Drupal core (all releases) - en to cs translation catalogue (1597 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Pages
cs: Stránky

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Status
cs: Stav

en: Approve
cs: Schválit

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Moderated content
cs: Moderovaný obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Email address
cs: E-mail

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Closed
cs: Zavřená

en: List
cs: Seznam

en: Subject
cs: Předmět

en: Send email
cs: Odeslat e-mail

en: disabled
cs: vypnuto

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Last comment
cs: Poslední komentář

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disable
cs: Vypnout

en: Email settings
cs: Nastavení e-mailu

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Administration
cs: Administrace

en: Comments
cs: Komentáře

en: More
cs: Více

en: Action
cs: Akce

en: On
cs: Zapnuto

en: new
cs: novinka

en: The title of the block as shown to the user.
cs: Nadpis bloku zobrazený uživatelům.

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Content types
cs: Typy obsahu

en: Home page
cs: Domovská stránka

en: Overview
cs: Přehled

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Links
cs: Odkazy

en: Search
cs: Hledat

en: None
cs: Žádné

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Number
cs: Číslo

en: Message
cs: Zpráva

en: No log messages available.
cs: Nejsou k dispozici žádné zprávy v logu.

en: Password
cs: Heslo

en: Block settings
cs: Nastavení bloku

en: - None -
cs: - Nic -

en: Weight
cs: Váha

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Help text
cs: Text nápovědy

en: Types
cs: Typy

en: Multiple
cs: Vícenásobná

en: Required
cs: Povinné

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Depth
cs: Hloubka

en: none
cs: žádné

en: Category
cs: Kategorie

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: True
cs: Pravda (True)

en: False
cs: Nepravda (False)

en: Default
cs: Výchozí

en: Summary
cs: Souhrn

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Open
cs: Otevřené

en: Blank
cs: Prázdná hodnota

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: Core
cs: Jádro

en: Artist
cs: Umělec

en: Time
cs: Čas

en: Add
cs: Přidat

en: View
cs: Zobrazit

en: Format
cs: Formát

en: Path
cs: Cesta

en: Form ID
cs: ID formuláře

en: Refresh
cs: Obnovení

en: Display
cs: Zobrazit

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: never
cs: nikdy

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: Select a layout
cs: Vybrat rozložení

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: Preview comment
cs: Náhled komentáře

en: Component
cs: Komponenta

en: Unknown
cs: Neznámý

en: States
cs: Stavy

en: n/a
cs: není

en: Upload
cs: Nahrát

en: Mail
cs: E-mail

en: Database type
cs: Typ databáze

en: User
cs: Uživatel

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Configure
cs: Nastavení

en: Email
cs: E-mail

en: Error
cs: Chyba

en: Contact
cs: Kontakt

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Node
cs: Uzly

en: Sent email to %recipient
cs: Poslán e-mail na adresu %recipient

en: The subject of the message.
cs: Předmět zprávy.

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Expanded
cs: Rozbaleno

en: Update options
cs: Nastavení aktualizace

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Access denied
cs: Přístup byl zamítnut

en: Year
cs: Rok

en: Date format
cs: Formát data

en: Page title
cs: Název stránky

en: Block
cs: Blok

en: 1 minute | @count minutes
cs[0]: 1 minuta
cs[1]: @count minuty
cs[2]: @count minut

en: 1 hour | @count hours
cs[0]: 1 hodina
cs[1]: @count hodiny
cs[2]: @count hodin

en: 1 day | @count days
cs[0]: 1 den
cs[1]: @count dny
cs[2]: @count dnů

en: Site name
cs: Název webu

en: Site slogan
cs: Slogan webu

en: Module
cs: Modul

en: Off
cs: Vypnuto

en: Host
cs: Hostitel

en: Never
cs: Nikdy

en: Recipients
cs: Příjemci

en: Selected
cs: Vybráno

en: Your name
cs: Vaše jméno

en: To
cs: Komu

en: Custom
cs: Vlastní

en: Visibility
cs: Viditelnost

en: Roles
cs: Role

en: Revision ID
cs: ID revize

en: Comment
cs: Komentář

en: Comment ID
cs: ID komentáře

en: Hostname
cs: Hostitel

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Filter
cs: Filtr

en: Location
cs: Místo

en: Log message
cs: Zpráva do logu

en: Time zone
cs: Časová zóna

en: Severity
cs: Vážnost

en: Field name
cs: Název pole

en: Field type
cs: Typ pole

en: Fields
cs: Pole

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Count
cs: Počet

en: Mode
cs: Režim

en: Warning
cs: Varování

en: active
cs: aktivní

en: Items
cs: Položky

en: Authored by
cs: Autor

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Textfield
cs: Textové pole

en: Media
cs: Média

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Month
cs: Měsíc

en: Details
cs: Detaily

en: Recipient
cs: Příjemce

en: General
cs: Obecné

en: Namibia
cs: Namibie

en: Iran
cs: Irán

en: New Zealand
cs: Nový Zéland

en: Cuba
cs: Kuba

en: Brazil
cs: Brazílie

en: Jamaica
cs: Jamajka

en: Japan
cs: Japonsko

en: Libya
cs: Libie

en: Poland
cs: Polsko

en: Portugal
cs: Portugalsko

en: Singapore
cs: Singapur

en: Day
cs: Den

en: Start date
cs: Datum začátku

en: End date
cs: Datum konce

en: Display title
cs: Zobrazit nadpis

en: Color
cs: Barvy

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Add new comment
cs: Přidat komentář

en: String
cs: Řetězec

en: Referrer
cs: Odkazující stránka

en: Button
cs: Tlačítko

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: Rows
cs: Řádky

en: Provider
cs: Poskytovatel

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Option
cs: Možnost

en: Optional
cs: Nepovinné

en: Plain
cs: Obyčejný

en: Integer
cs: Celé číslo

en: IP Address
cs: IP adresa

en: The comment and all its replies have been deleted.
cs: Komentář a všechny odpovědi byly smazány.

en: Close
cs: Zavřít

en: fields
cs: pole

en: Save settings
cs: Uložit nastavení

en: Duration
cs: Trvání

en: Germany
cs: Německo

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Created date
cs: Datum vytvoření

en: Updated date
cs: Datum úpravy

en: comments
cs: komentáře

en: Condition
cs: Podmínka

en: Afghanistan
cs: Afghánistán

en: Albania
cs: Albánie

en: Algeria
cs: Alžír

en: American Samoa
cs: Amerikan Samoa

en: Antarctica
cs: Antarktida

en: Armenia
cs: Arménie

en: Australia
cs: Austrálie

en: Austria
cs: Rakousko

en: Azerbaijan
cs: Ázerbájdžán

en: Bahamas
cs: Bahamy

en: Bangladesh
cs: Bangladéš

en: Belarus
cs: Bělorusko

en: Belgium
cs: Belgie

en: Bermuda
cs: Bermudy

en: Bhutan
cs: Bhútán

en: Bolivia
cs: Bolívie

en: Bouvet Island
cs: Bouvetův ostrov

en: Bulgaria
cs: Bulharsko

en: Cambodia
cs: Kambodža

en: Cameroon
cs: Kamerun

en: Canada
cs: Kanada

en: Cape Verde
cs: Kapverdy

en: Cayman Islands
cs: Kajmanské ostrovy

en: Central African Republic
cs: Středoafrická republika

en: Chad
cs: Čad

en: China
cs: Čína

en: Christmas Island
cs: Vánoční ostrov

en: Cocos (Keeling) Islands
cs: Kokosové ostrovy

en: Colombia
cs: Kolumbie

en: Comoros
cs: Komory

en: Cook Islands
cs: Cookovy ostrovy

en: Costa Rica
cs: Kostarika

en: Cyprus
cs: Kypr

en: Denmark
cs: Dánsko

en: Djibouti
cs: Džibutsko

en: Dominica
cs: Dominika

en: Dominican Republic
cs: Dominikánská republika

en: Ecuador
cs: Ekvádor

en: El Salvador
cs: Salvador

en: Equatorial Guinea
cs: Rovníková Guinea

en: Estonia
cs: Estonsko

en: Ethiopia
cs: Etiopie

en: Faroe Islands
cs: Faerské ostrovy

en: Finland
cs: Finsko

en: France
cs: Francie

en: French Guiana
cs: Francouzská Guayana

en: French Polynesia
cs: Francouzská Polynésie

en: Gambia
cs: Gambie

en: Greece
cs: Řecko

en: Greenland
cs: Grónsko

en: Hungary
cs: Maďarsko

en: Iceland
cs: Island

en: India
cs: Indie

en: Indonesia
cs: Indonésie

en: Iraq
cs: Irák

en: Ireland
cs: Irsko

en: Italy
cs: Itálie

en: Jordan
cs: Jordánsko

en: Kazakhstan
cs: Kazachstán

en: Kenya
cs: Keňa

en: Kuwait
cs: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
cs: Kyrgyzstán

en: Latvia
cs: Lotyšsko

en: Lebanon
cs: Libanon

en: Liberia
cs: Libérie

en: Liechtenstein
cs: Lichtenštejnsko

en: Lithuania
cs: Litva

en: Luxembourg
cs: Lucembursko

en: Malaysia
cs: Malajsie

en: Maldives
cs: Maledivy

en: Marshall Islands
cs: Marshallovy ostrovy

en: Martinique
cs: Martinik

en: Mauritania
cs: Mauretánie

en: Mauritius
cs: Mauricius

en: Mexico
cs: Mexiko

en: Micronesia
cs: Mikronésie

en: Moldova
cs: Moldávie

en: Monaco
cs: Monako

en: Mongolia
cs: Mongolsko

en: Morocco
cs: Maroko

en: Mozambique
cs: Mosambik

en: Nepal
cs: Nepál

en: Netherlands
cs: Nizozemsko

en: Netherlands Antilles
cs: Nizozemské Antily

en: New Caledonia
cs: Nová Kaledonie

en: Nicaragua
cs: Nikaragua

en: Nigeria
cs: Nigérie

en: Norfolk Island
cs: Norfolk

en: North Korea
cs: Severní Korea

en: Northern Mariana Islands
cs: Severní Mariany

en: Norway
cs: Norsko

en: Oman
cs: Omán

en: Pakistan
cs: Pákistán

en: Papua New Guinea
cs: Papua - Nová Guinea

en: Philippines
cs: Filipíny

en: Pitcairn Islands
cs: Pitcairnovy ostrovy

en: Qatar
cs: Katar

en: Romania
cs: Rumunsko

en: Russia
cs: Rusko

en: Saudi Arabia
cs: Saudská Arábie

en: Seychelles
cs: Seychely

en: Slovakia
cs: Slovensko

en: Slovenia
cs: Slovinsko

en: Solomon Islands
cs: Šalamounovy ostrovy

en: Somalia
cs: Somálsko

en: South Africa
cs: Jižní Afrika

en: Spain
cs: Španělsko

en: Sri Lanka
cs: Šrí Lanka

en: St. Helena
cs: Svatá Helena

en: St. Lucia
cs: Svatá Lucie

en: Sudan
cs: Súdán

en: Suriname
cs: Surinam

en: Sweden
cs: Švédsko

en: Switzerland
cs: Švýcarsko

en: Syria
cs: Sýrie

en: Taiwan
cs: Tchaj-wan

en: Tajikistan
cs: Tádžikistán

en: Tanzania
cs: Tanzánie

en: Thailand
cs: Thajsko

en: Tunisia
cs: Tunisko

en: Turkmenistan
cs: Turkménistán

en: Ukraine
cs: Ukrajina

en: United Arab Emirates
cs: Spojené arabské emiráty

en: United Kingdom
cs: Spojené království

en: United States
cs: Spojené státy

en: Uzbekistan
cs: Uzbekistán

en: Vatican City
cs: Vatikán

en: Yemen
cs: Jemen

en: Zambia
cs: Zambie

en: Database username
cs: Uživatelské jméno k databázi

en: Database password
cs: Heslo k databázi

en: Database name
cs: Název databáze

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Leave blank for %anonymous.
cs: Ponechat prázdné pro %anonymous.

en: Hidden
cs: Skryté

en: Undefined
cs: Nedefinováno

en: block
cs: blok

en: Change
cs: Změnit

en: No items selected.
cs: Žádné položky nevybrány.

en: The update has been performed.
cs: Byla provedena aktualizace.

en: Select all rows in this table
cs: Označit všechny řádky v této tabulce

en: Deselect all rows in this table
cs: Zrušit označení všech řádek v této tabulce

en: Front page
cs: Titulní stránka

en: unlimited
cs: neomezené

en: Deleted
cs: Smazáno

en: Languages
cs: Jazyky

en: Definition
cs: Definice

en: Textfield size
cs: Velikost textového pole

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Configure block
cs: Nastavit blok

en: Hour
cs: Hodina

en: Minute
cs: Minuta

en: Second
cs: Sekunda

en: Select list
cs: Seznam

en: Granularity
cs: Rozlišení

en: Map
cs: Mapa

en: Workflow
cs: Postup práce

en: Link label
cs: Text odkazu

en: author
cs: autor

en: Revert
cs: Vrátit

en: Negate
cs: Negovat

en: Notice
cs: Oznámení

en: Choice
cs: Možnost

en: Site information
cs: Informace o webu

en: Binary
cs: Binární

en: Style
cs: Styl

en: Revision
cs: Revize

en: The specified passwords do not match.
cs: Hesla se neshodují.

en: Session
cs: Relace

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Your settings have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Display label
cs: Zobrazit popisek

en: Changed
cs: Změněno

en: Date created
cs: Datum vytvoření

en: Ascension Island
cs: Ascension

en: Falkland Islands
cs: Falklandy

en: South Korea
cs: Jižní Korea

en: Myanmar (Burma)
cs: Myanmar (Barma)

en: French Southern Territories
cs: Francouzská jižní území

en: British Virgin Islands
cs: Britské Panenské ostrovy

en: U.S. Virgin Islands
cs: Panenské ostrovy (U.S.)

en: Not published
cs: Skryto

en: width
cs: šířka

en: height
cs: výška

en: Unformatted
cs: Neformátováno

en: New comments
cs: Nové komentáře

en: Redirect to URL
cs: Přesměrovat na URL

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Multilingual
cs: Vícejazyčné

en: comment
cs: komentář

en: Last changed
cs: Naposled změněno

en: Published comments
cs: Zveřejněné komentáře

en: Comment settings
cs: Nastavení komentářů

en: Contact settings
cs: Nastavení kontaktního formuláře

en: Tabs
cs: Záložky

en: Processing
cs: Zpracovává se

en: Output format
cs: Výstupní formát

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Apply
cs: Použít

en: Enabled modules
cs: Zapnuté moduly

en: Not translated
cs: Nepřeloženo

en: Select
cs: Vybrat

en: Translatable
cs: Přeložitelný

en: Location of comment submission form
cs: Umístění formuláře pro odeslání komentáře

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Variables
cs: Proměnné

en: Plugins
cs: Pluginy

en: British Indian Ocean Territory
cs: Britské indickooceánské území

en: Croatia
cs: Chorvatsko

en: Western Sahara
cs: Západní Sahara

en: Block description
cs: Popis bloku

en: Translation
cs: Překlad

en: Translation status
cs: Stav překladu

en: Blocks
cs: Bloky

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
cs: Nastavit zobrazování bloků v postranních sloupcích a ostatních regionech webové stránky.

en: Save blocks
cs: Uložit bloky

en: The block settings have been updated.
cs: Nastavení bloku bylo aktualizováno.

en: Save block
cs: Uložit blok

en: The block configuration has been saved.
cs: Nastavení bloku bylo uloženo.

en: Above
cs: Nad

en: Default time zone
cs: Výchozí časové pásmo

en: Add another item
cs: Přidat další položku

en: Manage fields
cs: Správa polí

en: Used in
cs: Použito v

en: Decimal
cs: Desetinné číslo

en: Float
cs: Desetinné číslo s plovoucí čárkou

en: Precision
cs: Přesnost

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
cs: Celkový počet míst pro ukládání do databáze, včetně míst za desetinnou čárkou.

en: The number of digits to the right of the decimal.
cs: Počet míst za desetinnou čárkou.

en: Decimal marker
cs: Oddělovač desetinných míst

en: Check boxes/radio buttons
cs: Zaškrtávací políčka/přepínače

en: Single on/off checkbox
cs: Zaškrtávací pole ano/ne

en: Text area (multiple rows)
cs: Textová oblast (více řádků)

en: Index
cs: Rejstřík

en: Permalink
cs: Trvalý odkaz

en: Form
cs: Formulář

en: Debug
cs: Ladění

en: Publish
cs: Zveřejnit

en: Unpublish
cs: Skrýt

en: 1 minute
cs: 1 minuta

en: Text Editor
cs: Textový editor

en: Date range
cs: Rozsah dat

en: Anonymous commenting
cs: Anonymní komentáře

en: Anonymous posters may not enter their contact information
cs: Anonymní uživatelé nesmí zadat kontaktní informace

en: Anonymous posters may leave their contact information
cs: Anonymní uživatelé mohou zadat kontaktní informace

en: Anonymous posters must leave their contact information
cs: Anonymní uživatelé musí zadat kontaktní informace

en: Default comment setting
cs: Výchozí nastavení komentářů

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
cs: Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

en: parent
cs: nadřazený

en: 1 comment | @count comments
cs[0]: @count komentář
cs[1]: @count komentáře
cs[2]: @count komentářů

en: Show descriptions
cs: Zobrazit popisy

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Menu name
cs: Název menu

en: 1 second | @count seconds
cs[0]: 1 sekunda
cs[1]: @count sekundy
cs[2]: @count sekund

en: Thread
cs: Vlákno

en: Reply
cs: Odpovědět

en: Mapping
cs: Mapování

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: Space
cs: Mezera

en: @type: deleted %title revision %revision.
cs: @type: smazána revize %title %revision.

en: Change layout
cs: Změnit rozložení

en: No comments available.
cs: Bez komentářů.

en: - None selected -
cs: - Nevybráno -

en: Account settings
cs: Nastavení účtu

en: Pager
cs: Stránkovač

en: 1 year | @count years
cs[0]: 1 rok
cs[1]: @count roky
cs[2]: @count let

en: 1 week | @count weeks
cs[0]: 1 týden
cs[1]: @count týdny
cs[2]: @count týdnů

en: 1 sec | @count sec
cs[0]: 1 sek
cs[1]: @count sek
cs[2]: @count sek

en: Layout settings
cs: Nastavení rozvržení

en: Send message
cs: Odeslat zprávu

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Locked
cs: Uzamčeno

en: types
cs: typy

en: Field settings
cs: Nastavení pole

en: Number of comments
cs: Počet komentářů

en: Expand layout to include descriptions.
cs: Rozšířit rozvržení zahrnutím popisů.

en: Hide descriptions
cs: Schovat popisy

en: Compress layout by hiding descriptions.
cs: Upravit rozvržení skrytím popisů.

en: About
cs: Popis

en: Case sensitive
cs: Rozlišovat velikost znaků

en: Setting
cs: Nastavení

en: Install profile
cs: Instalace profilu

en: not set
cs: nenastaveno

en: sort by @s
cs: seřadit podle @s

en: Display a message to the user
cs: Zobrazit uživateli zprávu

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Auto-reply
cs: Automatická odpověď

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
cs: Volitelná automatická odpověď. Pokud nechcete uživateli zaslat automatickou odpověď, ponechte prázdné.

en: Synchronize
cs: Synchronizovat

en: Number of results
cs: Počet výsledků

en: Parent comment
cs: Nadřazený komentář

en: Author's website
cs: Web autora

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
cs: Zobrazit hloubku zanoření komentáře, pokud má vlákna.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
cs: Poskytnout jednoduchý odkaz pro možnost odpovědět na komentář

en: Text to display
cs: Text který se zobrazí

en: field
cs: pole

en: Accessibility features
cs: Funkce usnadnění přístupu

en: Translate
cs: Přeložit

en: Time ago
cs: Čas před

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
cs: Pokyny, které se mají zobrazit uživateli pod daným polem při úpravě obsahu. <br />Povolené HTML tagy: @tags

en: Sort direction
cs: Směr řazení

en: Block type
cs: Typ bloku

en: Web services
cs: Webové služby

en: Route
cs: Cesta

en: Sequence
cs: Sekvence

en: Error message
cs: Chybová zpráva

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Title only
cs: Pouze nadpis

en: Save as
cs: Uložit jako

en: pixels
cs: pixelů

en: Use default
cs: Použít výchozí

en: 1 month | @count months
cs[0]: 1 měsíc
cs[1]: @count měsíce
cs[2]: @count měsíců

en: done
cs: hotovo

en: Current state
cs: Současný stav

en: Password field is required.
cs: Heslo je vyžadováno.

en: Display type
cs: Typ zobrazení

en: Confirm password
cs: Potvrzení hesla

en: Not applicable
cs: Nelze použít

en: Isle of Man
cs: Ostrov Man

en: Serbia
cs: Srbsko

en: Diego Garcia
cs: Diego García

en: Warning message
cs: Zpráva s varováním

en: No link
cs: Žádný odkaz

en: outdated
cs: zastaralé

en: Save and continue
cs: Uložit a pokračovat

en: Table name prefix
cs: Předpona jména tabulky

en: IP address
cs: IP adresa

en: Maximum height
cs: Maximální výška

en: Maximum width
cs: Maximální šířka

en: Autocomplete matching
cs: Porovnávání s automatickým dokončováním

en: Starts with
cs: Začíná na

en: Timor-Leste
cs: Východní Timor

en: Åland Islands
cs: Ålandy

en: Cached
cs: Cachováno

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Boolean
cs: Logická hodnota (Boolean)

en: Decimal point
cs: Desetinná tečka

en: Custom date format
cs: Vlastní formát data

en: Revision information
cs: Informace o revizi

en: Form mode
cs: Režim formuláře

en: View comment
cs: Zobrazit komentář

en: Decimal value
cs: Desetinná hodnota

en: Comma
cs: Čárka

en: Uses
cs: Použití

en: Your email address
cs: Vaše e-mailová adresa

en: Default display mode
cs: Standardní režim zobrazení

en: Default comments per page
cs: Výchozí počet komentářů na stránku

en: Comment subject field
cs: Předmět komentáře

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
cs: Budou odstraněny také reakce na tento komentář. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Publish the selected comments
cs: Zveřejnit vybrané komentáře

en: Unpublish the selected comments
cs: Skrýt vybrané komentáře

en: (No subject)
cs: (Žádný předmět)

en: MIME type
cs: Typ MIME

en: Posted in
cs: Příspěvek

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
cs: Komentář není autorizován nebo byl napsán v uzavřeném tématu %subject.

en: Parent ID
cs: ID rodiče

en: Block title.
cs: Název bloku.

en: Save translation
cs: Uložit překlad

en: Comments per page
cs: Komentářů na stránku

en: The file could not be uploaded.
cs: Soubor nelze nahrát.

en: Export configuration
cs: Exportovat konfiguraci

en: Administration pages
cs: Stránky administrace

en: The comment body.
cs: Tělo komentáře.

en: The comment ID.
cs: ID komentáře.

en: View comments
cs: Zobrazit komentáře

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
cs: Pole %name nesmí obsahovat více hodnot než @count.

en: Source language
cs: Zdrojový jazyk

en: Initializing.
cs: Inicializuji.

en: An error has occurred.
cs: Vyskytla se chyba.

en: 0 sec
cs: 0 sekund

en: Is published
cs: Je zveřejněno

en: Filter log messages
cs: Filtrovat zprávy v logu

en: You must select something to filter by.
cs: Je třeba vybrat filtrovací kritérium.

en: New revision
cs: Nová revize

en: Add comment link
cs: Odkaz na přidání komentáře

en: Current date
cs: Aktuální datum

en: The title of the comment.
cs: Název komentáře.

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
cs: Jméno autora komentáře může být zobrazeno jako odkaz na autorem zadanou URL adresu.

en: Post date
cs: Datum vytvoření

en: The User ID of the comment's author.
cs: Uživatelské ID autora komentáře.

en: Parent CID
cs: Nadřazené CID

en: Last comment time
cs: Čas posledního komentáře

en: Date and time of when the last comment was posted.
cs: Datum a čas odeslání posledního komentáře.

en: Last comment author
cs: Autor posledního komentáře

en: The name of the author of the last posted comment.
cs: Jméno autora posledního komentáře.

en: Comment count
cs: Počet komentářů

en: Updated/commented date
cs: Datum úpravy/komentáře

en: The number of new comments on the node.
cs: Počet nových komentářů daného uzlu.

en: Comment status
cs: Status komentáře

en: Created year + month
cs: Rok a měsíc vytvoření

en: Created year
cs: Rok vytvoření

en: Created month
cs: Měsíc vytvoření

en: Created day
cs: Den vytvoření

en: Created week
cs: Týden vytvoření

en: No user
cs: Žádný uživatel

en: Show teaser-style link
cs: Zobraz odkaz ve formě upoutávky

en: contact
cs: kontakt

en: Contact %user
cs: Kontaktovat %user

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: Language settings
cs: Nastavení jazyka

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
cs: Cron právě běží, není možné ho spustit znovu, dokud běh neskončí.

en: Cron run completed.
cs: Běh cronu dokončen.

en: The maximum length of the field in characters.
cs: Maximální délka pole (počet znaků)

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: Module dependencies
cs: Závislosti modulů

en: Contact form
cs: Kontaktní formulář

en: Block Content
cs: Obsah bloku

en: Requirements problem
cs: Problém se závislostmi

en: Database configuration
cs: Nastavení databáze

en: Select an installation profile
cs: Vybrat instalační profil

en: Choose language
cs: Vyberte jazyk

en: No profiles available
cs: Žádné dostupné profily

en: Drupal already installed
cs: Drupal je již nainstalovaný.

en: Installing @drupal
cs: Instalace @drupal

en: The installation has encountered an error.
cs: Při instalaci nastala chyba.

en: Configure site
cs: Nastavení webu

en: Installed %module module.
cs: Modul %module nainstalován.

en: Choose profile
cs: Vybrat profil

en: Verify requirements
cs: Kontrola požadavků

en: Set up database
cs: Nastavení databáze

en: Set up translations
cs: Nastavení překladu

en: Install site
cs: Instalace webu

en: Finish translations
cs: Dokončit překlady

en: Update notifications
cs: Upozornění na aktualizace

en: Check for updates automatically
cs: Automaticky kontrolovat aktualizace

en: 1 byte | @count bytes
cs[0]: 1 bajt
cs[1]: @count bajty
cs[2]: @count bajtů

en: No blocks in this region
cs: V této oblasti nejsou žádné bloky.

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
cs: Blok %info byl přiřazen do neplatného regionu (%region) a byl vypnut.

en: Delete the selected comments
cs: Smazat vybrané komentáře

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
cs: Příklad: 'informace o produktu' nebo 'kritika webu'

en: Personal contact form
cs: Osobní kontaktní formulář

en: View events that have recently been logged.
cs: Zobrazit nejnovější záznamy událostí.

en: Top 'page not found' errors
cs: Seznam nejčastějších chyb „stránka nenalezena“

en: View 'page not found' errors (404s).
cs: Zobrazit seznam chyb „stránka nenalezena“ (404).

en: Top 'access denied' errors
cs: Seznam nejčastějších chyb „přístup odepřen“

en: View 'access denied' errors (403s).
cs: Zobrazit seznam chyb „přístup odepřen“ (403).

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Strojově čitelný název může obsahovat pouze malá písmena, podtržítka a čísla.

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
cs: Revize příspěvku %title (@type) z %revision-date byla smazána.

en: @type: reverted %title revision %revision.
cs: @type: vrácena revize %title %revision.

en: The alias %alias is already in use in this language.
cs: Alias %alias je v tomto jazyce již použit.

en: Top search phrases
cs: Nejhledanější fráze

en: View most popular search phrases.
cs: Zobrazit nejhledanější fráze na tomto webu.

en: User pictures in posts
cs: Uživatelské obrázky v příspěvcích

en: User pictures in comments
cs: Uživatelské obrázky v komentářích

en: Shortcut icon
cs: Ikona webu

en: Shortcut icon settings
cs: Nastavení favicon ikony

en: Date and time
cs: Datum a čas

en: The directory %directory is not writable.
cs: Do adresáře %directory nelze zapisovat.

en: Translation settings
cs: Nastavení překladů

en: This translation needs to be updated
cs: Tento překlad potřebuje úpravu

en: Language list
cs: Seznam jazyků

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
cs: Objevila se neodstranitelná chyba. Nahrávaný soubor pravděpodobně překročil maximální velikost souboru (@size) podporovanou ze strany serveru.

en: Number field
cs: Číselné pole

en: Styles
cs: Styly

en: Text format
cs: Formát textu

en: Emergency
cs: Stav nouze

en: Optional features
cs: Volitelné vlastnosti

en: Alert
cs: Upozornění

en: Critical
cs: Kritický

en: Content Translation
cs: Překlad obsahu

en: Author name
cs: Jméno autora

en: @field_name (Locked)
cs: @field_name (Zamknuto)

en: The field %field is locked and cannot be edited.
cs: Pole %field je zamčené a nemůže být upraveno.

en: %name must be a number.
cs: %name musí být číslo.

en: Field formatter
cs: Formátovač pole

en: Regional settings
cs: Místní nastavení

en: Unsigned
cs: Bez znaménka

en: Relative date
cs: Relativní datum

en: Show links
cs: Zobrazit odkazy

en: Definitions
cs: Definice

en: URL of the origin of the event.
cs: URL původu události.

en: Referer
cs: Odkazující stránka

en: Hostname of the user who triggered the event.
cs: Hostitel počítače uživatele který vyvolal událost.

en: Default values
cs: Výchozí hodnoty

en: Maximum file size
cs: Maximální velikost souboru

en: Alternative text
cs: Alternativní text

en: Language select
cs: Výběr jazyka

en: Site email address
cs: E-mailová adresa webu

en: Dependencies
cs: Závislosti

en: No revision
cs: Žádná revize

en: Entities
cs: Entity

en: Private files
cs: Privátní soubory

en: Not restricted
cs: Není omezeno

en: attribute
cs: atribut

en: The unique ID of the comment.
cs: Unikátní ID komentáře.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
cs: IP adresa počítače, ze kterého byl komentář odeslán.

en: The email address left by the comment author.
cs: E-mailová adresa zadaná autorem komentáře.

en: The home page URL left by the comment author.
cs: URL adresa stránky zadaná autorem komentáře.

en: The formatted content of the comment itself.
cs: Formátovaný obsah samotného komentáře.

en: The URL of the comment.
cs: URL komentáře.

en: Edit URL
cs: Upravit URL

en: The URL of the comment's edit page.
cs: URL stránky pro editaci komentáře.

en: The date the comment was posted.
cs: Datum vložení komentáře.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
cs: Rodič komentáře, pokud se používá seskupování komentářů do vláken.

en: New comment count
cs: Počet nových komentářů

en: Date changed
cs: Datum změny

en: Sender name
cs: Jméno odesílatele

en: Sender email
cs: E-mail odesílatele

en: Field types
cs: Typy polí

en: You are not allowed to access this page.
cs: Nemáte oprávnění ke vstupu na tuto stránku.

en: Authorize file system changes
cs: Autorizovat změny systému souborů

en: It appears you have reached this page in error.
cs: Zdá se, že jste se na tuto stránku dostali v důsledku chyby.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
cs: V %settings_file jste nastavili, aby %drupal používal %driver server, avšak vaše instalace PHP tento typ databáze nepodporuje.

en: Congratulations, you installed @drupal!
cs: Gratulujeme, úspěšně jste nainstalovali @drupal!

en: Settings file
cs: Konfigurační soubor

en: Site maintenance account
cs: Účet pro správu webu

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
cs: Nelze pokračovat, nejsou dostupné žádné metody přenosu souborů

en: To continue, provide your server connection details
cs: Pro pokračování zadejte detaily připojení vašeho serveru

en: Connection method
cs: Metoda připojení

en: Enter connection settings
cs: Zadejte nastavení připojení

en: @backend connection settings
cs: @backend nastavení připojení

en: Change connection type
cs: Změnit typ připojení

en: No active batch.
cs: Žádná aktivní dávka.

en: Site under maintenance
cs: Údržba webu

en: Completed @current of @total.
cs: Dokončeno @current z @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
cs: Nepodařilo se spustit všechny úkoly pro databázový server. Úkol %task nebyl nalezen.

en: Required modules
cs: Požadované moduly

en: Required modules not found.
cs: Požadované moduly nebyly nalezeny.

en: %module module uninstalled.
cs: Modul %module byl odinstalován.

en: Operating in maintenance mode.
cs: Práce v módu údržby.

en: Status message
cs: Zpráva o stavu

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
cs: Nebylo možné vytvořit složku %directory kvůli: %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
cs: Objevila se AJAX HTTP chyba.

en: HTTP Result Code: !status
cs: Výsledný kód HTTP je: !status

en: StatusText: !statusText
cs: Text stavu: !statusText

en: ResponseText: !responseText
cs: Text odpovědi:  !responseText

en: Controlling visibility
cs: Kontrola viditelnosti

en: Demonstrate block regions (@theme)
cs: Demonstrovat regiony pro bloky (@theme)

en: Administer blocks
cs: Administrace bloků

en: Restricted to certain pages
cs: Omezený na určitý stránky

en: The block cannot be placed in this region.
cs: Blok nemůže být umístěn do tohoto regionu.

en: Select one or more comments to perform the update on.
cs: Označte jeden nebo více komentářů, které chcete aktualizovat.

en: Deleted comment @cid and its replies.
cs: Smazat komentář @cid a jeho odpovědi.

en: Comment approved.
cs: Komentář byl schválen.

en: Tokens for comments posted on the site.
cs: Tokeny k zaslaným komentářům.

en: Unapproved comments (@count)
cs: Neschválené komentáře (@count)

en: Administer comments and comment settings
cs: Spravovat komentáře a jejich nastavení

en: Edit own comments
cs: Upravit vlastní komentáře

en: Threading
cs: Zobrazení ve vláknech

en: Show comment replies in a threaded list.
cs: Zobrazovat odpovědi na komentáře ve vláknech.

en: Allow comment title
cs: Povolit titulek komentářů

en: Show reply form on the same page as comments
cs: Zobrazit formulář pro odpověď na stránce s komentáři

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
cs: Uživatelé s oprávněním "Psát komentáře" mohou odesílat komentáře.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
cs: Uživatelé nemohou přidávat komentáře, ale již existující komentáře budou zobrazeny.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
cs: Váš komentář byl zařazen do fronty ke kontrole administrátorem. Po zkontrolování bude zveřejněn.

en: Your comment has been posted.
cs: Komentář byl uložen.

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
cs: Výpis a editace komentářů na webu a fronta komentářů ke schválení.

en: Unapproved comments
cs: Neschválené komentáře

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
cs: Není možné odeslat více než %limit zpráv v intervalu @interval. Zkuste to později.

en: Contact @username
cs: Kontaktovat @username

en: Administer contact forms and contact form settings
cs: Spravovat kontaktní formuláře a jejich nastavení

en: Use the site-wide contact form
cs: Použít globální kontaktní formulář

en: Use users' personal contact forms
cs: Použít osobní kontaktní formuláře

en: Changing this setting will not affect existing users.
cs: Změna těchto nastavení nebude mít vliv na existující uživatele.

en: Displaying contextual links
cs: Zobrazení kontextových odkazů

en: Use contextual links
cs: Použít kontextové odkazy

en: Database log cleared.
cs: Databáze logu byla vymazána.

en: Monitoring your site
cs: Monitorování webu

en: Debugging site problems
cs: Ladění problémů webu

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
cs: Minimální hodnota povolená v tomto poli. Nechte prázdné, pokud si nepřejete nastavit žádné minimum.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
cs: Maximální hodnota povolená v tomto poli. Nechte prázdné, pokud si nepřejete nastavit žádné maximum.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
cs: Zadejte řetězec, který má předcházet hodnotě, například '$ ' nebo '&euro; '. Množné a jednotné číslo oddělte svislou čárou ('koruna|koruny'). Pole je možné nechat prázdné.

en: Edit field settings.
cs: Upravit nastavení pole.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
cs: Pokus o aktualizaci pole %label skončil chybou: %message.

en: Required field
cs: Povinné pole

en: The default value for this field, used when creating new content.
cs: Výchozí hodnota tohoto pole, je použita při vytváření nového obsahu.

en: Saved %label configuration.
cs: Nastavení %label uloženo.

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
cs: Tento seznam zobrazuje všechna nyní použitá pole pro jednoduchou referenci.

en: Field list
cs: Seznam polí

en: Manage display
cs: Správa zobrazení

en: Field UI
cs: UI pole

en: Date type
cs: Typ data

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
cs: Pořadí metod pro detekci jazyka. Pokud je obsah dostupný v jazyce, který byl zjištěn, pak bude zobrazen.

[ctx: Long month name]
en: January
cs: Leden

[ctx: Long month name]
en: February
cs: Únor

[ctx: Long month name]
en: March
cs: Březen

[ctx: Long month name]
en: April
cs: Duben

[ctx: Long month name]
en: May
cs: Květen

[ctx: Long month name]
en: June
cs: Červen

[ctx: Long month name]
en: July
cs: Červenec

[ctx: Long month name]
en: August
cs: Srpen

[ctx: Long month name]
en: September
cs: Září

[ctx: Long month name]
en: October
cs: Říjen

[ctx: Long month name]
en: November
cs: Listopad

[ctx: Long month name]
en: December
cs: Prosinec

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
cs: Položky menu, které nejsou povoleny, nebudou ve výpisu v žádném menu.

en: Show as expanded
cs: Zobrazit rozbalené

en: Parent link
cs: Nadřazený odkaz

en: <em>Edit @type</em> @title
cs: <em>Upravit @type</em> @title

en: Revision log message
cs: Zpráva o revizi do logu

en: User verification status in comments
cs: Status ověření uživatele u komentářů

en: Enter a valid IP address.
cs: Zadejte platnou IP adresu.

en: The IP address %ip was deleted.
cs: IP adresa %ip byla smazána.

en: Deleted %ip
cs: Odstraněno: %ip

en: Public files
cs: Veřejné soubory

en: Public local files served by the webserver.
cs: Veřejné soubory poskytnuté webovým serverem.

en: Private local files served by Drupal.
cs: Privátní lokální soubory obsluhované Drupalem.

en: Temporary files
cs: Dočasné soubory

en: Temporary local files for upload and previews.
cs: Dočasné soubory pro nahrávání a náhledy.

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
cs: Vaše heslo není uložené v databázi; je pouze použito k navázání spojení.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
cs: Bude vytvořeno spojení mezi webovým serverem a strojem, na kterém jsou uložené soubory webového serveru. Ve většině případů se jedná o stejný stroj, a proto je "localhost" správná volba.

en: Delete IP address
cs: Vymazat IP adresu

en: Translating content
cs: Překládání obsahu

en: Contact forms
cs: Kontaktní formuláře

en: Entity ID
cs: ID entity

en: Author textfield
cs: Textové pole Autor

en: Overview of fields on all entity types.
cs: Přehled polí pro všechny typy entit.

en: Terminology
cs: Terminologie

en: Severity level
cs: Úroveň závažnosti

en: Remove block
cs: Odstranit blok

en: all languages
cs: všechny jazyky

en: %module module installed.
cs: Modul %module nainstalován.

en: Password settings
cs: Nastavení  hesla

en: The date the comment was most recently updated.
cs: Datum poslední změny komentáře.

en: Comment posted: %subject.
cs: Komentář vložil/a: %subject.

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
cs: Prefix databáze %prefix, který jste zadali, je neplatný. Prefix databáze smí obsahovat pouze alfanumerické znaky, tečky a podtržítka.

en: Default settings file
cs: Výchozí konfigurační soubor

en: The default settings file does not exist.
cs: Výchozí konfigurační soubor neexistuje.

en: Show row weights
cs: Ukaž váhy řádků

en: Hide row weights
cs: Skryj váhy řádků

en: %name: the value may be no less than %min.
cs: %name: hodnota nesmí být menší než %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
cs: %name: hodnota nesmí být větší než %max.

en: Custom display settings
cs: Nastavení vlastního zobrazení

en: Comment type
cs: Typ komentáře

en: Latest version
cs: Poslední verze

en: Edit translations
cs: Upravit překlady

en: Redirect path
cs: Cesta pro přesměrování

en: Exit block region demonstration
cs: Ukončit demonstraci regionů pro bloky

en: Database log messages to keep
cs: Počet zachovaných záznamů v databázovém logu

en: Recent log messages
cs: Poslední zprávy v logu

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
cs: Zadejte řetězec, který bude připojen k hodnotě. Např. 'm', ' kb/s'. Nezdáte-li nic, nic se nezobrazí. Jednotné a množné číslo oddělte svislítkem ('libra|libry').

en: Thousand marker
cs: Oddělovač tisíců

en: Display prefix and suffix.
cs: Zobrazit předponu a příponu.

en: Display with prefix and suffix.
cs: Zobrazit s předponou a příponou.

en: - Select a value -
cs: -Vybrat hodnotu -

en: No field is displayed.
cs: Žádné pole není zobrazeno.

en: No field is hidden.
cs: Žádné pole není skryto.

en: Format settings:
cs: Nastavení formátu:

en: Run cron every
cs: Spouštět cron v intervalu

en: View mode
cs: Režim zobrazení

en: Weight for @block block
cs: Váha pro @block blok

en: Region for @block block
cs: Region pro @block blok

en: Post comments
cs: Psát komentáře

en: Skip comment approval
cs: Přeskočit schválení komentáře

en: Changed date
cs: Datum změny

en: Update @title
cs: Aktualizovat @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Unikátní strojově čitelný název. Může obsahovat pouze malá písmena, čísla a podtržítka.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
cs: Strojově čitelný název musí obsahovat jedinečné znaky.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
cs: Strojově čitelný název musí obsahovat pouze malá písmena, čísla a pomlčky.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
cs: Strojově čitelný název musí být jedinečný. Tento se již používá.

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Weight for row @number
cs: Váha pro řádek @number

en: Label display for @title
cs: Popis zobrazený pro @title

en: Formatter for @title
cs: Formatter pro @title

en: Parents for @title
cs: Nadřazeno pro @title

en: The author's host name.
cs: Jméno hostitele autora.

en: The published status of a comment. (0 = Published, 1 = Not Published)
cs: Status komentáře (0 = Zveřejněno, 1 = Skryto)

en: The comment author's name.
cs: Jméno autora komentáře.

en: Next steps
cs: Další kroky

en: @driver_name settings
cs: @driver_name nastavení

en: No fields are present yet.
cs: Zatím nejsou k dispozici žádná pole.

en: String settings
cs: Nastavení řetězce

en: Use field label instead of the "On value" as label
cs: Použít popisek pole místo popisku u hodnoty "zapnuto".

en: Object ID
cs: ID objektu

en: Singular form
cs: Tvar jednotného čísla

en: Date and time of when the comment was created.
cs: Datum a čas vytvoření komentáře.

en: Date and time of when the comment was last updated.
cs: Datum a čas poslední úpravy komentáře.

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
cs: Zda je komentář schválený (nebo stále v moderátorské frontě).

en: Last comment CID
cs: CID posledního komentáře

en: Last Comment
cs: Poslední komentář

en: Not specified
cs: Nespecifikováno

en: Paste your configuration here
cs: Vložte své nastavení zde

en: Import configuration
cs: Importovat konfiguraci

en: Recipient ID
cs: ID příjemce

en: Delete all translations
cs: Smazat všechny překlady

en: All Day
cs: Celý den

en: Logo settings
cs: Nastavení loga

en: Delete field.
cs: Smazat pole.

[ctx: Sort order]
en: Numerical
cs: Číselná hodnota

en: View any unpublished content
cs: Zobrazit jakýkoliv skrytý obsah

en: Relative default value
cs: Relativní výchozí hodnota

en: The comment UUID.
cs: UUID komentáře.

en: Field item
cs: Položka pole

en: Delete translation
cs: Smazat překlad

en: The block could not be saved.
cs: Blok nelze uložit.

en: Datetime
cs: Datum a čas

en: Sint Maarten
cs: Svatý Martin

en: An autocomplete text field.
cs: Textové pole s automatickým dokončováním.

en: Display the label of the referenced entities.
cs: Zobrazit popisek odkazovaných entit.

en: Link label to the referenced entity
cs: Zobrazit popisek jako odkaz na entitu

en: Rendered as @mode
cs: Zobrazeno jako @mode

en: Configuration Manager
cs: Správce konfigurace

en: Default date
cs: Výchozí datum

en: Default end date
cs: Výchozí koncové datum

en: Time increments
cs: Časové přírůstky

en: Date value
cs: Datum

en: Text of the auto-reply message.
cs: Text automatické odpovědi.

en: @name field is required.
cs: Pole @name je povinné.

en: Fields pending deletion
cs: Pole čekající na smazání

en: No translatable fields
cs: Žádná přeložitelná pole

en: Translations of %label
cs: Překlady pro %label

en: This translation is published
cs: Tento překlad je zveřejněn

en: Are you sure you want to delete the @language translation of %label?
cs: Opravdu chcete smazat překlad do jazyka @language pro %label?

en: Translate any entity
cs: Přeložit libovolnou entitu

en: Database settings
cs: Nastavení databáze

en: Entity types
cs: Typy entit

en: Autocomplete (Tags style)
cs: Automatické dokončování (štítky)

en: Maximum dimensions
cs: Maximální rozměry

en: banned IP addresses
cs: zablokované IP adresy

en: The IP address %ip has been banned.
cs: IP adresa %ip byla zakázána.

en: Manage form display
cs: Správa formuláře

en: View modes
cs: Režimy zobrazení obsahu

en: Author uid
cs: UID autora

en: Logo path
cs: Cesta k logu

en: Apostrophe
cs: Apostrof

en: Date in the form of CCYYMMDD.
cs: Datum ve formátu CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
cs: Datum ve formátu YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
cs: Datum ve formátu YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
cs: Datum ve formátu MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
cs: Datum ve formátu DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
cs: Datum ve formátu WW (01 - 53).

en: Last comment uid
cs: UID posledního komentáře

en: Use site default RSS settings
cs: Pro RSS použít výchozí nastavení webu

en: Other…
cs: Jiný…

en: The selected selection handler is broken.
cs: Vybraná obslužná rutina je rozbitá.

en: Include destination
cs: Zahrnout parametr "destination"

en: Contextual Links
cs: Kontextové odkazy

en: Upload directory
cs: Adresář pro upload

en: Third party settings
cs: Nastavení třetích stran

en: Date/time format
cs: Formát data/času

en: Enable translation
cs: Povolit překlad

en: Default translation
cs: Výchozí překlad

en: This field supports tokens.
cs: Toto pole podporuje tokeny.

en: No blocked IP addresses available.
cs: Nejsou dostupné žádné blokované IP adresy.

en: blocks
cs: bloky

en: Comment Statistics
cs: Statistiky komentářů

en: Needs to be updated
cs: Je nutné provést aktualizaci

en: Does not need to be updated
cs: Není nutné provést aktualizaci

en: Edit comment @subject
cs: Upravit komentář @subject

en: File storage
cs: Úložiště souborů

en: The URL %url is not valid.
cs: URL %url není platná.

en: Revision user
cs: Autor revize

en: Unknown (@langcode)
cs: Neznámý kód jazyka (@langcode)

en: %name field is not in the right format.
cs: Pole %name není ve správném formátu.

en: %name is not a valid number.
cs: %name není platné číslo.

en: %name must be a valid color.
cs: %name musí být platná barva.

en: Theme hook %hook not found.
cs: Hook %hook tématu vzhledu nenalezen.

en: Boolean value
cs: Logická hodnota

en: The referenced entity
cs: Odkazovaná entita

en: Integer value
cs: Celočíselná hodnota

en: Language object
cs: Objekt jazyka

en: Text value
cs: Textová hodnota

en: Show all columns
cs: Zobrazit všechny sloupce

en: List additional actions
cs: Vypsat dodatečné akce

en: This IP address is already banned.
cs: Tato IP adresa je už blokovaná.

en: You may not ban your own IP address.
cs: Nemůžete zablokovat svou vlastní IP adresu.

en: Banning IP addresses
cs: Blokování IP adres

en: IP addresses listed here are banned from your site. Banned addresses are completely forbidden from accessing the site and instead see a brief message explaining the situation.
cs: Vypsané IP adresy jsou na tomto webu blokované. Zablokovaným adresám je úplně odepřen přístup na tento web a místo toho je zobrazena krátká zpráva vysvětlující situaci.

en: Ban IP addresses
cs: Zablokovat IP adresy

en: IP address bans
cs: Blokace IP adres

en: Database Logging
cs: Logování do databáze

en: Thin space
cs: Úzká mezera

en: Briefly describe the changes you have made.
cs: Stručně popsat provedené změny.

en: Use the default shortcut icon supplied by the theme
cs: Použít výchozí ikonu zástupce poskytnutou motivem

en: All kind of entities, e.g. nodes, comments or users.
cs: Všechny druhy entit, např. uzly, komentáře nebo uživatelé.

en: An entity field referencing a language.
cs: Pole entity odkazující na jazyk.

en: An entity field containing an entity reference.
cs: Pole entity obsahující odkaz na entitu.

en: Site's default language (@lang_name)
cs: Výchozí jazyk webu (@lang_name)

en: Breakpoints can be organized into groups. Modules and themes should use groups to separate out breakpoints that are meant to be used for different purposes, such as breakpoints for layouts or breakpoints for image sizing.
cs: Breakpointy mohou být organizovány do skupin. Moduly a témata vzhledu by měly používat skupiny pro rozlišení breakpointů, které jsou určeny k použití z různých důvodů, jako např. breakpointy pro rozložení stránky nebo breakpointy pro škálování obrázků.

en: Save and manage fields
cs: Uložit a spravovat pole

en: Are you sure you want to unblock %ip?
cs: Opravdu chcete odblokovat %ip?

en: Import all
cs: Importovat vše

en: The configuration was imported successfully.
cs: Konfigurace byla úspěšně importována.

en: @count new | @count new
cs[0]: @count nový
cs[1]: @count nové
cs[2]: @count nových

en: @count changed | @count changed
cs[0]: @count změněný
cs[1]: @count změněné
cs[2]: @count změněných

en: @count removed | @count removed
cs[0]: @count odstraněný
cs[1]: @count odstraněné
cs[2]: @count odstraněných

en: Synchronize configuration
cs: Synchronizovat nastavení

en: Flag other translations as outdated
cs: Označit ostatní překlady jako zastaralé

en: Do not flag other translations as outdated
cs: Neoznačovat ostatní překlady jako zastaralé

en: Breakpoint group
cs: Skupina breakpointů

en: Displayed as %date_format
cs: Zobrazeno jako %date_format

en: Enabling translation
cs: Povolení překladu

en: Source language: @language
cs: Zdrojový jazyk: @language

en: Source language set to: %language
cs: Výchozí jazyk byl změněn na: %language

en: This will delete all the translations of %label.
cs: Smaže všechny překlady pro %label.

en: View differences
cs: Zobrazit rozdíly

en: Block types
cs: Typy bloků

en: No item selected.
cs: Nebyla vybrána žádná položka.

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
cs: Opravdu chcete smazat @entity-type %label?

en: The @entity-type %label has been deleted.
cs: @entity-type %label byl smazán.

en: Edit %label
cs: Upravit %label

en: Add @bundle
cs: Přidat: @bundle

en: Reference type
cs: Typ reference

en: South Sudan
cs: Jižní Súdán

en: Custom output for TRUE
cs: Vlastní výstup pro hodnotu TRUE/PRAVDA

en: Custom output for FALSE
cs: Vlastní výstup pro možnost FALSE

en: Place block
cs: Umístit blok

en: Port number
cs: Číslo portu

en: Update form
cs: Aktualizovat formulář

en: HTTP Basic Authentication
cs: Základní HTTP ověření

en: File added
cs: Soubor byl přidán

en: File removed
cs: Soubor byl odstraněn

en: Translate configuration
cs: Nastavení překladu

en: Translations directory
cs: Adresář s překlady

en: The translations directory does not exist.
cs: Adresář s překlady neexistuje.

en: The translations directory is not readable.
cs: Adresář s překlady není čitelný.

en: The translations directory is not writable.
cs: Adresář s překlady není zapisovatelný.

en: The translations directory is writable.
cs: Adresář s překlady je zapisovatelný.

en: The translation server is offline.
cs: Překladový server je offline.

en: The translation server is online.
cs: Překladový server je online.

en: The %language translation is not available.
cs: Překlad pro jazyk %language není dostupný.

en: The %language translation is available.
cs: Překlad pro jazyk %language je dostupný.

en: The %language translation could not be downloaded.
cs: Překlad pro jazyk %language nelze stáhnout.

en: Not blank
cs: Není prázdné

en: You have unsaved changes.
cs: Máte neuložené změny.

en: @type %info has been created.
cs: @type %info byl vytvořen.

en: @type %info has been updated.
cs: @type %info byl aktualizován.

en: @type: added %info.
cs: @type: přidáno %info.

en: @type: updated %info.
cs: @type: aktulizováno %info.

en: The revision ID.
cs: ID revize.

en: The comment language code.
cs: Kód jazyka komentáře.

en: The block type.
cs: Typ bloku.

en: Create a new revision by default for this block type.
cs: "Vytvořit novou revizi" jako výchozí nastavení pro tento typ bloku.

en: Output the block in this view mode.
cs: Zobrazit blok v tomto režimu zobrazení.

en: Select the region where this block should be displayed.
cs: Vyberte oblast, kde by se tento blok měl zobrazit.

en: Toolbar configuration
cs: Konfigurace panelu nástrojů

en: No styles configured
cs: Nejsou konfigurovány žádné styly

en: You must configure the selected text editor.
cs: Vybraný editor textu je třeba nakonfigurovat.

en: Approved status
cs: Stav schválení

en: Approved comment status
cs: Stav schválení komentáře

en: Link to approve comment
cs: Odkaz na schválení komentáře

en: The user ID of the comment author.
cs: Uživatelské ID autora komentáře.

en: The comment author's home page address.
cs: Domácí stránka autora komentáře.

en: The time that the comment was created.
cs: Čas vytvoření komentáře.

en: The time that the comment was last edited.
cs: Čas poslední úpravy komentáře.

en: View changes of @config_file
cs: Zobrazit změny v @config_file

en: Send copy to sender
cs: Poslat kopii odesílateli

en: Contact module form element.
cs: Prvek formuláře modulu Contact.

en: Selected user
cs: Vybraný uživatel

en: The sender's name
cs: Jméno odesílatele

en: The name of the person that is sending the contact message.
cs: Jméno osoby odesílající zprávu.

en: Whether to send a copy of the message to the sender.
cs: Určuje, zda se má odeslat kopie zprávy odesílateli.

en: Press the esc key to exit.
cs: Stiskněte klávesu esc pro ukončení.

en: Choose the type of date to create.
cs: Vyberte typ data pro vytvoření.

en: Date only
cs: Pouze datum

en: Set a default value for this date.
cs: Nastavte výchozí hodnotu pro toto datum.

en: The %field date is required.
cs: Datum v poli %field je vyžadováno.

en: The %field date is invalid.
cs: Datum v poli %field je neplatné.

en: Format: @display
cs: Formát: @display

en: Month/Day/Year
cs: Měsíc/Den/Rok

en: Day/Month/Year
cs: Den/Měsíc/Rok

en: Year/Month/Day
cs: Rok/Měsíc/Den

en: Time type
cs: Typ času

en: 24 hour time
cs: 24hodinový

en: 12 hour time
cs: 12hodinový

en: Text editor
cs: Editor textu

en: Text formats and editors
cs: Formáty textu a editory

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Type of item to reference
cs: Typ položky pro referenci

en: Reference method
cs: Způsob reference

en: @entity_type selection
cs: Výběr: @entity_type

en: Updating configuration translations
cs: Aktualizace překladů konfigurace

en: Error updating configuration translations
cs: Chyba při aktualizaci překladů konfigurace

en: Error importing translation files
cs: Chyba při importu souborů s překlady

en: Updating translations.
cs: Aktualizuji překlady.

en: Translation source
cs: Zdroj překladu

en: The time that the current revision was created.
cs: Čas vytvoření aktuální revize.

en: The user ID of the author of the current revision.
cs: Uživatelské ID autora aktuální revize.

en: Any data
cs: Libovolná data

en: An entity field containing a UUID.
cs: Pole entity obsahující UUID.

en: This value should not be null.
cs: Tato hodnota nesmí být "null".

en: Create referenced entities if they don't already exist
cs: Vytvořit odkazované entity, pokud ještě neexistují

en: Toolbar items
cs: Položky panelu nástrojů

en: Translatable elements
cs: Přeložitelné prvky

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
cs: <strong>@language_name (Originální jazyk)</strong>

en: Administer translation settings
cs: Spravovat nastavení překladu

en: Create translations
cs: Vytvořit překlady

en: Delete translations
cs: Smazat překlady

en: Translate %bundle_label @entity_label
cs: Přeložit %bundle_label @entity_label

en: Translate @entity_label
cs: Přeložit @entity_label

en: @name format: @date
cs: Formát @name: @date

en: Comment selection
cs: Výběr komentáře

en: Entity display
cs: Zobrazení entity

en: Entity form display
cs: Zobrazení formuláře entity

en: Display the ID of the referenced entities.
cs: Zobrazit ID odkazovaných entit.

en: Field formatters
cs: Formátovače pole

en: Protocol version
cs: Verze protokolu

en: The directory %translations_directory exists.
cs: Adresář %translations_directory existuje.

en: The referenced language
cs: Odkazovaný jazyk

en: Language reference
cs: Odkaz na jazyk

en: URI value
cs: Hodnota URI

en: An entity field containing a URI.
cs: Pole entity obsahující URI.

en: Caribbean Netherlands
cs: Karibské Nizozemsko

en: Congo - Kinshasa
cs: Kongo - Kinshasa

en: Congo - Brazzaville
cs: Kongo - Brazzaville

en: Côte d’Ivoire
cs: Pobřeží slonoviny

en: Clipperton Island
cs: Clippertonův ostrov

en: Hong Kong SAR China
cs: Zvláštní správní oblast Hongkong

en: Canary Islands
cs: Kanárské ostrovy

en: Palestinian Territories
cs: Palestinská území

en: Outlying Oceania
cs: Odlehlá oceánie

en: U.S. Outlying Islands
cs: Odlehlé ostrovy USA

en: Time span in seconds
cs: Časový interval v sekundách

en: A unique name for this block instance. Must be alpha-numeric and underscore separated.
cs: Jedinečné jméno instance bloku. Použijte alfanumerické znaky oddělené podtržítkem.

en: Filter by block name
cs: Filtrovat podle jména bloku

en: Enter a part of the block name to filter by.
cs: Zadejte část jména bloku, podle kterého se má filtrovat.

en: Configuring the toolbar
cs: Konfigurace panelu nástrojů

en: Toggling between formatted text and HTML source
cs: Přepínání mezi formátovaným textem a zdrojem v jazyce HTML

en: Enable image uploads
cs: Povolit nahrávání obrázků

en: Storage: @name
cs: Úložiště: @name

en: A directory relative to Drupal's files directory where uploaded images will be stored.
cs: Adresář relativní vůči systému souborů Drupalu, kde budou uloženy nahrané obrázky.

en: If this is left empty, then the file size will be limited by the PHP maximum upload size of @size.
cs: Jestliže ponecháte prázdné, bude velikost omezena pouze aktuálním limitem PHP pro upload: @size.

en: Images larger than these dimensions will be scaled down.
cs: Obrázky větší než zadané rozměry budou zmenšeny se zachováním poměru stran.

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: No placeholder
cs: Žádný zástupný symbol

en: Add, edit, and delete custom display modes.
cs: Přidávat, editovat a mazat vlastní režimy zobrazení.

en: Display modes
cs: Režimy zobrazení

en: Configure what displays are available for your content and forms.
cs: Konfigurovat zobrazení, která jsou dostupná pro váš obsah a formuláře.

en: Manage custom view modes.
cs: Správa vlastních režimů zobrazení obsahu.

en: Form modes
cs: Režimy zobrazení formulářů

en: Manage custom form modes.
cs: Správa vlastních režimů zobrazení formulářů.

en: Add form mode
cs: Přidat režim zobrazení formuláře

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
cs: Odkazovaná entita (%type: %id) neexistuje.

[ctx: Sort order]
en: Order
cs: Pořadí

en: @type (module: @module)
cs: @type (modul: @module)

en: Widget settings:
cs: Nastavení widgetu:

en: The content has either been modified by another user, or you have already submitted modifications. As a result, your changes cannot be saved.
cs: Obsah byl buď upraven jiným uživatelem, nebo jste již úpravy odeslali. Změny nebudou uloženy.

en: Use field label: @display_label
cs: Použít popisek pole: @display_label

[ctx: Validation]
en: Allowed values
cs: Povolené hodnoty

en: The entity must be of bundle %bundle.
cs: Entita musí být z bundle %bundle.

[ctx: Validation]
en: Count
cs: Počet

[ctx: Validation]
en: Entity type
cs: Typ entity

en: The entity must be of type %type.
cs: Typ entity musí být %type.

[ctx: Validation]
en: Length
cs: Délka

[ctx: Validation]
en: Primitive type
cs: Jednoduchý typ

en: This value should be of the correct primitive type.
cs: Hodnota by měla být správného jednoduchého typu.

[ctx: Validation]
en: Range
cs: Rozsah

en: %name must be higher than or equal to %min.
cs: %name musí být vyšší nebo rovno %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
cs: %name musí být nižší nebo rovno %max.

[ctx: Validation]
en: Entity changed
cs: Entita byla upravena

en: Block layout
cs: Umístění bloků

en: The number of comments an entity has.
cs: Počet komentářů, které entita má.

en: Display the last comment of an entity
cs: Zobrazit poslední komentář entity.

en: The last comment of an entity.
cs: Poslední komentář entity.

en: Edit comment %title
cs: Editovat komentář %title

en: The entity type to which this comment is attached.
cs: Typ entity, ke které je tento komentář připojen.

en: Last comment ID
cs: ID posledního komentáře

en: Last comment name
cs: Jméno autora posledního komentáře

en: Last comment user ID
cs: ID posledního komentujícího uživatele

en: The number of comments.
cs: Počet komentářů.

en: Comment list
cs: Výpis komentářů

en: Content language and translation
cs: Jazyk a překlad obsahu

en: Configure language and translation support for content.
cs: Nastavení podpory jazyka a překladu pro obsah.

en: Select source language
cs: Vyberte zdrojový jazyk

en: URL of the previous page.
cs: URL předchozí stránky.

en: Number (decimal)
cs: Číslo (desetinné)

en: Number (float)
cs: Číslo (s plovoucí čárkou)

en: Number (integer)
cs: Číslo (celé)

en: PHP date format
cs: Formát data v PHP

en: Number of new comments
cs: Počet nových komentářů

en: Configuration type
cs: Typ konfigurace

en: Are you sure you want to update the %name @type?
cs: Opravdu chcete aktualizovat %name @type?

en: @language (original)
cs: @language (původní)

en: Add @language translation for %label
cs: Přidat překlad pro %label v jazyce @language

en: Successfully saved @language translation.
cs: Překlad pro jazyk @language byl úspěšně uložen.

en: - Restricted access -
cs: - Omezený přístup -

en: List of items
cs: Seznam položek

en: Placing and moving blocks
cs: Umisťování a přesouvání bloků

en: Toggling between different themes
cs: Přepínání mezi různými tématy vzhledu

en: Configuring block settings
cs: Probíhá konfigurace bloku

en: You can control the visibility of a block by restricting it to specific pages, content types, and/or roles by setting the appropriate options under <em>Visibility settings</em> of the block configuration.
cs: V nastavení bloku můžete řídit jeho viditelnost pomocí záložky <em>Nastavení viditelnosti</em>, a to omezením zobrazení na určité stránky, typy obsahu a/nebo uživatelské role.

en: The sender's email
cs: E-mail odesilatele

en: %name: may not be longer than @max characters.
cs: %name: nesmí být delší než @max znaků.

en: Resolution multiplier
cs: Násobič rozlišení

en: Defining breakpoints and breakpoint groups
cs: Definování breakpointů a skupin breakpointů

en: Modules and themes can use the API provided by the Breakpoint module to define breakpoints and breakpoint groups, and to assign resolution multipliers to breakpoints.
cs: Moduly a témata vzhledu mohou používat API poskytované modulem Breakpoints k definování breakpointů a skupin breakpointů a k přiřazování násobičů rozlišení k breakpointům.

[ctx: Validation]
en: Comment author name
cs: Jméno autora komentáře

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
cs: Pole entity obsahující časové razítko poslední úpravy entity.

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been created.
cs: Pole entity obsahující časové razítko vytvoření entity.

en: An entity field for storing a serialized array of values.
cs: Pole entity pro uložení serializovaného pole hodnot.

en: Timestamp value
cs: Hodnota časového razítka

en: Sends the message as plain text, using PHP's native mail() function.
cs: Odesílá zprávu jako prostý text za použití PHP funkce mail().

en: Synchronizing configuration
cs: Synchronizovat konfiguraci

en: Synchronizing configuration: @op @name.
cs: Synchronizace nastavení: @op @name.

en: Unexpected error during import with operation @op for @name: @message
cs: Během importu u operace @op nastala nastala neočekávaná chyba pro @name: @message

en: Deleted and replaced configuration "@name"
cs: Smazáno a nahrazeno nastavení "@name"

en: Update target "@name" is missing.
cs: Cíl aktualizace "@name" chybí.

en: %name: The integer must be larger or equal to %min.
cs: %name: Celé číslo musí být větší nebo rovno %min.

en: Size of URI field
cs: Velikost pole pro URI

en: URI field
cs: Pole pro URI

en: A brief description of your block.
cs: Stručný popis vašeho bloku.

en: Completed @current step of @total.
cs: Dokončen krok @current z @total.

en: Configuration deletions
cs: Konfigurace určená ke smazání

en: The listed configuration will be deleted.
cs: Uvedené nastavení bude smazáno.

en: User's roles
cs: Role uživatele

en: Enable menu link
cs: Zapnout odkaz v menu

en: Synchronizing configuration: @op @name in @collection.
cs: Synchronizace konfigurace: @op @name v @collection.

en: Deleted and replaced configuration entity "@name"
cs: Konfigurační entita "@name" byla smazána a nahrazena

[ctx: Entity type group]
en: Content
cs: Obsah

[ctx: Entity type group]
en: Other
cs: Ostatní

[ctx: Entity type group]
en: Configuration
cs: Konfigurace

en: Action configuration
cs: Nastavení akce

en: The block numeric identifier.
cs: Číselný identifikátor bloku.

en: The module providing the block.
cs: Modul poskytující blok.

en: Which theme the block is placed in.
cs: Ve kterém tématu vzhledu je blok umístěn.

en: Whether or not the block is enabled.
cs: Zda je tento blok povolen nebo ne.

en: Weight of the block for ordering within regions.
cs: Váha bloku pro pořadí v regionech.

en: Region the block is placed in.
cs: Region, ve kterém je blok umístěn.

en: Pages list.
cs: Seznam stránek.

en: Comment ID.
cs: ID komentáře.

en: The comment title.
cs: Nadpis komentáře.

en: Category name.
cs: Název kategorie.

en: DB storage
cs: Úložiště databáze

en: Route Name
cs: Jméno cesty

en: Route Params
cs: Parametry cesty

en: Param
cs: Parametr

en: Configuration dependencies
cs: Závislosti konfigurace

en: Theme dependencies
cs: Závislosti témat

en: Redirect to URL configuration
cs: Konfigurace přesměrování na URL

en: Comment depth
cs: Hloubka komentáře

en: Last comment date
cs: Datum posledního komentáře

en: Name of last comment poster
cs: Jméno posledního komentujícího

en: Single import
cs: Jednotlivý import

en: Single export
cs: Jednotlivý export

en: Translate @type_name
cs: Přeložit @type_name

en: Entity view mode settings
cs: Nastavení režimu zobrazení entity

en: Target entity type
cs: Typ cílové entity

en: Entity form mode settings
cs: Nastavení režimu formuláře entity

en: View or form mode machine name
cs: Strojový název režimu zobrazení nebo formuláře

en: Field display setting
cs: Nastavení zobrazení pole

en: Text field display format settings
cs: Nastavení formátu zobrazení textového pole

en: Sort settings
cs: Nastavení řazení

en: Integer settings
cs: Nastavení celého čísla

en: Decimal settings
cs: Nastavení desetinného čísla

en: Float settings
cs: Nastavení čísla s plovoucí čárkou

en: Number decimal display format settings
cs: Nastavení formátu zobrazení desetinného čísla

en: Number unformatted display format settings
cs: Nastavení formátu zobrazení neformátovaného čísla

en: The prefix for new fields created via Field UI
cs: Předpona pro nová pole vytvořená pomocí Field UI

en: Visibility Conditions
cs: Podmínky viditelnosti

en: Visibility Condition
cs: Podmínka viditelnosti

en: Context assignments
cs: Přiřazení kontextu

en: Display variant
cs: Varianta zobrazení

en: Requirements review
cs: Přehled požadavků

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
cs: Nepodařilo se odeslat email. Pokud problém přetrvává, kontaktujte administrátora.

en: Error sending email (from %from to %to with reply-to %reply).
cs: Chyba při odesílání emailu (z %from na %to s odpovědí na %reply).

en: The label for this display variant.
cs: Popisek této varianty zobrazení.

en: %name: the email address can not be longer than @max characters.
cs: %name: emailová adresa nemůže být delší než @max znaků.

en: Automated emails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these emails from being flagged as spam.
cs: Z této adresy budou odesílány automatické e-maily, jako např. informace o registraci. Aby e-maily nebyly označovány jako spam, použijte adresu se stejnou doménou, jako má tento web.

en: Receive email notifications
cs: Dostávat upozornění e-mailem

en: Send email configuration
cs: Konfigurace pro odeslání e-mailu

en: Enter a valid email address or use a token email address such as %author.
cs: Vložte platnou e-mailovou adresu nebo použijte token pro e-mailovou adresu, jako např. %author.

en: Show for the listed pages
cs: Zobrazit pro stránky v seznamu

en: Hide for the listed pages
cs: Skrýt pro stránky v seznamu

en: This page provides a list of all comment types on the site and allows you to manage the fields, form and display settings for each.
cs: Tato stránka poskytuje seznam všech typů komentářů a umožňuje správu polí, formulářů a nastavení zobrazení pro každý z nich.

en: Administer comment types and settings
cs: Spravovat typy komentářů a nastavení

en: Comment types
cs: Typy komentářů

en: Comment type %label has been updated.
cs: Typ komentáře %label byl aktualizován.

en: Comment type %label has been added.
cs: Typ komentáře %label byl přidán.

en: The comment author's email address.
cs: Emailová adresa autora komentáře.

en: Comment Type
cs: Typ komentáře

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com' . To specify multiple recipients, separate each email address with a comma.
cs: Příklad: 'webmaster@example.com' nebo 'sales@example.com,support@example.com' . U více příjemců oddělte každou e-mailovou adresu  čárkou.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jan
cs: Led

[ctx: Abbreviated month name]
en: Feb
cs: Úno

[ctx: Abbreviated month name]
en: Mar
cs: Bře

[ctx: Abbreviated month name]
en: Apr
cs: Dub

[ctx: Abbreviated month name]
en: May
cs: Kvě

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jun
cs: Čvn

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jul
cs: Čvc

[ctx: Abbreviated month name]
en: Aug
cs: Srp

[ctx: Abbreviated month name]
en: Sep
cs: Zář

[ctx: Abbreviated month name]
en: Oct
cs: Říj

[ctx: Abbreviated month name]
en: Nov
cs: Lis

[ctx: Abbreviated month name]
en: Dec
cs: Pro

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
cs: Ne

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
cs: Po

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
cs: Út

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
cs: St

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
cs: Čt

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
cs: Pá

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
cs: So

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
cs: Ne

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
cs: Po

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
cs: Út

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
cs: St

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
cs: Čt

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
cs: Pá

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sa
cs: So

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Sunday]
en: S
cs: N

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
cs: P

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
cs: Ú

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
cs: S

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
cs: Č

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
cs: P

en: Track images uploaded via a Text Editor
cs: Sledovat obrázky nahrané prostřednictvím textového editoru

en: "On" label
cs: Popisek pro hodnotu "zapnuto"

en: "Off" label
cs: Popisek pro hodnotu "vypnuto"

en: Edit menu link %title
cs: Upravit odkaz menu %title

en: This link is provided by the @name module. The title and path cannot be edited.
cs: Tento odkaz je poskytován modulem @name. Nadpis a cestu nelze upravovat.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
cs: Maximální hloubka zaoření pro odkaz a všechny jeho potomky je pevně daná. Některé odkazy v menu nemusí být dostupné jako rodiče, pokud by jejich zvolení znamenalo překročení tohoto limitu.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
cs: Váha odkazu vůči odkazům ve stejném menu na stejné úrovni zanoření. Odkazy s větší váhou klesnou v menu hlouběji a odkazy s menší váhou budou umístěny výše.

en: Add comment type
cs: Přidat typ komentáře

en: Manage form and displays settings of comments.
cs: Spravovat nastavení formuláře a zobrazení polí komentářů.

en: The message UUID.
cs: UUID zprávy

en: Are you sure you want to delete the recent logs?
cs: Opravdu chcete smazat poslední zprávy v logu?

en: Format type machine name
cs: Strojový název typu formátu

en: Label setting machine name
cs: Strojový název nastavení popisku

en: Boolean settings
cs: Nastavení logické hodnoty

en: On label
cs: Popisek pro "Zapnuto"

en: Off label
cs: Popisek pro "Vypnuto"

en: Visually Hidden
cs: Skrytý vizuálně

en: Change to
cs: Změnit na

en: Datetime timestamp display format settings
cs: Nastavení zobrazení časového razítka pro datum a čas

en: Boolean checkbox display format settings
cs: Nastavení zobrazení zaškrtávacího pole s logickou hodnotou

en: Installed themes
cs: Nainstalovaná témata vzhledu

en: The %file does not exist.
cs: Soubor %file neexistuje.

en: The %file exists.
cs: Soubor %file existuje.

en: The %file is not readable.
cs: Soubor %file nelze číst.

en: The %file is not writable.
cs: Soubor %file není zapisovatelný.

en: The @file is writable.
cs: Soubor @file je zapisovatelný.

en: The @file is owned by the web server.
cs: Soubor @file je vlastněn webovým serverem.

en: Negate the condition
cs: Negovat podmínku

en: Finalizing configuration synchronization.
cs: Dokončování synchronizace konfigurace.

en: Datetime Timestamp
cs: Časové razítko

en: %theme theme installed.
cs: Téma vzhledu %theme bylo nainstalováno.

en: Display prefix and suffix
cs: Zobrazit předponu a příponu

en: Text (plain)
cs: Text (prostý)

en: Text (plain, long)
cs: Text (prostý, dlouhý)

en: This path does not exist or you do not have permission to link to %path.
cs: Tato cesta neexistuje, nebo nemáte povolení odkazovat na %path.

en: Install newly added themes
cs: Instalovat nově přidaná témata vzhledu

en: Blocks are placed and configured specifically for each theme. The Block layout page opens with the default theme, but you can toggle to other installed themes.
cs: Umístění a nastavení bloků je pro různá témata vzhledu odlišné. Stránka "Umístění bloků" primárně ukazuje nastavení pro výchozí téma vzhledu. Můžete však přepnout na jiná instalovaná témata vzhledu.

en: The target entity type can not be changed after the comment type has been created.
cs: Po vytvoření typu komentáře nelze změnit cílový typ entity.

en: Enable the personal contact form by default for new users
cs: Novým uživatelům zapnout osobní kontaktní formulář jako výchozí

en: Add contact form
cs: Přidat kontaktní formulář

en: Create and manage contact forms.
cs: Tvorba a správa kontaktních formulářů.

en: Edit contact form
cs: Upravit kontaktní formulář

en: Default form identifier
cs: Výchozí identifikátor formuláře

en: When listing forms, those with lighter (smaller) weights get listed before forms with heavier (larger) weights. Forms with equal weights are sorted alphabetically.
cs: Ve výpisu se formuláře s menší (nižší) váhou zobrazují před těmi s větší (vyšší) váhou. Formuláře se stejnou váhou se řadí podle abecedy.

en: Make this the default form
cs: Nastavit jako výchozí formulář

en: Contact form %label has been added.
cs: Kontaktní formulář %label byl přidán.

en: Users may translate this field
cs: Uživatelé mohou toto pole přeložit

en: Allowed types: @extensions.
cs: Povolené typy: @extensions.

en: URI as link display format settings
cs: Nastavení formátu zobrazení URI jako odkazu

en: Link to URI
cs: Odkaz na URI

en: Field storage
cs: Úložiště pole

en: %field settings for %bundle
cs: Nastavení pole %field pro %bundle

en: Broken/Missing
cs: Rozbitý/chybějící

en: You do not have access to the referenced entity (%type: %id).
cs: Nemáte přístup k odkazované entitě (%type: %id).

[ctx: Validation]
en: Email
cs: E-mail

en: Filename: %name
cs: Název souboru: %name

en: Recipient username
cs: Uživatelské jméno příjemce

en: Configuration entity dependencies
cs: Závislosti konfiguračních entit

en: Content entity dependencies
cs: Závislosti obsahových entit

en: Enforced configuration dependencies
cs: Vynucené závislosti nastavení

en: String (long) settings
cs: Nastavení (dlouhého) řetězce

en: URI settings
cs: Nastavení URI

en: If more than one application will be sharing this database, a unique table name prefix – such as %prefix – will prevent collisions.
cs: Pokud bude stejnou databázi sdílet více aplikací, prefix tabulek (například %prefix) zabrání kolizím.

en: The author name of the comment.
cs: Jméno autora komentáře.

[ctx: Validation]
en: Regex
cs: Regulární výraz

en: Database storage size
cs: Velikost úložiště v databázi

en: Text with text format
cs: Text s formátem textu

en: Field widgets
cs: Widgety pole

en: Field widget
cs: Widget pole

en: Widget type machine name
cs: Strojový název typu widgetu

en: Textarea display format settings
cs: Nastavení formátu zobrazení textové plochy

en: Email field display format settings
cs: Nastavení formátu zobrazení pole e-mailu

en: Link to the entity
cs: Odkaz na entitu

en: Synchronizing extensions: @op @name.
cs: Synchronizace rozšíření: @op @name.

en: Link to the @entity_label
cs: Propojit s @entity_label

en: Linked to the @entity_label
cs: Propojeno s @entity_label

en: Simple page
cs: Jednoduchá stránka

en: Page with blocks
cs: Stránka s bloky

en: Jump to the first comment.
cs: Přejít na první komentář.

en: Jump to the first new comment.
cs: Přejít na první nový komentář.

en: Content translation enabled
cs: Překládání obsahu povoleno

en: Number integer display format settings
cs: Nastavení formátu zobrazení celého čísla

en: The source language from which this translation was created.
cs: Původní jazyk, ze kterého byl obsah přeložen.

en: Translation outdated
cs: Zastaralý překlad

en: Translation author
cs: Autor překladu

en: The author of this translation.
cs: Autor tohoto překladu.

en: Translation created time
cs: Čas vytvoření překladu

en: Translation changed time
cs: Čas změny překladu

en: Configuration updates
cs: Změny nastavení

en: The listed configuration will be updated.
cs: Uvedené nastavení bude změněno.

en: An entity field containing a password value.
cs: Pole entity obsahující hodnotu hesla.

en: An autocomplete text field with tagging support.
cs: Textové pole s automatickým dokončováním a podporou tagování.

en: Entity reference field storage settings
cs: Nastavení úložiště pro pole s referencí entity

en: Entity reference field settings
cs: Nastavení pole typu "entity reference"

en: Display in native language
cs: Zobrazit v nativním jazyce

en: HTTP headers
cs: HTTP hlavičky

en: Is super user
cs: Je super uživatel

en: Query arguments
cs: Argumenty dotazu

en: Request format
cs: Formát požadavku

en: Field settings (@on_label / @off_label)
cs: Nastavení pole (@on_label / @off_label)

en: Displayed in native language
cs: Zobrazeno v původním jazyce

en: Hide lower priority columns
cs: Skrýt sloupce s nižší prioritou

en: Submitted by @username on @datetime
cs: Napsal uživatel @username dne @datetime

en: Account's permissions
cs: Oprávnění účtů

en: The hashed password
cs: Hashované heslo

en: Existing password
cs: Existující heslo

en: Are you sure you want to create a new %name @type?
cs: Opravdu chcete vytvořit nový %name @type?

en: @label (Translation is not supported).
cs: @label (překlad není podporován).

en: Speeding up your site
cs: Zrychlení webu

en: Contains US ASCII characters only
cs: Obsahuje pouze znaky US ASCII

en: Resolving missing content
cs: Řešení problému s chybějícím obsahem

en: The following @entity-type translations will be deleted:
cs: Následující překlady pro typ entity @entity-type budou smazány:

en: Delete @language translation
cs: Smazat @language překlad

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
cs: Překlad @entity-type %label @language byl smazán.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
cs: Opravdu chcete smazat překlad @language pro @entity-type %label?

en: The core.extension configuration does not exist.
cs: Konfigurace core.extension neexistuje.

en: Unable to install the %module module since it does not exist.
cs: Nelze nainstalovat modul %module, protože neexistuje.

en: Unable to uninstall the %module module since the %dependent_module module is installed.
cs: Dokud je modul %dependent_module nainstalován, nelze odinstalovat modul %module.

en: Interface text
cs: Text rozhraní

en: Order of language detection methods for interface text. If a translation of interface text is available in the detected language, it will be displayed.
cs: Pořadí metod pro detekci jazyka rozhraní. Pokud je překlad rozhraní dostupný ve vybraném jazyce, bude zobrazen.

en: Inaccessible
cs: Nepřístupný

en: Provides a link to add a new block.
cs: Poskytuje odkaz pro přidání nového bloku.

en: Timestamp display format settings
cs: Nastavení formátu zobrazení časového razítka

en: Future format
cs: Formát pro budoucnost

en: Past format
cs: Formát pro minulost

en: @requirements_message (Currently using @item version @version)
cs: @requirements_message (Aktuálně používáte @item verze @version)

en: 0 seconds
cs: 0 sekund

en: The validation failed because the value conflicts with the value in %field_name, which you cannot access.
cs: Validace selhala, protože hodnota je v konfliktu s hodnotou v poli %field_name, ke kterému nemáte přístup.

en: The @module module is required
cs: Modul @module je vyžadován

en: Use <em>@interval</em> where you want the formatted interval text to appear.
cs: Tam, kde se má formátovaný text intervalu objevit, použijte <em>@interval</em>.

en: How many time interval units should be shown in the formatted output.
cs: Kolikrát se mají jednotky časového intervalu ve formátovaném výstupu objevit.

en: Future date: %display
cs: Datum v budoucnosti: %display

en: Past date: %display
cs: Datum v minulosti: %display

en: Date format: @date_format
cs: Formát data: @date_format

en: Time zone: @timezone
cs: Časová zóna: @timezone

en: Plural variants
cs: Varianty množného čísla

en: Place block <span class="visually-hidden">in the %region region</span>
cs: Umístěte blok <span class="visually-hidden">do regionu %region</span>

en: No blocks available.
cs: Nejsou dostupné žádné bloky.

en: Exporting the full configuration
cs: Exportovat kompletní konfiguraci

en: Importing a full configuration
cs: Importovat kompletní konfiguraci

en: Import and export your configuration.
cs: Import a export konfigurace

en: Container cannot be saved to cache.
cs: Kontejner nelze uložit do cache.

en: The database server version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
cs: Verze databázového serveru %version je menší než minimální požadovaná verze %minimum_version.

en: A value must be selected for %part.
cs: Je nutné vybrat hodnotu pro %part.

en: @title (value @number)
cs: @title (hodnota @number)

en: Shown tabs
cs: Zobrazené záložky

en: Select tabs being shown in the block
cs: Vyberte záložky, které jsou uvedeny v bloku.

en: Show primary tabs
cs: Zobrazit primární záložky

en: Show secondary tabs
cs: Zobrazit sekundární záložky

en: The blocked IP address.
cs: Blokovaná IP adresa.

en: Generating accessible content
cs: Vytváření přístupného obsahu

en: Core (Experimental)
cs: Jádro (experimentální)

en: The installer requires that you create a translations directory as part of the installation process. Create the directory %translations_directory . More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.
cs: Instalátor vyžaduje vytvoření adresáře pro překlady. Vytvořte prosím adresář %translations_directory . Více informací o instalaci Drupalu je k dispozici v <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: The installer requires read permissions to %translations_directory at all times. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
cs: Instalátor vyžaduje oprávnění ke čtení adresáře %translations_directory za všech okolností. Sekce <a href=":handbook_url">Webhosting issues</a> v dokumentaci nabízí pomoc při řešení tohoto problému i jiných témat.

en: The installer requires write permissions to %translations_directory during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
cs: Instalátor vyžaduje během instalace oprávnění pro zápis do adresáře %translations_directory. Sekce <a href=":handbook_url">Webhosting issues</a> v dokumentaci nabízí pomoc při řešení tohoto problému i jiných témat.

en: The installer requires to contact the translation server to download a translation file. Check your internet connection and verify that your website can reach the translation server at <a href=":server_url">@server_url</a>.
cs: Instalátor potřebuje kontaktovat překladatelský server ke stažení souboru s překlady. Zkontrolujte vaše připojení a ověřte, že váš web je schopný kontaktovat překladatelský server na <a href=":server_url">@server_url</a>.

en: The %language translation file is not available at the translation server. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
cs: Soubor s překladem jazyka %language není na překladatelském serveru k dispozici. <a href=":url">Vyberte jiný jazyk</a> nebo zvolte Angličtinu a přeložte váš web později.

en: The %language translation file could not be downloaded. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
cs: Soubor s překladem jazyka %language nelze stáhnout. <a href=":url">Vyberte jiný jazyk</a>, nebo zvolte angličtinu a přeložte web později.

en: The @drupal installer requires that you create a %file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.
cs: @drupal instalátor vyžaduje vytvoření souboru %file během instalace. Zkopírujte soubor %default_file do %file. Více informací o instalaci Drupalu jsou k dispozici v <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
cs: @drupal instalátor vyžaduje během instalace oprávnění pro zápis do %file. Sekce <a href=":handbook_url">Webhosting issues</a> v dokumentaci nabízí pomoc při řešení tohoto problému i jiných témat.

en: Check the messages and <a href=":retry">retry</a>, or you may choose to <a href=":cont">continue anyway</a>.
cs: Zkontrolujte chybové zprávy a <a href=":retry">opakujte akci</a>, nebo <a href=":cont">pokračujte</a>.

en: Check the messages and <a href=":url">try again</a>.
cs: Zkontrolujte hlášení a <a href=":url">zkuste to znovu</a>.

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>/modules</em>. Missing modules: @modules
cs: Následující moduly jsou požadovány, ale nebyly nalezeny. Přesuňte je do příslušného podadresáře modulů, například <em>/modules</em>. Chybějící moduly: @modules

en: Updating @module
cs: Aktualizuji modul: @module

en: Operating in maintenance mode. <a href=":url">Go online.</a>
cs: Provoz v režimu údržby. <a href=":url">Přejít do režimu online.</a>

en: Textfield size: @size
cs: Velikost textového pole: @size

en: Number of rows: @rows
cs: Počet řádků: @rows

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
cs: @name nemůže být delší než %max znaků. Nyní má délku %length znaků.

en: <ul>
    <li>To start over, you must empty your existing database and copy <em>default.settings.php</em> over <em>settings.php</em>.</li>
    <li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href=":update-url">update script</a>.</li>
    <li>View your <a href=":base-url">existing site</a>.</li>
    </ul>
cs: <ul>
    <li>Jestliže chcete začít znovu, vyprázdněte existující databázi a vytvořte kopii <em>default.settings.php</em> s názvem <em>settings.php</em>.</li>
    <li>Pro novější verzi existující instalace spusťte <a href=":update-url">aktualizační skript.</a>.</li>
    <li>Zobrazit <a href=":base-url">existující stránku</a>.</li>
    </ul>

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
cs: Všechny nezbytné změny do adresáře %dir a souboru %file byly provedeny. Nyní byste pro ně měli odstranit práva zápisu, abyste se vyhnuli bezpečnostním rizikům. Pokud si nejste jisti, jak postupovat, podívejte se do <a href=":handbook_url">online příručky</a>.

en: The Block module allows you to place blocks in regions of your installed themes, and configure block settings. For more information, see the <a href=":blocks-documentation">online documentation for the Block module</a>.
cs: Modul Block umožňuje umístit bloky do regionů instalovaného tématu vzhledu a konfigurovat nastavení bloků. Více informací najdete v <a href=":blocks-documentation">online dokumentaci pro modul Block</a>.

en: You can see where the regions are for the current theme by clicking the <em>Demonstrate block regions</em> link on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. Regions are specific to each theme.
cs: Rozmístění regionů pro aktuální téma vzhledu si můžete prohlédnout kliknutím na odkaz <em>Demonstrovat regiony pro bloky</em> na stránce <a href=":blocks">Umístění bloků</a>. Regiony mohou být pro každé téma vzhledu jiné.

en: To change the settings of an individual block click on the <em>Configure</em> link on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. The available options vary depending on the module that provides the block. For all blocks you can change the block title and toggle whether to display it.
cs: Pro změnu nastavení určitého bloku klikněte na odkaz  <em>Nastavení</em> na stránce <a href=":blocks">Umístění bloků</a>. Dostupné možnosti závisí na modulu, který blok poskytuje. Každému bloku můžete nastavit název a podmínky, za kterých se zobrazí.

en: <a href=":w3">Media  queries</a> are a formal way to encode breakpoints. For instance, a width breakpoint at 40em would be written as the media query "(min-width: 40em)". Breakpoints are really just media queries with some additional meta-data, such as a name and multiplier information.
cs: <a href=":w3">Media  queries</a> jsou formální cestou k definici breakpointů. Např. breakpoint pro šířku 40em by byl zapsán jako media query "(min-width: 40em)". Breakpointy jsou ve skutečnosti media queries s různými dodatečnými metadaty, jako např. jménem nebo násobičem.

en: <a href=":login">Log in</a> or <a href=":register">register</a> to post comments
cs: Pro vkládání komentářů se musíte <a href=":register">registrovat</a> nebo <a href=":login">přihlásit</a>

en: <a href=":login">Log in</a> to post comments
cs: Pro vkládání komentářů se musíte <a href=":login">přihlásit</a>

en: Select the Comment type to use for this comment field. Manage the comment types from the <a href=":url">administration overview page</a>.
cs: Zvolte typ komentáře, který se má pro toto pole použít. Typy komentářů můžete spravovat v <a href=":url">administračním přehledu</a>.

en: Full archive
cs: Celý archiv

en: Single item
cs: Jednotlivá položka

en: From the <a href=":contact_admin">Contact forms page</a>, you can configure the fields to be shown on contact forms, including their labels and help text. If you would like other content (such as text or images) to appear on a contact form, use a block. You can create and edit blocks on the <a href=":blocks">Block layout page</a>, if the Block module is installed.
cs: Na stránce <a href=":contact_admin">Kontaktní formuláře</a> můžete nastavit pole, která se zobrazí v kontaktních formulářích, včetně názvů polí a nápovědy. Jestliže chcete v kontaktním formuláři zobrazit další obsah (jako např. text nebo obrázky), použijte blok. Pokud je povolen modul Block, můžete vytvářet a editovat bloky na stránce <a href=":blocks">Umístění bloků</a>.

en: @sender-name (@sender-url) sent a message using the contact form at @form-url.
cs: Uživatel @sender-name (@sender-url) vám zaslal zprávu prostřednictvím kontaktního formuláře na adrese @form-url.

en: @name (not verified)
cs: @name (neověřeno)

en: Dates can be displayed using the <em>Plain</em> or the <em>Default</em> formatter. The <em>Plain</em> formatter displays the date in the <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_8601">ISO 8601</a> format. If you choose the <em>Default</em> formatter, you can choose a format from a predefined list that can be managed on the <a href=":date_format_list">Date and time formats</a> page.
cs: Data mohou být zobrazena za pomoci <em>Plain</em> nebo <em>Default</em> formátovače. <em>Plain</em> formátovač zobrazuje datum ve formátu <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_8601">ISO 8601</a>. Pokud zvolíte <em>Default</em> formátovač můžete zvolit formát z předefinovaného listu, který může být spravován na stránce <a href=":date_format_list">Formáty data a času</a>.

en: The maximum number of messages to keep in the database log. Requires a <a href=":cron">cron maintenance task</a>.
cs: Maximální počet zpráv, které se uchovají v databázovém logu. Vyžaduje <a href=":cron">nastavení cronu</a>.

en: @display '@id': Component '@name' was disabled because its settings depend on removed dependencies.
cs: @display '@id': Komponenta '@name' byla zakázána, protože její nastavení je závislé na odstraněných závislostech.

en: No widget available for: %type.
cs: Pro typ %type není dostupný žádný widget.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
cs: Povolené speciální znaky: mezera, tečka (.), pomlčka (-), apostrof ('), podtržítko (_), zavináč (@).

en: Configuring Automated Cron
cs: Nastavit automatizovaný plánovač (cron)

en: Disabling Automated Cron
cs: Vypnutí automatizovaného plánovače (cron)

en: Automated Cron
cs: Automatizovaný plánovač (cron)

en: Ban visits from specific IP addresses.
cs: Blokovat návštěvy z určených IP adres.

en: You can place a new block in a region by selecting <em>Place block</em> on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. Once a block is placed, it can be moved to a different region by drag-and-drop or by using the <em>Region</em> drop-down list, and then clicking <em>Save blocks</em>.
cs: Nový blok můžete přiřadit do regionu volbou <em>Umístit blok</em> na stránce <a href=":blocks">Umístění bloků</a>. Jakmile je blok umístěn, můžete ho přesunout do jiného regionu pomocí drag-and-drop rozhraní nebo rozbalovacího seznamu <em>Region</em>. Poté vždy klikněte na tlačítko <em>Uložit bloky</em>.

en: Block placement is specific to each theme on your site. Changes will not be saved until you click <em>Save blocks</em> at the bottom of the page.
cs: Umístění bloku je specifické pro každé téma vzhledu na vašem webu. Změny nebudou uloženy, dokud nekliknete na tlačítko <em>Uložit bloky</em> ve spodní části stránky.

en: Enable custom storage
cs: Povolit vlastní úložiště

en: Delete %label
cs: Smazat: %label.

en: This entity (%type: %label) cannot be referenced.
cs: Na tuto entitu (%type: %label) není možné odkazovat.

en: This entity (%type: %id) cannot be referenced.
cs: Na tuto entitu (%type: %id) nelze odkazovat.

en: Importing configuration
cs: Importuji konfiguraci

en: Starting configuration import.
cs: Zahajuji import konfigurace

en: Session exists
cs: Relace existuje

en: Default configuration hash
cs: Výchozí konfigurační hash

en: Add @entity-type
cs: Přidat: @entity-type

en: Revision create time
cs: Čas vytvoření revize

en: Is default revision
cs: Je výchozí revize

en: Default revision
cs: Výchozí revize

[ctx: decimal places]
en: Scale
cs: Rozsah

en: Antigua & Barbuda
cs: Antigua a Barbuda

en: Size of email field
cs: Velikost pole pro e-mail

en: The %entity_type entity type needs to be installed.
cs: Typ entity %entity_type je třeba nainstalovat.

en: The %entity_type entity type needs to be updated.
cs: Typ entity %entity_type je třeba aktualizovat.

en: The %field_name field needs to be installed.
cs: Pole %field_name je třeba nainstalovat.

en: The %field_name field needs to be updated.
cs: Pole %field_name je potřeba aktualizovat.

en: The %field_name field needs to be uninstalled.
cs: Pole %field_name je potřeba odinstalovat.

en: Custom text: @true_label / @false_label
cs: Vlastní text: @true_label / @false_label

en: Display: @true_label / @false_label
cs: Zobrazení: @true_label / @false_label

en: Bundle assigned to the auto-created entities.
cs: Bundle přiřazený k automaticky vytvořené entitě.

en: Add a new @entity_type.
cs: Přidat nový @entity_type

en: There is no @entity_type yet. @add_link
cs: Typ entity @entity_type dosud neexistuje. @add_link

en: Store new items in
cs: Uložit nové položky do

en: View the latest version
cs: Zobrazit poslední verzi

en: Parent path
cs: Nadřazená cesta

en: Selected combination of day and month is not valid.
cs: Zvolená kombinace dne a měsíce není platná.

en: %type: @message in %function (line %line of %file) @backtrace_string.
cs: %type: @message ve funkci %function (řádek %line souboru %file) @backtrace_string.

en: Starting execution of @module_cron().
cs: Spouštění funkce @module_cron().

en: Starting execution of @module_cron(), execution of @module_previous_cron() took @time.
cs: Spouštění funkce @module_cron(). Běh funkce @module_previous_cron() trval @time.

en: Execution of @module_previous_cron() took @time.
cs: Běh funkce @module_previous_cron() trval @time.

en: The message to display to the user after submission of this form. Leave blank for no message.
cs: Zpráva, která se zobrazí uživateli po odeslání tohoto formuláře. Pokud nechcete zobrazit žádnou právu, ponechte prázdné.

en: Path to redirect the user to after submission of this form. For example, type "/about" to redirect to that page. Use a relative path with a slash in front.
cs: Cesta pro přesměrování uživatele po odeslání tohoto formuláře. Použijte relativní cestu začínající lomítkem, například "/o-nas".

en: Manage form modes
cs: Spravovat režimy formulářů

en: Date range settings
cs: Nastavení rozsahu data

en: The string to separate the start and end dates
cs: Řetězec, který rozděluje počáteční a koncová data

en: Start date value
cs: Počáteční hodnota data

en: End date value
cs: Konečná hodnota data

en: Is front page
cs: Je domovská stránka

en: Recipient email address
cs: E-mailová adresa příjemce

en: @label (disabled)
cs: @label (vypnuto)

en: comment type
cs: typ komentáře

en: Preview sender message
cs: Zobrazit náhled zprávy odesilatele

en: Warnings found
cs: Nalezená varování

en: Errors found
cs: Nalezeny chyby

en: Language for this field.
cs: Jazyk pro toto pole.

en: Object type for this string
cs: Typ objektu pro tento řetězec

en: The %field date is incomplete.
cs: Datum %field je neúplné.

en: Commented entity
cs: Komentovaná entita

en: Czechia
cs: Česko

en: Entity action
cs: Akce entity

[ctx: Validation]
en: Entity untranslatable fields
cs: Nepřeložitelné pole entity

en: Configuration validation
cs: Validace konfigurace

en: The selected installation profile %install_profile does not match the profile stored in configuration %config_profile.
cs: Vybraný instalační profil %install_profile nesouhlasí s profilem %config_profile uloženým v konfiguraci.

en: Use existing configuration
cs: Použít existující konfiguraci

en: The default theme.
cs: Výchozí téma vzhledu.

en: Block title translation.
cs: Překlad nadpisu bloku.

en: Block body.
cs: Tělo bloku.

en: The comment language.
cs: Jazyk komentáře.

en: Integer value of Object ID
cs: Číselná hodnota ID objektu

en: Block weight within region
cs: Váha bloku v rámci regionu

en: Multilingual mode
cs: Vícejazyčný mód

en: Language string ID
cs: ID řetězce jazyka

en: A module defined group of translations
cs: Skupina překladů definovaná modulem

en: "@block" block
cs: Blok "@block"

en: Bosnia & Herzegovina
cs: Bosna a Hercegovina

en: St. Barthélemy
cs: Svatý Bartoloměj

en: Ceuta & Melilla
cs: Ceuta a Melilla

en: South Georgia & South Sandwich Islands
cs: Jižní Georgie a Jižní Sandwichovy ostrovy

en: Heard & McDonald Islands
cs: Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy

en: St. Kitts & Nevis
cs: Svatý Kryštof a Nevis

en: St. Martin
cs: Svatý Martin

en: North Macedonia
cs: Severní Makedonie

en: Svalbard & Jan Mayen
cs: Špicberky a Jan Mayen

en: Trinidad & Tobago
cs: Trinidad a Tobago

en: St. Vincent & Grenadines
cs: Svatý Vincenc a Grenadiny

en: Wallis & Futuna
cs: Wallis a Futuna

en: Enter the date using the format @placeholder_date (e.g., @date_format).
cs: Vložte datum ve formátu @placeholder_date (např.: @date_format).

en: Enter the time using the format @placeholder_time (e.g., @time_format).
cs: Vložte čas ve formátu @placeholder_time (např.: @time_format).

en: Required by the theme: @theme_names | Required by the themes: @theme_names
cs[0]: Vyžadováno tématem vzhledu: @theme_names
cs[1]: Vyžadováno tématy vzhledu: @theme_names

en: @module_name (<span class="admin-missing">missing</span>)
cs: @module_name (<span class="admin-missing">chybí</span>)

en: @module_name (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
cs: @module_name (<span class="admin-missing">není kompatibilní</span> s touto verzí jádra Drupalu)

en: @module_name (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
cs: @module_name (<span class="admin-missing">není kompatibilní s</span> verzí @version)

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
cs: Viz <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">dokumentace formátů data v PHP</a>.

en: The module '@module_name' is providing the database driver '@driver_name'.
cs: Modul '@module_name' poskytuje databázový ovladač '@driver_name'.
