Drupal core (all releases) - en to ca translation catalogue (4227 entries)

en: Forms
ca: Formularis

en: Home
ca: Inici

en: User interface
ca: Interfície d'usuari

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Pages
ca: Pàgines

en: Save configuration
ca: Desa la configuració

en: Status
ca: Estat

en: Suffix
ca: Sufix

en: Approve
ca: Aprova

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Moderated content
ca: Contingut moderat

en: Value
ca: Valor

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Email address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Replies
ca: Respostes

en: Closed
ca: Tancat

en: yes
ca: sí

en: List
ca: Llistat

en: Subject
ca: Assumpte

en: Send email
ca: Envia el correu

en: Actions
ca: Accions

en: disabled
ca: inhabilitat

en: Confirm
ca: Confirma

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Elimina

en: Last comment
ca: Últim comentari

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: Enable
ca: Habilita

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Explanation or submission guidelines
ca: Explicació o directrius de l'enviament

en: Email settings
ca: Configuració del correu electrònic

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Administration
ca: Administració

en: Comments
ca: Comentaris

en: More
ca: Més

en: Action
ca: Acció

en: On
ca: Actiu

en: new
ca: nou

en: Block title
ca: Títol del bloc

en: The title of the block as shown to the user.
ca: El títol del bloc tal com es mostrarà a l'usuari.

en: Logging
ca: Registre

en: Yes
ca: Sí

en: Content types
ca: Tipus de contingut

en: Homepage
ca: Pàgina inicial

en: Home page
ca: Portada

en: unpublished
ca: sense publicar

en: Overview
ca: Resum

en: File information
ca: Informació del fitxer

en: File
ca: Fitxer

en: Tag
ca: Etiqueta

en: File path
ca: Camí del fitxer

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Links
ca: Enllaços

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Weekly
ca: Setmanalment

en: Monthly
ca: Mensualment

en: None
ca: Cap

en: Scheme
ca: Esquema

en: Use count
ca: Comptador d'ús

en: Display settings
ca: Paràmetres de visualització

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Error Message
ca: Missatge d'error

en: Number
ca: Número

en: Message
ca: Missatge

en: No log messages available.
ca: No hi ha missatges de registre disponibles.

en: Password
ca: Contrasenya

en: Block settings
ca: Paràmetres de bloc

en: - None -
ca: - Cap -

en: Country
ca: País

en: Weight
ca: Pes

en: The configuration options have been saved.
ca: S'han desat les opcions de configuració.

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Center
ca: Centre

en: Help text
ca: Text d'ajuda

en: Types
ca: Tipus

en: Multiple
ca: Múltiple

en: Required
ca: Necessari

en: root
ca: arrel

en: Parent
ca: Pare

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
ca: Les pàgines a un nivell donat s'ordenen primer per pes i després per títol.

en: Depth
ca: Profunditat

en: none
ca: cap

en: Category
ca: Categoria

en: Add container
ca: Afegeix un contenidor

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: edit container
ca: edita el contenidor

en: Go to previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: Go to parent page
ca: Vés a la pàgina pare

en: Go to next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: Import
ca: Importa

en: Book
ca: Llibre

en: Export
ca: Exporta

en: Back
ca: Enrere

en: Node ID
ca: ID del node

en: Field
ca: Camp

en: Outline
ca: Esquema

en: Label
ca: Etiqueta

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Help
ca: Ajuda

en: Image settings
ca: Paràmetres de configuració de les imatges

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: Preset Name
ca: Nom de l'ajustament

en: Default
ca: Per defecte

en: Summary
ca: Resum

en: Move
ca: Mou

en: Update
ca: Actualitza

en: Open
ca: Obert

en: Blank
ca: Buit

en: Sunday
ca: diumenge

en: Monday
ca: dilluns

en: Tuesday
ca: dimarts

en: Wednesday
ca: dimecres

en: Thursday
ca: dijous

en: Friday
ca: divendres

en: Saturday
ca: dissabte

en: Core
ca: Nucli

en: Album
ca: Àlbum

en: Artist
ca: Artista

en: Icon
ca: Icona

en: Time
ca: Hora

en: Access
ca: Accés

en: Add
ca: Afegeix

en: View
ca: Mostra

en: Length
ca: Llargada

en: Audio
ca: Àudio

en: History
ca: Història

en: tag
ca: etiqueta

en: hidden
ca: ocult

en: Path
ca: Camí

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: File extensions
ca: Extensions de fitxer

en: Clear index
ca: Neteja l'índex

en: General discussion
ca: Debat general

en: edit forum
ca: edita el fòrum

en: Forum name
ca: Nom del fòrum

en: forum
ca: fòrum

en: Refresh
ca: Refresca

en: Region
ca: Regió

en: Anchor
ca: Àncora

en: Display
ca: Visualització

en: Node type
ca: Tipus de node

en: Menu
ca: Menú

en: Advanced settings
ca: Configuració avançada

en: Teaser
ca: Resum

en: never
ca: mai

en: Updated
ca: Actualitzat

en: actions
ca: accions

en: Theme
ca: Tema

en: Layout
ca: Disposició

en: Select a layout
ca: Selecciona una disposició

en: Add forum
ca: Afegeix un fòrum

en: Search keywords
ca: Termes de cerca

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Search Keywords
ca: Paraules clau de cerca

en: Preview comment
ca: Previsualitza el comentari

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Advanced search
ca: Cerca avançada

en: You are not authorized to access this page.
ca: No esteu autoritzat per accedir a aquesta pàgina.

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Attachment
ca: Adjunt

en: States
ca: Estats

en: n/a
ca: n/d

en: Upload
ca: Puja

en: Upload image
ca: Carrega imatge

en: content types
ca: tipus de contingut

en: content type
ca: tipus de contingut

en: Mail
ca: Correu

en: Database type
ca: Tipus de base de dades

en: User
ca: Usuari

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: action
ca: acció

en: Continue
ca: Continua

en: Configure
ca: Configura

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Files
ca: Fitxers

en: file
ca: fitxer

en: Options
ca: Opcions

en: Contact
ca: Contacte

en: Created
ca: Creat

en: Sent email to %recipient
ca: Enviat el correu electrònic a %recipient

en: The subject of the message.
ca: L'assumpte del missatge.

en: Create
ca: Crea

en: Separator
ca: Separador

en: Exclude
ca: Exclou

en: Revert to defaults
ca: Torna als valors predeterminats

en: Open link in new window
ca: Obrir l'enllaç en una nova finestra

en: Expanded
ca: Expandit

en: Parent item
ca: Element pare

en: Add child page
ca: Afegeix pàgina filla

en: Printer-friendly version
ca: Versió per a imprimir

en: Content type for child pages
ca: Tipus de contingut per a les pàgines fill

en: Update options
ca: Actualitza les opcions

en: Remove from outline
ca: Elimina de la sinopsi

en: Unknown export format.
ca: El format d'exportació és desconegut.

en: All
ca: Tot

en: Active
ca: Actiu

en: Last post
ca: Darrer article

en: Access denied
ca: Accés denegat

en: Year
ca: Any

en: Date format
ca: Format de la data

en: Add content
ca: Afegeix contingut

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Add block
ca: Afegeix un bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: Pager ID
ca: ID del paginador

en: 1 minute | @count minutes
ca[0]: 1 minut
ca[1]: @count minuts

en: 1 hour | @count hours
ca[0]: 1 hora
ca[1]: @count hores

en: 1 day | @count days
ca[0]: 1 dia
ca[1]: @count dies

en: Configuration saved.
ca: La configuració s'ha desat.

en: Breadcrumb
ca: Fil d'ariadna

en: Logo
ca: Logotip

en: Site name
ca: Nom del lloc

en: Site slogan
ca: Eslògan del lloc

en: Site
ca: Lloc

en: Module
ca: Mòdul

en: Off
ca: Inactiu

en: Host
ca: Servidor

en: Never
ca: Mai

en: Check manually
ca: Comprova manualment

en: Up to date
ca: Actualitzat

en: Out of date
ca: Desactualitzat

en: Header
ca: Capçalera

en: Left sidebar
ca: Barra lateral esquerra

en: Right sidebar
ca: Barra lateral dreta

en: Footer
ca: Peu

en: Inline
ca: En línia

en: Recipients
ca: Destinataris

en: Selected
ca: Seleccionat

en: Your name
ca: El vostre nom

en: Menu link
ca: Enllaç del menú

en: To
ca: Per

en: Refresh interval
ca: Interval de refresc

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Throttle
ca: Regula

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Roles
ca: Rols

en: Revision ID
ca: ID de la revisió

en: Comment
ca: Comentari

en: Comment ID
ca: ID del comentari

en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

en: Score
ca: Puntuació

en: Published
ca: Publicat

en: Filter
ca: Filtra

en: Source string ID
ca: ID de la cadena origen

en: Location
ca: Localització

en: Source string
ca: Cadena font

en: Locale
ca: Local

en: System path
ca: Camí de sistema

en: Title field label
ca: Etiqueta del camp títol

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Sticky at top of lists
ca: Estàtic a la part superior de les llistes

en: Log message
ca: Missatge del registre

en: URL alias
ca: Àlies URL

en: File ID
ca: ID del fitxer

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: File MIME type
ca: Tipus MIME del fitxer

en: File size
ca: Mida del fitxer

en: Node revision ID
ca: ID de la revisió de node

en: Term
ca: Terme

en: Time zone
ca: Fus horari

en: Severity
ca: Severitat

en: Field name
ca: Nom del camp

en: Field type
ca: Tipus de camp

en: Global settings
ca: Paràmetres globals

en: Fields
ca: Camps

en: Contains
ca: Conté

en: Count
ca: Quantitat

en: Add action
ca: Afegeix l'acció

en: Set name
ca: Nom del conjunt

en: Original image
ca: Imatge original

en: Heading
ca: Capçalera

en: Watchdog
ca: Vigilant

en: Search settings
ca: Paràmetres de cerca

en: Warning
ca: Avís

en: active
ca: actiu

en: N/A
ca: No aplica

en: Items
ca: Elements

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Advanced
ca: Avançat

en: Sort order
ca: Ordre de classificació

en: Up
ca: Amunt

en: Performance
ca: Rendiment

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Textfield
ca: Camp de text

en: Maximum
ca: Màxim

en: Scale
ca: Escalar

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Media
ca: Multimèdia

en: Plain text
ca: Text pla

en: Caching
ca: Emmagatzemament en memòria cau

en: Month
ca: Mes

en: Details
ca: Detalls

en: Widget
ca: Giny

en: Last reply
ca: Última resposta

en: System
ca: Sistema

en: Domain
ca: Domini

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Enter a valid username.
ca: Introduïu un nom d'usuari vàlid.

en: Owner
ca: Propietari

en: Recipient
ca: Destinatari

en: Administer content
ca: Administra el contingut

en: Directory
ca: Directori

en: Egypt
ca: Egipte

en: Namibia
ca: Namíbia

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: Brazil
ca: Brasil

en: Chile
ca: Xile

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Japan
ca: Japó

en: Libya
ca: Líbia

en: Poland
ca: Polònia

en: Singapore
ca: Singapur

en: Day
ca: Dia

en: Table
ca: Taula

en: Mon
ca: dl.

en: Tue
ca: dt.

en: Wed
ca: dc.

en: Thu
ca: dj.

en: Fri
ca: dv.

en: Sat
ca: ds.

en: Sun
ca: dg.

en: May
ca: maig

en: Start date
ca: Data d'inici

en: End date
ca: Data de finalització

en: Forum
ca: Fòrum

en: Configuration
ca: Configuració

en: Security
ca: Seguretat

en: Align
ca: Alineació

en: Loop
ca: Bucle

en: Display title
ca: Mostra el títol

en: Background color
ca: Color de fons

en: Navigation
ca: Navegació

en: Appearance
ca: Aparença

en: Role
ca: Rol

en: Ignore
ca: Ignora

en: Goal
ca: Objectiu

en: Link text
ca: Text de l'enllaç

en: Add new comment
ca: Afegeix un nou comentari

en: String
ca: Cadena

en: Case
ca: Cas

en: External
ca: Extern

en: Not installed
ca: No està instal·lat

en: Referrer
ca: Referència

en: Default front page
ca: Portada predeterminada

en: Button
ca: Botó

en: Maximum length
ca: Longitud màxima

en: Rows
ca: Files

en: Cache
ca: Memòria cau

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Uninstall
ca: Desinstal·la

en: Install
ca: Instal·la

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: Expose
ca: Exposa

en: Option
ca: Opció

en: Operator
ca: Operador

en: Optional
ca: Opcional

en: Uncategorized
ca: Sense categoria

en: Plain
ca: Pla

en: Integer
ca: Enter

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: Pattern
ca: Patró

en: The comment and all its replies have been deleted.
ca: S'ha eliminat el comentari i totes les seves respostes.

en: Cron settings
ca: Configuració de cron

en: Preformatted
ca: Preformatat

en: Clear cache
ca: Neteja la memòria cau

en: Close
ca: Tanca

en: fields
ca: camps

en: Save settings
ca: Desa la configuració

en: Duration
ca: Durada

en: Multiplier
ca: Multiplicador

en: Your search yielded no results.
ca: La vostra cerca no ha retornat cap resultat.

en: Germany
ca: Alemanya

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Created date
ca: Data de creació

en: Updated date
ca: Data d'actualització

en: comments
ca: comentaris

en: Full
ca: Complet

en: Default language
ca: Llengua predeterminada

en: Condition
ca: Condició

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Albania
ca: Albània

en: Algeria
ca: Algèria

en: American Samoa
ca: Samoa Nord-americana

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Armenia
ca: Armènia

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: Azerbaijan
ca: Azerbaidjan

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Bangladesh
ca: Bangla Desh

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Benin
ca: Benín

en: Bermuda
ca: Bermudes

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Bouvet Island
ca: Bouvet

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Canada
ca: Canadà

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Chad
ca: Txad

en: China
ca: Xina

en: Christmas Island
ca: Illa Christmas

en: Cocos (Keeling) Islands
ca: Illes Cocos o Illes Keeling

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Comoros
ca: Comores

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Ecuador
ca: Equador

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Estonia
ca: Estònia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: Faroe Islands
ca: Illes Fèroe

en: Finland
ca: Finlàndia

en: France
ca: França

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Greece
ca: Grècia

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

en: Haiti
ca: Haití

en: Honduras
ca: Hondures

en: Hungary
ca: Hongria

en: Iceland
ca: Islàndia

en: India
ca: Índia

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Italy
ca: Itàlia

en: Jordan
ca: Jordània

en: Kyrgyzstan
ca: Kirguizistan

en: Latvia
ca: Letònia

en: Lebanon
ca: Líban

en: Liberia
ca: Libèria

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Martinique
ca: Martinica

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Micronesia
ca: Micronèsia

en: Moldova
ca: Moldàvia

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Morocco
ca: Marroc

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Netherlands Antilles
ca: Antilles Neerlandeses

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: Niger
ca: Nigèria

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: Norfolk Island
ca: Illa Norfolk

en: North Korea
ca: Corea del Nord

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Mariannes

en: Norway
ca: Noruega

en: Panama
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Peru
ca: Perú

en: Philippines
ca: Filipines

en: Pitcairn Islands
ca: Illes Pitcairn

en: Russia
ca: Rússia

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Slovakia
ca: Eslovàquia

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: Somalia
ca: Somàlia

en: South Africa
ca: Sud-àfrica

en: Spain
ca: Espanya

en: St. Helena
ca: Santa Helena

en: St. Lucia
ca: Santa Lucia

en: Suriname
ca: Surinam

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Syria
ca: Síria

en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

en: Tanzania
ca: Tanzània

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United States
ca: Estats Units

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Vatican City
ca: Ciutat del Vaticà

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: Yemen
ca: Iemen

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: Zimbabwe
ca: Zimbàbue

en: Identity
ca: Identitat

en: Database username
ca: Nom d'usuari de la base de dades

en: Database password
ca: Clau de pas de la base de dades

en: Database name
ca: Nom de la base de dades

en: Size of textfield
ca: Mida del camp de text

en: Authoring information
ca: Informació de l'autoria

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: Leave blank for %anonymous.
ca: Deixeu-ho en blanc per %anonymous.

en: Hidden
ca: Ocult

en: Undefined
ca: Sense definir

en: contact form
ca: formulari de contacte

en: Default configuration
ca: Configuració predeterminada

en: Key
ca: Clau

en: Link to node
ca: Enllaça al node

en: File Upload
ca: Càrrega de fitxer

en: block
ca: bloc

en: Site language
ca: Llengua del lloc

en: Change
ca: Canvia

en: message
ca: missatge

en: Messages
ca: Missatges

en: Switch
ca: Canvia

en: Allowed HTML tags
ca: Etiquetes HTML permeses

en: Feed items
ca: Elements del Feed

en: Add menu
ca: Afegeix un menú

en: menu
ca: menú

en: No items selected.
ca: Sense elements seleccionats.

en: The update has been performed.
ca: S'ha realitzat l'actualització.

en: Node title
ca: Títol del node

en: Browser
ca: Navegador

en: Titles only
ca: Només títols

en: Full text
ca: Text complet

en: Feed settings
ca: Paràmetres del canal

en: Source
ca: Font

en: published
ca: publicat

en: Select all rows in this table
ca: Selecciona totes les fileres d'aquesta taula

en: Deselect all rows in this table
ca: Deselecciona totes les fileres d'aquesta taula

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: Front page
ca: Portada

en: unlimited
ca: il·limitat

en: Deleted
ca: Eliminat

en: Successful
ca: Correctament

en: Languages
ca: Llengües

en: Topics
ca: Temes

en: Topic
ca: Tema

en: Definition
ca: Definició

en: Related topics
ca: Temes relacionats

en: Allowed values list
ca: Llista de valors permesos

en: Textfield size
ca: Mida del camp de text

en: Edit menu
ca: Edita el menú

en: Delete menu
ca: Suprimeix el menú

en: Publishing options
ca: Opcions de publicació

en: Create new revision
ca: Crea una nova revisió

en: Limit
ca: Límit

en: Minimum height
ca: Alçada mínima

en: Minimum width
ca: Amplada mínima

en: Configure block
ca: Configura el bloc

en: How many content items to display in "day" list.
ca: Quants elements de contingut per mostrar en la llista "dia".

en: Jan
ca: gen.

en: Feb
ca: febr.

en: Mar
ca: març

en: Apr
ca: abr.

en: Jun
ca: jun

en: Jul
ca: jul.

en: Aug
ca: ag.

en: Sep
ca: set.

en: Oct
ca: oct.

en: Nov
ca: nov.

en: Dec
ca: des.

en: Hour
ca: Hora

en: Minute
ca: Minut

en: Second
ca: Segon

en: Select list
ca: Llista de selecció

en: Granularity
ca: Granularitat

en: Posts
ca: Articles

en: Map
ca: Mapa

en: Node settings
ca: Paràmetres del node

en: Workflow
ca: Flux de treball

en: Randomize
ca: Fes-ho aleatori

en: Link label
ca: Etiqueta de l'enllaç

en: author
ca: autor

en: Entity
ca: Entitat

en: Revert
ca: Reverteix

en: Negate
ca: Nega

en: Path alias
ca: Àlies de camí

en: Greater than
ca: Més gran que

en: Less than
ca: Més petit que

en: Notice
ca: Notificació

en: Caption
ca: Subtítol

en: Choice
ca: Opció

en: Log out
ca: Surt

en: Number of day's top views to display
ca: Nombre de les més vistes del dia a mostrar

en: Number of all time views to display
ca: Nombre de visualitzacions històriques a mostrar

en: Number of most recent views to display
ca: Nombre de visualitzacions més recents a mostrar

en: Extend
ca: Amplia

en: characters
ca: caràcters

en: First day of week
ca: Primer dia de la setmana

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Block ID
ca: ID del bloc

en: Not available
ca: No disponible

en: Add section
ca: Afegiu una secció

en: Site information
ca: Informació del lloc web

en: Reference
ca: Referència

en: Enabled filters
ca: Filtres habilitats

en: Updating
ca: Actualitzant

en: Getting Started
ca: Primers passos

en: Aggregate JavaScript files
ca: Agrega fitxers JavaScript

en: Convert
ca: Converteix

en: Binary
ca: Binari

en: Syndicate
ca: Sindica

en: Video
ca: Vídeo

en: Books
ca: Llibres

en: Customize
ca: Personalitza

en: Style
ca: Estil

en: Forums
ca: Fòrums

en: Revisions for %title
ca: Revisions per %title

en: Revision
ca: Revisió

en: The specified passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: Session
ca: Sessió

en: No forums defined
ca: No s'ha definit cap fòrum

en: This topic has been moved
ca: Aquest tema s'ha mogut

en: Permissions
ca: Permisos

en: Your settings have been saved.
ca: Les vostres preferències han estat desades.

en: Plugin
ca: Connector

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Display label
ca: Mostra l'etiqueta

en: Changed
ca: Canviat

en: Date created
ca: Data creada

en: Unauthorized
ca: No autoritzat

en: Ascension Island
ca: Illa de l'Ascensió

en: Falkland Islands
ca: Illes Falkland

en: South Korea
ca: Corea del Sud

en: Myanmar (Burma)
ca: Myanmar (Birmània)

en: French Southern Territories
ca: Terres Australs i Antàrtiques Franceses

en: British Virgin Islands
ca: Illes Verges Britàniques

en: U.S. Virgin Islands
ca: Illes Verges Americanes

en: Theme settings
ca: Paràmetres del tema

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Not published
ca: No publicat

en: File settings
ca: Paràmetres de fitxer

en: Menu settings
ca: Paràmetres de menú

en: width
ca: amplada

en: height
ca: alçada

en: Unformatted
ca: Sense format

en: @type: deleted %title.
ca: @type: %title eliminat.

en: Allowed file extensions
ca: Extensions de fitxer permeses

en: New comments
ca: Nous comentaris

en: Redirect to URL
ca: Redirigeix a la URL

en: Top left
ca: Part superior esquerra

en: Top right
ca: Part superior dreta

en: Bottom right
ca: Part inferior dreta

en: Bottom left
ca: Part inferior esquerra

en: Migrate
ca: Migració

en: Base path
ca: Camí base

en: Revision of %title from %date
ca: Revisió de %title de %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
ca: El nom de l'usuari a qui voleu assignar l'autoria.

en: Delete action
ca: Esborrar acció

en: The action has been successfully saved.
ca: L'acció s'ha desat satisfactòriament.

en: Multilingual
ca: Multilingüe

en: JPEG quality
ca: Qualitat JPEG

en: comment
ca: comentari

en: Unpublished
ca: Sense publicar

en: Content options
ca: Opcions del contingut

en: Last changed
ca: Canviat per última vegada

en: not published
ca: no publicat

en: Published comments
ca: Comentaris publicats

en: Protected
ca: Protegit

en: Comment settings
ca: Paràmetres dels comentaris

en: Sticky
ca: Estàtic

en: Default options
ca: Opcions predeterminades

en: Contact settings
ca: Paràmetres de contacte

en: Ban
ca: Bloqueja

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Processing
ca: Processant

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Temporary directory
ca: Directori temporal

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ca: Error de càrrega del fitxer. No s'ha pogut moure el fitxer carregat.

en: Shortcuts
ca: Accessos directes

en: Shortcut
ca: Enllaç directe

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Slogan
ca: Eslògan

en: Alternate text
ca: Text alternatiu

en: Image crop
ca: Retalla la imatge

en: Apply
ca: Aplica

en: Enabled modules
ca: Mòduls habilitats

en: Translation language
ca: Llengua de la traducció

en: Not translated
ca: Sense traduir

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Translatable
ca: Traduïble

en: Location of comment submission form
ca: Ubicació del formulari de tramesa de comentaris

en: Enter the terms you wish to search for.
ca: Introduïu els termes que voleu cercar.

en: Underlined
ca: Subratllat

en: Copy
ca: Copia

en: Base URL
ca: URL base

en: Tasks
ca: Tasques

en: Plugins
ca: Connectors

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: Language switcher
ca: Commutador de llengua

en: Block description
ca: Descripció del bloc

en: Source field
ca: Camp original

en: Translation
ca: Traducció

en: Translation status
ca: Estat de la traducció

en: Blocks
ca: Blocs

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
ca: Configureu quin contingut de bloc apareix a la barra lateral del vostre lloc i a altres regions.

en: Save blocks
ca: Desa els blocs

en: The block settings have been updated.
ca: S'han actualitzat els paràmetres del bloc.

en: Save block
ca: Desa el bloc

en: The block configuration has been saved.
ca: S'ha desat la configuració del bloc.

en: Menus
ca: Menús

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
ca: Qualsevol personalització es perdrà. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Above
ca: A sobre

en: Default time zone
ca: Fus horari predeterminat

en: Add another item
ca: Afegeix un altre element

en: Manage fields
ca: Administra els camps

en: Used in
ca: Usat a

en: The update has encountered an error.
ca: L'actualització ha trobat un error.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ca[0]: S'ha processat un element amb èxit:
ca[1]: S'han processat @count elements amb èxit:

en: Float
ca: Coma flotant

en: Minimum
ca: Mínim

en: Precision
ca: Precisió

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
ca: El nombre total de dígits a emmagatzemar a la base de dades, incloent-hi els de la dreta del decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
ca: El nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: Decimal marker
ca: Separador de decimals

en: Allowed values
ca: Valors permesos

en: Check boxes/radio buttons
ca: Caselles/botons de ràdio

en: Single on/off checkbox
ca: Casella de selecció actiu/inactiu

en: Text area (multiple rows)
ca: Àrea de text (múltiples files)

en: Index
ca: Índex

en: Permalink
ca: Enllaç permanent

en: Theme-engine-specific settings
ca: Configuracions específiques del motor del tema

en: Form
ca: Formulari

en: Debug
ca: Depuració

en: Publish
ca: Publica

en: Unpublish
ca: Retira

en: The parent comment
ca: El comentari pare

en: 1 second
ca: 1 segon

en: @count seconds
ca: @count segons

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: @count minutes
ca: @count minuts

en: @module module
ca: mòdul @module

en: More information
ca: Més informació

en: Grid
ca: Graella

en: Text Editor
ca: Editor de text

en: Date range
ca: Interval de dates

en: Anonymous commenting
ca: Comentari anònim

en: Anonymous posters may not enter their contact information
ca: Els editors anònims no poden introduir la seva informació de contacte

en: Anonymous posters may leave their contact information
ca: Els editors anònims poden deixar la seva informació de contacte

en: Anonymous posters must leave their contact information
ca: Els editors anònims han de deixar la seva informació de contacte

en: Default comment setting
ca: Paràmetres de comentaris predeterminats

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
ca: El contingut d'aquest camp es manté privat i no es mostrarà públicament.

en: parent
ca: pare

en: Date - newest first
ca: Data - primer els nous

en: Date - oldest first
ca: Data - primer els vells

en: 1 comment | @count comments
ca[0]: 1 comentari
ca[1]: @count comentaris

en: Show descriptions
ca: Mostra les descripcions

en: Subtitle
ca: Subtítol

en: Audio file
ca: Fitxer d'àudio

en: Language code
ca: Codi de llengua

en: Not present
ca: No està present

en: Convert to
ca: Converteix a

en: Contact link
ca: Enllaç de contacte

en: Menu link title
ca: Títol de l'enllaç de menú

en: Menu name
ca: Nom del menú

en: Autoplay
ca: Reproducció automàtica

en: 1 second | @count seconds
ca[0]: 1 segon
ca[1]: @count segons

en: Edit profile
ca: Edita el perfil

en: Edit container
ca: Edita el contenidor

en: Plugin settings
ca: Paràmetres del connector

en: Thread
ca: Fil

en: Reply
ca: Respon

en: Hot topic threshold
ca: Llindar dels temes calents

en: Topics per page
ca: Temes per pàgina

en: Posts - most active first
ca: Articles - els més actius primer

en: Posts - least active first
ca: Articles - els menys actius primer

en: URL path settings
ca: Paràmetres del camí URL

en: Mapping
ca: Associacions

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ca: Esteu segur que voleu canviar la revisió a %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ca: Esteu segur de voler suprimir la revisió del %revision-date?

en: Maximum upload size
ca: Mida màxima de les càrregues

en: Extension
ca: Extensió

en: Space
ca: Espai

en: New forum topics
ca: Nous temes de debat

en: @type: deleted %title revision %revision.
ca: @type: suprimit %title amb revisió %revision.

en: Page not found
ca: Pàgina no trobada

en: More help
ca: Més ajuda

en: Change layout
ca: Canvia la disposició

en: Available
ca: Disponible

en: Node access
ca: Accés al node

en: Sizes
ca: Mides

en: Resize
ca: Redimensionar

en: The directory %directory does not exist.
ca: El directori %directory no existeix.

en: No comments available.
ca: No hi ha comentaris disponibles.

en: Backtrace
ca: Traça inversa

en: Rebuild permissions
ca: Refés permisos

en: @type: updated %title.
ca: @type: %title actualitzat.

en: @type: added %title.
ca: @type: %title afegit.

en: Path to custom logo
ca: Camí al logotip personalitzat

en: Supported formats
ca: Formats suportats

en: - None selected -
ca: - cap seleccionat -

en: Alias
ca: Àlies

en: Values
ca: Valors

en: Account settings
ca: Paràmetres del compte

en: Enter your keywords
ca: Introduïu les vostres paraules clau

en: Clean URLs
ca: URLs netes

en: Number of topics
ca: Nombre de temes

en: Active forum topics
ca: Temes de debat actius

en: Read the latest forum topics.
ca: Llegiu els nous temes de debat.

en: Field Type
ca: Tipus de camp

en: GD library
ca: Biblioteca GD

en: Book navigation
ca: Navegació del llibre

en: Pager
ca: Paginador

en: Keyword
ca: Paraula clau

en: 1 year | @count years
ca[0]: 1 any
ca[1]: @count anys

en: 1 week | @count weeks
ca[0]: 1 setmana
ca[1]: @count setmanes

en: 1 min | @count min
ca[0]: 1 minut
ca[1]: @count minuts

en: 1 sec | @count sec
ca[0]: 1 segon
ca[1]: @count segons

en: Layout settings
ca: Opcions de format

en: Top level book
ca: Nivell superior del llibre

en: Link to file
ca: Enllaça al fitxer

en: Send message
ca: Envia el missatge

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Allow Upscaling
ca: Permet el sobreescalat

en: Rotation angle
ca: Angle de rotació

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
ca: El nombre de graus que s'ha de girar la imatge. Els valors positius són en sentit horari i els negatius en sentit antihorari.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
ca: Fes l'angle de rotació de cada imatge de forma aleatòria. L'angle especificat anteriorment s'utilitza com a màxim.

en: Flush
ca: Neteja

en: Field mapping
ca: Correspondència de camps

en: Locked
ca: Bloquejat

en: types
ca: tipus

en: Check for updates
ca: Comprova actualitzacions

en: Can not determine status
ca: No es pot determinar l'estat

en: File MIME
ca: MIME del fitxer

en: Field settings
ca: Paràmetres del camp

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: Edit forum
ca: Edita el fòrum

en: Default order
ca: Ordre predeterminat

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
ca: Aquest és el vocabulari assignat del fòrum. Algunes de les opcions de vocabulari normal s'han eliminat.

en: Leave shadow copy
ca: Deixa una còpia d'ombra

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
ca: Si moveu aquest tema, podreu deixar un enllaç al fòrum antic que apunti al nou fòrum.

en: Container name
ca: Nom de contenidor

en: forum container
ca: contenidor de fòrum

en: Created new @type %term.
ca: Crea un nou @type %term.

en: The @type %term has been updated.
ca: El @type %term s'ha actualitzat.

en: Containing any of the words
ca: Que contingui qualsevol de les paraules

en: Containing the phrase
ca: Que contingui la frase

en: Containing none of the words
ca: Que no contingui les paraules

en: Only of the type(s)
ca: Només del/dels tipus

en: Content ranking
ca: Rànquing de contingut

en: Keyword relevance
ca: Rellevància de la paraula clau

en: Number of comments
ca: Nombre de comentaris

en: Number of views
ca: Nombre de voltes vist

en: Content search
ca: Cerca de contingut

en: Expand layout to include descriptions.
ca: Expandeix el format per a incloure-hi descripcions.

en: Hide descriptions
ca: Oculta les descripcions

en: Compress layout by hiding descriptions.
ca: Comprimeix el format per a amagar les descripcions.

en: Content ID
ca: ID del contingut

en: About
ca: Detalls

en: Case sensitive
ca: Sensible a minúscules i majúscules

en: Maximum link text length
ca: Longitud màxima del text de l'enllaç

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
ca: Els URL més llargs que aquest nombre de caràcters seran truncats per prevenir cadenes llargues que rompin el format. L'enllaç serà retingut; només el tros de text de l'enllaç serà truncat.

en: Reports
ca: Informes

en: Setting
ca: Paràmetre

en: Logo options
ca: Opcions del logotip

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
ca: Si no teniu accés directe als fitxers al servidor, utilitzeu aquest camp per carregar el vostre logotip.

en: Install profile
ca: Perfil d'instal·lació

en: %percentage of the site has been indexed.
ca: S'ha indexat el %percentage del lloc.

en: File directory
ca: Directori de fitxers

en: Default theme
ca: Tema predeterminat

en: Teaser length
ca: Longitud del resum

en: not set
ca: no establert

en: Web server
ca: Servidor web

en: Indexes
ca: Índexs

en: Cardinality
ca: Cardinalitat

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
ca[0]: Queda un element per indexar.
ca[1]: Queden @count elements per indexar.

en: The content access permissions have been rebuilt.
ca: Els permisos d'accés al contingut han estat reconstruïts.

en: sort by @s
ca: ordena per @s

en: Manage actions
ca: Administra accions

en: Action type
ca: Tipus d'acció

en: Display a message to the user
ca: Mostra un missatge a l'usuari

en: Unpublish comment containing keyword(s)
ca: Retira el comentari que contingui les paraules clau

en: - Select -
ca: - Selecciona -

en: Content language
ca: Llengua del contingut

en: Path prefix
ca: Prefix del camí

en: Auto-reply
ca: Resposta automàtica

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
ca: Resposta automàtica opcional. Deixeu-ho en blanc si no voleu enviar a l'usuari un missatge de resposta automàtica.

en: Synchronize
ca: Sincronitza

en: Number of results
ca: Nombre de resultats

en: Set as default
ca: Estableix com a predeterminat

en: Not promoted
ca: No promocionat

en: Not sticky
ca: No estàtic

en: Parent comment
ca: Comentari pare

en: Author's website
ca: Lloc web de l'autor

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
ca: Mostra la profunditat del comentari si està en un fil.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
ca: Ordena segons l'ordre del fil. Això mantindrà els comentaris fills junts amb els seus pares.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
ca: Proporciona un enllaç simple per a respondre al comentari.

en: Text to display
ca: Text a mostrar

en: field
ca: camp

en: Update settings
ca: Paràmetres de l'Update

en: Formatter
ca: Formatador

en: New posts
ca: Nous articles

en: Accessibility features
ca: Característiques d'accessibilitat

en: Translate
ca: Tradueix

en: Translation file
ca: Fitxer de traducció

en: File to import not found.
ca: El fitxer a importar no s'ha trobat.

en: Save translations
ca: Desa les traduccions

en: Time ago
ca: Fa...

en: Create @name
ca: Crea @name

en: Crop
ca: Tallar

en: Not enabled
ca: No habilitat

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
ca: Instruccions que es presenten a l'usuari a sota d'aquest camp al formulari d'edició.<br /> Etiquetes HTML permeses: @tags

en: Sort direction
ca: Direcció de l'ordenació

en: Steps
ca: Passos

en: Block type
ca: Tipus de bloc

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
ca: @module (<span class="admin-disabled">desactivat</span>)

en: Web services
ca: Serveis web

en: Effect
ca: Efecte

en: Route
ca: Ruta

en: Sequence
ca: Seqüència

en: Error message
ca: Missatge d'error

en: Menu block
ca: Bloc de menú

en: Quick edit
ca: Edició ràpida

en: Change book (update list of parents)
ca: Canvia el llibre (actualitza la llista de pares)

en: Manage your site's book outlines.
ca: Gestioneu l'esquema del llibre del vostre lloc.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
ca: La vostra càrrega s'ha canviat de nom per %filename per raons de seguretat.

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: User account
ca: Compte d'usuari

en: Acronym
ca: Acrònim

en: Starting level
ca: Nivell inicial

en: Title only
ca: Només el títol

en: No preview
ca: Sense vista prèvia

en: Save as
ca: Desa com

en: Preview image
ca: Previsualitza la imatge

en: pixels
ca: píxels

en: Use default
ca: Fes servir els predeterminats

en: 1 month | @count months
ca[0]: 1 mes
ca[1]: @count mesos

en: done
ca: fet

en: Image uploads
ca: Càrrega d'imatges

en: Custom format
ca: Format personalitzat

en: Current state
ca: Estat actual

en: Direction
ca: Direcció

en: Drupal core
ca: Nucli del Drupal

en: Book navigation block display
ca: Visualització del bloc de navegació del llibre

en: The settings have been saved.
ca: S'han desat els paràmetres.

en: Password field is required.
ca: El camp contrasenya és obligatori.

en: Display type
ca: Tipus de visualització

en: Confirm password
ca: Confirma la contrasenya

en: Not applicable
ca: No aplicable

en: Administration theme
ca: Tema d'administració

en: Isle of Man
ca: Illa de Man

en: Serbia
ca: Sèrbia

en: Diego Garcia
ca: Diego García

en: Run cron
ca: Executa el cron

en: Run updates
ca: Executa les actualitzacions

en: Warning message
ca: Missatge d'avís

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ca: El fitxer %file no s'ha pogut desar a causa d'un error desconegut.

en: The specified file %name could not be uploaded.
ca: No es pot carregar el fitxer especificat %name.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ca: Només els fitxers amb les següents extensions estan permesos: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
ca: L'arxiu, de %filesize, excedeix el màxim permès de %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
ca: El fitxer, de %filesize, excedeix la vostra quota de %quota.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
ca: Error de càrrega. No s'ha pogut moure l'arxiu carregat %file a la destinació %destination.

en: Add to book outline
ca: Afegeix a l'esquema del llibre

en: New set
ca: Nou conjunt

en: No link
ca: Sense enllaç

en: outdated
ca: obsoleta

en: Re-index site
ca: Torna a indexar el lloc

en: Log searches
ca: Registra les cerques

en: Are you sure you want to re-index the site?
ca: Esteu segur que voleu tornar a indexar el lloc?

en: Save and continue
ca: Desa-ho i continua

en: Row
ca: Fila

en: Date settings
ca: Paràmetres de data

en: Table name prefix
ca: Prefix de nom de taula

en: Migration
ca: Migració

en: IP address
ca: Adreça IP

en: Maximum height
ca: Alçada màxima

en: Maximum width
ca: Amplada màxima

en: Autocomplete matching
ca: Coincidència en l'autocompletat

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Link options
ca: Paràmetres de l'enllaç

en: Åland Islands
ca: Illes Åland

en: Properties
ca: Propietats

en: Cached
ca: En memòria cau

en: Autocomplete
ca: Autocompleta

en: Boolean
ca: Booleà

en: Bundles
ca: Embolcalls

en: Status report
ca: Informe d'estat

en: Not writable
ca: No s'hi pot escriure

en: Bundle
ca: Embolcall

en: Decimal point
ca: Punt decimal

en: Temporary
ca: Temporal

en: Configuration name
ca: Nom de la configuració

en: Custom date format
ca: Format de data personalitzat

en: Book outline
ca: Esquema del llibre

en: This will be the top-level page in this book.
ca: Aquesta serà la pàgina principal d'aquest llibre.

en: Revision information
ca: Informació de la revisió

en: Created timestamp
ca: Marca horària de creació

en: Form mode
ca: Mode de formulari

en: View comment
ca: Mostra el comentari

en: Decimal value
ca: Valor decimal

en: Comma
ca: Coma

en: Show All
ca: Mostra tot

en: Uses
ca: Usos

en: Path to custom icon
ca: Camí a la icona personalitzada

en: Your email address
ca: La vostra adreça de correu electrònic

en: Default display mode
ca: Mode de visualització predeterminat

en: Default comments per page
ca: Comentaris per pàgina predeterminats

en: Comment subject field
ca: Camp d'assumpte del comentari

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
ca: Qualsevol resposta a aquest comentari es perdrà. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Publish the selected comments
ca: Publica els comentaris seleccionats

en: Unpublish the selected comments
ca: Retira els comentaris seleccionats

en: (No subject)
ca: (Sense assumpte)

en: Default image
ca: Imatge predeterminada

en: List links
ca: Llista els enllaços

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: File system
ca: Sistema de fitxers

en: Posted in
ca: Publicat a

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
ca: Comentari: Enviat un comentari no autoritzat o a un enviament tancat %subject.

en: Parent ID
ca: ID del pare

en: Delete all revisions
ca: Esborra totes les revisions

en: Block title.
ca: Títol del bloc.

en: Video file
ca: Fitxer de vídeo

en: 1 view | @count views
ca[0]: 1 vista
ca[1]: @count vistes

en: The file's MIME type.
ca: El tipus MIME del fitxer.

en: File upload
ca: Càrrega de fitxer

en: The size of the file.
ca: La mida del fitxer.

en: The MIME type of the file.
ca: El tipus MIME del fitxer.

en: @type %title has been created.
ca: S'ha creat @type %title.

en: @type %title has been updated.
ca: S'ha actualitzat @type %title.

en: The post could not be saved.
ca: No s'ha pogut desar l'enviament.

en: Menu link ID
ca: ID de l'enllaç de menú

en: Link title
ca: Títol de l'enllaç

en: Filter settings
ca: Paràmetres del filtre

en: You do not have any administrative items.
ca: No teniu cap element administratiu.

en: No help is available for module %module.
ca: L'ajuda no es troba disponible pel mòdul %module.

en: @module administration pages
ca: Pàgines d'administració de: @module

en: Thumbnail width
ca: Amplada de la miniatura

en: Thumbnail height
ca: Alçada de la miniatura

en: Save translation
ca: Desa la traducció

en: Add language
ca: Afegeix una llengua

en: PHP extensions
ca: Extensions del PHP

en: Comments per page
ca: Comentaris per pàgina

en: The file could not be uploaded.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer.

en: Export configuration
ca: Exporta la configuració

en: Collaboration
ca: Col·laboració

en: Administration pages
ca: Pàgines d'administració

en: Announcements
ca: Anuncis

en: View all announcements
ca: Veure tots els anuncis

en: The comment body.
ca: El cos del comentari.

en: The comment ID.
ca: L'ID del comentari.

en: Add link
ca: Afegeix un enllaç

en: View comments
ca: Accedeix als comentaris

en: Not set
ca: Sense establir

en: Workflow Settings
ca: Paràmetres del flux de treball

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
ca: %name: aquest camp no pot tenir més de @count valors.

en: Vertical Tabs
ca: Pestanyes verticals

en: Not in book
ca: No està al llibre

en: New book
ca: Nou llibre

en: By @name on @date
ca: Per @name el @date

en: By @name
ca: Per @name

en: Not in menu
ca: No està al menú

en: Alias: @alias
ca: Àlies: @alias

en: No alias
ca: No hi ha àlies

en: Source language
ca: Llengua de la font

en: Initializing.
ca: Inicialitzant.

en: An error has occurred.
ca: Hi ha hagut un error.

en: Your page will be a part of the selected book.
ca: La vostra pàgina formarà part del llibre seleccionat.

en: Media settings
ca: Paràmetres del mèdia

en: 0 sec
ca: 0 seg

en: Is published
ca: Està publicat

en: Configure @block
ca: Configura @block

en: Filter log messages
ca: Filtrar els missatges de registre

en: You must select something to filter by.
ca: Heu de seleccionar alguna cosa per la qual filtrar.

en: New revision
ca: Nova revisió

en: Add comment link
ca: Enllaç d'afegir un comentari

en: Abbreviation
ca: Abreviatura

en: Inserted
ca: Inserit

en: Current date
ca: Data actual

en: Do not display items with no value in summary
ca: No mostris elements sense valor al resum

en: Glossary mode
ca: Mode glossari

en: Character limit
ca: Límit de caràcters

en: Case in path
ca: Majúscules/minúscules al camí

en: Transform spaces to dashes in URL
ca: Transforma els espais a guions a la URL

en: exposed
ca: exposat

en: Invalid date format.
ca: Format de data no vàlid.

en: The book the node is in.
ca: El llibre on es troba el node.

en: The weight of the book page.
ca: El pes de la pàgina del llibre.

en: The parent book node.
ca: El node pare del llibre.

en: The title of the comment.
ca: El títol del comentari.

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
ca: El nom de l'autor del comentari. Es pot mostrar com un enllaç a la portada del lloc web de l'autor.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
ca: L'adreça del lloc web de l'autor del comentari. Es pot mostrar com un enllaç. Serà buit si l'autor és un usuari registrat.

en: Post date
ca: Data de publicació

en: Node link
ca: Enllaç al node

en: The User ID of the comment's author.
ca: L'ID d'usuari de l'autor del comentari.

en: Parent CID
ca: CID del pare

en: Last comment time
ca: Hora del darrer comentari

en: Date and time of when the last comment was posted.
ca: Data i hora de quan es va publicar el darrer comentari.

en: Last comment author
ca: Autor del darrer comentari

en: The name of the author of the last posted comment.
ca: El nom de l'autor del darrer comentari enviat.

en: Comment count
ca: Comptador de comentaris

en: The number of comments a node has.
ca: El nombre de comentaris que té un node.

en: Updated/commented date
ca: Data d'actualització/comentari

en: The number of new comments on the node.
ca: El nombre de nous comentaris del node.

en: Comment status
ca: Estat del comentari

en: User posted or commented
ca: Usuari ha publicat o comentat

en: Display the comment as RSS.
ca: Mostra el comentari com a RSS.

en: Provide a simple link to the user contact page.
ca: Proporciona un enllaç simple a la pàgina de contacte de l'usuari.

en: Created year + month
ca: Any + mes de creació

en: Created year
ca: Any de creació

en: Created month
ca: Mes de creació

en: Created day
ca: Dia de creació

en: Created week
ca: Setmana de creació

en: Updated year + month
ca: Any + mes d'actualització

en: Updated year
ca: Any d'actualització

en: Updated month
ca: Mes d'actualització

en: Updated day
ca: Dia d'actualització

en: Updated week
ca: Setmana d'actualització

en: Provide a simple link to revert to the revision.
ca: Proporciona un enllaç simple per a tornar a una revisió anterior.

en: Filter by access.
ca: Filtrar per accés.

en: Has new content
ca: Té nou contingut

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
ca: La puntuació de l'element de cerca. Aquest no s'utilitzarà si el filtre de cerca no està present.

en: Total views
ca: Total de visualitzacions

en: The total number of times the node has been viewed.
ca: El nombre total de vegades que s'ha vist el node.

en: Views today
ca: Visualitzacions d'avui

en: The total number of times the node has been viewed today.
ca: El nombre total de vegades que s'ha vist el node avui.

en: Most recent view
ca: Visualització més recent

en: The most recent time the node has been viewed.
ca: L'últim cop que el node ha estat visualitzat.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
ca: Els fitxers mantinguts pel Drupal i d'altres mòduls.

en: No user
ca: Sense usuari

en: Show teaser-style link
ca: Mostra un enllaç del tipus del resum

en: Link this field to new comments
ca: Enllaça aquest camp a nous comentaris

en: contact
ca: contacte

en: Contact %user
ca: Contacte amb %user

en: Check for new comments as well
ca: Comprova igualment si hi ha comentaris nous

en: Alternative sort
ca: Ordenació alternativa

en: Alternate sort order
ca: Alterna el criteri d'ordenació

en: On empty input
ca: En cas d'entrada buida

en: Show None
ca: No mostris res

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
ca: Cerqueu per qualsevol dels dos termes amb <strong>OR</strong> en majúscules. Per exemple, <strong>gossos OR gats</strong>.

en: Display score
ca: Mostra la puntuació

en: Link this field to download the file
ca: Enllaça aquest camp per descarregar el fitxer

en: Parent link ID
ca: ID de l'enllaç de l'element pare

en: Placeholder
ca: Marcador

en: Language settings
ca: Preferències lingüístiques

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
ca: Intentant tornar a executar el cron mentre encara està funcionant.

en: Cron run completed.
ca: L'execució del cron s'ha completat.

en: Allow multiple values
ca: Permet múltiples valors

en: The maximum length of the field in characters.
ca: La llargada màxima del camp en caràcters.

en: Machine-readable name
ca: Nom llegible per la màquina

en: Module dependencies
ca: Dependències del mòdul

en: Update translations
ca: Actualitza les traduccions

en: A boolean indicating whether this translation needs to be updated.
ca: Un booleà que indica si aquesta traducció s'ha d'actualitzar.

en: Language name
ca: Nom de la llengua

en: Edit language
ca: Editeu l'idioma

en: External links only
ca: Només enllaços externs

en: The content type %name has been updated.
ca: El tipus de contingut %name s'ha actualitzat.

en: The content type %name has been added.
ca: El tipus de contingut %name s'ha afegit.

en: Contact form
ca: Formulari de contacte

en: Block Content
ca: Contingut del bloc

en: The requested page could not be found.
ca: La pàgina sol·licitada no s'ha pogut trobar.

en: Requirements problem
ca: Problema amb els requeriments

en: Database configuration
ca: Configuració de la base de dades

en: Select an installation profile
ca: Seleccioneu un perfil d'instal·lació

en: Choose language
ca: Escolliu la llengua

en: No profiles available
ca: No hi ha perfils disponibles

en: Drupal already installed
ca: Drupal ja està instal·lat

en: Installing @drupal
ca: Instal·lant el @drupal

en: The installation has encountered an error.
ca: La instal·lació ha trobat un error.

en: Configure site
ca: Configuració del lloc

en: Installed %module module.
ca: S'ha instal·lat el mòdul %module.

en: Choose profile
ca: Escolliu un perfil

en: Verify requirements
ca: Comprova els requisits

en: Set up database
ca: Configuració de la base de dades

en: Set up translations
ca: Configura les traduccions

en: Install site
ca: Instal·lació del lloc

en: Finish translations
ca: Finalització de les traduccions

en: Update notifications
ca: Notificacions d'actualització

en: Check for updates automatically
ca: Comprova les actualitzacions automàticament

en: GD2 image manipulation toolkit
ca: Joc d'eines de manipulació d'imatges GD2

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
ca: Defineix la qualitat de la imatge per a les manipulacions JPEG. Va des de 0 fins a 100. Els valors més alts generen imatges de millor qualitat i fitxers més grossos.

en: Right to left
ca: Dreta a esquerra

en: Left to right
ca: Esquerra a dreta

en: Add custom language
ca: Crea una llengua personalitzada

en: Save language
ca: Desa la llengua

en: Direction that text in this language is presented.
ca: Direcció del text en què es presenta en aquesta llengua.

en: String contains
ca: La cadena conté

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
ca: Deixeu-ho en blanc per a mostrar totes les cadenes. La cerca és sensible a les majúscules i minúscules.

en: Search in
ca: Cerca a

en: Both translated and untranslated strings
ca: Cadenes traduïdes i no traduïdes

en: Only translated strings
ca: Només cadenes traduïdes

en: Only untranslated strings
ca: Només cadenes no traduïdes

en: Languages not yet added
ca: Idiomes encara no afegits

en: The language %language has been created.
ca: L'idioma %language ha estat creat.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
ca: La cadena enviada conté HTML no autoritzat: %string

en: Importing interface translations
ca: S'estan important les traduccions d'interfície

en: Error importing interface translations
ca: Hi ha hagut un error en importar les traduccions d'interfície

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
ca: Intent de tramesa d'una cadena de traducció amb HTML no autoritzat: %string

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
ca: S'ha actualitzat el fitxer de traduccions JavaScript per l'idioma %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
ca: S'ha creat el fitxer de traduccions JavaScript per l'idioma %language.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
ca: S'ha produït un error durant la creació del fitxer de traduccions JavaScript per l'idioma %language.

en: Standard PHP
ca: PHP estàndard

en: PHP Mbstring Extension
ca: Extensió PHP Mbstring

en: Unicode library
ca: Biblioteca Unicode

en: No blocks in this region
ca: Cap bloc en aquesta regió

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
ca: El bloc %info es va assignar a la regió no vàlida %region  i ha estat desactivat.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
ca: El tipus de contingut per a l'enllaç %add-child ha de ser un dels seleccionats com a tipus d'esquema de llibre permès.

en: Save book pages
ca: Desa les pàgines del llibre

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
ca: Aquest llibre ha estat modificat per un altre usuari, els canvis no s'han pogut desar.

en: Title changed from %original to %current.
ca: Títol canviat de %original a %current.

en: Updated book %title.
ca: S'ha actualitzat el llibre "%title".

en: book: updated %title.
ca: llibre: actualitzat %title.

en: Update book outline
ca: Actualitza l'esquema del llibre

en: Remove from book outline
ca: Elimina de l'esquema del llibre

en: No changes were made
ca: No es realitzaren canvis

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
ca: S'ha afegit  l'enviament al llibre seleccionat. Ara podeu posicionar-lo en relació a les altres pàgines.

en: The book outline has been updated.
ca: S'ha actualitzat l'esquema del llibre.

en: There was an error adding the post to the book.
ca: Hi ha hagut un error en afegir l'enviament al llibre.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
ca: %title té pàgines filles associades que es reubicaran automàticament per tal de mantenir la seva connexió amb el llibre. Per a recrear la jerarquia (tal com estava abans d'esborrar la pàgina), es pot afegir %title un altre cop utilitzant la pestanya Esquema i reubicar manualment cadascuna de les seves pàgines filles.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
ca: %title pot ser afegit un altre cop a la jerarquia usant la pestanya Esquema.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
ca: Esteu segur que voleu eliminar %title de la jerarquia del llibre?

en: The post has been removed from the book.
ca: L'article s'ha suprimit del llibre.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
ca: Mostra una versió per imprimir d'aquesta pàgina del llibre i les seves subpàgines.

en: Show block on all pages
ca: Mostrar el bloc a totes les pàgines

en: Show block only on book pages
ca: Mostrar el bloc sols a les pàgines de llibre

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
ca: Si <em>Mostra el bloc a totes les pàgines</em> està seleccionat, el bloc contindrà els menús generats automàticament per a tots els llibres del lloc. Si <em>Mostra el bloc sols a les pàgines de llibre</em> està seleccionat, el bloc contindrà sols el menú corresponent a la pàgina de llibre actual. En aquest cas, si la pàgina actual no és d'un llibre, el bloc no es mostrarà. Les <em>Configuracions específiques de visibilitat de pàgines</em> o altres configuracions de visibilitat poden ser usades a més a més de la forma seleccionada per mostrar aquest bloc.

en: This is the top-level page in this book.
ca: Aquesta és la pàgina principal d'aquest llibre.

en: No book selected.
ca: Cap llibre seleccionat.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
ca: %title és part d'un esquema de llibre i té pàgines filles associades. Si continueu amb l'esborrat, les pàgines filles seran reubicades automàticament.

en: Re-order book pages and change titles
ca: Canvieu l'ordre de les pàgines del llibre i canvieu els títols

en: Delete the selected comments
ca: Esborra els comentaris seleccionats

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
ca: Exemple: "resposta del lloc web" o "informació del producte".

en: Personal contact form
ca: Formulari de contacte personal

en: View events that have recently been logged.
ca: Vegeu esdeveniments registrats recentment.

en: Top 'page not found' errors
ca: Darrers errors de "pàgina no trobada"

en: View 'page not found' errors (404s).
ca: Vegeu errors de "pàgina no trobada" (404s).

en: Top 'access denied' errors
ca: Darrers errors d'"accés denegat"

en: View 'access denied' errors (403s).
ca: Vegeu els errors d'"accés denegat" (403s).

en: No roles may use this format
ca: Cap rol pot emprar aquest format

en: Allowed HTML tags: @tags
ca: Etiquetes HTML permeses: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
ca: Les àncores es fan servir per fer enllaços a altres pàgines.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
ca: Per defecte les etiquetes de salt de línia s'afegeixen automàticament, així que entra aquesta etiqueta per afegir els salts addicionals. L'ús d'aquesta etiqueta és diferent perquè no s'utilitza en parells d'obertura/tancament com altres. Utilitza el "/" extra a dins de l'etiqueta per mantenir compatibilitat amb XHTML 1.0.

en: Text with <br />line break
ca: Text amb <br />ruptura de línia

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
ca: Per defecte les etiquetes de paràgraf s'afegeixen automàticament, així que utilitza aquesta etiqueta per afegir els addicionals.

en: Paragraph one.
ca: Paràgraf u.

en: Paragraph two.
ca: Paràgraf dos.

en: Emphasized
ca: Emfatitzat

en: Cited
ca: Citat

en: Coded text used to show programming source code
ca: Text codificat emprat per mostrar codi font de programació

en: Coded
ca: Codificat

en: Bolded
ca: En negreta

en: Italicized
ca: En cursiva

en: Superscripted
ca: Sobreposat

en: <sup>Super</sup>scripted
ca: <sup>Sobre</sup>posat

en: Subscripted
ca: Sotaposat

en: <sub>Sub</sub>scripted
ca: <sub>Sota</sub>posat

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
ca: <abbr title="Abreviació">Abrev.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
ca: <acronym title="Acrònim de tres lletres">ATL</acronym>

en: Block quoted
ca: Citat en bloc

en: Quoted inline
ca: Citat en línia

en: Table header
ca: Capçalera de taula

en: Table cell
ca: Cel·la de taula

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
ca: Llista endreçada - empreu &lt;li&gt; per començar cada element de llista

en: First item
ca: Primer element

en: Second item
ca: Segon element

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
ca: Llista sense endreçar - empreu &lt;li&gt; per començar cada element de llista

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
ca: Les llistes de definicions són similars a altres llistes HTML. &lt;dl&gt; comença la llista de definició, &lt;dt&gt; comença el terme definit i &lt;dd&gt; comença la descripció de la definició.

en: First term
ca: Primer terme

en: First definition
ca: Primera definició

en: Second term
ca: Segon terme

en: Second definition
ca: Segona definició

en: Subtitle three
ca: Subtítol tres

en: Subtitle four
ca: Subtítol quatre

en: Subtitle five
ca: Subtítol cinc

en: Subtitle six
ca: Subtítol sis

en: Tag Description
ca: Descripció d'etiqueta

en: You Type
ca: Escriviu

en: You Get
ca: Obteniu

en: No help provided for tag %tag.
ca: No hi ha ajuda per l'etiqueta %tag.

en: Quotation mark
ca: Marca d'interrogació

en: Character Description
ca: Descripció de caràcter

en: Lines and paragraphs break automatically.
ca: Les línies i paràgrafs es trenquen automàticament.

en: Compose tips
ca: Trucs de composició

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
ca: Nom curt però significatiu per aquesta col·lecció de debats.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
ca: Descripció i directrius per a debats dins d'aquest fòrum.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
ca: Nom curt però significatiu per a aquesta col·lecció de fòrums relacionats.

en: Default number of forum topics displayed per page.
ca: Nombre de temes de fòrum mostrats per pàgina.

en: Default display order for topics.
ca: Ordre de visualització per defecte dels temes.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
ca: Els contenidors es posen normalment al primer nivell (arrel), però també es poden posar dins d'un altre contenidor o fòrum.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
ca: Els fòrums es poden posar al primer nivell (arrel), o dins d'un altre contenidor o fòrum.

en: You are not allowed to post new content in the forum.
ca: No esteu autoritzat a publicar nou contingut al fòrum.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
ca: Aquesta pàgina exporta les cadenes traduïdes que utilitza el vostre web. L'arxiu d'exportació pot estar en format Gettext Portable Object (<em>.po</em>, utilitzat per compartir traduccions amb altra gent) el qual inclou tant la cadena original com la traducció, o en format de plantilla Gettext Portable Object (<em>.pot</em>, utilitzat per crear noves traduccions amb un editor Gettext), el qual inclou només les cadenes originals.

en: Submission form settings
ca: Configuració del formulari d'enviament de dades

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ca: El nom llegible-per-la-maquina hauria de contenir sols lletres en minúscula, números i guions baixos.

en: Added content type %name.
ca: Tipus de contingut %name afegit.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
ca[0]: S'ha canviat el tipus de contingut d'1 contribució de %old-type a %type.
ca[1]: S'ha canviat el tipus de contingut de @count contribucions de %old-type a %type.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
ca: Esteu segur de voler reconstruir els permisos del contingut del lloc web?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
ca: Aquesta acció reconstrueix tots els permisos del lloc web i pot ser un procés llarg. Aquesta acció no es pot desfer.

en: language
ca: idioma

en: An error occurred and processing did not complete.
ca: Ha succeït un error i el procés no s'ha completat.

en: Copy of the revision from %date.
ca: Còpia de la revisió de %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
ca: S'ha esborrat la revisió de %revision-date de @type %title.

en: @type: reverted %title revision %revision.
ca: @type: s'ha tornat enrere la revisió %revision del %title.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
ca: Cal reconstruir els permisos d'accés al contingut.

en: Rebuilding content access permissions
ca: Reconstruint els permisos d'accés al contingut

en: Content permissions have been rebuilt.
ca: Els permisos de contingut han estat reconstruïts.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
ca: Els permisos d'accés al contingut no s'han reconstruït adequadament.

en: Add content type
ca: Afegeix un tipus de contingut

en: Revert to earlier revision
ca: Canvia a una revisió anterior

en: Delete earlier revision
ca: Suprimeix una revisió anterior

en: The alias %alias is already in use in this language.
ca: L'àlies %alias ja està en ús en aquest idioma.

en: The alias has been saved.
ca: L'àlies s'ha desat.

en: Filter aliases
ca: Filtrar àlies

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
ca: Entra el camí al que voleu crear un àlies seguit pel nom del nou àlies.

en: URL aliases
ca: Àlies d'URL

en: Add alias
ca: Afegeix un àlies

en: Indexing throttle
ca: Regulació de la indexació

en: Number of items to index per cron run
ca: Nombre d'elements a indexar en cada execució del cron

en: Indexing settings
ca: Paràmetres de la indexació

en: Minimum word length to index
ca: Mida mínima de les paraules a indexar

en: Simple CJK handling
ca: Gestió simple CJK

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
ca: On aplicar un separador sil·làbic de xinès/japonès/coreà senzill basat en seqüències que es superposen. Desactiveu-lo si voleu emprar un pre-processador extern per a això. No afecta a altres idiomes.

en: Search form
ca: Formulari de cerca

en: Top search phrases
ca: Les frases de cerca més actives

en: View most popular search phrases.
ca: Visualitzeu les frases de cerca més populars.

en: Content viewing counter settings
ca: Paràmetres del comptador de visualització dels continguts

en: Count content views
ca: Compta les visualitzacions dels continguts

en: Increment a counter each time content is viewed.
ca: Incrementa un comptador cada vegada que es visualitza un contingut.

en: Popular content
ca: Continguts populars

en: How many content items to display in "all time" list.
ca: Quants elements de contingut per mostrar en la llista "històriques".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
ca: Quants elements de contingut per mostrar en la llista "vist recentment".

en: Today's:
ca: D'avui:

en: All time:
ca: Històrics:

en: Last viewed:
ca: Darrera visualització:

en: User pictures in posts
ca: Imatges d'usuari en els articles

en: User pictures in comments
ca: Imatges d'usuari en els comentaris

en: Shortcut icon
ca: Icona drecera

en: Upload logo image
ca: Carrega una imatge de logotip

en: Shortcut icon settings
ca: Paràmetres de la icona drecera

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
ca: Si no teniu accés directe als fitxers del servidor, utilitzeu aquest camp per carregar la vostra icona drecera.

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
ca: Els següents mòduls es desinstal·laran completament del lloc i <em>totes les dades d'aquests mòduls es perdran</em>!

en: Confirm uninstall
ca: Confirma la desinstal·lació

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
ca: Us agradaria continuar desinstal·lant-ho?

en: No modules selected.
ca: No hi ha mòduls seleccionats.

en: The selected modules have been uninstalled.
ca: Els mòduls seleccionats s'han desinstal·lat.

en: Default 403 (access denied) page
ca: Pàgina predeterminada per a 403 (accés denegat)

en: Default 404 (not found) page
ca: Pàgina predeterminada per a 404 (no trobat)

en: Caches cleared.
ca: Memòries cau netejades.

en: Select an image processing toolkit
ca: Trieu un joc d'eines de processament d'imatges

en: Feed content
ca: Contingut del canal

en: Titles plus teaser
ca: Títols més resums

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
ca: Configuració global de com s'han de mostrar per defecte els elements de contingut de cada font.

en: Cron ran successfully.
ca: El cron s'ha executat amb èxit.

en: Cron run failed.
ca: L'execució de cron ha fallat.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
ca: Aquesta pàgina us mostra totes les tasques administratives disponibles per a cada mòdul.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
ca: El bloc <em>Funcion amb el Drupal</em> és un enllaç opcional a la pàgina principal del projecte Drupal. Tot i que no hi ha cap requeriment en absolut que els webs incorporin aquest enllaç, es pot fer servir com una manera d'evidenciar el nostre suport a Drupal.

en: Powered by Drupal
ca: Funciona amb el Drupal

en: Compact mode
ca: Mode compacte

en: Image toolkit
ca: Joc d'eines d'imatge

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
ca: Escolliu quin joc d'eines d'imatge s'ha d'usar si en teniu diversos d'instal·lats.

en: RSS publishing
ca: Publicació RSS

en: Date and time
ca: Data i hora

en: -1 (Unlimited)
ca: -1 (sense límit)

en: PHP memory limit
ca: Límit de memòria de PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
ca: Considereu la possibilitat d'augmentar la memòria límit de PHP a %memory_minimum_limit per tal de prevenir errors durant el procés d'instal·lació.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
ca: Considereu la possibilitat d'augmentar la vostra memòria límit de PHP a %memory_minimum_limit per tal de prevenir errors durant el procés d'actualització.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
ca: Depenent de la vostra configuració, Drupal pot executar-se amb el límit de memòria de PHP %memory_limit. No obstant, en alguns casos es recomana un límit de memòria de PHP %memory_minimum_limit o superior, especialment, si el vostre lloc web utilitza mòduls addicionals propis o contribuïts.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
ca: Augmenteu el límit de memòria editant el paràmetre <em>memory_limit</em> en el fitxer %configuration-file i reinicieu el servidor web (o contacteu amb l'administrador del sistema o bé amb el vostre proveïdor d'hostatge per rebre assistència).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
ca: Contacteu l'administrador o bé el proveïdor d'hostatge per rebre assistència de com augmentar el límit de memòria de PHP.

en: Not protected
ca: No protegit

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
ca: El fitxer %file no està protegit contra modificacions i suposa un risc de seguretat. Heu de canviar els permisos d'escriptura del fitxer perquè no se'n permeti la seva sobre escriptura.

en: Cron has not run recently.
ca: El cron no s'ha executat recentment.

en: Cron maintenance tasks
ca: Tasques de manteniment del cron

en: The directory %directory is not writable.
ca: No es pot escriure al directori %directory.

en: Writable (<em>public</em> download method)
ca: S'hi pot escriure (mètode de descàrrega <em>públic</em>)

en: Writable (<em>private</em> download method)
ca: S'hi pot escriure (mètode de descàrrega <em>privat</em>)

en: Database updates
ca: Actualitzacions de la base de dades

en: Access to update.php
ca: Accés a update.php

en: Translation settings
ca: Configuració de la traducció

en: This translation needs to be updated
ca: S'ha d'actualitzar aquesta traducció

en: Last checked: @time ago
ca: Última comprovació: fa @time

en: Last checked: never
ca: Última comprovació: mai

en: Language list
ca: Llista de llengües

en: Transliterate
ca: Transcriu

en: File extension
ca: Extensió del fitxer

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ca: L'atribut títol s'utilitza com a rètol emergent quan l'usuari passa el ratolí per sobre de la imatge.

en: Progress indicator
ca: Indicador de progrés

en: Bar with progress meter
ca: Barra amb indicador de progrés

en: Throbber
ca: Icona de càrrega

en: Path settings
ca: Paràmetres de Path

en: The file upload failed. %upload
ca: Ha fallat la càrrega del fitxer. %upload

en: URL to file
ca: URL al fitxer

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
ca: Hi ha hagut un error irrecuperable. El fitxer carregat ha superat probablement la mida màxima de fitxer (@size) que suporta aquest servidor.

en: Starting upload...
ca: Iniciant la càrrega...

en: Uploading... (@current of @total)
ca: Carregant... (@current de @total)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
ca: Habilitat (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
ca: Progrés de càrrega

en: Number field
ca: Camp numèric

en: Styles
ca: Estils

en: The size of the file in bytes.
ca: La mida del fitxer en bytes.

en: Interface
ca: Interfície

en: Thresholds
ca: Llindars

en: All messages
ca: Tots els missatges

en: Discard changes
ca: Descarta els canvis

en: Text format
ca: Format del text

en: No new posts
ca: No hi ha articles nous

en: Sticky topic
ca: Tema estàtic

en: Emergency
ca: Urgència

en: The name of the site.
ca: El nom del lloc.

en: Optional features
ca: Paràmetres opcionals

en: Show description
ca: Mostra la descripció

en: Alert
ca: Alerta

en: Critical
ca: Crític

en: Top center
ca: Part superior centre

en: Bottom center
ca: Part inferior centre

en: Warnings
ca: Alertes

en: Format string
ca: Cadena de format

en: Add format
ca: Afegeix un format

en: Delete date format
ca: Suprimeix format de data

en: Content type name
ca: Nom del tipus de contingut

en: Taxonomy Term
ca: Terme de la taxonomia

en: Author name
ca: Nom de l'autor

en: @field_name (Locked)
ca: @field_name (Bloquejat)

en: Add new field: you need to provide a label.
ca: Afegir un nou camp: cal especificar una etiqueta.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
ca: El camp %field està bloquejat i no es pot editar.

en: %name must be a number.
ca: %name ha de ser un número.

en: Field formatter
ca: Formatador de camp

en: Regional settings
ca: Paràmetres de regió

en: Content moderation
ca: Moderació del contingut

en: Unsigned
ca: Sense signe

en: Breadcrumbs
ca: Fil d'ariadna

en: Rotate
ca: Girar

en: Relative date
ca: Data relativa

en: Remove selected
ca: Elimina la selecció

en: Page bottom
ca: Part inferior de la pàgina

en: Show links
ca: Mostra els enllaços

en: Processing...
ca: Processant...

en: Limited
ca: Limitat

en: Current revision
ca: Revisió actual

en: Definitions
ca: Definicions

en: URL of the origin of the event.
ca: URL de l'origen de l'esdeveniment.

en: Referer
ca: Referència

en: Hostname of the user who triggered the event.
ca: Nom d'amfitrió de l'usuari que activa l'esdeveniment.

en: Database is encoded in UTF-8
ca: La base de dades està codificada en UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
ca: El Drupal no ha pogut determinar la codificació de la base de dades i s'ha establert a UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
ca: S'ha inicialitzat el PostgreSQL.

en: Structure
ca: Estructura

en: Workflows
ca: Fluxes de treball

en: Default values
ca: Valors predeterminats

en: Search block
ca: Bloc de cerca

en: Node status
ca: Estat del node

en: Edit style
ca: Edita l'estil

en: Moderation state
ca: Estat de moderació

en: Maximum file size
ca: Mida màxima de fitxer

en: Content statistics
ca: Estadístiques del contingut

en: Translation files
ca: Fitxers de la traducció

en: Upgrade
ca: Actualitza

en: Published status
ca: Estat de publicació

en: Alternative text
ca: Text alternatiu

en: Filter format
ca: Format del filtre

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
ca: Correu electrònic de l'usuari que ha enviat el comentari. Serà buit si l'autor és un usuari registrat.

en: Language select
ca: Selector de llengua

en: Site email address
ca: Adreça de correu electrònic del lloc

en: The <em>From</em> address in automated emails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this email being flagged as spam.)
ca: L'adreça del <em>De</em> pels correus electrònics automàtics que s'envien durant el registre i la petició de nova contrasenya, i d'altres notificacions. (Utilitzeu una adreça que acabi igual que el domini del vostre lloc per ajudar a prevenir que aquest correu es marqui com a correu brossa.)

en: Administer forums
ca: Administra els fòrums

en: Current Theme
ca: Tema actual

en: Dependencies
ca: Dependències

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
ca: Hi ha hagut un error mentre es processava %error_operation amb els arguments: @arguments

en: Filter messages
ca: Filtra missatges

en: Image scale
ca: Escalat d'imatge

en: languages
ca: llengües

en: No revision
ca: No hi ha cap revisió

en: Requires a title
ca: Requereix un títol

en: Entities
ca: Entitats

en: Private files
ca: Fitxers privats

en: Not restricted
ca: Sense restriccions

en: Choose a block
ca: Escull un bloc

en: attribute
ca: atribut

en: Book ID
ca: ID de llibre

en: The unique ID of the comment.
ca: L'ID únic del comentari.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
ca: L'adreça IP de l'ordinador des del qual s'ha enviat el comentari.

en: The email address left by the comment author.
ca: L'adreça de correu electrònic que ha deixat l'autor del comentari.

en: The home page URL left by the comment author.
ca: La URL de la pàgina inicial que ha deixat l'autor del comentari.

en: The formatted content of the comment itself.
ca: El contingut formatat del comentari.

en: The URL of the comment.
ca: La URL del comentari.

en: Edit URL
ca: URL d'edició

en: The URL of the comment's edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició del comentari.

en: The date the comment was posted.
ca: La data en què es va enviar el comentari.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
ca: El pare del comentari, si estan actius els comentaris en fils.

en: New comment count
ca: Comptador de nous comentaris

en: The unique ID of the node's latest revision.
ca: L'ID únic de la darrera revisió del node.

en: The human-readable name of the node type.
ca: El nom llegible-pels-humans del tipus de contingut.

en: The URL of the node.
ca: La URL del node.

en: The URL of the node's edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició del node.

en: Date changed
ca: Canvi de data

en: The date the node was most recently updated.
ca: La data de l'actualització més recent del node.

en: The number of visitors who have read the node.
ca: El número de visitant que han llegit el node.

en: The number of visitors who have read the node today.
ca: El número de visitant que han llegit el node avui.

en: Last view
ca: Darrera visualització

en: The date on which a visitor last read the node.
ca: La data en què un visitant ha llegit per darrer cop un node.

en: The slogan of the site.
ca: L'eslògan del lloc.

en: The administrative email address for the site.
ca: L'adreça administrativa de correu electrònic del lloc.

en: Login page
ca: Pàgina d'inici de sessió

en: The URL of the site's login page.
ca: La URL de la pàgina d'inici de sessió del lloc.

en: The unique ID of the uploaded file.
ca: L'ID únic del fitxer carregat.

en: The name of the file on disk.
ca: El nom del fitxer al disc.

en: The web-accessible URL for the file.
ca: La URL del fitxer accessible a través de la web.

en: The date the file was most recently changed.
ca: La data en què el fitxer s'ha modificat més recentment.

en: The user who originally uploaded the file.
ca: L'usuari que originàriament va pujar el fitxer.

en: Review log
ca: Revisa el registre

en: Sender name
ca: Nom del remitent

en: Sender email
ca: Correu electrònic del remitent

en: Field types
ca: Tipus de camps

en: Time zone settings
ca: Paràmetres del fus horari

en: Main page content
ca: Contingut principal de la pàgina

en: You are not allowed to access this page.
ca: No esteu autoritzats a accedir a aquesta pàgina.

en: Authorize file system changes
ca: Autoritza canvis al sistema de fitxers

en: It appears you have reached this page in error.
ca: Sembla ser que heu arribat a aquesta pàgina per error.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
ca: El Cron no s'ha pogut executar perquè s'ha usat una clau no vàlida.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
ca: El Cron no s'ha pogut executar perquè el lloc està en mode de manteniment.

en: Default country
ca: País predeterminat

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
ca: Al vostre fitxer %settings_file heu configurat que el @drupal utilitzi un servidor de %driver, tanmateix la vostra instal·lació PHP no suporta actualment aquest tipus de base de dades.

en: Congratulations, you installed @drupal!
ca: Felicitats, heu instal·lat el @drupal!

en: Settings file
ca: Fitxer de configuració

en: Site maintenance account
ca: Compte de manteniment del lloc

en: No pending updates.
ca: No hi ha actualitzacions pendents.

en: 1 pending update | @count pending updates
ca[0]: 1 actualització pendent
ca[1]: @count actualitzacions pendents

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
ca: Impossible continuar, no hi ha disponible cap mètode de transferència de fitxers

en: To continue, provide your server connection details
ca: Per continuar, proporcioneu els detalls de connexió al vostre servidor

en: Connection method
ca: Mètode de connexió

en: Enter connection settings
ca: Introduïu els paràmetres de connexió

en: @backend connection settings
ca: Paràmetres de connexió de @backend

en: Change connection type
ca: Canvia el tipus de connexió

en: Site under maintenance
ca: El web està en manteniment

en: Completed @current of @total.
ca: S'han finalitzat @current d'un total de @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
ca: No s'han pogut executar totes les tasques contra el servidor de base de dades. No s'ha trobat la tasca %task.

en: Required modules
ca: Mòduls necessaris

en: Required modules not found.
ca: No s'han trobat els mòduls necessaris.

en: %module module uninstalled.
ca: S'ha desinstal·lat el mòdul %module.

en: No strings available.
ca: No hi ha cadenes disponibles.

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
ca: S'ha perdut el fitxer de traduccions JavaScript %file.js.

en: Operating in maintenance mode.
ca: Treballant en mode de manteniment.

en: Status message
ca: Missatge d'estat

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
ca: No s'ha pogut crear %directory a causa del següent: %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
ca: Hi ha hagut un error HTTP d'AJAX.

en: HTTP Result Code: !status
ca: Codi de resultat HTTP: !status

en: Configuring cron
ca: Configuració del cron

en: Controlling visibility
ca: Control de la visibilitat

en: Demonstrate block regions (@theme)
ca: Mostra les regions de bloc (@theme)

en: Administer blocks
ca: Administra els blocs

en: Restricted to certain pages
ca: Restringit a certes pàgines

en: The block cannot be placed in this region.
ca: No es pot posar el bloc en aquesta regió.

en: No books available.
ca: No hi ha llibres disponibles.

en: Content types allowed in book outlines
ca: Tipus de contingut permesos als esquemes de llibre

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
ca: Els usuaris amb el permís %outline-perm poden afegir tots els tipus de contingut.

en: Administer book outlines
ca: Administra els esquemes dels llibres

en: Adding and managing book content
ca: Afegir i gestionar contingut de llibres

en: Printing books
ca: Impressió de llibres

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
ca: Els usuaris amb el permís de <em>Veure llibres per imprimir</em> poden seleccionar l'enllaç <em>versió per a imprimir</em> visible a la part inferior de la pàgina de contingut d'un llibre per a generar una vista per a imprimir de la pàgina i totes les seves subseccions.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
ca: El mòdul book ofereix una forma d'organitzar una col·lecció de pàgines de contingut relacionades, col·lectivament conegudes com a llibre. Quan es consulta, aquest contingut mostra automàticament enllaços a les pàgines adjacents del llibre, proporcionant un sistema de navegació simple per a la creació i revisió de contingut estructurat.

en: Create new books
ca: Crea nous llibres

en: View printer-friendly books
ca: Accedeix a la versió per a imprimir dels llibres

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
ca: Accediu a una pàgina d'un llibre i a totes les seves subpàgines com un sol document per a facilitar-ne la impressió. Pot ser pesat en temes de rendiment.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
ca: Permet als usuaris crear i organitzar contingut relacionat en un esquema.

en: Select one or more comments to perform the update on.
ca: Seleccioneu un o més comentaris per tal de dur-hi a terme l'actualització.

en: Deleted comment @cid and its replies.
ca: S'ha suprimit el comentari @cid i les seves respostes.

en: Comment approved.
ca: Comentari aprovat.

en: Tokens for comments posted on the site.
ca: Tokens per als comentaris enviats al lloc.

en: Unapproved comments (@count)
ca: Comentaris sense aprovar (@count)

en: Administer comments and comment settings
ca: Administra els comentaris i els paràmetres de comentari

en: Edit own comments
ca: Edita els comentaris propis

en: Threading
ca: En fils

en: Show comment replies in a threaded list.
ca: Mostreu les respostes dels comentaris en una llista amb fils.

en: Allow comment title
ca: Permet títol als comentaris

en: Show reply form on the same page as comments
ca: Mostra el formulari de resposta a la mateixa pàgina que els comentaris

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
ca: Els usuaris amb el permís "Envia comentaris" poden enviar comentaris.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
ca: Els usuaris no poden enviar comentaris, però es mostraran els comentaris existents.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
ca: El vostre comentari s'ha posat a la cua per a que un administrador del lloc el revisi i el publicarà després de la seva aprovació.

en: Your comment has been posted.
ca: S'ha enviat el vostre comentari.

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
ca: El comentari es retirarà si conté qualsevol de les frases citades. Utilitzeu una llista de frases sensibles a majúscules, separada per comes. Exemple: divertit, salt de caiguda lliure, "Company, Inc.".

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
ca: Llisteu i editeu els comentaris del lloc i la cua d'aprovació de comentaris.

en: Unapproved comments
ca: Comentaris sense aprovar

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
ca: No podeu enviar més de %limit missatges en @interval. Proveu-ho més tard.

en: Contact @username
ca: Contacta amb @username

en: Administer contact forms and contact form settings
ca: Administra els formularis de contacte i els paràmetres del formulari de contacte

en: Use the site-wide contact form
ca: Utilitza el formulari de contacte del lloc

en: Use users' personal contact forms
ca: Utilitza els formularis de contacte personal dels usuaris

en: Changing this setting will not affect existing users.
ca: El canvi d'aquest paràmetre no afectarà als usuaris existents.

en: Displaying contextual links
ca: Mostra els enllaços contextuals

en: Use contextual links
ca: Utilitza els enllaços contextuals

en: Database log cleared.
ca: S'ha netejat el registre de la base de dades.

en: Monitoring your site
ca: Supervisar el vostre lloc

en: Debugging site problems
ca: Depuració dels problemes del lloc

en: List (text)
ca: Llista (text)

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
ca: Etiquetes HTML permeses a les etiquetes: @tags

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
ca: El valor d'aquest camp es determina per la funció %function i no es pot canviar.

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
ca: Llista de valors permesos: cadascuna de les claus ha de ser un enter o un decimal vàlid.

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
ca: Llista de valors permesos: cadascuna de les claus ha de ser una cadena de com a molt 255 caràcters.

en: Allowed values list: keys must be integers.
ca: Llista de valors permesos: les claus han de ser enters.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ca: El valor mínim que s'ha de permetre en aquest camp. Deixeu-ho en blanc per no establir cap mínim.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
ca: El valor màxim que s'ha de permetre en aquest camp. Deixeu-ho en blanc per no establir cap màxim.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
ca: Definiu una cadena de text que s'utilitzarà com a prefix del valor, com per exemple '$' o '&euro; '. Deixeu-ho en blanc per no establir-ne cap. Separeu els valors singular i plural amb una barra vertical ('lliura|lliures').

en: Edit field settings.
ca: Edita els paràmetres del camp.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
ca: Ha fallat l'intent d'actualitzar el camp %label: %message.

en: Required field
ca: Camp obligatori

en: The default value for this field, used when creating new content.
ca: El valor predeterminat d'aquest camp, utilitzat quan es crea contingut nou.

en: Saved %label configuration.
ca: S'ha desat la configuració de %label.

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
ca: Aquest llistat mostra tots els camps que s'utilitzen actualment per a una fàcil referència.

en: Field list
ca: Llista de camps

en: Manage display
ca: Gestiona la presentació

en: Enable <em>Display</em> field
ca: Habilita el camp <em>Visualització</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
ca: L'opció de visualització permet als usuaris escollir si s'ha de mostrar un fitxer quan es visualitza el contingut.

en: Files displayed by default
ca: Els fitxers es mostren per defecte

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
ca: Aquest paràmetre només té efecte si l'opció de visualització està habilitada.

en: Upload destination
ca: Destí de les càrregues

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ca: Seleccioneu on voleu emmagatzemar els fitxers finals. L'emmagatzemament de fitxers privats té una sobrecàrrega significant respecte els fitxers públics, però permet l'accés restringit als fitxers d'aquest camp.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
ca: Subdirectori opcional, dins del destí de les càrregues, on s'emmagatzemaran els fitxers. No inclogueu les barres de l'inici ni del final.

en: Enable <em>Description</em> field
ca: Habilita el camp <em>Description</em>

en: The description field allows users to enter a description about the uploaded file.
ca: El camp descripció permet als usuaris introduir una descripció sobre el fitxer carregat.

en: Generic file
ca: Fitxer genèric

en: Table of files
ca: Taula de fitxers

en: Add a new file
ca: Afegeix un nou fitxer

en: Include file in display
ca: Inclou el fitxer en la visualització

en: The description may be used as the label of the link to the file.
ca: La descripció es pot utilitzar com a l'etiqueta de l'enllaç al fitxer.

en: All roles may use this format
ca: Tots els rols poden utilitzar aquest format

en: The text format ordering has been saved.
ca: S'ha desat l'ordre dels formats de text.

en: Add text format
ca: Afegeix un format de text

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
ca: Tots els rols per aquest format de text han d'estar habilitats i no es poden canviar.

en: Filter processing order
ca: Ordre de processament dels filtres

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
ca: Els noms dels formats de text han de ser únics. Ja existeix un format anomenat %name.

en: Added text format %format.
ca: S'ha afegit el format de text %format.

en: The text format %format has been updated.
ca: S'ha actualitzat el format de text %format.

en: Text formats
ca: Formats de text

en: Choosing a text format
ca: Elecció d'un format de text

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
ca: Avís: Aquest permís pot tenir implicacions de seguretat en funció de com estigui configurat el format de text.

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
ca: Transforma els salts de línia en HTML (ex. <code>&lt;br&gt;</code> i <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
ca: Transforma les URL en enllaços

en: Correct faulty and chopped off HTML
ca: Corregeix HTML defectuós i tallat

en: Display any HTML as plain text
ca: Mostra qualsevol HTML com a text pla

en: Display basic HTML help in long filter tips
ca: Mostra ajuda bàsica d'HTML en suggeriments llargs de filtratge

en: Add rel="nofollow" to all links
ca: Afegeix rel="nofollow" a tots els enllaços

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
ca: Aquest lloc permet contingut HTML. Mentre aprendre tot l'HTML pot semblar intimidatori, aprendre com s'han d'utilitzar un petit nombre de les "etiquetes" més bàsiques de l'HTML és ben senzill. Aquesta taula proporciona exemples de cadascuna de les etiquetes habilitades en aquest lloc.

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
ca: Molts caràcters poc usuals es poden introduir sense cap problema.

en: No HTML tags allowed.
ca: No es permet l'ús d'etiquetes HTML.

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
ca: El nombre de respostes que ha de tenir un tema per a considerar-lo "calent".

en: Starting a discussion
ca: Iniciar un debat

en: Moving forum topics
ca: Moure temes de debat

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
ca: Un tema de debat (i tots els seus comentaris) pot ser mogut entre els fòrums seleccionant-ne un de diferent mentre s'edita el tema de debat. Al moure'l entre fòrums, l'opció <em>Deixa una còpia d'ombra</em> crea un enllaç al fòrum original apuntant a la nova localització.

en: Locking and disabling comments
ca: Bloqueig i inhabilitació de comentaris

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
ca: Al seleccionar <em>Tancat</em> als <em>Paràmetres dels comentaris</em> mentre s'edita un tema de debat, bloquejarà (hi evitarà nous comentaris) el fil. Al seleccionar <em>Ocult</em> als <em>Paràmetres dels comentaris</em> mentre s'edita un tema de debat, amagarà els comentaris existents al fil, i n'evitarà de nous.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
ca: Els fòrums contenen temes de debat. Utilitzeu contenidors per agrupar fòrums relacionats.

en: Use containers to group related forums.
ca: Utilitzeu contenidors per agrupar fòrums relacionats.

en: A forum holds related forum topics.
ca: Un fòrum conté temes de debat relacionats.

en: Add new @node_type
ca: Afegeix un nou @node_type

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
ca: L'element %forum és un contenidor de fòrums, no pas un fòrum. Seleccioneu un dels següents fòrums.

en: Control forum hierarchy settings.
ca: Controleu els paràmetres de jerarquia dels fòrums.

en: Provides discussion forums.
ca: Proporciona fòrums de debat.

en: Follow these steps to set up and start using your website:
ca: Seguiu aquests passos per a configurar i començar a utilitzar el vostre lloc web:

en: Providing a help reference
ca: Proporciona una ajuda de referència

en: Image style name
ca: Nom de l'estil d'imatge

en: Select a new effect
ca: Selecciona un nou efecte

en: Select an effect to add.
ca: Seleccioneu un efecte per afegir-lo.

en: The image effect was successfully applied.
ca: S'ha aplicat correctament l'efecte d'imatge.

en: Style name
ca: Nom de l'estil

en: Create new style
ca: Crea un nou estil

en: Style %name was created.
ca: S'ha creat l'estil %name.

en: Replacement style
ca: Estil de reemplaçament

en: Optionally select a style before deleting %style
ca: Seleccioneu, de forma opcional, un estil abans de suprimir %style

en: Update effect
ca: Actualitza l'efecte

en: Add effect
ca: Afegeix l'efecte

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
ca: Esteu segur de voler suprimir l'efecte @effect de l'estil %style?

en: The image effect %name has been deleted.
ca: S'ha suprimit l'efecte d'imatge %name.

en: Width and height can not both be blank.
ca: L'amplada i l'alçada no poden ser ambdues buides.

en: The part of the image that will be retained during the crop.
ca: La part de la imatge que es mantindrà durant el procés de tallat.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
ca: El color de fons que s'usarà per a les parts exposades de la imatge. Utilitzeu colors en estil web en hexadecimal (#FFFFFF pel blanc, #000000 pel negre). Deixeu-ho en blanc per a transparència als tipus d'imatge que ho suportin.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
ca: Actualment no hi ha efectes en aquest estil. Afegiu-ne un seleccionant una opció de sota.

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
ca: El redimensionat farà les imatges d'unes mides exactes. Això pot causar que les imatges s'estreteixin o s'estirin desproporcionadament.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
ca: L'escalat mantindrà la relació d'aspecte de la imatge original. Si només s'especifica una sola dimensió, l'altra serà calculada.

en: Scale and crop
ca: Escalar i tallar

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
ca: L'escalat i tallat mantindrà la relació d'aspecte de la imatge i tallarà el que sobri per la part més gran. Això és útil per a crear miniatures quadrades exactes sense estirar la imatge.

en: Desaturate
ca: Dessaturar

en: Desaturate converts an image to grayscale.
ca: La dessaturació transforma una imatge a escala de grisos.

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
ca: La rotació d'una imatge farà que les seves dimensions augmentin per a encaixar la diagonal.

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ca: Ha fallat el redimensionat de la imatge utilitzant el joc d'eines %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ca: Ha fallat l'escalat de la imatge utilitzant el joc d'eines %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ca: Ha fallat el tallat de la imatge utilitzant el joc d'eines %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ca: Ha fallat l'escalat i el tallat de la imatge utilitzant el joc d'eines %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ca: Ha fallat el dessaturat de la imatge utilitzant el joc d'eines %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ca: S'ha produït un error en girar la imatge utilitzant el joc d'eines %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
ca: Si no es carrega cap imatge, al visualitzar el contingut es mostrarà aquesta.

en: Enable <em>Alt</em> field
ca: Habilita el camp <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
ca: Habilita el camp <em>Títol</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
ca: L'atribut títol s'utilitza com a rètol emergent quan el ratolí passa per sobre de la imatge.

en: Preview image style
ca: Estil de la previsualització de la imatge

en: no preview
ca: sense previsualització

en: The preview image will be shown while editing the content.
ca: La previsualització de la imatge es mostra mentre s'edita el contingut.

en: Image styles commonly provide thumbnail sizes by scaling and cropping images, but can also add various effects before an image is displayed. When an image is displayed with a style, a new file is created and the original image is left unchanged.
ca: Els estils d'imatge solen proporcionar les miniatures de les imatges escalant-les i tallant-les, però també poden afegir diversos efectes abans que es mostri una imatge. Quan es mostra una imatge amb un estil, es crea un nou fitxer i la imatge original es manté sense canvis.

en: Administer image styles
ca: Administra els estils d'imatge

en: No defined styles
ca: No hi ha estils definits

en: Error generating image.
ca: Error al generar la imatge.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
ca: No s'ha pogut generar la imatge derivada que es troba a %path.

en: Failed to create style directory: %directory
ca: No s'ha pogut crear el directori d'estil: %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
ca: Ja existeix el fitxer d'imatge de memòria cau %destination. Pot haver-hi un problema amb la configuració de reescriptura.

en: Image styles
ca: Estils d'imatge

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
ca: Configureu els estils que es poden usar per a redimensionar o ajustar les imatges a la pantalla.

en: Edit image effect
ca: Edita un efecte d'imatge

en: Delete image effect
ca: Suprimeix l'efecte d'imatge

en: Add image effect
ca: Afegeix un efecte d'imatge

en: Detection method
ca: Mètode de detecció

en: Part of the URL that determines language
ca: Part de la URL que determina la llengua

en: Request/session parameter
ca: Paràmetre de petició/sessió

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
ca: Nom del paràmetre de petició/sessió utilitzat per a determinar la llengua desitjada.

en: Filter translatable strings
ca: Filtra les cadenes que es poden traduir

en: Date type
ca: Tipus de data

en: Determine the language from a request/session parameter. Example: "http://example.com?language=de" sets language to German based on the use of "de" within the "language" parameter.
ca: Determina la llengua a partir d'un paràmetre de la petició/sessió. Exemple: "http://example.com?language=de" estableix la llengua a Alemany basant-se en l'ús de "de" al paràmetre "language".

en: Administer languages
ca: Administra les llengües

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
ca: Ordre dels mètodes de detecció de la llengua per al contingut. Si una versió del contingut està disponible en la llengua detectada, es mostrarà.

en: Language switcher (@type)
ca: Commutador de llengua (@type)

en: Detection and selection
ca: Detecció i selecció

en: URL language detection configuration
ca: Configuració de detecció de la llengua via URL

en: Session language detection configuration
ca: Configuració de la detecció de llengua per sessió

[ctx: Long month name]
en: January
ca: gener

[ctx: Long month name]
en: February
ca: febrer

[ctx: Long month name]
en: March
ca: març

[ctx: Long month name]
en: April
ca: abril

[ctx: Long month name]
en: May
ca: maig

[ctx: Long month name]
en: June
ca: juny

[ctx: Long month name]
en: July
ca: juliol

[ctx: Long month name]
en: August
ca: agost

[ctx: Long month name]
en: September
ca: setembre

[ctx: Long month name]
en: October
ca: octubre

[ctx: Long month name]
en: November
ca: novembre

[ctx: Long month name]
en: December
ca: desembre

en: The text to be used for this link in the menu.
ca: El text que s'utilitzarà al menú per aquest enllaç.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
ca: Els enllaços de menú que no estiguin habilitats no es llistaran a cap menú.

en: Show as expanded
ca: Mostra'l ampliat

en: Parent link
ca: Enllaç pare

en: The menu link %title has been deleted.
ca: S'ha suprimit l'enllaç de menú %title.

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
ca: Esteu segur de voler restablir l'enllaç %item als seus valors predeterminats?

en: The menu link was reset to its default settings.
ca: S'ha restablert l'enllaç de menú als seus paràmetres predeterminats.

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
ca: S'ha suprimit el menú personalitzat %title i tots els seus enllaços de menú.

en: Managing menus
ca: Gestió de menús

en: Displaying menus
ca: Mostra els menús

en: Provide a menu link
ca: Proporciona un enllaç de menú

en: Available menus
ca: Menús disponibles

en: Edit menu link
ca: Edita l'enllaç de menú

en: Reset menu link
ca: Restableix l'enllaç de menú

en: Delete menu link
ca: Suprimeix l'enllaç de menú

en: Preview before submitting
ca: Previsualitza abans d'enviar

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
ca: Aquest text es mostrarà a la part superior de la pàgina quan es creï o s'editi contingut d'aquest tipus.

en: Author username and publish date will be displayed.
ca: Es mostrarà el nom d'usuari de l'autor i la data de publicació.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ca: Nom llegible-per-la-màquina no vàlid. Introduïu un nom diferent de %invalid.

en: Promote selected content to front page
ca: Promou el contingut seleccionat a la portada

en: Demote selected content from front page
ca: Degrada el contingut seleccionat de la portada

en: Make selected content sticky
ca: Fes el contingut seleccionat estàtic

en: Make selected content not sticky
ca: Fes el contingut seleccionat no estàtic

en: <em>Edit @type</em> @title
ca: <em>Edita @type</em> @title

en: Revision log message
ca: Missatge de registre de la revisió

en: Tokens related to individual content items, or "nodes".
ca: Tokens relacionats amb elements de contingut individuals, o "nodes".

en: The unique ID of the content item, or "node".
ca: L'ID únic de l'element de contingut o "node".

en: The main body text of the node.
ca: El text del cos principal del node.

en: The summary of the node's main body text.
ca: El resum del text del cos principal del node.

en: Creating content
ca: Creació de contingut

en: Creating custom content types
ca: Creació de tipus de contingut personalitzat

en: Administering content
ca: Administració de contingut

en: Creating revisions
ca: Creació de revisions

en: The Node module also enables you to create multiple versions of any content, and revert to older versions using the <em>Revision information</em> settings.
ca: El mòdul Node també us permet crear múltiples revisions de qualsevol contingut, i tornar a revisions anteriors utilitzant el paràmetre <em>Informació de revisió</em>.

en: User permissions
ca: Permisos d'usuari

en: Individual content types can have different fields, behaviors, and permissions assigned to them.
ca: Els tipus de contingut individuals poden tenir diferents camps, comportaments i permisos assignats.

en: Content items can be displayed using different view modes: Teaser, Full content, Print, RSS, etc. <em>Teaser</em> is a short format that is typically used in lists of multiple content items. <em>Full content</em> is typically used when the content is displayed on its own page.
ca: Els elements de contingut es poden visualitzar en diversos modes: Resum, Contingut sencer, Impressió, RSS, etc. El <em>resum</em> és un format curt que típicament s'utilitza en llistats de múltiples elements de contingut. El <em>contingut sencer</em> s'utilitza típicament quan el contingut es visualitza en la seva pròpia pàgina.

en: Here, you can define which fields are shown and hidden when %type content is displayed in each view mode, and define how the fields are displayed in each view mode.
ca: Aquí podeu definir quins camps es mostren i quins s'oculten quan es visualitza el tipus de contingut %type segons el mode de visualització, i definir com s'han de veure els camps a cada mode.

en: Administer content types
ca: Administra els tipus de contingut

en: View published content
ca: Accedeix al contingut publicat

en: Bypass content access control
ca: Evita el control d'accés al contingut

en: View own unpublished content
ca: Accedeix al contingut propi no publicat

en: Content is sticky at top of lists
ca: El contingut és estàtic a la part superior dels llistats

en: Content is promoted to the front page
ca: El contingut és promocionat a la portada

en: Change the author of content
ca: Canvia l'autor del contingut

en: Unpublish content containing keyword(s)
ca: Retira el contingut que contingui les paraules clau

en: The content will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
ca: El contingut es retirarà si conté qualsevol de les frases citades. Utilitzeu una llista de frases sensibles a majúscules, separada per comes. Exemple: divertit, salt de caiguda lliure, "Company, Inc.".

en: Node Access Permissions
ca: Permisos d'Accés als Nodes

en: One permission in use | @count permissions in use
ca[0]: Un permís en ús
ca[1]: @count permisos en ús

en: Find and manage content.
ca: Busqueu i gestioneu el contingut.

en: Don't display post information
ca: No mostris la informació de l'entrada

en: Creating aliases
ca: Creació d'àlies

en: Managing aliases
ca: Gestió dels àlies

en: An alias defines a different name for an existing URL path - for example, the alias 'about' for the URL path 'node/1'. A URL path can have multiple aliases.
ca: Un àlies defineix un nom diferent per una URL existent - per exemple, l'àlies 'about' per la URL 'node/1'. Una URL pot tenir múltiples àlies.

en: Administer URL aliases
ca: Administra els àlies URL

en: Create and edit URL aliases
ca: Crea i edita els àlies URL

en: Searched %type for %keys.
ca: Cercat %type per %keys.

en: Administer search
ca: Administra la cerca

en: Use search
ca: Utilitza la cerca

en: Use advanced search
ca: Utilitza la cerca avançada

en: Choose a set of shortcuts to use
ca: Escolliu un conjunt d'accessos directes a utilitzar

en: Choose a set of shortcuts for this user
ca: Escolliu un conjunt d'accessos directes per aquest usuari

en: %user is now using a new shortcut set called %set_name. You can edit it from this page.
ca: %user utilitza a partir d'ara un nou conjunt d'accessos directes anomenat %set_name. El podeu editar des d'aquesta pàgina.

en: You are now using the %set_name shortcut set.
ca: Esteu utilitzant el conjunt d'accessos directes %set_name.

en: %user is now using the %set_name shortcut set.
ca: %user utilitza a partir d'ara el conjunt d'accessos directes %set_name.

en: Change set
ca: Canvia el conjunt

en: The shortcut set has been updated.
ca: S'ha actualitzat el conjunt d'accessos directes.

en: The name of the shortcut.
ca: El nom de l'accés directe.

en: The shortcut %link has been updated.
ca: S'ha actualitzat l'accés directe %link.

en: Added a shortcut for %title.
ca: S'ha afegit un accés directe per %title.

en: The shortcut %title has been deleted.
ca: S'ha suprimit l'accés directe %title.

en: Unable to add a shortcut for %title.
ca: No es pot afegir un accés directe per %title.

en: Adding and removing shortcuts
ca: Afegir i eliminar enllaços directes

en: Displaying shortcuts
ca: Visualització d'accessos directes

en: Administer shortcuts
ca: Administra els accessos directes

en: Add to %shortcut_set shortcuts
ca: Afegeix-ho als accessos directes %shortcut_set

en: Add to shortcuts
ca: Afegeix-ho als accessos directes

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
ca: Esborra-ho dels accessos directes %shortcut_set

en: Remove from shortcuts
ca: Esborra-ho dels accessos directes

en: Edit shortcuts
ca: Edita els accessos directes

en: Add shortcut
ca: Afegeix un accés directe

en: Displaying popular content
ca: Mostra el contingut popular

en: Page view counter
ca: Comptador de pàgines vistes

en: Administer statistics
ca: Administra les estadístiques

en: View content hits
ca: Consulta els accessos al contingut

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
ca: Registre per a UNIX, Linux i Mac OS X

en: Logging for Microsoft Windows
ca: Registre pel Microsoft Windows

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
ca: Al Microsoft Windows, els missatges sempre s'envien al registre d'esdeveniments utilitzant el codi <code>LOG_USER</code>.

en: Syslog facility
ca: Facilitat de Syslog

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
ca: Depenent de la configuració del sistema, el Syslog i d'altres eines de registre utilitzen aquest codi per a identificar o filtrar els missatge dintre del registre sencer del sistema.

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
ca: No s'ha pogut girar la imatge %file perquè la funció imagerotate() no està disponible en aquesta instal·lació del PHP.

en: default theme
ca: tema predeterminat

en: Choose "Default theme" to always use the same theme as the rest of the site.
ca: Escolliu "Tema predeterminat" per utilitzar sempre el mateix tema que a la resta del lloc.

en: Use the administration theme when editing or creating content
ca: Utilitza el tema d'administració quan s'editi o es creï contingut

en: The %theme theme was not found.
ca: No s'ha trobat el tema %theme.

en: %theme is now the default theme.
ca: %theme és ara el tema predeterminat.

en: User verification status in comments
ca: Estat de verificació de l'usuari en els comentaris

en: These settings only exist for the themes based on the %engine theme engine.
ca: Aquests paràmetres només existeixen pels temes basats en el motor de tema %engine.

en: The custom logo path is invalid.
ca: El camí personalitzat del logo és invàlid.

en: The custom favicon path is invalid.
ca: El camí personalitzat del favicon és invàlid.

en: Would you like to continue with the above?
ca: Voleu continuar amb això?

en: Enter a valid IP address.
ca: Introduïu una adreça IP vàlida.

en: The IP address %ip was deleted.
ca: S'ha suprimit l'adreça IP %ip.

en: How this is used depends on your site's theme.
ca: Com es fa servir això depèn del vostre tema del lloc.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
ca: Aquesta pàgina es mostra quan el document demanat és denegat a l'usuari actual. Deixeu-ho en blanc per a mostrar una pàgina genèrica d'"accés denegat".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
ca: Aquesta pàgina es mostra quan no hi ha cap contingut que coincideixi amb el document demanat. Deixeu-ho en blanc per a mostrar una pàgina genèrica de "pàgina no trobada".

en: Errors and warnings
ca: Errors i avisos

en: Clear all caches
ca: Neteja totes les memòries cau

en: Bandwidth optimization
ca: Optimització de l'amplada de banda

en: Public file system path
ca: Camí del sistema de fitxers públic

en: Private file system path
ca: Camí del sistema de fitxers privat

en: Default download method
ca: Mètode de descàrrega predeterminat

en: This setting is used as the preferred download method. The use of public files is more efficient, but does not provide any access control.
ca: Aquest paràmetre s'utilitza com mètode de descàrrega preferit. L'ús de fitxers públics és més eficient però no proporciona cap tipus de control d'accés.

en: Time zones
ca: Fusos horaris

en: Time zone for new users
ca: Fus horari per als nous usuaris

en: Put site into maintenance mode
ca: Posa el lloc en mode de manteniment

en: Displayed as %date
ca: Mostrat com %date

en: Save format
ca: Desa el format

en: Custom date format updated.
ca: S'ha actualitzat el format de data personalitzat.

en: Custom date format added.
ca: S'ha afegit el format de data personalitzat.

en: Available actions:
ca: Accions disponibles:

en: Create an advanced action
ca: Crea una acció avançada

en: Deleted %ip
ca: S'ha suprimit %ip

en: Tokens for site-wide settings and other global information.
ca: Tokens per a paràmetres del lloc i altra informació global.

en: Tokens related to times and dates.
ca: Tokens relacionats amb hores i dates.

en: Tokens related to uploaded files.
ca: Tokens relacionats amb fitxers carregats.

en: URL (brief)
ca: URL (curta)

en: The URL of the site's front page without the protocol.
ca: La URL sense el protocol de la portada del lloc.

en: Short format
ca: Format curt

en: Medium format
ca: Format mitjà

en: Long format
ca: Format llarg

en: Time-since
ca: Temps des de

en: Raw timestamp
ca: Marca horària sense format

en: Managing modules
ca: Gestió dels mòduls

en: Managing themes
ca: Gestió dels temes

en: Configuring basic site settings
ca: Configuració dels paràmetres bàsics del lloc

en: Configuring actions
ca: Configuració d'accions

en: Administer modules
ca: Administra els mòduls

en: Administer site configuration
ca: Administra la configuració del lloc

en: Administer themes
ca: Administra els temes

en: Administer actions
ca: Administra les accions

en: Use the site in maintenance mode
ca: Utilitza el lloc en mode de manteniment

en: View site reports
ca: Accedeix als informes del lloc

en: Public files
ca: Fitxers públics

en: Public local files served by the webserver.
ca: Fitxers locals públics servits pel servidor web.

en: Private local files served by Drupal.
ca: Fitxers locals privats servits pel Drupal.

en: Temporary files
ca: Fitxers temporals

en: Temporary local files for upload and previews.
ca: Fitxers temporals locals per a les càrregues i les previsualitzacions.

en: Update modules
ca: Actualitza mòduls

en: Update themes
ca: Actualitza temes

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
ca: La vostra contrasenya no es desa a la base de dades i només s'utilitza per a establir una connexió.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
ca: La connexió es crearà entre el vostre servidor web i la màquina que allotja els fitxers del servidor web. En la majoria dels casos, aquesta serà la mateixa màquina, i per tant, "localhost" és correcte.

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
ca: El directori %directory no existeix i no s'ha pogut crear.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
ca: El directori %directory existeix però no s'hi pot escriure i no s'ha pogut fer que s'hi escrigui.

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
ca: Administreu els blocs, els tipus de contingut, els menús, etc.

en: Delete IP address
ca: Suprimeix l'adreça IP

en: Maintenance mode
ca: Mode de manteniment

en: Logging and errors
ca: Registre i errors

en: Edit date format
ca: Edita el format de data

en: Search and metadata
ca: Cerca i metadades

en: Content authoring
ca: Creació de contingut

en: more information
ca: més informació

en: Translating content
ca: Traducció del contingut

en: Contact forms
ca: Formularis de contacte

en: Entity ID
ca: ID de l'entitat

en: Image style
ca: Estil de la imatge

en: Machine Name
ca: Nom màquina

en: Are you sure you want to revert the revision?
ca: Esteu segur de voler revertir la revisió?

en: Are you sure you want to delete the revision?
ca: Esteu segur de voler suprimir la revisió?

en: Administrative label
ca: Etiqueta d'administració

en: Default logo
ca: Logotip predeterminat

en: Custom logo
ca: Logotip personalitzat

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
ca[0]: 1 actualització pendent (@number_applied per aplicar, @number_incompatible s'ha omès)
ca[1]: @count actualitzacions pendents (@number_applied per aplicar, @number_incompatible s'ha omès)

en: Author textfield
ca: Camp de text de l'autor

en: Overview of fields on all entity types.
ca: Resum dels camps a tots els tipus d'entitats.

en: Collapse
ca: Col·lapsa

en: Error messages to display
ca: Missatges d'error a mostrar

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
ca: És recomanat que els llocs que s'executen en entorns de producció no mostrin cap error.

en: Terminology
ca: Terminologia

en: Read-only
ca: Només lectura

en: Severity level
ca: Nivell de gravetat

en: Administer media
ca: Administra el media

en: View media
ca: Visualitza mèdia

en: Remove block
ca: Suprimeix el bloc

en: all languages
ca: totes les llengües

en: %module module installed.
ca: S'ha instal·lat el mòdul %module.

en: Administer text formats and filters
ca: Administra els formats de text i els filtres

en: @type language detection
ca: Detecció de llengua de @type

en: Use the detected interface language.
ca: Utilitza la llengua d'interfície detectada.

en: You are currently using the %set-name shortcut set.
ca: Actualment esteu utilitzant el conjunt d'accessos directes %set-name.

en: Create new set
ca: Crea un nou conjunt

en: The %set_name shortcut set has been created. You can edit it from this page.
ca: S'ha creat el conjunt d'accessos directes %set_name. El podeu editar des d'aquesta pàgina.

en: Updated set name to %set-name.
ca: S'ha actualitzat el nom del conjunt a %set-name.

en: If you have chosen this shortcut set as the default for some or all users, they may also be affected by deleting it.
ca: Si heu escollit aquest conjunt d'accessos directes com el predeterminat per alguns o tots els usuaris, ells també es veuran afectats per l'esborrat.

en: 1 user has chosen or been assigned to this shortcut set. | @count users have chosen or been assigned to this shortcut set.
ca[0]: 1 usuari ha escollit o ha estat assignat a aquest conjunt d'accessos directes.
ca[1]: @count usuaris han escollit o han estat assignats a aquest conjunt d'accessos directes.

en: Administering shortcuts
ca: Administració d'accessos directes

en: Choosing shortcut sets
ca: Elecció del conjunt d'enllaços directes

en: Users with permission to switch shortcut sets can choose a shortcut set to use from the Shortcuts tab of their user account page.
ca: Els usuaris amb permisos per a canviar de conjunt d'accessos directes poden escollir-ne un des de la pestanya d'accessos directes de la seva pàgina de compte d'usuari.

en: Edit current shortcut set
ca: Edita el conjunt d'accessos directes actual

en: Editing the current shortcut set will affect other users if that set has been assigned to or selected by other users. Granting "Select any shortcut set" permission along with this permission will grant permission to edit any shortcut set.
ca: L'edició del conjunt d'accessos directes actual afectarà a altres usuaris si aquest conjunt ha estat assignat o seleccionat per altres usuaris. La concessió del permís "Selecciona qualsevol conjunt d'accessos directes" juntament amb aquest permís permetrà editar qualsevol conjunt d'accessos directes.

en: Select any shortcut set
ca: Selecciona qualsevol conjunt d'accessos directes

en: From all shortcut sets, select one to be own active set. Without this permission, an administrator selects shortcut sets for users.
ca: A partir de tots els conjunts d'accessos directes, seleccioneu-ne un per a ser el vostre conjunt actiu. Sense aquest permís, un administrador selecciona els conjunts d'accessos directes pels usuaris.

en: Add and modify shortcut sets.
ca: Afegiu i modifiqueu conjunts d'enllaços directes.

en: Add shortcut set
ca: Afegeix un conjunt d'enllaços directes

en: Edit set name
ca: Edita el nom del conjunt

en: Delete shortcut set
ca: Suprimeix el conjunt d'accessos directes

en: @remote could not be saved to @path.
ca: No s'ha pogut desar @remote a @path.

en: Database support
ca: Suport de la base de dades

en: Update @name
ca: Actualitza @name

en: Convert to lowercase
ca: Converteix a minúscules

en: Password settings
ca: Paràmetres de la contrasenya

en: Content moderation states
ca: Estats de moderació del contingut

en: Transitions
ca: Transicions

en: Editing
ca: Editant

en: The date the comment was most recently updated.
ca: La data en què es va modificar el comentari per darrer cop.

en: Comment posted: %subject.
ca: Comentari enviat: %subject.

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
ca: Aquest camp ha estat inhabilitat perquè no teniu suficients permisos per a editar-lo.

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
ca: Accedeix, edita i suprimeix tot el contingut independentment de les restriccions de permís.

en: Syslog format
ca: Format del syslog

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
ca: Els recursos externs poden ser optimitzats automàticament, la qual cosa pot reduir la mida i el nombre de peticions fetes al vostre lloc web.

en: The location of the file relative to Drupal root.
ca: La localització del fitxer relativa a l'arrel del Drupal.

en: Translation update status
ca: Estat d'actualització de la traducció

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer %filename seleccionat. Només són permesos els fitxers amb les següents extensions: %extensions.

en: Filter modules
ca: Filtra els mòduls

en: Highlighted
ca: Destacat

en: Site logo
ca: Logotip del lloc

en: %field cannot contain any markup.
ca: %field no pot contenir cap tipus de marcat.

en: These options control the display settings for the %name theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used.
ca: Aquestes opcions controlen els paràmetres de presentació del tema %name. Quan el vostre lloc es mostri utilitzant aquest tema, s'utilitzaran aquests paràmetres.

en: Administer software updates
ca: Administra les actualitzacions de programari

en: @required_name (Missing)
ca: @required_name (Falta)

en: @required_name (Version @compatibility required)
ca: @required_name (Versió @compatibility requerida)

en: Unresolved dependency
ca: Dependència sense resoldre

en: @name requires this module.
ca: @name necessita aquest mòdul.

en: @name requires this module and version. Currently using @required_name version @version
ca: @name requereix aquest mòdul i versió. Actualment s'està usant @required_name en la versió @version

en: Site details
ca: Detalls del lloc

en: Subscribe to @title
ca: Subscriu-te a @title

en: Add media
ca: Afegeix mèdia

en: Interfaces
ca: Interfícies

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
ca: El prefix de taula de la base de dades que heu introduït, %prefix, no és vàlid. El prefix de taula només pot contenir caràcters alfanumèrics,  punts o guions baixos.

en: Default settings file
ca: Fitxer de paràmetres predeterminat

en: The default settings file does not exist.
ca: El fitxer de paràmetres predeterminat no existeix.

en: Show row weights
ca: Mostra el pes de les files

en: Hide row weights
ca: Amaga el pes de les files

en: %name: the value may be no less than %min.
ca: %name: el valor no ha de ser més petit que %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
ca: %name: el valor no ha de ser més gran que %max.

en: Custom display settings
ca: Paràmetres de presentació personalitzats

en: Node module element
ca: Element del mòdul Node

en: Comment type
ca: Tipus de comentari

en: None (original image)
ca: Cap (imatge original)

en: Reusable
ca: Reutilitzable

en: Configuration files
ca: Fitxers de configuració

en: Latest version
ca: Darrera versió

en: Edit translations
ca: Edita traduccions

en: Search page
ca: Pàgina de cerca

en: Search pages
ca: Pàgines de cerca

en: Add search page
ca: Afegeix una pàgina de cerca

en: Unknown content type
ca: Tipus de contingut desconegut

en: Drupal Upgrade
ca: Actualització del Drupal

en: Never (manually)
ca: Mai (manualment)

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
ca: No s'ha pogut connectar al vostre servidor de base de dades. El servidor ha reportat el següent missatge: %error.<ul><li>Està en marxa el servidor de base de dades?</li><li>Existeix la base de dades i heu introduït el nom de la base de dades correcte?</li><li>Heu introduït el nom d'usuari i contrasenya correctes?</li><li>Heu introduït el nom correcte de la màquina de la base de dades?</li></ul>

en: Exit block region demonstration
ca: Surt de la demostració de les regions de bloc

en: Database log messages to keep
ca: Missatges de registre de la base de dades a mantenir

en: Recent log messages
ca: Missatges recents del registre

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
ca: Definiu una cadena de text que s'utilitzarà com a sufix del valor, com per exemple 'm' o 'kb/s'. Deixeu-ho en blanc per no establir-ne cap. Separeu els valors singular i plural amb una barra vertical ('lliura|lliures').

en: Thousand marker
ca: Indicador de milers

en: Display prefix and suffix.
ca: Mostra el prefix i el sufix.

en: Display with prefix and suffix.
ca: Mostra amb el prefix i el sufix.

en: - Select a value -
ca: - Seleccioneu un valor -

en: No field is displayed.
ca: No hi ha cap camp que es mostri.

en: No field is hidden.
ca: No hi ha cap camp amagat.

en: Format settings:
ca: Paràmetres del format:

en: Text formats are presented on content editing pages in the order defined on this page. The first format available to a user will be selected by default.
ca: Els formats de text es presenten a les pàgines d'edició de contingut en l'ordre definit en aquesta pàgina. El primer format disponible per un usuari serà seleccionat de forma predeterminada.

en: Link image to
ca: Enllaça la imatge a

en: Image style: @style
ca: Estil de la imatge: @style

en: Linked to content
ca: Enllaçada al contingut

en: Linked to file
ca: Enllaçada al fitxer

en: Shown when hovering over the menu link.
ca: Es mostra quan es passa per damunt de l'enllaç de menú.

en: Syslog identity
ca: Identitat del Syslog

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
ca: Una cadena de text que s'anteposarà a cada missatge registrat al Syslog. Si esteu registrant múltiples llocs al mateix fitxer de registres del Syslog, una identitat única per lloc fa que sigui fàcil de mantenir les entrades del registre a part.

en: Error pages
ca: Pàgines d'error

en: Run cron every
ca: Executa el cron cada

en: Manage automatic site maintenance tasks.
ca: Gestioneu les tasques automàtiques de manteniment del lloc.

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: Weight for @block block
ca: Pes pel bloc de @block

en: Region for @block block
ca: Regió pel bloc de @block

en: Post comments
ca: Envia comentaris

en: Skip comment approval
ca: Omet l'aprovació dels comentaris

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
ca: Esteu segur de voler inhabilitar el format de text %format?

en: Disabled text format %format.
ca: S'ha inhabilitat el format de text %format.

en: Text Formats
ca: Formats de text

en: Disable text format
ca: Inhabilita el format de text

en: Hot topic, new comments
ca: Tema calent, nous comentaris

en: Hot topic
ca: Tema calent

en: Normal topic
ca: Tema normal

en: Closed topic
ca: Tema tancat

en: Reference for usage, configuration, and modules.
ca: Referència per a l'ús, la configuració i els mòduls.

en: Administer settings.
ca: Administreu els paràmetres.

en: View reports, updates, and errors.
ca: Consulteu els informes, actualitzacions i errors.

en: Changed date
ca: Data de modificació

en: Nothing
ca: Res

en: Update @title
ca: Actualitza @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ca: Un nom llegible-per-la-màquina. Només pot contenir lletres en minúscules, números i guions baixos.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
ca: El nom llegible-per-la-màquina pot contenir només caràcters.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
ca: El nom llegible-per-la-màquina pot contenir només lletres en minúscules, números i guions.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
ca: El nom llegible-per-la-màquina ja està essent utilitzat. Ha de ser únic.

en: Weight for @title
ca: Pes de @title

en: Weight for row @number
ca: Pes de la fila @number

en: Label display for @title
ca: Presentació de l'etiqueta per @title

en: Formatter for @title
ca: Formatador per @title

en: Parents for @title
ca: Pares per @title

en: Weight for new file
ca: Pes del nou fitxer

en: Choose a file
ca: Escolliu un fitxer

en: Weight for new effect
ca: Pes del nou efecte

en: Enable @title menu link
ca: Habilita l'enllaç de menú @title

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
ca: Un nom únic per a construir la URL del menú, Només pot contenir lletres en minúscules, números i guions.

en: Schema version
ca: Versió de l'esquema

en: Theme name
ca: Nom del tema

en: URL fallback
ca: URL alternativa

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
ca: Utilitza una llengua ja detectada per a les URLs si no se'n troba cap.

en: %type_name: Create new content
ca: %type_name: Crea nou contingut

en: %type_name: Edit own content
ca: %type_name: Edita el contingut propi

en: %type_name: Edit any content
ca: %type_name: Edita qualsevol contingut

en: %type_name: Delete own content
ca: %type_name: Suprimeix el contingut propi

en: %type_name: Delete any content
ca: %type_name: Suprimeix qualsevol contingut

en: The published status of a comment. (0 = Published, 1 = Not Published)
ca: L'estat de publicació del comentari. (0 = Publicat, 1 = No Publicat)

en: The comment author's name.
ca: El nom de l'autor del comentari.

en: Next steps
ca: Següents passos

en: @driver_name settings
ca: Paràmetres del @driver_name

en: Database file
ca: Fitxer de base de dades

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
ca: El camí absolut al fitxer on les dades del @drupal s'emmagatzemaran. El servidor de base de dades ha de poder escriure-hi i hauria d'estar fora de l'arrel del web.

en: No fields are present yet.
ca: No hi ha camps presents encara.

[ctx: Font weight]
en: Strong
ca: Marcat

en: Uninstall @module module
ca: Desinstal·la el mòdul @module

en: View the administration theme
ca: Accedeix al tema d'administració

en: Database system
ca: Sistema de la base de dades

en: Database system version
ca: Versió del sistema de la base de dades

en: String settings
ca: Paràmetres de les cadenes

en: Use field label instead of the "On value" as label
ca: Utilitza l'etiqueta del camp en comptes del "Valor actiu" com a etiqueta

en: List (integer)
ca: Llista (enters)

en: List (float)
ca: Llista (coma flotant)

en: Allowed values list: invalid input.
ca: Llista de valors permesos: entrada no vàlida.

en: Object ID
ca: ID de l'objecte

en: The entity type.
ca: El tipus d'entitat.

en: Center left
ca: Centre esquerra

en: Center right
ca: Centre dreta

en: Singular form
ca: Forma singular

en: Plural form
ca: Forma plural

en: Date and time of when the comment was created.
ca: Data i hora de quan es va crear el comentari.

en: Date and time of when the comment was last updated.
ca: Data i hora de quan es va actualitzar per darrer cop el comentari.

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
ca: Si el comentari està aprovat (o encara està a la cua de moderació).

en: Last comment CID
ca: CID del darrer comentari

en: Last Comment
ca: Darrer comentari

en: The extension of the file.
ca: L'extensió del fitxer.

en: File Usage
ca: Ús de fitxer

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
ca: Un fitxer associat a aquest node, habitualment perquè és en un camp d'aquest node.

en: A user that is associated with this file, usually because this file is in a field on the user.
ca: Un usuari que està associat amb el fitxer, generalment perquè el fitxer està en un camp de l'usuari.

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
ca: Un fitxer que està associat amb aquest usuari, normalment perquè està en un camp de l'usuari.

en: A comment that is associated with this file, usually because this file is in a field on the comment.
ca: Un comentari associat a aquest fitxer, habitualment perquè aquest fitxer es troba en un camp en aquest comentari.

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
ca: Un fitxer que està associat amb aquest comentari, normalment perquè està en un camp del comentari.

en: A taxonomy term that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy term.
ca: Un terme de la taxonomia que està associat amb aquest fitxer, normalment perquè aquest fitxer està en un camp del terme de la taxonomia.

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
ca: Un fitxer que està associat amb aquest terme de taxonomia, normalment perquè està en un camp del terme de taxonomia.

en: The module managing this file relationship.
ca: El mòdul que gestiona aquesta relació de fitxer.

en: The type of entity that is related to the file.
ca: El tipus d'entitat que està relacionada amb el fitxer.

en: The number of times the file is used by this entity.
ca: El nombre de cops que el fitxer és utilitzar per aquesta entitat.

en: files
ca: fitxers

en: Not specified
ca: Sense especificar

en: Underscore (_)
ca: Guió baix (_)

en: Content access
ca: Accés contingut

en: Sticky status
ca: Estat fixat

en: RSS enclosure
ca: Tancament RSS

en: Paste your configuration here
ca: Enganxeu la vostra configuració aquí

en: Import configuration
ca: Importa la configuració

en: Default view mode
ca: Mode de visualització predeterminat

en: URL to image
ca: URL a la imatge

en: Content revisions
ca: Revisions de contingut

en: Recipient ID
ca: ID del destinatari

en: Language selection
ca: Selecció de la llengua

en: Delete all translations
ca: Suprimeix totes les traduccions

en: Manage layout
ca: Gestiona la disposició

en: text formats
ca: formats de text

en: Default moderation state
ca: Estat de moderació predeterminat

en: Search page path
ca: Camí de la pàgina de cerca

en: Save layout
ca: Desa la disposició

en: All Day
ca: Tot el dia

en: Logo settings
ca: Paràmetres del logotip

en: Delete field.
ca: Suprimeix el camp.

en: Display a summary
ca: Mostra un resum

[ctx: Sort order]
en: Numerical
ca: Numèric

en: The node ID.
ca: L'ID del node.

en: The content title.
ca: El títol del contingut.

en: The date the content was posted.
ca: La data en què es va enviar el contingut.

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
ca: Ignora el contingut sense publicar si l'usuari actual no el pot veure.

en: Whether or not the content is sticky.
ca: Si el contingut és o no estàtic a la part superior dels llistats.

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
ca: Si el contingut és o no enganxós. Per a enumerar primer el contingut enganxós, configureu-lo com a descendent.

en: User has a revision
ca: L'usuari ha fet una revisió

en: All nodes where a certain user has a revision
ca: Tots els nodes on un determinat usuari té una revisió

en: Provide a simple link to delete the content revision.
ca: Proporciona un simple enllaç per suprimir la revisió del contingut.

en: Filter for content by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
ca: Filtrar per accés a contingut per visualització. <strong>No és necessari si esteu utilitzant el node com a taula base.</strong>

en: Show a marker if the content is new or updated.
ca: Mostra una marca si el contingut és nou o actualitzat.

en: Show only content that is new or updated.
ca: Mostrar únicament el contingut nou o actualitzat.

en: Display the content with standard node view.
ca: Mostra el contingut amb la vista estàndard de nodes.

en: Content ID from URL
ca: ID del contingut de la URL

en: Content that is associated with this file, usually because this file is in a field on the content.
ca: Contingut que està associat amb aquest fitxer, generalment perquè aquest fitxer està en un camp del contingut.

en: Enable to override this field's links.
ca: Permet sobreescriure l'enllaç d'aquest camp.

en: Link this field to the original piece of content
ca: Enllaça aquest camp a la peça original de contingut

en: tagged with
ca: etiquetat amb

en: teasers
ca: resums

en: full posts
ca: entrades senceres

en: titles
ca: títols

en: titles (linked)
ca: títols (enllaçats)

en: HTTP method
ca: Mètode HTTP

en: View any unpublished content
ca: Accedeix qualsevol contingut no publicat

en: Relative default value
ca: Valor relatiu predeterminat

en: Headings
ca: Capçaleres

en: The comment UUID.
ca: L'UUID del comentari.

en: The file UUID.
ca: El UUID del fitxer.

en: Field item
ca: Element de camp

en: Appearance settings
ca: Paràmetres de l'aparença

en: Administer block types
ca: Administra els tipus de bloc

en: Add block type
ca: Afegeix un tipus de bloc

en: Delete translation
ca: Suprimeix la traducció

en: Changes to the style have been saved.
ca: S'han desat els canvis a l'estil.

en: Create media
ca: Crea mèdia

en: Allow multiple filter values to work together
ca: Permet a múltiples valors de filtres funcionar conjuntament

en: User who uploaded
ca: Usuaris que han carregat

en: Has taxonomy term ID
ca: Té l'ID de terme de taxonomia

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
ca: Mostra el contingut si té els següents termes de taxonomia seleccionats.

en: Has taxonomy term
ca: Té terme de taxonomia

en: @entity using @field
ca: @entity utilitza @field

en: The block could not be saved.
ca: No s'ha pogut desar el bloc.

en: Language (fr, en, ...)
ca: Llengua (fr, en, ...)

en: Link attributes
ca: Atributs de l'enllaç

en: Responsive image
ca: Imatge responsiva

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
ca: El nivell de gravetat de l'esdeveniment, va de 0 (Emergència) al 7 (Depuració).

en: Logo image
ca: Imatge del logotip

en: Réunion
ca: Illa de la Reunió

en: Sint Maarten
ca: Sant Martí

en: Manage view modes
ca: Gestiona els modes de visualització

en: The layout has been saved.
ca: S'ha desat la disposició.

en: JavaScript settings
ca: Paràmetres del JavaScript

en: An autocomplete text field.
ca: Un camp de text amb autocompletat.

en: Display the label of the referenced entities.
ca: Mostra l'etiqueta de les entitats referenciades.

en: Rendered entity
ca: Entitat renderitzada

en: Link label to the referenced entity
ca: Enllaça l'etiqueta a l'entitat referenciada

en: Link to the referenced entity
ca: Enllaça a l'entitat referenciada

en: Rendered as @mode
ca: Mostra-ho com @mode

en: Language types
ca: Tipus de llengua

en: Add view mode
ca: Afegeix un mode de visualització

en: Edit view mode
ca: Edita el mode de visualització

en: Filter HTML
ca: Filtra HTML

en: Default date
ca: Data predeterminada

en: Default end date
ca: Data de fi predeterminada

en: Time increments
ca: Increments de temps

en: Date value
ca: Valor de tipus data

en: Entity reference
ca: Referència d'entitat

en: @name field is required.
ca: El camp @name és obligatori.

en: Fields pending deletion
ca: Camps pendents d'esborrat

en: Section @section
ca: Secció @section

en: No translatable fields
ca: No hi ha camps traduïbles

en: Translations of %label
ca: Traduccions de %label

en: This translation is published
ca: S'ha publicat la traducció

en: Are you sure you want to delete the @language translation of %label?
ca: Esteu segur de voler suprimir la traducció de %label al @language?

en: Translate any entity
ca: Tradueix qualsevol entitat

en: Database settings
ca: Paràmetres de la base de dades

en: Entity types
ca: Tipus d'entitats

en: Change handler
ca: Canvi del controlador

en: Autocomplete (Tags style)
ca: Autocompleta (tipus Etiquetes)

en: Mail system
ca: Sistema de correu electrònic

en: Add child
ca: Afegeix un fill

en: Restrict images to this site
ca: Restringeix les imatges d'aquest lloc

en: Disallows usage of &lt;img&gt; tag sources that are not hosted on this site by replacing them with a placeholder image.
ca: Prohibeix l'ús d'orígens de l'etiqueta &lt;img&gt; que no estan allotjades en aquest lloc tot reemplaçant-les per una imatge de reemplaç.

en: Maximum dimensions
ca: Dimensions màximes

en: Fallback image style
ca: Estil d'imatge alternatiu

en: banned IP addresses
ca: adreces IP bloquejades

en: The IP address %ip has been banned.
ca: S'ha bloquejat l'adreça IP %ip.

en: The field name.
ca: El nom del camp.

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
ca: La icona de càrrega no mostra l'estat de les càrregues però ocupa menys espai. La barra de progrés és útil per controlar el progrés de les càrregues grans.

en: Cron takes care of running periodic tasks like checking for updates and indexing content for search.
ca: El cron s'encarrega d'executar les tasques periòdiques com la comprovació de les actualitzacions i la indexació del contingut per a la cerca.

en: Manage form display
ca: Gestiona la presentació del formulari

en: View modes
ca: Modes de visualització

en: Resource type
ca: Tipus de recurs

en: <em>Alt</em> field required
ca: Cal un camp <em>alt</em>

en: <em>Title</em> field required
ca: El camp <em>Títol</em> és obligatori

en: Media type
ca: Tipus de mèdia

en: Provide a simple link to approve the comment.
ca: Facilita un enllaç per aprovar el comentari.

en: Author uid
ca: Identificador (UID) de l'autor

en: Relate each @entity with a @field set to the image.
ca: Relaciona cada @entity amb un @field definit amb la imatge.

en: Logo path
ca: Camí del logotip

en: View own unpublished media
ca: Visualitza mèdia propi no publicat

en: Apostrophe
ca: Apòstrof

en: Date in the form of CCYYMMDD.
ca: Data en el format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
ca: Data en el format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
ca: Data en el format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
ca: Data en el format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
ca: Data en el format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
ca: Data en el format WW (01 - 53).

en: If you need more fields than the uid add the comment: author relationship
ca: Si necessiteu més camps que l'uid, afegiu el comentari: relació d'autor

en: Last comment uid
ca: Identificador de l'últim comentari

en: @label has been removed.
ca: S'ha eliminat @label.

en: Block count
ca: Recompte de blocs

en: Use site default RSS settings
ca: Utilitzar la configuració RSS per defecte del site

en: @count hour | @count hours
ca[0]: @count hora
ca[1]: @count hores

en: @count minute | @count minutes
ca[0]: @count minut
ca[1]: @count minuts

en: @count day | @count days
ca[0]: @count dia
ca[1]: @count dies

en: Callback function
ca: Funció Callback

en: Navigation Settings
ca: Paràmetres de navegació

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
ca: La vostra cerca usa massa expressions AND/OR. Només els primers @count termes s'han inclòs en aquesta cerca.

en: Other…
ca: Altres...

en: Hide description
ca: Amaga la descripció

en: Fields to be included as contextual links.
ca: Camps a incloure com a enllaços contextuals.

en: Include destination
ca: Incloure destinació

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the contextual action.
ca: Inclou un paràmetre "destí" a l'enllaç per tornar l'usuari a la vista original en acabar l'acció contextual.

en: Contextual Links
ca: Enllaços contextuals

en: Display fields in a contextual links menu.
ca: Mostrar els camps com enllaços en un menú.

en: Upload directory
ca: Directori de càrrega

en: The file %file could not be saved because the upload did not complete.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer %file perquè la càrrega no s'havia completat.

en: Authentication provider
ca: Proveïdor d'autenticació

en: Allowed values function
ca: Funció de valors permesos

en: Select media
ca: Selecciona mèdia

en: Remove media
ca: Elimina mèdia

en: Third party settings
ca: Paràmetres de tercers

en: Date/time format
ca: Format de data/hora

en: Enable translation
ca: Habilita la traducció

en: Default translation
ca: Traducció predeterminada

en: This field supports tokens.
ca: Aquest camp té suport per tokens.

en: Export options
ca: Opcions d'exportació

en: There was a problem creating field %label: @message
ca: Hi ha hagut un problema creant el camp %label: @message

en: No content selected.
ca: No s'ha seleccionat cap contingut.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ca: Un nom únic llegible-per-la-màquina que contingui lletres, números i guions baixos.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
ca: Si no es carrega cap imatge, aquesta imatge es mostrarà a la presentació i sobreescriurà la imatge predeterminada del camp.

en: No blocked IP addresses available.
ca: No hi ha disponibles adreces IP bloquejades.

en: Provider URL
ca: URL del proveïdor

en: The menu name. Primary key.
ca: El nom del menú. Clau primària.

en: The human-readable name of the menu.
ca: El nom llegible-pels-humans del menú.

en: A description of the menu
ca: Una descripció del menú

en: The menu link ID (mlid) is the integer primary key.
ca: L'ID de l'enllaç de menú (mlid) és l'enter clau primària.

en: The name of the module that generated this link.
ca: El nom del mòdul que ha generat aquest enllaç.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth.
ca: Pes de l'enllaç entre els enllaços en el mateix menú a la mateixa profunditat.

en: blocks
ca: blocs

en: Comment Statistics
ca: Estadístiques de comentari

en: Translation for @language
ca: Traducció per @language

en: Use site name
ca: Utilitza el nom del lloc web

en: Use site slogan
ca: Utilitza l'eslògan del lloc web

en: File status
ca: Estat del fitxer

en: Reduce
ca: Redueix

en: Breakpoint
ca: Punt de ruptura

en: Needs to be updated
ca: Cal que sigui actualitzada

en: Does not need to be updated
ca: No cal que sigui actualitzada

en: Edit comment @subject
ca: Edita el comentari @subject

en: Only this translation is published. You must publish at least one more translation to unpublish this one.
ca: Només hi ha publicada aquesta traducció. Heu de publicar una traducció més per a retirar aquesta.

en: Provide a simple link to the revision.
ca: Proporciona un enllaç simple a la revisió.

en: The ID of the entity that is related to the file.
ca: L'ID de l'entitat que està relaciona amb el fitxer.

en: Entity label
ca: Etiqueta de l'entitat

en: The @type %title has been deleted.
ca: S'ha eliminat la @type %title.

en: The URL %url is not valid.
ca: La URL %url no és vàlida.

en: Maximum image dimensions
ca: Mides màximes de la imatge

en: Layout options
ca: Opcions de la disposició

en: Revision user
ca: Usuari de la revisió

en: Development settings
ca: Paràmetres de desenvolupament

en: Unknown (@langcode)
ca: Desconeguda (@langcode)

en: The file %file could not be saved because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer %file perquè és més gran de %maxsize, el màxim permès per a les càrregues.

en: %name field is not in the right format.
ca: El camp %name no està en el format correcte.

en: %name is not a valid number.
ca: %name no és un nombre vàlid.

en: %name must be a valid color.
ca: %name ha de ser un color vàlid.

en: Theme hook %hook not found.
ca: No s'ha trobat el hook de tema %hook.

en: Boolean value
ca: Valor booleà

en: The referenced entity
ca: L'entitat referenciada

en: Integer value
ca: Valor enter

en: Language object
ca: Objecte de llengua

en: Text value
ca: Valor de tipus text

en: Show all columns
ca: Mostra totes les columnes

en: List additional actions
ca: Llista les accions addicionals

en: A unique label for this advanced action. This label will be displayed in the interface of modules that integrate with actions.
ca: Una etiqueta única per aquesta acció avançada. Aquesta etiqueta es mostrarà a la interfície dels mòduls que s'integren amb accions.

en: This IP address is already banned.
ca: Aquesta adreça IP ja està bloquejada.

en: You may not ban your own IP address.
ca: No hauries de bloquejar la teva pròpia adreça IP.

en: Banning IP addresses
ca: Bloquegeu les adreces IP

en: IP addresses listed here are banned from your site. Banned addresses are completely forbidden from accessing the site and instead see a brief message explaining the situation.
ca: Les adreces IP mostrades a continuació estan bloquejades per accedir a aquest lloc web.  Aquestes adreces tenen completament prohibit l'accés al lloc i veuen un breu missatge explicant el motiu de la restricció.

en: Ban IP addresses
ca: Bloqueja adreces IP

en: IP address bans
ca: Adreces IP bloquejades

en: No book content available.
ca: No hi ha contingut de llibres disponible.

en: Trim link text length
ca: Retalla la longitud del text de l'enllaç

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
ca: Deixeu-ho en blanc per permetre longitud del text d'enllaç sense límit.

en: URL only
ca: Només URL

en: Show URL as plain text
ca: Mostra l'URL com a text pla

en: Add rel="nofollow" to links
ca: Afegeix rel="nofollow" als enllaços

en: Link text trimmed to @limit characters
ca: Enllaça text retallat a @limit caràcters

en: Link text not trimmed
ca: Text de l'enllaç sense tallar

en: Show URL only as plain-text
ca: Mostra només l'URL com a text pla

en: Show URL only
ca: Mostra només l'URL

en: Add rel="@rel"
ca: Afegeix rel="@rel"

en: Thin space
ca: Lleuger espai

en: Are you sure you want to delete the forum %label?
ca: Esteu segur de voler suprimir el fòrum %label?

en: Edit style %name
ca: Edita l'estil %name

en: Error generating image, missing source file.
ca: S'ha produït un error en generar la imatge, falta el fitxer font.

en: Set @title as default
ca: Establiu @title com a predeterminat

en: Custom language...
ca: Llengua personalitzada...

en: The language %language has been created and can now be used.
ca: S'ha creat i ja es pot usar la llengua %language.

en: The %language (%langcode) language has been removed.
ca: S'ha eliminat la llengua %language (%langcode).

en: Path prefix configuration
ca: Configuració del prefix del camí

en: Domain configuration
ca: Configuració del domini

en: %language (%langcode) path prefix (Default language)
ca: Prefix del camí per %language (%langcode) (llengua per defecte)

en: %language (%langcode) path prefix
ca: Prefix del camí per %language (%langcode)

en: %language (%langcode) domain
ca: Domini de %language (%langcode)

en: The prefix for %language, %value, is not unique.
ca: El prefix per %language, %value, no és únic.

en: The domain for %language, %value, is not unique.
ca: El domini per %language, %value, no és únic.

en: Existing languages
ca: Llengües existents

en: Browser language code
ca: El codi de llengua del navegador

en: Browser language codes must be unique.
ca: Els codis de llengua del navegador han de ser únics.

en: Browser language codes can only contain lowercase letters and a hyphen(-).
ca: Els codis de llengua del navegador només poden contenir lletres en minúscula i un guió (-).

en: Are you sure you want to delete %browser_langcode?
ca: Esteu segur de voler suprimir %browser_langcode?

en: Add a language to be supported by your site. If your desired language is not available, pick <em>Custom language...</em> at the end and provide a language code and other details manually.
ca: Afegiu una llengua per a ser usada pel vostre lloc. Si la llengua que voleu no està disponible, seleccioneu <em>Llengua personalitzada...</em> al final i proporcioneu un codi de llengua i els altres detalls de forma manual.

en: Language from the URL (Path prefix or domain).
ca: Llengua de la URL (prefix de camí o domini).

en: Language from a request/session parameter.
ca: Llengua d'un paràmetre de petició/sessió.

en: Language from the browser's language settings.
ca: Llengua dels paràmetres de llengua del navegador.

en: The %language (%langcode) language has been created.
ca: S'ha creat la llengua %language (%langcode).

en: The %language (%langcode) language has been updated.
ca: S'ha actualitzat la llengua %language (%langcode).

en: A Gettext Portable Object file.
ca: Un fitxer Gettext Portable Object.

en: Treat imported strings as custom translations
ca: Tracta les cadenes importades com a traduccions personalitzades

en: Overwrite non-customized translations
ca: Sobreescriu les traduccions no personalitzades

en: Overwrite existing customized translations
ca: Sobreescriu les traduccions personalitzades existents

en: Source text only, no translations
ca: Només el text d'origen, sense traduccions

en: Include non-customized translations
ca: Inclou les traduccions no personalitzades

en: Include customized translations
ca: Inclou les traduccions personalitzades

en: Include untranslated text
ca: Inclou el text sense traduir

en: @count disallowed HTML string(s) in files: @files.
ca: @count cadenes HTML prohibides en els fitxers: @files.

en: Translation type
ca: Tipus de traducció

en: Non-customized translation
ca: Traducció no personalitzada

en: Customized translation
ca: Traducció personalitzada

en: The strings have been saved.
ca: S'han desat les cadenes.

en: In Context
ca: En context

en: Interface translation
ca: Traducció d'interfície

en: not applicable
ca: no aplicable

en: Enable interface translation to English
ca: Habilita la traducció de la interfície a l'anglès

en: Interface translations directory
ca: Directori de les traduccions de la interfície

en: Removed JavaScript translation file for the language %language because no translations currently exist for that language.
ca: S'ha suprimit el fitxer de traduccions JavaScript per la llengua %language perquè actualment no existeix cap traducció per aquesta llengua.

en: User interface translation
ca: Traducció de la interfície d'usuari

en: Import of string "%string" was skipped because of disallowed or malformed HTML.
ca: S'ha omès la importació de la cadena " %string" a causa de l'HTML no permès o mal format.

en: logged in users only
ca: només usuaris identificats

en: Author's preferred language
ca: La llengua preferida de l'autor

en: The language code of the language the node is written in.
ca: El codi de llengua de la llengua en què ha estat escrit el node.

en: Briefly describe the changes you have made.
ca: Descriviu breument els canvis que heu fet.

en: Use the default shortcut icon supplied by the theme
ca: Utilitza la icona de drecera que proporciona el tema

en: Examples: <code>@implicit-public-file</code> (for a file in the public filesystem), <code>@explicit-file</code>, or <code>@local-file</code>.
ca: Exemples: <code>@implicit-public-file</code> (per un fitxer al sistema de fitxers públic), <code>@explicit-file</code>, o <code>@local-file</code>.

en: Message to display when in maintenance mode
ca: Missatge a mostrar en mode de manteniment

en: This theme requires the base theme @base_theme to operate correctly.
ca: Aquest tema requereix el tema base @base_theme per a operar correctament.

en: This theme requires the theme engine @theme_engine to operate correctly.
ca: Aquest tema requereix el motor de tema @theme_engine per a operar correctament.

en: Use maintenance mode when making major updates, particularly if the updates could disrupt visitors or the update process. Examples include upgrading, importing or exporting content, modifying a theme, modifying content types, and making backups.
ca: Utilitzeu el mode de manteniment en fer actualitzacions importants, particularment si les actualitzacions poden interrompre els visitants o el procés d'actualització. Exemples com actualitzar, importar o exportar contingut, modificar un tema, modificar tipus de continguts o fer còpies de seguretat.

en: A language object.
ca: Un objecte de llengua.

en: All kind of entities, e.g. nodes, comments or users.
ca: Tot tipus d'entitats, p. ex., nodes, comentaris o usuaris.

en: An entity field referencing a language.
ca: Un camp d'entitat que referencia un idioma.

en: An entity field containing an entity reference.
ca: Un camp d'entitat que conté una referència d'entitat.

en: Apply pending updates
ca: Aplica les actualitzacions pendents

en: HTTP request to @url failed with error: @error.
ca: La petició HTTP a @url ha fallat amb l'error: @error.

en: Site's default language (@lang_name)
ca: La llengua predeterminada del lloc (@lang_name)

en: Installation profile
ca: Perfil d'instal·lació

en: Selected language
ca: Llengua seleccionada

en: Language Code
ca: Codi de llengua

en: Save and manage fields
ca: Desa i gestiona els camps

en: Image removed.
ca: Imatge eliminada.

en: This image has been removed. For security reasons, only images from the local domain are allowed.
ca: Aquesta imatge s'ha eliminat. Per raons de seguretat, només s'accepten imatges ubicades en aquest domini.

en: Only images hosted on this site may be used in &lt;img&gt; tags.
ca: Només les imatges allotjades en aquest lloc es poden usar en etiquetes &lt;img&gt;.

en: Checked available interface translation updates for one project. | Checked available interface translation updates for @count projects.
ca[0]: S'han comprovat les actualitzacions de traduccions d'interfície disponibles per un projecte.
ca[1]: S'han comprovat les actualitzacions de traduccions d'interfície disponibles per @count projectes.

en: Available translation updates
ca: Actualitzacions de traducció disponibles

en: Get a status report about available interface translations for your installed modules and themes.
ca: Obtingueu un informe d'estat sobre les traduccions d'interfície disponibles per als vostres mòduls i temes instal·lats.

en: View profile
ca: Veure el perfil

en: Additional resources
ca: Recursos addicionals

en: The translation authoring username %name does not exist.
ca: No existeix el nom d'usuari %name de l'autor de la traducció.

en: Database %database not found. The server reports the following message when attempting to create the database: %error.
ca: No s'ha trobat la base de dades %database. El servidor informa del següent missatge quan ha intentat crear la base de dades: %error.

en: Are you sure you want to unblock %ip?
ca: Esteu segur de voler desbloquejar %ip?

en: Import all
ca: Importa tot

en: The configuration was imported successfully.
ca: La configuració s'ha importat correctament.

en: @count new | @count new
ca[0]: @count nou
ca[1]: @count nous

en: @count changed | @count changed
ca[0]: @count canviat
ca[1]: @count canviats

en: @count removed | @count removed
ca[0]: @count eliminat
ca[1]: @count eliminats

en: Synchronize configuration
ca: Sincronitza la configuració

en: Flag other translations as outdated
ca: Marca altres traduccions com a obsoletes

en: Do not flag other translations as outdated
ca: No marquis altres traduccions com a obsoletes

en: Example: 'Hero image' or 'Author image'.
ca: Exemple: 'Imatge d'heroi' o 'Imatge d'autor'.

en: Breakpoint group
ca: Grup de punts de ruptura

en: User-defined shortcuts
ca: Accessos directes definits per l'usuari

en: Displayed as %date_format
ca: Mostrat com %date_format

en: Enabling translation
ca: Activant la traducció

en: Source language: @language
ca: Llengua origen: @language

en: If you made a significant change, which means the other translations should be updated, you can flag all translations of this content as outdated. This will not change any other property of them, like whether they are published or not.
ca: Si feu un canvi significant, que significa que les altres traduccions han de ser actualitzades, podeu marcar totes les traduccions d'aquest contingut com a obsoletes. Això no canviarà cap altra propietat del contingut, com per exemple si està publicat o no.

en: Source language set to: %language
ca: L'idioma origen s'ha establert a: %language

en: This will delete all the translations of %label.
ca: Això eliminarà totes les traduccions de %label.

en: View differences
ca: Veure diferències

en: Menu language
ca: Llengua del menú

en: Block types
ca: Tipus de blocs

en: media item
ca: element mèdia

en: media items
ca: elements mèdia

en: Client error
ca: Error de client

en: No item selected.
ca: Cap element seleccionat.

en: Modified timestamp
ca: Marca horària de modificació

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
ca: Esteu segur de voler suprimir el @entity-type %label?

en: The @entity-type %label has been deleted.
ca: S'ha suprimit el @entity-type %label.

en: Edit %label
ca: Edita %label

en: Add @bundle
ca: Afegeix @bundle

en: Reference type
ca: Tipus de referència

en: Navigation settings
ca: Paràmetres de navegació

en: South Sudan
ca: Sudan del Sud

en: Custom output for TRUE
ca: Sortida personalitzada per al valor VERTADER

en: Custom output for FALSE
ca: Sortida personalitzada per al valor FALS

en: An unrecoverable error has occurred. You can find the error message below. It is advised to copy it to the clipboard for reference.
ca: S'ha produït un error irrecuperable. Podeu trobar el missatge d'error a continuació. Es recomana copiar-lo al porta-retalls com a referència.

en: Place block
ca: Situa el bloc

en: Port number
ca: Número de port

en: Revision timestamp
ca: Marca horària de la revisió

en: The translation set id for this node
ca: L'identificador del conjunt de traducció per aquest node

en: Update form
ca: Formulari d'actualització

en: HTTP Basic Authentication
ca: Identificació bàsica per HTTP

en: File added
ca: Fitxer afegit

en: File removed
ca: Fitxer eliminat

en: Translate configuration
ca: Configuració de traducció

en: Translations directory
ca: Directori de traduccions

en: The translations directory does not exist.
ca: No existeix el directori de traduccions.

en: The translations directory is not readable.
ca: El directori de traduccions no té permisos de lectura.

en: The translations directory is not writable.
ca: El directori de traduccions no té permisos d'escriptura.

en: The translations directory is writable.
ca: No es pot escriure al directori de traduccions.

en: The translation server is offline.
ca: El servidor de traducció està fora de línia.

en: The translation server is online.
ca: El servidor de traducció està en línia.

en: The %language translation is not available.
ca: La traducció %language no està disponible.

en: The %language translation is available.
ca: La traducció %language està disponible.

en: The %language translation could not be downloaded.
ca: La traducció de %language no s'ha pogut descarregar.

en: Not blank
ca: No buit

en: You have unsaved changes.
ca: Teniu canvis no desats.

en: A unique name for this action. It must only contain lowercase letters, numbers and underscores.
ca: Un nom únic per aquesta acció. Ha de contenir només lletres en minúscules, números i guions baixos.

en: @type %info has been created.
ca: S'ha creat @type %info.

en: @type %info has been updated.
ca: S'ha actualitzat @type %info.

en: @type: added %info.
ca: @type: afegeix %info.

en: @type: updated %info.
ca: @type: %info ha estat actualitzat.

en: The revision ID.
ca: L'ID de la revisió.

en: The comment language code.
ca: El codi de llengua del comentari.

en: The block type.
ca: El tipus de bloc.

en: Create a new revision by default for this block type.
ca: Creeu una nova revisió de forma predeterminada per aquest tipus de bloc.

en: Select the region where this block should be displayed.
ca: Seleccioneu la regió on s'ha de mostrar aquest bloc.

en: - Create a new book -
ca: - Crea un nou llibre -

en: Edit order and titles
ca: Edita l'ordre i els títols

en: Toolbar configuration
ca: Configuració de la barra d'eines

en: No styles configured
ca: No s'han configurat estils

en: You must configure the selected text editor.
ca: Heu de configurar l'editor de text seleccionat.

en: Approved status
ca: Estat d'aprovat

en: Approved comment status
ca: Estat del comentari aprovat

en: Link to approve comment
ca: Enllaç per aprovar el comentari

en: Link to reply-to comment
ca: Enllaç per contestar el comentari

en: The parent comment ID if this is a reply to a comment.
ca: L'ID del comentari pare si aquest és una resposta a un comentari.

en: The user ID of the comment author.
ca: L'ID d'usuari de l'autor del comentari.

en: The comment author's hostname.
ca: El nom d'amfitrió de l'autor de comentaris.

en: The time that the comment was created.
ca: L'hora en que es va crear el comentari.

en: The time that the comment was last edited.
ca: L'hora en que es va editar per darrer cop el comentari.

en: Send copy to sender
ca: Envia una còpia al remitent

en: Contact module form element.
ca: Element de formulari del mòdul Contact.

en: Selected user
ca: Usuari seleccionat

en: The sender's name
ca: El nom del remitent

en: The name of the person that is sending the contact message.
ca: El nom de la persona que està enviant el missatge de contacte.

en: Whether to send a copy of the message to the sender.
ca: Si s'ha d'enviar una còpia del missatge al remitent.

en: The ID of the recipient user for personal contact messages.
ca: L'ID de l'usuari destinatari dels missatges de contacte personals.

en: @action @title configuration options
ca: @action @title opcions de configuració

en: Press the esc key to exit.
ca: Premeu la tecla esc per sortir.

en: Choose the type of date to create.
ca: Escolliu el tipus de data a crear.

en: Date only
ca: Només data

en: Set a default value for this date.
ca: Establiu un valor predeterminat per aquesta data.

en: The %field date is required.
ca: La data %field és requerida.

en: The %field date is invalid.
ca: La data %field no és vàlida.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
ca: Escolliu un format per a mostrar la data. Estigueu segurs d'establir un format correcte per al camp, p. ex. ometeu l'hora per a un camp que només té una data.

en: Month/Day/Year
ca: Mes/Dia/Any

en: Day/Month/Year
ca: Dia/Mes/Any

en: Year/Month/Day
ca: Any/Mes/Dia

en: 24 hour time
ca: Format horari 24 hores

en: 12 hour time
ca: Format horari 12 hores

en: Text editor
ca: Editor de text

en: This option is disabled because no modules that provide a text editor are currently enabled.
ca: Aquesta opció està desactivada perquè no hi ha cap mòdul habilitat que proporcioni un editor de text.

en: Text formats and editors
ca: Formats de text i editors

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ca: Text que es mostrarà dins del camp fins que s'introdueixi un valor. Aquest suggeriment és en general un valor de mostra o una breu descripció del format que s'hauria d'introduir.

en: Type of item to reference
ca: Tipus d'element a referenciar

en: Reference method
ca: Mètode de referenciar

en: @entity_type selection
ca: Selecció @entity_type

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
ca: Seleccioneu el mètode utilitzat per a recollir els suggeriments d'autocompletat. Tingueu en compte que <em>Conté</em> pot provocar problemes de rendiment en llocs amb milers d'entitats.

en: %entity_label: Administer fields
ca: %entity_label: Administra els camps

en: %entity_label: Administer display
ca: %entity_label: Administra la visualització

en: Allowed number of values
ca: Nombre de valors permesos

en: Number of values is required.
ca: El nombre de valors és obligatori.

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
ca: Es poden carregar un nombre il·limitat de fitxers en aquest camp.

en: The file ID.
ca: ID del fitxer.

en: The file language code.
ca: El codi de llengua del fitxer.

en: The user ID of the file.
ca: L'ID d'usuari del fitxer.

en: This format is shown when no other formats are available
ca: Aquest format es mostra quan no n'hi ha cap d'altre disponible

en: Based on the text editor configuration, these tags have automatically been added: <strong>@tag-list</strong>.
ca: Segons la configuració de l'editor de text, aquestes etiquetes s'han afegit automàticament: <strong>@tag-list</strong> .

en: Forum content
ca: Contingut del fòrum

en: The forum %label and all sub-forums have been deleted.
ca: El fòrum %label i tots els seus subfòrums s'han eliminat.

en: forum: deleted %label and all its sub-forums.
ca: forum: eliminat %label i tot els seus subfòrums.

en: Source image at %source_image_path not found while trying to generate derivative image at %derivative_path.
ca: No s'ha trobat l'origen de la imatge %source_image_path mentre s'intentava generar una imatge a %derivative_path.

en: Alternative image text, for the image's 'alt' attribute.
ca: Text alternatiu de la imatge, per l'atribut 'alt' de la imatge.

en: Image title text, for the image's 'title' attribute.
ca: Text del títol de la imatge, per l'atribut 'title' de la imatge.

en: The width of the image in pixels.
ca: L'amplada de la imatge en píxels.

en: The height of the image in pixels.
ca: L'alçada de la imatge en píxels.

en: Custom language settings
ca: Paràmetres personalitzats de llengua

en: Settings successfully updated.
ca: S'han actualitzat correctament els paràmetres.

en: Change language settings for <em>content types</em>, <em>taxonomy vocabularies</em>, <em>user profiles</em>, or any other supported element on your site. By default, language settings hide the language selector and the language is the site's default language.
ca: Canvieu els paràmetres de llengua per als <em>tipus de contingut</em>, <em>vocabularis de taxonomia</em>, <em>perfils d'usuari</em> o qualsevol altre element admès al vostre lloc. De manera predeterminada, els paràmetres de llengua oculten el selector de llengua i la llengua és la llengua predeterminat del lloc.

en: Show language selector on create and edit pages
ca: Mostra el selector de llengua a les pàgines de creació i edició

en: Select languages to enforce. If none are selected, all languages will be allowed.
ca: Seleccioneu les llengües a forçar. Si no se'n selecciona cap, seran permeses totes les llengües.

en: The language is not @languages.
ca: La llengua no és @languages.

en: The language is @languages.
ca: La llengua és @languages.

en: Allow link text
ca: Permetre el text de l'enllaç

en: Placeholder for URL
ca: Reemplaçament per l'URL

en: Placeholder for link text
ca: Reemplaçament pel text de l'enllaç

en: Translation file not found: @uri.
ca: No s'ha trobat el fitxer de traducció: @uri.

en: Unable to download translation file @uri.
ca: Impossible de descarregar el fitxer de traducció @uri.

en: One translation files could not be checked. See the log for details. | @count translation files could not be checked. See the log for details.
ca[0]: No es pot comprovar un fitxer de traducció. Vegeu el registre pels detalls.
ca[1]: No es poden comprovar @count fitxers de traducció. Vegeu el registre pels detalls.

en: Importing translation file: %filename (@percent%).
ca: Important el fitxer de traducció: %filename (@percent%).

en: Translations imported.
ca: Traduccions importades.

en: Updating configuration translations
ca: Actualitzant les traduccions de la configuració

en: Starting configuration update
ca: Iniciant l'actualització de la configuració

en: Error updating configuration translations
ca: Hi ha hagut un error durant l'actualització de les traduccions de la configuració

en: The configuration was successfully updated. There are %number configuration objects updated.
ca: S'ha actualitzat correctament la configuració. S'han actualitzat %number objectes de configuració.

en: No configuration objects have been updated.
ca: No s'ha actualitzat cap objecte de configuració.

en: Translations imported: %number added, %update updated, %delete removed.
ca: Traduccions importades: %number afegides, %update actualitzades, %delete eliminades.

en: The configuration was successfully updated. %number configuration objects updated.
ca: S'ha actualitzat correctament la configuració. %number objectes de configuració actualitzats.

en: One translation file imported. %number translations were added, %update translations were updated and %delete translations were removed. | @count translation files imported. %number translations were added, %update translations were updated and %delete translations were removed.
ca[0]: S'ha importat un fitxer de traducció. S'han afegit %number traduccions, se n'han actualitzat %update i se n'han eliminat %delete.
ca[1]: S'han importat @count fitxers de traducció. S'han afegit %number traduccions, se n'han actualitzat %update i se n'han eliminat %delete.

en: One translation string was skipped because of disallowed or malformed HTML. See the log for details. | @count translation strings were skipped because of disallowed or malformed HTML. See the log for details.
ca[0]: S'ha omès una cadena de traducció perquè contenia HTML no permès o mal format. Aneu al registre per veure'n els detalls.
ca[1]: S'han omès @count cadenes de traducció perquè contenien HTML no permès o mal format. Aneu al registre per veure'n els detalls.

en: Checking translations
ca: Comprovant les traduccions

en: Error checking translation updates.
ca: Error comprovant les actualitzacions de les traduccions.

en: Updating translations
ca: Actualitzant les traduccions

en: Error importing translation files
ca: Hi ha hagut un error a l'importar els fitxers de traducció.

en: Updating translations.
ca: Actualitzant les traduccions.

en: Source string (@language)
ca: Font de la cadena (@language)

en: Built-in English
ca: Integrat en anglès

en: Translated string (@language)
ca: Cadena  traduïda (@language)

en: All translations up to date.
ca: Totes les traduccions estan al dia.

en: File not found at %remote_path nor at %local_path
ca: No s'ha trobat el fitxer ni a %remote_path ni a %local_path

en: File not found at %local_path
ca: No s'ha trobat el fitxer a %local_path

en: Translation file location could not be determined.
ca: No s'ha pogut determinar la ubicació del fitxer de traducció.

en: no version
ca: sense versió

en: Missing translations for:
ca: Falten traduccions per:

en: Missing translations for one project | Missing translations for @count projects
ca[0]: Falten traduccions per un projecte
ca[1]: Falten traducciones per @count projectes

en: A local file system path where interface translation files will be stored.
ca: Un camí del sistema de fitxers local on s'emmagatzemaran els fitxers de traducció d'interfície.

en: Updates available
ca: Actualitzacions disponibles

en: Missing translations
ca: Falten traduccions

en: Translation source
ca: Origen de la traducció

en: Drupal translation server and local files
ca: Servidor de traduccions del Drupal i fitxers locals

en: Local files only
ca: Només fitxers locals

en: The source of translation files for automatic interface translation.
ca: L'origen dels fitxers de traducció per la traducció automàtica de la interfície.

en: Don't overwrite existing translations.
ca: No sobreescriguis les traduccions existents.

en: Only overwrite imported translations, customized translations are kept.
ca: Sobreescriu només les traduccions importades, les traduccions personalitzades es mantenen.

en: Overwrite existing translations.
ca: Sobreescriu les traduccions existents.

en: How to treat existing translations when automatically updating the interface translations.
ca: Com tractar les traduccions existents quan s'actualitzen de forma automàtica les traduccions de la interfície.

en: Edit menu %label
ca: Edita el menú %label

en: Add menu link
ca: Afegeix un enllaç de menú

en: Administrative summary
ca: Resum administratiu

en: Menu %label has been updated.
ca: S'ha actualitzat el menú %label.

en: Menu %label has been added.
ca: S'ha afegit el menú %label.

en: The menu link has been saved.
ca: S'ha desat l'enllaç de menú.

en: Published status or admin user
ca: Estat de publicació o usuari administrador

en: Promoted to front page status
ca: Estat de promogut a la portada

en: Node operations bulk form
ca: Formulari d'operacions massives de node

en: Add a form element that lets you run operations on multiple nodes.
ca: Afegeix un element de formulari que et permet executar operacions en múltiples nodes.

en: Empty Node Frontpage behavior
ca: Comportament de la portada sense node

en: Provides a link to the node add overview page.
ca: Proporciona un enllaç a la pàgina resum d'afegir un nou node.

en: Link to revision
ca: Enllaç a la revisió

en: Link to revert revision
ca: Enllaç per revertir la revisió

en: Link to delete revision
ca: Enllaç per a suprimir la revisió

en: Access the Content overview page
ca: Accedeix a la pàgina d'informació general del contingut

en: View all revisions
ca: Veure totes les revisions

en: Revert all revisions
ca: Revertir totes les revisions

en: %type_name: View revisions
ca: %type_name: Visualitza revisions

en: %type_name: Revert revisions
ca: %type_name: Reverteix les revisions

en: %type_name: Delete revisions
ca: %type_name: Suprimeix les revisions

en: Promotion options
ca: Opcions de promoció

en: Read more<span class="visually-hidden"> about @title</span>
ca: Llegeix més<span class="visually-hidden"> sobre @title</span>

en: The time that the node was last edited.
ca: L'hora en què es va editar el node per darrera vegada.

en: The time that the current revision was created.
ca: L'hora en què es va crear la revisió actual.

en: The user ID of the author of the current revision.
ca: L'ID d'usuari de l'autor de la revisió actual.

en: Float value
ca: Valor de coma flotant

en: An entity field containing a path alias and related data.
ca: Un camp d'entitat que conté un àlies del camí i les dades relacionades.

en: Path id
ca: ID del camí

en: Created entity %type with ID %id.
ca: S'ha creat l'entitat %type amb ID %id.

en: Updated entity %type with ID %id.
ca: S'ha actualitzat l'entitat %type amb ID %id.

en: All field aliases must be unique
ca: Tots els àlies de camp han de ser únics

en: Accepted request formats
ca: Formats de petició acceptats

en: Request formats that will be allowed in responses. If none are selected all formats will be allowed.
ca: Formats de petició que seran permesos a les respostes. Si no se'n selecciona cap es permetran tots els formats.

en: Any data
ca: Qualsevol data

en: An entity field containing a UUID.
ca: Un camp d'entitat que conté un UUID.

en: Date and time formats
ca: Formats de data i hora

en: Name of the date format
ca: Nom del format de data

en: @toolkit settings
ca: Paràmetres de @toolkit

en: This value should not be null.
ca: Aquest valor no pot ser nul.

en: Create referenced entities if they don't already exist
ca: Crea les entitats referenciades si encara no existeixen

en: Toolbar items
ca: Elements de la barra d'eines

en: Translatable elements
ca: Elements traduïbles

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
ca: <strong>@language_name (Llengua original)</strong>

en: Administer translation settings
ca: Administra els paràmetres de la traducció

en: Create translations
ca: Crea traduccions

en: Delete translations
ca: Suprimeix traduccions

en: Translate %bundle_label @entity_label
ca: Tradueix %bundle_label @entity_label

en: Translate @entity_label
ca: Tradueix @entity_label

en: An unpublished translation will not be visible without translation permissions.
ca: Una traducció no publicada no serà visible sense permisos de traducció.

en: Edit user account
ca: Edita el compte d'usuari

en: @name format: @date
ca: Format @name: @date

en: Last saved
ca: Desat per última vegada

en: Not saved yet
ca: Encara no s'ha desat

en: Book Page
ca: Pàgina de llibre

en: Comment selection
ca: Selecció de comentaris

en: Contact message
ca: Missatge de contacte

en: My Editor
ca: El meu editor

en: Entity display
ca: Presentació de l'entitat

en: Entity form display
ca: Presentació del formulari d'una entitat

en: Display the ID of the referenced entities.
ca: Mostra l'identificador de les entitats referenciades.

en: File selection
ca: Selecció de fitxer

en: Separate link text and URL
ca: Separa el text de l'enllaç i la URL

en: REST export
ca: Exportació REST

en: Create a REST export resource.
ca: Crea un recurs d'exportació REST.

en: Serializer
ca: Serialitzador

en: Serializes views row data using the Serializer component.
ca: Serialitza les dades de les files de la vista utilitzant el component Serialitzador.

en: Shortcut set
ca: Conjunt d'accessos directes

en: Handles .tar files.
ca: Gestiona fitxers .tar.

en: Handles zip files.
ca: Gestiona fitxers .zip.

en: menus
ca: menús

en: Toolkit
ca: Conjunt d'eines

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site.
ca: Paràmetres sobre la informació estadística que el Drupal mantindrà per al vostre lloc.

en: - empty image -
ca: - imatge buida -

en: Field formatters
ca: Formatadors de camp

en: Protocol version
ca: Versió del protocol

en: The directory %translations_directory exists.
ca: El directori %translations_directory ja existeix.

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
ca: MySQL, MariaDB, Percona Server o equivalent

en: The referenced language
ca: La llengua referenciada

en: Language reference
ca: Referència de la llengua

en: URI value
ca: Valor URI

en: An entity field containing a URI.
ca: Un camp d'entitat que conté una URI.

en: Caribbean Netherlands
ca: Carib Neerlandès

en: Côte d’Ivoire
ca: Costa d'Ivori

en: Clipperton Island
ca: Illa Clipperton

en: Hong Kong SAR China
ca: Hong Kong RAS de la Xina

en: Canary Islands
ca: Illes Canàries

en: Palestinian Territories
ca: Territoris palestins

en: Outlying Oceania
ca: Perifèria d'Oceania

en: U.S. Outlying Islands
ca: Illes Perifèriques dels EEUU

en: Using simple actions
ca: Utilització d'accions senzilles

en: Creating and configuring advanced actions
ca: Creació i configuració d'accions avançades

en: A unique name for this block instance. Must be alpha-numeric and underscore separated.
ca: Un nom únic per aquesta instància de bloc. Ha de ser alfanumèric i separat per guions baixos.

en: Filter by block name
ca: Filtra per nom de bloc

en: Enter a part of the block name to filter by.
ca: Introduïu part del nom del bloc a filtrar.

en: Enable image uploads
ca: Habilita la càrrega d'imatges

en: A directory relative to Drupal's files directory where uploaded images will be stored.
ca: Un directori relatiu al directori de fitxers del Drupal on s'emmagatzemaran les imatges carregades.

en: If this is left empty, then the file size will be limited by the PHP maximum upload size of @size.
ca: Si es deixa buit, llavors la mida del fitxer es limitarà per la mida màxima de carrega del PHP de @size.

en: Images larger than these dimensions will be scaled down.
ca: Imatges més grans que aquestes dimensions s'escalaran cap abaix.

en: Placeholder: @placeholder
ca: Marcador de posició: @placeholder

en: No placeholder
ca: Sense marcador de posició

en: Add, edit, and delete custom display modes.
ca: Afegiu, editeu i suprimiu modes de presentacions personalitzades.

en: Display modes
ca: Modes de visualització

en: Configure what displays are available for your content and forms.
ca: Configureu quines visualitzacions estan disponibles per al vostre contingut i formularis.

en: Manage custom view modes.
ca: Gestioneu els modes de visualització personalitzats.

en: Form modes
ca: Modes de formulari

en: Manage custom form modes.
ca: Gestioneu els modes de formulari personalitzats.

en: Add form mode
ca: Afegeix un mode de formulari

en: Choose view mode entity type
ca: Trieu el tipus d'entitat en mode de visualització

en: Choose form mode entity type
ca: Trieu el tipus d'entitat de mode de formulari

en: Deleting a @entity-type will cause any output still requesting to use that @entity-type to use the default display settings.
ca: Si suprimiu @entity-type, qualsevol sortida que encara sol·liciti utilitzar @entity-type  utilitzarà la configuració de visualització per defecte.

en: Saved the %label @entity-type.
ca: S'ha desat el @entity-type %label.

en: Autocomplete matching: @match_operator
ca: Coincidència en l'autocompletat: @match_operator

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
ca: No existeix l'entitat referenciada (%type: %id).

[ctx: Sort order]
en: Order
ca: Ordena
    en context: Classifica l'ordre

en: %entity_label: Administer form display
ca: %entity_label: Administra la visualització de formulari

en: Plugin for @title
ca: Connector per a @title

en: @type (module: @module)
ca: @type (mòdul: @module)

en: Widget settings:
ca: Paràmetres del giny:

en: The label of the entity that is related to the file.
ca: L'etiqueta de l'entitat que està relacionada amb el fitxer.

en: Access the Files overview page
ca: Accedeix a la pàgina d'informació general dels fitxers

en: Progress indicator: @progress_indicator
ca: Indicador de progrés: @progress_indicator

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple of blank lines.
ca: Les línies i els paràgrafs es reconeixen de forma automàtica. L'etiqueta de salt de línia &lt;br /&gt;, de paràgraf &lt;p&gt; i de tancament de paràgraf &lt;/p&gt; s'afegeixen de forma automàtica. Si no es reconeixen els paràgrafs afegiu simplement dos línies en blanc.

en: Missing filter. All text is removed
ca: Falta el filtre. S'ha eliminat tot el text

en: Missing filter plugin: %filter.
ca: Falta el connector de filtre: %filter.

en: Updated @type %term.
ca: S'ha actualitzat %term de @type.

en: Add image style
ca: Afegeix un estil d'imatge

en: Preview image style: @style
ca: Previsualitza l'estil d'imatge: @style

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
ca: Al suprimir una llengua s'eliminaran totes les traduccions de la interfície associades i el contingut en aquesta llengua s'establirà com a neutre lingüísticament. Aquesta acció no es pot desfer.

en: No placeholders
ca: Sense reemplaçaments

en: Title placeholder: @placeholder_title
ca: Reemplaçament del títol: @placeholder_title

en: URL placeholder: @placeholder_url
ca: Reemplaçament de la URL: @placeholder_url

en: Note that importing large .po files may take several minutes.
ca: Tingueu en compte que importar fitxers .po molt grans pot trigar diversos minuts.

en: Content items can be edited using different form modes. Here, you can define which fields are shown and hidden when %type content is edited in each form mode, and define how the field form widgets are displayed in each form mode.
ca: Els elements de contingut es poden editar utilitzant diversos modes de formulari. Tot seguit podeu definir quins camps es mostren i quins s'oculten quan s'edita contingut del tipus %type a cada mode de formulari i definir com es mostra el giny de formulari del camp per cadascun dels modes de formulari.

en: Edit %label content type
ca: Edita el tipus de contingut %label

en: The content has either been modified by another user, or you have already submitted modifications. As a result, your changes cannot be saved.
ca: El contingut o bé ha estat modificat per un altre usuari, o bé ja n'havíeu enviat modificacions. Com a resultat, els vostres canvis no s'han pogut desar.

en: Use field label: @display_label
ca: Utilitza l'etiqueta del camp: @display_label

en: A local file system path where public files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. This directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web. This must be changed in settings.php
ca: Un camí del sistema de fitxers local on es desaran els fitxers públics. Aquest directori ha d'existir i ha de poder ser escrit pel Drupal. Aquest directori ha de ser relatiu al directori d'instal·lació del Drupal i ser accessible a través de la web. Això s'ha de canviar al settings.php

en: @count week | @count weeks
ca[0]: @count setmana
ca[1]: @count setmanes

en: @count month | @count months
ca[0]: @count mes
ca[1]: @count mesos

en: Additional data
ca: Dades addicionals

[ctx: Validation]
en: Allowed values
ca: Valors permesos

[ctx: Validation]
en: Bundle
ca: Embolcall

en: The entity must be of bundle %bundle.
ca: L'entitat ha de ser de l'embolcall %bundle.

[ctx: Validation]
en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: The entity must be of type %type.
ca: L'entitat ha de ser del tipus %type.

[ctx: Validation]
en: Length
ca: Longitud

[ctx: Validation]
en: Primitive type
ca: Tipus primitiu

en: This value should be of the correct primitive type.
ca: Aquest valor hauria de ser del tipus primitiu correcte.

[ctx: Validation]
en: Range
ca: Rang

[ctx: Validation]
en: Entity Reference valid reference
ca: Referència d'Entity Reference vàlida

en: %name must be higher than or equal to %min.
ca: %name ha de ser major o igual a %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
ca: %name ha de ser menor o igual a %max.

[ctx: Validation]
en: Entity changed
ca: Entitat modificada

en: Block layout
ca: Disposició dels blocs

en: The @entity_type to which the comment is a reply to.
ca: El @entity_type al qual respon el comentari.

en: The number of comments an entity has.
ca: El nombre de comentaris que té una entitat.

en: The most recent of last comment posted or entity updated time.
ca: El més recent del darrer comentari publicat o entitat actualitzada.

en: Display the last comment of an entity
ca: Mostra l'últim comentari d'una entitat

en: The last comment of an entity.
ca: L'últim comentari d'una entitat.

en: The User ID of the author of the last comment of an entity.
ca: L'ID d'usuari de l'autor del darrer comentari d'una entitat.

en: The entity type to which the comment is a reply to.
ca: El tipus d'entitat del qual el comentari n'és una resposta.

en: Display the standard add comment link used on regular @entity_type, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
ca: Mostra l'enllaç estàndard per afegir un comentari que s'usa als @entity_type regulars, el qual només es mostrarà si l'usuari que veu la pàgina té accés per afegir un comentari.

en: Display nodes only if a user posted the @entity_type or commented on the @entity_type.
ca: Mostra els nodes només si un usuari ha enviat el @entity_type o ha comentat el @entity_type.

en: Comments of the @entity_type using field: @field_name
ca: Comentaris del camp @entity_type utilitzant el camp: @field_name

en: Relate all comments on the @entity_type. This will create 1 duplicate record for every comment. Usually if you need this it is better to create a comment view.
ca: Relaciona tots els comentaris al tipus @entity_type. Això crearà un registre duplicat per a cada comentari. En general, si ho necessiteu, és millor crear una visualització de comentaris.

en: Edit comment %title
ca: Edita el comentari %title

en: The ID of the entity of which this comment is a reply.
ca: L'ID de l'entitat de la qual aquest comentar és una resposta.

en: The entity type to which this comment is attached.
ca: El tipus d'entitat a què s'adjunta aquest comentari.

en: Comment field name
ca: El nom del camp del comentari

en: The field name through which this comment was added.
ca: El nom del camp a través del qual s'ha afegit aquest comentari.

en: Last comment ID
ca: ID de l'últim comentari

en: Last comment timestamp
ca: Marca horària de l'últim comentari

en: The time that the last comment was created.
ca: L'hora en què es va crear l'últim comentari.

en: Last comment name
ca: Nom de l'últim comentari

en: The name of the user posting the last comment.
ca: El nom de l'usuari que va escriure l'últim comentari.

en: Last comment user ID
ca: ID de l'usuari del darrer comentari

en: The number of comments.
ca: El nombre de comentaris.

en: This field manages configuration and presentation of comments on an entity.
ca: Aquest camp administra la configuració i presentació de comentaris sobre una entitat.

en: Comment list
ca: Llistat de comentaris

en: Content language and translation
ca: Llengua del contingut i traducció

en: Configure language and translation support for content.
ca: Configureu el suport de llengua i traducció pel contingut.

en: Log entries
ca: Registre d'entrades

en: The variables of the log entry in a serialized format.
ca: Les variables de l'entrada de registre en un format serialitzat.

en: URL of the previous page.
ca: URL de la pàgina anterior.

en: Date when the event occurred.
ca: Data en què va ocórrer l'esdeveniment.

en: One file only. | Maximum @count files.
ca[0]: Només un fitxer.
ca[1]: Màxim @count fitxers.

en: Delete forum
ca: Elimina el fòrum

en: Configure language support for content.
ca: Configureu el suport de llengua pel contingut.

en: Number (decimal)
ca: Nombre (decimal)

en: Number (float)
ca: Nombre (coma flotant)

en: Number (integer)
ca: Nombre (enter)

en: Alias for @id
ca: Àlies per @id

en: Raw output for @id
ca: Sortida sense filtrar per @id

en: The serializer splits this process into two parts. Normalization converts an object to a normalized array structure. Encoding takes that array and converts it to a string.
ca: El serialitzador divideix aquest procés en dues parts. La normalització converteix un objecte a una estructura de matriu normalitzada. La codificació agafa aquesta matriu i la converteix en una cadena de text.

en: The uninstall process removes all data related to a module.
ca: El procés de desinstal·lació elimina totes les dades relacionades amb un mòdul.

en: PHP date format
ca: Format data PHP

en: Media types
ca: Tipus de mèdia

en: Not fully protected
ca: No protegit completament

en: Number of new comments
ca: Nombre de nous comentaris

en: Lists (Views)
ca: Llistes (Views)

en: Simple configuration
ca: Configuració simplificada

en: Configuration type
ca: Tipus de configuració

en: Here is your configuration:
ca: Aquesta és la vostra configuració:

en: Are you sure you want to update the %name @type?
ca: Esteu segur de coler actualitzar el @type %name?

en: An entity with this machine name already exists but the import did not specify a UUID.
ca: Ja existeix una entitat amb aquest nom màquina però la importació no especifica un UUID.

en: An entity with this machine name already exists but the UUID does not match.
ca: Ja existeix una entitat amb aquest nom màquina però l'UUID no coincideix.

en: An entity with this UUID already exists but the machine name does not match.
ca: Ja existeix una entitat amb aquest UUID però el nom màquina no coincideix.

en: Configuration translation
ca: Traducció de la configuració

en: Translate the configuration.
ca: Traduïu el contingut.

en: @label fields
ca: Camps @label

en: Enter block, theme or category
ca: Introduïu bloc, tema o categoria

en: Enter a part of the block, theme or category to filter by.
ca: Introduïu part del bloc, tema o categoria a filtrar.

en: Translations for %label
ca: Traduccions per %label

en: Enter label
ca: Introdueix una etiqueta

en: Enter a part of the label or description to filter by.
ca: Introduïu part de l'etiqueta o descripció a filtrar.

en: Enter field or @bundle
ca: Introduïu el camp o @bundle

en: Enter a part of the field or @bundle to filter by.
ca: Introduïu part del camp o @bundle a filtrar.

en: Add @language translation for %label
ca: Afegeix traducció a @language per %label

en: Successfully saved @language translation.
ca: S'ha desat correctament la traducció per a @language.

en: @language translation of %label was deleted
ca: S'ha suprimit la traducció de @language de %label.

en: Successfully updated @language translation.
ca: S'ha actualitzat correctament la traducció de @language.

en: (Empty)
ca: (Buit)

en: About text formats
ca: Sobre els formats de text

en: Are you sure you want to apply the updated %name image effect to all images?
ca: Esteu segur de voler aplicat l'efecte d'imatge %name actualitzat a totes les imatges?

en: Image to be shown if no image is uploaded.
ca: La imatge que s'ha de mostrar si no se'n carrega cap.

en: - Restricted access -
ca: - Accés restringit -

en: List of items
ca: Llista d'elements

en: Configuring block settings
ca: Configurant els paràmetres de bloc

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this field, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
ca: A no ser que tingueu problemes amb els paginadors relacionats amb aquest camp, heu de deixar això a 0. Si utilitzeu diversos paginadors en una sola pàgina, és possible que hagueu d'establir aquest número amb un valor superior per no entrar en conflicte dins de la pestanya? Page = array. Els valors grans afegiran moltes comes als vostres URL, de manera que eviteu si és possible.

en: Pager ID: @id
ca: ID del paginador: @id

en: The sender's email
ca: El remitent del correu electrònic

en: The email of the person that is sending the contact message.
ca: El correu electrònic de la persona que està enviant el missatge de contacte.

en: File usage
ca: Utilització de fitxer

en: The log entry explaining the changes in this revision.
ca: L'entrada de registre que explica els canvis d'aquesta revisió.

en: The ID of the shortcut.
ca: L'identificador de l'accés directe.

en: The UUID of the shortcut.
ca: L'UUID de la drecera.

en: Route name
ca: Nom de la ruta

en: Shortcut link
ca: Enllaç d'accés directe

en: The date the file created.
ca: Data de creació del fitxer.

en: The timestamp that the file was created.
ca: La marca horària de creació del fitxer.

en: The timestamp that the file was last changed.
ca: La marca horària de l'última modificació del fitxer.

en: Language based on a selected language.
ca: Llengua basada en una llengua seleccionada.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
ca: Els enllaços de menú amb pesos menors es mostren abans que els enllaços amb pesos majors.

en: Influence
ca: Influència

en: Influence is a numeric multiplier used in ordering search results. A higher number means the corresponding factor has more influence on search results; zero means the factor is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
ca: La influència és un multiplicador numèric utilitzat per ordenar els resultats de cerca. Un nombre més alt significa que el factor corresponent té més influència en els resultats de cerca; zero significa que el factor s'ignora. El canvi d'aquests nombres no requereix que es reconstrueixi l'índex de cerca. Els canvis tenen efecte immediatament.

en: Search page type
ca: Tipus de pàgina de cerca

en: - Choose page type -
ca: - Escull el tipus de pàgina -

en: No search pages have been configured.
ca: No s'ha configurat cap pàgina de cerca.

en: Edit %label search page
ca: Edita la pàgina de cerca %label

en: The %label search page has been added.
ca: S'ha afegit la pàgina de cerca %label.

en: Save search page
ca: Desa la pàgina de cerca

en: The %label search page has been updated.
ca: S'ha actualitzat la pàgina de cerca %label.

en: The label for this search page.
ca: L'etiqueta per aquesta pàgina de cerca.

en: The search page path must be unique.
ca: El camí de pàgina de cerca ha de ser únic.

en: %name: may not be longer than @max characters.
ca: %name: no potser més llarg de @max caràcters.

[ctx: Validation]
en: Comment author name
ca: Nom de l'autor del comentari

en: Changing the text format to %text_format will permanently remove content that is not allowed in that text format.<br><br>Save your changes before switching the text format to avoid losing data.
ca: Si canvieu el format de text a %text_format, es suprimirà permanentment el contingut que no està permès en aquest format de text. <br><br>Deseu els canvis abans de canviar el format del text per evitar perdre dades.

en: Entity view display
ca: Presentació de la visualització d'una entitat

en: Import behavior
ca: Comportament de la importació

en: The keywords to search for.
ca: Les paraules clau a cercar.

en: Dependency of required module @module
ca: Dependència del mòdul requerit @module

en: Timestamp value
ca: Marca horària

en: Synchronizing configuration
ca: Sincronitzant la configuració

en: Starting configuration synchronization.
ca: Iniciant la sincronització de la configuració.

en: Administer responsive images
ca: Administra imatges responsives

en: Defined on the Appearance or Theme Settings page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
ca: Definit a la pàgina de paràmetres de l'aparença o en tema. No teniu els permisos apropiats per a canviar el logotip del lloc.

en: Defined on the Site Information page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
ca: Definit a la pàgina d'Informació del lloc. No teniu els permisos apropiats per a canviar el logotip del lloc.

en: Toggle branding elements
ca: Alternar elements de marca

en: Choose which branding elements you want to show in this block instance.
ca: Escolliu quins elements de marca voleu mostrar en aquesta instància de bloc.

en: Site branding
ca: Marca del lloc

en: Form build-id mismatch detected while attempting to store a form in the cache.
ca: S'ha desajustat l'id del formulari en intentar desar el formulari a la memòria cau.

en: Synchronizing configuration: @op @name.
ca: Sincronitzant configuració: @op name.

en: Unexpected error during import with operation @op for @name: @message
ca: Error inesperat durant la importació amb l'operació @op per @name: @message

en: Deleted and replaced configuration "@name"
ca: La configuració "@name" ha estat eliminada i reemplaçada.

en: Update target "@name" is missing.
ca: L'objectiu a actualitzar "@name" no es troba.

en: The config name @config_name is invalid.
ca: El nom de configuració @config_name no és vàlid.

en: %name: The integer must be larger or equal to %min.
ca: %name: L'enter ha de ser més gran o igual a %min.

en: Size of URI field
ca: Mida del camp URI

en: URI field
ca: Camp URI

en: A brief description of your block.
ca: Una breu descripció del vostre bloc.

en: no caching
ca: no desis en memòria cau

en: Completed @current step of @total.
ca: S'ha completat el pas @current de @total.

en: The configuration synchronization failed validation.
ca: La sincronització de configuració no s'ha pogut validar correctament.

en: The configuration was imported with errors.
ca: La configuració s'ha importat amb errors.

en: Allowed link type
ca: Tipus d'enllaços permesos

en: Internal links only
ca: Només enllaços interns

en: Both internal and external links
ca: Enllaços interns i externs

en: Importing translation files
ca: Important fitxers de traducció

en: Checking the translation status
ca: Validant l'estat de les traduccions

en: Format ID.
ca: ID del format.

en: (this translation)
ca: (aquesta traducció)

en: (all translations)
ca: (totes les traduccions)

en: Search is currently disabled
ca: La cerca està inhabilitada

en: No screenshot
ca: Sense captura de pantalla

en: Configuration deletions
ca: Configuracions suprimides

en: The listed configuration will be deleted.
ca: S'eliminarà la següent configuració llistada.

en: User's roles
ca: Rols d'usuari

en: Enable menu link
ca: Habilita l'enllaç de menú

en: Allowed HTML
ca: HTML permès

en: @label entities
ca: Entitats @label

en: Synchronizing configuration: @op @name in @collection.
ca: Sincronitzant la configuració: @op @name a @collection.

en: Deleted and replaced configuration entity "@name"
ca: L'entitat de configuració "@name" ha estat eliminada i reemplaçada

[ctx: Entity type group]
en: Content
ca: Contingut

[ctx: Entity type group]
en: Other
ca: Altre

[ctx: Entity type group]
en: Configuration
ca: Configuració

en: Action ID
ca: ID de l'acció

en: Action configuration
ca: Configuració de l'acció

en: Action description
ca: Descripció de l'acció

en: The block numeric identifier.
ca: L'identificador numèric del bloc.

en: The module providing the block.
ca: El mòdul que proporcionar el bloc.

en: The block's delta.
ca: El delta del bloc.

en: Which theme the block is placed in.
ca: En quin tema aquest bloc està posicionat.

en: Whether or not the block is enabled.
ca: Si el bloc està o no habilitat.

en: Weight of the block for ordering within regions.
ca: Pes del bloc per a l'ordenació dins les regions.

en: Region the block is placed in.
ca: Regió en la que està posicionat el bloc.

en: Visibility expression.
ca: Expressió de visibilitat.

en: Pages list.
ca: Llista de pàgines.

en: Cache rule.
ca: Regla de memòria cau.

en: The numeric identifier of the block/box
ca: L'identificador numèric del bloc/caixa

en: The block/box content
ca: El contingut del bloc/caixa

en: Admin title of the block/box.
ca: El títol d'administració del bloc/caixa.

en: The primary identifier for this version.
ca: L'identificador primari per aquesta versió.

en: Comment ID.
ca: ID del comentari.

en: The comment title.
ca: El títol del comentari.

en: The node type
ca: El tipus de node

en: Primary Key: Unique category ID.
ca: Clau primària: ID de categoria únic.

en: Category name.
ca: Nom de la categoria.

en: Type (text, integer, ....)
ca: Tipus (text, enter, ....)

en: The machine name of field.
ca: El nom màquina del camp.

en: Weight.
ca: Amplada.

en: A name to show.
ca: Un nom per mostrar.

en: Status of widget
ca: Estat del giny

en: Content type where this field is used.
ca: Tipus de contingut on s'utilitza aquest camp.

en: The published status of a file.
ca: L'estat de publicació d'un fitxer.

en: Machine name of the node type.
ca: Nom màquina del tipus de node.

en: The file Id.
ca: L'identificador del fitxer.

en: The node Id.
ca: L'identificador del node.

en: The version Id.
ca: L'identificador de la versió.

en: The file description.
ca: La descripció del fitxer.

en: Route Name
ca: Nom de la ruta

en: Route Params
ca: Paràmetres de la ruta

en: Param
ca: Paràmetres

en: Configuration dependencies
ca: Dependències de la configuració

en: Theme dependencies
ca: Dependències del tema

en: Extension settings
ca: Paràmetres de l'extensió

en: Redirect to URL configuration
ca: Configuració de la redirecció a un URL

en: Display a message to the user configuration
ca: Configuració de mostrar un missatge a l'usuari

en: Admin info
ca: Informació d'administració

en: Book settings
ca: Paràmetres de configuració del llibre

en: Comment display format settings
ca: Paràmetres del format de visualització dels comentaris

en: Unpublish comment containing keyword(s) configuration
ca: Configuració de la retirada de comentaris que continguin les paraules clau

en: Comment depth
ca: Profunditat del comentari

en: Comment link
ca: Enllaç al comentari

en: Last comment date
ca: Data de l'últim comentari

en: Comment approve link
ca: Enllaç d'aprovació del comentari

en: Comment reply link
ca: Enllaç per respondre el comentari

en: Comment node status
ca: Estat del node del comentari

en: Single import
ca: Importació simple

en: Single export
ca: Exportació simple

en: Translate @type_name
ca: Tradueix @type_name

en: Personal contact form enabled by default
ca: Formulari de contacte personal habilitat de forma predeterminada

en: Delete view mode
ca: Suprimeix el mode de visualització

en: Entity view mode settings
ca: Paràmetres del mode de visualització de l'entitat

en: The human-readable name of the view mode
ca: El nom llegible-per-humans del mode de visualització

en: Target entity type
ca: Tipus d'entitat destí

en: Entity form mode settings
ca: Paràmetres del mode de formulari de l'entitat

en: View or form mode machine name
ca: Nom màquina del mode de visualització o formulari

en: Field display setting
ca: Paràmetres de la presentació del camp

en: Text field display format settings
ca: Paràmetres de format de visualització de camp de text

en: Sort settings
ca: Paràmetres d'ordenació

en: Entity reference rendered entity display format settings
ca: Paràmetres del format de visualització de l'entitat renderitzada de la referència d'entitat

en: Entity reference entity ID display format settings
ca: Paràmetres del format de visualització de l'ID de l'entitat de la referència d'entitat

en: Entity reference label display format settings
ca: Paràmetres del format de visualització de l'etiqueta de la referència d'entitat

en: Entity reference autocomplete (Tags style) display format settings
ca: Paràmetres de format de la visualització d'autocompletat de referència d'entitat (estil Tags)

en: Entity reference autocomplete display format settings
ca: Paràmetres de format de la visualització d'autocompletat de referència d'entitat

en: - Hidden - format settings
ca: - Ocult - paràmetres del format

en: Integer settings
ca: Paràmetres enters

en: Decimal settings
ca: Paràmetres decimals

en: Float settings
ca: Paràmetres de coma flotant

en: Number decimal display format settings
ca: Paràmetres del format de la presentació dels nombres decimals

en: Number unformatted display format settings
ca: Paràmetres del format de la presentació dels nombres sense format

en: Number default display format settings
ca: Paràmetres de format de visualització del número per defecte

en: Fallback text format
ca: Format de text alternatiu

en: HTML help
ca: Ajuda HTML

en: Filter URL
ca: Filtra URL

en: URL length
ca: Longitud de l'URL

en: History user
ca: Històric de l'usuari

en: Enable Title field
ca: Habilita el camp Títol

en: Title field required
ca: Camp títol és obligatori

en: Delete language
ca: Suprimeix la llengua

en: Overwrite customized translations
ca: Sobreescriu les traduccions personalitzades

en: Overwrite non customized translations
ca: Sobreescriu les traduccions no personalitzades

en: Updates for: @module_list
ca: Actualitzacions per: @module_list

en: Menu machine name
ca: Nom màquina del menú

en: Unpublish content containing keyword(s) configuration
ca: Configuració de la retirada del contingut que contingui les paraules clau

en: Node bulk form
ca: Formulari d'operacions massives de node

en: Link to a node revision
ca: Enllaç a una revisió de node

en: Link to delete a node revision
ca: Enllaç per a suprimir una revisió de node

en: Link to revert a node to a revision
ca: Enllaç per a tornar a una versió anterior d'un node

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ca: Encara no heu creat cap tipus de contingut. Aneu a la <a href="@create_content">pàgina de creació de tipus de contingut</a> per afegir un tipus de contingut nou.

en: Single on/off checkbox format settings
ca: Paràmetres de format de la casella de selecció on/off

en: Responsive Image
ca: Imatge responsiva

en: GET method settings
ca: Paràmetres del mètode GET

en: POST method settings
ca: Paràmetres del mètode POST

en: PATCH method settings
ca: Paràmetres del mètode PATCH

en: DELETE method settings
ca: Paràmetres del mètode DELETE

en: Supported format
ca: Format suportat

en: Supported authentication
ca: Autenticació suportada

en: Configure search pages and search indexing options.
ca: Configureu pàgines de cerca i opcions d'indexació de cerca.

en: Add new search page
ca: Afegeix nova pàgina de cerca

en: Tag h1 weight
ca: Pes de l'etiqueta h1

en: Tag h2 weight
ca: Pes de l'etiqueta h2

en: Tag h3 weight
ca: Pes de l'etiqueta h3

en: Tag h4 weight
ca: Pes de l'etiqueta h4

en: Tag h5 weight
ca: Pes de l'etiqueta h5

en: Tag h6 weight
ca: Pes de l'etiqueta h6

en: Source link
ca: Enllaç origen

en: Statistics settings
ca: Paràmetres de les estadístiques

en: Add date format
ca: Afegeix un format de data

[ctx: With components]
en: Extend
ca: Amplia

en: Set as default theme
ca: Estableix com a tema predeterminat

en: Site UUID
ca: UUID del lloc

en: Users may set their own time zone
ca: Els usuaris poden establir el seu propi fus horari

en: Remind users at login if their time zone is not set
ca: Recorda als usuaris en autenticar-se que no han establert el seu fus horari

en: Aggregate CSS files
ca: Agrega fitxers CSS

en: Fast 404 settings
ca: Paràmetres del Fast 404

en: Fast 404 enabled
ca: Fast 404 habilitat

en: Fast 404 page html
ca: HTML de la pàgina Fast 404

en: JavaScript performance settings
ca: Paràmetres del rendiment del JavaScript

en: Compress JavaScript files.
ca: Comprimeix fitxers JavaScript.

en: System action
ca: Acció de sistema

en: Theme global settings
ca: Paràmetres globals del tema

en: Visibility Conditions
ca: Condicions de visibilitat

en: Visibility Condition
ca: Condició de visibilitat

en: Context assignments
ca: Assignacions de context

en: Display variant
ca: Variant de visualització

en: Requirements review
ca: Revisió dels requeriments

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
ca: No s'ha pogut enviar el correu electrònic. Contacteu amb l'administrador del lloc si el problema persisteix.

en: Error sending email (from %from to %to with reply-to %reply).
ca: Error enviant correu electrònic (de %from a %to amb resposta a %reply).

en: The label for this display variant.
ca: L'etiqueta per a la variant de presentació.

en: %name: the email address can not be longer than @max characters.
ca: %name: l'adreça de correu electrònic no pot ser més llarga de @max caràcters.

en: Automated emails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these emails from being flagged as spam.
ca: Els correus electrònics automàtics, com per exemple la informació de registre, s'enviaran des d'aquesta adreça. Useu una adreça que acabi en el domini del vostre lloc per prevenir que aquests correus es marquin com a correu brossa.

en: Receive email notifications
ca: Rebre notificacions per correu electrònic

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration and are listed here automatically. Advanced actions need to be created and configured before they can be used because they have options that need to be specified; for example, sending an email to a specified address or unpublishing content containing certain words. To create an advanced action, select the action from the drop-down list in the advanced action section below and click the <em>Create</em> button.
ca: Hi ha dos tipus d'accions: les simples i les avançades. Les accions simples no requereixen cap tipus de configuració addicional i es mostren automàticament a aquest llistat. Les accions avançades han de ser creades i configurades abans de poder-les utilitzar, atès que tenen opcions que cal especificar prèviament, com ara enviar un correu electrònic a una adreça específica o despublicar contingut que contingui determinades paraules. Per a crear una acció avançada cal que seleccioneu l'acció desitjada de la llista desplegable de la secció "Accions avançades" que es mostra a continuació i posteriorment cliqueu el botó <em>Crea</em>.

en: Send email configuration
ca: Configuració de l'enviament per correu electrònic

en: Enter a valid email address or use a token email address such as %author.
ca: Introduïu una adreça de correu electrònic vàlida o utilitzeu un token d'adreça de correu electrònic com %author.

en: Show for the listed pages
ca: Mostra-ho per a les pàgines llistades

en: Hide for the listed pages
ca: Amaga-ho per a les pàgines llistades

en: Book navigation block
ca: Bloc de navegació del llibre

en: Book outline for @book.title
ca: Esquema del llibre per @book.title

en: Book traversal links for
ca: Enllaços relacionats de

en: The field name from which the comment originated.
ca: El nom del camp des del qual s'ha fet el comentari.

en: Approving and managing comments
ca: Aprovació i gestió dels comentaris

en: This page provides a list of all comment types on the site and allows you to manage the fields, form and display settings for each.
ca: Aquesta pàgina proporciona un llistat de tots els tipus de comentaris del lloc i us permet administrar els camps, els paràmetres de formularis i de presentació de cada un d'ells.

en: Administer comment types and settings
ca: Administra els tipus de comentari i els paràmetres

en: Comment types
ca: Tipus de comentaris

en: Comment type settings
ca: Paràmetres del tipus de comentari

en: Target Entity Type ID
ca: ID del tipus d'entitat destí

en: Comment type %label has been updated.
ca: S'ha actualitzat el tipus de comentari %label.

en: Comment type %label has been added.
ca: S'ha afegit el tipus de comentari %label.

en: The comment author's email address.
ca: L'adreça de correu electrònic de l'autor del comentari.

en: Comment Type
ca: Tipus de Comentari

en: The comment type.
ca: El tipus de comentari.

en: This page lists all configuration items on your site that have translatable text, like your site name, role names, etc.
ca: Aquesta pàgina llista tots els elements de configuració del vostre lloc que tenen text traduïble, com ara el nom del vostre lloc, els noms dels rols, etc.

en: Allow other users to contact you via a personal contact form which keeps your email address hidden. Note that some privileged users such as site administrators are still able to contact you even if you choose to disable this feature.
ca: Permeteu a altres usuaris contactar-vos mitjançant un formulari de contacte personal que mante la vostra adreça de correu electrònic oculta. Tingueu en compte que alguns usuaris amb privilegis, com poden ser els administradors del lloc, podran contactar-vos encara que hàgiu escollit inhabilitar aquesta característica.

en: %recipient is an invalid email address.
ca: %recipient és una adreça de correu electrònic invàlida.

en: %sender-name (@sender-from) sent %recipient-name an email.
ca: %sender-name (@sender-from) ha enviat %recipient-name un correu electrònic.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jan
ca: gen

[ctx: Abbreviated month name]
en: Feb
ca: febr

[ctx: Abbreviated month name]
en: Mar
ca: març

[ctx: Abbreviated month name]
en: Apr
ca: abr

[ctx: Abbreviated month name]
en: May
ca: maig

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jun
ca: juny

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jul
ca: jul

[ctx: Abbreviated month name]
en: Aug
ca: ag

[ctx: Abbreviated month name]
en: Sep
ca: set

[ctx: Abbreviated month name]
en: Oct
ca: oct

[ctx: Abbreviated month name]
en: Nov
ca: nov

[ctx: Abbreviated month name]
en: Dec
ca: des

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
ca: dg.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
ca: dl.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
ca: dt.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
ca: dc.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
ca: dj.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
ca: dv.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
ca: ds.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
ca: dg

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
ca: dl

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
ca: dt

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
ca: dc

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
ca: dj

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
ca: dv

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sa
ca: ds

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Sunday]
en: S
ca: dg.

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
ca: dl.

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
ca: dt.

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
ca: dc.

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
ca: dj.

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
ca: D

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Saturday]
en: S
ca: ds.

en: Track images uploaded via a Text Editor
ca: Fes el seguiment de les imatges carregades a través de l'Editor de text

en: The status of the file, temporary (FALSE) and permanent (TRUE).
ca: L'estat del fitxer, temporal (FALSE) i permanent (TRUE).

en: Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
ca: Les adreces web i de correu electrònic es transformen en enllaços automàticament.

en: Adding languages
ca: Afegir llengües

en: Promote, change ownership, edit revisions, and perform other tasks across all content types.
ca: Promocioneu, canvieu de propietat, modifiqueu les revisions i realitzeu altres tasques en tots els tipus de contingut.

en: Use site logo
ca: Utilitza el logotip del lloc web

en: The current theme is not @theme
ca: El tema actual no és @theme

en: The current theme is @theme
ca: El tema actual és @theme

en: Notification email address
ca: Adreça de correu electrònic de notificació

en: Toolbar item
ca: Element de la barra d'eines

en: Authentication methods
ca: Mètodes d'autenticació

en: "On" label
ca: Etiqueta per "Actiu"

en: "Off" label
ca: Etiqueta per "Inactiu"

en: Edit menu link %title
ca: Edita l'enllaç de menú %title

en: This link is provided by the @name module. The title and path cannot be edited.
ca: Aquest enllaç el proporciona el mòdul @name. No es poden editar ni el títol ni el camí.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
ca: La profunditat màxima per un enllaç i els seus fills és fixa. Alguns enllaços de menú poden no estar disponibles com a pares si en seleccionar-los se supera aquest límit.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
ca: Pes de l'enllaç entre els enllaços en el mateix menú a la mateixa profunditat. Al menú, els enllaços amb pes més elevat s'enfonsen i els enllaços amb pes menor es posicionen a la part superior.

en: Add comment type
ca: Afegeix un tipus de comentari

en: Manage form and displays settings of comments.
ca: Gestioneu el formulari i els paràmetres de visualització dels comentaris.

en: The message UUID.
ca: L'UUID del missatge.

en: Are you sure you want to delete the recent logs?
ca: Esteu segur de voler suprimir els registres recents?

en: Format type machine name
ca: Nom màquina del tipus de format

en: Boolean settings
ca: Paràmetres dels booleans

en: On label
ca: Etiqueta per al valor actiu

en: Off label
ca: Etiqueta per al valor inactiu

en: Visually Hidden
ca: Visualment amagada

en: Updating translations for JavaScript and default configuration.
ca: Actualitzant les traduccions pel JavaScript i la configuració predeterminada.

en: Updating default configuration (@percent%).
ca: Actualitzant la configuració predeterminada (@percent%).

en: Parent plugin ID
ca: Identificador del connector principal

en: Custom menu link
ca: Enllaç personalitzat de menú

en: The language of the content or translation.
ca: La llengua del contingut o de la traducció.

en: Search index progress
ca: Progrés de l'índex de cerca

en: @percent% (@remaining remaining)
ca: @percent% (falten @remaining)

en: Indexing progress
ca: Progrés de la indexació

en: %num_indexed of %num_total indexed
ca: Indexat %num_indexed de %num_total

en: Does not use index
ca: No utilitza cap índex

en: If checked, all searches will be logged. Uncheck to skip logging. Logging may affect performance.
ca: Si està marcat, totes les cerques es registraran. Desmarqueu-lo per ometre el registre. El registre pot afectar el rendiment.

en: Crops an image to a rectangle specified by the given dimensions.
ca: Retalla una imatge a un rectangle especificat per les dimensions donades.

en: The image '@file' could not be desaturated because the imagefilter() function is not available in this PHP installation.
ca: No es pot dessaturar la imatge '@file' perquè la funció imagefilter() no està disponible en aquesta instal·lació del PHP.

en: Converts an image to grayscale.
ca: Transforma una imatge a escala de grisos.

en: Resizes an image to the given dimensions (ignoring aspect ratio).
ca: Redimensiona una imatge a les dimensions donades (ignorant la relació d'aspecte).

en: Rotates an image by the given number of degrees.
ca: Gira una imatge els graus especificats.

en: Scales an image while maintaining aspect ratio. The resulting image can be smaller for one or both target dimensions.
ca: Escala una imatge mentre manté la relació d'aspecte. La imatge resultant pot ser més petita per una o ambdues de les seves dimensions finals.

en: Scales an image to the exact width and height given. This plugin achieves the target aspect ratio by cropping the original image equally on both sides, or equally on the top and bottom. This function is useful to create uniform sized avatars from larger images.
ca: Escala una imatge a l'amplada i alçada exactes donades. Aquest connector aconsegueix la relació d'aspecte destí retallant la imatge original per igual per ambdós costar, o igual per la part superior i inferior. Aquesta funció és útil per a crear avatars de mida uniforme a partir d'imatges més grans.

en: Change to
ca: Canvia a

en: Region for @title
ca: Regió per a @title

en: Base field bundle override
ca: Sobrescriptura camp base de l'embolcall

en: Datetime timestamp display format settings
ca: Paràmetres de format de visualització de la marca horària de data i hora

en: Boolean checkbox display format settings
ca: Paràmetres de format de visualització de la casella de selecció booleana

en: Installed themes
ca: Temes instal·lats

en: The %file does not exist.
ca: El fitxer %file no existeix.

en: The %file exists.
ca: El fitxer %file existeix.

en: The %file is not readable.
ca: El %file no es pot llegir.

en: The %file is not writable.
ca: El %file no es pot escriure.

en: The @file is writable.
ca: El @file és editable.

en: The @file is owned by the web server.
ca: El servidor web és el propietari de @file.

en: Negate the condition
ca: Nega la condició

en: Finalizing configuration synchronization.
ca: Finalitzant la sincronització de la configuració.

en: Datetime Timestamp
ca: Marca horària de data i hora

en: %theme theme installed.
ca: S'ha instal·lat el tema %theme.

en: Base field override
ca: Sobreescriptura de camp base

en: Display prefix and suffix
ca: Mostra el prefix i el sufix

en: Text (plain)
ca: Text (pla)

en: Text (plain, long)
ca: Text (pla, llarg)

en: This path does not exist or you do not have permission to link to %path.
ca: Aquest camí no existeix o no teniu permisos per enllaçar a %path.

en: The target entity type can not be changed after the comment type has been created.
ca: El tipus d'entitat destí no es podrà modificar una vegada s'hagi creat el tipus de comentari.

en: Enable the personal contact form by default for new users
ca: Habilita el formulari de contacte personal per als nous usuaris de forma predeterminada

en: Add contact form
ca: Afegiu un formulari de contacte

en: Create and manage contact forms.
ca: Crea i gestiona els formularis de contacte.

en: Make this the default form
ca: Fes d'aquest el formulari predeterminat

en: Contact form %label has been updated.
ca: S'ha actualitzat el formulari de contacte %label.

en: Contact form %label has been added.
ca: S'ha afegit el formulari de contacte %label.

en: Send yourself a copy
ca: Envia'm una còpia

en: Users may translate this field
ca: Els usuaris poden traduir aquest camp

en: Add new field: you need to provide a machine name for the field.
ca: Afegeix un nou camp: heu de proporcionar un nom màquina per al camp.

en: Allowed types: @extensions.
ca: Tipus permesos: @extensions.

en: Back to content editing
ca: Torna a l'edició del contingut

en: 
            <p>You can align images, videos, blockquotes and so on to the left, right or center. Examples:</p>
            <ul>
              <li>Align an image to the left: <code>&lt;img src="" data-align="left" /&gt;</code></li>
              <li>Align an image to the center: <code>&lt;img src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
              <li>Align an image to the right: <code>&lt;img src="" data-align="right" /&gt;</code></li>
              <li>… and you can apply this to other elements as well: <code>&lt;video src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
            </ul>
ca: 
            <p>Podeu alinear imatges, vídeos, cites i d'altres a l'esquerra, dreta o al centre. Exemples:</p>
            <ul>
              <li>Alinea una imatge a l'esquerra: <code>&lt;img src="" data-align="left" /&gt;</code></li>
              <li>Alinea una imatge al centre: <code>&lt;img src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
              <li>Alinea una imatge a la dreta: <code>&lt;img src="" data-align="right" /&gt;</code></li>
              <li>… i podeu aplicar això a altres elements també: <code>&lt;video src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
            </ul>

en: Align images
ca: Alinea les imatges

en: Uses a <code>data-align</code> attribute on <code>&lt;img&gt;</code> tags to align images.
ca: Useu un atribut <code>data-align</code> a les etiquetes <code>&lt;img&gt;</code> per alinear imatges.

en: 
            <p>You can caption images, videos, blockquotes, and so on. Examples:</p>
            <ul>
                <li><code>&lt;img src="" data-caption="This is a caption" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;video src="" data-caption="The Drupal Dance" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;blockquote data-caption="Dries Buytaert"&gt;Drupal is awesome!&lt;/blockquote&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;code data-caption="Hello world in JavaScript."&gt;alert("Hello world!");&lt;/code&gt;</code></li>
            </ul>
ca: 
            <p>Podeu subtitular imatges, vídeos, cits, i d'altres. Exemples:</p>
            <ul>
                <li><code>&lt;img src="" data-caption="Això és un subtítol" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;video src="" data-caption="El ball del Drupal" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;blockquote data-caption="Dries Buytaert"&gt;Drupal és genial!&lt;/blockquote&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;code data-caption="Hola món en JavaScript."&gt;alert("Hola món!");&lt;/code&gt;</code></li>
            </ul>

en: Caption images
ca: Subtítol d'imatges

en: Uses a <code>data-caption</code> attribute on <code>&lt;img&gt;</code> tags to caption images.
ca: Useu l'atribut <code>data-caption</code> a l'etiqueta <code>&lt;img&gt;</code> per afegir un subtítol a les imatges.

en: One translation file could not be imported. See the log for details. | @count translation files could not be imported. See the log for details.
ca[0]: No es pot importar un fitxer de traducció. Vegeu el registre pels detalls.
ca[1]: No es poden importar @count fitxers de traducció. Vegeu el registre pels detalls.

en: A flag for whether the link should be enabled in menus or hidden.
ca: Una marca de si l'enllaç s'ha d'habilitar als menús o s'ha d'amagar.

en: Recently created
ca: Creat recentment

en: Display author and date information
ca: Mostra la informació de l'autor i la data de publicació

en: Unable to delete the shortcut for %title.
ca: No s'ha pogut suprimir l'accés directe per %title.

en: Drupal database update
ca: Actualització de la base de dades del Drupal

en: Maximum number of levels
ca: Nombre màxim de nivells

en: <strong>Back up your code</strong>. Hint: when backing up module code, do not leave that backup in the 'modules' or 'sites/*/modules' directories as this may confuse Drupal's auto-discovery mechanism.
ca: <strong>Feu una còpia de seguretat del vostre codi</strong>. Consell: quan estigueu fent la copia de seguretat del codi d'un mòdul, no deixeu aquesta còpia de seguretat als directoris 'modules' o 'sites/*/modules' ja que pot confondre els mecanismes d'auto-descobriment del Drupal.

en: <strong>Back up your database</strong>. This process will change your database values and in case of emergency you may need to revert to a backup.
ca: <strong>Feu una còpia de seguretat de la base de dades</strong> . Aquest procés canviarà els valors de la vostra base de dades i, en cas d'emergència, és necessari tornar a fer una còpia de seguretat.

en: When you have performed the steps above, you may proceed.
ca: Quan hagueu realitzat els passos anteriors, podeu procedir.

en: The version of Drupal you are updating from has been automatically detected.
ca: S'ha detectat automàticament la versió de Drupal que actualitzeu.

en: All errors have been logged.
ca: S'han registrat tots els errors.

en: Update #@count
ca: Actualitza #@count

en: The following updates returned messages:
ca: Les següents actualitzacions han retornat els missatges:

en: Review updates
ca: Revisa les actualitzacions

en: Starting updates
ca: Iniciant actualitzacions

en: Install and set as default
ca: Instal·la'l i estableix-lo com a predeterminat

en: Installed theme | Installed themes
ca[0]: Tema instal·lat
ca[1]: Temes instal·lats

en: Uninstalled theme | Uninstalled themes
ca[0]: Tema desinstal·lat
ca[1]: Temes desinstal·lats

en: %theme is the default theme and cannot be uninstalled.
ca: El tema %theme és el tema predeterminat i no es pot desinstal·lar.

en: The %theme theme has been uninstalled.
ca: S'ha desinstal·lat el tema %theme.

en: The %theme theme has been installed.
ca: S'ha instal·lat el tema %theme.

en: Menu levels
ca: Nivells de menú

en: @entity_type revisions
ca: Revisions de @entity_type

en: Default value callback
ca: Callback per al valor predeterminat

en: URI as link display format settings
ca: Paràmetres del format de visualització de l'URI com a enllaç

en: Timestamp ago display format settings
ca: Paràmetres del format de visualització de la marca de temps passat

en: Link to URI
ca: Enllaç a URI

en: %field settings for %bundle
ca: Paràmetres de %field per a %bundle

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
ca: La mida d'imatge mínima permesa expressada com a AMPLADA × ALÇADA (per exemple, 640 × 480). Deixeu-ho en blanc per deixar-ho sense restriccions. Si es carrega una imatge més petita, es rebutjarà.

en: Broken/Missing
ca: Trencat/Perdut

en: You do not have access to the referenced entity (%type: %id).
ca: No teniu accés a l'entitat referenciada (%type: %id).

en: @label ID
ca: ID de @label

[ctx: Validation]
en: Email
ca: Adreça de correu electrònic

en: Filename: %name
ca: Nom del fitxer: %name

en: Recipient username
ca: Nom d'usuari del destinatari

en: You can align images (<code>data-align="center"</code>), but also videos, blockquotes, and so on.
ca: Podeu alinear imatges (<code>data-align="center"</code>), però també vídeos, cites i d'altres.

en: You can caption images (<code>data-caption="Text"</code>), but also videos, blockquotes, and so on.
ca: Podeu capturar imatges (<code>data-caption="Text"</code>), però també vídeos, bloquejos, etc.

en: Making this field required is recommended.
ca: Es recomana fer aquest camp obligatori.

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
ca: L'atribut del títol s'utilitza com a descripció d'eina quan el ratolí passa per sobre de la imatge. No es recomana habilitar aquest camp ja que pot causar problemes amb els lectors de pantalla.

en: The domain may not be left blank for %language.
ca: El domini no pot ser buit per %language.

en: Search for @keywords
ca: Cerca per @keywords

en: Set a new image
ca: Estableix una nova imatge

en: Select a @context value:
ca: Seleccioneu un valor de @context:

en: Domain to use for this language.
ca: Domini a usar per aquesta llengua.

en: Configuration entity dependencies
ca: Dependències de l'entitat de configuració

en: Content entity dependencies
ca: Dependències de l'entitat de contingut

en: Enforced configuration dependencies
ca: Dependències de configuració forçades

en: String (long) settings
ca: Paràmetres de cadenes (llargues)

en: URI settings
ca: Paràmetres de l'URI

en: If more than one application will be sharing this database, a unique table name prefix – such as %prefix – will prevent collisions.
ca: Si la base de dades estarà compartida per més d'una aplicació, l'ús d'un prefix de nom per les taules - com %prefix - previndrà col·lisions de nom.

en: The author name of the comment.
ca: El nom de l'autor del comentari.

en: The mapping for the %browser browser language code has been deleted.
ca: S'ha suprimit la correspondència del codi de llengua del navegador %browser.

en: The browser language detection mapping for the %browser browser language code has been deleted.
ca: S'ha suprimit la correspondència de detecció de llengua del navegador per al codi de llengua del navegador %browser.

en: Entity Type ID
ca: ID del tipus d'entitat

en: Configure Image Styles
ca: Configura els estils d'imatge

en: Database storage size
ca: Mida d'emmagatzematge de la base de dades

en: Text with text format
ca: Text amb format de text

en: Field widgets
ca: Ginys de camp

en: Field widget
ca: Giny de camp

en: Widget type machine name
ca: Nom màquina del tipus de giny

en: Textarea display format settings
ca: Paràmetres de format de visualització de l'àrea de text

en: Email field display format settings
ca: Paràmetres de format de visualització del camp de correu electrònic

en: Link to the entity
ca: Enllaça a l'entitat

en: Synchronizing extensions: @op @name.
ca: Sincronitzant les extensions: @op @name.

en: Link to the @entity_label
ca: Enllaça a @entity_label

en: Linked to the @entity_label
ca: Enllaçat a @entity_label

en: Simple page
ca: Pàgina bàsica

en: Page with blocks
ca: Pàgina amb blocs

en: Jump to the first comment.
ca: Anar al primer comentari.

en: Jump to the first new comment.
ca: Anar al primer comentari nou.

en: Share your thoughts and opinions.
ca: Comparteix els teus pensaments i opinions.

en: Re-use an existing field
ca: Reutilitza un camp existent

en: Provides a filter plugin that is in use in the following filter formats: %formats
ca: Proporciona un connector de filtre que s'està usant als següents formats de filtre: %formats

en: Content Language Settings
ca: Configuració de l'idioma del contingut

en: Default indexing settings
ca: Paràmetres d'indexació predeterminats

en: All search indexes will be rebuilt.
ca: Es reconstruiran tots els índexs de cerca.

en: Add shortcut link
ca: Afegeix un enllaç d'accés directe

en: An existing local file system path for storing private files. It should be writable by Drupal and not accessible over the web. This must be changed in settings.php
ca: Un camí del sistema de fitxers local existent per emmagatzemar fitxers privats. Hauria de poder ser escrit pel Drupal i no ser accessible a través de la web. Això s'ha de canviar al settings.php

en: Number integer display format settings
ca: Paràmetres del format de la presentació dels nombres enters

en: Static menu link overrides
ca: Sobreescriptures de l'enllaç de menú estàtic

en: Entities exist of type %entity_type and %bundle_label %bundle. These entities need to be deleted before importing.
ca: Existeixen entitats del tipus %entity_type i %bundle_label %bundle. Cal esborrar aquestes entitats abans d'importar.

[ctx: Plural]
en: Disabled
ca: Inhabilitats

en: The language code of the language the comment is written in.
ca: El codi de llengua de la llengua en que ha estat escrit el comentari.

en: The message language code.
ca: El codi de llengua del missatge.

en: Translation author
ca: Autor de la traducció

en: The author of this translation.
ca: L'autor d'aquesta traducció.

en: A boolean indicating whether the translation is visible to non-translators.
ca: Un booleà que indica si la traducció és visible per a no traductors.

en: Alternative text is required.<br />(Only in rare cases should this be left empty. To create empty alternative text, enter <code>""</code> — two double quotes without any content).
ca: El text alternatiu és obligatori.<br />(Només en casos excepcionals s'hauria de deixar buit. Per a crear un text alternatiu buit, introduïu <code>""</code> — dues cometes dobles sense cap contingut).

en: Fields and field types
ca: Camps i tipus de camps

en: Configuring field display
ca: Configuració de la visualització del camp

en: Configuring view and form modes
ca: Configuració dels modes de visualització i formulari

en: Listing fields
ca: Llista de camps

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
ca: Les imatges han de ser exactament de <strong>@size</strong> píxels.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
ca: Les imatges han de ser més grans de <strong>@min</strong> píxels. Les imatges més grans de <strong>@max</strong> píxels es redimensionaran.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
ca: Les imatges han de ser més grans de <strong>@min</strong> píxels.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
ca: Les imatges més grans de <strong>@max</strong> píxels es redimensionaran.

en: Define how text is handled by combining filters into text formats.
ca: Definiu com es gestiona el text combinant filtres en formats de text.

en: The menu link language code.
ca: El codi de llengua de l'enllaç de menú.

en: Node authored by (uid)
ca: Node elaborat per (uid)

en: Revision authored by (uid)
ca: Revisió elaborada per (uid)

en: Trusted Host Settings
ca: Paràmetres del servidor de confiança

en: The trusted_host_patterns setting is set to allow %trusted_host_patterns
ca: La configuració trusted_host_patterns està configurada per permetre %trusted_host_patterns

en: Change site name, email address, slogan, default front page, and error pages.
ca: Canvieu el nom del lloc, l'adreça de correu electrònic, l'eslògan, la portada predeterminada i les pàgines d'error.

en: This is only used when the site is configured to use a separate administration theme on the Appearance page.
ca: Això només s'utilitza quan el lloc està configurat per utilitzar un tema d'administració diferent a la pàgina d'aparença.

en: Link to any page
ca: Enllaça a qualsevol pàgina

en: This allows to bypass access checking when linking to internal paths.
ca: Això permet evitar la verificació d'accés quan es vincula a rutes internes.

en: Active menu trail
ca: Ruta del menú actiu

en: Configuration updates
ca: Actualitzacions de la configuració

en: The listed configuration will be updated.
ca: S'actualitzarà la configuració llistada.

en: An entity field containing a password value.
ca: Un camp d'entitat que conté un valor de contrasenya.

en: An autocomplete text field with tagging support.
ca: Un camp de text amb autocompletat amb suport per a etiquetatge.

en: Responsive image style %label saved.
ca: S'ha desat l'estil d'imatge responsiva %label.

en: Selected language configuration
ca: Configuració de la llengua seleccionada

en: Language detection configuration saved.
ca: S'ha desat la configuració de la detecció de la llengua.

en: Language codes or other custom text to use as a path prefix for URL language detection. For the selected fallback language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value may break existing URLs. Use with caution in a production environment.</strong> Example: Specifying "deutsch" as the path prefix code for German results in URLs like "example.com/deutsch/contact".
ca: Codis de llengua o un altre text personalitzat que s'utilitzarà com a prefix de ruta per a la detecció de la llengua de l'URL. Per a la llengua de alternativa seleccionada, aquest valor es pot deixar en blanc. <strong>Modificar aquest valor pot trencar els URL existents. Utilitzeu amb precaució en un entorn de producció.</strong> Exemple: especificar "deutsch" com a codi de prefix de ruta per als resultats en alemany a un URL com "example.com/deutsch/contact".

en: The location this menu link points to.
ca: La localització on apunta aquest enllaç de menú.

en: Indicates whether the menu link should be rediscovered
ca: Indica si s'haurien de redescobrir els enllaços del menú

en: @title [%language translation]
ca: @title [Traducció al: %language]

en: The username of the content author.
ca: El nom d'usuari de l'autor del contingut.

en: Responsive image styles
ca: Estils d'imatges responsives

en: Add responsive image style
ca: Afegeix un estil d'imatge responsiva

en: Responsive image style
ca: Estil d'imatge responsiva

en: Responsive image style @label saved.
ca: S'ha desat l'estil d'imatge responsiva @label.

en: Are you sure you want to delete the format %name : %format?
ca: Esteu segur de voler suprimir el format %name : %format?

en: Entity reference field storage settings
ca: Paràmetres d'emmagatzemament del camp de referència a entitat

en: Entity reference field settings
ca: Paràmetres del camp de referència d'entitat

en: Entity reference selection plugin settings
ca: Paràmetres del connector de selecció de referències d'entitat

en: Display in native language
ca: Mostra en l'idioma nadiu

en: HTTP cookies
ca: Cookies HTTP

en: HTTP headers
ca: Capçaleres HTTP

en: Is super user
ca: És super usuari

en: Query arguments
ca: Paràmetres de la consulta

en: Request format
ca: Format de la petició

en: A flag indicating whether this is the default translation.
ca: Un indicador que marca si aquesta és la traducció predeterminada.

en: Field settings (@on_label / @off_label)
ca: Paràmetres del camp (@on_label / @off_label)

en: Displayed in native language
ca: Mostrat en l'idioma natiu

en: Hide lower priority columns
ca: Amaga les columnes amb baixa prioritat

en: Submitted by @username on @datetime
ca: Enviat per @username el @datetime

en: By @author @time ago
ca: Per @author fa @time

en: This page also provides an overview of how much of the site's interface has been translated for each configured language.
ca: Aquesta pàgina també proporciona un resum sobre com de traduïda està la interfície del lloc per cada llengua configurada.

en: This must be an external URL such as %url.
ca: Aquest valor hauria de ser una URL externa com %url.

en: Submitted by @author_name on @date
ca: Enviat per @author_name el @date

en: Use upper-case OR to get more results. Example: cat OR dog (content contains either "cat" or "dog").
ca: Utilitzeu majúscules OR per obtenir més resultats. Exemple: gat OR gos (el contingut conté "gat" o "gos").

en: Use quotes to search for a phrase. Example: "the cat eats mice".
ca: Utilitza cometes per cercar una frase. Exemple: "el gat menja ratolins".

en: You can precede keywords by - to exclude them; you must still have at least one "positive" keyword. Example: cat -dog (content must contain cat and cannot contain dog).
ca: Es poden precedir les paraules clau amb - per excloure-les; S'ha de tenir almenys una paraula clau "positiva". Exemple: gat -gos (el contingut ha de contenir gat i no pot contenir gos).

en: @count second | @count seconds
ca[0]: @count segon
ca[1]: @count segons

en: Account's permissions
ca: Permisos del compte

en: Existing password
ca: Contrasenya existent

en: Are you sure you want to create a new %name @type?
ca: Esteu segur de voler crear un nou @type %name?

en: Using the personal contact form
ca: Ús del formulari de contacte personal

en: Linking to contact forms
ca: Enllaçar als formularis de contacte

en: Adding content to contact forms
ca: Afegir contingut als formulari de contacte

en: @label (Translation is not supported).
ca: @label (Sense suport per a traducció).

en: The <em>Autocomplete (Tags style)</em> widget displays a multi-text field in which users can type in a comma-separated list of entity labels.
ca: El giny <em>Autocompleta (tipus Etiquetes)</em> mostra un camp de text múltiple on els usuaris poden escriure en una llista separada per comes d'etiquetes d'entitats.

en: File link
ca: Enllaç al fitxer

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert to older versions.
ca: Les revisions us permeten fer un seguiment de les diferències entre diverses versions del vostre contingut i tornar a versions anteriors.

en: Site default language code
ca: El codi de la llengua predeterminada del lloc

en: Contains US ASCII characters only
ca: Conté només caràcters ASCII US

en: Checkout complete! Thank you for your purchase.
ca: Procés de compra finalitzat! Gràcies per la vostra compra.

en: Resolving missing content
ca: Resolent el contingut perdut

en: The following @entity-type translations will be deleted:
ca: La següent traducció de @entity-type se suprimirà:

en: Delete @language translation
ca: Suprimeix la traducció @language

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
ca: La traducció de @entity-type %label a @language ha estat eliminada.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
ca: Esteu segur de voler suprimir la traducció del @language del @entity-type %label?

en: The core.extension configuration does not exist.
ca: No existeix la configuració core.extension.

en: Unable to install the %module module since it does not exist.
ca: No es pot instal·lar el mòdul %module ja que no existeix.

en: Unable to uninstall the %module module since the %dependent_module module is installed.
ca: No s'ha pogut desinstal·lar el mòdul %module ja el mòdul dependent %dependent_module està instal·lat.

en: Unable to install the %theme theme since it does not exist.
ca: No és possible instal·lar el tema %theme ja que aquest no existeix.

en: Unable to install the %theme theme since it requires the %required_theme theme.
ca: No és possible instal·lar el tema %theme ja que requereix el tema %required_theme.

en: Unable to uninstall the %theme theme since the %dependent_theme theme is installed.
ca: No s'ha pogut desinstal·lar el tema %theme perquè depèn del tema %dependent_theme que està instal·lat.

en: Configuration %name depends on the %owner module that will not be installed after import.
ca: La configuració %name depèn del mòdul %owner que no estarà instal·lat després de la importació.

en: Configuration %name depends on the %owner theme that will not be installed after import.
ca: La configuració %name depèn del tema %owner que no estarà instal·lat després de la importació.

en: Configuration %name depends on the %owner extension that will not be installed after import.
ca: La configuració %name depèn de l'extensió %owner que no s'instal·larà després de la importació.

en: Unable to install the %module module since it requires the %required_module module. | Unable to install the %module module since it requires the %required_module modules.
ca[0]: No s'ha pogut instal·lar el mòdul %module perquè requereix el mòdul %required_module.
ca[1]: No s'ha pogut instal·lar el mòdul %module perquè requereix els mòduls %required_module.

en: Configuration %name depends on the %module module that will not be installed after import. | Configuration %name depends on modules (%module) that will not be installed after import.
ca[0]: La configuració %name depèn del mòdul %module que no estarà instal·lat després de la importació.
ca[1]: La configuració %name depèn dels mòduls %module que no estaran instal·lats després de la importació.

en: Configuration %name depends on the %theme theme that will not be installed after import. | Configuration %name depends on themes (%theme) that will not be installed after import.
ca[0]: La configuració %name depèn del tema %theme que no s'instal·larà després de la importació.
ca[1]: La configuració %name depèn del temes %theme que no s'instal·laran després de la importació.

en: Configuration %name depends on the %config configuration that will not exist after import. | Configuration %name depends on configuration (%config) that will not exist after import.
ca[0]: La configuració %name depèn de la configuració %config que no existirà després de la importació.
ca[1]: La configuració %name depèn de la configuració (%config ) que no existirà després de la importació.

en: Interface text
ca: Text d'interfície

en: Order of language detection methods for interface text. If a translation of interface text is available in the detected language, it will be displayed.
ca: Ordre dels mètodes de detecció de llengua per al text de la interfície. Si hi ha disponible una traducció del text de la interfícies en la llengua detectada, aquesta es mostrarà.

en: Inaccessible
ca: No accessible

[ctx: Validation]
en: Null
ca: Nul

en: Provides a link to add a new block.
ca: Facilita un enllaç per afegir un nou bloc.

en: Content type for the <em>Add child page</em> link
ca: Tipus de contingut per a l'enllaç <em>Afegeix una pàgina filla</em>

en: The configuration cannot be imported because it failed validation for the following reasons:
ca: No es pot importar la configuració perquè ha fallat la validació per les següents raons:

en: Interface text language selected for page
ca: La llengua del text de la interfície seleccionada per la pàgina

en: Customize %language_name language detection to differ from Interface text language detection settings
ca: Personalitza la detecció de la llengua %language_name per a diferir dels paràmetres de detecció de la llengua del text de la interfície

en: The domain for %language may only contain the domain name, not a trailing slash, protocol and/or port.
ca: El domini per %language només pot contenir el nom de domini, sense barra final, protocol i/o port.

en: @language translation of the @type %label has been deleted.
ca: S'ha eliminat la traducció al @language de @type %label.

en: Timestamp display format settings
ca: Paràmetres del format de visualització de la marca de temps

en: Future format
ca: Format del futur

en: Past format
ca: Format del passat

en: @requirements_message (Currently using @item version @version)
ca: @requirements_message (S'està usant @item version @version)

en: The MyISAM storage engine is not supported.
ca: El motor d'emmagatzematge MyISAM no està suportat.

en: 0 seconds
ca: 0 segons

en: The validation failed because the value conflicts with the value in %field_name, which you cannot access.
ca: La validació ha fallat degut a un conflicte amb el valor %field_name, al qual no pots accedir.

en: The @module module is required
ca: El mòdul @module és requerit

en: Future date: %display
ca: Data futura: %display

en: Past date: %display
ca: Data passada: %display

en: - Default site/user time zone -
ca: - Fus horari predeterminat del lloc/usuari -

en: Date format: @date_format
ca: Format de data: @date_format

en: Time zone: @timezone
ca: Fus horari: @timezone

en: Revision translation affected
ca: Revisió de la traducció afectada

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ca: Indica si la darrera edició d'una traducció pertany a la revisió actual.

en: Configuration archive
ca: Fitxer de configuració

en: Translate any configuration including those shipped with modules and themes.
ca: Traduïu qualsevol configuració que inclogui aquells enviats amb mòduls i temes.

en: Time zone override
ca: Sobreescriu el fus horari

en: The time zone selected here will always be used
ca: El fus horari seleccionat aquí serà utilitzat sempre

en: To uninstall Forum, first delete all <em>Forum</em> content
ca: Per desinstal·lar el Forum, primer suprimiu tot el contingut de <em>Forum</em>

en: Translate interface text
ca: Tradueix el text de la interfície

en: Translate any interface text including configuration shipped with modules and themes.
ca: Tradueix qualsevol text d'interfície que incloent la configuració dels mòduls i els temes.

en: Last run: %time ago.
ca: Darrera execució: fa %time.

en: The path '%path' has to start with a slash.
ca: La ruta '%path' ha de començar amb una barra inclinada.

en: Plural variants
ca: Variants en plural

en: Place block <span class="visually-hidden">in the %region region</span>
ca: Situa un bloc <span class="visually-hidden">a la regió %region</span>

en: No blocks available.
ca: No hi ha blocs disponibles.

en: Exporting the full configuration
ca: Exportar la configuració completa

en: Importing a full configuration
ca: Importar una configuració completa

en: Exporting a single configuration item
ca: Exportant un únic element de configuració

en: Importing a single configuration item
ca: Important un únic element de configuració

en: Configuration synchronization
ca: Sincronització de la configuració

en: Import and export your configuration.
ca: Importeu i exporteu la vostra configuració.

en: @date by @username
ca: @date per @username

en: Manage responsive image styles.
ca: Gestioneu els estils d'imatge responsives.

en: Apache version
ca: Versió de l'Apache

en: Filter by name or description
ca: Filtra per nom o descripció

en: Enter a part of the module name or description
ca: Introduïu una part del nom o de la descripció del mòdul

en: The callback URL is not local and not trusted: !url
ca: L'URL de la crida de retorn no és local i no és de confiança: !url

en: Container cannot be saved to cache.
ca: El contenidor no pot desar-se a la memòria cau.

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database due to the following error: @error.
ca: No s'ha pogut configurar correctament el Drupal amb la base de dades existent degut al següent error: @error.

en: The database server version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
ca: La versió del servidor de base de dades %version és menor que la versió mínima requerida %minimum_version.

en: A value must be selected for %part.
ca: Cal seleccionar un valor per a %part.

en: @title (value @number)
ca: @title (valor @number)

en: 1 error has been found:  | @count errors have been found:
ca[0]: S'ha trobat 1 error:
ca[1]: S'han trobat @count errors:

en: Primary admin actions
ca: Accions principals d'administració

en: Shown tabs
ca: Pestanyes que es mostren

en: Select tabs being shown in the block
ca: Seleccioneu les pestanyes que es mostraran al bloc

en: Show primary tabs
ca: Mostra les pestanyes principals

en: Show secondary tabs
ca: Mostra les pestanyes secundàries

en: The blocked IP address.
ca: L'adreça IP bloquejada.

en: Generating accessible content
ca: Generant contingut accessible

en: The name of the format.
ca: El nom del format.

en: The status of the format
ca: L'estat del format

en: Weight for @title language detection method
ca: Pes per al mètode de detecció de l'idioma @title

en: Enable @title language detection method
ca: Activa el mètode de detecció de l'idioma @title

en: Core (Experimental)
ca: Nucli (Experimental)

en: Migration @id is busy with another operation: @status
ca: La migració @id està ocupada amb una altra operació: @status

en: Sizes field
ca: Camp mides

en: Entity/field definitions
ca: Definicions d'entitat/camp

en: Tabs block
ca: Bloc de pestanyes

en: Whether primary tabs are shown
ca: Es mostren les pestanyes primàries

en: Whether secondary tabs are shown
ca: Es mostren les pestanyes secundàries

en: The installer requires that you create a translations directory as part of the installation process. Create the directory %translations_directory . More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.
ca: L'instal·lador requereix que creeu un directori de traduccions com a part del procés d'instal·lació. Creeu el directori %translations_directory . Hi ha més detalls sobre la instal·lació del Drupal disponibles a <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: The installer requires read permissions to %translations_directory at all times. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
ca: L'instal·lador requereix permisos de lectura a %translations_directory en tot moment. La secció de la documentació sobre <a href=":handbook_url">incidències de l'allotjament web</a> ofereix ajuda sobre aquest i d'altres temes.

en: The installer requires write permissions to %translations_directory during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
ca: L'instal·lador requereix permisos d'escriptura a %translations_directory durant el procés d'instal·lació. La secció de la documentació sobre <a href=":handbook_url">incidències de l'allotjament web</a> ofereix ajuda sobre aquest i d'altres temes.

en: The installer requires to contact the translation server to download a translation file. Check your internet connection and verify that your website can reach the translation server at <a href=":server_url">@server_url</a>.
ca: L'instal·lador necessita contactar amb el servidor de traduccions per a descarregar un fitxer de traducció. Comproveu la vostra connexió a Internet i verifiqueu que el vostre lloc web pot arribar al servidor de traducció a <a href=":server_url">@server_url</a>.

en: The %language translation file is not available at the translation server. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
ca: No està disponible el fitxer de traducció %language al servidor de traducció. <a href=":url">Trieu una llengua diferent</a> o seleccioneu Anglès i traduïu el vostre lloc web més tard.

en: The %language translation file could not be downloaded. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
ca: No s'ha pogut descarregar el fitxer de traducció %language . <a href=":url">Trieu una altra llengua</a> o seleccioneu Anglès i traduïu el lloc vostre lloc web més tard.

en: The @drupal installer requires that you create a %file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.
ca: L'instal·lador del @drupal requereix que creeu un %file com a part del procés d'instal·lació. Copieu el fitxer %default_file a %file. Hi ha més detalls sobre la instal·lació del Drupal disponibles a <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: @drupal requires read permissions to %file at all times. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
ca: @drupal necessita permisos de lectura pel %file de forma permanent. La secció de la documentació sobre <a href=":handbook_url">incidències de l'allotjament web</a> ofereix ajuda sobre aquest i d'altres temes.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
ca: L'instal·lador del @drupal necessita tenir permisos d'escriptura a %file durant el procés d'instal·lació. La secció de la documentació sobre <a href=":handbook_url">incidències de l'allotjament web</a> ofereix ajuda sobre aquest i altres temes.

en: The @drupal installer failed to create a %file file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
ca: L'instal·lador @drupal ha fallat a l'hora de crear un fitxer %file amb el propietari correcte. Inicieu sessió al vostre servidor web, elimineu el fitxer %file existent, i creeu-ne un de nou copiant el fitxer %default_file a %file. Més detalls sobre la instal·lació del Drupal a <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>. La secció de documentació <a href=":handbook_url">problemes d'allotjmanet web</a> ofereix ajuda sobre aquesta i altres qüestions.

en: Check the messages and <a href=":retry">retry</a>, or you may choose to <a href=":cont">continue anyway</a>.
ca: Reviseu els missatges i <a href=":retry">torneu-ho a provar</a> o podeu escollir <a href=":cont">continuar de totes maneres</a>.

en: Check the messages and <a href=":url">try again</a>.
ca: Reviseu els missatges i <a href=":url">torneu-ho a provar</a>.

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>/modules</em>. Missing modules: @modules
ca: Els següents mòduls són necessaris però no s'han trobat. Moveu-los al subdirectori de mòduls adequat, com <em>/modules</em>. Mòduls que falten: @modules

en: Updating @module
ca: Actualitzant @module

en: The %driver database must use %encoding encoding to work with Drupal. Recreate the database with %encoding encoding. See <a href="INSTALL.pgsql.txt">INSTALL.pgsql.txt</a> for more details.
ca: La base de dades %driver ha d'usar la codificació %encodif per a treballar amb el Drupal. Recreeu la base de dades amb la codificació %encoding. Aneu a <a href="INSTALL.pgsql.txt">INSTALL.pgsql.txt</a> per a més informació.

en: Operating in maintenance mode. <a href=":url">Go online.</a>
ca: Operant en mode de manteniment. <a href=":url">Posa-ho en línia.</a>

en: Textfield size: @size
ca: Mida del camp de text: @size

en: Number of rows: @rows
ca: Nombre de files: @rows

en: URI field size: @size
ca: Mida del camp URI: @size

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href=":https-link">Learn more</a>.
ca: AVÍS: No esteu utilitzant una connexió encriptada, per tan la vostra contrasenya s'enviarà en text pla. <a href=":https-link">Per saber-ne més</a>.

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
ca: @name no pot tenir més de %max caràcters però actualment en té %length.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
ca: S'han fet tots els canvis necessaris a %dir i a %file, ja podeu doncs treure els permisos d'escriptura per tal d'evitar riscos de seguretat. Si no teniu clar com fer-ho, podeu consultar el <a href=":handbook_url">manual en línia</a>.

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
ca: Ja existeix un @entity_type amb @field_name %value.

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:account-name], [user:display-name] and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
ca: El missatge que s'ha d'enviar. Podeu incloure reemplaçaments com [node:title], [user:account-name], [user:display-name] i [comment:body] per a representar dades que seran diferents cada cop que s'enviï el missatge. No tots els reemplaçaments estaran disponibles en tots els contexts.

en: The message to be displayed to the current user. You may include placeholders like [node:title], [user:account-name], [user:display-name] and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
ca: El missatge a mostrar a l'usuari actual. Podeu incloure reemplaçaments com [node:title], [user:account-name], [user:display-name] i [comment:body] per a representar dades que seran diferents cada cop que s'enviï el missatge. No tots els reemplaçaments estaran disponibles en tots els contexts.

en: The Ban module allows administrators to ban visits to their site from individual IP addresses. For more information, see the <a href=":url">online documentation for the Ban module</a>.
ca: El mòdul BAN permet als administradors bloquejar visites als seus llocs des d'adreces IP individuals. Per a més informació, vegeu la <a href=":url">documentació en línia del mòdul Ban</a>.

en: The outline feature allows you to include pages in the <a href=":book">Book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href=":book-admin">reorder an entire book</a>.
ca: La característica d'esquema permet incloure pàgines a la <a href=":book">jerarquia</a> del <a href=":book">llibre</a>, així com moure'ls dins de la jerarquia o <a href=":book-admin">reordenar un llibre sencer</a> .

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is @maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
ca: La pàgina principal del llibre. La profunditat màxima per a un llibre i totes les pàgines secundàries és @maxdepth. És possible que algunes pàgines del llibre seleccionat no estiguin disponibles com a pares si seleccionant-les es superés aquest límit.

en: In reply to @parent_title by @parent_username
ca: En resposta a @parent_title de @parent_username

en: Name for @anonymous
ca: Nom per @anonymous

en: <a href=":login">Log in</a> or <a href=":register">register</a> to post comments
ca: <a href=":login">Inicia sessió</a> o <a href=":register">registra't</a> per fer comentaris

en: <a href=":login">Log in</a> to post comments
ca: <a href=":login">Inicia la sessió</a> per fer comentaris

en: Select the Comment type to use for this comment field. Manage the comment types from the <a href=":url">administration overview page</a>.
ca: Seleccioneu el Tipus de comentari a usar per aquest camp de comentari. Gestioneu els tipus de comentari des de la <a href=":url">pàgina de resum de l'administració</a>.

en: You can import a single configuration item by pasting it in YAML format into the form on the <a href=":single-import">Single import</a> page.
ca: Podeu importar un únic element de configuració enganxant-lo en format YAML al formulari a la <a href=":single-import">importació d'un sol element</a>.

en: Export and download the full configuration of this site as a gzipped tar file.
ca: Exporteu i descarregueu la configuració completa d'aquest lloc com a fitxer .tar.gz.

en: Choose a configuration item to display its YAML structure.
ca: Trieu un element de configuració per mostrar la seva estructura YAML.

en: Import a single configuration item by pasting its YAML structure into the text field.
ca: Importeu un únic element de configuració enganxant la seva estructura YAML al camp de text.

en: Full archive
ca: Fitxer complet

en: Single item
ca: Un únic element

en: The following items in your active configuration have changes since the last import that may be lost on the next import.
ca: Els següents elements de la vostra configuració activa tenen canvis des de l'última importació que es poden perdre en la importació següent.

en: @source_name to @target_name
ca: @source_name a @target_name

en: In order to translate configuration, the website must have at least two <a href=":url">languages</a>.
ca: Per a poder traduir configuració, el lloc web ha de tenir com a mínim dues <a href=":url">llengües</a>.

en: Hello @recipient-name,
ca: Hola @recipient-name,

en: @name (not verified)
ca: @name (no verificat)

en: Before you can translate content, there must be at least two languages added on the <a href=":url">languages administration</a> page.
ca: Abans de poder traduir contingut, cal tenir com a mínim dues llengües afegides a la pàgina d'<a href=":url">administració de llengües</a>.

en: To configure translation for this field, <a href=":language-settings-url">enable language support</a> for this type.
ca: Per a configurar la traducció d'aquest camp, <a href=":language-settings-url">habiliteu el suport de llengua</a> per aquest tipus.

en: <a href=":settings_url">Enable translation</a> for <em>content types</em>, <em>taxonomy vocabularies</em>, <em>accounts</em>, or any other element you wish to translate.
ca: <a href=":settings_url">Habiliteu la traducció</a> de <em>tipus de contingut</em>, <em>vocabularis de taxonomia</em>, <em>comptes</em>, o qualsevol altre element que vulgueu traduir.

en: The Database Logging module allows you to view an event log on the <a href=":dblog">Recent log messages</a> page. The log is a chronological list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the log on a regular basis to ensure their site is working properly.
ca: El mòdul Database Logging us permet consultar un registre d'un esdeveniment a la pàgina de <a href=":dblog">Missatges recents del registre</a>. El registre és una llista cronològica dels esdeveniments enregistrats que contenen dades d'ús, de rendiment, errors, avisos i informació operativa. Els administradors haurien de consultar el registre periòdicament per assegurar-se que el seu lloc funciona adequadament.

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href=":link">Manage fields</a> page.
ca: Encara no s'han afegit camps. Podeu afegir-ne de nous a la pàgina d'<a href=":link">Administra els camps</a>.

en: The %display_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href=":url">configure them</a>.
ca: El mode %display_mode ara utilitza la configuració de visualització personalitzada. És possible que vulgueu <a href=":url">configurar-los</a> .

en: @size limit.
ca: Límit de @size.

en: Use the <a href=":url">@label</a> text format
ca: Utilitza el format de text <a href=":url">@label</a>

en: If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href=":html-entities">entities</a> page. Some of the available characters include:
ca: Si teniu problemes, proveu d'utilitzar entitats de caràcters HTML. Un exemple comú és &amp; amp; per un caràcter i caràcters. Per obtenir una llista completa d'entitats consulteu de <a href=":html-entities">entitats</a> pàgina. Alguns dels caràcters disponibles inclouen:

en: Limit allowed HTML tags and correct faulty HTML
ca: Limita les etiquetes HTML permeses i corregeix l'HTML defectuós

en: Adjust the display of your forum topics. Organize the forums on the <a href=":forum-structure">forum structure page</a>.
ca: Ajusteu la visualització dels temes del fòrum. Organitzeu els fòrums a la <a href=":forum-structure">pàgina de l'estructura</a> del <a href=":forum-structure">fòrum</a> .

en: To uninstall Forum, first delete all <a href=":url">%vocabulary</a> terms
ca: Per desinstal·lar el Forum, primer suprimiu tots els termes de <a href=":url">%vocabulary</a>

en: No containers or forums available. <a href=":container">Add container</a> or <a href=":forum">Add forum</a>.
ca: No hi ha contenidors o fòrums disponibles. <a href=":container">Afegiu un contenidor</a> o <a href=":forum">Afegiu un fòrum</a> .

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href=":admin">Administration page</a>, where you may <a href=":config">customize and configure</a> all aspects of your website.
ca: <strong>Configureu el vostre lloc web</strong> Després d'haver-vos identificat, visiteu la <a href=":admin">Pàgina d'administració</a>, on podreu <a href=":config">personalitzar i configurar</a> tot allò relatiu al vostre lloc web.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href=":themes">Appearance page</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href=":download_themes">Drupal.org themes page</a>.
ca: <strong>Personalitzeu el disseny del vostre lloc web</strong> Per a canviar l'"aspecte i el comportament" del vostre lloc web, aneu a la <a href=":themes">pàgina d'Aparença</a>. Podeu triar un dels temes inclosos o descarregar-ne d'addicionals de la <a href=":download_themes">pàgina de descàrrega de temes de Drupal.org</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you may <a href=":content">add new content</a> to your website.
ca: <strong>Comenceu a crear contingut</strong> Finalment podeu <a href=":content">afegir contingut</a> al vostre lloc web.

en: image from @field_name
ca: imatge de @field_name

en: The primary identifier for an image style.
ca: L'identificador primari per un estil d'imatge.

en: Reorder the configured languages to set their order in the language switcher block and, when editing content, in the list of selectable languages. This ordering does not impact <a href=":detection">detection and selection</a>.
ca: Reordeneu les llengües configurades per a establir el seu ordre al bloc d'intercanviador de llengua i, a l'editar contingut, a la llista de llengües a seleccionar. Aquesta ordenació no té camp impacte en la <a href=":detection">detecció i selecció</a>.

en: The site default language can also be set. It is not recommended to change the default language on a working site. <a href=":language-detection">Configure the Selected language</a> setting on the detection and selection page to change the fallback language for language selection.
ca: També es pot establir la llengua predeterminada del lloc. Es recomana de no canviar la llengua predeterminada en un lloc en funcionament. <a href=":language-detection">Configureu el paràmetre de Llengua seleccionada</a> a la pàgina de detecció i selecció per a canviar la llengua alternativa en la selecció de llengua.

en: Define how to decide which language is used to display page elements (primarily text provided by modules, such as field labels and help text). This decision is made by evaluating a series of detection methods for languages; the first detection method that gets a result will determine which language is used for that type of text. Be aware that some language detection methods are unreliable under certain conditions, such as browser detection when page-caching is enabled and a user is not currently logged in. Define the order of evaluation of language detection methods on this page. The default language can be changed in the <a href=":admin-change-language">list of languages</a>.
ca: Definiu com s'ha de decidir quina llengua s'usa per a mostrar els elements de la pàgina (principalment el text proporcionat pels mòduls, com etiquetes dels camps i text d'ajuda). Aquesta decisió es fa avaluant una sèrie de mètodes de detecció per les llengües; el primer mètode de selecció que obtingui un resultat determinarà quina llengua s'utilitza per aquest tipus de text. Tingueu en compte que alguns mètodes de detecció són poc fiables sota algunes condicions, com per exemple la detecció mitjançant navegador quan la memòria cau de pàgina està activada i un usuari no està autenticat. Definiu l'ordre d'avaluació dels mètodes de detecció de llengua en aquesta pàgina. La llengua predeterminada es pot canviar al <a href=":admin-change-language">llistat de llengües</a>.

en: Browsers use different language codes to refer to the same languages. Internally, a best effort is made to determine the correct language based on the code that the browser sends. You can add and edit additional mappings from browser language codes to <a href=":configure-languages">site languages</a>.
ca: Els navegadors utilitzen codis de llengua diferents per a referir-se a les mateixes llengües. Internament, es fa un gran esforç per a determinar la llengua correcta basant-se en el codi que envia el navegador. Podeu afegir i editar correspondències addicionals de codis de llengua de navegador a <a href=":configure-languages">llengües del lloc</a>.

en: Changing the selected language here (and leaving this option as the last among the detection and selection options) is the easiest way to change the fallback language for the website, if you need to change how your site works by default (e.g., when using an empty path prefix or using the default domain). <a href=":admin-change-language">Changing the site's default language</a> itself might have other undesired side effects.
ca: En canviar la llengua seleccionada aquí (i deixant aquesta opció com la darrera de la llista de detecció i selecció) és la forma més senzilla de canviar la llengua alternativa d'aquest lloc web, per si heu de canviar com funciona el vostre lloc de forma predeterminada (p. ex. en usar un prefix de camí buit o en utilitzar el domini predeterminat). <a href=":admin-change-language">Canviar la llengua predeterminada del lloc</a> en sí podria tenir d'altres efectes secundaris no desitjats.

en: Explanation of the language options is found on the <a href=":languages_list_page">languages list page</a>.
ca: Podeu trobar l'explicació de les opcions de llengua a la <a href=":languages_list_page">pàgina del llistat de llengües</a>.

en: Site's default language (@language)
ca: La llengua predeterminada del lloc (@language)

en: Use one of the language switcher blocks to allow site visitors to switch between languages. You can enable these blocks on the <a href=":block-admin">block administration page</a>.
ca: Utilitzeu un dels blocs d'intercanviador de llengua per a permetre als visitants del vostre lloc canviar entre les llengües. Podeu habilitar aquests blocs a la <a href=":block-admin">pàgina d'administració dels blocs</a>.

en: Use language codes as <a href=":w3ctags">defined by the W3C</a> for interoperability. <em>Examples: "en", "en-gb" and "zh-hant".</em>
ca: Utilitzeu un codi de llengua tal com ho <a href=":w3ctags">defineix el W3C</a> per a la seva interoperabilitat. <em>Per exemple: "en", "en-gb" i "zh-hant".</em>

en: One translation file could not be checked. <a href=":url">See the log</a> for details. | @count translation files could not be checked. <a href=":url">See the log</a> for details.
ca[0]: No es pot comprovar un fitxer de traducció. <a href=":url">Vegeu el registre</a> pels detalls.
ca[1]: No es poden comprovar @count fitxers de traducció. <a href=":url">Vegeu el registre</a> pels detalls.

en: One translation file could not be imported. <a href=":url">See the log</a> for details. | @count translation files could not be imported. <a href=":url">See the log</a> for details.
ca[0]: No es pot importar un fitxer de traducció. <a href=":url">Vegeu el registre</a> pels detalls.
ca[1]: No es poden importar @count fitxers de traducció. <a href=":url">Vegeu el registre</a> pels detalls.

en: One translation string was skipped because of disallowed or malformed HTML. <a href=":url">See the log</a> for details. | @count translation strings were skipped because of disallowed or malformed HTML. <a href=":url">See the log</a> for details.
ca[0]: S'ha omès una cadena de traducció perquè contenia HTML no permès o mal format. <a href=":url">Aneu al registre</a> per veure'n els detalls.
ca[1]: S'han omès @count cadenes de traducció perquè contenien HTML no permès o mal format. <a href=":url">Aneu al registre</a> per veure'n els detalls.

en: This page allows a translator to search for specific translated and untranslated strings, and is used when creating or editing translations. (Note: Because translation tasks involve many strings, it may be more convenient to <a title="User interface translation export" href=":export">export</a> strings for offline editing in a desktop Gettext translation editor.) Searches may be limited to strings in a specific language.
ca: Aquesta pàgina permet que un traductor cerqui cadenes específiques traduïdes o sense traduir, i es fa servir per crear o editar traduccions. (Nota: Com que les tasques de traducció impliquen moltes cadenes, pot ser més convenient <a title="Interfície d'usuari de l'exportació de traduccions" href=":export">exportar-les</a> per a editar-les posteriorment al vostre ordinador amb un editor de traduccions Gettext.) Les cerques hauran de limitar-se a cadenes d'un llenguatge en concret.

en: This page allows translators to manually import translated strings contained in a Gettext Portable Object (.po) file. Manual import may be used for customized translations or for the translation of custom modules and themes. To customize translations you can download a translation file from the <a href=":url">Drupal translation server</a> or <a title="User interface translation export" href=":export">export</a> translations from the site, customize the translations using a Gettext translation editor, and import the result using this page.
ca: Aquesta pàgina permet als traductors importar manualment cadenes traduïdes dins d'un fitxer Gettext Portable Object (.po). La importació manual s'ha d'usar per a traduccions personalitzades o per la traducció de mòduls i temes personalitzats. Per a personalitzar traduccions podeu descarregar un fitxer de traducció des del <a href=":url">servidor de traduccions del Drupal</a> o <a title="Exportació de la traducció de la interfície" href=":export">exportar</a> traduccions des del lloc, personalitzar les traduccions usant un editor de traduccions Gettext i importar el resultat utilitzant aquesta pàgina.

en: Updates available for: @languages. See the <a href=":updates">Available translation updates</a> page for more information.
ca: Hi ha actualitzacions disponibles per: @languages. Visiteu la pàgina d'<a href=":updates">Actualitzacions de traducció disponibles</a> per a més informació.

en: Missing translations for: @languages. See the <a href=":updates">Available translation updates</a> page for more information.
ca: Falten traduccions per: @languages. Aneu a la pàgina d'<a href=":updates">Actualitzacions de traducció disponibles</a> per a més informació.

en: No translation status is available. See the <a href=":updates">Available translation updates</a> page for more information.
ca: No està disponible l'estat de la traducció. Aneu a la pàgina de les<a href=":updates">Actualitzacions de traducció disponibles</a> per a més informació.

en: Interface translation settings
ca: Paràmetres de la traducció de la interfície

en: Interface translation import
ca: Importació de la traducció de la interfície

en: Interface translation export
ca: Exportació de la traducció de la interfície

en: Select how frequently you want to check for new interface translations for your currently installed modules and themes. <a href=":url">Check updates now</a>.
ca: Seleccioneu la freqüència en què voleu que es comprovi si hi ha noves traduccions per als mòduls i temes instal·lats actualment. <a href=":url">Comproveu si hi ha actualitzacions</a>.

en: Translation files are stored locally in the  %path directory. You can change this directory on the <a href=":url">File system</a> configuration page.
ca: Els fitxers de traducció s'emmagatzemen localment al directori %path . Podeu canviar aquest directori a la pàgina de configuració del <a href=":url">Sistema de fitxers</a>.

en: No translation status available. <a href=":check">Check manually</a>.
ca: No està disponible l'estat de la traducció. <a href=":check">Comproveu-lo manualment</a>.

en: You can enable the newly-created block for this menu on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
ca: Podeu habilitar el nou bloc acabat de crear per aquest bloc a la <a href=":blocks">pàgina de Disposició dels blocs</a>.

en: Each menu has a corresponding block that is managed on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
ca: Cada menú té el seu bloc corresponent que es gestiona des de la <a href=":blocks">pàgina de Disposició dels blocs</a>.

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
ca: Encara no hi ha enllaços de menú. <a href=":url">Afegeix-ne un</a>.

en: The content access permissions need to be rebuilt. <a href=":node_access_rebuild">Rebuild permissions</a>.
ca: Cal reconstruir els permisos d'accés al contingut. <a href=":node_access_rebuild">Reconstrueix els permisos</a>.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Rebuilding will remove all privileges to content and replace them with permissions based on the current modules and settings. Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed, content will automatically use the new permissions. <a href=":rebuild">Rebuild permissions</a>
ca: Si veieu que el lloc web té problemes amb els permisos de contingut, potser hauríeu de reconstruir la memòria cau dels permisos. La reconstrucció esborrarà tots els privilegis d'accés a contingut i els substituirà per permisos basats en els mòduls i configuracions actuals. El procés de reconstruir els permisos pot trigar força estona en cas d'haver-hi molt contingut o tenir configuracions complexes de permisos. Després que hagi finalitzat la reconstrucció, el contingut utilitzarà els nous permisos de forma automàtica. <a href=":rebuild">Reconstruir permisos</a>

en: Maintain the types of content available and the fields that are associated with those types.
ca: Manteniu els tipus de contingut disponibles i els camps associats a aquests tipus.

en: No content types available. <a href=":link">Add content type</a>.
ca: No hi ha cap tipus de contingut disponible. <a href=":link">Afegeix un tipus de contingut</a>.

en: Node from URL
ca: Node de l'URL

en: The link for this shortcut.
ca: L'enllaç per aquest accés directe.

en: The title for this shortcut.
ca: El títol per aquest accés directe.

en: The weight for this shortcut
ca: El pes per aquest accés directe

en: Set and configure the default theme for your website.  Alternative <a href=":themes">themes</a> are available.
ca: Establiu i configureu el tema predeterminat per al vostre lloc web. Teniu disponibles <a href=":themes">temes</a> alternatius.

en: You can place blocks for each theme on the <a href=":blocks">block layout</a> page.
ca: Podeu posicionar blocs per a cada tema a la pàgina de <a href=":blocks">disposició dels blocs</a>.

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on Drupal.org's support forums and project issue queues. Before filing a support request, ensure that your web server meets the <a href=":system-requirements">system requirements.</a>
ca: Aquí podeu trobar una visió general dels paràmetres del vostre lloc a més de qualsevol problema amb la vostra instal·lació que hagi estat detectat. Pot ser útil copiar i enganxar aquesta informació a les sol·licituds d'informació que envieu a Drupal.org a través dels fòrums o la cua d'incidències. Abans d'enviar una nova sol·licitud assegureu-vos que el vostre servidor web s'ajusta als <a href=":system-requirements">requeriments del sistema.</a>

en: The minimum version of Apache needed to run Drupal without mod_rewrite enabled is 2.2.16. See the <a href=":link">enabling clean URLs</a> page for more information on mod_rewrite.
ca: La versió mínima de l'Apache requerida per a executar el Drupal sense el mod_rewrite habilitat és la 2.2.16. Aneu a la pàgina d'<a href=":link">habilitar les URLs</a> netes per a més informació sobre el mod_rewrite.

en: Your server is capable of using clean URLs, but it is not enabled. Using clean URLs gives an improved user experience and is recommended. <a href=":link">Enable clean URLs</a>
ca: El vostre servidor és capaç d'usar URLs netes, però no estan habilitades. L'ús d'URLs netes millora l'experiència d'usuari i està recomanat. <a href=":link">Habilita les URLs netes</a>

en: @phpversion (<a href=":url">more information</a>)
ca: @phpversion (<a href=":url">més informació</a>)

en: Drupal requires you to enable the PHP extensions in the following list (see the <a href=":system_requirements">system requirements page</a> for more information):
ca: Drupal requereix que activeu les extensions PHP a la llista següent (consulteu la <a href=":system_requirements">pàgina de requisits</a> del <a href=":system_requirements">sistema per</a> obtenir més informació):

en: PHP OPcode caching
ca: Memòria cau OPcode del PHP

en: Your web server seems to have the wrong version of PDO installed. Drupal requires the PDO extension from PHP core. This system has the older PECL version. See the <a href=":link">system requirements</a> page for more information.
ca: Sembla que el vostre servidor web té la versió incorrecta de PDO instal·lada. El Drupal requereix l'extensió PDO del nucli del PHP. Aquest sistema té la versió antiga del PECL. Aneu a la pàgina de <a href=":link">requeriments del sistema</a> per a més informació.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href=":memory-limit">increasing the PHP memory limit</a>.
ca: Per a més informació, aneu a l'entrada de l'ajuda en línia per a <a href=":memory-limit">incrementar el límit de memòria del PHP</a>.

en: See <a href=":url">@url</a> for information about the recommended .htaccess file which should be added to the %directory directory to help protect against arbitrary code execution.
ca: Vegeu <a href=":url">@url</a> per obtenir informació sobre el fitxer .htaccess recomanat que s'hauria d'afegir al directori %directory per ajudar a protegir contra l'execució arbitrària del codi.

en: Last run @time ago
ca: Darrera execució fa @time

en: For more information, see the online handbook entry for <a href=":cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
ca: Per obtenir més informació, consulteu l'entrada del manual en línia per <a href=":cron-handbook">configurar els treballs de cron</a> .

en: You may need to set the correct directory at the <a href=":admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
ca: És possible que necessiteu configurar el directori correcte a la <a href=":admin-file-system">pàgina de configuració del sistema de fitxers</a> o canviar els permisos del directori actual per tal que es pugui escriure.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
ca: Ha fallat un intent automàtic de crear aquest directori, possiblement a causa d'un problema de permisos. Per seguir amb la instal·lació, creeu el directori i modifiqueu els seus permisos manualment o assegureu-vos que l'instal·lador té els permisos per a crear-lo automàticament. Per a més informació, llegiu-vos el fitxer INSTALL.txt o el <a href=":handbook_url">manual en línia</a>.

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href=":update">database update script</a> immediately.
ca: Alguns mòduls tenen actualitzacions d'esquema de bases de dades per instal·lar. Hauríeu d'executar l'<a href=":update">script d'actualització de la base de dades</a> immediatament.

en: The trusted_host_patterns setting is not configured in settings.php. This can lead to security vulnerabilities. It is <strong>highly recommended</strong> that you configure this. See <a href=":url">Protecting against HTTP HOST Header attacks</a> for more information.
ca: No s'ha configurat el paràmetre trusted_host_patterns al fitxer settings.php. Això pot comportar riscos de seguretat i és <strong>altament recomanable</strong> que el configureu. Llegiu  <a href=":url">Protecting against HTTP HOST Header attacks</a> per a més informació.

en: Put your site into <a href=":url">maintenance mode</a>.
ca: Posa el lloc en <a href=":url">mode de manteniment</a> .

en: All errors have been <a href=":url">logged</a>.
ca: S'han <a href=":url">registrat</a> tots els errors.

en: Updates were attempted. If you see no failures below, you may proceed happily back to your <a href=":url">site</a>. Otherwise, you may need to update your database manually.
ca: S'han fet les actualitzacions. Si no veieu errors a continuació, podeu tornar tranquilament al vostre <a href=":url">lloc</a>. En cas contrari, potser necessitareu fer l'actualització de la base de dades manualment.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href=":status">status report</a> for more information.
ca: S'han detectat un o més problemes amb la instal·lació del vostre Drupal. Verifiqueu l'<a href=":status">informe d'estat</a> per a més informació.

en: Screenshot for @theme theme
ca: Captura de pantalla per al tema @theme

en: Settings for @theme theme
ca: Paràmetres per al tema @theme

en: Uninstall @theme theme
ca: Desinstal·la el tema @theme

en: Set @theme as default theme
ca: Estableix @theme com a tema predeterminat

en: Install @theme theme
ca: Instal·la el tema @theme

en: Install @theme as default theme
ca: Instal·la el tema @theme com a tema predeterminat

en: More information about setting up scheduled tasks can be found by <a href=":url">reading the cron tutorial on drupal.org</a>.
ca: Podeu trobar més informació sobre la configuració de tasques programades <a href=":url">llegint el tutorial del cron a drupal.org</a>.

en: Defined on the <a href=":information">Site Information</a> page.
ca: Definit a la pàgina d'<a href=":information">Informació del lloc</a>.

en: Powered by <a href=":poweredby">Drupal</a>
ca: Funciona amb el <a href=":poweredby">Drupal</a>

en: Hide logo
ca: Amaga el logotip

en: @display '@id': Component '@name' was disabled because its settings depend on removed dependencies.
ca: @display '@id': El component '@name' està desactivat perquè la seva configuració depèn de dependències eliminades.

en: No widget available for: %type.
ca: No hi ha cap giny disponible per: %type.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
ca: Es permeten alguns caràcters especials, incloent-hi l'espai, el punt (.), el guió (-), l'apòstrof ('), el guió baix (_) i el símbol @.

en: Create tasks that the system can execute.
ca: Creeu tasques que el sistema pugui executar.

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like /node/1234 or an external URL like @url.
ca: L'URL on s'ha de redirigir a l'usuari. Aquest pot ser un URL intern com /node/1234 o un URL extern com @url.

en: Provides an automated way to run cron jobs, by executing them at the end of a server response.
ca: Proporciona una forma automàtica de fer córrer les tasques del cron, executant-les al finalitzar la resposta del servidor.

en: Ban visits from specific IP addresses.
ca: Bloquegeu visites des d'una adreça IP específica.

en: Block placement is specific to each theme on your site. Changes will not be saved until you click <em>Save blocks</em> at the bottom of the page.
ca: La disposició dels blocs és específica per cada tema del vostre lloc. Els canvis no es desaran fins que no feu clic a <em>Desa els blocs</em> al peu de la pàgina.

en: Compare the configuration uploaded to your sync directory with the active configuration before completing the import.
ca: Compareu la configuració del directori de sincronització amb la configuració actual abans de completar la importació.

en: Upload a full site configuration archive to the sync directory. It can then be compared and imported on the Synchronize page.
ca: Pugeu al directori de sincronització un fitxer amb tota la configuració del lloc web per a poder-lo comparar i importar a la pàgina de sincronització.

en: The Database Logging module logs system events in the Drupal database. Monitor your site or debug site problems on this page.
ca: El mòdul Database Logging registra els esdeveniments del sistema a la base de dades del Drupal. Monitoritzeu o depureu els problemes del vostre lloc en aquesta pàgina.

en: Text formats define how text is filtered for output and how HTML tags and other text is displayed, replaced, or removed. <strong>Improper text format configuration is a security risk.</strong> Learn more on the <a href=":filter_help">Filter module help page</a>.
ca: Els formats de text defineixen com es filtra el text per a la sortida i com es mostren, reemplacen o eliminen etiquetes HTML i un altre text. <strong>La configuració incorrecta del format de text és un risc de seguretat.</strong> Més informació a la <a href=":filter_help">pàgina d'ajuda del mòdul Filtre</a> .

en: A text format contains filters that change the display of user input; for example, stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Filters are executed from top to bottom and the order is important, since one filter may prevent another filter from doing its job. For example, when URLs are converted into links before disallowed HTML tags are removed, all links may be removed. When this happens, the order of filters may need to be rearranged.
ca: Un format de conté filtres que canvien la visualització del text entrat per l'usuari; per exemple, eliminant HTML maliciós o fent que els URLs siguin clicables. Els filtres s'executen de dalt a baix i el seu ordre és important, ja que un filtre pot impedir un altre filtre faci la seva feina. Per exemple, quan els URLs es converteixen en enllaços abans que s'elimini etiquetes HTML no permeses, s'eliminen tots els enllaços. Quan això passa, pot ser necessari reordenar l'ordre dels filtres.

en: Configure how content is filtered when displayed, including which HTML tags are rendered, and enable module-provided filters.
ca: Configureu com es filtra el contingut quan es mostra, incloent-ne les etiquetes HTML i habilitar filtres proporcionats per mòduls.

en: A list of HTML tags that can be used. By default only the <em>lang</em> and <em>dir</em> attributes are allowed for all HTML tags. Each HTML tag may have attributes which are treated as allowed attribute names for that HTML tag. Each attribute may allow all values, or only allow specific values. Attribute names or values may be written as a prefix and wildcard like <em>jump-*</em>. JavaScript event attributes, JavaScript URLs, and CSS are always stripped.
ca: Un llistat de les etiquetes HTML que es poden utilitzar. De forma predeterminada, només els atributs <em>lang</em> i <em>dir</em> estan permesos a totes les etiquetes HTML. Cada etiqueta HTML pot tenir atributs que es tracten com a noms d'atributs permesos per aquella etiqueta HTML. Cada atribut pot permetre tots els valors, o només permetre valors específics. Els noms o valors dels atributs es poden escriure com a prefix i comodí com per exemple <em>jump-*</em>. Els atributs d'esdeveniments del JavaScript, els URLs del JavaScript i els CSS s'eliminen sempre.

en: Configure languages for content, interface, and configuration.
ca: Configureu les llengües per al contingut, la interfície i la configuració.

en: Configure the import of translation files, and add or customize interface translations.
ca: Configureu la importació de fitxers de traducció i afegiu o personalitzeu les traduccions de la interfície.

en: Manage menus and menu links.
ca: Gestioneu els menús i els enllaços de menú.

en: <q>Log in</q> for anonymous users
ca: <q>Inicieu sessió</q> per a usuaris anònims

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ca: Esteu segur de voler revertir la traducció de @language a la revisió del %revision-date?

en: Add custom URLs to existing paths.
ca: Afegiu URLs personalitzades a camins existents.

en: - None (original image) -
ca: - Cap (imatge original) -

en: The minimum character length for a word to be added to the index. Searches must include a keyword of at least this length.
ca: La llargada mínima de caràcters que ha de tenir una paraula per a ser afegida a l'índex. Les cerques han d'incloure una paraula clau de com a mínim aquesta llargada.

en: Configure the logging of content statistics.
ca: Configureu el registre de les estadístiques de contingut.

en: Checking site status
ca: Comprovant l'estat del lloc

en: Public file base URL
ca: URL de la base de fitxers públics

en: The base URL that will be used for public file URLs. This can be changed in settings.php
ca: L'URL base que s'utilitzarà per als URL de fitxers públics. Això es pot canviar al settings.php

en: The language code.
ca: El codi de llengua.

en: Delete %label
ca: Suprimeix %label

en: Select and configure text editors, and how content is filtered when displayed.
ca: Seleccioneu i configureu els editors de text i com es filtra el contingut quan es mostra.

en: The English name of the language.
ca: El nom en anglès de la llengua.

en: The native name of the language.
ca: El nom natiu de la llengua.

en: The language direction. (0 = LTR, 1 = RTL)
ca: La direcció de la llengua. (0 = LTR, 1 = RTL)

en: Path prefix used for this language.
ca: Prefix del camí usar per aquesta llengua.

en: Location of the JavaScript translation file.
ca: Ubicació del fitxer de traduccions JavaScript.

en: Mismatched entity and/or field definitions
ca: Entitats sense coincidència i/o definicions de camp

en: width @data.width
ca: amplada @data.width

en: height @data.height
ca: alçada @data.height

en: This entity (%type: %label) cannot be referenced.
ca: No es pot referenciar aquesta entitat (%type: %label).

en: This entity (%type: %id) cannot be referenced.
ca: Aquesta entitat (%type: %id) no pot ser referenciada.

en: Content type where this field is in use.
ca: Tipus de contingut on s'utilitza aquest camp.

en: There are no changes to import.
ca: No hi ha canvis per a importar.

en: Importing configuration
ca: Important la configuració

en: Starting configuration import.
ca: Iniciant la importació de la configuració.

en: Configuration import has encountered an error.
ca: S'ha trobat un error al importar la configuració.

en: The configuration import failed for the following reasons:
ca: La importació de configuració ha fallat pels següents motius:

en: HEAD method settings
ca: Paràmetres del mètode HEAD

en: PUT method settings
ca: Paràmetres del mètode PUT

en: Update any media
ca: Actualitza qualsevol mèdia

en: Delete any media
ca: Suprimeix qualsevol mèdia

en: Media name
ca: Nom del mèdia

en: Field with source information
ca: Camp amb informació de la font

en: Install configuration
ca: Instal·la la configuració

en: The following changes were detected in the entity type and field definitions. @updates
ca: Es van detectar els següents canvis en el tipus d'entitat i en les definicions de camp. @updates

en: Session exists
ca: La sessió ja existeix

en: text format
ca: format de text

en: Default configuration hash
ca: Hash de la configuració per defecte

en: Label of the action
ca: Etiqueta de l'acció

en: Add @entity-type
ca: Afegeix @entity-type

en: Revision create time
ca: Data de creació de la revisió

en: Is default revision
ca: És la revisió predeterminada

en: The moderation state of this piece of content.
ca: L'estat de moderació d'aquesta peça de contingut.

en: Moderation control
ca: Control de la moderació

en: Revisions are required.
ca: Les revisions són obligatòries.

en: The moderation state has been updated.
ca: S'ha actualitzat l'estat de moderació.

en: When content reaches this state it should be published.
ca: Quan el contingut arribi a aquest estat s'hauria de publicar.

en: Default revision
ca: Revisió per defecte

en: When content reaches this state it should be made the default revision; this is implied for published states.
ca: Quan el contingut arribi a aquest estat s'hauria de marcar com la revisió predeterminada; això és implícit pels estat de publicat.

[ctx: Validation]
en: Valid moderation state
ca: Estat de moderació vàlid

[ctx: decimal places]
en: Scale
ca: Escala

en: Antigua & Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Divider
ca: Divisor

en: The BigPipe module sends pages with dynamic content in a way that allows browsers to show them much faster. For more information, see the <a href=":big_pipe-documentation">online documentation for the BigPipe module</a>.
ca: El mòdul BigPipe envia les pàgines amb contingut dinàmic d'una forma que permet que els navegadors les mostrin molt més rapid. Per a més informació, aneu a la <a href=":big_pipe-documentation">documentació en línia per al mòdul BigPipe</a>.

en: Size of email field
ca: Mida del camp de correu electrònic

en: A boolean indicating whether the node is visible on the front page.
ca: Un booleà que indica si el node és visible a la portada.

en: A boolean indicating whether the node should sort to the top of content lists.
ca: Un booleà que indica si el node hauria de classificar a la part superior de les llistes de contingut.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="http://php.net/mbstring">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
ca: Les operacions amb cadenes Unicode s'emulen de la millor forma possible. Instal·leu l'<a href="http://php.net/mbstring">extensió mbstring del PHP</a> per a millorar el suport Unicode.

en: The %entity_type entity type needs to be installed.
ca: S'ha d'instal·lar el tipus d'entitat %entity_type.

en: The %entity_type entity type needs to be updated.
ca: L'entitat %entity_type necessita actualitzar-se.

en: The %field_name field needs to be installed.
ca: S'ha d'instal·lar el camp %field_name.

en: The %field_name field needs to be updated.
ca: El camp %field_name necessita actualitzar-se.

en: The %field_name field needs to be uninstalled.
ca: S'ha de desinstal·lar el camp %field_name.

en: Custom text: @true_label / @false_label
ca: Text personalitzat: @true_label / @false_label

en: Display: @true_label / @false_label
ca: Mostra: @true_label / @false_label

en: See <a href="http://php.net/manual/function.date.php" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
ca: Vegeu <a href="http://php.net/manual/function.date.php" target="_blank">la documentació per als formats de data del PHP</a> .

en: Completed step @current of @total.
ca: S'ha completat el pas @current de @total.

en: This site has only a single language enabled. <a href=":language_url">Add at least one more language</a> in order to translate content.
ca: Aquest lloc només té habilitada una llengua. Per a poder traduir contingut cal <a href=":language_url">afegir com a mínim una llengua més</a>.

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">strtotime</a> for more details.
ca: Descriviu una data en referència al dia d'avui, per exemple '+90 days' (90 dies des del dia en què es crea el camp) o '+1 Saturday' (el diumenge vinent). Vegeu <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">strtotime</a> per a més detalls.

en: The %field_type_label field type is used in the following field: @fields | The %field_type_label field type is used in the following fields: @fields
ca[0]: El tipus de camp %field_type_label s'està usant al següent camp: @fields
ca[1]: El tipus de camp %field_type_label s'està usant als següents camps: @fields

en: This module is experimental. <a href=":url">Experimental modules</a> are provided for testing purposes only. Use at your own risk.
ca: Aquest mòdul és experimental. Els <a href=":url">mòduls experimentals</a> es proporcionen només amb finalitats de prova. Utilitzeu-los sota el vostre propi risc.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
ca: La mida màxima permesa de la imatge s'expressa com a AMPLADA × ALÇADA (per exemple, 640 × 480). Deixeu-los en blanc per deixar-ho sense cap restricció. Si es carrega una imatge més gran, es redimensionarà per reflectir l'amplada i l'alçada donades. Si canvieu la mida de les imatges a la càrrega, es produirà una pèrdua de <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">dades EXIF</a> a la imatge.

en: The domain names to use for these languages. <strong>Modifying this value may break existing URLs. Use with caution in a production environment.</strong> Example: Specifying "de.example.com" as language domain for German will result in a URL like "http://de.example.com/contact".
ca: Els noms de domini que s'utilitzen per a aquestes llengües. <strong>Modificar aquest valor pot trencar els URL existents. Utilitzeu amb precaució en un entorn de producció.</strong> Exemple: especificar "de.exemple.cat" com a domini d'idioma per a alemany resultarà en un URL com "http://de.example.com/contact".

en: Operation stopped by request
ca: S'ha aturat l'operació per petició

en: Operation on @migration failed
ca: Ha fallat l'operació a @migration

en: Operation on @migration skipped due to unfulfilled dependencies
ca: S'ha omès l'operació a @migration degut a dependències no resoltes

en: Upgrade process not completed
ca: No s'ha completat el procés d'actualització

en: Congratulations, you upgraded Drupal!
ca: Enhorabona, has actualitzat el Drupal!

en: Completed 1 upgrade task successfully | Completed @count upgrade tasks successfully
ca[0]: S'ha completat una tasca d'actualització correctament
ca[1]: S'han completat @count tasques d'actualització correctament

en: Source files
ca: Fitxers origen

en: Control which roles can "View the administration theme" on the <a href=":permissions">Permissions page</a>.
ca: Controla quins rols poden "Accedir al tema d'administració" a la <a href=":permissions">pàgina de Permisos</a>.

en: Create and manage fields, forms, and display settings for your content.
ca: Creeu i gestioneu els camps, formularis i els paràmetres de visualització del vostre contingut.

en: The language code of the URL alias.
ca: El codi de llengua de l'àlies URL.

en: Experimental modules found: %module_list. <a href=":url">Experimental modules</a> are provided for testing purposes only. Use at your own risk.
ca: S'han trobat els mòduls experimentals: %module_list. Els <a href=":url">mòduls experimentals</a> es proporcionen només amb finalitats de prova. Utilitzeu-los sota el vostre propi risc.

en: PHP OPcode caching can improve your site's performance considerably. It is <strong>highly recommended</strong> to have <a href="http://php.net/manual/opcache.installation.php" target="_blank">OPcache</a> installed on your server.
ca: La memòria cau OPcode del PHP pot millorar considerablement el rendiment del vostre lloc. És <strong>molt recomanable</strong> tenir instal·lat <a href="http://php.net/manual/opcache.installation.php" target="_blank">OPcache</a> al vostre servidor.

en: Protection disabled
ca: Protecció desactivada

en: <a href=":url">Experimental modules</a> are provided for testing purposes only. Use at your own risk.
ca: Els <a href=":url">mòduls experimentals</a> es proporcionen només amb finalitats de prova. Utilitzeu-los sota el vostre propi risc.

en: Bundle assigned to the auto-created entities.
ca: Embolcall assignat a les entitats creades automàticament.

en: Add a new @entity_type.
ca: Afegeix un nou @entity_type.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
ca: No hi ha encara cap @entity_type. @add_link

en: Store new items in
ca: Emmagatzema els nous elements a

en: For more information, refer to the help listed on this page or to the <a href=":docs">online documentation</a> and <a href=":support">support</a> pages at <a href=":drupal">drupal.org</a>.
ca: Per a més informació, referiu-vos a l'ajuda llistada en aquesta pàgina o a la <a href=":docs">documentació en línia</a> i les pàgines de <a href=":support">suport</a> de <a href=":drupal">drupal.org</a>.

en: Module overviews
ca: Visions generals dels mòduls

en: Module overviews are provided by modules. Overviews available for your installed modules:
ca: Les visions generals dels mòduls les proporcionen els mòduls. Les ajudes disponibles per als vostres mòduls instal·lats:

en: Source database does not contain a recognizable Drupal version.
ca: La base de dades origen no conté una versió reconeixible del Drupal.

en: Basic site settings
ca: Paràmetres bàsics del lloc

en: Select and configure themes.
ca: Seleccioneu i configureu temes.

en: Configure the location of uploaded files and how they are accessed.
ca: Configureu la localització dels fitxers carregats i com són accessibles.

en: Configure the site description, the number of items per feed, and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
ca: Configureu la descripció del lloc, el nombre d'elements per canal i si els canals han de ser títols/resums/texts complets.

en: Configure and use development tools.
ca: Configura i utilitza eines de desenvolupament.

en: Take the site offline for updates and other maintenance tasks.
ca: Poseu el lloc fora de línia per actualitzacions i d'altres tasques de manteniment.

en: Configure caching and bandwidth optimization.
ca: Configureu la memòria cau i l'optimització de l'ample de banda.

en: Configure the display of error messages and database logging.
ca: Configureu la visualització dels missatges d'error i el registre de base de dades.

en: Configure regional settings, localization, and translation.
ca: Configura la configuració regional, la localització i la traducció.

en: Configure the locale and timezone settings.
ca: Configureu els paràmetres de lloc i fus horari.

en: Configure how dates and times are displayed.
ca: Configureu com es mostren les dates i les hores.

en: Configure site search, metadata, and search engine optimization.
ca: Configura la cerca del lloc, les metadades i l'optimització del motor de cerca.

en: Configure basic site settings, actions, and cron.
ca: Configura els paràmetres bàsics del lloc, les accions i el cron.

en: Configure the administrative user interface.
ca: Configura la interfície d'usuari administrativa.

en: Manage the content workflow.
ca: Gestioneu el flux de treball del contingut.

en: Configure content formatting and authoring.
ca: Configura el format i la creació de contingut.

en: Get a status report about your site's operation.
ca: Vegeu un informe d'estat sobre el funcionament del vostre lloc.

en: Delete @entity_type
ca: Suprimeix @entity_type

en: View the latest version
ca: Visualitza l'última versió

[ctx: Entity type label]
en: @count @label | @count @label entities
ca[0]: @count @label
ca[1]: @count entitats @label

en: Changed year + month
ca: Any canviat + mes

en: Changed year
ca: Any canviat

en: Changed month
ca: S'ha canviat el mes

en: Changed day
ca: S'ha canviat el dia

en: Changed week
ca: S'ha canviat la setmana

en: content item
ca: element de contingut

en: content items
ca: elements del contingut

en: Sends pages using the BigPipe technique that allows browsers to show them much faster.
ca: Envieu les pàgines usant la tècnica BigPipe que permet que els navegadors les mostrin molt més ràpid.

en: The Migrate Drupal UI module has been enabled. Proceed to the <a href=":url">upgrade form</a>.
ca: S'ha habilitat el mòdul Migrate Drupal UI. Continueu al <a href=":url">formulari d'actualització</a>.

en: Provides a user interface for migrating from older Drupal versions.
ca: Proporciona una interfície d'usuari per la migració des de versions antigues del Drupal.

en: Queue thumbnail downloads
ca: Encua la descàrrega de miniatures

en: Parent path
ca: Camí pare

en: Selected combination of day and month is not valid.
ca: La combinació de dia i mes seleccionada no és vàlida.

en: The import failed with the following message: %message
ca: La importació ha fallat amb el següent missatge: %message

en: %type: @message in %function (line %line of %file) @backtrace_string.
ca: %type: @message a %function (línia %line de %file) @backtrace_string.

en: Starting execution of @module_cron().
ca: Iniciant l'execució del @module_cron().

en: Starting execution of @module_cron(), execution of @module_previous_cron() took @time.
ca: Iniciant l'execució del @module_cron(), l'execució del @module_previous_cron() ha pres @time.

en: Execution of @module_previous_cron() took @time.
ca: L'execució de @module_previous_cron() ha trigat @time.

en: There is content for the entity type: @entity_type. <a href=":url">Remove @entity_type_plural</a>.
ca: Existeix contingut per al tipus d'entitat: @entity_type. <a href=":url">Elimina @entity_type_plural</a>.

en: The book page node.
ca: El node la pàgina del llibre.

en: Book Parent
ca: Pare del llibre

en: Page has Children
ca: La pàgina té fills

en: Flag indicating whether this book page has children
ca: Bandera que indica si aquesta pàgina del llibre té fills

en: Has Children
ca: Té fills

en: 1st parent
ca: 1r pare

en: 2nd parent
ca: 2n pare

en: 3rd parent
ca: 3r pare

en: 4th parent
ca: 4t pare

en: 5th parent
ca: 5è pare

en: 6th parent
ca: 6è pare

en: 7th parent
ca: 7è pare

en: 8th parent
ca: 8è pare

en: 9th parent
ca: 9è pare

en: The @parent of book node.
ca: El node @parent de llibre.

en: Add content and child pages to books and manage their hierarchies.
ca: Afegeix contingut i pàgines filles als llibres i gestiona les seves jerarquies.

en: Top Level Book from current node
ca: Llibre de nivell superior del node actual

en: Comments view mode
ca: Mode de visualització de comentaris

en: Select the view mode used to show the list of comments.
ca: Seleccioneu el mode de visualització utilitzat per mostrar la llista de comentaris.

en: Comment view mode: @mode
ca: Mode de visualització del comentari: @mode

en: The path should start with /.
ca: El camí ha de començar amb /.

en: Use custom display settings for the following @display_context modes
ca: Utilitza paràmetres de visualització personalitzats pels següents modes de @display_context

en: Manage form modes
ca: Gestiona els modes de formulari

en: Let scale make images larger than their original size.
ca: Deixeu que l'escala faci imatges més grans que la seva mida original.

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "/about" when writing an about page.
ca: Especifiqueu un camí alternatiu pel qual aquesta dada pot ser accedida. Per exemple, escriviu "/sobre" quan escriviu una pàgina sobre vosaltres.

en: Administer REST resource configuration
ca: Administra la configuració del recurs REST

en: Supported methods
ca: Mètodes suportats

en: Supported authentication providers
ca: Proveïdors d'autenticació suportats

en: REST resource config
ca: Configuració del recurs REST

en: REST resource config ID
ca: ID de la configuració del recurs REST

en: REST resource configuration
ca: Configuració del recurs REST

en: No authentication is set
ca: No s'ha establert cap autenticació

en: Control default display settings for your site, across all themes. Use theme-specific settings to override these defaults.
ca: Controleu els paràmetres predeterminats de visualització del vostre lloc, a tots els temes. Utilitzeu els paràmetres específics del tema per a sobreescriure aquests valors predeterminats.

en: administration theme
ca: tema d'administració

en: Are you sure you want to delete all @entity_type_plural?
ca: Esteu segur que voleu esborrar tot @entity_type_plural?

en: This action cannot be undone.<br />Make a backup of your database if you want to be able to restore these items.
ca: Aquesta acció no es pot desfer. <br /> Feu una còpia de seguretat de la vostra base de dades si voleu poder restaurar aquests elements.

en: Delete all @entity_type_plural
ca: Suprimir totes @entity_type_plural

en: There are 0 @entity_type_plural to delete.
ca: No hi ha cap @entity_type_plural a suprimir.

en: Deleting @entity_type_plural
ca: Suprimint @entity_type_plural

en: Deleting items... Completed @percentage% (@current of @total).
ca: Suprimint elements... Completats @percentage% (@current de @total).

en: All @entity_type_plural have been deleted.
ca: S'han suprimit totes les @entity_type_plural.

en: Page element display
ca: Elements de la pàgina

en: Use the logo supplied by the theme
ca: Utilitza el logotip proporcionat pel tema

en: Your shortcut icon, or favicon, is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
ca: La vostra icona o favicon es mostra a la barra d'adreça i d'adreces d'interès de la majoria de navegadors.

en: Use the favicon supplied by the theme
ca: Utilitza el favicon proporcionat pel tema

en: Upload favicon image
ca: Carrega una imatge de favicon

en: Status listing and form for the entity's moderation state.
ca: Llistat d'estat i formulari per a l'estat de moderació de l'entitat.

en: The username of the entity creator.
ca: El nom d'usuari del creador de l'entitat.

en: The moderation state of the referenced content.
ca: L'estat de moderació de l'entitat referenciada.

en: Content entity type ID
ca: ID del tipus d'entitat de contingut

en: The ID of the content entity type this moderation state is for.
ca: L'identificador del tipus d'entitat de contingut la qual pertany a aquest estat de moderació.

en: Content entity ID
ca: ID de l'entita de contingut

en: The ID of the content entity this moderation state is for.
ca: L'identificador de l'entitat de contingut la qual pertany a aquest estat de moderació.

en: The revision ID of the content entity this moderation state is for.
ca: L'ID de la revisió de l'entitat de contingut pel qual és aquest estat de moderació.

en: Content moderation state
ca: Estat de moderació del contingut

en: content moderation state
ca: estat de moderació del contingut

en: content moderation states
ca: estats de moderació del contingut

en: Provides the ability to store end dates.
ca: Proporciona l'habilitat d'emmagatzemar dates fi.

en: Separator: %separator
ca: Separador: %separador

en: Start date value
ca: Valor de la data d'inici

en: End date value
ca: Valor de data de finalització

en: The @title end date cannot be before the start date
ca: La data de finalització de @title no pot ser abans de la data d'inici

en: - Skip field -
ca: - Omet el camp -

en: Save @block
ca: Desa @block

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
ca: Especifiqueu les pàgines usant els seus camins. Introduïu un camí per línia. El caràcter '*' és un comodí. Un camí d'exemple és %user-wildcard per a totes les pàgines d'usuari. %front és la portada.

en: Provides a way for modules or themes to register layouts.
ca: Proporciona una forma per als mòduls i temes de registrar disposicions.

en: @count year | @count years
ca[0]: @count any
ca[1]: @count anys

en: Media source
ca: Origen del media

en: Region: @region
ca: Regió: @region

en: Last upgrade: @date
ca: Última actualització: @date

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a>.
ca: El vostre servidor és capaç de mostrar el progrés de càrrega de fitxers, però no disposa de les biblioteques requerides. Es recomana instal·lar la <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">biblioteca PECL uploadprogress</a>.

en: Is front page
ca: És portada

en: Recipient email address
ca: Adreça de correu del destinatari

en: You may also use tokens: [node:author:mail], [comment:author:mail], etc. Separate recipients with a comma.
ca: També podeu usar tokens: [node:author:mail], [comment:author:mail], etc. Separeu els destinataris amb una coma.

en: @label (disabled)
ca: @label (inhabilitat)

en: comment type
ca: tipus de comentari

en: comment types
ca: tipus de comentari

en: Preview sender message
ca: Previsualització del missatge a enviar

en: The workflow the moderation state is in.
ca: El flux de treball al qual pertany l'estat de moderació.

en: Random number generation
ca: Generació de nombre aleatori

en: Detailed cron logging
ca: Registre del cron detallat

en: Visitors will only see the maintenance mode message. Only users with the "@permission-label" <a href=":permissions-url">permission</a> will be able to access the site. Authorized users can log in directly via the <a href=":user-login">user login</a> page.
ca: Els visitants només veuran el missatge de mode de manteniment. Només els usuaris amb el <a href=":permissions-url">permís</a> "@permission-label" podran accedir al lloc. Els usuaris autoritzats poden iniciar sessió directament des de la pàgina d'<a href=":user-login">inici de sessió</a>.

en: Initial visibility level
ca: Nivell de visibilitat inicial

en: Number of levels to display
ca: Nombre de nivells a mostrar

en: This maximum number includes the initial level.
ca: Aquest número màxim inclou el nivell inicial.

en: Warnings found
ca: Alertes trobades

en: Errors found
ca: Errors trobats

en: Language for this field.
ca: La llengua d'aquest camp.

en: There are no @label yet.
ca: Encara no hi ha cap @label.

en: Administer block content
ca: Administra els blocs de contingut

en: Upgrade log
ca: Registre d'actualització

en: Upgrade content and configuration from either a Drupal 6 or a Drupal 7 site.
ca: Actualitza el contingut i la configuració des d'un lloc Drupal 6 o Drupal 7.

en: View the upgrade log.
ca: Vegeu el registre d'actualització.

en: TRACE method settings
ca: Paràmetres del mètode TRACE

en: OPTIONS method settings
ca: Paràmetres del mètode OPTIONS

en: CONNECT method settings
ca: Paràmetres del mètode CONNECT

en: The user ID of the author.
ca: L'ID d'usuari de l'autor.

en: Object type for this string
ca: Tipus d'objecte per aquesta cadena

en: The %field date is incomplete.
ca: La data %field és incompleta.

[ctx: Validation]
en: Universally Unique Identifier
ca: Identificador Únic Universal

en: Comment operations bulk form
ca: Comenteu el formulari massiu d'operacions

en: Add a form element that lets you run operations on multiple comments.
ca: Afegeix un element de formulari que permet executar operacions en diversos comentaris.

en: Are you sure you want to delete this comment and all its children? | Are you sure you want to delete these comments and all their children?
ca[0]: Esteu segur de voler suprimir aquest comentari i tots els seus fills?
ca[1]: Esteu segur de voler suprimir aquests comentaris i tots els seus fills?

en: The moderation state @state_label is being used, but is not in the source storage.
ca: S'està utilitzant l'estat de moderació @state_label, però no està a l'emmagatzemament font.

en: The workflow @workflow_label is being used, and cannot be deleted.
ca: S'està utilitzant el flux de treball @workflow_label i no es pot suprimir.

en: This workflow applies to:
ca: Aquest flux de treball aplica a:

en: @bundle types
ca: Tipus de @bundle

en: State %state does not exist on %workflow workflow
ca: No existeix l'estat %state al flux de treball %workflow

en: The field status.
ca: L'estat del camp.

en: The field storage status.
ca: L'estat de l'emmagatzematge del camp.

en: This field cardinality is set to @cardinality and cannot be configured.
ca: Aquesta targeta de camp s'estableix a @cardinality i no es pot configurar.

en: Places error messages adjacent to form inputs, for improved usability and accessibility.
ca: Situa els missatges d'error al costat dels camps d'entrada de formulari, per millorar la usabilitat i l'accessibilitat.

en: Add media type
ca: Afegeix un tipus de mèdia

en: Manage media types.
ca: Gestioneu els tipus de mèdia.

en: Administer media types
ca: Administra els tipus de mèdia

en: Update own media
ca: Actualitza el mèdia propi

en: Delete own media
ca: Suprimeix els mèdia propis

en: View all media revisions
ca: Visualitza totes les revisions de mèdia

en: To view a revision, you also need permission to view the media item.
ca: Per veure una revisió, també necessites tenir permisos a veure l'element mèdia.

en: "File" media source configuration
ca: Configuració de l'origen del mèdia "Fitxer"

en: "Image" media source configuration
ca: Configuració de l'origen del mèdia "Imatge"

en: Edit %type_label @label
ca: Edita %type_label @label

en: - Create -
ca: - Crea -

en: Select the field that will store essential information about the media item. If "Create" is selected a new field will be automatically created.
ca: Seleccioneu el camp que emmagatzemarà la informació essencial sobre l'element mèdia. Si se selecciona "Crea" es crearà un nou camp de forma automàtica.

en: Media source configuration
ca: Configuració de l'origen del mèdia

en: Media sources can provide metadata fields such as title, caption, size information, credits, etc. Media can automatically save this metadata information to entity fields, which can be configured below. Information will only be mapped if the entity field is empty.
ca: Els orígens de mèdia poden proporcionar camps de metadades com poden ser el títol, subtítol, informació sobre les mides, crèdits, etc. El Media pot desar de forma automàtica aquestes metadades a camps de l'entitat que es configuren a continuació. La informació només serà emplenada si el camp de l'entitat és buit.

en: Media will be automatically published when created.
ca: El mèdia es publicarà automàticament quan es crei.

en: Automatically create new revisions. Users with the "Administer media" permission will be able to override this option.
ca: Crea noves revisions de forma automàtica. Els usuaris amb el permís "Administra mèdia" podran sobreescriure aquesta opció.

en: Download thumbnails via a queue. When using remote media sources, the thumbnail generation could be a slow process. Using a queue allows for this process to be handled in the background.
ca: Descarregueu les miniatures a través d'una cua. En usar orígens remots de mèdia, la generació de miniatures pot ser un procés lent. Usant una cua permet que aquest procés es gestioni en segon pla.

en: The media type %name has been updated.
ca: S'ha actualitzat el tipus de mèdia %name.

en: The media type %name has been added.
ca: S'ha afegit el tipus de mèdia %name.

en: Added media type %name.
ca: S'ha afegit el tipus de mèdia %name.

en: No media types available. <a href=":url">Add media type</a>.
ca: No hi ha tipus de mèdia disponibles. <a href=":url">Afegeix un tipus de mèdia</a>.

en: The thumbnail of the media item.
ca: La miniatura de l'element mèdia.

en: The time the media item was created.
ca: L'hora en què es va crear l'element mèdia.

en: The time the media item was last edited.
ca: L'hora en què es va editar per darrer cop l'element mèdia.

en: media type
ca: tipus de mèdia

en: media types
ca: tipus de mèdia

en: You can only change the menu settings for the <em>published</em> version of this content.
ca: Només podeu canviar els paràmetres del menú per la versió <em>publicada</em> d'aquest contingut.

en: To view a revision, you also need permission to view the content item.
ca: Per veure una revisió, també necessiteu permís per veure l'element de contingut.

en: To revert a revision, you also need permission to edit the content item.
ca: Per revertir una revisió, també necessiteu permís per a editar l'element de contingut.

en: To delete a revision, you also need permission to delete the content item.
ca: Per eliminar una revisió, també necessiteu permís per eliminar l'element de contingut.

en: You can only change the URL alias for the <em>published</em> version of this content.
ca: Només podeu canviar l'àlies URL per la versió <em>publicada</em> d'aquest contingut.

en: To run cron from outside the site, go to <a href=":cron" class="system-cron-settings__link">@cron</a>
ca: Per executar el cron des de fora del lloc, aneu a <a href=":cron" class="system-cron-settings__link">@cron</a>

en: Run times of individual cron jobs will be written to watchdog
ca: Els temps d'execució dels treballs individuals de cron s'escriuran al watchdog

en: Delete temporary files after
ca: Suprimiu els fitxers temporals després

en: Temporary files are not referenced, but are in the file system and therefore may show up in administrative lists. <strong>Warning:</strong> If enabled, temporary files will be permanently deleted and may not be recoverable.
ca: Els fitxers temporals no estan referenciats, però estan en el sistema de fitxers i, per tant, poden aparèixer als llistat d'administració. <strong>Avís:</strong> Si s'habilita, els fitxers temporals s'eliminaran de manera permanent i poden no ser recuperables.

en: Entity reference selection handler settings
ca: Paràmetres del gestor de selecció de referència de l'entitat

en: Default selection handler settings
ca: Configuració predeterminada del controlador de selecció

en: The field type
ca: El tipus de camp

en: Czechia
ca: Txèquia

en: %workflow workflow: Use %transition transition.
ca: Flux de treball %workflow: Utilitza la transició %transition.

en: Are you sure you want to remove the %label block?
ca: Esteu segurs de voler eliminar el bloc %label?

en: Select the @entity_type types for the @workflow workflow
ca: Selecciona els tipus de @entity_type per al flux de treball @workflow

en: Select the @entity_type_plural_label for the @workflow workflow
ca: Selecciona els @entity_type_plural_label per al flux de treball @workflow

en: "Audio" media source configuration
ca: Configuració de l'origen del mèdia "Àudio"

en: Access media overview
ca: Accedeix a la pàgina resum del mèdia

en: Users with this permission can access the media overview page.
ca: Els usuaris amb aquest permís poden accedir a la pàgina de resum del mèdia.

en: "Video" media source configuration
ca: Configuració de l'origen del mèdia "Vídeo"

en: Set default value
ca: Estableix el valor predeterminat

en: Requires the "View any unpublished content" or "View own unpublished content" permission
ca: Requereix el permís "Accedeix qualsevol contingut no publicat" o "Accedeix al contingut propi no publicat"

en: Moderation state filter
ca: Filtre d'estat de moderació

en: Cannot change the install profile from %profile to %new_profile once Drupal is installed.
ca: No es  pot canviar el perfil d'instal·lació de %profile a %new_profile un cop Drupal ja està instal·lat.

en: Entity action
ca: Acció d'entitat

en: The image file is invalid or the image type is not allowed. Allowed types: %types
ca: El fitxer d'imatge no és vàlid o el tipus d'imatge no està permès. Tipus permesos: %types

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels. The new dimensions of the resized image are %new_widthx%new_height pixels.
ca: La imatge s'ha redimensionat per ajustar-se a les dimensions màximes permeses de %dimensions píxels. Les noves dimensions de la imatge redimensionada són %new_widthx%new_height píxels.

en: The resized image is too small. The minimum dimensions are %dimensions pixels and after resizing, the image size will be %widthx%height pixels.
ca: La imatge redimensionada és massa petita. Les dimensions mínimes són %dimensions píxels i després del redimensionat, la mida de la imatge serà %widthx%height píxels.

en: The image is too small. The minimum dimensions are %dimensions pixels and the image size is %widthx%height pixels.
ca: La imatge és massa petita. Les dimensions mínimes són %dimensions píxels i la mida de la imatge és %widthx%height píxels.

en: One or more files could not be uploaded.
ca: No s'ha pogut carregar un o més fitxers.

en: Use description as link text
ca: Utilitzeu la descripció com a text de l'enllaç

en: Media Name
ca: Nom del mèdia

en: %type_name: Create new media
ca: %type_name: Crea nou mèdia

en: %type_name: Edit own media
ca: %type_name: Edita el mèdia propi

en: %type_name: Edit any media
ca: %type_name: Edita qualsevol mèdia

en: %type_name: Delete own media
ca: %type_name: Suprimeix els mèdia propis

en: %type_name: Delete any media
ca: %type_name: Suprimeix qualsevol mèdia

en: <em>The media source cannot be changed after the media type is created.</em>
ca: <em>L'origen del mèdia no es pot canviar després de que s'hagi creat el tipus de mèdia.</em>

en: Old site
ca: Lloc antic

en: The site you want to upgrade.
ca: El lloc que voleu actualitzar.

en: New site
ca: Lloc nou

en: Preparation steps
ca: Passos de preparació

[ctx: Validation]
en: Entity untranslatable fields
ca: Camps no traduïbles de l'entitat

en: Hide non translatable fields on translation forms
ca: Amaga els camps no traduïbles als formularis de traducció

en: Fields that apply to all languages are hidden to avoid conflicting changes. <a href=":url">Edit them on the original language form</a>.
ca: Els camps que s'apliquen a totes les llengües resten ocults per evitar canvis conflictius. <a href=":url">Editeu-los en el formulari de la llengua original</a>.

en: This layout builder tool allows you to configure the layout of the main content area.
ca: Aquesta eina de construcció de disposicions us permet configurar la disposició de l'àrea principal del contingut.

en: To manage other areas of the page, use the <a href="@block-ui">block administration page</a>.
ca: Per a gestionar altres àrees de la pàgina, utilitzeu la <a href="@block-ui">pàgina d'administració dels blocs</a>.

en: To manage other areas of the page, use the block administration page.
ca: Per a gestionar altres àrees de la pàgina, utilitzeu la pàgina d'administració dels blocs.

en: Configure any layout
ca: Configura qualsevol disposició

en: Configure section
ca: Configura la secció

en: Edit layout for %label
ca: Edita la disposició per %label

en: Allow each @entity to have its layout customized.
ca: Permet que cada @entity tingui la seva disposició personalitzada.

en: Are you sure you want to revert this to defaults?
ca: Esteu segur de coler revertir això a les opcions predeterminades?

en: Type part of the media name.
ca: Escriu part del nom del mèdia.

en: Allowed media types: %types
ca: Tipus de mèdia permesos: %types

en: Create new media
ca: Crea nou mèdia

en: Module will not be upgraded | Modules will not be upgraded
ca[0]: El mòdul no s'actualitzarà
ca[1]: Els mòduls no s'actualitzaran

en: Module will be upgraded | Modules will be upgraded
ca[0]: El mòdul s'actualitzarà
ca[1]: Els mòduls s'actualitzaran

en: Non-translatable fields can only be changed when updating the original language.
ca: El camps no traduïbles només es poden canviar quan s'actualitza l'idioma original.

en: Translations cannot be flagged as outdated when content is moderated.
ca: Les traduccions no es poden marcar com obsoletes quan el contingut està moderat.

en: @label (Original translation) - <em>The following @entity_type translations will be deleted:</em>
ca: @label (Traducció original) - <em>Se suprimiran les següents traduccions de @entity_type:</em>

en: Are you sure you want to delete this @item? | Are you sure you want to delete these @items?
ca[0]: Esteu segur de voler suprimir aquest @item?
ca[1]: Esteu segur de voler suprimir aquests @items?

en: Deleted @count item. | Deleted @count items.
ca[0]: S'ha suprimit @count element.
ca[1]: S'han suprimit @count elements.

en: @count item has not been deleted because you do not have the necessary permissions. | @count items have not been deleted because you do not have the necessary permissions.
ca[0]: @count element no s'ha suprimit perquè no teniu els permisos suficients.
ca[1]: @count elements no s'han suprimit perquè no teniu els permisos suficients.

en: Insert selected
ca: Insereix els seleccionats

en: The @uri field is required when the @title field is specified.
ca: El camp @uri és obligatori quan s'especifica el camp @title.

en: Menu link title translation.
ca: Traducció del títol de l'enllaç de menú.

en: <h3>Resolve all issues below to continue the upgrade.</h3>
ca: <h3>Resolgueu totes les incidències de més avall per a continuar amb l'actualització.</h3>

en: The configuration ID
ca: L'ID de configuració

en: The default language
ca: La llengua predeterminada

en: Whether to hide non translatable fields on translation forms
ca: Si s'amaguen els camps no traduïbles als formularis de traducció

en: Configuration validation
ca: Validació de la configuració

en: You must have the pdo_sqlite PHP extension installed. See core/INSTALL.sqlite.txt for instructions.
ca: Heu de tenir l'extensió PHP pdo_sqlite instal·lada. Vegeu core/INSTALL.sqlite.txt per les instruccions.

en: Unable to automatically determine a port. Use the --port to hardcode an available port.
ca: No s'ha pogut determinar automàticament un port. Utilitza --port per a especificar un port disponible.

en: No installation found. Use the 'install' command.
ca: No s'ha trobat cap instal·lació. Utilitzeu la comanda 'install'.

en: Error while opening up a one time login URL
ca: Error en obrir un URL d'inici de sessió d'un sol cop.

[ctx: Validation]
en: Entity has field
ca: L'entitat té el camp

en: The entity must have the %field_name field.
ca: L'entitat ha de tenir el camp %field_name.

en: The entity does not support fields.
ca: L'entitat no té suport per camps.

en: The selected installation profile %install_profile does not match the profile stored in configuration %config_profile.
ca: El perfil d'instal·lació seleccionat %install_profile no coincideix amb el perfil emmagatzemat a la configuració %config_profile.

en: Use existing configuration
ca: Utilitza configuració existent

en: Install %name using existing configuration.
ca: Instal·leu %name utilitzant configuració existent.

en: The configuration from the directory %sync_directory will be used.
ca: S'utilitzarà la configuració del directori %sync_directory.

en: The i18n_blocks block numeric identifier.
ca: L'identificador numèric del bloc i18n_blocks.

en: The default theme.
ca: El tema predeterminat.

en: i18n_string table id
ca: id de la taula i18n_string

en: Block property
ca: Propietat de bloc

en: Block title translation.
ca: Traducció del títol del bloc.

en: Block body.
ca: Cos del bloc.

en: Block body translation.
ca: Traducció del cos del bloc.

en: Manage media settings.
ca: Gestioneu els paràmetres del mèdia.

en: oEmbed media source configuration
ca: Configuració de l'origen del mèdia oEmbed

en: iFrame domain
ca: Domini de l'iFrame

en: oEmbed source
ca: Origen oEmbed

en: Remote video
ca: Vídeo remot

en: custom menu link
ca: enllaç del menú personalitzat

en: custom menu links
ca: enllaços de menú personalitzats

en: Install profile in settings
ca: Instal·la el perfil a la configuració

en: Browser and proxy cache maximum age
ca: Temps màxim a la memòria cau al navegador i al servidor intermediari

en: This is used as the value for max-age in Cache-Control headers.
ca: Això s'utilitza com a valor per a max-age a les capçaleres Cache-Control.

en: Drupal provides an <a href=":module_enable">Internal Page Cache module</a> that is recommended for small to medium-sized websites.
ca: Drupal proporciona un <a href=":module_enable">mòdul de memòria interna de la pàgina</a> que es recomana per a llocs web petits o mitjans.

en: Are you sure you want to disable Layout Builder?
ca: Esteu segurs de voler inhabilitar el Layout Builder?

en: Layout Builder has been disabled.
ca: S'ha inhabilitat el Layout Builder.

en: Use Layout Builder
ca: Utilitza el Layout Builder

en: Zero items selected
ca: S'han seleccionat zero elements

en: Show media item weights
ca: Mostra el pes dels elements multimèdia

en: Hide media item weights
ca: Amaga el pes dels elements multimèdia

en: The maximum number of media items have been selected.
ca: S'ha seleccionat el nombre màxim d'elements multimèdia.

en: One media item remaining. | @count media items remaining.
ca[0]: Resta un element mèdia.
ca[1]: Resten @count elements mèdia.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
ca: Breu descripció de la imatge utilitzada pels lectors de pantalla i que es mostra quan la imatge no està carregada. Això és important per a l'accessibilitat.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. Enabling this field is recommended.
ca: Breu descripció de la imatge utilitzada pels lectors de pantalla i que es mostra quan la imatge no està carregada. Es recomana l'habilitació d'aquest camp.

en: Integer value of Object ID
ca: Valor enter de l'ID de l'objecte

en: Parent lid
ca: lid pare

en: Create @entity_type
ca: Crea @entity_type

en: Language string ID
ca: ID de la cadena de llengua

en: Object property for this string
ca: Propietat de l'objecte per aquesta cadena

en: The {filter_format}.format of the string
ca: El {filter_format}.format de la cadena

en: Exposes entities as a JSON:API-specification-compliant web API.
ca: Exposa entitats com una API web JSON:API-specification-compliant

[ctx: Examined]
en: Checked
ca: Comprovacions

en: Select the state that new content will be assigned. This state will appear as the default in content forms and the available target states will be based on the transitions available from this state.
ca: Seleccioneu l'estat que s'assignarà al nou contingut. Aquest estat apareixerà com el predeterminat als formularis de contingut i els estats objectiu disponibles estaran basats en les transicions disponibles des d'aquest estat.

en: Allows users to configure the display and form display by arranging fields in several columns.
ca: Permet als usuaris configurar la visualització del camp i del formulari organitzant els camps en diverses columnes.

en: Forms and links inside the content of the layout builder tool have been disabled.
ca: S'han inhabilitat els formularis i enllaços dins del contingut del constructor de disposicions.

en: Allows users to add and arrange blocks and content fields directly on the content.
ca: Permet als usuaris afegir i organitzar blocs i camps de contingut directament al contingut.

en: Choose a layout for this section
ca: Escull una disposició per aquesta secció

en: Column widths
ca: Amplades de les columnes

en: Are you sure you want to discard your layout changes?
ca: Esteu segur de voler descartar els canvis en la disposició?

en: Are you sure you want to remove section @section?
ca: Esteu segur de voler eliminar la secció @section?

en: A field widget for Layout Builder.
ca: Un giny de camp pel Layout Builder.

en: Choose the column widths for this layout.
ca: Escolliu les amplades de les columnes per aquesta disposició.

en: Manages the creation, configuration, and display of media items.
ca: Gestiona la creació, configuració i visualització dels elements mèdia.

en: Standalone media URL
ca: URL de mèdia pròpia

en: Allow users to access @media-entities at /media/{id}.
ca: Permet als usuaris accedir els @media-entities a /media/{id}.

en: Enhances the media list with additional features to more easily find and use existing media items.
ca: Millora el llistat multimèdia amb funcionalitats addicionals per a trobar i usar més fàcilment elements mèdia existents.

en: @selected of @count item selected | @selected of @count items selected
ca[0]: @selected de @count element seleccionat
ca[1]: @selected de @count elements seleccionats

en: Add or select media
ca: Afegeix o selecciona mitjans

en: Add file | Add files
ca[0]: Afegeix un fitxer
ca[1]: Afegeix fitxers

en: No media items are selected.
ca: No s'ha seleccionat cap element mèdia.

en: You can only change the hierarchy for the <em>published</em> version of this menu link.
ca: Només podeu canviar la jerarquia per la versió <em>publicada</em> d'aquest enllaç de menú.

en: Allows users to directly edit the configuration of blocks on the current page.
ca: Permet als usuaris editar directament la configuració dels blocs de la pàgina actual.

en: The media item %label has been removed.
ca: S'ha eliminat l'element media %label.

en: Some multilingual features currently do not work well with JSON:API. See the <a href=":jsonapi-docs">JSON:API multilingual support documentation</a> for more information on the current status of multilingual support.
ca: Actualment algunes funcionalitats multilingüe no funcionen correctament amb el JSON:API. Vegeu la <a href=":jsonapi-docs">documentació del suport multilingüe del JSON:API</a> per a més informació de l'estat actual del suport multilingüe.

en: JSON:API multilingual support
ca: Suport multilingüe del JSON:API

en: JSON:API revision support
ca: Suport de revisions del JSON:API

en: Configure whether to allow only read operations or all operations.
ca: Configureu si s'han de permetre només les operacions de lectura o totes les operacions.

en: JSON:API settings
ca: Paràmetres del JSON:API

en: Restrict JSON:API to only read operations
ca: Restringeix el JSON:API a només operacions de lectura

en: Allowed operations
ca: Operacions permeses

en: Accept only JSON:API read operations.
ca: Accepta només operacions de lectura del JSON:API.

en: Accept all JSON:API create, read, update, and delete operations.
ca: Accepta totes les operacions de creació, lectura, actualització i supressió del JSON:API.

en: Warning: Only enable all operations if the site requires it. <a href=":docs">Learn more about securing your site with JSON:API.</a>
ca: Avís: Habiliteu totes les operacions només si el lloc ho requereix. <a href=":docs">Apreneu-ne més sobre fer més segur el vostre lloc amb el JSON:API.</a>

en: "@block" block
ca: Bloc "@block"

en: Manage the single-use blocks within the Layout Builder
ca: Gestioneu els blocs d'un sol ús des del Layout Builder

en: Layout Builder user interface
ca: Interfície d'usuari del Layout Builder

en: Placeholder for the @preview_fallback
ca: Reemplaçament pel @preview_fallback

en: You are editing the layout template for all @bundle @plural_label.
ca: Esteu editant la plantilla de la disposició per a tots els @plural_label @bundle.

en: You are editing the layout template for all @plural_label.
ca: Esteu editant la plantilla de la disposició per a tots els @plural_label.

en: Section: @delta
ca: Secció: @delta

en: Show content preview
ca: Mostra la previsualització del contingut

en: Modules installed
ca: Mòduls instal·lats

en: Add new @entity-type %label
ca: Afegeix nou %label per @entity-type

en: Layout Builder tools
ca: Eines del Layout Builder

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
ca: Nombre màxim de suggeriments de l'autocompletat.

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
ca: El nombre de suggeriments que es llistaran. Utilitzeu <em>0</em> per a eliminar el límit.

en: Autocomplete suggestion list size: @size
ca: Mida de la llista de suggeriments de l'autocompletat: @size

en: Bosnia & Herzegovina
ca: Bòsnia i Herzegovina

en: Ceuta & Melilla
ca: Ceuta i Melilla

en: South Georgia & South Sandwich Islands
ca: Illes Geòrgia del Sud i Sandwich del Sud

en: Heard & McDonald Islands
ca: Illes Heard i McDonald

en: St. Kitts & Nevis
ca: Sant Christopher i Nevis

en: St. Martin
ca: Sant Martí

en: North Macedonia
ca: República de Macedònia del Nord

en: Macao SAR China
ca: Macau

en: St. Pierre & Miquelon
ca: Saint-Pierre-et-Miquelon

en: Svalbard & Jan Mayen
ca: Svalbard i Jan Mayen

en: São Tomé & Príncipe
ca: São Tomé i Príncipe

en: Eswatini
ca: Swazilàndia

en: Turks & Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: Trinidad & Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: St. Vincent & Grenadines
ca: Saint Vincent i les Grenadines

en: Wallis & Futuna
ca: Wallis i Futuna

en: JSON:API allowed operations
ca: Operacions permeses del JSON:API

en: Add section <span class="visually-hidden">at end of layout</span>
ca: Afegiu una secció <span class="visually-hidden">al final de la disposició</span>

en: Add section <span class="visually-hidden">at start of layout</span>
ca: Afegiu una secció <span class="visually-hidden">al principi de la disposició</span>

en: Add section <span class="visually-hidden">between @first and @second</span>
ca: Afegiu una secció <span class="visually-hidden">entre @first i @second</span>

en: Add block <span class="visually-hidden">in @section, @region region</span>
ca: Afegiu un bloc <span class="visually-hidden">a @section, regió @region</span>

en: Configure @section
ca: Configura @section

en: Are you sure you want to remove @section?
ca: Esteu segur de voler eliminar @section?

en: Media Library settings
ca: Paràmetres de la biblioteca de mèdia

en: Manage Media Library settings.
ca: Gestioneu els paràmetres de la biblioteca de mèdia.

en: The search page that the form submits to, or Default for the default search page.
ca: La pàgina de cerca on envia el formular, o Per defecte per a la pàgina de cerca per defecte.

en: Experimental themes found: %theme_list. Experimental themes are provided for testing purposes only. Use at your own risk.
ca: S'han trobat temes experimentals: %theme_list. Els temes experimentals es proporcionen només amb finalitat de proves. Utilitzeu-los sota la vostra responsabilitat.

en: experimental theme
ca: tema experimental

en: A local file system path where temporary files will be stored. This directory should not be accessible over the web. This must be changed in settings.php.
ca: Un camí del sistema de fitxers local existent per emmagatzemar fitxers temporals. Aquest directori no hauria de ser accessible a través de la web. Això s'ha de canviar al settings.php

en: Are you sure you wish to install an experimental theme?
ca: Esteu segurs de voler instal·lar un tema experimental?

en: Experimental themes are provided for testing purposes only. Use at your own risk.
ca: Els temes experimentals es proporcionen només amb finalitat de proves. Utilitzeu-los sota la vostra responsabilitat.

en: The following themes are experimental: @themes
ca: Els següents temes són experimentals: @themes

en: See the <a href=":help_page">Help page</a> for more topics.
ca: Aneu a la <a href=":help_page">pàgina d'ajuda</a> per a més temes.

en: Displays help topics provided by themes and modules.
ca: Mostra temes d'ajuda proporcionats per temes i mòduls.

en: Security tasks
ca: Tasques de seguretat

en: Set up your site so that users can search for help.
ca: Configureu el vostre lloc perquè els usuaris puguin cercar ajuda.

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>Configuration</em> &gt; <em>Search and metadata</em> &gt; <em>Search pages</em>.
ca: Al menú d'administració <em>Gestiona</em>, navegueu a <em>Configuració</em> &gt; <em>Cerca i metadades</em> &gt; <em>Pàgines de cerca</em>.

en: Verify that a Help search page is listed in the <em>Search pages</em> section. If not, add a new page of type <em>Help</em>.
ca: Verifiqueu que una pàgina de cerca d'ajuda aparegui a la secció de <em>Pàgines de cerca</em>. Si no, afegiu una nova pàgina de tipus <em>Ajuda</em>.

en: Configure the basic settings of your site, including the site name, slogan, main email address, default time zone, default country, and the date formats to use.
ca: Configureu els paràmetres bàsics del vostre lloc, incloent el nom del lloc, l'eslògan, l'adreça principal de correu electrònic, el fus horari predeterminat, el país predeterminat i els formats de data a utilitzar.

en: Enter the site name, slogan, and main email address for your site.
ca: Introduïu el nom del lloc, l'eslògan i l'adreça principal de correu electrònic pel vostre lloc.

en: Click <em>Save configuration</em>. You should see a message indicating that the settings were saved.
ca: Feu clic a <em>Desa la configuració</em>. Hauríeu de veure un missatge indicant que els paràmetres s'han desat.

en: Select the default country and default time zone for your site.
ca: Seleccioneu el país i el fus horari per defecte del vostre lloc.

en: Look at the <em>Patterns</em> for the Default long, medium, and short date formats. If any of them does not match the date format you want to use on your site, click <em>Edit</em> in that row to edit the format.
ca: Reviseu els <em>Patrons</em> per als formats predeterminats de data llarga, mitjana i curta. Si algun d'ells no coincideix amb el format de data que voleu utilitzar al vostre lloc, feu clic a <em>Edita</em> a la fila per editar el format.

en: Adjust the <em>Format string</em> until the <em>Displayed</em> format matches what you want. (Date format strings are composed of PHP date format codes.)
ca: Ajusteu la <em>Cadena de format</em> fins que el format de <em>Mostrat com</em> coincideixi amb el que voleu. (Les cadenes de format de data es composen de codis de format de data del PHP.)

en: Click <em>Save format</em>. You should see a message indicating that the format was saved.
ca: Feu clic a <em>Desa el format</em>. Hauríeu de veure un missatge indicant que els paràmetres s'han desat.

en: Repeat the previous three steps for any other date formats that need to be changed.
ca: Repetiu els tres passos anteriors per qualsevol altre format de data que necessiteu canviar.

en: Set up your site to respond appropriately to site errors, including 403 and 404 page responses.
ca: Configureu el vostre lloc per respondre apropiadament als errors del lloc, incloent pàgines de resposta per errors 403 i 404.

en: What are 403 and 404 responses?
ca: Què són les respostes 403 i 404?

en: When a user visits a web page, the web server sends a response code in addition to the page content. A normal, non-error response has code 200. If the page does not exist on the site, the response code is 404. If the page exists, but the user is not authorized to visit the page, the response code is 403. The core software provides default responses for both 403 and 404 codes, but if you prefer, you can create your own pages for each.
ca: Quan un usuari visita una pàgina web, el servidor web envia un codi de resposta juntament amb el contingut de la pàgina. Una resposta normal, sense error, té codi 200. Si la pàgina no existeix al lloc, el codi de resposta és 404. Si la pàgina existeix, però l'usuari no està autoritzat a visitar la pàgina, el codi de resposta és 403. El nucli proporciona respostes per defecte pels codis 403 i 404, però si ho preferiu, podeu crear les vostres pròpies pàgines per cadascun d'ells.

en: What other errors can occur?
ca: Quins altres errors poden ocórrer?

en: Under some situations, your site can generate error messages. These can be due to user errors (such as entering invalid values in a form, or incorrect configuration), PHP runtime errors, or software bugs. Some errors may result in a <em>white screen of death</em> (a totally blank web page response); less drastic errors will generate error messages. You can configure what happens when an error message is generated.
ca: En algunes ocasions, el vostre lloc pot generar missatges d'error. Aquests poden ser deguts a errors d'usuari (com introduir valors no vàlids en un formulari o configuració incorrecta), errors d'execució del PHP, o errors de programari. Alguns errors poden resultar en una <em>pantalla blanca de la mort</em> (una pàgina de resposta completament buida); d'altres errors menys dràstics generaran missatges d'error. Podeu configurar què passa quan es gener un missatge d'error.

en: If desired, create pages to use for 403 and 404 responses. Note the URLs for these pages.
ca: Si ho desitgeu, creeu pàgines per utilitzar per les respostes 403 i 404. Anoteu els URLs d'aquestes pàgines.

en: For a production site, select <em>None</em> under <em>Error messages to display</em>. For a site that is in development, select one of the other options, so that you are more aware of the errors the site is generating.
ca: Per a un lloc en producció, seleccioneu <em>Cap</em> a <em>Missatges d'error a mostrar</em>. Per a un lloc que està en desenvolupament, seleccioneu una de les altres opcions, per tal d'estar més alerta dels errors que el lloc estigui generant.

en: Topics can be provided by modules or themes. Top-level help topics on your site:
ca: Els temes són proporcionats pels mòduls o temes. Els temes d'ajuda d'alt nivell del vostres lloc són:

en: The @drupal installer requires that the %default-file file must not be deleted or modified from the original download.
ca: L'instal·lador del @drupal necessita que no s'hagi suprimit ni modificat el fitxer %default-file des de la descàrrega original.

en: Allows configuration of tasks to be executed in response to events.
ca: Permet la configuració de tasques que s'executaran com a resposta a esdeveniments.

en: Manages breakpoints and breakpoint groups for responsive designs.
ca: Gestiona els punts de ruptura i els grups de punts de ruptura per a dissenys responsius.

en: Allows users to comment on content.
ca: Permet als usuaris comentar al contingut.

en: Allows users to translate configuration text.
ca: Permet als usuaris traduir el text de configuració.

en: Provides site-wide contact forms and forms to contact individual users.
ca: Proporciona formularis de contacte del lloc i formularis per a contactar usuaris individuals.

en: Allows users to translate content.
ca: Permet als usuaris traduir el contingut.

en: Provides contextual links to directly access tasks related to page elements.
ca: Proporciona enllaços contextuals per accedir directament a tasques relacionades amb elements de la pàgina.

en: Logs system events in the database.
ca: Registra els esdeveniments de sistema a la base de dades.

en: Caches pages, including those with dynamic content, for all users.
ca: Emmagatzema pàgines a la memòria cau, incloent aquelles amb contingut dinàmic, per a tots els usuaris.

en: Provides a user interface for the Field module.
ca: Proporciona una interfície d'usuari per al mòdul Field.

en: Defines a field type for image media and provides display configuration tools.
ca: Defineix un tipus de camp per a mèdia de tipus imatge i proporciona eines de configuració de la visualització.

en: Allows users to configure available languages.
ca: Permet als usuaris configurar les llengües disponibles.

en: Allows users to create menu links.
ca: Permet als usuaris crear enllaços de menú.

en: Users with sufficient access rights will be able to override these options.
ca: Els usuaris amb suficients drets d'accés podran sobreescriure aquestes opcions.

en: Caches pages for anonymous users and can be used when external page cache is not available.
ca: Emmagatzema pàgines a la memòria cau per a usuaris anònims i pot ser utilitzada quan la memòria cau de pàgina externa no està disponible.

en: Allows users to create search pages based on plugins provided by other modules.
ca: Permet als usuaris crear pàgines de cerca basades en connectors proporcionats per d'altres mòduls.

en: PHP APCu caching
ca: Memòria cau PHP APCu

en: Enabled (@size)
ca: Habilitat (@size)

en: Memory available: @available.
ca: Memòria disponible: @available.

en: PHP APCu caching can improve your site's performance considerably. It is <strong>highly recommended</strong> to have <a href="https://www.php.net/manual/apcu.installation.php" target="_blank">APCu</a> installed on your server.
ca: L'emmagatzemament en memòria cau PHP APCu pot millorar el rendiment del vostre lloc considerablement. És <strong>altament recomanat</strong> tenir <a href="https://www.php.net/manual/apcu.installation.php" target="_blank">APCu</a> instal·lat al vostre servidor.

en: MySQL, Percona Server, or equivalent
ca: MySQL, Percona Server o equivalent

en: Required by the theme: @theme_names | Required by the themes: @theme_names
ca[0]: Requerit pel tema: @theme_names
ca[1]: Requerit pels temes: @theme_names

en: @module_name (<span class="admin-missing">missing</span>)
ca: (<span class="admin-missing">Falta</span>) @module_name

en: @module_name (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
ca: @module_name (<span class="admin-missing"> no és compatible amb</span> aquesta versió del nucli del Drupal)

en: @module_name (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
ca: @module_name (<span class="admin-missing">no és compatible amb </span> la versió @version)

en: What is a module?
ca: Què és un mòdul?

en: What is an Experimental module?
ca: Què és un mòdul experimental?

en: What is maintenance mode?
ca: Què és el mode de manteniment?

en: When your site is in maintenance mode, most site visitors will see a simple maintenance mode message page, rather than being able to use the full functionality of the site. Users with <em>Use the site in maintenance mode</em> permission who are already logged in will be able to use the full site, and the log in page at <em>/user</em> will also be accessible to anyone.
ca: Quan el vostre lloc està en mode de manteniment, la majoria de visitants del lloc veuran una pàgina simple amb un missatge de mode de manteniment, en comptes de poder usar tota la funcionalitat del vostre lloc. Els usuaris amb el permís <em>Utilitza el lloc en mode de manteniment</em> que ja tinguin una sessió iniciada podran usar completament el lloc, i la pàgina d'inici de sessió a <em>/user</em> serà accessible per tothom.

en: Check <em>Put site into maintenance mode</em>, optionally change the <em>Message to display when in maintenance mode</em>, and click <em>Save configuration</em>. Your site will be in maintenance mode.
ca: Marqueu <em>Posa el lloc en mode de manteniment</em>, canvieu de forma opcional el <em>Missatge a mostrar en mode de manteniment</em>, i feu clic a <em>Desa la configuració</em>. El vostre lloc estarà en mode de manteniment.

en: Schema information for module %module was missing from the database. You should manually review the module updates and your database to check if any updates have been skipped up to, and including, %last_update_hook.
ca: Falta a la base de dades la informació de l'esquema del mòdul %module. Hauríeu de revisar manualment les actualitzacions del mòdul i la vostra base de dades per a comprovar si s'ha omés alguna actualització, incloent, %last_update_hook.

en: Checked %langcode translation for %project.
ca: S'ha comprovat la traducció de %langcode per %project.

en: Importing %langcode translation for %project.
ca: Important la traducció de %langcode per %project.

en: Upgrade a site by importing its files and the data from its database into a clean and empty new install of Drupal @version. See the <a href=":url">Drupal site upgrades handbook</a> for more information.
ca: Actualitza un lloc important els seus fitxers i les dades des de la seva base de dades a una nova instal·lació neta i buida del Drupal @version. Vegeu el <a href=":url">manual d'actualització de llocs Drupal</a> per a més informació.

en: This empty Drupal @version installation you will import the old site to.
ca: Aquesta instal·lació buida del Drupal @version a la que voleu importar el lloc antic.

en: Missing required data for configuration: %config
ca: Falten les dades necessàries per a la configuració: %config

en: Allows users to add new books to the site.
ca: Permet als usuaris afegir nous llibres al lloc.

en: Allows users to add configured types of content to existing books.
ca: Permet als usuaris afegir tipus de continguts configurats als llibres existents.

en: What is a menu?
ca: Què és un menú?

en: Optionally, select the <em>Default parent item</em>, to put links to content items under a default location in the menu structure.
ca: Seleccioneu, de forma opcional, l'<em>element pare predeterminat</em> per afegir els enllaços a elements de contingut per sota d'una posició predeterminada dins l'estructura de menú.

en: Enter the <em>Menu link title</em> to be displayed.
ca: Introduïu el <em>títol de l'enllaç de menú</em> que voleu mostrar.

en: <em>&lt;nolink&gt;</em> to display the <em>Menu link title</em> as plain text without a link
ca: <em>&lt;nolink&gt;</em> per mostrar el <em>títol d'enllaç de menú</em> com a text pla sense un enllaç

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only. Enter %button to display keyboard-accessible link text only.
ca: Comenceu a escriure el títol d'una peça de contingut per a seleccionar-la. Podeu també introduir un camí intern com %add-node o una URL externa com %url. Introduïu %front per a enllaçar a la portada. Introduïu %nolink per a mostrar només el text de l'enllaç. Introduïu %button per a mostrar només un text accessible via teclat.

en: It is potentially insecure to display oEmbed content in a frame that is served from the same domain as your main Drupal site, as this may allow execution of third-party code. Refer to <a href="https://oembed.com/#section3">oEmbed Security Considerations</a>.
ca: És potencialment insegur el mostrar contingut oEmbed en un marc que es serveixi des del mateix domini que el vostre lloc Drupal principal, ja que això pot permetre l'execució de codi de tercers. Vegeu les <a href="https://oembed.com/#section3">Consideracions de seguretat de l'oEmbed</a>.

en: It is potentially insecure to display oEmbed content in a frame that is served from the same domain as your main Drupal site, as this may allow execution of third-party code. <a href=":url">You can specify a different domain for serving oEmbed content in the Media settings</a>.
ca: És potencialment insegur el mostrar contingut oEmbed en un marc que es serveixi des del mateix domini que el vostre lloc Drupal principal, ja que això pot permetre l'execució de codi de tercers. <a href=":url">Podeu especificar un domini diferent per a serveir contingut oEmbed als Paràmetres del mèdia</a>.

en: Default parent link
ca: Enllaç pare predeterminat

en: Choose the menu link to be the default parent for a new link in the content authoring form.
ca: Escolliu l'enllaç de menú que serà l'element pare predeterminat per a un nou enllaç al formulari de creació de contingut.

en: Read the introduction and follow the <em>Preparation steps</em> on the page. Then click <em>Continue</em>.
ca: Llegiu la introducció i seguir els <em>Passos de preparació</em> de la pàgina. En acabat, feu clic a <em>Continua</em>.

en: Machine name of the parent node type.
ca: Nom màquina del tipus de node pare.

en: The module '@module_name' is providing the database driver '@driver_name'.
ca: El mòdul '@module_name' està proporcionant el controlador de base de dades '@driver_name'.

en: Add <a href=":modules">contributed modules</a> to extend your site's functionality.
ca: Afegiu <a href=":modules">mòduls contribuïts</a> per ampliar la funcionalitat del vostre lloc.

en: Database driver provided by module
ca: Controlador de base de dades proporcionat per un mòdul

en: Critical security announcements
ca: Anuncis crítics de seguretat

en: <strong>People:</strong> Manage user accounts and permissions.
ca: <strong>Gent:</strong> Gestiona comptes d'usuaris i permisos.

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label from the %region region?
ca: Esteu segur de voler eliminar el/la @entity-type %label de la regió %region?

en: Enabled Headings
ca: Capçaleres habilitades

en: Deprecated modules found: %module_list.
ca: S'han trobat mòduls obsolets: %module_list.

en: Deprecated themes found: %theme_list.
ca: S'han trobat temes obsolets: %theme_list.

en: Database support for JSON
ca: Suport JSON de la base de dades

en: Is required in Drupal 10.0.
ca: És obligatori al Drupal 10.0.

en: <a href=":url">Deprecated modules</a> are modules that may be removed from the next major release of Drupal core and the relevant contributed module. Use at your own risk.
ca: Els <a href=":url">mòduls obsolets</a> són mòduls que seran eliminats a la següent versió superior del nucli del Drupal i dels mòduls contribuïts rellevants. Utilitzeu-los sota el vostre propi risc.

en: The @name module is deprecated. (more information)
ca: El mòdul @name està obsolet. (més informació)

en: about the status of the @name module
ca: sobre l'estat del mòdul @name

en: The following module is experimental: @modules. | The following modules are experimental: @modules.
ca[0]: El següent mòdul és experimental: @modules.
ca[1]: Els següents mòduls són experimentals: @modules.

en: Post updating @extension
ca: Post actualitzant @extension

en: Resolve all issues below to continue the installation. For help configuring your database server, see the <a href="https://www.drupal.org/docs/installing-drupal">installation handbook</a>, or contact your hosting provider.
ca: Solucioneu totes les incidències que es mostren més avall per continuar la instal·lació. Per obtenir ajuda per configurar el vostre servidor de base de dades, aneu al <a href="https://www.drupal.org/docs/installing-drupal">manual d'instal·lacióa</a>, o contacteu al vostre proveïdor d'allotjament.

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>Configuration</em> &gt; <em>People</em> &gt; <em>@ban_link</em>
ca: Al menú d'administració <em>Gestiona</em>, navegueu a <em>Configuració</em> &gt; <em>Gent</em> &gt; <em>@ban_link</em>

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>Configuration</em> &gt; <em>People</em> &gt; <em>@config_link</em>.
ca: Al menú d'administració <em>Gestiona</em>, navegueu a <em>Configuració</em> &gt; <em>Gent</em> &gt; <em>@config_link</em>.

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>People</em> &gt; <em>@permission_link</em>.
ca: Al menú d'administració <em>Gestiona</em>, navegueu a <em>Gent</em> &gt; <em>@permission_link</em>.

en: Supported image file format: %formats. | Supported image file formats: %formats.
ca[0]: Format de fitxer d'imatges suportat: %formats.
ca[1]: Formats de fitxers d'imatge suportats: %formats.

en: Unsupported image file format: %formats. | Unsupported image file formats: %formats.
ca[0]: Format de fitxer d'imatges no suportat: %formats.
ca[1]: Formats de fitxers d'imatge no suportats: %formats.

en: Module '@name' is not installed.
ca: El mòdul '@name' no s'ha instal·lat.

en: Theme '@name' is not installed.
ca: El tema '@name' no s'ha instal·lat.

en: Reference type: @entity_type
ca: Tipus de referència: @entity_type

en: The submitted value %choice in the %name element is not allowed.
ca: No es permet el valor enviat %choice a l'element %name.

en: Displays announcements from the Drupal community.
ca: Mostra anuncis de la comunitat del Drupal.

en: Community announcements
ca: Anuncis de la comunitat

en: No announcements available
ca: No hi ha anuncis disponibles

en: Add content block
ca: Afegeix un bloc de contingut

en: Create and manage fields, forms, and display settings for your content blocks.
ca: Creeu i gestioneu camps, formularis i paràmetres de visualització per als vostres blocs de contingut.

en: Used in: @list
ca: Utilitzat a: @list

en: Single value | Multiple values: @cardinality
ca[0]: Valor únic
ca[1]: Múltiples valors: @cardinality

en: Create a new field
ca: Crea un nou camp

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>Configuration</em> &gt; <em>Region and language</em> &gt; <em>@config_translation_link</em>.
ca: Al menú d'administració <em>Gestiona</em>, navegueu a <em>Configuració</em> &gt; <em>Regió i llengua</em> &gt; <em>@config_translation_link</em>.

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>Configuration</em> &gt; <em>Region and language</em> &gt; <em>@translation_settings_link</em>.
ca: Al menú d'administració <em>Gestiona</em>, navegueu a <em>Configuració</em> &gt; <em>Regió i llengua</em> &gt; <em>@translation_settings_link</em>.

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>Configuration</em> &gt; <em>Region and language</em> &gt; @languages_link.
ca: Al menú d'administració <em>Gestiona</em>, navegueu a <em>Configuració</em> &gt; <em>Regió i llengua</em> &gt; @languages_link.

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>Configuration</em> &gt; <em>Region and language</em> &gt; <em>Languages</em> &gt; @detection_link.
ca: Al menú d'administració <em>Gestiona</em>, navegueu a <em>Configuració</em> &gt; <em>Regió i llengua</em> &gt; <em>Llengües</em> &gt; @detection_link.

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>Configuration</em> &gt; <em>Region and language</em> &gt; <em>User interface translation</em> &gt; @import_link.
ca: Al menú d'administració <em>Gestiona</em>, navegueu a <em>Configuració</em> &gt; <em>Regió i llengua</em> &gt; <em>Interfície d'usuari</em> &gt; @import_link.

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>Configuration</em> &gt; <em>Region and language</em> &gt; @translate_link.
ca: Al menú d'administració <em>Gestiona</em>, navegueu a <em>Configuració</em> &gt; <em>Regió i llengua</em> &gt; @translate_link.

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>Configuration</em> &gt; <em>Region and language</em> &gt; @language_link.
ca: Al menú d'administració <em>Gestiona</em>, navegueu a <em>Configuració</em> &gt; <em>Regió i llengua</em> &gt; @language_link.

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>Configuration</em> &gt; <em>Region and language</em> &gt; <em>@regional_link</em>.
ca: Al menú d'administració <em>Gestiona</em>, navegueu a <em>Configuració</em> &gt; <em>Regió i llengua</em> &gt; <em>@regional_link</em>.

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>Configuration</em> &gt; <em>Region and language</em> &gt; <em>@datetime_link</em>.
ca: Al menú d'administració <em>Gestiona</em>, navegueu a <em>Configuració</em> &gt; <em>Regió i llengua</em> &gt; <em>@datetime_link</em>.

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>People</em> &gt; <em>@permissions_link</em>.
ca: Al menú d'administració <em>Gestiona</em>, navegueu a <em>Gent</em> &gt; <em>@permissions_link</em>.

en: See the <a href=":performance_doc">setting MySQL transaction isolation level</a> page for more information.
ca: Aneu a la pàgina de <a href=":performance_doc">parametrització del nivell d'aïllament de transaccions del MySQL</a> per a més informació.

en: Transaction isolation level
ca: Nivell d'aïllament de transaccions

en: The recommended database transaction level for Drupal is "READ COMMITTED". For more information, see the <a href=":performance_doc">setting MySQL transaction isolation level</a> page.
ca: El nivell de transacció de la base de dades recomanat per al Drupal és "READ COMMITTED". Per a més informació, aneu a la pàgina de <a href=":performance_doc">parametrització del nivell d'aïllament de transaccions del MySQL</a>

en: PHP APCu available caching
ca: Memòria cau disponible del PHP APCu

en: SameSite cookie attribute
ca: Atribut SameSite de cookie

en: This attribute should be explicitly set to Lax, Strict or None. If set to None then the request must be made via HTTPS. See <a href=":url" target="_blank">PHP documentation</a>
ca: Aquest atribut ha d'estar explícitament definit com a Lax, Strict o None. Si s'ha establert com a None llavors la petició cal fer-la a través de HTTPS. Aneu a la <a href=":url" target="_blank">documentació del PHP</a>

en: Region and language
ca: Regió i llengua

en: Menu Linkset Settings
ca: Paràmetres de conjunt d'enllaços de menú

en: Enable or disable the menu linkset endpoint
ca: Habiliteu o inhabiliteu el punt final de conjunt d'enllaços de menú

en: Enable the menu linkset endpoint
ca: Habilita el punt final de conjunt d'enllaços de menú

en: Specify a relative URL to display as the front page.
ca: Especifiqueu una URL relativa per mostrar com a portada.

en: Who can see the Announcements?
ca: Qui pot veure els Anuncis?

en: Users with the <em>@permissions_link</em> permission can view Drupal announcements.
ca: El usuaris amb el permís <em>@permissions_link</em>  poden veure els anuncis del Drupal.

en: Twig development mode
ca: Mode de desenvolupament del Twig

en: Twig development mode settings are turned on. Go to @link to disable them.
ca: Els paràmetres del mode de desenvolupament del Twig estan activats. Aneu a @link per deshabilitar-los.

en: These settings should only be enabled on development environments and never on production.
ca: Aquests paràmetres només s'haurien d'habilitar en entorns de desenvolupament i mai a producció.

en: Do not cache markup
ca: No emmagatzemis el marcat a la memòria cau

en: Disables render cache, dynamic page cache, and page cache.
ca: Inhabilita la memòria cau de renderitzat, la memòria cau dinàmica de pàgina i la memòria cau de pàgina.

en: Collapse sidebar
ca: Col·lapsa la barra lateral

en: Expand sidebar
ca: Expandeix la barra lateral

en: Announcements Feed
ca: Canal d'anuncis

en: Choose a type of field
ca: Escull un tipus de camp

en: The date and time that the content was created.
ca: El dia i hora en que es va crear el contingut.

en: Number of items to index per run
ca: Nombre d'elements a indexar per execució

en: Interface translations are automatically imported when a language is added, or when new modules or themes are installed. The report <a href=":update">Available translation updates</a> shows the status. Interface text can be customized in the <a href=":translate">user interface translation</a> page.
ca: Les traduccions de la interfície s'importen automàticament quan s'afegeix una llengua o quan s'instal·la un nou mòdul o tema. L'informe d'<a href=":update">Actualitzacions de traducció disponibles</a> en mostra l'estat. El text de la interfície es pot personalitzar a la pàgina de <a href=":translate">traducció de la interfície d'usuari</a>.

en: Text field that does not support markup.
ca: Camp de text sense suport de marcat.

en: Check <a href=":translate_status">available translations</a> for your language(s).
ca: Comproveu les <a href=":translate_status">traduccions disponibles</a> per les vostres llengües.

en: Navigation blocks
ca: Blocs de navegació

en: Manage navigation blocks.
ca: Gestioneu els blocs de navegació.

en: The install profile %profile is not in the list of installed modules.
ca: El perfil d'instal·lació %profile no es troba a la llista de mòduls instal·lats.

en: Ideal for exact counts and measures (prices, temperatures, distances, volumes, etc.)
ca: Ideal per a recomptes i mesures exactes (preus, temperatures, distàncies, volums, etc.)

en: Ideal for titles and names
ca: Ideal per a títols i noms

en: Ideal for longer texts, like body or description
ca: Ideal per a texts llargs, com el cos o la descripció

en: When checking for updates, your site automatically sends anonymous information to Drupal.org. See the <a href="@update-module-docs" target="_blank">Update module documentation</a> for details.
ca: Al buscar actualitzacions, el vostre lloc envia automàticament informació anònima a Drupal.org. Aneu a la <a href="@update-module-docs" target="_blank">documentació del mòdul Update</a> pels detalls.

en: Display both start and end dates
ca: Mostra tant la data d'inici com la de fi

en: Display start date only
ca: Mostra només la data d'inici

en: Display end date only
ca: Mostra només la data de fi

en: Migration messages
ca: Missatges de migració

en: View the migration messages.
ca: Vegeu els missatges de migració.

en: View migration messages
ca: Vegeu missatges de migració

en: There are no migration message tables.
ca: No hi ha taules de missatges de migració.

en: No migration messages available.
ca: No hi ha missatges de migració disponibles.

en: The upgrade process may log messages about steps that require user action or errors. This page allows you to view these messages
ca: El procés d'actualització pot registrar missatges sobre passos que requereixen l'acció de l'usuari o errors. Aquesta pàgina us permet veure aquests missatges

en: Review the detailed upgrade log.
ca: Revisa el registre d'actualització detallat.

en: This layout builder tool allows you to configure the blocks in the navigation toolbar.
ca: Aquesta eina de construcció de disposicions us permet configurar els blocs a la barra d'eines de navegació.

en: Toolbar and Navigation modules are both installed
ca: Tant el mòdul Toolbar com Navigation estan instal·lats

en: The Navigation module is a complete replacement for the Toolbar module and disables its functionality when both modules are installed. If you are planning to continue using Navigation module, you can uninstall the Toolbar module now.
ca: El mòdul Navigation és un reemplaçament complet del mòdul Toolbar i inhabilita la seva funcionalitat quan ambdós estan instal·lats. Si planegeu continuar utilitzant el mòdul Navigation, podes desinstal·lar el mòdul Toolbar ara.

en: Saved navigation blocks
ca: S'han desat els blocs de navegació

en: For example, 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana
ca: Per exemple, 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana

en: Experimental modules installed
ca: Mòduls experimentals instal·lats

en: Deprecated modules installed
ca: Mòduls obsolets instal·lats

en: Experimental themes installed
ca: Temes experimentals instal·lats

en: Deprecated themes installed
ca: Temes obsolets instal·lats

en: Installing recipe
ca: Instal·lant la recepta

en: Starting recipe installation.
ca: Iniciant la instal·lació de la recepta.

en: Recipe installation has encountered an error.
ca: S'ha trobat un error en instal·lar la recepta.

en: Themes installed
ca: Temes instal·lats

en: %recipe applied successfully
ca: S'ha aplicat %recipe correctament.

en: Applied %recipe recipe.
ca: Recepta %recipe aplicada.

en: Installed %theme theme.
ca: Tema %theme instal·lat.

en: Installed configuration for %recipe recipe.
ca: Configuració instal·lada per a la recepta %recipe.

en: Created content for %recipe recipe.
ca: Contingut creat per a la recepta %recipe.

en: Configure navigation layout
ca: Configura la disposició de la navegació

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, underscores and hyphens.
ca: El nom llegible per màquina només ha de contenir lletres minúscules, números, subratllats i guions.

en: No batch with ID @batch exists.
ca: No existeix cap lot amb l'ID @batch.

en: The UploadProgress PHP extension must be enabled to configure the progress indicator. Check the <a href=":status">status report</a> for more information.
ca: L'extensió UploadProgress PHP ha d'estar habilitada per configurar l'indicador de progrés. Consulteu l'<a href=":status">informe d'estat</a> per obtenir més informació.
