Drupal core (all releases) - en to be translation catalogue (1614 entries)

en: Home
be: Хатняя старонка

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Pages
be: Старонкі

en: Save configuration
be: Захаваць налады

en: Status
be: Статус

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Suffix
be: Суфікс

en: Approve
be: Дазволіць

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Content
be: Змесціва

en: Moderated content
be: праверанае (адмадэраванае) змесціва

en: Value
be: Значэнне

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Email address
be: Email адрас

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: Replies
be: Адказы

en: Closed
be: Зачынена

en: yes
be: так

en: List
be: Спіс

en: Subject
be: Тэма

en: Send email
be: Адправіць email

en: Actions
be: Дзеянні

en: disabled
be: адключана

en: Confirm
be: Сьцьвярдзіць

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Last comment
be: Апошні каментар

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Выключыць

en: Email settings
be: Налады пошты

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Administration
be: Кіраванне

en: Comments
be: Каментары

en: More
be: Болей

en: Action
be: Дзеянне

en: On
be: На

en: new
be: новае

en: The title of the block as shown to the user.
be: Загаловак блоку (як яго пабачыць карыстальнік).

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Content types
be: Тыпы змесціва

en: Homepage
be: Хатняя старонка

en: Home page
be: Хатняя старонка

en: Overview
be: Агляд

en: File information
be: Інфармацыя пра файл

en: File
be: Файл

en: Advanced options
be: Прасунутыя налады

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Size
be: Памер

en: Links
be: Спасылкі

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: None
be: Аніводны(ая)

en: This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне нельга будзе адмяніць.

en: Number
be: Нумар

en: Message
be: Паведамленне

en: No log messages available.
be: Лёгі адсутныя

en: Password
be: Пароль

en: Block settings
be: Налады блокаў

en: - None -
be: - Нічога -

en: Weight
be: Вага

en: The configuration options have been saved.
be: Абраныя налады захованыя.

en: Link
be: Спасылка

en: Image
be: Малюнак

en: Center
be: Цэнтр

en: Help text
be: Даведкавы тэкст

en: Types
be: Тыпы

en: Multiple
be: Мносны

en: Required
be: Абавязкова

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
be: Старонкі дадзенага ўзроўню сартуюцца напачатку па вазе, а потым па загалоўку.

en: Depth
be: Глыбіня

en: none
be: няма

en: Category
be: Катэгорыя

en: Add container
be: Дадаць кантэйнер

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: edit container
be: рэдагаваць кантэйнэр

en: Go to previous page
be: Да папярэдняй старонкі

en: Go to parent page
be: Перайсці да бацькоўскай старонкі

en: Go to next page
be: Да наступнай старонкі

en: Import
be: Імпарт

en: Book
be: Падшыўка

en: Export
be: Экспарт

en: Back
be: Назад

en: Field
be: Поле

en: Outline
be: Кароткі змест

en: Label
be: Подпіс

en: Preview
be: Перапрагледзець

en: Save
be: Захаваць

en: Help
be: Дапамога

en: Default
be: Прадвызначана

en: Summary
be: Падсумаванне

en: Update
be: Абнавіць

en: Open
be: Адкрыць

en: Sunday
be: нядзеля

en: Monday
be: панядзелак

en: Tuesday
be: аўторак

en: Wednesday
be: серада

en: Thursday
be: чацьвер

en: Friday
be: пятніца

en: Saturday
be: субота

en: Core
be: Ядро

en: Album
be: Альбом

en: Artist
be: Мастак

en: Time
be: Час

en: Add
be: Дадаць

en: View
be: Праглядзець

en: Format
be: Фармат

en: Audio
be: Аўдыё

en: History
be: Гісторыя

en: URL
be: Спасылка

en: Path
be: Сцежка

en: Filename
be: Назва файла

en: General discussion
be: Агульная дыскусія

en: edit forum
be: рэдагаваць форум

en: Forum name
be: Імя форума

en: forum
be: форум

en: Refresh
be: Перазагрузіць

en: Region
be: Рэгіён

en: Anchor
be: Якар

en: Display
be: Паказ

en: Advanced settings
be: Пашыраныя налады

en: never
be: ніколі

en: Updated
be: Абноўлена

en: Text
be: Тэкст

en: Theme
be: Тэма

en: Select a layout
be: Абраць размеркаванне

en: Add forum
be: Дадаць форум

en: Timestamp
be: Пазначка даты

en: Keywords
be: Ключавыя словы

en: Preview comment
be: Перапрагледзець каментар

en: Component
be: Кампанент

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Unknown
be: Невядомы

en: Attachment
be: Дадатак

en: n/a
be: [няма]

en: Upload
be: Загрузіць

en: Upload image
be: Загрузіць выяву

en: Mail
be: Пошта

en: Database type
be: Тып базы дадзеных

en: User
be: Карыстальнік

en: Content type
be: Тып змесціва

en: Continue
be: Працягнуць

en: Configure
be: Правіць

en: Email
be: Адрас E-mail

en: Files
be: Файлы

en: file
be: файл

en: Error
be: Памылка

en: Contact
be: Кантакт

en: no
be: не

en: Created
be: Створана

en: Node
be: Вузел

en: Sent email to %recipient
be: Даслаць емэйл %recipient

en: The subject of the message.
be: Тэма паведамлення.

en: Create
be: Стварыць

en: Separator
be: Раздзяляльнік

en: Expanded
be: Разгорнута

en: Parent item
be: Бацькоўскі элемент

en: Add child page
be: Дадаць дачынную старонку

en: Printer-friendly version
be: Друкаваная версія

en: Content type for child pages
be: Тып змесціва для дачынных старонак

en: Update options
be: Налады абнаўлення

en: Remove from outline
be: Gерамясціць з схемы

en: Unknown export format.
be: Невядомы фармат экспарту.

en: All
be: Усе

en: Active
be: Актыўна

en: Last post
be: Апошні запіс

en: Access denied
be: Дасяг забаронены

en: Year
be: Год

en: Date format
be: Фармат даты

en: Add content
be: Дадаць змесціва

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Block
be: Блок

en: Page
be: Старонка

en: 1 minute | @count minutes
be[0]: 1 хвіліна
be[1]: @count хвілін
be[2]: @count хвілін

en: 1 hour | @count hours
be[0]: 1 гадзіна
be[1]: @count гадзінаў

en: 1 day | @count days
be[0]: 1 дзень
be[1]: @count дні
be[2]: @count дзён

en: Logo
be: Лагатып

en: Site name
be: Назоў сайту

en: Site slogan
be: Слёган сайту

en: Site
be: Сайт

en: Module
be: Модуль

en: Host
be: Хост

en: Never
be: Ніколі

en: Inline
be: Убудаваны

en: Recipients
be: Атрымальнікі

en: Selected
be: Выбраны

en: Your name
be: Вашае імя

en: To
be: Каму

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Visibility
be: Бачнасць

en: Roles
be: Ролі

en: Revision ID
be: ID версіі

en: Comment
be: Каментар

en: Comment ID
be: ID каментара

en: Hostname
be: Імя хоста

en: Published
be: Апублікавана

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Log message
be: Запіс у логу

en: File ID
be: Файл ID

en: File name
be: Імя файла

en: File size
be: Памер файла

en: Term
be: Тэрмін

en: Time zone
be: Часовая зона

en: Severity
be: Прыярытэт

en: Field name
be: Назва поля

en: Field type
be: Тып поля

en: Fields
be: Палі

en: Contains
be: Утрымлівае

en: Count
be: Колькасць

en: Original image
be: Сапраўдная выява

en: Heading
be: Загаловак

en: Mode
be: Лад

en: Warning
be: Увага

en: active
be: актыўны

en: N/A
be: Не даступна

en: Items
be: Элементы

en: Authored by
be: Аўтар:

en: Advanced
be: Дадаткова

en: Width
be: Шырыня

en: Height
be: Вышыня

en: Textfield
be: Тэкставае поле

en: Maximum
be: Максімум

en: Scale
be: Маштаб

en: Media
be: Мультымедыя

en: Plain text
be: Просты тэкст

en: Month
be: Месяц

en: Details
be: Падрабязна

en: Widget
be: Віджэт

en: Last reply
be: Апошні адказ

en: Unlimited
be: Неабмежавана

en: Enter a valid username.
be: Увядзіце імя карыстальніка.

en: Owner
be: Уладальнік

en: Recipient
be: Адрасат

en: General
be: Агульны

en: Egypt
be: Егіпет

en: Namibia
be: Намібія

en: Israel
be: Ізраіль

en: Iran
be: Іран

en: New Zealand
be: Новая Зеландыя

en: Tonga
be: Тонга

en: Cuba
be: Куба

en: Brazil
be: Бразілія

en: Chile
be: Чылі

en: Paraguay
be: Парагвай

en: Jamaica
be: Ямайка

en: Japan
be: Японія

en: Libya
be: Лівія

en: Poland
be: Польша

en: Portugal
be: Партугалія

en: Singapore
be: Сінгапур

en: Day
be: Дзень

en: Table
be: Табліца

en: Start date
be: Дата пачатку

en: End date
be: Дата заканчэння

en: Forum
be: Форум

en: Display title
be: Паказаць загаловак

en: Background color
be: Колер фона

en: Navigation
be: Навігацыя

en: Color
be: Колер

en: Role
be: Роля

en: Ignore
be: Ігнараваць

en: Add new comment
be: Дадаць каментар

en: String
be: Радок

en: Referrer
be: Адпраўнік

en: Maximum length
be: Максімальная даўжыня

en: Rows
be: Радкі

en: Cache
be: Кэш

en: Provider
be: Пастаўшчык

en: Ascending
be: Узыходны

en: Descending
be: Зыходны

en: Optional
be: Неабавязковы

en: Uncategorized
be: Без катэгорыі

en: Plain
be: Звычайны

en: Integer
be: Цэлае

en: IP Address
be: IP Адрэса

en: The comment and all its replies have been deleted.
be: Каментар ды ўсе адказы на яго выдаленыя.

en: Preformatted
be: Прэфарматаваны тэкст

en: fields
be: палі

en: Save settings
be: Захаваць налады

en: Duration
be: Працягласць

en: Germany
be: Германія

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Created date
be: Дата стварэння

en: Updated date
be: Дата абнаўлення

en: comments
be: каментары

en: Condition
be: Умова

en: Afghanistan
be: Афганістан

en: Albania
be: Албанія

en: Algeria
be: Алжыр

en: American Samoa
be: Амерыканскае Самоа

en: Andorra
be: Андора

en: Angola
be: Ангола

en: Anguilla
be: Ангілья

en: Antarctica
be: Антарктыда

en: Argentina
be: Аргентына

en: Armenia
be: Арменія

en: Aruba
be: Аруба

en: Australia
be: Аўстралія

en: Austria
be: Аўстрыя

en: Azerbaijan
be: Азербайджан

en: Bahamas
be: Багамскія выспы

en: Bahrain
be: Бахрэйн

en: Bangladesh
be: Бангладэш

en: Barbados
be: Барбадос

en: Belarus
be: Беларусь

en: Belgium
be: Бельгія

en: Belize
be: Беліз

en: Benin
be: Бенін

en: Bermuda
be: Бермудскія астравы

en: Bhutan
be: Бутан

en: Bolivia
be: Балівія

en: Botswana
be: Батсвана

en: Bouvet Island
be: Буве востраў

en: Brunei
be: Брунэй

en: Bulgaria
be: Балгарыя

en: Burkina Faso
be: Буркіна Фасо

en: Burundi
be: Бурундзі

en: Cambodia
be: Камбоджа

en: Cameroon
be: Камерун

en: Canada
be: Канада

en: Cape Verde
be: Каба-Вэрдэ

en: Cayman Islands
be: Кайманавы выспы

en: Central African Republic
be: Цэнтральна-Афрыканская Рэспубліка

en: Chad
be: Чад

en: China
be: Кітай

en: Christmas Island
be: Востраў Ражства

en: Cocos (Keeling) Islands
be: Какосавыя астравы

en: Colombia
be: Калумбія

en: Comoros
be: Каморскія астравы

en: Cook Islands
be: Астравы Кука

en: Costa Rica
be: Коста-Рыка

en: Cyprus
be: Кіпр

en: Denmark
be: Данія

en: Djibouti
be: Джыбуці

en: Dominica
be: Дамініка

en: Dominican Republic
be: Дамініканская Рэспубліка

en: Ecuador
be: Эквадор

en: El Salvador
be: Сальвадор

en: Equatorial Guinea
be: Экватарыяльная Гвінея

en: Eritrea
be: Эрытрэя

en: Estonia
be: Эстонія

en: Ethiopia
be: Эфіопія

en: Faroe Islands
be: Фарэрскія выспы

en: Finland
be: Фінляндыя

en: France
be: Францыя

en: French Guiana
be: Французская Гвіяна

en: French Polynesia
be: Французская Палінезія

en: Gabon
be: Габон

en: Gambia
be: Гамбія

en: Georgia
be: Грузія

en: Ghana
be: Гана

en: Gibraltar
be: Гібралтар

en: Greece
be: Грэцыя

en: Greenland
be: Грэнландыя

en: Grenada
be: Грэнада

en: Guadeloupe
be: Гвадэлупа

en: Guam
be: Гуам

en: Guatemala
be: Гватэмала

en: Guinea
be: Гвінея

en: Guinea-Bissau
be: Гвінея-Бісаў

en: Guyana
be: Гаяна

en: Haiti
be: Гаіці

en: Honduras
be: Гандурас

en: Hungary
be: Вугоршчына

en: Iceland
be: Ісландыя

en: India
be: Індыя

en: Indonesia
be: Інданэзія

en: Iraq
be: Ірак

en: Ireland
be: Ірландыя

en: Italy
be: Італія

en: Jordan
be: Іарданія

en: Kazakhstan
be: Казахстан

en: Kenya
be: Кенія

en: Kiribati
be: Кірыбаці

en: Kuwait
be: Кувейт

en: Kyrgyzstan
be: Кыргызстан

en: Laos
be: Лаос

en: Latvia
be: Латвія

en: Lebanon
be: Ліван

en: Lesotho
be: Лесота

en: Liberia
be: Ліберыя

en: Liechtenstein
be: Ліхтэнштэйн

en: Lithuania
be: Літва

en: Luxembourg
be: Люксембург

en: Madagascar
be: Мадагаскар

en: Malawi
be: Малаві

en: Malaysia
be: Малайзія

en: Maldives
be: Мальдывы

en: Mali
be: Малі

en: Malta
be: Мальта

en: Marshall Islands
be: Маршалавы Астравы

en: Martinique
be: Марцініка

en: Mauritania
be: Маўрытанія

en: Mauritius
be: Маўрыкій

en: Mayotte
be: Майотта

en: Mexico
be: Мексіка

en: Micronesia
be: Мікранэзія

en: Moldova
be: Малдова

en: Monaco
be: Манака

en: Mongolia
be: Манголія

en: Montserrat
be: Монтсеррат

en: Morocco
be: Марока

en: Mozambique
be: Мазамбік

en: Nauru
be: Наўру

en: Nepal
be: Непал

en: Netherlands
be: Нідэрланды

en: Netherlands Antilles
be: Антыльскія выспы

en: New Caledonia
be: Новая Каледонія

en: Nicaragua
be: Нікарагуа

en: Niger
be: Нігер

en: Nigeria
be: Нігерыя

en: Niue
be: Ніуэ

en: Norfolk Island
be: Востраў Норфалк

en: North Korea
be: Паўночная Карэя

en: Northern Mariana Islands
be: Паўночныя Марыянскія астравы

en: Norway
be: Нарвегія

en: Oman
be: Аман

en: Pakistan
be: Пакістан

en: Palau
be: Палау

en: Panama
be: Панама

en: Papua New Guinea
be: Папуа — Новая Гвінея

en: Peru
be: Перу

en: Philippines
be: Філіпіны

en: Pitcairn Islands
be: Піткейрнавы астарвы

en: Puerto Rico
be: Пуэрта-Рыка

en: Qatar
be: Катар

en: Romania
be: Румынія

en: Russia
be: Расія

en: Rwanda
be: Руанда

en: Samoa
be: Самоа

en: San Marino
be: Сан-Марына

en: Saudi Arabia
be: Саудаўская Аравія

en: Senegal
be: Сенегал

en: Seychelles
be: Сейшэльскія астравы

en: Sierra Leone
be: Сьерра-Леонэ

en: Slovakia
be: Славакія

en: Slovenia
be: Славенія

en: Solomon Islands
be: Саламонавы Астравы

en: Somalia
be: Самалі

en: South Africa
be: Паўдневая Афрыка

en: Spain
be: Іспанія

en: Sri Lanka
be: Шры-Ланка

en: Sudan
be: Судан

en: Suriname
be: Сурынам

en: Sweden
be: Швецыя

en: Switzerland
be: Швейцарыя

en: Syria
be: Сірыя

en: Taiwan
be: Тайвань

en: Tajikistan
be: Таджыкістан

en: Tanzania
be: Танзанія

en: Thailand
be: Тайланд

en: Togo
be: Тога

en: Tokelau
be: Такелаў

en: Tunisia
be: Туніс

en: Turkmenistan
be: Туркменістан

en: Tuvalu
be: Тувалу

en: Uganda
be: Уганда

en: Ukraine
be: Украіна

en: United Arab Emirates
be: Аб'яднаныя Арабскія Эміраты

en: United Kingdom
be: Вялікабрытанія

en: United States
be: ЗША

en: Uruguay
be: Уругвай

en: Uzbekistan
be: Узбекістан

en: Vanuatu
be: Вануату

en: Vatican City
be: Ватыкан

en: Venezuela
be: Венесуэла

en: Yemen
be: Йемен

en: Zambia
be: Замбія

en: Zimbabwe
be: Зімбабвэ

en: Database username
be: Імя карыстальніка базы дадзеных

en: Database password
be: Пароль для карыстальніка базы дадзеных

en: Database name
be: Назва базы дадзеных

en: Port
be: Порт

en: Size of textfield
be: Памер тэкставага поля

en: Authored on
be: Дата:

en: Leave blank for %anonymous.
be: Пакіньце пустым для %anonymous.

en: Hidden
be: Схаваць

en: Undefined
be: Не вызначана

en: contact form
be: форма кантакту

en: Default configuration
be: Прадвызначаныя налады

en: File Upload
be: Загрузіць файл

en: block
be: блок

en: Change
be: Змяніць

en: Allowed HTML tags
be: Дазволеныя HTML тэгі

en: No items selected.
be: Не выбрана ніякіх элементаў.

en: The update has been performed.
be: Абнаўленне было выканана.

en: Select all rows in this table
be: Выбраць усе радкі з гэтай табліцы

en: Deselect all rows in this table
be: Адмяніце ўсе радкі ў гэтай табліцы

en: Front page
be: Галоўная старонка

en: unlimited
be: неабмежавана

en: Deleted
be: Выдалена

en: Languages
be: Мовы

en: Topics
be: Тэмы

en: Topic
be: Тэма

en: Definition
be: Азначэнне

en: Create new revision
be: Стварыць новую версію

en: Minimum height
be: Мінімальная вышыня

en: Minimum width
be: Мінімальная шырыня

en: Configure block
be: Ладзіць блок

en: Hour
be: Гадзіна

en: Minute
be: Хвіліна

en: Second
be: Секунда

en: Select list
be: Выпадаючы спіс

en: Granularity
be: Ступень дэталізацыі

en: Posts
be: Допісы

en: Map
be: Мапа

en: Workflow
be: Плын працы

en: Randomize
be: Выбар выпадковага параметра

en: Entity
be: Сутнасць

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Negate
be: Звярнуць

en: Greater than
be: Знак "болей за"

en: Less than
be: Знак "меней за"

en: Notice
be: Паведамленне

en: Caption
be: Загаловак

en: Choice
be: Выбар

en: Extend
be: Пашырыць

en: characters
be: знакі

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: Info
be: Інфармацыя

en: Site information
be: Інфармацыя пра сайт

en: Enabled filters
be: Уключаныя фільтры

en: Books
be: Кнігі

en: Forums
be: Форумы

en: Revision
be: Версія

en: The specified passwords do not match.
be: Уведзеныя паролі не супадаюць.

en: Session
be: Сесія

en: No forums defined
be: Форумы адсутнічаюць

en: This topic has been moved
be: Дадзенае абмеркаванне было перасунутае

en: Permissions
be: Правы

en: Your settings have been saved.
be: Вашы налады былі захованы.

en: Cron
be: Крон

en: Display label
be: Метка для адлюстравання

en: Date created
be: Дата стварэння

en: Fiji
be: Фіджы

en: Falkland Islands
be: Фолклендскія выспы

en: South Korea
be: Паўднёвая Карэя

en: French Southern Territories
be: Францускія Паўднёвыя Тэрыторыі

en: British Virgin Islands
be: Брытанскія Віргінскія астравы

en: U.S. Virgin Islands
be: Амерыканскія Віргінскія астравы

en: Vietnam
be: Вьетнам

en: Guernsey
be: Гернсі

en: Jersey
be: Востраў Джэрсі

en: Not published
be: Не апублікаваны

en: Unformatted
be: Неадфарматавана

en: Allowed file extensions
be: Дазволеныя пашырэнні файлаў

en: New comments
be: Новыя каментары

en: Redirect to URL
be: Перанакіраваць на URL

en: Revision of %title from %date
be: Вэрсыя %title ад %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
be: Імя карыстальніка, якому вы жадаеце надаць правы.

en: Delete action
be: Выдаліць дзеянне

en: The action has been successfully saved.
be: Дзеянне было паспяхова захаванае

en: comment
be: каментар

en: Last changed
be: Апошняя змена

en: Published comments
be: Апублікаванае

en: Comment settings
be: Налады каментараў

en: Contact settings
be: Наладкі кантакту

en: Processing
be: Апрацоўка

en: File upload error. Could not move uploaded file.
be: Памылка запампоўкі. Немагчыма перасунуць запампаваны файл.

en: Default value
be: Прадвызначанае значэнне

en: Apply
be: Ужыць

en: Enabled modules
be: Усталяваныя модулі

en: Not translated
be: Не перакладзена

en: Select
be: Выбраць

en: Translatable
be: з магчымасцю пераклада

en: Location of comment submission form
be: Месца формы дапісваньню камэнтараў

en: Underlined
be: Падкрэслены

en: Copy
be: Калькаваць

en: British Indian Ocean Territory
be: Брытанская тэрыторыя Індыйскага акіяна

en: Croatia
be: Харватыя

en: Western Sahara
be: Заходняя Сахара

en: Block description
be: Апісанне блоку

en: Translation
be: Пераклад

en: Translation status
be: Статус перакладу

en: Blocks
be: Блокі

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
be: Наладзьце, якое змесціва блока будзе адлюстроўвацца ў бакавой панэлі і іншых рэгіёнах вашага сайту.

en: Save blocks
be: Захаваць блокі

en: The block settings have been updated.
be: Налады блоку абноўленыя.

en: Save block
be: Захаваць блок

en: The block configuration has been saved.
be: Налады блоку захаваныя.

en: Menus
be: Меню

en: Above
be: Вышэй

en: Default time zone
be: Прадвызначаны часавы паяс

en: Add another item
be: Дадаць іншы элемент

en: Manage fields
be: Кіраваць палямі

en: Used in
be: Выкарыстоўваецца ў

en: Decimal
be: Дзесятковы

en: Float
be: Лічба з плаваючай коскай

en: Minimum
be: Мінімум

en: Precision
be: Дакладнасць

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
be: Агульная колькасць лічбаў для захоўвання ў базе дадзеных, у тым ліку справа ад дзесятковай коскі.

en: The number of digits to the right of the decimal.
be: Колькасць лічбаў справа ад дзесятковай коскі.

en: Decimal marker
be: Дзесятковы знак

en: Check boxes/radio buttons
be: Пераключальнікі/радыё кнопкі

en: Single on/off checkbox
be: Адзіночны пераключальнік у пазіцыі on/off

en: Text area (multiple rows)
be: Тэкставая вобласць (некалькі радкоў)

en: Index
be: Каталог

en: Permalink
be: Пастаянная спасылка

en: Form
be: Форма

en: Debug
be: Адладжваць праграму (debug)

en: Publish
be: Апублікаваць

en: Unpublish
be: Скасаваць пуплікацыю

en: 1 minute
be: 1 хвіліна

en: Date range
be: Дыяпазон даты

en: Anonymous commenting
be: Ананімныя каментары

en: Anonymous posters may not enter their contact information
be: Ананімы ня могуць пакідаць кантактную інфармацыю

en: Anonymous posters may leave their contact information
be: Ананімы могуць пакідаць кантактную інфармацыю

en: Anonymous posters must leave their contact information
be: Ананімы павінны пакідаць сваю кантактную іфнармацыю

en: Default comment setting
be: Прадвызначаныя налады каментароў

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
be: Змесціва гэтага поля не будзе паказанае публічна.

en: parent
be: бацькоўская

en: Date - newest first
be: Дата - спачатку найноўшая

en: Date - oldest first
be: Дата - спачатку найстарэйшая

en: 1 comment | @count comments
be[0]: 1 каментар
be[2]: @count каментары

en: Show descriptions
be: Паказваць апісанні

en: Subtitle
be: Падзагаловак

en: Language code
be: Код мовы

en: Menu name
be: Назва меню

en: 1 second | @count seconds
be[0]: 1 секунда
be[1]: @count секунды
be[2]: @count секундаў

en: Edit container
be: Адрэдагаваць кантэйнер

en: Reply
be: Адказ

en: Hot topic threshold
be: Парог, за якім тэма вызнаецца "гарачай"

en: Topics per page
be: Абмеркаванняў на старонку

en: Posts - most active first
be: Паслядоўнасьць допісаў: найбольш актыўныя спачатку.

en: Posts - least active first
be: Допісы - спачатку найменей актыўныя

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце вярнуцца да версіі ад %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць версію ад %revision-date?

en: Maximum upload size
be: Максімальны памер загрузкі

en: Space
be: Прабел

en: New forum topics
be: Новыя тэмы форума

en: @type: deleted %title revision %revision.
be: @type: выдалены %title з версіі %revision.

en: More help
be: Дадатковая дапамога

en: Change layout
be: Змяніць размеркаванне

en: Resize
be: змена памеру

en: No comments available.
be: Каментары адсутнічаюць.

en: - None selected -
be: - Не выбрана -

en: Account settings
be: Налады рахункаў

en: Number of topics
be: Колькасьць тэмаў

en: Active forum topics
be: Актыўныя тэмы форума

en: Read the latest forum topics.
be: Чытаць апошнія тэмы форума.

en: Book navigation
be: Навігацыя па падшыўцы

en: Pager
be: Гартальнік

en: 1 year | @count years
be[0]: 1 год
be[1]: @count гадоў

en: 1 week | @count weeks
be[0]: 1 тыдзень
be[1]: @count тыдні
be[2]: @count тыдняў

en: 1 min | @count min
be[0]: 1 хвіліна
be[1]: @count хв.

en: 1 sec | @count sec
be[0]: 1 секунда
be[1]: @count сек.

en: Layout settings
be: Налады размеркавання

en: Send message
be: Адправіць паведамленне

en: Machine name
be: Машынная назва

en: Allow Upscaling
be: Дазволіць масштабаванне

en: Rotation angle
be: Вугал павароту

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
be: Вугал (колькасць градусаў), на якую выява павінна быць павернута. Станоўчыя лікі вызначаюць паварот па гадзіннікавай стрэлцы, адмоўныя - супраць гадзіннікавай стрэлкі.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
be: Выпадковы выбар параметра вугла павароту для кожнага малюнку. Вызначаны вышэй вугал будзе максімальным.

en: Locked
be: Зачынены

en: types
be: тыпы

en: Field settings
be: Наладкі поля

en: Edit forum
be: Адрэдагаваць форум

en: Default order
be: Парадак па змоўчанні

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
be: Гэта слоўнік прызначаны для форуму. Некаторыя налады звычайнага слоўніка былі выдалены.

en: Leave shadow copy
be: Пакінуць ценевы дуплікат

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
be: Калі Вы перасоўваеце абмеркаваньне на новае месца, Вы можаце пакінуць на старым форуме спасылку на  яго актуальнае месцазнаходжаньне.

en: Container name
be: Імя кантэйнера

en: forum container
be: кантэйнер форумаў

en: Created new @type %term.
be: Створаны новы @type %term.

en: The @type %term has been updated.
be: @type %term быў абноўлены.

en: Number of comments
be: Колькасьць каментароў

en: Expand layout to include descriptions.
be: Пабольшыць размеркаванне для улічэння апісання.

en: Hide descriptions
be: Схаваць апісанні

en: Compress layout by hiding descriptions.
be: Скараціць размеркаванне праз хаванне апісанняў.

en: About
be: Аб

en: Case sensitive
be: З улікам рэгістру

en: Maximum link text length
be: Максімальная дліна тэксту спасылкі

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
be: URL'ы, даўжэйшыя за гэту колькасць знакаў, будуць скарочаны для таго, каб прадухіліць доўгія радкі, якія парушаюць фарматаванне. Сама спасылка застанецца некранутай; будзе скарочана толькі частка тэкста спасылкі.

en: Setting
be: Налада

en: Install profile
be: Усталяваць прафайл.

en: File directory
be: Дырэкторыя файла

en: sort by @s
be: Сартаваць па @s

en: Manage actions
be: Кіраваць дзеяннямі

en: Action type
be: Тып дзеяння

en: Display a message to the user
be: Паказваць паведамленне карыстальніку

en: Unpublish comment containing keyword(s)
be: Адмяніць публікацыю каментара, які ўтрымлівае ключавое(ыя) слова(ы)

en: - Select -
be: - Выбраць -

en: Auto-reply
be: Аўтаадказ

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
be: Апцыянальны аўтаадказ. Пакіньце палі пустымі, калі не жадаеце, каб карыстальнікі атрымоўвалі аўтаадказы.

en: Parent comment
be: Бацькоўскі камэнтар

en: Text to display
be: Паказваць тэкст

en: field
be: поле

en: New posts
be: Новыя паведамленні

en: Translate
be: Перакласці

en: Time ago
be: У мінулым часе

en: Crop
be: Абрэзка

en: Not enabled
be: Ня ўключаны

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
be: Інструкцыі, якія будуць прадстаўленыя карыстальніку ніжэй гэтага поля на форме рэдагавання.<br /> Дазволеныя HTML тэгі: @tags

en: Sort direction
be: Напрамак сартавання

en: Block type
be: Тып блоку

en: Web services
be: Вэб-службы

en: Effect
be: Вынік

en: Route
be: Маршрут

en: Error message
be: Паведамленне пра памылку

en: Change book (update list of parents)
be: Змяніць кнігу (абнавіць зыходны спіс)

en: Manage your site's book outlines.
be: Змяніць структуру кнігі вашага сайта.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
be: Па меркаваннях бяспекі, ваш файл быў перайменаваны ў %filename.

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: Acronym
be: Акронім

en: No preview
be: Няма перапрагляду

en: Preview image
be: Перапрагледзець выяву

en: pixels
be: пікселі

en: Use default
be: Ужываць прадвызначанае

en: 1 month | @count months
be[0]: 1 месяц
be[1]: @count мес.

en: done
be: зроблена

en: Book navigation block display
be: Кніга навігацыйнага блока дысплея

en: Password field is required.
be: Поле ўводу пароля абавязковае

en: Display type
be: Тып паказу

en: Confirm password
be: Пацвердзіць пароль

en: Not applicable
be: Не датычыцца

en: Isle of Man
be: Востраў Мэн

en: Montenegro
be: Чарнагорыя

en: Serbia
be: Сербія

en: Kosovo
be: Косава

en: Diego Garcia
be: Дыега Гарсія

en: Warning message
be: Папярэджанне

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
be: Невядомая памылка. Файл %file ня можа быць захаваны.

en: The specified file %name could not be uploaded.
be: Абраная файл %name не можа быць загружаны.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
be: Дазволеныя файлы з наступнымі пашырэннямі: %files

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
be: Памер файлу %filesize перавышае максімальны памер %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
be: Файл %filesize, які будзе перавышаць ваш ліміт дыска %quota.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
be: Памылка загрузкі. Не магу перамясціць загружаны файл %file да месца прызначэння %destination.

en: Add to book outline
be: Дадаць да схемы падшыўкі

en: No link
be: Няма спасылкі

en: outdated
be: састарэлы

en: Save and continue
be: Захаваць і працягнуць інсталяцыю

en: Table name prefix
be: Прыстаўка да назвы табліцы

en: IP address
be: IP адрас

en: Maximum height
be: Максімальная даўжыня

en: Maximum width
be: Максімальная шырыня

en: Autocomplete matching
be: Аўтадапаўненне супадзенняў

en: Starts with
be: Пачынаецца з

en: Timor-Leste
be: Тымор-Лешти

en: Autocomplete
be: Аўтазапаўненьне

en: Boolean
be: Лагічны тып  (Boolean)

en: Bundle
be: Набор

en: Decimal point
be: Дзесятковая коска

en: Custom date format
be: Уласны фармат даты

en: Book outline
be: Структура кнігі

en: This will be the top-level page in this book.
be: Гэта старонка ў кнізе будзе вышэйшага ўзроўню.

en: Revision information
be: Перагляд інфармацыі

en: Form mode
be: Лад анкетаў

en: View comment
be: Праглядзець каментар

en: Comma
be: Коска

en: Uses
be: Выкарыстанне

en: Default display mode
be: Прадвызначаны лад паказу

en: Default comments per page
be: Прадвызначаная колькасць камэнтараў на старонцы

en: Comment subject field
be: Поле тэмы камэнтару

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
be: Усе адказы на гэты каментар будуць згубленыя. Гэтае дзеянне нельга скасаваць.

en: Publish the selected comments
be: Апублікаваць абраныя каментары

en: Unpublish the selected comments
be: Перанесці абраныя камэнтары ў неапублікаванае

en: (No subject)
be: (Няма тэмы)

en: Default image
be: Выява па змаўчанні

en: MIME type
be: Тып MIME

en: Posted in
be: Размешчаны ў

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
be: Каментар: зацверджаны несанкцыяваны каментар або каментар  для закрытага посту %subject.

en: Block title.
be: Тытул блоку.

en: The size of the file.
be: Памер файла.

en: The MIME type of the file.
be: Файл тыпа MIME.

en: Filter settings
be: Налады фільтра

en: No help is available for module %module.
be: Для модулю %module даведкі няма.

en: @module administration pages
be: Адміністрацыйная старонка модуля @module

en: Comments per page
be: Каментары на старонцы

en: The file could not be uploaded.
be: Файл не можа быць апублікаваны.

en: Collaboration
be: Узаемадзеянне

en: Administration pages
be: Адміністрацыйныя старонкі

en: Add link
be: Дадаць спасылку

en: View comments
be: Праглядзець каментары

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
be: %name: гэта поле не можа ўтрымліваць больш, чым @count значэнне(я,яў).

en: Vertical Tabs
be: Вертыкальныя табы

en: Not in book
be: Не ў кнізе

en: New book
be: Новая кніга

en: Initializing.
be: Распачынаецца.

en: An error has occurred.
be: Здарылася памылка.

en: Your page will be a part of the selected book.
be: Вашая старонка будзе часткай выбранай кнігі.

en: 0 sec
be: 0 сэк.

en: Filter log messages
be: Фільтраваць журнал паведамленняў

en: You must select something to filter by.
be: Вы павінны абраць нешта для фільтру.

en: New revision
be: Новая версія

en: Abbreviation
be: Абрэвіятура

en: Inserted
be: Пастаўлена

en: The title of the comment.
be: Загаловак каментара.

en: Comment count
be: Колькасць каментароў

en: Comment status
be: Статус камэнтара

en: Display the comment as RSS.
be: Паказаць каментар як RSS.

en: Has new content
be: Мае новы змест

en: contact
be: кантакт

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
be: <strong>OR</strong> з загалоўных літар шукае па любым з двух тэрмінаў. Напрыклад, <strong>каты ЦІ сабакі</strong>.

en: Placeholder
be: Запаўняльнік

en: Language settings
be: Моўныя налады

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
be: Спроба запуска крона ў час, калі ен ужо працуе.

en: Cron run completed.
be: Праца крона скончана.

en: The maximum length of the field in characters.
be: Максімальная даўжыня поля ў сімвалах.

en: Machine-readable name
be: Машыначытаемае імя

en: Module dependencies
be: Залежнасці модулей

en: Contact form
be: Форма кантакту

en: Block Content
be: Змесціва блоку

en: Requirements problem
be: Праблема з патрабаваннямі

en: Database configuration
be: Налады базы данных

en: Select an installation profile
be: Выберыце профіль інсталяцыі.

en: Choose language
be: Выберыце мову

en: No profiles available
be: Няма дасяжных прафайлаў.

en: Drupal already installed
be: Drupal ужо інсталляваны

en: Installing @drupal
be: Ідзе інсталляцыя @drupal

en: The installation has encountered an error.
be: Інсталляцыя была спынена памылкай.

en: Configure site
be: Правіць наладкамі сайту

en: Installed %module module.
be: Усталяваны %module модуль.

en: Choose profile
be: Выбраць профіль

en: Verify requirements
be: Спраўдзь патрабаванні

en: Set up database
be: Усталяваць базу дадзеных

en: Set up translations
be: Усталяваць пераклады

en: Install site
be: Усталяваць сайт

en: Finish translations
be: Скончыць пераклады

en: Update notifications
be: Абнавіць паведамленні

en: Check for updates automatically
be: Правяраць абнаўленні аўтаматычна

en: 1 byte | @count bytes
be[0]: 1 byte
be[1]: @count байт

en: No blocks in this region
be: У гэтым рэгіёне няма блокаў

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
be: Блок %info быў дададзены ў нядзейсны рэгіён %region і быў выключаны.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
be: Тып змесціва для %add-child спасылкі павінен быць адным з
    тыпаў якія былі абраныя да дазволеных тыпаў кніжнага плану.

en: Save book pages
be: Захаваць старонкі падшыўкі

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
be: Гэта кніга была зменена іншым карыстальнікам, змены не могуць быць захаваны.

en: Title changed from %original to %current.
be: Загаловак зменены з %original на %current.

en: Updated book %title.
be: Падшыўка %title абноўленая.

en: book: updated %title.
be: Кніга: %title абноўлены.

en: Update book outline
be: Абнавіць схему падшыўкі

en: Remove from book outline
be: Выдаліць са схемы падшыўкі

en: No changes were made
be: Ніякіх зменаў не зроблена

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
be: Пост быў дададзены да абранай Кнігі. Цяпер вы можате суаднесці яго з астатнімі старонкамі.

en: The book outline has been updated.
be: Рэзюмэ падшыўкі абноўленае.

en: There was an error adding the post to the book.
be: Адбылася памылка пры даданні поста ў кнігу.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
be: Ў %title ёсць дачынныя старонкі, якія будуць занава аўтаматычна перамешчаны для падтрымання іх сувязі з кнігай. Каб пераўтварыць гіерархію (якой яна была да выдалення гэтай старонкі), магчыма дабавіць %title з дапамогай карткі Outline, і кожную яе папярэднію дачынную старонку трэба будзе занава перамясціць уручную.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
be: %title можа быць дададзены(а) да іерархіі зноў, выкарыстоўваючы закладку Схема.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
be: Вы ўпэўнены што жадаеце выдаліць %title з іерархіі кніг?

en: The post has been removed from the book.
be: Матэрыял выдалены з падшыўкі.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
be: Паказаць версію для друку гэтай старокі падшывак  (з усімі бацькоўскімі і даччынымі старонкамі).

en: Show block on all pages
be: Паказваць блок на ўсіх старонках

en: Show block only on book pages
be: Паказаць блок толькі на старонках кнігі

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
be: Калі абраны пункт <em>Паказаць блок на ўсіх старонках</em>, блок будзе ўтрымліваць аўтаматычна створанае меню для кожнай кнігі сайту. Калі абраны пункт <em>Паказаць блок толькі на старонках кнігі</em>, блок будзе ўтрымліваць толькі адно меню суадноснае бягучай старонцы кнігі. У гэтым выпадку калі цякучая старонка не ў кнізе, блок не будзе паказаны. <em>Старонка спецыфічных налад паказу</em> ці іншыя налады паказу могуць быць выкарыстаныя ў дадатак да выбранаму адлюстраванню гэтага блоку.

en: This is the top-level page in this book.
be: У кнізе гэта старонка вышэйшага ўзроўню.

en: No book selected.
be: Не выбрана ні адной кнігі.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
be: %title - гэта частка схемы кнігі з дачыненымі старонкамі. Калі вы працягнеце выдаленне - гэтыя старонкі будуць аўтаматычна перамешчаны.

en: Re-order book pages and change titles
be: Пераўпарадкаваць  старонкі кнігі і змяніць загалоўкі.

en: Delete the selected comments
be: Выдаліць абраныя каментары

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
be: Прыклады: 'Заўвагі па працы бачыны' або 'Водгукі'.

en: Personal contact form
be: Асабістая форма кантактаў

en: View events that have recently been logged.
be: Паказаць падзеі, якія былі толькі што запісаны ў журнал.

en: Top 'page not found' errors
be: Памылкі 'Старонка ня знойдзена'

en: View 'page not found' errors (404s).
be: Прагладзяць памылкі "старонка не знойдзена" (404).

en: Top 'access denied' errors
be: Памылкі 'дасяг забаронены'

en: View 'access denied' errors (403s).
be: Прагляд памылак "дасяг забаронены" (403).

en: No roles may use this format
be: Аніводная з роляў ня можа карыстаць гэты фармат

en: Allowed HTML tags: @tags
be: Дазволеныя HTML тэгі: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
be: Якары выкарыстоўваюцца для стварэньня спасылак на іншыя старонкі.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
be: Тэг разрыва радкоў дадаецца аўтаматычна, яго можна выкарыстоўваць, каб дадаваць дадатковыя разрывы. Увага: гэты тэг не закрываецца. Дзеля сумяшчальнасьці з XHTML 1.0 выкарыстоўвайце " /" унутры тэга.

en: Text with <br />line break
be: Тэкст з <br />абрывам радку

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
be: Тэгі пераносу радкоў дадаюцца аўтаматычна, таму карыстайцеся гэтым тэгам дзеля дадання дадатковых абзацаў.

en: Paragraph one.
be: Абзац 1

en: Paragraph two.
be: Абзац 2

en: Emphasized
be: Вылучаны націскам

en: Cited
be: Цытаваны

en: Coded text used to show programming source code
be: Кадаваны тэкст, што паказвае зыходнікі праграмаў

en: Coded
be: Кадаваны

en: Bolded
be: Напаўтлусты шрыфт

en: Italicized
be: Курсіў

en: Superscripted
be: Верхні індэкс

en: <sup>Super</sup>scripted
be: <sup>Верхні</sup> індэкс

en: Subscripted
be: Ніжні індэкс

en: <sub>Sub</sub>scripted
be: <sub>Ніжні</sub> індэкс

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
be: <abbr title="Abbreviation">Абрэв.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
be: <acronym title="Three-Letter Acronym">Трохлітаравы акронім</acronym>

en: Block quoted
be: У квадратных дужках

en: Quoted inline
be: Цытата пасярэдзіне радку

en: Table header
be: Загаловак табліцы

en: Table cell
be: Ячэйка табліцы

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
be: Пранумераваны спіс - скарыстайцеся з &lt;li&gt;, каб пачаць кожны элемент спісу.

en: First item
be: Першы элемент

en: Second item
be: Другі элемент

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
be: Ненумераваны спіс - скарыстайцеся з &lt;li&gt;, каб пачаць кожны элемент спісу.

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
be: Спісы азначэнняў падобныя да іншых спісаў HTML. &lt;dl&gt; пачынае спіс азначэньняў, &lt;dt&gt; пачынае тэрмін азначэння, а &lt;dd&gt; пачынае апісанне азначэння.

en: First term
be: Першы тэрмін

en: First definition
be: Першае азначэнне

en: Second term
be: Другі тэрмін

en: Second definition
be: Другое азначэнне

en: Subtitle three
be: Падзагаловак 3

en: Subtitle four
be: Падзагаловак 4

en: Subtitle five
be: Падзагаловак 5

en: Subtitle six
be: Падзагаловак 6

en: Tag Description
be: Апісанне тэга

en: You Type
be: Вы ўводзіце

en: You Get
be: Вы атрымоўваеце

en: No help provided for tag %tag.
be: Даведкі для тэга %tag няма.

en: Ampersand
be: Ампэрсанд (знак &)

en: Quotation mark
be: Пытальнік

en: Character Description
be: Апісанне сімвала

en: Lines and paragraphs break automatically.
be: Радкі ды абзацы пераносяцца аўтаматычна.

en: Compose tips
be: Падказкі

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
be: Кароткае, але змястоўнае імя для гэтай калекцыі дрэва дыскусій.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
be: Апісанне і правілы абмеркавання ў гэтым форуме.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
be: Кароткае, але змястоўнае імя для гэтага збора звязаных форумаў.

en: Default number of forum topics displayed per page.
be: Адлюстроўваецца колькасць па змаўчанні тэм форума на старонку.

en: Default display order for topics.
be: Парадак адлюстроўвання тэм па змаўчанні.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
be: Кантэйнеры звычайна размяшчаюць на верхнім (карнявым) узроўні, але таксама могуць быць змешчаны ўнутры іншага кантэйнера або форума.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
be: Форумы могуць быць размешчаны на верхнім (карнявым) узроўні ці ўнутры іншага кантэйнера або форума.

en: You are not allowed to post new content in the forum.
be: Вы не маеце доступа да дадавання новых запісаў у форуме.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
be: Машыначытэльнае імя павінна ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і падкрэсліванне.

en: Copy of the revision from %date.
be: Дуплікат версіі з %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
be: Версія ад %revision-date з @type %title была выдалена.

en: @type: reverted %title revision %revision.
be: @type: вернуты %title версіі %revision.

en: The alias %alias is already in use in this language.
be: Псеўданім %alias ўжо выкарыстоўваецца на гэтай мове.

en: Top search phrases
be: Частыя фразы пошуку

en: View most popular search phrases.
be: Паказаць найболей папулярныя пошукавыя фразы.

en: User pictures in posts
be: Выявы карыстальнікаў у допісах

en: User pictures in comments
be: Выявы карыстальнікаў у камэнтарах

en: Shortcut icon
be: Абразок

en: Shortcut icon settings
be: Наладкі абразку

en: Image toolkit
be: Набор інструментаў для выяваў

en: Date and time
be: Дата і час

en: The directory %directory is not writable.
be: Даведнік %directory не даступны для запісу.

en: Translation settings
be: Настройкі пераклада

en: This translation needs to be updated
be: Гэты пераклад павінен быць абноўлены

en: Language list
be: Спіс моў

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
be: Title выкарыстоўваецца як падказка, калі карыстальнік навёў мыш над выявай.

en: Progress indicator
be: Індыкатар прагрэсу

en: Bar with progress meter
be: Паласа велічыні прагрэсу

en: Throbber
be: Тробер

en: The file upload failed. %upload
be: Не атрымалася загрузіць файл. %upload

en: URL to file
be: URL да файла

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
be: Здарылася непапраўная памылка. Верагодна, загружаны файл перавысіў максімальна магчымы памер файла (@size), які падтрымліваецца гэтым серверам.

en: Starting upload...
be: Пачатак апублікавання...

en: Uploading... (@current of @total)
be: Апублікацыя ў працэсе... (@current з @total)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
be: Уключан (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
be: Статус працэса загрузкі

en: Number field
be: Лікавае поле

en: @size KB
be: @size КБ

en: @size MB
be: @size МБ

en: @size GB
be: @size Гб

en: Text format
be: Фармат тэксту

en: No new posts
be: Няма новых паведамленняў

en: Sticky topic
be: Важная тэма

en: Optional features
be: Дадатковыя адметнасці

en: Taxonomy Term
be: Тэрмін таксаноміі

en: Author name
be: Iмя аўтара

en: @field_name (Locked)
be: @field_name (Заблакавана)

en: Add new field: you need to provide a label.
be: Дадаць новае поле: вам неабходна дадаць цэтлік.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
be: Поле %field заблакіраванае і не можа рэдагавацца.

en: %name must be a number.
be: %name павінны быць лічбай.

en: Field formatter
be: Фарматэр поля

en: Regional settings
be: Рэгіянальныя налады

en: Unsigned
be: Непадпісаны

en: Rotate
be: Павярнуць

en: Relative date
be: Адносная дата

en: Show links
be: Адлюстроўваць спасылкі

en: Definitions
be: Азначэнні

en: Default values
be: Прадвызначаная значэнні

en: Edit style
be: Рэдагаваць стыль

en: Language select
be: Выбар мовы

en: Site email address
be: E-mail адрэса сайта

en: Administer forums
be: Адміністратар форумаў

en: Dependencies
be: Залежнасці

en: No revision
be: Няма версіі

en: Private files
be: Прыватныя файлы

en: Not restricted
be: Не абмежавана

en: The unique ID of the comment.
be: Унікальны ID каментара.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
be: IP адрэса кампутара з якога быў зроблены каментар.

en: The email address left by the comment author.
be: e-mail адрас, пакінуты аўтарам каментару.

en: The home page URL left by the comment author.
be: URL галоўнай старонкі, пакінуты аўтарам каментару.

en: The formatted content of the comment itself.
be: Адфарматаванае змесціва каментару.

en: The URL of the comment.
be: URL каментара

en: Edit URL
be: Рэдагаваць URL

en: The URL of the comment's edit page.
be: URL старонкі рэдагавання каментароў.

en: The date the comment was posted.
be: Дата стварэння каментара.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
be: Каментар з'яўляецца бацькоўскім, калі дрэва каментараў актыўнае.

en: New comment count
be: Новая колькасць каментароў

en: Date changed
be: Дата змененая

en: The unique ID of the uploaded file.
be: Унікальны ID для спампаваных файлаў.

en: The name of the file on disk.
be: Імя файла на дыску.

en: The web-accessible URL for the file.
be: URL для доступу да файла праз вэб.

en: The date the file was most recently changed.
be: Дата, калі файл быў зменены апошні раз.

en: The user who originally uploaded the file.
be: Карыстальнік, які запампаваў гэты файл.

en: Field types
be: Тыпы палёў

en: You are not allowed to access this page.
be: Доступ да гэтай старонкі забаронены.

en: Authorize file system changes
be: Дазволіць змены файлавай сістэмы

en: It appears you have reached this page in error.
be: Выглядае што вы памылкова дасягнулі гэтую староку.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
be: У вашым %settings_file файле вы наладзілі @drupal выкарыстоўваць %driver сэрвер, аднак вашыя налады PHP у дадзены момант не падтрымліваюць гэты тып базы дадзеных.

en: Congratulations, you installed @drupal!
be: Віншуем, вы ўсталявалі @drupal!

en: Settings file
be: Файл усталёвачных параметраў

en: Site maintenance account
be: Акаунт абслугоўвання сайта

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
be: Нельга працягнуць, няма дасяжных метадаў трансферу файлаў

en: To continue, provide your server connection details
be: Каб працягнуць, калі ласка ўвядзіце дадзеныя дасягу да сервера.

en: Connection method
be: Метад падключэння

en: Enter connection settings
be: Увядзіце параметры злучэння

en: @backend connection settings
be: @backend параметры злучэння

en: Change connection type
be: Змяніць тып падключэння

en: Site under maintenance
be: Сайт у рэжыме абслугоўвання

en: Completed @current of @total.
be: Завершана @current з @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
be: Не атрымалася выканаць усе задачы па серверу базы дадзеных. Задача  %task  не была знойдзена.

en: Required modules
be: Неабходныя модулі

en: Required modules not found.
be: Неабходныя модулі не знойдзены

en: %module module uninstalled.
be: Модуль %module выдалены.

en: Operating in maintenance mode.
be: Працуе ў рэжыме абслугоўвання.

en: Status message
be: Паведамленне пра статус

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
be: Немагчыма стварыць %directory дзякуючы наступным чынам: %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
be: AJAX HTTP памылка выканання.

en: HTTP Result Code: !status
be: HTTP выніковы код: !status

en: StatusText: !statusText
be: Тэкст стану: !statusText

en: ResponseText: !responseText
be: Тэкст адказу: !responseText

en: ReadyState: !readyState
be: Стан гатоўнасці: !readyState

en: Controlling visibility
be: Кіраванне бачнасцю

en: Demonstrate block regions (@theme)
be: Дэманстрацыя рэгіёнаў для блокаў (@theme)

en: Administer blocks
be: Адміністраванне блокаў

en: Restricted to certain pages
be: Толькі для пэўных старонак

en: The block cannot be placed in this region.
be: Блок не можа быць размешчаны ў гэтым рэгіёне.

en: No books available.
be: Няма даступных кніг

en: Content types allowed in book outlines
be: Тыпы змесціва, дазволеныя ў кніжных планах

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
be: Карыстальнікі з %outline-perm правамі могуць дадаваць усе тыпы змесціва.

en: Administer book outlines
be: Адміністраванне схемаў кнігі

en: Adding and managing book content
be: Дадаваць і змяняць змесціва Кнігі.

en: Printing books
be: Друк кніжак

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
be: Карыстальнікі з правамі <em>Паказаць кнігу адаптаванную для друку</em> могуць абіраць спасылку <em>версію для друку</em> бачную ў нізе старонкі матэрыялу кнігі для генерацыі вываду для друку старонкі і ўсіх яе падраздзелаў.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
be: Модуль Кніга  дае сродкі для арганізацыі збору звязных старонак змесціва, вядомых пад агульнай назвай - Кніга. Пры праглядванні, гэтае змесціва аўтаматычна адлюстроўвае спасылкі на суседнія старонкі кнігі, забяспечвае простай навігацыйнай сістэмай для стварэння і агляду структураванага змесціва.

en: Create new books
be: Стварыць новыя кнігі

en: View printer-friendly books
be: Праглядзець друкаваную версію кніг

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
be: Прагляд старонак Кнігі і ўсіх яе падстаронак у якасці адзінага дакумента для зручнасці друку. Можа быць цяжкім у выкананні.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
be: Дазваляе карыстальнікам ствараць і арганізоўваць звязанае змесціва ў схеме.

en: Select one or more comments to perform the update on.
be: Выбераце адзін або некалькі каментароў, каб выканаць абнаўленне.

en: Deleted comment @cid and its replies.
be: Выдаліць каментар @cid ды адказы на яго.

en: Comment approved.
be: Каментар пацверджаны.

en: Tokens for comments posted on the site.
be: Токены для каментароў, размешчаных на сайце.

en: Unapproved comments (@count)
be: Непацьцверджаныя каментары (@count)

en: Administer comments and comment settings
be: Адміністраванне каментароў і наладак каментароў

en: Edit own comments
be: Рэдагаваць уласныя каментары

en: Threading
be: Арганізацыя струменевай апрацоўкі

en: Show comment replies in a threaded list.
be: Паказаць адказы на каментар у звязаным спісе

en: Allow comment title
be: Дазволіць загалоўкі для каментароў

en: Show reply form on the same page as comments
be: Паказваць форму адказу на той жа старонцы што і каментары

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
be: Карыстальнікі з дазволам "Размяшчаць каментары" могуць размяшчаць каментары.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
be: Карыстальнікі ня могуць размяшчаць каментары, але існуючыя каментары будуць адлюстроўвацца.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
be: Ваш каментар знаходзіцца ў чарзе на разгляд адміністратарамі сайта і будзе апублікаваны пасля зацвярджэння.

en: Your comment has been posted.
be: Ваш каментар быў дададзены.

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
be: Каментар не будзе апублікаваны, калі будзе ўтрымліваць любую вышэй адзначаную фразу. Выкарыстоўвайце рэгістра-залежныя і аддзеленыя коскай фразы ў спісе. Напрыклад: смешны, "Кампанія Х", прыгаючы амартызатар.

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
be: Спіс і рэдававанне каментароў сайта і чарга адабрэння каментара.

en: Unapproved comments
be: Непацверджаныя каментары

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
be: Вы не можаце адправіць больш чым  %limit паведамленняў у @interval. Паспрабуйце зноў пазней.

en: Contact @username
be: Кантакт @username

en: Administer contact forms and contact form settings
be: Адміністраванне кантактнай формы і наладкаў кантактнай формы

en: Use the site-wide contact form
be: Выкарыстоўваюць агульную кантактную форму

en: Use users' personal contact forms
be: Выкарыстоўваюць асабістую кантактную форму карыстальніка

en: Changing this setting will not affect existing users.
be: Змена гэтых наладак не будзе ўплываць на ўжо існуючых карыстальнікаў.

en: Displaying contextual links
be: Адлюстраванне кантэкстуальных спасылак.

en: Use contextual links
be: Выкарыстанне кантэкстуальных спасылак

en: Database log cleared.
be: Журнал базы дадзеных пачышчаны

en: Monitoring your site
be: Маніторынг вашага сайта

en: Debugging site problems
be: Адладка праблем сайта

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
be: Мінімальнае значэнне, якое дазволена ў гэтым поле. Пакінуць пустым, калі яго няма.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
be: Максімальнае значэнне, якое дазволена ў гэтым поле. Пакінуць пустым, калі яго няма.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
be: Вызначыць ланцужок, з якога павінна пачынаццы значэнне, напрыклад '$ ' ці '&euro; '. Пакінуць пустым, калі яго няма. Аддзяліць значэнні адзіночнага і множнага ліку вертыкальнай рысай ('фунт|фунты').

en: Edit field settings.
be: Рэдагаваць налады поля.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
be: Спроба абнавіць поле %label ня ўдалася: %message.

en: Required field
be: Патрабаванае поле

en: The default value for this field, used when creating new content.
be: Прадвызначанае значэнне гэтага поля, выкарыстоўваецца пры стварэнні новага змесціва.

en: Saved %label configuration.
be: Захаваць налады %label.

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
be: Гэты спіс паказвае ўсе палі, якія выкарыстоўваюцца зараз для лягчэйшай адсылцы.

en: Field list
be: Спіс палёў

en: Manage display
be: Кіраваць паказам

en: Enable <em>Display</em> field
be: Уключыць поле <em>Дысплэй</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
be: Параметр адлюстравання дазваляе карыстальнікам выбіраць, ці павінен паказвацца файл пры праглядзе змесціва.

en: Files displayed by default
be: Файлы, якія паказваюцца па змоўчанні

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
be: Гэта наладка мае эфект, толькі калі ўключан параметр адлюстравання.

en: Upload destination
be: Месца прызначэння загрузкі

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
be: Абярыце месца, дзе канчатковыя файлы павінны быць захаваныя. Захаванне асабістых файлаў патрабуе больш рэсурсаў, чым агульнадаступных, але дазваляе абмежаваць доступ да файлаў у гэтым полі.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
be: Неабавязковы падкаталог унутры месца знаходжання загрузак, дзе будуць захоўвацца файлы. Не ўлучае папярэднія альбо замыкальныя слэшы.

en: Enable <em>Description</em> field
be: Дазволіць поле <em>Апісанне</em>

en: The description field allows users to enter a description about the uploaded file.
be: Поле апісання дазваляе карыстальнікам уводзіць апісанне загружанага файла.

en: Generic file
be: Агульны файл

en: Table of files
be: Табліца файлаў

en: Add a new file
be: Дадаць новы файл

en: Include file in display
be: Улучыць файл для адлюстравання

en: The description may be used as the label of the link to the file.
be: Апісанне магчыма выкарыстаць у якасці цэтліка спасылкі да файла.

en: All roles may use this format
be: Усе ролі могуць выкарыстоўваць гэты фармат

en: The text format ordering has been saved.
be: Парадак тэкставага фармату быў захаваны.

en: Add text format
be: Дадаць тэкставы фармат

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
be: Усе ролі для гэтага тэкставага фармату павінны быць уключаны, і не могуць быць зменены.

en: Filter processing order
be: Парадак апрацоўкі фільтра

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
be: Назвы тэкставых фарматаў павінны быць унікальнымі. Фармат пад назвай %name ужо існуе.

en: Added text format %format.
be: Даданы тэкставы фармат %format.

en: The text format %format has been updated.
be: Тэкставы фармат %format быў абноўлены.

en: Text formats
be: Тэкставыя фарматы

en: Choosing a text format
be: Выбраць фармат тэксту.

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
be: Ўвага: гэты дазвол можа прывесці да праблем з бяспекай у залежнасці ад таго, як сканфігураваны тэкставы фармат.

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
be: Канвертаваць  парывы радкоў у HTML (то бок <code>&lt;br&gt;</code> і <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
be: Канвертаваць URL ў спасылкі

en: Correct faulty and chopped off HTML
be: Выпраўце няспраўнасць і абсечаныя HTML

en: Display any HTML as plain text
be: Адлюстраваць любы HTML як просты тэкст

en: Display basic HTML help in long filter tips
be: Паказваць дапамогу па базавым HTML

en: Add rel="nofollow" to all links
be: Дадаць rel="nofollow" да кожнай спасылкі

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
be: Гэты сайт дазваляе змесціва на HTML. У той час, як вывучэнне HTML цалкам падаецца пужаючым, навучыцца выкарыстоўваць некаторыя асноўныя HTML "тэгі" даволі проста. Гэта табліца змяшчае прыклады для кожнага тэга, даступнага на гэтым сайце.

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
be: Большасць малаўжывальных знакаў могуць быць ўведзены без ўсялякіх праблем.

en: No HTML tags allowed.
be: HTML тэгі не дазволены.

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
be: Колькасць каментараў да тэмы, каб гэтая тэма лічылася "гарачай".

en: Starting a discussion
be: Пачатак абмеркавання

en: Moving forum topics
be: Перамяшчэнне тэмаў форума

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
be: Тэма форума (і ўсе яго каментары) могуць быць перамешчаныя паміж форумамі, выбраўшы іншы форум пры рэдагаванні тэмы форума. Пры перамяшчэнні тэмы форума паміж форумамі, параметр <em>Пакінуць ценявую копію</em> стварае спасылку на арыгінальны форум, указваючы на новае месца.

en: Locking and disabling comments
be: Блакаванне і адключэнне каментароў

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
be: Выбар <em>Зачыненыя</em> пад<em>Наладкамі каментару</em> пры рэдагаванні тэмы форума вядзе да замыкання дрэва (забароніць публікацыю новых каментараў). Выбар <em>Схаваныя</em> пад<em>Наладкамі каментару</em> пры рэдагаванні тэмы форума вядзе да скрывання існуючых каментараў ў дрэве, а таксама забараняе публікацыю новых.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
be: Форумы ўтрымліваюць тэмы форумаў. Выкарыстоўвайце кантэйнеры для групавання звязаных форумаў.

en: Use containers to group related forums.
be: Выкарыстоўвайце кантэйнеры для групавання звязаных форумаў.

en: A forum holds related forum topics.
be: Форум утрымлівае суадносныя тэмы.

en: Add new @node_type
be: Дадаць новага(ую) @node_type

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
be: Элемент %forum з'яўляецца кантэйнерам форума, а не форумам. Замест яго абярыце адзін з форумаў ніжэй.

en: Control forum hierarchy settings.
be: Кіраванне структурай наладак форума.

en: Provides discussion forums.
be: Забяспечвае форумы дыскусій.

en: Follow these steps to set up and start using your website:
be: Выканайце наступныя дзеянні каб наладзіць і пачаць ўжываць ваш сайт:

en: Providing a help reference
be: Забеспячэнне спасылкай на дапаможнік

en: Image style name
be: Назва стылю выявы

en: Select a new effect
be: Абраць новы эфект

en: Select an effect to add.
be: Абраны эфект дадзены

en: The image effect was successfully applied.
be: Эфект выяў быў паспяхова прыменены.

en: Style name
be: Назва стылю

en: Create new style
be: Стварыць новы стыль

en: Style %name was created.
be: Стыль %name быў створаны.

en: Replacement style
be: Замяніць стыль

en: Optionally select a style before deleting %style
be: Абярыце іншы стыль перад выдаленнем %style

en: Update effect
be: Абнавіць эфект

en: Add effect
be: Дадаць эфект

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць @effect эфект з %style стылю?

en: The image effect %name has been deleted.
be: Эфект выявы %name быў выдалены.

en: Width and height can not both be blank.
be: Шырыня і вышыня не могуць быць пустымі абедзве.

en: The part of the image that will be retained during the crop.
be: Частка выявы, якая застанецца некранутай падчас абразання.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
be: Колер фону для выкарыстоўвання ў адкрытых абласцях выявы. Выкарыстоўвайце вэб-стыль шаснаццатковых колераў (#FFFFFF для белага, #000000 для чорнага). Пакіньце пустым для вызначэння празрыстасці, калі тып выяў падтрымлівае празрыстасць.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
be: У дадзены час у гэтым стылі няма ніякіх эфектаў. Дадаць яго, абраўшы параметр унізе.

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
be: Змена памераў створыць выявы згодна з дакладна ўказанымі вымярэннямі. Гэта можа выклікаць непрапарцыйнае расцягванне або сцісканне выяваў.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
be: Маштабаванне будзе падтрымліваць прапорцыі зыходнага малюнка. Калі ўсталяваны памер толькі для аднага бока, памер другога будзе падлічаны аўтаматычна адносна першага.

en: Scale and crop
be: Маштаб і абрэзка

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
be: Маштаб і абразанне будуць устаноўлены прапарцыйна памерам першапачатковага малюнка, а затым будуць абрэзаны па  большаму вымярэнню. Гэта больш карысна для стварэння квадратных мініяцюр без расцяжэння малюнкаў.

en: Desaturate
be: Зрабіць бескаляровым

en: Desaturate converts an image to grayscale.
be: Бескаляровасць канвертуе выяву ў адценні шэрага.

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
be: Паварот малюнка можа прывесці да павелічэння шырыні або вышыні малюнка, каб яны адпавядалі дыяганалі.

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
be: Не атрымалася змяніць памеры малюнка, выкарыстоўваючы набор інструментаў %toolkit па сцежцы %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
be: Не атрымалася зрабіць маштабаванне малюнка, выкарыстоўваючы набор інструментаў %toolkit па сцежцы %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
be: Не атрымалася зрабіць абрэзку выявы, выкарыстоўваючы набор інструментаў %toolkit па сцежцы %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
be: Не атрымалася зрабіць маштабаванне і абрэзку малюнка, выкарыстоўваючы набор інструментаў %toolkit па сцежцы %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
be: Не атрымалася зменшыць насычанасць малюнака, выкарыстоўваючы набор інструментаў %toolkit па сцежцы %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
be: Не атрымалася здзейсніць паварот малюнку, выкарыстоўваючы набор інструментаў %toolkit па сцежцы %path (%mimetype, %dimensions)

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
be: Калі ніякая выява не запампованая, гэтая выява будзе паказаная.

en: Enable <em>Alt</em> field
be: Дазволіць поле <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
be: Дазволіць поле<em>Title</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
be: Атрыбут title выкарыстоўваецца як падказка, калі мыш наведзена на выяву.

en: Preview image style
be: Перагледзець стыль выявы

en: no preview
be: няма перапрагляду

en: The preview image will be shown while editing the content.
be: Выява перапрагляду будзе паказаная пакуль вы рэдагуеце змесціва.

en: Image styles commonly provide thumbnail sizes by scaling and cropping images, but can also add various effects before an image is displayed. When an image is displayed with a style, a new file is created and the original image is left unchanged.
be: Стылі выяваў звычайна даюць мажлівасць ствараць меншыя выявы праз памяншэнне ці абразанне выявы, але могуць таксама дадаваць розныя эфекты перад паказам выявы. Калі выява паказваецца праз стылем, новы файл створаны з арыгінала, які застаецца нязменным.

en: Administer image styles
be: Кіраваць стылямі выяваў

en: No defined styles
be: Няма вызначаных стыляў

en: Error generating image.
be: Памылка генерацыі выявы.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
be: Немагчыма ўтварыць вытворную выяву, змешчаную ў %path.

en: Failed to create style directory: %directory
be: Не ўдалося стварыць тэчку стыля: %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
be: Кэшаваны файл выявы %destination ужо існуе. Мажліва, справа ў вашых наладах перазапісу.

en: Image styles
be: Стылі выяваў

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
be: Наладзіць стылі, якія могуць быць выкарастаныя для змены памераў ці наладаў выяў для адлюстравання.

en: Edit image effect
be: Рэдагаваць эфект выявы

en: Delete image effect
be: Выдаліць эфект выявы

en: Add image effect
be: Дадаць эфект выявы

en: Date type
be: Фармат даты

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
be: Паслядоўнасць метадаў вызначэння мовы змесціва. Калі варыянт змесціва даступны ў вызначанай мовы, ён адлюструецца.

[ctx: Long month name]
en: January
be: Студзень

[ctx: Long month name]
en: February
be: Люты

[ctx: Long month name]
en: March
be: Сакавік

[ctx: Long month name]
en: April
be: Красавік

[ctx: Long month name]
en: May
be: Май

[ctx: Long month name]
en: June
be: Чэрвень

[ctx: Long month name]
en: July
be: Ліпень

[ctx: Long month name]
en: August
be: Жнівень

[ctx: Long month name]
en: September
be: Верасень

[ctx: Long month name]
en: October
be: Кастрычнік

[ctx: Long month name]
en: November
be: Лістапад

[ctx: Long month name]
en: December
be: Снежань

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
be: Забароненыя пункты не будуць паказвацца ні ў адным меню.

en: Show as expanded
be: Паказваць разгорнутым

en: Parent link
be: Зыходная спасылка

en: Managing menus
be: Кіраванне меню

en: <em>Edit @type</em> @title
be: <em>Рэдагаваць @type</em> @title

en: Revision log message
be: Перагляд log-паведамлення

en: Change the author of content
be: Змяніць аўтара змесціва

en: Unpublish content containing keyword(s)
be: Адмяніць публікацыю змесціва, якое ўтрымлівае ключавое(ыя) слова(ы)

en: The content will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
be: Змесціва не будзе апублікавана, калі будзе ўтрымліваць любую вышэй адзначаную фразу. Выкарыстоўвайце рэгістра-залежныя і аддзеленыя коскай фразы ў спісе. Напрыклад: смешны, "Кампанія Х", прыгаючы амартызатар.

en: User verification status in comments
be: Праверка статусу карыстальніка ў каментарах

en: Enter a valid IP address.
be: Увесці дзейсны IP-адрас

en: The IP address %ip was deleted.
be: IP адрас %ip быў выдалены.

en: Available actions:
be: Даступныя дзеянні

en: Create an advanced action
be: Стварыць дзеянне павышанага ўзроўня

en: Deleted %ip
be: Выдалена %ip

en: Tokens related to uploaded files.
be: Токены для загружаных файлаў

en: Configuring actions
be: Налада дзеянняў

en: Administer actions
be: Адміністраванне дзеяння

en: Public files
be: Агульнадаступныя файлы

en: Public local files served by the webserver.
be: Агульнадаступныя мясцовыя файлы, якія абслугоўваюцца сеціўным сэрверам.

en: Private local files served by Drupal.
be: Прыватныя мясцовыя файлы, якія абслугоўваюцца Drupal.

en: Temporary files
be: Часовыя файлы

en: Temporary local files for upload and previews.
be: Часовыя мясцовыя файлы для апублікавання і перапрагляду.

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
be: Ваш пароль не захоўваецца ў базе дадзеных і выкарыстоўваецца толькі для ўстанаўлення злучэння.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
be: Злучэнне будзе створана паміж вашым сеціўны серверам і машынай хостынгу файлаў. У пераважнай большасці выпадкаў, гэта будзе тая ж самая машына і "localhost" з'яўляецца правільным.

en: Delete IP address
be: Выдаліць IP адрас

en: Translating content
be: Пераклад змесціва

en: Contact forms
be: Кантактныя фармуляры (формы)

en: Entity ID
be: Ідэнтыфікатар сутнасці

en: Image style
be: Стыль выявы

en: Internet
be: Інтэрнэт

en: Author textfield
be: Тэкставае поле "Аўтар"

en: Overview of fields on all entity types.
be: Агляд палёў усіх тыпаў сутнасцей.

en: Remove block
be: Выдаліць блок

en: %module module installed.
be: %module модуль усталяваны.

en: Administer text formats and filters
be: Адміністраваць фарматы тэксту і фільтры

en: Password settings
be: Налады паролю

en: The date the comment was most recently updated.
be: Дата апошняга рэдагавання каментара.

en: Comment posted: %subject.
be: Каментар размешчаны: %subject.

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
be: Гэта поля было адключана, паколькі ў вас няма дастатковых правоў для яго рэдагавання.

en: The location of the file relative to Drupal root.
be: Месцаванне файла адносна кораня Drupal.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
be: Абраны файл %filename ня можа быць загружаны. Дазволены файлы толькі з наступнымі пашырэннямі: %extensions.

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
be: Уведзены вамі прэфікс табліцы базы дадзеных %prefix няправільны. Прэфікс табліцы можа змяшчаць толькі лічбы, літары, кропкі альбо падкрэсліванні.

en: Default settings file
be: Файл прадвызначаных параметраў усталявання

en: The default settings file does not exist.
be: Файлу прадвызначаных параметраў усталявання не існуе.

en: Show row weights
be: Паказаць вагу радка

en: Hide row weights
be: Схаваць вагу радка

en: %name: the value may be no less than %min.
be: %name: значэнне павінна быць не менш за %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
be: %name: значэнне павінна быць больш чым %max.

en: Custom display settings
be: Уласныя налады адлюстравання

en: None (original image)
be: Ніяк (сапраўдная выява)

en: Edit translations
be: Рэдагаваць пераклады

en: Exit block region demonstration
be: Выйсці з дэманстрацыі рэгіёнаў для блокаў

en: Database log messages to keep
be: Паведамленні журнала базы дадзеных захаваць

en: Recent log messages
be: Апошнія запісы журналу

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
be: Вызначыць ланцужок, які павінен ісці пасля значэння, напрыклад ' м', ' кБ/с'. Пакінуць пустым, калі яго няма. Аддзяліць значэнні адзіночнага і множнага ліку вертыкальнай рысай ('фунт|фунты').

en: Thousand marker
be: Тысячны маркер

en: Display prefix and suffix.
be: Паказаць прэфіксы і суфіксы.

en: Display with prefix and suffix.
be: Паказаць з прэфіксамі і суфіксамі.

en: - Select a value -
be: - Выберыце значэнне -

en: No field is displayed.
be: Няма адлюстраваных палёў.

en: No field is hidden.
be: Няма схаваных палёў.

en: Format settings:
be: Наладкі фармата:

en: Text formats are presented on content editing pages in the order defined on this page. The first format available to a user will be selected by default.
be: Тэкставыя фарматы прадстаўленыя на старонках рэдагавання змесціва ў парадку, вызначаным на гэтай старонцы. Першы даступны для карыстальніка фармат будзе абраны па змоўчванні.

en: Link image to
be: Спасылка выявы на

en: Image style: @style
be: Стыль выявы: @style

en: Linked to content
be: Звязаны са змесцівам

en: Linked to file
be: Звязаны з файлам

en: Run cron every
be: Уключаць крон кожныя

en: View mode
be: Лад выгляду

en: Weight for @block block
be: Вага для блока @block

en: Region for @block block
be: Рэгіён для блока @block

en: Post comments
be: Дадаць каментары

en: Skip comment approval
be: Прапусціць зацвярджэнне каментара

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
be: Вы сапраўды жадаеце адключыць тэкставы фармат %format?

en: Disabled text format %format.
be: Адключаны тэкставы фармат %format.

en: Text Formats
be: Тэкставыя Фарматы

en: Disable text format
be: Адключыць тэкставы фармат

en: Hot topic, new comments
be: Гарачая тэма, новыя каментары

en: Hot topic
be: Гарачая тэма

en: Normal topic
be: Звычайная тэма

en: Closed topic
be: Зачыненая тэма

en: Reference for usage, configuration, and modules.
be: Сувязі для выкарыстання, наладаў і модуляў.

en: Nothing
be: Нічога

en: Update @title
be: Абнавіць @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
be: Унікальнае машыначытальнае імя. Можа ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і падкрэсліванні.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
be: Машыначытальнае імя павінна ўтрымліваць унікальныя знакі.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
be: Машыначытальнае імя павінна ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і злучок.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
be: Гэтае машыначытаемае імя ўжо выкарыстоўваецца. Выкарыстайце ўнікальнае.

en: Weight for @title
be: Вага для @title

en: Weight for row @number
be: Вага для радка @number

en: Label display for @title
be: Адлюстраваць цэтлік для @title

en: Formatter for @title
be: Фарматаванне @title

en: Parents for @title
be: Бацькі @title

en: Weight for new file
be: Памер для новага файла

en: Choose a file
be: Выберыце файл

en: Weight for new effect
be: Вага новага эфекту

en: Next steps
be: Наступныя крокі

en: @driver_name settings
be: налады @driver_name

en: No fields are present yet.
be: Няма ніводнага поля.

[ctx: Font weight]
en: Strong
be: Тоўсты
    ў кантэксце: Вага шрыфту

en: String settings
be: Налады радка

en: Use field label instead of the "On value" as label
be: Выкарыстоўвайце поле цэтліка замест "значэнне" як цэтлік

en: Not specified
be: Не вызначана

[ctx: ampm]
en: am
be: am
    у кантэксце: ampm

[ctx: ampm]
en: pm
be: pm
    у кантэксце: ampm

en: Delete all translations
be: Выдаліць усе пераклады

en: All Day
be: Цэлы дзень

en: Logo settings
be: Наладкі лагатыпа

en: View any unpublished content
be: Пабачыць неапублікаване змесціва

en: Relative default value
be: Адноснае прадвызначанае значэнне

en: Field item
be: Элемент поля

en: Changes to the style have been saved.
be: Змены ў стылі былі захаваныя.

en: Has taxonomy term ID
be: Мае ідэнтыфікатар тэрміну таксаноміі

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
be: Паказваць змесціва калі яно мае абраныя тэрміны таксаноміі.

en: Has taxonomy term
be: Мае тэрмін таксаноміі

en: Datetime
be: Дата/час

en: Layout ID
be: Ідэнтыфікатар размеркавання

en: Curaçao
be: Кюрасао

en: Manage view modes
be: Кіраваць ладамі выглядаў

en: Link label to the referenced entity
be: Зрабіць цэтлік спасылкай на сутнасць

en: Default date
be: Прадвызначаная дата

en: Default end date
be: Прадвызначаная канчатковая дата

en: Time increments
be: Часавыя прырашчэнні

en: @name field is required.
be: @name поле патрабаванае.

en: Fields pending deletion
be: Палі чакаюць выдалення

en: Translations of %label
be: Пераклады %label

en: Autocomplete (Tags style)
be: Аўтазапаўненне (у стылі цэтлікаў)

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
be: Тробер не адлюстроўвае статуса загрузкі, аднак займае меньш месца. Паласа загрузкі дапамагае кантраляваць працэс буйных загрузак.

en: Manage form display
be: Кіраваць паказам анкеты

en: View modes
be: Лады выглядаў

en: Logo path
be: Сцежка да лагатыпу

en: Apostrophe
be: Апостраф

en: Block count
be: Колькасць блокаў

en: Use site default RSS settings
be: Ужывайце сайтавыя прадвызначэнні для наладаў RSS

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
be: У вашым пошуке вы выкарыстоўвалі занадта шмат AND/OR выразаў. Толькі першыя ўмовы @count былі ўключаны ў  гэты пошук.

en: Display fields in a contextual links menu.
be: Паказваць палі ў меню спасылак кантэксту.

en: Third party settings
be: Іншыя налады

en: Default translation
be: Прадвызначаны пераклад

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
be: Унікальнае машыначытальнае імя, якое змяшчае літары, лічбы і знак падкрэслення.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
be: Калі ніводная выява не запампованая гэта выява будзе паказаная і заменіць прадвызначаную выяву гэтага поля.

en: No blocked IP addresses available.
be: Няма даступных заблакаваных  IP-адрасоў

en: blocks
be: блокі

en: File status
be: Статус файла

en: The URL %url is not valid.
be: Адрэса %url не з'яўляецца карэктнай.

en: Revision user
be: Карыстальнік версіі

en: Unknown (@langcode)
be: Невядомая (@langcode)

en: %name is not a valid number.
be: %name не з'яўляецца карэктнай лічбай.

en: Integer value
be: Цэлае значэнне

en: Text value
be: Тэкставае значэнне

en: User interface translation
be: Пераклад інтэрфэйсу карыстальнікаў

en: Briefly describe the changes you have made.
be: Сцісла апішыце дададзеные змены.

en: Use the default shortcut icon supplied by the theme
be: Выкарыстоўваць прадвызначаны абразок, які пастаўляецца з тэмай

en: Site's default language (@lang_name)
be: Прадвызначаная мова сайту (@lang_name)

en: The configuration was imported successfully.
be: Налады паспяхова імпартаваныя.

en: Displayed as %date_format
be: Паказваць як %date_format

en: This will delete all the translations of %label.
be: Гэта выдаліць усе пераклады %label.

en: Block types
be: Тыпы блокаў

en: No item selected.
be: Нічога не выбрана

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
be: Вы ўпэўненыя вы хочаце выдаліць @entity-type %label?

en: The @entity-type %label has been deleted.
be: @entity-type %label быў выдалены.

en: Edit %label
be: Рэдагаваць %label

en: Add @bundle
be: Дадаць @bundle

en: South Sudan
be: Паўднёвы Судан

en: Place block
be: Размеркаваць блок

en: Port number
be: Нумар порту

en: Update form
be: Абнавіць анкету

en: File added
be: Файл дададзены

en: File removed
be: Файл выдалены

en: Translations directory
be: Папка перакладаў

en: The translations directory does not exist.
be: Папка перакладаў не існуе.

en: The translations directory is not readable.
be: Папка перакладаў не дасяжная для чытання.

en: The translations directory is not writable.
be: Папка перакладаў не дасяжная для запісу.

en: The translations directory is writable.
be: Папка перакладаў пісуемая.

en: The translation server is offline.
be: Сервер перакладаў не ў сеціве.

en: The translation server is online.
be: Сервер перакладаў у сеціве.

en: The %language translation is not available.
be: Пераклад на %language недасяжны.

en: The %language translation is available.
be: Пераклад %language дасяжны.

en: The %language translation could not be downloaded.
be: Пераклад %language не можа быць спампаваны.

en: @type %info has been created.
be: @type %info быў створаны.

en: @type %info has been updated.
be: @type %info быў абноўлены.

en: @type: added %info.
be: @type: дадаў %info.

en: @type: updated %info.
be: @type: абнавіў %info.

en: Create a new revision by default for this block type.
be: Аўтаматычна стварыць новую версію для блокаў гэтага тыпу.

en: Select the region where this block should be displayed.
be: Абраць рэгіён дзе блок мае быць паказаным.

en: Send copy to sender
be: Даслаць дуплікат адпраўшчыку

en: Whether to send a copy of the message to the sender.
be: Ці пасылаць дуплікат паведамлення адпраўшчыку

en: Set a default value for this date.
be: Паставіць прадвызначанае значэнне для гэтае даты.

en: The %field date is required.
be: %field дата патрабаваная.

en: The %field date is invalid.
be: Дата %field не правільная.

en: @entity_type selection
be: Выбар @entity_type

en: Updating configuration translations
be: Абнаўляем налады перакладаў

en: Error importing translation files
be: Памылка імпарта файлаў перакладу

en: Updating translations.
be: Абнаўляюцца пераклады.

en: The time that the current revision was created.
be: Час калі бягучая версія была створаная.

en: The user ID of the author of the current revision.
be: Ідэнтыфікатар аўтара бягучай версіі.

en: Create translations
be: Стварыць пераклады

en: Delete translations
be: Выдаліць пераклады

en: Entity display
be: Паказ cутнасці

en: Entity form display
be: Паказ формы cутнасці

en: Field formatters
be: Фарматэры поля

en: The directory %translations_directory exists.
be: Папка %translations_directory існуе.

en: Filter by block name
be: Фільтраваць па назве блоку

en: Add, edit, and delete custom display modes.
be: Дадаваць, рэдагаваць і выдаляць уласныя лады паказу.

en: Display modes
be: Лады паказу

en: Manage custom view modes.
be: Кіраваць ўласнымі ладамі выглядаў.

en: Form modes
be: Лады анкетаў

en: Manage custom form modes.
be: Кіраваць уласнымі ладамі анкетаў.

en: Add form mode
be: Дадаць лад анкетаў

en: Edit form mode
be: Рэдагаваць лад анкетаў

en: Choose form mode entity type
be: Абраць тып сутнасці ладу анкетаў

[ctx: Sort order]
en: Order
be: Парадак

en: @type (module: @module)
be: @type (модуль: @module)

en: Updated @type %term.
be: Абноўлены @type %term.

en: Preview image style: @style
be: Перагледзець стыль выяваў: @style

en: Use field label: @display_label
be: Ужываць цэтлік поля: @display_label

[ctx: Validation]
en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: The entity must be of type %type.
be: Сутнасць павінна быць тыпу %type.

[ctx: Validation]
en: Entity changed
be: Cутнасць была зменена

en: Block layout
be: Размеркаванне блокаў

en: Display the last comment of an entity
be: Паказваць апошні каментар сутнасці

en: Comment list
be: Спіс каментараў

en: Content language and translation
be: Мова змесціва і пераклады

en: PHP date format
be: PHP фармат даты

en: Are you sure you want to update the %name @type?
be: Вы ўпэўненыя вы хочаце абнавіць %name @type?

en: Translations for %label
be: Пераклады для %label

en: List of items
be: Спіс элементаў

en: Placing and moving blocks
be: Размяркоўваць і перамяшчаць блокі

en: Demonstrating block regions for a theme
be: Паказваць рэгіёны блокаў для тэмы

en: Configuring block settings
be: Ладзіць налады блокаў

en: Deleted and replaced configuration "@name"
be: Выдалена і заменена налада "@name"

en: User's roles
be: Ролі карыстальнікаў

en: Enable menu link
be: Рэдагаваць спасылку меню

en: @label entities
be: @label сутнасці

en: Deleted and replaced configuration entity "@name"
be: Выдалены і заменены налад сутнасці "@name"

[ctx: Entity type group]
en: Content
be: Змесціва

[ctx: Entity type group]
en: Other
be: Іншы

[ctx: Entity type group]
en: Configuration
be: Налады

en: Action configuration
be: Налады дзеянняў

en: The block numeric identifier.
be: Лічбавы ідэнтыфікатар блоку.

en: Whether or not the block is enabled.
be: Ці блок уключаны ці не.

en: Region the block is placed in.
be: Рэгіён дзе блок размешчаны.

en: Pages list.
be: Спіс старонак.

en: Content type where this field is used.
be: Тып змесціва дзе ўжытае гэтае поле.

en: Route Name
be: Назва маршруту

en: Route Params
be: Параматры маршруту

en: Configuration dependencies
be: Залежнасці наладак

en: Theme dependencies
be: Залежансці тэмы

en: Extension settings
be: Налады пашырэнняў

en: Admin info
be: Інфармацыя адміністратара

en: Translate @type_name
be: Перакласьці @type_name

en: Personal contact form enabled by default
be: Персанальная форма кантакту ўключаная аўтаматычна

en: Datetime default display format settings
be: Налады прадвызначанага выгляду фарматавання даты і часу (Datetime)

en: Delete form mode
be: Выдаліць лад анкетаў

en: Entity view mode settings
be: Налады ладу выгляду сутнасці

en: Entity form mode settings
be: Налады ладу анкеты сутнасці

en: View or form mode machine name
be: Машынная назва ладу выгляду ці анкеты

en: Field display setting
be: Налады паказу поля

en: Sort settings
be: Налады сартавання

en: Integer settings
be: Налады цэлага ліку

en: Context assignments
be: Прызначэнне кантэксту

en: Display variant
be: Варыянт паказу

en: Requirements review
be: Праверка патрабаванняў

en: The label for this display variant.
be: Цэтлік для гэтага варыянту паказу.

en: Book navigation block
be: Навігацыйны блок кніг

en: Block display mode
be: Лад паказу блокаў

en: Overriding default settings
be: Перапісваеце прадвызначаныя налады

en: Setting status of translations
be: Ладзім статус перакладаў

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jan
be: Студз

[ctx: Abbreviated month name]
en: Feb
be: Люты

[ctx: Abbreviated month name]
en: Mar
be: Сак

[ctx: Abbreviated month name]
en: Apr
be: Крас

[ctx: Abbreviated month name]
en: May
be: Май

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jun
be: Чэрв

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jul
be: Ліп

[ctx: Abbreviated month name]
en: Aug
be: Жнів

[ctx: Abbreviated month name]
en: Sep
be: Вер

[ctx: Abbreviated month name]
en: Oct
be: Кастр

[ctx: Abbreviated month name]
en: Nov
be: Ліст

[ctx: Abbreviated month name]
en: Dec
be: Снеж

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
be: Нядз

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
be: Пан

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
be: Аўт

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
be: Сер

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
be: Чцв

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
be: Пятн

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
be: Суб

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
be: Нд

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
be: Пн

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
be: Аў

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
be: Ср

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
be: Чц

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
be: Пт

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sa
be: Сб

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Sunday]
en: S
be: Нд

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
be: П

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
be: А

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
be: С

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
be: Ч

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
be: П

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Saturday]
en: S
be: С

en: Edit menu link %title
be: Рэдагаваць спасылку меню %title

en: Installed themes
be: Усталяваныя тэмы

en: The %file does not exist.
be: %file не існуе.

en: The %file exists.
be: %file існуе.

en: The %file is not readable.
be: %file нельга чытаць.

en: The %file is not writable.
be: Файл %file недасяжны на запіс.

en: The @file is owned by the web server.
be: Сэрвер сеціва валодае файлам @file.

en: %theme theme installed.
be: Тэма %theme усталёваная.

en: Display prefix and suffix
be: Паказваць прыстаўку і суфікс

en: Text (plain)
be: Тэкст (просты)

en: Text (plain, long)
be: Тэкст (просты, доўгі)

en: This path does not exist or you do not have permission to link to %path.
be: Гэтая адрэса не існуе, альбо вы не маеце правоў спасылацца на гэтую адрэсу %path.

en: Send yourself a copy
be: Даслаць сабе дуплікат

en: Broken/Missing
be: Адсутнічае/Зломанае

en: @label ID
be: Ідэнтыфікатар @label

en: Select a @context value:
be: Выберыце значэнне для @context:

en: Configuration entity dependencies
be: Залежнасці сутнасцей наладаў

en: Content entity dependencies
be: Залежнасці cутнасцей змесціва

en: Enforced configuration dependencies
be: Замацаваныя залежнасці наладак

en: String (long) settings
be: Налады (доўгага) радка

en: URI settings
be: Налады URI

en: Field widgets
be: Віджэты поля

en: Field widget
be: Віджэт поля

en: Widget type machine name
be: Машынная назва тыпа віджэта

en: Simple page
be: Простая старонка

en: Page with blocks
be: Старонкі з блокамі

en: Default date type
be: Прадвызначаны тып даты

en: Default date value
be: Прадвызначанае азначэньне даты

en: Fields and field types
be: Палі і тыпы палёў

en: Configuring view and form modes
be: Наладжваюцца лады відаў і анкенаў

en: Configuration updates
be: Абнаўленні налад

en: Display in native language
be: Адлюстроўваць на роднай мове

en: Displayed in native language
be: Паказанае на роднай мове

en: Account's permissions
be: Дазволы рахунку

en: Existing password
be: Існуючы пароль

en: Display the author name.
be: Паказваць імя аўтара.

en: Are you sure you want to create a new %name @type?
be: Вы ўпэўненыя вы хочаце стварыць новы %name @type?

en: Contains US ASCII characters only
be: Утрымлівае толькі сімвалы US ASCII

en: Checkout complete! Thank you for your purchase.
be: Разлік завершаны! Дзякуй за куплю.

en: The following @entity-type translations will be deleted:
be: Наступныя пераклады @entity-type будуць выдаленыя:

en: Delete @language translation
be: Выдаліць @language пераклад

en: Unable to install the %module module since it does not exist.
be: Нельга ўсталяваць модуль %module бо ён ні існуе.

en: Interface text
be: Мова інтэрфэйсу

en: Configuring content types for books
be: Ладзяцца тыпы змесціва для кніжак

en: Content type for the <em>Add child page</em> link
be: Тып змесціва для спасылкі <em>Дадаць дачынную старонку</em>

en: Future format
be: Будучы фармат

en: Past format
be: Мінулы фармат

en: @requirements_message (Currently using @item version @version)
be: @requirements_message (Зараз ужываецца @item версія @version)

en: 0 seconds
be: 0 секундаў

en: The @module module is required
be: Модуль @module патравабаны

en: Future date: %display
be: Будучая дата: %display

en: Past date: %display
be: Прошлая дата: %display

en: - Default site/user time zone -
be: - Прадвызначаны часавы паяс для сайту/карыстальнікаў -

en: To uninstall Book, delete all content that is part of a book
be: Каб выдаліць Кнігу спачатку выдаліце ўсё змесціва якое з'яўляецца часткаю кнігі.

en: To uninstall Book, delete all content that has the Book content type
be: Каб выдаліць Кнігу спачатку выдаліце ўсё змесціва тыпу Кніга

en: To uninstall Forum, first delete all <em>Forum</em> content
be: Каб выдаліць Форум спачатку выдаліце ўсё змесціва тыпу <em>Forum</em>

en: To uninstall Forum, first delete all %vocabulary terms
be: Каб выдаліць форум спачатку выдаліце усе тэрміны %vocabulary

en: Plural variants
be: Mножныя варыянты

en: A value must be selected for %part.
be: Значэнне павінна быць абранае для %part.

en: The role IDs which can use the format.
be: Ідэнтыфікатар ролі якая можа карыстаць гэты фармат.

en: @drupal requires read permissions to %file at all times. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
be: @drupal заўсёды патрабуе правы чытання на %file. Частка дапаможніку <a href=":handbook_url">Праблемы з сэрверам</a> можа дапамагчы з гэтай і іншымі тэмамі.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
be: Інсталяваньне @drupal патрабуе правы пісьма да %file пад час інсталяцыі. Частка дапаможніку <a href=":handbook_url">Праблемы з сэрверам</a> можа дапамагчы з гэтай і іншымі тэмамі.

en: Check the messages and <a href=":retry">retry</a>, or you may choose to <a href=":cont">continue anyway</a>.
be: Праверце паведамленні і <a href=":retry">паспрабуйце зноў</a>, ці вы можаце <a href=":cont">працягваць усёроўна</a>.

en: Check the messages and <a href=":url">try again</a>.
be: Праверце паведамленні і <a href=":url">спрабуйце зноў</a>.

en: Updating @module
be: Абнаўляецца @module

en: Number of rows: @rows
be: Нумар радоў: @rows

en: To uninstall Forum, first delete all <a href=":url">%vocabulary</a> terms
be: Каб выдаліць форум спачатку выдаліце усе тэрміны <a href=":url">%vocabulary</a>

en: Delete %label
be: Выдаліць %label

en: Content type where this field is in use.
be: Тып змесціва дзе ўжываецца гэтае поле.

en: Importing configuration
be: Налады імпартуюцца

en: Starting configuration import.
be: Пачынаецца імпарт налад.

en: Configuration import has encountered an error.
be: Памылка ў імпарту налад.

en: Session exists
be: Сэсія існуе

en: Default configuration hash
be: Хэш прадвызначаных налад

en: Add @entity-type
be: Дадаць @entity-type

en: Revision create time
be: Час стварэння версіі

en: Is default revision
be: Гэта прадвызначаная версія

en: Default revision
be: Прадвызначаная версія

en: Size of email field
be: Памер поля э-пошты

en: The %entity_type entity type needs to be installed.
be: Тып сутнасці %entity_type мае быць інсталяваным.

en: The %entity_type entity type needs to be updated.
be: Тып сутнасці %entity_type мае быць абноўленым.

en: The %field_name field needs to be installed.
be: Поле %field_name павінна быць ўслалёвана.

en: The %field_name field needs to be updated.
be: Поле %field_name павінна быць абноўлена.

en: The %field_name field needs to be uninstalled.
be: Поле %field_name павінна быць выдалена.

en: Add a new @entity_type.
be: Дадаць новы @entity_type.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
be: @entity_type яшчэ не існуе. @add_link

en: Store new items in
be: Захоўваць новые элементы ў

en: Delete @entity_type
be: Выдаліць @entity_type

en: Parent path
be: Бацькоўская сцежка

en: Selected combination of day and month is not valid.
be: Абранае спалучэнне дню і месяцу не няправільнае.

en: Starting execution of @module_cron().
be: Пачынаецца выкананне @module_cron().

en: Starting execution of @module_cron(), execution of @module_previous_cron() took @time.
be: Пачынаецца выкананне @module_cron(), выкананне @module_previous_cron() узяло @time.

en: Execution of @module_previous_cron() took @time.
be: Выкананне @module_previous_cron() узяло @time.

en: Comments view mode
be: Лад выгляду каментараў

en: Comment view mode: @mode
be: Лад выгляду каментараў: @mode

en: Message displayed to user on submission
be: Паведамленне паказанае карыстальніку на адпраўленню

en: Manage form modes
be: Кіраваць ладамі анкетаў

en: Default start date type
be: Прадвызначаны тып пачатковае даты

en: Default start date value
be: Прадвызначанае значэнне пачатковае даты

en: Default end date type
be: Прадвызначаны тып канчатковае даты

en: Default end date value
be: Прадвызначанае значэнне канчатковае даты

en: Date range default display format settings
be: Налады прадвызначанага выгляду фарматавання дыяпазону дат

en: Default start date
be: Прадвызначаная пачатковая дата

en: Set a default value for the start date.
be: Паставіць прадвызначанае значэнне пачатковай даце.

en: Set a default value for the end date.
be: Паставіць прадвызначанае значэнне канчатковай даце.

en: Is front page
be: Ці галоўная старонка

en: Field Layout
be: Размеркаванне палёў

en: There are no @label yet.
be: Яшчэ няма @label.

en: The %field date is incomplete.
be: Дата %field не запоўненая.

en: Include locked languages such as <em>Not specified</em> and <em>Not applicable</em>
be: Уключаць мовы <em>Не вызначана</em> і <em>Не датычыцца</em>

en: The field status.
be: Статус поля.

en: Default selection handler settings
be: Налады апрацоўшчыка прадвызначаных выбараў

en: The field definition.
be: Азначэнне поля

en: Set default value
be: Паставіць прадвызначанае значэнне

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
be: Прадвызначаны пераклад

[ctx: Validation]
en: Entity has field
be: Сутнасць мае поле

en: The entity must have the %field_name field.
be: Сутнасць павінна мець поле %field_name.

en: The entity does not support fields.
be: Сутнасць не падтрымвае палёў.

en: The default theme.
be: Прадвызначаная тэма

en: Allow the user to override the default view mode
be: Дазволіць карыстальнікам перапісваць прадвызначаны лад паказу

en: Add links to the main <em>@index_link</em> page (path: <em>/forum</em>), and optionally to individual forum pages, to navigation menus on your site, so that users can find the forums.
be: Дадавайце спасылкі да <em>@index_link</em> старонкі (сцежка: <em>/forum</em>), і па выбарку да асабістых старонак форуму, да меню навігацыі сайту, каб карыстальнікі маглі знайсці форумы.
