bissau
az: Qvineya-Bisau

en: Guyana
az: Qayana

en: Hungary
az: Macarıstan

en: Iceland
az: İslandiya

en: India
az: Hindistan

en: Indonesia
az: İndoneziya

en: Iraq
az: İraq

en: Ireland
az: İrlandiya

en: Italy
az: İtaliya

en: Jordan
az: İordaniya

en: Kazakhstan
az: Qazaxıstan

en: Kenya
az: Keniya

en: Kuwait
az: Küveyt

en: Kyrgyzstan
az: Qırğızıstan

en: Latvia
az: Latviya

en: Lebanon
az: Livan

en: Lesotho
az: Lesoto

en: Liberia
az: Liberiya

en: Liechtenstein
az: Lixtenşteyn

en: Lithuania
az: Litva

en: Luxembourg
az: Lüksemburq

en: Madagascar
az: Madaqaskar

en: Malawi
az: Malavi

en: Malaysia
az: Malayziya

en: Maldives
az: Maldiv adaları

en: Marshall Islands
az: Marşal adaları

en: Martinique
az: Martinika

en: Mauritania
az: Mavritaniya

en: Mauritius
az: Mavrikiy

en: Mexico
az: Meksika

en: Micronesia
az: Mikroneziya

en: Monaco
az: Monako

en: Mongolia
az: Monqolustan

en: Morocco
az: Mərakeş

en: Mozambique
az: Mozambik

en: Netherlands
az: Hollandiya

en: Netherlands Antilles
az: Hollandiya Antilləri

en: New Caledonia
az: Yeni Kaledoniya

en: Nicaragua
az: Nikaraqua

en: Nigeria
az: Nigeriya

en: Norfolk Island
az: Norfolk adası

en: North Korea
az: Simali Koreya

en: Northern Mariana Islands
az: Şimali Mariana adaları

en: Norway
az: Norveç

en: Papua New Guinea
az: Papua Yeni Qvineya

en: Philippines
az: Filippin

en: Pitcairn Islands
az: Pitkern adaları

en: Puerto Rico
az: Puerto Riko

en: Qatar
az: Qətər

en: Romania
az: Rumıniya

en: Russia
az: Rusiya

en: Rwanda
az: Ruanda

en: Saudi Arabia
az: Səudiyyə Ərəbistanə

en: Senegal
az: Seneqal

en: Seychelles
az: Seyşel adaları

en: Slovakia
az: Slovakiya

en: Slovenia
az: Sloveniya

en: Solomon Islands
az: Solomon adaları

en: Somalia
az: Somali

en: South Africa
az: Cənubi Afrika

en: Spain
az: İspaniya

en: Sri Lanka
az: Şri Lanka

en: St. Helena
az: Müqəddəs Yelena

en: St. Lucia
az: Müqəddəs Lusiya

en: Suriname
az: Surinam

en: Sweden
az: İsveç

en: Switzerland
az: İsveçrə

en: Syria
az: Suriya

en: Taiwan
az: Tayvan

en: Tajikistan
az: Tacikistan

en: Tanzania
az: Tanzaniya

en: Thailand
az: Tayland

en: Togo
az: Getmək

en: Tunisia
az: Tunis

en: Turkmenistan
az: Türkmənistan

en: Uganda
az: Uqanda

en: Ukraine
az: Ukrayna

en: United Arab Emirates
az: Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri

en: United Kingdom
az: Birləşmiş Krallıq

en: United States
az: Amerika Birləşmiş Ştatları

en: Uruguay
az: Uruqvay

en: Uzbekistan
az: Özbəkistan

en: Vatican City
az: Vatikan şəhəri

en: Venezuela
az: Venesuela

en: Yemen
az: Yəmən

en: Zambia
az: Zambiya

en: Zimbabwe
az: Zimbabve

en: Database username
az: Verilənlər bazası istifadəçi adı

en: Database password
az: Verilənlər bazası parolu

en: Database name
az: Verilənlər bazasının adı

en: Size of textfield
az: Mətn sahəsinin ölçüsü

en: Authored on
az: Müəllifi

en: Leave blank for %anonymous.
az: %anonim üçün boş buraxın

en: Hidden
az: Gizli

en: Undefined
az: Müəyyən edilməmiş

en: contact form
az: Əlaqə forması

en: File Upload
az: Fayl yüklə

en: block
az: blok

en: Change
az: Dəyişmək

en: Allowed HTML tags
az: İcazə verilən HTML teqləri

en: No items selected.
az: Element seçilməyib.

en: The update has been performed.
az: Yeniləmə həyata keçirilib.

en: Select all rows in this table
az: Bu cədvəldə bütün sətirləri seçin

en: Deselect all rows in this table
az: Bu cədvəldəki bütün sətirlərin seçimini ləğv edin

en: Front page
az: Ana səhifə

en: unlimited
az: limitsiz

en: Deleted
az: Silindi

en: Languages
az: Dillər

en: Definition
az: Tərif

en: Textfield size
az: Mətn sahəsinin ölçüsü

en: Create new revision
az: Yeni versiya yaradın

en: Configure block
az: Bloku konfiqurasiya edin

en: Hour
az: Saat

en: Minute
az: Dəqiqə

en: Second
az: Saniyə

en: Select list
az: Siyahı seçin

en: Granularity
az: Qranulyarlıq

en: Map
az: Xəritə

en: Workflow
az: İş axını

en: Link label
az: Link etiketi

en: author
az: müəllif

en: Entity
az: Entiti

en: Revert
az: Qaytarma

en: Negate
az: İnkar et

en: Greater than
az: -dən böyükdür

en: Less than
az: -dən az

en: Notice
az: Xəbərdarlıq

en: Caption
az: Başlıq

en: characters
az: personajlar

en: Left
az: Sol

en: Right
az: Sağ

en: Info
az: Məlumat

en: Site information
az: Sayt məlumatı

en: Reference
az: Istinad

en: Enabled filters
az: Aktivləşdirilmiş filtrlər

en: Binary
az: İkili

en: Books
az: Kitablar

en: Style
az: Stil

en: Revision
az: Reviziya

en: The specified passwords do not match.
az: Göstərilən parollar uyğun gəlmir.

en: Session
az: Sessiya

en: Permissions
az: İcazələr

en: Your settings have been saved.
az: Parametrləriniz yadda saxlanıldı.

en: Display label
az: Ekran etiket

en: Changed
az: Dəyişdi

en: Date created
az: Yaradılma tarixi

en: Ascension Island
az: Yüksəliş adası

en: Fiji
az: Fici

en: Falkland Islands
az: Folklend adaları

en: South Korea
az: Cənubi Koreya

en: Myanmar (Burma)
az: Myanma (Birma)

en: French Southern Territories
az: Fransanın cənub əraziləri

en: British Virgin Islands
az: Britaniya Virgin Adaları

en: U.S. Virgin Islands
az: ABŞ Virgin Adaları

en: Vietnam
az: Vyetnam

en: Guernsey
az: Gernsey

en: Jersey
az: Cersi

en: Not published
az: Dərc olunmayıb

en: File settings
az: Fayl parametrləri

en: width
az: eni

en: height
az: hündürlük

en: Unformatted
az: Formatlaşdırılmamış

en: Allowed file extensions
az: İcazə verilən fayl uzantıları

en: New comments
az: Yeni şərhlər

en: Redirect to URL
az: URL-ə yönləndirin

en: Revision of %title from %date
az: %date %title yenidən baxılması

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
az: Sahibliyi təyin etmək istədiyiniz istifadəçinin istifadəçi adı.

en: Delete action
az: Fəaliyyəti silin

en: The action has been successfully saved.
az: Əməliyyat uğurla yadda saxlanıldı.

en: Multilingual
az: Çoxdilli

en: comment
az: şərh

en: Last changed
az: Son dəyişdirilən

en: Published comments
az: Nəşr edilmiş şərhlər

en: Comment settings
az: Şərh parametrləri

en: Contact settings
az: Əlaqə parametrləri

en: Tabs
az: Tablar

en: Processing
az: Emal edilir

en: Output format
az: Çıxış formatı

en: File upload error. Could not move uploaded file.
az: Fayl yükləmə xətası. Yüklənmiş faylı köçürmək mümkün olmadı.

en: Default value
az: Standart qiymət

en: Apply
az: Yerinə yetir

en: Enabled modules
az: Aktiv modullar

en: Not translated
az: Tərcümə edilməyib

en: Select
az: Seçin

en: Translatable
az: Tərcümə edilə bilən

en: Location of comment submission form
az: Şərh göndərmə formasının yeri

en: Underlined
az: Altı xəttli

en: Copy
az: Köçür

en: Variables
az: Dəyişənlər

en: Plugins
az: Pluqinlər

en: British Indian Ocean Territory
az: Britaniya Hind okeanı ərazisi

en: Croatia
az: Xorvatiya

en: Western Sahara
az: Qərbi Sahara

en: Block description
az: Blok təsviri

en: Translation
az: Tərcümə

en: Translation status
az: Tərcümə statusu

en: Blocks
az: Bloklar

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
az: Saytınızın yan panellərində və digər bölgələrdə hansı blok məzmununun görünəcəyini konfiqurasiya edin.

en: Save blocks
az: Blokları saxla

en: The block settings have been updated.
az: Blok parametrləri yeniləndi.

en: Save block
az: Blok saxla

en: The block configuration has been saved.
az: Blok konfiqurasiyası yadda saxlanıldı.

en: Menus
az: Menyular

en: Above
az: Yuxarıda

en: Default time zone
az: Defolt vaxt qurşağı

en: Add another item
az: Başqa bir element əlavə edin

en: Manage fields
az: Sahələri idarə edin

en: Used in
az: -də istifadə olunub

en: Decimal
az: Onluq

en: Float
az: Kəsr ədəd

en: Precision
az: Dəqiqlik

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
az: Verilənlər bazasında saxlanacaq rəqəmlərin, o cümlədən onluğun sağında olanların ümumi sayı.

en: The number of digits to the right of the decimal.
az: Onluq hissənin sağındakı rəqəmlərin sayı.

en: Decimal marker
az: Onluq narker

en: Check boxes/radio buttons
az: Qutu,radiodüymə seçimi

en: Single on/off checkbox
az: Tək yandırma/söndürmə

en: Text area (multiple rows)
az: Mətn sahəsi (birdən çox cərgə)

en: Index
az: İndeks

en: Permalink
az: Daimi keçid

en: Form
az: Forma

en: Debug
az: Debaq

en: Publish
az: Dərc et

en: Unpublish
az: Dərc olunmasın

en: The parent comment
az: Valideyn şərh

en: 1 minute
az: 1 dəqiqə

en: Text Editor
az: Mətn redaktoru

en: Date range
az: Tarix aralığı

en: Anonymous commenting
az: Anonim şərh

en: Anonymous posters may not enter their contact information
az: Anonim posterlər əlaqə məlumatlarını daxil edə bilməzlər

en: Anonymous posters may leave their contact information
az: Anonim posterlər əlaqə məlumatlarını tərk edə bilər

en: Anonymous posters must leave their contact information
az: Anonim posterlər əlaqə məlumatlarını tərk etməlidir

en: Default comment setting
az: Defolt şərh ayarı

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
az: Bu sahənin məzmunu gizli saxlanılır və ictimaiyyətə göstərilməyəcək.

en: parent
az: valideyn

en: Show descriptions
az: Təsvirləri göstərin

en: Subtitle
az: Altyazı

en: Language code
az: Dil kodu

en: Contact link
az: Əlaqə linki

en: Menu name
az: Menyu adı

en: Autoplay
az: Avtoişəsalma

en: Plugin settings
az: Plugin parametrləri

en: Thread
az: Mövzu

en: Reply
az: Cavab verin

en: Mapping
az: Xəritəçəkmə

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
az: %revision-date tarixindən düzəlişə qayıtmaq istədiyinizə əminsiniz?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
az: %revision-date revizionunu silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Maximum upload size
az: Maksimum yükləmə ölçüsü

en: Extension
az: Əlavə

en: Space
az: Boşluq

en: @type: deleted %title revision %revision.
az: @type: silindi %title revision %revision.

en: Change layout
az: Maketi dəyişdirin

en: No comments available.
az: Şərh yoxdur.

en: - None selected -
az: - Heç biri seçilmədi -

en: Account settings
az: Hesab tənzimləmələri

en: Book navigation
az: Kitab naviqasiyası

en: Pager
az: Peycer

en: Keyword
az: Açar söz

en: 1 year | @count years
az[0]: 1 il
az[1]: @count il

en: 1 week | @count weeks
az[0]: 1 həftə
az[1]: @count həftə

en: 1 min | @count min
az[0]: 1 dəqiqə
az[1]: @count dəqiqə

en: Layout settings
az: Layout parametrləri

en: Top level book
az: Ən yüksək səviyyəli kitab

en: Link to file
az: Fayla keçid

en: Send message
az: Mesaj göndər

en: Machine name
az: Maşın adı

en: Locked
az: Bağlanıb

en: types
az: növləri

en: File MIME
az: MIME faylı

en: Field settings
az: Sahə parametrləri

en: Number of comments
az: Şərhlərin sayı

en: Expand layout to include descriptions.
az: Təsvirləri daxil etmək üçün tərtibatı genişləndirin.

en: Hide descriptions
az: Təsvirləri gizlədin

en: Compress layout by hiding descriptions.
az: Təsvirləri gizlətməklə tərtibatı sıxışdırın.

en: About
az: Haqqında

en: Case sensitive
az: Böyük hərflərə həssasdır

en: Maximum link text length
az: Maksimum keçid mətn uzunluğu

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
az: Bu simvol sayından daha uzun URL-lər formatlaşdırmanı pozan uzun sətirlərin qarşısını almaq üçün kəsiləcək. Linkin özü saxlanılacaq; linkin sadəcə mətn hissəsi kəsiləcək.

en: Setting
az: Parametr

en: Install profile
az: Profili quraşdırın

en: File directory
az: Fayl kataloqu

en: not set
az: təyin olunmayıb

en: Indexes
az: İndekslər

en: Cardinality
az: Kardinallıq

en: sort by @s
az: @s ilə sırala

en: Manage actions
az: Fəaliyyətləri idarə edin

en: Action type
az: Fəaliyyət növü

en: Display a message to the user
az: İstifadəçiyə mesaj göstərin

en: Unpublish comment containing keyword(s)
az: Açar söz(lər)dən ibarət şərhi dərcdən çıxarın

en: - Select -
az: - Seçin -

en: Auto-reply
az: Avtomatik cavab

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
az: Könüllü avtomatik cavab. İstifadəçiyə avtomatik cavab mesajı göndərmək istəmirsinizsə, boş buraxın.

en: Synchronize
az: Sinxronlaşdırın

en: Number of results
az: Nəticələrin sayı

en: Parent comment
az: Valideyn kontent

en: Author's website
az: Müəllifin saytı

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
az: Şərh yivlidirsə, onun dərinliyini göstərin.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
az: Yivli sıraya görə çeşidləyin. Bu, uşaqların şərhlərini valideynləri ilə birlikdə saxlayacaqdır.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
az: Şərhə cavab vermək üçün sadə bir keçid təqdim edin.

en: Text to display
az: Göstəriləcək mətn

en: field
az: sahə

en: Update settings
az: Parametrləri yeniləyin

en: Accessibility features
az: Əlçatanlıq xüsusiyyətləri

en: Translate
az: Tərcümə etmək

en: Time ago
az: Vaxt əvvəl

en: Not enabled
az: Aktiv deyil

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
az: Redaktə formasında bu sahənin altındakı istifadəçiyə təqdim etmək üçün təlimatlar.<br />İcazə verilən HTML teqləri: @tegs

en: Sort direction
az: Çeşid istiqaməti

en: Steps
az: Addımlar

en: Block type
az: Blok növü

en: Web services
az: Veb xidmətləri

en: Route
az: Marşrut

en: Sequence
az: Ardıcıllıq

en: Error message
az: Xəta mesajı

en: Change book (update list of parents)
az: Kitabı dəyişdirin (valideynlərin siyahısını yeniləyin)

en: Manage your site's book outlines.
az: Saytınızın kitab konturlarını idarə edin.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
az: Təhlükəsizlik səbəbi ilə yükləmənizin adı %filename olaraq dəyişdirildi.

en: Entity type
az: Varlıq növü

en: Acronym
az: Akronim

en: Title only
az: Yalnız başlıq

en: Save as
az: Digər yadda saxlama

en: pixels
az: piksellər

en: Use default
az: Defolt istifadə edin

en: 1 month | @count months
az[0]: 1 ay
az[1]: @count ay

en: done
az: yerinə yetirildi

en: Current state
az: Hazırki vəziyyət

en: Book navigation block display
az: Kitab naviqasiya blokunun ekranı

en: Password field is required.
az: Parol sahəsi tələb olunur.

en: Display type
az: Ekran növü

en: Confirm password
az: Şifrəni təsdiqləyin

en: Not applicable
az: Tətbiq edilmir

en: Isle of Man
az: İnsan adası

en: Montenegro
az: Monteneqro

en: Serbia
az: Serbiya

en: Diego Garcia
az: Dieqo Qarsiya

en: Warning message
az: Xəbərdarlıq mesajı

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
az: %fayl faylını saxlamaq mümkün olmadı. Naməlum xəta baş verib.

en: The specified file %name could not be uploaded.
az: Göstərilən %name faylı yükləmək mümkün olmadı.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
az: Yalnız aşağıdakı uzantıları olan fayllara icazə verilir: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
az: %filesize %maxsize faylının maksimum ölçüsünü aşır.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
az: Fayl %filesize ki, bu da disk kvotanızın %quota aşacaq.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
az: Yükləmə xətası. Yüklənmiş fayl %fayl təyinat %destination yerinə köçürmək mümkün olmadı.

en: Add to book outline
az: Kitab konturuna əlavə edin

en: No link
az: Link yoxdur

en: outdated
az: köhnəlmişdir

en: Save and continue
az: Yadda saxlayın və davam edin

en: Table name prefix
az: Cədvəl adı prefiksi

en: IP address
az: IP ünvanı

en: Maximum height
az: Maksimum hündürlük

en: Maximum width
az: Maksimum genişlik

en: Autocomplete matching
az: Avtomatik tamamlama uyğunluğu

en: Starts with
az: ilə başlayır

en: Timor-Leste
az: Şərqi Timor

en: Åland Islands
az: Aland adaları

en: Cached
az: Keşlənmişdir

en: Autocomplete
az: Avtomatik tamamlama

en: Boolean
az: Məntiq

en: Bundles
az: Paketlər

en: Bundle
az: Paket

en: Decimal point
az: Onluq nöqtə

en: Permanent
az: Daimi

en: Temporary
az: Müvəqqəti

en: Configuration name
az: Konfiqurasiya adı

en: Custom date format
az: Fərdi tarix formatı

en: Book outline
az: Kitab kontur

en: This will be the top-level page in this book.
az: Bu, bu kitabın ən yüksək səviyyəli səhifəsi olacaq.

en: Revision information
az: Təftiş məlumatları

en: Form mode
az: Forma rejimi

en: View comment
az: Şərhə baxın

en: Decimal value
az: Onluq qiymət

en: Comma
az: Vergül

en: Uses
az: İstifadə edir

en: Your email address
az: Sizin e-poçt ünvanınız

en: Edit action
az: Fəaliyyəti redaktə edin

en: Default display mode
az: Defolt ekran rejimi

en: Default comments per page
az: Hər səhifə üçün defolt şərhlər

en: Comment subject field
az: Şərh mövzu sahəsi

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
az: Bu şərhə verilən bütün cavablar silinəcək. Bu əməliyyat geri qaytarıla bilməz.

en: Publish the selected comments
az: Seçilmiş şərhləri dərc edin

en: Unpublish the selected comments
az: Seçilmiş şərhləri dərcdən çıxarın

en: (No subject)
az: (Mövzu yoxdur)

en: MIME type
az: MIME növü

en: Posted in
az: Daxil edilib

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
az: Şərh: icazəsiz şərhlər və ya qapalı yazı %subject təqdim edilən şərhlər.

en: Parent ID
az: Valideyn ID

en: Block title.
az: Blok başlığı.

en: The file's MIME type.
az: Faylın MIME növü.

en: The size of the file.
az: Faylın ölçüsü.

en: The MIME type of the file.
az: Faylın MIME növü.

en: Menu link ID
az: Menyu linki ID

en: Filter settings
az: Filtr parametrləri

en: Save translation
az: Tərcüməni yadda saxla

en: Comments per page
az: Səhifə başına şərhlər

en: The file could not be uploaded.
az: Faylı yükləmək mümkün olmadı.

en: Export configuration
az: İxrac konfiqurasiyası

en: Collaboration
az: Əməkdaşlıq

en: Administration pages
az: İdarəetmə səhifələri

en: The comment body.
az: Şərh məzmunu.

en: The comment ID.
az: Şərh ID-si.

en: Add link
az: Link əlavə edin

en: View comments
az: Şərhlərə baxın

en: Workflow Settings
az: İş axını parametrləri

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
az: %name: bu sahədə @count dəyərlərindən artıq ola bilməz.

en: Vertical Tabs
az: Şaquli Tablar

en: Not in book
az: Kitabda yoxdur

en: New book
az: Yeni kitab

en: Source language
az: Mənbə dili

en: Initializing.
az: İnisalizasiya

en: An error has occurred.
az: Bir səhv baş verdi.

en: Your page will be a part of the selected book.
az: Səhifəniz seçilmiş kitabın bir hissəsi olacaq.

en: 0 sec
az: 0 san

en: Is published
az: Nəşr olunur

en: Filter log messages
az: Günlük mesajlarını süzün

en: You must select something to filter by.
az: Filtrləmək üçün nəyisə seçməlisiniz.

en: New revision
az: Yeni revizyon

en: Callback
az: Geri zəng et

en: Add comment link
az: Şərh linki əlavə edin

en: Abbreviation
az: İxtisar

en: Inserted
az: Daxil edilib

en: Current date
az: Hal-hazırki Tarix

en: Invalid date format.
az: Yanlış tarix formatı.

en: The book the node is in.
az: Düyün daxil olduğu kitab.

en: The weight of the book page.
az: Kitab səhifəsinin çəkisi.

en: The parent book node.
az: Ana kitab qovşağı.

en: The title of the comment.
az: Şərhin başlığı.

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
az: Şərh müəllifinin adı. Müəllifin ana səhifəsinə keçid kimi göstərilə bilər.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
az: Şərh müəllifinin veb-sayt ünvanı. Link kimi göstərilə bilər. Müəllif qeydiyyatdan keçmiş istifadəçidirsə, boş olacaq.

en: Post date
az: Yazı tarixi

en: The User ID of the comment's author.
az: Şərh müəllifinin İstifadəçi ID-si.

en: Parent CID
az: Valideyn CID

en: Last comment time
az: Son şərh vaxtı

en: Date and time of when the last comment was posted.
az: Son şərhin dərc edildiyi tarix və vaxt.

en: Last comment author
az: Son şərh müəllifi

en: The name of the author of the last posted comment.
az: Son yazılan şərhin müəllifinin adı.

en: Comment count
az: Şərh sayı

en: Updated/commented date
az: Yenilənmiş/şərh edilən tarix

en: The number of new comments on the node.
az: Düyündəki yeni şərhlərin sayı.

en: Comment status
az: Şərh statusu

en: User posted or commented
az: İstifadəçi göndərdi və ya şərh etdi

en: Display the comment as RSS.
az: Şərhi RSS olaraq göstərin.

en: Provide a simple link to the user contact page.
az: İstifadəçinin əlaqə səhifəsinə sadə bir keçid təqdim edin.

en: Created year + month
az: İl + ay yaradılmışdır

en: Created year
az: Yaradılan il

en: Created month
az: Yaradılan ay

en: Created day
az: Yaradılan gün

en: Created week
az: həftə yaradılmışdır

en: Files maintained by Drupal and various modules.
az: Drupal və müxtəlif modullar tərəfindən saxlanılan fayllar.

en: No user
az: İstifadəçi yoxdur

en: Show teaser-style link
az: Tizer tipli linki göstərin

en: Link this field to new comments
az: Bu sahəni yeni şərhlərlə əlaqələndirin

en: contact
az: əlaqə

en: Contact %user
az: %user ilə əlaqə

en: Link this field to download the file
az: Faylı yükləmək üçün bu sahəni əlaqələndirin

en: Parent link ID
az: Ana link ID-si

en: Placeholder
az: Köməkçi söz

en: Language settings
az: Dil parametrləri

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
az: Cron artıq işləyərkən onu yenidən işə salmağa cəhd edilir.

en: Cron run completed.
az: Cron qaçışı tamamlandı.

en: The maximum length of the field in characters.
az: Simvollarda sahənin maksimum uzunluğu.

en: Machine-readable name
az: Maşınla oxuna bilən ad

en: Module dependencies
az: Modulun asılılıqları

en: A boolean indicating whether this translation needs to be updated.
az: Bu tərcümənin yenilənməsinin lazım olub-olmadığını göstərən boolean.

en: Contact form
az: Əlaqə Forması

en: Requirements problem
az: Tələblər problemi

en: Database configuration
az: Verilənlər bazasının konfiqurasiyası

en: Select an installation profile
az: Quraşdırma profili seçin

en: Choose language
az: Dil seçin

en: No profiles available
az: Əlçatan profil yoxdur

en: Drupal already installed
az: Drupal artıq quraşdırılıb

en: Installing @drupal
az: @drupal quraşdırılır

en: The installation has encountered an error.
az: Quraşdırma xəta ilə üzləşdi.

en: Configure site
az: Saytı konfiqurasiya edin

en: Installed %module module.
az: %module modulu quraşdırılıb.

en: Choose profile
az: Profil seçin

en: Verify requirements
az: Tələbləri yoxlayın

en: Set up database
az: Verilənlər bazası qurun

en: Set up translations
az: Tərcümələri qurun

en: Install site
az: Sayt quraşdırın

en: Finish translations
az: Tərcümələri tamamlayın

en: Update notifications
az: Bildirişləri yeniləyin

en: Check for updates automatically
az: Yeniləmələri avtomatik yoxlayın

en: No blocks in this region
az: Bu bölgədə blok yoxdur

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
az: %info bloku etibarsız region %region təyin edilib və qeyri-aktiv edilib.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
az: %add-child linki üçün məzmun növü icazə verilən kitab kontur növü kimi seçilmişlərdən biri olmalıdır.

en: Save book pages
az: Kitab səhifələrini yadda saxlayın

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
az: Bu kitab başqa istifadəçi tərəfindən dəyişdirilib, dəyişiklikləri saxlamaq mümkün olmadı.

en: Title changed from %original to %current.
az: Başlıq %original %current olaraq dəyişdirildi.

en: Updated book %title.
az: Yenilənmiş kitab %title.

en: book: updated %title.
az: kitab: yenilənmiş %title.

en: Update book outline
az: Kitab konturunu yeniləyin

en: Remove from book outline
az: Kitab konturundan silin

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
az: Post seçilmiş kitaba əlavə edildi. İndi onu digər səhifələrə nisbətən yerləşdirə bilərsiniz.

en: The book outline has been updated.
az: Kitabın konturu yeniləndi.

en: There was an error adding the post to the book.
az: Postu kitaba əlavə edərkən xəta baş verdi.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
az: %title əlaqəli uşaq səhifələrə malikdir, onların kitabla əlaqəsini saxlamaq üçün avtomatik olaraq köçürüləcək. İyerarxiyanı yenidən yaratmaq üçün (bu səhifəni silməzdən əvvəl olduğu kimi), %title Kontur tabından istifadə etməklə yenidən əlavə edilə bilər və onun keçmiş uşaq səhifələrinin hər birinin yerini əl ilə dəyişdirmək lazımdır.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
az: %title kontur nişanından istifadə edərək yenidən iyerarxiyaya əlavə edilə bilər.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
az: %title kitab iyerarxiyasından silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: The post has been removed from the book.
az: Yazı kitabdan silindi.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
az: Bu kitab səhifəsinin və onun alt səhifələrinin printerə uyğun versiyasını göstərin.

en: Show block on all pages
az: Bütün səhifələrdə blok göstərin

en: Show block only on book pages
az: Bloku yalnız kitab səhifələrində göstərin

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
az: Əgər <em>Blokunu bütün səhifələrdə göstər</em> seçilərsə, blokda saytın bütün kitabları üçün avtomatik yaradılan menyular olacaq. Əgər <em>Yalnız kitab səhifələrində bloku göstər</em> seçilibsə, blokda yalnız cari səhifənin kitabına uyğun gələn bir menyu olacaq. Bu halda, cari səhifə kitabda deyilsə, heç bir blok göstərilməyəcək. <em>Səhifə xüsusi görünmə parametrləri</em> və ya digər görünmə parametrləri bu bloku seçmə şəkildə göstərmək üçün əlavə olaraq istifadə edilə bilər.

en: This is the top-level page in this book.
az: Bu, bu kitabın ən yüksək səviyyəli səhifəsidir.

en: No book selected.
az: Heç bir kitab seçilməyib.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
az: %title kitab konturunun bir hissəsidir və əlaqəli uşaq səhifələri var. Silməyə davam etsəniz, uşaq səhifələr avtomatik olaraq köçürüləcək.

en: Re-order book pages and change titles
az: Kitab səhifələrini yenidən sifariş edin və başlıqları dəyişdirin

en: Delete the selected comments
az: Seçilmiş şərhləri silin

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
az: Misal: 'veb-sayt rəyi' və ya 'məhsul haqqında məlumat'.

en: Personal contact form
az: Şəxsi əlaqə forması

en: View events that have recently been logged.
az: Bu yaxınlarda daxil edilmiş hadisələrə baxın.

en: Top 'page not found' errors
az: Üst 'səhifə tapılmadı' xətaları

en: View 'page not found' errors (404s).
az: "Səhifə tapılmadı" xətalarına baxın (404s).

en: Top 'access denied' errors
az: Ən yaxşı "giriş rədd edildi" səhvləri

en: View 'access denied' errors (403s).
az: "Giriş rədd edildi" xətalarına baxın (403s).

en: No roles may use this format
az: Heç bir rol bu formatdan istifadə edə bilməz

en: Allowed HTML tags: @tags
az: İcazə verilən HTML teqləri: @tegs

en: Anchors are used to make links to other pages.
az: Çapalar digər səhifələrə keçid etmək üçün istifadə olunur.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
az: Defolt olaraq sətir fasiləsi teqləri avtomatik əlavə edilir, ona görə də əlavələri əlavə etmək üçün bu teqdən istifadə edin. Bu etiketin istifadəsi fərqlidir, çünki o, bütün digərləri kimi açıq/bağ cütü ilə istifadə olunmur. XHTML 1.0 uyğunluğunu qorumaq üçün etiket daxilində əlavə " /" istifadə edin

en: Text with <br />line break
az: <br />sətir sonu olan mətn

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
az: Defolt olaraq paraqraf teqləri avtomatik əlavə edilir, ona görə də əlavələrini əlavə etmək üçün bu teqdən istifadə edin.

en: Paragraph one.
az: Birinci bənd.

en: Paragraph two.
az: İkinci bənd.

en: Emphasized
az: Vurğuladı

en: Cited
az: İstinad edilmişdir

en: Coded text used to show programming source code
az: Proqramlaşdırma mənbə kodunu göstərmək üçün istifadə edilən kodlaşdırılmış mətn

en: Coded
az: Kodlanmış

en: Bolded
az: Qalın

en: Italicized
az: Kursiv

en: Superscripted
az: Üst yazı

en: <sup>Super</sup>scripted
az: <sup>Super</sup>skriptdir

en: Subscripted
az: Abunə oldu

en: <sub>Sub</sub>scripted
az: <sub>Alt</sub>skript

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
az: <abbr title="Abreviation">Qısaltma.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
az: <acronym title="Üç Hərfli Akronim">TLA</acronym>

en: Block quoted
az: Blok sitatları

en: Quoted inline
az: Daxil edilmiş sitat

en: Table header
az: Cədvəl başlığı

en: Table cell
az: Cədvəl daması

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
az: Sifariş siyahısı - &lt;li&gt; hər siyahı elementinə başlamaq üçün

en: First item
az: Birinci maddə

en: Second item
az: İkinci maddə

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
az: Sıralanmamış siyahı - &lt;li&gt; hər siyahı elementinə başlamaq üçün

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
az: Tərif siyahıları digər HTML siyahılarına bənzəyir. &lt;dl&gt; tərif siyahısına başlayır, &lt;dt&gt; tərif termini başlayır və &lt;dd&gt; tərifin təsvirinə başlayır.

en: First term
az: Birinci termin

en: First definition
az: İlk tərif

en: Second term
az: İkinci termin

en: Second definition
az: İkinci tərif

en: Subtitle three
az: Altyazı üç

en: Subtitle four
az: Altyazı termin

en: Subtitle five
az: Altyazı beş

en: Subtitle six
az: Altyazı altı

en: Tag Description
az: Tag Təsviri

en: You Type
az: Siz yazın

en: You Get
az: Alırsınız

en: No help provided for tag %tag.
az: %teg teqi üçün heç bir yardım göstərilməyib.

en: Ampersand
az: Və işarəsi

en: Quotation mark
az: Dırnaq işarəsi

en: Character Description
az: Xarakterin təsviri

en: Lines and paragraphs break automatically.
az: Sətirlər və paraqraflar avtomatik olaraq qırılır.

en: Compose tips
az: Məsləhətlər tərtib edin

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
az: Maşın tərəfindən oxuna bilən ad yalnız kiçik hərflər, rəqəmlər və alt xəttlərdən ibarət olmalıdır.

en: Copy of the revision from %date.
az: %date tarixindən düzəlişin surəti.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
az: @type %title of %revision -tarixindən olan versiya silindi.

en: @type: reverted %title revision %revision.
az: @type: geri çevrildi %title revision %revision.

en: The alias %alias is already in use in this language.
az: %alias artıq bu dildə istifadə olunur.

en: Top search phrases
az: Ən çox axtarılan ifadələr

en: View most popular search phrases.
az: Ən populyar axtarış ifadələrinə baxın.

en: User pictures in posts
az: Yazılarda istifadəçi şəkilləri

en: User pictures in comments
az: Şərhlərdə istifadəçi şəkilləri

en: Shortcut icon
az: Qısayol piktoqramı

en: Shortcut icon settings
az: Qısayol piktoqramının parametrləri

en: Date and time
az: Tarix və saat

en: The directory %directory is not writable.
az: Kataloq %directory yazmaq mümkün deyil.

en: Translation settings
az: Tərcümə parametrləri

en: This translation needs to be updated
az: Bu tərcümə yenilənməlidir

en: Language list
az: Dil siyahısı

en: File extension
az: Fayl uzantısı

en: Progress indicator
az: Tərəqqi göstəricisi

en: Bar with progress meter
az: Tərəqqi sayğacı olan bar

en: Throbber
az: Trobber

en: The file upload failed. %upload
az: Faylın yüklənməsi uğursuz oldu. %upload

en: URL to file
az: Fayl üçün URL

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
az: Bərpa olunmayan xəta baş verdi. Yüklənmiş fayl, ehtimal ki, bu serverin dəstəklədiyi maksimum fayl ölçüsünü (@size) keçib.

en: Starting upload...
az: Yükləmə başlayır...

en: Uploading... (@current of @total)
az: Yüklənir... (@current @total)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
az: Aktiv edildi (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL yükləmə prosesi</a>)

en: Upload progress
az: Yükləmə tərəqqi

en: Number field
az: Nömrə sahəsi

en: Styles
az: Üslublar

en: The size of the file in bytes.
az: Faylın baytla ölçüsü

en: Text format
az: Mətn formatı

en: Emergency
az: Təcili

en: Optional features
az: Əlavə xüsusiyyətlər

en: Alert
az: Xəbərdarlıq

en: Critical
az: Kritik

en: Content Translation
az: Məzmun Tərcüməsi

en: Translation needs update
az: Tərcümə yeniləməyə ehtiyac duyur

en: Taxonomy Term
az: Taksonomiya termini

en: Author name
az: Müəllif adı

en: @field_name (Locked)
az: @field_name (Bağlanmışdır)

en: Add new field: you need to provide a label.
az: Yeni sahə əlavə edin: etiket təqdim etməlisiniz.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
az: Sahə %field kilidlənib və redaktə edilə bilməz.

en: %name must be a number.
az: %name rəqəm olmalıdır.

en: Field formatter
az: Sahə formatlayıcısı

en: Regional settings
az: Regional parametrlər

en: Content moderation
az: Məzmun moderasiyası

en: Unsigned
az: İmzasız

en: Relative date
az: Nisbi tarix

en: Remove selected
az: Seçilmişləri silin

en: Show links
az: Linkləri göstər

en: Limited
az: Məhduddur

en: Definitions
az: Təriflər

en: URL of the origin of the event.
az: Tədbirin mənşəyinin URL-i.

en: Referer
az: Referen

en: Hostname of the user who triggered the event.
az: Hadisəni tetikleyen istifadəçinin host adı.

en: Workflows
az: İş axınları

en: Default values
az: Defolt dəyərlər

en: Moderation state
az: Moderasiya vəziyyəti

en: Maximum file size
az: Maksimum fayl ölçüsü

en: Alternative text
az: Alternativ mətn

en: Filter format
az: Filtr formatı

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
az: Şərhi yazan istifadəçinin e-poçtu. Müəllif qeydiyyatdan keçmiş istifadəçidirsə, boş olacaq.

en: Language select
az: Dil seçimi

en: Site email address
az: Saytın e-poçt ünvanı

en: Dependencies
az: Asılılıqlar

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
az: Arqumentlərlə %error_operation emal edilərkən xəta baş verdi: @arguments

en: No revision
az: Başlıq tələb edir

en: Entities
az: Entitilər

en: Private files
az: Şəxsi fayllar

en: Not restricted
az: Məhdudlaşdırılmayıb

en: Book ID
az: Kitab ID

en: The unique ID of the comment.
az: Şərhin unikal identifikatoru.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
az: Şərhin göndərildiyi kompüterin IP ünvanı.

en: The email address left by the comment author.
az: Şərh müəllifinin buraxdığı e-poçt ünvanı.

en: The home page URL left by the comment author.
az: Şərh müəllifinin buraxdığı ana səhifənin URL-i.

en: The formatted content of the comment itself.
az: Şərhin özü formatlaşdırılmış məzmunu.

en: The URL of the comment.
az: Şərhin URL-i.

en: Edit URL
az: URL-i redaktə edin

en: The URL of the comment's edit page.
az: Şərhin redaktə səhifəsinin URL-i.

en: The date the comment was posted.
az: Şərhin yerləşdirildiyi tarix.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
az: Şərh atma aktivdirsə, şərhin valideyni.

en: New comment count
az: Yeni şərhlərin sayı

en: Date changed
az: Tarix dəyişdirildi

en: The unique ID of the uploaded file.
az: Yüklənmiş faylın unikal ID-si.

en: The name of the file on disk.
az: Diskdəki faylın adı.

en: The web-accessible URL for the file.
az: Fayl üçün veb-əlçatan URL.

en: The date the file was most recently changed.
az: Faylın ən son dəyişdirildiyi tarix.

en: The user who originally uploaded the file.
az: Faylı ilkin olaraq yükləyən istifadəçi.

en: Sender name
az: Göndərən adı

en: Sender email
az: Göndərən e-poçt

en: Field types
az: Sahə növləri

en: Content Moderation
az: Məzmun Moderasiyası

en: You are not allowed to access this page.
az: Bu səhifəyə daxil olmağa icazəniz yoxdur.

en: Authorize file system changes
az: Fayl sistemi dəyişikliklərinə icazə verin

en: It appears you have reached this page in error.
az: Görünür, bu səhifəyə səhvən daxil olmusunuz.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
az: %settings_file faylınızda @drupal -ı %driver serverindən istifadə etmək üçün konfiqurasiya etmisiniz, lakin PHP quraşdırmanız hazırda bu verilənlər bazası növünü dəstəkləmir.

en: Congratulations, you installed @drupal!
az: Təbriklər, siz @drupal quraşdırdınız!

en: Settings file
az: Parametrlər faylı

en: Site maintenance account
az: Saytın texniki xidməti hesabı

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
az: Davam etmək mümkün deyil, fayl ötürülməsi üçün mövcud üsullar yoxdur

en: To continue, provide your server connection details
az: Davam etmək üçün server bağlantısı məlumatlarınızı təqdim edin

en: Connection method
az: Qoşulma üsulu

en: Enter connection settings
az: Bağlantı parametrlərini daxil edin

en: @backend connection settings
az: @backend əlaqə parametrləri

en: Change connection type
az: Bağlantı növünü dəyişdirin

en: Site under maintenance
az: Sayt təmirdədir

en: Completed @current of @total.
az: @total -ın @current tamamlandı.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
az: Verilənlər bazası serverinə qarşı bütün tapşırıqları yerinə yetirmək alınmadı. %task tapılmadı.

en: Required modules
az: Tələb olunan modullar

en: Required modules not found.
az: Tələb olunan modullar tapılmadı.

en: %module module uninstalled.
az: %module modulu silindi.

en: Operating in maintenance mode.
az: Baxım rejimində işləyir.

en: Status message
az: Status mesajı

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
az: Aşağıdakılara görə %directory yaratmaq mümkün deyil: %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
az: AJAX HTTP xətası baş verdi.

en: HTTP Result Code: !status
az: HTTP Nəticə Kodu: !status

en: StatusText: !statusText
az: Status Mətni: !statusText

en: ResponseText: !responseText
az: Cavab mətni: !responseText

en: ReadyState: !readyState
az: Hazır status: !readyState

en: Controlling visibility
az: Görmə qabiliyyətinə nəzarət

en: Demonstrate block regions (@theme)
az: Blok bölgələrini nümayiş etdirin (@theme)

en: Administer blocks
az: Blokları idarə edin

en: Restricted to certain pages
az: Müəyyən səhifələrlə məhdudlaşdırılıb

en: The block cannot be placed in this region.
az: Blok bu bölgəyə yerləşdirilə bilməz.

en: No books available.
az: Əlçatan kitab yoxdur.

en: Content types allowed in book outlines
az: Kitab konturlarında icazə verilən məzmun növləri

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
az: %outline-perm icazəsi olan istifadəçilər bütün məzmun növlərini əlavə edə bilərlər.

en: Administer book outlines
az: Kitab konturlarını idarə edin

en: Adding and managing book content
az: Kitab məzmununun əlavə edilməsi və idarə edilməsi

en: Printing books
az: Kitabların çapı

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
az: <em>Printer üçün uyğun kitablara baxmaq</em> icazəsi olan istifadəçilər səhifənin printerə uyğun görünüşünü yaratmaq üçün kitab səhifəsinin məzmununun aşağısında görünən <em>printer üçün uyğun versiya</em> keçidini seçə bilər. və onun bütün alt bölmələri.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
az: Kitab modulu birlikdə kitab kimi tanınan əlaqəli məzmun səhifələrinin toplusunu təşkil etmək üçün bir vasitə təklif edir. Baxıldıqda, bu məzmun avtomatik olaraq bitişik kitab səhifələrinə keçidləri göstərir və strukturlaşdırılmış məzmunu yaratmaq və nəzərdən keçirmək üçün sadə naviqasiya sistemini təmin edir.

en: Create new books
az: Yeni kitablar yaradın

en: View printer-friendly books
az: Çap üçün uyğun kitablara baxın

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
az: Çap asanlığı üçün kitab səhifəsinə və onun bütün alt səhifələrinə vahid sənəd kimi baxın. Performans ağır ola bilər.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
az: İstifadəçilərə konturda əlaqəli məzmun yaratmağa və təşkil etməyə imkan verir.

en: Select one or more comments to perform the update on.
az: Yeniləməni həyata keçirmək üçün bir və ya bir neçə şərh seçin.

en: Deleted comment @cid and its replies.
az: @cid şərhi və onun cavabları silindi.

en: Comment approved.
az: Şərh təsdiqləndi.

en: Tokens for comments posted on the site.
az: Saytda yerləşdirilən şərhlər üçün işarələr.

en: Unapproved comments (@count)
az: Təsdiqlənməmiş şərhlər (@count)

en: Administer comments and comment settings
az: Şərhləri və şərh parametrlərini idarə edin

en: Edit own comments
az: Öz şərhlərini redaktə edin

en: Threading
az: Axın

en: Show comment replies in a threaded list.
az: Mövzu siyahısında şərh cavablarını göstərin.

en: Allow comment title
az: Şərh başlığına icazə verin

en: Show reply form on the same page as comments
az: Şərhlərlə eyni səhifədə cavab formasını göstərin

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
az: "Şərh yazmaq" icazəsi olan istifadəçilər şərh yaza bilər.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
az: İstifadəçilər şərh yaza bilməz, lakin mövcud şərhlər göstəriləcək.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
az: Şərhiniz sayt administratorları tərəfindən nəzərdən keçirilmək üçün növbəyə qoyulub və təsdiqləndikdən sonra dərc olunacaq.

en: Your comment has been posted.
az: Şərhiniz yerləşdirilib.

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
az: Yuxarıdakı ifadələrdən hər hansı birini ehtiva edən şərh dərc olunmayacaq. Böyük hərflərə həssas, vergüllə ayrılmış ifadələr siyahısından istifadə edin. Nümunə: gülməli, bungee jumping, "Company, Inc.\

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
az: Sayt şərhlərini və şərhin təsdiqi növbəsini sadalayın və redaktə edin.

en: Unapproved comments
az: Təsdiqlənməmiş şərhlər

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
az: @intervalda %limit -dən çox mesaj göndərə bilməzsiniz. Biraz sonra yenidən cəhd edin.

en: Contact @username
az: @username ilə əlaqə saxlayın

en: Administer contact forms and contact form settings
az: Əlaqə formalarını və əlaqə forması parametrlərini idarə edin

en: Use the site-wide contact form
az: Sayt miqyasında əlaqə formasından istifadə edin

en: Use users' personal contact forms
az: İstifadəçilərin şəxsi əlaqə formalarından istifadə edin

en: Changing this setting will not affect existing users.
az: Bu ayarın dəyişdirilməsi mövcud istifadəçilərə təsir etməyəcək.

en: Displaying contextual links
az: Kontekstli linklər göstərilir

en: Use contextual links
az: Kontekstli linklərdən istifadə edin

en: Database log cleared.
az: Verilənlər bazası jurnalı təmizləndi.

en: Monitoring your site
az: Saytınızın monitorinqi

en: Debugging site problems
az: Sayt problemlərinin aradan qaldırılması

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
az: Bu sahədə icazə verilməli olan minimum dəyər. Minimum olaraq boş buraxın.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
az: Bu sahədə icazə verilməli olan maksimum dəyər. Maksimum boşluq buraxın.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
az: '$ ' və ya '&euro kimi dəyərə prefiks qoyulmalı olan sətri müəyyən edin; '. Heç biri üçün boş buraxın. Tək və cəm dəyərləri boru ilə ayırın ('pound|pounds').

en: Edit field settings.
az: Sahə parametrlərini redaktə edin.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
az: Sahəni yeniləmək cəhdi %label uğursuz oldu: %message.

en: Required field
az: Tələb olunan sahə

en: The default value for this field, used when creating new content.
az: Yeni məzmun yaratarkən istifadə edilən bu sahə üçün standart dəyər.

en: Saved %label configuration.
az: %label konfiqurasiyası saxlanıldı.

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
az: Bu siyahı asan istinad üçün hazırda istifadə edilən bütün sahələri göstərir.

en: Field list
az: Sahə siyahısı

en: Manage display
az: Ekranı idarə edin

en: Field UI
az: Sahə UI

en: Enable <em>Display</em> field
az: <em>Ekran</em> sahəsini aktiv edin

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
az: Ekran seçimi istifadəçilərə məzmuna baxarkən faylın göstərilib-göstərilməməsini seçmək imkanı verir.

en: Files displayed by default
az: Fayllar standart olaraq göstərilir

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
az: Bu parametr yalnız ekran seçimi aktiv olduqda təsir göstərir.

en: Upload destination
az: Təyinatı yükləyin

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
az: Son faylların harada saxlanacağını seçin. Şəxsi fayl yaddaşı ictimai fayllardan əhəmiyyətli dərəcədə daha çox yükə malikdir, lakin bu sahədəki fayllara məhdud giriş imkanı verir.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
az: Faylların saxlanacağı yükləmə təyinatı daxilində isteğe bağlı alt kataloq. Əvvəlki və ya arxadakı tirləri daxil etməyin.

en: Enable <em>Description</em> field
az: <em>Təsvir</em> sahəsini aktivləşdirin

en: The description field allows users to enter a description about the uploaded file.
az: Təsvir sahəsi istifadəçilərə yüklənmiş fayl haqqında təsviri daxil etməyə imkan verir.

en: Generic file
az: Ümumi fayl

en: Table of files
az: Fayllar cədvəli

en: Add a new file
az: Yeni fayl əlavə edin

en: Include file in display
az: Faylı ekrana daxil edin

en: The description may be used as the label of the link to the file.
az: Təsvir fayla keçidin etiketi kimi istifadə edilə bilər.

en: All roles may use this format
az: Bütün rollar bu formatdan istifadə edə bilər

en: The text format ordering has been saved.
az: Mətn formatı sifarişi yadda saxlanıldı.

en: Add text format
az: Mətn formatı əlavə edin

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
az: Bu mətn formatı üçün bütün rollar aktivləşdirilməlidir və dəyişdirilə bilməz.

en: Filter processing order
az: Filtr emal sifarişi

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
az: Mətn formatı adları unikal olmalıdır. %name adlı format artıq mövcuddur.

en: Added text format %format.
az: Əlavə edilmiş mətn formatı %format.

en: The text format %format has been updated.
az: Mətn formatı %format yeniləndi.

en: Text formats
az: Mətn formatları

en: Choosing a text format
az: Mətn formatının seçilməsi

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
az: Xəbərdarlıq: Mətn formatının necə konfiqurasiya olunduğundan asılı olaraq bu icazənin təhlükəsizlik təsirləri ola bilər.

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
az: Xətt fasilələrini HTML-yə çevirin (yəni, <code>&lt;br&gt;</code> və <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
az: URL-ləri bağlantılara çevirin

en: Correct faulty and chopped off HTML
az: Qüsurlu və kəsilmiş HTML-i düzəldin

en: Display any HTML as plain text
az: İstənilən HTML-ni düz mətn kimi göstərin

en: Display basic HTML help in long filter tips
az: Uzun filtr məsləhətlərində əsas HTML yardımını göstərin

en: Add rel="nofollow" to all links
az: Bütün linklərə rel="nofollow" əlavə edin

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
az: Bu sayt HTML məzmununa icazə verir. Bütün HTML dilini öyrənmək qorxulu görünsə də, ən sadə HTML "teqlərindən" çox az sayda istifadə etməyi öyrənmək çox asandır. Bu cədvəl bu saytda aktivləşdirilmiş hər bir teq üçün nümunələr təqdim edir.

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
az: Ən qeyri-adi simvollar heç bir problem olmadan birbaşa daxil edilə bilər.

en: No HTML tags allowed.
az: HTML teqlərinə icazə verilmir.

en: Date type
az: Tarix növü

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
az: Məzmun üçün dil aşkarlama üsullarının sırası. Aşkar edilmiş dildə məzmunun versiyası mövcuddursa, o, göstəriləcək.

[ctx: Long month name]
en: January
az: yanvar

[ctx: Long month name]
en: February
az: fevral

[ctx: Long month name]
en: March
az: mart

[ctx: Long month name]
en: April
az: aprel

[ctx: Long month name]
en: June
az: iyun

[ctx: Long month name]
en: July
az: iyul

[ctx: Long month name]
en: August
az: avqust

[ctx: Long month name]
en: September
az: sentyabr

[ctx: Long month name]
en: October
az: oktyabr

[ctx: Long month name]
en: November
az: noyabr

[ctx: Long month name]
en: December
az: dekabr

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
az: Aktivləşdirilməyən menyu keçidləri heç bir menyuda göstərilməyəcək.

en: Show as expanded
az: Genişlənmiş kimi göstərin

en: Parent link
az: Ana keçid

en: <em>Edit @type</em> @title
az: <em>Redaktə et @type</em> @title

en: Revision log message
az: Revizyon jurnalı mesajı

en: Change the author of content
az: Məzmun müəllifini dəyişdirin

en: Unpublish content containing keyword(s)
az: Açar söz(lər)dən ibarət məzmunu yayımdan çıxarın

en: The content will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
az: Yuxarıdakı ifadələrdən hər hansı birini ehtiva edərsə, məzmun dərc olunmayacaq. Böyük hərflərə həssas, vergüllə ayrılmış ifadələr siyahısından istifadə edin. Nümunə: gülməli, bungee jumping, "Company, Inc."

en: User verification status in comments
az: Şərhlərdə istifadəçi doğrulama statusu

en: Enter a valid IP address.
az: Etibarlı IP ünvanı daxil edin.

en: The IP address %ip was deleted.
az: %ip IP ünvanı silindi.

en: Available actions:
az: Mövcud tədbirlər:

en: Create an advanced action
az: Qabaqcıl fəaliyyət yaradın

en: Deleted %ip
az: %ip silindi

en: Tokens related to uploaded files.
az: Yüklənmiş fayllarla əlaqəli nişanlar.

en: Configuring actions
az: Fəaliyyətlərin konfiqurasiyası

en: Administer actions
az: Hərəkətləri idarə edin

en: Public files
az: İctimai fayllar

en: Public local files served by the webserver.
az: Veb server tərəfindən xidmət edilən ictimai yerli fayllar.

en: Private local files served by Drupal.
az: Drupal tərəfindən xidmət edilən özəl yerli fayllar.

en: Temporary files
az: Müvəqqəti fayllar

en: Temporary local files for upload and previews.
az: Yükləmə və önizləmə üçün müvəqqəti yerli fayllar.

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
az: Parolunuz verilənlər bazasında saxlanmır və yalnız əlaqə yaratmaq üçün istifadə olunur.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
az: Bağlantı veb serveriniz və veb server fayllarını saxlayan maşın arasında yaradılacaq. Əksər hallarda bu, eyni maşın olacaq və "localhost" düzgündür.

en: Delete IP address
az: IP ünvanını silin

en: Translating content
az: Tərcümə məzmunu

en: Contact forms
az: Əlaqə formaları

en: Flood control
az: Daşqına nəzarət

en: Entity ID
az: Entiti ID

en: Bundle ID
az: Paket ID

en: Administrative label
az: Administrator etiket

en: Author textfield
az: Müəllif mətn sahəsi

en: Overview of fields on all entity types.
az: Bütün obyekt növləri üzrə sahələrin icmalı.

en: Terminology
az: Terminologiya

en: Severity level
az: Şiddətlilik səviyyəsi

en: Remove block
az: Blok çıxarın

en: all languages
az: bütün dillər

en: %module module installed.
az: %module modulu quraşdırılıb.

en: Administer text formats and filters
az: Mətn formatlarını və filtrləri idarə edin

en: visible
az: görünən

en: Password settings
az: Parol parametrləri

en: Content moderation states
az: Məzmun moderasiya vəziyyətləri

en: Transitions
az: Keçidlər

en: The date the comment was most recently updated.
az: Şərhin ən son yeniləndiyi tarix.

en: Comment posted: %subject.
az: Göndərilən şərh: %subject.

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
az: Bu sahə deaktiv edilib, çünki onu redaktə etmək üçün kifayət qədər icazəniz yoxdur.

en: The location of the file relative to Drupal root.
az: Drupal kökünə nisbətən faylın yeri.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
az: Seçilmiş fayl %filename yüklənə bilməz. Yalnız aşağıdakı uzantıları olan fayllara icazə verilir: %extensions.

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
az: Daxil etdiyiniz verilənlər bazası cədvəli prefiksi, %prefiks etibarsızdır. Cədvəl prefiksi yalnız hərf-rəqəm simvollarından, nöqtələrdən və ya alt xəttlərdən ibarət ola bilər.

en: Default settings file
az: Defolt parametrlər faylı

en: The default settings file does not exist.
az: Defolt parametrlər faylı mövcud deyil.

en: Show row weights
az: Sıra çəkilərini göstərin

en: Hide row weights
az: Sıra çəkilərini gizlədin

en: %name: the value may be no less than %min.
az: %name: dəyər %min -dən az ola bilməz.

en: %name: the value may be no greater than %max.
az: %name: dəyər %max -dan çox ola bilməz.

en: Custom display settings
az: Xüsusi ekran parametrləri

en: Comment type
az: Şərh növü

en: Reusable
az: Yenidən istifadə edilə bilən

en: Latest version
az: Ən son versiya

en: Edit translations
az: Tərcümələri redaktə edin

en: Redirect path
az: Yenidən yönləndirmə yolu

en: Exit block region demonstration
az: Çıxış blokunun bölgə nümayişi

en: Database log messages to keep
az: Saxlamaq üçün verilənlər bazası log mesajları

en: Recent log messages
az: Son log mesajları

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
az: ' m', 'kb/s' kimi dəyərə əlavə edilməli olan sətri müəyyənləşdirin. Heç biri üçün boş buraxın. Tək və cəm dəyərləri boru ilə ayırın ('pound|pounds').

en: Thousand marker
az: Minlik ayırıcısı

en: Display prefix and suffix.
az: Prefiksi və şəkilçisini göstərin.

en: Display with prefix and suffix.
az: Prefiks və şəkilçi ilə ekran.

en: - Select a value -
az: - Qiymət seçin -

en: No field is displayed.
az: Heç bir sahə göstərilmir.

en: No field is hidden.
az: Heç bir sahə gizlənmir.

en: Format settings:
az: Format parametrləri:

en: Text formats are presented on content editing pages in the order defined on this page. The first format available to a user will be selected by default.
az: Mətn formatları məzmun redaktə səhifələrində bu səhifədə müəyyən edilmiş qaydada təqdim olunur. İstifadəçi üçün mövcud olan ilk format standart olaraq seçiləcək.

en: Run cron every
az: Hər dəfə cron çalıştırın

en: View mode
az: Baxış rejimi

en: Weight for @block block
az: @block bloku üçün çəki

en: Region for @block block
az: @block bloku üçün region

en: Post comments
az: Şərhlər yerləşdirin

en: Skip comment approval
az: Şərh təsdiqini atlayın

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
az: %format mətn formatını deaktiv etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Disabled text format %format.
az: Deaktiv edilmiş mətn formatı %format.

en: Disable text format
az: Mətn formatını deaktiv edin

en: Changed date
az: Tarix dəyişdirildi

en: Update @title
az: "@title yeniləyin"

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
az: Maşın tərəfindən oxuna bilən unikal ad. Yalnız kiçik hərflər, rəqəmlər və alt xəttlərdən ibarət ola bilər.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
az: Maşın tərəfindən oxuna bilən ad unikal simvollardan ibarət olmalıdır.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
az: Maşın tərəfindən oxuna bilən ad yalnız kiçik hərflər, rəqəmlər və defislərdən ibarət olmalıdır.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
az: Maşın tərəfindən oxuna bilən ad artıq istifadə olunur. Bu unikal olmalıdır.

en: Weight for @title
az: @title üçün çəki

en: Weight for row @number
az: Sətir @number üçün çəki

en: Label display for @title
az: @title üçün etiket ekranı

en: Formatter for @title
az: @title üçün formatlayıcı

en: Parents for @title
az: @title üçün valideynlər

en: Weight for new file
az: Yeni fayl üçün çəki

en: Choose a file
az: Faylı seç

en: The author's host name.
az: Müəllifin aparıcı adı.

en: The published status of a comment. (0 = Published, 1 = Not Published)
az: Şərhin dərc edilmiş statusu. (0 = Nəşr edilib, 1 = Dərc olunmayıb)

en: The comment author's name.
az: Şərh müəllifinin adı.

en: Next steps
az: Sonrakı addımlar

en: @driver_name settings
az: @driver_name parametrləri

en: No fields are present yet.
az: Hələ heç bir sahə yoxdur.

[ctx: Font weight]
en: Strong
az: Güclü

en: String settings
az: Sətir parametrləri

en: Use field label instead of the "On value" as label
az: Etiket kimi "On dəyər" əvəzinə sahə etiketindən istifadə edin

en: Object ID
az: Obyekt ID

en: The entity type.
az: Entiti növü.

en: Singular form
az: Tək forma

en: Date and time of when the comment was created.
az: Şərhin yaradıldığı tarix və vaxt.

en: Date and time of when the comment was last updated.
az: Şərhin sonuncu dəfə yeniləndiyi tarix və vaxt.

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
az: Şərhin təsdiq edilib-edilməməsi (və ya hələ də moderasiya növbəsində).

en: Last comment CID
az: Son şərh CID

en: Last Comment
az: Son Şərh

en: The extension of the file.
az: Faylın uzadılması.

en: File Usage
az: Fayl İstifadəsi

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
az: Bu node ilə əlaqəli olan fayl, adətən qovşaqda bir sahədə olduğu üçün.

en: A user that is associated with this file, usually because this file is in a field on the user.
az: Bu fayl ilə əlaqəli olan istifadəçi, adətən bu fayl istifadəçinin sahəsində olduğu üçün.

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
az: Bu istifadəçi ilə əlaqəli olan fayl, adətən istifadəçinin sahəsində olduğu üçün.

en: A comment that is associated with this file, usually because this file is in a field on the comment.
az: Adətən bu fayl şərhdəki sahədə olduğu üçün bu fayl ilə əlaqəli şərh.

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
az: Bu şərhlə əlaqəli olan fayl, adətən o, şərhdəki sahədə olduğu üçün.

en: A taxonomy term that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy term.
az: Bu fayl ilə əlaqəli olan taksonomiya termini, adətən bu fayl taksonomiya termini sahəsində olduğu üçün.

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
az: Bu taksonomiya termini ilə əlaqəli fayl, adətən taksonomiya termini sahəsində olduğu üçün.

en: The module managing this file relationship.
az: Bu fayl əlaqəsini idarə edən modul.

en: The type of entity that is related to the file.
az: Faylla əlaqəli olan obyektin növü.

en: The number of times the file is used by this entity.
az: Faylın bu qurum tərəfindən istifadə olunma sayı.

en: files
az: fayllar

en: Not specified
az: Qeyd edilməmişdir

en: RSS enclosure
az: RSS əlavəsi

en: Paste your configuration here
az: Konfiqurasiyanızı bura yapışdırın

en: Import configuration
az: İdxal konfiqurasiyası

en: Recipient ID
az: Alıcı ID

en: Delete all translations
az: Bütün tərcümələri silin

en: text formats
az: mətn formatları

en: Default moderation state
az: Defolt moderasiya vəziyyəti

en: All Day
az: Bütün gün

en: Entity bundle
az: Entiti paketi

en: Logo settings
az: Loqo seçimləri

en: Delete field.
az: Sahəni silin.

[ctx: Sort order]
en: Numerical
az: Rəqəmsal

en: Content that is associated with this file, usually because this file is in a field on the content.
az: Bu fayl ilə əlaqəli məzmun, adətən bu fayl məzmunun sahəsində olduğu üçün.

en: Enable to override this field's links.
az: Bu sahənin keçidlərini ləğv etmək üçün aktivləşdirin.

en: View any unpublished content
az: Hər hansı dərc olunmamış məzmuna baxın

en: Relative default value
az: Nisbi standart dəyər

en: Headings
az: Başlıqlar

en: The comment UUID.
az: Şərh UUID.

en: The file UUID.
az: UUID faylı.

en: Field item
az: Sahə elementi

en: Delete translation
az: Tərcüməni silin

en: Media query
az: Media sorğusu

en: User who uploaded
az: Yükləyən istifadəçi

en: @entity using @field
az: @entity @field istifadə edir

en: The block could not be saved.
az: Bloku yadda saxlamaq mümkün olmadı.

en: Datetime
az: Tarix vaxt

en: Layout ID
az: Maket ID-si

en: Unique watchdog event ID.
az: Unikal gözətçi hadisə ID-si.

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
az: Hadisənin şiddət dərəcəsi; 0 (Fövqəladə vəziyyət) ilə 7 (Debug) arasında dəyişir.

en: Curaçao
az: Kurasao

en: Réunion
az: Reunion

en: Sint Maarten
az: Sint Marten

en: Manage view modes
az: Baxış rejimlərini idarə edin

en: An autocomplete text field.
az: Avtomatik tamamlama mətn sahəsi.

en: Display the label of the referenced entities.
az: İstinad edilən obyektlərin etiketini göstərin.

en: Rendered entity
az: Göstərilən varlıq

en: Link label to the referenced entity
az: İstinad olunmuş obyektin linki üçün etiket

en: Link to the referenced entity
az: İstinad edilən qurumalink

en: Rendered as @mode
az: @mode kimi göstərildi

en: Add view mode
az: Baxış rejimi əlavə edin

en: Edit view mode
az: Baxış rejimini redaktə edin

en: Filter HTML
az: HTML filtri

en: Configuration Manager
az: Konfiqurasiya meneceri

en: Default date
az: Defolt tarix

en: Default end date
az: Defolt bitmə tarixi

en: Time increments
az: Vaxt artımları

en: Date value
az: Tarix qiyməti

en: Entity reference
az: Entity istinadı

en: @name field is required.
az: @name sahəsi tələb olunur.

en: Fields pending deletion
az: Silinməyi gözləyən sahələr

en: No translatable fields
az: Tərcümə edilə bilən sahələr yoxdur

en: Translations of %label
az: %label -in tərcümələri

en: This translation is published
az: Bu tərcümə nəşr olunur

en: Are you sure you want to delete the @language translation of %label?
az: %label -in @language tərcüməsini silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Translate any entity
az: İstənilən qurumu tərcümə edin

en: Database settings
az: Verilənlər bazası parametrləri

en: Entity types
az: Varlıq növləri

en: Change handler
az: İşləyicini dəyişdirin

en: Autocomplete (Tags style)
az: Avtomatik tamamlama (Teqlər üslubu)

en: Restrict images to this site
az: Şəkilləri bu saytla məhdudlaşdırın

en: Disallows usage of &lt;img&gt; tag sources that are not hosted on this site by replacing them with a placeholder image.
az: &lt;img&gt; istifadəsinə icazə vermir; bu saytda yerləşdirilməyən mənbələri yer tutucu şəkli ilə əvəz edərək etiketləyin.

en: Maximum dimensions
az: Maksimum ölçülər

en: banned IP addresses
az: qadağan edilmiş IP ünvanları

en: The IP address %ip has been banned.
az: %ip IP ünvanı qadağan edilib.

en: The field name.
az: Sahənin adı.

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
az: Zərbəli ekran yükləmələrin statusunu göstərmir, lakin daha az yer tutur. Tərəqqi paneli böyük yükləmələrdə irəliləyişi izləmək üçün faydalıdır.

en: Manage form display
az: Forma ekranını idarə edin

en: View modes
az: Baxış rejimləri

en: Provide a simple link to approve the comment.
az: Şərhi təsdiqləmək üçün sadə bir keçid təqdim edin.

en: Author uid
az: Müəllif uid

en: Relate each @entity with a @field set to the file.
az: Hər @entity fayla @field dəsti ilə əlaqələndirin.

en: Logo path
az: Loqo marşrutu

en: Apostrophe
az: Apostrof

en: Date in the form of CCYYMMDD.
az: CCYYMMDD şəklində tarix.

en: Date in the form of YYYYMM.
az: YYYYMM şəklində tarix.

en: Date in the form of YYYY.
az: YYYY şəklində tarix.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
az: MM şəklində tarix (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
az: DD şəklində tarix (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
az: WW şəklində tarix (01 - 53).

en: If you need more fields than the uid add the comment: author relationship
az: Əgər sizə uid-dən daha çox sahə lazımdırsa, şərh əlavə edin: müəllif əlaqəsi

en: Last comment uid
az: Son şərh uid

en: Use site default RSS settings
az: Saytın standart RSS parametrlərindən istifadə edin

en: Other…
az: Digər…

en: The selected selection handler is broken.
az: Seçilmiş seçim idarəedicisi pozulub.

en: Fields to be included as contextual links.
az: Kontekstual keçidlər kimi daxil ediləcək sahələr.

en: Include destination
az: Təyinat yeri daxil edin

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the contextual action.
az: Kontekstual əməliyyatı tamamladıqdan sonra istifadəçini orijinal görünüşə qaytarmaq üçün keçidə "təyinat" parametrini daxil edin.

en: Contextual Links
az: Kontekstual bağlantılar

en: Display fields in a contextual links menu.
az: Sahələri kontekstli bağlantılar menyusunda göstərin.

en: Upload directory
az: Yükləmə kataloqu

en: The file %file could not be saved because the upload did not complete.
az: %file faylını saxlamaq mümkün olmadı, çünki yükləmə tamamlanmadı.

en: Third party settings
az: 3-cü tərəf tənzimləmələri

en: Date/time format
az: Tarix/saat formatı

en: Enable translation
az: Tərcüməni aktivləşdirin

en: Default translation
az: Defolt tərcümə

en: This field supports tokens.
az: Bu sahə tokenləri dəstəkləyir.

en: There was a problem creating field %label: @message
az: %label sahəsinin yaradılmasında problem var idi: @message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
az: Hərflər, rəqəmlər və alt xəttlərdən ibarət unikal maşın tərəfindən oxuna bilən ad.

en: No blocked IP addresses available.
az: Bloklanmış IP ünvanları yoxdur.

en: The second mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda ikinci mlid. Bax p1.

en: The third mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda üçüncü mlid. Bax p1.

en: The fourth mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda dördüncü mlid. Bax p1.

en: The fifth mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda beşinci mlid. Bax p1.

en: The sixth mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda altıncı mlid. Bax p1.

en: The seventh mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda yeddinci mlid. Bax p1.

en: The eighth mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda səkkizinci mlid. Bax p1.

en: The ninth mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda doqquzuncu mlid. Bax p1.

en: blocks
az: bloklar

en: Comment Statistics
az: Şərh Statistikası

en: File status
az: Fayl statusu

en: Breakpoint
az: Kəsmə nöqtəsi

en: Needs to be updated
az: Yenilənmək lazımdır

en: Does not need to be updated
az: Yenilənməyə ehtiyac yoxdur

en: Edit comment @subject
az: Şərhi redaktə edin @subject

en: The ID of the entity that is related to the file.
az: Faylla əlaqəli olan obyektin ID-si.

en: File storage
az: Fayl saxlama

en: Entity label
az: Entity etiketi

en: The URL %url is not valid.
az: URL %url etibarlı deyil

en: Revision user
az: Revizyon istifadəçisi

en: Unknown (@langcode)
az: Naməlum (@langcode)

en: The file %file could not be saved because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
az: %file faylı saxlanıla bilmədi, çünki o, yükləmələr üçün icazə verilən maksimum ölçü olan %maxsize -i keçib.

en: %name field is not in the right format.
az: %name sahəsi düzgün formatda deyil.

en: %name is not a valid number.
az: %name etibarlı nömrə deyil.

en: %name must be a valid color.
az: %name etibarlı rəng olmalıdır.

en: Theme hook %hook not found.
az: Mövzu qarmaq %hook tapılmadı.

en: Boolean value
az: Boolean qiyməti

en: The referenced entity
az: İstinad edilən qurum

en: Integer value
az: Tam qiymət

en: Language object
az: Dil obyekti

en: Text value
az: Mətn qiyməti

en: Show all columns
az: Bütün sütunları göstərin

en: List additional actions
az: Əlavə hərəkətləri sadalayın

en: A unique label for this advanced action. This label will be displayed in the interface of modules that integrate with actions.
az: Bu qabaqcıl fəaliyyət üçün unikal etiket. Bu etiket hərəkətlərlə inteqrasiya edən modulların interfeysində göstəriləcək.

en: This IP address is already banned.
az: Bu IP ünvanı artıq qadağan edilib.

en: You may not ban your own IP address.
az: Siz öz IP ünvanınızı qadağan edə bilməzsiniz.

en: Banning IP addresses
az: IP ünvanlarının qadağan edilməsi

en: IP addresses listed here are banned from your site. Banned addresses are completely forbidden from accessing the site and instead see a brief message explaining the situation.
az: Burada qeyd olunan IP ünvanları saytınızda qadağan edilib. Qadağan edilmiş ünvanların sayta daxil olması tamamilə qadağandır və bunun əvəzinə vəziyyəti izah edən qısa bir mesaj görün.

en: Ban IP addresses
az: IP ünvanlarını qadağan edin

en: IP address bans
az: IP ünvanına qadağalar

en: No book content available.
az: Kitab məzmunu yoxdur.

en: Database Logging
az: Verilənlər bazasının Loqlanması

en: Thin space
az: İncə boşluq

en: Did not delete temporary file "%path" during garbage collection because it is in use by the following modules: %modules.
az: Zibil toplama zamanı müvəqqəti fayl "%path" silmədi, çünki o, aşağıdakı modullar tərəfindən istifadə olunur: %modules.

en: Briefly describe the changes you have made.
az: Etdiyiniz dəyişiklikləri qısaca təsvir edin.

en: Use the default shortcut icon supplied by the theme
az: Mövzu tərəfindən təqdim edilən standart qısa yol piktoqramını istifadə et

en: A language object.
az: Dil obyekti.

en: All kind of entities, e.g. nodes, comments or users.
az: Bütün növ qurumlar, məsələn. qovşaqlar, şərhlər və ya istifadəçilər.

en: An entity field referencing a language.
az: Dilə istinad edən obyekt sahəsi.

en: An entity field containing an entity reference.
az: Entiti istinadını ehtiva edən obyekt sahəsi.

en: Translation is not supported if language is always one of: @locked_languages
az: Dil həmişə aşağıdakılardan biri olarsa, tərcümə dəstəklənmir: @locked_languages

en: Site's default language (@lang_name)
az: Saytın defolt dili (@lang_name)

en: Breakpoints can be organized into groups. Modules and themes should use groups to separate out breakpoints that are meant to be used for different purposes, such as breakpoints for layouts or breakpoints for image sizing.
az: Kəsmə nöqtələri qruplara bölünə bilər. Modullar və mövzular müxtəlif məqsədlər üçün istifadə edilməli olan kəsilmə nöqtələrini ayırmaq üçün qruplardan istifadə etməlidir, məsələn, planlar üçün kəsilmə nöqtələri və ya təsvir ölçüsünün kəsilməsi üçün kəsilmə nöqtələri.

en: Parent permalink
az: Ana daimi keçid

en: Save and manage fields
az: Sahələri yadda saxlayın və idarə edin

en: Image removed.
az: Şəkil silindi.

en: This image has been removed. For security reasons, only images from the local domain are allowed.
az: Bu şəkil silindi. Təhlükəsizlik səbəbi ilə yalnız yerli domendən olan şəkillərə icazə verilir.

en: Only images hosted on this site may be used in &lt;img&gt; tags.
az: Yalnız bu saytda yerləşdirilən şəkillər &lt;img&gt; etiketlər.

en: Additional resources
az: Əlavə resurslar

en: The translation authoring username %name does not exist.
az: Tərcümə müəllifi istifadəçi adı %name mövcud deyil.

en: You have to specify a valid translation authoring date.
az: Etibarlı tərcümənin müəlliflik tarixini göstərməlisiniz.

en: Are you sure you want to unblock %ip?
az: %ip blokundan çıxarmaq istədiyinizə əminsiniz?

en: Import all
az: Hamısını idxal edin

en: Another request may be synchronizing configuration already.
az: Başqa bir sorğu artıq konfiqurasiyanı sinxronizasiya edə bilər.

en: The configuration was imported successfully.
az: Konfiqurasiya uğurla idxal edildi.

en: Synchronize configuration
az: Konfiqurasiyanı sinxronlaşdırın

en: Flag other translations as outdated
az: Digər tərcümələri köhnəlmiş kimi qeyd edin

en: Do not flag other translations as outdated
az: Digər tərcümələri köhnəlmiş kimi qeyd etməyin

en: Breakpoint group
az: Kəsmə nöqtəsi qrupu

en: Displayed as %date_format
az: %date_format kimi göstərilir

en: Enabling translation
az: Tərcüməni aktivləşdirir

en: Create %language translation of %title
az: %title %language tərcüməsini yaradın

en: Source language: @language
az: Mənbə dil: @language

en: If you made a significant change, which means the other translations should be updated, you can flag all translations of this content as outdated. This will not change any other property of them, like whether they are published or not.
az: Əgər əhəmiyyətli dəyişiklik etmisinizsə, yəni digər tərcümələr yenilənməlidir, bu məzmunun bütün tərcümələrini köhnəlmiş kimi qeyd edə bilərsiniz. Bu, onların dərc edilib-edilməməsi kimi hər hansı digər xüsusiyyətini dəyişməyəcək.

en: When this option is checked, this translation needs to be updated. Uncheck when the translation is up to date again.
az: Bu seçim seçildikdə, bu tərcümənin yenilənməsi lazımdır. Tərcümə yeniləndikdə işarəni silin.

en: Source language set to: %language
az: Mənbə dil ayarlanıb: %language

en: This will delete all the translations of %label.
az: Bu, %label -in bütün tərcümələrini siləcək.

en: View differences
az: Fərqlərə baxın

en: Block types
az: Blok növləri

en: No item selected.
az: Heç bir element seçilməyib.

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
az: @entity-type %label silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: The @entity-type %label has been deleted.
az: @entity-type %label silindi.

en: Edit %label
az: %label dəyiş

en: Add @bundle
az: @bundle əlavə et

en: Reference type
az: İstinad növü

en: South Sudan
az: Cənubi Sudan

en: Custom output for TRUE
az: DOĞRU üçün fərdi qiymət

en: Custom output for FALSE
az: YALAN üçün fərdi qiymət

en: Place block
az: Blok yerləşdirin

en: Port number
az: Port nömrəsi

en: Update form
az: Formanı yeniləyin

en: HTTP Basic Authentication
az: HTTP Əsas Doğrulama

en: File added
az: Fayl əlavə edildi

en: File removed
az: Fayl silindi

en: Translate configuration
az: Konfiqurasiyanı tərcümə edin

en: Translations directory
az: Tərcümələr qovluğu

en: The translations directory does not exist.
az: Tərcümələr qovluğu mövcud deyil.

en: The translations directory is not readable.
az: Tərcümələr kataloqu oxunmur.

en: The translations directory is not writable.
az: Tərcümələr kataloqu yazıla bilməz.

en: The translations directory is writable.
az: Tərcümələr kataloqu yazıla bilər.

en: The translation server is offline.
az: Tərcümə serveri oflayndır.

en: The translation server is online.
az: Tərcümə serveri onlayndır.

en: The %language translation is not available.
az: %language tərcüməsi mövcud deyil.

en: The %language translation is available.
az: %language tərcüməsi mövcuddur.

en: The %language translation could not be downloaded.
az: %language tərcüməsini endirmək mümkün olmadı.

en: Not blank
az: Boş deyil

en: You have unsaved changes.
az: Yadda saxlanmamış dəyişiklikləriniz var.

en: A unique name for this action. It must only contain lowercase letters, numbers and underscores.
az: Bu hərəkət üçün unikal ad. O, yalnız kiçik hərflər, rəqəmlər və alt xəttlərdən ibarət olmalıdır.

en: @type %info has been created.
az: @type %info yaradıldı.

en: @type %info has been updated.
az: @type %info yeniləndi.

en: @type: added %info.
az: @type: %info əlavə edildi.

en: @type: updated %info.
az: @type: yenilənmiş %info.

en: The revision ID.
az: Revizyon ID.

en: The comment language code.
az: Şərh dili kodu.

en: The block type.
az: Blok növü.

en: Create a new revision by default for this block type.
az: Bu blok növü üçün standart olaraq yeni versiya yaradın.

en: Output the block in this view mode.
az: Bu görünüş rejimində bloku çıxarın.

en: Select the region where this block should be displayed.
az: Bu blokun göstərilməli olduğu bölgəni seçin.

en: - Create a new book -
az: - Yeni kitab yaradın -

en: Edit order and titles
az: Sifariş və başlıqları redaktə edin

en: No styles configured
az: Heç bir üslub konfiqurasiya edilməyib

en: You must configure the selected text editor.
az: Siz seçilmiş mətn redaktorunu konfiqurasiya etməlisiniz.

en: Approved status
az: Təsdiqlənmiş status

en: Approved comment status
az: Təsdiqlənmiş şərh statusu

en: Link to approve comment
az: Şərhi təsdiqləmək üçün keçid

en: Link to reply-to comment
az: Cavab-şərh üçün keçid

en: The parent comment ID if this is a reply to a comment.
az: Bu şərhə cavabdırsa, valideyn şərh ID-si.

en: The user ID of the comment author.
az: Şərh müəllifinin istifadəçi ID-si.

en: The comment author's home page address.
az: Şərh müəllifinin ana səhifə ünvanı.

en: The comment author's hostname.
az: Şərh müəllifinin host adı.

en: The time that the comment was created.
az: Şərhin yaradıldığı vaxt.

en: The time that the comment was last edited.
az: Şərhin sonuncu redaktə olunduğu vaxt.

en: Thread place
az: İp yeri

en: The alphadecimal representation of the comment's place in a thread, consisting of a base 36 string prefixed by an integer indicating its length.
az: Uzunluğunu göstərən tam ədədlə prefiks edilmiş 36 əsas sətirdən ibarət olan iplikdə şərhin yerinin alfadecimal təsviri.

en: View changes of @config_file
az: @config_file dəyişikliklərinə baxın

en: Send copy to sender
az: Surəti göndərənə göndərin

en: Contact module form element.
az: Əlaqə modulu forma elementi.

en: Selected user
az: Seçilmiş istifadəçi

en: The sender's name
az: Göndərənin adı

en: The name of the person that is sending the contact message.
az: Əlaqə mesajını göndərən şəxsin adı.

en: Whether to send a copy of the message to the sender.
az: Mesajın surətinin göndərənə göndərilib-göndərilməyəcəyi.

en: The ID of the recipient user for personal contact messages.
az: Şəxsi əlaqə mesajları üçün alıcı istifadəçinin ID-si.

en: @action @title configuration options
az: @action @title konfiqurasiya seçimləri

en: Press the esc key to exit.
az: Çıxmaq üçün esc düyməsini basın.

en: Choose the type of date to create.
az: Yaratmaq üçün tarix növünü seçin.

en: Date only
az: Yalnız tarix

en: Set a default value for this date.
az: Bu tarix üçün standart dəyər təyin edin.

en: The %field date is required.
az: %field tarixi tələb olunur.

en: The %field date is invalid.
az: %field tarixi etibarsızdır.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
az: Tarixi göstərmək üçün format seçin. Sahəyə uyğun format təyin etdiyinizə əmin olun, yəni yalnız tarixi olan sahə üçün vaxtı buraxın.

en: Date part order
az: Hissə sifariş tarixi

en: Month/Day/Year
az: Ay/Gün/İl

en: Day/Month/Year
az: Gün/Ay/İl

en: Year/Month/Day
az: İl/Ay/Gün

en: Time type
az: Zaman növü

en: 24 hour time
az: 24 saat vaxt

en: 12 hour time
az: 12 saat vaxt

en: Text editor
az: Mətn redaktoru

en: This option is disabled because no modules that provide a text editor are currently enabled.
az: Mətn redaktorunu təmin edən heç bir modul hazırda aktiv olmadığı üçün bu seçim deaktiv edilib.

en: Text formats and editors
az: Mətn formatları və redaktorları

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
az: Dəyər daxil edilənə qədər sahə daxilində göstəriləcək mətn. Bu göstəriş adətən nümunə dəyəri və ya gözlənilən formatın qısa təsviridir.

en: Type of item to reference
az: İstinad ediləcək elementin növü

en: Reference method
az: İstinad üsulu

en: @entity_type selection
az: @entity_type seçimi

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
az: Avtomatik tamamlama təkliflərini toplamaq üçün istifadə olunan metodu seçin. Nəzərə alın ki, <em>Tərkibindədir</em> minlərlə obyekti olan saytlarda performans problemlərinə səbəb ola bilər.

en: %entity_label: Administer fields
az: %entity_label: Sahələri idarə edin

en: %entity_label: Administer display
az: %entity_label: Ekranı idarə edin

en: Allowed number of values
az: Dəyərlərin icazə verilən sayı

en: Number of values is required.
az: Dəyərlərin sayı tələb olunur.

en: Field %field can only hold @max values but there were @count uploaded. The following files have been omitted as a result: %list.
az: Sahə %field yalnız @max dəyərləri saxlaya bilər, lakin yüklənmiş @count var. Nəticədə aşağıdakı fayllar buraxıldı: %list.

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
az: Bu sahəyə limitsiz sayda fayl yüklənə bilər.

en: The file ID.
az: Fayl ID.

en: The file language code.
az: Fayl dili kodu.

en: The user ID of the file.
az: Faylın istifadəçi identifikatoru.

en: Name of the file with no path components.
az: Yol komponentləri olmayan faylın adı.

en: The URI to access the file (either local or remote).
az: Fayla daxil olmaq üçün URI (yerli və ya uzaqdan).

en: This format is shown when no other formats are available
az: Bu format başqa formatlar olmadıqda göstərilir

en: Based on the text editor configuration, these tags have automatically been added: <strong>@tag-list</strong>.
az: Mətn redaktorunun konfiqurasiyasına əsasən, bu teqlər avtomatik olaraq əlavə edilmişdir: <strong>@tag-list</strong>.

en: Updating configuration translations
az: Konfiqurasiya tərcümələri yenilənir

en: Starting configuration update
az: Konfiqurasiya yeniləməsi başlayır

en: Error updating configuration translations
az: Konfiqurasiya tərcümələrini yeniləyərkən xəta baş verdi

en: Error importing translation files
az: Tərcümə fayllarını idxal edərkən xəta baş verdi

en: Updating translations.
az: Tərcümələr yenilənir.

en: Translation source
az: Tərcümə mənbəyi

en: The time that the current revision was created.
az: Cari reviziyanın yaradıldığı vaxt.

en: The user ID of the author of the current revision.
az: Cari versiyanın müəllifinin istifadəçi ID-si.

en: Any data
az: İstənilən məlumat

en: An entity field containing a UUID.
az: UUID-dən ibarət obyekt sahəsi.

en: This value should not be null.
az: Bu dəyər sıfır olmamalıdır.

en: Create referenced entities if they don't already exist
az: Əgər onlar artıq mövcud deyilsə, istinad edilən obyektlər yaradın

en: Toolbar items
az: Alətlər paneli elementləri

en: Translatable elements
az: Tərcümə edilə bilən elementlər

en: At least one field needs to be translatable to enable %bundle for translation.
az: Tərcümə üçün %bundle aktiv etmək üçün ən azı bir sahə tərcümə edilə bilən olmalıdır.

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
az: <strong>@language_name (Orginal dil)</strong>

en: Administer translation settings
az: Tərcümə parametrlərini idarə edin

en: Create translations
az: Tərcümələr yaradın

en: Delete translations
az: Tərcümələri silin

en: Translate %bundle_label @entity_label
az: %bundle_label @entity_label tərcüməsini edin

en: Translate @entity_label
az: Tərcümə @entity_label

en: "Show language selector" is not compatible with translating content that has default language: %choice. Either do not hide the language selector or pick a specific language.
az: "Dil seçicisini göstər" defolt dili olan məzmunun tərcüməsi ilə uyğun gəlmir: %choice. Ya dil seçicisini gizlətməyin və ya müəyyən bir dil seçin.

en: An unpublished translation will not be visible without translation permissions.
az: Tərcümə icazələri olmadan dərc edilməmiş tərcümə görünməyəcək.

en: Book Page
az: Kitab Səhifəsi

en: Comment selection
az: Şərh seçimi

en: Contact message
az: Əlaqə mesajı

en: My Editor
az: Mənim redaktorum

en: Entity display
az: Obyekt görünüşü

en: Entity form display
az: Entiti formasının ekranı

en: Display the ID of the referenced entities.
az: İstinad edilən obyektlərin ID-sini göstərin.

en: File selection
az: Fayl seçimi

en: Watchdog database log
az: Watchdog verilənlər bazası jurnalı

en: Autoplay: %autoplay
az: Avtomatik oynatma: %autoplay

en: Loop: %loop
az: Döngə: %loop

en: Muted: %muted
az: Səssiz: %muted

en: Display of multiple files
az: Çoxlu faylların göstərilməsi

en: Configuration Translation
az: Konfiqurasiya Tərcüməsi

en: Field formatters
az: Sahə formatlaşdırıcıları

en: Protocol version
az: Protokol versiyası

en: The directory %translations_directory exists.
az: %translations_directory kataloqu mövcuddur.

en: The referenced language
az: İstinad edilən dil

en: Language reference
az: Dil istinadı

en: URI value
az: URI qiyməti

en: An entity field containing a URI.
az: URI-dən ibarət obyekt sahəsi.

en: Caribbean Netherlands
az: Karib Hollandiyası

en: Congo - Kinshasa
az: Konqo - Kinşasa

en: Congo - Brazzaville
az: Konqo - Brazzavil

en: Côte d’Ivoire
az: Kot-d'İvuar

en: Clipperton Island
az: Clipperton adası

en: Hong Kong SAR China
az: Honq Konq SAR Çin

en: Canary Islands
az: Kanar adaları

en: Palestinian Territories
az: Fələstin əraziləri

en: Outlying Oceania
az: Uzaq Okeaniya

en: U.S. Outlying Islands
az: ABŞ-ın kənar adaları

en: Time span in seconds
az: Saniyədə vaxt aralığı

en: Using simple actions
az: Sadə hərəkətlərdən istifadə

en: Creating and configuring advanced actions
az: Qabaqcıl hərəkətlərin yaradılması və konfiqurasiyası

en: A unique name for this block instance. Must be alpha-numeric and underscore separated.
az: Bu blok nümunəsi üçün unikal ad. Alfa-rəqəm olmalı və alt xətt ayrılmalıdır.

en: Filter by block name
az: Blok adına görə süzün

en: Enter a part of the block name to filter by.
az: Filtrləmək üçün blok adının bir hissəsini daxil edin.

en: Configuring the toolbar
az: Alətlər panelinin konfiqurasiyası

en: Toggling between formatted text and HTML source
az: Formatlanmış mətn və HTML mənbəyi arasında keçid

en: Could not extract the contents of the tar file. The error message is <em>@message</em>
az: tar faylının məzmununu çıxarmaq mümkün olmadı. Səhv mesajı <em>@message</em>-dir

en: Enable image uploads
az: Şəkil yükləmələrini aktivləşdirin

en: Storage: @name
az: Yaddaş: @name

en: A directory relative to Drupal's files directory where uploaded images will be stored.
az: Yüklənmiş şəkillərin saxlanacağı Drupal faylları qovluğuna nisbətən qovluq.

en: If this is left empty, then the file size will be limited by the PHP maximum upload size of @size.
az: Bu boş qalsa, fayl ölçüsü PHP maksimum yükləmə ölçüsü @size ilə məhdudlaşdırılacaq.

en: Images larger than these dimensions will be scaled down.
az: Bu ölçülərdən daha böyük şəkillər kiçildiləcək.

en: Installing text editors
az: Mətn redaktorlarının quraşdırılması

en: Enabling a text editor for a text format
az: Mətn formatı üçün mətn redaktorunun işə salınması

en: Configuring a text editor
az: Mətn redaktorunun konfiqurasiyası

en: Once a text editor is associated with a text format, you can configure it by clicking on the <em>Configure</em> link for this format. Depending on the specific text editor, you can configure it for example by adding buttons to its toolbar. Typically these buttons provide formatting or editing tools, and they often insert HTML tags into the field source. For details, see the help page of the specific text editor.
az: Mətn redaktoru mətn formatı ilə əlaqələndirildikdən sonra, bu format üçün <em>Konfiqurasiya</em> linkinə klikləməklə onu konfiqurasiya edə bilərsiniz. Xüsusi mətn redaktorundan asılı olaraq, məsələn, alətlər panelinə düymələr əlavə etməklə onu konfiqurasiya edə bilərsiniz. Tipik olaraq, bu düymələr formatlaşdırma və ya redaktə vasitələrini təmin edir və onlar tez-tez sahə mənbəyinə HTML teqləri əlavə edirlər. Təfərrüatlar üçün xüsusi mətn redaktorunun yardım səhifəsinə baxın.

en: Using different text editors and formats
az: Müxtəlif mətn redaktorları və formatlarından istifadə

en: If you change the text format on a text field, the text editor will change as well because the text editor configuration is associated with the individual text format. This allows the use of the same text editor with different options for different text formats. It also allows users to choose between text formats with different text editors if they are installed.
az: Mətn sahəsində mətn formatını dəyişdirsəniz, mətn redaktoru da dəyişəcək, çünki mətn redaktorunun konfiqurasiyası fərdi mətn formatı ilə əlaqələndirilir. Bu, müxtəlif mətn formatları üçün müxtəlif variantları olan eyni mətn redaktorundan istifadə etməyə imkan verir. O, həmçinin istifadəçilərə quraşdırılıbsa, müxtəlif mətn redaktorları ilə mətn formatları arasında seçim etməyə imkan verir.

en: Placeholder: @placeholder
az: Kömək mətn: @placeholder

en: No placeholder
az: Kömək mətni olmasın

en: Add, edit, and delete custom display modes.
az: Xüsusi ekran rejimlərini əlavə edin, redaktə edin və silin.

en: Display modes
az: Ekran rejimləri

en: Configure what displays are available for your content and forms.
az: Məzmun və formalarınız üçün hansı displeylərin mövcud olduğunu konfiqurasiya edin.

en: Manage custom view modes.
az: Fərdi baxış rejimlərini idarə edin.

en: Form modes
az: Forma rejimləri

en: Manage custom form modes.
az: Fərdi forma rejimlərini idarə edin.

en: Add form mode
az: Forma rejimi əlavə edin

en: Edit form mode
az: Forma rejimini redaktə edin

en: Choose view mode entity type
az: Görünüş rejimi obyekt növünü seçin

en: Choose form mode entity type
az: Forma rejimi obyekt növünü seçin

en: Deleting a @entity-type will cause any output still requesting to use that @entity-type to use the default display settings.
az: @entity-type -nin silinməsi, defolt displey parametrlərindən istifadə etmək üçün hələ də @entity-type -dən istifadə tələb edən hər hansı çıxışa səbəb olacaq.

en: Saved the %label @entity-type.
az: %label @entity-type yadda saxlandı.

en: Autocomplete matching: @match_operator
az: Avtomatik tamamlama uyğunluğu: @match_operator

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
az: İstinad edilən obyekt (%type: %id) mövcud deyil.

[ctx: Sort order]
en: Order
az: Sifariş

en: %entity_label: Administer form display
az: %entity_label: Forma ekranını idarə edin

en: Plugin for @title
az: @title üçün plagin

en: @type (module: @module)
az: @type (modul: @module)

en: Widget settings:
az: Vidjet parametrləri:

en: The label of the entity that is related to the file.
az: Faylla əlaqəli olan obyektin etiketi.

en: Access the Files overview page
az: Fayllara ümumi baxış səhifəsinə daxil olun

en: Progress indicator: @progress_indicator
az: Tərəqqi göstəricisi: @progress_indicator

en: The %filter filter is missing, and will be removed once this format is saved.
az: %filter filtri yoxdur və bu format saxlandıqdan sonra silinəcək.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple of blank lines.
az: Sətirlər və paraqraflar avtomatik olaraq tanınır. &lt;br /&gt; sətir sonu, &lt;p&gt; paraqraf və &lt;/p&gt; yaxın paraqraf teqləri avtomatik olaraq daxil edilir. Paraqraflar tanınmırsa, sadəcə bir neçə boş sətir əlavə edin.

en: Missing filter. All text is removed
az: Çatışmayan filtr. Bütün mətn silindi

en: Provides a fallback for missing filters. Do not use.
az: Çatışmayan filtrlər üçün ehtiyat təmin edir. İstifadə etməyin.

en: The content has either been modified by another user, or you have already submitted modifications. As a result, your changes cannot be saved.
az: Məzmun ya başqa istifadəçi tərəfindən dəyişdirilib, ya da siz artıq dəyişikliklər təqdim etmisiniz. Nəticədə dəyişikliklərinizi yadda saxlamaq mümkün deyil.

en: Use field label: @display_label
az: Sahə etiketindən istifadə edin: @display_label

[ctx: Validation]
en: Allowed values
az: İcazə verilən qiymətlər

[ctx: Validation]
en: Bundle
az: Paket

en: The entity must be of bundle %bundle.
az: Entiti bundle %bundle olmalıdır.

[ctx: Validation]
en: Complex data
az: Kompleks məlumatlar

[ctx: Validation]
en: Count
az: Saymaq

[ctx: Validation]
en: Entity type
az: Doğrulama

en: The entity must be of type %type.
az: Entiti %type tipli olmalıdır.

[ctx: Validation]
en: Length
az: Uzunluq

[ctx: Validation]
en: Primitive type
az: Primitiv tip

en: This value should be of the correct primitive type.
az: Bu dəyər düzgün primitiv tipdə olmalıdır.

[ctx: Validation]
en: Range
az: Aralığı

[ctx: Validation]
en: Entity Reference valid reference
az: Varlıq etibarlı istinad

en: %name must be higher than or equal to %min.
az: %name %min -dən böyük və ya ona bərabər olmalıdır.

en: %name must be lower than or equal to %max.
az: %name %max-dan aşağı və ya ona bərabər olmalıdır.

[ctx: Validation]
en: Entity changed
az: Varlıq dəyişdi

en: Block layout
az: Blok tərtibatı

en: The number of comments posted on an entity.
az: Varlıq haqqında yazılan şərhlərin sayı.

en: The number of comments posted on an entity since the reader last viewed it.
az: Oxucunun ona sonuncu dəfə baxmasından bəri quruma yazılan şərhlərin sayı.

en: The entity the comment was posted to.
az: Şərhin göndərildiyi qurum.

en: The @entity_type to which the comment is a reply to.
az: Şərhin cavab olduğu @entity_type.

en: The number of comments an entity has.
az: Entitinin şərhlərinin sayı.

en: The most recent of last comment posted or entity updated time.
az: Ən son dərc edilmiş şərh və ya qurumun yenilənmə vaxtı.

en: Display the last comment of an entity
az: Entitinin son şərhini göstərin

en: The last comment of an entity.
az: Entitinin son şərhi.

en: The User ID of the author of the last comment of an entity.
az: Entitinin son şərhinin müəllifinin İstifadəçi ID-si.

en: The entity type to which the comment is a reply to.
az: Şərhin cavab olduğu qurum növü.

en: Display the standard add comment link used on regular @entity_type, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
az: Normal @entity_type-da istifadə edilən standart şərh əlavə et linkini göstərin, bu link yalnız baxan istifadəçinin şərh əlavə etmək imkanı olduqda göstərilir.

en: Display nodes only if a user posted the @entity_type or commented on the @entity_type.
az: Yalnız istifadəçi @entity_type -ni dərc edib və ya @entity_type-a şərh bildirdikdə qovşaqları göstərin.

en: Comments of the @entity_type using field: @field_name
az: @entity_type sahəsinin şərhləri: @field_name

en: Relate all comments on the @entity_type. This will create 1 duplicate record for every comment. Usually if you need this it is better to create a comment view.
az: @entity_type üzrə bütün şərhləri əlaqələndirin. Bu, hər şərh üçün 1 dublikat qeyd yaradacaq. Adətən buna ehtiyacınız varsa, şərh görünüşü yaratmaq daha yaxşıdır.

en: Edit comment %title
az: Şərhi redaktə edin %title

en: The ID of the entity of which this comment is a reply.
az: Bu şərhin cavab olduğu qurumun ID-si.

en: The entity type to which this comment is attached.
az: Bu şərhin əlavə olunduğu qurum növü.

en: Comment field name
az: Şərh sahəsinin adı

en: The field name through which this comment was added.
az: Bu şərhin əlavə edildiyi sahə adı.

en: Last comment ID
az: Son şərh ID

en: Last comment timestamp
az: Son şərh vaxt damğası

en: The time that the last comment was created.
az: Son şərhin yaradıldığı vaxt.

en: Last comment name
az: Son şərh adı

en: The name of the user posting the last comment.
az: Son şərhi yazan istifadəçinin adı.

en: Last comment user ID
az: Son şərh istifadəçi ID-si

en: The number of comments.
az: Şərhlərin sayı.

en: This field manages configuration and presentation of comments on an entity.
az: Bu sahə obyekt üzrə şərhlərin konfiqurasiyasını və təqdimatını idarə edir.

en: Comment list
az: Şərh siyahısı

en: Show the comment link in the form used on standard entity teasers, rather than the full entity form.
az: Şərh keçidini tam qurum formasından deyil, standart qurum tizerlərində istifadə olunan formada göstərin.

en: Content language and translation
az: Məzmun dili və tərcüməsi

en: Configure language and translation support for content.
az: Məzmun üçün dil və tərcümə dəstəyini konfiqurasiya edin.

en: Select source language
az: Mənbə dilini seçin

en: Computed date
az: Hesablanmış tarix

en: The computed DateTime object.
az: Hesablanmış DateTime obyekti.

en: Log entries
az: Giriş qeydləri

en: Contains a list of log entries.
az: Günlük qeydlərinin siyahısını ehtiva edir.

en: The user on which the log entry as written.
az: Günlük girişinin yazıldığı istifadəçi.

en: The actual message of the log entry.
az: Günlük girişinin faktiki mesajı.

en: The variables of the log entry in a serialized format.
az: Seriallaşdırılmış formatda log girişinin dəyişənləri.

en: Operation links for the event.
az: Tədbir üçün əməliyyat bağlantıları.

en: URL of the previous page.
az: Əvvəlki səhifənin URL-i.

en: Date when the event occurred.
az: Hadisənin baş verdiyi tarix.

en: Replace variables
az: Dəyişənləri dəyişdirin

en: Number (decimal)
az: Nömrə (onluq)

en: Number (float)
az: Nömrə (float)

en: Number (integer)
az: Nömrə (tam)

en: PHP date format
az: PHP tarix formatı

en: Number of new comments
az: Yeni şərhlərin sayı

en: Simple configuration
az: Sadə konfiqurasiya

en: Configuration type
az: Konfiqurasiya növü

en: Here is your configuration:
az: Budur konfiqurasiyanız:

en: Are you sure you want to update the %name @type?
az: %name @type yeniləmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Missing ID key "@id_key" for this @entity_type import.
az: Bu @entity_type importu üçün "@id_key" ID açarı çatışmır.

en: An entity with this machine name already exists but the import did not specify a UUID.
az: Bu maşın adına malik entiti artıq mövcuddur, lakin idxalda UUID göstərilməyib.

en: An entity with this machine name already exists but the UUID does not match.
az: Bu maşın adına malik entiti artıq mövcuddur, lakin UUID uyğun gəlmir.

en: An entity with this UUID already exists but the machine name does not match.
az: Bu UUID-ə malik entiti artıq mövcuddur, lakin maşın adı uyğun gəlmir.

en: Configuration translation
az: Konfiqurasiya tərcüməsi

en: Translate the configuration.
az: Konfiqurasiyanı tərcümə edin.

en: @label fields
az: @label sahələri

en: Enter block, theme or category
az: Blok, mövzu və ya kateqoriya daxil edin

en: Enter a part of the block, theme or category to filter by.
az: Filtr etmək üçün blokun, mövzunun və ya kateqoriyanın bir hissəsini daxil edin.

en: Translations for %label
az: %label üçün tərcümələr

en: @language (original)
az: @language (orijinal)

en: Enter label
az: Etiket daxil edin

en: Enter a part of the label or description to filter by.
az: Filtrləmək üçün etiket və ya təsvirin bir hissəsini daxil edin.

en: Enter field or @bundle
az: Sahəyə və ya @bundle daxil edin

en: Enter a part of the field or @bundle to filter by.
az: Filtr etmək üçün sahənin bir hissəsini və ya @bundle daxil edin.

en: Add @language translation for %label
az: %label üçün @dil tərcüməsi əlavə edin

en: Successfully saved @language translation.
az: @language tərcüməsi uğurla yadda saxlanıldı.

en: @language translation of %label was deleted
az: %label -in @language tərcüməsi silindi

en: Edit @language translation for %label
az: %label üçün @language tərcüməsini redaktə edin

en: Successfully updated @language translation.
az: @language tərcüməsi uğurla yeniləndi.

en: (Empty)
az: (Boş)

en: About text formats
az: Mətn formatları haqqında

en: - Restricted access -
az: - Məhdud giriş -

en: List of items
az: Elementlərin siyahısı

en: Placing and moving blocks
az: Blokların yerləşdirilməsi və hərəkəti

en: Demonstrating block regions for a theme
az: Mövzu üçün blok regionlarının nümayişi

en: Toggling between different themes
az: Müxtəlif mövzular arasında keçid

en: Configuring block settings
az: Blok parametrlərinin konfiqurasiyası

en: You can control the visibility of a block by restricting it to specific pages, content types, and/or roles by setting the appropriate options under <em>Visibility settings</em> of the block configuration.
az: Siz blok konfiqurasiyasının <em>Görünürlük parametrləri</em> altında müvafiq seçimləri təyin etməklə onu xüsusi səhifələr, məzmun növləri və/yaxud rollarla məhdudlaşdırmaqla blokun görünməsinə nəzarət edə bilərsiniz.

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this field, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
az: Bu sahə ilə bağlı peycerlərlə bağlı problem yaşamadığınız halda, bunu 0-da tərk etməlisiniz. Əgər bir səhifədə birdən çox peycerdən istifadə edirsinizsə, ?page= massivi daxilində ziddiyyət yaratmamaq üçün bu rəqəmi daha yüksək dəyərə təyin etməlisiniz. Böyük dəyərlər URL-lərinizə çoxlu vergül əlavə edəcək, buna görə də mümkünsə çəkinin.

en: Enter the name of the configuration file without the <em>.yml</em> extension. (e.g. <em>system.site</em>)
az: Konfiqurasiya faylının adını <em>.yml</em> uzantısı olmadan daxil edin. (məsələn, <em>system.site</em>)

en: The sender's email
az: Göndərənin e-poçtu

en: The email of the person that is sending the contact message.
az: Əlaqə mesajını göndərən şəxsin e-poçtu.

en: File usage
az: Fayl istifadəsi

en: Relate file entities to their usage.
az: Fayl obyektlərini onların istifadəsi ilə əlaqələndirin.

en: Managing and displaying file fields
az: Fayl sahələrini idarə etmək və göstərmək

en: Allowing file extensions
az: Fayl uzantılarına icazə verilir

en: In the field settings, you can define the allowed file extensions (for example <em>pdf docx psd</em>) for the files that will be uploaded with the file field.
az: Sahə parametrlərində siz fayl sahəsi ilə yüklənəcək fayllar üçün icazə verilən fayl uzantılarını (məsələn, <em>pdf docx psd</em>) təyin edə bilərsiniz.

en: Restricting the maximum file size
az: Maksimum fayl ölçüsünün məhdudlaşdırılması

en: The maximum file size that users can upload is limited by PHP settings of the server, but you can restrict by entering the desired value as the <em>Maximum upload size</em> setting. The maximum file size is automatically displayed to users in the help text of the file field.
az: İstifadəçilərin yükləyə biləcəyi maksimum fayl ölçüsü serverin PHP parametrləri ilə məhdudlaşdırılır, lakin siz <em>Maksimum yükləmə ölçüsü</em> parametri kimi istədiyiniz dəyəri daxil etməklə məhdudlaşdıra bilərsiniz. Maksimum fayl ölçüsü avtomatik olaraq fayl sahəsinin yardım mətnində istifadəçilərə göstərilir.

en: Displaying files and descriptions
az: Fayllar və təsvirlər göstərilir

en: In the field settings, you can allow users to toggle whether individual files are displayed. In the display settings, you can then choose one of the following formats: <ul><li><em>Generic file</em> displays links to the files and adds icons that symbolize the file extensions. If <em>descriptions</em> are enabled and have been submitted, then the description is displayed instead of the file name.</li><li><em>URL to file</em> displays the full path to the file as plain text.</li><li><em>Table of files</em> lists links to the files and the file sizes in a table.</li><li><em>RSS enclosure</em> only displays the first file, and only in a RSS feed, formatted according to the RSS 2.0 syntax for enclosures.</li></ul> A file can still be linked to directly by its URI even if it is not displayed.
az: Sahə parametrlərində, istifadəçilərə fərdi faylların göstərilib-göstərilməməsini dəyişdirməyə icazə verə bilərsiniz. Ekran parametrlərində siz aşağıdakı formatlardan birini seçə bilərsiniz: Ümumi fayl fayllara keçidləri göstərir və fayl uzantılarını simvolizə edən nişanlar əlavə edir. Əgər təsvirlər aktiv edilibsə və təqdim olunubsa, o zaman fayl adı əvəzinə təsvir göstərilir. Fayl üçün URL fayla gedən tam yolu göstərir. faylı düz mətn kimi təqdim edin. Fayllar cədvəli fayllara keçidləri və cədvəldəki fayl ölçülərini sadalayır. RSS əlavəsi yalnız birinci faylı və yalnız əlavələr üçün RSS 2.0 sintaksisinə uyğun formatlanmış RSS lentində göstərilir.  Fayl göstərilməsə belə, hələ də birbaşa URI ilə əlaqələndirilə bilər.

en: Flag to control whether this file should be displayed when viewing content
az: Məzmuna baxarkən bu faylın göstərilib-göstərilməməsinə nəzarət etmək üçün işarələyin

en: The log entry explaining the changes in this revision.
az: Bu versiyada dəyişiklikləri izah edən jurnal qeydi.

en: Route name
az: Marşrutun adı

en: Click <em>Save</em>.
az: <em>Saxla</em> klikləyin.

en: simple configuration
az: sadə konfiqurasiya

en: The staged configuration cannot be imported, because it originates from a different site than this site. You can only synchronize configuration between cloned instances of this site.
az: Mərhələli konfiqurasiya idxal edilə bilməz, çünki o, bu saytdan fərqli saytdan qaynaqlanır. Siz yalnız bu saytın klonlanmış nümunələri arasında konfiqurasiyanı sinxronlaşdıra bilərsiniz.

en: The date the file created.
az: Faylın yaradıldığı tarix.

en: The timestamp that the file was created.
az: Faylın yaradıldığı vaxt damğası.

en: The timestamp that the file was last changed.
az: Faylın sonuncu dəfə dəyişdirildiyi vaxt damğası.

en: %name: may not be longer than @max characters.
az: %name: @max simvoldan uzun ola bilməz.

en: A breakpoint separates the height or width of viewports (screens, printers, and other media output types) into steps. For instance, a width breakpoint of 40em creates two steps: one for widths up to 40em and one for widths above 40em. Breakpoints can be used to define when layouts should shift from one form to another, when images should be resized, and other changes that need to respond to changes in viewport height or width.
az: Kəsmə nöqtəsi baxış pəncərələrinin (ekranlar, printerlər və digər media çıxış növləri) hündürlüyünü və ya enini addımlara ayırır. Məsələn, 40em eni kəsmə nöqtəsi iki addım yaradır: biri 40em-ə qədər genişliklər üçün və biri 40em-dən yuxarı enlər üçün. Kəsmə nöqtələri düzənlərin bir formadan digərinə nə vaxt keçməli olduğunu, şəkillərin ölçüsünü nə vaxt dəyişdirməli olduğunu və görünüş sahəsinin hündürlüyü və ya enindəki dəyişikliklərə cavab verməli olan digər dəyişiklikləri müəyyən etmək üçün istifadə edilə bilər.

en: Resolution multiplier
az: Qətnamə çarpanı

en: Resolution multipliers are a measure of the viewport's device resolution, defined to be the ratio between the physical pixel size of the active device and the <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Device_independent_pixel">device-independent pixel</a> size. The Breakpoint module defines multipliers of 1, 1.5, and 2; when defining breakpoints, modules and themes can define which multipliers apply to each breakpoint.
az: Rezolyutsiya çarpanları aktiv cihazın fiziki piksel ölçüsü ilə <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Device_independent_pixel">cihazdan asılı olmayan nisbət kimi müəyyən edilən görüntü pəncərəsinin cihaz ayırdetmə qabiliyyətinin ölçüsüdür. piksel</a>ölçüsü. Breakpoint modulu 1, 1.5 və 2 çarpanlarını təyin edir; kəsilmə nöqtələrini təyin edərkən modullar və mövzular hər kəsmə nöqtəsinə hansı çarpanların tətbiq olunduğunu müəyyən edə bilər.

en: Defining breakpoints and breakpoint groups
az: Kəsmə nöqtələrinin və kəsilmə nöqtələrinin qruplarının müəyyən edilməsi

en: Modules and themes can use the API provided by the Breakpoint module to define breakpoints and breakpoint groups, and to assign resolution multipliers to breakpoints.
az: Modullar və mövzular kəsilmə nöqtələrini və kəsilmə nöqtələri qruplarını müəyyən etmək və kəsilmə nöqtələrinə ayırdetmə çarpanlarını təyin etmək üçün Breakpoint modulu tərəfindən təmin edilən API-dən istifadə edə bilər.

[ctx: Validation]
en: Comment author name
az: Şərh müəllifinin adı

en: Changing the text format to %text_format will permanently remove content that is not allowed in that text format.<br><br>Save your changes before switching the text format to avoid losing data.
az: Mətn formatının %text_format formatına dəyişdirilməsi həmin mətn formatında icazə verilməyən məzmunu həmişəlik siləcək.<br><br>Məlumatların itirilməsinin qarşısını almaq üçün mətn formatını dəyişməzdən əvvəl dəyişikliklərinizi yadda saxlayın.

en: Entity view display
az: Entiti görünüşü ekranı

en: Managing and displaying entity reference fields
az: Entiti istinad sahələrini idarə etmək və göstərmək

en: Selecting reference type
az: İstinad növünün seçilməsi

en: In the field settings you can select which entity type you want to create a reference to.
az: Sahə parametrlərində siz istinad yaratmaq istədiyiniz obyekt tipini seçə bilərsiniz.

en: Filtering and sorting reference fields
az: İstinad sahələrinin süzülməsi və çeşidlənməsi

en: Depending on the chosen entity type, additional filtering and sorting options are available for the list of entities that can be referred to, in the field settings. For example, the list of users can be filtered by role and sorted by name or ID.
az: Seçilmiş obyekt növündən asılı olaraq sahə parametrlərində istinad edilə bilən obyektlərin siyahısı üçün əlavə filtrləmə və çeşidləmə seçimləri mövcuddur. Məsələn, istifadəçilərin siyahısı rola görə süzülə və ad və ya ID-yə görə sıralana bilər.

en: Displaying a reference
az: İstinad göstərilir

en: An entity reference can be displayed as a simple label with or without a link to the entity. Alternatively, the referenced entity can be displayed as a teaser (or any other available view mode) inside the referencing entity.
az: Entiti arayışı entitiyə keçidi olan və ya olmayan sadə etiket kimi göstərilə bilər. Alternativ olaraq, istinad edilən obyekt istinad obyektinin daxilində tizer (və ya hər hansı digər mövcud baxış rejimi) kimi göstərilə bilər.

en: Managing text formats
az: Mətn formatlarının idarə edilməsi

en: Assigning roles to text formats
az: Mətn formatlarına rolların təyin edilməsi

en: Selecting filters
az: Filtrlərin seçilməsi

en: Each filter can have additional configuration options. For example, for the "Limit allowed HTML tags" filter you need to define the list of HTML tags that the filter leaves in the text.
az: Hər bir filtrdə əlavə konfiqurasiya seçimləri ola bilər. Məsələn, "İcazə verilən HTML teqləri" filtri üçün filtrin mətndə buraxdığı HTML teqlərinin siyahısını müəyyən etməlisiniz.

en: When creating or editing data in a field that has text formats enabled, users can select the format under the field from the Text format select list.
az: Mətn formatlarının aktiv olduğu sahədə məlumatları yaradarkən və ya redaktə edərkən istifadəçilər mətn formatı seçim siyahısından sahənin altındakı formatı seçə bilərlər.

en: Dependency of required module @module
az: Tələb olunan moduldan asılılıq @module

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
az: Entitinin sonuncu dəfə yeniləndiyi vaxtın UNIX vaxt damğasını ehtiva edən obyekt sahəsi.

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been created.
az: Entitinin yaradıldığı zamanın UNIX vaxt damğasını ehtiva edən obyekt sahəsi.

en: An entity field for storing a serialized array of values.
az: Seriallaşdırılmış dəyərlər massivinin saxlanması üçün obyekt sahəsi.

en: Timestamp value
az: Vaxt möhürü qiyməti

en: Sends the message as plain text, using PHP's native mail() function.
az: PHP-nin yerli mail() funksiyasından istifadə edərək mesajı düz mətn kimi göndərir.

en: Mail collector
az: Poçt kollektoru

en: Does not send the message, but stores it in Drupal within the state system. Used for testing.
az: Mesajı göndərmir, lakin dövlət sistemi daxilində Drupal-da saxlayır. Test üçün istifadə olunur.

en: Books can be created collaboratively, as they allow users with appropriate permissions to add pages into existing books, and add those pages to a custom table of contents.
az: Kitablar birgə yaradıla bilər, çünki onlar müvafiq icazələri olan istifadəçilərə mövcud kitablara səhifələr əlavə etmək və həmin səhifələri fərdi məzmun cədvəlinə əlavə etmək imkanı verir.

en: Synchronizing configuration
az: Konfiqurasiyanın sinxronlaşdırılması

en: Starting configuration synchronization.
az: Konfiqurasiya sinxronizasiyasına başlayır.

en: Configuration synchronization has encountered an error.
az: Konfiqurasiya sinxronizasiyasında xəta baş verdi.

en: The "@name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
az: "@name" seçimində etibarlı dəyər olmalıdır. Siz mətn sahəsini boş buraxa və ya "512" (bayt), "80 KB" (kilobayt) və ya "50 MB" (meqabayt) kimi sətir daxil edə bilərsiniz.

en: Form build-id mismatch detected while attempting to store a form in the cache.
az: Formanı keşdə saxlamağa cəhd edərkən forma quruluş-id uyğunsuzluğu aşkar edildi.

en: Synchronizing configuration: @op @name.
az: Konfiqurasiyanın sinxronlaşdırılması: @op @name.

en: Unexpected error during import with operation @op for @name: @message
az: @name: @message üçün @op əməliyyatı ilə idxal zamanı gözlənilməz xəta

en: Deleted and replaced configuration "@name"
az: "@name" konfiqurasiyası silindi və dəyişdirildi

en: Update target "@name" is missing.
az: Yeniləmə hədəfi "@name" çatışmır.

en: The config name @config_name is invalid.
az: @config_name konfiqurasiya adı etibarsızdır.

en: %name: The integer must be larger or equal to %min.
az: %name: Tam ədəd %min -dən böyük və ya bərabər olmalıdır.

en: Size of URI field
az: URI sahəsinin ölçüsü

en: URI field
az: URI sahəsi

en: A brief description of your block.
az: Blokunuzun qısa təsviri.

en: Custom Entity ID
az: Fərdi Entiti ID

en: Specify a custom entity ID. This will override the entity ID in the configuration above.
az: Fərdi qurum ID-sini göstərin. Bu, yuxarıdakı konfiqurasiyada qurum ID-sini ləğv edəcək.

en: Completed @current step of @total.
az: @total -ın @curren addımı tamamlandı.

en: The configuration synchronization failed validation.
az: Konfiqurasiya sinxronizasiyasının doğrulanması uğursuz oldu.

en: The configuration was imported with errors.
az: Konfiqurasiya xətalarla idxal edildi.

en: Configuration deletions
az: Konfiqurasiya silinmələri

en: The listed configuration will be deleted.
az: Siyahıda göstərilən konfiqurasiya silinəcək.

en: User's roles
az: İstifadəçinin rolları

en: Enable menu link
az: Menyu keçidini aktivləşdirin

en: Allowed HTML
az: İcazə verilən HTML

en: Contact messages
az: Əlaqə mesajları

en: @label entities
az: @label obyektləri

en: Synchronizing configuration: @op @name in @collection.
az: Konfiqurasiyanın sinxronlaşdırılması: @op @name @collection-da

en: Deleted and replaced configuration entity "@name"
az: Silinmiş və dəyişdirilmiş konfiqurasiya obyekti "@name"

[ctx: Entity type group]
en: Content
az: Məzmun

[ctx: Entity type group]
en: Other
az: Digər

[ctx: Entity type group]
en: Configuration
az: Konfiqurasiya

en: Action configuration
az: Hərəkətin konfiqurasiyası

en: The block numeric identifier.
az: Blok rəqəmsal identifikatoru.

en: The module providing the block.
az: Bloku təmin edən modul.

en: The block's delta.
az: Blokun deltası.

en: Which theme the block is placed in.
az: Blok hansı mövzuya yerləşdirilib.

en: Whether or not the block is enabled.
az: Blokun aktiv olub-olmaması.

en: Weight of the block for ordering within regions.
az: Bölgələr daxilində sifariş üçün blokun çəkisi.

en: Region the block is placed in.
az: Blokun yerləşdiyi rayon.

en: Visibility expression.
az: Görünüş ifadəsi.

en: Pages list.
az: Səhifələr siyahısı.

en: Cache rule.
az: Keş qaydası.

en: The numeric identifier of the block/box
az: Blokun/qutunun rəqəmli identifikatoru"

en: The block/box content
az: Blok/qutu məzmunu

en: Admin title of the block/box.
az: Blokun/qutunun admin adı.

en: Comment ID.
az: Şərh ID-si.

en: Parent comment ID. If set to 0, this comment is not a reply to an existing comment.
az: Valideyn şərh ID-si. 0-a təyin edilərsə, bu şərh mövcud şərhə cavab deyil.

en: The {node}.nid to which this comment is a reply.
az: Bu şərhin cavabı olduğu {node}.nid.

en: The {users}.uid who authored the comment. If set to 0, this comment was created by an anonymous user.
az: Şərhi yazan {users}.uid. 0-a təyin edilərsə, bu şərh anonim istifadəçi tərəfindən yaradılmışdır.

en: The comment title.
az: Şərh başlığı.

en: The time that the comment was created, or last edited by its author, as a Unix timestamp.
az: Şərhin Unix vaxt damğası kimi yaratdığı və ya müəllifi tərəfindən sonuncu redaktə edildiyi vaxt.

en: The {filter_formats}.format of the comment body.
az: Şərh orqanının {filter_formats}.formatı.

en: The vancode representation of the comment's place in a thread.
az: İplikdə şərhin yerinin vancode təmsili.

en: The comment author's name. Uses {users}.name if the user is logged in, otherwise uses the value typed into the comment form.
az: Şərh müəllifinin adı. İstifadəçi daxil olubsa, {users}.name istifadə edir, əks halda şərh formasında yazılan dəyəri istifadə edir.

en: The comment author's home page address from the comment form, if user is anonymous, and the 'Anonymous users may/must leave their contact information' setting is turned on.
az: Əgər istifadəçi anonimdirsə və 'Anonim istifadəçilər əlaqə məlumatlarını tərk edə bilər/getməlidir' parametri aktivdirsə, şərh formasından şərh müəllifinin ana səhifəsinin ünvanı.

en: The {node}.type to which this comment is a reply.
az: Bu şərhin cavab olduğu {node}.növü.

en: The node type
az: Nod növü

en: Primary Key: Unique category ID.
az: Əsas Açar: Unikal kateqoriya ID-si.

en: Category name.
az: Kateqoriya adı.

en: The category's weight.
az: Kateqoriya çəkisi.

en: Flag to indicate whether or not category is selected by default. (1 = Yes, 0 = No)
az: Kateqoriyanın standart olaraq seçilib-seçilmədiyini göstərmək üçün işarələyin. (1 = Bəli, 0 = Xeyr)

en: Type (text, integer, ....)
az: Növ (mətn, tam, ....)

en: Global settings. Shared with every field instance.
az: Qlobal parametrlər. Hər sahə nümunəsi ilə paylaşılır.

en: DB storage
az: DB yaddaşı

en: DB Columns
az: DB sütunları

en: The machine name of field.
az: Sahənin maşın adı.

en: Weight.
az: Çəki.

en: A name to show.
az: Göstərmək üçün bir ad.

en: Widget type.
az: Vidcet növü.

en: Serialize data with widget settings.
az: Vidcet parametrləri ilə məlumatları sıralayın.

en: Serialize data with display settings.
az: Ekran parametrləri ilə məlumatları sıralayın.

en: A description of field.
az: Sahənin təsviri.

en: Module that implements widget.
az: Vidceti həyata keçirən modul.

en: Status of widget
az: Vidcetin vəziyyəti

en: The module that provides the field.
az: Sahəni təmin edən modul.

en: Content type where this field is used.
az: Bu sahənin istifadə olunduğu məzmun növü.

en: The {users}.uid who added the file. If set to 0, this file was added by an anonymous user.
az: Faylı əlavə edən {users}.uid. 0-a təyin edilərsə, bu fayl anonim istifadəçi tərəfindən əlavə edilmişdir.

en: The published status of a file.
az: Faylın dərc edilmiş statusu.

en: The time that the file was added.
az: Faylın əlavə olunduğu vaxt.

en: The Drupal files path.
az: Drupal faylları yolu.

en: TRUE if the files directory is public otherwise FALSE.
az: Əgər fayllar qovluğu açıqdırsa, TRUE, əks halda FALSE.

en: The file Id.
az: Fayl ID.

en: The node Id.
az: Node Id.

en: The version Id.
az: Versiya id.

en: The file description.
az: Fayl təsviri.

en: Whether the list should be visible on the node page.
az: Siyahının qovşaq səhifəsində görünüb-görünməməsi.

en: The file weight.
az: Fayl çəkisi.

en: Max filesize
az: Maksimum fayl ölçüsü

en: Route Name
az: Marşrutun adı

en: Route Params
az: Marşrut Paramları

en: Configuration dependencies
az: Konfiqurasiyadan asılılıqlar

en: Theme dependencies
az: Mövzudan asılılıqlar

en: Extension settings
az: Əlavələrin parametrləri

en: Redirect to URL configuration
az: URL konfiqurasiyasına yönləndirin

en: Display a message to the user configuration
az: İstifadəçi konfiqurasiyasına mesaj göstərin

en: Admin info
az: Admin məlumatı

en: Book settings
az: Kitab parametrləri

en: Comment display format settings
az: Şərhlərin göstərilməsi formatı parametrləri

en: Unpublish comment containing keyword(s) configuration
az: Açar söz(lər) konfiqurasiyasını ehtiva edən şərhi yayımdan çıxarın

en: Commented user ID
az: Şərh edilmiş istifadəçi ID

en: Comment depth
az: Şərh dərinliyi

en: Comment link
az: Şərh linki

en: Last comment date
az: Son şərh tarixi

en: Comment approve link
az: Şərh təsdiqləmə linki

en: Comment reply link
az: Şərh cavab linki

en: Name of last comment poster
az: Son şərh posterinin adı

en: Newer of last comment / node updated
az: Son şərhin/qovşağın yenisi yeniləndi

en: Comment node status
az: Şərh node statusu

en: Newer of last comment / entity updated
az: Son şərhin/obyektin daha yenisi yeniləndi

en: Single import
az: Tək idxal

en: Single export
az: Tək ixrac

en: Translate @type_name
az: @type_name tərcümə edin

en: Personal contact form enabled by default
az: Şəxsi əlaqə forması defolt olaraq aktivdir

en: Link to user contact page
az: İstifadəçinin əlaqə səhifəsinə keçid

en: Content translation link
az: Məzmun tərcüməsi linki

en: Contextual link
az: Kontekst əlaqəsi

en: Datetime settings
az: Tarix vaxtı parametrləri

en: Datetime default display format settings
az: Datetime default ekran formatı parametrləri

en: Datetime plain display format settings
az: Datetime düz ekran formatı parametrləri

en: Datetime select list display format settings
az: Datetime Select list display format parametrləri

en: Database logging settings
az: Verilənlər bazası qeydi parametrləri

en: Log event message
az: Hadisə mesajını qeyd edin

en: Operation link markup
az: Əməliyyat linkinin işarələnməsi

en: Image upload settings
az: Şəkil yükləmə parametrləri

en: Delete view mode
az: Baxış rejimini silin

en: Delete form mode
az: Forma rejimini silin

en: Entity view mode settings
az: Varlıq baxış rejimi parametrləri

en: The human-readable name of the view mode
az: Baxış rejiminin insan tərəfindən oxuna bilən adı

en: Target entity type
az: Hədəf obyekt növü

en: Entity form mode settings
az: Varlıq forması rejimi parametrləri

en: View or form mode machine name
az: Görün və ya forma rejimi maşın adına

en: Field display setting
az: Sahə ekranı parametri

en: Text field display format settings
az: Mətn sahəsinin ekran formatı parametrləri

en: Sort settings
az: Parametrləri çeşidləyin

en: Entity reference rendered entity display format settings
az: Entiti istinadı göstərilən obyektin ekran formatı parametrləri

en: Entity reference entity ID display format settings
az: Varlıq istinadı entiti ID ekran formatı parametrləri

en: Entity reference label display format settings
az: Varlıq istinad etiketinin ekran formatı parametrləri

en: Entity reference autocomplete (Tags style) display format settings
az: Varlıq istinadı avtomatik tamamlama (Teqlər üslubu) ekran formatı parametrləri

en: Entity reference autocomplete display format settings
az: Varlıq istinadı avtomatik tamamlama ekran formatı parametrləri

en: Maximum number of field data records to purge
az: Təmizlənəcək maksimum sahə məlumat qeydlərinin sayı

en: Maximum number of values users can enter
az: İstifadəçilərin daxil edə biləcəyi maksimum dəyərlər sayı

en: - Hidden - format settings
az: - Gizli - format parametrləri

en: Integer settings
az: Tam ədəd parametrləri

en: Decimal settings
az: Onluq ədəd parametrlər

en: Float settings
az: Float parametrləri

en: Number decimal display format settings
az: Nömrə onluq ekran formatı parametrləri

en: Number unformatted display format settings
az: Nömrə formatlaşdırılmamış ekran formatı parametrləri

en: Number default display format settings
az: Nömrə defolt ekran formatı parametrləri

en: Reverse entity reference
az: Əks obyekt istinadı

en: Field UI settings
az: Sahə UI parametrləri

en: The prefix for new fields created via Field UI
az: Field UI vasitəsilə yaradılmış yeni sahələr üçün prefiks

en: Enable Display field
az: Ekran sahəsini aktivləşdirin

en: Enable Description field
az: Təsvir sahəsini aktivləşdirin

en: Generic file format settings
az: Ümumi fayl formatı parametrləri

en: RSS enclosure format settings
az: RSS əlavə formatı parametrləri

en: Table of files format settings
az: Fayl formatı parametrləri cədvəli

en: URL to file format settings
az: Fayl formatı parametrlərinə URL

en: File format settings
az: Fayl formatı parametrləri

en: File URI
az: Fayl URI

en: Fallback text format
az: Geri mətn formatı

en: Always show fallback choice
az: Həmişə ehtiyat seçimi göstərin

en: HTML help
az: HTML yardımı

en: HTML nofollow
az: HTML izlənmir

en: Filter URL
az: Filtr URL

en: URL length
az: URL uzunluğu

en: Change the author of content configuration
az: Məzmun konfiqurasiyasının müəllifini dəyişdirin

en: Unpublish content containing keyword(s) configuration
az: Açar söz(lər) konfiqurasiyasını ehtiva edən məzmunu yayımdan çıxarın

en: Single on/off checkbox format settings
az: Tək yandırma/söndürmə qutusu format parametrləri

en: Visibility Conditions
az: Görünmə Şərtləri

en: Visibility Condition
az: Görünmə Şərti

en: Context assignments
az: Kontekst tapşırıqları

en: Display variant
az: Ekran variantı

en: Requirements review
az: Tələblərin nəzərdən keçirilməsi

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
az: E-poçt göndərmək mümkün deyil. Problem davam edərsə, sayt administratoru ilə əlaqə saxlayın.

en: Error sending email (from %from to %to with reply-to %reply).
az: E-poçt göndərilərkən xəta baş verdi (%from-dan %to ilə %reply.

en: The label for this display variant.
az: Bu displey variantı üçün etiket.

en: %name: the email address can not be longer than @max characters.
az: %name: e-poçt ünvanı @max simvoldan uzun ola bilməz.

en: Automated emails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these emails from being flagged as spam.
az: Bu ünvandan qeydiyyat məlumatları kimi avtomatlaşdırılmış e-poçtlar göndəriləcək. Bu e-poçtların spam kimi qeyd olunmasının qarşısını almaq üçün saytınızın domenində bitən ünvandan istifadə edin.

en: Receive email notifications
az: E-poçt bildirişləri alın

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration and are listed here automatically. Advanced actions need to be created and configured before they can be used because they have options that need to be specified; for example, sending an email to a specified address or unpublishing content containing certain words. To create an advanced action, select the action from the drop-down list in the advanced action section below and click the <em>Create</em> button.
az: İki növ hərəkət var: sadə və inkişaf etmiş. Sadə hərəkətlər heç bir əlavə konfiqurasiya tələb etmir və avtomatik olaraq burada qeyd olunur. Qabaqcıl hərəkətlər istifadə edilməzdən əvvəl yaradılmalı və konfiqurasiya edilməlidir, çünki onların dəqiqləşdirilməsi lazım olan seçimləri var; məsələn, müəyyən bir ünvana e-poçt göndərmək və ya müəyyən sözləri ehtiva edən məzmunu dərcdən çıxarmaq. Qabaqcıl əməliyyat yaratmaq üçün aşağıdakı qabaqcıl fəaliyyət bölməsində açılan siyahıdan əməliyyatı seçin və <em>Yarat</em> düyməsini klikləyin.

en: Send email configuration
az: E-poçt konfiqurasiyasını göndərin

en: Enter a valid email address or use a token email address such as %author.
az: Etibarlı e-poçt ünvanı daxil edin və ya %author kimi əlamətdar e-poçt ünvanından istifadə edin.

en: Show for the listed pages
az: Siyahıda göstərilən səhifələr üçün göstərin

en: Hide for the listed pages
az: Siyahıda göstərilən səhifələr üçün gizlədin

en: Book navigation block
az: Kitab naviqasiya bloku

en: Block display mode
az: Ekran rejimini bloklayın

en: Book outline for @book.title
az: @book.title üçün kitab kontur

en: Book traversal links for
az: Kitab keçidləri üçün

en: The field name from which the comment originated.
az: Şərhin yarandığı sahə adı.

en: Overriding default settings
az: Defolt parametrləri ləğv etmək

en: Approving and managing comments
az: Şərhləri təsdiqləmək və idarə etmək

en: This page provides a list of all comment types on the site and allows you to manage the fields, form and display settings for each.
az: Bu səhifə saytdakı bütün şərh növlərinin siyahısını təqdim edir və hər biri üçün sahələri, forma və ekran parametrlərini idarə etməyə imkan verir.

en: Administer comment types and settings
az: Şərh növlərini və parametrlərini idarə edin

en: Comment types
az: Şərh növləri

en: Comment type settings
az: Şərh növü parametrləri

en: Target Entity Type ID
az: Hədəf Varlıq Növü ID

en: Comment type %label has been updated.
az: Şərh növü %label yeniləndi.

en: Comment type %label has been added.
az: Şərh növü %label əlavə edildi.

en: The comment author's email address.
az: Şərh müəllifinin e-poçt ünvanı.

en: Comment Type
az: Şərh növü

en: The comment type.
az: Şərh növü.

en: %label is used by the %field field on your site. You can not remove this comment type until you have removed the field.
az: %label saytınızdakı %field sahəsi tərəfindən istifadə olunur. Sahəni silməyincə bu şərh növünü silə bilməzsiniz.

en: Translating configuration text
az: Konfiqurasiya mətninin tərcüməsi

en: Translating date formats
az: Tarix formatlarının tərcüməsi

en: This page lists all configuration items on your site that have translatable text, like your site name, role names, etc.
az: Bu səhifə saytınızda tərcümə oluna bilən mətni olan bütün konfiqurasiya elementlərini sadalayır, məsələn, saytınızın adı, rol adları və s.

en: Allow other users to contact you via a personal contact form which keeps your email address hidden. Note that some privileged users such as site administrators are still able to contact you even if you choose to disable this feature.
az: Digər istifadəçilərə gizli e-poçt ünvanınızla əlaqə saxlamağa icazə verin. Nəzərə alın ki, sayt administratorları kimi bəzi imtiyazlı istifadəçilər bu funksiyanı deaktiv etməyi seçsəniz belə sizinlə əlaqə saxlaya bilər.

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com' . To specify multiple recipients, separate each email address with a comma.
az: Nümunə: 'webmaster@example.com' və ya 'sales@example.com,support@example.com' . Çoxsaylı alıcıları müəyyən etmək üçün hər bir e-poçt ünvanını vergüllə ayırın.

en: %recipient is an invalid email address.
az: %recipien etibarsız e-poçt ünvanıdır.

en: %sender-name (@sender-from) sent %recipient-name an email.
az: %sender-name (@sender-from) %recipient-name e-məktub göndərdi.

en: Enabling field translation
az: Sahənin tərcüməsini aktivləşdirir

en: You can define which fields of a content entity can be translated. For example, you might want to translate the title and body field while leaving the image field untranslated. If you exclude a field from being translated, it will still show up in the content editing form, but any changes made to that field will be applied to <em>all</em> translations of that content.
az: Siz məzmun obyektinin hansı sahələrinin tərcümə oluna biləcəyini müəyyən edə bilərsiniz. Məsələn, şəkil sahəsini tərcümə edilməmiş tərk edərkən başlıq və əsas sahəni tərcümə etmək istəyə bilərsiniz. Sahənin tərcümə edilməsini istisna etsəniz, o, yenə də məzmunun redaktəsi formasında görünəcək, lakin həmin sahəyə edilən hər hansı dəyişiklik həmin məzmunun <em>bütün</em> tərcümələrinə tətbiq ediləcək.

en: If translation is enabled you can translate a content entity via the Translate tab (or Translate link). The Translations page of a content entity gives an overview of the translation status for the current content and lets you add, edit, and delete its translations. This process is similar for every translatable content entity on your site.
az: Tərcümə aktivdirsə, məzmun obyektini Tərcümə nişanı (və ya Tərcümə linki) vasitəsilə tərcümə edə bilərsiniz. Məzmun obyektinin Tərcümələr səhifəsi cari məzmunun tərcümə statusu haqqında ümumi məlumat verir və onun tərcümələrini əlavə etmək, redaktə etmək və silmək imkanı verir. Bu proses saytınızdakı hər tərcümə edilə bilən məzmun obyekti üçün oxşardır.

en: Changing the source language for a translation
az: Tərcümə üçün mənbə dilinin dəyişdirilməsi

en: When you add a new translation, the original text you are translating is displayed in the edit form as the <em>source</em>. If at least one translation of the original content already exists when you add a new translation, you can choose either the original content (default) or one of the other translations as the source, using the select list in the Source language section. After saving the translation, the chosen source language is then listed on the Translate tab of the content.
az: Yeni tərcümə əlavə etdiyiniz zaman tərcümə etdiyiniz orijinal mətn redaktə formasında <em>mənbə</em> kimi göstərilir. Əgər siz yeni tərcümə əlavə etdiyiniz zaman orijinal məzmunun ən azı bir tərcüməsi artıq mövcuddursa, Mənbə dili bölməsindəki seçim siyahısından istifadə edərək mənbə kimi ya orijinal məzmunu (defolt) və ya digər tərcümələrdən birini seçə bilərsiniz. Tərcüməni saxladıqdan sonra seçilmiş mənbə dili məzmunun Tərcümə tabında qeyd olunur.

en: Setting status of translations
az: Tərcümələrin statusunun qurulması

en: If you edit a translation in one language you may want to set the status of the other translations as <em>out-of-date</em>. You can set this status by selecting the <em>Flag other translations as outdated</em> checkbox in the Translation section of the content editing form. The status will be visible on the Translations page.
az: Tərcüməni bir dildə redaktə etsəniz, digər tərcümələrin statusunu <em>köhnəlmiş</em> kimi təyin etmək istəyə bilərsiniz. Məzmun redaktə formasının Tərcümə bölməsində <em>Digər tərcümələri köhnəlmiş kimi qeyd et</em> qutusunu seçməklə bu statusu təyin edə bilərsiniz. Status Tərcümələr səhifəsində görünəcək.

en: Managing and displaying date fields
az: Tarix sahələrini idarə etmək və göstərmək

en: Displaying dates
az: Tarixlər göstərilir

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jan
az: Yanvar

[ctx: Abbreviated month name]
en: Feb
az: Fevral

[ctx: Abbreviated month name]
en: Mar
az: Mart

[ctx: Abbreviated month name]
en: Apr
az: Aprel

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jun
az: İyun

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jul
az: İyul

[ctx: Abbreviated month name]
en: Aug
az: Avqust

[ctx: Abbreviated month name]
en: Sep
az: Sentyabr

[ctx: Abbreviated month name]
en: Oct
az: Oktyabr

[ctx: Abbreviated month name]
en: Nov
az: Noyabr

[ctx: Abbreviated month name]
en: Dec
az: Dekabr

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
az: Bazar

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
az: Bazar ertəsi

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
az: Çərşənbə axşamı

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
az: Çərşənbə

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
az: Cümə axşamı

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
az: Şənbə

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
az: B

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
az: BE

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
az: ÇA

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
az: Ç

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
az: CA

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
az: C

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sa
az: Ş

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Sunday]
en: S
az: B

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
az: BE

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
az: ÇA

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
az: Ç

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
az: CA

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
az: C

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Saturday]
en: S
az: Ş

en: Track images uploaded via a Text Editor
az: Mətn Redaktoru vasitəsilə yüklənmiş şəkilləri izləyin

en: The image exceeds the maximum allowed dimensions and an attempt to resize it failed.
az: Şəkil icazə verilən maksimum ölçüləri keçir və onun ölçüsünü dəyişmək cəhdi uğursuz oldu.

en: The status of the file, temporary (FALSE) and permanent (TRUE).
az: Faylın statusu, müvəqqəti (FALSE) və daimi (TRUE).

en: Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
az: Veb səhifə ünvanları və e-poçt ünvanları avtomatik olaraq keçidlərə çevrilir.

en: The comment author's email address from the comment form, if user is anonymous, and the 'Anonymous users may/must leave their contact information' setting is turned on.
az: Əgər istifadəçi anonimdirsə, şərh formasından şərh müəllifinin e-poçt ünvanı və "Anonim istifadəçilər əlaqə məlumatlarını tərk edə bilər/getməlidir" parametri aktivdir.

en: Comma-separated list of recipient email addresses.
az: Alıcının e-poçt ünvanlarının vergüllə ayrılmış siyahısı.

en: "On" label
az: "Aktiv" etiketi

en: "Off" label
az: "Deaktiv" etiketi

en: The selected image handling toolkit '@toolkit' can not process operation '@operation'.
az: '@toolkit' seçilmiş təsvirin idarə edilməsi alət dəsti '@operation' əməliyyatını emal edə bilmir.

en: Edit menu link %title
az: Redaktə menyu linki %title

en: This link is provided by the @name module. The title and path cannot be edited.
az: Bu keçid @name modulu tərəfindən təmin edilir. Başlıq və yol redaktə edilə bilməz.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
az: Bağlantı və onun bütün uşaqları üçün maksimum dərinlik sabitdir. Bəzi menyu keçidləri seçdiyiniz zaman bu limiti keçərsə, valideynlər kimi mövcud olmaya bilər.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
az: Eyni dərinlikdə eyni menyudakı bağlantılar arasında çəki bağlayın. Menyuda yüksək çəkiyə malik linklər batacaq və aşağı çəkiyə malik linklər yuxarıya yaxın yerləşdiriləcək.

en: Add comment type
az: Şərh növü əlavə edin

en: Manage form and displays settings of comments.
az: Formanı idarə edin və şərhlərin parametrlərini göstərin.

en: Can not uninstall the Configuration module as part of a configuration synchronization through the user interface.
az: İstifadəçi interfeysi vasitəsilə konfiqurasiya sinxronizasiyasının bir hissəsi kimi Konfiqurasiya modulunu silmək mümkün deyil.

en: The message UUID.
az: UUID mesajı.

en: Confirm delete recent log messages
az: Son jurnal mesajlarının silinməsini təsdiqləyin

en: Are you sure you want to delete the recent logs?
az: Son qeydləri silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Format type machine name
az: Format tipli maşın adı

en: Label setting machine name
az: Etiket qurma maşınının adı

en: Boolean settings
az: Boolean parametrləri

en: On label
az: Etiketi qoş

en: Off label
az: Etiketi söndür

en: Visually Hidden
az: Vizual olaraq Gizli

en: Change to
az: Dəyişdirmək

en: Region for @title
az: @title üçün region

en: Base field bundle override
az: Əsas sahə paketinin ləğvi

en: Datetime timestamp display format settings
az: Tarix-vaxt damğasının ekran formatı parametrləri

en: Boolean checkbox display format settings
az: Boolean onay qutusu ekran formatı parametrləri

en: Installed themes
az: Quraşdırılmış mövzular

en: The %file exists.
az: %file mövcuddur.

en: The %file is not readable.
az: %file oxunmur

en: The %file is not writable.
az: % faylı yazmaq mümkün deyil.

en: The @file is writable.
az: @file yazıla bilər.

en: The @file is owned by the web server.
az: @file veb serverə məxsusdur.

en: Negate the condition
az: Şərti rədd edin

en: Finalizing configuration synchronization.
az: Konfiqurasiya sinxronizasiyası tamamlanır.

en: Datetime Timestamp
az: Datetime Time Stamp

en: %theme theme installed.
az: %theme teması quraşdırılıb.

en: Base field override
az: Əsas sahənin ləğvi

en: Display prefix and suffix
az: Prefiksi və şəkilçisini göstərin

en: Text (plain)
az: Mətn (sadə)

en: Text (plain, long)
az: Mətn (sadə, uzun)

en: This path does not exist or you do not have permission to link to %path.
az: Bu yol mövcud deyil və ya sizin %path ilə əlaqə yaratmaq icazəniz yoxdur.

en: Install newly added themes
az: Yeni əlavə edilmiş mövzuları quraşdırın

en: Blocks are placed and configured specifically for each theme. The Block layout page opens with the default theme, but you can toggle to other installed themes.
az: Bloklar hər bir mövzu üçün xüsusi olaraq yerləşdirilir və konfiqurasiya edilir. Blok tərtibatı səhifəsi defolt mövzu ilə açılır, lakin siz digər quraşdırılmış mövzulara keçə bilərsiniz.

en: Comment operation links
az: Şərh əməliyyatı bağlantıları

en: The target entity type can not be changed after the comment type has been created.
az: Şərh növü yaradıldıqdan sonra hədəf obyekt növü dəyişdirilə bilməz.

en: Enable the personal contact form by default for new users
az: Yeni istifadəçilər üçün defolt olaraq şəxsi əlaqə formasını aktivləşdirin

en: Add contact form
az: Əlaqə forması əlavə edin

en: Create and manage contact forms.
az: Əlaqə formalarını yaradın və idarə edin.

en: Edit contact form
az: Əlaqə formasını redaktə edin

en: Default form identifier
az: Defolt forma identifikatoru

en: When listing forms, those with lighter (smaller) weights get listed before forms with heavier (larger) weights. Forms with equal weights are sorted alphabetically.
az: Formaları siyahıya salarkən, çəkisi daha yüngül (kiçik) olanlar daha ağır (böyük) çəkisi olan formalardan əvvəl siyahıya alınır. Bərabər çəkiyə malik formalar əlifba sırası ilə sıralanır.

en: Make this the default form
az: Bunu standart forma edin

en: Contact form %label has been updated.
az: Əlaqə forması %label yeniləndi.

en: Contact form %label has been added.
az: Əlaqə forması %label əlavə edildi.

en: Send yourself a copy
az: Özünüzə bir nüsxə göndərin

en: %sender-name (@sender-from) sent an email regarding %contact_form.
az: %sender-name (@sender-from) %contact_form ilə bağlı e-məktub göndərdi.

en: The ID of the associated form.
az: Əlaqədar formanın ID-si

en: Users may translate this field
az: İstifadəçilər bu sahəni tərcümə edə bilərlər

en: Content translation field settings
az: Məzmun tərcümə sahəsinin parametrləri

en: Field properties for which to synchronize translations
az: Tərcümələri sinxronlaşdırmaq üçün sahə xüsusiyyətləri

en: Field column for which to synchronize translations
az: Tərcümələri sinxronlaşdırmaq üçün sahə sütunu

en: Contextual links for an area on a page are displayed using a contextual links button. There are two ways to make the contextual links button visible:
az: Səhifədəki sahə üçün kontekstual bağlantılar kontekstli keçidlər düyməsindən istifadə etməklə göstərilir. Kontekstli bağlantılar düyməsini görünən etmək üçün iki yol var:

en: Once the contextual links button for the area of interest is visible, click the button to display the links.
az: Maraq sahəsi üçün kontekstli bağlantılar düyməsi göründükdən sonra keçidləri göstərmək üçün düyməni basın.

en: The relative date value entered is invalid.
az: Daxil edilmiş nisbi tarix dəyəri yanlışdır.

en: Add new field: you need to provide a machine name for the field.
az: Yeni sahə əlavə edin: sahə üçün maşın adı təqdim etməlisiniz.

en: Allowed types: @extensions.
az: İcazə verilən növlər: @extensions.

en: 
            <p>You can align images, videos, blockquotes and so on to the left, right or center. Examples:</p>
            <ul>
              <li>Align an image to the left: <code>&lt;img src="" data-align="left" /&gt;</code></li>
              <li>Align an image to the center: <code>&lt;img src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
              <li>Align an image to the right: <code>&lt;img src="" data-align="right" /&gt;</code></li>
              <li>… and you can apply this to other elements as well: <code>&lt;video src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
            </ul>
az: 
            <p>Siz şəkilləri, videoları, blok dırnaqları və sairəni sola, sağa və ya mərkəzə uyğunlaşdıra bilərsiniz. Nümunələr:</p> <ul> <li>Şəkili sola düzün: <code>&lt;img src="" data-align="left" /&gt;</code></li> <li> Şəkli mərkəzə uyğunlaşdırın: <code>&lt;img src="" data-align="center" /&gt;</code></li> <li>Şəkli sağa düzün: <code>&lt; img src="" data-align="right" /&gt;</code></li> <li>… və siz bunu digər elementlərə də tətbiq edə bilərsiniz: <code>&lt;video src="" data- align="center" /&gt;</code></li> </ul>

en: Align images
az: Şəkilləri hizalayın

en: Uses a <code>data-align</code> attribute on <code>&lt;img&gt;</code> tags to align images.
az: Şəkilləri uyğunlaşdırmaq üçün <code>&lt;img&gt;</code> teqlərində <code>data-align</code> atributundan istifadə edir.

en: 
            <p>You can caption images, videos, blockquotes, and so on. Examples:</p>
            <ul>
                <li><code>&lt;img src="" data-caption="This is a caption" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;video src="" data-caption="The Drupal Dance" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;blockquote data-caption="Dries Buytaert"&gt;Drupal is awesome!&lt;/blockquote&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;code data-caption="Hello world in JavaScript."&gt;alert("Hello world!");&lt;/code&gt;</code></li>
            </ul>
az: 
            <p>Siz şəkillər, videolar, blok dırnaqlar və s. başlıqlar yaza bilərsiniz. Nümunələr:</p> <ul> <li> img src="" data-caption="Bu başlıqdır"</li> <li> video src="" data-caption="The Drupal Dance"  </li> <li> blockquote data-caption="Dries Buytaert" Drupal möhtəşəmdir!  </li> <li> code data-caption="JavaScript-də salam dünya. alert("Salam dünya!"); </li></ul>

en: Caption images
az: Başlıq şəkilləri

en: Uses a <code>data-caption</code> attribute on <code>&lt;img&gt;</code> tags to caption images.
az: Başlıq şəkilləri üçün <code>&lt;img&gt;</code> teqlərində <code>data-caption</code> atributundan istifadə edir.

en: Whether a new revision should be created by default
az: Yeni versiyanın standart olaraq yaradılıb-yaratılmaması

en: Default value callback
az: Defolt dəyər geri çağırış

en: URI as link display format settings
az: URI link ekran formatı parametrləri kimi

en: Timestamp ago display format settings
az: Vaxt möhürü əvvəlki format parametrlərini göstərin

en: Link to URI
az: URI ilə əlaqə

en: Field storage
az: Sahə anbarı

en: %field settings for %bundle
az: %bundle üçün %field parametrləri

en: Muted
az: Səssiz

en: Broken/Missing
az: Sınıq / İtkin

[ctx: Validation]
en: Entity Reference reference access
az: Varlıq Referansı istinad girişi

en: You do not have access to the referenced entity (%type: %id).
az: Sizin istinad edilən obyektə girişiniz yoxdur (%type: %id).

en: @label ID
az: @label ID-si

[ctx: Validation]
en: Email
az: E-poçt

en: Comments are responses to content.
az: Şərhlər məzmuna cavablardır.

en: Filename: %name
az: Fayl adı: %name

en: Recipient username
az: Alıcı istifadəçi adı

en: You can align images (<code>data-align="center"</code>), but also videos, blockquotes, and so on.
az: Siz şəkilləri (<code>data-align="center"</code>) uyğunlaşdıra bilərsiniz, həmçinin videoları, blok dırnaqları və s.

en: You can caption images (<code>data-caption="Text"</code>), but also videos, blockquotes, and so on.
az: Siz şəkillərə (<code>data-caption="Mətn"</code>) başlıq yaza bilərsiniz, həm də videolar, blok dırnaqlar və s.

en: Select a @context value:
az: @context dəyəri seçin:

en: Configuration entity dependencies
az: Konfiqurasiya obyektindən asılılıqlar

en: Content entity dependencies
az: Məzmun varlığından asılılıqlar

en: Enforced configuration dependencies
az: Məcburi konfiqurasiya asılılıqları

en: String (long) settings
az: Simli (uzun) parametrlər

en: URI settings
az: URI parametrləri

en: If more than one application will be sharing this database, a unique table name prefix – such as %prefix – will prevent collisions.
az: Əgər birdən çox proqram bu verilənlər bazasını paylaşacaqsa, %prefix kimi unikal cədvəl adı prefiksi toqquşmaların qarşısını alacaq.

en: contextual links button
az: kontekstli bağlantılar düyməsi

en: Database storage size
az: Verilənlər bazası saxlama ölçüsü

en: Text with text format
az: Mətn formatı ilə mətn

en: Field widgets
az: Sahə vidjetləri

en: Field widget
az: Sahə vidjeti

en: Widget type machine name
az: Vidjet tipli maşın adı

en: Textarea display format settings
az: Textarea ekran formatı parametrləri

en: Email field display format settings
az: E-poçt sahəsinin ekran formatı parametrləri

en: Link to the entity
az: Varlıq ilə əlaqə

en: Synchronizing extensions: @op @name.
az: Uzatmaların sinxronizasiyası: @op @name.

en: Link to the @entity_label
az: @entity_label ilə əlaqə saxlayın

en: Linked to the @entity_label
az: @entity_label ilə əlaqələndirilib

en: Simple page
az: Sadə səhifə

en: Page with blocks
az: Blokları olan səhifə

en: Jump to the first comment.
az: İlk şərhə keçin.

en: Jump to the first new comment.
az: İlk yeni şərhə keçin.

en: Share your thoughts and opinions.
az: Fikir və rəylərinizi paylaşın.

en: Content translation content settings
az: Məzmun tərcüməsi məzmun parametrləri

en: Content translation enabled
az: Məzmun tərcüməsi aktivdir

en: Default date type
az: Defolt tarix növü

en: Default date value
az: Defolt tarix dəyəri

en: Persist field storage with no fields
az: Sahəsi olmayan davamlı sahə yaddaşı

en: Re-use an existing field
az: Mövcud sahəni yenidən istifadə edin

en: Provides a filter plugin that is in use in the following filter formats: %formats
az: Aşağıdakı filtr formatlarında istifadə olunan filtr plaginini təmin edir: %formats

en: Number integer display format settings
az: Nömrə tam ekran formatı parametrləri

en: Static menu link overrides
az: Statik menyu bağlantısı ləğv edilir

en: Entities exist of type %entity_type and %bundle_label %bundle. These entities need to be deleted before importing.
az: %entity_type və %bundle_label %bundle tipli obyektlər mövcuddur. Bu obyektlər idxaldan əvvəl silinməlidir.

[ctx: Plural]
en: Disabled
az: Söndürülüb

en: The language code of the language the comment is written in.
az: Şərhin yazıldığı dilin dil kodu.

en: The message language code.
az: Mesaj dili kodu.

en: The source language from which this translation was created.
az: Bu tərcümənin yaradıldığı mənbə dili.

en: Translation outdated
az: Tərcümə köhnəlib

en: Translation author
az: Tərcümə müəllifi

en: The author of this translation.
az: Bu tərcümənin müəllifi.

en: A boolean indicating whether the translation is visible to non-translators.
az: Tərcümənin tərcüməçi olmayanlara görünüb-görünmədiyini göstərən boolean.

en: Translation created time
az: Tərcümə yaratma vaxtı

en: The Unix timestamp when the translation was created.
az: Tərcümə yaradıldığı zaman Unix vaxt damğası.

en: Translation changed time
az: Tərcümə vaxtı dəyişdi

en: The Unix timestamp when the translation was most recently saved.
az: Tərcümənin ən son saxlandığı Unix vaxt damğası.

en: Alternative text is required.<br />(Only in rare cases should this be left empty. To create empty alternative text, enter <code>""</code> — two double quotes without any content).
az: Alternativ mətn tələb olunur.<br />(Yalnız nadir hallarda bu boş buraxılmalıdır. Boş alternativ mətn yaratmaq üçün <code>""</code> — məzmunsuz iki qoşa dırnaq işarəsi daxil edin).

en: Entities and entity types
az: Entitilər və qurum növləri

en: Entity sub-types
az: Varlıq alt növləri

en: Some content entity types are further grouped into sub-types (for example, you could have article and page content types within the main site content entity type, and tag and category vocabularies within the taxonomy term entity type); other entity types, such as user accounts, do not have sub-types. Programmers use the term <em>bundle</em> for entity sub-types.
az: Bəzi məzmun obyekti növləri daha sonra alt növlərə qruplaşdırılır (məsələn, əsas sayt məzmun obyekti növü daxilində məqalə və səhifə məzmun növləri, taksonomiya termini obyekt növü daxilində etiket və kateqoriya lüğətləri ola bilər); istifadəçi hesabları kimi digər obyekt növlərinin alt növləri yoxdur. Proqramçılar obyekt alt növləri üçün <em>paket</em> terminindən istifadə edirlər.

en: Fields and field types
az: Sahələr və sahə növləri

en: Content entity types and sub-types store most of their text, file, and other information in <em>fields</em>. Fields are grouped by <em>field type</em>; field types define what type of data can be stored in that field, such as text, images, or taxonomy term references.
az: Məzmun obyektinin növləri və alt növləri mətnin, faylın və digər məlumatların əksəriyyətini <em>sahələrdə</em> saxlayır. Sahələr <em>sahə növünə</em> görə qruplaşdırılıb; sahə növləri mətn, şəkillər və ya taksonomiya termini istinadları kimi həmin sahədə hansı növ məlumatların saxlanıla biləcəyini müəyyən edir.

en: Formatters and view modes
az: Formatçılar və baxış rejimləri

en: Content entity types and sub-types can have one or more <em>view modes</em>, used for displaying the entity items. For instance, a content item could be viewed in full content mode on its own page, teaser mode in a list, or RSS mode in a feed. In each view mode, each field can be hidden or displayed, and if it is displayed, you can choose and configure the <em>formatter</em> that is used to display the field. For instance, a long text field can be displayed trimmed or full-length, and taxonomy term reference fields can be displayed in plain text or linked to the taxonomy term page.
az: Məzmun obyekti növləri və alt növlərində obyekt elementlərini göstərmək üçün istifadə olunan bir və ya daha çox <em>görüntü rejimi</em> ola bilər. Məsələn, məzmun elementi öz səhifəsində tam məzmun rejimində, siyahıda tizer rejimində və ya lentdə RSS rejimində baxıla bilər. Hər bir görünüş rejimində hər bir sahə gizlənə və ya göstərilə bilər və o göstərilərsə, siz sahəni göstərmək üçün istifadə olunan <em>formatatoru</em> seçib konfiqurasiya edə bilərsiniz. Məsələn, uzun mətn sahəsi kəsilmiş və ya tam uzunluqda göstərilə bilər və taksonomiya termininə istinad sahələri düz mətndə göstərilə və ya taksonomiya termini səhifəsinə bağlana bilər.

en: Widgets and form modes
az: Vidjetlər və forma rejimləri

en: Content entity types and sub-types can have one or more <em>form modes</em>, used for editing. For instance, a content item could be edited in a compact format with only some fields editable, or a full format that allows all fields to be edited. In each form mode, each field can be hidden or displayed, and if it is displayed, you can choose and configure the <em>widget</em> that is used to edit the field. For instance, a taxonomy term reference field can be edited using a select list, radio buttons, or an autocomplete widget.
az: Məzmun obyekti növləri və alt növlərində redaktə üçün istifadə olunan bir və ya daha çox <em>forma rejimi</em> ola bilər. Məsələn, məzmun elementi yalnız bəzi sahələri redaktə edilə bilən kompakt formatda və ya bütün sahələri redaktə etməyə imkan verən tam formatda redaktə edilə bilər. Hər forma rejimində hər bir sahə gizlədilə və ya göstərilə bilər və o göstərilərsə, siz sahəni redaktə etmək üçün istifadə olunan <em>widgeti</em> seçib konfiqurasiya edə bilərsiniz. Məsələn, taksonomiya termininin istinad sahəsi seçilmiş siyahı, radio düymələri və ya avtomatik tamamlama vidceti ilə redaktə edilə bilər.

en: Enabling field types, widgets, and formatters
az: Sahə növlərini, vidjetləri və formatlayıcıları aktivləşdirir

en: Creating a field
az: Sahənin yaradılması

en: On the <em>Manage fields</em> page for your entity type or sub-type, you can add, configure, and delete fields for that entity type or sub-type. Each field has a <em>machine name</em>, which is used internally to identify the field and must be unique across an entity type; once a field is created, you cannot change the machine name. Most fields have two types of settings. The field-level settings depend on the field type, and affect how the data in the field is stored. Once they are set, they can no longer be changed; examples include how many data values are allowed for the field and where files are stored. The sub-type-level settings are specific to each entity sub-type the field is used on, and they can be changed later; examples include the field label, help text, default value, and whether the field is required or not. You can return to these settings by choosing the <em>Edit</em> link for the field from the <em>Manage fields</em> page.
az: Entiti tipiniz və ya alt növünüz üçün <em>Sahələri idarə edin</em> səhifəsində siz həmin obyekt növü və ya alt növ üçün sahələr əlavə edə, konfiqurasiya edə və silə bilərsiniz. Hər bir sahənin <em>maşın adı</em> var, o, sahəni müəyyən etmək üçün daxildə istifadə olunur və obyekt növü üzrə unikal olmalıdır; sahə yaradıldıqdan sonra maşının adını dəyişə bilməzsiniz. Əksər sahələrdə iki növ parametr var. Sahə səviyyəsindəki parametrlər sahənin növündən asılıdır və sahədəki məlumatların necə saxlanmasına təsir göstərir. Onlar təyin edildikdən sonra artıq dəyişdirilə bilməz; nümunələr sahə üçün nə qədər məlumat dəyərinə icazə verildiyini və faylların harada saxlandığını ehtiva edir. Alt tip səviyyəli parametrlər sahənin istifadə olunduğu hər bir obyekt alt növünə xasdır və onlar daha sonra dəyişdirilə bilər; misallara sahə etiketi, yardım mətni, standart dəyər və sahənin tələb olunub-olunmaması daxildir. Siz <em>Sahələri idarə edin</em> səhifəsindən sahə üçün <em>Redaktə</em> keçidini seçməklə bu parametrlərə qayıda bilərsiniz.

en: Re-using fields
az: Sahələrin təkrar istifadəsi

en: Configuring field editing
az: Sahənin redaktəsinin konfiqurasiyası

en: On the <em>Manage form display</em> page of your entity type or sub-type, you can configure how the field data is edited by default and in each form mode. If your entity type has multiple form modes (on most sites, most entities do not), you can toggle between the form modes at the top of the page, and you can toggle whether each form mode uses the default settings or custom settings in the <em>Custom display settings</em> section. For each field in each form mode, you can select the widget to use for editing; some widgets have additional configuration options, such as the size for a text field, and these can be edited using the Edit button (which looks like a wheel). You can also change the order of the fields on the form. You can exclude a field from a form by choosing <em>Hidden</em> from the widget drop-down list, or by dragging it into the <em>Disabled</em> section.
az: Entiti tipinizin və ya alt növünüzün <em>Forma ekranını idarə edin</em> səhifəsində siz standart olaraq və hər forma rejimində sahə məlumatlarının necə redaktə olunacağını konfiqurasiya edə bilərsiniz. Entiti tipinizdə bir neçə forma rejimi varsa (əksər saytlarda, əksər qurumlarda yoxdur), siz səhifənin yuxarısındakı forma rejimləri arasında keçid edə bilərsiniz və hər bir forma rejiminin standart parametrlərdən və ya xüsusi parametrlərdən istifadə edib-etmədiyini dəyişə bilərsiniz. <em>Fərdi ekran parametrləri</em> bölməsi. Hər forma rejimində hər sahə üçün redaktə üçün istifadə ediləcək vidceti seçə bilərsiniz; bəzi vidcetlərdə mətn sahəsinin ölçüsü kimi əlavə konfiqurasiya seçimləri var və bunlar Redaktə düyməsini istifadə edərək redaktə edilə bilər (bu, təkər kimi görünür). Siz həmçinin formada sahələrin sırasını dəyişə bilərsiniz. Siz widget açılan siyahısından <em>Gizli</em> seçimini etməklə və ya onu <em>Əlillər</em> bölməsinə çəkməklə sahəni formadan xaric edə bilərsiniz.

en: Configuring field display
az: Sahə ekranının konfiqurasiyası

en: On the <em>Manage display</em> page of your entity type or sub-type, you can configure how each field is displayed by default and in each view mode. If your entity type has multiple view modes, you can toggle between the view modes at the top of the page, and you can toggle whether each view mode uses the default settings or custom settings in the <em>Custom display settings</em> section. For each field in each view mode, you can choose whether and how to display the label of the field from the <em>Label</em> drop-down list. You can also select the formatter to use for display; some formatters have configuration options, which you can edit using the Edit button (which looks like a wheel). You can also change the display order of fields. You can exclude a field from a specific view mode by choosing <em>Hidden</em> from the formatter drop-down list, or by dragging it into the <em>Disabled</em> section.
az: Entiti tipinizin və ya alt növünüzün <em>Ekranı idarə et</em> səhifəsində siz hər bir sahənin defolt olaraq və hər bir baxış rejimində necə göstəriləcəyini konfiqurasiya edə bilərsiniz. Entiti tipinizin birdən çox baxış rejimi varsa, siz səhifənin yuxarısındakı baxış rejimləri arasında keçid edə bilərsiniz və hər bir baxış rejiminin defolt parametrlərdən və ya fərdi parametrlərdən istifadə edib-etməməsini <em>Fərdi displey parametrləri</em> bölməsində dəyişə bilərsiniz. bölmə. Hər bir görünüş rejimində hər sahə üçün <em>Etiket</em> açılan siyahıdan sahənin etiketinin göstərilib-göstərilməməsini və necə göstəriləcəyini seçə bilərsiniz. Siz həmçinin ekran üçün istifadə etmək üçün formatlayıcı seçə bilərsiniz; bəzi formatlayıcıların konfiqurasiya seçimləri var, siz onları Redaktə et düyməsini (təkər kimi görünür) istifadə edərək redaktə edə bilərsiniz. Siz həmçinin sahələrin göstərilməsi qaydasını dəyişə bilərsiniz. Siz formatlayıcının açılan siyahısından <em>Gizli</em> seçimini etməklə və ya onu <em>Əlil</em> bölməsinə çəkməklə sahəni xüsusi baxış rejimindən xaric edə bilərsiniz.

en: Configuring view and form modes
az: Görünüş və forma rejimlərinin konfiqurasiyası

en: Listing fields
az: Siyahı sahələri

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
az: Şəkillər tam olaraq <strong>@size</strong> piksel olmalıdır.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
az: Şəkillər <strong>@min</strong> pikseldən böyük olmalıdır. <strong>@max</strong> pikseldən böyük şəkillərin ölçüsü dəyişdiriləcək.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
az: Şəkillər <strong>@min</strong> pikseldən böyük olmalıdır.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
az: <strong>@max</strong> pikseldən böyük şəkillərin ölçüsü dəyişdiriləcək.

en: Define how text is handled by combining filters into text formats.
az: Filtrləri mətn formatlarına birləşdirərək mətnin necə idarə olunduğunu müəyyənləşdirin.

en: Active menu trail
az: Aktiv menyu izi

en: Configuration updates
az: Konfiqurasiya yeniləmələri

en: The listed configuration will be updated.
az: Siyahıda göstərilən konfiqurasiya yenilənəcək.

en: An entity field containing a password value.
az: Parol dəyərini ehtiva edən obyekt sahəsi.

en: An autocomplete text field with tagging support.
az: Etiketləmə dəstəyi ilə avtomatik tamamlama mətn sahəsi.

en: Block Content revision is a history of changes to block content.
az: Məzmunun bloklanması məzmunun bloklanmasına edilən dəyişikliklərin tarixçəsidir.

en: Field, widget, and formatter information
az: Sahə, vidcet və formatlayıcı məlumatı

en: Provided by modules
az: Modullar tərəfindən təmin edilir

en: Provided by Drupal core
az: Drupal nüvəsi tərəfindən təmin edilmişdir

en: As mentioned previously, some field types, widgets, and formatters are provided by Drupal core. Here are some notes on how to use some of these:
az: Daha əvvəl qeyd edildiyi kimi, bəzi sahə növləri, vidjetlər və formatlayıcılar Drupal nüvəsi tərəfindən təmin edilir. Bunlardan bəzilərinin necə istifadə olunacağına dair bəzi qeydlər:

en: <strong>Number fields</strong>: When you add a number field you can choose from three types: <em>decimal</em>, <em>float</em>, and <em>integer</em>. The <em>decimal</em> number field type allows users to enter exact decimal values, with fixed numbers of decimal places. The <em>float</em> number field type allows users to enter approximate decimal values. The <em>integer</em> number field type allows users to enter whole numbers, such as years (for example, 2012) or values (for example, 1, 2, 5, 305). It does not allow decimals.
az: <strong>Nömrə sahələri</strong>: Rəqəm sahəsi əlavə etdiyiniz zaman üç növdən birini seçə bilərsiniz: <em>ondalıq</em>, <em>float</em> və <em>tam</em> . <em>ondalıq</em> nömrə sahəsi növü istifadəçilərə sabit nömrələrlə onluq dəyərləri daxil etməyə imkan verir. <em>float</em> nömrə sahəsi növü istifadəçilərə təxmini onluq dəyərlər daxil etməyə imkan verir. <em>tam ədəd</em> ədəd sahəsi növü istifadəçilərə illər (məsələn, 2012) və ya dəyərlər (məsələn, 1, 2, 5, 305) kimi tam ədədləri daxil etməyə imkan verir. Ondalıklara icazə vermir.

en: @title [%language translation]
az: @title [%language tərcüməsi]

en: Entity reference field storage settings
az: Obyekt istinadı sahəsinin tutumunun parametrləri

en: Entity reference field settings
az: Varlıq istinad sahəsinin parametrləri

en: Entity reference selection plugin settings
az: Varlıq istinad seçimi plagin parametrləri

en: Display in native language
az: Ana dilində göstərin

en: HTTP cookies
az: HTTP kukiləri

en: HTTP headers
az: HTTP başlıqları

en: Is super user
az: Super istifadəçidir

en: Query arguments
az: Sorğu arqumentləri

en: Request format
az: Sorğu formatı

en: A flag indicating whether this is the default translation.
az: Bunun defolt tərcümə olub-olmadığını göstərən bayraq.

en: Field settings (@on_label / @off_label)
az: Sahə parametrləri (@on_label / @off_label)

en: Displayed in native language
az: Ana dilində göstərilir

en: Hide lower priority columns
az: Aşağı prioritet sütunları gizlədin

en: Submitted by @username on @datetime
az: @datetime tarixində @username tərəfindən təqdim edilmişdir

en: Account's permissions
az: Hesabın icazələri

en: The hashed password
az: Haşlanmış parol

en: Existing password
az: Mövcud parol

en: Display the author name.
az: Müəllif adını göstərin.

en: Are you sure you want to create a new %name @type?
az: Yeni %name @type yaratmaq istədiyinizə əminsiniz?

en: Using the personal contact form
az: Şəxsi əlaqə formasından istifadə etməklə

en: Site visitors can email registered users on your site by using the personal contact form, without knowing or learning the email address of the recipient. When a site visitor is viewing a user profile, the viewer will see a <em>Contact</em> tab or link, which leads to the personal contact form. The personal contact link is not shown when you are viewing your own profile, and users must have both <em>View user information</em> (to see user profiles) and <em>Use users' personal contact forms</em> permission to see the link. The user whose profile is being viewed must also have their personal contact form enabled (this is a user account setting); viewers with <em>Administer users</em> permission can bypass this setting.
az: Sayt ziyarətçiləri, alıcının e-poçt ünvanını bilmədən və ya öyrənmədən şəxsi əlaqə formasından istifadə edərək saytınızda qeydiyyatdan keçmiş istifadəçilərə e-poçt göndərə bilərlər. Sayt ziyarətçisi istifadəçi profilinə baxarkən, izləyici şəxsi əlaqə formasına aparan <em>Əlaqə</em> nişanı və ya keçidini görəcək. Siz öz profilinizə baxarkən şəxsi əlaqə linki göstərilmir və istifadəçilər həm <em>İstifadəçi məlumatlarına baxmaq</em> (istifadəçi profillərinə baxmaq üçün) və həm də <em>İstifadəçilərin şəxsi əlaqə formalarından istifadə etmə</em>-yə malik olmalıdırlar. linki görmək icazəsi. Profilinə baxılan istifadəçinin şəxsi əlaqə forması da aktiv olmalıdır (bu, istifadəçi hesabı parametridir); <em>İstifadəçiləri idarə et</em> icazəsi olan izləyicilər bu ayardan yan keçə bilər.

en: Configuring contact forms
az: Əlaqə formalarının konfiqurasiyası

en: Linking to contact forms
az: Əlaqə formalarına keçid

en: Adding content to contact forms
az: Əlaqə formalarına məzmunun əlavə edilməsi

en: @label (Translation is not supported).
az: @label (Tərcümə dəstəklənmir).

en: Configuring form displays
az: Forma ekranlarının konfiqurasiyası

en: Reference fields have several widgets available on the <em>Manage form display</em> page:
az: İstinad sahələrində <em>Forma ekranını idarə edin</em> səhifəsində bir neçə vidcet mövcuddur:

en: The <em>Check boxes/radio buttons</em> widget displays the existing entities for the entity type as check boxes or radio buttons based on the <em>Allowed number of values</em> set for the field.
az: <em>Yoxlama qutuları/radio düymələri</em> vidceti sahə üçün təyin edilmiş <em>İcazə verilən dəyərlərin sayı</em> əsasında obyekt növü üçün mövcud obyektləri qeyd qutuları və ya radio düymələri kimi göstərir.

en: The <em>Select list</em> widget displays the existing entities in a drop-down list or scrolling list box based on the <em>Allowed number of values</em> setting for the field.
az: <em>Siyahı seçin</em> vidceti sahə üçün <em>İcazə verilən dəyərlərin sayı</em> parametrinə əsasən açılan siyahıda və ya sürüşən siyahı qutusunda mövcud obyektləri göstərir.

en: The <em>Autocomplete</em> widget displays text fields in which users can type entity labels based on the <em>Allowed number of values</em>. The widget can be configured to display all entities that contain the typed characters or restricted to those starting with those characters.
az: <em>Avtomatik tamamlama</em> vidceti istifadəçilərin <em>İcazə verilən dəyərlər sayı</em> əsasında obyekt etiketlərini yaza biləcəyi mətn sahələrini göstərir. Vidcet yazılmış simvolları ehtiva edən və ya həmin simvollarla başlayanlarla məhdudlaşdırılan bütün obyektləri göstərmək üçün konfiqurasiya edilə bilər.

en: The <em>Autocomplete (Tags style)</em> widget displays a multi-text field in which users can type in a comma-separated list of entity labels.
az: <em>Avtomatik tamamlama (Teqlər üslubu)</em> vidceti istifadəçilərin obyekt etiketlərinin vergüllə ayrılmış siyahısına daxil edə biləcəyi çoxmətnli sahəni göstərir.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires an Apache server running PHP with mod_php or Nginx with PHP-FPM.
az: Sizin serveriniz faylın yüklənməsinin gedişatını göstərmək iqtidarında deyil. Faylın yüklənməsi prosesi mod_php ilə PHP və ya PHP-FPM ilə Nginx ilə işləyən Apache serverini tələb edir.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php or PHP-FPM and not as FastCGI.
az: Sizin serveriniz faylın yüklənməsinin gedişatını göstərmək iqtidarında deyil. Faylın yüklənməsi prosesi PHP-nin FastCGI kimi deyil, mod_php və ya PHP-FPM ilə işləməsini tələb edir.

en: Display download path
az: Yükləmə yolunu göstərin

en: Display the filemime as icon
az: Filemime-ni ikona kimi göstərin

en: Detect tar
az: Tarı aşkar edin

en: Link this field to the file download URL
az: Bu sahəni fayl endirmə URL ilə əlaqələndirin

en: File link
az: Fayl keçidi

en: Include tar in extension
az: Uzantıya tar əlavə edin

en: If the part of the filename just before the extension is '.tar', include this in the extension output.
az: Əgər fayl adının uzantıdan bir qədər əvvəl olan hissəsi '.tar'dırsa, bunu genişləndirmə çıxışına daxil edin.

en: Display the file download URI
az: Fayl yükləmə URI-ni göstərin

en: Display an icon
az: Simge göstərin

en: The icon is representing the file type, instead of the MIME text (such as "image/jpeg")
az: İşarə MIME mətni əvəzinə fayl növünü təmsil edir (məsələn, "şəkil/jpeg")

en: Using text fields with text formats
az: Mətn formatları ilə mətn sahələrindən istifadə

en: Text fields that allow text formats are those with "formatted" in the description. These are <em>Text (formatted, long, with summary)</em>, <em>Text (formatted)</em>, and <em>Text (formatted, long)</em>. You cannot change the type of field once a field has been created.
az: Mətn formatlarına icazə verən mətn sahələri təsvirdə "formatlaşdırılmış" olanlardır. Bunlar <em>Mətn (formatlanmış, uzun, xülasə ilə)</em>, <em>Mətn (formatlaşdırılmış)</em> və <em>Mətn (formatlaşdırılmış, uzun)</em>. Sahə yaradıldıqdan sonra sahənin növünü dəyişə bilməzsiniz.

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
az: @type %title %revision-date tarixindən düzəlişə qaytarıldı.

en: Speeding up your site
az: Saytınızı sürətləndirir

en: Contains US ASCII characters only
az: Yalnız ABŞ ASCII simvollarını ehtiva edir

en: Checkout complete! Thank you for your purchase.
az: Yoxlama tamamlandı! Satın aldığınız üçün təşəkkür edirik.

en: Resolving missing content
az: Çatışmayan məzmunun həlli

en: The following @entity-type translations will be deleted:
az: Aşağıdakı @entity-type tipli tərcümələr silinəcək:

en: Delete @language translation
az: @language tərcüməsini silin

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
az: @entity-type %label @language tərcüməsi silindi.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
az: @entity-type % etiketinin @dil tərcüməsini silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: The core.extension configuration does not exist.
az: core.extension konfiqurasiyası mövcud deyil.

en: Unable to install the %module module since it does not exist.
az: %module modulu olmadığı üçün onu quraşdırmaq mümkün deyil.

en: Unable to uninstall the %module module since the %dependent_module module is installed.
az: %dependent_module modulu quraşdırıldığından %modul modulunu silmək mümkün deyil.

en: Unable to install the %theme theme since it does not exist.
az: Mövcud olmadığı üçün %theme temasını quraşdırmaq mümkün deyil.

en: Unable to install the %theme theme since it requires the %required_theme theme.
az: %required_theme temasını tələb etdiyi üçün %tema temasını quraşdırmaq mümkün deyil.

en: Unable to uninstall the %theme theme since the %dependent_theme theme is installed.
az: %dependent_theme teması quraşdırıldığından %tema temasını silmək mümkün deyil.

en: Configuration %name depends on the %owner module that will not be installed after import.
az: Konfiqurasiya %name idxaldan sonra quraşdırılmayacaq %sahibi modulundan asılıdır.

en: Configuration %name depends on the %owner theme that will not be installed after import.
az: Konfiqurasiya %name idxaldan sonra quraşdırılmayacaq %owner mövzusundan asılıdır.

en: Configuration %name depends on the %owner extension that will not be installed after import.
az: Konfiqurasiya %name idxaldan sonra quraşdırılmayacaq %owner genişləndirməsindən asılıdır.

en: Interface text
az: İnterfeys mətni

en: Order of language detection methods for interface text. If a translation of interface text is available in the detected language, it will be displayed.
az: İnterfeys mətni üçün dil aşkarlama üsullarının sırası. Əgər aşkar edilmiş dildə interfeys mətninin tərcüməsi mövcuddursa, o, göstəriləcək.

en: Inaccessible
az: Əlçatmaz

[ctx: Validation]
en: NotNull
az: Null deyil

en: Empty block library behavior
az: Boş blok kitabxana davranışı

en: Provides a link to add a new block.
az: Yeni blok əlavə etmək üçün keçid təmin edir.

en: Books have a hierarchical structure, called a <em>book outline</em>. Each book outline can have nested pages up to nine levels deep. Multiple content types can be configured to behave as a book outline. From the content edit form, it is possible to add a page to a book outline or create a new book.
az: Kitablar <em>kitab kontur</em> adlanan iyerarxik quruluşa malikdir. Hər bir kitab konturunda doqquz səviyyəyə qədər dərinlikdə səhifələr ola bilər. Bir çox məzmun növləri kitab konturları kimi davranmaq üçün konfiqurasiya edilə bilər. Məzmun redaktə formasından kitab konturuna səhifə əlavə etmək və ya yeni kitab yaratmaq mümkündür.

en: Configuring content types for books
az: Kitablar üçün məzmun növlərinin konfiqurasiyası

en: Content type for the <em>Add child page</em> link
az: <em>Uşaq səhifə əlavə et</em> linki üçün məzmun növü

en: The configuration cannot be imported because it failed validation for the following reasons:
az: Konfiqurasiya idxal edilə bilməz, çünki aşağıdakı səbəblərə görə doğrulama uğursuz oldu:

en: Link to translate @entity_type_label
az: @entity_type_label -i tərcümə etmək üçün keçid

en: Provide a translation link to the @entity_type_label.
az: @entity_type_label üçün tərcümə linki təqdim edin.

en: Timestamp display format settings
az: Vaxt möhürü ekran formatı parametrləri

en: Future format
az: Gələcək format

en: Past format
az: Keçmiş format

en: @requirements_message (Currently using @item version @version)
az: @requirements_message (Hazırda @element versiyası @version istifadə olunur)

en: 0 seconds
az: 0 saniyə

en: The validation failed because the value conflicts with the value in %field_name, which you cannot access.
az: Doğrulama uğursuz oldu, çünki dəyər %field_name daxilində daxil ola bilməyəcəyiniz dəyərlə ziddiyyət təşkil edir.

en: The @module module is required
az: @module modulu tələb olunur

en: Use <em>@interval</em> where you want the formatted interval text to appear.
az: Formatlanmış interval mətninin görünməsini istədiyiniz yerdə <em>@interval</em> istifadə edin.

en: How many time interval units should be shown in the formatted output.
az: Formatlanmış çıxışda neçə vaxt intervalı vahidi göstərilməlidir.

en: Future date: %display
az: Gələcək tarix: %display

en: Past date: %display
az: Keçmiş tarix: %display

en: - Default site/user time zone -
az: - Defolt sayt/istifadəçi saat qurşağı -

en: Date format: @date_format
az: Tarix formatı: @date_format

en: Time zone: @timezone
az: Saat qurşağı: @timezone

en: Revision translation affected
az: Təfərrüat tərcüməsi təsirləndi

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
az: Tərcümənin son redaktəsinin cari versiyaya aid olub olmadığını göstərir.

en: To uninstall Book, delete all content that is part of a book
az: o Kitabı silmək, kitabın bir hissəsi olan bütün məzmunu silmək

en: To uninstall Book, delete all content that has the Book content type
az: Kitabı silmək üçün Kitab məzmun növü olan bütün məzmunu silin

en: Configuration archive
az: Konfiqurasiya arxivi

en: Your configuration files were successfully uploaded and are ready for import.
az: Konfiqurasiya fayllarınız uğurla yükləndi və idxala hazırdır.

en: Time zone override
az: Saat qurşağının ləğvi

en: Datetime custom display format settings
az: Datetime xüsusi ekran formatı parametrləri

en: Datetime time ago display format settings
az: Datetime time əvvəl format parametrlərini göstərin

en: The time zone selected here will always be used
az: Burada seçilmiş vaxt qurşağı həmişə istifadə olunacaq

[ctx: Validation]
en: File URI
az: Fayl URI

en: Plural variants
az: Cəm variantları

en: Place block <span class="visually-hidden">in the %region region</span>
az: Blok <span class="visually-hidden">%region bölgəsində</span> yerləşdirin

en: No blocks available.
az: Əlçatan blok yoxdur.

en: Exporting the full configuration
az: Tam konfiqurasiya ixrac edilir

en: Importing a full configuration
az: Tam konfiqurasiya idxal edilir

en: Exporting a single configuration item
az: Tək konfiqurasiya elementinin ixracı

en: Importing a single configuration item
az: Tək konfiqurasiya elementinin idxalı

en: Configuration synchronization
az: Konfiqurasiya sinxronizasiyası

en: Import and export your configuration.
az: Konfiqurasiyanızı idxal və ixrac edin.

en: The callback URL is not local and not trusted: !url
az: Geri çağırış URL-i yerli deyil və etibarlı deyil: !url

en: CustomMessage: !customMessage
az: Xüsusi mesaj: !customMessage

en: Container cannot be saved to cache.
az: Konteyneri keşdə saxlamaq mümkün deyil.

en: The database server version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
az: Verilənlər bazası serverinin %version versiyası tələb olunan minimum %minimum_version versiyasından azdır.

en: A value must be selected for %part.
az: %part üçün dəyər seçilməlidir.

en: @title (value @number)
az: @title (qiymət @number)

en: Primary admin actions
az: Əsas admin hərəkətləri

en: Shown tabs
az: Göstərilən tablar

en: Select tabs being shown in the block
az: Blokda göstərilən nişanları seçin

en: Show primary tabs
az: Əsas tabları göstərin

en: Show secondary tabs
az: İkinci tabları göstərin

en: The blocked IP address.
az: Bloklanmış IP ünvanı.

en: Generating accessible content
az: Əlçatan məzmunun yaradılması

en: The time that the comment was created, as a Unix timestamp.
az: Şərhin Unix vaxt damğası kimi yaradıldığı vaxt.

en: The time that the comment was edited by its author, as a Unix timestamp.
az: Şərhin müəllifi tərəfindən Unix vaxt damğası kimi redaktə olunduğu vaxt.

en: The module that implements the field type.
az: Sahə tipini həyata keçirən modul.

en: The entity bundle.
az: Varlıq paketi.

en: The original machine name of the view mode.
az: Baxış rejiminin orijinal maşın adı.

en: The view mode ID.
az: Baxış rejimi identifikatoru.

en: Core (Experimental)
az: Nüvə (Eksperimental)

en: The installer requires that you create a translations directory as part of the installation process. Create the directory %translations_directory . More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.
az: Quraşdırıcı quraşdırma prosesinin bir hissəsi kimi tərcümələr kataloqu yaratmağınızı tələb edir. %translations_directory qovluğunu yaradın. Drupal-ın quraşdırılması ilə bağlı ətraflı məlumat <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a> saytında mövcuddur.

en: The installer requires read permissions to %translations_directory at all times. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
az: Quraşdırıcı hər zaman %translations_directory üçün oxumaq icazələrini tələb edir. <a href=":handbook_url">webhosting problemləri</a> sənədləşmə bölməsi bu və digər mövzular üzrə yardım təklif edir.

en: The installer requires write permissions to %translations_directory during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
az: Quraşdırıcı quraşdırma prosesi zamanı %translations_directory üçün yazma icazələrini tələb edir. <a href=":handbook_url">webhosting problemləri</a> sənədləşmə bölməsi bu və digər mövzular üzrə yardım təklif edir.

en: The installer requires to contact the translation server to download a translation file. Check your internet connection and verify that your website can reach the translation server at <a href=":server_url">@server_url</a>.
az: Quraşdırıcı tərcümə faylını yükləmək üçün tərcümə serveri ilə əlaqə saxlamağı tələb edir. İnternet bağlantınızı yoxlayın və vebsaytınızın <a href=":server_url">@server_url</a> ünvanındakı tərcümə serverinə daxil ola biləcəyini yoxlayın.

en: The %language translation file is not available at the translation server. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
az: %language tərcümə faylı tərcümə serverində mövcud deyil. <a href=":url">Fərqli dil seçin</a> və ya ingilis dilini seçin və vebsaytınızı daha sonra tərcümə edin.

en: The %language translation file could not be downloaded. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
az: %language tərcümə faylı endirilə bilmədi. <a href=":url">Fərqli dil seçin</a> və ya ingilis dilini seçin və vebsaytınızı daha sonra tərcümə edin.

en: The @drupal installer requires that you create a %file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.
az: @drupal quraşdırıcısı quraşdırma prosesinin bir hissəsi kimi %file yaratmağınızı tələb edir. %default_file faylını %file -ə kopyalayın. Drupal-ın quraşdırılması ilə bağlı ətraflı məlumat <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a> saytında mövcuddur.

en: @drupal requires read permissions to %file at all times. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
az: @drupal hər zaman %fayl üçün oxumaq icazəsi tələb edir. <a href=":handbook_url">webhosting problemləri</a> sənədləşmə bölməsi bu və digər mövzular üzrə yardım təklif edir.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
az: @drupal quraşdırıcı quraşdırma prosesi zamanı %file üçün yazma icazələrini tələb edir. <a href=":handbook_url">webhosting problemləri</a> sənədləşmə bölməsi bu və digər mövzular üzrə yardım təklif edir.

en: The @drupal installer failed to create a %file file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
az: @drupal quraşdırıcısı düzgün fayl sahibliyi ilə %file faylı yarada bilmədi. Veb serverinizə daxil olun, mövcud %file faylını silin və %default_file faylını %file -ə kopyalayaraq yenisini yaradın. Drupal-ın quraşdırılması ilə bağlı ətraflı məlumat <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a> saytında mövcuddur. <a href=":handbook_url">webhosting problemləri</a> sənədləşmə bölməsi bu və digər mövzular üzrə yardım təklif edir.

en: Check the messages and <a href=":retry">retry</a>, or you may choose to <a href=":cont">continue anyway</a>.
az: Mesajları yoxlayın və <a href=":retry">yenidən cəhd edin</a>, yoxsa <a href=":cont">hər halda davam etməyi</a> seçə bilərsiniz.

en: Check the messages and <a href=":url">try again</a>.
az: Mesajları yoxlayın və <a href=":url">yenidən cəhd edin</a>.

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>/modules</em>. Missing modules: @modules
az: Aşağıdakı modullar tələb olunur, lakin tapılmadı. Onları müvafiq modul alt kataloquna köçürün, məsələn, <em>/modules</em>. Çatışmayan modullar: @modules

en: Updating @module
az: @module yenilənir

en: Entity type mismatch on rename. @old_type not equal to @new_type for existing configuration @old_name and staged configuration @new_name.
az: Adının dəyişdirilməsində obyekt növü uyğunsuzluğu. @old_type mövcud @old_name konfiqurasiyası və mərhələli konfiqurasiya @new_name üçün @new_type ilə bərabər deyil.

en: Rename operation for simple configuration. Existing configuration @old_name and staged configuration @new_name.
az: Sadə konfiqurasiya üçün əməliyyatın adını dəyişdirin. Mövcud @old_name konfiqurasiyası və mərhələli konfiqurasiya @new_name.

en: Operating in maintenance mode. <a href=":url">Go online.</a>
az: Baxım rejimində işləyir. <a href=":url">Onlayn olun.</a>

en: Textfield size: @size
az: Mətn sahəsinin ölçüsü: @size

en: Number of rows: @rows
az: Sətirlərin sayı: @rows

en: URI field size: @size
az: URI sahəsinin ölçüsü: @size

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href=":https-link">Learn more</a>.
az: XƏBƏRDARLIQ: Siz şifrəli bağlantıdan istifadə etmirsiniz, ona görə də parolunuz düz mətnlə göndəriləcək. <a href=":https-link">Ətraflı məlumat</a>.

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
az: @name %max simvoldan uzun ola bilməz, lakin hazırda %length simvol uzunluğundadır.

en: <ul>
    <li>To start over, you must empty your existing database and copy <em>default.settings.php</em> over <em>settings.php</em>.</li>
    <li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href=":update-url">update script</a>.</li>
    <li>View your <a href=":base-url">existing site</a>.</li>
    </ul>
az: <ul> <li>Yenidən başlamaq üçün mövcud verilənlər bazanızı boşaltmalı və default.settings.php-ni <em>settings.php</em> üzərinə kopyalamalısınız.</li> <li>Buraya mövcud quraşdırmanı təkmilləşdirin </li> </ul>

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
az: %dir və %file -də bütün lazımi dəyişikliklər edilib, ona görə də təhlükəsizlik risklərindən qaçmaq üçün indi onlara yazma icazələrini silməlisiniz. Bunu necə edəcəyinizə əmin deyilsinizsə, <a href=":handbook_url">onlayn kitabçaya</a> müraciət edin.

[ctx: Validation]
en: Unique field constraint
az: Unikal sahə məhdudiyyəti

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
az: @field_name %value olan @entity_type artıq mövcuddur.

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:account-name], [user:display-name] and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
az: Göndərilməli olan mesaj. Siz hər mesaj göndərildikdə fərqli olacaq məlumatları təmsil etmək üçün [node:title], [user: account-name], [user:display-name] və [comment:body] kimi yer tutucuları daxil edə bilərsiniz. Bütün yer tutanlar bütün kontekstlərdə mövcud olmayacaq.

en: The message to be displayed to the current user. You may include placeholders like [node:title], [user:account-name], [user:display-name] and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
az: Cari istifadəçiyə göstəriləcək mesaj. Siz hər mesaj göndərildikdə fərqli olacaq məlumatları təmsil etmək üçün [node:title], [user: account-name], [user:display-name] və [comment:body] kimi yer tutucuları daxil edə bilərsiniz. Bütün yer tutanlar bütün kontekstlərdə mövcud olmayacaq.

en: The Ban module allows administrators to ban visits to their site from individual IP addresses. For more information, see the <a href=":url">online documentation for the Ban module</a>.
az: Qadağa modulu administratorlara fərdi IP ünvanlarından öz saytlarına girişləri qadağan etməyə imkan verir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":url">Qadağa modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Administrators can enter IP addresses to ban on the <a href=":bans">IP address bans</a> page.
az: İdarəçilər <a href=":bans">IP ünvan qadağaları</a> səhifəsində qadağan etmək üçün IP ünvanlarını daxil edə bilərlər.

en: The HTTP Basic Authentication module supplies an <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Basic_access_authentication">HTTP Basic authentication</a> provider for web service requests. This authentication provider authenticates requests using the HTTP Basic Authentication username and password, as an alternative to using Drupal's standard cookie-based authentication system. It is only useful if your site provides web services configured to use this type of authentication (for instance, the <a href=":rest_help">RESTful Web Services module</a>). For more information, see the <a href=":hba_do">online documentation for the HTTP Basic Authentication module</a>.
az: HTTP Əsas Doğrulama modulu veb xidmət sorğuları üçün <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Basic_access_authentication">HTTP Əsas identifikasiyası</a> təminatçısını təmin edir. Bu autentifikasiya provayderi Drupal'ın standart kuki-əsaslı autentifikasiya sistemindən istifadəyə alternativ olaraq HTTP Əsas Doğrulama istifadəçi adı və parolundan istifadə edərək sorğuların autentifikasiyasını həyata keçirir. Bu, yalnız saytınız bu növ autentifikasiyadan istifadə etmək üçün konfiqurasiya edilmiş veb xidmətləri təqdim etdikdə faydalıdır (məsələn, <a href=":rest_help">RESTful Veb Xidmətləri modulu</a>). Ətraflı məlumat üçün <a href=":hba_do">HTTP Əsas Doğrulama modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: The Block module allows you to place blocks in regions of your installed themes, and configure block settings. For more information, see the <a href=":blocks-documentation">online documentation for the Block module</a>.
az: Blok modulu sizə blokları quraşdırdığınız mövzuların bölgələrində yerləşdirməyə və blok parametrlərini konfiqurasiya etməyə imkan verir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":blocks-documentation">Blok modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: You can see where the regions are for the current theme by clicking the <em>Demonstrate block regions</em> link on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. Regions are specific to each theme.
az: Siz <a href=":blocks">Blok düzümü səhifəsində</a> <em>Blok regionlarını nümayiş etdir</em> linkinə klikləməklə cari mövzu üçün regionların harada olduğunu görə bilərsiniz. Regionlar hər bir mövzu üçün spesifikdir.

en: To change the settings of an individual block click on the <em>Configure</em> link on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. The available options vary depending on the module that provides the block. For all blocks you can change the block title and toggle whether to display it.
az: Fərdi blokun parametrlərini dəyişdirmək üçün <a href=":blocks">Blok düzümü səhifəsində</a> <em>Konfiqurasiya</em> linkinə klikləyin. Mövcud variantlar bloku təmin edən moduldan asılı olaraq dəyişir. Bütün bloklar üçün siz blok başlığını dəyişdirə və onu göstərib-göstərməməyi dəyişə bilərsiniz.

en: You have not created any block types yet. Go to the <a href=":url">block type creation page</a> to add a new block type.
az: Siz hələ heç bir blok növü yaratmamısınız. Yeni blok növü əlavə etmək üçün <a href=":url">blok növünün yaradılması səhifəsinə</a> keçin.

en: You can assign separate permissions for <em>creating new books</em> as well as <em>creating</em>, <em>editing</em> and <em>deleting</em> book content. Users with the <em>Administer book outlines</em> permission can add <em>any</em> type of content to a book by selecting the appropriate book outline while editing the content. They can also view a list of all books, and edit and rearrange section titles on the <a href=":admin-book">Book list page</a>.
az: Siz <em>yeni kitablar yaratmaq</em>, həmçinin kitab məzmununu <em>yaratmaq</em>, <em>redaktə etmək</em> və <em>silmək</em> üçün ayrıca icazələr təyin edə bilərsiniz. <em>Kitab konturlarını idarə et</em> icazəsi olan istifadəçilər məzmunu redaktə edərkən müvafiq kitab konturunu seçməklə kitaba <em>istənilən</em> məzmun növü əlavə edə bilərlər. Onlar həmçinin <a href=":admin-book">Kitab siyahısı səhifəsində</a> bütün kitabların siyahısına baxa və bölmə başlıqlarını redaktə edə və yenidən təşkil edə bilərlər.

en: Users with the <em>Add content and child pages to books</em> permission will see a link to <em>Add child page</em> when viewing a content item that is part of a book outline. This link will allow users to create a new content item of the content type you select on the <a href=":admin-settings">Book settings page</a>. By default this is the <em>Book page</em> content type.
az: <em>Kitablara məzmun və uşaq səhifələr əlavə et</em> icazəsi olan istifadəçilər kitab konturunun bir hissəsi olan məzmun elementinə baxarkən <em>Uşaq səhifə əlavə et</em> linkini görəcəklər. Bu keçid istifadəçilərə <a href=":admin-settings">Kitab parametrləri səhifəsində</a> seçdiyiniz məzmun növündə yeni məzmun elementi yaratmağa imkan verəcək. Defolt olaraq bu <em>Kitab səhifəsi</em> məzmun növüdür.

en: Book pages have a default book-specific navigation block. This navigation block contains links that lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. This block can be enabled on the <a href=':admin-block'>Blocks layout page</a>. For book pages to show up in the book navigation, they must be added to a book outline.
az: Kitab səhifələrində defolt kitaba məxsus naviqasiya bloku var. Bu naviqasiya blokunda kitabın əvvəlki və sonrakı səhifələrinə və kitabın strukturunda cari səhifədən yuxarı səviyyəyə aparan keçidlər var. Bu blok <a href=':admin-block'>Blokların tərtibatı səhifəsində</a> aktivləşdirilə bilər. Kitab səhifələrinin kitab naviqasiyasında görünməsi üçün onlar kitab konturuna əlavə edilməlidir.

en: The outline feature allows you to include pages in the <a href=":book">Book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href=":book-admin">reorder an entire book</a>.
az: Kontur xüsusiyyəti sizə səhifələri <a href=":book">Kitab iyerarxiyasına</a> daxil etməyə, eləcə də onları iyerarxiya daxilində köçürməyə və ya <a href=":book-admin">bütün səhifəni yenidən sıralamağa imkan verir. kitab</a>.

en: The Breakpoint module keeps track of the height, width, and resolution breakpoints where a responsive design needs to change in order to respond to different devices being used to view the site. This module does not have a user interface. For more information, see the <a href=":docs">online documentation for the Breakpoint module</a>.
az: Breakpoint modulu sayta baxmaq üçün istifadə olunan müxtəlif cihazlara cavab vermək üçün cavab verən dizaynın dəyişdirilməli olduğu hündürlük, en və ayırdetmə nöqtələrini izləyir. Bu modulun istifadəçi interfeysi yoxdur. Ətraflı məlumat üçün <a href=":docs">Breakpoint modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: <a href=":w3">Media  queries</a> are a formal way to encode breakpoints. For instance, a width breakpoint at 40em would be written as the media query "(min-width: 40em)". Breakpoints are really just media queries with some additional meta-data, such as a name and multiplier information.
az: <a href=":w3">Media sorğuları</a> kəsilmə nöqtələrini kodlaşdırmağın rəsmi yoludur. Məsələn, 40em-də eni kəsmə nöqtəsi "(min-en: 40em)" media sorğusu kimi yazılacaq. Kəsmə nöqtələri, həqiqətən, ad və çarpan məlumatı kimi bəzi əlavə metadatalara malik media sorğularıdır.

en: The Comment module allows users to comment on site content, set commenting defaults and permissions, and moderate comments. For more information, see the <a href=":comment">online documentation for the Comment module</a>.
az: Şərh modulu istifadəçilərə saytın məzmununu şərh etməyə, defolt şərhlər və icazələri təyin etməyə və şərhləri mülayimləşdirməyə imkan verir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":comment">Şərh modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Enabling commenting
az: Şərh yazmağı aktivləşdirir

en: Configuring commenting settings
az: Şərh parametrlərinin konfiqurasiyası

en: Users with the appropriate permissions can override the default commenting settings of an entity type when they create an item of that type.
az: Müvafiq icazələrə malik olan istifadəçilər həmin növ elementi yaradan zaman obyekt növünün defolt şərh parametrlərini ləğv edə bilər.

en: Comments from users who have the <em>Skip comment approval</em> permission are published immediately. All other comments are placed in the <a href=":comment-approval">Unapproved comments</a> queue, until a user who has permission to <em>Administer comments and comment settings</em> publishes or deletes them. Published comments can be bulk managed on the <a href=":admin-comment">Published comments</a> administration page. When a comment has no replies, it remains editable by its author, as long as the author has <em>Edit own comments</em> permission.
az: <em>Şərh təsdiqini atla</em> icazəsi olan istifadəçilərin şərhləri dərhal dərc olunur. Bütün digər şərhlər <em>Şərhləri və şərh parametrlərini idarə etmək</em> icazəsi olan istifadəçi dərc edənə və ya silənə qədər <a href=":comment-approval">Təsdiq olunmamış şərhlər</a> növbəsinə yerləşdirilir. onlar. Dərc edilmiş şərhlər <a href=":admin-comment">Dərc edilmiş şərhlər</a> administrasiya səhifəsində toplu şəkildə idarə oluna bilər. Şərhin cavabı olmadıqda, müəllifin <em>öz şərhlərini redaktə etmək</em> icazəsi olduğu müddətcə, o, müəllif tərəfindən redaktə edilə bilən qalır.

en: In reply to @parent_title by @parent_username
az: @parent_username tərəfindən @parent_title cavabında

en: Name for @anonymous
az: @anonymous üçün ad

en: <a href=":login">Log in</a> or <a href=":register">register</a> to post comments
az: Şərhlər yerləşdirmək üçün <a href=":login">Daxil olun</a> və ya <a href=":register">qeydiyyatdan keçin</a>

en: <a href=":login">Log in</a> to post comments
az: Şərhlər yazmaq üçün <a href=":login">Daxil olun</a>

en: Select the Comment type to use for this comment field. Manage the comment types from the <a href=":url">administration overview page</a>.
az: Bu şərh sahəsi üçün istifadə etmək üçün Şərh növünü seçin. Şərh növlərini <a href=":url">idarəetmə icmalı səhifəsindən</a> idarə edin.

en: The Configuration Manager module provides a user interface for importing and exporting configuration changes between installations of your website in different environments. Configuration is stored in YAML format. For more information, see the <a href=":url">online documentation for the Configuration Manager module</a>.
az: Konfiqurasiya meneceri modulu müxtəlif mühitlərdə veb saytınızın quraşdırmaları arasında konfiqurasiya dəyişikliklərinin idxalı və ixracı üçün istifadəçi interfeysi təmin edir. Konfiqurasiya YAML formatında saxlanılır. Ətraflı məlumat üçün <a href=":url">Konfiqurasiya Meneceri modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: You can create and download an archive consisting of all your site's configuration exported as <em>*.yml</em> files on the <a href=":url">Export</a> page.
az: Siz <a href=":url">İxrac</a> səhifəsində <em>*.yml</em> faylları kimi ixrac edilmiş saytınızın bütün konfiqurasiyasından ibarət arxiv yarada və yükləyə bilərsiniz.

en: You can upload a full site configuration from an archive file on the <a href=":url">Import</a> page. When importing data from a different environment, the site and import files must have matching configuration values for UUID in the <em>system.site</em> configuration item. That means that your other environments should initially be set up as clones of the target site. Migrations are not supported.
az: Tam sayt konfiqurasiyasını <a href=":url">İdxal</a> səhifəsində arxiv faylından yükləyə bilərsiniz. Fərqli mühitdən data idxal edərkən, sayt və idxal faylları <em>system.site</em> konfiqurasiya elementində UUID üçün uyğun konfiqurasiya dəyərlərinə malik olmalıdır. Bu o deməkdir ki, digər mühitləriniz əvvəlcə hədəf saytın klonları kimi qurulmalıdır. Miqrasiya dəstəklənmir.

en: You can review differences between the active configuration and an imported configuration archive on the <a href=":synchronize">Synchronize</a> page to ensure that the changes are as expected, before finalizing the import. The Synchronize page also shows configuration items that would be added or removed.
az: Dəyişikliklərin gözlənildiyi kimi olduğundan əmin olmaq üçün idxalı yekunlaşdırmadan əvvəl <a href=":synchronize">Sinxronlaşdırın</a> səhifəsində aktiv konfiqurasiya ilə idxal edilmiş konfiqurasiya arxivi arasındakı fərqləri nəzərdən keçirə bilərsiniz. Sinxronizasiya səhifəsi əlavə olunacaq və ya silinəcək konfiqurasiya elementlərini də göstərir.

en: You can export a single configuration item by selecting a <em>Configuration type</em> and <em>Configuration name</em> on the <a href=":single-export">Single export</a> page. The configuration and its corresponding <em>*.yml file name</em> are then displayed on the page for you to copy.
az: Siz <a href=":single-export">Tək ixrac</a>da <em>Konfiqurasiya növü</em> və <em>Konfiqurasiya adı</em> seçməklə tək konfiqurasiya elementini ixrac edə bilərsiniz. səhifə. Konfiqurasiya və ona müvafiq <em>*.yml fayl adı</em> daha sonra kopyalamağınız üçün səhifədə göstərilir.

en: You can import a single configuration item by pasting it in YAML format into the form on the <a href=":single-import">Single import</a> page.
az: Siz tək konfiqurasiya elementini YAML formatında <a href=":single-import">Tək idxal</a> səhifəsindəki forma yerləşdirərək idxal edə bilərsiniz.

en: Export and download the full configuration of this site as a gzipped tar file.
az: Bu saytın tam konfiqurasiyasını gziplənmiş tar faylı kimi ixrac edin və endirin.

en: Choose a configuration item to display its YAML structure.
az: YAML strukturunu göstərmək üçün konfiqurasiya elementini seçin.

en: Import a single configuration item by pasting its YAML structure into the text field.
az: YAML strukturunu mətn sahəsinə yapışdırmaqla tək konfiqurasiya elementini idxal edin.

en: Full archive
az: Tam arxiv

en: Single item
az: Tək maddə

en: Staged
az: Səhnələşdirilmiş

en: The following items in your active configuration have changes since the last import that may be lost on the next import.
az: Aktiv konfiqurasiyanızdakı aşağıdakı elementlər sonuncu idxaldan sonra dəyişikliklərə malikdir və növbəti idxal zamanı itirilə bilər.

en: @collection configuration collection
az: @collection konfiqurasiya kolleksiyası

en: @source_name to @target_name
az: @source_name @target_name -də

en: The Configuration Translation module allows you to translate configuration text; for example, the site name, vocabularies, menus, or date formats. Together with the modules <a href=":language">Language</a>, <a href=":content-translation">Content Translation</a>, and <a href=":locale">Interface Translation</a>, it allows you to build multilingual websites. For more information, see the <a href=":doc_url">online documentation for the Configuration Translation module</a>.
az: Konfiqurasiya Tərcüməsi modulu konfiqurasiya mətnini tərcümə etməyə imkan verir; məsələn, sayt adı, lüğətlər, menyular və ya tarix formatları. <a href=":language">Dil</a>, <a href=":content-translation">Məzmun Tərcüməsi</a> və <a href=":locale modulları ilə birlikdə ">İnterfeys Tərcüməsi</a>, o, çoxdilli veb-saytlar yaratmağa imkan verir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":doc_url">Konfiqurasiya Tərcüməsi modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: In order to translate configuration, the website must have at least two <a href=":url">languages</a>.
az: Konfiqurasiyanı tərcümə etmək üçün vebsaytda ən azı iki <a href=":url">dil</a> olmalıdır.

en: Users with the <em>Translate user edited configuration</em> permission can access the configuration translation overview, and manage translations for specific languages. The <a href=":translation-page">Configuration translation</a> page shows a list of all configuration text that can be translated, either as individual items or as lists. After you click on <em>Translate</em>, you are provided with a list of all languages. You can <em>add</em> or <em>edit</em> a translation for a specific language. Users with specific configuration permissions can also <em>edit</em> the text for the site's default language. For some configuration text items (for example for the site information), the specific translation pages can also be accessed directly from their configuration pages.
az: <em>İstifadəçi tərəfindən redaktə edilmiş konfiqurasiyanı tərcümə edin</em> icazəsi olan istifadəçilər konfiqurasiyanın tərcümə icmalına daxil ola və xüsusi dillər üçün tərcümələri idarə edə bilər. <a href=":translation-page">Konfiqurasiya tərcüməsi</a> səhifəsi fərdi elementlər və ya siyahılar kimi tərcümə oluna bilən bütün konfiqurasiya mətnlərinin siyahısını göstərir. <em>Tərcümə et</em> üzərinə kliklədikdən sonra sizə bütün dillərin siyahısı təqdim olunur. Siz konkret dil üçün tərcüməni <em>əlavə edə</em> və ya <em>redaktə edə</em> bilərsiniz. "Xüsusi konfiqurasiya icazələri olan istifadəçilər saytın defolt dili üçün mətni də <em>redaktə edə</em> bilər. Bəzi konfiqurasiya mətn elementləri üçün (məsələn, sayt məlumatı üçün) xüsusi tərcümə səhifələrinə onların konfiqurasiyasından birbaşa daxil olmaq olar. səhifələr.

en: You can choose to translate date formats on the <a href=":translation-page">Configuration translation</a> page. This allows you not only to translate the label text, but also to set a language-specific <em>PHP date format</em>.
az: Siz <a href=":translation-page">Konfiqurasiya tərcüməsi</a> səhifəsində tarix formatlarını tərcümə etməyi seçə bilərsiniz. Bu, yalnız etiket mətnini tərcümə etməyə deyil, həm də dil üçün xüsusi <em>PHP tarix formatını</em> təyin etməyə imkan verir.

en: The Contact module allows visitors to contact registered users on your site, using the personal contact form, and also allows you to set up site-wide contact forms. For more information, see the <a href=":contact">online documentation for the Contact module</a>.
az: Əlaqə modulu ziyarətçilərə şəxsi əlaqə formasından istifadə edərək saytınızda qeydiyyatdan keçmiş istifadəçilərlə əlaqə saxlamağa imkan verir və həmçinin sayt boyu əlaqə formalarını qurmağa imkan verir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":contact">Əlaqə modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: On the <a href=":contact_admin">Contact forms page</a>, you can configure the fields and display of the personal contact form, and you can set up one or more site-wide contact forms. Each site-wide contact form has a machine name, a label, and one or more defined recipients; when a site visitor submits the form, the field values are sent to those recipients.
az: <a href=":contact_admin">Əlaqə formaları səhifəsində</a> siz şəxsi əlaqə formasının sahələrini və ekranını konfiqurasiya edə və bir və ya bir neçə sayt miqyasında əlaqə formasını quraşdıra bilərsiniz. Hər bir saytın əlaqə formasının maşın adı, etiketi və bir və ya daha çox müəyyən edilmiş alıcısı var; sayt ziyarətçisi formanı təqdim etdikdə, sahə dəyərləri həmin alıcılara göndərilir.

en: One site-wide contact form can be designated as the default contact form. If you choose to designate a default form, the <em>Contact</em> menu link in the <em>Footer</em> menu will link to it. You can modify this link from the <a href=":menu-settings">Menus page</a> if you have the Menu UI module installed. You can also create links to other contact forms; the URL for each form you have set up has format <em>contact/machine_name_of_form</em>.
az: Bir sayt boyu əlaqə forması standart əlaqə forması kimi təyin edilə bilər. Defolt formanı təyin etməyi seçsəniz, <em>Alt-bilgi</em> menyusundakı <em>Əlaqə</em> menyu linki onunla əlaqələndiriləcək. Menyu UI modulu quraşdırılıbsa, bu linki <a href=":menu-settings">Menyular səhifəsindən</a> dəyişə bilərsiniz. Siz həmçinin digər əlaqə formalarına keçidlər yarada bilərsiniz; qurduğunuz hər forma üçün URL <em>contact/machine_name_of_form</em> formatına malikdir.

en: From the <a href=":contact_admin">Contact forms page</a>, you can configure the fields to be shown on contact forms, including their labels and help text. If you would like other content (such as text or images) to appear on a contact form, use a block. You can create and edit blocks on the <a href=":blocks">Block layout page</a>, if the Block module is installed.
az: <a href=":contact_admin">Əlaqə formaları səhifəsindən</a> siz etiketləri və yardım mətni daxil olmaqla əlaqə formalarında göstəriləcək sahələri konfiqurasiya edə bilərsiniz. Əlaqə formasında başqa məzmunun (mətn və ya şəkillər kimi) görünməsini istəyirsinizsə, blokdan istifadə edin. Blok modulu quraşdırılıbsa, siz <a href=":blocks">Blok düzümü səhifəsində</a> bloklar yarada və redaktə edə bilərsiniz.

en: @sender-name (@sender-url) sent a message using the contact form at @form-url.
az: @sender-name (@sender-url) @form-url ünvanındakı əlaqə formasından istifadə edərək mesaj göndərdi.

en: Hello @recipient-name,
az: Salam @recipient-name,

en: @sender-name (@sender-url) has sent you a message via your contact form at @site-name.
az: @sender-name (@sender-url) @site-name ünvanındakı əlaqə formanız vasitəsilə sizə mesaj göndərdi.

en: @name (not verified)
az: @name (təsdiqlənməyib)

en: The contact form has not been configured. <a href=":add">Add one or more forms</a> .
az: Əlaqə forması konfiqurasiya edilməyib. <a href=":add">Bir və ya daha çox forma əlavə edin</a> .

en: In order to translate content, the website must have at least two <a href=":url">languages</a>. When that is the case, you can enable translation for the desired content entities on the <a href=":translation-entity">Content language</a> page. When enabling translation you can choose the default language for content and decide whether to show the language selection field on the content editing forms.
az: Məzmunu tərcümə etmək üçün vebsaytda ən azı iki <a href=":url">dil</a> olmalıdır. Belə olduqda, <a href=":translation-entity">Məzmun dili</a> səhifəsində istədiyiniz məzmun obyektləri üçün tərcüməni aktivləşdirə bilərsiniz. Tərcüməni aktivləşdirərkən siz məzmun üçün standart dili seçə və məzmun redaktə formalarında dil seçimi sahəsinin göstərilib-göstərilməməsinə qərar verə bilərsiniz.

en: Before you can translate content, there must be at least two languages added on the <a href=":url">languages administration</a> page.
az: Məzmunu tərcümə etməzdən əvvəl <a href=":url">dil administrasiyası</a> səhifəsində ən azı iki dil əlavə edilməlidir.

en: To configure translation for this field, <a href=":language-settings-url">enable language support</a> for this type.
az: Bu sahə üçün tərcüməni konfiqurasiya etmək üçün bu növ üçün <a href=":language-settings-url">dil dəstəyini aktivləşdirin</a>.

en: <a href=":settings_url">Enable translation</a> for <em>content types</em>, <em>taxonomy vocabularies</em>, <em>accounts</em>, or any other element you wish to translate.
az: <em>məzmun növləri</em>, <em>taksonomiya lüğətləri</em>, <em>hesablar</em> və ya hər hansı digər üçün <a href=":settings_url">Tərcüməni aktivləşdirin</a> tərcümə etmək istədiyiniz element.

en: The Contextual links module gives users with the <em>Use contextual links</em> permission quick access to tasks associated with certain areas of pages on your site. For example, a menu displayed as a block has links to edit the menu and configure the block. For more information, see the <a href=":contextual">online documentation for the Contextual Links module</a>.
az: Kontekstual bağlantılar modulu istifadəçilərə <em>Kontekstli keçidlərdən istifadə edin</em> icazəsi ilə saytınızdakı səhifələrin müəyyən sahələri ilə əlaqəli tapşırıqlara sürətli giriş imkanı verir. Məsələn, blok kimi göstərilən menyuda menyunu redaktə etmək və bloku konfiqurasiya etmək üçün keçidlər var. Ətraflı məlumat üçün <a href=":contextual">Kontekstual Linklər modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Hovering over the area of interest will temporarily make the contextual links button visible (which looks like a pencil in most themes, and is normally displayed in the upper right corner of the area). The icon typically looks like this: @picture
az: Maraq sahəsinin üzərinə keçmək müvəqqəti olaraq kontekstli keçidlər düyməsini görünən edəcək (bu, əksər mövzularda karandaş kimi görünür və adətən sahənin yuxarı sağ küncündə göstərilir). İşarə adətən belə görünür: @picture

en: The Datetime module provides a Date field that stores dates and times. It also provides the Form API elements <em>datetime</em> and <em>datelist</em> for use in programming modules. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI module help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":datetime_do">online documentation for the Datetime module</a>.
az: Datetime modulu tarix və vaxtları saxlayan Tarix sahəsini təmin edir. O, həmçinin proqramlaşdırma modullarında istifadə üçün Form API elementlərini <em>datetime</em> və <em>datelist</em> təmin edir. Sahələr və necə ediləcəyi haqqında ümumi məlumat üçün <a href=":field">Sahə modulu yardımı</a> və <a href=":field_ui">Sahə UI modulu yardımı</a> səhifələrinə baxın. yaratmaq və onları idarə etmək. Ətraflı məlumat üçün <a href=":datetime_do">Datetime modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the Date field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
az: Tarix sahəsinin <em>parametrləri</em> və <em>ekranı</em> ayrıca konfiqurasiya edilə bilər. Sahələri və onların ekranını idarə etmək haqqında ətraflı məlumat üçün <a href=":field_ui">Sahə UI yardımına</a> baxın.

en: Dates can be displayed using the <em>Plain</em> or the <em>Default</em> formatter. The <em>Plain</em> formatter displays the date in the <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_8601">ISO 8601</a> format. If you choose the <em>Default</em> formatter, you can choose a format from a predefined list that can be managed on the <a href=":date_format_list">Date and time formats</a> page.
az: Tarixlər <em>Düz</em> və ya <em>Defolt</em> formatlayıcıdan istifadə etməklə göstərilə bilər. <em>Düz</em> formatlayıcı tarixi <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_8601">ISO 8601</a> formatında göstərir. <em>Defolt</em> formatlayıcını seçsəniz, əvvəlcədən təyin edilmiş siyahıdan <a href=":date_format_list">Tarix və vaxt formatları</a> səhifəsində idarə oluna bilən format seçə bilərsiniz.

en: Date part order: @order
az: Sifarişin tarixi: @sifariş

en: Time type: @time_type
az: Vaxt növü: @time_type

en: Time increments: @increment
az: Vaxt artımları: @increment

en: The Database Logging module logs system events in the Drupal database. For more information, see the <a href=":dblog">online documentation for the Database Logging module</a>.
az: Database Logging modulu Drupal verilənlər bazasında sistem hadisələrini qeyd edir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":dblog">Verilənlər Bazasının Qeydiyyatı modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: The Database Logging module allows you to view an event log on the <a href=":dblog">Recent log messages</a> page. The log is a chronological list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the log on a regular basis to ensure their site is working properly.
az: Database Logging modulu sizə <a href=":dblog">Son jurnal mesajları</a> səhifəsində hadisə jurnalına baxmaq imkanı verir. Jurnal istifadə məlumatları, performans məlumatları, səhvlər, xəbərdarlıqlar və əməliyyat məlumatlarından ibarət qeydə alınmış hadisələrin xronoloji siyahısıdır. Administratorlar saytlarının düzgün işləməsini təmin etmək üçün jurnalı müntəzəm olaraq yoxlamalıdırlar.

en: In case of errors or problems with the site, the <a href=":dblog">Recent log messages</a> page can be useful for debugging, since it shows the sequence of events. The log messages include usage information, warnings, and errors.
az: Saytla bağlı xətalar və ya problemlər olduqda, hadisələrin ardıcıllığını göstərdiyi üçün <a href=":dblog">Son jurnal mesajları</a> səhifəsi sazlama üçün faydalı ola bilər. Günlük mesajlarına istifadə məlumatları, xəbərdarlıqlar və səhvlər daxildir.

en: The maximum number of messages to keep in the database log. Requires a <a href=":cron">cron maintenance task</a>.
az: Verilənlər bazası jurnalında saxlanılacaq mesajların maksimum sayı. <a href=":cron">cron baxım tapşırığı</a> tələb edir.

en: Pages which are suitable for caching are cached the first time they are requested, then the cached version is served for all later requests. Dynamic content is handled automatically so that both cache correctness and hit ratio is maintained.
az: Keşləmə üçün uyğun olan səhifələr ilk dəfə tələb olunduqda keşlənir, sonra keşlənmiş versiya bütün sonrakı sorğular üçün xidmət göstərir. Dinamik məzmun avtomatik idarə olunur ki, həm keş düzgünlüyü, həm də vuruş nisbəti qorunsun.

en: Internal Dynamic Page Cache
az: Daxili Dinamik Səhifə Keşi

en: On the <a href=":formats">Text formats and editors page</a> you can see which text editor is associated with each text format. You can change this by clicking on the <em>Configure</em> link, and then choosing a text editor or <em>none</em> from the <em>Text editor</em> drop-down list. The text editor will then be displayed with any text field for which this text format is chosen.
az: <a href=":formats">Mətn formatları və redaktorlar səhifəsində</a> hər bir mətn formatı ilə hansı mətn redaktorunun əlaqəli olduğunu görə bilərsiniz. Siz bunu <em>Konfiqurasiya</em> linkinə klikləməklə və sonra <em>Mətn redaktoru</em> açılan siyahısından mətn redaktoru və ya <em>heç biri</em> seçməklə dəyişə bilərsiniz. Mətn redaktoru daha sonra bu mətn formatının seçildiyi istənilən mətn sahəsi ilə birlikdə göstəriləcək.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the entity reference field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
az: Entiti istinad sahəsinin <em>parametrləri</em> və <em>ekranı</em> ayrıca konfiqurasiya edilə bilər. Sahələri və onların ekranını idarə etmək haqqında ətraflı məlumat üçün <a href=":field_ui">Sahə UI yardımına</a> baxın.

en: The Field module allows custom data fields to be defined for <em>entity</em> types (see below). The Field module takes care of storing, loading, editing, and rendering field data. Most users will not interact with the Field module directly, but will instead use the <a href=":field-ui-help">Field UI module</a> user interface. Module developers can use the Field API to make new entity types "fieldable" and thus allow fields to be attached to them. For more information, see the <a href=":field">online documentation for the Field module</a>.
az: Sahə modulu <em>obyekt</em> növləri üçün fərdi məlumat sahələrini müəyyən etməyə imkan verir (aşağıya bax). Sahə modulu sahə məlumatlarının saxlanması, yüklənməsi, redaktə edilməsi və göstərilməsi ilə məşğul olur. Əksər istifadəçilər Sahə modulu ilə birbaşa əlaqə saxlamayacaq, bunun əvəzinə <a href=":field-ui-help">Field UI modulu</a> istifadəçi interfeysindən istifadə edəcəklər. Modul tərtibatçıları Field API-dən istifadə edərək yeni obyekt növlərini "sahə edilə bilən" etmək və beləliklə, sahələrin onlara əlavə edilməsinə icazə verə bilər. Ətraflı məlumat üçün <a href=":field">Field modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: You can add, edit, and delete view modes for entities on the <a href=":view_modes">View modes page</a>, and you can add, edit, and delete form modes for entities on the <a href=":form_modes">Form modes page</a>. Once you have defined a view mode or form mode for an entity type, it will be available on the Manage display or Manage form display page for each sub-type of that entity.
az: Siz <a href=":view_modes">Görünüş rejimləri səhifəsində</a> obyektlər üçün görünüş rejimlərini əlavə edə, redaktə edə və silə bilərsiniz və <a href=":form_modes">Forma rejimləri səhifəsi</a>. Entiti növü üçün görünüş rejimi və ya forma rejimini təyin etdikdən sonra, o, həmin obyektin hər bir alt növü üçün Ekranı idarə et və ya Formanı idarə et səhifəsində mövcud olacaq.

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href=":link">Manage fields</a> page.
az: Hələ əlavə sahələr yoxdur. Siz <a href=":link">Sahələri idarə edin</a> səhifəsində yeni sahələr əlavə edə bilərsiniz.

en: The %display_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href=":url">configure them</a>.
az: %display_mode rejimi indi fərdi ekran parametrlərindən istifadə edir. Siz <a href=":url">onları konfiqurasiya etmək</a> istəyə bilərsiniz.

en: @size limit.
az: @size həddi.

en: file from @field_name
az: @field_name -dən fayl

en: The File module allows you to create fields that contain files. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":file_documentation">online documentation for the File module</a>.
az: Fayl modulu faylları ehtiva edən sahələr yaratmağa imkan verir. Sahələr və yaratma yolları haqqında ümumi məlumat üçün <a href=":field">Sahə modulu yardımı</a> və <a href=":field_ui">Sahə UI yardımı</a> səhifələrinə baxın. və onları idarə edin. Əlavə məlumat üçün <a href=":file_documentation">Fayl modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the file field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
az: Fayl sahəsinin <em>parametrləri</em> və <em>ekranı</em> ayrıca konfiqurasiya edilə bilər. Sahələri və onların ekranını idarə etmək haqqında ətraflı məlumat üçün <a href=":field_ui">Sahə UI yardımına</a> baxın.

en: Uploaded files can either be stored as <em>public</em> or <em>private</em>, depending on the <a href=":file-system">File system settings</a>. For more information, see the <a href=":system-help">System module help page</a>.
az: Yüklənmiş fayllar <a href=":file-system">Fayl sistemi parametrlərindən</a> asılı olaraq <em>ictimai</em> və ya <em>özəl</em> kimi saxlanıla bilər. Əlavə məlumat üçün <a href=":system-help">Sistem modulu yardım səhifəsinə</a> baxın.

en: The file used in the @name field may not be referenced.
az: @name sahəsində istifadə olunan fayla istinad edilə bilməz.

en: The file referenced by the @name field does not exist.
az: @name sahəsində istinad edilən fayl mövcud deyil.

en: Use the <a href=":url">@label</a> text format
az: <a href=":url">@label</a> mətn formatından istifadə edin

en: If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href=":html-entities">entities</a> page. Some of the available characters include:
az: Problemlərlə qarşılaşsanız, HTML simvol obyektlərindən istifadə etməyə çalışın. Ümumi nümunə kimi görünür &amp;amp; ampersand üçün &amp; xarakter. Entitilərin tam siyahısı üçün HTML-in <a href=":html-entities">obyektlər</a> səhifəsinə baxın. Mövcud simvollardan bəziləri bunlardır:

en: Limit allowed HTML tags and correct faulty HTML
az: İcazə verilən HTML teqlərini məhdudlaşdırın və səhv HTML-ni düzəldin

en: More information about setting up scheduled tasks can be found by <a href=":url">reading the cron tutorial on drupal.org</a>.
az: Planlaşdırılmış tapşırıqların qurulması haqqında ətraflı məlumatı <a href=":url">drupal.org saytında cron təlimatını oxumaqla</a> tapa bilərsiniz.

en: @display '@id': Component '@name' was disabled because its settings depend on removed dependencies.
az: @display '@id': '@name' komponenti deaktiv edilib, çünki onun parametrləri silinmiş asılılıqlardan asılıdır.

en: No widget available for: %type.
az: %type üçün vidjet yoxdur.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
az: Boşluq, nöqtə (.), defis (-), apostrof ('), alt xətt (_) və @ işarəsi daxil olmaqla bir neçə xüsusi simvola icazə verilir.

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like /node/1234 or an external URL like @url.
az: İstifadəçinin yönləndirilməli olduğu URL. Bu, /node/1234 kimi daxili URL və ya @url kimi xarici URL ola bilər.

en: The Automated Cron module runs cron operations for your site using normal browser/page requests instead of having to set up a separate cron job. The Automated Cron module checks at the end of each server response when cron operation was last ran and, if it has been too long since last run, it executes the cron tasks after sending a server response. For more information, see the <a href=":automated_cron-documentation">online documentation for the Automated Cron module</a>.
az: Avtomatlaşdırılmış Cron modulu ayrıca cron işi qurmaq əvəzinə normal brauzer/səhifə sorğularından istifadə edərək saytınız üçün cron əməliyyatlarını həyata keçirir. Avtomatlaşdırılmış Cron modulu hər server cavabının sonunda cron əməliyyatının axırıncı dəfə icra edildiyini yoxlayır və əgər son işləmədən çox uzun müddət keçibsə, server cavabını göndərdikdən sonra cron tapşırıqlarını yerinə yetirir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":automated_cron-documentation">Avtomatlaşdırılmış Cron modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Configuring Automated Cron
az: Avtomatlaşdırılmış Cron konfiqurasiyası

en: On the <a href=":cron-settings">Cron page</a>, you can set the frequency (time interval) for running cron jobs.
az: <a href=":cron-settings">Cron səhifəsində</a> siz cron işlərinin icrası üçün tezliyi (vaxt intervalı) təyin edə bilərsiniz.

en: Disabling Automated Cron
az: Avtomatlaşdırılmış Cron-u söndürmək

en: To disable automated cron, the recommended method is to uninstall the module, to reduce site overhead. If you only want to disable it temporarily, you can set the frequency to Never on the Cron page, and then change the frequency back when you want to start it up again.
az: Avtomatlaşdırılmış cronu söndürmək üçün tövsiyə olunan üsul modulu silmək, saytın yükünü azaltmaqdır. Əgər onu yalnız müvəqqəti olaraq söndürmək istəyirsinizsə, Cron səhifəsində tezliyi Heç vaxt təyin edə və yenidən işə salmaq istədiyiniz zaman tezliyi geri dəyişə bilərsiniz.

en: Automated Cron
az: Avtomatlaşdırılmış Cron

en: Provides an automated way to run cron jobs, by executing them at the end of a server response.
az: Server cavabının sonunda onları yerinə yetirməklə cron işlərini yerinə yetirmək üçün avtomatlaşdırılmış üsul təqdim edir.

en: Automated cron settings
az: Avtomatlaşdırılmış cron parametrləri

en: Ban visits from specific IP addresses.
az: Xüsusi IP ünvanlarından ziyarətləri qadağan edin.

en: You can place a new block in a region by selecting <em>Place block</em> on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. Once a block is placed, it can be moved to a different region by drag-and-drop or by using the <em>Region</em> drop-down list, and then clicking <em>Save blocks</em>.
az: Siz <a href=":blocks">Blok düzümü səhifəsində</a> <em>Blok yerləşdir</em> seçimi ilə regionda yeni blok yerləşdirə bilərsiniz. Blok yerləşdirildikdən sonra onu sürükləyib buraxmaqla və ya <em>Region</em> açılan siyahısından istifadə etməklə və sonra <em>Blokları yadda saxla</em> üzərinə klikləməklə başqa bölgəyə köçürülə bilər.

en: Block placement is specific to each theme on your site. Changes will not be saved until you click <em>Save blocks</em> at the bottom of the page.
az: Blokların yerləşdirilməsi saytınızdakı hər bir mövzuya xasdır. Siz səhifənin altındakı <em>Blokları yadda saxla</em> üzərinə klikləməyənə qədər dəyişikliklər yadda saxlanmayacaq.

en: Adding comment types
az: Şərh növlərinin əlavə edilməsi

en: Additional <em>comment types</em> can be created per entity sub-type and added on the <a href=":field">Comment types page</a>. If there are multiple comment types available you can select the appropriate one after adding a <em>Comments field</em>.
az: Əlavə <em>şərh növləri</em> hər bir obyekt alt növü üçün yaradıla və <a href=":field">Şərh növləri səhifəsində</a> əlavə edilə bilər. Bir neçə şərh növü mövcuddursa, <em>Şərhlər sahəsini</em> əlavə etdikdən sonra uyğun olanı seçə bilərsiniz.

en: Compare the configuration uploaded to your sync directory with the active configuration before completing the import.
az: Importu tamamlamadan əvvəl sinxronizasiya qovluğuna yüklənmiş konfiqurasiyanı aktiv konfiqurasiya ilə müqayisə edin.

en: Upload a full site configuration archive to the sync directory. It can then be compared and imported on the Synchronize page.
az: Tam sayt konfiqurasiya arxivini sinxronizasiya qovluğuna yükləyin. Daha sonra Sinxronizasiya səhifəsində müqayisə oluna və idxal edilə bilər.

en: The Database Logging module logs system events in the Drupal database. Monitor your site or debug site problems on this page.
az: Database Logging modulu Drupal verilənlər bazasında sistem hadisələrini qeyd edir. Bu səhifədə saytınızı izləyin və ya sayt problemlərini həll edin.

en: The Internal Dynamic Page Cache module caches pages for all users in the database, handling dynamic content correctly. For more information, see the <a href=":dynamic_page_cache-documentation">online documentation for the Internal Dynamic Page Cache module</a>.
az: Daxili Dinamik Səhifə Keşi modulu dinamik məzmunu düzgün idarə edərək verilənlər bazasındakı bütün istifadəçilər üçün səhifələri keşləyir. Əlavə məlumat üçün <a href=":dynamic_page_cache-documentation">Daxili Dinamik Səhifə Keşi modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: The module requires no configuration. Every part of the page contains metadata that allows Internal Dynamic Page Cache to figure this out on its own.
az: Modul heç bir konfiqurasiya tələb etmir. Səhifənin hər bir hissəsi Daxili Dinamik Səhifə Keşinə bunu öz başına anlamağa imkan verən metadata ehtiva edir.

en: <strong>Entity Reference</strong> fields allow you to create fields that contain links to other entities (such as content items, taxonomy terms, etc.) within the site. This allows you, for example, to include a link to a user within a content item. For more information, see <a href=":er_do">the online documentation for the Entity Reference module</a>.
az: <strong>Entiti Referansı</strong> sahələri sayt daxilində digər obyektlərə (məsələn, məzmun elementləri, taksonomiya şərtləri və s.) keçidləri ehtiva edən sahələr yaratmağa imkan verir. Bu, məsələn, məzmun elementinə istifadəçiyə keçid daxil etməyə imkan verir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":er_do">Entiti İstinad modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Enable custom storage
az: Fərdi yaddaşı aktivləşdirin

en: An instance-specific widget type
az: Misal üçün xüsusi vidcet növü

en: Widget types @types are used in Drupal 6 field instances: widget type @selected_type applied to the Drupal 8 base field
az: Widget növləri @types Drupal 6 sahə nümunələrində istifadə olunur: widget növü @selected_type Drupal 8 əsas sahəsinə tətbiq olunur

en: You can define which users will be able to use each text format by selecting roles. To ensure security, anonymous and untrusted users should only have access to text formats that restrict them to either plain text or a safe set of HTML tags. This is because HTML tags can allow embedding malicious links or scripts in text. More trusted registered users may be granted permission to use less restrictive text formats in order to create rich text. <strong>Improper text format configuration is a security risk.</strong>
az: Siz rolları seçməklə hansı istifadəçilərin hər bir mətn formatından istifadə edə biləcəyini müəyyən edə bilərsiniz. Təhlükəsizliyi təmin etmək üçün anonim və etibarsız istifadəçilər yalnız onları düz mətn və ya təhlükəsiz HTML teqləri ilə məhdudlaşdıran mətn formatlarına giriş əldə etməlidirlər. Bunun səbəbi HTML teqlərinin mətnə zərərli linklərin və ya skriptlərin daxil edilməsinə icazə verməsidir. Daha etibarlı qeydiyyatdan keçmiş istifadəçilərə zəngin mətn yaratmaq üçün daha az məhdudlaşdırıcı mətn formatlarından istifadə etmək icazəsi verilə bilər. <strong>Yanlış mətn formatı konfiqurasiyası təhlükəsizlik riskidir.</strong>

en: Each text format uses filters that add, remove, or transform elements within user-entered text. For example, one filter removes unapproved HTML tags, while another transforms URLs into clickable links. Filters are applied in a specific order. They do not change the <em>stored</em> content: they define how it is processed and displayed.
az: Hər bir mətn formatı istifadəçinin daxil etdiyi mətnə elementləri əlavə edən, silən və ya çevirən filtrlərdən istifadə edir. Məsələn, bir filtr təsdiqlənməmiş HTML teqlərini silir, digəri isə URL-ləri kliklənən keçidlərə çevirir. Filtrlər müəyyən bir ardıcıllıqla tətbiq olunur. Onlar <em>saxlanılan</em> məzmunu dəyişmir: onun necə işləndiyini və göstərildiyini müəyyənləşdirirlər.

en: Text formats define how text is filtered for output and how HTML tags and other text is displayed, replaced, or removed. <strong>Improper text format configuration is a security risk.</strong> Learn more on the <a href=":filter_help">Filter module help page</a>.
az: Mətn formatları mətnin çıxış üçün necə süzüldüyünü və HTML teqlərinin və digər mətnlərin necə göstərildiyini, dəyişdirildiyini və ya silindiyini müəyyən edir. <strong>Yanlış mətn formatı konfiqurasiyası təhlükəsizlik riskidir.</strong> <a href=":filter_help">Filtr modulu yardım səhifəsində</a> ətraflı məlumat əldə edin.

en: A text format contains filters that change the display of user input; for example, stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Filters are executed from top to bottom and the order is important, since one filter may prevent another filter from doing its job. For example, when URLs are converted into links before disallowed HTML tags are removed, all links may be removed. When this happens, the order of filters may need to be rearranged.
az: Mətn formatında istifadəçi daxiletməsinin ekranını dəyişdirən filtrlər var; məsələn, zərərli HTML-ni silmək və ya URL-ləri tıklanabilir etmək. Filtrlər yuxarıdan aşağı yerinə yetirilir və sıra vacibdir, çünki bir filtr digər filtrin öz işini görməsinə mane ola bilər. Məsələn, icazə verilməyən HTML teqləri silinməzdən əvvəl URL-lər keçidlərə çevrildikdə, bütün keçidlər silinə bilər. Bu baş verdikdə, filtrlərin sırasını yenidən təşkil etmək lazım gələ bilər.

en: Configure how content is filtered when displayed, including which HTML tags are rendered, and enable module-provided filters.
az: Göstərilən zaman məzmunun necə filtrləndiyini, o cümlədən hansı HTML teqlərinin göstərildiyini konfiqurasiya edin və modul tərəfindən təmin edilən filtrləri aktivləşdirin.

en: A list of HTML tags that can be used. By default only the <em>lang</em> and <em>dir</em> attributes are allowed for all HTML tags. Each HTML tag may have attributes which are treated as allowed attribute names for that HTML tag. Each attribute may allow all values, or only allow specific values. Attribute names or values may be written as a prefix and wildcard like <em>jump-*</em>. JavaScript event attributes, JavaScript URLs, and CSS are always stripped.
az: İstifadə edilə bilən HTML teqlərinin siyahısı. Defolt olaraq bütün HTML teqləri üçün yalnız <em>lang</em> və <em>dir</em> atributlarına icazə verilir. Hər bir HTML teqində həmin HTML teqi üçün icazə verilən atribut adları kimi qəbul edilən atributlar ola bilər. Hər bir atribut bütün dəyərlərə icazə verə bilər və ya yalnız xüsusi dəyərlərə icazə verə bilər. Atribut adları və ya dəyərlər <em>jump-*</em> kimi prefiks və joker simvol kimi yazıla bilər. JavaScript hadisə atributları, JavaScript URL-ləri və CSS həmişə silinir.

en: Delete %label
az: %label silin

en: Select and configure text editors, and how content is filtered when displayed.
az: Mətn redaktorlarını seçin və konfiqurasiya edin və məzmun göstərildikdə necə süzülür.

en: Administer workflows
az: İş axınlarını idarə edin

en: This entity (%type: %label) cannot be referenced.
az: Bu obyektə (%type: %label) istinad edilə bilməz.

en: This entity (%type: %id) cannot be referenced.
az: Bu obyektə (%type: %id) istinad edilə bilməz.

en: Content type where this field is in use.
az: Bu sahənin istifadə olunduğu məzmun növü.

[ctx: Validation]
en: File Validation
az: Fayl Doğrulaması

en: The alias %alias could not be added because it is already in use in this language with different capitalization: %stored_alias.
az: %alias əlavə etmək mümkün olmadı, çünki o, artıq bu dildə müxtəlif böyük hərflərlə istifadə olunur: %stored_alias.

en: There are no changes to import.
az: İdxal üçün heç bir dəyişiklik yoxdur.

en: Another request may be importing configuration already.
az: Başqa bir sorğu artıq konfiqurasiyanı idxal edə bilər.

en: Importing configuration
az: Konfiqurasiya idxal edilir

en: Starting configuration import.
az: Konfiqurasiya idxalı başlayır.

en: Configuration import has encountered an error.
az: Konfiqurasiya idxalı xəta ilə üzləşdi.

en: The configuration import failed for the following reasons:
az: Konfiqurasiya idxalı aşağıdakı səbəblərə görə uğursuz oldu:

en: Install configuration
az: Konfiqurasiyanı quraşdırın

en: BigPipe no-JS check
az: BigPipe no-JS yoxlanışı

en: Session exists
az: Sessiya mövcuddur

en: @bundle_type is @bundles or @last
az: @bundle_type - @bundles və ya @last

en: @bundle_type is @bundle
az: @bundle_type @bundle -da

en: text format
az: mətn formatı

en: Default configuration hash
az: Defolt konfiqurasiya xeşi

en: The first mlid in the materialized path. If N = depth, then pN must equal the mlid. If depth > 1 then p(N-1) must equal the parent link mlid. All pX where X > depth must equal zero. The columns p1 .. p9 are also called the parents.
az: Maddiləşdirilmiş yolda ilk mlid. Əgər N = dərinlik, onda pN mlidə bərabər olmalıdır. Dərinlik > 1 olarsa, p(N-1) əsas link mlid-ə bərabər olmalıdır. X > dərinliyin sıfıra bərabər olması lazım olan bütün pX. p1 .. p9 sütunlarına valideynlər də deyilir.

en: Add @entity-type
az: @entity-type əlavə et

en: Revision create time
az: Təftiş yaratma vaxtı

en: Is default revision
az: Defolt istinaddır

en: The moderation state of this piece of content.
az: Bu məzmun parçasının moderasiya vəziyyəti.

en: Moderation control
az: Moderasiya nəzarəti

en: Revisions must be required when moderation is enabled.
az: Moderasiya aktivləşdirildikdə düzəlişlər tələb olunmalıdır.

en: Revisions are required.
az: Düzəlişlər tələb olunur.

en: The moderation state has been updated.
az: Moderasiya vəziyyəti yeniləndi.

en: When content reaches this state it should be published.
az: Məzmun bu vəziyyətə çatdıqda dərc edilməlidir.

en: Default revision
az: Defolt istinad

en: When content reaches this state it should be made the default revision; this is implied for published states.
az: Məzmun bu vəziyyətə çatdıqda, defolt istinad edilməlidir; bu, dərc edilmiş dövlətlər üçün nəzərdə tutulur.

[ctx: Validation]
en: Valid moderation state
az: Etibarlı moderasiya vəziyyəti

[ctx: decimal places]
en: Scale
az: Ölçüsünü dəyiş

en: Antigua & Barbuda
az: Antiqua və Barbuda

en: The BigPipe module sends pages with dynamic content in a way that allows browsers to show them much faster. For more information, see the <a href=":big_pipe-documentation">online documentation for the BigPipe module</a>.
az: BigPipe modulu dinamik məzmunlu səhifələri brauzerlərə onları daha sürətli göstərməyə imkan verən şəkildə göndərir. Əlavə məlumat üçün <a href=":big_pipe-documentation">BigPipe modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: The module requires no configuration. Every part of the page contains metadata that allows BigPipe to figure this out on its own.
az: Modul heç bir konfiqurasiya tələb etmir. Səhifənin hər bir hissəsi BigPipe-ə bunu öz başına anlamağa imkan verən metadata ehtiva edir.

en: Size of email field
az: E-poçt sahəsinin ölçüsü

en: The %entity_type entity type needs to be installed.
az: %entity_type obyekt növü quraşdırılmalıdır.

en: The %entity_type entity type needs to be updated.
az: %entity_type obyekt növü yenilənməlidir.

en: The %field_name field needs to be installed.
az: %field_name sahəsi quraşdırılmalıdır.

en: The %field_name field needs to be updated.
az: %field_name sahəsi yenilənməlidir.

en: The %field_name field needs to be uninstalled.
az: %field_name sahəsi silinməlidir.

en: Custom text: @true_label / @false_label
az: Fərdi mətn: @true_label / @false_label

en: Display: @true_label / @false_label
az: Ekran: @true_label / @false_label

en: Language list ID
az: Dil siyahısı ID

en: Completed step @current of @total.
az: Tamamlanmış addım @current @total -da.

en: This site has only a single language enabled. <a href=":language_url">Add at least one more language</a> in order to translate content.
az: Bu saytda yalnız bir dil aktivdir. Kontenti tərcümə etmək üçün <a href=":language_url">ən azı bir dil əlavə edin</a>.

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">strtotime</a> for more details.
az: "+90 gün" (sahənin yaradıldığı gündən 90 gün) və ya "+1 şənbə" (növbəti şənbə) kimi vaxtı cari günə istinadla təsvir edin. Ətraflı məlumat üçün <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">strtotime</a>-a baxın.

en: The type of the log entry, for example "user" or "page not found".
az: Jurnal girişinin növü, məsələn, "istifadəçi" və ya "səhifə tapılmadı".

en: File MIME Type
az: Fayl MIME növü

en: The user ID of the user on which the log entry was written.
az: Günlük girişinin yazıldığı istifadəçinin istifadəçi identifikatoru.

en: Bundle assigned to the auto-created entities.
az: Paket avtomatik yaradılmış obyektlərə təyin edildi.

en: Add a new @entity_type.
az: Yeni @entity_type əlavə edin.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
az: Hələ @entity_type yoxdur. @add_link

en: Store new items in
az: Yeni əşyalar saxla

en: Delete @entity_type
az: @entity_type silin

en: View the latest version
az: Ən son versiyaya baxın

en: Changed year
az: Dəyişən il

en: Changed month
az: Dəyişən ay

en: Changed day
az: Dəyişən gün

en: Changed week
az: Dəyişən həftə

en: Sends pages using the BigPipe technique that allows browsers to show them much faster.
az: Brauzerlərə onları daha sürətli göstərməyə imkan verən BigPipe texnikasından istifadə edərək səhifələri göndərir.

en: Parent path
az: Valideyn yolu

en: Selected combination of day and month is not valid.
az: Gün və ayın seçilmiş kombinasiyası etibarlı deyil.

en: The import failed with the following message: %message
az: Aşağıdakı mesajla idxal uğursuz oldu: %message

en: Use multiple @tag tags, each with a single source.
az: Hər biri bir mənbəyə malik çoxlu @tag teqlərindən istifadə edin.

en: Use multiple sources within a single @tag tag.
az: Bir @tag etiketi daxilində birdən çox mənbədən istifadə edin.

en: Determines if a password needs hashing
az: Parolun hashing ehtiyacı olub olmadığını müəyyən edir

en: The upload directory %directory for the file field %name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
az: %name fayl sahəsi üçün yükləmə kataloqu %directory yaradıla bilmədi və ya əlçatan deyil. Nəticədə yeni yüklənmiş faylı bu kataloqda saxlamaq mümkün olmadı və yükləmə ləğv edildi.

en: Starting execution of @module_cron().
az: @module_cron() icrasına başlayır.

en: Starting execution of @module_cron(), execution of @module_previous_cron() took @time.
az: @module_cron() funksiyasının icrasına başlaması, @module_previous_cron() funksiyasının icrası @zaman aldı.

en: Execution of @module_previous_cron() took @time.
az: @module_previous_cron() funksiyasının icrası @zaman aldı.

en: There is content for the entity type: @entity_type. <a href=":url">Remove @entity_type_plural</a>.
az: Entiti növü üçün məzmun var: @entity_type. <a href=":url">@entity_type_plural</a> silin.

en: The book page node.
az: Kitab səhifəsi qovşağı.

en: Book Parent
az: Kitab valideyn

en: Page has Children
az: Səhifədə Uşaqlar var

en: Flag indicating whether this book page has children
az: Bu kitab səhifəsində uşaq olub-olmadığını göstərən bayraq

en: Has Children
az: Uşaqları Var

en: 1st parent
az: 1-ci valideyn

en: 2nd parent
az: 2-ci valideyn

en: 3rd parent
az: 3-cü valideyn

en: 4th parent
az: 4-cü valideyn

en: 5th parent
az: 5-ci valideyn

en: 6th parent
az: 6-cı valideyn

en: 7th parent
az: 7-ci valideyn

en: 8th parent
az: 8-ci valideyn

en: 9th parent
az: 9-cu valideyn

en: The @parent of book node.
az: Kitab qovşağının @parent.

en: Book @parent
az: Kitab @parent

en: Add content and child pages to books and manage their hierarchies.
az: Kitablara məzmun və uşaq səhifələri əlavə edin və onların iyerarxiyalarını idarə edin.

en: Top Level Book from current node
az: Cari qovşaqdan yuxarı səviyyəli kitab

en: View display '@id': Comment field formatter '@name' was disabled because it is using the comment view display '@display' (@mode) that was just disabled.
az: Baxış ekranı '@id': Şərh sahəsi formatlayıcısı '@ad' deaktiv edilib, çünki o, indicə deaktiv edilmiş şərh görünüşü ekranı '@display' (@rejimi) istifadə edir.

en: The comment entity view mode to be used in this formatter
az: Bu formatlayıcıda istifadə ediləcək şərh obyektinə baxmaq rejimi

en: Comments view mode
az: Şərhlərə baxmaq rejimi

en: Select the view mode used to show the list of comments.
az: Şərhlərin siyahısını göstərmək üçün istifadə edilən baxış rejimini seçin.

en: Comment view mode: @mode
az: Şərhlərə baxmaq rejimi: @mode

en: The configuration objects have different language codes so they cannot be translated:
az: Konfiqurasiya obyektlərinin müxtəlif dil kodları var, ona görə də onları tərcümə etmək mümkün deyil:

en: Message displayed to user on submission
az: Mesaj göndərildikdə istifadəçiyə göstərilir

en: Redirect path on submission
az: Təqdimat zamanı yönləndirmə yolu

en: The message to display to the user after submission of this form. Leave blank for no message.
az: Bu forma təqdim edildikdən sonra istifadəçiyə göstəriləcək mesaj. Heç bir mesaj üçün boş buraxın.

en: Path to redirect the user to after submission of this form. For example, type "/about" to redirect to that page. Use a relative path with a slash in front.
az: Bu formanı təqdim etdikdən sonra istifadəçini yönləndirmə yolu. Məsələn, həmin səhifəyə yönləndirmək üçün "/haqqında" yazın. Qarşısında kəsikli nisbi yoldan istifadə edin.

en: The path should start with /.
az: Yol / ilə başlamalıdır.

en: Use custom display settings for the following @display_context modes
az: Aşağıdakı @display_context rejimləri üçün fərdi displey parametrlərindən istifadə edin

en: Manage form modes
az: Forma rejimlərini idarə edin

en: Storing files
az: Faylların saxlanması

en: Status listing and form for the entity's moderation state.
az: Entitinin moderasiya vəziyyəti üçün status siyahısı və forma.

en: The username of the entity creator.
az: Entitinin yaradıcısının istifadəçi adı.

en: The moderation state of the referenced content.
az: İstinad edilən məzmunun moderasiya vəziyyəti.

en: Content entity type ID
az: Məzmun obyekt növü ID-si

en: The ID of the content entity type this moderation state is for.
az: Bu moderasiya vəziyyəti üçün nəzərdə tutulmuş məzmun obyekti növünün ID-si.

en: Content entity ID
az: Məzmun obyektinin ID-si

en: The ID of the content entity this moderation state is for.
az: Bu moderasiya vəziyyəti üçün olan məzmun obyektinin ID-si.

en: Content entity revision ID
az: Məzmun obyektinin təftiş ID-si

en: The revision ID of the content entity this moderation state is for.
az: Bu moderasiya vəziyyəti üçün nəzərdə tutulmuş məzmun obyektinin təftiş ID-si.

en: Content moderation state
az: Məzmun moderasiya vəziyyəti

en: content moderation state
az: məzmunun moderasiya vəziyyəti

en: content moderation states
az: məzmunun moderasiya vəziyyətləri

en: Invalid state transition from %from to %to
az: Yanlış vəziyyət keçidi %from -dən  %to -ə

en: The Datetime Range module provides a Date field that stores start dates and times, as well as end dates and times. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI module help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":datetime_do">online documentation for the Datetime Range module</a>.
az: Datetime Range modulu başlanğıc tarixlərini və vaxtlarını, həmçinin bitmə tarixlərini və vaxtlarını saxlayan Tarix sahəsini təmin edir. Sahələr və necə ediləcəyi haqqında ümumi məlumat üçün <a href=":field">Sahə modulu yardımı</a> və <a href=":field_ui">Sahə UI modulu yardımı</a> səhifələrinə baxın. yaratmaq və onları idarə etmək. Ətraflı məlumat üçün <a href=":datetime_do">Datetime Range modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Datetime Range
az: Tarix Saat Aralığı

en: Provides the ability to store end dates.
az: Bitmə tarixlərini saxlamaq imkanı verir.

en: Date range settings
az: Tarix diapazonu parametrləri

en: Default start date type
az: Defolt başlanğıc tarixi növü

en: Default start date value
az: Defolt başlanğıc tarixi dəyəri

en: Default end date type
az: Defolt bitmə tarixi növü

en: Default end date value
az: Defolt bitmə tarixi dəyəri

en: Date range default display format settings
az: Tarix diapazonu defolt ekran formatı parametrləri

en: Date range plain display format settings
az: Tarix diapazonu düz ekran formatı parametrləri

en: Date range custom display format settings
az: Tarix diapazonu fərdi ekran formatı parametrləri

en: Date range select list display format settings
az: Tarix diapazonu ekran formatı parametrlərinin siyahısını seçin

en: Date separator
az: Tarix ayırıcı

en: The string to separate the start and end dates
az: Başlanğıc və bitmə tarixlərini ayırmaq üçün sətir

en: Separator: %separator
az: Ayırıcı: %separator

en: Default start date
az: Defolt başlanğıc tarixi

en: Set a default value for the start date.
az: Başlama tarixi üçün standart dəyər təyin edin.

en: Set a default value for the end date.
az: Bitmə tarixi üçün standart dəyər təyin edin.

en: The relative start date value entered is invalid.
az: Daxil edilmiş nisbi başlanğıc tarixi dəyəri etibarsızdır.

en: The relative end date value entered is invalid.
az: Daxil edilmiş nisbi bitmə tarixi dəyəri etibarsızdır.

en: Start date value
az: Başlama tarixi dəyəri

en: Computed start date
az: Hesablanmış başlanğıc tarixi

en: The computed start DateTime object.
az: Hesablanmış başlanğıc DateTime obyekti.

en: End date value
az: Bitmə tarixi dəyəri

en: Computed end date
az: Hesablanmış bitmə tarixi

en: The computed end DateTime object.
az: Hesablanmış son DateTime obyekti.

en: Date and time range
az: Tarix və vaxt diapazonu

en: The @title end date cannot be before the start date
az: @title bitmə tarixi başlanğıc tarixindən əvvəl ola bilməz

en: Log data is corrupted and cannot be unserialized: @message
az: Jurnal datası zədələnib və seriyadan çıxarıla bilməz: @message

en: Configure Content Moderation permissions
az: Məzmun Moderasiyası icazələrini konfiqurasiya edin

en: The field ID.
az: Sahənin ID-si.

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a>.
az: Serveriniz fayl yükləmə tərəqqisini göstərə bilir, lakin tələb olunan kitabxanalara malik deyil. <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress kitabxanasını</a> quraşdırmaq tövsiyə olunur.

en: Is front page
az: Ön səhifədir

en: Recipient email address
az: Alıcının e-poçt ünvanı

en: You may also use tokens: [node:author:mail], [comment:author:mail], etc. Separate recipients with a comma.
az: Siz həmçinin tokenlərdən istifadə edə bilərsiniz: [node:author:mail], [comment:author:mail] və s. Alıcıları vergüllə ayırın.

en: @label (disabled)
az: @label (deaktiv)

en: comment type
az: şərh növü

en: comment types
az: şərh növləri

en: Preview sender message
az: Göndərənin mesajına baxın

en: The workflow the moderation state is in.
az: Moderasiya vəziyyətində olan iş axını.

en: @bundle @label were skipped as they are under moderation and may not be directly published.
az: @bundle @label moderasiyada olduğu üçün atlandı və birbaşa dərc olunmaya bilər.

en: @bundle @label were skipped as they are under moderation and may not be directly unpublished.
az: @bundle @label moderasiyada olduğu üçün buraxıldı və birbaşa dərc olunmaya bilər.

en: The Field Layout module allows you to arrange fields into regions on forms and displays of entities such as nodes and users.
az: Field Layout modulu qovşaqlar və istifadəçilər kimi obyektlərin forma və displeylərində sahələri bölgələrə ayırmağa imkan verir.

en: For more information, see the <a href=":field-layout-documentation">online documentation for the Field Layout module</a>.
az: Ətraflı məlumat üçün <a href=":field-layout-documentation">Field Layout modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Field Layout
az: Sahənin Maketi

en: Per-view-mode field layout settings
az: Baxış rejimində sahə düzən parametrləri

en: Warnings found
az: Xəbərdarlıqlar tapıldı

en: Errors found
az: Səhvlər tapıldı

en: Profile field ID.
az: Profil sahəsi ID.

en: Locales target language ID.
az: Yerlilər hədəf dili ID-si.

en: Language for this field.
az: Bu sahə üçün dil.

en: Translation of either the title or explanation.
az: Başlığın və ya izahatın tərcüməsi.

en: There are no @label yet.
az: Hələ @label yoxdur.

en: Object type for this string
az: Bu sətir üçün obyekt növü

en: The %field date is incomplete.
az: %field tarixi natamamdır.

en: Include locked languages such as <em>Not specified</em> and <em>Not applicable</em>
az: <em>Müəyyən edilməyib</em> və <em>Tətbiq edilmir</em> kimi kilidlənmiş dilləri daxil edin

[ctx: Validation]
en: Universally Unique Identifier
az: Universal Unikal İdentifikator

[ctx: Validation]
en: Book outline.
az: Kitab kontur.

en: You can only change the book outline for the <em>published</em> version of this content.
az: Siz yalnız bu məzmunun <em>dərc olunmuş</em> versiyası üçün kitab konturunu dəyişə bilərsiniz.

en: Comment bulk form
az: Toplu şərh forması

en: Commented entity
az: Şərh edilmiş qurum

en: Comment operations bulk form
az: Şərh əməliyyatları toplu forması

en: Add a form element that lets you run operations on multiple comments.
az: Çoxlu şərhlər üzərində əməliyyatlar aparmağa imkan verən forma elementi əlavə edin.

en: Comment Permalink
az: Şərh daimi keçid

en: The moderation state @state_label is being used, but is not in the source storage.
az: Moderasiya vəziyyəti @state_label istifadə olunur, lakin mənbə yaddaşında deyil.

en: The workflow @workflow_label is being used, and cannot be deleted.
az: @workflow_label iş axını istifadə olunur və onu silmək mümkün deyil.

en: All @entity_type types
az: Bütün @entity_type növləri

en: All @entity_type_plural_label
az: Bütün @entity_type_plural_label

en: This workflow applies to:
az: Bu iş prosesi aşağıdakılara aiddir:

en: There are no entity types.
az: Entiti növləri yoxdur.

en: @bundle types
az: @bundle növləri

en: State %state does not exist on %workflow workflow
az: Vəziyyət %workflow axınında %state mövcud deyil

[ctx: Validation]
en: Datetime format valid for datetime type.
az: Datetime formatı datetime növü üçün etibarlıdır.

en: The field type.
az: Sahə növü.

en: The field status.
az: Sahə vəziyyəti.

en: The field storage type.
az: Sahə saxlama növü.

en: The module that implements the field storage type.
az: Sahə saxlama növünü həyata keçirən modul.

en: The field storage status.
az: Sahə saxlama vəziyyəti.

en: The field data.
az: Sahə məlumatları.

en: The field instances.
az: Sahə nümunələri.

en: This field cardinality is set to unlimited and cannot be configured.
az: Bu sahənin kardinallığı qeyri-məhdud olaraq təyin edilib və konfiqurasiya edilə bilməz.

en: This field cardinality is set to @cardinality and cannot be configured.
az: Bu sahənin kardinallığı @cardinality olaraq ayarlanıb və konfiqurasiya edilə bilməz.

en: Controls if unused files should be marked temporary
az: İstifadə edilməmiş faylların müvəqqəti olaraq qeyd edilməsinə nəzarət edir

en: Language format settings
az: Dil formatı parametrləri

en: Include locked languages
az: Kilidlənmiş dilləri daxil edin

en: Entity reference selection handler settings
az: Entiti istinad seçimi idarəedici parametrləri

en: Default selection handler settings
az: Defolt seçim idarəedici parametrləri

en: The field instance ID.
az: Sahə nümunəsi identifikatoru.

en: The field instance data.
az: Sahə nümunəsi məlumatları.

en: The field definition.
az: Sahənin tərifi.

en: The formatter settings.
az: Formatlayıcı parametrləri.

en: File selection handler settings
az: Fayl seçimi idarəedici parametrləri

en: Czechia
az: Çexiya

en: %workflow workflow: Use %transition transition.
az: %workflow: %transition istifadə edin.

en: Select the @entity_type types for the @workflow workflow
az: @workflow iş axını üçün @entity_type növlərini seçin

en: Select the @entity_type_plural_label for the @workflow workflow
az: @workflow iş axını üçün @entity_type_plural_label seçin

en: Requires the "View any unpublished content" or "View own unpublished content" permission
az: "Hər hansı dərc edilməmiş məzmuna baxmaq" və ya "Özün dərc olunmamış məzmununa baxmaq" icazəsini tələb edir

en: The %field_name entity reference field (entity_type: %entity_type, bundle: %bundle) no longer has any valid bundle it can reference. The field is not working correctly anymore and has to be adjusted.
az: %field_name obyekt istinad sahəsində (entity_type: %entity_type, bundle: %bundle) artıq istinad edə biləcəyi etibarlı paket yoxdur. Sahə artıq düzgün işləmir və düzəliş edilməlidir.

en: Moderation state filter
az: Moderasiya vəziyyəti filtri

en: Cannot change the install profile from %profile to %new_profile once Drupal is installed.
az: Drupal quraşdırıldıqdan sonra quraşdırma profilini %profildən %new_profile-ə dəyişmək mümkün deyil.

en: Entity action
az: Entiti hərəkəti

en: @type_label bundle
az: @type_label paketi

en: Use field label instead of the "On" label as the label.
az: Etiket kimi "On" etiketi əvəzinə sahə etiketindən istifadə edin.

en: There is no moderated @label yet. Only pending versions of @label, such as drafts, are listed here.
az: Hələ moderasiya edilmiş @label yoxdur. Qaralamalar kimi yalnız @label -in gözlənilən versiyaları burada verilmişdir.

en: The image file is invalid or the image type is not allowed. Allowed types: %types
az: Şəkil faylı yanlışdır və ya şəkil növünə icazə verilmir. İcazə verilən növlər: %types

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels. The new dimensions of the resized image are %new_widthx%new_height pixels.
az: Şəklin ölçüsü %dimension piksellərinin icazə verilən maksimum ölçülərinə uyğun olaraq dəyişdirildi. Ölçüsü dəyişdirilmiş şəklin yeni ölçüləri %new_widthx%new_height pikselləridir.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed height of %height pixels. The new dimensions of the resized image are %new_widthx%new_height pixels.
az: Şəkil %height piksellərinin icazə verilən maksimum hündürlüyünə sığması üçün ölçüsü dəyişdirildi. Ölçüsü dəyişdirilmiş şəklin yeni ölçüləri %new_widthx%new_height pikselləridir.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed width of %width pixels. The new dimensions of the resized image are %new_widthx%new_height pixels.
az: Şəklin ölçüsü %width piksellərinin icazə verilən maksimum eninə sığmaq üçün dəyişdirildi. Ölçüsü dəyişdirilmiş şəklin yeni ölçüləri %new_widthx%new_height pikselləridir.

en: The resized image is too small. The minimum dimensions are %dimensions pixels and after resizing, the image size will be %widthx%height pixels.
az: Ölçüsü dəyişdirilən şəkil çox kiçikdir. Minimum ölçülər %ölçü pikselləridir və ölçüsünü dəyişdikdən sonra şəkil ölçüsü %widthx%height pikselləri olacaqdır.

en: The image is too small. The minimum dimensions are %dimensions pixels and the image size is %widthx%height pixels.
az: Şəkil çox kiçikdir. Minimum ölçülər %dimensions pikselləri və şəkil ölçüsü %widthx%heightpikselləridir.

en: One or more files could not be uploaded.
az: Bir və ya bir neçə faylı yükləmək mümkün olmadı.

en: Media display format settings
az: Media ekran formatı parametrləri

en: Show playback controls
az: Oxutma nəzarətlərini göstərin

en: Audio file display format settings
az: Audio faylı göstərmə formatı parametrləri

en: Video file display format settings
az: Video faylı göstərmə formatı parametrləri

en: Replace the file name by its description when available
az: Mövcud olduqda fayl adını onun təsviri ilə əvəz edin

en: Use description as link text
az: Təsviri keçid mətni kimi istifadə edin

en: Display the file using an HTML5 audio tag.
az: HTML5 audio teqindən istifadə edərək faylı göstərin.

en: Playback controls: %controls
az: Oxutma nəzarətləri: %controls

en: Multiple file display: Multiple HTML tags
az: Çoxlu fayl ekranı: Çoxlu HTML teqləri

en: Multiple file display: One HTML tag with multiple sources
az: Çoxlu fayl ekranı: Çox mənbəli bir HTML etiketi

en: Display the file using an HTML5 video tag.
az: HTML5 video etiketindən istifadə edərək faylı göstərin.

en: Root-relative file URL
az: Kök-nisbi fayl URL

en: An entity field containing a file URI, and a computed root-relative file URL.
az: Fayl URI-ni və hesablanmış kök-nisbi fayl URL-ni ehtiva edən obyekt sahəsi.

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
az: Yadda saxlandıqda bunun defolt versiya olub-olmadığını göstərən bayraq.

[ctx: Validation]
en: Entity untranslatable fields
az: Tərcümə edilə bilməyən obyekt sahələri

en: The Content Moderation module allows you to expand on Drupal's "unpublished" and "published" states for content. It allows you to have a published version that is live, but have a separate working copy that is undergoing review before it is published. This is achieved by using <a href=":workflows">Workflows</a> to apply different states and transitions to entities as needed. For more information, see the <a href=":content_moderation">online documentation for the Content Moderation module</a>.
az: Məzmun Moderasiyası modulu sizə məzmun üçün Drupal-ın "nəşr olunmamış" və "nəşr olunmuş" vəziyyətlərini genişləndirməyə imkan verir. O, sizə canlı yayımlanmış versiyaya sahib olmağa imkan verir, lakin dərc edilməzdən əvvəl nəzərdən keçirilən ayrıca iş nüsxəsinə sahib ola bilərsiniz. Buna <a href=":workflows">İş axınlarından</a> istifadə etməklə nail olunur ki, lazım olduqda obyektlərə müxtəlif vəziyyətlər və keçidlər tətbiq edilir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":content_moderation">Məzmun Moderasiyası modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Applying workflows
az: İş axınının tətbiqi

en: Moderating content
az: Moderasiya məzmunu

en: You can view a list of content awaiting moderation on the <a href=":moderated">moderated content page</a>. This will show any content in an unpublished state, such as Draft or Archived, to help surface content that requires more work from content editors.
az: Moderasiya gözləyən məzmunun siyahısına <a href=":moderated">moderasiya edilmiş məzmun səhifəsində</a> baxa bilərsiniz. Bu, məzmun redaktorlarından daha çox iş tələb edən səth məzmununa kömək etmək üçün Qaralama və ya Arxivləşdirilmiş kimi dərc olunmamış vəziyyətdə hər hansı məzmunu göstərəcək.

en: Each transition is exposed as a permission. If a user has the permission for a transition, they can use the transition to change the state of the content item, from Draft to Published.
az: Hər bir keçid icazə kimi ifşa olunur. Əgər istifadəçinin keçid üçün icazəsi varsa, onlar keçiddən məzmun elementinin vəziyyətini Qaralamadan Yayımlanana dəyişdirmək üçün istifadə edə bilərlər.

en: Hide non translatable fields on translation forms
az: Tərcümə formalarında tərcümə olunmayan sahələri gizlədin

en: Content translation bundle settings
az: Məzmun tərcüməsi paketi parametrləri

en: Bundle settings values
az: Paket parametrləri dəyərləri

en: Fields that apply to all languages are hidden to avoid conflicting changes. <a href=":url">Edit them on the original language form</a>.
az: Bütün dillərə aid olan sahələr ziddiyyətli dəyişikliklərin qarşısını almaq üçün gizlədilir. <a href=":url">Onları orijinal dil formasında redaktə edin</a>.

[ctx: Validation]
en: Content translation synchronized fields
az: Məzmun tərcüməsi sinxronlaşdırılmış sahələr

en: Non-translatable field elements can only be changed when updating the current revision.
az: Tərcümə edilə bilməyən sahə elementləri yalnız cari versiya yeniləndikdə dəyişdirilə bilər.

en: Non-translatable field elements can only be changed when updating the original language.
az: Tərcümə edilə bilməyən sahə elementləri yalnız orijinal dili yeniləyərkən dəyişdirilə bilər.

en: The node language.
az: Nodun dili.

en: Non-translatable fields can only be changed when updating the current revision.
az: Tərcümə edilə bilməyən sahələr yalnız cari versiya yeniləndikdə dəyişdirilə bilər.

en: Non-translatable fields can only be changed when updating the original language.
az: Tərcümə edilə bilməyən sahələr yalnız orijinal dili yeniləyərkən dəyişdirilə bilər.

en: Moderated content requires non-translatable fields to be edited in the original language form.
az: Moderasiya edilmiş məzmun tərcümə olunmayan sahələrin orijinal dil formasında redaktə edilməsini tələb edir.

en: Translations cannot be flagged as outdated when content is moderated.
az: Məzmun moderasiya edildikdə tərcümələr köhnəlmiş kimi qeyd edilə bilməz.

en: The "Delete translation" action is only available for published translations.
az: "Tərcüməni sil" əməliyyatı yalnız dərc edilmiş tərcümələr üçün əlçatandır.

en: @label (Original translation) - <em>The following @entity_type translations will be deleted:</em>
az: @label (Orijinal tərcümə) - <em>Aşağıdakı @entity_type tərcümələr silinəcək:</em>

en: The configuration ID
az: Konfiqurasiya identifikatoru

en: The target entity type ID
az: Hədəf obyekt növü ID

en: The target bundle
az: Hədəf paketi

en: The default language
az: Standart dil

en: Whether to show language selector on create and edit pages
az: Yaratma və redaktə səhifələrində dil seçicisinin göstərilib-göstərilməməsi

en: Whether to hide non translatable fields on translation forms
az: Tərcümə formalarında tərcümə olunmayan sahələrin gizlədilib-gizlətilməməsi

en: Configuration validation
az: Konfiqurasiya təsdiqi

en: You must have the pdo_sqlite PHP extension installed. See core/INSTALL.sqlite.txt for instructions.
az: Sizdə pdo_sqlite PHP uzantısı quraşdırılmalıdır. Təlimatlar üçün core/INSTALL.sqlite.txt-ə baxın.

en: Unable to automatically determine a port. Use the --port to hardcode an available port.
az: Portu avtomatik müəyyən etmək mümkün deyil. Mövcud portu kodlaşdırmaq üçün --portdan istifadə edin.

en: No installation found. Use the 'install' command.
az: Quraşdırma tapılmadı. 'Quraşdırma' əmrindən istifadə edin.

en: Error while opening up a one time login URL
az: Birdəfəlik giriş URL-ni açarkən xəta baş verdi

[ctx: Validation]
en: Entity has field
az: Entitinin sahəsi var

en: The entity must have the %field_name field.
az: Entitid' %field_name sahəsi olmalıdır.

en: The entity does not support fields.
az: Entiti sahələri dəstəkləmir.

en: The selected installation profile %install_profile does not match the profile stored in configuration %config_profile.
az: Seçilmiş quraşdırma profili %install_profile %config_profile konfiqurasiyasında saxlanılan profilə uyğun gəlmir.

en: Use existing configuration
az: Mövcud konfiqurasiyadan istifadə edin

en: Install %name using existing configuration.
az: Mövcud konfiqurasiyadan istifadə edərək %name quraşdırın.

en: The configuration from the directory %sync_directory will be used.
az: %sync_directory qovluğundan konfiqurasiya istifadə olunacaq.

en: An advanced action offers additional configuration options which may be filled out below. Changing the <em>Label</em> field is recommended in order to better identify the precise action taking place.
az: Qabaqcıl fəaliyyət aşağıda doldurula bilən əlavə konfiqurasiya seçimləri təklif edir. Baş verən dəqiq əməliyyatı daha yaxşı müəyyən etmək üçün <em>Etiket</em> sahəsinin dəyişdirilməsi tövsiyə olunur.

en: The i18n_blocks block numeric identifier.
az: i18n_blocks rəqəmsal identifikatoru bloklayır.

en: The default theme.
az: Standart mövzu.

en: i18n_string table id
az: i18n_string cədvəl id

en: Block property
az: Mülkiyyəti bloklayın

en: The translation of the value of "property".
az: "əmlak" dəyərinin tərcüməsi.

en: Block title translation.
az: Başlığın tərcüməsini bloklayın

en: Block body.
az: Blok bədən.

en: Block body translation.
az: Bədən tərcüməsini bloklayın.

en: contact forms
az: əlaqə formaları

en: contact message
az: əlaqə mesajı

en: contact messages
az: əlaqə mesajları

en: @entity_type_plural_label do not support publishing statuses. For example, even after transitioning from a published workflow state to an unpublished workflow state they will still be visible to site visitors.
az: @entity_type_plural_label nəşr statuslarını dəstəkləmir. Məsələn, dərc edilmiş iş axını vəziyyətindən dərc olunmamış iş axını vəziyyətinə keçdikdən sonra belə, onlar hələ də sayt ziyarətçiləri üçün görünəcək.

en: text editor
az: mətn redaktoru

en: text editors
az: mətn redaktorları

en: Field storages
az: Sahə anbarları

en: field storage
az: sahə anbarı

en: field storages
az: sahə anbarları

en: Input data could not be read
az: Daxil edilmiş məlumatı oxumaq mümkün olmadı

en: A boolean indicating whether this block is reusable.
az: Bu blokun təkrar istifadə oluna biləcəyini göstərən boolean.

en: The entity type this translation relates to
az: Bu tərcümənin aid olduğu qurum növü

en: The target language for this translation.
az: Bu tərcümə üçün hədəf dil.

en: Boolean indicating whether the translation is published (visible to non-administrators).
az: Tərcümənin dərc edilib-edilmədiyini göstərən Boolean (inzibatçı olmayanlar üçün görünür).

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
az: Ekran oxuyucuları tərəfindən istifadə edilən və şəkil yüklənmədikdə göstərilən təsvirin qısa təsviri. Bu, əlçatanlıq üçün vacibdir.

en: The {node}.language to which this comment is a reply. Site default language is used as a fallback if node does not have a language.
az: Bu şərhin cavab olduğu {node}.dil. Əgər qovşağın dili yoxdursa, saytın defolt dili ehtiyat kimi istifadə olunur.

en: The comment language.
az: Şərh dili.

en: The entity ID this translation relates to
az: Bu tərcümənin aid olduğu müəssisə ID-si

en: The entity revision ID this translation relates to
az: Bu tərcümənin aid olduğu qurumun təftiş ID-si

en: Type (article, page, ....)
az: Növ (məqalə, səhifə, ....)

en: Option ID.
az: Seçim ID.

en: Integer value of Object ID
az: Obyekt ID-nin tam dəyəri

en: The input format used by this string
az: Bu sətir tərəfindən istifadə edilən daxiletmə formatı

en: Translation of the option
az: Variantın tərcüməsi

en: Parent lid
az: Valideyn qapağı

en: Plural index number in case of plural strings
az: Cəm sətirləri halında cəm indeks nömrəsi

en: Block enabled status
az: Aktiv statusu bloklayın

en: Block weight within region
az: Bölgə daxilində blok çəkisi

en: Theme region within which the block is set
az: Blokun qurulduğu mövzu bölgəsi

en: Multilingual mode
az: Çoxdilli rejim

en: Language string ID
az: "Dil sətirinin ID-si

en: A module defined group of translations
az: Modul tərəfindən müəyyən edilmiş tərcümələr qrupu

en: Full string ID for quick search: type:objectid:property.
az: Sürətli axtarış üçün tam sətir ID: type:objectid:property.

en: Object property for this string
az: Bu sətir üçün obyekt xassəsi

en: The {filter_format}.format of the string
az: Sətirin {filter_format}.formatı

en: Plural index number
az: Cəm indeks nömrəsi

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded. This option may be overridden for the entire menu tree when placing a menu block.
az: Əgər seçilibsə və bu menyu linkinin uşaqları varsa, menyu həmişə genişləndirilmiş görünəcək. Menyu blokunu yerləşdirərkən bu seçim bütün menyu ağacı üçün ləğv edilə bilər.

[ctx: Examined]
en: Checked
az: Yoxlanılıb

en: This @label is being edited by user @user, and is therefore locked from editing by others. This lock is @age old. Click here to <a href=":url">break this lock</a>.
az: Bu @etiket @user istifadəçisi tərəfindən redaktə edilir və buna görə də başqaları tərəfindən redaktə etmək qadağandır. Bu kilid @yaş köhnədir. <a href=":url">bu kilidi sındırmaq</a> üçün bura klikləyin.

en: Whether to log IP addresses with comments or not.
az: IP ünvanlarının şərhlərlə daxil olub-olmaması.

en: Select the state that new content will be assigned. This state will appear as the default in content forms and the available target states will be based on the transitions available from this state.
az: Yeni məzmunun təyin ediləcəyi vəziyyəti seçin. Bu vəziyyət məzmun formalarında defolt olaraq görünəcək və mövcud hədəf vəziyyətlər bu vəziyyətdən mövcud keçidlərə əsaslanacaq.

en: Allows users to configure the display and form display by arranging fields in several columns.
az: İstifadəçilərə sahələri bir neçə sütunda təşkil etməklə displey və forma ekranını konfiqurasiya etməyə imkan verir.

en: Add or select media
az: Media əlavə edin və ya seçin

en: "@block" block
az: "@block" bloku

en: Add new @entity-type %label
az: Yeni @entity-type %label əlavə edin

en: Temporary file "%path" that was deleted during garbage collection did not exist on the filesystem. This could be caused by a missing stream wrapper.
az: Zibilin yığılması zamanı silinmiş müvəqqəti fayl "%path" fayl sistemində mövcud deyildi. Buna əskik axın sarğısı səbəb ola bilər.

en: Temporary file "%path" that was deleted during garbage collection did not exist on the filesystem.
az: Zibilin yığılması zamanı silinmiş müvəqqəti fayl "%path" fayl sistemində mövcud deyildi.

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
az: Avtomatik tamamlama təkliflərinin maksimum sayı.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname and port number?</li></ul>
az: Verilənlər bazası serverinizə qoşulmaq alınmadı. Server aşağıdakı mesajı bildirir: % xəta.<ul><li>Verilənlər bazası serveri işləyir?</li><li>Verilənlər bazası mövcuddurmu və siz düzgün verilənlər bazası adını daxil etmisiniz?</li><li> Siz düzgün istifadəçi adı və parol daxil etmisiniz?</li><li>Düzgün verilənlər bazası host adını və port nömrəsini daxil etmisiniz?</li></ul>

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
az: Siyahıda göstəriləcək təkliflərin sayı. Limiti aradan qaldırmaq üçün <em>0</em> istifadə edin.

en: Autocomplete suggestion list size: @size
az: Avtomatik tamamlama təklif siyahısı ölçüsü: @size

en: Bosnia & Herzegovina
az: Bosniya və Herseqovina

en: St. Barthélemy
az: Müqəddəs Bartelemi

en: Ceuta & Melilla
az: Seuta və Melilla

en: South Georgia & South Sandwich Islands
az: Cənubi Corciya və Cənubi Sandviç Adaları

en: Heard & McDonald Islands
az: Heard və McDonald Adaları

en: St. Kitts & Nevis
az: Sent Kitts və Nevis

en: St. Martin
az: Müqəddəs Martin

en: North Macedonia
az: Şimali Makedoniya

en: Macao SAR China
az: Makao SAR Çin

en: St. Pierre & Miquelon
az: Müqəddəs Pierre və Mikelon

en: Svalbard & Jan Mayen
az: Svalbard və Yan Mayen

en: São Tomé & Príncipe
az: Sao Tome və Prinsipi

en: Eswatini
az: Esvatini

en: Turks & Caicos Islands
az: Turks və Kaykos adaları

en: Trinidad & Tobago
az: Trinidad və Tobaqo

en: St. Vincent & Grenadines
az: Müqəddəs Vinsent və Qrenadinlər

en: Wallis & Futuna
az: Wallis və Futuna

[ctx: Validation]
en: Unique path alias.
az: Unikal yol ləqəbi.

[ctx: Validation]
en: Valid path.
az: Etibarlı yol.

en: Either the path '%link_path' is invalid or you do not have access to it.
az: Ya '%link_path' yolu etibarsızdır, ya da sizin ona girişiniz yoxdur.

en: Moderation state sort
az: Moderasiya vəziyyəti çeşidi

en: Moderation state field
az: Moderasiya vəziyyəti sahəsi

en: Full string ID
az: Tam sətir ID

en: A boolean indicating whether this translation needs to be updated
az: Bu tərcümənin yenilənməsinin lazım olub-olmadığını göstərən boolean

en: Configure the settings of a block that was previously placed in a region of a theme.
az: Daha əvvəl mövzu bölgəsində yerləşdirilən blokun parametrlərini konfiqurasiya edin.

en: Click the name of the theme that contains the block.
az: Bloku ehtiva edən mövzunun adına klikləyin.

en: Optionally, click <em>Demonstrate block regions</em> to see the regions of the theme.
az: İstəyə görə, mövzunun bölgələrini görmək üçün <em>Blok regionlarını nümayiş etdir</em> üzərinə klikləyin.

en: If you only want to change the region where a block is located, or the ordering of blocks within a region, drag blocks to their desired positions and click <em>Save blocks</em>.
az: Yalnız blokun yerləşdiyi bölgəni və ya bölgə daxilində blokların sırasını dəyişmək istəyirsinizsə, blokları istədiyiniz mövqelərə sürükləyin və <em>Blokları yadda saxla</em> üzərinə klikləyin.

en: If you want to change additional settings, find the region where the block you want to update is currently located, and click <em>Configure</em> in the line of the block description.
az: Əlavə parametrləri dəyişdirmək istəyirsinizsə, yeniləmək istədiyiniz blokun hazırda yerləşdiyi bölgəni tapın və blok təsvirinin sətrində <em>Konfiqurasiya</em> üzərinə klikləyin.

en: Edit the block's settings. The available settings vary depending on the module that provides the block, but for all blocks you can change:
az: Blokun parametrlərini redaktə edin. Mövcud parametrlər bloku təmin edən moduldan asılı olaraq dəyişir, lakin bütün bloklar üçün dəyişə bilərsiniz:

en: <em>Block title</em>: The heading for the block on your site -- for some blocks, you will need to check the <em>Override title</em> checkbox in order to enter a title
az: <em>Blok başlığı</em>: Saytınızdakı blokun başlığı -- bəzi bloklar üçün başlıq daxil etmək üçün <em>Başlığı ləğv et</em> qutusunu yoxlamaq lazımdır

en: <em>Display title</em>: Check the box if you want the title displayed
az: <em>Başlığı göstər</em>: Başlığın göstərilməsini istəyirsinizsə, qutunu işarələyin

en: <em>Visibility</em>: Add conditions for when the block should be displayed
az: <em>Görünürlük</em>: Blokun göstərilməsi üçün şərtlər əlavə edin

en: <em>Region</em>: Change the theme region the block is displayed in
az: <em>Region</em>: Blokun göstərildiyi mövzu regionunu dəyişdirin

en: Click <em>Save block</em>.
az: <em>Blok saxla</em> klikləyin.

en: What are blocks?
az: Bloklar nədir?

en: Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page of your site. Blocks are placed and configured specifically for each theme.
az: Bloklar saytınızın veb səhifəsinin bir sahəsinə və ya bölgəsinə təqdim edilən məzmun qutularıdır. Bloklar hər bir mövzu üçün xüsusi olaraq yerləşdirilir və konfiqurasiya edilir.

en: What is the block description?
az: Blok təsviri nədir?

en: The block description is an identification name for a block, which is shown in the administrative interface. It is not displayed on the site.
az: Blokun təsviri inzibati interfeysdə göstərilən blokun identifikasiya adıdır. Saytda göstərilmir.

en: What is the block title?
az: Blokun başlığı nədir?

en: The block title is the heading that is optionally shown to site visitors when the block is placed in a region.
az: Blok başlığı, blok regionda yerləşdirildikdə sayt ziyarətçilərinə isteğe bağlı olaraq göstərilən başlıqdır.

en: Place a block into a theme's region.
az: Bloku mövzu bölgəsinə yerləşdirin.

en: Click the name of the theme that you want to place the block in.
az: Bloku yerləşdirmək istədiyiniz mövzunun adını vurun.

en: Find the region where you want the block, and click <em>Place block</em> in that region. A modal dialog will pop up.
az: Bloklamaq istədiyiniz bölgəni tapın və həmin regionda <em>Blok yerləşdir</em> klikləyin. Modal dialoq açılacaq.

en: Find the block you want to place and click <em>Place block</em>. A <em>Configure block</em> modal dialog will pop up.
az: Yerləşdirmək istədiyiniz bloku tapın və <em>Blok yerləşdir</em> klikləyin. <em>Blokun konfiqurasiyası</em> modal dialoqu açılacaq.

en: Enter a description of your block (to be shown to administrators) and the body text for your block.
az: Blokunuzun təsvirini (inzibatçılara göstəriləcək) və blokunuz üçün əsas mətni daxil edin.

en: Enter a label for this block type (shown in the administrative interface). Optionally, edit the automatically-generated machine name or the description.
az: Bu blok növü üçün etiket daxil edin (inzibati interfeysdə göstərilir). İsteğe bağlı olaraq, avtomatik yaradılan maşın adını və ya təsvirini redaktə edin.

en: Click <em>Save</em>. You will be returned to the <em>Block types</em> page.
az: <em>Saxla</em> klikləyin. Siz <em>Blok növləri</em> səhifəsinə qaytarılacaqsınız.

en: Click <em>Manage fields</em> in the row of your new block type, and add the desired fields to your block type.
az: Yeni blok tipinizin cərgəsində <em>Sahələri idarə et</em> üzərinə klikləyin və istədiyiniz sahələri blok tipinizə əlavə edin.

en: Optionally, click <em>Manage form display</em> or <em>Manage display</em> to change the editing form or field display for your block type.
az: İstəyə görə, blok tipiniz üçün redaktə formasını və ya sahə ekranını dəyişmək üçün <em>Forma ekranını idarə et</em> və ya <em>Ekranı idarə et</em> üzərinə klikləyin.

en: Use contextual links to access administrative tasks without navigating the administrative menu.
az: İnzibati menyuya keçmədən inzibati tapşırıqlara daxil olmaq üçün kontekstli keçidlərdən istifadə edin.

en: What are contextual links?
az: Kontekstli bağlantılar hansılardır?

en: <em>Contextual links</em> give users with the <em>Use contextual links</em> permission quick access to administrative tasks related to areas of non-administrative pages. For example, if a page on your site displays a block, the block would have a contextual link that would allow users with permission to configure the block. If the block contains a menu or a view, it would also have a contextual link for editing the menu links or the view. Clicking a contextual link takes you to the related administrative page directly, without needing to navigate through the administrative menu system.
az: <em>Kontekst bağlantıları</em> istifadəçilərə <em>Kontekstli bağlantılardan istifadə edin</em> icazəsi ilə qeyri-inzibati səhifələrin sahələri ilə bağlı inzibati tapşırıqlara sürətli giriş imkanı verir. Məsələn, saytınızdakı bir səhifə blok göstərirsə, blokda istifadəçilərə bloku konfiqurasiya etməyə icazə verən kontekstli bir keçid olacaq. Blokda menyu və ya görünüş varsa, o, həmçinin menyu bağlantılarını və ya görünüşü redaktə etmək üçün kontekstli keçidə malik olacaq. Kontekstli keçidə klikləməklə, inzibati menyu sistemində naviqasiya etməyə ehtiyac qalmadan sizi birbaşa müvafiq inzibati səhifəyə aparır.

en: Make sure that the core Contextual Links module is installed, and that you have a role with the <em>Use contextual links</em> permission. Optionally, make sure that a toolbar module is installed (either the core Toolbar module or a contributed module replacement).
az: Əsas Kontekstual Linklər modulunun quraşdırıldığına və sizin <em>Kontekstli bağlantılardan istifadə edin</em> icazəsi ilə rolunuz olduğuna əmin olun. İsteğe bağlı olaraq, alətlər paneli modulunun quraşdırıldığından əmin olun (yaxud əsas Alətlər Paneli modulu və ya əlavə modulun dəyişdirilməsi).

en: Visit a non-administrative page on your site, such as the home page.
az: Saytınızdakı əsas səhifə kimi qeyri-inzibati səhifəyə daxil olun.

en: Locate a block or another area on the page that you want to edit or configure.
az: Səhifədə redaktə etmək və ya konfiqurasiya etmək istədiyiniz bloku və ya başqa sahəni tapın.

en: Make the contextual links button visible by hovering your mouse over that area in the page. In most themes, this button looks like a pencil and is placed in the upper right corner of the page area (upper left for right-to-left languages), and hovering will also temporarily outline the affected area. Alternatively, click the contextual links toggle button on the right end of the toolbar (left end for right-to-left languages), which will make all contextual link buttons on the page visible until it is clicked again.
az: Siçanınızı səhifənin həmin sahəsinə gətirməklə kontekstli keçidlər düyməsini görünən edin. Əksər mövzularda bu düymə qələmə bənzəyir və səhifə sahəsinin yuxarı sağ küncündə yerləşdirilir (sağdan sola dillər üçün yuxarı sol) və sürüşdürmə də müvəqqəti olaraq təsirlənmiş ərazinin konturunu göstərəcək. Alternativ olaraq, alətlər panelinin sağ ucunda (sağdan sola dillər üçün sol uc) kontekstual keçidlər düyməsini klikləyin ki, bu, səhifədəki bütün kontekstual keçid düymələrini yenidən kliklənənə qədər görünən edəcək.

en: While the contextual links button for the area of interest is visible, click the button to display the list of links for that area. Click a link in the list to visit the corresponding administrative page.
az: Maraq sahəsi üçün kontekstli bağlantılar düyməsi göründüyü halda, həmin sahə üçün keçidlərin siyahısını göstərmək üçün düyməni klikləyin. Müvafiq inzibati səhifəyə daxil olmaq üçün siyahıdakı keçidə klikləyin.

en: Complete your administrative task and save your settings, or cancel the action. You should be returned to the page you started from.
az: İnzibati tapşırığınızı tamamlayın və parametrlərinizi yadda saxlayın və ya əməliyyatı ləğv edin. Başladığınız səhifəyə qayıtmalısınız.

en: See the related topics listed below for specific tasks.
az: Xüsusi tapşırıqlar üçün aşağıda sadalanan əlaqəli mövzulara baxın.

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %parent_entity_type:%parent_bundle %parent_entity_id entity. Aborting rendering.
az: %parent_entity_type:%parent_bundle %parent_entity_id obyektində %field_name sahəsindən istifadə edərək, %entity_type: %entity_id obyektini göstərərkən rekursiv göstərmə aşkarlandı. Göstərilmə dayandırılır.

en: The @drupal installer requires that the %default-file file must not be deleted or modified from the original download.
az: @drupal quraşdırıcısı tələb edir ki, %default-fayl faylı orijinal yükləmədən silinməməli və ya dəyişdirilməməlidir.

en: Allows configuration of tasks to be executed in response to events.
az: Hadisələrə cavab olaraq yerinə yetiriləcək tapşırıqların konfiqurasiyasına imkan verir.

en: Manages breakpoints and breakpoint groups for responsive designs.
az: Cavab verən dizaynlar üçün kəsilmə nöqtələrini və kəsilmə nöqtələri qruplarını idarə edir.

en: Allows users to comment on content.
az: İstifadəçilərə məzmunu şərh etməyə imkan verir.

en: Allows users to translate configuration text.
az: İstifadəçilərə konfiqurasiya mətnini tərcümə etməyə imkan verir.

en: Provides site-wide contact forms and forms to contact individual users.
az: Fərdi istifadəçilərlə əlaqə saxlamaq üçün sayt miqyasında əlaqə formaları və formalar təqdim edir.

en: Allows users to translate content.
az: İstifadəçilərə məzmunu tərcümə etməyə imkan verir.

en: Provides contextual links to directly access tasks related to page elements.
az: Səhifə elementləri ilə bağlı tapşırıqlara birbaşa daxil olmaq üçün kontekstual bağlantılar təmin edir.

en: Logs system events in the database.
az: Sistem hadisələrini verilənlər bazasında qeyd edir.

en: Caches pages, including those with dynamic content, for all users.
az: Bütün istifadəçilər üçün dinamik məzmunu olanlar da daxil olmaqla səhifələri keşləyir.

en: Provides a user interface for the Field module.
az: Sahə modulu üçün istifadəçi interfeysi təmin edir.

en: @module_name (<span class="admin-missing">missing</span>)
az: @module_name (<span class="admin-missing">çatışmır</span>)

en: @module_name (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
az: @module_name (<span class="admin-missing">Drupal nüvəsinin bu versiyası ilə uyğun deyil</span>)

en: @module_name (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
az: @module_name (<span class="admin-missing">version @version</span> ilə uyğun deyil)

en: Ban visitors from one or more IP addresses from accessing and viewing your site.
az: Bir və ya bir neçə IP ünvanından olan ziyarətçilərin saytınıza daxil olmasını və onlara baxmasını qadağan edin.

en: Enter an <em>IP address</em> and click <em>Add</em>.
az: <em>IP ünvanı</em> daxil edin və <em>Əlavə et</em> klikləyin.

en: You should see the IP address you entered listed under <em>Banned IP addresses</em>. Repeat the above steps to ban additional IP addresses.
az: Siz <em>Qadağan edilmiş IP ünvanları</em> altında daxil etdiyiniz IP ünvanını görməlisiniz. Əlavə IP ünvanlarını qadağan etmək üçün yuxarıdakı addımları təkrarlayın.

en: Click <em>Save and continue</em>.
az: <em>Saxla və davam et</em> klikləyin.

en: On the next screen, enter a value for <em>Allowed number of values</em>. You can limit the field to one value per entity item, a set number of values, or set it to have unlimited values. Click <em>Save field settings</em>.
az: Növbəti ekranda <em>İcazə verilən dəyərlərin sayı</em> üçün dəyər daxil edin. Siz sahəni obyekt elementi üçün bir dəyərlə, müəyyən sayda dəyərlə məhdudlaşdıra və ya onu limitsiz dəyərlərə malik olaraq təyin edə bilərsiniz. <em>Sahə parametrlərini yadda saxla</em> klikləyin.

en: Use the drag arrows to order the fields in your preferred order.
az: Sahələri istədiyiniz qaydada sıralamaq üçün sürüşdürmə oxlarından istifadə edin.

en: When you are done making changes, click <em>Save</em>.
az: Dəyişiklikləri tamamladıqdan sonra <em>Saxla</em> klikləyin.

en: Click <em>Save permissions</em>.
az: <em>İcazələri yadda saxla</em> klikləyin.

en: Schema information for module %module was missing from the database. You should manually review the module updates and your database to check if any updates have been skipped up to, and including, %last_update_hook.
az: %modul modulu üçün sxem məlumatı verilənlər bazasında çatışmırdı. %last_update_hook daxil olmaqla, hər hansı yeniləmələrin atılıb-atılmadığını yoxlamaq üçün modul yeniləmələrini və verilənlər bazanızı əl ilə nəzərdən keçirməlisiniz.

en: Add, remove, or rearrange the fields on personal and site-wide contact forms.
az: Şəxsi və sayt miqyasında əlaqə formalarında sahələri əlavə edin, silin və ya yenidən təşkil edin.

en: What are the fields on contact forms?
az: Əlaqə formalarında hansı sahələr var?

en: Configure personal contact forms for registered users on the website.
az: Saytda qeydiyyatdan keçmiş istifadəçilər üçün şəxsi əlaqə formalarını konfiqurasiya edin.

en: Click <em>Save configuration</em>.
az: <em>Konfiqurasiyanı yadda saxla</em> klikləyin.

en: Create a new site-wide contact form.
az: Saytda yeni əlaqə forması yaradın.

en: Click <em>Add contact form</em>.
az: <em>Əlaqə forması əlavə et</em> klikləyin.

en: Click <em>Save</em>. You should see your new contact form in the table, along with a link to view it.
az: <em>Saxla</em> klikləyin. Cədvəldə yeni əlaqə formanızı və ona baxmaq üçün linki görməlisiniz.

en: What are contact forms?
az: Əlaqə formaları nədir?

en: See the related topics below for specific tasks.
az: Xüsusi tapşırıqlar üçün aşağıdakı əlaqəli mövzulara baxın.

en: Click <em>Edit</em> for the site-wide form you want to be the default.
az: Defolt olmaq istədiyiniz bütün sayt forması üçün <em>Redaktə</em> üzərinə klikləyin.

en: Check <em>Make this the default form</em> and click <em>Save</em>.
az: <em>Bunu defolt forma et</em> yoxlayın və <em>Saxla</em> klikləyin.

en: Click <em>Save settings</em>. You should be returned to the <em>Manage fields</em> page, with your new field in the list.
az: <em>Parametrləri yadda saxla</em> klikləyin. Siz siyahıda yeni sahənizlə <em>Sahələri idarə edin</em> səhifəsinə qayıtmalısınız.

en: Module %name has an entry in the system.schema key/value storage, but is missing from your site. <a href=":url">More information about this error</a>.
az: Modul %namenin system.schema açarı/dəyər yaddaşında girişi var, lakin saytınızda yoxdur. <a href=":url">Bu xəta haqqında ətraflı məlumat</a>.

en: Module %name has an entry in the system.schema key/value storage, but is not installed. <a href=":url">More information about this error</a>.
az: Modul %namenin system.schema açarı/dəyər yaddaşında girişi var, lakin quraşdırılmayıb. <a href=":url">Bu xəta haqqında ətraflı məlumat</a>.

en: Missing required data for configuration: %config
az: Konfiqurasiya üçün lazımi məlumat çatışmır: %config

en: What is a book?
az: Kitab nədir?

en: A book is a structured group of content pages, arranged in a hierarchical structure called a <em>book outline</em>. A book hierarchy can be up to nine levels deep, and a book can include <em>Book page</em> content items or other content items. Every book has a default book-specific navigation block, which contains links that lead to the previous and next pages in the book and to the level above the current page in the book's structure.
az: Kitab <em>kitab kontur</em> adlanan iyerarxik strukturda düzülmüş məzmun səhifələrinin strukturlaşdırılmış qrupudur. Kitab iyerarxiyası doqquz səviyyəyə qədər dərinlikdə ola bilər və kitaba <em>Kitab səhifəsi</em> məzmun elementləri və ya digər məzmun elementləri daxil ola bilər. Hər bir kitabda kitabın əvvəlki və sonrakı səhifələrinə və kitabın strukturunda cari səhifədən yuxarı səviyyəyə aparan keçidləri ehtiva edən standart kitaba məxsus naviqasiya bloku var.

en: What are the permissions for books?
az: Kitablar üçün icazələr hansılardır?

en: Allows users to add new books to the site.
az: İstifadəçilərə sayta yeni kitablar əlavə etmək imkanı verir.

en: Add content and child pages to books and manage their hierarchies
az: Kitablara məzmun və uşaq səhifələri əlavə edin və onların iyerarxiyalarını idarə edin

en: Allows users to add configured types of content to existing books.
az: İstifadəçilərə mövcud kitablara konfiqurasiya edilmiş məzmun növləri əlavə etməyə imkan verir.

en: Allows users to add <em>any</em> type of content to a book, use the book overview administration page, and rearrange the pages of a book from the book outline page.
az: İstifadəçilərə kitaba <em>istənilən</em> məzmun əlavə etməyə, kitaba ümumi baxış idarəetmə səhifəsindən istifadə etməyə və kitabın kontur səhifəsindən kitabın səhifələrini yenidən təşkil etməyə imkan verir.

en: Administer site configuration (in the System module section)
az: Sayt konfiqurasiyasını idarə edin (Sistem modulu bölməsində)

en: Allows users to do many site configuration tasks, including configuring books. This permission has security implications.
az: İstifadəçilərə kitabların konfiqurasiyası da daxil olmaqla bir çox sayt konfiqurasiyası tapşırıqlarını yerinə yetirməyə imkan verir. Bu icazənin təhlükəsizlik təsirləri var.

en: Allows users to click the <em>printer-friendly version</em> link to generate a printer-friendly display of the page, which includes pages below it in the book outline.
az: İstifadəçilərə kitab konturunda onun altındakı səhifələri özündə əks etdirən səhifənin printerə uyğun ekranını yaratmaq üçün <em>printer üçün uyğun versiya</em> linkinə klikləməyə imkan verir.

en: <em>Book page</em> content permissions (in the Node module section)
az: <em>Kitab səhifəsi</em> məzmun icazələri (Node modulu bölməsində)

en: Like other content types, the <em>Book page</em> content type has separate permissions for creating, editing, and deleting a user's own and any content items of this type.
az: Digər məzmun növləri kimi, <em>Kitab səhifəsi</em> məzmun növünün istifadəçinin özünün və bu tip məzmun elementlərini yaratmaq, redaktə etmək və silmək üçün ayrıca icazələri var.

en: Managing books
az: Kitabları idarə etmək

en: Book management is handled by the core Book module. The topics listed below will help you create, edit, and configure books.
az: Kitabın idarə edilməsi əsas Kitab modulu tərəfindən idarə olunur. Aşağıda sadalanan mövzular sizə kitablar yaratmağa, redaktə etməyə və konfiqurasiya etməyə kömək edəcək.

en: Add a page to an existing book.
az: Mövcud kitaba səhifə əlavə edin.

en: In the vertical tabs area, click <em>Book Outline</em>. Select the book you want to add the page to in the <em>Book</em> select list. If you want to insert this page into the book hierarchy, also select the desired parent page in the <em>Parent item</em> select list.
az: Şaquli nişanlar sahəsində <em>Kitab Konturuna</em> klikləyin. Səhifəni əlavə etmək istədiyiniz kitabı <em>Kitab</em> seçim siyahısında seçin. Bu səhifəni kitab iyerarxiyasına daxil etmək istəyirsinizsə, həmçinin <em>Əsas element</em> seçim siyahısında istədiyiniz ana səhifəni seçin.

en: Select the desired weight for the page in the <em>Weight</em> select list (pages with the same parent item are ordered from lowest to highest weight).
az: <em>Çəki</em> seçim siyahısında səhifə üçün istədiyiniz çəki seçin (eyni əsas elementi olan səhifələr ən aşağıdan ən yüksək çəkiyə doğru sıralanır).

en: Click <em>Save</em> to add the page to the book.
az: Səhifəni kitaba əlavə etmək üçün <em>Saxla</em> üzərinə klikləyin.

en: Configure settings related to books.
az: Kitablarla əlaqəli parametrləri konfiqurasiya edin.

en: Check all of the content types that you would like to use as book pages in the <em>Content types allowed in book outlines</em> field.
az: Kitab səhifələri kimi istifadə etmək istədiyiniz bütün məzmun növlərini <em>Kitab konturlarında icazə verilən məzmun növləri</em> sahəsində yoxlayın.

en: In the <em>Content type for the Add child page link</em> field, select the content type that will be created from the <em>Add child page</em> link on a book page.
az: <em>Uşaq səhifə əlavə et linki üçün məzmun növü</em> sahəsində, kitab səhifəsində <em>Uşaq səhifə əlavə et</em> linkindən yaradılacaq məzmun növünü seçin.

en: Create a new book.
az: Yeni kitab yaradın.

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>Content</em> &gt; <em>Add content</em> &gt; <em>Book page</em>. If you have configured additional content types that can be added to books, you can substitute a different content type for <em>Book page</em>.
az: <em>İdarə et</em> inzibati menyusunda <em>Məzmun</em> &gt; <em>Məzmun əlavə edin</em> &gt; <em>Kitab səhifəsi</em>. Əgər kitablara əlavə edilə bilən əlavə məzmun növlərini konfiqurasiya etmisinizsə, <em>Kitab səhifəsi</em> üçün fərqli məzmun növünü əvəz edə bilərsiniz.

en: Enter a title for the book, and if desired, some text for the body of the book's title page.
az: Kitab üçün başlıq və istəsəniz kitabın baş səhifəsinin mətni üçün bir neçə mətn daxil edin.

en: In the vertical tabs area, click <em>Book Outline</em>. Select <em>- Create a new book -</em> from the <em>Book</em> select list.
az: Şaquli nişanlar sahəsində <em>Kitab Konturuna</em> klikləyin. <em>Kitab</em> seçim siyahısından <em>- Yeni kitab yarat -</em> seçin.

en: Click <em>Save</em> to create the book.
az: Kitab yaratmaq üçün <em>Saxla</em> üzərinə klikləyin.

en: Change the order and titles of pages within a book.
az: Kitabdakı səhifələrin sırasını və başlıqlarını dəyişdirin.

en: Click <em>Edit order and titles</em> for the book you would like to change.
az: Dəyişmək istədiyiniz kitab üçün <em>Sifariş və başlıqları redaktə et</em> üzərinə klikləyin.

en: Drag the book pages to the desired order.
az: Kitab səhifələrini istədiyiniz sıraya sürükləyin.

en: If desired, enter new text for one or more of the page titles within the book.
az: İstəyirsinizsə, kitabdakı bir və ya daha çox səhifə başlığı üçün yeni mətn daxil edin.

en: Click <em>Save book pages</em>.
az: <em>Kitab səhifələrini yadda saxla</em> klikləyin.

en: What are breakpoints?
az: Kəsmə nöqtələri nədir?

en: What are media queries?
az: Media sorğuları nədir?

en: What are resolution multipliers?
az: Qətnamə çarpanları nədir?

en: What is a breakpoint group?
az: Kəsmə nöqtəsi qrupu nədir?

en: Managing breakpoints and breakpoint groups overview
az: Kəsmə nöqtələrinin idarə edilməsi və kəsilmə nöqtəsi qruplarının icmalı

en: The <em>Breakpoint</em> module allows you to define breakpoints and breakpoint groups in YAML files. Modules and themes can use the API provided by the <em>Breakpoint</em> module to define breakpoints and breakpoint groups, and to assign resolution multipliers to breakpoints.
az: <em>Breakpoint</em> modulu YAML fayllarında kəsilmə nöqtələrini və kəsilmə nöqtələri qruplarını müəyyən etməyə imkan verir. Modullar və mövzular kəsilmə nöqtələrini və kəsilmə nöqtələri qruplarını müəyyən etmək və kəsilmə nöqtələrinə ayırdetmə çarpanlarını təyin etmək üçün <em>Breakpoint</em> modulu tərəfindən təmin edilən API-dən istifadə edə bilər.

en: W3C standards for media queries
az: Media sorğuları üçün W3C standartları

en: The form has become outdated. Press the back button, copy any unsaved work in the form, and then reload the page.
az: Forma köhnəlib. Geri düyməsini basın, formada saxlanmamış işi kopyalayın və sonra səhifəni yenidən yükləyin.

en: Configuring a previously-placed block
az: Əvvəllər yerləşdirilmiş blokun konfiqurasiyası

en: Managing blocks
az: Blokların idarə edilməsi

en: Placing a block
az: Blokun yerləşdirilməsi

en: Adding content to a book
az: Kitaba məzmun əlavə etmək

en: Configuring books
az: Kitabların konfiqurasiyası

en: Creating a book
az: Kitab yaratmaq

en: Changing the outline of a book
az: Kitabın konturunun dəyişdirilməsi

en: Managing height, width, and resolution breakpoints
az: Hündürlük, genişlik və ayırdetmə nöqtələrinin idarə edilməsi

en: Managing the fields of contact forms
az: Əlaqə formalarının sahələrini idarə etmək

en: Configuring personal contact forms
az: Şəxsi əlaqə formalarının konfiqurasiyası

en: Creating a new contact form
az: Yeni əlaqə formasının yaradılması

en: Managing contact forms
az: Əlaqə formalarının idarə edilməsi

en: Setting a default contact form
az: Defolt əlaqə formasının qurulması

en: Using contextual links
az: Kontekstli bağlantılardan istifadə

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
az: <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">PHP tarix formatları üçün sənədlərə</a> baxın.

en: A user-defined date format. See the <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters">PHP manual</a> for available options.
az: İstifadəçi tərəfindən müəyyən edilmiş tarix formatı. Mövcud seçimlər üçün <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters">PHP təlimatına</a> baxın.

en: Manage translations for any entity that the user can edit
az: İstifadəçinin redaktə edə biləcəyi istənilən obyekt üçün tərcümələri idarə edin

en: The Filter module allows administrators to configure text formats. Text formats change how HTML tags and other text will be <em>processed and displayed</em> in the site. They are used to transform text, and also help to defend your website against potentially damaging input from malicious users. Visual text editors can be associated with text formats by using the <a href=":editor_help">Text Editor module</a>. For more information, see the <a href=":filter_do">online documentation for the Filter module</a>.
az: Filtr modulu administratorlara mətn formatlarını konfiqurasiya etməyə imkan verir. Mətn formatları HTML teqlərinin və digər mətnlərin saytda necə <em>emal ediləcəyini və göstəriləcəyini</em> dəyişdirir. Onlar mətni çevirmək üçün istifadə olunur və həmçinin veb saytınızı zərərli istifadəçilərin potensial zərərli daxiletmələrindən müdafiə etməyə kömək edir. Vizual mətn redaktorları <a href=":editor_help">Mətn Redaktoru modulundan</a> istifadə etməklə mətn formatları ilə əlaqələndirilə bilər. Ətraflı məlumat üçün <a href=":filter_do">Filtr modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Connecting text editors to text formats
az: Mətn redaktorlarının mətn formatlarına qoşulması

en: What is a text editor?
az: Mətn redaktoru nədir?

en: Configure text formats on the site.
az: Saytda mətn formatlarını konfiqurasiya edin.

en: What text filters are available?
az: Hansı mətn filtrləri mövcuddur?

en: Some of the more commonly used text filters are:
az: Daha çox istifadə edilən mətn filtrlərindən bəziləri bunlardır:

en: For security reasons, your upload has been rejected.
az: Təhlükəsizlik səbəbi ilə yükləməniz rədd edildi.

en: Exporting your complete site configuration
az: Tam sayt konfiqurasiyanız ixrac edilir

en: Click <em>Export</em> and save the archive file.
az: <em>İxrac</em> üzərinə klikləyin və arxiv faylını yadda saxlayın.

en: Human name of the parent node type.
az: Ana qovşaq növünün insan adı.

en: Machine name of the parent node type.
az: Əsas node növünün maşın adı.

en: @language translation was not added. To add a translation, you must modify the configuration.
az: @language tərcüməsi əlavə edilmədi. Tərcümə əlavə etmək üçün konfiqurasiyanı dəyişdirməlisiniz.

en: There are no @entity_type_plural matching "%value".
az: "%value" ilə uyğun gələn @entity_type_plural yoxdur.

en: Many @entity_type_plural are called %value. Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)".
az: Bir çox @entity_type_plural %value adlanır. "@value (@id)" kimi mötərizədə id əlavə edərək istədiyinizi daxil edin.

en: Multiple @entity_type_plural match this reference; "%multiple". Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)".
az: Çoxlu @entity_type_plural bu istinadla uyğun gəlir; "%multiple". "@value (@id)" kimi mötərizədə id əlavə edərək istədiyinizi daxil edin.

en: The module '@module_name' is providing the database driver '@driver_name'.
az: '@module_name' modulu @driver_name' verilənlər bazası sürücüsünü təmin edir.

en: HTML tables can be created with table headers and caption/summary elements.
az: HTML cədvəlləri cədvəl başlıqları və başlıq/xülasə elementləri ilə yaradıla bilər.

en: Alt text is required by default on images added through CKEditor (note that this can be overridden).
az: CKEditor vasitəsilə əlavə edilən şəkillərdə defolt olaraq alternativ mətn tələb olunur (qeyd edək ki, bu, ləğv edilə bilər).

en: Semantic HTML5 figure/figcaption are available to add captions to images.
az: Şəkillərə başlıqlar əlavə etmək üçün semantik HTML5 fiqur/figcaption mövcuddur.

en: This log is not persistent
az: Bu jurnal davamlı deyil

en: The Database Logging module logs may be cleared by administrators and automated cron tasks, so they should not be used for <a href=":audit_trail_wiki">forensic logging</a>. For forensic purposes, use the Syslog module.
az: Database Logging modul jurnalları administratorlar və avtomatlaşdırılmış cron tapşırıqları tərəfindən silinə bilər, ona görə də onlar <a href=":audit_trail_wiki">məhkəmə qeydiyyatı</a> üçün istifadə edilməməlidir. Məhkəmə-tibbi məqsədlər üçün Syslog modulundan istifadə edin.

en: Your upload has been renamed to %filename.
az: Yükləmənizin adı %filename olaraq dəyişdirildi.

en: Separate extensions with a comma or space. Each extension can contain alphanumeric characters, '.', and '_', and should start and end with an alphanumeric character.
az: Genişlənmələri vergül və ya boşluqla ayırın. Hər bir artırma '.' və '_' hərf-rəqəm simvollarından ibarət ola bilər və hərf-rəqəm simvolu ilə başlamalı və bitməlidir.

en: The list of allowed extensions is not valid. Allowed characters are a-z, 0-9, '.', and '_'. The first and last characters cannot be '.' or '_', and these two characters cannot appear next to each other. Separate extensions with a comma or space.
az: İcazə verilən genişləndirmələrin siyahısı etibarlı deyil. İcazə verilən simvollar a-z, 0-9, '.' və '_'dır. İlk və sonuncu simvol '.' ola bilməz. və ya '_' və bu iki simvol bir-birinin yanında görünə bilməz. Genişlənmələri vergül və ya boşluqla ayırın.

en: Add %txt_extension to the list of allowed extensions to securely upload files with a %extension extension. The %txt_extension extension will then be added automatically.
az: %txt_extension fayllarını %extension ilə təhlükəsiz yükləmək üçün icazə verilən genişləndirmələr siyahısına əlavə edin. Daha sonra %txt_extension uzantısı avtomatik olaraq əlavə olunacaq.

en: Translating configuration
az: Konfiqurasiyanın tərcüməsi

en: Creating an advanced action
az: Qabaqcıl fəaliyyətin yaradılması

en: Create an advanced action. You can, for example, create an action to change the author of multiple content items. See @action_overview for more about actions.
az: Qabaqcıl fəaliyyət yaradın. Siz, məsələn, birdən çox məzmun elementinin müəllifini dəyişdirmək üçün fəaliyyət yarada bilərsiniz. Fəaliyyətlər haqqında ətraflı məlumat üçün @action_overview baxın.

en: Who can create actions?
az: Kim hərəkətlər yarada bilər?

en: Users with the <em>@action_permissions</em> permission (typically administrators) can create actions.
az: <em>@action_permissions</em> icazəsi olan istifadəçilər (adətən administratorlar) fəaliyyətlər yarada bilərlər.

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>Configuration</em> &gt; <em>System</em> &gt; <em>@actions</em>. A list of all actions is shown.
az: <em>İdarə et</em> inzibati menyusunda <em>Konfiqurasiya</em> &gt; <em>Sistem</em> &gt; <em>@hərəkətlər</em>. Bütün hərəkətlərin siyahısı göstərilir.

en: Choose an advanced action from the dropdown and click <em>Create</em>.
az: Açılan siyahıdan qabaqcıl əməliyyat seçin və <em>Yarat</em> üzərinə klikləyin.

en: Enter a name for the action in the <em>Label</em> field. This label will be visible for the user.
az: <em>Etiket</em> sahəsinə fəaliyyət üçün ad daxil edin. Bu etiket istifadəçi üçün görünəcək.

en: Configure any of the other available options. These will depend on the kind of action that you have chosen.
az: Digər mövcud seçimlərdən hər hansı birini konfiqurasiya edin. Bunlar seçdiyiniz fəaliyyət növündən asılı olacaq.

en: Click <em>Save</em>. You will be returned to the list of actions, with your new action added to the list.
az: <em>Saxla</em> klikləyin. Yeni hərəkətiniz siyahıya əlavə edilməklə, hərəkətlər siyahısına qaytarılacaqsınız.

en: To edit an action you have previously created, click <em>Configure</em> in the <em>Operations</em> drop-down list. To delete an action you have previously created, click <em>Delete</em> in the <em>Operations</em> drop-down list.
az: Əvvəllər yaratdığınız əməliyyatı redaktə etmək üçün <em>Əməliyyatlar</em> açılan siyahısında <em>Konfiqurasiya</em> üzərinə klikləyin. Əvvəllər yaratdığınız əməliyyatı silmək üçün <em>Əməliyyatlar</em> açılan siyahısında <em>Sil</em> üzərinə klikləyin.

en: What are actions?
az: Hərəkətlər nədir?

en: Actions are module-defined tasks that can be executed on the site; for example, unpublishing content, sending an email message, or blocking a user.
az: Fəaliyyətlər saytda yerinə yetirilə bilən modulla müəyyən edilmiş tapşırıqlardır; məsələn, məzmunu dərcdən çıxarmaq, e-poçt mesajı göndərmək və ya istifadəçini bloklamaq.

en: What are simple actions?
az: Sadə hərəkətlər hansılardır?

en: Simple actions do not require configuration. They are automatically available to be executed, and are always listed as available on the @actions_page.
az: Sadə hərəkətlər konfiqurasiya tələb etmir. Onlar avtomatik olaraq icra olunmaq üçün əlçatandır və həmişə @actions_page-də mövcud kimi siyahıya alınır.

en: What are advanced actions?
az: Qabaqcıl tədbirlər hansılardır?

en: How are actions executed?
az: Hərəkətlər necə həyata keçirilir?

en: In the core software, actions can be executed through a <em>bulk operations form</em> added to a view; if you have the core Views module installed, see the related topic "Managing content listings (views)" for more information about views and bulk operations.
az: Əsas proqram təminatında hərəkətlər görünüşə əlavə edilmiş <em>toplu əməliyyatlar forması</em> vasitəsilə icra edilə bilər; Əgər sizdə əsas Baxışlar modulu quraşdırılıbsa, baxışlar və toplu əməliyyatlar haqqında ətraflı məlumat üçün "Məzmun siyahılarının (baxışların) idarə edilməsi" ilə bağlı mövzuya baxın.

en: Configuring actions overview
az: Fəaliyyətlərin konfiqurasiyası

en: Configuring comments
az: Şərhlərin konfiqurasiyası

en: Who can configure comments?
az: Şərhləri kim konfiqurasiya edə bilər?

en: Creating a comment type
az: Şərh növünün yaradılması

en: Who can create a comment type?
az: Şərh tipini kim yarada bilər?

en: Click <em>Add comment type</em>.
az: <em>Şərh növü əlavə et</em> klikləyin.

en: Moderating comments
az: Şərhlərin moderasiyası

en: Decide which comments are shown on the website.
az: Veb saytında hansı şərhlərin göstərildiyinə qərar verin.

en: Who can moderate comments?
az: Şərhləri kim idarə edə bilər?

en: Online documentation for moderating comments
az: Şərhləri idarə etmək üçün onlayn sənədlər

en: Managing comments
az: Şərhlərin idarə edilməsi

en: What is a comment?
az: Şərh nədir?

en: What is a comment type?
az: Şərh növü nədir?

en: What is moderation?
az: Moderasiya nədir?

en: Posting comments
az: Şərhlərin yerləşdirilməsi

en: Configuring commenting
az: Şərhlərin konfiqurasiyası

en: @bundle_type is not @bundles or @last
az: @bundle_type @bundles və ya @last deyil

en: @bundle_type is not @bundle
az: @bundle_type @bundle deyil

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label from the %region region?
az: @entity-type %label -i %region regionundan silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: This will remove the block placement. You will need to <a href=":url">place it again</a> in order to undo this action.
az: Bu blok yerləşdirməni aradan qaldıracaq. Bu əməliyyatı geri qaytarmaq üçün <a href=":url">onu yenidən yerləşdirməlisiniz</a>.

en: The @entity-type %label has been removed from the %region region.
az: @entity-type %label %region regionundan silindi.

en: The CKEditor 5 module provides a highly-accessible, highly-usable visual text editor and adds a toolbar to text fields. Users can use buttons to format content and to create semantically correct and valid HTML. The CKEditor module uses the framework provided by the <a href=":text_editor">Text Editor module</a>. It requires JavaScript to be enabled in the browser. For more information, see the <a href=":doc_url">online documentation for the CKEditor 5 module</a> and the <a href=":cke5_url">CKEditor 5 website</a>.
az: CKEditor 5 modulu yüksək əlçatan, çox istifadə edilə bilən vizual mətn redaktoru təmin edir və mətn sahələrinə alətlər paneli əlavə edir. İstifadəçilər məzmunu formatlaşdırmaq və semantik cəhətdən düzgün və etibarlı HTML yaratmaq üçün düymələrdən istifadə edə bilərlər. CKEditor modulu <a href=":text_editor">Mətn Redaktoru modulu</a> tərəfindən təmin edilmiş çərçivədən istifadə edir. Brauzerdə JavaScript-in aktivləşdirilməsi tələb olunur. Ətraflı məlumat üçün <a href=":doc_url">CKEditor 5 modulu üçün onlayn sənədlərə</a> və <a href=":cke5_url">CKEditor 5 vebsaytına</a> baxın.

en: Enabling CKEditor 5 for individual text formats
az: Fərdi mətn formatları üçün CKEditor 5-in işə salınması

en: Filtering HTML content
az: HTML məzmununun filtrlənməsi

en: Developing CKEditor 5 plugins in Drupal
az: Drupal-da CKEditor 5 plaginlərinin hazırlanması

en: CKEditor 5 toolbar configuration
az: CKEditor 5 alətlər panelinin konfiqurasiyası

en: Press the down arrow key to add to the toolbar.
az: Alətlər panelinə əlavə etmək üçün aşağı ox düyməsini basın.

en: Move this button in the toolbar by pressing the left or right arrow keys. Press the up arrow key to remove from the toolbar.
az: Sol və ya sağ ox düymələrini basaraq alətlər panelində bu düyməni hərəkət etdirin. Alətlər panelindən silmək üçün yuxarı ox düyməsini basın.
