Drupal core (all releases) - en to hr translation catalogue (773 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Pages
hr: Stranice

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Suffix
hr: Sufiks

en: Approve
hr: Odobri

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Moderated content
hr: Moderirani sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Email address
hr: Adresa e-pošte

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Closed
hr: Zatvoreno

en: List
hr: Popis

en: Subject
hr: Naziv

en: Send email
hr: Pošalji email

en: disabled
hr: onemogućeno

en: Confirm
hr: Potvrdite

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Last comment
hr: Zadnji komentar

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Email settings
hr: Email postavke

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Administration
hr: Administracija

en: Comments
hr: Komentari

en: More
hr: Više

en: Action
hr: Akcija

en: On
hr: Uključi

en: new
hr: novo

en: The title of the block as shown to the user.
hr: Naziv bloka koji se prikazuje korisnicima.

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Content types
hr: Vrste sadržaja

en: Homepage
hr: Naslovnica

en: Home page
hr: Naslovnica

en: Overview
hr: Pregled

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Links
hr: Poveznice

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Number
hr: Broj

en: Message
hr: Poruka

en: No log messages available.
hr: Nema poruka u zapisniku.

en: Password
hr: Lozinka

en: Block settings
hr: Postavke bloka

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Weight
hr: Težina

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Link
hr: Poveznica

en: Image
hr: Slika

en: Help text
hr: Tekst pomoći

en: Types
hr: Vrste

en: Multiple
hr: Višestruki

en: Required
hr: Nužno

en: Parent
hr: Nadređen

en: Depth
hr: Dubina

en: none
hr: ništa

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Import
hr: Uvezi

en: Export
hr: Izvezi

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: True
hr: Istina

en: False
hr: Netočno

en: Default
hr: Zadano

en: Update
hr: Osvježi

en: Open
hr: Otvoreno

en: Blank
hr: Prazno

en: Sunday
hr: nedjelja

en: Monday
hr: ponedjeljak

en: Tuesday
hr: utorak

en: Wednesday
hr: srijeda

en: Thursday
hr: četvrtak

en: Friday
hr: petak

en: Saturday
hr: subota

en: Core
hr: Jezgra

en: Artist
hr: Izvođač

en: Time
hr: Vrijeme

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: Path
hr: Putanja

en: Form ID
hr: ID obrasca

en: Region
hr: Regija

en: Display
hr: Prikaz

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: never
hr: nikada

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Text
hr: Tekst

en: Theme
hr: Tema

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: Preview comment
hr: Pregled komentara

en: Component
hr: Komponenta

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: n/a
hr: nije dostupno

en: Upload
hr: Otpremi

en: Mail
hr: E-pošta

en: Database type
hr: Vrsta baze podataka

en: User
hr: Korisnik

en: Continue
hr: Nastavi

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Email
hr: E-pošta

en: Error
hr: Greška

en: Contact
hr: Kontakt

en: Created
hr: Stvoreno

en: Sent email to %recipient
hr: Pošalji e-poštu korisniku %recipient.

en: The subject of the message.
hr: Naziv poruke.

en: Separator
hr: Razdjelnica

en: Expanded
hr: Prošireno

en: Update options
hr: Opcije nadogradnje

en: All
hr: Svi

en: Active
hr: Aktivno

en: Access denied
hr: Pristup odbijen

en: Year
hr: Godina

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: Page title
hr: Naziv stranice

en: Block
hr: Blok

en: 1 hour | @count hours
hr[0]: @count sat
hr[1]: @count sata
hr[2]: @count sati

en: 1 day | @count days
hr[0]: @count dan
hr[1]: @count dana
hr[2]: @count dana

en: Site name
hr: Naziv lokacije

en: Site slogan
hr: Slogan lokacije

en: Module
hr: Modul

en: Host
hr: Poslužitelj

en: Never
hr: Nikada

en: Inline
hr: U istom redu

en: Recipients
hr: Primatelji

en: Selected
hr: Odabrano

en: Your name
hr: Vaše ime

en: To
hr: Za

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Visibility
hr: Vidljivost

en: Roles
hr: Uloge

en: Revision ID
hr: ID revizije

en: Comment
hr: Komentar

en: Comment ID
hr: ID komentara

en: Hostname
hr: Naziv poslužitelja

en: Published
hr: Objavljeno

en: Filter
hr: Pročisti

en: Location
hr: Lokacija

en: Log message
hr: Poruka zapisnika

en: Time zone
hr: Vremenska zona

en: Severity
hr: Ozbiljnost

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Field type
hr: Vrsta polja

en: Fields
hr: Polja

en: Contains
hr: Sadrži

en: Count
hr: Broj

en: Mode
hr: Režim

en: Warning
hr: Upozorenje

en: active
hr: aktivan

en: N/A
hr: N/D

en: OK
hr: U redu

en: Items
hr: Stavke

en: Authored by
hr: Autor

en: Advanced
hr: Napredno

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Maximum
hr: Maksimum

en: Scale
hr: Skaliraj

en: Media
hr: Mediji

en: Plain text
hr: Obični tekst

en: Month
hr: Mjesec

en: Details
hr: Detalji

en: Recipient
hr: Primatelj

en: General
hr: Općenito

en: Egypt
hr: Egipat

en: Namibia
hr: Namibija

en: Israel
hr: Izrael

en: New Zealand
hr: Novi Zeland

en: Cuba
hr: Kuba

en: Chile
hr: Čile

en: Paraguay
hr: Paragvaj

en: Jamaica
hr: Jamajka

en: Libya
hr: Libija

en: Poland
hr: Poljska

en: Singapore
hr: Singapur

en: Day
hr: Dan

en: Color
hr: Boja

en: Ignore
hr: Ignoriraj

en: Add new comment
hr: Dodaj komentar

en: String
hr: Struna

en: Referrer
hr: Dovoditelj

en: Button
hr: Gumb

en: Maximum length
hr: Maksimalna dužina

en: Rows
hr: Redovi

en: Provider
hr: Pružatelj

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Descending
hr: Silazno

en: Option
hr: Opcija

en: Optional
hr: Prouvoljno

en: Plain
hr: Obični

en: Integer
hr: Cijeli broj

en: IP Address
hr: IP adresa

en: The comment and all its replies have been deleted.
hr: Komentar i svi odgovori na njega su uklonjeni.

en: fields
hr: polja

en: Duration
hr: Trajanje

en: Germany
hr: Njemačka

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Created date
hr: Nadnevak stvaranja

en: Updated date
hr: Nadnevak osvježenja

en: comments
hr: komentari

en: Afghanistan
hr: Afganistan

en: Albania
hr: Albanija

en: Algeria
hr: Alžir

en: American Samoa
hr: Američka Samoa

en: Andorra
hr: Andora

en: Anguilla
hr: Angila

en: Antarctica
hr: Antartika

en: Armenia
hr: Armenija

en: Austria
hr: Austrija

en: Azerbaijan
hr: Azerbejdžan

en: Bahamas
hr: Bahami

en: Bangladesh
hr: Bangladeš

en: Belarus
hr: Bjelorusija

en: Belgium
hr: Belgija

en: Bhutan
hr: Butan

en: Bolivia
hr: Bolivija

en: Botswana
hr: Bocvana

en: Bouvet Island
hr: Otočje Bouvet

en: Brunei
hr: Brunej

en: Bulgaria
hr: Bugarska

en: Cambodia
hr: Kambodža

en: Cameroon
hr: Kamerun

en: Canada
hr: Kanada

en: Cayman Islands
hr: Kajmansko Otočje

en: Central African Republic
hr: Srednjoafrička Republika

en: Chad
hr: Čad

en: China
hr: Kina

en: Christmas Island
hr: Božićno Otočje

en: Cocos (Keeling) Islands
hr: Otočje Cocos (Keeling)

en: Colombia
hr: Kolumbija

en: Comoros
hr: Komori

en: Cook Islands
hr: Cookovo otočje

en: Costa Rica
hr: Kostarika

en: Cyprus
hr: Cipar

en: Denmark
hr: Danska

en: Dominica
hr: Dominika

en: Dominican Republic
hr: Dominikanska Republika

en: Ecuador
hr: Ekvador

en: El Salvador
hr: Salvador

en: Equatorial Guinea
hr: Ekvatorijalna Gvineja

en: Eritrea
hr: Eritreja

en: Estonia
hr: Estonija

en: Ethiopia
hr: Etiopija

en: Faroe Islands
hr: Farsko Otočje

en: Finland
hr: Finska

en: France
hr: Francuska

en: French Guiana
hr: Francuska Gvajana

en: French Polynesia
hr: Francuska Polinezija

en: Gambia
hr: Gambija

en: Georgia
hr: Gruzija

en: Ghana
hr: Gana

en: Greece
hr: Grčka

en: Guatemala
hr: Gvatemala

en: Guinea
hr: Gvineja

en: Guinea-Bissau
hr: Gvineja Bisao

en: Hungary
hr: Mađarska

en: Iceland
hr: Island

en: India
hr: Indija

en: Indonesia
hr: Indonezija

en: Iraq
hr: Irak

en: Ireland
hr: Irska

en: Italy
hr: Italija

en: Kazakhstan
hr: Kazahstan

en: Kenya
hr: Kenija

en: Kuwait
hr: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
hr: Kirgistan

en: Latvia
hr: Latvija

en: Lebanon
hr: Libanon

en: Lesotho
hr: Lesoto

en: Liberia
hr: Liberija

en: Liechtenstein
hr: Lihtenštajn

en: Lithuania
hr: Litvanija

en: Luxembourg
hr: Luksemburg

en: Madagascar
hr: Madagaskar

en: Malaysia
hr: Malezija

en: Maldives
hr: Maldivi

en: Marshall Islands
hr: Maršalovo otočje

en: Martinique
hr: Martinik

en: Mauritania
hr: Mauritanija

en: Mauritius
hr: Mauricijus

en: Mexico
hr: Meksiko

en: Micronesia
hr: Mikronezija

en: Moldova
hr: Moldavija

en: Monaco
hr: Monako

en: Mongolia
hr: Mongolija

en: Morocco
hr: Maroko

en: Mozambique
hr: Mozambik

en: Netherlands
hr: Nizozemska

en: Netherlands Antilles
hr: Nizozemski Antili

en: New Caledonia
hr: Nova Kaledonija

en: Nicaragua
hr: Nikaragva

en: Nigeria
hr: Nigerija

en: Norfolk Island
hr: Otok Norfolk

en: North Korea
hr: Sjeverna Korea

en: Northern Mariana Islands
hr: Sjeverno Marijansko Otočje

en: Norway
hr: Norveška

en: Papua New Guinea
hr: Papua Nova Gvineja

en: Philippines
hr: Filipini

en: Puerto Rico
hr: Portoriko

en: Qatar
hr: Katar

en: Romania
hr: Rumunjska

en: Russia
hr: Rusija

en: Rwanda
hr: Ruanda

en: Saudi Arabia
hr: Saudijska Arabija

en: Seychelles
hr: Sejšeli

en: Sierra Leone
hr: Siera Leone

en: Slovakia
hr: Slovačka

en: Slovenia
hr: Slovenija

en: Solomon Islands
hr: Solomonsko Otočje

en: Somalia
hr: Somalija

en: South Africa
hr: Južna Afrika

en: Spain
hr: Španjolska

en: Suriname
hr: Surinam

en: Sweden
hr: Švedska

en: Switzerland
hr: Švicarska

en: Syria
hr: Sirija

en: Taiwan
hr: Tajvan

en: Tajikistan
hr: Tadžikistan

en: Tanzania
hr: Tanzanija

en: Thailand
hr: Tajland

en: Tunisia
hr: Tunis

en: Ukraine
hr: Ukrajina

en: United Arab Emirates
hr: Ujedinjeni Arapski Emirati

en: United Kingdom
hr: Ujedinjeno Kraljevstvo

en: United States
hr: SAD

en: Uruguay
hr: Urugvaj

en: Venezuela
hr: Venecuela

en: Yemen
hr: Jemen

en: Zambia
hr: Zambija

en: Zimbabwe
hr: Zimbabve

en: Database username
hr: Ime korisnika baze podataka

en: Database password
hr: Lozinka baze podataka

en: Database name
hr: Naziv baze podataka

en: Size of textfield
hr: Dužina polja teksta

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Leave blank for %anonymous.
hr: Ostaviti prazno za %anonymous.

en: Hidden
hr: Skriveno

en: Undefined
hr: Neodređeno

en: block
hr: blok

en: Change
hr: Promijeni

en: No items selected.
hr: Nije odabrana stavka.

en: The update has been performed.
hr: Nadogradnja je završena.

en: Select all rows in this table
hr: Označite sve redove u tablici

en: Deselect all rows in this table
hr: Poništi izbor svih redova u ovoj tablici

en: Front page
hr: Naslovnica

en: Deleted
hr: Uklonjeno

en: Languages
hr: Jezici

en: Definition
hr: Definicija

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Configure block
hr: Uredi blok

en: Hour
hr: Sat

en: Select list
hr: Lista odabira

en: Workflow
hr: Tijek

en: Revert
hr: Vrati

en: Choice
hr: Izbor

en: Site information
hr: Informacije o lokaciji

en: Style
hr: Stil

en: Revision
hr: Revizija

en: The specified passwords do not match.
hr: Navedene lozinke se ne podudaraju.

en: Session
hr: Sesija

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Date created
hr: Nadnevak stvaranja

en: Fiji
hr: Fidži

en: Falkland Islands
hr: Falklandsko Otočje

en: South Korea
hr: Južna Korea

en: French Southern Territories
hr: Francuska Južna Područja

en: British Virgin Islands
hr: Britansko Djevičansko Otočje

en: U.S. Virgin Islands
hr: SAD Djevičansko Otočje

en: Vietnam
hr: Vijetnam

en: Not published
hr: Nije objavljeno

en: Unformatted
hr: Neformatirano

en: New comments
hr: Novi komentari

en: Redirect to URL
hr: Preusmjeri na URL

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: comment
hr: komentar

en: Published comments
hr: Objavljeni komentari

en: Comment settings
hr: Postavke komentiranja

en: Contact settings
hr: Postavke kontakta

en: Processing
hr: Obrađivanje

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: Apply
hr: Primjeni

en: Not translated
hr: Nije prevedeno

en: Location of comment submission form
hr: Lokacija obrasca za unos komentara

en: Variables
hr: Varijable

en: Plugins
hr: Dodatak

en: British Indian Ocean Territory
hr: Britanski teritorij u Indijskom oceanu

en: Croatia
hr: Hrvatska

en: Western Sahara
hr: Zapadna Sahara

en: Block description
hr: Opis bloka

en: Translation
hr: Prijevod

en: Translation status
hr: Status prijevoda

en: Blocks
hr: Blokovi

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
hr: Podesi pojavnost blokova u stupcima i u drugim regijama.

en: Save blocks
hr: Spremi blokove

en: The block settings have been updated.
hr: Postavke bloka su osvježene.

en: Save block
hr: Spremi blok

en: The block configuration has been saved.
hr: Postavke bloka spremljene.

en: Above
hr: Iznad

en: Default time zone
hr: Zadana vremenska zona

en: Add another item
hr: Dodaj sljedeću stavku

en: Manage fields
hr: Upravljanje poljima

en: Decimal
hr: Decimalni

en: Float
hr: Realni broj

en: Precision
hr: Preciznost

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
hr: Ukupan broj znamenki koje će se spremati u bazu podataka, uključujući i one desno od decimalnog zareza.

en: The number of digits to the right of the decimal.
hr: Broj znamenki desno od decimalnog zareza.

en: Decimal marker
hr: Decimalna oznaka

en: Check boxes/radio buttons
hr: Kućice odabira/radio gumbi

en: Single on/off checkbox
hr: Jednostavna omogućeno/onemogućeno kućica odabria

en: Text area (multiple rows)
hr: Područje teksta (više redova)

en: Permalink
hr: Trajna veza

en: Debug
hr: Uklanjanje grešaka

en: Publish
hr: Objavi

en: Unpublish
hr: Prekini objavu

en: Anonymous commenting
hr: Anonimno komentiranje

en: Anonymous posters may not enter their contact information
hr: Anonimni autori ne mogu unijeti kontakt informacije

en: Anonymous posters may leave their contact information
hr: Anonimni autori mogu unijeti kontakt informacije

en: Anonymous posters must leave their contact information
hr: Anonimni autori moraju unijeti kontakt informacije

en: Default comment setting
hr: Podrazumijevane postavke komentara

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
hr: Sadržaj ovog polja je privatan i neće biti javno prikazan.

en: parent
hr: nadređeni

en: 1 comment | @count comments
hr[0]: @count komentar
hr[1]: @count komentara
hr[2]: @count komentara

en: Show descriptions
hr: Prikaži opise

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: Menu name
hr: Naziv izbornika

en: Thread
hr: Niz

en: Reply
hr: Odgovor

en: Mapping
hr: Mapiranje

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: Space
hr: Razmak

en: @type: deleted %title revision %revision.
hr: @type: uklonjena %title revizija %revision.

en: No comments available.
hr: Nema dostupnih komentara.

en: - None selected -
hr: - Nije odabrano -

en: Account settings
hr: Postavke korisničkog računa

en: 1 year | @count years
hr[0]: @count godina
hr[1]: @count godine
hr[2]: @count godina

en: 1 week | @count weeks
hr[0]: @count tjedan
hr[1]: @count tjedna
hr[2]: @count tjedana

en: 1 min | @count min
hr[0]: @count minuta
hr[1]: @count minute
hr[2]: @count minuta

en: 1 sec | @count sec
hr[0]: @count sekunda
hr[1]: @count sekunde
hr[2]: @count sekundi

en: Layout settings
hr: Postavke prikaza

en: Send message
hr: Pošalji poruku

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Locked
hr: Zaključano

en: Field settings
hr: Postavke polja

en: Number of comments
hr: Broj komentara

en: Expand layout to include descriptions.
hr: Proširi obrazac tako da sadrži i opise.

en: Hide descriptions
hr: Sakrij opise

en: Compress layout by hiding descriptions.
hr: Sažmi prikaz sakrivši opise.

en: About
hr: Opis

en: Case sensitive
hr: Osjetljiv na velika i mala slova

en: Install profile
hr: Instalacijski profil

en: sort by @s
hr: rasporedi po @s

en: Display a message to the user
hr: Prikaži poruku korisniku

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: Auto-reply
hr: Automatski odgovor

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
hr: Proizvoljni automatski odgovor. Ostavite prazno ako ne želite slati korisniku poruku automatskog odgovora.

en: Parent comment
hr: Nadređeni komentar

en: Author's website
hr: Web stranica autora

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
hr: Prikazuje dubinu komentara ukoliko je isti nizan.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
hr: Složeno po nizanom redoslijedu. Ovo će držati komentare u skupini s njima nadređenima.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
hr: Stvara jednostavnu poveznicu za odgovor na komentar.

en: Text to display
hr: Tekst koji će se prikazati

en: field
hr: polje

en: Translate
hr: Prevedi

en: Web services
hr: Mrežni servisi

en: Sequence
hr: Sekvenca

en: Error message
hr: Poruka greške

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: pixels
hr: piksela

en: Use default
hr: Koristi zadano

en: 1 month | @count months
hr[0]: @count mjesec
hr[1]: @count mjeseca
hr[2]: @count mjeseci

en: done
hr: gotovo

en: Password field is required.
hr: Lozinka je nužna.

en: Confirm password
hr: Potvrdi lozinku

en: Isle of Man
hr: Otok Man

en: Montenegro
hr: Crna Gora

en: Serbia
hr: Srbija

en: Warning message
hr: Poruka upozorenja

en: No link
hr: Nema poveznice.

en: outdated
hr: zastarjelo

en: Save and continue
hr: Spremi i nastavi

en: IP address
hr: IP adresa

en: Maximum height
hr: Maksimalna visina

en: Maximum width
hr: Maksimalna širina

en: Boolean
hr: Boleanski

en: Decimal point
hr: Decimalna točka

en: Revision information
hr: Informacija o reviziji

en: View comment
hr: Pogledaj komentar

en: Comma
hr: Zarez

en: Uses
hr: Uporaba

en: Default display mode
hr: Zadani način prikaza

en: Default comments per page
hr: Zadani broj komentara po stranici

en: Comment subject field
hr: Polje naslova komentara

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
hr: Svi odgovori na ovaj komentar biti će uklonjeni. Nepovratna radnja.

en: Publish the selected comments
hr: Objavi odabrane komentare

en: Unpublish the selected comments
hr: Prekinu objavu odabranih komentara.

en: (No subject)
hr: (Bez naziva)

en: MIME type
hr: MIME vrsta

en: Posted in
hr: Objavljeno u

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
hr: Komentar: pokušano je neovlašteno slanje komentara ili je komentar podnijet za zatvoreni unos %subject.

en: Save translation
hr: Spremi prijevod

en: Comments per page
hr: Broj komentara po stranici

en: The file could not be uploaded.
hr: Datoteka nije mogla biti otpremljena.

en: Administration pages
hr: Stranice administracije

en: View comments
hr: Vidi komentare

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
hr: %name: ovo polje ne može imati više od @count vrijednosti.

en: Vertical Tabs
hr: Vertikalne oznake

en: Initializing.
hr: Pokretanje.

en: An error has occurred.
hr: Došlo je do pogreške.

en: 0 sec
hr: 0 sekundi

en: Filter log messages
hr: Pročisti poruke zapisnika

en: You must select something to filter by.
hr: Morate odabrati način na koji ćete pročistiti.

en: New revision
hr: Nova revizija

en: The title of the comment.
hr: Naziv komentara

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
hr: Ime autora komentara. Može biti sročen kao poveznica na lokaciju autora.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
hr: Lokacija autora komentara. Može biti sročena kao poveznica. Biti će prazna ukoliko je autor registrirani korisnik.

en: Post date
hr: Datum unosa

en: The User ID of the comment's author.
hr: Korisnički ID autora komentara.

en: Parent CID
hr: CID nadređenoga

en: Last comment time
hr: Vrijeme posljednjeg komentara

en: Date and time of when the last comment was posted.
hr: Nadnevak i vrijeme dodavanja posljednjeg komentara.

en: Last comment author
hr: Autor posljednjeg komentara

en: The name of the author of the last posted comment.
hr: Ime autora posljednje dodanog komentara.

en: Comment count
hr: Broj komentara

en: Updated/commented date
hr: Nadnevak osvježenja/komentiranja

en: The number of new comments on the node.
hr: Broj novih komentara na unosu.

en: Comment status
hr: Status komentara

en: User posted or commented
hr: Korisnik koji je dodao sadržaj ili komentar

en: Display the comment as RSS.
hr: Prikaži komentar kao RSS.

en: Created year + month
hr: Godina + mjesec stvaranja

en: Created year
hr: Godina stvaranja

en: Created month
hr: Mjesec stvaranja

en: Created day
hr: Dan stvaranja

en: Created week
hr: Tjedan stvaranja

en: contact
hr: kontakt

en: Language settings
hr: Postavke jezika

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
hr: Pokušaj ponovnog pokretanja crona dok je isti pokrenut.

en: Cron run completed.
hr: Dovršen cron proces.

en: The maximum length of the field in characters.
hr: Maksimalna dužina polja u znakovima.

en: Machine-readable name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Contact form
hr: Kontakt obrazac

en: Requirements problem
hr: Problem s uvjetima

en: Database configuration
hr: Postavke baze podataka

en: Select an installation profile
hr: Odaberi instalacijski profil

en: Choose language
hr: Odaberite jezik

en: No profiles available
hr: Nema raspoloživih profila

en: Drupal already installed
hr: Drupal je već instaliran

en: Installing @drupal
hr: Instaliranje @drupal

en: The installation has encountered an error.
hr: Došlo je do pogreške tijekom instalacije.

en: Configure site
hr: Podesi lokaciju

en: Installed %module module.
hr: Instaliran %module modul.

en: Choose profile
hr: Odaberite profil

en: Verify requirements
hr: Provjeri zahtjeve

en: Set up database
hr: Postavite bazu podataka

en: Set up translations
hr: Postavite prijevode

en: Install site
hr: Instalirajte mrežnu lokaciju

en: Finish translations
hr: Završi prijevode

en: Update notifications
hr: Obavijesti o nadogradnjama

en: Check for updates automatically
hr: Automatski provjeri nadogradnje

en: 1 byte | @count bytes
hr[0]: @count bajt
hr[1]: @count bajta
hr[2]: @count bajtova

en: No blocks in this region
hr: Nema blokova u ovoj regiji

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
hr: Blok %info je dodijeljen pogrešnoj regiji i zato je isključen.

en: Delete the selected comments
hr: Ukloni odabrane komentare

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
hr: Npr: 'tehnička podrška' ili 'informacije o proizvodima'.

en: Personal contact form
hr: Osobni kontakt obrazac

en: View events that have recently been logged.
hr: Pregledaj posljednje unose u zapisnik.

en: Top 'page not found' errors
hr: Najčešće pogreške vrste 'stranica nije pronađena'

en: View 'page not found' errors (404s).
hr: Pregledajte 'Stranica nije pronađena' pogreške - 404.

en: Top 'access denied' errors
hr: Najčešće pogreške vrste 'pristup odbijen'

en: View 'access denied' errors (403s).
hr: Pregledajte pogreške vrste 'pristup odbijen' (pogreška 403).

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hr: Stroju čitljiv naziv treba sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
hr: Revizija od %revision-date od @type %title je uklonjena.

en: @type: reverted %title revision %revision.
hr: @type: vraćen %title revizija %revision.

en: The alias %alias is already in use in this language.
hr: Nadimak %alias se već koristi u ovom jeziku.

en: Top search phrases
hr: Najpopularnije fraze pretraživanja

en: View most popular search phrases.
hr: Pregledaj najpopularnije fraze pretraživanja.

en: User pictures in posts
hr: Korisničke slike u unosima

en: User pictures in comments
hr: Korisničke slike u komentarima

en: Shortcut icon
hr: Ikona prečaca

en: Shortcut icon settings
hr: Postavke ikone prečaca

en: Date and time
hr: Datum i vrijeme

en: The directory %directory is not writable.
hr: U direktorij %directory se ne može pisati.

en: Translation settings
hr: Postavke prijevoda

en: This translation needs to be updated
hr: Prijevod treba osvježiti

en: Language list
hr: Popis jezika

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
hr: Došlo je do nepovratne greške. Otpremljena datoteka je najvjerojatnije premašila najveću dopuštenu veličinu datoteke (@size) koju ovaj poslužitelj dopušta.

en: Styles
hr: Stilovi

en: Text format
hr: Oblik unosa

en: Optional features
hr: Proizvoljna svojstva

en: %name must be a number.
hr: %name mora biti broj.

en: Regional settings
hr: Regionalne postavke

en: No revision
hr: Nema revizije

en: Private files
hr: Privatne datoteke

en: Not restricted
hr: Nije ograničeno

en: The unique ID of the comment.
hr: Jedinstveni ID komentara.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
hr: IP adresa računala s koje je komentar poslan.

en: The email address left by the comment author.
hr: Adresa e-pošte koju je ostavio autor komentara.

en: The home page URL left by the comment author.
hr: Mrežna lokacija koju je ostavio autor komentara.

en: The formatted content of the comment itself.
hr: Oblikovani sadržaj komentara.

en: The URL of the comment.
hr: URL komentara.

en: Edit URL
hr: Uredi URL

en: The URL of the comment's edit page.
hr: URL stranice za uređivanje komentara.

en: The date the comment was posted.
hr: Nadnevak dodavanja komentara.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
hr: Nadređeni komentar, ukoliko je nizanje omogućeno.

en: New comment count
hr: Broj novih komentara

en: Date changed
hr: Nadnevak promjene

en: You are not allowed to access this page.
hr: Nemate ovlasti pristupa ovoj stranici.

en: Authorize file system changes
hr: Ovlasti promjene datotečnog sustava

en: It appears you have reached this page in error.
hr: Čini se kako ste na ovu stranicu došli greškom.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
hr: U vašem %settings_file ste postavili @drupal koristiti %driver poslužitelja, međutim vaša PHP instalacija trenutno ne podržava ovu vrstu bate podataka.

en: Congratulations, you installed @drupal!
hr: Čestitamo, instalirali ste @drupal!

en: Settings file
hr: Datoteka postavki

en: Site maintenance account
hr: Račun za održavanje lokacije

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
hr: Nije moguće nastaviti, nema raspoloživih metoda za prijenos datoteka.

en: To continue, provide your server connection details
hr: Za nastavak, upišite detalje povezivanja s poslužiteljem

en: Connection method
hr: Način povezivanja

en: Enter connection settings
hr: Unesite postavke povezivanja

en: @backend connection settings
hr: @backend postavke povezivanja

en: Change connection type
hr: Promjeni vrstu povezivanja

en: No active batch.
hr: Nema aktivne skupine za obradu.

en: Site under maintenance
hr: Lokacija je van mreže

en: Completed @current of @total.
hr: Završeno @current od @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
hr: Neuspjelo pokretanje zadaća na poslužitelju baze podataka. Zadaća %task nije nađena.

en: Required modules
hr: Nužni moduli

en: Required modules not found.
hr: Nužni moduli nisu pronađeni.

en: %module module uninstalled.
hr: %module modul je deinstaliran.

en: Operating in maintenance mode.
hr: Rad u vanmrežnom režimu.

en: Status message
hr: Poruka statusa

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
hr: Nije moguće stvoriti direktorij %directory zbog sljedećeg: %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
hr: Došlo je do AJAX HTTP greške.

en: HTTP Result Code: !status
hr: HTTP kôd: !status

en: StatusText: !statusText
hr: StatusTekst: !statusText

en: Controlling visibility
hr: Kontroliranje vidljivosti

en: Demonstrate block regions (@theme)
hr: Prikaži regije blokova (@theme)

en: Administer blocks
hr: Upravlja blokovima

en: Restricted to certain pages
hr: Ograničeno na određene stranice

en: The block cannot be placed in this region.
hr: Blok ne može biti postavljen u ovu regiju.

en: Select one or more comments to perform the update on.
hr: Odaberite najmanje jedan komentar na kojemu želite izvšiti operaciju.

en: Deleted comment @cid and its replies.
hr: Uklonjen komentar @cid i njegovi odgovori.

en: Comment approved.
hr: Komentar odobren.

en: Tokens for comments posted on the site.
hr: Žetoni za dodane komentare.

en: Unapproved comments (@count)
hr: Neodobreni komentari (@count)

en: Administer comments and comment settings
hr: Upravljaj komentarima i njihovim postavkama

en: Edit own comments
hr: Uređuje vlastite komentare

en: Threading
hr: Nizanje

en: Show comment replies in a threaded list.
hr: Prikaži odgovore na komentare u nizanoj listi.

en: Allow comment title
hr: Dopusti predmet komentara

en: Show reply form on the same page as comments
hr: Prikaži obrazac odgovora na istoj stranici s komentarima

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
hr: Korisnici s "Dodaj komentare" dopuštenjima mogu dodati komentare.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
hr: Korisnici ne mogu dodavati komentare, no postojeći komentari biti će prikazani.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
hr: Vaš komentar čeka odobrenja administratora i biti će objavljen po istome.

en: Your comment has been posted.
hr: Vaš komentar je poslan.

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
hr: Prikaži i uredi komentare i komentari koji su u procesu moderacije.

en: Unapproved comments
hr: Neodobreni komentari

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
hr: Ne možete poslati više od %limit poruka unutar @interval. Pokušajte ponovno kasnije.

en: Contact @username
hr: Kontaktiraj @username

en: Administer contact forms and contact form settings
hr: Upravlja kontakt obrascima i postavkama obrazaca

en: Use the site-wide contact form
hr: Koristi opći kontakt obrazac lokacije

en: Use users' personal contact forms
hr: Koristi korisničke osobne kontakt obrasce

en: Changing this setting will not affect existing users.
hr: Promjena ove postavke neće zahvatiti postojeće korisnike.

en: Displaying contextual links
hr: Prikaz kontekstualnih poveznica

en: Use contextual links
hr: Koristi kontekstualne poveznice

en: Database log cleared.
hr: Zapisnik ispražnjen.

en: Monitoring your site
hr: Nadzor vaše lokacije

en: Debugging site problems
hr: Dijagnostika problema

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
hr: Minimalna vrijednost dopuštena unutar ovog polja. Ostavite praznim ako ne želite ograničenje.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
hr: Maksimalna vrijednost dopuštena unutar ovog polja. Ostavite praznim ako ne želite ograničenje.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
hr: Odredite strunu koja će biti prefiks ove vrijednosti, poput '$ ' or '&euro; '. Ostavite praznim ako ne želite prefiks. Razdvojite vriejdnosti jednine i množine s znakom cijev ('funta|funte').

en: Required field
hr: Nužno polje

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
hr: Popis svih trenutno korištenih polja.

en: Field list
hr: Popis polja

en: Manage display
hr: Uredi prikaz

en: Field UI
hr: UI polja

en: Date type
hr: Vrsta datuma

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
hr: Redoslijed metoda jezičkog otkrivanja sadržaja. Ukoliko je inačica sadržaja dostupna u određenom jeziku, biti će prikazana.

[ctx: Long month name]
en: January
hr: siječnja

[ctx: Long month name]
en: February
hr: veljače

[ctx: Long month name]
en: March
hr: ožujka

[ctx: Long month name]
en: April
hr: travnja

[ctx: Long month name]
en: May
hr: svibnja

[ctx: Long month name]
en: June
hr: lipnja

[ctx: Long month name]
en: July
hr: srpnja

[ctx: Long month name]
en: August
hr: kolovoza

[ctx: Long month name]
en: September
hr: rujna

[ctx: Long month name]
en: October
hr: listopada

[ctx: Long month name]
en: November
hr: studenog

[ctx: Long month name]
en: December
hr: prosinca

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
hr: Izborničke poveznice koje nisu omogućene neće biti prikazane ni u jednom izborniku.

en: Show as expanded
hr: Prikaži rašireno

en: Parent link
hr: Nadređena poveznica

en: <em>Edit @type</em> @title
hr: <em>Uredi @type</em> @title

en: Revision log message
hr: Poruka zapisnika revizije

en: User verification status in comments
hr: Status ovjere korisnika u komentarima

en: Enter a valid IP address.
hr: Unesite valjanu IP adresu.

en: The IP address %ip was deleted.
hr: IP adresa %ip je uklonjena.

en: Deleted %ip
hr: Uklonjena %ip

en: Public files
hr: Javne datoteke

en: Public local files served by the webserver.
hr: Javne lokalne datoteke prikazane putem poslužitelja.

en: Private local files served by Drupal.
hr: Privatne lokalne datoteke koje prikazuje Drupal.

en: Temporary files
hr: Privremene datoteke

en: Temporary local files for upload and previews.
hr: Privremene lokalne datoteke za otpremu i preglede.

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
hr: Vaša lozinka nije spremljena u bazu i samo se koristi za uspostavljanje veze.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
hr: Veza će biti uspostavljena između vašeg mrežnog poslužitelja i stroja na kojem su smještene datoteke. U velikoj većini slučajeva, to je isti stroj pa će "localhost" biti u redu.

en: Delete IP address
hr: Uklanja IP adrese

en: Translating content
hr: Prevođenje sadržaja

en: Author textfield
hr: Tekst polje autora

en: Overview of fields on all entity types.
hr: Pregled polja na svim vrstama entiteta.

en: %module module installed.
hr: %module modul instaliran.

en: The date the comment was most recently updated.
hr: Nadnevak zadnjeg osvježenja komentara.

en: Comment posted: %subject.
hr: Dodan komentar: %subject.

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
hr: Prefiks tablice baze podataka kojeg ste unijeli, %prefix, nije valjan. Prefiks tablice može sadržavati samo slovobrojčane znakove, točke lli donje crtice.

en: Default settings file
hr: Datoteka zadanih postavki

en: The default settings file does not exist.
hr: Datoteka zadanih postavki ne postoji.

en: Show row weights
hr: Prikaži težinu redova

en: Hide row weights
hr: Sakrij težinu redova

en: %name: the value may be no less than %min.
hr: %name: vrijednost ne može biti manja od %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
hr: %name: vrijednost ne može biti veća od max.

en: Exit block region demonstration
hr: Izađi iz prikaza regija blokova

en: Database log messages to keep
hr: Čuvanje poruka zapisnika

en: Recent log messages
hr: Nedavne poruke zapisnika

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
hr: Odredite strunu koja će biti dodana iza vijednosti (sufiks), poput ' m', ' kb'. Ostavite praznim ukoliko ovo ne želite. Razdvojite vrijednosti jednine i množine s znakom cijevi (metar|metara).

en: Thousand marker
hr: Oznaka tisućica

en: Display prefix and suffix.
hr: Prikaži prefiks i sufiks.

en: Display with prefix and suffix.
hr: Prikaži s prefiksom i sufiksom.

en: - Select a value -
hr: - Izaberite vrijednost -

en: No field is displayed.
hr: Nema polja za prikaz.

en: No field is hidden.
hr: Nema skrivenih polja.

en: Run cron every
hr: Pokreni cron svako

en: Weight for @block block
hr: Težina @block bloka

en: Region for @block block
hr: Regija @block bloka

en: Post comments
hr: Dodaje komentare

en: Skip comment approval
hr: Zaobilazi odobrenje komentara

en: Update @title
hr: Osvježi  @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hr: Jedinstven stroju-čitljiv naziv. Može sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
hr: Stroju-čitljiv naziv mora sadržavati jedinstvene znakove.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
hr: Stroju-čitljiv naziv mora sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
hr: Stroju-čitljiv naziv se već koristi. Mora biti jedinstven.

en: Weight for @title
hr: Težina za @title

en: Weight for row @number
hr: Težina za red @number

en: Next steps
hr: Sljedeći koraci

en: @driver_name settings
hr: @driver_name postavke

en: Use field label instead of the "On value" as label
hr: Koristi etiketu polja umjesto  "On value" kao etiketu

en: Logo settings
hr: Postavke loga

en: Curaçao
hr: Kurakao

en: Fields pending deletion
hr: Polja koja čekaju uklanjanje

en: Logo path
hr: Putanja loga

en: No blocked IP addresses available.
hr: Nema blokiranih IP adresa.

en: Theme hook %hook not found.
hr: Kuka predloška %hook nije nađena.

en: Use the default shortcut icon supplied by the theme
hr: Koristi zadanu ikonu kratice koja dolazi uz predložak

en: South Sudan
hr: Južni Sudan

en: Caribbean Netherlands
hr: Nizozemski Karibi

en: Form build-id mismatch detected while attempting to store a form in the cache.
hr: Došlo je preklapanja obrasca tijekom pokušaja spremanja obrasca u priručnu memoriju.

en: Action configuration
hr: Postavke akcije

en: Param
hr: Parametar
