Drupal core (11.1.0) - en to az translation catalogue (7969 entries)

en: Forms
az: Formalar

en: Home
az: Baş səhifə

en: User interface
az: İstifadəçi interfeysi

en: Title
az: Başlıq

en: Body
az: Tərkib

en: Next
az: İrəli

en: user
az: İstifadəçi

en: Pages
az: Səhifələr

en: Save configuration
az: Quraşdırmanı saxla

en: delete
az: sil

en: Status
az: Vəziyyət

en: Register
az: Qeydiyyatdan keçin

en: Create a new user account.
az: Yeni istifadəçi hesabı yaradın.

en: Markup
az: İşarələmə

en: Prefix
az: Prefiks

en: Suffix
az: Suffiks

en: Approve
az: Təsdiq edin

en: Delete
az: Sil

en: Submit
az: Təqdim

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: Content
az: Məzmun

en: Moderated content
az: Moderasiya edilmiş məzmun

en: Value
az: Qiymət

en: Username
az: İstifadəçinin adı

en: Email address
az: Epoçt ünvanı

en: Development
az: Develop

en: Groups
az: Qruplar

en: Group
az: Qrup

en: Type
az: Növ

en: Author
az: Müəllif

en: Replies
az: Cavablar

en: Closed
az: Bağlıdır

en: yes
az: bəli

en: List
az: Siyahı

en: Subject
az: Mövzu

en: Send email
az: Email göndər

en: closed
az: bağlıdır

en: Actions
az: Tədbirlər

en: disabled
az: söndürülüb

en: Confirm
az: Təsdiq edin

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Remove
az: Çıxart

en: Last comment
az: Son şərh

en: Description
az: İzahat

en: Language
az: Dil

en: RSS feed
az: RSS

en: more
az: daha çox

en: Enable
az: Qoşulub

en: Disable
az: Söndürülüb

en: Explanation or submission guidelines
az: İzah və ya təqdimetmə qaydaları

en: Email settings
az: Email quraşdırmaları

en: Article
az: Məqalə

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Enabled
az: Qoşulub

en: Articles
az: Artikllər

en: Administration
az: İdarəetmə

en: footer
az: aşağı hissə

en: Comments
az: Şərhlər

en: More
az: Daha çox

en: not verified
az: yoxlanılmayıb

en: Action
az: Fəaliyyət

en: On
az: Aktiv

en: For
az: Üçün

en: new
az: yeni

en: Tags
az: Teqlər

en: Block title
az: Blok başlığı

en: The title of the block as shown to the user.
az: İstifadəçiyə göstərildiyi kimi blokun başlığı.

en: Taxonomy
az: Taksanomiya

en: Logging
az: Giriş

en: Yes
az: Bəli

en: No
az: Xeyir

en: Content types
az: Məzmun tipi

en: Homepage
az: Əsas səhifə

en: Home page
az: Əsas səhifə

en: Download
az: Yüklə

en: Version
az: Versiya

en: view
az: görünüş

en: unpublished
az: nəşr olunmayıb

en: Overview
az: Ümumi baxış

en: File information
az: Fayl məlumatı

en: File
az: Fayl

en: Tag
az: Teq

en: File path
az: Fayl yolu

en: Advanced options
az: Əlavə quraşdırmalar

en: Release notes
az: Reliz haqqında məlumat

en: Edit
az: Dəyiş

en: Date
az: Tarix

en: Size
az: Ölçü

en: Links
az: Linklər

en: Search
az: Axtarış

en: Reset
az: Sıfırlayın

en: Daily
az: Gündəlik

en: Weekly
az: Həftəlik

en: Monthly
az: Aylıq

en: None
az: Yoxdur

en: Use count
az: Hesabdan istifadə edin

en: Display settings
az: Ekran parametrləri

en: This action cannot be undone.
az: Bu əməliyyat geri qaytarıla bilməz.

en: taxonomy terms
az: taksanomiya terminləri

en: Number
az: Rəqəm

en: Message
az: Mesaj

en: No log messages available.
az: Heç bir jurnal mesajı əlçatan deyil.

en: Account Name
az: Hesab adı

en: Password
az: Parol

en: Block settings
az: Blok parametrləri

en: - None -
az: - heç nə -

en: Country
az: Ölkə

en: Weight
az: Çəki

en: The configuration options have been saved.
az: Konfiqurasiya seçimləri yadda saxlanıldı.

en: Variable
az: Dəyişən

en: Image
az: Şəkil

en: Center
az: Mərkəz

en: Help text
az: Kömək mətni

en: Types
az: Tiplər

en: Multiple
az: Çoxsaylı

en: Free tagging
az: Açıq teqləmə

en: Required
az: Tələb olunur

en: root
az: əsas

en: Parent
az: Valideyn

en: Depth
az: Dərinlik

en: none
az: yoxdur

en: Category
az: Kateqoriya

en: Settings
az: Quraşdırmalar

en: Feed
az: Nəticə

en: Name
az: Ad

en: edit
az: redaktə et

en: Go to previous page
az: Əvvəlki səhifəyə keç

en: Go to next page
az: Növbəti səhifəyə keç

en: Import
az: İmport

en: Export
az: Eksport

en: Taxonomy term
az: Taksanomiya termini

en: Description field
az: Təsvir sahəsi

en: settings
az: parametrlər

en: Back
az: Geri

en: Node ID
az: Nod İD-si

en: Field
az: Sahə

en: header
az: başlıq

en: Preview
az: Önizləmə

en: Save
az: Saxla

en: Session opened for %name.
az: %name üçün sessiya açıldı.

en: Help
az: Dəstək

en: Image settings
az: Şəkil parametrləri

en: True
az: Həqiqət

en: False
az: Yalnış

en: Preset Name
az: Əvvəlcədən təyin olunmuş ad

en: Default
az: Susmaya görə

en: Summary
az: Xülasə

en: Move
az: Yerdəyişmə

en: Update
az: Yeniləmə

en: Open
az: Aç

en: Blank
az: Yeni

en: Small
az: Balaca

en: Large
az: Böyük

en: Sunday
az: Bazar günü

en: Monday
az: Bazar ertəsi

en: Tuesday
az: Çərşənbə axşamı

en: Wednesday
az: Çərşənbə

en: Thursday
az: Cümə axşamı

en: Friday
az: Cümə

en: Saturday
az: Şənbə

en: Core
az: Nüvə

en: High
az: Hündür

en: Low
az: Alçaq

en: Archive
az: Arxiv

en: Album
az: Albom

en: Artist
az: Rəssam

en: Icon
az: İconka

en: Add new
az: Yenisin əlavə et

en: Time
az: Vaxt

en: Views
az: Görünüşlər

en: Access
az: İcazə

en: Add
az: Əlavə et

en: View
az: Görünüş

en: Length
az: Uzunluq

en: History
az: Tarix

en: hidden
az: gizli

en: Path
az: Yol

en: Filename
az: Fayl adı

en: File extensions
az: Fayl genişlənməsi

en: Vocabularies
az: Lüğətlər

en: Modules
az: Modullar

en: Form ID
az: Forma İD-si

en: Clear index
az: İndeksi sil

en: Manage
az: İdarə et

en: Refresh
az: Yenilə

en: Anchor
az: Lövbər

en: Display
az: Monitor

en: Node type
az: Nod tipi

en: Menu
az: Menyu

en: Advanced settings
az: Əlavə parametrlər

en: Teaser
az: Tizer

en: never
az: heç vaxt

en: Updated
az: Yeniləndi

en: actions
az: əməllər

en: Text
az: Mətn

en: Theme
az: Tema

en: Layout
az: Şablon

en: Select a layout
az: Şalon seç

en: Add term
az: Termin əlavə et

en: Search keywords
az: Açar söz axtarışı

en: Timestamp
az: Vaxt möhürü

en: Keywords
az: Açar söz

en: Search Keywords
az: Açar söz axtarışı

en: Preview comment
az: Şərhi önizləyin

en: Component
az: Komponent

en: Components
az: Komponentlər

en: ID
az: İD

en: Advanced search
az: Əlavə axtarış

en: You are not authorized to access this page.
az: Sizin bu səhifəyə daxil olmaq icazəniz yoxdur.

en: Unknown
az: Naməlum

en: Attachment
az: Qoşma

en: States
az: Dövlətlər

en: n/a
az: yox

en: Upload
az: Yükləmə

en: Picture
az: Şəkil

en: Taxonomy settings
az: Taksonomiya parametrləri

en: content types
az: kontent tipləri

en: content type
az: kontent tipi

en: Before
az: Sonra

en: After
az: Əvvəl

en: Database type
az: Məlumatlar bazası tipi

en: User
az: İstifadəçi

en: Content type
az: Kontent tipi

en: action
az: hərəkət

en: Continue
az: Davam et

en: Configure
az: Konfiqurasiya edin

en: Files
az: Fayllar

en: file
az: fayl

en: User ID
az: İstifadəçi İD-si

en: Error
az: Səhv

en: Options
az: Seçimlər

en: Contact
az: Kontakt

en: no
az: yox

en: New user: %name %email.
az: Yeni istifadəçi: %name %email.

en: Created
az: Yaradıldı

en: Node
az: Material

en: Sent email to %recipient
az: %recipient e-poçt göndərildi

en: The subject of the message.
az: Mesajın mövzusu.

en: Number of columns
az: Sütunların sayı

en: Create
az: Yaradıldı

en: Separator
az: Ayırıcı

en: Include
az: Daxildir

en: Exclude
az: Xaricdir

en: Horizontal
az: Üfiqi

en: Vertical
az: Şaquli

en: Revert to defaults
az: Defoltlara qayıt

en: Open link in new window
az: Linki yeni pəncərədə açın

en: vocabularies
az: lüğətlər

en: term
az: termin

en: Expanded
az: Genişləndirilmiş

en: Update options
az: Yeniləmə parametrləri

en: All
az: Hammısı

en: Active
az: Aktiv

en: Access denied
az: Giriş qadağandır

en: Year
az: İl

en: Date format
az: Vaxt formatı

en: Add content
az: Kontent əlavə et

en: Area
az: Sahə

en: Page title
az: Səhifə başlığı

en: Block
az: Blok

en: Add block
az: Blok əlavə et

en: Override title
az: Başlığı ləğv edin

en: CSS class
az: CSS klas

en: Add view
az: Görünüş əlavə et

en: Page
az: Səhifə

en: Pager ID
az: Səhifə İD-si

en: View arguments
az: Görünüş arqumenti

en: Bottom
az: Aşağı

en: 1 hour | @count hours
az[0]: 1 saat
az[1]: @count saat

en: 1 day | @count days
az[0]: 1 gün
az[1]: @count gün

en: Configuration saved.
az: Konfiqurasiya yadda saxlandı.

en: Taxonomy terms
az: Taksanomiya terminləri

en: Breadcrumb
az: Çörək qırıntıları

en: Logo
az: loqo

en: Site name
az: Sayt adı

en: Site slogan
az: Sayt sloqanı

en: Good
az: Yaxşı

en: User settings
az: İstifadəçi parametrləri

en: Site
az: Sayt

en: Web Server
az: Veb server

en: Database
az: Məlumatlar bazası

en: Module
az: Modul

en: Off
az: Söndürülüb

en: Available updates
az: Mövcud yeniləmələr

en: Manual update check
az: Seçimli yeniləmə yoxlaması

en: Never
az: Heç vaxt

en: Check manually
az: Özün seç

en: Up to date
az: Bu günə qədər

en: Update available
az: Yeniləmə mövcuddur

en: Drupal core update status
az: Drupal nüvə yeniləmə statusu

en: Out of date
az: Vaxtı keçmiş

en: Header
az: Başlıq

en: Left sidebar
az: Sol hissə

en: Right sidebar
az: Sağ hissə

en: Footer
az: Aşağı hissə

en: Inline
az: Xətdə

en: Recipients
az: Qəbul edənlər

en: Selected
az: Seçildi

en: Your name
az: Adınız

en: Menu link
az: Menyu linki

en: To
az: Kimə

en: From
az: Kimdən

en: Custom
az: Seçilmiş

en: Throttle
az: Drossel

en: Visibility
az: Görünüş

en: Roles
az: Rollar

en: Role ID
az: Rol İD-si

en: Revision ID
az: Reviziya ID

en: Comment
az: Şərh

en: Comment ID
az: Şərh İD-si

en: Hostname
az: Host adı

en: Score
az: Hesab

en: Published
az: Nəşr edilmişdir

en: Signature
az: İmza

en: Cacheable
az: Keşlənə bilən

en: Source string ID
az: Mənbə sətir İD-si

en: Location
az: Məkan

en: Source string
az: Mənbə sətiri

en: Locale
az: Yerli

en: System path
az: Sistem yolu

en: Title field label
az: Başlıq sahəsi labeli

en: Promoted to front page
az: Əsas səhifəyə yüksəldi

en: Sticky at top of lists
az: Siyahıların başına yapışdır

en: Revisions
az: Reviziyalar

en: Log message
az: Mesaj loqu

en: URL alias
az: URL ləqəbi

en: File ID
az: Fayl İD-si

en: File name
az: Fayl adı

en: File MIME type
az: Fayl MIME tipi

en: File size
az: Fayl ölçüsü

en: Node revision ID
az: Material reviziya ID-si

en: Vocabulary
az: Lüğət

en: Vocabulary ID
az: Lüğət İD-si

en: Vocabulary name
az: Lüğət adı

en: Term
az: Termin

en: Term ID
az: Termin İD-si

en: User role
az: İstifadəçi rolu

en: Role name
az: Rol adı

en: Last access
az: Son icazə

en: Last login
az: Son loqin

en: Time zone
az: Vaxt zonası

en: Severity
az: Ciddilik

en: Field name
az: Sahə adı

en: Field type
az: Sahə tipi

en: Global settings
az: Qlobal parametrlər

en: Multiple values
az: Çoxsaylı dəyərlər

en: Fields
az: Sahələr

en: Widget type
az: Vidjet tipi

en: Contains
az: Tərkibində

en: Does not contain
az: Tərkibində yoxdur

en: Is less than or equal to
az: Az və ya bərabərdir

en: Is equal to
az: Bərabərdir

en: Is greater than or equal to
az: Böyük və ya bərabərdir

en: Is greater than
az: Daha böyükdür

en: Is not equal to
az: Bərabər deyil

en: Average
az: Orta

en: Count
az: Say

en: Overridden
az: Əvəz edildi

en: Set name
az: Ad təyin edin

en: Original image
az: Orginal şəkil

en: Heading
az: Başlıq

en: Watchdog
az: Gözətçi

en: Search settings
az: Axtarış parametrləri

en: Mode
az: Rejim

en: Warning
az: Xəbərdarlıq

en: blocked
az: bloklanıb

en: active
az: aktiv

en: N/A
az: Yox

en: Items
az: Elementlər

en: Last update
az: Son yeniləmə

en: %time ago
az: %time əvvəl

en: Nodes
az: Materiallar

en: Authored by
az: Müəllifi

en: Advanced
az: Əlavə

en: Disclaimer
az: İmtina

en: Sort order
az: Sırala

en: Performance
az: Performans

en: Width
az: Eni

en: Height
az: Hündürlüyü

en: Textfield
az: Mətn sahəsi

en: Display options
az: Monitor parametrləri

en: Maximum
az: Maksimum

en: Scale
az: Ölçüsünü dəyişmək

en: Thumbnail
az: Miniatür

en: Medium
az: Orta

en: Sortable
az: Çeşidlənən

en: Plain text
az: Adi mətn

en: standard
az: standart

en: Caching
az: Keşlənib

en: Month
az: Ay

en: Details
az: Detallar

en: Widget
az: Vidcet

en: System
az: Sistem

en: Domain
az: Domen

en: Unlimited
az: Limitsiz

en: Current
az: Hazırkı

en: State
az: Dövlət

en: Desc
az: azaldın

en: Filter by
az: Filtirləyin

en: Owner
az: Sahib

en: Recipient
az: Alıcı

en: By
az: Tərəfindən

en: OR
az: Və ya

en: Add a role to the selected users
az: Seçilmiş istifadəçilərə rol əlavə edin

en: Remove a role from the selected users
az: Seçilmiş istifadəçilərdən rolu silin

en: node
az: material

en: Administer content
az: Məzmunu idarə edin

en: General
az: Əsas

en: Directory
az: Kataloq

en: Egypt
az: Misir

en: Namibia
az: Namibiya

en: Israel
az: İsrail

en: Iran
az: İran

en: New Zealand
az: Yeni Zelandiya

en: Tonga
az: Tonqa

en: Cuba
az: Kuba

en: Brazil
az: Braziliya

en: Chile
az: Çili

en: Paraguay
az: Paraqvay

en: Jamaica
az: Yamayka

en: Japan
az: Yaponiya

en: Libya
az: Liviya

en: Poland
az: Polşa

en: Portugal
az: Portuqaliya

en: Singapore
az: Sinqapur

en: Day
az: Gün

en: Table
az: Cədvəl

en: Mon
az: Bazar ertəsi

en: Tue
az: Çərşənbə axşamı

en: Wed
az: Çərşənbə

en: Thu
az: Cümə axşamı

en: Fri
az: Cümə

en: Sat
az: Şənbə

en: Sun
az: Bazar

en: Start date
az: Başlanğıc tarixi

en: End date
az: Son tarix

en: Configuration
az: Konfiqurasiya

en: Security
az: Təhlükəsizlik

en: Other
az: Digər

en: Align
az: Sıralama

en: Loop
az: Döngə

en: Display title
az: Görünüş başlığı

en: Background color
az: Arxa rəng

en: Navigation
az: Naviqasiya

en: Basic
az: Əsas

en: Color
az: Rəng

en: Appearance
az: Görünüş

en: Link URL
az: URL linki

en: List type
az: Siyahı növü

en: Role
az: Rollar

en: Select all
az: Hamısını seç

en: Allow
az: İcazə verin

en: Ignore
az: İqnor et

en: User data
az: İstifadəçi məlumatları

en: Goal
az: Məqsəd

en: User login
az: Loqin

en: Log in
az: Loqin

en: Link text
az: Link mətni

en: Add new comment
az: Yeni şərh əlavə et

en: No terms available.
az: Şərt yoxdur

en: Counter
az: Sayğac

en: String
az: Mətn

en: Case
az: Seçim

en: External
az: Xarici

en: Users
az: İstifadəçilər

en: Not installed
az: Quraşdırılmayıb

en: Referrer
az: İstinad edən

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
az: @site hazırda təmirdədir. Tezliklə qayıtmalıyıq. Səbr etdiyiniz üçün təşəkkürlər.

en: Default front page
az: Defolt əsas səhifə

en: Button
az: Düymə

en: Square
az: Kvadrat

en: Both
az: Hər ikisi

en: Last
az: Son

en: Maximum length
az: Maksimum uzunluq

en: Rows
az: Sıralar

en: Cache
az: Keş

en: Argument
az: Arqument

en: Anonymous
az: Anonim

en: Provider
az: Provayder

en: Uninstall
az: Silin

en: Install
az: Yükləmek

en: Save and edit
az: Saxla və redaktə et

en: Tools
az: Alətlər

en: Edit view
az: Görünüşü redaktə edin

en: Administer views
az: Baxışları idarə edin

en: Ascending
az: Artan

en: Descending
az: Azalan

en: Expose
az: ifşa etmək

en: Option
az: Seçim

en: Arguments
az: Arqumentlər

en: Filters
az: Filtrlər

en: Optional
az: Ehtiyacsız

en: Exposed Filters
az: Açıq Filtrlər

en: Views UI
az: Uİ görünüşü

en: Recent comments
az: Son şərhlər

en: Random
az: Təsadüfi

en: Uncategorized
az: Kateqoriyasız

en: Plain
az: Düz

en: Position
az: Vəzifə

en: Integer
az: Tam

en: IP Address
az: İP ünvan

en: Pattern
az: Nümunə

en: The comment and all its replies have been deleted.
az: Şərh və onun bütün cavabları silindi.

en: Cron settings
az: Cron quraşdırmaları

en: Preformatted
az: Əvvəlcədən formatlanmış

en: Anonymous users
az: Anonim istifadəçilər

en: Clear cache
az: Keşi təmizlə

en: Close
az: Bağlı

en: Page Title
az: Səhifə başlığı

en: fields
az: sahələr

en: Save settings
az: Parametrləri yadda saxlayın

en: Duration
az: Müddət

en: Multiplier
az: Çarpan

en: Session closed for %name.
az: %name üçün sessiya bağlandı.

en: Defaults
az: Defoltlar

en: Your search yielded no results.
az: Axtarışınız heç bir nəticə vermədi.

en: Germany
az: Almaniya

en: Sort by
az: Sırala

en: Updated date
az: Yenilənmiş tarix

en: comments
az: şərhlər

en: Full
az: Tam

en: Default language
az: Defolt dil

en: Condition
az: Vəziyyət

en: Afghanistan
az: Əfqanıstan

en: Albania
az: Albaniya

en: Algeria
az: Əlcəzair

en: American Samoa
az: Amerika Samoası

en: Angola
az: Anqola

en: Antarctica
az: Antarktida

en: Armenia
az: Ermənistan

en: Australia
az: Avstraliya

en: Austria
az: Avstriya

en: Azerbaijan
az: Azərbaycan

en: Bahamas
az: Baham adaları

en: Bahrain
az: Bəhreyn

en: Bangladesh
az: Banqladeş

en: Belarus
az: Belarusiya

en: Belgium
az: Belçika

en: Belize
az: Beliz

en: Bermuda
az: Bermud adaları

en: Bhutan
az: Butan

en: Bolivia
az: Boliviya

en: Botswana
az: Botsvana

en: Bouvet Island
az: Buvet adası

en: Brunei
az: Bruney

en: Bulgaria
az: Bolqarıstan

en: Cambodia
az: Kamboca

en: Cameroon
az: Kamerun

en: Canada
az: Kanada

en: Cayman Islands
az: Kayman adaları

en: Central African Republic
az: Mərkəzi Afrika Respublikası

en: Chad
az: Çad

en: China
az: Çin

en: Christmas Island
az: Milad adası

en: Cocos (Keeling) Islands
az: Kokos (Kiling) adaları

en: Colombia
az: Kolumbiya

en: Comoros
az: Komor adaları

en: Cook Islands
az: Kuk adaları

en: Costa Rica
az: Kosta Rika

en: Cyprus
az: Kipr

en: Denmark
az: Danimarka

en: Djibouti
az: Cibuti

en: Dominica
az: Dominika

en: Dominican Republic
az: Dominik respublikası

en: Ecuador
az: Ekvador

en: Equatorial Guinea
az: Ekvatorial Qvineya

en: Eritrea
az: Eritreya

en: Estonia
az: Estoniya

en: Ethiopia
az: Efiopiya

en: Faroe Islands
az: Farer adaları

en: Finland
az: Finlandiya

en: France
az: Fransa

en: French Guiana
az: Fransız Qvianası

en: French Polynesia
az: Fransız Polineziyası

en: Gabon
az: Qabon

en: Gambia
az: Qambiya

en: Georgia
az: Gürcüstan

en: Ghana
az: Qana

en: Gibraltar
az: Cəbəllütariq

en: Greece
az: Yunanıstan

en: Greenland
az: Qrenlandiya

en: Grenada
az: Qrenada

en: Guadeloupe
az: Qvadelupa

en: Guam
az: Quam

en: Guatemala
az: Qvatemala

en: Guinea
az: Qvineya

en: Guinea-Bissau
az: Qvineya-Bisau

en: Guyana
az: Qayana

en: Hungary
az: Macarıstan

en: Iceland
az: İslandiya

en: India
az: Hindistan

en: Indonesia
az: İndoneziya

en: Iraq
az: İraq

en: Ireland
az: İrlandiya

en: Italy
az: İtaliya

en: Jordan
az: İordaniya

en: Kazakhstan
az: Qazaxıstan

en: Kenya
az: Keniya

en: Kuwait
az: Küveyt

en: Kyrgyzstan
az: Qırğızıstan

en: Latvia
az: Latviya

en: Lebanon
az: Livan

en: Lesotho
az: Lesoto

en: Liberia
az: Liberiya

en: Liechtenstein
az: Lixtenşteyn

en: Lithuania
az: Litva

en: Luxembourg
az: Lüksemburq

en: Madagascar
az: Madaqaskar

en: Malawi
az: Malavi

en: Malaysia
az: Malayziya

en: Maldives
az: Maldiv adaları

en: Marshall Islands
az: Marşal adaları

en: Martinique
az: Martinika

en: Mauritania
az: Mavritaniya

en: Mauritius
az: Mavrikiy

en: Mexico
az: Meksika

en: Micronesia
az: Mikroneziya

en: Monaco
az: Monako

en: Mongolia
az: Monqolustan

en: Morocco
az: Mərakeş

en: Mozambique
az: Mozambik

en: Netherlands
az: Hollandiya

en: Netherlands Antilles
az: Hollandiya Antilləri

en: New Caledonia
az: Yeni Kaledoniya

en: Nicaragua
az: Nikaraqua

en: Nigeria
az: Nigeriya

en: Norfolk Island
az: Norfolk adası

en: North Korea
az: Simali Koreya

en: Northern Mariana Islands
az: Şimali Mariana adaları

en: Norway
az: Norveç

en: Papua New Guinea
az: Papua Yeni Qvineya

en: Philippines
az: Filippin

en: Pitcairn Islands
az: Pitkern adaları

en: Puerto Rico
az: Puerto Riko

en: Qatar
az: Qətər

en: Romania
az: Rumıniya

en: Russia
az: Rusiya

en: Rwanda
az: Ruanda

en: Saudi Arabia
az: Səudiyyə Ərəbistanə

en: Senegal
az: Seneqal

en: Seychelles
az: Seyşel adaları

en: Slovakia
az: Slovakiya

en: Slovenia
az: Sloveniya

en: Solomon Islands
az: Solomon adaları

en: Somalia
az: Somali

en: South Africa
az: Cənubi Afrika

en: Spain
az: İspaniya

en: Sri Lanka
az: Şri Lanka

en: St. Helena
az: Müqəddəs Yelena

en: St. Lucia
az: Müqəddəs Lusiya

en: Suriname
az: Surinam

en: Sweden
az: İsveç

en: Switzerland
az: İsveçrə

en: Syria
az: Suriya

en: Taiwan
az: Tayvan

en: Tajikistan
az: Tacikistan

en: Tanzania
az: Tanzaniya

en: Thailand
az: Tayland

en: Togo
az: Getmək

en: Tunisia
az: Tunis

en: Turkmenistan
az: Türkmənistan

en: Uganda
az: Uqanda

en: Ukraine
az: Ukrayna

en: United Arab Emirates
az: Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri

en: United Kingdom
az: Birləşmiş Krallıq

en: United States
az: Amerika Birləşmiş Ştatları

en: Uruguay
az: Uruqvay

en: Uzbekistan
az: Özbəkistan

en: Vatican City
az: Vatikan şəhəri

en: Venezuela
az: Venesuela

en: Yemen
az: Yəmən

en: Zambia
az: Zambiya

en: Zimbabwe
az: Zimbabve

en: Identity
az: Şəxsiyyət

en: Database username
az: Verilənlər bazası istifadəçi adı

en: Database password
az: Verilənlər bazası parolu

en: Database name
az: Verilənlər bazasının adı

en: Add user
az: İstifadəçi əlavə edin

en: Regular expression
az: Müntəzəm ifadə

en: Size of textfield
az: Mətn sahəsinin ölçüsü

en: Authored on
az: Müəllifi

en: Leave blank for %anonymous.
az: %anonim üçün boş buraxın

en: Hidden
az: Gizli

en: Display Name
az: Görünən Adı

en: Are you sure you want to delete %name?
az: %name silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Undefined
az: Müəyyən edilməmiş

en: contact form
az: Əlaqə forması

en: Default configuration
az: Defolt konfiqurasiya

en: Show
az: Göstər

en: Other queries
az: Digər sorğular

en: Key
az: Açar

en: Link to node
az: Linkə keçid

en: File Upload
az: Fayl yüklə

en: block
az: blok

en: Site language
az: Sayt dili

en: Change
az: Dəyişmək

en: English
az: İngilis

en: Spanish
az: İspan

en: in
az: daxildir

en: Messages
az: Mesajlar

en: Edit term
az: Termini redaktə edin

en: Switch
az: Keçid

en: Allowed HTML tags
az: İcazə verilən HTML teqləri

en: Feed items
az: Fid elementləri

en: Add menu
az: Menyu əlavə edin

en: menu
az: menyu

en: ‹ previous
az: ‹ əvvəlki

en: next ›
az: növbəti ›

en: No items selected.
az: Element seçilməyib.

en: The update has been performed.
az: Yeniləmə həyata keçirilib.

en: Node title
az: Node başlığı

en: Result
az: Nəticə

en: Browser
az: Brauzer

en: View user profile.
az: İstifadəçi profilinə baxın.

en: Titles only
az: Yalnız başlıqlar

en: Full text
az: Tam mətn

en: Feed settings
az: Fid parametrləri

en: Source
az: Mənbə

en: published
az: nəşr edilmişdir

en: The changes have been saved.
az: Dəyişikliklər yadda saxlanıldı.

en: Member for
az: üçün üzv

en: @time ago
az: @time əvvəl

en: No users selected.
az: Heç bir istifadəçi seçilməyib.

en: Select all rows in this table
az: Bu cədvəldə bütün sətirləri seçin

en: Deselect all rows in this table
az: Bu cədvəldəki bütün sətirlərin seçimini ləğv edin

en: User search
az: İstifadəçi axtarışı

en: Search results
az: Axtarış nəticələri

en: Front page
az: Ana səhifə

en: Role settings
az: Rol parametrləri

en: unlimited
az: limitsiz

en: Replacement patterns
az: Əvəzetmə nümunələri

en: Deleted
az: Silindi

en: Successful
az: Uğurlu

en: Display name
az: Göstərilən ad

en: Languages
az: Dillər

en: Topics
az: Mövzular

en: Definition
az: Tərif

en: Related topics
az: Əlaqədar mövzular

en: Allowed values list
az: İcazə verilən dəyərlər siyahısı

en: Textfield size
az: Mətn sahəsinin ölçüsü

en: Edit menu
az: Menyunu redaktə et

en: Delete menu
az: Menyunu sil

en: Publishing options
az: Nəşr seçimləri

en: Create new revision
az: Yeni versiya yaradın

en: Minimum height
az: Minimum hündürlük

en: Minimum width
az: Minimum genişlik

en: Query
az: Sorğu

en: Locale settings
az: Lokal parametrlər

en: Search fields
az: Axtarış sahələri

en: Configure block
az: Bloku konfiqurasiya edin

en: Block name
az: Blok adı

en: Jan
az: Yanvar

en: Feb
az: Fevral

en: Mar
az: Mart

en: Apr
az: Aprel

en: Jun
az: Iyun

en: Jul
az: Iyul

en: Aug
az: Avqust

en: Sep
az: Sentyabr

en: Oct
az: Oktyabr

en: Nov
az: Noyabr

en: Dec
az: Dekabr

en: Hour
az: Saat

en: Minute
az: Dəqiqə

en: Second
az: Saniyə

en: Select list
az: Siyahı seçin

en: Text field
az: Mətn sahəsi

en: Granularity
az: Qranulyarlıq

en: Map
az: Xəritə

en: Node settings
az: Nod parametrləri

en: Alignment
az: Nizamlama

en: Workflow
az: İş axını

en: Randomize
az: Random

en: Link label
az: Link etiketi

en: author
az: müəllif

en: Entity
az: Entiti

en: AND
az: VƏ

en: Fixed
az: Sabit

en: Revert
az: Qaytarma

en: Negate
az: İnkar et

en: Empty
az: Boş

en: Path alias
az: Yol ləqəbi

en: Greater than
az: -dən böyükdür

en: Less than
az: -dən az

en: Notice
az: Xəbərdarlıq

en: Sidebar
az: Yan panel

en: Log out
az: Çıxış

en: Extend
az: Əlavələr

en: characters
az: personajlar

en: First day of week
az: Həftənin ilk günü

en: Add workflow
az: İş axını əlavə edin

en: Add state
az: Dövlət əlavə edin

en: Transition
az: Keçid

en: workflow
az: iş axını

en: Your message has been sent.
az: Mesajınız göndərildi.

en: Create new account
az: Yeni hesab yaratmaq

en: Seconds
az: Saniyələr

en: role
az: rol

en: User registration
az: İstifadəçi qeydiyyatı

en: Info
az: Məlumat

en: White
az: Ağ

en: Not available
az: Mövcud deyil

en: People
az: İnsan

en: Add section
az: Bölmə əlavə edin

en: Created new term %term.
az: Yeni termin %term yaradıldı.

en: Deleted term %name.
az: %name termini silindi.

en: Site information
az: Sayt məlumatı

en: Notify user when account is activated
az: Hesab aktivləşdirildikdə istifadəçini xəbərdar et

en: Blocked
az: Blok edilib

en: Notify user when account is blocked
az: Hesab bloklandıqda istifadəçini xəbərdar et

en: Author Name
az: Müəllif Adı

en: Reference
az: Istinad

en: Enabled filters
az: Aktivləşdirilmiş filtrlər

en: Updating
az: Yenilənir

en: or
az: və ya

en: Getting Started
az: Başlayanda

en: Aggregate JavaScript files
az: JavaScript fayllarını birləşdirin

en: Convert
az: Çevirmək

en: Binary
az: İkili

en: Delete term
az: Termini silin

en: List terms
az: Terminlərin siyahısı

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
az: Termin silinməsi, əgər varsa, onun bütün uşaqları silinəcək. Bu əməliyyat geri qaytarıla bilməz.

en: Parent term
az: Ana termin

en: Parent terms
az: Ana terminlər

en: Syndicate
az: Sindikat

en: Customize
az: Özəl

en: Style
az: Stil

en: Glossary
az: Lüğət

en: Revisions for %title
az: %title üçün düzəlişlər

en: Revision
az: Reviziya

en: The specified passwords do not match.
az: Göstərilən parollar uyğun gəlmir.

en: Session
az: Sessiya

en: Permissions
az: İcazələr

en: roles
az: rollar

en: Your settings have been saved.
az: Parametrləriniz yadda saxlanıldı.

en: Cron
az: Kron

en: Installed
az: Quraşdırılıb

en: Duplicate
az: Dublikat

en: Display label
az: Ekran etiket

en: Reversed
az: Tərs

en: Changed
az: Dəyişdi

en: Date created
az: Yaradılma tarixi

en: Reverse
az: Tərs

en: Unauthorized
az: İcazəsiz

en: Standard
az: Standart

en: Ascension Island
az: Yüksəliş adası

en: Fiji
az: Fici

en: Falkland Islands
az: Folklend adaları

en: South Korea
az: Cənubi Koreya

en: Myanmar (Burma)
az: Myanma (Birma)

en: French Southern Territories
az: Fransanın cənub əraziləri

en: British Virgin Islands
az: Britaniya Virgin Adaları

en: U.S. Virgin Islands
az: ABŞ Virgin Adaları

en: Vietnam
az: Vyetnam

en: Guernsey
az: Gernsey

en: Jersey
az: Cersi

en: User name
az: İstifadəçi adı

en: Theme settings
az: Mövzu parametrləri

en: Authentication
az: İdentifikasiyası

en: Not published
az: Dərc olunmayıb

en: File settings
az: Fayl parametrləri

en: Menu settings
az: Menyu parametrləri

en: Gray
az: Boz

en: width
az: eni

en: height
az: hündürlük

en: Unformatted
az: Formatlaşdırılmamış

en: Document
az: Sənəd

en: Formats
az: Formatlar

en: @type: deleted %title.
az: @type: %title silindi.

en: RSS Feed
az: RSS Fid

en: Allowed file extensions
az: İcazə verilən fayl uzantıları

en: New comments
az: Yeni şərhlər

en: New
az: Yeni

en: Redirect to URL
az: URL-ə yönləndirin

en: Top left
az: Yuxarı sol

en: Top right
az: Yuxarı sağ

en: Bottom right
az: Aşağı sağ

en: Bottom left
az: Aşağı sol

en: Relationships
az: Əlaqələr

en: Relationship
az: Əlaqə

en: relationships
az: Əlaqələr

en: Migrate
az: Mirasiya

en: The username %name has not been activated or is blocked.
az: %name istifadəçi adı aktivləşdirilməyib və ya bloklanıb.

en: Login attempt failed for %user.
az: %user üçün giriş cəhdi uğursuz oldu.

en: ‹ Previous
az: ‹ Əvvəlki

en: Next ›
az: Sonrakı ›

en: Oldest first
az: Köhnə ilk

en: Sort criteria
az: Çeşidləmə meyarları

en: Base path
az: Baza yolu

en: Revision of %title from %date
az: %date %title yenidən baxılması

en: Themes
az: Mövzular

en: Multilingual
az: Çoxdilli

en: JPEG quality
az: JPEG keyfiyyəti

en: Workspace
az: İş sahəsi

en: comment
az: şərh

en: Unpublished
az: Dərc olunmayıb

en: Content options
az: Məzmun seçimləri

en: Last changed
az: Son dəyişdirilən

en: not published
az: nəşr olunmayıb

en: Published comments
az: Nəşr edilmiş şərhlər

en: Protected
az: Qorunur

en: Live
az: Canlı

en: Comment settings
az: Şərh parametrləri

en: Default options
az: Defolt seçimlər

en: Contact settings
az: Əlaqə parametrləri

en: users
az: istifadəçilər

en: Tabs
az: Tablar

en: Reset password
az: Şifrəni sıfırlamaq

en: Processing
az: Emal edilir

en: Output format
az: Çıxış formatı

en: Temporary directory
az: Müvəqqəti kataloq

en: File upload error. Could not move uploaded file.
az: Fayl yükləmə xətası. Yüklənmiş faylı köçürmək mümkün olmadı.

en: User status
az: İstifadəçi statusu

en: Next page
az: Növbəti səhifə

en: Shortcuts
az: Qısa yollar

en: Shortcut
az: Qısa yol

en: Default value
az: Standart qiymət

en: Timezone
az: Saat qurşağı

en: Password strength:
az: Şifrə gücü:

en: Passwords match:
az: Parollar uyğun gəlir:

en: Slogan
az: Sloqanı

en: Anonymous user
az: Anonim istifadəçi

en: The name used to indicate anonymous users.
az: Anonim istifadəçiləri göstərmək üçün istifadə edilən ad.

en: Image crop
az: Şəkil kəsimi

en: Apply
az: Yerinə yetir

en: Enabled modules
az: Aktiv modullar

en: Translation language
az: Tərcümə dili

en: Not translated
az: Tərcümə edilməyib

en: Select
az: Seçin

en: Translatable
az: Tərcümə edilə bilən

en: Location of comment submission form
az: Şərh göndərmə formasının yeri

en: Go to first page
az: Birinci səhifəyə keçin

en: Go to last page
az: Son səhifəyə keçin

en: Enter the terms you wish to search for.
az: Axtarmaq istədiyiniz şərtləri daxil edin.

en: Underlined
az: Altı xəttli

en: Copy
az: Köçür

en: Variables
az: Dəyişənlər

en: Tasks
az: Tapşırıqlar

en: Plugins
az: Pluqinlər

en: Delete role
az: Rolu silin

en: PHP Code
az: PHP kod

en: Recipe
az: Resept

en: Preparation time
az: Hazırlıq vaxtı

en: Ingredients
az: Tərkibi

en: Recipes
az: Reseptlər

en: No caching
az: Keşləmə yoxdur

en: British Indian Ocean Territory
az: Britaniya Hind okeanı ərazisi

en: Croatia
az: Xorvatiya

en: Western Sahara
az: Qərbi Sahara

en: Language switcher
az: Dil dəyişdiricisi

en: Block description
az: Blok təsviri

en: Source field
az: Mənbə sahəsi

en: Translation
az: Tərcümə

en: Translation status
az: Tərcümə statusu

en: Blocks
az: Bloklar

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
az: Saytınızın yan panellərində və digər bölgələrdə hansı blok məzmununun görünəcəyini konfiqurasiya edin.

en: Save blocks
az: Blokları saxla

en: The block settings have been updated.
az: Blok parametrləri yeniləndi.

en: Save block
az: Blok saxla

en: The block configuration has been saved.
az: Blok konfiqurasiyası yadda saxlanıldı.

en: Menus
az: Menyular

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
az: İstənilən fərdiləşdirmələr itiriləcək. Bu əməliyyat geri qaytarıla bilməz.

en: taxonomy term
az: taksonomiya termini

en: Add vocabulary
az: Lüğət əlavə edin

en: Edit vocabulary
az: Lüğəti redaktə edin

en: Created new vocabulary %name.
az: Yeni %name lüğəti yaradıldı.

en: Updated vocabulary %name.
az: Yenilənmiş lüğət %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
az: %title lüğətini silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
az: Lüğətin silinməsi onun içindəki bütün terminləri siləcək. Bu əməliyyat geri qaytarıla bilməz.

en: Deleted vocabulary %name.
az: %name lüğəti silindi.

en: Above
az: Yuxarıda

en: @min and @max
az: @min və @max

en: Default time zone
az: Defolt vaxt qurşağı

en: Add another item
az: Başqa bir element əlavə edin

en: Manage fields
az: Sahələri idarə edin

en: Trimmed
az: Kəsilmiş

en: Text area
az: Mətn sahəsi

en: Used in
az: -də istifadə olunub

en: The update has encountered an error.
az: Yeniləmə xəta ilə üzləşdi.

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
az: Görünüşə keçmək üçün vergüllə ayrılmış arqumentlər siyahısını təqdim edin.

en: Decimal
az: Onluq

en: Float
az: Kəsr ədəd

en: Precision
az: Dəqiqlik

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
az: Verilənlər bazasında saxlanacaq rəqəmlərin, o cümlədən onluğun sağında olanların ümumi sayı.

en: The number of digits to the right of the decimal.
az: Onluq hissənin sağındakı rəqəmlərin sayı.

en: Decimal marker
az: Onluq narker

en: Check boxes/radio buttons
az: Qutu,radiodüymə seçimi

en: Single on/off checkbox
az: Tək yandırma/söndürmə

en: Text area (multiple rows)
az: Mətn sahəsi (birdən çox cərgə)

en: Index
az: İndeks

en: Permalink
az: Daimi keçid

en: Theme-engine-specific settings
az: Mövzu mühərriki üçün xüsusi parametrlər

en: Form
az: Forma

en: Debug
az: Debaq

en: Exceptions
az: Əlavələr

en: Publish
az: Dərc et

en: Unpublish
az: Dərc olunmasın

en: The parent comment
az: Valideyn şərh

en: 1 minute
az: 1 dəqiqə

en: Permission
az: İcazə

en: @module module
az: @module modulu

en: More information
az: Ətraflı məlumat

en: Grid
az: Cədvəl

en: Text Editor
az: Mətn redaktoru

en: Editor
az: Redaktor

en: Date range
az: Tarix aralığı

en: Anonymous commenting
az: Anonim şərh

en: Anonymous posters may not enter their contact information
az: Anonim posterlər əlaqə məlumatlarını daxil edə bilməzlər

en: Anonymous posters may leave their contact information
az: Anonim posterlər əlaqə məlumatlarını tərk edə bilər

en: Anonymous posters must leave their contact information
az: Anonim posterlər əlaqə məlumatlarını tərk etməlidir

en: Default comment setting
az: Defolt şərh ayarı

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
az: Bu sahənin məzmunu gizli saxlanılır və ictimaiyyətə göstərilməyəcək.

en: parent
az: valideyn

en: Global
az: Qlobal

en: Show descriptions
az: Təsvirləri göstərin

en: Subtitle
az: Altyazı

en: Copyright
az: Müəllif hüququ

en: Language code
az: Dil kodu

en: Not present
az: Mövcud deyil

en: Authenticated user
az: Qeydiyyatdan keçmiş istifadəçi

en: Convert to
az: Çevirmək

en: Contact link
az: Əlaqə linki

en: Menu link title
az: Menyu linkinin başlığı

en: Menu name
az: Menyu adı

en: Autoplay
az: Avtoişəsalma

en: Edit profile
az: Profili redaktə edin

en: Plugin settings
az: Plugin parametrləri

en: Thread
az: Mövzu

en: Reply
az: Cavab verin

en: URL path settings
az: URL yolu parametrləri

en: Title text
az: Başlıq mətni

en: Mapping
az: Xəritəçəkmə

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
az: %revision-date tarixindən düzəlişə qayıtmaq istədiyinizə əminsiniz?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
az: %revision-date revizionunu silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Distinct
az: Fərqli

en: Maximum upload size
az: Maksimum yükləmə ölçüsü

en: Extension
az: Əlavə

en: Space
az: Boşluq

en: @type: deleted %title revision %revision.
az: @type: silindi %title revision %revision.

en: Page not found
az: Səhifə tapılmadı

en: Account blocked
az: Hesab bloklanıb

en: Change layout
az: Maketi dəyişdirin

en: Provided by
az: Tərəfindən təmin

en: Available
az: Mövcuddur

en: Aggregate
az: Ümumi

en: Node access
az: Nod icazəsi

en: Sizes
az: Ölçülər

en: Add terms
az: Termin əlavə edin

en: « first
az: « ilk

en: last »
az: son »

en: Resize
az: Ölçü dəyişdirin

en: The directory %directory does not exist.
az: %directory mövcud deyil.

en: No comments available.
az: Şərh yoxdur.

en: Activate
az: Aktivləşdirin

en: empty
az: boş

en: Rebuild permissions
az: İcazələri yenidən qurun

en: @type: updated %title.
az: @type: yenilənmiş %title.

en: @type: added %title.
az: @type: %title əlavə edildi.

en: Telephone
az: Telefon

en: Add role
az: Rol əlavə edin

en: Path to custom logo
az: Fərdi loqo yolu

en: Supported formats
az: Dəstəklənən formatlar

en: Updated term %term.
az: Yenilənmiş termin %term.

en: - None selected -
az: - Heç biri seçilmədi -

en: Alias
az: Ləqəb

en: Values
az: Qiymətlər

en: Account settings
az: Hesab tənzimləmələri

en: Enter your keywords
az: Açar sözlərinizi daxil edin

en: Clean URLs
az: Təmiz URL-lər

en: My account
az: Mənim hesabım

en: GD library
az: GD kitabxanası

en: Attach to
az: -ə birləşdirin

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
az: İstifadəçi səhifəyə sonuncu dəfə baxdıqdan sonra bu müddət ərzində onlayn sayılır.

en: Context
az: Kontekst

en: Pager
az: Peycer

en: Identifier
az: İdentifikator

en: Taxonomy vocabulary
az: Taksonomiya lüğəti

en: Remove this item
az: Bu elementi silin

en: 1 year | @count years
az[0]: 1 il
az[1]: @count il

en: 1 week | @count weeks
az[0]: 1 həftə
az[1]: @count həftə

en: 1 min | @count min
az[0]: 1 dəqiqə
az[1]: @count dəqiqə

en: Columns
az: Sütunlar

en: Module name
az: Modul adı

en: Layout settings
az: Layout parametrləri

en: Page settings
az: Səhifə parametrləri

en: Use pager
az: Peycerdən istifadə edin

en: Items to display
az: Göstəriləcək elementlər

en: Offset
az: Ofset

en: More link
az: Daha çox link

en: More link text
az: Daha çox link mətni

en: Link to file
az: Fayla keçid

en: contains
az: ehtiva edir

en: Send message
az: Mesaj göndər

en: Machine name
az: Maşın adı

en: Allow Upscaling
az: Təkmilləşdirməyə icazə verin

en: Rotation angle
az: Fırlanma bucağı

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
az: Şəkilin çevrilməli olduğu dərəcələrin sayı. Müsbət ədədlər saat əqrəbinin istiqamətində, mənfi ədədlər isə əksinədir.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
az: Hər bir şəkil üçün fırlanma bucağını təsadüfi edin. Yuxarıda göstərilən bucaq maksimum olaraq istifadə olunur.

en: Flush
az: Qızarmaq

en: Field mapping
az: Sahənin xəritələşdirilməsi

en: Locked
az: Bağlanıb

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
az: Parol sıfırlama təlimatları %email ünvanında %name ünvanına göndərildi.

en: types
az: növləri

en: Selection type
az: Seçim növü

en: Check for updates
az: Yeniləmələri yoxlayın

en: All newer versions
az: Bütün yeni versiyalar

en: Only security updates
az: Yalnız təhlükəsizlik yeniləmələri

en: No update data available
az: Güncəlləmə məlumatları mövcud deyil

en: Not secure!
az: Təhlükəsiz deyil!

en: Revoked!
az: Ləğv edildi!

en: Unsupported release
az: Dəstəklənməyən buraxılış

en: Can not determine status
az: Vəziyyəti müəyyən etmək mümkün deyil

en: (version @version available)
az: (versiya @version mövcuddur)

en: See the available updates page for more information:
az: Əlavə məlumat üçün mövcud yeniləmələr səhifəsinə baxın:

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
az: Drupal versiyanız üçün təhlükəsizlik yeniləməsi mövcuddur. Serverinizin təhlükəsizliyini təmin etmək üçün dərhal yeniləməlisiniz!

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
az: Sizin Drupal versiyanız ləğv edilib və daha yükləmək mümkün deyil. Təkmilləşdirmə şiddətlə tövsiyə olunur!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
az: Sizin Drupal versiyanız artıq dəstəklənmir. Təkmilləşdirmə şiddətlə tövsiyə olunur!

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
az: Drupal versiyanız üçün yeniləmələr mövcuddur. Saytınızın düzgün işləməsini təmin etmək üçün mümkün qədər tez yeniləməlisiniz.

en: Project not secure
az: Layihə təhlükəsiz deyil

en: Project revoked
az: Layihə ləğv edildi

en: Project not supported
az: Layihə dəstəklənmir

en: No available releases found
az: Heç bir mövcud buraxılış tapılmadı

en: Release revoked
az: Buraxılış ləğv edildi

en: Release not supported
az: Buraxılış dəstəklənmir

en: Invalid info
az: Yanlış məlumat

en: Security update required!
az: Təhlükəsizlik yeniləməsi tələb olunur!

en: Not supported!
az: Dəstəklənmir!

en: Recommended version:
az: Tövsiyə olunan versiya:

en: Security update:
az: Təhlükəsizlik yeniləməsi:

en: Latest version:
az: Ən son versiya:

en: Development version:
az: İnkişaf versiyası:

en: Also available:
az: Həmçinin mövcuddur:

en: No name
az: Ad yoxdur

en: Node count
az: Nod sayı

en: File MIME
az: MIME faylı

en: User Role
az: İstifadəçi Rolu

en: Search help
az: Kömək axtarın

en: Field settings
az: Sahə parametrləri

en: Skip to main content
az: Əsas kontentə keçin

en: Default order
az: Defolt sifariş

en: Emails
az: E-poçtlar

en: Favicon
az: Favikon

en: Containing any of the words
az: Tərkibində hər hansı bir söz var

en: Containing the phrase
az: İfadəsi olan

en: Containing none of the words
az: Sözlərin heç birini ehtiva etmir

en: Only of the type(s)
az: Yalnız növ(lər)dən

en: Content ranking
az: Məzmun sıralaması

en: Keyword relevance
az: Açar söz uyğunluğu

en: Number of comments
az: Şərhlərin sayı

en: Factor
az: Amil

en: Content search
az: Məzmun axtarışı

en: Expand layout to include descriptions.
az: Təsvirləri daxil etmək üçün tərtibatı genişləndirin.

en: Hide descriptions
az: Təsvirləri gizlədin

en: Compress layout by hiding descriptions.
az: Təsvirləri gizlətməklə tərtibatı sıxışdırın.

en: Or
az: Və ya

en: Ordered list
az: Sifarişli siyahısı

en: Unordered list
az: Sıralanmamış siyahı

en: About
az: Haqqında

en: Case sensitive
az: Böyük hərflərə həssasdır

en: Maximum link text length
az: Maksimum keçid mətn uzunluğu

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
az: Bu simvol sayından daha uzun URL-lər formatlaşdırmanı pozan uzun sətirlərin qarşısını almaq üçün kəsiləcək. Linkin özü saxlanılacaq; linkin sadəcə mətn hissəsi kəsiləcək.

en: Reports
az: Hesabatlar

en: Setting
az: Parametr

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
az: Əgər serverə birbaşa fayl girişiniz yoxdursa, loqonu yükləmək üçün bu sahədən istifadə edin.

en: Link class
az: Link classı

en: Install profile
az: Profili quraşdırın

en: %percentage of the site has been indexed.
az: saytın %percentage indeksləşdirilib.

en: File directory
az: Fayl kataloqu

en: Default theme
az: Defolt mövzu

en: Teaser length
az: Teaser uzunluğu

en: not set
az: təyin olunmayıb

en: Web server
az: Veb server

en: Memory limit
az: Yaddaş limiti

en: Indexes
az: İndekslər

en: Cardinality
az: Kardinallıq

en: The content access permissions have been rebuilt.
az: Məzmuna giriş icazələri yenidən quruldu.

en: Column
az: Sütun

en: Default sort
az: Defolt çeşidləmə

en: sort by @s
az: @s ilə sırala

en: Publish content
az: Məzmunu dərc edin

en: and
az: və

en: Display a message to the user
az: İstifadəçiyə mesaj göstərin

en: Unpublish comment
az: Şərhi dərcdən çıxarın

en: Page path
az: Səhifə yolu

en: - Select -
az: - Seçin -

en: Content language
az: Kontent dili

en: Enables the categorization of content.
az: Məzmunun kateqoriyalara ayrılmasına imkan verir.

en: Path prefix
az: Yol prefiksi

en: Search Form
az: Axtarış forması

en: Auto-reply
az: Avtomatik cavab

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
az: Könüllü avtomatik cavab. İstifadəçiyə avtomatik cavab mesajı göndərmək istəmirsinizsə, boş buraxın.

en: Add @type
az: @type əlavə edin

en: Synchronize
az: Sinxronlaşdırın

en: Number of results
az: Nəticələrin sayı

en: Set as default
az: Defolt olaraq təyin edin

en: Not promoted
az: İrəlilənmir

en: Errors
az: Səhvlər

en: Parent comment
az: Valideyn kontent

en: Author's website
az: Müəllifin saytı

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
az: Şərh yivlidirsə, onun dərinliyini göstərin.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
az: Yivli sıraya görə çeşidləyin. Bu, uşaqların şərhlərini valideynləri ilə birlikdə saxlayacaqdır.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
az: Şərhə cavab vermək üçün sadə bir keçid təqdim edin.

en: Text to display
az: Göstəriləcək mətn

en: UI settings
az: UI parametrləri

en: Newest first
az: Ən yeni əvvəldə

en: field
az: sahə

en: Update settings
az: Parametrləri yeniləyin

en: nodes
az: nodlar

en: Formatter
az: Formatlayıcı

en: View settings
az: Parametrlərə baxın

en: Week @week
az: Həftə @week

en: Delete view
az: Görünüşü silin

en: Accessibility features
az: Əlçatanlıq xüsusiyyətləri

en: Translate
az: Tərcümə etmək

en: Translation file
az: Tərcümə faylı

en: File to import not found.
az: Import ediləcək fayl tapılmadı.

en: Save translations
az: Tərcümələri yadda saxlayın

en: Cache options
az: Keş seçimləri

en: Target
az: Hədəf

en: Time ago
az: Vaxt əvvəl

en: Admin menu
az: Admin menyusu

en: Create @name
az: @name yaradın

en: Crop
az: Məhsul

en: Not enabled
az: Aktiv deyil

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
az: Redaktə formasında bu sahənin altındakı istifadəçiyə təqdim etmək üçün təlimatlar.<br />İcazə verilən HTML teqləri: @tegs

en: Sort direction
az: Çeşid istiqaməti

en: Steps
az: Addımlar

en: Radios
az: Radiolar

en: Block type
az: Blok növü

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
az: @module (<span class="admin-disabled">söndürülüb</span>)

en: Web services
az: Veb xidmətləri

en: Field options
az: Sahə seçimləri

en: Save permissions
az: İcazələri yadda saxlayın

en: Effect
az: Effekt

en: Route
az: Marşrut

en: Sequence
az: Ardıcıllıq

en: starting from @count
az: @count -dan başlayaraq

en: Embed
az: Yerləşdirin

en: Error message
az: Xəta mesajı

en: Menu block
az: Menyu bloku

en: Quick edit
az: Tez redaktə

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
az: Təhlükəsizlik səbəbi ilə yükləmənizin adı %filename olaraq dəyişdirildi.

en: Entity type
az: Varlıq növü

en: vocabulary
az: lüğət

en: Recommended version
az: Tövsiyə olunan versiya

en: User roles
az: İstifadəçi rolları

en: User account
az: İstifadəçi hesabı

en: Acronym
az: Akronim

en: More link path
az: Daha çox keçid yolu

en: No vocabularies available.
az: Lüğət yoxdur.

en: original
az: orijinal

en: Main navigation
az: Əsas naviqasiya

en: Starting level
az: Başlanğıc səviyyəsi

en: Title only
az: Yalnız başlıq

en: Notification settings
az: Bildiriş parametrləri

en: Dates
az: Tarixlər

en: Not defined
az: Müəyyən edilməyib

en: Validator
az: Təsdiqləyici

en: Debugging
az: Sazlama

en: Inherit
az: Vərəsəlik

en: No preview
az: Önizləmə yoxdur

en: Save as
az: Digər yadda saxlama

en: Preview image
az: Şəklin önizləməsi

en: pixels
az: piksellər

en: Use default
az: Defolt istifadə edin

en: 1 month | @count months
az[0]: 1 ay
az[1]: @count ay

en: Parameter
az: Parametr

en: done
az: yerinə yetirildi

en: Display format
az: Ekran formatı

en: Custom format
az: Fərdi format

en: Current state
az: Hazırki vəziyyət

en: Direction
az: İstiqamət

en: Drupal core
az: Drupal nüvəsi

en: Relations
az: Əlaqələr

en: Invalid display id @display
az: Yanlış displey id @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
az: Xəta: @table > @field üçün işləyici mövcud deyil!

en: Do not use a relationship
az: Münasibətdən istifadə etməyin

en: Password field is required.
az: Parol sahəsi tələb olunur.

en: Display type
az: Ekran növü

en: Confirm password
az: Şifrəni təsdiqləyin

en: Not applicable
az: Tətbiq edilmir

en: No content available.
az: Əlçatan məzmun yoxdur.

en: Administration theme
az: Administrator mövzusu

en: The cache has been cleared.
az: Keş təmizləndi.

en: Isle of Man
az: İnsan adası

en: Montenegro
az: Monteneqro

en: Serbia
az: Serbiya

en: Diego Garcia
az: Dieqo Qarsiya

en: Role ID.
az: Rol ID.

en: Run cron
az: Cron çalıştırın

en: Run updates
az: Yeniləmələri işə salın

en: Warning message
az: Xəbərdarlıq mesajı

en: Combine
az: Birləşdirin

en: of
az: söndür

en: Title field
az: Başlıq sahəsi

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
az: %fayl faylını saxlamaq mümkün olmadı. Naməlum xəta baş verib.

en: The specified file %name could not be uploaded.
az: Göstərilən %name faylı yükləmək mümkün olmadı.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
az: Yalnız aşağıdakı uzantıları olan fayllara icazə verilir: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
az: %filesize %maxsize faylının maksimum ölçüsünü aşır.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
az: Fayl %filesize ki, bu da disk kvotanızın %quota aşacaq.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
az: Yükləmə xətası. Yüklənmiş fayl %fayl təyinat %destination yerinə köçürmək mümkün olmadı.

en: New set
az: Yeni dəst

en: No link
az: Link yoxdur

en: outdated
az: köhnəlmişdir

en: Is not one of
az: biri deyil

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
az: Məzmununuzun etiketlənməsini, təsnifatını və təsnifatını idarə edin.

en: Re-index site
az: Saytı yenidən indeksləşdirin

en: Log searches
az: Axtarışları qeyd edin

en: Are you sure you want to re-index the site?
az: Saytı yenidən indeksləşdirmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Save and continue
az: Yadda saxlayın və davam edin

en: Row
az: Sıra

en: Date settings
az: Tarix parametrləri

en: Table name prefix
az: Cədvəl adı prefiksi

en: Migration
az: Miqrasiya

en: IP address
az: IP ünvanı

en: Maximum height
az: Maksimum hündürlük

en: Maximum width
az: Maksimum genişlik

en: Autocomplete matching
az: Avtomatik tamamlama uyğunluğu

en: Starts with
az: ilə başlayır

en: Link options
az: Bağlantı seçimləri

en: Timor-Leste
az: Şərqi Timor

en: Åland Islands
az: Aland adaları

en: Primary tabs
az: Əsas tablar

en: Secondary tabs
az: İkinci dərəcəli nişanlar

en: Cached
az: Keşlənmişdir

en: Autocomplete
az: Avtomatik tamamlama

en: Difficulty
az: Çətinlik

en: Boolean
az: Məntiq

en: First sidebar
az: Birinci yan panel

en: Bundles
az: Paketlər

en: Status report
az: Vəziyyət hesabatı

en: Not writable
az: Yazıla bilən deyil

en: Bundle
az: Paket

en: Decimal point
az: Onluq nöqtə

en: Permanent
az: Daimi

en: Temporary
az: Müvəqqəti

en: Configuration name
az: Konfiqurasiya adı

en: No files available.
az: Əlçatan fayl yoxdur.

en: Custom date format
az: Fərdi tarix formatı

en: Revision information
az: Təftiş məlumatları

en: Notify user of new account
az: İstifadəçini yeni hesab haqqında xəbərdar edin

en: Created timestamp
az: Yaradılmış vaxt damğası

en: Is one of
az: Biridir

en: Form mode
az: Forma rejimi

en: View comment
az: Şərhə baxın

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
az: Giriş müəyyən icazə sətri ilə istifadəçilərə veriləcək.

en: Decimal value
az: Onluq qiymət

en: Comma
az: Vergül

en: Show All
az: Hamısını göstər

en: Uses
az: İstifadə edir

en: Path to custom icon
az: Fərdi ikonaya gedən yol

en: Your email address
az: Sizin e-poçt ünvanınız

en: Frontpage
az: Ön səhifə

en: Users who have created accounts on your site.
az: Saytınızda hesablar yaradan istifadəçilər.

en: Current user
az: Cari istifadəçi

en: Delete comment
az: Şərhi silin

en: Default display mode
az: Defolt ekran rejimi

en: Default comments per page
az: Hər səhifə üçün defolt şərhlər

en: Comment subject field
az: Şərh mövzu sahəsi

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
az: Bu şərhə verilən bütün cavablar silinəcək. Bu əməliyyat geri qaytarıla bilməz.

en: Publish the selected comments
az: Seçilmiş şərhləri dərc edin

en: Unpublish the selected comments
az: Seçilmiş şərhləri dərcdən çıxarın

en: (No subject)
az: (Mövzu yoxdur)

en: Is empty (NULL)
az: Boşdur (NULL)

en: not empty
az: boş deyil

en: Access type
az: Giriş növü

en: Default image
az: Defolt şəkil

en: List links
az: Siyahı linkləri

en: Text settings
az: Mətn parametrləri

en: MIME type
az: MIME növü

en: File system
az: Fayl sistemi

en: Ends with
az: ilə bitir

en: Toolbar
az: Alətlər paneli

en: Posted in
az: Daxil edilib

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
az: Şərh: icazəsiz şərhlər və ya qapalı yazı %subject təqdim edilən şərhlər.

en: Upload date
az: Yükləmə tarixi

en: Link this field to its user
az: Bu sahəni istifadəçisi ilə əlaqələndirin

en: Display link
az: Linki göstərin

en: Parent ID
az: Valideyn ID

en: Default style
az: Defolt üslub

en: Tab weight
az: Tab çəkisi

en: Delete all revisions
az: Bütün düzəlişləri silin

en: No role
az: Rol yoxdur

en: Block title.
az: Blok başlığı.

en: Search index
az: Axtarış indeksi

en: Video file
az: Video fayl

en: The file's MIME type.
az: Faylın MIME növü.

en: The size of the file.
az: Faylın ölçüsü.

en: The MIME type of the file.
az: Faylın MIME növü.

en: @type %title has been created.
az: @type %title yaradıldı.

en: @type %title has been updated.
az: @type %title yeniləndi.

en: The post could not be saved.
az: Postu saxlamaq mümkün olmadı.

en: Filter settings
az: Filtr parametrləri

en: You do not have any administrative items.
az: Sizin heç bir inzibati elementiniz yoxdur.

en: No help is available for module %module.
az: %module modulu üçün kömək yoxdur.

en: @module administration pages
az: @module idarəetmə səhifələri

en: Thumbnail width
az: Miniatür eni

en: Thumbnail height
az: Miniatür hündürlüyü

en: Filter the view to the currently logged in user.
az: Görünüşü hazırda daxil olan istifadəçiyə süzün.

en: Save translation
az: Tərcüməni yadda saxla

en: Add language
az: Dil əlavə edin

en: PHP extensions
az: PHP əlavələri

en: Comments per page
az: Səhifə başına şərhlər

en: Publish comment
az: Şərhi dərc edin

en: The file could not be uploaded.
az: Faylı yükləmək mümkün olmadı.

en: Export configuration
az: İxrac konfiqurasiyası

en: Administration pages
az: İdarəetmə səhifələri

en: Capitalize first letter
az: İlk hərfi böyük hərflə yazın

en: Content Above
az: Əvvəlki Kontent

en: Content Below
az: Sonrakı kontent

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
az: İstifadəçi %name %timestamp zamanı birdəfəlik giriş linkindən istifadə etdi.

en: Registration successful. You are now logged in.
az: Qeydiyyat uğurlu oldu. İndi daxil olmusunuz.

en: Custom text
az: Fərdi mətn

en: Sum
az: Cəm

en: The comment body.
az: Şərh məzmunu.

en: Default argument
az: Defolt arqument

en: sorted by
az: üzrə sıralanır

en: Feed display options
az: Fid ekran seçimləri

en: Available actions
az: Mövcud tədbirlər

en: The comment ID.
az: Şərh ID-si.

en: Add link
az: Link əlavə edin

en: Link settings
az: Link parametrləri

en: View comments
az: Şərhlərə baxın

en: Not set
az: Qurulmayıb

en: Set password
az: Parol təyin edin

en: Workflow Settings
az: İş axını parametrləri

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
az: %name: bu sahədə @count dəyərlərindən artıq ola bilməz.

en: No fields available.
az: Sahələr mövcud deyil.

en: Vertical Tabs
az: Şaquli Tablar

en: By @name on @date
az: @date tarixində @name ilə

en: By @name
az: @name ilə

en: Not in menu
az: Menyuda yoxdur

en: Alias: @alias
az: Ləqəb: @alias

en: No alias
az: Ləqəb yoxdur

en: Source language
az: Mənbə dili

en: Initializing.
az: İnisalizasiya

en: An error has occurred.
az: Bir səhv baş verdi.

en: Numeric
az: Rəqəmsal

en: mobile
az: mobil

en: Media settings
az: Media parametrləri

en: Custom URL
az: Fərdi URL

en: Notify user
az: İstifadəçini xəbərdar et

en: 0 sec
az: 0 san

en: Submit button text
az: Düymə mətnini göndərin

en: Card
az: Kart

en: Is published
az: Nəşr olunur

en: Configure @block
az: @block -u konfiqurasiya edin

en: Filter log messages
az: Günlük mesajlarını süzün

en: You must select something to filter by.
az: Filtrləmək üçün nəyisə seçməlisiniz.

en: New revision
az: Yeni revizyon

en: Callback
az: Geri zəng et

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
az: Cari istifadəçi parolunu dəyişmək üçün hər iki sahəyə yeni parolu daxil edin.

en: This login can be used only once.
az: Bu giriş yalnız bir dəfə istifadə edilə bilər.

en: Add comment link
az: Şərh linki əlavə edin

en: Abbreviation
az: İxtisar

en: Inserted
az: Daxil edilib

en: Experimental
az: Eksperimental

en: Provide a password for the new account in both fields.
az: Hər iki sahədə yeni hesab üçün parol daxil edin.

en: @interval ago
az: @interval əvvəl

en: Changes cannot be made to a locked view.
az: Kilidli görünüşə dəyişikliklər edilə bilməz.

en: Broken/missing handler
az: Qırılmış/itkin idarəedici

en: Current date
az: Hal-hazırki Tarix

en: Current node's creation time
az: Cari nodeun yaradılması vaxtı

en: Current node's update time
az: Cari node-un yeniləmə vaxtı

en: Do not display items with no value in summary
az: Xülasə dəyəri olmayan elementləri göstərməyin

en: Invalid input
az: Yalnış daxiletmə

en: Fail basic validation if any argument is given
az: Yalnış daxiletmə

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
az: Bu sahəni yoxlayaraq, lazımi uğursuzluq təsdiqindən daha çox arqumentli görünüşlərə əmin olmaq üçün bundan istifadə edə bilərsiniz.

en: Glossary mode
az: Lüğət rejimi

en: Character limit
az: Simvol məhdudiyyəti

en: No transform
az: Transformasiya yoxdur

en: Upper case
az: Böyük hərf

en: Lower case
az: Kiçik hərf

en: Capitalize each word
az: Hər sözü böyük hərflə yazın

en: Case in path
az: Yolda dava

en: Transform spaces to dashes in URL
az: URL-də boşluqları tirelərə çevirin

en: Exclude from display
az: Ekrandan xaric edin

en: Link path
az: Bağlantı linki

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
az: Bu keçid üçün Drupal yolu və ya mütləq URL. Aşağıdakı "Əvəzetmə nümunələri"nə uyğun olaraq bu görünüşdən məlumatları daxil edə bilərsiniz.

en: The CSS class to apply to the link.
az: Linkə müraciət etmək üçün CSS sinfi.

en: Prefix text
az: Prefiks mətni

en: Suffix text
az: Suffiks mətni

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
az: Bu keçiddən sonra göstəriləcək hər hansı mətn. Siz HTML əlavə edə bilərsiniz.

en: Trim only on a word boundary
az: Yalnız söz sərhədində kəsin

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
az: Əgər işarələnərsə, bu sahə yalnız söz sərhəddində kəsilməlidir. Bunun qeyd olunan maksimum simvol və ya daha az olacağına zəmanət verilir. Heç bir söz sərhədləri yoxdursa, bu sahəni heç bir şeyə çevirə bilər.

en: Strip HTML tags
az: HTML teqlərini ayırın

en: Field can contain HTML
az: Sahədə HTML ola bilər

en: File size display
az: Fayl ölçüsü ekranı

en: Formatted (in KB or MB)
az: Formatlaşdırılmış (KB və ya MB ilə)

en: Raw bytes
az: Xam baytlar

en: If checked, true will be displayed as false.
az: Əgər yoxlanılırsa, doğru yalan olaraq göstərilir.

en: Time ago (with "ago" appended)
az: Vaxt əvvəl ("əvvəl" əlavə edilməklə)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
az: Vaxt aralığı ("əvvəl/beləliklə" əlavə edilməklə)

en: Round
az: Dəyirmi

en: If checked, the number will be rounded.
az: Yoxlansa, nömrə yuvarlaqlaşdırılacaq.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
az: Onluq nöqtəsindən sonra neçə rəqəmin çap olunacağını göstərin.

en: What single character to use as a decimal point.
az: Onluq nöqtəsi kimi hansı tək simvol istifadə edilməlidir.

en: What single character to use as the thousands separator.
az: Minlərlə ayırıcı kimi hansı tək simvol istifadə edilməlidir.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
az: Valyuta simvolu kimi nömrədən əvvəl qoyulacaq mətn.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
az: Valyuta simvolu kimi nömrədən sonra qoyulacaq mətn.

en: Simple separator
az: Sadə ayırıcı

en: Display as link
az: Link kimi göstərin

en: Operator identifier
az: Operator identifikatoru

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
az: Bu, URL-də ? bu operatoru müəyyən etmək üçün.

en: Filter identifier
az: Filtr identifikatoru

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
az: Bu açıq filtr isteğe bağlıdır və onu təyin etməmək üçün əlavə seçimlər olacaq.

en: Remember
az: Yadda saxla

en: Remember the last setting the user gave this filter.
az: İstifadəçinin bu filtri verdiyi son parametri xatırlayın.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
az: Filtr açıq olduqda identifikator tələb olunur.

en: This identifier is not allowed.
az: Bu identifikatora icazə verilmir.

en: - Any -
az: - Hər hansı -

en: exposed
az: məruz

en: Value type
az: Qiymət növü

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
az: İstənilən maşın oxuna bilən formatda tarix. CCYY-MM-GG SS:MM:SS üstünlük verilir.

en: Invalid date format.
az: Yanlış tarix formatı.

en: Limit list to selected items
az: Siyahını seçilmiş elementlərlə məhdudlaşdırın

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
az: Əgər işarələnərsə, istifadəçiyə təqdim olunan yeganə elementlər burada seçilənlər olacaq.

en: not in
az: içində deyil

en: Is all of
az: Hamısı var

en: Is none of
az: Heç biri deyil

en: not
az: yox

en: Is between
az: Arasındadır

en: between
az: arasında

en: Is not between
az: Arasında deyil

en: not between
az: arasında deyil

en: Min
az: Minimum

en: And max
az: və maksimum

en: And
az: və

en: Contains any word
az: Hər hansı bir sözü ehtiva edir

en: has word
az: sözü var

en: Contains all words
az: Bütün sözləri ehtiva edir

en: has all
az: hamısı var

en: begins
az: başlayır

en: ends
az: bitir

en: Require this relationship
az: Bu əlaqəni tələb edin

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
az: Qranulyarlıq iki tarixin eyni olub-olmadığını müəyyən edərkən istifadə ediləcək ən kiçik vahiddir; məsələn, qranularlıq "İl" olarsa, 1999-cu ildə nə vaxt düşməsindən asılı olmayaraq, 1999-cu ilin bütün tarixləri eyni tarix hesab olunacaq.

en: Broken
az: Qırıq

en: Displays
az: Göstərir

en: These queries were run during view rendering:
az: Görünüşün göstərilməsi zamanı bu sorğular icra edilib:

en: This display has no path.
az: Bu displeydə yol yoxdur.

en: Query build time
az: Sorğu qurma vaxtı

en: Query execute time
az: Sorğunun icra müddəti

en: View render time
az: Göstərmə vaxtına baxın

en: No query was run
az: Heç bir sorğu yerinə yetirilmədi

en: Unable to preview due to validation errors.
az: Doğrulama xətalarına görə önizləmə mümkün deyil.

en: View name
az: Görünüş adı

en: Break lock
az: Kilidi sındır

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
az: Kilid sındırılıb və siz indi bu görünüşü redaktə edə bilərsiniz.

en: Go to the real page for this display
az: Bu ekran üçün real səhifəyə keçin

en: Missing style plugin
az: Çatışmayan stil plagini

en: Change settings for this style
az: Bu üslub üçün parametrləri dəyişdirin

en: View analysis
az: Təhlillərə baxın

en: Rearrange @type
az: @type yenidən təşkil edin

en: Broken field @id
az: Sınıq sahə @id

en: There are no @types available to add.
az: Əlavə etmək üçün @types yoxdur.

en: Configure extra settings for @type %item
az: @type %item üçün əlavə parametrləri konfiqurasiya edin

en: Clear Views' cache
az: Baxışların keşini təmizləyin

en: Add Views signature to all SQL queries
az: Bütün SQL sorğularına Views imzası əlavə edin

en: Show other queries run during render during live preview
az: Canlı baxış zamanı render zamanı icra edilən digər sorğuları göstərin

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
az: Drupal görünüş göstərilərkən çoxlu sorğuları yerinə yetirmək potensialına malikdir. Bu xananın işarələnməsi canlı önizləmənin bir hissəsi kimi görünüş göstərilməsi zamanı icra edilən hər sorğunu göstərəcək.

en: View analysis can find nothing to report.
az: Baxış təhlili hesabat verəcək heç nə tapa bilməz.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
az: Bu görünüş yalnız standart ekrana malikdir və buna görə də saytınızın heç bir yerində yerləşdirilməyəcək; bəlkə siz səhifə və ya blok ekran əlavə etmək istəyirsiniz.

en: Reduce duplicates
az: Dublikatları azaldın

en: Default settings for this view.
az: Bu görünüş üçün defolt parametrlər.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
az: Görünüşü URL və menyu keçidləri ilə səhifə kimi göstərin.

en: Display the view as a block.
az: Görünüşü blok kimi göstərin.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
az: Eyni görünüşdə birdən çox baxış əldə etmək üçün digər displeylərə əlavələr əlavə edildi.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
az: Görünüşü RSS lenti kimi lent kimi göstərin.

en: Displays rows one after another.
az: Sətirləri bir-birinin ardınca göstərir.

en: HTML List
az: HTML siyahısı

en: Displays rows in a grid.
az: Sətirləri şəbəkədə göstərir.

en: Displays rows in a table.
az: Cədvəldə sətirləri göstərir.

en: Displays the default summary as a list.
az: Standart xülasəni siyahı kimi göstərir.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
az: Xülasəni formatsız, bir-birinin ardınca və ya sətirli variantı ilə göstərir.

en: Generates an RSS feed from a view.
az: Görünüşdən RSS lenti yaradır.

en: Displays the fields with an optional template.
az: Sahələri əlavə şablonla göstərir.

en: Will be available to all users.
az: Bütün istifadəçilər üçün əlçatan olacaq.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
az: Müəyyən edilmiş rollardan hər hansı birinə sahib olan istifadəçilərə giriş icazəsi veriləcək.

en: No caching of Views data.
az: Baxış məlumatlarının keşləşdirilməsi yoxdur.

en: Time-based
az: Zamana əsaslanan

en: Simple time-based caching of data.
az: Sadə vaxta əsaslanan məlumatların keşləşdirilməsi.

en: sort criteria
az: çeşidləmə meyarları

en: Sort criterion
az: Çeşidləmə meyarı

en: sort criterion
az: çeşidləmə meyarı

en: The title of the comment.
az: Şərhin başlığı.

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
az: Şərh müəllifinin adı. Müəllifin ana səhifəsinə keçid kimi göstərilə bilər.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
az: Şərh müəllifinin veb-sayt ünvanı. Link kimi göstərilə bilər. Müəllif qeydiyyatdan keçmiş istifadəçidirsə, boş olacaq.

en: Post date
az: Yazı tarixi

en: Node link
az: Nod linki

en: The User ID of the comment's author.
az: Şərh müəllifinin İstifadəçi ID-si.

en: Parent CID
az: Valideyn CID

en: Last comment time
az: Son şərh vaxtı

en: Date and time of when the last comment was posted.
az: Son şərhin dərc edildiyi tarix və vaxt.

en: Last comment author
az: Son şərh müəllifi

en: The name of the author of the last posted comment.
az: Son yazılan şərhin müəllifinin adı.

en: Comment count
az: Şərh sayı

en: Updated/commented date
az: Yenilənmiş/şərh edilən tarix

en: The number of new comments on the node.
az: Düyündəki yeni şərhlərin sayı.

en: Comment status
az: Şərh statusu

en: User posted or commented
az: İstifadəçi göndərdi və ya şərh etdi

en: Display the comment as RSS.
az: Şərhi RSS olaraq göstərin.

en: Provide a simple link to the user contact page.
az: İstifadəçinin əlaqə səhifəsinə sadə bir keçid təqdim edin.

en: Created year + month
az: İl + ay yaradılmışdır

en: Created year
az: Yaradılan il

en: Created month
az: Yaradılan ay

en: Created day
az: Yaradılan gün

en: Created week
az: həftə yaradılmışdır

en: Updated year + month
az: Yenilənmiş il + ay

en: Updated year
az: Yenilənmiş il

en: Updated month
az: Yenilənmiş ay

en: Updated day
az: Yenilənmiş gün

en: Updated week
az: Yenilənmiş həftə

en: Provide a simple link to revert to the revision.
az: Reviziyaya qayıtmaq üçün sadə bir keçid təmin edin.

en: Filter by access.
az: Girişə görə süzün.

en: Has new content
az: Yeni məzmun var

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
az: Displey %display giriş nəzarəti yoxdur, lakin dərc edilmiş qovşaqlar üçün filtr yoxdur.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
az: Axtarış elementinin qiyməti. Axtarış filtri də mövcud deyilsə, bu istifadə edilməyəcək.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
az: Drupal və müxtəlif modullar tərəfindən saxlanılan fayllar.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
az: Taksonomiya terminləri qovşaqlara əlavə olunur.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
az: "Taksonomiya: Termin" nəticələrini müəyyən bir lüğətə süzün.

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
az: Müəyyən edilmiş lüğətlərdən bir node ilə əlaqəli bütün taksonomiya terminlərini göstərin.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
az: Termin ana termini. Birdən çox valideynə icazə verən lüğətdən istifadə edirsinizsə, bu, dublikat qeydlər yarada bilər.

en: The user ID
az: İstifadəçi ID-si

en: The user or author name.
az: İstifadəçi və ya müəllif adı.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
az: Müəyyən bir istifadəçi üçün e-poçt ünvanı. Bu sahə adətən istifadəçilərə göstərilmir, ona görə də istifadə edərkən diqqətli olun.

en: User ID from URL
az: URL-dən istifadəçi ID-si

en: User ID from logged in user
az: Daxil olmuş istifadəçidən istifadəçi identifikatoru

en: Randomize the display order.
az: Ekran sırasını təsadüfi edin.

en: Provide custom text or link.
az: Fərdi mətn və ya keçid təmin edin.

en: View result counter
az: Nəticə sayğacına baxın

en: Displays the actual position of the view result
az: Görünüş nəticəsinin faktiki mövqeyini göstərir

en: No user
az: İstifadəçi yoxdur

en: Show teaser-style link
az: Tizer tipli linki göstərin

en: Link this field to new comments
az: Bu sahəni yeni şərhlərlə əlaqələndirin

en: contact
az: əlaqə

en: Contact %user
az: %user ilə əlaqə

en: Unknown language
az: Naməlum dil

en: Check for new comments as well
az: Yeni şərhləri də yoxlayın

en: Alternative sort
az: Alternativ çeşid

en: Alternate sort order
az: Alternativ çeşidləmə

en: On empty input
az: Boş girişdə

en: Show None
az: Boşu göstər

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
az: <strong>OR</strong> böyük hərfi olan iki termindən birini axtarın. Məsələn, <strong>pişiklər və ya itlər</strong>.

en: Link this field to download the file
az: Faylı yükləmək üçün bu sahəni əlaqələndirin

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
az: Dərinlik iyerarxiyada şərtlərlə işarələnmiş qovşaqlara uyğun olacaq. Məsələn, dərinliyi 1 (və ya daha yüksək) olan "meyvə" termini və uşaq termini olan "alma" varsa, "meyvə" termini üçün filtrləmə  ilə işarələnmiş qovşaqları əldə edəcək. "alma" və "meyvə". Mənfidirsə, əksi doğrudur; "alma" üçün axtarış dərinlik -1 (və ya daha aşağı) olarsa, "meyvə" ilə işarələnmiş qovşaqları da seçəcək.

en: Link this field to its term page
az: Bu sahəni onun termin səhifəsi ilə əlaqələndirin

en: Limit terms by vocabulary
az: Terminləri lüğətə görə məhdudlaşdırın

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
az: Normal seçimlərdə hansı lüğətin şərtlərini göstərəcəyini seçin.

en: Dropdown
az: Aşağı açılan

en: Show hierarchy in dropdown
az: Açılan menyuda iyerarxiyanı göstərin

en: Select terms from vocabulary @voc
az: @voc lüğətindən şərtlər seçin

en: Select terms
az: Terminləri seçin

en: Is the logged in user
az: "Daxil olan istifadəçidir

en: Usernames
az: İstifadəçi adları

en: Enter a comma separated list of user names.
az: İstifadəçi adlarının vergüllə ayrılmış siyahısını daxil edin.

en: Also look for a node and use the node author
az: Həmçinin node axtarın və node müəllifindən istifadə edin

en: Restrict user based on role
az: Rola görə istifadəçini məhdudlaşdırın

en: Restrict to the selected roles
az: Seçilmiş rollarla məhdudlaşdırın

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
az: Heç bir rol seçilməsə, istənilən roldan olan istifadəçilərə icazə veriləcək.

en: Unrestricted
az: Məhdudiyyətsiz

en: No role(s) selected
az: Heç bir rol(lar) seçilməyib

en: Multiple roles
az: Çoxlu rollar

en: You must select at least one role if type is "by role"
az: Növ "rola görə" olarsa, ən azı bir rol seçməlisiniz.

en: PHP validate code
az: PHP təsdiq kodu

en: Never cache
az: Heç vaxt keş etməyin

en: Query results
az: Sorğu nəticələri

en: The length of time raw query results should be cached.
az: Xam sorğu nəticələrinin önbelleğe alınması müddəti.

en: Rendered output
az: Göstərilən çıxış

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
az: Göstərilən HTML çıxışının müddəti keşlənməlidir.

en: Broken field
az: Sınıq sahə

en: Change the title that this display will use.
az: Bu ekranın istifadə edəcəyi başlığı dəyişdirin.

en: Use AJAX
az: AJAX istifadə edin

en: Change whether or not this display will use AJAX.
az: Bu ekranın AJAX-dan istifadə edib-etməyəcəyini dəyişdirin.

en: Change this display's pager setting.
az: Bu displeyin peycer ayarını dəyişin.

en: Items per page
az: Səhifə başına maddələr

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
az: Bu displeyin "daha" keçidini təmin edib-etməyəcəyini müəyyənləşdirin.

en: Specify access control type for this display.
az: Bu displey üçün girişə nəzarət növünü təyin edin.

en: Change settings for this access type.
az: Bu giriş növü üçün parametrləri dəyişdirin.

en: Specify caching type for this display.
az: Bu ekran üçün keşləmə növünü təyin edin.

en: Change settings for this caching type.
az: Bu keşləmə növü üçün parametrləri dəyişdirin.

en: Link display
az: Ekranı linki

en: Exposed form in block
az: Blokda açıq forma

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
az: Açılan formanın görünüş əvəzinə blokda görünməsinə icazə verin.

en: The title of this view
az: Bu görünüşün adı

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
az: Bu başlıq adətən başlıqların göstərildiyi yerdə görünüşlə birlikdə göstəriləcək; yəni, səhifə başlığı, blok başlığı və s.

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
az: Bu görünüşlə bağlı peycerlərlə bağlı problemlə üzləşmədiyiniz halda, bunu 0-da tərk etməlisiniz. Əgər bir səhifədə birdən çox peycerdən istifadə edirsinizsə, ?page= massivi daxilində ziddiyyət yaratmamaq üçün bu rəqəmi daha yüksək dəyərə təyin etməlisiniz. Böyük dəyərlər URL-lərinizə çoxlu vergül əlavə edəcək, buna görə də mümkünsə çəkinin.

en: Add a more link to the bottom of the display.
az: Ekranın aşağısına daha çox link əlavə edin.

en: Create more link
az: Daha çox link yaradın

en: The text to display for the more link.
az: Daha çox keçid üçün göstəriləcək mətn.

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
az: Bu, görünüşün yalnız fərqli elementləri göstərməsinə səbəb olacaq. Bir neçə eyni element varsa, hər biri yalnız bir dəfə göstəriləcək. Siz bundan dublikatları görünüşdən silmək üçün istifadə edə bilərsiniz, baxmayaraq ki, bu həmişə işləmir. Nəzərə alın ki, bu sorğuları ləngidə bilər, ona görə də ehtiyatla istifadə edin.

en: Access restrictions
az: Giriş məhdudiyyətləri

en: Access options
az: Giriş seçimləri

en: Caching options
az: Keşləmə seçimləri

en: Display even if view has no result
az: Görünüşün nəticəsi olmasa belə göstərin

en: How should this view be styled
az: Bu baxış tərzi necə olmalıdır

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
az: Seçdiyiniz üslubun parametrləri varsa, Baxış xülasəsində onun yanında görünəcək parametrlər düyməsini sıxmağınızdan əmin olun.

en: Style options
az: Stil seçimləri

en: Row style options
az: Sıra üslubu seçimləri

en: How should each row in this view be styled
az: Bu görünüşdəki hər bir sıra necə tərtib edilməlidir

en: Which display to use for path
az: Yol üçün hansı displeydən istifadə etmək

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
az: Xülasə keçidləri, rss lenti keçidləri, daha çox keçidlər və s. kimi şeylər üçün bu displeyin yolunu əldə etmək üçün hansı displeydən istifadə edilməlidir.

en: Put the exposed form in a block
az: Açılan formanı bloka qoyun

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
az: Ayarlansa, hər hansı açıq vidcet bu görünüşdə görünməyəcək. Əvəzində blok Drupal blok idarəetmə sisteminə təqdim ediləcək və açıq forma orada görünəcək. Nəzərə alın ki, bu blok əl ilə aktivləşdirilməlidir, Baxışlar onu sizin üçün aktiv etməyəcək.

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
az: Displey "@display" sahələrdən istifadə edir, lakin bunun üçün heç biri müəyyən edilməyib və ya hamısı xaric edilib.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
az: Ekran "@display" yoldan istifadə edir, lakin yol qeyri-müəyyəndir.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
az: "@display" displeyində yanlış stil plaqini var.

en: Exposed form: @view-@display_id
az: Açıq forma: @view-@display_id

en: Attachment settings
az: Qoşma parametrləri

en: Inherit exposed filters
az: Açıq filtrləri miras alın

en: Multiple displays
az: Çoxsaylı ekranlar

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
az: Bu displey özünün açıq filtr dəyərlərini əlavə olunduğu əsas displeydən miras almalıdır?

en: Attach before or after the parent display?
az: Ana displeydən əvvəl və ya sonra əlavə edilsin?

en: Select which display or displays this should attach to.
az: Bunun hansı displeyə və ya displeyə qoşulacağını seçin.

en: Block admin description
az: Admin təsvirini bloklayın

en: Using the site name
az: Sayt adından istifadə etməklə

en: Use the site name for the title
az: Başlıq üçün sayt adından istifadə edin

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
az: Lent simvolu yalnız seçilmiş displeylərdə mövcud olacaq.

en: No menu
az: Menyu yoxdur

en: Change settings for the parent menu
az: Ana menyu üçün parametrləri dəyişdirin

en: The menu path or URL of this view
az: Bu görünüşün menyu yolu və ya URL-i

en: No menu entry
az: Menyu girişi yoxdur

en: Normal menu entry
az: Normal menyu girişi

en: Menu tab
az: Menyu nişanı

en: Default menu tab
az: Defolt menyu nişanı

en: Default tab options
az: Defolt tab seçimləri

en: Already exists
az: Artıq mövcuddur

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
az: "%" yolun ilk seqmenti üçün istifadə edilə bilməz.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
az: Yolu % ilə bitən displey nişan ola bilməz.

en: Title is required for this menu type.
az: Bu menyu növü üçün başlıq tələb olunur.

en: Inline fields
az: Daxili sahələr

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
az: Ayırıcı, bir-birinin yanında əyilməməsi üçün daxili sahələr arasında yerləşdirilə bilər. Bu sahədə HTML istifadə edə bilərsiniz.

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
az: Siz istəyə bağlı olaraq qeydləri qruplaşdırmaq üçün sahə təyin edə bilərsiniz. Qrup etməmək üçün boş buraxın.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
az: Style @style sıra üslubu tələb edir, lakin sıra plaqini etibarsızdır.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
az: Üfüqi düzülmə yuxarı soldan başlayaraq sağa hərəkət edən elementləri yerləşdirəcək. Şaquli düzülmə yuxarı soldan başlayaraq aşağı hərəkət edən elementləri yerləşdirəcək.

en: RSS description
az: RSS təsviri

en: This will appear in the RSS feed itself.
az: Bu, RSS lentinin özündə görünəcək.

en: Display record count with link
az: Link ilə qeydlərin sayını göstərin

en: Override number of items to display
az: Göstəriləcək elementlərin sayını ləğv edin

en: Display items inline
az: Inline elementləri göstərin

en: You need at least one field before you can configure your table settings
az: Cədvəl parametrlərinizi konfiqurasiya etmək üçün sizə ən azı bir sahə lazımdır

en: Override normal sorting if click sorting is used
az: Klik çeşidləmə istifadə edilərsə, normal çeşidləməni ləğv edin

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
az: (Yapışqan başlıq effektləri aşağıda önizləmə üçün aktiv olmayacaq, yalnız canlı çıxışda.)

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
az: Sahələri sütunlara yerləşdirin; bir neçə sahəni eyni sütunda birləşdirə bilərsiniz. Bunu etsəniz, göstərilən sütundakı ayırıcı sahələri ayırmaq üçün istifadə olunacaq. Həmin sütunu klikləmək üçün çeşidlənən qutunu yoxlayın və əgər varsa, hansı sütunun defolt olaraq çeşidlənəcəyini müəyyən etmək üçün defolt çeşidləmə radiosunu yoxlayın. Siz sahələr bölməsində sütun sırasına və sahə etiketlərinə nəzarət edə bilərsiniz.

en: Next Steps
az: Növbəti addımlar

en: Administration menu
az: Administrator menyusu

en: Placeholder
az: Köməkçi söz

en: Language settings
az: Dil parametrləri

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
az: Cron artıq işləyərkən onu yenidən işə salmağa cəhd edilir.

en: Cron run completed.
az: Cron qaçışı tamamlandı.

en: - All -
az: - Hamısı -

en: Visitors
az: Ziyarətçilər

en: Compact
az: Kompakt

en: Allow multiple values
az: Çoxsaylı dəyərlərə icazə verin

en: The maximum length of the field in characters.
az: Simvollarda sahənin maksimum uzunluğu.

en: Machine-readable name
az: Maşınla oxuna bilən ad

en: Module dependencies
az: Modulun asılılıqları

en: Update translations
az: Tərcümələri yeniləyin

en: A boolean indicating whether this translation needs to be updated.
az: Bu tərcümənin yenilənməsinin lazım olub-olmadığını göstərən boolean.

en: Publishing status
az: Nəşr statusu

en: Who's new
az: Kim yenidir

en: Language name
az: Dil adı

en: Edit language
az: Dili redaktə edin

en: External links only
az: Yalnız xarici bağlantılar

en: Filter criteria
az: Filtr meyarları

en: The content type %name has been updated.
az: Məzmun növü %name yeniləndi.

en: The content type %name has been added.
az: Məzmun növü %name əlavə edildi.

en: Contact form
az: Əlaqə Forması

en: Pagination
az: Səhifələmə

en: The requested page could not be found.
az: Tələb olunan səhifəni tapmaq mümkün olmadı.

en: Standard deviation
az: Standart kənaretmə

en: The user account %id does not exist.
az: %id istifadəçi hesabı mövcud deyil.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
az: Mövcud olmayan istifadəçi hesabını ləğv etməyə cəhd edildi: %id.

en: Requirements problem
az: Tələblər problemi

en: Database configuration
az: Verilənlər bazasının konfiqurasiyası

en: Select an installation profile
az: Quraşdırma profili seçin

en: Choose language
az: Dil seçin

en: No profiles available
az: Əlçatan profil yoxdur

en: Drupal already installed
az: Drupal artıq quraşdırılıb

en: Installing @drupal
az: @drupal quraşdırılır

en: The installation has encountered an error.
az: Quraşdırma xəta ilə üzləşdi.

en: Configure site
az: Saytı konfiqurasiya edin

en: Installed %module module.
az: %module modulu quraşdırılıb.

en: Choose profile
az: Profil seçin

en: Verify requirements
az: Tələbləri yoxlayın

en: Set up database
az: Verilənlər bazası qurun

en: Set up translations
az: Tərcümələri qurun

en: Install site
az: Sayt quraşdırın

en: Finish translations
az: Tərcümələri tamamlayın

en: Update notifications
az: Bildirişləri yeniləyin

en: Check for updates automatically
az: Yeniləmələri avtomatik yoxlayın

en: GD2 image manipulation toolkit
az: GD2 şəkil manipulyasiya alətləri dəsti

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
az: JPEG manipulyasiyaları üçün şəkil keyfiyyətini müəyyənləşdirin. 0-dan 100-ə qədər dəyişir. Daha yüksək qiymətlər daha yaxşı şəkil keyfiyyəti, lakin daha böyük fayllar deməkdir.

en: Right to left
az: Sağdan sola

en: Left to right
az: Soldan sağa

en: Add custom language
az: Fərdi dil əlavə edin

en: Save language
az: Dili yadda saxla

en: Direction that text in this language is presented.
az: Bu dildə mətnin təqdim olunduğu istiqamət.

en: String contains
az: Sətrin tərkibində var

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
az: Bütün sətirləri göstərmək üçün boş buraxın. Axtarış hərflərə həssasdır.

en: Search in
az: Axtarış

en: Both translated and untranslated strings
az: Həm tərcümə edilmiş, həm də tərcümə olunmamış sətirlər

en: Only translated strings
az: Yalnız tərcümə edilmiş sətirlər

en: Only untranslated strings
az: Yalnız tərcümə olunmamış sətirlər

en: Languages not yet added
az: Dillər hələ əlavə olunmayıb

en: The language %language has been created.
az: Dil %language yaradılmışdır.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
az: Təqdim edilmiş sətirdə icazə verilməyən HTML var: %string

en: Importing interface translations
az: İnterfeys tərcümələrinin idxalı

en: Error importing interface translations
az: İnterfeys tərcümələrini idxal edərkən xəta baş verdi

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
az: İcazə verilməyən HTML ilə tərcümə sətirinin təqdim edilməsi cəhdi: %string

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
az: %language üçün JavaScript tərcümə faylı yeniləndi.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
az: %language üçün JavaScript tərcümə faylı yaradıldı.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
az: %language üçün JavaScript tərcümə faylının yaradılması zamanı xəta baş verdi.

en: Standard PHP
az: Standart PHP

en: PHP Mbstring Extension
az: PHP Mbstring əlavəsi

en: Unicode library
az: Unicode kitabxanası

en: No blocks in this region
az: Bu bölgədə blok yoxdur

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
az: %info bloku etibarsız region %region təyin edilib və qeyri-aktiv edilib.

en: Delete the selected comments
az: Seçilmiş şərhləri silin

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
az: Misal: 'veb-sayt rəyi' və ya 'məhsul haqqında məlumat'.

en: Personal contact form
az: Şəxsi əlaqə forması

en: View events that have recently been logged.
az: Bu yaxınlarda daxil edilmiş hadisələrə baxın.

en: Top 'page not found' errors
az: Üst 'səhifə tapılmadı' xətaları

en: View 'page not found' errors (404s).
az: "Səhifə tapılmadı" xətalarına baxın (404s).

en: Top 'access denied' errors
az: Ən yaxşı "giriş rədd edildi" səhvləri

en: View 'access denied' errors (403s).
az: "Giriş rədd edildi" xətalarına baxın (403s).

en: No roles may use this format
az: Heç bir rol bu formatdan istifadə edə bilməz

en: Allowed HTML tags: @tags
az: İcazə verilən HTML teqləri: @tegs

en: Anchors are used to make links to other pages.
az: Çapalar digər səhifələrə keçid etmək üçün istifadə olunur.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
az: Defolt olaraq sətir fasiləsi teqləri avtomatik əlavə edilir, ona görə də əlavələri əlavə etmək üçün bu teqdən istifadə edin. Bu etiketin istifadəsi fərqlidir, çünki o, bütün digərləri kimi açıq/bağ cütü ilə istifadə olunmur. XHTML 1.0 uyğunluğunu qorumaq üçün etiket daxilində əlavə " /" istifadə edin

en: Text with <br />line break
az: <br />sətir sonu olan mətn

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
az: Defolt olaraq paraqraf teqləri avtomatik əlavə edilir, ona görə də əlavələrini əlavə etmək üçün bu teqdən istifadə edin.

en: Paragraph one.
az: Birinci bənd.

en: Paragraph two.
az: İkinci bənd.

en: Strong
az: Güclü

en: Emphasized
az: Vurğuladı

en: Cited
az: İstinad edilmişdir

en: Coded text used to show programming source code
az: Proqramlaşdırma mənbə kodunu göstərmək üçün istifadə edilən kodlaşdırılmış mətn

en: Coded
az: Kodlanmış

en: Bolded
az: Qalın

en: Italicized
az: Kursiv

en: Superscripted
az: Üst yazı

en: <sup>Super</sup>scripted
az: <sup>Super</sup>skriptdir

en: Subscripted
az: Abunə oldu

en: <sub>Sub</sub>scripted
az: <sub>Alt</sub>skript

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
az: <abbr title="Abreviation">Qısaltma.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
az: <acronym title="Üç Hərfli Akronim">TLA</acronym>

en: Block quoted
az: Blok sitatları

en: Quoted inline
az: Daxil edilmiş sitat

en: Table header
az: Cədvəl başlığı

en: Table cell
az: Cədvəl daması

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
az: Sifariş siyahısı - &lt;li&gt; hər siyahı elementinə başlamaq üçün

en: First item
az: Birinci maddə

en: Second item
az: İkinci maddə

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
az: Sıralanmamış siyahı - &lt;li&gt; hər siyahı elementinə başlamaq üçün

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
az: Tərif siyahıları digər HTML siyahılarına bənzəyir. &lt;dl&gt; tərif siyahısına başlayır, &lt;dt&gt; tərif termini başlayır və &lt;dd&gt; tərifin təsvirinə başlayır.

en: First term
az: Birinci termin

en: First definition
az: İlk tərif

en: Second term
az: İkinci termin

en: Second definition
az: İkinci tərif

en: Subtitle three
az: Altyazı üç

en: Subtitle four
az: Altyazı termin

en: Subtitle five
az: Altyazı beş

en: Subtitle six
az: Altyazı altı

en: Tag Description
az: Tag Təsviri

en: You Type
az: Siz yazın

en: You Get
az: Alırsınız

en: No help provided for tag %tag.
az: %teg teqi üçün heç bir yardım göstərilməyib.

en: Ampersand
az: Və işarəsi

en: Quotation mark
az: Dırnaq işarəsi

en: Character Description
az: Xarakterin təsviri

en: Lines and paragraphs break automatically.
az: Sətirlər və paraqraflar avtomatik olaraq qırılır.

en: Compose tips
az: Məsləhətlər tərtib edin

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
az: Bu səhifə saytınız tərəfindən istifadə edilən tərcümə edilmiş sətirləri ixrac edir. İxrac faylı həm orijinal sətri, həm də tərcüməni (tərcümələri başqaları ilə bölüşmək üçün istifadə olunur) ehtiva edən Gettext Portativ Obyekt (<em>.po</em>) formasında və ya Gettext Portativ Obyekt Şablonunda (<em>) ola bilər. .pot</em>forma, yalnız orijinal sətirləri ehtiva edir (Gettext tərcümə redaktoru ilə yeni tərcümələr yaratmaq üçün istifadə olunur).

en: Submission form settings
az: Təqdimat formasının parametrləri

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
az: Maşın tərəfindən oxuna bilən ad yalnız kiçik hərflər, rəqəmlər və alt xəttlərdən ibarət olmalıdır.

en: Added content type %name.
az: Əlavə edilmiş məzmun növü %name.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
az: Sayt məzmununda icazələri yenidən qurmaq istədiyinizə əminsiniz?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
az: Bu əməliyyat sayt məzmununa dair bütün icazələri yenidən qurur və uzun proses. Bu əməliyyat geri qaytarıla bilməz.

en: language
az: dil

en: An error occurred and processing did not complete.
az: Xəta baş verdi və emal tamamlanmadı.

en: Copy of the revision from %date.
az: %date tarixindən düzəlişin surəti.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
az: @type %title of %revision -tarixindən olan versiya silindi.

en: @type: reverted %title revision %revision.
az: @type: geri çevrildi %title revision %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
az: Məzmuna giriş icazələri yenidən qurulmalıdır.

en: Rebuilding content access permissions
az: Məzmuna giriş icazələrinin yenidən qurulması

en: Content permissions have been rebuilt.
az: Məzmun icazələri yenidən quruldu.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
az: Məzmuna giriş icazələri lazımi qaydada yenidən qurulmayıb.

en: Add content type
az: Məzmun növü əlavə edin

en: Revert to earlier revision
az: Əvvəlki versiyaya qayıdın

en: Delete earlier revision
az: Əvvəlki versiyanı silin

en: The alias %alias is already in use in this language.
az: %alias artıq bu dildə istifadə olunur.

en: The alias has been saved.
az: Ləqəb saxlandı.

en: Filter aliases
az: Təxəllüsləri filterləyin

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
az: Təxəllüs yaratmaq istədiyiniz yolu, ardınca yeni ləqəbin adını daxil edin.

en: URL aliases
az: URL ləqəbləri

en: Add alias
az: Ləqəb əlavə edin

en: Indexing throttle
az: İndeksləmə tənzimləyicisi

en: Number of items to index per cron run
az: Cron qaçışı üzrə indeksləşdiriləcək elementlərin sayı

en: Indexing settings
az: İndeksləmə parametrləri

en: Minimum word length to index
az: İndeks üçün minimum söz uzunluğu

en: Simple CJK handling
az: Sadə CJK idarəsi

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
az: Üst-üstə düşən ardıcıllığa əsaslanan sadə Çin/Yapon/Koreya tokenizatorunun tətbiq edilib-edilməməsi. Bunun üçün xarici preprosessordan istifadə etmək istəyirsinizsə, bunu söndürün. Digər dillərə təsir etmir.

en: Search form
az: Axtarış forması

en: Top search phrases
az: Ən çox axtarılan ifadələr

en: View most popular search phrases.
az: Ən populyar axtarış ifadələrinə baxın.

en: User pictures in posts
az: Yazılarda istifadəçi şəkilləri

en: User pictures in comments
az: Şərhlərdə istifadəçi şəkilləri

en: Shortcut icon
az: Qısayol piktoqramı

en: Upload logo image
az: Loqo şəklini yükləyin

en: Shortcut icon settings
az: Qısayol piktoqramının parametrləri

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
az: Əgər serverə birbaşa fayl girişiniz yoxdursa, qısayol ikonanızı yükləmək üçün bu sahədən istifadə edin.

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
az: Aşağıdakı modullar saytınızdan tamamilə silinəcək və <em>bu modullardakı bütün məlumatlar itiriləcək</em>!

en: Confirm uninstall
az: Silinməni təsdiqləyin

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
az: Yuxarıdakıları silməyə davam etmək istərdinizmi?

en: No modules selected.
az: Heç bir modul seçilməyib.

en: The selected modules have been uninstalled.
az: Seçilmiş modullar silindi.

en: Default 403 (access denied) page
az: Defolt 403 (giriş rədd edildi) səhifə

en: Default 404 (not found) page
az: Defolt 404 (tapılmadı) səhifə

en: Caches cleared.
az: Keşlər təmizləndi.

en: Select an image processing toolkit
az: Şəkil emalı alət dəstini seçin

en: Feed content
az: Fid kontenti

en: Titles plus teaser
az: Başlıqlar plus tizer

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
az: Hər bir fidə məzmun elementlərinin defolt göstərilməsi üçün qlobal parametr.

en: Cron ran successfully.
az: Cron uğurla yerinə yetdi.

en: Cron run failed.
az: Cron uğursuz oldu.

en: No modules are available to uninstall.
az: Silmək üçün heç bir modul yoxdur.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
az: Bu səhifə sizə hər bir modul üçün bütün mövcud idarəetmə tapşırıqlarını göstərir.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
az: <em>Powered by Drupal</em> bloku Drupal layihəsinin əsas səhifəsinə əlavə keçiddir. Saytların bu keçidi göstərməsi üçün heç bir tələb olmadığı halda, Drupal-a dəstək göstərmək üçün istifadə edilə bilər.

en: Powered by Drupal
az: Drupal tərəfindən dəstəklənir

en: Compact mode
az: Kompakt rejim

en: Image toolkit
az: Şəkil alətlər dəsti

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
az: Əlavə alət dəstləri quraşdırmısınızsa, hansı şəkil alət dəstindən istifadə edəcəyinizi seçin.

en: RSS publishing
az: RSS nəşri

en: Date and time
az: Tarix və saat

en: -1 (Unlimited)
az: -1 (Limitsiz)

en: PHP memory limit
az: PHP yaddaş limiti

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
az: Quraşdırma prosesində səhvlərin qarşısını almaq üçün PHP yaddaş limitinizi %memory_minimum_limit səviyyəsinə qədər artırmağı düşünün.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
az: Yeniləmə prosesində səhvlərin qarşısını almaq üçün PHP yaddaş limitinizi %memory_minimum_limit səviyyəsinə qədər artırın.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
az: Konfiqurasiyanızdan asılı olaraq, Drupal %memory_limit PHP yaddaş limiti ilə işləyə bilər. Bununla belə, %memory_minimum_limit PHP yaddaş limiti və ya yuxarısı tövsiyə olunur, xüsusən də saytınız əlavə fərdi və ya əlavə modullardan istifadə edirsə.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
az: %configuration-file faylında memory_limit parametrini redaktə edərək yaddaş limitini artırın və sonra veb serverinizi yenidən başladın (yaxud yardım üçün sistem administratorunuz və ya hostinq provayderinizlə əlaqə saxlayın).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
az: PHP yaddaş limitinizi artırmaqla bağlı yardım üçün sistem administratorunuz və ya hostinq provayderinizlə əlaqə saxlayın.

en: Not protected
az: Qorunmur

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
az: %fayl faylı dəyişikliklərdən qorunmur və təhlükəsizlik riski yaradır. Siz faylın icazələrini yazılmamaq üçün dəyişdirməlisiniz.

en: Cron has not run recently.
az: Cron bu yaxınlarda işləmir.

en: Cron maintenance tasks
az: Cron baxım tapşırıqları

en: The directory %directory is not writable.
az: Kataloq %directory yazmaq mümkün deyil.

en: Writable (<em>public</em> download method)
az: Yazıla bilən (<em>ictimai</em> endirmə üsulu)

en: Writable (<em>private</em> download method)
az: Yazıla bilən (<em>özəl</em> endirmə üsulu)

en: Database updates
az: Verilənlər bazası yeniləmələri

en: Access to update.php
az: update.php-ə giriş

en: Reset to alphabetical
az: Əlifba sırasına sıfırlayın

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
az: Şərtlər çəkiyə görə artan qaydada göstərilir.

en: Weight value must be numeric.
az: Çəki dəyəri rəqəmsal olmalıdır.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
az: %title lüğətini əlifba sırasına sıfırlamaq istədiyinizə əminsiniz?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
az: Lüğətin sıfırlanması bütün fərdi sifarişləri ləğv edəcək və elementləri əlifba sırası ilə çeşidləyəcək.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
az: Lüğət %name əlifba sırasına sıfırlayın.

en: Translation settings
az: Tərcümə parametrləri

en: This translation needs to be updated
az: Bu tərcümə yenilənməlidir

en: Unknown release date
az: Naməlum buraxılış tarixi

en: Last checked: @time ago
az: Son yoxlanış: @time əvvəl

en: Last checked: never
az: Son yoxlanış: heç vaxt

en: Includes: %includes
az: Daxildir: %includes

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
az: Hazırda quraşdırılmış modulların və mövzuların yeni buraxılışlarını avtomatik yoxlamaq istədiyiniz tezliyi seçin.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
az: Burada quraşdırılmış modullarınız və mövzularınız üçün mövcud yeniləmələr haqqında məlumat tapa bilərsiniz. Nəzərə alın ki, hər bir modul və ya mövzu eyni ada malik və ya olmaya bilən "layihə"nin bir hissəsidir və içərisində çoxlu modul və ya mövzular ola bilər.

en: Module and theme update status
az: Modul və mövzu yeniləmə statusu

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
az: Modullarınız və ya mövzularınızdan biri və ya bir neçəsi üçün təhlükəsizlik yeniləmələri mövcuddur. Serverinizin təhlükəsizliyini təmin etmək üçün dərhal yeniləməlisiniz!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
az: Modullarınız və ya mövzularınızdan biri və ya bir neçəsi üçün yeniləmələr mövcuddur. Saytınızın düzgün işləməsini təmin etmək üçün mümkün qədər tez yeniləməlisiniz.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
az: Quraşdırılmış modullarınız və mövzularınız üçün mövcud yeniləmələr haqqında status hesabatı alın.

en: You must enter a username.
az: Siz istifadəçi adı daxil etməlisiniz.

en: The username cannot begin with a space.
az: İstifadəçi adı boşluqla başlaya bilməz.

en: The username cannot end with a space.
az: İstifadəçi adı boşluqla bitə bilməz.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
az: İstifadəçi adı bir sıra birdən çox boşluqdan ibarət ola bilməz.

en: The username contains an illegal character.
az: İstifadəçi adı qeyri-qanuni simvol ehtiva edir.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
az: %name istifadəçi adı çox uzundur: o, %max simvol və ya daha az olmalıdır.

en: Who's online
az: Kim onlayndır

en: Block the selected users
az: Seçilmiş istifadəçiləri bloklayın

en: Deleted user: %name %email.
az: Silinmiş istifadəçi: %name %email.

en: Edit role
az: Rolu redaktə edin

en: Language list
az: Dil siyahısı

en: File extension
az: Fayl uzantısı

en: wide
az: geniş

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
az: İstifadəçi siçanı şəklin üzərinə apardıqda başlıq alət ipucu kimi istifadə olunur.

en: Progress indicator
az: Tərəqqi göstəricisi

en: Bar with progress meter
az: Tərəqqi sayğacı olan bar

en: Throbber
az: Trobber

en: Path settings
az: Ünvan parametrləri

en: The file upload failed. %upload
az: Faylın yüklənməsi uğursuz oldu. %upload

en: URL to file
az: Fayl üçün URL

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
az: Bərpa olunmayan xəta baş verdi. Yüklənmiş fayl, ehtimal ki, bu serverin dəstəklədiyi maksimum fayl ölçüsünü (@size) keçib.

en: Starting upload...
az: Yükləmə başlayır...

en: Uploading... (@current of @total)
az: Yüklənir... (@current @total)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
az: Aktiv edildi (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL yükləmə prosesi</a>)

en: Upload progress
az: Yükləmə tərəqqi

en: Preferred language
az: Üstün tutulan dil

en: Number field
az: Nömrə sahəsi

en: Styles
az: Üslublar

en: Apply filters
az: Filtrləri tətbiq edin

en: Page count
az: Səhifə sayı

en: The size of the file in bytes.
az: Faylın baytla ölçüsü

en: Interface
az: İnterfeys

en: Thresholds
az: Eşiklər

en: All messages
az: Bütün mesajlar

en: Serialized
az: Seriallaşdırılmış

en: « First
az: « Birinci

en: Last »
az: Son »

en: Discard changes
az: Dəyişiklikləri ləğv etmək

en: Text format
az: Mətn formatı

en: Emergency
az: Təcili

en: Sort descending
az: Azalan üzrə çeşidləyin

en: Sort ascending
az: Artan sıralama

en: Your virtual face or picture.
az: Virtual üzünüz və ya şəkliniz.

en: The name of the site.
az: Saytın adı.

en: The name of the term.
az: Termin adı.

en: Footer Bottom
az: Alt hissə aşağı

en: Optional features
az: Əlavə xüsusiyyətlər

en: Administrative title
az: İnzibati başlıq

en: Administrative description
az: İnzibati təsvir

en: Allow settings
az: Parametrlərə icazə verin

en: Title override
az: Başlığın ləğvi

en: Style settings
az: Stil parametrləri

en: Views Block
az: Görünüş Bloku

en: Show description
az: Təsviri göstərin

en: Alert
az: Xəbərdarlıq

en: Critical
az: Kritik

en: Top center
az: Üst mərkəz

en: Bottom center
az: Aşağı mərkəz

en: Content Translation
az: Məzmun Tərcüməsi

en: Translation needs update
az: Tərcümə yeniləməyə ehtiyac duyur

en: Warnings
az: Xəbərdarlıqlar

en: Format string
az: Format sətri

en: Add format
az: Format əlavə edin

en: Delete date format
az: Tarix formatını silin

en: Content type name
az: Məzmun növünün adı

en: Taxonomy Term
az: Taksonomiya termini

en: Slate
az: Şifer

en: Author name
az: Müəllif adı

en: Check settings
az: Parametrləri yoxlayın

en: @field_name (Locked)
az: @field_name (Bağlanmışdır)

en: Add new field: you need to provide a label.
az: Yeni sahə əlavə edin: etiket təqdim etməlisiniz.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
az: Sahə %field kilidlənib və redaktə edilə bilməz.

en: %name must be a number.
az: %name rəqəm olmalıdır.

en: Field formatter
az: Sahə formatlayıcısı

en: (first item is 0)
az: (ilk bənd 0)

en: (start from last values)
az: (son dəyərlərdən başlayın)

en: Regional settings
az: Regional parametrlər

en: Content moderation
az: Məzmun moderasiyası

en: Unsigned
az: İmzasız

en: Number of pages
az: Səhifələrin sayı

en: Breadcrumbs
az: Çörək qırıntıları

en: The weight of this term in relation to other terms.
az: Bu terminin digər terminlərlə müqayisədə çəkisi.

en: Help text to display for the vocabulary.
az: Lüğət üçün göstərmək üçün kömək mətni.

en: Whether or not related terms are enabled within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = enabled)
az: Əlaqədar terminlərin lüğət daxilində aktiv olub-olmaması. (0 = deaktiv, 1 = aktiv)

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
az: Lüğətdə icazə verilən iyerarxiya növü. (0 = əlil, 1 = tək, 2 = çoxlu)

en: Whether or not multiple terms from this vocabulary may be assigned to a node. (0 = disabled, 1 = enabled)
az: Bu lüğətdən bir neçə terminin node təyin edilib-edilməməsi. (0 = deaktiv, 1 = aktiv)

en: Whether or not terms are required for nodes using this vocabulary. (0 = disabled, 1 = enabled)
az: Bu lüğətdən istifadə edən qovşaqlar üçün terminlərin tələb olunub-olunmaması. (0 = deaktiv, 1 = aktiv)

en: Whether or not free tagging is enabled for the vocabulary. (0 = disabled, 1 = enabled)
az: Lüğət üçün pulsuz etiketləmənin aktiv olub-olmaması. (0 = deaktiv, 1 = aktiv)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
az: Lüğətin digər lüğətlərə nisbətdə çəkisi.

en: Views settings
az: Görünüş parametrləri

en: Rotate
az: Fırladın

en: Relative date
az: Nisbi tarix

en: Remove selected
az: Seçilmişləri silin

en: Facility
az: Təsis

en: Page top
az: Səhifənin yuxarısı

en: Page bottom
az: Səhifənin aşağısı

en: Show links
az: Linkləri göstər

en: Status messages
az: Vəziyyət mesajları

en: Delete content
az: Məzmunu silin

en: Limited
az: Məhduddur

en: Current revision
az: Cari təftiş

en:  minutes
az:  dəqiqə

en: Definitions
az: Təriflər

en: URL of the origin of the event.
az: Tədbirin mənşəyinin URL-i.

en: Referer
az: Referen

en: Hostname of the user who triggered the event.
az: Hadisəni tetikleyen istifadəçinin host adı.

en: Database is encoded in UTF-8
az: Verilənlər bazası UTF-8-də kodlaşdırılıb

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
az: Drupal verilənlər bazası kodlaşdırmasının UTF-8 olaraq təyin olunduğunu müəyyən edə bilmədi

en: PostgreSQL has initialized itself.
az: PostgreSQL özünü başlatdı.

en: Structure
az: Struktur

en: Workflows
az: İş axınları

en: Default values
az: Defolt dəyərlər

en: Search block
az: Axtarış bloku

en: Node status
az: Nod statusu

en: Edit style
az: Stili redaktə edin

en: All content
az: Bütün kontent

en: Provider name
az: Provayder adı

en: Moderation state
az: Moderasiya vəziyyəti

en: Maximum file size
az: Maksimum fayl ölçüsü

en: Machine name:
az: Maşının adı:

en: Translation files
az: Tərcümə faylları

en: Upgrade
az: Təkmilləşdirin

en: Published status
az: Dərc statusu

en: Alternative text
az: Alternativ mətn

en: Filter format
az: Filtr formatı

en: Pager type
az: Çağrı cihazı növü

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
az: _blank, _parent və ya iframe adı kimi linkin hədəfi. Bu sahə nadir hallarda istifadə olunur.

en: @argument title
az: @argument başlığı

en: @argument input
az: @argument giriş

en: Count the number 0 as empty
az: 0 rəqəmini boş sayın

en: Hide if empty
az: Boşdursa gizlədin

en: Starting value
az: Başlanğıc qiyməti

en: Specify the number the counter should start at.
az: Sayğacın başlamalı olduğu nömrəni göstərin.

en: Does not start with
az: ilə başlamaz

en: not_begins
az: başlamaz

en: Does not end with
az: ilə bitmir

en: not_ends
az: bitmir

en: The view %name has been saved.
az: %name görünüşü yadda saxlanıldı.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
az: Bu filtr seçilmiş seçimlərdən birdən çoxu olan elementlərin dublikat nəticələr kimi görünməsinə səbəb ola bilər. Bu filtr dublikat nəticələrin yaranmasına səbəb olarsa, bu qeyd qutusu həmin dublikatları azalda bilər; lakin nə qədər çox termin axtarmalı olsa, sorğu bir o qədər az performans göstərəcək, ona görə də bundan ehtiyatla istifadə edin. Tək dəyərli sahələrə təyin edilməməlidir, çünki bu, uyğun olmayan sahədə istifadə olunarsa, dəyərlərin ekrandan itməsinə səbəb ola bilər.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
az: Şərhi yazan istifadəçinin e-poçtu. Müəllif qeydiyyatdan keçmiş istifadəçidirsə, boş olacaq.

en: The taxonomy term ID for the term.
az: Termin üçün taksonomiya termini ID.

en: The taxonomy term name for the term.
az: Termin üçün taksonomiya termini adı.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
az: Termin aid olduğu lüğətin adı.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
az: Hansı lüğətləri əlaqələndirmək istədiyinizi seçin. Unutmayın ki, tapılan hər bir termin yeni rekord yaradacaq, ona görə də bu əlaqə ən yaxşı qovşaqda yalnız bir termin olan yalnız bir lüğətdə istifadə olunur.

en: The name of the role.
az: Rolun adı.

en: Hide empty fields
az: Boş sahələri gizlədin

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
az: Sahələri, etiketləri və ya boş sahələr üçün işarələmə göstərməyin.

en: Monthly archive
az: Aylıq arxiv

en: Language select
az: Dil seçimi

en: Site email address
az: Saytın e-poçt ünvanı

en: The <em>From</em> address in automated emails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this email being flagged as spam.)
az: Qeydiyyat və yeni parol sorğuları və digər bildirişlər zamanı göndərilən avtomatlaşdırılmış e-poçtlarda <em>Kimdən</em> ünvanı. (Bu e-poçtun spam kimi qeyd olunmasının qarşısını almaq üçün saytınızın domenində bitən ünvandan istifadə edin.)

en: This identifier is used by another handler.
az: Bu identifikator başqa işləyici tərəfindən istifadə olunur.

en: Length is shorter than
az: Uzunluğu daha qısadır

en: shorter than
az: -dən qısadır

en: Length is longer than
az: Uzunluğu daha uzundur

en: longer than
az: -dən uzun

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
az: Sorğu yaradılacaq və Drupal verilənlər bazası API istifadə edərək işə salınacaq.

en: Exposed form
az: Açıq forma

en: Cancel account
az: Hesabı ləğv edin

en: Secondary menu
az: İkinci dərəcəli menyu

en: Maximum number of characters
az: Maksimum simvol sayı

en: Current Theme
az: Cari Mövzu

en: Dependencies
az: Asılılıqlar

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
az: Arqumentlərlə %error_operation emal edilərkən xəta baş verdi: @arguments

en: Base table
az: Əsas cədvəl

en: Administrator role
az: Administrator rolu

en: Inherit pager
az: Peycer miras alın

en: Render pager
az: Peycer renderi

en: Image scale
az: Şəkil miqyası

en: languages
az: dillər

en: No revision
az: Başlıq tələb edir

en: Requires a title
az: Başlıq tələb edir

en: Filter value
az: Filtr qiyməti

en: Entities
az: Entitilər

en: Private files
az: Şəxsi fayllar

en: Not restricted
az: Məhdudlaşdırılmayıb

en: Operations links
az: Əməliyyat linkləri

en: Choose a block
az: Blok seçin

en: The unique ID of the comment.
az: Şərhin unikal identifikatoru.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
az: Şərhin göndərildiyi kompüterin IP ünvanı.

en: The email address left by the comment author.
az: Şərh müəllifinin buraxdığı e-poçt ünvanı.

en: The home page URL left by the comment author.
az: Şərh müəllifinin buraxdığı ana səhifənin URL-i.

en: The formatted content of the comment itself.
az: Şərhin özü formatlaşdırılmış məzmunu.

en: The URL of the comment.
az: Şərhin URL-i.

en: Edit URL
az: URL-i redaktə edin

en: The URL of the comment's edit page.
az: Şərhin redaktə səhifəsinin URL-i.

en: The date the comment was posted.
az: Şərhin yerləşdirildiyi tarix.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
az: Şərh atma aktivdirsə, şərhin valideyni.

en: New comment count
az: Yeni şərhlərin sayı

en: The unique ID of the node's latest revision.
az: Düyünün son reviziyasının unikal ID-si.

en: The human-readable name of the node type.
az: Düyün növünün insan tərəfindən oxuna bilən adı.

en: The URL of the node.
az: Nod URL-i.

en: The URL of the node's edit page.
az: Nodun redaktə səhifəsinin URL-i.

en: Date changed
az: Tarix dəyişdirildi

en: The date the node was most recently updated.
az: Düyün ən son yeniləndiyi tarix.

en: The slogan of the site.
az: Saytın şüarı.

en: The administrative email address for the site.
az: Sayt üçün inzibati e-poçt ünvanı.

en: Login page
az: Giriş səhifəsi

en: The URL of the site's login page.
az: Saytın giriş səhifəsinin URL-i.

en: The unique ID of the uploaded file.
az: Yüklənmiş faylın unikal ID-si.

en: The name of the file on disk.
az: Diskdəki faylın adı.

en: The web-accessible URL for the file.
az: Fayl üçün veb-əlçatan URL.

en: The date the file was most recently changed.
az: Faylın ən son dəyişdirildiyi tarix.

en: The user who originally uploaded the file.
az: Faylı ilkin olaraq yükləyən istifadəçi.

en: The unique ID of the taxonomy term.
az: Taksonomiya termininin unikal identifikatoru.

en: The name of the taxonomy term.
az: Taksonomiya termininin adı.

en: The optional description of the taxonomy term.
az: Taksonomiya termininin isteğe bağlı təsviri.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
az: Taksonomiya termini ilə işarələnmiş qovşaqların sayı.

en: The URL of the taxonomy term.
az: Taksonomiya termininin URL-i.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
az: Taksonomiya termininin aid olduğu lüğət.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
az: Taksonomiya termininin ana termini, əgər varsa.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
az: Taksonomiya lüğətinin unikal identifikatoru.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
az: Taksonomiya lüğətinin adı.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
az: Taksonomiya lüğətinin isteğe bağlı təsviri.

en: The number of nodes tagged with terms belonging to the taxonomy vocabulary.
az: Taksonomiya lüğətinə aid terminlərlə işarələnmiş qovşaqların sayı.

en: Term count
az: Termin sayı

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
az: Taksonomiya lüğətinə aid olan terminlərin sayı.

en: The unique ID of the user account.
az: İstifadəçi hesabının unikal ID-si.

en: The login name of the user account.
az: İstifadəçi hesabının giriş adı.

en: The email address of the user account.
az: İstifadəçi hesabının e-poçt ünvanı.

en: The URL of the account profile page.
az: Hesab profili səhifəsinin URL-i.

en: The date the user last logged in to the site.
az: İstifadəçinin sayta sonuncu dəfə daxil olduğu tarix.

en: The date the user account was created.
az: İstifadəçi hesabının yaradıldığı tarix.

en: Review log
az: Nəzərdən keçirmə jurnalı

en: Sender name
az: Göndərən adı

en: Sender email
az: Göndərən e-poçt

en: Main Menu
az: Əsas menyu

en: Field types
az: Sahə növləri

en: Time zone settings
az: Saat qurşağı parametrləri

en: Total rows
az: Ümumi sıralar

en: Main page content
az: Əsas səhifə məzmunu

en: Content Moderation
az: Məzmun Moderasiyası

en: You are not allowed to access this page.
az: Bu səhifəyə daxil olmağa icazəniz yoxdur.

en: Authorize file system changes
az: Fayl sistemi dəyişikliklərinə icazə verin

en: It appears you have reached this page in error.
az: Görünür, bu səhifəyə səhvən daxil olmusunuz.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
az: Yanlış açar istifadə edildiyi üçün Cron işləyə bilmədi.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
az: Sayt texniki xidmət rejimində olduğu üçün Cron işləyə bilmədi.

en: Default country
az: Defolt ölkə

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
az: %settings_file faylınızda @drupal -ı %driver serverindən istifadə etmək üçün konfiqurasiya etmisiniz, lakin PHP quraşdırmanız hazırda bu verilənlər bazası növünü dəstəkləmir.

en: Congratulations, you installed @drupal!
az: Təbriklər, siz @drupal quraşdırdınız!

en: Settings file
az: Parametrlər faylı

en: Site maintenance account
az: Saytın texniki xidməti hesabı

en: No pending updates.
az: Gözləyən yeniləmə yoxdur.

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
az: Davam etmək mümkün deyil, fayl ötürülməsi üçün mövcud üsullar yoxdur

en: To continue, provide your server connection details
az: Davam etmək üçün server bağlantısı məlumatlarınızı təqdim edin

en: Connection method
az: Qoşulma üsulu

en: Enter connection settings
az: Bağlantı parametrlərini daxil edin

en: @backend connection settings
az: @backend əlaqə parametrləri

en: Change connection type
az: Bağlantı növünü dəyişdirin

en: Site under maintenance
az: Sayt təmirdədir

en: Completed @current of @total.
az: @total -ın @current tamamlandı.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
az: Verilənlər bazası serverinə qarşı bütün tapşırıqları yerinə yetirmək alınmadı. %task tapılmadı.

en: Required modules
az: Tələb olunan modullar

en: Required modules not found.
az: Tələb olunan modullar tapılmadı.

en: %module module uninstalled.
az: %module modulu silindi.

en: No strings available.
az: Heç bir sətir mövcud deyil.

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
az: JavaScript tərcümə faylı %file.js itdi.

en: Operating in maintenance mode.
az: Baxım rejimində işləyir.

en: Status message
az: Status mesajı

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
az: Aşağıdakılara görə %directory yaratmaq mümkün deyil: %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
az: AJAX HTTP xətası baş verdi.

en: HTTP Result Code: !status
az: HTTP Nəticə Kodu: !status

en: StatusText: !statusText
az: Status Mətni: !statusText

en: ResponseText: !responseText
az: Cavab mətni: !responseText

en: ReadyState: !readyState
az: Hazır status: !readyState

en: Configuring cron
az: Cron konfiqurasiyası

en: Controlling visibility
az: Görmə qabiliyyətinə nəzarət

en: Demonstrate block regions (@theme)
az: Blok bölgələrini nümayiş etdirin (@theme)

en: Administer blocks
az: Blokları idarə edin

en: Restricted to certain pages
az: Müəyyən səhifələrlə məhdudlaşdırılıb

en: The block cannot be placed in this region.
az: Blok bu bölgəyə yerləşdirilə bilməz.

en: Select one or more comments to perform the update on.
az: Yeniləməni həyata keçirmək üçün bir və ya bir neçə şərh seçin.

en: Deleted comment @cid and its replies.
az: @cid şərhi və onun cavabları silindi.

en: Comment approved.
az: Şərh təsdiqləndi.

en: Tokens for comments posted on the site.
az: Saytda yerləşdirilən şərhlər üçün işarələr.

en: Full comment
az: Tam şərh

en: Unapproved comments (@count)
az: Təsdiqlənməmiş şərhlər (@count)

en: Administer comments and comment settings
az: Şərhləri və şərh parametrlərini idarə edin

en: Edit own comments
az: Öz şərhlərini redaktə edin

en: Threading
az: Axın

en: Show comment replies in a threaded list.
az: Mövzu siyahısında şərh cavablarını göstərin.

en: Allow comment title
az: Şərh başlığına icazə verin

en: Show reply form on the same page as comments
az: Şərhlərlə eyni səhifədə cavab formasını göstərin

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
az: "Şərh yazmaq" icazəsi olan istifadəçilər şərh yaza bilər.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
az: İstifadəçilər şərh yaza bilməz, lakin mövcud şərhlər göstəriləcək.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
az: Şərhiniz sayt administratorları tərəfindən nəzərdən keçirilmək üçün növbəyə qoyulub və təsdiqləndikdən sonra dərc olunacaq.

en: Your comment has been posted.
az: Şərhiniz yerləşdirilib.

en: Save comment
az: Şərhi yadda saxla

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
az: Sayt şərhlərini və şərhin təsdiqi növbəsini sadalayın və redaktə edin.

en: Unapproved comments
az: Təsdiqlənməmiş şərhlər

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
az: @intervalda %limit -dən çox mesaj göndərə bilməzsiniz. Biraz sonra yenidən cəhd edin.

en: Contact @username
az: @username ilə əlaqə saxlayın

en: Administer contact forms and contact form settings
az: Əlaqə formalarını və əlaqə forması parametrlərini idarə edin

en: Use the site-wide contact form
az: Sayt miqyasında əlaqə formasından istifadə edin

en: Use users' personal contact forms
az: İstifadəçilərin şəxsi əlaqə formalarından istifadə edin

en: Changing this setting will not affect existing users.
az: Bu ayarın dəyişdirilməsi mövcud istifadəçilərə təsir etməyəcək.

en: Displaying contextual links
az: Kontekstli linklər göstərilir

en: Use contextual links
az: Kontekstli linklərdən istifadə edin

en: Contextual links
az: Kontekstual linklər

en: Database log cleared.
az: Verilənlər bazası jurnalı təmizləndi.

en: Monitoring your site
az: Saytınızın monitorinqi

en: Debugging site problems
az: Sayt problemlərinin aradan qaldırılması

en: List (text)
az: Siyahı (mətn)

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
az: Etiketlərdə icazə verilən HTML teqləri: @tags

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
az: Bu sahənin dəyəri %function funksiyası ilə müəyyən edilir və dəyişdirilə bilməz.

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
az: İcazə verilən dəyərlər siyahısı: hər bir açar etibarlı tam və ya onluq olmalıdır.

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
az: İcazə verilən dəyərlər siyahısı: hər düymə ən çox 255 simvol uzunluğunda sətir olmalıdır.

en: Allowed values list: keys must be integers.
az: İcazə verilən dəyərlər siyahısı: açarlar tam ədədlər olmalıdır.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
az: Bu sahədə icazə verilməli olan minimum dəyər. Minimum olaraq boş buraxın.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
az: Bu sahədə icazə verilməli olan maksimum dəyər. Maksimum boşluq buraxın.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
az: '$ ' və ya '&euro kimi dəyərə prefiks qoyulmalı olan sətri müəyyən edin; '. Heç biri üçün boş buraxın. Tək və cəm dəyərləri boru ilə ayırın ('pound|pounds').

en: Summary input
az: Xülasə daxiletmə

en: Summary or trimmed
az: Xülasə və ya kəsilmiş

en: Text area with a summary
az: Xülasə ilə mətn sahəsi

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
az: Xülasə kimi tam mətnin kəsilmiş dəyərindən istifadə etmək üçün boş buraxın.

en: Hide summary
az: Xülasəni gizlədin

en: Edit summary
az: Xülasə redaktə edin

en: Edit field settings.
az: Sahə parametrlərini redaktə edin.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
az: Sahəni yeniləmək cəhdi %label uğursuz oldu: %message.

en: Required field
az: Tələb olunan sahə

en: The default value for this field, used when creating new content.
az: Yeni məzmun yaratarkən istifadə edilən bu sahə üçün standart dəyər.

en: Saved %label configuration.
az: %label konfiqurasiyası saxlanıldı.

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
az: Bu siyahı asan istinad üçün hazırda istifadə edilən bütün sahələri göstərir.

en: Field list
az: Sahə siyahısı

en: Manage display
az: Ekranı idarə edin

en: Field UI
az: Sahə UI

en: Enable <em>Display</em> field
az: <em>Ekran</em> sahəsini aktiv edin

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
az: Ekran seçimi istifadəçilərə məzmuna baxarkən faylın göstərilib-göstərilməməsini seçmək imkanı verir.

en: Files displayed by default
az: Fayllar standart olaraq göstərilir

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
az: Bu parametr yalnız ekran seçimi aktiv olduqda təsir göstərir.

en: Upload destination
az: Təyinatı yükləyin

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
az: Son faylların harada saxlanacağını seçin. Şəxsi fayl yaddaşı ictimai fayllardan əhəmiyyətli dərəcədə daha çox yükə malikdir, lakin bu sahədəki fayllara məhdud giriş imkanı verir.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
az: Faylların saxlanacağı yükləmə təyinatı daxilində isteğe bağlı alt kataloq. Əvvəlki və ya arxadakı tirləri daxil etməyin.

en: Enable <em>Description</em> field
az: <em>Təsvir</em> sahəsini aktivləşdirin

en: The description field allows users to enter a description about the uploaded file.
az: Təsvir sahəsi istifadəçilərə yüklənmiş fayl haqqında təsviri daxil etməyə imkan verir.

en: Generic file
az: Ümumi fayl

en: Table of files
az: Fayllar cədvəli

en: Add a new file
az: Yeni fayl əlavə edin

en: Include file in display
az: Faylı ekrana daxil edin

en: The description may be used as the label of the link to the file.
az: Təsvir fayla keçidin etiketi kimi istifadə edilə bilər.

en: All roles may use this format
az: Bütün rollar bu formatdan istifadə edə bilər

en: The text format ordering has been saved.
az: Mətn formatı sifarişi yadda saxlanıldı.

en: Add text format
az: Mətn formatı əlavə edin

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
az: Bu mətn formatı üçün bütün rollar aktivləşdirilməlidir və dəyişdirilə bilməz.

en: Filter processing order
az: Filtr emal sifarişi

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
az: Mətn formatı adları unikal olmalıdır. %name adlı format artıq mövcuddur.

en: Added text format %format.
az: Əlavə edilmiş mətn formatı %format.

en: The text format %format has been updated.
az: Mətn formatı %format yeniləndi.

en: Text formats
az: Mətn formatları

en: Choosing a text format
az: Mətn formatının seçilməsi

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
az: Xəbərdarlıq: Mətn formatının necə konfiqurasiya olunduğundan asılı olaraq bu icazənin təhlükəsizlik təsirləri ola bilər.

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
az: Xətt fasilələrini HTML-yə çevirin (yəni, <code>&lt;br&gt;</code> və <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
az: URL-ləri bağlantılara çevirin

en: Correct faulty and chopped off HTML
az: Qüsurlu və kəsilmiş HTML-i düzəldin

en: Display any HTML as plain text
az: İstənilən HTML-ni düz mətn kimi göstərin

en: Display basic HTML help in long filter tips
az: Uzun filtr məsləhətlərində əsas HTML yardımını göstərin

en: Add rel="nofollow" to all links
az: Bütün linklərə rel="nofollow" əlavə edin

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
az: Bu sayt HTML məzmununa icazə verir. Bütün HTML dilini öyrənmək qorxulu görünsə də, ən sadə HTML "teqlərindən" çox az sayda istifadə etməyi öyrənmək çox asandır. Bu cədvəl bu saytda aktivləşdirilmiş hər bir teq üçün nümunələr təqdim edir.

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
az: Ən qeyri-adi simvollar heç bir problem olmadan birbaşa daxil edilə bilər.

en: No HTML tags allowed.
az: HTML teqlərinə icazə verilmir.

en: Follow these steps to set up and start using your website:
az: Veb saytınızı qurmaq və istifadə etməyə başlamaq üçün bu addımları yerinə yetirin:

en: Providing a help reference
az: Kömək arayışının təmin edilməsi

en: Image style name
az: Şəkil üslubunun adı

en: Select a new effect
az: Yeni effekt seçin

en: Select an effect to add.
az: Əlavə etmək üçün effekt seçin.

en: The image effect was successfully applied.
az: Şəkil effekti uğurla tətbiq olundu.

en: Style name
az: Stil adı

en: Create new style
az: Yeni üslub yaradın

en: Style %name was created.
az: Stil %name yaradıldı.

en: Replacement style
az: Əvəzetmə tərzi

en: Optionally select a style before deleting %style
az: İsteğe bağlı olaraq, %style silməzdən əvvəl üslub seçin

en: Update effect
az: Yeniləmə effekti

en: Add effect
az: Effekt əlavə edin

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
az: %style üslubundan @effect effektini silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: The image effect %name has been deleted.
az: %name şəkil effekti silindi.

en: Width and height can not both be blank.
az: Eni və hündürlüyü hər ikisi boş ola bilməz.

en: The part of the image that will be retained during the crop.
az: Şəklin kəsmə zamanı saxlanılacaq hissəsi.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
az: Şəklin açıq sahələri üçün istifadə ediləcək fon rəngi. Veb üslublu altıbucaqlı rənglərdən istifadə edin (ağ üçün #FFFFFF, qara üçün #000000). Onu dəstəkləyən şəkil növlərində şəffaflıq üçün boş qoyun.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
az: Hazırda bu üslubda heç bir effekt yoxdur. Aşağıdakı variantı seçərək birini əlavə edin.

en: view actual size
az: faktiki ölçüyə baxın

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
az: Ölçünün dəyişdirilməsi şəkilləri dəqiq ölçülər dəstinə çevirəcək. Bu, şəkillərin qeyri-mütənasib şəkildə uzanmasına və ya kiçilməsinə səbəb ola bilər.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
az: Ölçəkləmə orijinal təsvirin aspekt nisbətini qoruyacaq. Yalnız bir ölçü göstərilibsə, digər ölçü hesablanacaq.

en: Scale and crop
az: Böyütmək və kəsmək

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
az: Böyütmək və kəsmək orijinal şəklin aspekt nisbətini qoruyacaq, sonra daha böyük ölçüsü kəsəcək. Bu, təsviri uzatmadan mükəmməl kvadrat miniatürlər yaratmaq üçün ən faydalıdır.

en: Desaturate
az: Desaturasiya

en: Desaturate converts an image to grayscale.
az: Desaturate şəkli boz rəngə çevirir.

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
az: Şəklin fırlanması şəklin ölçülərinin diaqonala uyğunlaşmasına səbəb ola bilər.

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
az: Şəklin ölçüsünü dəyişmək uğursuz oldu %path %toolkit dəsti (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
az: %path %toolkit dəstindən istifadə etməklə şəkil miqyası uğursuz oldu (%mimetype, %dimenions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
az: %path %toolkit dəstindən istifadə etməklə şəkil kəsilmədi (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
az: %path %toolkit dəstindən istifadə etməklə şəkil miqyası və kəsmə uğursuz oldu (%mimetype, %dimenions)

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
az: %path (%mimetype, %dimensions) %toolkit dəstindən istifadə etməklə şəklin doyması alınmadı

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
az: Bu sahədə şəkil faylının identifikatoru tam ədəd kimi saxlanılır.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
az: Heç bir şəkil yüklənməsə, bu şəkil ekranda göstəriləcək.

en: Enable <em>Alt</em> field
az: <em>Alt</em> sahəsini aktivləşdirin

en: Enable <em>Title</em> field
az: <em>Başlıq</em> sahəsini aktiv edin

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
az: Başlıq atributu siçan şəklin üzərinə getdikdə alət ipucu kimi istifadə olunur.

en: Preview image style
az: Şəkil üslubuna ön baxış

en: no preview
az: önizləmə yoxdur

en: The preview image will be shown while editing the content.
az: Məzmunu redaktə edərkən önizləmə şəkli göstəriləcək.

en: Image styles commonly provide thumbnail sizes by scaling and cropping images, but can also add various effects before an image is displayed. When an image is displayed with a style, a new file is created and the original image is left unchanged.
az: Şəkil üslubları adətən şəkilləri miqyaslaşdırmaq və kəsmək yolu ilə miniatür ölçülərini təmin edir, lakin şəkil göstərilməzdən əvvəl müxtəlif effektlər də əlavə edə bilər. Şəkil üslubla göstərildikdə yeni fayl yaradılır və orijinal şəkil dəyişməz qalır.

en: Administer image styles
az: Şəkil üslublarını idarə edin

en: No defined styles
az: Müəyyən edilmiş üslub yoxdur

en: Error generating image.
az: Şəkil yaratma xətası.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
az: %path yerləşən əldə edilmiş təsviri yaratmaq mümkün deyil.

en: Failed to create style directory: %directory
az: Stil kataloqu yaratmaq alınmadı: %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
az: Keşlənmiş şəkil faylı %destination artıq mövcuddur. Yenidən yazma konfiqurasiyanızla bağlı problem ola bilər.

en: Image styles
az: Şəkil üslubları

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
az: Ekrandakı şəkillərin ölçüsünü dəyişmək və ya tənzimləmək üçün istifadə edilə bilən üslubları konfiqurasiya edin.

en: Edit image effect
az: Şəkil effektini redaktə edin

en: Delete image effect
az: Şəkil effektini silin

en: Add image effect
az: Şəkil effekti əlavə edin

en: Detection method
az: Aşkarlama üsulu

en: Part of the URL that determines language
az: Dili müəyyən edən URL hissəsi

en: Request/session parameter
az: Sorğu/sessiya parametri

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
az: İstədiyiniz dili müəyyən etmək üçün istifadə edilən sorğu/sessiya parametrinin adı.

en: Filter translatable strings
az: Tərcümə edilə bilən sətirləri süzün

en: Date type
az: Tarix növü

en: Determine the language from a request/session parameter. Example: "http://example.com?language=de" sets language to German based on the use of "de" within the "language" parameter.
az: Dili sorğu/sessiya parametrindən təyin edin. Nümunə: "http://example.com?language=de" "language" parametrində "de" istifadəsinə əsaslanaraq dili Alman dilinə təyin edir.

en: Administer languages
az: Dilləri idarə edin

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
az: Məzmun üçün dil aşkarlama üsullarının sırası. Aşkar edilmiş dildə məzmunun versiyası mövcuddursa, o, göstəriləcək.

en: Follow the user's language preference.
az: İstifadəçinin dil seçiminə əməl edin.

en: Language switcher (@type)
az: Dil dəyişdiricisi (@type)

en: Detection and selection
az: Aşkarlama və seçim

en: URL language detection configuration
az: URL dili aşkarlama konfiqurasiyası

en: Session language detection configuration
az: Sessiya dilinin aşkarlanması konfiqurasiyası

[ctx: Long month name]
en: January
az: yanvar

[ctx: Long month name]
en: February
az: fevral

[ctx: Long month name]
en: March
az: mart

[ctx: Long month name]
en: April
az: aprel

[ctx: Long month name]
en: June
az: iyun

[ctx: Long month name]
en: July
az: iyul

[ctx: Long month name]
en: August
az: avqust

[ctx: Long month name]
en: September
az: sentyabr

[ctx: Long month name]
en: October
az: oktyabr

[ctx: Long month name]
en: November
az: noyabr

[ctx: Long month name]
en: December
az: dekabr

en: The text to be used for this link in the menu.
az: Menyuda bu keçid üçün istifadə ediləcək mətn.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
az: Aktivləşdirilməyən menyu keçidləri heç bir menyuda göstərilməyəcək.

en: Show as expanded
az: Genişlənmiş kimi göstərin

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
az: Əgər seçilibsə və bu menyu linkinin uşaqları varsa, menyu həmişə genişləndirilmiş görünəcək.

en: Parent link
az: Ana keçid

en: The menu link %title has been deleted.
az: Menyu linki %title silindi.

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
az: %itemt linkini defolt dəyərlərinə sıfırlamaq istədiyinizə əminsiniz?

en: The menu link was reset to its default settings.
az: Menyu linki defolt parametrlərinə sıfırlandı.

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
az: Fərdi menyu %title və onun bütün menyu keçidləri silindi.

en: Managing menus
az: Menyuların idarə edilməsi

en: Displaying menus
az: Menyular göstərilir

en: Provide a menu link
az: Menyu linki təqdim edin

en: Available menus
az: Mövcud menyular

en: Edit menu link
az: Menyu linkini redaktə edin

en: Reset menu link
az: Menyu linkini sıfırlayın

en: Delete menu link
az: Menyu linkini silin

en: Preview before submitting
az: Təqdim etməzdən əvvəl nəzərdən keçirin

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
az: Bu tip məzmun yaratarkən və ya redaktə edərkən bu mətn səhifənin yuxarı hissəsində göstəriləcək.

en: Author username and publish date will be displayed.
az: Müəllif istifadəçi adı və nəşr tarixi göstərilir.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
az: Yanlış maşın tərəfindən oxuna bilən ad. %invalid -dən başqa ad daxil edin.

en: Promote selected content to front page
az: Seçilmiş məzmunu ön səhifəyə təşviq edin

en: Demote selected content from front page
az: Seçilmiş məzmunu ön səhifədən aşağı salın

en: Make selected content sticky
az: Seçilmiş məzmunu yapışqan edin

en: Make selected content not sticky
az: Seçilmiş məzmunu yapışqansız edin

en: <em>Edit @type</em> @title
az: <em>Redaktə et @type</em> @title

en: Revision log message
az: Revizyon jurnalı mesajı

en: Tokens related to individual content items, or "nodes".
az: Fərdi məzmun elementləri və ya "qovşaqlar" ilə əlaqəli tokenlər.

en: The unique ID of the content item, or "node".
az: Məzmun elementinin unikal ID-si və ya "qovşaq".

en: The main body text of the node.
az: Nodun əsas mətni.

en: The summary of the node's main body text.
az: Nodun əsas mətninin xülasəsi.

en: Creating content
az: Məzmun yaradılması

en: Creating custom content types
az: Fərdi məzmun növlərinin yaradılması

en: Administering content
az: Məzmunu idarə etmək

en: Creating revisions
az: Reviziyaların yaradılması

en: The Node module also enables you to create multiple versions of any content, and revert to older versions using the <em>Revision information</em> settings.
az: Node modulu həmçinin sizə hər hansı məzmunun çoxsaylı versiyasını yaratmağa və <em>Revision məlumatı</em> parametrlərindən istifadə edərək köhnə versiyalara qayıtmağa imkan verir.

en: User permissions
az: İstifadəçi icazələri

en: Individual content types can have different fields, behaviors, and permissions assigned to them.
az: Fərdi məzmun növləri onlara təyin edilmiş müxtəlif sahələrə, davranışlara və icazələrə malik ola bilər.

en: Content items can be displayed using different view modes: Teaser, Full content, Print, RSS, etc. <em>Teaser</em> is a short format that is typically used in lists of multiple content items. <em>Full content</em> is typically used when the content is displayed on its own page.
az: Məzmun elementləri müxtəlif baxış rejimlərindən istifadə etməklə göstərilə bilər: Tizer, Tam məzmun, Çap, RSS və s. <em>Teaser</em> adətən çoxsaylı məzmun elementlərinin siyahılarında istifadə olunan qısa formatdır. <em>Tam məzmun</em> adətən məzmun öz səhifəsində göstərildikdə istifadə olunur.

en: Here, you can define which fields are shown and hidden when %type content is displayed in each view mode, and define how the fields are displayed in each view mode.
az: Burada siz hər bir baxış rejimində %type məzmunun göstərildiyi zaman hansı sahələrin göstərildiyini və gizlədildiyini və sahələrin hər bir baxış rejimində necə göstərildiyini müəyyən edə bilərsiniz.

en: Full content
az: Tam məzmun

en: Administer content types
az: Məzmun növlərini idarə edin

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
az: Xəbərdarlıq: Yalnız etibarlı rollara verin; bu icazənin təhlükəsizlik təsirləri var.

en: View published content
az: Dərc edilmiş məzmuna baxın

en: Bypass content access control
az: Məzmuna giriş nəzarətindən keçin

en: View own unpublished content
az: Öz dərc olunmamış məzmununa baxın

en: Content is sticky at top of lists
az: Məzmun siyahıların başında yapışqandır

en: Content is promoted to the front page
az: Məzmun ön səhifəyə yüksəldilir

en: Recent content
az: Son məzmun

en: No front page content has been created yet.
az: Hələ heç bir ön səhifə məzmunu yaradılmayıb.

en: Unpublish content
az: Məzmunu dərcdən çıxarın

en: Make content sticky
az: Məzmunu yapışqan edin

en: Make content unsticky
az: Məzmunu yapışqansız edin

en: Promote content to front page
az: Məzmunu ön səhifəyə təşviq edin

en: Remove content from front page
az: Məzmunu ön səhifədən silin

en: Save content
az: Məzmunu yadda saxlayın

en: Node Access Permissions
az: Node Giriş İcazələri

en: Find and manage content.
az: Məzmunu tapın və idarə edin.

en: Don't display post information
az: Post məlumatlarını göstərməyin

en: Creating aliases
az: Takma adların yaradılması

en: Managing aliases
az: Ləqəblərin idarə edilməsi

en: An alias defines a different name for an existing URL path - for example, the alias 'about' for the URL path 'node/1'. A URL path can have multiple aliases.
az: Ləqəb mövcud URL yolu üçün fərqli bir ad təyin edir - məsələn, "node/1" URL yolu üçün "haqqında" ləqəbi. URL yolunun çoxlu ləqəbləri ola bilər.

en: Administer URL aliases
az: URL ləqəblərini idarə edin

en: Create and edit URL aliases
az: URL ləqəbləri yaradın və redaktə edin

en: Searched %type for %keys.
az: %keys üçün %type axtarıldı.

en: Administer search
az: Axtarışı idarə et

en: Use search
az: Axtarışdan istifadə edin

en: Use advanced search
az: Qabaqcıl axtarışdan istifadə edin

en: Choose a set of shortcuts to use
az: İstifadə etmək üçün qısa yollar dəsti seçin

en: Choose a set of shortcuts for this user
az: Bu istifadəçi üçün qısa yollar dəsti seçin

en: %user is now using a new shortcut set called %set_name. You can edit it from this page.
az: %user indi %set_name adlı yeni qısayol dəstindən istifadə edir. Siz bu səhifədən redaktə edə bilərsiniz.

en: You are now using the %set_name shortcut set.
az: İndi %set_name qısayol dəstindən istifadə edirsiniz.

en: %user is now using the %set_name shortcut set.
az: %user indi %set_name qısayol dəstindən istifadə edir.

en: Change set
az: Dəsti dəyişdirin

en: The shortcut set has been updated.
az: Qısayol dəsti yeniləndi.

en: The name of the shortcut.
az: Qısayolun adı.

en: The shortcut %link has been updated.
az: Qısayol %link yeniləndi.

en: Added a shortcut for %title.
az: %title üçün qısayol əlavə edildi.

en: The shortcut %title has been deleted.
az: Qısayol %title silindi.

en: Unable to add a shortcut for %title.
az: %title üçün qısayol əlavə etmək mümkün deyil.

en: Adding and removing shortcuts
az: Qısayolların əlavə edilməsi və silinməsi

en: Displaying shortcuts
az: Qısayollar göstərilir

en: Administer shortcuts
az: Qısayolları idarə edin

en: Add to %shortcut_set shortcuts
az: %shortcut_set qısayollarına əlavə edin

en: Add to shortcuts
az: Qısayollara əlavə edin

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
az: %shortcut_set qısayollarından silin

en: Remove from shortcuts
az: Qısayollardan silin

en: Edit shortcuts
az: Qısayolları redaktə edin

en: Add shortcut
az: Qısayol əlavə edin

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
az: UNIX, Linux və Mac OS X üçün giriş

en: Logging for Microsoft Windows
az: Microsoft Windows üçün giriş

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
az: Microsoft Windows-da mesajlar həmişə <code>LOG_USER</code> kodundan istifadə etməklə Hadisələr Qeydinə göndərilir.

en: Syslog facility
az: Syslog qurğusu

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
az: Sistem konfiqurasiyasından asılı olaraq, Syslog və digər qeyd alətləri bütün sistem jurnalından mesajları müəyyən etmək və ya filtrləmək üçün bu koddan istifadə edir.

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
az: imagerotate() funksiyası bu PHP quraşdırmasında mövcud olmadığı üçün şəkil %faylını çevirmək mümkün olmadı.

en: default theme
az: standart mövzu

en: Choose "Default theme" to always use the same theme as the rest of the site.
az: Həmişə saytın qalan hissəsi ilə eyni mövzudan istifadə etmək üçün "Defolt tema" seçin.

en: Use the administration theme when editing or creating content
az: Məzmunu redaktə edərkən və ya yaradarkən idarəetmə mövzusundan istifadə edin

en: The %theme theme was not found.
az: %theme mövzusu tapılmadı.

en: %theme is now the default theme.
az: %theme indi standart mövzudur.

en: User verification status in comments
az: Şərhlərdə istifadəçi doğrulama statusu

en: These settings only exist for the themes based on the %engine theme engine.
az: Bu parametrlər yalnız %engine tema mühərrikinə əsaslanan mövzular üçün mövcuddur.

en: The custom logo path is invalid.
az: Fərdi loqo yolu yanlışdır.

en: The custom favicon path is invalid.
az: Fərdi favikon yolu yanlışdır.

en: Would you like to continue with the above?
az: Yuxarıdakılarla davam etmək istərdinizmi?

en: Enter a valid IP address.
az: Etibarlı IP ünvanı daxil edin.

en: The IP address %ip was deleted.
az: %ip IP ünvanı silindi.

en: How this is used depends on your site's theme.
az: Bunun necə istifadə olunacağı saytınızın mövzusundan asılıdır.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
az: Bu səhifə tələb olunan sənəd cari istifadəçiyə rədd edildikdə göstərilir. Ümumi "giriş rədd edildi" səhifəsini göstərmək üçün boş buraxın.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
az: Bu səhifə tələb olunan sənədə başqa məzmun uyğun gəlmədikdə göstərilir. Ümumi "səhifə tapılmadı" səhifəsini göstərmək üçün boş buraxın.

en: Errors and warnings
az: Səhvlər və xəbərdarlıqlar

en: Clear all caches
az: Bütün keşləri təmizləyin

en: Bandwidth optimization
az: Bant genişliyinin optimallaşdırılması

en: Public file system path
az: Ümumi fayl sistemi yolu

en: Private file system path
az: Şəxsi fayl sistemi yolu

en: Default download method
az: Defolt yükləmə üsulu

en: This setting is used as the preferred download method. The use of public files is more efficient, but does not provide any access control.
az: Bu parametr üstünlük verilən yükləmə üsulu kimi istifadə olunur. Ümumi faylların istifadəsi daha səmərəlidir, lakin heç bir giriş nəzarəti təmin etmir.

en: Time zones
az: Saat qurşaqları

en: Only applied if users may set their own time zone.
az: Yalnız istifadəçilər öz vaxt qurşağını təyin edə bildikdə tətbiq edilir.

en: Time zone for new users
az: Yeni istifadəçilər üçün saat qurşağı

en: Put site into maintenance mode
az: Saytı texniki xidmət rejiminə keçirin

en: Displayed as %date
az: %date kimi göstərilir

en: Save format
az: Format saxla

en: Custom date format updated.
az: Fərdi tarix formatı yeniləndi.

en: Custom date format added.
az: Fərdi tarix formatı əlavə edildi.

en: Deleted %ip
az: %ip silindi

en: Tokens for site-wide settings and other global information.
az: Sayt miqyasında parametrlər və digər qlobal məlumatlar üçün tokenlər.

en: Tokens related to times and dates.
az: Vaxt və tarixlərlə əlaqəli tokenlər.

en: Tokens related to uploaded files.
az: Yüklənmiş fayllarla əlaqəli nişanlar.

en: URL (brief)
az: URL (qısa)

en: The URL of the site's front page without the protocol.
az: Protokol olmadan saytın ön səhifəsinin URL-i.

en: Short format
az: Qısa format

en: Medium format
az: Orta format

en: Long format
az: Uzun format

en: Time-since
az: Vaxt - o vaxtdan

en: Raw timestamp
az: Xam vaxt damğası

en: Managing modules
az: Modulların idarə edilməsi

en: Managing themes
az: Mövzuların idarə edilməsi

en: Configuring basic site settings
az: Əsas sayt parametrlərinin konfiqurasiyası

en: Administer modules
az: Modulları idarə edin

en: Administer site configuration
az: Sayt konfiqurasiyasını idarə edin

en: Administer themes
az: Mövzuları idarə edin

en: Administer actions
az: Hərəkətləri idarə edin

en: Use the site in maintenance mode
az: Saytı texniki xidmət rejimində istifadə edin

en: View site reports
az: Sayt hesabatlarına baxın

en: Public files
az: İctimai fayllar

en: Public local files served by the webserver.
az: Veb server tərəfindən xidmət edilən ictimai yerli fayllar.

en: Private local files served by Drupal.
az: Drupal tərəfindən xidmət edilən özəl yerli fayllar.

en: Temporary files
az: Müvəqqəti fayllar

en: Temporary local files for upload and previews.
az: Yükləmə və önizləmə üçün müvəqqəti yerli fayllar.

en: Update modules
az: Modulları yeniləyin

en: Update themes
az: Mövzuları yeniləyin

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
az: Parolunuz verilənlər bazasında saxlanmır və yalnız əlaqə yaratmaq üçün istifadə olunur.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
az: Bağlantı veb serveriniz və veb server fayllarını saxlayan maşın arasında yaradılacaq. Əksər hallarda bu, eyni maşın olacaq və "localhost" düzgündür.

en: Select the desired local time and time zone. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
az: İstədiyiniz yerli vaxtı və saat qurşağını seçin. Bu saytdakı tarixlər və vaxtlar bu saat qurşağından istifadə etməklə göstəriləcək.

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
az: %directory mövcud deyil və yaradıla bilməz.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
az: Kataloq %directory mövcuddur, lakin yazmaq mümkün deyil və onu yazmaq mümkün deyil.

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
az: Blokları, məzmun növlərini, menyuları və s. idarə edin.

en: Delete IP address
az: IP ünvanını silin

en: Maintenance mode
az: Baxım rejimi

en: Logging and errors
az: Qeydiyyat və səhvlər

en: Edit date format
az: Tarix formatını redaktə edin

en: Search and metadata
az: Axtarış və metadata

en: Content authoring
az: Məzmun müəllifliyi

en: more information
az: daha çox məlumat

en: Tokens related to taxonomy terms.
az: Taksonomiya terminləri ilə əlaqəli tokenlər.

en: Tokens related to taxonomy vocabularies.
az: Taksonomiya lüğətləri ilə əlaqəli tokenlər.

en: Taxonomy is for categorizing content. Terms are grouped into vocabularies. For example, a vocabulary called "Fruit" would contain the terms "Apple" and "Banana".
az: Taksonomiya məzmunu təsnif etmək üçündür. Terminlər lüğətlərə görə qruplaşdırılır. Məsələn, "Meyvə" adlı lüğətdə "Alma" və "Banan" terminləri var.

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
az: Siz %capital_name -də şərtləri onların sürüklə və buraxma tutacaqlarından istifadə edərək yenidən təşkil edə və əsas terminin altında və sağ tərəfə sürüşdürməklə şərtləri qruplaşdıra bilərsiniz.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
az: %capital_name əsas şərtlər altında qruplaşdırılmış terminləri ehtiva edir. Siz %capital_name -də şərtləri onların sürüklə və buraxma tutacaqlarından istifadə edərək yenidən təşkil edə bilərsiniz.

en: %capital_name contains terms with multiple parents. Drag and drop of terms with multiple parents is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by editing each term to include only a single parent.
az: %capital_name çox valideynli şərtləri ehtiva edir. Çoxlu valideynlərlə şərtləri sürükləyib buraxma dəstəklənmir, lakin siz yalnız bir valideyni daxil etmək üçün hər bir termini redaktə edərək sürüklə və buraxma dəstəyini yenidən aktiv edə bilərsiniz.

en: Administer vocabularies and terms
az: Lüğətləri və terminləri idarə edin

en: Taxonomy term page
az: Taksonomiya termini səhifəsi

en: Translating content
az: Tərcümə məzmunu

en: Preparing to update your site
az: Saytınızı yeniləməyə hazırlanır

en: Update was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
az: Yeniləmə uğurla tamamlandı. Saytınız texniki xidmət rejimindən çıxarılıb.

en: Update was completed successfully.
az: Yeniləmə uğurla tamamlandı.

en: Update failed! See the log below for more information.
az: Yeniləmə alınmadı! Ətraflı məlumat üçün aşağıdakı jurnala baxın.

en: Update failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
az: Yeniləmə alınmadı! Ətraflı məlumat üçün aşağıdakı jurnala baxın. Saytınız hələ də texniki xidmət rejimindədir.

en: Failed to get available update data.
az: Əlçatan yeniləmə datasını əldə etmək alınmadı.

en: No available update data
az: Əlçatan yeniləmə datası yoxdur

en: Checking available update data
az: Mövcud yeniləmə datası yoxlanılır

en: Trying to check available update data ...
az: Mövcud yeniləmə datası yoxlanılır...

en: Error checking available update data.
az: Mövcud yeniləmə məlumatlarının yoxlanılması xətası.

en: Checking available update data ...
az: Mövcud yeniləmə məlumatları yoxlanılır...

en: Checked available update data for %title.
az: %title üçün mövcud yeniləmə datası yoxlanıldı.

en: Failed to check available update data for %title.
az: %title üçün mövcud yeniləmə datasını yoxlamaq alınmadı.

en: An error occurred trying to get available update data.
az: Mövcud yeniləmə datasını əldə etməyə çalışarkən xəta baş verdi.

en: There was a problem getting update information. Try again later.
az: Güncəlləmə məlumatını almaqda problem yarandı. Biraz sonra yenidən cəhd edin.

en: (Theme)
az: (Mövzu)

en: (Security update)
az: (Təhlükəsizlik yeniləməsi)

en: (Unsupported)
az: (Dəstəklənmir)

en: All of your projects are up to date.
az: Bütün layihələriniz aktualdır.

en: Download these updates
az: Bu yeniləmələri yükləyin

en: Manual updates required
az: Manual yeniləmələr tələb olunur

en: You must select at least one project to update.
az: Yeniləmək üçün ən azı bir layihə seçməlisiniz.

en: Downloading updates
az: Yeniləmələr endirilir

en: Preparing to download selected updates
az: Seçilmiş yeniləmələri endirməyə hazırlanır

en: Downloading updates failed:
az: Yeniləmələri endirmək alınmadı:

en: Updates downloaded successfully.
az: Yeniləmələr uğurla endirildi.

en: Fatal error trying to download.
az: Yükləməyə çalışarkən ölümcül xəta.

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
az: Baxım rejimində saytla yeniləmələri həyata keçirin (tövsiyə olunur)

en: Downloading %project
az: %project endirilir

en: Failed to download %project from %url
az: %url -dən %project endirmək alınmadı

en: Includes:
az: Daxildir:

en: Enabled: %includes
az: Aktiv: %includes

en: Disabled: %disabled
az: S[ndwrwlwb]: %disabled

en: Checking for available updates
az: Mövcud yeniləmələr yoxlanılır

en: Ready to update
az: Yenilənməyə hazırdır

en: Update manager
az: Yeniləmə meneceri

en: No people available.
az: Əlçatan adam yoxdur.

en: Registration and cancellation
az: Qeydiyyat və ləğv

en: Who can register accounts?
az: Kim hesabları qeydiyyatdan keçirə bilər?

en: Administrators only
az: Yalnız administratorlar

en: Visitors, but administrator approval is required
az: Ziyarətçilər, lakin administratorun icazəsi tələb olunur

en: When cancelling a user account
az: İstifadəçi hesabını ləğv edərkən

en: Select method for cancelling account
az: Hesabı ləğv etmək üçün üsul seçin

en: Administer users
az: İstifadəçiləri idarə edin

en: Welcome (new user created by administrator)
az: Xoş gəldiniz (inzibatçı tərəfindən yaradılmış yeni istifadəçi)

en: Welcome (awaiting approval)
az: Xoş gəldiniz (təsdiqi gözləyirik)

en: Welcome (no approval required)
az: Xoş gəldiniz (təsdiq tələb olunmur)

en: Password recovery
az: Parolun yenilənməsi

en: Account activation
az: Hesabın aktivləşdirilməsi

en: Account cancellation confirmation
az: Hesabın ləğvi təsdiqi

en: Account canceled
az: Hesab ləğv edildi

en: The one-time login link you clicked is invalid.
az: Kliklədiyiniz birdəfəlik giriş linki etibarsızdır.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
az: <p>Bu, %user_name üçün birdəfəlik girişdir və müddəti %expiration_date tarixində bitəcək.</p><p>Sayta daxil olmaq və parolunuzu dəyişmək üçün bu düyməyə klikləyin.</p>

en: When cancelling your account
az: Hesabınızı ləğv edərkən

en: Are you sure you want to cancel your account?
az: Hesabınızı ləğv etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Are you sure you want to cancel the account %name?
az: %name hesabını ləğv etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
az: Hesabınız bloklanacaq və siz daha daxil ola bilməyəcəksiniz. Bütün məzmununuz idarəçilərdən başqa hamıdan gizlənəcək.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will be assigned to the %anonymous-name user.
az: Hesabınız silinəcək və bütün hesab məlumatları silinəcək. Bütün məzmununuz %anonymous-name istifadəçiyə təyin ediləcək.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
az: Hesabınız silinəcək və bütün hesab məlumatları silinəcək. Bütün məzmununuz da silinəcək.

en: Sent account cancellation request to %name %email.
az: %name %email ünvanına hesabın ləğvi sorğusu göndərildi.

en: Tokens related to individual user accounts.
az: Fərdi istifadəçi hesabları ilə əlaqəli tokenlər.

en: Tokens related to the currently logged in user.
az: Hazırda daxil olmuş istifadəçi ilə əlaqəli tokenlər.

en: Creating and managing users
az: İstifadəçilərin yaradılması və idarə edilməsi

en: This form lets administrators configure how fields should be displayed when rendering a user profile page.
az: Bu forma administratorlara istifadəçi profili səhifəsini göstərərkən sahələrin necə göstəriləcəyini konfiqurasiya etməyə imkan verir.

en: Change own username
az: Öz istifadəçi adını dəyişdirin

en: Cancel own user account
az: Öz istifadəçi hesabını ləğv edin

en: Cancelling account
az: Hesab ləğv edilir

en: Cancelling user account
az: İstifadəçi hesabı ləğv edilir

en: An administrator created an account for you at [site:name]
az: Administrator sizin üçün [site:name] ünvanında hesab yaratdı

en: Cancel the selected user accounts
az: Seçilmiş istifadəçi hesablarını ləğv edin

en: When cancelling these accounts
az: Bu hesabları ləğv edərkən

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
az: Bu istifadəçi hesablarını ləğv etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Add lowercase letters
az: Kiçik hərflər əlavə edin

en: Add uppercase letters
az: Böyük hərflər əlavə edin

en: Add numbers
az: Nömrələr əlavə edin

en: Add punctuation
az: Durğu işarələri əlavə edin

en: Make it different from your username
az: Onu istifadəçi adınızdan fərqli edin

en: Weak
az: Zəif

en: Fair
az: Ədalətli

en: Blocked user: %name %email.
az: Bloklanmış istifadəçi: %name %email.

en: Find and manage people interacting with your site.
az: Saytınızla əlaqə saxlayan insanları tapın və idarə edin.

en: Confirm account cancellation
az: Hesabın ləğvini təsdiqləyin

en: Basic page
az: Əsas səhifə

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
az: Statik məzmununuz üçün <em>əsas səhifələrdən</em> istifadə edin, məsələn, "Haqqımızda" səhifəsi.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
az: Oxşar mövzularda məqalələri kateqoriyalara qruplaşdırmaq üçün etiketlərdən istifadə edin.

en: Install with commonly used features pre-configured.
az: Əvvəlcədən konfiqurasiya edilmiş çox istifadə olunan funksiyalarla quraşdırın.

en: Contact forms
az: Əlaqə formaları

en: Flood control
az: Daşqına nəzarət

en: Entity ID
az: Entiti ID

en: Social Bar
az: Sosial Bar

en: Image style
az: Şəkil üslubu

en: Exposed
az: Məruz

en: Remove this display
az: Bu ekranı silin

en: Operator to use on all groups
az: Bütün qruplarda istifadə ediləcək operator

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
az: Ya "qrup 0 VƏ qrup 1 VƏ qrup 2" və ya "qrup 0 VEYA qrup 1 YA qrup 2" və s.

en: Remove group @group
az: @group qrupunu silin

en: Default group
az: Defolt qrup

en: Group @group
az: Qrup @qrup

en: Ungroupable filters
az: Qruplaşdırıla bilməyən filtrlər

en: Basic exposed form
az: Əsas açıq forma

en: Input required
az: Daxiletmə tələb olunur

en: An exposed form that only renders a view if the form contains user input.
az: Yalnız formada istifadəçi daxiletməsi varsa, görünüş verən açıq forma.

en: Display all items
az: Bütün elementləri göstərin

en: Display a specified number of items
az: Müəyyən sayda elementi göstərin

en: Display a limited number items that this view might find.
az: Bu görünüşün tapa biləcəyi məhdud sayda elementləri göstərin.

en: Paged output, full pager
az: Səhifəli çıxış, tam peycer

en: Paged output, full Drupal style
az: Səhifəli çıxış, tam Drupal üslubu

en: Paged output, mini pager
az: Səhifəli çıxış, mini peycer

en: Name (raw)
az: Ad (xam)

en: Machine Name
az: Maşın Adı

en: Change the machine name of this display.
az: Bu ekranın maşın adını dəyişdirin.

en: Change settings for this pager type.
az: Bu peycer növü üçün parametrləri dəyişdirin.

en: Allow grouping and aggregation (calculation) of fields.
az: Sahələrin qruplaşdırılmasına və toplanmasına (hesablanmasına) icazə verin.

en: Exposed form style
az: Açıq forma üslubu

en: Select the kind of exposed filter to use.
az: İstifadə etmək üçün açıq filtr növünü seçin.

en: Exposed form settings for this exposed form style.
az: Bu açıq forma stili üçün açıq forma parametrləri.

en: The machine name of this display
az: Bu ekranın maşın adı

en: If enabled, some fields may become unavailable. All fields that are selected for grouping will be collapsed to one record per distinct value. Other fields which are selected for aggregation will have the function run on them. For example, you can group nodes on title and count the number of nids in order to get a list of duplicate titles.
az: Aktiv edilərsə, bəzi sahələr əlçatmaz ola bilər. Qruplaşdırma üçün seçilmiş bütün sahələr hər fərqli dəyər üçün bir qeydə yığışdırılacaq. Aqreqasiya üçün seçilmiş digər sahələrdə funksiya onlarda işləyəcək. Məsələn, dublikat başlıqların siyahısını əldə etmək üçün başlıq üzrə qovşaqları qruplaşdıra və nidlərin sayını hesablaya bilərsiniz.

en: Exposed Form
az: Açıq forma

en: Exposed form options
az: Açıq forma seçimləri

en: Pager options
az: Peyjer seçimləri

en: Display id should be unique.
az: Displey id unikal olmalıdır.

en: Include reset button
az: Sıfırlama düyməsini daxil edin

en: Reset button label
az: Düymə etiketini sıfırlayın

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
az: Açılan formanın sıfırlama düyməsində göstəriləcək mətn.

en: Exposed sorts label
az: Açıq növlər etiketi

en: Select any filter and click on Apply to see results
az: İstənilən filtri seçin və nəticələri görmək üçün Tətbiq et üzərinə klikləyin

en: Text on demand
az: İstəyə uyğun mətn

en: Exposed options
az: Açıq variantlar

en: Items per page label
az: Hər səhifə etiketi üçün maddələr

en: Exposed items per page options
az: Hər səhifə seçimləri üçün açıq elementlər

en: Expose Offset
az: Ofseti ifşa et

en: Offset label
az: Ofset etiketi

en: All items, skip @skip
az: Bütün maddələr, @skip keçin

en: All items
az: Bütün maddələr

en: Group results together
az: Birlikdə qrup nəticələri

en: Bundle ID
az: Paket ID

en: Administrative label
az: Administrator etiket

en: Author textfield
az: Müəllif mətn sahəsi

en: Overview of fields on all entity types.
az: Bütün obyekt növləri üzrə sahələrin icmalı.

en: Collapse
az: Yıxılma

en: Error messages to display
az: Göstəriləcək xəta mesajları

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
az: İstehsal mühitlərində işləyən saytların heç bir səhv göstərməməsi tövsiyə olunur.

en: Current password
az: Hazırkı şifrə

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
az: Cari parolunuz yoxdur və ya səhvdir; %name dəyişmək tələb olunur.

en: Configure user accounts.
az: İstifadəçi hesablarını konfiqurasiya edin.

en: Terminology
az: Terminologiya

en: Inline Form Errors
az: Daxili Forma Səhvləri

en: Read-only
az: Yalnız oxumaq üçün

en: Last access timestamp
az: Son giriş vaxt möhürü

en: Last login timestamp
az: Son giriş vaxt möhürü

en: Severity level
az: Şiddətlilik səviyyəsi

en: Update preview
az: Önizləməni yeniləyin

en: No media available.
az: Əlçatan media yoxdur.

en: Administer media
az: Medianı idarə et

en: View media
az: Mediaya baxın

en: Remove block
az: Blok çıxarın

en: all languages
az: bütün dillər

en: %module module installed.
az: %module modulu quraşdırılıb.

en: Administer text formats and filters
az: Mətn formatlarını və filtrləri idarə edin

en: @type language detection
az: @type dili aşkarlanması

en: Use the detected interface language.
az: Aşkar edilmiş interfeys dilindən istifadə edin.

en: You are currently using the %set-name shortcut set.
az: Siz hazırda %set-name qısayol dəstindən istifadə edirsiniz.

en: Create new set
az: Yeni dəst yaradın

en: The %set_name shortcut set has been created. You can edit it from this page.
az: %set_name qısayol dəsti yaradıldı. Siz bu səhifədən redaktə edə bilərsiniz.

en: Updated set name to %set-name.
az: Dəst adı %set-name olaraq yeniləndi.

en: If you have chosen this shortcut set as the default for some or all users, they may also be affected by deleting it.
az: Bu qısayol dəstini bəzi və ya bütün istifadəçilər üçün defolt olaraq seçmisinizsə, onun silinməsi onlara da təsir edə bilər.

en: Administering shortcuts
az: Qısayolların idarə edilməsi

en: Choosing shortcut sets
az: Qısayol dəstlərinin seçilməsi

en: Users with permission to switch shortcut sets can choose a shortcut set to use from the Shortcuts tab of their user account page.
az: Qısayol dəstlərini dəyişmək icazəsi olan istifadəçilər istifadəçi hesabı səhifəsinin Qısayollar nişanından istifadə etmək üçün qısayol dəstini seçə bilərlər.

en: Edit current shortcut set
az: Cari qısayol dəstini redaktə edin

en: Editing the current shortcut set will affect other users if that set has been assigned to or selected by other users. Granting "Select any shortcut set" permission along with this permission will grant permission to edit any shortcut set.
az: Cari qısayol dəstinin redaktə edilməsi, əgər həmin dəst başqa istifadəçilərə təyin edilibsə və ya onlar tərəfindən seçilibsə, digər istifadəçilərə təsir edəcək. Bu icazə ilə birlikdə "İstənilən qısayol dəstini seçin" icazəsinin verilməsi istənilən qısayol dəstini redaktə etməyə icazə verəcək.

en: Select any shortcut set
az: İstənilən qısayol dəstini seçin

en: From all shortcut sets, select one to be own active set. Without this permission, an administrator selects shortcut sets for users.
az: Bütün qısayol dəstlərindən aktiv dəst olmaq üçün birini seçin. Bu icazə olmadan, administrator istifadəçilər üçün qısa yol dəstlərini seçir.

en: Add and modify shortcut sets.
az: Qısayol dəstlərini əlavə edin və dəyişdirin.

en: Add shortcut set
az: Qısayol dəsti əlavə edin

en: Edit set name
az: Dəst adını redaktə edin

en: Delete shortcut set
az: Qısayol dəstini silin

en: Database support
az: Verilənlər bazası dəstəyi

en: Get Started
az: Başlamaq

en: Cache type
az: Keş növü

en: Is not empty (NOT NULL)
az: Boş deyil (NULL DEYİL)

en: Use absolute link (begins with "http://")
az: Mütləq keçiddən istifadə edin ("http://" ilə başlayır)

en: Output machine name
az: Çıxış maşınının adı

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
az: Bu ekrana əlavə olunacaq CSS sinif adlarını dəyişdirin.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
az: CSS sinifləri yalnız alfasayısal və ya tire olmalıdır.

en: Set between which values the user can choose when determining the items per page. Separated by comma.
az: Hər səhifədə elementləri təyin edərkən istifadəçinin hansı dəyərləri seçə biləcəyini təyin edin. Vergüllə ayrılır.

en: Update @name
az: @name yeniləyin

en: Add a new recipe to the site.
az: Sayta yeni resept əlavə edin.

en: Link field
az: Link sahəsi

en: Attachment before
az: Əvvəlki qoşma

en: Attachment after
az: Qoşma sonra

en: visible
az: görünən

en: Password settings
az: Parol parametrləri

en: Content moderation states
az: Məzmun moderasiya vəziyyətləri

en: Transitions
az: Keçidlər

en: Cache configuration
az: Keş konfiqurasiyası

en: Editing
az: Redaktə

en: The date the comment was most recently updated.
az: Şərhin ən son yeniləndiyi tarix.

en: Comment posted: %subject.
az: Göndərilən şərh: %subject.

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
az: Bu sahə deaktiv edilib, çünki onu redaktə etmək üçün kifayət qədər icazəniz yoxdur.

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
az: İcazə məhdudiyyətlərindən asılı olmayaraq bütün məzmuna baxın, redaktə edin və silin.

en: Syslog format
az: Syslog formatı

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
az: Xarici resurslar avtomatik olaraq optimallaşdırıla bilər ki, bu da vebsaytınıza edilən sorğuların həm ölçüsünü, həm də sayını azalda bilər.

en: The location of the file relative to Drupal root.
az: Drupal kökünə nisbətən faylın yeri.

en: Your modules have been downloaded and updated.
az: Modullarınız endirilib və yenilənib.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
az: Xəbərlər, press-relizlər və ya bloq yazıları kimi zamana həssas məzmun üçün <em>məqalələrdən</em> istifadə edin.

en: Translation update status
az: Tərcümə yeniləmə statusu

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
az: Seçilmiş fayl %filename yüklənə bilməz. Yalnız aşağıdakı uzantıları olan fayllara icazə verilir: %extensions.

en: Filter modules
az: Filtr modulları

en: Vocabulary machine name
az: Lüğət maşınının adı

en: Current page
az: Cari səhifə

en: Highlighted
az: Vurğulanan

en: Site logo
az: Saytın loqosu

en: %field cannot contain any markup.
az: %field heç bir işarələmə ola bilməz.

en: These options control the display settings for the %name theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used.
az: Bu seçimlər %name mövzusunun ekran parametrlərini idarə edir. Saytınız bu mövzudan istifadə etməklə göstərildikdə, bu parametrlər istifadə olunacaq.

en: Administer software updates
az: Proqram yeniləmələrini idarə edin

en: @required_name (Missing)
az: @required_name (Tapılmadı)

en: @required_name (Version @compatibility required)
az: @required_name (Versiya @compatibility tələb olunur)

en: Unresolved dependency
az: Həll olunmamış asılılıq

en: @name requires this module.
az: @name bu modulu tələb edir.

en: @name requires this module and version. Currently using @required_name version @version
az: @name bu modul və versiyanı tələb edir. Hazırda @required_name versiyası @version istifadə olunur

en: Media Library
az: Media Kitabxanası

en: Previous page
az: Əvvəlki səhifə

en: Footer Top
az: Alt hissə üstü

en: Fetch settings
az: Parametrləri gətirin

en: Site details
az: Sayt təfərrüatları

en: Subscribe to @title
az: @title abunə olun

en: Add media
az: Media əlavə edin

en: Interfaces
az: İnterfeyslər

en: Firehouse
az: Yanğın evi

en: Ice
az: Buz

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
az: Daxil etdiyiniz verilənlər bazası cədvəli prefiksi, %prefiks etibarsızdır. Cədvəl prefiksi yalnız hərf-rəqəm simvollarından, nöqtələrdən və ya alt xəttlərdən ibarət ola bilər.

en: Default settings file
az: Defolt parametrlər faylı

en: The default settings file does not exist.
az: Defolt parametrlər faylı mövcud deyil.

en: Show row weights
az: Sıra çəkilərini göstərin

en: Hide row weights
az: Sıra çəkilərini gizlədin

en: %name: the value may be no less than %min.
az: %name: dəyər %min -dən az ola bilməz.

en: %name: the value may be no greater than %max.
az: %name: dəyər %max -dan çox ola bilməz.

en: Custom display settings
az: Xüsusi ekran parametrləri

en: Node module element
az: Node modul elementi

en: not yet assigned
az: hələ təyin olunmayıb

en: not yet created
az: hələ yaradılmayıb

en: Comment type
az: Şərh növü

en: Edit permissions
az: İcazələri redaktə edin

en: None (original image)
az: Yoxdur (orijinal şəkil)

en: Reusable
az: Yenidən istifadə edilə bilən

en: Configuration files
az: Konfiqurasiya faylları

en: Row class
az: Sıra sinfi

en: Latest version
az: Ən son versiya

en: The URL of the account edit page.
az: Hesabın redaktə səhifəsinin URL-i.

en: Bulk update
az: Toplu yeniləmə

en: Edit translations
az: Tərcümələri redaktə edin

en: - Use default -
az: - Defoltdan istifadə edin -

en: Query type
az: Sorğu növü

en: Search page
az: Axtarış səhifəsi

en: Search pages
az: Axtarış səhifələri

en: Add search page
az: Axtarış səhifəsi əlavə edin

en: Redirect path
az: Yenidən yönləndirmə yolu

en: Unknown content type
az: Naməlum məzmun növü

en: Drupal Upgrade
az: Drupal Yeniləmə

en: Summary options
az: Xülasə variantları

en: Back to site
az: Sayta qayıt

en: Never (manually)
az: Heç vaxt (əl ilə)

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
az: Verilənlər bazası serverinizə qoşulmaq alınmadı. Server aşağıdakı mesajı bildirir: %error. <ul><li>Verilənlər bazası serveri işləyir? </li><li>Verilənlər bazası mövcuddurmu və siz düzgün verilənlər bazası adını daxil etmisiniz? </li><li> Siz düzgün istifadəçi adı və parol daxil etmisiniz? </li><li>Düzgün verilənlər bazası host adını daxil etmisiniz?</li></ul>

en: Exit block region demonstration
az: Çıxış blokunun bölgə nümayişi

en: Database log messages to keep
az: Saxlamaq üçün verilənlər bazası log mesajları

en: Recent log messages
az: Son log mesajları

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
az: ' m', 'kb/s' kimi dəyərə əlavə edilməli olan sətri müəyyənləşdirin. Heç biri üçün boş buraxın. Tək və cəm dəyərləri boru ilə ayırın ('pound|pounds').

en: Thousand marker
az: Minlik ayırıcısı

en: Display prefix and suffix.
az: Prefiksi və şəkilçisini göstərin.

en: Display with prefix and suffix.
az: Prefiks və şəkilçi ilə ekran.

en: - Select a value -
az: - Qiymət seçin -

en: Trim length
az: Kəsmə uzunluğu

en: No field is displayed.
az: Heç bir sahə göstərilmir.

en: No field is hidden.
az: Heç bir sahə gizlənmir.

en: Format settings:
az: Format parametrləri:

en: Text formats are presented on content editing pages in the order defined on this page. The first format available to a user will be selected by default.
az: Mətn formatları məzmun redaktə səhifələrində bu səhifədə müəyyən edilmiş qaydada təqdim olunur. İstifadəçi üçün mövcud olan ilk format standart olaraq seçiləcək.

en: Link image to
az: Şəkili ilə əlaqələndirin

en: Image style: @style
az: Şəkil üslubu: @style

en: Linked to content
az: Məzmunla əlaqələndirilir

en: Linked to file
az: Faylla əlaqələndirilib

en: Shown when hovering over the menu link.
az: Menyu linki üzərinə sürüşdürdükdə göstərilir.

en: Syslog identity
az: Syslog şəxsiyyəti

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
az: Syslog-a daxil edilmiş hər mesajın əvvəlinə yazılacaq sətir. Eyni Syslog log faylına daxil olan bir neçə saytınız varsa, hər bir sayt üçün unikal şəxsiyyət jurnal qeydlərini bir-birindən ayırmağı asanlaşdırır.

en: Error pages
az: Səhv səhifələri

en: Run cron every
az: Hər dəfə cron çalıştırın

en: Manage automatic site maintenance tasks.
az: Avtomatik saytın texniki xidmət tapşırıqlarını idarə edin.

en: Weight for added term
az: Əlavə müddət üçün çəki

en: View mode
az: Baxış rejimi

en: Preset ID
az: Əvvəlcədən təyin edilmiş ID

en: Administrative name
az: İnzibati ad

en: Weight for @block block
az: @block bloku üçün çəki

en: Region for @block block
az: @block bloku üçün region

en: Post comments
az: Şərhlər yerləşdirin

en: Skip comment approval
az: Şərh təsdiqini atlayın

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
az: %format mətn formatını deaktiv etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Disabled text format %format.
az: Deaktiv edilmiş mətn formatı %format.

en: Text Formats
az: Mətn Formatları

en: Disable text format
az: Mətn formatını deaktiv edin

en: Reference for usage, configuration, and modules.
az: İstifadə, konfiqurasiya və modullar üçün istinad.

en: Configure @module permissions
az: @module icazələrini konfiqurasiya edin

en: Administer settings.
az: Parametrləri idarə edin.

en: View reports, updates, and errors.
az: Hesabatlara, yeniləmələrə və səhvlərə baxın.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
az: İstifadəçi hesablarını, rollarını və icazələrini idarə edin.

en: Changed date
az: Tarix dəyişdirildi

en: Nothing
az: heç nə

en: Update @title
az: "@title yeniləyin"

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
az: Maşın tərəfindən oxuna bilən unikal ad. Yalnız kiçik hərflər, rəqəmlər və alt xəttlərdən ibarət ola bilər.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
az: Maşın tərəfindən oxuna bilən ad unikal simvollardan ibarət olmalıdır.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
az: Maşın tərəfindən oxuna bilən ad yalnız kiçik hərflər, rəqəmlər və defislərdən ibarət olmalıdır.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
az: Maşın tərəfindən oxuna bilən ad artıq istifadə olunur. Bu unikal olmalıdır.

en: Weight for @title
az: @title üçün çəki

en: Weight for row @number
az: Sətir @number üçün çəki

en: Label display for @title
az: @title üçün etiket ekranı

en: Formatter for @title
az: @title üçün formatlayıcı

en: Parents for @title
az: @title üçün valideynlər

en: Weight for new file
az: Yeni fayl üçün çəki

en: Choose a file
az: Faylı seç

en: Weight for new effect
az: Yeni effekt üçün çəki

en: Enable @title menu link
az: @title menyu linkini aktiv edin

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
az: Menyu üçün URL qurmaq üçün unikal ad. O, yalnız kiçik hərflər, rəqəmlər və defislərdən ibarət olmalıdır.

en: Schema version
az: Sxem versiyası

en: Number of servings
az: Porsiya sayı

en: Theme name
az: Mövzunun adı

en: URL fallback
az: URL bərpası

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
az: URL-lər tapılmadıqda, artıq aşkarlanmış dildən istifadə edin.

en: %type_name: Create new content
az: %type_name: Yeni məzmun yaradın

en: %type_name: Edit own content
az: %type_name: Öz məzmununu redaktə edin

en: %type_name: Edit any content
az: %type_name: İstənilən məzmunu redaktə edin

en: %type_name: Delete own content
az: %type_name: Öz məzmununu silin

en: %type_name: Delete any content
az: %type_name: İstənilən məzmunu silin

en: New object was not saved, no error provided
az: Yeni obyekt yadda saxlanmadı, xəta təmin olunmadı

en: The author's host name.
az: Müəllifin aparıcı adı.

en: The published status of a comment. (0 = Published, 1 = Not Published)
az: Şərhin dərc edilmiş statusu. (0 = Nəşr edilib, 1 = Dərc olunmayıb)

en: The comment author's name.
az: Şərh müəllifinin adı.

en: Next steps
az: Sonrakı addımlar

en: @driver_name settings
az: @driver_name parametrləri

en: Database file
az: Verilənlər bazası faylı

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
az: @drupal məlumatının saxlanacağı faylın mütləq yolu. Bu veb server tərəfindən yazıla bilən olmalıdır və veb kökündən kənarda mövcud olmalıdır.

en: No fields are present yet.
az: Hələ heç bir sahə yoxdur.

[ctx: Font weight]
en: Strong
az: Güclü

en: Uninstall @module module
az: @module modulunu silin

en: View the administration theme
az: İdarəetmə mövzusuna baxın

en: Database system
az: Verilənlər bazası sistemi

en: Database system version
az: Verilənlər bazası sisteminin versiyası

en: Release notes for @project_title
az: @project_title üçün buraxılış qeydləri

en: The role settings have been updated.
az: Rol parametrləri yeniləndi.

en: Disable the account and keep its content.
az: Hesabı deaktiv edin və məzmununu saxlayın.

en: Disable the account and unpublish its content.
az: Hesabı deaktiv edin və məzmununu yayımdan çıxarın.

en: Fixed value
az: Sabit dəyər

en: String settings
az: Sətir parametrləri

en: Use field label instead of the "On value" as label
az: Etiket kimi "On dəyər" əvəzinə sahə etiketindən istifadə edin

en: List (integer)
az: Siyahı (tam ədəd)

en: List (float)
az: Siyahı (float)

en: Allowed values list: invalid input.
az: İcazə verilən dəyərlər siyahısı: yanlış daxiletmə.

en: Object ID
az: Obyekt ID

en: The entity type.
az: Entiti növü.

en: Center left
az: Mərkəz sol

en: Center right
az: Mərkəz sağ

en: HTML element
az: HTML elementi

en: Label HTML element
az: Etiket HTML elementi

en: Place a colon after the label
az: Etiketdən sonra iki nöqtə qoyun

en: Wrapper HTML element
az: Sarmalayıcı HTML elementi

en: Wrapper class
az: Sarğı sinfi

en: Add default classes
az: Standart siniflər əlavə edin

en: Use default Views classes to identify the field, field label and field content.
az: Sahəni, sahə etiketini və sahə məzmununu müəyyən etmək üçün standart Baxış siniflərindən istifadə edin.

en: Use absolute path
az: Mütləq yoldan istifadə edin

en: Rel Text
az: Rel Mətn

en: Include Rel attribute for use in lightbox2 or other javascript utility.
az: lightbox2 və ya digər javascript yardım proqramında istifadə üçün Rel atributunu daxil edin.

en: Preserve certain tags
az: Müəyyən etiketləri qoruyun

en: Format plural
az: Çoxluq formatı

en: If checked, special handling will be used for plurality.
az: Yoxlansa, çoxluq üçün xüsusi rəftar istifadə olunacaq.

en: Singular form
az: Tək forma

en: Plural form
az: Cəm forması

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
az: Cəm forması üçün istifadə ediləcək mətn @count dəyəri ilə əvəz olunacaq.

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
az: Bu Görünüş üçün maşın tərəfindən oxuna bilən unikal ad. O, yalnız kiçik hərflər, rəqəmlər və alt xəttlərdən ibarət olmalıdır.

en: Weight for @display
az: @display üçün çəki

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
az: Bu başlıq defolt deyil, baxışların redaktə səhifəsində göstəriləcək. Eyni elementi iki dəfə alsanız, bu faydalı ola bilər.

en: Date and time of when the comment was created.
az: Şərhin yaradıldığı tarix və vaxt.

en: Date and time of when the comment was last updated.
az: Şərhin sonuncu dəfə yeniləndiyi tarix və vaxt.

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
az: Şərhin təsdiq edilib-edilməməsi (və ya hələ də moderasiya növbəsində).

en: Last comment CID
az: Son şərh CID

en: Last Comment
az: Son Şərh

en: Some roles lack permission to access content, but display %display has no access control.
az: Bəzi rolların məzmuna daxil olmaq icazəsi yoxdur, lakin %display displeyində giriş nəzarəti yoxdur.

en: The extension of the file.
az: Faylın uzadılması.

en: File Usage
az: Fayl İstifadəsi

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
az: Bu node ilə əlaqəli olan fayl, adətən qovşaqda bir sahədə olduğu üçün.

en: A user that is associated with this file, usually because this file is in a field on the user.
az: Bu fayl ilə əlaqəli olan istifadəçi, adətən bu fayl istifadəçinin sahəsində olduğu üçün.

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
az: Bu istifadəçi ilə əlaqəli olan fayl, adətən istifadəçinin sahəsində olduğu üçün.

en: A comment that is associated with this file, usually because this file is in a field on the comment.
az: Adətən bu fayl şərhdəki sahədə olduğu üçün bu fayl ilə əlaqəli şərh.

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
az: Bu şərhlə əlaqəli olan fayl, adətən o, şərhdəki sahədə olduğu üçün.

en: A taxonomy term that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy term.
az: Bu fayl ilə əlaqəli olan taksonomiya termini, adətən bu fayl taksonomiya termini sahəsində olduğu üçün.

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
az: Bu taksonomiya termini ilə əlaqəli fayl, adətən taksonomiya termini sahəsində olduğu üçün.

en: The module managing this file relationship.
az: Bu fayl əlaqəsini idarə edən modul.

en: The type of entity that is related to the file.
az: Faylla əlaqəli olan obyektin növü.

en: The number of times the file is used by this entity.
az: Faylın bu qurum tərəfindən istifadə olunma sayı.

en: Used by Style: Table to determine the actual column to click sort the field on. The default is usually fine.
az: Stil tərəfindən istifadə olunur: Sahənin çeşidlənməsi üçün klikləmək üçün faktiki sütunu müəyyən etmək üçün cədvəl. Defolt adətən yaxşıdır.

en: Group column
az: Qrup sütunu

en: Select the column of this field to apply the grouping function selected above.
az: Yuxarıda seçilmiş qruplaşdırma funksiyasını tətbiq etmək üçün bu sahənin sütununu seçin.

en: Group columns (additional)
az: Qrup sütunları (əlavə)

en: Select any additional columns of this field to include in the query and to group on.
az: Sorğuya daxil etmək və qruplaşdırmaq üçün bu sahənin istənilən əlavə sütunlarını seçin.

en: The machine name for the vocabulary the term belongs to.
az: Termin aid olduğu lüğət üçün maşın adı.

en: Display error message
az: Səhv mesajını göstərin

en: Comment or document this display.
az: Bu ekranı şərh edin və ya sənədləşdirin.

en: Query settings
az: Sorğu parametrləri

en: Allow to set some advanced settings for the query plugin
az: Sorğu plagini üçün bəzi inkişaf etmiş parametrləri təyin etməyə icazə verin

en: The name and the description of this display
az: Bu ekranın adı və təsviri

en: Query options
az: Sorğu seçimləri

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached?
az: Bu displey qoşulduğu əsas displeydən öz səhifələmə dəyərlərini miras almalıdırmı?

en: Should this display render the pager values? This is only meaningful if inheriting a pager.
az: Bu displey peycer dəyərlərini göstərməlidirmi? Bu, yalnız peycer miras alındıqda məna kəsb edir.

en: This will appear as the name of this block in administer >> structure >> blocks.
az: Bu administrator >> strukturu >> bloklarında bu blokun adı kimi görünəcək.

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
az: İstifadəçi məruz qalmış filtri seçib tətbiq edənə qədər nəticələr əvəzinə göstəriləcək mətn.

en: Include all items option
az: Bütün maddələr seçimini daxil edin

en: All items label
az: Bütün maddələrin etiketi

en: Disable SQL rewriting
az: SQL-in yenidən yazılmasını söndürün

en: The class to provide on each row.
az: Hər cərgədə təqdim ediləcək sinif.

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
az: Siyahıdan kənar paketdə təqdim ediləcək sinif.

en: List class
az: Siyahı sinif

en: The class to provide on the list element itself.
az: Siyahı elementinin özündə təmin ediləcək sinif.

en: Define the base path for links in this summary
            view, i.e. http://example.com/<strong>your_view_path/archive</strong>.
            Do not include beginning and ending forward slash. If this value
            is empty, views will use the first path found as the base path,
            in page displays, or / if no path could be found.
az: Bu xülasə görünüşündə, məsələn, http://example.com/<strong>your_view_path/arxiv</strong>də keçidlər üçün əsas yolu müəyyən edin.
     Başlanğıc və bitən slashi daxil etməyin. Əgər bu dəyər varsa
      boşdur, baxışlar əsas yol kimi tapılan ilk yoldan istifadə edəcək,
      səhifədə göstərilir və ya / heç bir yol tapılmasa.

en: files
az: fayllar

en: Not specified
az: Qeyd edilməmişdir

en: Content access
az: Məzmun girişi

en: Sticky status
az: Yapışqan status

en: RSS category
az: RSS kateqoriyası

en: RSS enclosure
az: RSS əlavəsi

en: Paste your configuration here
az: Konfiqurasiyanızı bura yapışdırın

en: Import configuration
az: İdxal konfiqurasiyası

en: Default view mode
az: Defolt baxış rejimi

en: URL to image
az: Şəklin URL-i

en: Content revisions
az: Məzmun düzəlişləri

en: Recipient ID
az: Alıcı ID

en: %time hence
az: %time bundan sonra

en: Language selection
az: Dil seçimi

en: Delete all translations
az: Bütün tərcümələri silin

en: No Access
az: Giriş yoxdur

en: Manage layout
az: Maketi idarə edin

en: text formats
az: mətn formatları

en: Default moderation state
az: Defolt moderasiya vəziyyəti

en: Search page path
az: Səhifə yolunu axtarın

en: Many to one
az: Çoxları birə

en: Save layout
az: Maketi yadda saxla

en: All Day
az: Bütün gün

en: Upscale
az: Yüksək səviyyəli

en: Entity bundle
az: Entiti paketi

en: Logo settings
az: Loqo seçimləri

en: Delete field.
az: Sahəni silin.

en: No results behavior
az: Nəticə davranışı yoxdur

en: Edit @section
az: @sectioni redaktə edin

en: View to insert
az: Daxil etmək üçün baxın

en: The view to insert into this area.
az: Bu sahəyə daxil etmək üçün görünüş.

en: Inherit contextual filters
az: Kontekstli filtrləri miras alın

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
az: Yoxlansa, bu görünüş əsas elementi ilə eyni kontekstli filtrləri alacaq.

en: Recursion detected in view @view display @display.
az: @view display @display görünüşündə rekursiya aşkarlandı.

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
az: Filtr dəyəri URL-də <em>YOX</em> olduqda

en: Exception value
az: İstisna dəyəri

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
az: Bu dəyər alınarsa, filtr nəzərə alınmayacaq; yəni "bütün dəyərlər"

en: When the filter value <em>IS</em> in the URL or a default is provided
az: URL-də filtr dəyəri <em>IS</em> və ya defolt təmin edildikdə

en: Provide title
az: Başlıq verin

en: Specify validation criteria
az: Doğrulama meyarlarını təyin edin

en: Action to take if filter value does not validate
az: Filtr dəyəri doğrulanmadıqda görüləcək tədbirlər

en: Display all results for the specified field
az: Göstərilən sahə üçün bütün nəticələri göstərin

en: Provide default value
az: Standart dəyəri təmin edin

en: Show "Page not found"
az: "Səhifə tapılmadı" göstərin

en: Display a summary
az: Xülasə göstərin

en: Display contents of "No results found"
az: "Nəticə tapılmadı" məzmununu göstərin

en: Number of records
az: Qeydlərin sayı

[ctx: Sort order]
en: Default sort
az: Defolt çeşidləmə

[ctx: Sort order]
en: Date
az: Tarix üzrə

[ctx: Sort order]
en: Numerical
az: Rəqəmsal

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
az: Seçilərsə, istifadəçilər 1+2+3 (OR üçün) və ya 1,2,3 (AND üçün) şəklində birdən çox dəyər daxil edə bilərlər.

en: If selected, multiple instances of this filter can work together, as though multiple values were supplied to the same filter. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
az: Seçilərsə, bu filtrin çoxsaylı nümunələri birlikdə işləyə bilər, sanki eyni filtrə birdən çox dəyər verilmişdir. Bu parametr "Dublikatları azaldın" ayarı ilə uyğun deyil.

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
az: Seçilərsə, filtr üçün daxil edilmiş nömrələr görünüşü məhdudlaşdırmaq əvəzinə xaric ediləcək.

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
az: Lüğət rejimi süzgəc dəyərində istifadə olunan simvolların sayına məhdudiyyət tətbiq edir ki, bu da xülasə görünüşünün lüğət kimi fəaliyyət göstərməsinə imkan verir.

en: How many characters of the filter value to filter against. If set to 1, all fields starting with the first letter in the filter value would be matched.
az: Filtr dəyərinin neçə simvoluna qarşı süzülməlidir. 1-ə təyin edilərsə, filtr dəyərindəki ilk hərflə başlayan bütün sahələr uyğunlaşdırılacaq.

en: When printing the title and summary, how to transform the case of the filter value.
az: Başlığı və xülasəni çap edərkən, filtr dəyərinin vəziyyətini necə çevirmək olar.

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
az: Əlifba sırası ilə

en: Create a label
az: Etiket yaradın

en: Enable to load this field as hidden. Often used to group fields, or to use as token in another field.
az: Bu sahəni gizli olaraq yükləməyi aktivləşdirin. Tez-tez sahələri qruplaşdırmaq və ya başqa bir sahədə işarə kimi istifadə etmək üçün istifadə olunur.

en: Choose the HTML element to wrap around this field, e.g. H1, H2, etc.
az: Bu sahəni əhatə etmək üçün HTML elementini seçin, məs. H1, H2 və s.

en: Choose the HTML element to wrap around this label, e.g. H1, H2, etc.
az: Bu etiketə sarılmaq üçün HTML elementini seçin, məs. H1, H2 və s.

en: Rewrite results
az: Nəticələri yenidən yazın

en: Replace spaces with dashes
az: Boşluqları tire ilə əvəz edin

en: External server URL
az: Xarici server URL

en: Links to an external server using a full URL: e.g. 'http://www.example.com' or 'www.example.com'.
az: Tam URL istifadə edərək xarici serverə keçidlər: məs. http://www.example.com' və ya 'www.example.com'.

en: Convert newlines to HTML &lt;br&gt; tags
az: Yeni sətirləri HTML-ə çevirin &lt;br&gt; etiketlər

en: No results text
az: Nəticə mətni yoxdur

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
az: Sahədə 0 rəqəmi varsa "nəticə yoxdur mətni" göstərməyi aktiv edin.

en: Time hence
az: Vaxt bundan sonra

en: Time hence (with "hence" appended)
az: Bundan sonra ("buna görə" əlavə edilməklə)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
az: Vaxt aralığı (gələcək tarixlərin əvvəlində "-" yazılıb)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
az: Vaxt aralığı (keçmiş tarixlərin əvvəlində "-" yazılıb)

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
az: Seriallaşdırılmış məlumatlar necə göstərilməlidir. Tam çıxışda xüsusi massiv/obyekt açarı və ya print_r seçə bilərsiniz.

en: Full data (unserialized)
az: Tam data (seriyalılaşdırılmamış)

en: Full data (serialized)
az: Tam məlumat (seriyalı)

en: A certain key
az: Müəyyən bir açar

en: Which key should be displayed
az: Hansı düymə göstərilməlidir

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
az: Məlumatların açarını göstərmək istəyirsinizsə, açarı daxil etməlisiniz.

en: How many different units to display in the string.
az: Sətirdə neçə müxtəlif vahidi göstərmək lazımdır.

en: This filter is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
az: Bu filtr açıq deyil. İstifadəçilərə dəyişdirmək imkanı vermək üçün onu ifşa edin.

en: Expose filter
az: Filtri ifşa edin

en: This filter is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
az: Bu filtr açıqdır. Onu gizlətsəniz, istifadəçilər onu dəyişə bilməyəcəklər.

en: Hide filter
az: Filtri gizlədin

en: Expose operator
az: Operatoru ifşa edin

en: Allow the user to choose the operator.
az: İstifadəçiyə operatoru seçməyə icazə verin.

en: Allow multiple selections
az: Çoxsaylı seçimlərə icazə verin

en: Enable to allow users to select multiple items.
az: İstifadəçilərə birdən çox element seçməyə icazə vermək üçün aktivləşdirin.

en: Remember the last selection
az: Son seçimi yadda saxla

en: Enable to remember the last selection made by the user.
az: İstifadəçi tərəfindən edilən son seçimi yadda saxlamağa imkan verin.

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
az: Tələb olunmayan ifşa edilmiş filtr olmadığı halda siz dəyər seçməlisiniz.

en: Enable to hide items that do not contain this relationship
az: Bu əlaqəni ehtiva etməyən elementləri gizlətməyə icazə verin

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
az: Bu növ ifşa olunmur. İstifadəçilərə dəyişdirmək imkanı vermək üçün onu ifşa edin.

en: Expose sort
az: Açıqlama çeşidi

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
az: Bu cür ifşa olunur. Onu gizlətsəniz, istifadəçilər onu dəyişə bilməyəcəklər.

en: Hide sort
az: Sıralamanı gizlədin

en: Provide description
az: Təsviri təqdim edin

en: Update "@title" choice
az: "@title" seçimini yeniləyin

en: Update "@title" choice (@number)
az: "@title" seçimini yeniləyin (@number)

en: Auto preview
az: Avtomatik önizləmə

en: Preview with contextual filters:
az: Kontekst filtrləri ilə önizləmə:

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
az: Kontekstual filtr dəyərlərini "/" ilə ayırın. Məsələn, % misal.

en: Apply and continue
az: Müraciət edin və davam edin

en: All displays (except overridden)
az: Bütün displeylər (əlavə təyin edilmiş istisna olmaqla)

en: All displays
az: Bütün ekranlar

en: This @display_type (override)
az: Bu @display_type (əsas qeyd)

en: Create new filter group
az: Yeni filtr qrupu yaradın

en: No filters have been added.
az: Heç bir filtr əlavə edilməyib.

en: Drag to add filters.
az: Filtrlər əlavə etmək üçün sürüşdürün.

en: Add and configure @types
az: @types əlavə edin və konfiqurasiya edin

en: Configure @type: @item
az: @type: @item konfiqurasiya edin

en: Always show advanced display settings
az: Həmişə qabaqcıl ekran parametrlərini göstərin

en: Label for "Any" value on non-required single-select exposed filters
az: Tələb olunmayan tək-seçilmiş məruz qalmış filtrlərdə "Hər hansı" dəyəri üçün etiket

en: Live preview settings
az: Canlı önizləmə parametrləri

en: Automatically update preview on changes
az: Dəyişikliklərin önizləməsini avtomatik yeniləyin

en: Show information and statistics about the view during live preview
az: Canlı baxış zamanı görüntü haqqında məlumat və statistikanı göstərin

en: Above the preview
az: Önizləmənin üstündə

en: Below the preview
az: Önizləmənin altında

en: Show the SQL query
az: SQL sorğusunu göstərin

en: Show performance statistics
az: Performans statistikasını göstərin

en: Unformatted list
az: Formatlaşdırılmamış siyahı

en: Contextual filters
az: Kontekstual filtrlər

en: contextual filters
az: kontekstual filtrlər

en: Contextual filter
az: Kontekstual filtr

en: contextual filter
az: kontekstual filtr

en: filter criteria
az: filtr meyarları

en: Filter criterion
az: Filtr meyarı

en: filter criterion
az: filtr meyarı

en: no results behavior
az: heç bir nəticə uyğun deyil

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
az: Cari istifadəçi onu görə bilmirsə, dərc olunmamış məzmunu süzür.

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
az: Məzmunun yapışqan olub-olmamasından asılı olmayaraq. Əvvəlcə yapışqan məzmunu siyahıya almaq üçün bunu azalan kimi təyin edin.

en: User has a revision
az: İstifadəçinin revizyonu var

en: All nodes where a certain user has a revision
az: Müəyyən bir istifadəçinin düzəliş etdiyi bütün qovşaqlar

en: Get the actual content from a content revision.
az: Məzmun təftişindən faktiki məzmunu əldə edin.

en: Provide a simple link to delete the content revision.
az: Məzmun reviziyasını silmək üçün sadə bir keçid təmin edin.

en: Filter for content by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
az: Baxış girişinə görə məzmun üçün filtr edin. <strong>Əgər siz qovşağı əsas cədvəliniz kimi istifadə edirsinizsə, lazım deyil.</strong>

en: Show a marker if the content is new or updated.
az: Məzmun yeni və ya yenilənibsə, markeri göstərin.

en: Show only content that is new or updated.
az: Yalnız yeni və ya yenilənmiş məzmunu göstərin.

en: Display the content with standard node view.
az: Məzmunu standart node görünüşü ilə göstərin.

en: Content ID from URL
az: URL-dən Məzmun ID-si

en: Content that is associated with this file, usually because this file is in a field on the content.
az: Bu fayl ilə əlaqəli məzmun, adətən bu fayl məzmunun sahəsində olduğu üçün.

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
az: Taksonomiya üçün "dərinlik"ə icazə verir: Termin ID-si (dərinliklə) əlavə kontekstual filtr dəyəri vasitəsilə dəyişdirilə bilər.

en: Content authored
az: Məzmun müəllifidir

en: Relate content to the user who created it. This relationship will create one record for each content item created by the user.
az: Məzmunu onu yaradan istifadəçi ilə əlaqələndirin. Bu əlaqə istifadəçi tərəfindən yaradılan hər bir məzmun elementi üçün bir qeyd yaradacaqdır.

en: Allow a contextual filter value to be ignored. The query will not be altered by this contextual filter value. Can be used when contextual filter values come from the URL, and a part of the URL needs to be ignored.
az: Kontekstual filtr dəyərinin nəzərə alınmamasına icazə verin. Sorğu bu kontekstli filtr dəyəri ilə dəyişdirilməyəcək. Kontekstual filtr dəyərləri URL-dən gəldiyi zaman istifadə edilə bilər və URL-in bir hissəsinə məhəl qoyulmamalıdır.

en: View area
az: Görünüş sahəsi

en: Insert a view inside an area.
az: Sahənin içərisinə görünüş daxil edin

en: Enable to override this field's links.
az: Bu sahənin keçidlərini ləğv etmək üçün aktivləşdirin.

en: Use field template
az: Sahə şablonundan istifadə edin

en: Checking this option will cause the group Display Type and Separator values to be ignored.
az: Bu seçimin yoxlanılması qrup Ekran Tipi və Ayırıcı dəyərlərinin nəzərə alınmamasına səbəb olacaq.

en: Multiple field settings
az: Çoxsaylı sahə parametrləri

en: Display all values in the same row
az: Bütün dəyərləri eyni cərgədə göstərin

en: Display @count value(s)
az: @count qiymətini göstərin

en: Link this field to the original piece of content
az: Bu sahəni orijinal məzmun parçası ilə əlaqələndirin

en: Access operation to check
az: Yoxlamaq üçün giriş əməliyyatı

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
az: Seçilərsə, istifadəçilər 1+2+3 şəklində birdən çox dəyər daxil edə bilərlər. QOŞULUŞLARIN sayına görə tələb olunacaq və bu filtrlə VEYA kimi qəbul ediləcək.

en: Load default filter from term page
az: Termin səhifəsindən standart filtri yükləyin

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
az: URL-dəki tireləri termin adı filtri dəyərlərindəki boşluqlara çevirin

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default filter type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
az: Qeyd: bunu dəyişdirmək üçün icazəniz yoxdur. Defolt filtr növünü dəyişdirsəniz, bu parametr itiriləcək və siz onu geri qaytara bilməyəcəksiniz.

en: Change the way content is formatted.
az: Məzmunun formatlanma üsulunu dəyişdirin.

en: Change settings for this format
az: Bu format üçün parametrləri dəyişdirin

en: Change the way each row in the view is styled.
az: Görünüşdəki hər bir sıranın üslubunu dəyişdirin.

en: Hide attachments in summary
az: Qoşmaları xülasədə gizlədin

en: Change whether or not to display attachments when displaying a contextual filter summary.
az: Kontekstli filtr xülasəsini göstərərkən qoşmaların göstərilib-göstərilməməsini dəyişdirin.

en: Hide attachments when displaying a contextual filter summary
az: Kontekstli filtr xülasəsini göstərərkən qoşmaları gizlədin

en: Attachment position
az: Qoşma mövqeyi

en: Should this display inherit its contextual filter values from the parent display to which it is attached?
az: Bu displey kontekstual filtr dəyərlərini əlavə olunduğu əsas displeydən miras almalıdır?

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each contextual filter you have defined in the view.
az: Bu görünüş saytınızdakı bu yola daxil olmaqla göstəriləcək. Yolun "path/%/%/feed" və ya "path/%/%/rss.xml" kimi bir şey olması tövsiyə olunur. görünüşü.

en: Display @display is set to use a menu but the menu link text is not set.
az: Display @display menyudan istifadə etmək üçün qurulub, lakin menyu keçid mətni təyin edilməyib.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu link text is not set.
az: Displey @display əsas menyudan istifadə etmək üçün qurulub, lakin əsas menyu link mətni təyin edilməyib.

en: Create a page
az: Səhifə yaradın

en: Create a menu link
az: Menyu bağlantısı yaradın

en: Include an RSS feed
az: RSS lentini daxil edin

en: Feed path
az: Fid yolu

en: Feed row style
az: Fid sıra üslubu

en: Create a block
az: Blok yaradın

en: of fields
az: sahələrin

en: of type
az: tipli

en: tagged with
az: ilə etiketləndi

en: teasers
az: tizerlər

en: full posts
az: tam yazılar

en: titles
az: başlıqlar

en: titles (linked)
az: başlıqlar (əlaqəli)

en: Sorts
az: Çeşidlər

en: HTTP method
az: HTTP metodu

en: Hide view
az: Görünüşü gizlədin

en: @group (historical data)
az: @group (tarixi məlumat)

en: User limit
az: İstifadəçi limiti

en: Use path alias
az: Yol ləqəbini istifadə edin

en: Cooking time
az: Yerinə yetmə vaxtı

en: View any unpublished content
az: Hər hansı dərc olunmamış məzmuna baxın

en: Relative default value
az: Nisbi standart dəyər

en: Headings
az: Başlıqlar

en: The comment UUID.
az: Şərh UUID.

en: The file UUID.
az: UUID faylı.

en: The term UUID.
az: UUID termini.

en: The user UUID.
az: İstifadəçi UUID.

en: Field item
az: Sahə elementi

en: Edit shortcut set
az: Qısayol dəstini redaktə edin

en: Appearance settings
az: Görünüş parametrləri

en: Close message
az: Mesajı bağlayın

en: Delete translation
az: Tərcüməni silin

en: Unsorted
az: Çeşidlənməmiş

en: Changes to the style have been saved.
az: Üslubdakı dəyişikliklər yadda saxlanıldı.

en: Media query
az: Media sorğusu

en: Aggregation type
az: Aqreqasiya növü

en: Create media
az: Media yaradın

en: Use replacement tokens from the first row
az: Birinci cərgədən əvəzedici nişanlardan istifadə edin

en: Allow multiple filter values to work together
az: Bir neçə filtr dəyərinin birlikdə işləməsinə icazə verin

en: Customize field HTML
az: HTML sahəsini fərdiləşdirin

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
az: Siz bu sinifdə yenidən yazma bölməsindən işarə əvəzlərindən istifadə edə bilərsiniz.

en: Customize label HTML
az: HTML etiketini fərdiləşdirin

en: Customize field and label wrapper HTML
az: Sahə və etiket sarğı HTML-ni fərdiləşdirin

en: Choose the HTML element to wrap around this field and label, e.g. H1, H2, etc. This may not be used if the field and label are not rendered together, such as with a table.
az: Bu sahəyə və etiketə sarılmaq üçün HTML elementini seçin, məs. H1, H2 və s. Sahə və etiket, məsələn, cədvəllə birlikdə göstərilmədikdə, bu istifadə edilə bilməz.

en: Remove whitespace
az: Boşluğu çıxarın

en: Hide rewriting if empty
az: Boşdursa, yenidən yazmağı gizlədin

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
az: Bu sahə boşdursa, yenidən yazılmış məzmunu göstərməyin.

en: Thousands marker
az: Minlərlə marker

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
az: Bu filtri ziyarətçilərə göstərin ki, onları dəyişdirə bilsinlər

en: Representative sort order
az: Nümayəndə sıralaması

en: Subquery namespace
az: Alt sorğu ad sahəsi

en: Advanced. Enter a namespace for the subquery used by this relationship.
az: Qabaqcıl. Bu əlaqə tərəfindən istifadə edilən alt sorğu üçün ad sahəsi daxil edin.

en: Representative view
az: Nümayəndə baxışı

en: Advanced. Use another view to generate the relationship subquery. This allows you to use filtering and more than one sort. If you pick a view here, the sort options above are ignored. Your view must have the ID of its base as its only field, and should have some kind of sorting.
az: Qabaqcıl. Əlaqə alt sorğu yaratmaq üçün başqa görünüşdən istifadə edin. Bu, filtrləmə və birdən çox növdən istifadə etməyə imkan verir. Burada bir görünüş seçsəniz, yuxarıdakı çeşidləmə seçimləri nəzərə alınmayacaq. Baxışınızın yeganə sahəsi kimi əsasının ID-si olmalıdır və bir növ çeşidləmə olmalıdır.

en: Will re-generate the subquery for this relationship every time the view is run, instead of only when these options are saved. Use for testing if you are making changes elsewhere. WARNING: seriously impairs performance.
az: Yalnız bu seçimlər saxlandıqda deyil, görünüş hər dəfə işə salındıqda bu əlaqə üçün alt sorğunu yenidən yaradacaq. Başqa yerdə dəyişiklik edirsinizsə, test üçün istifadə edin. XƏBƏRDARLIQ: performansı ciddi şəkildə azaldır.

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
az: Ziyarətçilərə bunu dəyişdirmək üçün icazə verin

en: This display is disabled.
az: Bu displey deaktiv edilib.

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin is not available.
az: Xəta: Display @display '@plugin' adlı plaqinə istinad edir, lakin bu plagin mövcud deyil.

en: Aggregation settings
az: Toplama parametrləri

en: Display extenders
az: Ekran genişləndiriciləri

en: Select extensions of the views interface.
az: Görünüşlər interfeysinin uzantılarını seçin.

en: You have configured display %display with a path which is an path alias as well. This might lead to unwanted effects so better use an internal path.
az: Siz % displeyini yol ləqəbi olan yol ilə konfiqurasiya etmisiniz. Bu, arzuolunmaz təsirlərə səbəb ola bilər, ona görə də daxili yoldan istifadə etmək daha yaxşıdır.

en: Configure aggregation settings for @type %item
az: @type %element üçün toplama parametrlərini konfiqurasiya edin

en: Select the aggregation function to use on this field.
az: Bu sahədə istifadə etmək üçün toplama funksiyasını seçin.

en: Empty display extender
az: Boş displey genişləndiricisi

en: Raw value from URL
az: URL-dən xam qiymət

en: Apply (all displays)
az: Tətbiq et (bütün ekranlar)

en: Apply (this display)
az: Tətbiq et (bu ekran)

en: Appears in: @bundles.
az: Burada görünür: @bundles.

en: This is an alias of @group: @field.
az: Bu @group ləqəbidir: @field.

en: @group (historical data): @field
az: @group (tarixi məlumat): @field

en: Delta - Appears in: @bundles.
az: Delta - Görünür: @bundles.

en: User who uploaded
az: Yükləyən istifadəçi

en: Taxonomy term chosen from autocomplete or select widget.
az: Taksonomiya termini avtomatik tamamlama və ya vidcet seçin.

en: Representative node
az: Nümayəndə qovşağı

en: Obtains a single representative node for each term, according to a chosen sort criterion.
az: Seçilmiş çeşidləmə meyarına uyğun olaraq hər bir termin üçün vahid təmsil qovşağı əldə edir.

en: Content with term
az: Terminlə məzmun

en: Relate all content tagged with a term.
az: Terminlə işarələnmiş bütün məzmunu əlaqələndirin.

en: Has taxonomy term ID
az: Taksonomiya termini ID-si var

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
az: Seçilmiş taksonomiya şərtləri varsa məzmunu göstərin.

en: Has taxonomy term
az: Taksonomiya termini var

en: Taxonomy terms on node
az: Düyündəki taksonomiya şərtləri

en: All taxonomy terms
az: Bütün taksonomiya terminləri

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
az: Seçilmiş taksonomiya şərtləri və ya seçilmiş şərtlərin uşaqları varsa məzmunu göstərin. Əlavə mürəkkəbliyə görə, bunun dərinliyi olmayan versiyalardan daha az variantları var.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
az: Taksonomiya termini ID-si var (dərinliklə)

en: Has taxonomy terms (with depth)
az: Taksonomiya şərtlərinə malikdir (dərinliyi ilə)

en: Has taxonomy term ID depth modifier
az: Taksonomiya termini ID dərinlik dəyişdiricisinə malikdir

en: @entity using @field
az: @entity @field istifadə edir

en: Taxonomy term ID from URL
az: URL-dən taksonomiya termini ID

en: Obtains a single representative node for each user, according to a chosen sort criterion.
az: Seçilmiş çeşidləmə meyarına uyğun olaraq hər bir istifadəçi üçün vahid təmsil qovşağı əldə edir.

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
az: Defolt filtri node səhifəsindən yükləyin, bu, əlaqəli taksonomiya blokları üçün yaxşıdır

en: Path component
az: Yol komponenti

en: The numbering starts from 1, e.g. on the page admin/structure/types, the 3rd path component is "types".
az: Nömrələmə 1-dən başlayır, məs. admin/structure/növlər səhifəsində 3-cü yol komponenti "tiplər"dir.

en: Use aggregation
az: Aqreqasiyadan istifadə edin

en: Display title may not be empty.
az: Ekran başlığı boş olmaya bilər.

en: When the filter value is <em>NOT</em> available
az: Filtr dəyəri <em>YOX</em> olduqda

en: When the filter value <em>IS</em> available or a default is provided
az: Filtr dəyəri <em>IS</em> mövcud olduqda və ya defolt təmin edildikdə

en: This display does not have a source for contextual filters, so no contextual filter value will be available unless you select 'Provide default'.
az: Bu displeydə kontekstli filtrlər üçün mənbə yoxdur, ona görə də "Defolt təmin et" seçimini etməsəniz, heç bir kontekstual filtr dəyəri əlçatan olmayacaq.

en: Query Comment
az: Sorğu Şərh

en: If set, this comment will be embedded in the query and passed to the SQL server. This can be helpful for logging or debugging.
az: Əgər təyin edilərsə, bu şərh sorğuya daxil ediləcək və SQL serverinə ötürüləcək. Bu giriş və ya sazlama üçün faydalı ola bilər.

en: Count DISTINCT
az: Fərqli sayın

en: Provide default field wrapper elements
az: Defolt sahə sarğı elementlərini təmin edin

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another. Note that some fields will ignore this if they are block elements, particularly body fields and other formatted HTML.
az: Daxili sahələr bir-birinin ardınca deyil, bir-birinin yanında göstəriləcək. Nəzərə alın ki, bəzi sahələr blok elementləri, xüsusən də bədən sahələri və digər formatlanmış HTML olduqda buna məhəl qoymayacaqlar.

en: Show the empty text in the table
az: Cədvəldəki boş mətni göstərin

en: The block could not be saved.
az: Bloku yadda saxlamaq mümkün olmadı.

en: Datetime
az: Tarix vaxt

en: Language (fr, en, ...)
az: Dil (fr, en, ...)

en: Link attributes
az: Link atributları

en: Max age
az: Maksimum yaş

en: Layout ID
az: Maket ID-si

en: Last Cron Run
az: Son Cron İşəsalınması

en: The user ID.
az: İstifadəçi ID-si.

en: Latest revision
az: Ən son versiya

en: Responsive image
az: Uyğunlaşan şəkil

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
az: Hər bir sıra üçün RSS elementinin başlığı kimi istifadə olunacaq sahə.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
az: Hər bir sıra üçün RSS elementinin təsviri kimi istifadə ediləcək sahə.

en: Creator field
az: Yaradıcı sahəsi

en: The field that is going to be used as the RSS item creator for each row.
az: Hər sətir üçün RSS elementinin yaradıcısı kimi istifadə ediləcək sahə.

en: Publication date field
az: Nəşr tarixi sahəsi

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
az: Sıra stili plaqini RSS elementi üçün hansı görünüş sahələrinin istifadə olunacağını müəyyən etməyi tələb edir.

en: Unique watchdog event ID.
az: Unikal gözətçi hadisə ID-si.

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
az: Hadisənin şiddət dərəcəsi; 0 (Fövqəladə vəziyyət) ilə 7 (Debug) arasında dəyişir.

en: Logo image
az: Loqo şəkli

en: Curaçao
az: Kurasao

en: Réunion
az: Reunion

en: Sint Maarten
az: Sint Marten

en: Manage view modes
az: Baxış rejimlərini idarə edin

en: The layout has been saved.
az: Düzəliş yadda saxlandı.

en: JavaScript settings
az: JavaScript parametrləri

en: Entity Reference
az: Entity müraciəti

en: An autocomplete text field.
az: Avtomatik tamamlama mətn sahəsi.

en: Display the label of the referenced entities.
az: İstinad edilən obyektlərin etiketini göstərin.

en: Rendered entity
az: Göstərilən varlıq

en: Link label to the referenced entity
az: İstinad olunmuş obyektin linki üçün etiket

en: Link to the referenced entity
az: İstinad edilən qurumalink

en: Rendered as @mode
az: @mode kimi göstərildi

en: Language types
az: Dil növləri

en: Add view mode
az: Baxış rejimi əlavə edin

en: Edit view mode
az: Baxış rejimini redaktə edin

en: Filter HTML
az: HTML filtri

en: Configuration Manager
az: Konfiqurasiya meneceri

en: The text of the link.
az: Linkin mətni.

en: Revision log
az: Təftiş jurnalı

en: Default date
az: Defolt tarix

en: Default end date
az: Defolt bitmə tarixi

en: Time increments
az: Vaxt artımları

en: Date value
az: Tarix qiyməti

en: Entity reference
az: Entity istinadı

en: @name field is required.
az: @name sahəsi tələb olunur.

en: Fields pending deletion
az: Silinməyi gözləyən sahələr

en: Section @section
az: Bölmə @section

en: No translatable fields
az: Tərcümə edilə bilən sahələr yoxdur

en: Translations of %label
az: %label -in tərcümələri

en: This translation is published
az: Bu tərcümə nəşr olunur

en: Are you sure you want to delete the @language translation of %label?
az: %label -in @language tərcüməsini silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Shown
az: Göstərildi

en: Translate any entity
az: İstənilən qurumu tərcümə edin

en: Hide empty columns
az: Boş sütunları gizlədin

en: Database settings
az: Verilənlər bazası parametrləri

en: Entity types
az: Varlıq növləri

en: Change handler
az: İşləyicini dəyişdirin

en: Autocomplete (Tags style)
az: Avtomatik tamamlama (Teqlər üslubu)

en: Mail system
az: Poçt sistemi

en: Hide empty column
az: Boş sütunu gizlədin

en: Restrict images to this site
az: Şəkilləri bu saytla məhdudlaşdırın

en: Disallows usage of &lt;img&gt; tag sources that are not hosted on this site by replacing them with a placeholder image.
az: &lt;img&gt; istifadəsinə icazə vermir; bu saytda yerləşdirilməyən mənbələri yer tutucu şəkli ilə əvəz edərək etiketləyin.

en: Maximum dimensions
az: Maksimum ölçülər

en: Fallback image style
az: Fallback şəkil üslubu

en: Wide
az: Geniş

en: The operator is invalid on filter: @filter.
az: Filtrdə operator etibarsızdır: @filter.

en: No valid values found on filter: @filter.
az: Filtrdə etibarlı dəyər tapılmadı: @filter.

en: The value @value is not an array for @operator on filter: @filter
az: @value dəyəri filtrdəki @operator üçün massiv deyil: @filter

en: If not checked, fields that are not configured to customize their HTML elements will get no wrappers at all for their field, label and field + label wrappers. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
az: Yoxlanmayıbsa, HTML elementlərini fərdiləşdirmək üçün konfiqurasiya edilməyən sahələr öz sahə, etiket və sahə + etiket sarğıları üçün ümumiyyətlə heç bir sarğı almayacaq. Siz CSS-nin tətbiqini çətinləşdirmək bahasına, görünüşün standart olaraq təqdim etdiyi işarələmə miqdarını tez azaltmaq üçün bundan istifadə edə bilərsiniz.

en: banned IP addresses
az: qadağan edilmiş IP ünvanları

en: The IP address %ip has been banned.
az: %ip IP ünvanı qadağan edilib.

en: The field name.
az: Sahənin adı.

en: Validate options
az: Seçimləri təsdiqləyin

en: Whether the user is active or blocked.
az: İstifadəçinin aktiv və ya bloklanmasından asılı olmayaraq.

en: Views query
az: Baxış sorğusu

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
az: Zərbəli ekran yükləmələrin statusunu göstərmir, lakin daha az yer tutur. Tərəqqi paneli böyük yükləmələrdə irəliləyişi izləmək üçün faydalıdır.

en: Cron takes care of running periodic tasks like checking for updates and indexing content for search.
az: Cron yeniləmələrin yoxlanılması və axtarış üçün məzmunun indeksləşdirilməsi kimi dövri tapşırıqların icrasına diqqət yetirir.

en: User name and password
az: İstifadəçi adı və parol

en: User module account form elements.
az: İstifadəçi modulu hesab forması elementləri.

en: Manage form display
az: Forma ekranını idarə edin

en: View modes
az: Baxış rejimləri

en: A Drupal path or external URL the more link will point to. Note that this will override the link display setting above.
az: Drupal yolu və ya xarici URL nə qədər çox linkə işarə edəcək. Nəzərə alın ki, bu, yuxarıdakı link göstərmə parametrini ləğv edəcək.

en: Resource type
az: Resurs növü

en: <em>Alt</em> field required
az: <em>Alt</em> sahəsi tələb olunur

en: <em>Title</em> field required
az: <em>Başlıq</em> sahəsi tələb olunur

en: Link to entity
az: Entitiyə link

en: Bypass access checks
az: Giriş yoxlamalarını keçin

en: Media type
az: Media növü

en: View: @view - Display: @display
az: Baxış: @view - Ekran: @display

en: Transform the case
az: Davanı çevirin

en: Representative sort criteria
az: Nümayəndə çeşidləmə meyarları

en: The sort criteria is applied to the data brought in by the relationship to determine how a representative item is obtained for each row. For example, to show the most recent node for each user, pick 'Content: Updated date'.
az: Çeşidləmə meyarları hər bir sıra üçün təmsilçi elementin necə əldə edildiyini müəyyən etmək üçün əlaqə tərəfindən gətirilən məlumatlara tətbiq edilir. Məsələn, hər bir istifadəçi üçün ən son nodu göstərmək üçün "Məzmun: Yenilənmiş tarix" seçin.

en: The ordering to use for the sort criteria selected above.
az: Yuxarıda seçilmiş çeşidləmə meyarları üçün istifadə etmək üçün sifariş.

en: Revert to default
az: Default vəziyyətə qayıdın

en: No fields have been used in views yet.
az: Baxışlarda hələ heç bir sahə istifadə edilməyib.

en: Provide a simple link to approve the comment.
az: Şərhi təsdiqləmək üçün sadə bir keçid təqdim edin.

en: Author uid
az: Müəllif uid

en: Relate each @entity with a @field set to the file.
az: Hər @entity fayla @field dəsti ilə əlaqələndirin.

en: Relate each @entity with a @field set to the image.
az: Hər @entity şəkilə @field dəsti ilə əlaqələndirin.

en: The tid of a taxonomy term.
az: Taksonomiya termini.

en: The user permissions.
az: İstifadəçi icazələri.

en: First and last only
az: İlk və yalnız sonuncu

en: Multiple-value handling
az: Çox dəyərli işləmə

en: Filter to items that share all terms
az: Bütün şərtləri paylaşan elementlərə süzün

en: Filter to items that share any term
az: İstənilən termini paylaşan elementlərə süzün

en: Use a pager
az: Peycerdən istifadə edin

en: Logo path
az: Loqo marşrutu

en: Responsive
az: Uyğunlaşan

en: View own unpublished media
az: Öz nəşr olunmamış mediaya baxın

en: Full HTML
az: Tam HTML

en: Tokens related to views.
az: Baxışlarla əlaqəli nişanlar.

en: The description of the view.
az: Görünüşün təsviri.

en: The title of current display of the view.
az: Görünüşün cari ekranının başlığı.

en: The URL of the view.
az: Görünüşün URL-i.

en: -Select-
az: -Seç-

en: Text to place as "title" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
az: Mətn "başlıq" mətni kimi yerləşdiriləcək və əksər brauzerlər keçidin üzərinə keçərkən alət ipucu kimi göstərəcəklər.

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label or rewritten output may still be displayed. To hide labels, check the style or row style settings for empty fields. To hide rewritten content, check the "Hide rewriting if empty" checkbox.
az: Bu sahə boşdursa, onu gizlətməyə icazə verin. Qeyd edək ki, sahə etiketi və ya yenidən yazılmış çıxış hələ də göstərilə bilər. Etiketləri gizlətmək üçün boş sahələr üçün üslub və ya sıra stili parametrlərini yoxlayın. Yenidən yazılmış məzmunu gizlətmək üçün "Boşdursa, yenidən yazmağı gizlət" qutusunu işarələyin.

en: Apostrophe
az: Apostrof

en: Date in the form of CCYYMMDD.
az: CCYYMMDD şəklində tarix.

en: Date in the form of YYYYMM.
az: YYYYMM şəklində tarix.

en: Date in the form of YYYY.
az: YYYY şəklində tarix.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
az: MM şəklində tarix (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
az: DD şəklində tarix (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
az: WW şəklində tarix (01 - 53).

en: If you need more fields than the uid add the comment: author relationship
az: Əgər sizə uid-dən daha çox sahə lazımdırsa, şərh əlavə edin: müəllif əlaqəsi

en: Last comment uid
az: Son şərh uid

en: Convert spaces in term names to hyphens
az: Termin adlarında boşluqları tireyə çevirin

en: Use rendered output to group rows
az: Sətirləri qruplaşdırmaq üçün göstərilən çıxışdan istifadə edin

en: If enabled the rendered output of the grouping field is used to group the rows.
az: Aktivdirsə, sətirləri qruplaşdırmaq üçün qruplaşdırma sahəsinin göstərilən çıxışı istifadə olunur.

en: @label has been removed.
az: @label silindi.

en: Block count
az: Blok sayı

en: Limit to vocabulary
az: Lüğətlə məhdudlaşdırın

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
az: Bu sahədə HTML kodundan istifadə edə bilərsiniz. Aşağıdakı tokenlər dəstəklənir:

en: Result summary
az: Nəticə xülasəsi

en: Shows result summary, for example the items per page.
az: Nəticə xülasəsini, məsələn, hər səhifədəki elementləri göstərir.

en: Use site default RSS settings
az: Saytın standart RSS parametrlərindən istifadə edin

en: Display list value as human readable
az: Siyahı dəyərini insanların oxuna biləcəyi kimi göstərin

en: Displays the link in contextual links
az: Linki kontekstli bağlantılarda göstərir

en: Grouping field Nr.@number
az: Qruplaşdırma sahəsi Nr.@number

en: Original language
az: Orijinal dil

en: Response status code
az: Cavab status kodu

en: Callback function
az: Geri çağırış funksiyası

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
az: Axtarışınız həddən artıq çox VƏ/VEYA ifadələrdən istifadə etdi. Bu axtarışa yalnız ilk @count şərtləri daxil edilib.

en: Other…
az: Digər…

en: The selected selection handler is broken.
az: Seçilmiş seçim idarəedicisi pozulub.

en: Performance settings
az: Performans parametrləri

en: Hide description
az: Təsviri gizlədin

en: Display field as machine name.
az: Sahəni maşın adı kimi göstərin.

en: Provide a display which can be embedded using the views api.
az: Görünüşlər api istifadə edərək daxil edilə bilən bir ekran təmin edin.

en: Only has the 'authenticated user' role
az: Yalnız "təsdiqlənmiş istifadəçi" roluna malikdir

en: Has roles in addition to 'authenticated user'
az: 'Autentifikasiya edilmiş istifadəçi' ilə yanaşı rolları var

en: Remove tags from rendered output
az: Göstərilən çıxışdan etiketləri çıxarın

en: Fields to be included as contextual links.
az: Kontekstual keçidlər kimi daxil ediləcək sahələr.

en: Include destination
az: Təyinat yeri daxil edin

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the contextual action.
az: Kontekstual əməliyyatı tamamladıqdan sonra istifadəçini orijinal görünüşə qaytarmaq üçün keçidə "təyinat" parametrini daxil edin.

en: Contextual Links
az: Kontekstual bağlantılar

en: Display fields in a contextual links menu.
az: Sahələri kontekstli bağlantılar menyusunda göstərin.

en: Upload directory
az: Yükləmə kataloqu

en: The file %file could not be saved because the upload did not complete.
az: %file faylını saxlamaq mümkün olmadı, çünki yükləmə tamamlanmadı.

en: Last page
az: Son səhifə

en: Authentication provider
az: Doğrulama provayderi

en: Maximum attempts
az: Maksimum cəhdlər

en: Allowed values function
az: İcazə verilən dəyərlər funksiyası

en: Select media
az: Media seçin

en: Third party settings
az: 3-cü tərəf tənzimləmələri

en: Date/time format
az: Tarix/saat formatı

en: Enable translation
az: Tərcüməni aktivləşdirin

en: Drupal Version
az: Drupal versiyası

en: Default translation
az: Defolt tərcümə

en: Powered by
az: Tərəfindən

en: This field supports tokens.
az: Bu sahə tokenləri dəstəkləyir.

en: Search score
az: Axtarış hesabı

en: Add transition
az: Keçid əlavə edin

en: Export options
az: İxrac seçimləri

en: There was a problem creating field %label: @message
az: %label sahəsinin yaradılmasında problem var idi: @message

en: No content selected.
az: Heç bir məzmun seçilməyib.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
az: Hərflər, rəqəmlər və alt xəttlərdən ibarət unikal maşın tərəfindən oxuna bilən ad.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
az: Heç bir şəkil yüklənməsə, bu şəkil ekranda göstəriləcək və sahənin defolt şəklini ləğv edəcək.

en: No blocked IP addresses available.
az: Bloklanmış IP ünvanları yoxdur.

en: The menu name. Primary key.
az: Menyu adı. Əsas açar.

en: The human-readable name of the menu.
az: Menyunun insan tərəfindən oxuna bilən adı.

en: A description of the menu
az: Menyunun təsviri

en: The menu name. All links with the same menu name (such as 'navigation') are part of the same menu.
az: Menyu adı. Eyni menyu adı olan bütün keçidlər (məsələn, naviqasiya') eyni menyunun bir hissəsidir.

en: The menu link ID (mlid) is the integer primary key.
az: Menyu bağlantısı identifikatoru (mlid) tam ədədin əsas açarıdır.

en: The parent link ID (plid) is the mlid of the link above in the hierarchy, or zero if the link is at the top level in its menu.
az: Əsas link ID-si (plid) iyerarxiyada yuxarıdakı linkin mlididir və ya link onun menyusunda yuxarı səviyyədədirsə, sıfırdır.

en: The Drupal path or external path this link points to.
az: Drupal yolu və ya bu keçidin işarə etdiyi xarici yol.

en: For links corresponding to a Drupal path (external = 0), this connects the link to a {menu_router}.path for joins.
az: Drupal yoluna (xarici = 0) uyğun olan keçidlər üçün bu, keçidi {menu_router}.yoluna qoşulma yolu ilə əlaqələndirir.

en: The text displayed for the link, which may be modified by a title callback stored in {menu_router}.
az: {menu_router}-də saxlanılan başlıq geri çağırışı ilə dəyişdirilə bilən link üçün göstərilən mətn.

en: The name of the module that generated this link.
az: Bu keçidi yaradan modulun adı.

en: A flag to indicate if the link points to a full URL starting with a protocol, like http:// (1 = external, 0 = internal).
az: Linkin http:// (1 = xarici, 0 = daxili) kimi protokolla başlayan tam URL-ə işarə edib-etmədiyini göstərən bayraq.

en: Flag indicating whether any links have this link as a parent (1 = children exist, 0 = no children).
az: Hər hansı bir linkin valideyn olaraq bu linkə malik olub-olmadığını göstərən bayraq (1 = uşaqlar var, 0 = uşaq yoxdur).

en: Flag for whether this link should be rendered as expanded in menus - expanded links always have their child links displayed, instead of only when the link is in the active trail (1 = expanded, 0 = not expanded)
az: Bu linkin menyularda genişləndirilmiş kimi göstərilib-göstərilməməsi üçün işarələyin - genişləndirilmiş linklər yalnız link aktiv cığırda olduqda deyil, həmişə onların uşaq linklərini göstərir (1 = genişləndirilmiş, 0 = genişləndirilməyib)

en: Link weight among links in the same menu at the same depth.
az: Eyni dərinlikdə eyni menyudakı bağlantılar arasında çəki bağlayın.

en: The depth relative to the top level. A link with plid == 0 will have depth == 1.
az: Üst səviyyəyə nisbətən dərinlik. Plid == 0 olan keçidin dərinliyi == 1 olacaqdır.

en: A flag to indicate that the user has manually created or edited the link (1 = customized, 0 = not customized).
az: İstifadəçinin linki əl ilə yaratdığını və ya redaktə etdiyini göstərən bayraq (1 = fərdiləşdirilmiş, 0 = fərdiləşdirilməyib).

en: The first mlid in the materialized path. If N = depth, then pN must equal the mlid. If depth > 1 then p(N-1) must equal the plid. All pX where X > depth must equal zero. The columns p1 .. p9 are also called the parents.
az: Maddiləşdirilmiş yolda ilk mlid. Əgər N = dərinlikdirsə, onda pN "mlid-ə bərabər olmalıdır. Dərinlik > 1 olarsa, p(N-1) plidə bərabər olmalıdır. X > dərinliyin sıfıra bərabər olduğu bütün pX. P1 .. p9 sütunları da "the" adlanır. valideynlər.

en: The second mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda ikinci mlid. Bax p1.

en: The third mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda üçüncü mlid. Bax p1.

en: The fourth mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda dördüncü mlid. Bax p1.

en: The fifth mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda beşinci mlid. Bax p1.

en: The sixth mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda altıncı mlid. Bax p1.

en: The seventh mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda yeddinci mlid. Bax p1.

en: The eighth mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda səkkizinci mlid. Bax p1.

en: The ninth mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda doqquzuncu mlid. Bax p1.

en: Flag that indicates that this link was generated during the update from Drupal 5.
az: Bu əlaqənin Drupal 5-dən yeniləmə zamanı yaradıldığını göstərən bayraq.

en: Primary menu
az: Əsas menyu

en: blocks
az: bloklar

en: Bulk operation
az: Toplu əməliyyat

en: View used to select the entities
az: Görünüş obyektləri seçmək üçün istifadə olunur

en: Choose the view and display that select the entities that can be referenced.<br />Only views with a display of type "Entity Reference" are eligible.
az: İstinad edilə bilən obyektləri seçən görünüş və displey seçin.<br />Yalnız "Entiti İstinadı" tipli görünüşlər uyğundur.

en: Views: Filter by an entity reference view
az: Baxışlar: Entiti istinad görünüşü ilə süzün

en: Entity Reference Source
az: Varlıq İstinad Mənbəsi

en: Entity Reference list
az: Varlıq İstinad siyahısı

en: Display "@display" uses field %field as search field, but the field is no longer present. See the settings for the Entity Reference list format.
az: Ekran "@display" axtarış sahəsi kimi %field sahəsindən istifadə edir, lakin bu sahə artıq mövcud deyil. Varlıq İstinad siyahısı formatı üçün parametrlərə baxın.

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
az: <strong>Qeyd:</strong> "Varlıq istinadı" displeylərində, burada sətirli sahələrin açıq seçimi edilmədikdə, bütün sahələr sətirdə göstəriləcək.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
az: Avtomatik tamamlama vidcetindən istifadə edərkən axtarılacaq sahə(ləri) seçin.

en: Comment Statistics
az: Şərh Statistikası

en: Manage permissions
az: İcazələri idarə edin

en: Loading…
az: Yüklənir...

en: Resource title
az: Resurs adı

en: Translation for @language
az: @language üçün tərcümə

en: Use site name
az: Sayt adından istifadə edin

en: Use site slogan
az: Sayt şüarından istifadə edin

en: File status
az: Fayl statusu

en: Reduce
az: Azaltmaq

en: Easy
az: Asan

en: Breakpoint
az: Kəsmə nöqtəsi

en: Displaying @start - @end of @total
az: @total -ın @start - @end göstərilir

en: Needs to be updated
az: Yenilənmək lazımdır

en: Does not need to be updated
az: Yenilənməyə ehtiyac yoxdur

en: Edit comment @subject
az: Şərhi redaktə edin @subject

en: Time interval
az: Vaxt intervalı

en: Used in views
az: Görünüşlərdə istifadə olunur

en: Views plugins
az: Baxış plaginləri

en: Overview of plugins used in all views.
az: Bütün görünüşlərdə istifadə olunan plaginlərə ümumi baxış.

en: Display "Access Denied"
az: Ekran "Giriş rədd edildi"

en: Timezone to be used for date output.
az: Tarix çıxışı üçün istifadə olunacaq saat qurşağı.

en: - Default site/user timezone -
az: - Defolt sayt/istifadəçi saat qurşağı -

en: Grouped filters allow a choice between predefined operator|value pairs.
az: Qruplaşdırılmış filtrlər əvvəlcədən təyin edilmiş operator|dəyər cütləri arasında seçim etməyə imkan verir.

en: Filter type to expose
az: Açmaq üçün filtr növü

en: Single filter
az: Tək filtr

en: Grouped filters
az: Qruplaşdırılmış filtrlər

en: Remember exposed selection only for the selected user role(s). If you select no roles, the exposed data will never be stored.
az: Yalnız seçilmiş istifadəçi rol(lar) üçün açıq seçimi yadda saxla. Heç bir rol seçməsəniz, məruz qalan məlumatlar heç vaxt saxlanmayacaq.

en: Select which kind of widget will be used to render the group of filters
az: Filtrlər qrupunu göstərmək üçün hansı növ vidcetin istifadə olunacağını seçin

en: grouped
az: qruplaşdırılıb

en: Choose fields to combine for filtering
az: Filtrləmə üçün birləşdiriləcək sahələri seçin

en: This filter doesn't work for very special field handlers.
az: Bu filtr çox xüsusi sahə idarəçiləri üçün işləmir.

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
az: Bu filtrdən istifadə etmək üçün bəzi sahələr əlavə etməlisiniz.

en: @entity types
az: @entity tipləri

en: There is no lock on view %name to break.
az: %name görünüşündə qırılacaq kilid yoxdur.

en: &lt;Any&gt;
az: &lt;Hammısı&gt;

en: There are no enabled views.
az: Aktiv görünüşlər yoxdur.

en: Display fields as RSS items.
az: Sahələri RSS elementləri kimi göstərin.

en: - No value -
az: - Qiyməti yoxdur -

en: Provide a simple link to the revision.
az: Reviziya üçün sadə bir keçid təmin edin.

en: The ID of the entity that is related to the file.
az: Faylla əlaqəli olan obyektin ID-si.

en: The raw numeric user ID.
az: Xam rəqəmli istifadəçi ID-si.

en: Unfiltered text
az: Süzülməmiş mətn

en: Combine fields filter
az: Sahə filtrini birləşdirin

en: Column used for click sorting
az: Klik çeşidlənməsi üçün istifadə edilən sütun

en: Use path alias instead of internal path.
az: Daxili yol əvəzinə yol ləqəbini istifadə edin.

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
az: Xam sorğu nəticələrinin saniyələrlə müddəti keşlənməlidir.

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
az: Göstərilən HTML çıxışının saniyələrlə müddəti keşlənməlidir.

en: Custom time values must be numeric.
az: Fərdi vaxt dəyərləri rəqəmli olmalıdır.

en: Change whether or not to display contextual links for this view.
az: Bu görünüş üçün kontekstli bağlantıların göstərilib-göstərilməməsini dəyişdirin.

en: Display 'more' link only if there is more content
az: Yalnız daha çox məzmun varsa, "daha çox" linkini göstərin

en: Exposed filters in block displays require "Use AJAX" to be set to work correctly.
az: Blok displeylərində açıq filtrlər düzgün işləmək üçün "AJAX-dan istifadə et" tələb edir.

en: Number of pager links visible
az: Görünən peycer linklərinin sayı

en: Specify the number of links to pages to display in the pager.
az: Peycerdə göstəriləcək səhifələrə keçidlərin sayını göstərin.

en: Query Tags
az: Sorğu Teqləri

en: If set, these tags will be appended to the query and can be used to identify the query in a module. This can be helpful for altering queries.
az: Quraşdırılıbsa, bu teqlər sorğuya əlavə olunacaq və moduldakı sorğunu müəyyən etmək üçün istifadə edilə bilər. Bu, sorğuları dəyişdirmək üçün faydalı ola bilər.

en: The query tags may only contain lower-case alphabetical characters and underscores.
az: Sorğu teqlərində yalnız kiçik hərflərlə yazılmış əlifba simvolları və alt xətt işarələri ola bilər.

en: The field that is going to be used as the RSS item pubDate for each row. It needs to be in RFC 2822 format.
az: Hər bir cərgə üçün RSS elementi yayım tarixi kimi istifadə ediləcək sahə. RFC 2822 formatında olmalıdır.

en: GUID settings
az: GUID parametrləri

en: GUID field
az: GUID sahəsi

en: The globally unique identifier of the RSS item.
az: RSS elementinin qlobal unikal identifikatoru.

en: GUID is permalink
az: GUID daimi keçiddir

en: The RSS item GUID is a permalink.
az: GUID RSS elementi daimi keçiddir.

en: Add views row classes
az: Baxış sıra sinifləri əlavə edin

en: Force using fields
az: Sahələrdən istifadə etməyə məcbur edin

en: If neither the row nor the style plugin supports fields, this field allows to enable them, so you can for example use groupby.
az: Əgər nə sıra, nə də stil plagini sahələri dəstəkləmirsə, bu sahə onları aktivləşdirməyə imkan verir, beləliklə, məsələn, groupby-dən istifadə edə bilərsiniz.

en: File storage
az: Fayl saxlama

en: Enter 0 for no limit.
az: Limitsiz 0 daxil edin.

en: Entity label
az: Entity etiketi

en: The @type %title has been deleted.
az: @type %title silindi.

en: The URL %url is not valid.
az: URL %url etibarlı deyil

en: Layout options
az: Maket variantları

en: All messages, with backtrace information
az: Geri izləmə məlumatı ilə bütün mesajlar

en: The views entity selection mode requires a view.
az: Görünüş obyektinin seçim rejimi görünüş tələb edir.

en: Revision user
az: Revizyon istifadəçisi

en: Unknown (@langcode)
az: Naməlum (@langcode)

en: The file %file could not be saved because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
az: %file faylı saxlanıla bilmədi, çünki o, yükləmələr üçün icazə verilən maksimum ölçü olan %maxsize -i keçib.

en: %name field is not in the right format.
az: %name sahəsi düzgün formatda deyil.

en: %name is not a valid number.
az: %name etibarlı nömrə deyil.

en: %name must be a valid color.
az: %name etibarlı rəng olmalıdır.

en: Theme hook %hook not found.
az: Mövzu qarmaq %hook tapılmadı.

en: Boolean value
az: Boolean qiyməti

en: The referenced entity
az: İstinad edilən qurum

en: Integer value
az: Tam qiymət

en: Language object
az: Dil obyekti

en: Text value
az: Mətn qiyməti

en: Show all columns
az: Bütün sütunları göstərin

en: List additional actions
az: Əlavə hərəkətləri sadalayın

en: This IP address is already banned.
az: Bu IP ünvanı artıq qadağan edilib.

en: You may not ban your own IP address.
az: Siz öz IP ünvanınızı qadağan edə bilməzsiniz.

en: Banning IP addresses
az: IP ünvanlarının qadağan edilməsi

en: IP addresses listed here are banned from your site. Banned addresses are completely forbidden from accessing the site and instead see a brief message explaining the situation.
az: Burada qeyd olunan IP ünvanları saytınızda qadağan edilib. Qadağan edilmiş ünvanların sayta daxil olması tamamilə qadağandır və bunun əvəzinə vəziyyəti izah edən qısa bir mesaj görün.

en: Ban IP addresses
az: IP ünvanlarını qadağan edin

en: IP address bans
az: IP ünvanına qadağalar

en: Language type
az: Dil növü

en: Database Logging
az: Verilənlər bazasının Loqlanması

en: Trim link text length
az: Link mətninin uzunluğunu kəsin

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
az: Limitsiz link mətn uzunluğuna icazə vermək üçün boş buraxın.

en: URL only
az: yalnız URL

en: Show URL as plain text
az: URL-ni düz mətn kimi göstərin

en: Add rel="nofollow" to links
az: Linklərə rel="nofollow" əlavə edin

en: Link text trimmed to @limit characters
az: @limit simvol üçün kəsilmiş link mətni

en: Link text not trimmed
az: Link mətni kəsilməyib

en: Show URL only as plain-text
az: URL-i yalnız düz mətn kimi göstərin

en: Show URL only
az: Yalnız URL göstər

en: Add rel="@rel"
az: rel="@rel" əlavə edin

en: Thin space
az: İncə boşluq

en: Processed text
az: İşlənmiş mətn

en: Did not delete temporary file "%path" during garbage collection because it is in use by the following modules: %modules.
az: Zibil toplama zamanı müvəqqəti fayl "%path" silmədi, çünki o, aşağıdakı modullar tərəfindən istifadə olunur: %modules.

en: Edit style %name
az: Stil %name redaktə edin

en: Error generating image, missing source file.
az: Şəkil yaratma xətası, mənbə faylı çatışmır.

en: Set @title as default
az: Defolt olaraq @title təyin edin

en: Custom language...
az: Fərdi dil...

en: Fill in the language details and save the language with <em>Add custom language</em>.
az: Dil təfərrüatlarını doldurun və <em>Fərdi dil əlavə edin</em> ilə dili yadda saxlayın.

en: The language %language (%langcode) already exists.
az: Dil %language (%langcode) artıq mövcuddur.

en: Use the <em>Add language</em> button to save a predefined language.
az: Əvvəlcədən təyin edilmiş dili saxlamaq üçün <em>Dil əlavə et</em> düyməsini istifadə edin.

en: The language %language has been created and can now be used.
az: Dil %language yaradılmışdır və indi istifadə edilə bilər.

en: The %language (%langcode) language has been removed.
az: %language (%langcode) dili silindi.

en: Path prefix configuration
az: Yol prefiks konfiqurasiyası

en: Domain configuration
az: Domen konfiqurasiyası

en: %language (%langcode) path prefix (Default language)
az: %language (%langcode) yol prefiksi (Defolt dil)

en: %language (%langcode) path prefix
az: %language (%langcode) yol prefiksi

en: %language (%langcode) domain
az: %language (%langcode) domeni

en: The prefix may not contain a slash.
az: Prefiksdə kəsik işarəsi olmaya bilər.

en: The prefix for %language, %value, is not unique.
az: %language, %value üçün prefiks unikal deyil.

en: The domain for %language, %value, is not unique.
az: %language, %value üçün domen unikal deyil.

en: Existing languages
az: Mövcud dillər

en: Add a new mapping
az: Yeni xəritə əlavə edin

en: Browser language code
az: Brauzer dili kodu

en: Browser language codes must be unique.
az: Brauzer dil kodları unikal olmalıdır.

en: Browser language codes can only contain lowercase letters and a hyphen(-).
az: Brauzer dili kodlarında yalnız kiçik hərflər və tire(-) ola bilər.

en: Are you sure you want to delete %browser_langcode?
az: %browser_langcode silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Add a language to be supported by your site. If your desired language is not available, pick <em>Custom language...</em> at the end and provide a language code and other details manually.
az: Saytınız tərəfindən dəstəklənəcək dil əlavə edin. İstədiyiniz dil mövcud deyilsə, sonda <em>Fərdi dil...</em> seçin və dil kodunu və digər detalları əl ilə təmin edin.

en: Language from the URL (Path prefix or domain).
az: URL-dən dil (Yol prefiksi və ya domen).

en: Language from a request/session parameter.
az: Sorğu/sessiya parametrindən dil.

en: Language from the browser's language settings.
az: Brauzerin dil parametrlərindən dil.

en: Account administration pages
az: Hesab idarəetmə səhifələri

en: Account administration pages language setting.
az: Hesab administrasiyası səhifələrinin dil ayarı.

en: The %language (%langcode) language has been created.
az: %language (%langcode) dili yaradıldı.

en: The %language (%langcode) language has been updated.
az: %language (%langcode) dili yeniləndi.

en: Browser language detection configuration
az: Brauzer dilinin aşkarlanması konfiqurasiyası

en: A Gettext Portable Object file.
az: Gettext Portativ Obyekt faylı.

en: Treat imported strings as custom translations
az: İdxal edilmiş sətirləri fərdi tərcümələr kimi qəbul edin

en: Overwrite non-customized translations
az: Fərdiləşdirilməmiş tərcümələrin üzərinə yazın

en: Overwrite existing customized translations
az: Mövcud fərdiləşdirilmiş tərcümələrin üzərinə yazın

en: No language available. The export will only contain source strings.
az: Dil mövcud deyil. İxracda yalnız mənbə sətirləri olacaq.

en: Source text only, no translations
az: Yalnız mənbə mətn, tərcümə yoxdur

en: Include non-customized translations
az: Fərdiləşdirilməmiş tərcümələri daxil edin

en: Include customized translations
az: Fərdi tərcümələri daxil edin

en: Include untranslated text
az: Tərcümə edilməmiş mətni daxil edin

en: @count disallowed HTML string(s) in files: @files.
az: Fayllarda @count icazə verilməyən HTML sətir(lər)i: @files.

en: Translation type
az: Tərcümə növü

en: Non-customized translation
az: Fərdi olmayan tərcümə

en: Customized translation
az: Fərdi tərcümə

en: The strings have been saved.
az: Sətirlər saxlandı.

en: In Context
az: Kontekstdə

en: Interface translation
az: İnterfeys tərcüməsi

en: not applicable
az: tətbiq edilmir

en: Enable interface translation to English
az: İngilis dilinə interfeys tərcüməsini aktivləşdirin

en: Interface translations directory
az: İnterfeys tərcümələri kataloqu

en: Removed JavaScript translation file for the language %language because no translations currently exist for that language.
az: %language üçün JavaScript tərcümə faylı silindi, çünki həmin dil üçün hazırda heç bir tərcümə mövcud deyil.

en: User interface translation
az: İstifadəçi interfeysinin tərcüməsi

en: Import of string "%string" was skipped because of disallowed or malformed HTML.
az: "%string" sətirinin idxalı icazə verilməmiş və ya səhv formalaşdırılan HTML səbəbindən atlandı.

en: logged in users only
az: yalnız daxil olan istifadəçilər

en: Author's preferred language
az: Müəllifin üstünlük verdiyi dil

en: The language code of the language the node is written in.
az: Düyünün yazıldığı dilin dil kodu.

en: Briefly describe the changes you have made.
az: Etdiyiniz dəyişiklikləri qısaca təsvir edin.

en: Use the default shortcut icon supplied by the theme
az: Mövzu tərəfindən təqdim edilən standart qısa yol piktoqramını istifadə et

en: Examples: <code>@implicit-public-file</code> (for a file in the public filesystem), <code>@explicit-file</code>, or <code>@local-file</code>.
az: Nümunələr: <code>@implicit-public-file</code> (ictimai fayl sistemindəki fayl üçün), <code>@explicit-file</code> və ya <code>@local-file</code>.

en: Message to display when in maintenance mode
az: Baxım rejimində olduqda göstəriləcək mesaj

en: This theme requires the base theme @base_theme to operate correctly.
az: Bu tema əsas mövzu @base_theme -nin düzgün işləməsini tələb edir.

en: This theme requires the theme engine @theme_engine to operate correctly.
az: Bu tema @theme_engine tema mühərrikinin düzgün işləməsini tələb edir.

en: Use maintenance mode when making major updates, particularly if the updates could disrupt visitors or the update process. Examples include upgrading, importing or exporting content, modifying a theme, modifying content types, and making backups.
az: Əsas yeniləmələr edərkən texniki xidmət rejimindən istifadə edin, xüsusən yeniləmələr ziyarətçiləri və ya yeniləmə prosesini poza bilərsə. Nümunələrə məzmunun təkmilləşdirilməsi, idxal və ya ixracı, mövzunun dəyişdirilməsi, məzmun növlərinin dəyişdirilməsi və ehtiyat nüsxələrin çıxarılması daxildir.

en: A language object.
az: Dil obyekti.

en: All kind of entities, e.g. nodes, comments or users.
az: Bütün növ qurumlar, məsələn. qovşaqlar, şərhlər və ya istifadəçilər.

en: An entity field referencing a language.
az: Dilə istinad edən obyekt sahəsi.

en: An entity field containing an entity reference.
az: Entiti istinadını ehtiva edən obyekt sahəsi.

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
az: %file kataloqu dəyişikliklərdən qorunmur və təhlükəsizlik riski yaradır. Siz qeyri-yazılı olmaq üçün kataloqun icazələrini dəyişdirməlisiniz.

en: Apply pending updates
az: Gözləyən yeniləmələri tətbiq edin

en: Translation is not supported if language is always one of: @locked_languages
az: Dil həmişə aşağıdakılardan biri olarsa, tərcümə dəstəklənmir: @locked_languages

en: HTTP request to @url failed with error: @error.
az: @url ünvanına HTTP sorğusu xəta ilə uğursuz oldu: @error.

en: Update Manager
az: Yeniləmə meneceri

en: The name for this role. Example: "Moderator", "Editorial board", "Site architect".
az: Bu rolun adı. Nümunə: "Moderator", "Redaksiya şurası", "Sayt memarı".

en: User module 'member for' view element.
az: İstifadəçi modulu "üçün üzv" görünüş elementi.

en: This is also assumed to be the primary language of this account's profile information.
az: Bunun həm də bu hesabın profil məlumatının əsas dili olduğu güman edilir.

en: Administration pages language
az: İdarəetmə səhifələrinin dili

en: Build a custom site without pre-configured functionality. Suitable for advanced users.
az: Əvvəlcədən konfiqurasiya edilmiş funksionallıq olmadan fərdi sayt yaradın. Qabaqcıl istifadəçilər üçün uyğundur.

en: Site's default language (@lang_name)
az: Saytın defolt dili (@lang_name)

en: Selected language
az: Seçilmiş dil

en: Expose sort order
az: Çeşid sırasını ifşa edin

en: Use a custom %field_name
az: Fərdi %field_name istifadə edin

en: Validation settings
az: Doğrulama parametrləri

en: Language Code
az: Dil kodu

en: Breakpoints can be organized into groups. Modules and themes should use groups to separate out breakpoints that are meant to be used for different purposes, such as breakpoints for layouts or breakpoints for image sizing.
az: Kəsmə nöqtələri qruplara bölünə bilər. Modullar və mövzular müxtəlif məqsədlər üçün istifadə edilməli olan kəsilmə nöqtələrini ayırmaq üçün qruplardan istifadə etməlidir, məsələn, planlar üçün kəsilmə nöqtələri və ya təsvir ölçüsünün kəsilməsi üçün kəsilmə nöqtələri.

en: Parent permalink
az: Ana daimi keçid

en: Save and manage fields
az: Sahələri yadda saxlayın və idarə edin

en: Image removed.
az: Şəkil silindi.

en: This image has been removed. For security reasons, only images from the local domain are allowed.
az: Bu şəkil silindi. Təhlükəsizlik səbəbi ilə yalnız yerli domendən olan şəkillərə icazə verilir.

en: Only images hosted on this site may be used in &lt;img&gt; tags.
az: Yalnız bu saytda yerləşdirilən şəkillər &lt;img&gt; etiketlər.

en: An error occurred trying to check available interface translation updates.
az: Mövcud interfeys tərcümə yeniləmələrini yoxlamaq zamanı xəta baş verdi.

en: Available translation updates
az: Mövcud tərcümə yeniləmələri

en: Get a status report about available interface translations for your installed modules and themes.
az: Quraşdırılmış modullarınız və mövzularınız üçün mövcud interfeys tərcümələri haqqında status hesabatı əldə edin.

en: Vocabulary language
az: Lüğət dili

en: View profile
az: Profilə baxın

en: User account actions
az: İstifadəçi hesabı hərəkətləri

en: The role machine-name of the role.
az: Rol maşını-rolun adı.

en: The base table used for this view.
az: Bu görünüş üçün istifadə olunan əsas cədvəl.

en: Base field
az: Baza sahəsi

en: The base field used for this view.
az: Bu görünüş üçün istifadə olunan əsas sahə.

en: The total amount of results returned from the view. The current display will be used.
az: Görünüşdən qaytarılan nəticələrin ümumi məbləği. Cari displey istifadə olunacaq.

en: The number of items per page.
az: Hər səhifədəki elementlərin sayı.

en: The current page of results the view is on.
az: Görünüşün cari nəticələri səhifəsi.

en: The total page count.
az: Ümumi səhifə sayı.

en: Override the default view title for this view. This is useful to display an alternative title when a view is empty.
az: Bu görünüş üçün defolt görünüş başlığını ləğv edin. Bu, görünüş boş olduqda alternativ başlığı göstərmək üçün faydalıdır.

en: Overridden title
az: Əvəz edilmiş başlıq

en: Manage customized lists of content.
az: Fərdiləşdirilmiş məzmun siyahılarını idarə edin.

en: Additional resources
az: Əlavə resurslar

en: The translation authoring username %name does not exist.
az: Tərcümə müəllifi istifadəçi adı %name mövcud deyil.

en: You have to specify a valid translation authoring date.
az: Etibarlı tərcümənin müəlliflik tarixini göstərməlisiniz.

en: Database %database not found. The server reports the following message when attempting to create the database: %error.
az: Verilənlər bazası %database tapılmadı. Verilənlər bazasını yaratmağa cəhd edərkən server aşağıdakı mesajı bildirir: %error.

en: Are you sure you want to unblock %ip?
az: %ip blokundan çıxarmaq istədiyinizə əminsiniz?

en: Import all
az: Hamısını idxal edin

en: Another request may be synchronizing configuration already.
az: Başqa bir sorğu artıq konfiqurasiyanı sinxronizasiya edə bilər.

en: The configuration was imported successfully.
az: Konfiqurasiya uğurla idxal edildi.

en: Synchronize configuration
az: Konfiqurasiyanı sinxronlaşdırın

en: Flag other translations as outdated
az: Digər tərcümələri köhnəlmiş kimi qeyd edin

en: Do not flag other translations as outdated
az: Digər tərcümələri köhnəlmiş kimi qeyd etməyin

en: Example: 'Hero image' or 'Author image'.
az: Misal: "Qəhrəman obrazı" və ya "Müəllif obrazı".

en: Breakpoint group
az: Kəsmə nöqtəsi qrupu

en: Select an image style for this breakpoint.
az: Bu kəsmə nöqtəsi üçün şəkil üslubu seçin.

en: Access @method on %label resource
az: %label resursunda @metoduna daxil olun

en: User-defined shortcuts
az: İstifadəçi tərəfindən müəyyən edilmiş qısa yollar

en: Displayed as %date_format
az: %date_format kimi göstərilir

en: opened
az: açıldı

en: Enabling translation
az: Tərcüməni aktivləşdirir

en: Create %language translation of %title
az: %title %language tərcüməsini yaradın

en: Source language: @language
az: Mənbə dil: @language

en: If you made a significant change, which means the other translations should be updated, you can flag all translations of this content as outdated. This will not change any other property of them, like whether they are published or not.
az: Əgər əhəmiyyətli dəyişiklik etmisinizsə, yəni digər tərcümələr yenilənməlidir, bu məzmunun bütün tərcümələrini köhnəlmiş kimi qeyd edə bilərsiniz. Bu, onların dərc edilib-edilməməsi kimi hər hansı digər xüsusiyyətini dəyişməyəcək.

en: When this option is checked, this translation needs to be updated. Uncheck when the translation is up to date again.
az: Bu seçim seçildikdə, bu tərcümənin yenilənməsi lazımdır. Tərcümə yeniləndikdə işarəni silin.

en: Source language set to: %language
az: Mənbə dil ayarlanıb: %language

en: This will delete all the translations of %label.
az: Bu, %label -in bütün tərcümələrini siləcək.

en: No path is set
az: Heç bir yol təyin edilməyib

en: View differences
az: Fərqlərə baxın

en: Menu language
az: Menyu dili

en: Block types
az: Blok növləri

en: media item
az: media elementi

en: media items
az: media elementləri

en: Client error
az: Müştəri xətası

en: No item selected.
az: Heç bir element seçilməyib.

en: Modified timestamp
az: Dəyişdirilmiş vaxt damğası

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
az: @entity-type %label silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: The @entity-type %label has been deleted.
az: @entity-type %label silindi.

en: Edit %label
az: %label dəyiş

en: Add @bundle
az: @bundle əlavə et

en: Reference type
az: İstinad növü

en: Delete state
az: Vəziyyəti silin

en: Horizontal orientation
az: Üfüqi oriyentasiya

en: Vertical orientation
az: Şaquli oriyentasiya

en: Tray orientation changed to @orientation.
az: Polkanın oriyentasiyası @orientation olaraq dəyişdirildi.

en: Publish taxonomy term
az: Taksonomiya terminini dərc edin

en: Unpublish taxonomy term
az: Taksonomiya terminini dərcdən çıxarın

en: South Sudan
az: Cənubi Sudan

en: Custom output for TRUE
az: DOĞRU üçün fərdi qiymət

en: Custom output for FALSE
az: YALAN üçün fərdi qiymət

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your email address.
az: Hesab üçün müraciət etdiyiniz üçün təşəkkür edirik. Hesabınız hazırda sayt administratoru tərəfindən təsdiqini gözləyir.<br />Bu arada, e-poçt ünvanınıza əlavə təlimatları olan salamlama mesajı göndərilib.

en: An unrecoverable error has occurred. You can find the error message below. It is advised to copy it to the clipboard for reference.
az: Bərpa olunmayan xəta baş verdi. Səhv mesajını aşağıda tapa bilərsiniz. İstinad üçün onu mübadilə buferinə köçürmək tövsiyə olunur.

en: Place block
az: Blok yerləşdirin

en: Port number
az: Port nömrəsi

en: Revision timestamp
az: Təftiş vaxt damğası

en: Field map
az: Sahə xəritəsi

en: Administer account settings
az: Hesab parametrlərini idarə edin

en: Entity language
az: Varlıq dili

en: search page
az: axtarış səhifəsi

en: Hide empty
az: Boş gizlət

en: Revision Log message
az: Revision Log mesajı

en: The translation set id for this node
az: Bu qovşaq üçün tərcümə dəsti id

en: Registered timestamp
az: Qeydə alınmış vaxt möhürü

en: Signature format
az: İmza formatı

en: Init
az: İçində

en: Media Image
az: Media Şəkli

en: Update form
az: Formanı yeniləyin

en: HTTP Basic Authentication
az: HTTP Əsas Doğrulama

en: File added
az: Fayl əlavə edildi

en: File removed
az: Fayl silindi

en: Translate configuration
az: Konfiqurasiyanı tərcümə edin

en: Translations directory
az: Tərcümələr qovluğu

en: The translations directory does not exist.
az: Tərcümələr qovluğu mövcud deyil.

en: The translations directory is not readable.
az: Tərcümələr kataloqu oxunmur.

en: The translations directory is not writable.
az: Tərcümələr kataloqu yazıla bilməz.

en: The translations directory is writable.
az: Tərcümələr kataloqu yazıla bilər.

en: The translation server is offline.
az: Tərcümə serveri oflayndır.

en: The translation server is online.
az: Tərcümə serveri onlayndır.

en: The %language translation is not available.
az: %language tərcüməsi mövcud deyil.

en: The %language translation is available.
az: %language tərcüməsi mövcuddur.

en: The %language translation could not be downloaded.
az: %language tərcüməsini endirmək mümkün olmadı.

en: Not blank
az: Boş deyil

en: You have unsaved changes.
az: Yadda saxlanmamış dəyişiklikləriniz var.

en: Allows users to apply an action to one or more items.
az: İstifadəçilərə bir və ya bir neçə elementə əməliyyat tətbiq etməyə imkan verir.

en: All actions, except selected
az: Seçilmişlərdən başqa bütün hərəkətlər

en: Only selected actions
az: Yalnız seçilmiş hərəkətlər

en: Selected actions
az: Seçilmiş hərəkətlər

en: @type %info has been created.
az: @type %info yaradıldı.

en: @type %info has been updated.
az: @type %info yeniləndi.

en: @type: added %info.
az: @type: %info əlavə edildi.

en: @type: updated %info.
az: @type: yenilənmiş %info.

en: The revision ID.
az: Revizyon ID.

en: The comment language code.
az: Şərh dili kodu.

en: The block type.
az: Blok növü.

en: Create a new revision by default for this block type.
az: Bu blok növü üçün standart olaraq yeni versiya yaradın.

en: Output the block in this view mode.
az: Bu görünüş rejimində bloku çıxarın.

en: Select the region where this block should be displayed.
az: Bu blokun göstərilməli olduğu bölgəni seçin.

en: No styles configured
az: Heç bir üslub konfiqurasiya edilməyib

en: You must configure the selected text editor.
az: Siz seçilmiş mətn redaktorunu konfiqurasiya etməlisiniz.

en: Approved status
az: Təsdiqlənmiş status

en: Approved comment status
az: Təsdiqlənmiş şərh statusu

en: Link to approve comment
az: Şərhi təsdiqləmək üçün keçid

en: Link to reply-to comment
az: Cavab-şərh üçün keçid

en: The parent comment ID if this is a reply to a comment.
az: Bu şərhə cavabdırsa, valideyn şərh ID-si.

en: The user ID of the comment author.
az: Şərh müəllifinin istifadəçi ID-si.

en: The comment author's home page address.
az: Şərh müəllifinin ana səhifə ünvanı.

en: The comment author's hostname.
az: Şərh müəllifinin host adı.

en: The time that the comment was created.
az: Şərhin yaradıldığı vaxt.

en: The time that the comment was last edited.
az: Şərhin sonuncu redaktə olunduğu vaxt.

en: Thread place
az: İp yeri

en: The alphadecimal representation of the comment's place in a thread, consisting of a base 36 string prefixed by an integer indicating its length.
az: Uzunluğunu göstərən tam ədədlə prefiks edilmiş 36 əsas sətirdən ibarət olan iplikdə şərhin yerinin alfadecimal təsviri.

en: View changes of @config_file
az: @config_file dəyişikliklərinə baxın

en: Send copy to sender
az: Surəti göndərənə göndərin

en: Contact module form element.
az: Əlaqə modulu forma elementi.

en: Selected user
az: Seçilmiş istifadəçi

en: The sender's name
az: Göndərənin adı

en: The name of the person that is sending the contact message.
az: Əlaqə mesajını göndərən şəxsin adı.

en: Whether to send a copy of the message to the sender.
az: Mesajın surətinin göndərənə göndərilib-göndərilməyəcəyi.

en: The ID of the recipient user for personal contact messages.
az: Şəxsi əlaqə mesajları üçün alıcı istifadəçinin ID-si.

en: @action @title configuration options
az: @action @title konfiqurasiya seçimləri

en: Press the esc key to exit.
az: Çıxmaq üçün esc düyməsini basın.

en: Choose the type of date to create.
az: Yaratmaq üçün tarix növünü seçin.

en: Date only
az: Yalnız tarix

en: Set a default value for this date.
az: Bu tarix üçün standart dəyər təyin edin.

en: The %field date is required.
az: %field tarixi tələb olunur.

en: The %field date is invalid.
az: %field tarixi etibarsızdır.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
az: Tarixi göstərmək üçün format seçin. Sahəyə uyğun format təyin etdiyinizə əmin olun, yəni yalnız tarixi olan sahə üçün vaxtı buraxın.

en: Date part order
az: Hissə sifariş tarixi

en: Month/Day/Year
az: Ay/Gün/İl

en: Day/Month/Year
az: Gün/Ay/İl

en: Year/Month/Day
az: İl/Ay/Gün

en: Time type
az: Zaman növü

en: 24 hour time
az: 24 saat vaxt

en: 12 hour time
az: 12 saat vaxt

en: Text editor
az: Mətn redaktoru

en: This option is disabled because no modules that provide a text editor are currently enabled.
az: Mətn redaktorunu təmin edən heç bir modul hazırda aktiv olmadığı üçün bu seçim deaktiv edilib.

en: Text formats and editors
az: Mətn formatları və redaktorları

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
az: Dəyər daxil edilənə qədər sahə daxilində göstəriləcək mətn. Bu göstəriş adətən nümunə dəyəri və ya gözlənilən formatın qısa təsviridir.

en: Type of item to reference
az: İstinad ediləcək elementin növü

en: Reference method
az: İstinad üsulu

en: @entity_type selection
az: @entity_type seçimi

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
az: Avtomatik tamamlama təkliflərini toplamaq üçün istifadə olunan metodu seçin. Nəzərə alın ki, <em>Tərkibindədir</em> minlərlə obyekti olan saytlarda performans problemlərinə səbəb ola bilər.

en: If checked, field api classes will be added by field templates. This is not recommended unless your CSS depends upon these classes. If not checked, template will not be used.
az: Əgər işarələnərsə, sahə api sinifləri sahə şablonları ilə əlavə olunacaq. CSS-iniz bu siniflərdən asılı olmadıqca bu tövsiyə edilmir. Əgər yoxlanılmazsa, şablon istifadə olunmayacaq.

en: %entity_label: Administer fields
az: %entity_label: Sahələri idarə edin

en: %entity_label: Administer display
az: %entity_label: Ekranı idarə edin

en: Allowed number of values
az: Dəyərlərin icazə verilən sayı

en: Number of values is required.
az: Dəyərlərin sayı tələb olunur.

en: Field %field can only hold @max values but there were @count uploaded. The following files have been omitted as a result: %list.
az: Sahə %field yalnız @max dəyərləri saxlaya bilər, lakin yüklənmiş @count var. Nəticədə aşağıdakı fayllar buraxıldı: %list.

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
az: Bu sahəyə limitsiz sayda fayl yüklənə bilər.

en: The file ID.
az: Fayl ID.

en: The file language code.
az: Fayl dili kodu.

en: The user ID of the file.
az: Faylın istifadəçi identifikatoru.

en: Name of the file with no path components.
az: Yol komponentləri olmayan faylın adı.

en: The URI to access the file (either local or remote).
az: Fayla daxil olmaq üçün URI (yerli və ya uzaqdan).

en: This format is shown when no other formats are available
az: Bu format başqa formatlar olmadıqda göstərilir

en: Source image at %source_image_path not found while trying to generate derivative image at %derivative_path.
az: %source_image_path ünvanındakı mənbə şəkli %derivative_path ünvanında törəmə şəkil yaratmağa çalışarkən tapılmadı.

en: Alternative image text, for the image's 'alt' attribute.
az: Şəklin "alt" atributu üçün alternativ şəkil mətni.

en: Image title text, for the image's 'title' attribute.
az: Şəklin "başlıq" atributu üçün şəkil başlığı mətni.

en: The width of the image in pixels.
az: Şəklin eni piksellə.

en: The height of the image in pixels.
az: Şəklin hündürlüyü piksellərlə.

en: Custom language settings
az: Fərdi dil parametrləri

en: Settings successfully updated.
az: Parametrlər uğurla yeniləndi.

en: Change language settings for <em>content types</em>, <em>taxonomy vocabularies</em>, <em>user profiles</em>, or any other supported element on your site. By default, language settings hide the language selector and the language is the site's default language.
az: <em>məzmun növləri</em>, <em>taksonomiya lüğətləri</em>, <em>istifadəçi profilləri</em> və ya saytınızdakı hər hansı digər dəstəklənən element üçün dil parametrlərini dəyişdirin. Varsayılan olaraq, dil parametrləri dil seçicisini gizlədir və dil saytın defolt dilidir.

en: Show language selector on create and edit pages
az: Səhifələrin yaradılması və redaktə edilməsində dil seçicisini göstərin

en: Select languages to enforce. If none are selected, all languages will be allowed.
az: Tətbiq etmək üçün dilləri seçin. Heç biri seçilməsə, bütün dillərə icazə veriləcək.

en: The language is not @languages.
az: Dil @languages deyil.

en: The language is @languages.
az: Dil @languages -dir.

en: Stores a URL string, optional varchar link text, and optional blob of attributes to assemble a link.
az: Linki yığmaq üçün URL sətrini, isteğe bağlı varchar keçid mətnini və isteğe bağlı atribut blobunu saxlayır.

en: Allow link text
az: Link mətninə icazə verin

en: Placeholder for URL
az: URL üçün yertutan

en: Placeholder for link text
az: Link mətni üçün yertutan

en: Nothing to check.
az: Yoxlamaq üçün heç nə yoxdur.

en: Translation file not found: @uri.
az: Tərcümə faylı tapılmadı: @uri.

en: Unable to download translation file @uri.
az: @uri tərcümə faylını endirmək mümkün deyil.

en: Importing translation file: %filename (@percent%).
az: Tərcümə faylı idxal edilir: %filename (@percent%).

en: Translations imported.
az: Tərcümələr idxal edildi.

en: Updating configuration translations
az: Konfiqurasiya tərcümələri yenilənir

en: Starting configuration update
az: Konfiqurasiya yeniləməsi başlayır

en: Error updating configuration translations
az: Konfiqurasiya tərcümələrini yeniləyərkən xəta baş verdi

en: The configuration was successfully updated. There are %number configuration objects updated.
az: Konfiqurasiya uğurla yeniləndi. Yenilənmiş %number konfiqurasiya obyektləri var.

en: No configuration objects have been updated.
az: Heç bir konfiqurasiya obyekti yenilənməyib.

en: Unable to import translations file: @file
az: Tərcümə faylını idxal etmək mümkün deyil: @file

en: Translations imported: %number added, %update updated, %delete removed.
az: Tərcümələr idxal edildi: %number əlavə edildi, %update yeniləndi, %silmə silindi.

en: The configuration was successfully updated. %number configuration objects updated.
az: Konfiqurasiya uğurla yeniləndi. %number konfiqurasiya obyektləri yeniləndi.

en: Checking translations
az: Tərcümələrin yoxlanılması

en: Error checking translation updates.
az: Tərcümə yeniləmələrini yoxlamaq xətası.

en: Updating translations
az: Tərcümələr yenilənir

en: Error importing translation files
az: Tərcümə fayllarını idxal edərkən xəta baş verdi

en: Updating translations.
az: Tərcümələr yenilənir.

en: Source string (@language)
az: Mənbə sətri (@language)

en: Built-in English
az: Daxili İngilis dili

en: Translated string (@language)
az: Tərcümə edilmiş sətir (@language)

en: All translations up to date.
az: Bütün tərcümələr aktualdır.

en: Select a language to update.
az: Yeniləmək üçün dil seçin.

en: File not found at %remote_path nor at %local_path
az: Fayl %remote_path və ya %local_path -da tapılmadı

en: File not found at %local_path
az: Fayl %local_path ünvanında tapılmadı

en: Translation file location could not be determined.
az: Tərcümə faylının yerini müəyyən etmək mümkün olmadı.

en: Missing translations for:
az: Çatışmayan tərcümələr:

en: A local file system path where interface translation files will be stored.
az: İnterfeys tərcümə fayllarının saxlanacağı yerli fayl sistemi yolu.

en: Updates available
az: Yeniləmələr mövcuddur

en: Missing translations
az: Çatışmayan tərcümələr

en: Translation source
az: Tərcümə mənbəyi

en: Drupal translation server and local files
az: Drupal tərcümə serveri və yerli fayllar

en: Local files only
az: Yalnız yerli fayllar

en: The source of translation files for automatic interface translation.
az: Avtomatik interfeys tərcüməsi üçün tərcümə fayllarının mənbəyi.

en: Don't overwrite existing translations.
az: Mövcud tərcümələrin üzərinə yazmayın.

en: Only overwrite imported translations, customized translations are kept.
az: Yalnız idxal edilmiş tərcümələrin üzərinə yazın, fərdi tərcümələr saxlanılır.

en: Overwrite existing translations.
az: Mövcud tərcümələrin üzərinə yazın.

en: How to treat existing translations when automatically updating the interface translations.
az: İnterfeys tərcümələrini avtomatik yeniləyərkən mövcud tərcümələrə necə yanaşmaq olar.

en: Edit menu %label
az: Redaktə menyusu %label

en: Add menu link
az: Menyu linki əlavə edin

en: Administrative summary
az: İnzibati xülasə

en: Menu %label has been updated.
az: Menyu %label yeniləndi.

en: Menu %label has been added.
az: Menyu %label əlavə edildi.

en: The menu link has been saved.
az: Menyu linki saxlandı.

en: Published status or admin user
az: Yayımlanmış status və ya admin istifadəçi

en: Promoted to front page status
az: Ön səhifə statusuna yüksəldi

en: Node operations bulk form
az: Nod əməliyyatları toplu forması

en: Add a form element that lets you run operations on multiple nodes.
az: Birdən çox qovşaqda əməliyyatlar aparmağa imkan verən forma elementi əlavə edin.

en: Empty Node Frontpage behavior
az: Boş Nod Əsas səhif" davranışı

en: Provides a link to the node add overview page.
az: Düyün əlavəsi icmalı səhifəsinə keçid təmin edir.

en: Link to revision
az: Revizyon üçün keçid

en: Link to revert revision
az: Düzəlişi geri qaytarmaq üçün keçid

en: Link to delete revision
az: Revizyonu silmək üçün keçid

en: Access the Content overview page
az: Məzmun icmalı səhifəsinə daxil olun

en: View all revisions
az: Bütün düzəlişlərə baxın

en: Revert all revisions
az: Bütün düzəlişləri geri qaytarın

en: %type_name: View revisions
az: %type_name: Reviziyalara baxın

en: %type_name: Revert revisions
az: %type_name: Reviziyaları geri qaytarın

en: %type_name: Delete revisions
az: %type_name: Reviziyaları silin

en: Promotion options
az: Tanıtım seçimləri

en: Read more<span class="visually-hidden"> about @title</span>
az: @title</span> haqqında ətraflı<span class="visual-hidden"> oxuyun

en: The node revision ID.
az: Nod istinad ID-si.

en: The time that the node was last edited.
az: Düyünün sonuncu redaktə olunduğu vaxt.

en: The time that the current revision was created.
az: Cari reviziyanın yaradıldığı vaxt.

en: The user ID of the author of the current revision.
az: Cari versiyanın müəllifinin istifadəçi ID-si.

en: Float value
az: Float qiyməti

en: An entity field containing a path alias and related data.
az: Yol ləqəbini və əlaqəli məlumatları ehtiva edən obyekt sahəsi.

en: Path id
az: Yol id

en: Created entity %type with ID %id.
az: %id ID ilə %type yaradıldı.

en: Updated entity %type with ID %id.
az: %id ID ilə yenilənmiş obyekt %type.

en: Deleted entity %type with ID %id.
az: Silinmiş obyekt %id ID ilə %type.

en: Raw output
az: Xam çıxış

en: You have no fields. Add some to your view.
az: Sahəniz yoxdur. Görünüşünüzə bir az əlavə edin.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
az: Maşın tərəfindən oxuna bilən ad yalnız hərflər, rəqəmlər, tire və alt xəttlərdən ibarət olmalıdır.

en: All field aliases must be unique
az: Bütün sahə ləqəbləri unikal olmalıdır

en: Accepted request formats
az: Qəbul edilən sorğu formatları

en: Request formats that will be allowed in responses. If none are selected all formats will be allowed.
az: Cavablarda icazə veriləcək formatları tələb edin. Heç biri seçilməsə, bütün formatlara icazə veriləcək.

en: The new set label is required.
az: Yeni dəst etiketi tələb olunur.

en: On UNIX, Linux, and Mac OS X, you will find the configuration in the file <em>/etc/syslog.conf</em>, or in <em>/etc/rsyslog.conf</em> or in the directory <em>/etc/rsyslog.d</em>. These files define the routing configuration. Messages can be flagged with the codes <code>LOG_LOCAL0</code> through <code>LOG_LOCAL7</code>. For information on Syslog facilities, severity levels, and how to set up <em>syslog.conf</em> or <em>rsyslog.conf</em>, see the <em>syslog.conf</em> or <em>rsyslog.conf</em> manual page on your command line.
az: UNIX, Linux və Mac OS X-də siz konfiqurasiyanı <em>/etc/syslog.conf</em> faylında və ya <em>/etc/rsyslog.conf</em> və ya kataloqu <em>/etc/rsyslog.d</em>. Bu fayllar marşrutlaşdırma konfiqurasiyasını müəyyən edir. Mesajlar <code>LOG_LOCAL0</code> vasitəsilə <code>LOG_LOCAL7</code> kodları ilə işarələnə bilər. Syslog imkanları, ciddilik səviyyələri və <em>syslog.conf</em> və ya <em>rsyslog.conf</em>-un necə qurulacağı haqqında məlumat üçün <em>syslog.conf</em> və ya < baxın. komanda xəttinizdə em>rsyslog.conf</em> təlimat səhifəsi.

en: Any data
az: İstənilən məlumat

en: An entity field containing a UUID.
az: UUID-dən ibarət obyekt sahəsi.

en: Failed to fetch file due to error "%error"
az: "%error" xətası səbəbindən faylı əldə etmək alınmadı

en: Date and time formats
az: Tarix və vaxt formatları

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the @settings_name value in your settings.php back to FALSE.
az: update.php skripti autentifikasiya yoxlanışı olmadan hər kəs üçün əlçatandır, bu təhlükəsizlik riskidir. Siz settings.php-də @settings_name dəyərini yenidən FALSE olaraq dəyişməlisiniz.

en: Name of the date format
az: Tarix formatının adı

en: @toolkit settings
az: @toolkit dəsti parametrləri

en: Update this item
az: Bu elementi yeniləyin

en: This value should not be null.
az: Bu dəyər sıfır olmamalıdır.

en: The term ID.
az: ID termini.

en: The term language code.
az: Dil kodu termini.

en: Term Parents
az: Müddətli Valideynlər

en: The parents of this term.
az: Bu terminin valideynləri.

en: Create referenced entities if they don't already exist
az: Əgər onlar artıq mövcud deyilsə, istinad edilən obyektlər yaradın

en: Telephone number
az: Telefon nömrəsi

en: Link using text: @title
az: Mətn istifadə edərək keçid: @title

en: Link using provided telephone number.
az: Təqdim olunan telefon nömrəsindən istifadə edərək keçid.

en: Toolbar items
az: Alətlər paneli elementləri

en: Translatable elements
az: Tərcümə edilə bilən elementlər

en: At least one field needs to be translatable to enable %bundle for translation.
az: Tərcümə üçün %bundle aktiv etmək üçün ən azı bir sahə tərcümə edilə bilən olmalıdır.

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
az: <strong>@language_name (Orginal dil)</strong>

en: Administer translation settings
az: Tərcümə parametrlərini idarə edin

en: Create translations
az: Tərcümələr yaradın

en: Delete translations
az: Tərcümələri silin

en: Translate %bundle_label @entity_label
az: %bundle_label @entity_label tərcüməsini edin

en: Translate @entity_label
az: Tərcümə @entity_label

en: "Show language selector" is not compatible with translating content that has default language: %choice. Either do not hide the language selector or pick a specific language.
az: "Dil seçicisini göstər" defolt dili olan məzmunun tərcüməsi ilə uyğun gəlmir: %choice. Ya dil seçicisini gizlətməyin və ya müəyyən bir dil seçin.

en: An unpublished translation will not be visible without translation permissions.
az: Tərcümə icazələri olmadan dərc edilməmiş tərcümə görünməyəcək.

en: %archive_file does not contain any .info.yml files.
az: %archive_file heç bir .info.yml faylını ehtiva etmir.

en: <p>This is a one-time login for %user_name.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
az: <p>Bu, %user_name üçün birdəfəlik girişdir.</p><p>Sayta daxil olmaq və parolunuzu dəyişmək üçün bu düyməyə klikləyin.</p>

en: Provides access to the user data service.
az: İstifadəçi məlumatları xidmətinə girişi təmin edir.

en: Add a form element that lets you run operations on multiple users.
az: Birdən çox istifadəçi üzərində əməliyyatlar aparmağa imkan verən forma elementi əlavə edin.

en: User module form element.
az: İstifadəçi modulu forma elementi.

en: System module form element.
az: Sistem modulunun forma elementi.

en: Edit user account
az: İstifadəçi hesabını redaktə edin

en: Login attempt failed from %ip.
az: %ip -dən daxil olmaq cəhdi uğursuz oldu.

en: Cancel user
az: İstifadəçini ləğv edin

en: Enable password strength indicator
az: Parolun gücü göstəricisini aktivləşdirin

en: Admin (user awaiting approval)
az: Admin (təsdiqini gözləyən istifadəçi)

en: Role %label has been updated.
az: Rol %label yeniləndi.

en: Role %label has been added.
az: Rol %label əlavə edildi.

en: The user language code.
az: İstifadəçi dili kodu.

en: The time that the user last accessed the site.
az: İstifadəçinin sayta sonuncu daxil olduğu vaxt.

en: The time that the user last logged in.
az: İstifadəçinin sonuncu dəfə daxil olduğu vaxt.

en: The roles the user has.
az: İstifadəçinin rolları.

en: Update the user %name
az: İstifadəçi % adını yeniləyin

en: The module which sets this user data.
az: Bu istifadəçi məlumatlarını təyin edən modul.

en: The name of the data key.
az: Məlumat açarının adı.

en: The label of the view.
az: Görünüşün etiketi.

en: The machine-readable ID of the view.
az: Görünüşün maşın tərəfindən oxuna bilən identifikatoru.

en: Dropbutton
az: Düşmə düyməsi

en: Display fields in a dropbutton.
az: Sahələri açılan düymədə göstərin.

en: Rendered entity - @label
az: Göstərilən obyekt - @label

en: Displays a rendered @label entity in an area.
az: Ərazidə göstərilən @label obyektini göstərir.

en: Display the @label
az: @label göstərin

en: Available global token replacements
az: Mövcud qlobal token dəyişdirmələri

en: Override the title of this view when it is empty. The available global tokens below can be used here.
az: Bu görünüşün başlığı boş olduqda onu dəyişdirin. Aşağıdakı mövcud qlobal ayələr burada istifadə edilə bilər.

en: Administrative comment
az: İnzibati şərh

en: Machine name of the display
az: Ekranın maşın adı

en: This description will only be seen within the administrative interface and can be used to document this display.
az: Bu təsvir yalnız inzibati interfeysdə görünəcək və bu ekranı sənədləşdirmək üçün istifadə edilə bilər.

en: CSS class name(s)
az: CSS sinif adları

en: Show contextual links on this view.
az: Bu görünüşdə kontekstual keçidləri göstərin.

en: Show contextual links
az: Kontekstli bağlantıları göstərin

en: In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
az: Menyuda daha ağır keçidlər batacaq və daha yüngül keçidlər yuxarıya yaxın yerləşdiriləcək.

en: Allow people to choose the sort order
az: İnsanlara çeşidləmə sırasını seçməyə icazə verin

en: If sort order is not exposed, the sort criteria settings for each sort will determine its order.
az: Çeşidləmə qaydası açıq deyilsə, hər bir çeşid üçün çeşidləmə meyarları onun sırasını müəyyən edəcək.

en: Label for ascending sort
az: Artan çeşidləmə üçün etiket

en: Label for descending sort
az: Azalan çeşidləmə üçün etiket

en: Override the output of this field with custom text
az: Bu sahənin çıxışını fərdi mətnlə əvəz edin

en: Output this field as a custom link
az: Bu sahəni fərdi keçid kimi çıxarın

en: Trim this field to a maximum number of characters
az: Bu sahəni simvolların maksimum sayına qədər kəsin

en: More link label
az: Daha çox link etiketi

en: You may use the "Replacement patterns" above.
az: Siz yuxarıdakı "Əvəzetmə nümunələri"ndən istifadə edə bilərsiniz.

en: An HTML corrector will be run to ensure HTML tags are properly closed after trimming.
az: HTML teqlərinin kəsildikdən sonra düzgün bağlanmasını təmin etmək üçün HTML düzəldici işə salınacaq.

en: Fields to be included as links.
az: Bağlantılar kimi daxil ediləcək sahələr.

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the link action.
az: Link əməliyyatını tamamladıqdan sonra istifadəçini orijinal görünüşə qaytarmaq üçün keçidə "təyinat" parametrini daxil edin.

en: First page link text
az: Birinci səhifə link mətni

en: Last page link text
az: Son səhifə link mətni

en: Offset (number of items to skip)
az: Ofset (keçilməli elementlərin sayı)

en: For example, set this to 3 and the first 3 items will not be displayed.
az: Məsələn, bunu 3-ə təyin edin və ilk 3 element göstərilməyəcək.

en: Pager link labels
az: Peyjer keçid etiketləri

en: Previous page link text
az: Əvvəlki səhifə keçid mətni

en: Next page link text
az: Növbəti səhifə keçid mətni

en: Insert a list of integer numeric values separated by commas: e.g: 10, 20, 50, 100
az: Vergüllə ayrılmış tam ədədi rəqəmlərin siyahısını daxil edin: məsələn: 10, 20, 50, 100

en: WARNING: Disabling SQL rewriting means that node access security is disabled. This may allow users to see data they should not be able to see if your view is misconfigured. Use this option only if you understand and accept this security risk.
az: XƏBƏRDARLIQ: SQL-in yenidən yazılmasının söndürülməsi o deməkdir ki, node giriş təhlükəsizliyi deaktiv edilib. Bu, istifadəçilərə baxışınızın səhv konfiqurasiya edilib-edilmədiyini görə bilməməli olduqları məlumatları görməyə imkan verə bilər. Bu seçimdən yalnız bu təhlükəsizlik riskini başa düşnodüz və qəbul etdiyiniz halda istifadə edin.

en: No view mode selected
az: Baxış rejimi seçilməyib

en: Caption for the table
az: Cədvəl üçün başlıq

en: Table details
az: Cədvəl təfərrüatları

en: Summary title
az: Xülasə başlığı

en: Table description
az: Cədvəlin təsviri

en: Provide additional details about the table to increase accessibility.
az: Əlçatanlığı artırmaq üçün cədvəl haqqında əlavə təfərrüatlar təqdim edin.

en: Enable @display_title
az: @display_title aktiv edin

en: Delete @display_title
az: @display_title silin

en: Undo delete of @display_title
az: @display_title silinməsini geri qaytarın

en: Disable @display_title
az: @display_title söndürün

en: Edit view name/description
az: Görünüş adını/təsvirini redaktə edin

en: Analyze view
az: Görünüşü təhlil edin

en: Reorder displays
az: Ekranları yenidən sıralayın

en: Revert view
az: Görünüşü geri qaytarın

en: Add <span class="visually-hidden">@type</span>
az: <span class="visually-hidden">@type</span> əlavə edin

en: And/Or Rearrange <span class="visually-hidden">filter criteria</span>
az: Və/Və ya <span class="visually-hidden">filtr meyarlarını</span> yenidən təşkil edin

en: Rearrange <span class="visually-hidden">@type</span>
az: <span class="visually-hidden">@type</span>-nı yenidən təşkil edin

en: This display has one or more validation errors.
az: Bu displeydə bir və ya bir neçə doğrulama xətası var.

en: There are no disabled views.
az: Əlil baxış yoxdur.

en: Do you want to break the lock on view %name?
az: %name görünüşündə kilidi sındırmaq istəyirsiniz?

en: View language
az: Dilə baxın

en: Language of labels and other textual elements in this view.
az: Bu görünüşdə etiketlərin və digər mətn elementlərinin dili.

en: No displays available.
az: Heç bir displey əlçatan deyil.

en: Last saved
az: Son saxlandı

en: Not saved yet
az: Hələ saxlanmayıb

en: Hard
az: Çətin

en: Comment selection
az: Şərh seçimi

en: Contact message
az: Əlaqə mesajı

en: My Editor
az: Mənim redaktorum

en: Entity display
az: Obyekt görünüşü

en: Entity form display
az: Entiti formasının ekranı

en: Display the ID of the referenced entities.
az: İstinad edilən obyektlərin ID-sini göstərin.

en: Selects referenceable entities for an entity reference field.
az: Entiti istinad sahəsi üçün istinad edilə bilən obyektləri seçir.

en: Entity Reference inline fields
az: Entiti Referansı daxili sahələr

en: Returns results as a PHP array of labels and rendered rows.
az: Nəticələri etiketlərin və göstərilən sətirlərin PHP massivi kimi qaytarır.

en: File selection
az: Fayl seçimi

en: Separate link text and URL
az: Link mətni və URL-i ayırın

en: Node selection
az: Düyün seçimi

en: Watchdog database log
az: Watchdog verilənlər bazası jurnalı

en: REST export
az: REST ixracı

en: Create a REST export resource.
az: REST ixrac resursu yaradın.

en: Use entities as row data.
az: Obyektləri sıra datası kimi istifadə edin.

en: Use fields as row data.
az: Sahələri sıra məlumatları kimi istifadə edin.

en: Serializer
az: Serializator

en: Serializes views row data using the Serializer component.
az: Serializer komponentindən istifadə edərək baxış sətiri datasını seriyalaşdırır.

en: Shortcut set
az: Qısayol quraşdır

en: Handles .tar files.
az: .tar fayllarını idarə edir.

en: Handles zip files.
az: Zip fayllarını idarə edir.

en: Taxonomy Term selection
az: Taksonomiya Termin seçimi

en: Display reference to taxonomy term in RSS.
az: RSS-də taksonomiya termininə istinad göstərin.

en: Telephone link
az: Telefon linki

en: User selection
az: İstifadəçi seçimi

en: Views Exposed Filter Block
az: Baxışlar Açıq Filtr Bloku

en: A simple pager containing previous and next links.
az: Əvvəlki və sonrakı keçidləri ehtiva edən sadə peycer.

en: Display all items that this view might find.
az: Bu görünüşün tapa biləcəyi bütün elementləri göstərin.

en: Displays rows as HTML list.
az: Sətirləri HTML siyahısı kimi göstərir.

en: Language detection and selection
az: Dil aşkarlanması və seçimi

en: menus
az: menyular

en: Toolkit
az: Alət dəsti

en: Autoplay: %autoplay
az: Avtomatik oynatma: %autoplay

en: Loop: %loop
az: Döngə: %loop

en: Muted: %muted
az: Səssiz: %muted

en: Display of multiple files
az: Çoxlu faylların göstərilməsi

en: Welcome!
az: Xoş gəldiniz!

en: Configuration Translation
az: Konfiqurasiya Tərcüməsi

en: - empty image -
az: - boş şəkil -

en: Field formatters
az: Sahə formatlaşdırıcıları

en: If enabled, access permissions for rendering the entity are not checked.
az: Aktiv edilərsə, obyekti göstərmək üçün giriş icazələri yoxlanılmır.

en: Save and select
az: Saxla və seçin

en: Editorial
az: Redaksiya

en: Protocol version
az: Protokol versiyası

en: The directory %translations_directory exists.
az: %translations_directory kataloqu mövcuddur.

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
az: MySQL, MariaDB, Percona Server və ya ekvivalenti

en: The referenced language
az: İstinad edilən dil

en: Language reference
az: Dil istinadı

en: URI value
az: URI qiyməti

en: An entity field containing a URI.
az: URI-dən ibarət obyekt sahəsi.

en: Caribbean Netherlands
az: Karib Hollandiyası

en: Congo - Kinshasa
az: Konqo - Kinşasa

en: Congo - Brazzaville
az: Konqo - Brazzavil

en: Côte d’Ivoire
az: Kot-d'İvuar

en: Clipperton Island
az: Clipperton adası

en: Hong Kong SAR China
az: Honq Konq SAR Çin

en: Canary Islands
az: Kanar adaları

en: Palestinian Territories
az: Fələstin əraziləri

en: Outlying Oceania
az: Uzaq Okeaniya

en: U.S. Outlying Islands
az: ABŞ-ın kənar adaları

en: Time span in seconds
az: Saniyədə vaxt aralığı

en: A unique name for this block instance. Must be alpha-numeric and underscore separated.
az: Bu blok nümunəsi üçün unikal ad. Alfa-rəqəm olmalı və alt xətt ayrılmalıdır.

en: Filter by block name
az: Blok adına görə süzün

en: Enter a part of the block name to filter by.
az: Filtrləmək üçün blok adının bir hissəsini daxil edin.

en: Allow settings in the block configuration
az: Blok konfiqurasiyasında parametrlərə icazə verin

en: Items per block
az: Blok başına maddələr

en: @count (default setting)
az: @count (defolt parametr)

en: Configuring the toolbar
az: Alətlər panelinin konfiqurasiyası

en: Toggling between formatted text and HTML source
az: Formatlanmış mətn və HTML mənbəyi arasında keçid

en: Could not extract the contents of the tar file. The error message is <em>@message</em>
az: tar faylının məzmununu çıxarmaq mümkün olmadı. Səhv mesajı <em>@message</em>-dir

en: Enable image uploads
az: Şəkil yükləmələrini aktivləşdirin

en: Storage: @name
az: Yaddaş: @name

en: A directory relative to Drupal's files directory where uploaded images will be stored.
az: Yüklənmiş şəkillərin saxlanacağı Drupal faylları qovluğuna nisbətən qovluq.

en: If this is left empty, then the file size will be limited by the PHP maximum upload size of @size.
az: Bu boş qalsa, fayl ölçüsü PHP maksimum yükləmə ölçüsü @size ilə məhdudlaşdırılacaq.

en: Images larger than these dimensions will be scaled down.
az: Bu ölçülərdən daha böyük şəkillər kiçildiləcək.

en: Installing text editors
az: Mətn redaktorlarının quraşdırılması

en: Enabling a text editor for a text format
az: Mətn formatı üçün mətn redaktorunun işə salınması

en: Configuring a text editor
az: Mətn redaktorunun konfiqurasiyası

en: Once a text editor is associated with a text format, you can configure it by clicking on the <em>Configure</em> link for this format. Depending on the specific text editor, you can configure it for example by adding buttons to its toolbar. Typically these buttons provide formatting or editing tools, and they often insert HTML tags into the field source. For details, see the help page of the specific text editor.
az: Mətn redaktoru mətn formatı ilə əlaqələndirildikdən sonra, bu format üçün <em>Konfiqurasiya</em> linkinə klikləməklə onu konfiqurasiya edə bilərsiniz. Xüsusi mətn redaktorundan asılı olaraq, məsələn, alətlər panelinə düymələr əlavə etməklə onu konfiqurasiya edə bilərsiniz. Tipik olaraq, bu düymələr formatlaşdırma və ya redaktə vasitələrini təmin edir və onlar tez-tez sahə mənbəyinə HTML teqləri əlavə edirlər. Təfərrüatlar üçün xüsusi mətn redaktorunun yardım səhifəsinə baxın.

en: Using different text editors and formats
az: Müxtəlif mətn redaktorları və formatlarından istifadə

en: If you change the text format on a text field, the text editor will change as well because the text editor configuration is associated with the individual text format. This allows the use of the same text editor with different options for different text formats. It also allows users to choose between text formats with different text editors if they are installed.
az: Mətn sahəsində mətn formatını dəyişdirsəniz, mətn redaktoru da dəyişəcək, çünki mətn redaktorunun konfiqurasiyası fərdi mətn formatı ilə əlaqələndirilir. Bu, müxtəlif mətn formatları üçün müxtəlif variantları olan eyni mətn redaktorundan istifadə etməyə imkan verir. O, həmçinin istifadəçilərə quraşdırılıbsa, müxtəlif mətn redaktorları ilə mətn formatları arasında seçim etməyə imkan verir.

en: Placeholder: @placeholder
az: Kömək mətn: @placeholder

en: No placeholder
az: Kömək mətni olmasın

en: Add, edit, and delete custom display modes.
az: Xüsusi ekran rejimlərini əlavə edin, redaktə edin və silin.

en: Display modes
az: Ekran rejimləri

en: Configure what displays are available for your content and forms.
az: Məzmun və formalarınız üçün hansı displeylərin mövcud olduğunu konfiqurasiya edin.

en: Manage custom view modes.
az: Fərdi baxış rejimlərini idarə edin.

en: Form modes
az: Forma rejimləri

en: Manage custom form modes.
az: Fərdi forma rejimlərini idarə edin.

en: Add form mode
az: Forma rejimi əlavə edin

en: Edit form mode
az: Forma rejimini redaktə edin

en: Choose view mode entity type
az: Görünüş rejimi obyekt növünü seçin

en: Choose form mode entity type
az: Forma rejimi obyekt növünü seçin

en: Deleting a @entity-type will cause any output still requesting to use that @entity-type to use the default display settings.
az: @entity-type -nin silinməsi, defolt displey parametrlərindən istifadə etmək üçün hələ də @entity-type -dən istifadə tələb edən hər hansı çıxışa səbəb olacaq.

en: Saved the %label @entity-type.
az: %label @entity-type yadda saxlandı.

en: Autocomplete matching: @match_operator
az: Avtomatik tamamlama uyğunluğu: @match_operator

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
az: İstinad edilən obyekt (%type: %id) mövcud deyil.

[ctx: Sort order]
en: Order
az: Sifariş

en: %entity_label: Administer form display
az: %entity_label: Forma ekranını idarə edin

en: Plugin for @title
az: @title üçün plagin

en: @type (module: @module)
az: @type (modul: @module)

en: Widget settings:
az: Vidjet parametrləri:

en: The label of the entity that is related to the file.
az: Faylla əlaqəli olan obyektin etiketi.

en: Access the Files overview page
az: Fayllara ümumi baxış səhifəsinə daxil olun

en: Progress indicator: @progress_indicator
az: Tərəqqi göstəricisi: @progress_indicator

en: The %filter filter is missing, and will be removed once this format is saved.
az: %filter filtri yoxdur və bu format saxlandıqdan sonra silinəcək.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple of blank lines.
az: Sətirlər və paraqraflar avtomatik olaraq tanınır. &lt;br /&gt; sətir sonu, &lt;p&gt; paraqraf və &lt;/p&gt; yaxın paraqraf teqləri avtomatik olaraq daxil edilir. Paraqraflar tanınmırsa, sadəcə bir neçə boş sətir əlavə edin.

en: Missing filter. All text is removed
az: Çatışmayan filtr. Bütün mətn silindi

en: Provides a fallback for missing filters. Do not use.
az: Çatışmayan filtrlər üçün ehtiyat təmin edir. İstifadə etməyin.

en: Add image style
az: Şəkil üslubu əlavə edin

en: Preview image style: @style
az: Şəkil stilinə nəzər salın: @style

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
az: Dilin silinməsi onunla əlaqəli bütün interfeys tərcümələrini siləcək və bu dildəki məzmun dil neytral olacaq. Bu əməliyyat geri qaytarıla bilməz.

en: No placeholders
az: Kömək mətnləri yoxdur

en: Title placeholder: @placeholder_title
az: Kömək mətnin başlığı: @placeholder_title

en: URL placeholder: @placeholder_url
az: Kömək mətnin url-i: @placeholder_url

en: Note that importing large .po files may take several minutes.
az: Nəzərə alın ki, böyük .po fayllarının idxalı bir neçə dəqiqə çəkə bilər.

en: Content items can be edited using different form modes. Here, you can define which fields are shown and hidden when %type content is edited in each form mode, and define how the field form widgets are displayed in each form mode.
az: Məzmun elementləri müxtəlif forma rejimlərindən istifadə etməklə redaktə edilə bilər. Burada siz hər bir forma rejimində %növ məzmunu redaktə edildikdə hansı sahələrin göstərildiyini və gizlədildiyini müəyyən edə və hər forma rejimində sahə forması vidjetlərinin necə göstərildiyini təyin edə bilərsiniz.

en: Edit %label content type
az: %label məzmun növünü redaktə edin

en: The content has either been modified by another user, or you have already submitted modifications. As a result, your changes cannot be saved.
az: Məzmun ya başqa istifadəçi tərəfindən dəyişdirilib, ya da siz artıq dəyişikliklər təqdim etmisiniz. Nəticədə dəyişikliklərinizi yadda saxlamaq mümkün deyil.

en: Use field label: @display_label
az: Sahə etiketindən istifadə edin: @display_label

en: Provides a row plugin to display search results.
az: Axtarış nəticələrini göstərmək üçün sıra plaginini təmin edir.

en: A local file system path where public files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. This directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web. This must be changed in settings.php
az: İctimai faylların saxlanacağı yerli fayl sistemi yolu. Bu kataloq mövcud olmalı və Drupal tərəfindən yazıla bilən olmalıdır. Bu kataloq Drupal quraşdırma qovluğuna nisbətən olmalıdır və internet üzərindən əlçatan olmalıdır. Bu, settings.php-də dəyişdirilməlidir

en: %name: the telephone number may not be longer than @max characters.
az: %name: telefon nömrəsi @max simvoldan uzun ola bilməz.

en: %name: the text may not be longer than @max characters.
az: %name: mətn @max simvoldan uzun ola bilməz.

en: Summary rows
az: Xülasə sətirləri

en: This form lets administrators add and edit fields for storing user data.
az: Bu forma administratorlara istifadəçi məlumatlarını saxlamaq üçün sahələr əlavə etmək və redaktə etmək imkanı verir.

en: This form lets administrators configure how form fields should be displayed when editing a user profile.
az: Bu forma administratorlara istifadəçi profilini redaktə edərkən forma sahələrinin necə göstəriləcəyini konfiqurasiya etməyə imkan verir.

en: Alter the HTTP response status code used by this view, mostly helpful for empty results.
az: Bu görünüş tərəfindən istifadə edilən HTTP cavab status kodunu dəyişdirin, əsasən boş nəticələr üçün faydalıdır.

en: HTTP status code
az: HTTP status kodu

en: Always display the more link
az: Həmişə daha çox linki göstərin

en: Check this to display the more link even if there are no more items to display.
az: Göstəriləcək daha çox element olmasa belə, daha çox linki göstərmək üçün bunu yoxlayın.

en: Make entity label a link to entity page.
az: Entiti etiketini entiti səhifəsinə keçid edin.

en: You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
az: Bu sahədən istifadə etməzdən əvvəl bu ekrana bəzi əlavə sahələr əlavə etməlisiniz. İstəsəniz, bu sahələr <em>Ekrandan xaric et</em> kimi qeyd oluna bilər. Nəzərə alın ki, göstərilmə sırasına görə siz bu sahədən sonra gələn sahələrdən istifadə edə bilməzsiniz; burada qeyd olunmayan sahəyə ehtiyacınız varsa, sahələrinizi yenidən təşkil edin.

en: Automatic width
az: Avtomatik eni

en: The width of each column will be calculated automatically based on the number of columns provided. If additional classes are entered or a theme injects classes based on a grid system, disabling this option may prove beneficial.
az: Hər bir sütunun eni verilən sütunların sayına əsasən avtomatik olaraq hesablanacaq. Əlavə siniflər daxil edilərsə və ya bir mövzu grid sisteminə əsaslanan sinifləri daxil edərsə, bu seçimi söndürmək faydalı ola bilər.

en: Default column classes
az: Defolt sütun sinifləri

en: Add the default views column classes like views-col, col-1 and clearfix to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
az: Çıxışa views-col, col-1 və clearfix kimi standart baxış sütun siniflərini əlavə edin. Siz CSS-nin tətbiqini çətinləşdirmək bahasına, görünüşün standart olaraq təmin etdiyi işarələmə miqdarını tez azaltmaq üçün bundan istifadə edə bilərsiniz.

en: Custom column class
az: Fərdi sütun sinfi

en: Additional classes to provide on each column. Separated by a space.
az: Hər sütunda əlavə dərslər verilir. Boşluqla ayrılmışdır.

en: Default row classes
az: Defolt sıra sinifləri

en: Adds the default views row classes like views-row, row-1 and clearfix to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
az: Görünüşlər-sətir, sıra-1 və təmizlənmə kimi standart baxışlar sıra siniflərini çıxışa əlavə edir. Siz CSS-nin tətbiqini çətinləşdirmək bahasına, görünüşün standart olaraq təmin etdiyi işarələmə miqdarını tez azaltmaq üçün bundan istifadə edə bilərsiniz.

en: Custom row class
az: Fərdi sıra sinfi

en: Additional classes to provide on each row. Separated by a space.
az: Hər cərgədə əlavə dərslər verilir. Boşluqla ayrılmışdır.

en: Default wizard
az: Defolt sehrbazdır

en: All Views-generated queries will include the name of the views and display 'view-name:display-name' as a string at the end of the SELECT clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
az: Bütün Baxışlar tərəfindən yaradılan sorğulara baxışların adı daxil ediləcək və SEÇİM bəndinin sonunda sətir kimi "görüntü adı: görüntü adı" göstəriləcək. Bu, verilənlər bazası server jurnallarında Baxış sorğularının müəyyən edilməsini asanlaşdırır, lakin yalnız problemlərin aradan qaldırılması zamanı istifadə edilməlidir.

en: Selected:
az: Seçildi:

en: Additional data
az: Əlavə məlumat

[ctx: Validation]
en: Allowed values
az: İcazə verilən qiymətlər

[ctx: Validation]
en: Bundle
az: Paket

en: The entity must be of bundle %bundle.
az: Entiti bundle %bundle olmalıdır.

[ctx: Validation]
en: Complex data
az: Kompleks məlumatlar

[ctx: Validation]
en: Count
az: Saymaq

[ctx: Validation]
en: Entity type
az: Doğrulama

en: The entity must be of type %type.
az: Entiti %type tipli olmalıdır.

[ctx: Validation]
en: Length
az: Uzunluq

[ctx: Validation]
en: Primitive type
az: Primitiv tip

en: This value should be of the correct primitive type.
az: Bu dəyər düzgün primitiv tipdə olmalıdır.

[ctx: Validation]
en: Range
az: Aralığı

[ctx: Validation]
en: Entity Reference valid reference
az: Varlıq etibarlı istinad

[ctx: Validation]
en: User name
az: İstifadəçi adı

[ctx: Validation]
en: User name unique
az: İstifadəçi adı unikal

en: %name must be higher than or equal to %min.
az: %name %min -dən böyük və ya ona bərabər olmalıdır.

en: %name must be lower than or equal to %max.
az: %name %max-dan aşağı və ya ona bərabər olmalıdır.

[ctx: Validation]
en: Entity changed
az: Varlıq dəyişdi

en: Block layout
az: Blok tərtibatı

en: Block category
az: Blok kateqoriyası

en: Hide block if the view output is empty
az: Görünüş çıxışı boşdursa bloku gizlədin

en: Block empty settings
az: Boş parametrləri bloklayın

en: Hide block if no result/empty text
az: Nəticə/boş mətn yoxdursa bloku gizlədin

en: Hide the block if there is no result and no empty text and no header/footer which is shown on empty result
az: Nəticə yoxdursa və boş mətn yoxdursa və boş nəticədə başlıq/altbilgi yoxdursa bloku gizlədin

en: The number of comments posted on an entity.
az: Varlıq haqqında yazılan şərhlərin sayı.

en: The number of comments posted on an entity since the reader last viewed it.
az: Oxucunun ona sonuncu dəfə baxmasından bəri quruma yazılan şərhlərin sayı.

en: The entity the comment was posted to.
az: Şərhin göndərildiyi qurum.

en: The @entity_type to which the comment is a reply to.
az: Şərhin cavab olduğu @entity_type.

en: The number of comments an entity has.
az: Entitinin şərhlərinin sayı.

en: The most recent of last comment posted or entity updated time.
az: Ən son dərc edilmiş şərh və ya qurumun yenilənmə vaxtı.

en: Display the last comment of an entity
az: Entitinin son şərhini göstərin

en: The last comment of an entity.
az: Entitinin son şərhi.

en: The User ID of the author of the last comment of an entity.
az: Entitinin son şərhinin müəllifinin İstifadəçi ID-si.

en: The entity type to which the comment is a reply to.
az: Şərhin cavab olduğu qurum növü.

en: Display the standard add comment link used on regular @entity_type, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
az: Normal @entity_type-da istifadə edilən standart şərh əlavə et linkini göstərin, bu link yalnız baxan istifadəçinin şərh əlavə etmək imkanı olduqda göstərilir.

en: Display nodes only if a user posted the @entity_type or commented on the @entity_type.
az: Yalnız istifadəçi @entity_type -ni dərc edib və ya @entity_type-a şərh bildirdikdə qovşaqları göstərin.

en: Comments of the @entity_type using field: @field_name
az: @entity_type sahəsinin şərhləri: @field_name

en: Relate all comments on the @entity_type. This will create 1 duplicate record for every comment. Usually if you need this it is better to create a comment view.
az: @entity_type üzrə bütün şərhləri əlaqələndirin. Bu, hər şərh üçün 1 dublikat qeyd yaradacaq. Adətən buna ehtiyacınız varsa, şərh görünüşü yaratmaq daha yaxşıdır.

en: Edit comment %title
az: Şərhi redaktə edin %title

en: The ID of the entity of which this comment is a reply.
az: Bu şərhin cavab olduğu qurumun ID-si.

en: The entity type to which this comment is attached.
az: Bu şərhin əlavə olunduğu qurum növü.

en: Comment field name
az: Şərh sahəsinin adı

en: The field name through which this comment was added.
az: Bu şərhin əlavə edildiyi sahə adı.

en: Last comment ID
az: Son şərh ID

en: Last comment timestamp
az: Son şərh vaxt damğası

en: The time that the last comment was created.
az: Son şərhin yaradıldığı vaxt.

en: Last comment name
az: Son şərh adı

en: The name of the user posting the last comment.
az: Son şərhi yazan istifadəçinin adı.

en: Last comment user ID
az: Son şərh istifadəçi ID-si

en: The number of comments.
az: Şərhlərin sayı.

en: This field manages configuration and presentation of comments on an entity.
az: Bu sahə obyekt üzrə şərhlərin konfiqurasiyasını və təqdimatını idarə edir.

en: Comment list
az: Şərh siyahısı

en: Show the comment link in the form used on standard entity teasers, rather than the full entity form.
az: Şərh keçidini tam qurum formasından deyil, standart qurum tizerlərində istifadə olunan formada göstərin.

en: Content language and translation
az: Məzmun dili və tərcüməsi

en: Configure language and translation support for content.
az: Məzmun üçün dil və tərcümə dəstəyini konfiqurasiya edin.

en: Select source language
az: Mənbə dilini seçin

en: Computed date
az: Hesablanmış tarix

en: The computed DateTime object.
az: Hesablanmış DateTime obyekti.

en: Log entries
az: Giriş qeydləri

en: Contains a list of log entries.
az: Günlük qeydlərinin siyahısını ehtiva edir.

en: The user on which the log entry as written.
az: Günlük girişinin yazıldığı istifadəçi.

en: The actual message of the log entry.
az: Günlük girişinin faktiki mesajı.

en: The variables of the log entry in a serialized format.
az: Seriallaşdırılmış formatda log girişinin dəyişənləri.

en: Operation links for the event.
az: Tədbir üçün əməliyyat bağlantıları.

en: URL of the previous page.
az: Əvvəlki səhifənin URL-i.

en: Date when the event occurred.
az: Hadisənin baş verdiyi tarix.

en: Replace variables
az: Dəyişənləri dəyişdirin

en: Configure language support for content.
az: Məzmun üçün dil dəstəyini konfiqurasiya edin.

en: Managing and displaying link fields
az: Bağlantı sahələrini idarə etmək və göstərmək

en: Adding link text
az: Link mətninin əlavə edilməsi

en: In the field settings you can define additional link text to be <em>optional</em> or <em>required</em> in any link field.
az: Sahə parametrlərində siz istənilən keçid sahəsində <em>istəyə bağlı</em> və ya <em>lazım</em> olmaq üçün əlavə keçid mətnini təyin edə bilərsiniz.

en: Displaying link text
az: Link mətni göstərilir

en: If link text has been submitted for a URL, then by default this link text is displayed as a link to the URL. If you want to display both the link text <em>and</em> the URL, choose the appropriate link format from the drop-down menu in the <em>Manage display</em> page. If you only want to display the URL even if link text has been submitted, choose <em>Link</em> as the format, and then change its <em>Format settings</em> to display <em>URL only</em>.
az: Əgər link mətni URL üçün təqdim edilibsə, defolt olaraq bu link mətni URL-ə keçid kimi göstərilir. Əgər siz həm link mətnini <em>və</em> URL-ni göstərmək istəyirsinizsə, <em>Ekranı idarə et</em> səhifəsində açılan menyudan müvafiq keçid formatını seçin. Əgər link mətni təqdim olunsa belə, yalnız URL-i göstərmək istəyirsinizsə, format kimi <em>Link</em>-i seçin və sonra <em>Yalnız URL-i< göstərmək üçün onun <em>Format parametrlərini</em> dəyişin. /em>.

en: Adding attributes to links
az: Linklərə atributların əlavə edilməsi

en: You can add attributes to links, by changing the <em>Format settings</em> in the <em>Manage display</em> page. Adding <em>rel="nofollow"</em> notifies search engines that links should not be followed.
az: Siz <em>Ekranı idarə et</em> səhifəsində <em>Format parametrlərini</em> dəyişdirərək linklərə atributlar əlavə edə bilərsiniz. <em>rel="nofollow"</em> əlavə edilməsi axtarış motorlarına linklərə əməl edilməməsi barədə xəbər verir.

en: Validating URLs
az: URL-lərin doğrulanması

en: Number (decimal)
az: Nömrə (onluq)

en: Number (float)
az: Nömrə (float)

en: Number (integer)
az: Nömrə (tam)

en: Alias for @id
az: @id üçün ləqəb

en: Raw output for @id
az: @id üçün xam çıxış

en: The Serialization module provides a service for serializing and deserializing data to and from formats such as JSON and XML.
az: Serializasiya modulu JSON və XML kimi formatlara və formatlardan verilənlərin seriallaşdırılması və seriyadan çıxarılması üçün xidmət təqdim edir.

en: Serialization is the process of converting data structures like arrays and objects into a string. This allows the data to be represented in a way that is easy to exchange and store (for example, for transmission over the Internet or for storage in a local file system). These representations can then be deserialized to get back to the original data structures.
az: Serializasiya massivlər və obyektlər kimi məlumat strukturlarının sətirə çevrilməsi prosesidir. Bu, verilənlərin mübadilə və saxlanması asan şəkildə təqdim edilməsinə imkan verir (məsələn, İnternet üzərindən ötürülmə və ya yerli fayl sistemində saxlama üçün). Bu təqdimatlar daha sonra orijinal məlumat strukturlarına qayıtmaq üçün sıradan çıxarıla bilər.

en: The serializer splits this process into two parts. Normalization converts an object to a normalized array structure. Encoding takes that array and converts it to a string.
az: Serializer bu prosesi iki hissəyə bölür. Normallaşdırma obyekti normallaşdırılmış massiv strukturuna çevirir. Kodlaşdırma həmin massivi götürür və onu sətirə çevirir.

en: The uninstall process removes all data related to a module.
az: Silinmə prosesi modulla əlaqəli bütün məlumatları silir.

en: The date the term was last updated.
az: Termin sonuncu dəfə yeniləndiyi tarix.

en: The time that the term was last edited.
az: Termin sonuncu dəfə redaktə olunduğu vaxt.

en: Managing and displaying telephone fields
az: Telefon sahələrini idarə etmək və göstərmək

en: Displaying telephone numbers as links
az: Əlaqələr kimi telefon nömrələri göstərilir

en: The user account %name cannot be canceled.
az: %name istifadəçi hesabı ləğv edilə bilməz.

en: The handler for this item is broken or missing. The following details are available:
az: Bu elementin işləyicisi xarabdır və ya yoxdur. Aşağıdakı təfərrüatlar mövcuddur:

en: Default actions
az: Defolt hərəkətlər

en: Grouping @id
az: Qruplaşma @id

en: Columns for @field
az: @field üçün çeşidlənir

en: Sortable for @field
az: @field üçün çeşidlənir

en: Default sort order for @field
az: @field üçün defolt çeşidləmə sırası

en: Default sort for @field
az: @field üçün defolt çeşidləmə

en: Alignment for @field
az: @field üçün uyğunlaşdırma

en: Separator for @field
az: @field üçün ayırıcı

en: Hide empty column for @field
az: @field üçün boş sütunu gizlədin

en: Responsive setting for @field
az: @field üçün cavab verən parametr

en: No default sort
az: Defolt çeşid yoxdur

en: Page display settings
az: Səhifənin göstərilməsi parametrləri

en: Block display settings
az: Ekran parametrlərini bloklayın

en: View basic information
az: Əsas məlumatlara baxın

en: Allow embedded displays
az: Daxili ekranlara icazə verin

en: Embedded displays can be used in code via views_embed_view().
az: Daxili displeylər views_embed_view() vasitəsilə kodda istifadə edilə bilər.

en: Show SQL query
az: SQL sorğusunu göstərin

en: Remove @title
az: @title silin

en: Weight for @id
az: @id üçün çəki

en: Group for @id
az: @id üçün qrup

en: Remove @id
az: @id silin

en: PHP date format
az: PHP tarix formatı

en: Registering module
az: Qeydiyyat modulu

en: Media types
az: Media növləri

en: Not fully protected
az: Tam qorunmur

en: Reset your password
az: Parolunuzu sıfırlayın

en: Number of new comments
az: Yeni şərhlərin sayı

en: Lists (Views)
az: Siyahılar (Baxışlar)

en: Simple configuration
az: Sadə konfiqurasiya

en: Configuration type
az: Konfiqurasiya növü

en: Here is your configuration:
az: Budur konfiqurasiyanız:

en: Are you sure you want to update the %name @type?
az: %name @type yeniləmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Missing ID key "@id_key" for this @entity_type import.
az: Bu @entity_type importu üçün "@id_key" ID açarı çatışmır.

en: An entity with this machine name already exists but the import did not specify a UUID.
az: Bu maşın adına malik entiti artıq mövcuddur, lakin idxalda UUID göstərilməyib.

en: An entity with this machine name already exists but the UUID does not match.
az: Bu maşın adına malik entiti artıq mövcuddur, lakin UUID uyğun gəlmir.

en: An entity with this UUID already exists but the machine name does not match.
az: Bu UUID-ə malik entiti artıq mövcuddur, lakin maşın adı uyğun gəlmir.

en: Fallback date format
az: Geriyə tarix formatı

en: Configuration translation
az: Konfiqurasiya tərcüməsi

en: Translate the configuration.
az: Konfiqurasiyanı tərcümə edin.

en: @label fields
az: @label sahələri

en: Enter block, theme or category
az: Blok, mövzu və ya kateqoriya daxil edin

en: Enter a part of the block, theme or category to filter by.
az: Filtr etmək üçün blokun, mövzunun və ya kateqoriyanın bir hissəsini daxil edin.

en: Translations for %label
az: %label üçün tərcümələr

en: @language (original)
az: @language (orijinal)

en: Enter label
az: Etiket daxil edin

en: Enter a part of the label or description to filter by.
az: Filtrləmək üçün etiket və ya təsvirin bir hissəsini daxil edin.

en: Enter field or @bundle
az: Sahəyə və ya @bundle daxil edin

en: Enter a part of the field or @bundle to filter by.
az: Filtr etmək üçün sahənin bir hissəsini və ya @bundle daxil edin.

en: Add @language translation for %label
az: %label üçün @dil tərcüməsi əlavə edin

en: Successfully saved @language translation.
az: @language tərcüməsi uğurla yadda saxlanıldı.

en: @language translation of %label was deleted
az: %label -in @language tərcüməsi silindi

en: Edit @language translation for %label
az: %label üçün @language tərcüməsini redaktə edin

en: Successfully updated @language translation.
az: @language tərcüməsi uğurla yeniləndi.

en: (Empty)
az: (Boş)

en: About text formats
az: Mətn formatları haqqında

en: Are you sure you want to apply the updated %name image effect to all images?
az: Yenilənmiş %name şəkil effektini bütün şəkillərə tətbiq etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: This operation does not change the original images but the copies created for this style will be recreated.
az: Bu əməliyyat orijinal şəkilləri dəyişmir, lakin bu üslub üçün yaradılmış nüsxələr yenidən yaradılacaq.

en: The image style %name has been flushed.
az: Şəkil üslubu %name təmizləndi.

en: Image to be shown if no image is uploaded.
az: Şəkil yüklənmədiyi təqdirdə göstəriləcək.

en: Action title
az: Hərəkətin adı

en: The title shown above the actions dropdown.
az: Başlıq əməliyyatlar açılan menyunun yuxarısında göstərilir.

en: The machine-readable name must be unique, and can only contain lowercase letters, numbers, and underscores. Additionally, it can not be the reserved word "custom".
az: Maşın tərəfindən oxuna bilən ad unikal olmalıdır və yalnız kiçik hərflər, rəqəmlər və alt xəttlərdən ibarət ola bilər. Əlavə olaraq, bu "xüsusi" sözü ola bilməz.

en: - Restricted access -
az: - Məhdud giriş -

en: Workflow type
az: İş axını növü

en: Display block title
az: Blok başlığını göstərin

en: List of items
az: Elementlərin siyahısı

en: Placing and moving blocks
az: Blokların yerləşdirilməsi və hərəkəti

en: Demonstrating block regions for a theme
az: Mövzu üçün blok regionlarının nümayişi

en: Toggling between different themes
az: Müxtəlif mövzular arasında keçid

en: Configuring block settings
az: Blok parametrlərinin konfiqurasiyası

en: You can control the visibility of a block by restricting it to specific pages, content types, and/or roles by setting the appropriate options under <em>Visibility settings</em> of the block configuration.
az: Siz blok konfiqurasiyasının <em>Görünürlük parametrləri</em> altında müvafiq seçimləri təyin etməklə onu xüsusi səhifələr, məzmun növləri və/yaxud rollarla məhdudlaşdırmaqla blokun görünməsinə nəzarət edə bilərsiniz.

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this field, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
az: Bu sahə ilə bağlı peycerlərlə bağlı problem yaşamadığınız halda, bunu 0-da tərk etməlisiniz. Əgər bir səhifədə birdən çox peycerdən istifadə edirsinizsə, ?page= massivi daxilində ziddiyyət yaratmamaq üçün bu rəqəmi daha yüksək dəyərə təyin etməlisiniz. Böyük dəyərlər URL-lərinizə çoxlu vergül əlavə edəcək, buna görə də mümkünsə çəkinin.

en: Enter the name of the configuration file without the <em>.yml</em> extension. (e.g. <em>system.site</em>)
az: Konfiqurasiya faylının adını <em>.yml</em> uzantısı olmadan daxil edin. (məsələn, <em>system.site</em>)

en: The sender's email
az: Göndərənin e-poçtu

en: The email of the person that is sending the contact message.
az: Əlaqə mesajını göndərən şəxsin e-poçtu.

en: File usage
az: Fayl istifadəsi

en: Relate file entities to their usage.
az: Fayl obyektlərini onların istifadəsi ilə əlaqələndirin.

en: Managing and displaying file fields
az: Fayl sahələrini idarə etmək və göstərmək

en: Allowing file extensions
az: Fayl uzantılarına icazə verilir

en: In the field settings, you can define the allowed file extensions (for example <em>pdf docx psd</em>) for the files that will be uploaded with the file field.
az: Sahə parametrlərində siz fayl sahəsi ilə yüklənəcək fayllar üçün icazə verilən fayl uzantılarını (məsələn, <em>pdf docx psd</em>) təyin edə bilərsiniz.

en: Restricting the maximum file size
az: Maksimum fayl ölçüsünün məhdudlaşdırılması

en: The maximum file size that users can upload is limited by PHP settings of the server, but you can restrict by entering the desired value as the <em>Maximum upload size</em> setting. The maximum file size is automatically displayed to users in the help text of the file field.
az: İstifadəçilərin yükləyə biləcəyi maksimum fayl ölçüsü serverin PHP parametrləri ilə məhdudlaşdırılır, lakin siz <em>Maksimum yükləmə ölçüsü</em> parametri kimi istədiyiniz dəyəri daxil etməklə məhdudlaşdıra bilərsiniz. Maksimum fayl ölçüsü avtomatik olaraq fayl sahəsinin yardım mətnində istifadəçilərə göstərilir.

en: Displaying files and descriptions
az: Fayllar və təsvirlər göstərilir

en: In the field settings, you can allow users to toggle whether individual files are displayed. In the display settings, you can then choose one of the following formats: <ul><li><em>Generic file</em> displays links to the files and adds icons that symbolize the file extensions. If <em>descriptions</em> are enabled and have been submitted, then the description is displayed instead of the file name.</li><li><em>URL to file</em> displays the full path to the file as plain text.</li><li><em>Table of files</em> lists links to the files and the file sizes in a table.</li><li><em>RSS enclosure</em> only displays the first file, and only in a RSS feed, formatted according to the RSS 2.0 syntax for enclosures.</li></ul> A file can still be linked to directly by its URI even if it is not displayed.
az: Sahə parametrlərində, istifadəçilərə fərdi faylların göstərilib-göstərilməməsini dəyişdirməyə icazə verə bilərsiniz. Ekran parametrlərində siz aşağıdakı formatlardan birini seçə bilərsiniz: Ümumi fayl fayllara keçidləri göstərir və fayl uzantılarını simvolizə edən nişanlar əlavə edir. Əgər təsvirlər aktiv edilibsə və təqdim olunubsa, o zaman fayl adı əvəzinə təsvir göstərilir. Fayl üçün URL fayla gedən tam yolu göstərir. faylı düz mətn kimi təqdim edin. Fayllar cədvəli fayllara keçidləri və cədvəldəki fayl ölçülərini sadalayır. RSS əlavəsi yalnız birinci faylı və yalnız əlavələr üçün RSS 2.0 sintaksisinə uyğun formatlanmış RSS lentində göstərilir.  Fayl göstərilməsə belə, hələ də birbaşa URI ilə əlaqələndirilə bilər.

en: Flag to control whether this file should be displayed when viewing content
az: Məzmuna baxarkən bu faylın göstərilib-göstərilməməsinə nəzarət etmək üçün işarələyin

en: The log entry explaining the changes in this revision.
az: Bu versiyada dəyişiklikləri izah edən jurnal qeydi.

en: At least one authentication provider must be defined for resource @id
az: @id resursu üçün ən azı bir autentifikasiya provayderi müəyyən edilməlidir

en: At least one format must be defined for resource @id
az: @id resursu üçün ən azı bir format müəyyən edilməlidir

en: The ID of the shortcut.
az: Qısayolun identifikatoru.

en: The UUID of the shortcut.
az: Qısayolun UUID-i.

en: The bundle of the shortcut.
az: Qısayol dəsti.

en: Weight among shortcuts in the same shortcut set.
az: Eyni qısayol dəstindəki qısayollar arasında çəki.

en: Route name
az: Marşrutun adı

en: The language code of the shortcut.
az: Qısayolun dil kodu.

en: Shortcut link
az: Qısayol keçidi

en: Rebuild access
az: Girişi yenidən qurun

en: The rebuild_access setting is enabled in settings.php. It is recommended to have this setting disabled unless you are performing a rebuild.
az: Rebuild_access parametri settings.php-də aktivləşdirilib. Yenidən qurmadığınız halda bu ayarı deaktiv etmək tövsiyə olunur.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
az: Düyünləri taksonomiya terminləri ilə əlaqələndirin, hansı lüğətin və ya lüğətlərin istifadə olunacağını göstərin. Bir neçə termin varsa, bu əlaqə təkrarlanan qeydlərə səbəb olacaq.

en: Taxonomy term ID
az: Taksonomiya termini ID

en: Taxonomy term name
az: Taksonomiya termininin adı

en: Return to site content
az: Saytın məzmununa qayıdın

en: Preferred admin language code
az: Üstünlük verilən admin dili kodu

en: The user's preferred language code for receiving emails and viewing the site.
az: E-poçtları qəbul etmək və sayta baxmaq üçün istifadəçinin üstünlük verdiyi dil kodu.

en: Preferred language code
az: Üstünlük verilən dil kodu

en: The user's preferred language code for viewing administration pages.
az: İdarəetmə səhifələrinə baxmaq üçün istifadəçinin üstünlük verdiyi dil kodu.

en: The name of this user.
az: Bu istifadəçinin adı.

en: The password of this user (hashed).
az: Bu istifadəçinin parolu (xeşlənib).

en: The email of this user.
az: Bu istifadəçinin e-poçtu.

en: The timezone of this user.
az: Bu istifadəçinin saat qurşağı.

en: The time that the user was created.
az: İstifadəçinin yaradıldığı vaxt.

en: Initial email
az: İlkin e-poçt

en: User ID from route context
az: Marşrut kontekstindən istifadəçi identifikatoru

en: The Views module provides a back end to fetch information from content, user accounts, taxonomy terms, and other entities from the database and present it to the user as a grid, HTML list, table, unformatted list, etc. The resulting displays are known generally as <em>views</em>.
az: Baxışlar modulu verilənlər bazasından məzmundan, istifadəçi hesablarından, taksonomiya şərtlərindən və digər obyektlərdən məlumat əldə etmək və onu istifadəçiyə şəbəkə, HTML siyahısı, cədvəl, formatlaşdırılmamış siyahı və s. kimi təqdim etmək üçün arxa tərəfi təmin edir. Nəticədə displeylər məlumdur. ümumiyyətlə <em>baxışlar</em> kimi.

en: Adding functionality to administrative pages
az: İnzibati səhifələrə funksionallıq əlavə etmək

en: The Views module adds functionality to some core administration pages. For example, <em>admin/content</em> uses Views to filter and sort content. With Views uninstalled, <em>admin/content</em> is more limited.
az: Baxışlar modulu bəzi əsas idarəetmə səhifələrinə funksionallıq əlavə edir. Məsələn, <em>admin/content</em> məzmunu filtrləmək və çeşidləmək üçün Baxışlardan istifadə edir. Baxışlar silindikdə, <em>admin/content</em> daha məhduddur.

en: Expanding Views functionality
az: Baxışlar funksionallığının genişləndirilməsi

en: Changing the title here means it cannot be dynamically altered anymore.
az: Burada başlığın dəyişdirilməsi o deməkdir ki, daha dinamik olaraq dəyişdirilə bilməz.

en: Validate @label
az: @label təsdiqləyin

en: Validate user has access to the %name
az: Doğrulayın istifadəçinin %name-ə girişi var

en: Multiple arguments
az: Çoxlu arqumentlər

en: Single ID
az: Tək ID

en: One or more IDs separated by , or +
az: , və ya + ilə ayrılmış bir və ya daha çox ID

en: Tag based
az: Tag əsasında

en: Tag based caching of data. Caches will persist until any related cache tags are invalidated.
az: Məlumatların etiket əsaslı keşləşdirilməsi. Keşlər hər hansı əlaqəli keş teqləri etibarsız sayılana qədər davam edəcək.

en: Name and description
az: Ad və təsvir

en: Administrative tags
az: İnzibati teqlər

en: Enter a comma-separated list of words to describe your view.
az: Görünüşünüzü təsvir etmək üçün vergüllə ayrılmış sözlərin siyahısını daxil edin.

en: Click <em>Save</em>.
az: <em>Saxla</em> klikləyin.

en: Defines a field type for telephone numbers.
az: Telefon nömrələri üçün sahə növünü müəyyən edir.

en: simple configuration
az: sadə konfiqurasiya

en: The staged configuration cannot be imported, because it originates from a different site than this site. You can only synchronize configuration between cloned instances of this site.
az: Mərhələli konfiqurasiya idxal edilə bilməz, çünki o, bu saytdan fərqli saytdan qaynaqlanır. Siz yalnız bu saytın klonlanmış nümunələri arasında konfiqurasiyanı sinxronlaşdıra bilərsiniz.

en: The date the file created.
az: Faylın yaradıldığı tarix.

en: The timestamp that the file was created.
az: Faylın yaradıldığı vaxt damğası.

en: The timestamp that the file was last changed.
az: Faylın sonuncu dəfə dəyişdirildiyi vaxt damğası.

en: Language based on a selected language.
az: Seçilmiş dilə əsaslanan dil.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
az: Aşağı çəkiləri olan menyu əlaqələri daha yüksək çəkilərə malik olan bağlantılardan əvvəl göstərilir.

en: The name of the user role.
az: İstifadəçi rolunun adı.

en: Influence
az: Təsir

en: Influence is a numeric multiplier used in ordering search results. A higher number means the corresponding factor has more influence on search results; zero means the factor is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
az: Təsir, axtarış nəticələrini sifariş etmək üçün istifadə edilən rəqəmli çarpandır. Daha yüksək rəqəm müvafiq amilin axtarış nəticələrinə daha çox təsir etdiyini bildirir; sıfır faktorun nəzərə alınmadığını bildirir. Bu nömrələrin dəyişdirilməsi axtarış indeksinin yenidən qurulmasını tələb etmir. Dəyişikliklər dərhal qüvvəyə minir.

en: Search page type
az: Axtarış səhifəsi növü

en: - Choose page type -
az: - Səhifə növünü seçin -

en: No search pages have been configured.
az: Heç bir axtarış səhifəsi konfiqurasiya edilməyib.

en: You must select the new search page type.
az: Yeni axtarış səhifəsi növünü seçməlisiniz.

en: Edit %label search page
az: %label axtarış səhifəsini redaktə edin

en: The %label search page has been enabled.
az: %label axtarış səhifəsi aktivləşdirilib.

en: The %label search page has been disabled.
az: %label axtarış səhifəsi deaktiv edilib.

en: The default search page is now %label. Be sure to check the ordering of your search pages.
az: Defolt axtarış səhifəsi indi %label -dir. Axtarış səhifələrinizin sırasını yoxlamağı unutmayın.

en: The %label search page has been added.
az: %label axtarış səhifəsi əlavə edildi.

en: Save search page
az: Axtarış səhifəsini yadda saxla

en: The %label search page has been updated.
az: %label axtarış səhifəsi yeniləndi.

en: The label for this search page.
az: Bu axtarış səhifəsi üçün etiket.

en: The search page path must be unique.
az: Axtarış səhifəsinin yolu unikal olmalıdır.

en: Managing and displaying text fields
az: Mətn sahələrini idarə etmək və göstərmək

en: Creating short text fields
az: Qısa mətn sahələrinin yaradılması

en: Creating long text fields
az: Uzun mətn sahələrinin yaradılması

en: Trimming the text length
az: Mətn uzunluğunun kəsilməsi

en: On the <em>Manage display</em> page you can choose to display a trimmed version of the text, and if so, where to cut off the text.
az: <em>Ekranı idarə et</em> səhifəsində siz mətnin kəsilmiş versiyasını göstərməyi və əgər belədirsə, mətni haradan kəsməyi seçə bilərsiniz.

en: Displaying summaries instead of trimmed text
az: Kəsilmiş mətn əvəzinə xülasələr göstərilir

en: Using text formats and editors
az: Mətn formatlarından və redaktorlardan istifadə

[ctx: Text alignment]
en: Left
az: Sol

[ctx: Text alignment]
en: Center
az: Mərkəz

[ctx: Text alignment]
en: Right
az: Sağ

en: State label
az: Dövlət etiketi

en: %name: may not be longer than @max characters.
az: %name: @max simvoldan uzun ola bilməz.

en: A breakpoint separates the height or width of viewports (screens, printers, and other media output types) into steps. For instance, a width breakpoint of 40em creates two steps: one for widths up to 40em and one for widths above 40em. Breakpoints can be used to define when layouts should shift from one form to another, when images should be resized, and other changes that need to respond to changes in viewport height or width.
az: Kəsmə nöqtəsi baxış pəncərələrinin (ekranlar, printerlər və digər media çıxış növləri) hündürlüyünü və ya enini addımlara ayırır. Məsələn, 40em eni kəsmə nöqtəsi iki addım yaradır: biri 40em-ə qədər genişliklər üçün və biri 40em-dən yuxarı enlər üçün. Kəsmə nöqtələri düzənlərin bir formadan digərinə nə vaxt keçməli olduğunu, şəkillərin ölçüsünü nə vaxt dəyişdirməli olduğunu və görünüş sahəsinin hündürlüyü və ya enindəki dəyişikliklərə cavab verməli olan digər dəyişiklikləri müəyyən etmək üçün istifadə edilə bilər.

en: Resolution multiplier
az: Qətnamə çarpanı

en: Resolution multipliers are a measure of the viewport's device resolution, defined to be the ratio between the physical pixel size of the active device and the <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Device_independent_pixel">device-independent pixel</a> size. The Breakpoint module defines multipliers of 1, 1.5, and 2; when defining breakpoints, modules and themes can define which multipliers apply to each breakpoint.
az: Rezolyutsiya çarpanları aktiv cihazın fiziki piksel ölçüsü ilə <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Device_independent_pixel">cihazdan asılı olmayan nisbət kimi müəyyən edilən görüntü pəncərəsinin cihaz ayırdetmə qabiliyyətinin ölçüsüdür. piksel</a>ölçüsü. Breakpoint modulu 1, 1.5 və 2 çarpanlarını təyin edir; kəsilmə nöqtələrini təyin edərkən modullar və mövzular hər kəsmə nöqtəsinə hansı çarpanların tətbiq olunduğunu müəyyən edə bilər.

en: Defining breakpoints and breakpoint groups
az: Kəsmə nöqtələrinin və kəsilmə nöqtələrinin qruplarının müəyyən edilməsi

en: Modules and themes can use the API provided by the Breakpoint module to define breakpoints and breakpoint groups, and to assign resolution multipliers to breakpoints.
az: Modullar və mövzular kəsilmə nöqtələrini və kəsilmə nöqtələri qruplarını müəyyən etmək və kəsilmə nöqtələrinə ayırdetmə çarpanlarını təyin etmək üçün Breakpoint modulu tərəfindən təmin edilən API-dən istifadə edə bilər.

[ctx: Validation]
en: Comment author name
az: Şərh müəllifinin adı

en: Changing the text format to %text_format will permanently remove content that is not allowed in that text format.<br><br>Save your changes before switching the text format to avoid losing data.
az: Mətn formatının %text_format formatına dəyişdirilməsi həmin mətn formatında icazə verilməyən məzmunu həmişəlik siləcək.<br><br>Məlumatların itirilməsinin qarşısını almaq üçün mətn formatını dəyişməzdən əvvəl dəyişikliklərinizi yadda saxlayın.

en: Entity view display
az: Entiti görünüşü ekranı

en: Managing and displaying entity reference fields
az: Entiti istinad sahələrini idarə etmək və göstərmək

en: Selecting reference type
az: İstinad növünün seçilməsi

en: In the field settings you can select which entity type you want to create a reference to.
az: Sahə parametrlərində siz istinad yaratmaq istədiyiniz obyekt tipini seçə bilərsiniz.

en: Filtering and sorting reference fields
az: İstinad sahələrinin süzülməsi və çeşidlənməsi

en: Depending on the chosen entity type, additional filtering and sorting options are available for the list of entities that can be referred to, in the field settings. For example, the list of users can be filtered by role and sorted by name or ID.
az: Seçilmiş obyekt növündən asılı olaraq sahə parametrlərində istinad edilə bilən obyektlərin siyahısı üçün əlavə filtrləmə və çeşidləmə seçimləri mövcuddur. Məsələn, istifadəçilərin siyahısı rola görə süzülə və ad və ya ID-yə görə sıralana bilər.

en: Displaying a reference
az: İstinad göstərilir

en: An entity reference can be displayed as a simple label with or without a link to the entity. Alternatively, the referenced entity can be displayed as a teaser (or any other available view mode) inside the referencing entity.
az: Entiti arayışı entitiyə keçidi olan və ya olmayan sadə etiket kimi göstərilə bilər. Alternativ olaraq, istinad edilən obyekt istinad obyektinin daxilində tizer (və ya hər hansı digər mövcud baxış rejimi) kimi göstərilə bilər.

en: Managing text formats
az: Mətn formatlarının idarə edilməsi

en: Assigning roles to text formats
az: Mətn formatlarına rolların təyin edilməsi

en: Selecting filters
az: Filtrlərin seçilməsi

en: Each filter can have additional configuration options. For example, for the "Limit allowed HTML tags" filter you need to define the list of HTML tags that the filter leaves in the text.
az: Hər bir filtrdə əlavə konfiqurasiya seçimləri ola bilər. Məsələn, "İcazə verilən HTML teqləri" filtri üçün filtrin mətndə buraxdığı HTML teqlərinin siyahısını müəyyən etməlisiniz.

en: When creating or editing data in a field that has text formats enabled, users can select the format under the field from the Text format select list.
az: Mətn formatlarının aktiv olduğu sahədə məlumatları yaradarkən və ya redaktə edərkən istifadəçilər mətn formatı seçim siyahısından sahənin altındakı formatı seçə bilərlər.

en: Import behavior
az: İdxal davranışı

en: The keywords to search for.
az: Axtarış üçün açar sözlər.

en: Managing and displaying list fields
az: Siyahı sahələrini idarə etmək və göstərmək

en: Defining option keys and labels
az: Seçim düymələri və etiketlərinin müəyyən edilməsi

en: When you define the list options you can define a key and a label for each option in the list. The label will be shown to the users while the key gets stored in the database.
az: Siyahı seçimlərini müəyyən etdikdə siz siyahıdakı hər seçim üçün açar və etiket təyin edə bilərsiniz. Açar verilənlər bazasında saxlanarkən etiket istifadəçilərə göstəriləcək.

en: Choosing list field type
az: Siyahı sahəsinin növünü seçin

en: There are three types of list fields, which store different types of data: <em>float</em>, <em>integer</em> or, <em>text</em>. The <em>float</em> type allows storing approximate decimal values. The <em>integer</em> type allows storing whole numbers, such as years (for example, 2012) or values (for example, 1, 2, 5, 305). The <em>text</em> list field type allows storing text values. No matter which type of list field you choose, you can define whatever labels you wish for data entry.
az: Müxtəlif növ verilənləri saxlayan üç növ siyahı sahələri var: <em>float</em>, <em>tam</em> və ya <em>mətn</em>. <em>float</em> növü təxmini onluq dəyərləri saxlamağa imkan verir. <em>tam ədəd</em> növü illər (məsələn, 2012) və ya dəyərlər (məsələn, 1, 2, 5, 305) kimi tam ədədləri saxlamağa imkan verir. <em>mətn</em> siyahı sahəsinin növü mətn dəyərlərini saxlamağa imkan verir. Seçdiyiniz siyahı sahəsinin növündən asılı olmayaraq, məlumat daxil etmək üçün istədiyiniz etiketləri təyin edə bilərsiniz.

en: Dependency of required module @module
az: Tələb olunan moduldan asılılıq @module

en: Some of the pending updates cannot be applied because their dependencies were not met.
az: Gözləyən yeniləmələrin bəzilərini tətbiq etmək mümkün deyil, çünki onların asılılıqları təmin olunmayıb.

en: The vocabulary to which the term is assigned.
az: Termin təyin olunduğu lüğət.

en: Managing user account fields
az: İstifadəçi hesabı sahələrini idarə etmək

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
az: Entitinin sonuncu dəfə yeniləndiyi vaxtın UNIX vaxt damğasını ehtiva edən obyekt sahəsi.

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been created.
az: Entitinin yaradıldığı zamanın UNIX vaxt damğasını ehtiva edən obyekt sahəsi.

en: An entity field for storing a serialized array of values.
az: Seriallaşdırılmış dəyərlər massivinin saxlanması üçün obyekt sahəsi.

en: Timestamp value
az: Vaxt möhürü qiyməti

en: Sends the message as plain text, using PHP's native mail() function.
az: PHP-nin yerli mail() funksiyasından istifadə edərək mesajı düz mətn kimi göndərir.

en: Mail collector
az: Poçt kollektoru

en: Does not send the message, but stores it in Drupal within the state system. Used for testing.
az: Mesajı göndərmir, lakin dövlət sistemi daxilində Drupal-da saxlayır. Test üçün istifadə olunur.

en: Synchronizing configuration
az: Konfiqurasiyanın sinxronlaşdırılması

en: Starting configuration synchronization.
az: Konfiqurasiya sinxronizasiyasına başlayır.

en: Configuration synchronization has encountered an error.
az: Konfiqurasiya sinxronizasiyasında xəta baş verdi.

en: Administer responsive images
az: Cavab verən şəkilləri idarə edin

en: Defined on the Appearance or Theme Settings page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
az: Görünüş və ya Mövzu Parametrləri səhifəsində müəyyən edilmişdir. Saytın loqosunu dəyişmək üçün müvafiq icazələriniz yoxdur.

en: Defined on the Site Information page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
az: Sayt Məlumatı səhifəsində müəyyən edilmişdir. Saytın loqosunu dəyişmək üçün müvafiq icazələriniz yoxdur.

en: Toggle branding elements
az: Brend elementlərini dəyişin

en: Choose which branding elements you want to show in this block instance.
az: Bu blok nümunəsində hansı brendinq elementlərini göstərmək istədiyinizi seçin.

en: Site branding
az: Saytın markalanması

en: Rendering language
az: Render dili

en: The "@name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
az: "@name" seçimində etibarlı dəyər olmalıdır. Siz mətn sahəsini boş buraxa və ya "512" (bayt), "80 KB" (kilobayt) və ya "50 MB" (meqabayt) kimi sətir daxil edə bilərsiniz.

en: Form build-id mismatch detected while attempting to store a form in the cache.
az: Formanı keşdə saxlamağa cəhd edərkən forma quruluş-id uyğunsuzluğu aşkar edildi.

en: Synchronizing configuration: @op @name.
az: Konfiqurasiyanın sinxronlaşdırılması: @op @name.

en: Unexpected error during import with operation @op for @name: @message
az: @name: @message üçün @op əməliyyatı ilə idxal zamanı gözlənilməz xəta

en: Deleted and replaced configuration "@name"
az: "@name" konfiqurasiyası silindi və dəyişdirildi

en: Update target "@name" is missing.
az: Yeniləmə hədəfi "@name" çatışmır.

en: The config name @config_name is invalid.
az: @config_name konfiqurasiya adı etibarsızdır.

en: %name: The integer must be larger or equal to %min.
az: %name: Tam ədəd %min -dən böyük və ya bərabər olmalıdır.

en: Size of URI field
az: URI sahəsinin ölçüsü

en: URI field
az: URI sahəsi

en: A brief description of your block.
az: Blokunuzun qısa təsviri.

en: no caching
az: keşləmə yoxdur

en: Custom Entity ID
az: Fərdi Entiti ID

en: Specify a custom entity ID. This will override the entity ID in the configuration above.
az: Fərdi qurum ID-sini göstərin. Bu, yuxarıdakı konfiqurasiyada qurum ID-sini ləğv edəcək.

en: Completed @current step of @total.
az: @total -ın @curren addımı tamamlandı.

en: The configuration synchronization failed validation.
az: Konfiqurasiya sinxronizasiyasının doğrulanması uğursuz oldu.

en: The configuration was imported with errors.
az: Konfiqurasiya xətalarla idxal edildi.

en: All links are validated after a link field is filled in. They can include anchors or query strings.
az: Bütün keçidlər keçid sahəsi doldurulduqdan sonra təsdiqlənir. Onlara lövbərlər və ya sorğu sətirləri daxil ola bilər.

en: Allowed link type
az: İcazə verilən link növü

en: Internal links only
az: Yalnız daxili bağlantılar

en: Both internal and external links
az: Həm daxili, həm də xarici əlaqələr

[ctx: Validation]
en: Link data valid for link type.
az: Link datası keçid növü üçün etibarlıdır.

en: Importing translation files
az: Tərcümə fayllarının idxalı

en: Checking the translation status
az: Tərcümə statusu yoxlanılır

en: Translating individual strings
az: Fərdi sətirlərin tərcüməsi

en: Could not save to map table due to missing destination id values
az: Təyinat id dəyərləri çatışmadığına görə xəritə cədvəlində yadda saxlamaq mümkün olmadı

en: (this translation)
az: (bu tərcümə)

en: (all translations)
az: (bütün tərcümələr)

en: Search is currently disabled
az: Axtarış hazırda deaktivdir

en: No screenshot
az: Skrinşot yoxdur

en: This import is empty and if applied would delete all of your configuration, so has been rejected.
az: Bu idxal boşdur və tətbiq olunarsa, bütün konfiqurasiyanız silinir, ona görə də rədd edilib.

en: Site UUID in source storage does not match the target storage.
az: Mənbə yaddaşındakı sayt UUID hədəf yaddaşa uyğun gəlmir.

en: Configuration deletions
az: Konfiqurasiya silinmələri

en: The listed configuration will be deleted.
az: Siyahıda göstərilən konfiqurasiya silinəcək.

en: User's roles
az: İstifadəçinin rolları

en: Single name
az: Tək ad

en: One or more names separated by , or +
az: , və ya + ilə ayrılmış bir və ya bir neçə ad

en: If none are selected, all are allowed.
az: Heç biri seçilməyibsə, hamısına icazə verilir.

en: Missing row plugin
az: Çatışmayan sıra plagini

en: Tab options
az: Nişan seçimləri

en: Enable menu link
az: Menyu keçidini aktivləşdirin

en: Allowed HTML
az: İcazə verilən HTML

en: Contact messages
az: Əlaqə mesajları

en: @label entities
az: @label obyektləri

en: Synchronizing configuration: @op @name in @collection.
az: Konfiqurasiyanın sinxronlaşdırılması: @op @name @collection-da

en: Deleted and replaced configuration entity "@name"
az: Silinmiş və dəyişdirilmiş konfiqurasiya obyekti "@name"

[ctx: Entity type group]
en: Content
az: Məzmun

[ctx: Entity type group]
en: Other
az: Digər

[ctx: Entity type group]
en: Configuration
az: Konfiqurasiya

en: Action ID
az: Fəaliyyət ID

en: Action configuration
az: Hərəkətin konfiqurasiyası

en: Action description
az: Fəaliyyət təsviri

en: The block numeric identifier.
az: Blok rəqəmsal identifikatoru.

en: The module providing the block.
az: Bloku təmin edən modul.

en: The block's delta.
az: Blokun deltası.

en: Which theme the block is placed in.
az: Blok hansı mövzuya yerləşdirilib.

en: Whether or not the block is enabled.
az: Blokun aktiv olub-olmaması.

en: Weight of the block for ordering within regions.
az: Bölgələr daxilində sifariş üçün blokun çəkisi.

en: Region the block is placed in.
az: Blokun yerləşdiyi rayon.

en: Visibility expression.
az: Görünüş ifadəsi.

en: Pages list.
az: Səhifələr siyahısı.

en: Cache rule.
az: Keş qaydası.

en: The numeric identifier of the block/box
az: Blokun/qutunun rəqəmli identifikatoru"

en: The block/box content
az: Blok/qutu məzmunu

en: Admin title of the block/box.
az: Blokun/qutunun admin adı.

en: The primary identifier for this version.
az: Bu versiya üçün əsas identifikator.

en: Comment ID.
az: Şərh ID-si.

en: Parent comment ID. If set to 0, this comment is not a reply to an existing comment.
az: Valideyn şərh ID-si. 0-a təyin edilərsə, bu şərh mövcud şərhə cavab deyil.

en: The {node}.nid to which this comment is a reply.
az: Bu şərhin cavabı olduğu {node}.nid.

en: The {users}.uid who authored the comment. If set to 0, this comment was created by an anonymous user.
az: Şərhi yazan {users}.uid. 0-a təyin edilərsə, bu şərh anonim istifadəçi tərəfindən yaradılmışdır.

en: The comment title.
az: Şərh başlığı.

en: The time that the comment was created, or last edited by its author, as a Unix timestamp.
az: Şərhin Unix vaxt damğası kimi yaratdığı və ya müəllifi tərəfindən sonuncu redaktə edildiyi vaxt.

en: The {filter_formats}.format of the comment body.
az: Şərh orqanının {filter_formats}.formatı.

en: The vancode representation of the comment's place in a thread.
az: İplikdə şərhin yerinin vancode təmsili.

en: The comment author's name. Uses {users}.name if the user is logged in, otherwise uses the value typed into the comment form.
az: Şərh müəllifinin adı. İstifadəçi daxil olubsa, {users}.name istifadə edir, əks halda şərh formasında yazılan dəyəri istifadə edir.

en: The comment author's home page address from the comment form, if user is anonymous, and the 'Anonymous users may/must leave their contact information' setting is turned on.
az: Əgər istifadəçi anonimdirsə və 'Anonim istifadəçilər əlaqə məlumatlarını tərk edə bilər/getməlidir' parametri aktivdirsə, şərh formasından şərh müəllifinin ana səhifəsinin ünvanı.

en: The {node}.type to which this comment is a reply.
az: Bu şərhin cavab olduğu {node}.növü.

en: The node type
az: Nod növü

en: Primary Key: Unique category ID.
az: Əsas Açar: Unikal kateqoriya ID-si.

en: Category name.
az: Kateqoriya adı.

en: The category's weight.
az: Kateqoriya çəkisi.

en: Flag to indicate whether or not category is selected by default. (1 = Yes, 0 = No)
az: Kateqoriyanın standart olaraq seçilib-seçilmədiyini göstərmək üçün işarələyin. (1 = Bəli, 0 = Xeyr)

en: Type (text, integer, ....)
az: Növ (mətn, tam, ....)

en: Global settings. Shared with every field instance.
az: Qlobal parametrlər. Hər sahə nümunəsi ilə paylaşılır.

en: DB storage
az: DB yaddaşı

en: DB Columns
az: DB sütunları

en: The machine name of field.
az: Sahənin maşın adı.

en: Weight.
az: Çəki.

en: A name to show.
az: Göstərmək üçün bir ad.

en: Widget type.
az: Vidcet növü.

en: Serialize data with widget settings.
az: Vidcet parametrləri ilə məlumatları sıralayın.

en: Serialize data with display settings.
az: Ekran parametrləri ilə məlumatları sıralayın.

en: A description of field.
az: Sahənin təsviri.

en: Module that implements widget.
az: Vidceti həyata keçirən modul.

en: Status of widget
az: Vidcetin vəziyyəti

en: The module that provides the field.
az: Sahəni təmin edən modul.

en: Content type where this field is used.
az: Bu sahənin istifadə olunduğu məzmun növü.

en: The {users}.uid who added the file. If set to 0, this file was added by an anonymous user.
az: Faylı əlavə edən {users}.uid. 0-a təyin edilərsə, bu fayl anonim istifadəçi tərəfindən əlavə edilmişdir.

en: The published status of a file.
az: Faylın dərc edilmiş statusu.

en: The time that the file was added.
az: Faylın əlavə olunduğu vaxt.

en: The Drupal files path.
az: Drupal faylları yolu.

en: TRUE if the files directory is public otherwise FALSE.
az: Əgər fayllar qovluğu açıqdırsa, TRUE, əks halda FALSE.

en: Machine name of the node type.
az: Düyün növünün maşın adı.

en: Human name of the node type.
az: Düyün növünün insan adı.

en: The module providing the node type.
az: Node tipini təmin edən modul.

en: Description of the node type.
az: Düyün növünün təsviri.

en: Help text for the node type.
az: Düyün növü üçün yardım mətni.

en: Title label.
az: Başlıq etiketi.

en: Flag indicating the node type has a body field.
az: Düyün növünü göstərən bayraq gövdə sahəsinə malikdir.

en: Body label.
az: Bədən etiketi.

en: Minimum word count for the body field.
az: Bədən sahəsi üçün minimum söz sayı.

en: Flag.
az: Bayraq.

en: The original type.
az: Orijinal növü.

en: Primary Key: Unique profile field ID.
az: Əsas Açar: Unikal profil sahəsi ID-si.

en: Title of the field shown to the end user.
az: Son istifadəçiyə göstərilən sahənin adı.

en: Internal name of the field used in the form HTML and URLs.
az: HTML və URL formasında istifadə edilən sahənin daxili adı.

en: Explanation of the field to end users.
az: Sahənin son istifadəçilərə izahı.

en: Profile category that the field will be grouped under.
az: Sahənin qruplaşdırılacağı profil kateqoriyası.

en: Title of page used for browsing by the field's value
az: Sahənin dəyərinə görə gözdən keçirmək üçün istifadə edilən səhifənin başlığı

en: Type of form field.
az: Forma sahəsinin növü.

en: Weight of field in relation to other profile fields.
az: Digər profil sahələrinə nisbətdə sahənin çəkisi.

en: Whether the user is required to enter a value. (0 = no, 1 = yes)
az: İstifadəçinin dəyər daxil etməsi tələb olunub-olunmaması. (0 = yox, 1 = bəli)

en: Whether the field is visible in the user registration form. (1 = yes, 0 = no)
az: Sahənin istifadəçi qeydiyyatı formasında görünüb-görünməməsi. (1 = bəli, 0 = yox)

en: The level of visibility for the field. (0 = hidden, 1 = private, 2 = public on profile but not member list pages, 3 = public on profile and list pages)
az: Sahə üçün görünmə səviyyəsi. (0 = gizli, 1 = şəxsi, 2 = profildə ictimai, lakin üzv siyahısı səhifələrində deyil, 3 = profil və siyahı səhifələrində ictimai)

en: Whether form auto-completion is enabled. (0 = disabled, 1 = enabled)
az: Formanın avtomatik tamamlanmasının aktiv olub-olmaması. (0 = deaktiv, 1 = aktiv)

en: List of options to be used in a list selection field.
az: Siyahı seçim sahəsində istifadə ediləcək seçimlərin siyahısı.

en: Unique profile field ID.
az: Unikal profil sahəsi ID.

en: The user Id.
az: İstifadəçi İD.

en: Existing term VID
az: Mövcud termin VID

en: The term description.
az: Termin təsviri.

en: The Drupal term IDs of the term's parents.
az: Termin valideynlərinin Drupal termin identifikatorları.

en: The file Id.
az: Fayl ID.

en: The node Id.
az: Node Id.

en: The version Id.
az: Versiya id.

en: The file description.
az: Fayl təsviri.

en: Whether the list should be visible on the node page.
az: Siyahının qovşaq səhifəsində görünüb-görünməməsi.

en: The file weight.
az: Fayl çəkisi.

en: Max filesize
az: Maksimum fayl ölçüsü

en: The numeric identifier of the path alias.
az: Yol ləqəbinin rəqəmli identifikatoru.

en: Timezone (Date)
az: Saat qurşağı (Tarix)

en: Timezone (Event)
az: Saat qurşağı (Tədbir)

en: The vocabulary ID.
az: Lüğət ID.

en: The name of the vocabulary.
az: Lüğətin adı.

en: The description of the vocabulary.
az: Lüğətin təsviri.

en: The names of the node types the vocabulary may be used with.
az: Lüğətin istifadə oluna biləcəyi qovşaq növlərinin adları.

en: Displays messages in an area.
az: Bir ərazidə mesajları göstərir.

en: Route Name
az: Marşrutun adı

en: Route Params
az: Marşrut Paramları

en: Configuration dependencies
az: Konfiqurasiyadan asılılıqlar

en: Theme dependencies
az: Mövzudan asılılıqlar

en: Extension settings
az: Əlavələrin parametrləri

en: Redirect to URL configuration
az: URL konfiqurasiyasına yönləndirin

en: Display a message to the user configuration
az: İstifadəçi konfiqurasiyasına mesaj göstərin

en: Bulk form
az: Toplu forma

en: Admin info
az: Admin məlumatı

en: Block display options
az: Ekran seçimlərini bloklayın

en: Comment display format settings
az: Şərhlərin göstərilməsi formatı parametrləri

en: Commented user ID
az: Şərh edilmiş istifadəçi ID

en: Comment depth
az: Şərh dərinliyi

en: Comment link
az: Şərh linki

en: Last comment date
az: Son şərh tarixi

en: Comment approve link
az: Şərh təsdiqləmə linki

en: Comment reply link
az: Şərh cavab linki

en: Name of last comment poster
az: Son şərh posterinin adı

en: Newer of last comment / node updated
az: Son şərhin/qovşağın yenisi yeniləndi

en: Comment node status
az: Şərh node statusu

en: Entity options
az: Varlıq seçimləri

en: Newer of last comment / entity updated
az: Son şərhin/obyektin daha yenisi yeniləndi

en: Single import
az: Tək idxal

en: Single export
az: Tək ixrac

en: Translate @type_name
az: @type_name tərcümə edin

en: Personal contact form enabled by default
az: Şəxsi əlaqə forması defolt olaraq aktivdir

en: Link to user contact page
az: İstifadəçinin əlaqə səhifəsinə keçid

en: Content translation link
az: Məzmun tərcüməsi linki

en: Contextual link
az: Kontekst əlaqəsi

en: Datetime settings
az: Tarix vaxtı parametrləri

en: Datetime default display format settings
az: Datetime default ekran formatı parametrləri

en: Datetime plain display format settings
az: Datetime düz ekran formatı parametrləri

en: Datetime select list display format settings
az: Datetime Select list display format parametrləri

en: Database logging settings
az: Verilənlər bazası qeydi parametrləri

en: Log event message
az: Hadisə mesajını qeyd edin

en: Operation link markup
az: Əməliyyat linkinin işarələnməsi

en: Image upload settings
az: Şəkil yükləmə parametrləri

en: Delete view mode
az: Baxış rejimini silin

en: Delete form mode
az: Forma rejimini silin

en: Entity view mode settings
az: Varlıq baxış rejimi parametrləri

en: The human-readable name of the view mode
az: Baxış rejiminin insan tərəfindən oxuna bilən adı

en: Target entity type
az: Hədəf obyekt növü

en: Entity form mode settings
az: Varlıq forması rejimi parametrləri

en: View or form mode machine name
az: Görün və ya forma rejimi maşın adına

en: Field display setting
az: Sahə ekranı parametri

en: Text field display format settings
az: Mətn sahəsinin ekran formatı parametrləri

en: Sort settings
az: Parametrləri çeşidləyin

en: Entity reference rendered entity display format settings
az: Entiti istinadı göstərilən obyektin ekran formatı parametrləri

en: Entity reference entity ID display format settings
az: Varlıq istinadı entiti ID ekran formatı parametrləri

en: Entity reference label display format settings
az: Varlıq istinad etiketinin ekran formatı parametrləri

en: Entity reference autocomplete (Tags style) display format settings
az: Varlıq istinadı avtomatik tamamlama (Teqlər üslubu) ekran formatı parametrləri

en: Entity reference autocomplete display format settings
az: Varlıq istinadı avtomatik tamamlama ekran formatı parametrləri

en: Search field
az: Axtarış sahəsi

en: Maximum number of field data records to purge
az: Təmizlənəcək maksimum sahə məlumat qeydlərinin sayı

en: Maximum number of values users can enter
az: İstifadəçilərin daxil edə biləcəyi maksimum dəyərlər sayı

en: - Hidden - format settings
az: - Gizli - format parametrləri

en: Integer settings
az: Tam ədəd parametrləri

en: Decimal settings
az: Onluq ədəd parametrlər

en: Float settings
az: Float parametrləri

en: Number decimal display format settings
az: Nömrə onluq ekran formatı parametrləri

en: Number unformatted display format settings
az: Nömrə formatlaşdırılmamış ekran formatı parametrləri

en: Number default display format settings
az: Nömrə defolt ekran formatı parametrləri

en: Reverse entity reference
az: Əks obyekt istinadı

en: Field UI settings
az: Sahə UI parametrləri

en: The prefix for new fields created via Field UI
az: Field UI vasitəsilə yaradılmış yeni sahələr üçün prefiks

en: Enable Display field
az: Ekran sahəsini aktivləşdirin

en: Enable Description field
az: Təsvir sahəsini aktivləşdirin

en: Generic file format settings
az: Ümumi fayl formatı parametrləri

en: RSS enclosure format settings
az: RSS əlavə formatı parametrləri

en: Table of files format settings
az: Fayl formatı parametrləri cədvəli

en: URL to file format settings
az: Fayl formatı parametrlərinə URL

en: File format settings
az: Fayl formatı parametrləri

en: File URI
az: Fayl URI

en: Fallback text format
az: Geri mətn formatı

en: Always show fallback choice
az: Həmişə ehtiyat seçimi göstərin

en: HTML help
az: HTML yardımı

en: HTML nofollow
az: HTML izlənmir

en: Filter URL
az: Filtr URL

en: URL length
az: URL uzunluğu

en: History user
az: Tarix istifadəçisi

en: Image resize
az: Şəklin ölçüsünü dəyişdirin

en: Image rotate
az: Şəklin fırlanması

en: Image scale and crop
az: Şəklin ölçüsü və kəsilməsi

en: Allow insecure image derivatives
az: Təhlükəsiz təsvir törəmələrinə icazə verin

en: Suppress the itok query string for image derivatives
az: Şəkil törəmələri üçün itok sorğu sətirini sıxışdırın

en: Enable Alt field
az: Alt sahəsini aktivləşdirin

en: Alt field required
az: Alt sahə tələb olunur

en: Enable Title field
az: Başlıq sahəsini aktivləşdirin

en: Title field required
az: Başlıq sahəsi tələb olunur

en: Image field display format settings
az: Şəkil sahəsinin ekran formatı parametrləri

en: Delete language
az: Dili silin

en: Language negotiation per type setting
az: Növ parametrinə görə dil danışıqları

en: Enabled negotiators
az: Müzakirəçiləri aktivləşdirdi

en: Negotiator weights
az: Danışıqçı çəkiləri

en: All language types
az: Bütün dil növləri

en: Configurable language types
az: Konfiqurasiya edilə bilən dil növləri

en: Language negotiation per type settings
az: Növ parametrləri üzrə dil danışıqları

en: Language detection methods
az: Dil aşkarlama üsulları

en: Language mapping
az: Dil xəritəsi

en: Link format settings
az: Link formatı parametrləri

en: Interface Translation
az: İnterfeys Tərcüməsi

en: Translate interface settings
az: İnterfeys parametrlərini tərcümə edin

en: Cache strings
az: Keş sətirləri

en: Enable English translation
az: İngilis dili tərcüməsini aktivləşdirin

en: Translation directory
az: Tərcümə kataloqu

en: Default translation filename pattern
az: Defolt tərcümə fayl adı nümunəsi

en: Default translation server pattern
az: Defolt tərcümə server nümunəsi

en: Overwrite customized translations
az: Fərdi tərcümələrin üzərinə yazın

en: Overwrite non customized translations
az: Fərdiləşdirilməmiş tərcümələrin üzərinə yazın

en: Import enabled
az: İdxal aktivləşdirildi

en: Updates for: @module_list
az: Yeniləmələr: @module_list

en: Override parent selector
az: Valideyn seçicisini ləğv edin

en: Per-content type menu settings
az: Hər məzmun növü menyu parametrləri

en: Menu machine name
az: Menyu maşınının adı

en: Migrate Drupal
az: Drupal-ı köçürün

en: Display setting for author and date Submitted by post information
az: Müəllif və tarix üçün ekran parametri poçt məlumatı ilə təqdim olunur

en: Demote selected content from front page configuration
az: Seçilmiş məzmunu ön səhifə konfiqurasiyasından aşağı salın

en: Promote selected content from front page configuration
az: Ön səhifə konfiqurasiyasından seçilmiş məzmunu təşviq edin

en: Make selected content sticky configuration
az: Seçilmiş məzmunu yapışqan konfiqurasiya edin

en: Make selected content unsticky configuration
az: Seçilmiş məzmunu yapışmayan konfiqurasiya edin

en: Node user ID
az: Nod istifadəçi ID

en: Node bulk form
az: Nod toplu forması

en: Link to a node revision
az: Nod təftişinə keçid

en: Link to delete a node revision
az: Nodun təftişini silmək üçün keçid

en: Link to revert a node to a revision
az: Bir nodu revizyona qaytarmaq üçün keçid

en: Node revisions of an user
az: İstifadəçinin nod reviziyaları

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
az: Siz hələ heç bir məzmun növü yaratmamısınız. Yeni məzmun növü əlavə etmək üçün <a href="@create_content">məzmun növünün yaradılması səhifəsinə</a> keçin.

en: List (integer) settings
az: Siyahı (tam) parametrlər

en: List (float) settings
az: Siyahı (float) parametrləri

en: List (text) settings
az: Siyahı (mətn) parametrləri

en: Options list default display settings
az: Seçimlər standart ekran parametrlərini siyahıya alır

en: Key format settings
az: Açar format parametrləri

en: Check boxes/radio buttons format settings
az: Qutuları/radio düymələri format parametrlərini yoxlayın

en: Single on/off checkbox format settings
az: Tək yandırma/söndürmə qutusu format parametrləri

en: Select list format settings
az: Siyahı formatı parametrlərini seçin

en: Responsive Image
az: Uyğunlaşan Şəkil

en: Responsive image list format settings
az: Uyğunlaşan şəkil siyahısı formatı parametrləri

en: RESTful Web Services
az: RESTful Veb Xidmətləri

en: GET method settings
az: GET metodu parametrləri

en: POST method settings
az: POST metodu parametrləri

en: PATCH method settings
az: PATCH metodu parametrləri

en: DELETE method settings
az: Metod parametrlərini SİL

en: Supported format
az: Dəstəklənən format

en: Supported authentication
az: Dəstəklənən autentifikasiya

en: REST display options
az: REST ekran seçimləri

en: Field row
az: Sahə sırası

en: Alias for ID
az: ID üçün ləqəb

en: Raw output for ID
az: ID üçün xam çıxış

en: Serialized output format
az: Seriallaşdırılmış çıxış formatı

en: Configure search pages and search indexing options.
az: Axtarış səhifələrini və axtarış indeksləşdirmə seçimlərini konfiqurasiya edin.

en: Add new search page
az: Yeni axtarış səhifəsi əlavə edin

en: AND/OR combination limit
az: VƏ/VƏ ya birləşmə limiti

en: Default search page
az: Defolt axtarış səhifəsi

en: Tag h1 weight
az: h1 çəki teqi

en: Tag h2 weight
az: h2 çəki teqi

en: Tag h3 weight
az: h3 çəki teqi

en: Tag h4 weight
az: h4 çəki teqi

en: Tag h5 weight
az: h5 çəki teqi

en: Tag h6 weight
az: h6 çəki teqi

en: Tag u weight
az: u çəki teqi

en: Tag b weight
az: b çəki teqi

en: Tag i weight
az: i çəki teqi

en: Tag strong weight
az: qalın çəki teqi

en: Tag em weight
az: em çəki teqi

en: Tag a weight
az: a çəki teqi

en: Query key
az: Sorğu açarı

en: Source link
az: Mənbə linki

en: Serialization
az: Serializasiya

en: Shortcut settings
az: Qısa yol parametrləri

en: Syslog settings
az: Syslog parametrləri

en: Add date format
az: Tarix formatını əlavə edin

[ctx: With components]
en: Extend
az: Uzatmaq

en: Set as default theme
az: Defolt mövzu olaraq təyin edin

en: Site UUID
az: Sayt UUID

en: Weight element maximum value
az: Çəki elementinin maksimum dəyəri

en: Requirements warning period
az: Tələblər barədə xəbərdarlıq müddəti

en: Requirements error period
az: Tələblərin səhv dövrü

en: Users may set their own time zone
az: İstifadəçilər öz vaxt zonalarını təyin edə bilərlər

en: Remind users at login if their time zone is not set
az: İstifadəçilərin saat qurşağı təyin edilmədiyi təqdirdə, giriş zamanı xatırladın

en: Logging settings
az: Giriş parametrləri

en: CSS performance settings
az: CSS performans parametrləri

en: Aggregate CSS files
az: CSS fayllarını birləşdirin

en: Compress CSS files
az: CSS fayllarını sıxışdırın

en: Fast 404 settings
az: Sürətli 404 parametrləri

en: Fast 404 enabled
az: Sürətli 404 aktivləşdirildi

en: Regular expression to match
az: Uyğunlaşmaq üçün müntəzəm ifadə

en: Regular expression to not match
az: Uyğun olmayan müntəzəm ifadə

en: Fast 404 page html
az: Sürətli 404 səhifə html

en: JavaScript performance settings
az: JavaScript performans parametrləri

en: JavaScript preprocess
az: JavaScript ilkin prosesi

en: Compress JavaScript files.
az: JavaScript fayllarını sıxışdırın.

en: Menu description
az: Menyu təsviri

en: System action
az: Sistem hərəkəti

en: Allow insecure uploads
az: Təhlükəsiz yükləmələrə icazə verin

en: Maximum age for temporary files
az: Müvəqqəti fayllar üçün maksimum yaş

en: Theme global settings
az: Mövzu qlobal parametrləri

en: Maintain index table
az: İndeks cədvəlini qoruyun

en: Number of terms per page
az: Hər səhifəyə düşən terminlərin sayı

en: Taxonomy format settings
az: Taksonomiya formatı parametrləri

en: Use taxonomy term path
az: Taksonomiya termini yolundan istifadə edin

en: Taxonomy depth modifier
az: Taksonomiya dərinliyi dəyişdiricisi

en: Taxonomy language
az: Taksonomiya dili

en: Taxonomy term ID with depth
az: Dərinliyi ilə taksonomiya termini ID

en: Telephone link format settings
az: Telefon bağlantısı formatı parametrləri

en: Telephone default format settings
az: Telefonun standart format parametrləri

en: Default summary length
az: Defolt xülasə uzunluğu

en: Trimmed text display format settings
az: Kəsilmiş mətn ekran formatı parametrləri

en: Text area (multiple rows) display format settings
az: Mətn sahəsi (birdən çox sıra) format parametrlərini göstərin

en: Text area with a summary display format settings
az: Xülasə ekran formatı parametrləri olan mətn sahəsi

en: Number of summary rows
az: Xülasə sətirlərinin sayı

en: Days since last check
az: Son yoxlamadan sonrakı günlər

en: URL for fetching available update data
az: Mövcud yeniləmə datasını əldə etmək üçün URL

en: Timeout in seconds
az: Saniyələrlə vaxt aşımı

en: Notify user when password reset
az: Parol sıfırlandıqda istifadəçini xəbərdar edin

en: Password reset timeout
az: Parolun sıfırlanması vaxt aşımı

en: Account created by administrator
az: Hesab administrator tərəfindən yaradılmışdır

en: Registration confirmation (No approval required)
az: Qeydiyyatın təsdiqi (Təsdiq tələb olunmur)

en: Registration confirmation (Pending approval)
az: Qeydiyyatın təsdiqi (Təsdiqi gözləyir)

en: Account cancelled
az: Hesab ləğv edildi

en: User flood settings
az: İstifadəçi daşqın parametrləri

en: UID only identifier
az: Yalnız UID identifikatoru

en: IP limit
az: IP limiti

en: IP window
az: IP pəncərəsi

en: User window
az: İstifadəçi pəncərəsi

en: User role settings
az: İstifadəçi rolu parametrləri

en: User role weight
az: İstifadəçi rolunun çəkisi

en: Configuration for the add role action
az: Rol əlavə etmək üçün konfiqurasiya

en: The ID of the role to add
az: Əlavə ediləcək rolun ID-si

en: Block the selected users configuration
az: Seçilmiş istifadəçilərin konfiqurasiyasını bloklayın

en: Cancel the selected user accounts configuration
az: Seçilmiş istifadəçi hesablarının konfiqurasiyasını ləğv edin

en: Configuration for the remove role action
az: Rolu silmə əməliyyatı üçün konfiqurasiya

en: The ID of the role to remove
az: Silinəcək rolun ID-si

en: Unblock the selected users configuration
az: Seçilmiş istifadəçilərin konfiqurasiyasını blokdan çıxarın

en: List of permission
az: İcazələrin siyahısı

en: List of roles
az: Rolların siyahısı

en: User operations bulk form
az: İstifadəçi əməliyyatları toplu forması

en: Default area
az: Defolt sahə

en: Should replacement tokens be used from the first row
az: Əvəzedici tokenlər birinci sıradan istifadə edilməlidir

en: The shown text of the area
az: Ərazinin göstərilən mətni

en: Text custom
az: Fərdi mətn

en: The shown text of the result summary area
az: Nəticənin xülasə sahəsinin göstərilən mətni

en: The title which will be overridden for the page
az: Səhifə üçün ləğv ediləcək başlıq

en: Node Creation Time
az: Nod yaratma vaxtı

en: Node Update Time
az: Nod yeniləmə vaxtı

en: Day Date
az: Gün Tarixi

en: Formula
az: Düstur

en: Place Holder
az: Yer Sahibi

en: Formula Used
az: İstifadə olunan Formula

en: Full Date
az: Tam Tarix

en: Group by Numeric
az: Rəqəmlərə görə qruplaşdırın

en: Month Date
az: Ay Tarixi

en: Week Date
az: Həftə Tarixi

en: Year Date
az: İl Tarixi

en: YearMonthDate
az: İlAyTarix

en: Date Year month
az: Tarix İl ay

en: Basic validation
az: Əsas doğrulama

en: Tag based caching
az: Teq əsaslı keşləmə

en: Time based caching
az: Zamana əsaslanan keşləmə

en: Exposed form type
az: Açıq forma növü

en: Row type
az: Sıra növü

en: Filter groups
az: Filtr qrupları

en: Display comment
az: Şərhi göstərin

en: Should the area be displayed on empty results.
az: Sahə boş nəticələrdə göstərilməlidir.

en: A unique ID per handler type
az: Hər bir işləyici növü üçün unikal ID

en: The views_data table for this handler
az: Bu işləyici üçün views_data cədvəli

en: The views_data field for this handler
az: Bu işləyici üçün views_data sahəsi

en: The ID of the relationship instance used by this handler
az: Bu işləyici tərəfindən istifadə edilən əlaqə nümunəsinin ID-si

en: A sql aggregation type
az: Bir sql toplama növü

en: A string to identify the handler instance in the admin UI.
az: Admin UI-də işləyici nümunəsini müəyyən etmək üçün sətir.

en: When the filter value is NOT available
az: Filtr dəyəri mövcud OLMAYAN zaman

en: Default argument options
az: Defolt arqument seçimləri

en: Convert newlines to HTML <br> tags
az: Yeni sətirləri HTML <br> teqlərinə çevirin

en: SQL pager
az: SQL peycer

en: Grouping field number %i
az: Qruplaşma sahəsinin nömrəsi %i

en: Group items
az: Qrup elementləri

en: Group item
az: Qrup elementi

en: Query comment
az: Sorğu şərhi

en: Default display options
az: Defolt ekran seçimləri

en: Page display options
az: Səhifəni göstərmə seçimləri

en: Embed display options
az: Ekran seçimlərini yerləşdirin

en: Attachment display options
az: Qoşma ekran seçimləri

en: Text on demand format
az: Tələb üzrə mətn formatı

en: Default field
az: Defolt sahə

en: Drop button
az: Düşdürmə düyməsi

en: Default filter
az: Defolt filtr

en: Boolean string
az: Boolean sətri

en: Group by numeric
az: Rəqəmlərə görə qruplaşdırın

en: IN operator
az: IN operatoru

en: Equality
az: Bərabərlik

en: Reduce duplicate
az: Dublikatı azaldın

en: Default pager
az: Defolt peycer

en: Groupwise max
az: Qrup üzrə maks

en: Generate subquery each time view is run
az: Görünüş hər dəfə işə salındıqda alt sorğu yaradın

en: RSS field options
az: RSS sahəsi seçimləri

en: Guid settings
az: Bələdçi parametrləri

en: Display extender
az: Ekran genişləndiricisi

en: Field rewrite elements
az: Sahənin yenidən yazılması elementləri

en: Display plugin
az: Ekran plagini

en: Boolean sort
az: Boolean çeşidi

en: Date sort
az: Tarix çeşidi

en: Boolean sort expose settings
az: Boolean çeşidləmə parametrlərini ifşa edir

en: Date sort expose settings
az: Tarixi çeşidləmə parametrlərini açır

en: Standard sort expose settings
az: Standart çeşidləmə ifşa parametrləri

en: Random sort expose settings
az: Təsadüfi çeşidləmə parametrlərini açır

en: Custom row classes
az: Fərdi sıra sinifləri

en: Default views row classes
az: Defolt baxış sıra sinifləri

en: Custom column classes
az: Fərdi sütun sinifləri

en: Default views column classes
az: Defolt görünüş sütun sinifləri

en: Columns name
az: Sütunların adı

en: Columns info
az: Sütunlar haqqında məlumat

en: Column info
az: Sütun haqqında məlumat

en: Preview view
az: Baxış görünüşü

en: Stark settings
az: Stark parametrləri

en: Visibility Conditions
az: Görünmə Şərtləri

en: Visibility Condition
az: Görünmə Şərti

en: Context assignments
az: Kontekst tapşırıqları

en: Display variant
az: Ekran variantı

en: Requirements review
az: Tələblərin nəzərdən keçirilməsi

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
az: E-poçt göndərmək mümkün deyil. Problem davam edərsə, sayt administratoru ilə əlaqə saxlayın.

en: Error sending email (from %from to %to with reply-to %reply).
az: E-poçt göndərilərkən xəta baş verdi (%from-dan %to ilə %reply.

en: The label for this display variant.
az: Bu displey variantı üçün etiket.

en: %name: the email address can not be longer than @max characters.
az: %name: e-poçt ünvanı @max simvoldan uzun ola bilməz.

en: Automated emails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these emails from being flagged as spam.
az: Bu ünvandan qeydiyyat məlumatları kimi avtomatlaşdırılmış e-poçtlar göndəriləcək. Bu e-poçtların spam kimi qeyd olunmasının qarşısını almaq üçün saytınızın domenində bitən ünvandan istifadə edin.

en: Receive email notifications
az: E-poçt bildirişləri alın

en: Send email configuration
az: E-poçt konfiqurasiyasını göndərin

en: Enter a valid email address or use a token email address such as %author.
az: Etibarlı e-poçt ünvanı daxil edin və ya %author kimi əlamətdar e-poçt ünvanından istifadə edin.

en: Show for the listed pages
az: Siyahıda göstərilən səhifələr üçün göstərin

en: Hide for the listed pages
az: Siyahıda göstərilən səhifələr üçün gizlədin

en: Duplicate @display_title
az: Dublikat @display_title

en: The field name from which the comment originated.
az: Şərhin yarandığı sahə adı.

en: Overriding default settings
az: Defolt parametrləri ləğv etmək

en: Approving and managing comments
az: Şərhləri təsdiqləmək və idarə etmək

en: This page provides a list of all comment types on the site and allows you to manage the fields, form and display settings for each.
az: Bu səhifə saytdakı bütün şərh növlərinin siyahısını təqdim edir və hər biri üçün sahələri, forma və ekran parametrlərini idarə etməyə imkan verir.

en: Administer comment types and settings
az: Şərh növlərini və parametrlərini idarə edin

en: Comment types
az: Şərh növləri

en: Comment type settings
az: Şərh növü parametrləri

en: Target Entity Type ID
az: Hədəf Varlıq Növü ID

en: Comment type %label has been updated.
az: Şərh növü %label yeniləndi.

en: Comment type %label has been added.
az: Şərh növü %label əlavə edildi.

en: The comment author's email address.
az: Şərh müəllifinin e-poçt ünvanı.

en: Comment Type
az: Şərh növü

en: The comment type.
az: Şərh növü.

en: %label is used by the %field field on your site. You can not remove this comment type until you have removed the field.
az: %label saytınızdakı %field sahəsi tərəfindən istifadə olunur. Sahəni silməyincə bu şərh növünü silə bilməzsiniz.

en: Translating configuration text
az: Konfiqurasiya mətninin tərcüməsi

en: Translating date formats
az: Tarix formatlarının tərcüməsi

en: This page lists all configuration items on your site that have translatable text, like your site name, role names, etc.
az: Bu səhifə saytınızda tərcümə oluna bilən mətni olan bütün konfiqurasiya elementlərini sadalayır, məsələn, saytınızın adı, rol adları və s.

en: Allow other users to contact you via a personal contact form which keeps your email address hidden. Note that some privileged users such as site administrators are still able to contact you even if you choose to disable this feature.
az: Digər istifadəçilərə gizli e-poçt ünvanınızla əlaqə saxlamağa icazə verin. Nəzərə alın ki, sayt administratorları kimi bəzi imtiyazlı istifadəçilər bu funksiyanı deaktiv etməyi seçsəniz belə sizinlə əlaqə saxlaya bilər.

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com' . To specify multiple recipients, separate each email address with a comma.
az: Nümunə: 'webmaster@example.com' və ya 'sales@example.com,support@example.com' . Çoxsaylı alıcıları müəyyən etmək üçün hər bir e-poçt ünvanını vergüllə ayırın.

en: %recipient is an invalid email address.
az: %recipien etibarsız e-poçt ünvanıdır.

en: %sender-name (@sender-from) sent %recipient-name an email.
az: %sender-name (@sender-from) %recipient-name e-məktub göndərdi.

en: Enabling field translation
az: Sahənin tərcüməsini aktivləşdirir

en: You can define which fields of a content entity can be translated. For example, you might want to translate the title and body field while leaving the image field untranslated. If you exclude a field from being translated, it will still show up in the content editing form, but any changes made to that field will be applied to <em>all</em> translations of that content.
az: Siz məzmun obyektinin hansı sahələrinin tərcümə oluna biləcəyini müəyyən edə bilərsiniz. Məsələn, şəkil sahəsini tərcümə edilməmiş tərk edərkən başlıq və əsas sahəni tərcümə etmək istəyə bilərsiniz. Sahənin tərcümə edilməsini istisna etsəniz, o, yenə də məzmunun redaktəsi formasında görünəcək, lakin həmin sahəyə edilən hər hansı dəyişiklik həmin məzmunun <em>bütün</em> tərcümələrinə tətbiq ediləcək.

en: If translation is enabled you can translate a content entity via the Translate tab (or Translate link). The Translations page of a content entity gives an overview of the translation status for the current content and lets you add, edit, and delete its translations. This process is similar for every translatable content entity on your site.
az: Tərcümə aktivdirsə, məzmun obyektini Tərcümə nişanı (və ya Tərcümə linki) vasitəsilə tərcümə edə bilərsiniz. Məzmun obyektinin Tərcümələr səhifəsi cari məzmunun tərcümə statusu haqqında ümumi məlumat verir və onun tərcümələrini əlavə etmək, redaktə etmək və silmək imkanı verir. Bu proses saytınızdakı hər tərcümə edilə bilən məzmun obyekti üçün oxşardır.

en: Changing the source language for a translation
az: Tərcümə üçün mənbə dilinin dəyişdirilməsi

en: When you add a new translation, the original text you are translating is displayed in the edit form as the <em>source</em>. If at least one translation of the original content already exists when you add a new translation, you can choose either the original content (default) or one of the other translations as the source, using the select list in the Source language section. After saving the translation, the chosen source language is then listed on the Translate tab of the content.
az: Yeni tərcümə əlavə etdiyiniz zaman tərcümə etdiyiniz orijinal mətn redaktə formasında <em>mənbə</em> kimi göstərilir. Əgər siz yeni tərcümə əlavə etdiyiniz zaman orijinal məzmunun ən azı bir tərcüməsi artıq mövcuddursa, Mənbə dili bölməsindəki seçim siyahısından istifadə edərək mənbə kimi ya orijinal məzmunu (defolt) və ya digər tərcümələrdən birini seçə bilərsiniz. Tərcüməni saxladıqdan sonra seçilmiş mənbə dili məzmunun Tərcümə tabında qeyd olunur.

en: Setting status of translations
az: Tərcümələrin statusunun qurulması

en: If you edit a translation in one language you may want to set the status of the other translations as <em>out-of-date</em>. You can set this status by selecting the <em>Flag other translations as outdated</em> checkbox in the Translation section of the content editing form. The status will be visible on the Translations page.
az: Tərcüməni bir dildə redaktə etsəniz, digər tərcümələrin statusunu <em>köhnəlmiş</em> kimi təyin etmək istəyə bilərsiniz. Məzmun redaktə formasının Tərcümə bölməsində <em>Digər tərcümələri köhnəlmiş kimi qeyd et</em> qutusunu seçməklə bu statusu təyin edə bilərsiniz. Status Tərcümələr səhifəsində görünəcək.

en: Managing and displaying date fields
az: Tarix sahələrini idarə etmək və göstərmək

en: Displaying dates
az: Tarixlər göstərilir

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jan
az: Yanvar

[ctx: Abbreviated month name]
en: Feb
az: Fevral

[ctx: Abbreviated month name]
en: Mar
az: Mart

[ctx: Abbreviated month name]
en: Apr
az: Aprel

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jun
az: İyun

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jul
az: İyul

[ctx: Abbreviated month name]
en: Aug
az: Avqust

[ctx: Abbreviated month name]
en: Sep
az: Sentyabr

[ctx: Abbreviated month name]
en: Oct
az: Oktyabr

[ctx: Abbreviated month name]
en: Nov
az: Noyabr

[ctx: Abbreviated month name]
en: Dec
az: Dekabr

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
az: Bazar

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
az: Bazar ertəsi

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
az: Çərşənbə axşamı

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
az: Çərşənbə

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
az: Cümə axşamı

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
az: Şənbə

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
az: B

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
az: BE

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
az: ÇA

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
az: Ç

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
az: CA

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
az: C

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sa
az: Ş

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Sunday]
en: S
az: B

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
az: BE

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
az: ÇA

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
az: Ç

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
az: CA

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
az: C

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Saturday]
en: S
az: Ş

en: Track images uploaded via a Text Editor
az: Mətn Redaktoru vasitəsilə yüklənmiş şəkilləri izləyin

en: The status of the file, temporary (FALSE) and permanent (TRUE).
az: Faylın statusu, müvəqqəti (FALSE) və daimi (TRUE).

en: Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
az: Veb səhifə ünvanları və e-poçt ünvanları avtomatik olaraq keçidlərə çevrilir.

en: Background color must be a hexadecimal color value.
az: Fon rəngi onaltılıq rəng dəyəri olmalıdır.

en: (upscaling allowed)
az: (böyükləşdirməyə icazə verilir)

en: Adding languages
az: Dillərin əlavə edilməsi

en: Adding custom languages
az: Fərdi dillərin əlavə edilməsi

en: You can add a language that is not provided in the drop-down list by choosing <em>Custom language</em> at the end of the list. You then have to configure its language code, name, and direction in the form provided.
az: Siz siyahının sonunda <em>Xüsusi dil</em> seçərək açılan siyahıda təqdim olunmayan dili əlavə edə bilərsiniz. Daha sonra təqdim olunan formada onun dil kodunu, adını və istiqamətini konfiqurasiya etməlisiniz.

en: Configuring content languages
az: Məzmun dillərinin konfiqurasiyası

en: Adding a language switcher block
az: Dil dəyişdirici blokunun əlavə edilməsi

en: Making a block visible per language
az: Hər dil üçün bloku görünən etmək

en: Choosing user languages
az: İstifadəçi dillərinin seçilməsi

en: Users can choose a <em>Site language</em> on their profile page. This language is used for email messages, and can be used by modules to determine a user's language. It can also be used for interface text, if the <em>User</em> method is enabled as a <em>Detection and selection</em> method (see below). Administrative users can choose a separate <em>Administration pages language</em> for the interface text on administration pages. This configuration is only available on the user's profile page if the <em>Account administration pages</em> method is enabled (see below).
az: İstifadəçilər profil səhifəsində <em>Sayt dili</em> seçə bilərlər. Bu dil e-poçt mesajları üçün istifadə olunur və istifadəçinin dilini müəyyən etmək üçün modullar tərəfindən istifadə edilə bilər. <em>İstifadəçi</em> metodu <em>Aşkarlama və seçim</em> metodu kimi aktiv edilərsə, o, interfeys mətni üçün də istifadə edilə bilər (aşağıya bax). İnzibati istifadəçilər idarəetmə səhifələrində interfeys mətni üçün ayrıca <em>İdarəetmə səhifələrinin dili</em> seçə bilərlər. Bu konfiqurasiya yalnız <em>Hesabın idarə olunması səhifələri</em> metodu aktiv olduqda (aşağıya baxın) istifadəçinin profil səhifəsində mövcuddur.

en: <em>URL</em> sets the interface language based on a path prefix or domain (for example specifying <em>de</em> for German would result in URLs like <em>example.com/de/contact</em>). The default language does not require a path prefix, but can have one assigned as well. If the language detection is done by domain name, a domain needs to be specified for each language.
az: URL yol prefiksi və ya domeni əsasında interfeys dilini təyin edir (məsələn, alman üçün de ifadəsi example.com/de/contactkimi URL-lərlə nəticələnir) ). Defolt dildə yol prefiksi tələb olunmur, lakin bir də təyin edilə bilər. Dil aşkarlanması domen adı ilə həyata keçirilirsə, hər bir dil üçün domen müəyyən edilməlidir.

en: <em>Session</em> determines the interface language from a request or session parameter (for example <em>example.com?language=de</em> would set the interface language to German based on the use of <em>de</em> as the <em>language</em> parameter).
az: <em>Session</em> sorğu və ya sessiya parametrindən interfeys dilini müəyyən edir (məsələn, <em>example.com?language=de</em> <em> istifadəsinə əsaslanaraq interfeys dilini Alman dilinə təyin edərdi. de</em> <em>dil</em> parametri kimi).

en: <em>User</em> follows the language configuration set on the user's profile page.
az: <em>İstifadəçi</em> istifadəçinin profil səhifəsində müəyyən edilmiş dil konfiqurasiyasını izləyir.

en: <em>Account administration pages</em> follows the configuration set as <em>Administration pages language</em> on the profile page of an administrative user. This method is similar to the <em>User</em> method, but only sets the interface text language on administration pages, independent of the interface text language on other pages.
az: <em>Hesabın idarə olunması səhifələri</em> inzibati istifadəçinin profil səhifəsində <em>İdarəetmə səhifələri dili</em> kimi təyin edilmiş konfiqurasiyanı izləyir. Bu üsul <em>İstifadəçi</em> metoduna bənzəyir, lakin digər səhifələrdəki interfeys mətn dilindən asılı olmayaraq yalnız idarəetmə səhifələrində interfeys mətn dilini təyin edir.

en: <em>Selected language</em> allows you to specify the site's default language or a specific language as the fall-back language. This method should be listed last.
az: <em>Seçilmiş dil</em> sizə saytın defolt dilini və ya geri qaytarılan dil kimi konkret dili təyin etməyə imkan verir. Bu üsul ən son siyahıya alınmalıdır.

en: The comment author's email address from the comment form, if user is anonymous, and the 'Anonymous users may/must leave their contact information' setting is turned on.
az: Əgər istifadəçi anonimdirsə, şərh formasından şərh müəllifinin e-poçt ünvanı və "Anonim istifadəçilər əlaqə məlumatlarını tərk edə bilər/getməlidir" parametri aktivdir.

en: Comma-separated list of recipient email addresses.
az: Alıcının e-poçt ünvanlarının vergüllə ayrılmış siyahısı.

en: Promote, change ownership, edit revisions, and perform other tasks across all content types.
az: Təşviq edin, sahibliyi dəyişdirin, versiyaları redaktə edin və bütün məzmun növləri üzrə digər tapşırıqları yerinə yetirin.

en: Syndicate block
az: Sindikat bloku

en: Use shortcuts
az: Qısayollardan istifadə edin

en: Diff settings
az: Fərq parametrləri

en: Number of leading lines in a diff
az: Fərqdəki aparıcı sətirlərin sayı

en: Number of trailing lines in a diff
az: Fərqdəki arxa sətirlərin sayı

en: Branding block
az: Brendləmə bloku

en: Use site logo
az: Saytın loqosundan istifadə edin

en: The current theme is not @theme
az: Cari mövzu @theme deyil

en: The current theme is @theme
az: Cari mövzu @theme -dir

en: Do not return true on the following pages: @pages
az: Aşağıdakı səhifələrdə true qaytarmayın: @pages

en: Return true on the following pages: @pages
az: Aşağıdakı səhifələrdə doğrunu qaytarın: @pages

en: Request Path
az: Sorğu Yolu

en: Username or email address
az: İstifadəçi adı və ya e-poçt ünvanı

en: Email addresses to notify when updates are available
az: Yeniləmələr mövcud olduqda bildirmək üçün e-poçt ünvanları

en: Email notification threshold
az: E-poçt bildirişi həddi

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via email. Put each address on a separate line. If blank, no emails will be sent.
az: Saytınız mövcud yeniləmələri yoxlayanda və yeni buraxılışlar tapdıqda, e-poçt vasitəsilə istifadəçilərin siyahısını xəbərdar edə bilər. Hər ünvanı ayrı bir sətirə qoyun. Boş olarsa, heç bir e-poçt göndərilməyəcək.

en: %emails are not valid email addresses.
az: %emails etibarlı e-poçt ünvanları deyil.

en: Configuring user roles
az: İstifadəçi rollarının konfiqurasiyası

en: Setting permissions
az: İcazələrin qurulması

en: Managing account settings
az: Hesab parametrlərinin idarə edilməsi

en: This web page allows administrators to register new users. Users' email addresses and usernames must be unique.
az: Bu veb səhifə administratorlara yeni istifadəçiləri qeydiyyatdan keçirməyə imkan verir. İstifadəçilərin e-poçt ünvanları və istifadəçi adları unikal olmalıdır.

en: This account's preferred language for emails and site presentation.
az: E-poçt və sayt təqdimatı üçün bu hesabın üstünlük verdiyi dil.

en: This account's preferred language for emails.
az: Bu hesabın e-poçtlar üçün üstünlük verdiyi dil.

en: New users will be required to validate their email address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With this setting disabled, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
az: Yeni istifadəçilərdən sayta daxil olmamışdan əvvəl e-poçt ünvanlarını doğrulamaları tələb olunacaq və onlara sistem tərəfindən yaradılan parol təyin ediləcək. Bu parametr söndürüldükdə, istifadəçilər qeydiyyatdan keçdikdən sonra dərhal daxil olacaqlar və qeydiyyat zamanı öz parollarını seçə bilərlər.

en: Notification email address
az: Bildiriş e-poçt ünvanı

en: The email address to be used as the 'from' address for all account notifications listed below. If <em>'Visitors, but administrator approval is required'</em> is selected above, a notification email will also be sent to this address for any new registrations. Leave empty to use the default system email address <em>(%site-email).</em>
az: Aşağıda sadalanan bütün hesab bildirişləri üçün 'kimdən' ünvanı kimi istifadə ediləcək e-poçt ünvanı. Əgər yuxarıda <em>'Ziyarətçilər, lakin administratorun təsdiqi tələb olunur'</em> seçilərsə, yeni qeydiyyatlar üçün bu ünvana bildiriş e-məktubu da göndəriləcək. Defolt sistem e-poçt ünvanından istifadə etmək üçün boş buraxın <em>(%site-email).</em>

en: Edit the welcome email messages sent to new member accounts created by an administrator.
az: Administrator tərəfindən yaradılmış yeni üzv hesablarına göndərilən salamlama e-poçt mesajlarını redaktə edin.

en: Edit the welcome email messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
az: İnzibati təsdiq tələb olunduqda qeydiyyatdan keçərkən yeni üzvlərə göndərilən salamlama e-poçt mesajlarını redaktə edin.

en: Edit the email notifying the site administrator that there are new members awaiting administrative approval.
az: İnzibati təsdiqi gözləyən yeni üzvlərin olması barədə sayt administratorunu xəbərdar edən e-poçtu redaktə edin.

en: Edit the welcome email messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
az: Administratorun təsdiqi tələb olunmadıqda qeydiyyatdan keçərkən yeni üzvlərə göndərilən salamlama e-poçt mesajlarını redaktə edin.

en: Edit the email messages sent to users who request a new password.
az: Yeni parol tələb edən istifadəçilərə göndərilən e-poçt mesajlarını redaktə edin.

en: Enable and edit email messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
az: Hesab aktivləşdirildikdən sonra istifadəçilərə göndərilən e-poçt mesajlarını aktivləşdirin və redaktə edin (inzibatçı artıq qeydiyyatdan keçmiş istifadəçinin hesabını, inzibati icazənin tələb olunduğu saytda aktivləşdirdikdə).

en: Enable and edit email messages sent to users when their accounts are blocked.
az: İstifadəçilərin hesabları bloklandıqda onlara göndərilən e-poçt mesajlarını aktivləşdirin və redaktə edin.

en: Edit the email messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
az: İstifadəçilər hesablarını ləğv etməyə cəhd etdikdə onlara göndərilən e-poçt mesajlarını redaktə edin.

en: Enable and edit email messages sent to users when their accounts are canceled.
az: İstifadəçilərin hesabları ləğv edildikdə onlara göndərilən e-poçt mesajlarını aktivləşdirin və redaktə edin.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your email address.
az: E-poçt ünvanınıza əlavə təlimatlar ilə xoş gəlmisiniz mesajı göndərildi.

en: When enabled, the user must confirm the account cancellation via email.
az: Aktivləşdirildikdə, istifadəçi e-poçt vasitəsilə hesabın ləğvini təsdiqləməlidir.

en: When enabled, the user will receive an email notification after the account has been canceled.
az: Aktivləşdirildikdə, hesab ləğv edildikdən sonra istifadəçi e-poçt bildirişi alacaq.

en: A confirmation request to cancel your account has been sent to your email address.
az: Hesabınızı ləğv etmək üçün təsdiq sorğusu e-poçt ünvanınıza göndərildi.

en: Password reset instructions will be mailed to %email. You must log out to use the password reset link in the email.
az: Parolun sıfırlanması təlimatları %e-poçt ünvanına göndəriləcək. E-poçtdakı parol sıfırlama linkindən istifadə etmək üçün sistemdən çıxmalısınız.

en: When the user has the following roles
az: İstifadəçi aşağıdakı rollara malik olduqda

en: If you select no roles, the condition will evaluate to TRUE for all users.
az: Heç bir rol seçməsəniz, şərt bütün istifadəçilər üçün TRUE olaraq qiymətləndiriləcək.

en: The user is not a member of @roles
az: İstifadəçi @roles üzvü deyil

en: The user is a member of @roles
az: İstifadəçi @roles üzvüdür

[ctx: Validation]
en: User email unique
az: İstifadəçi e-poçtu unikaldır

en: Use Replica Server
az: Replika Serverindən istifadə edin

en: Query parameter
az: Sorğu parametri

en: The query parameter to use.
az: İstifadə ediləcək sorğu parametri.

en: Fallback value
az: Geri qayıtma qiyməti

en: The fallback value to use when the above query parameter is not present.
az: Yuxarıdakı sorğu parametri mövcud olmadıqda istifadə ediləcək ehtiyat dəyəri.

en: Conjunction to use when handling multiple values. E.g. "?value[0]=a&value[1]=b".
az: Çoxsaylı dəyərlərlə işləyərkən istifadə ediləcək birləşmə. məs. "?value[0]=a&value[1]=b".

en: Use Secondary Server
az: İkinci dərəcəli serverdən istifadə edin

en: This will make the query attempt to connect to a replica server if available.  If no replica server is defined or available, it will fall back to the default server.
az: Bu, sorğunun əgər varsa, replika serverinə qoşulmağa cəhd edəcək. Əgər replika server müəyyən edilməyibsə və ya mövcud deyilsə, o, standart serverə qayıdacaq.

en: Type attribute
az: Tip atributu

en: The type of this row.
az: Bu sıranın növü.

en: Text attribute
az: Mətn atributu

en: The field that is going to be used as the OPML text attribute for each row.
az: Hər sətir üçün OPML mətn atributu kimi istifadə ediləcək sahə.

en: Created attribute
az: Yaradılmış atribut

en: The field that is going to be used as the OPML created attribute for each row.
az: Hər bir sıra üçün OPML yaradılmış atribut kimi istifadə olunacaq sahə.

en: Description attribute
az: Təsvir atributu

en: The field that is going to be used as the OPML description attribute for each row.
az: Hər bir sıra üçün OPML təsviri atributu kimi istifadə ediləcək sahə.

en: HTML URL attribute
az: HTML URL atributu

en: The field that is going to be used as the OPML htmlUrl attribute for each row.
az: Hər bir sıra üçün OPML htmlUrl atributu kimi istifadə ediləcək sahə.

en: Language attribute
az: Dil atributu

en: The field that is going to be used as the OPML language attribute for each row.
az: Hər bir sıra üçün OPML dil atributu kimi istifadə olunacaq sahə.

en: XML URL attribute
az: XML URL atributu

en: URL attribute
az: URL atributu

en: Row style plugin requires specifying which views field to use for OPML text attribute.
az: Sətir stili plaqini OPML mətn atributu üçün hansı baxış sahəsinin istifadə olunacağını müəyyən etməyi tələb edir.

en: Row style plugin requires specifying which views field to use for XML URL attribute.
az: Sətir stili plaqini XML URL atributu üçün hansı baxış sahəsinin istifadə olunacağını müəyyənləşdirməyi tələb edir.

en: Row style plugin requires specifying which views field to use for URL attribute.
az: Sətir stili plaqini URL atributu üçün hansı baxış sahəsinin istifadə olunacağını müəyyənləşdirməyi tələb edir.

en: OPML fields
az: OPML sahələri

en: Display fields as OPML items.
az: Sahələri OPML elementləri kimi göstərin.

en: Generates an OPML feed from a view.
az: Görünüşdən OPML lenti yaradır.

en: Duplicate view
az: Dublikat görünüş

en: Duplicate of @label
az: @label dublikatı

en: Authentication methods
az: Doğrulama üsulları

en: "On" label
az: "Aktiv" etiketi

en: "Off" label
az: "Deaktiv" etiketi

en: The selected image handling toolkit '@toolkit' can not process operation '@operation'.
az: '@toolkit' seçilmiş təsvirin idarə edilməsi alət dəsti '@operation' əməliyyatını emal edə bilmir.

en: Edit menu link %title
az: Redaktə menyu linki %title

en: This link is provided by the @name module. The title and path cannot be edited.
az: Bu keçid @name modulu tərəfindən təmin edilir. Başlıq və yol redaktə edilə bilməz.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
az: Bağlantı və onun bütün uşaqları üçün maksimum dərinlik sabitdir. Bəzi menyu keçidləri seçdiyiniz zaman bu limiti keçərsə, valideynlər kimi mövcud olmaya bilər.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
az: Eyni dərinlikdə eyni menyudakı bağlantılar arasında çəki bağlayın. Menyuda yüksək çəkiyə malik linklər batacaq və aşağı çəkiyə malik linklər yuxarıya yaxın yerləşdiriləcək.

en: Add comment type
az: Şərh növü əlavə edin

en: Manage form and displays settings of comments.
az: Formanı idarə edin və şərhlərin parametrlərini göstərin.

en: Can not uninstall the Configuration module as part of a configuration synchronization through the user interface.
az: İstifadəçi interfeysi vasitəsilə konfiqurasiya sinxronizasiyasının bir hissəsi kimi Konfiqurasiya modulunu silmək mümkün deyil.

en: The message UUID.
az: UUID mesajı.

en: Confirm delete recent log messages
az: Son jurnal mesajlarının silinməsini təsdiqləyin

en: Are you sure you want to delete the recent logs?
az: Son qeydləri silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Format type machine name
az: Format tipli maşın adı

en: Label setting machine name
az: Etiket qurma maşınının adı

en: @label referenced from @field_name
az: @field_name -dən istinad edilən @label

en: Boolean settings
az: Boolean parametrləri

en: On label
az: Etiketi qoş

en: Off label
az: Etiketi söndür

en: Visually Hidden
az: Vizual olaraq Gizli

en: Updating translations for JavaScript and default configuration.
az: JavaScript və defolt konfiqurasiya üçün tərcümələrin yenilənməsi.

en: Updating default configuration (@percent%).
az: Defolt konfiqurasiya yenilənir (@percent%).

en: Updated default configuration.
az: Yenilənmiş standart konfiqurasiya.

en: The Custom Menu Links module allows users to create menu links. These links can be translated if multiple languages are used for the site.
az: Xüsusi Menyu Bağlantıları modulu istifadəçilərə menyu bağlantıları yaratmağa imkan verir. Sayt üçün bir neçə dildən istifadə olunarsa, bu keçidlər tərcümə oluna bilər.

en: Custom Menu Links
az: Xüsusi Menyu Bağlantıları

en: The entity ID for this menu link content entity.
az: Bu menyu linki məzmun obyekti üçün obyekt ID-si.

en: The content menu link UUID.
az: Məzmun menyusu ilə əlaqə UUID.

en: The content menu link bundle.
az: Məzmun menyusu keçid paketi.

en: The menu name. All links with the same menu name (such as "tools") are part of the same menu.
az: Menyu adı. Eyni menyu adı olan bütün keçidlər (məsələn, "alətlər") eyni menyunun bir hissəsidir.

en: Parent plugin ID
az: Valideyn plagin ID

en: The ID of the parent menu link plugin, or empty string when at the top level of the hierarchy.
az: Ana menyu keçid plaqinin ID-si və ya iyerarxiyanın yuxarı səviyyəsində olduqda boş sətir.

en: Custom menu link
az: Fərdi menyu linki

en: Default comments
az: Defolt şərhlər

en: Allows commenting on content
az: Məzmunu şərh etməyə imkan verir

en: The value for this field.
az: Bu sahə üçün dəyər.

en: The language of the content or translation.
az: Məzmun və ya tərcümənin dili.

en: The language the original content is in.
az: Orijinal məzmunun olduğu dil.

en: Allowed value with label
az: Etiket ilə icazə verilən dəyər

en: Enabling REST support for an entity type
az: Entiti növü üçün REST dəstəyinin aktivləşdirilməsi

en: You will also need to grant anonymous users permission to perform each of the REST operations you want to be available, and set up authentication properly to authorize web requests.
az: Siz həmçinin anonim istifadəçilərə mövcud olmaq istədiyiniz REST əməliyyatlarının hər birini yerinə yetirmək üçün icazə verməli və veb sorğularına icazə vermək üçün autentifikasiyanı düzgün qurmalısınız.

en: Configuring search pages
az: Axtarış səhifələrinin konfiqurasiyası

en: Managing the search index
az: Axtarış indeksinin idarə edilməsi

en: Displaying the Search block
az: Axtarış bloku göstərilir

en: Searching your site
az: Saytınız axtarılır

en: Extending the Search module
az: Axtarış modulunun genişləndirilməsi

en: Search index progress
az: Axtarış indeksinin irəliləməsi

en: @percent% (@remaining remaining)
az: @percent% (@remaining qalan)

en: Indexing progress
az: İndeksləmə tərəqqi

en: Does not use index
az: İndeksdən istifadə etmir

en: If checked, all searches will be logged. Uncheck to skip logging. Logging may affect performance.
az: Yoxlansa, bütün axtarışlar qeyd olunacaq. Girişi keçmək üçün işarəni silin. Qeydiyyat performansa təsir edə bilər.

en: Crops an image to a rectangle specified by the given dimensions.
az: Şəkili verilmiş ölçülərlə müəyyən edilmiş düzbucaqlıya kəsir.

en: The image '@file' could not be desaturated because the imagefilter() function is not available in this PHP installation.
az: imagefilter() funksiyası bu PHP quraşdırmasında mövcud olmadığı üçün '@file' şəklini desaturasiya etmək mümkün deyil.

en: Converts an image to grayscale.
az: Şəkli boz rəngə çevirir.

en: Resizes an image to the given dimensions (ignoring aspect ratio).
az: Şəklin ölçüsünü verilmiş ölçülərə uyğunlaşdırır (aspekt nisbətini nəzərə almadan).

en: Rotates an image by the given number of degrees.
az: Şəkli verilmiş dərəcə sayı ilə fırladır.

en: Scales an image while maintaining aspect ratio. The resulting image can be smaller for one or both target dimensions.
az: Aspekt nisbətini qoruyarkən şəkli miqyaslandırır. Nəticədə alınan şəkil bir və ya hər iki hədəf ölçüsü üçün daha kiçik ola bilər.

en: Scales an image to the exact width and height given. This plugin achieves the target aspect ratio by cropping the original image equally on both sides, or equally on the top and bottom. This function is useful to create uniform sized avatars from larger images.
az: Şəkli verilmiş dəqiq eni və hündürlüyü ilə ölçüləndirir. Bu plagin orijinal şəkli hər iki tərəfdən bərabər şəkildə və ya yuxarıda və aşağıdan bərabər şəkildə kəsməklə hədəf aspekt nisbətinə nail olur. Bu funksiya daha böyük şəkillərdən vahid ölçülü avatarlar yaratmaq üçün faydalıdır.

en: Site administration toolbar
az: Saytın idarə edilməsi alətlər paneli

en: View user information
az: İstifadəçi məlumatlarına baxın

en: Add "…" at the end of trimmed text
az: Kəsilmiş mətnin sonuna "..." əlavə edin

en: This link is provided by the Views module from view %label.
az: Bu keçid Views modulu tərəfindən %label görünüşündən təmin edilir.

en: Change to
az: Dəyişdirmək

en: - Not specified -
az: - Qeyd edilməmişdir -

en: Region for @title
az: @title üçün region

en: @path is not a valid path.
az: @path etibarlı yol deyil.

en: First page
az: Birinci səhifə

en: Base field bundle override
az: Əsas sahə paketinin ləğvi

en: Datetime timestamp display format settings
az: Tarix-vaxt damğasının ekran formatı parametrləri

en: Boolean checkbox display format settings
az: Boolean onay qutusu ekran formatı parametrləri

en: Installed themes
az: Quraşdırılmış mövzular

en: The %file exists.
az: %file mövcuddur.

en: The %file is not readable.
az: %file oxunmur

en: The %file is not writable.
az: % faylı yazmaq mümkün deyil.

en: The @file is writable.
az: @file yazıla bilər.

en: The @file is owned by the web server.
az: @file veb serverə məxsusdur.

en: Negate the condition
az: Şərti rədd edin

en: Finalizing configuration synchronization.
az: Konfiqurasiya sinxronizasiyası tamamlanır.

en: Datetime Timestamp
az: Datetime Time Stamp

en: %theme theme installed.
az: %theme teması quraşdırılıb.

en: Base field override
az: Əsas sahənin ləğvi

en: Display prefix and suffix
az: Prefiksi və şəkilçisini göstərin

en: Text (plain)
az: Mətn (sadə)

en: Text (plain, long)
az: Mətn (sadə, uzun)

en: This path does not exist or you do not have permission to link to %path.
az: Bu yol mövcud deyil və ya sizin %path ilə əlaqə yaratmaq icazəniz yoxdur.

en: Blocks are placed and configured specifically for each theme. The Block layout page opens with the default theme, but you can toggle to other installed themes.
az: Bloklar hər bir mövzu üçün xüsusi olaraq yerləşdirilir və konfiqurasiya edilir. Blok tərtibatı səhifəsi defolt mövzu ilə açılır, lakin siz digər quraşdırılmış mövzulara keçə bilərsiniz.

en: Comment operation links
az: Şərh əməliyyatı bağlantıları

en: The target entity type can not be changed after the comment type has been created.
az: Şərh növü yaradıldıqdan sonra hədəf obyekt növü dəyişdirilə bilməz.

en: Enable the personal contact form by default for new users
az: Yeni istifadəçilər üçün defolt olaraq şəxsi əlaqə formasını aktivləşdirin

en: Add contact form
az: Əlaqə forması əlavə edin

en: Create and manage contact forms.
az: Əlaqə formalarını yaradın və idarə edin.

en: Edit contact form
az: Əlaqə formasını redaktə edin

en: Default form identifier
az: Defolt forma identifikatoru

en: When listing forms, those with lighter (smaller) weights get listed before forms with heavier (larger) weights. Forms with equal weights are sorted alphabetically.
az: Formaları siyahıya salarkən, çəkisi daha yüngül (kiçik) olanlar daha ağır (böyük) çəkisi olan formalardan əvvəl siyahıya alınır. Bərabər çəkiyə malik formalar əlifba sırası ilə sıralanır.

en: Make this the default form
az: Bunu standart forma edin

en: Contact form %label has been updated.
az: Əlaqə forması %label yeniləndi.

en: Contact form %label has been added.
az: Əlaqə forması %label əlavə edildi.

en: Send yourself a copy
az: Özünüzə bir nüsxə göndərin

en: %sender-name (@sender-from) sent an email regarding %contact_form.
az: %sender-name (@sender-from) %contact_form ilə bağlı e-məktub göndərdi.

en: The ID of the associated form.
az: Əlaqədar formanın ID-si

en: Users may translate this field
az: İstifadəçilər bu sahəni tərcümə edə bilərlər

en: Content translation field settings
az: Məzmun tərcümə sahəsinin parametrləri

en: Field properties for which to synchronize translations
az: Tərcümələri sinxronlaşdırmaq üçün sahə xüsusiyyətləri

en: Field column for which to synchronize translations
az: Tərcümələri sinxronlaşdırmaq üçün sahə sütunu

en: Contextual links for an area on a page are displayed using a contextual links button. There are two ways to make the contextual links button visible:
az: Səhifədəki sahə üçün kontekstual bağlantılar kontekstli keçidlər düyməsindən istifadə etməklə göstərilir. Kontekstli bağlantılar düyməsini görünən etmək üçün iki yol var:

en: Once the contextual links button for the area of interest is visible, click the button to display the links.
az: Maraq sahəsi üçün kontekstli bağlantılar düyməsi göründükdən sonra keçidləri göstərmək üçün düyməni basın.

en: The relative date value entered is invalid.
az: Daxil edilmiş nisbi tarix dəyəri yanlışdır.

en: Add new field: you need to provide a machine name for the field.
az: Yeni sahə əlavə edin: sahə üçün maşın adı təqdim etməlisiniz.

en: Allowed types: @extensions.
az: İcazə verilən növlər: @extensions.

en: Back to content editing
az: Məzmun redaktəsinə qayıt

en: 
            <p>You can align images, videos, blockquotes and so on to the left, right or center. Examples:</p>
            <ul>
              <li>Align an image to the left: <code>&lt;img src="" data-align="left" /&gt;</code></li>
              <li>Align an image to the center: <code>&lt;img src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
              <li>Align an image to the right: <code>&lt;img src="" data-align="right" /&gt;</code></li>
              <li>… and you can apply this to other elements as well: <code>&lt;video src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
            </ul>
az: 
            <p>Siz şəkilləri, videoları, blok dırnaqları və sairəni sola, sağa və ya mərkəzə uyğunlaşdıra bilərsiniz. Nümunələr:</p> <ul> <li>Şəkili sola düzün: <code>&lt;img src="" data-align="left" /&gt;</code></li> <li> Şəkli mərkəzə uyğunlaşdırın: <code>&lt;img src="" data-align="center" /&gt;</code></li> <li>Şəkli sağa düzün: <code>&lt; img src="" data-align="right" /&gt;</code></li> <li>… və siz bunu digər elementlərə də tətbiq edə bilərsiniz: <code>&lt;video src="" data- align="center" /&gt;</code></li> </ul>

en: Align images
az: Şəkilləri hizalayın

en: Uses a <code>data-align</code> attribute on <code>&lt;img&gt;</code> tags to align images.
az: Şəkilləri uyğunlaşdırmaq üçün <code>&lt;img&gt;</code> teqlərində <code>data-align</code> atributundan istifadə edir.

en: 
            <p>You can caption images, videos, blockquotes, and so on. Examples:</p>
            <ul>
                <li><code>&lt;img src="" data-caption="This is a caption" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;video src="" data-caption="The Drupal Dance" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;blockquote data-caption="Dries Buytaert"&gt;Drupal is awesome!&lt;/blockquote&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;code data-caption="Hello world in JavaScript."&gt;alert("Hello world!");&lt;/code&gt;</code></li>
            </ul>
az: 
            <p>Siz şəkillər, videolar, blok dırnaqlar və s. başlıqlar yaza bilərsiniz. Nümunələr:</p> <ul> <li> img src="" data-caption="Bu başlıqdır"</li> <li> video src="" data-caption="The Drupal Dance"  </li> <li> blockquote data-caption="Dries Buytaert" Drupal möhtəşəmdir!  </li> <li> code data-caption="JavaScript-də salam dünya. alert("Salam dünya!"); </li></ul>

en: Caption images
az: Başlıq şəkilləri

en: Uses a <code>data-caption</code> attribute on <code>&lt;img&gt;</code> tags to caption images.
az: Başlıq şəkilləri üçün <code>&lt;img&gt;</code> teqlərində <code>data-caption</code> atributundan istifadə edir.

en: A flag for whether the link should be enabled in menus or hidden.
az: Linkin menyularda aktiv və ya gizli olması üçün işarə.

en: The time that the menu link was last edited.
az: Menyu linkinin sonuncu redaktə olunduğu vaxt.

en: The timestamp the latest revision of this node was created.
az: Bu qovşağın ən son versiyasının vaxt damğası yaradılmışdır.

en: Recently created
az: Bu yaxınlarda yaradılmışdır

en: Whether a new revision should be created by default
az: Yeni versiyanın standart olaraq yaradılıb-yaratılmaması

en: Display author and date information
az: Müəllif və tarix məlumatlarını göstərin

en: Breakpoint ID
az: Qırılma nöqtəsi İD-si

en: Unable to delete the shortcut for %title.
az: %title üçün qısayolu silmək mümkün deyil.

en: Drupal database update
az: Drupal verilənlər bazası yeniləməsi

en: Maximum number of levels
az: Səviyyələrin maksimum sayı

en: <strong>Back up your code</strong>. Hint: when backing up module code, do not leave that backup in the 'modules' or 'sites/*/modules' directories as this may confuse Drupal's auto-discovery mechanism.
az: <strong>Kodunuzu yedəkləyin</strong>. İpucu: modul kodunun ehtiyat nüsxəsini çıxararkən həmin ehtiyat nüsxəni “modullar” və ya “sites/*/modules” kataloqlarında qoymayın, çünki bu, Drupal-ın avtomatik kəşf mexanizmini çaşdıra bilər.

en: <strong>Back up your database</strong>. This process will change your database values and in case of emergency you may need to revert to a backup.
az: <strong>Verilənlər bazanızın ehtiyat nüsxəsini çıxarın</strong>. Bu proses verilənlər bazanızın dəyərlərini dəyişəcək və fövqəladə halda ehtiyat nüsxəyə qayıtmağınız lazım ola bilər.

en: When you have performed the steps above, you may proceed.
az: Yuxarıdakı addımları yerinə yetirdikdən sonra davam edə bilərsiniz.

en: This update will been skipped due to the following missing dependencies:
az: Aşağıdakı çatışmayan asılılıqlara görə bu yeniləmə atılacaq:

en: This update will be skipped due to an error in the module's code.
az: Modul kodundakı xəta səbəbindən bu yeniləmə atılacaq.

en: The version of Drupal you are updating from has been automatically detected.
az: Yenilədiyiniz Drupal versiyası avtomatik aşkarlandı.

en: All errors have been logged.
az: Bütün səhvlər qeyd edildi.

en: The update process was aborted prematurely while running <strong>update #@version in @module.module</strong>.
az: <strong>update #@version in @module.module</strong> işləyərkən yeniləmə prosesi vaxtından əvvəl dayandırıldı.

en: You may need to check the <code>watchdog</code> database table manually.
az: Siz <code>watchdog</code> verilənlər bazası cədvəlini əl ilə yoxlamalı ola bilərsiniz.

en: <strong>Reminder: don't forget to set the <code>$settings['update_free_access']</code> value in your <code>settings.php</code> file back to <code>FALSE</code>.</strong>
az: <strong>Xatırlatma: <code>settings.php</code> faylınızdakı <code>$settings['update_free_access']</code> dəyərini yenidən <code>FALSE</code> olaraq təyin etməyi unutmayın. .</strong>

en: Failed:
az: Uğursuz:

en: Update #@count
az: #@count yeniləyin

en: The following updates returned messages:
az: Aşağıdakı yeniləmələr mesajları qaytardı:

en: Review updates
az: Yeniləmələri nəzərdən keçirin

en: Starting updates
az: Yeniləmələr başlayır

en: Install and set as default
az: Quraşdırın və standart olaraq təyin edin

en: %theme is the default theme and cannot be uninstalled.
az: %theme standart mövzudur və onu silmək mümkün deyil.

en: The %theme theme has been uninstalled.
az: %theme mövzusu silindi.

en: The %theme theme has been installed.
az: %theme mövzusu quraşdırılıb.

en: Empty time zone
az: Boş vaxt qurşağı

en: Users may set their own time zone at registration
az: İstifadəçilər qeydiyyat zamanı öz vaxt zonalarını təyin edə bilərlər

en: Menu levels
az: Menyu səviyyələri

en: Whether or not the content related to a term is sticky.
az: Terminlə əlaqəli məzmunun yapışqan olub-olmaması.

en: Whether or not the content related to a term is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
az: Terminlə əlaqəli məzmunun yapışqan olub-olmaması. Əvvəlcə yapışqan məzmunu siyahıya almaq üçün bunu azalan kimi təyin edin.

en: The date the content related to a term was posted.
az: Terminlə əlaqəli məzmunun yerləşdirildiyi tarix.

en: Telephone numbers can be displayed as links with the scheme name <em>tel:</em> by choosing the <em>Telephone</em> display format on the <em>Manage display</em> page. Any spaces will be stripped out of the link text. This semantic markup improves the user experience on mobile and assistive technology devices.
az: Telefon nömrələri <em>Ekranı idarə et</em> səhifəsində <em>Telefon</em> ekran formatını seçməklə <em>tel:</em> sxem adı ilə keçidlər kimi göstərilə bilər. İstənilən boşluq keçid mətnindən silinəcək. Bu semantik işarələmə mobil və köməkçi texnologiya cihazlarında istifadəçi təcrübəsini yaxşılaşdırır.

en: Title to replace basic numeric telephone number display
az: Əsas rəqəmli telefon nömrəsi ekranını əvəz etmək üçün başlıq

en: Text (formatted) settings
az: Mətn (formatlaşdırılmış) parametrləri

en: Text (formatted, long) settings
az: Mətn (formatlaşdırılmış, uzun) parametrləri

en: Text (formatted, long, with summary) settings
az: Mətn (formatlaşdırılmış, uzun, xülasə ilə) parametrləri

en: Formatted text default display format settings
az: Formatlaşdırılmış mətn standart ekran formatı parametrləri

en: Summary or trimmed formatted text display format settings
az: Xülasə və ya kəsilmiş formatlaşdırılmış mətn ekran formatı parametrləri

en: Text (formatted)
az: Mətn (formatlaşdırılmış)

en: Text (formatted, long)
az: Mətn (formatlı, uzun)

en: Text (formatted, long, with summary)
az: Mətn (formatlaşdırılmış, uzun, xülasə ilə)

en: Require email verification when a visitor creates an account
az: Ziyarətçi hesab yaratdıqda e-poçt təsdiqini tələb edin

en: - No preference -
az: - Üstünlük yoxdur -

en: Notify user when account is canceled
az: Hesab ləğv edildikdə istifadəçini xəbərdar edin

en: The time that the user was last edited.
az: İstifadəçinin sonuncu dəfə redaktə olunduğu vaxt.

en: Display the referenced author user entity.
az: İstinad edilmiş müəllif istifadəçi obyektini göstərin.

en: Add a read-more link if output is trimmed
az: Çıxış kəsilmişsə, daha çox oxumaq üçün link əlavə edin

en: @entity_type revision
az: @entity_type istinad

en: @entity_type revisions
az: @entity_type istinadlar

en: Include reset button (resets all applied exposed filters)
az: Sıfırlama düyməsini daxil edin (bütün tətbiq olunan məruz qalmış filtrləri sıfırlayır)

en: The <em>Exposed items per page</em> field's options must include the value from the <em>Items per page</em> field (@items_per_page).
az: <em>Hər səhifəyə məruz qalan elementlər</em> sahəsinin seçimləri <em>Hər səhifəyə düşən elementlər</em> sahəsindəki dəyəri (@items_per_page) daxil etməlidir.

en: REST export settings
az: REST ixrac parametrləri

en: Provide a REST export
az: REST ixracını təmin edin

en: REST export path
az: REST ixrac yolu

en: Default value callback
az: Defolt dəyər geri çağırış

en: URI as link display format settings
az: URI link ekran formatı parametrləri kimi

en: Timestamp ago display format settings
az: Vaxt möhürü əvvəlki format parametrlərini göstərin

en: Link to URI
az: URI ilə əlaqə

en: Field storage
az: Sahə anbarı

en: %field settings for %bundle
az: %bundle üçün %field parametrləri

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
az: Minimum icazə verilən şəkil ölçüsü WIDTH×HEIGHT (məsələn, 640×480) kimi ifadə edilir. Heç bir məhdudiyyət üçün boş buraxın. Daha kiçik bir şəkil yüklənərsə, rədd ediləcək.

en: Disabling drag-and-drop functionality
az: Çək və burax funksiyasının deaktiv edilməsi

en: Improving table accessibility
az: Cədvəl əlçatanlığının təkmilləşdirilməsi

en: Views tables include semantic markup to improve accessibility. Data cells are automatically associated with header cells through id and header attributes. To improve the accessibility of your tables you can add descriptive elements within the Views table settings. The <em>caption</em> element can introduce context for a table, making it easier to understand. The <em>summary</em> element can provide an overview of how the data has been organized and how to navigate the table. Both the caption and summary are visible by default and also implemented according to HTML5 guidelines.
az: Baxış cədvəllərinə əlçatanlığı yaxşılaşdırmaq üçün semantik işarələmə daxildir. Məlumat hüceyrələri id və başlıq atributları vasitəsilə avtomatik olaraq başlıq xanaları ilə əlaqələndirilir. Cədvəllərinizin əlçatanlığını yaxşılaşdırmaq üçün Baxışlar cədvəli parametrləri daxilində təsviri elementlər əlavə edə bilərsiniz. <em>başlıq</em> elementi cədvəl üçün kontekst təqdim edə bilər ki, bu da onu başa düşməyi asanlaşdırır. <em>xülasə</em> elementi məlumatların necə təşkil edildiyi və cədvəldə necə naviqasiya olunacağına dair ümumi məlumat verə bilər. Həm başlıq, həm də xülasə standart olaraq görünür və HTML5 təlimatlarına uyğun olaraq həyata keçirilir.

en: OPML field options
az: OPML sahə seçimləri

en: Muted
az: Səssiz

en: Broken/Missing
az: Sınıq / İtkin

[ctx: Validation]
en: Entity Reference reference access
az: Varlıq Referansı istinad girişi

en: You do not have access to the referenced entity (%type: %id).
az: Sizin istinad edilən obyektə girişiniz yoxdur (%type: %id).

en: @label ID
az: @label ID-si

[ctx: Validation]
en: Email
az: E-poçt

en: Comments are responses to content.
az: Şərhlər məzmuna cavablardır.

en: Filename: %name
az: Fayl adı: %name

en: Recipient username
az: Alıcı istifadəçi adı

en: You can align images (<code>data-align="center"</code>), but also videos, blockquotes, and so on.
az: Siz şəkilləri (<code>data-align="center"</code>) uyğunlaşdıra bilərsiniz, həmçinin videoları, blok dırnaqları və s.

en: You can caption images (<code>data-caption="Text"</code>), but also videos, blockquotes, and so on.
az: Siz şəkillərə (<code>data-caption="Mətn"</code>) başlıq yaza bilərsiniz, həm də videolar, blok dırnaqlar və s.

en: Making this field required is recommended.
az: Bu sahəni tələb etmək tövsiyə olunur.

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
az: Başlıq atributu siçan şəklin üzərinə getdikdə alət ipucu kimi istifadə olunur. Bu sahəni aktivləşdirmək tövsiyə edilmir, çünki bu, ekran oxuyucuları ilə problemlər yarada bilər.

en: Image convert failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype)
az: %path (%mimetype) üzərindəki %toolkit istifadə etməklə şəkil çevrilmədi

en: The domain may not be left blank for %language.
az: Domen %language üçün boş qala bilməz.

en: Leave preview?
az: Önizləmə tərk edilsin?

en: Leave preview
az: Önizləməni tərk edin

en: Search for @keywords
az: @keywords sözlər axtarın

en: Instructs the toolkit to save the image with a specified extension.
az: Alətlər dəstinə təsviri müəyyən bir uzantı ilə saxlamaq üçün göstəriş verir.

en: Set a new image
az: Yeni şəkil qurun

en: The text with the text format applied.
az: Mətn formatı tətbiq olunan mətn.

en: Processed summary
az: İşlənmiş xülasə

en: The summary text with the text format applied.
az: Tətbiq edilmiş mətn formatı ilə xülasə mətni.

en: Tabs are buttons, displayed in a bar across the top of the screen. Some tabs execute an action (such as starting Edit mode), while other tabs toggle which tray is open.
az: Nişanlar ekranın yuxarı hissəsindəki çubuqda göstərilən düymələrdir. Bəzi tablar hərəkəti yerinə yetirir (məsələn, Redaktə rejimini işə salmaq kimi), digər tablar isə hansı nimçənin açıq olduğunu dəyişdirir.

en: Trays
az: Lotoklar

en: Trays are usually lists of links, which can be hierarchical like a menu. If a tray has been toggled open, it is displayed either vertically or horizontally below the tab bar, depending on the browser width. Only one tray may be open at a time. If you click another tab, that tray will replace the tray being displayed. In wide browser widths, the user has the ability to toggle from vertical to horizontal, using a link at the bottom or right of the tray. Hierarchical menus only have open/close behavior in vertical mode; if you display a tray containing a hierarchical menu horizontally, only the top-level links will be available.
az: Tablar adətən menyu kimi iyerarxik ola bilən keçidlərin siyahılarıdır. Əgər tray açıq dəyişdirilibsə, o, brauzerin genişliyindən asılı olaraq nişan panelinin altında şaquli və ya üfüqi şəkildə göstərilir. Eyni anda yalnız bir nimçə açıq ola bilər. Başqa nişanı klikləsəniz, həmin nimçə nümayiş olunan nimçəni əvəz edəcək. Geniş brauzer genişliklərində istifadəçi tepsinin altındakı və ya sağındakı keçiddən istifadə edərək şaqulidən üfüqiyə keçid etmək imkanına malikdir. İerarxik menyular yalnız şaquli rejimdə açıq/bağlama davranışına malikdir; iyerarxik menyudan ibarət nimçəni üfüqi şəkildə göstərsəniz, yalnız yuxarı səviyyəli keçidlər mövcud olacaq.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will remain attributed to your username.
az: Hesabınız bloklanacaq və siz daha daxil ola bilməyəcəksiniz. Bütün məzmununuz istifadəçi adınıza aid olaraq qalacaq.

en: Language of the translation of user information
az: İstifadəçi məlumatlarının tərcümə dili

en: Preferred language of the user
az: İstifadəçinin üstünlük verdiyi dil

en: Preferred admin language
az: Üstünlük verilən admin dili

en: Preferred administrative language of the user
az: İstifadəçinin üstünlük verdiyi inzibati dili

en: Cache metadata
az: Kesh metadata

en: Cache contexts
az: Keş kontekstləri

en: Path is empty.
az: Yol boşdur.

en: No query allowed.
az: Sorğuya icazə verilmir

en: Invalid path. Valid characters are alphanumerics as well as "-", ".", "_" and "~".
az: Yanlış yol. Etibarlı simvollar həm əlifba-rəqəmlər, həm də "-", ".", "_" və "~"lardır.

en: Select a @context value:
az: @context dəyəri seçin:

en: Number of plural indexes in this language.
az: Bu dildə cəm indekslərinin sayı.

en: Domain to use for this language.
az: Bu dil üçün istifadə ediləcək domen.

en: Search result highlighting input
az: Axtarış nəticəsini vurğulayan daxiletmə

en: Configuration entity dependencies
az: Konfiqurasiya obyektindən asılılıqlar

en: Content entity dependencies
az: Məzmun varlığından asılılıqlar

en: Enforced configuration dependencies
az: Məcburi konfiqurasiya asılılıqları

en: String (long) settings
az: Simli (uzun) parametrlər

en: URI settings
az: URI parametrləri

en: If more than one application will be sharing this database, a unique table name prefix – such as %prefix – will prevent collisions.
az: Əgər birdən çox proqram bu verilənlər bazasını paylaşacaqsa, %prefix kimi unikal cədvəl adı prefiksi toqquşmaların qarşısını alacaq.

en: contextual links button
az: kontekstli bağlantılar düyməsi

en: No browser language mappings available.
az: Brauzer dili xəritələri mövcud deyil.

en: The mapping for the %browser browser language code has been deleted.
az: %browser brauzerinin dil kodu üçün xəritələmə silindi.

en: The browser language detection mapping for the %browser browser language code has been deleted.
az: %browser brauzerinin dil kodu üçün brauzer dilinin aşkarlanması xəritəsi silindi.

en: The user or author name. This filter does not check if the user exists and allows partial matching. Does not use autocomplete.
az: İstifadəçi və ya müəllif adı. Bu filtr istifadəçinin mövcud olub-olmadığını yoxlamaz və qismən uyğunlaşdırmağa imkan verir. Avtomatik tamamlamadan istifadə etmir.

en: Page @items.current
az: Səhifə @items.current

en: The selected style or row format does not use fields.
az: Seçilmiş üslub və ya sıra formatı sahələrdən istifadə etmir.

en: The selected display type does not use @type plugins
az: Seçilmiş displey növü @type plaginlərindən istifadə etmir

en: The entity type
az: Varlıq növü

en: Drupal Logo
az: Drupal Loqosu

en: Entity Type ID
az: Varlıq Tipi ID-si

en: Configure Image Styles
az: Şəkil üslublarını konfiqurasiya edin

en: Database storage size
az: Verilənlər bazası saxlama ölçüsü

en: Text with text format
az: Mətn formatı ilə mətn

en: Field widgets
az: Sahə vidjetləri

en: Field widget
az: Sahə vidjeti

en: Widget type machine name
az: Vidjet tipli maşın adı

en: Textarea display format settings
az: Textarea ekran formatı parametrləri

en: Email field display format settings
az: E-poçt sahəsinin ekran formatı parametrləri

en: Link to the entity
az: Varlıq ilə əlaqə

en: Synchronizing extensions: @op @name.
az: Uzatmaların sinxronizasiyası: @op @name.

en: Link to the @entity_label
az: @entity_label ilə əlaqə saxlayın

en: Linked to the @entity_label
az: @entity_label ilə əlaqələndirilib

en: Simple page
az: Sadə səhifə

en: Page with blocks
az: Blokları olan səhifə

en: Jump to the first comment.
az: İlk şərhə keçin.

en: Jump to the first new comment.
az: İlk yeni şərhə keçin.

en: Share your thoughts and opinions.
az: Fikir və rəylərinizi paylaşın.

en: Content translation content settings
az: Məzmun tərcüməsi məzmun parametrləri

en: Content translation enabled
az: Məzmun tərcüməsi aktivdir

en: Default date type
az: Defolt tarix növü

en: Default date value
az: Defolt tarix dəyəri

en: Persist field storage with no fields
az: Sahəsi olmayan davamlı sahə yaddaşı

en: Group by column
az: Sütun üzrə qruplaşdırın

en: Group by columns
az: Sütunlar üzrə qruplaşdırın

en: Re-use an existing field
az: Mövcud sahəni yenidən istifadə edin

en: Provides a filter plugin that is in use in the following filter formats: %formats
az: Aşağıdakı filtr formatlarında istifadə olunan filtr plaginini təmin edir: %formats

en: Providing page-specific help
az: Səhifə üçün xüsusi yardımın təmin edilməsi

en: Effect settings
az: Effekt parametrləri

en: Content Language Settings
az: Məzmun Dili Parametrləri

en: Allow to alter the language
az: Dili dəyişdirməyə icazə verin

en: Influence of '@title'
az: '@title'ın təsiri

en: Installing supporting modules
az: Dəstəkləyici modulların quraşdırılması

en: Default indexing settings
az: Defolt indeksləşdirmə parametrləri

en: The default search index will be rebuilt.
az: Defolt axtarış indeksi yenidən qurulacaq.

en: This will re-index content in the search indexes of all active search pages. Searching will continue to work, but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
az: Bu, bütün aktiv axtarış səhifələrinin axtarış indekslərindəki məzmunu yenidən indeksləşdirəcək. Axtarış işləməyə davam edəcək, lakin bütün mövcud məzmun yenidən indeksləşdirilənə qədər yeni məzmun indeksləşdirilməyəcək. Bu əməliyyat geri qaytarıla bilməz.

en: All search indexes will be rebuilt.
az: Bütün axtarış indeksləri yenidən qurulacaq.

en: Add shortcut link
az: Qısayol bağlantısı əlavə edin

en: An existing local file system path for storing private files. It should be writable by Drupal and not accessible over the web. This must be changed in settings.php
az: Şəxsi faylları saxlamaq üçün mövcud yerli fayl sistemi yolu. Drupal tərəfindən yazıla bilən olmalı və internet üzərindən əlçatan olmamalıdır. Bu, settings.php-də dəyişdirilməlidir

en: Publish status
az: Vəziyyəti dərc edin

en: Whether or not the content related to a term is published.
az: Terminlə əlaqəli məzmunun dərc edilib-edilməməsi.

en: Tray "@tray" @action.
az: Polka "@tray" @action.

en: Tray @action.
az: Polka @action

en: Major upgrade warning
az: Əsas təkmilləşdirmə xəbərdarlığı

en: This update is a major version update which means that it may not be backwards compatible with your currently running version. It is recommended that you read the release notes and proceed at your own risk.
az: Bu yeniləmə əsas versiya yeniləməsidir və o deməkdir ki, o, hazırda işləyən versiyanızla geriyə uyğun olmaya bilər. Buraxılış qeydlərini oxumağınız və riski öz üzərinizə götürməyiniz tövsiyə olunur.

en: User data field
az: İstifadəçi məlumatları sahəsi

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display.
az: Yalnız seçilmiş icazə bayrağı olan istifadəçilər bu ekrana daxil ola biləcəklər.

en: Only the checked roles will be able to access this display.
az: Yalnız yoxlanılmış rollar bu ekrana daxil ola biləcək.

en: The formatted text of the area
az: Ərazinin formatlaşdırılmış mətni

en: The corresponding entity field
az: Müvafiq obyekt sahəsi

en: The plugin ID
az: Plugin identifikatoru

en: Row options
az: Sıra seçimləri

en: Display extender settings
az: Genişləndirici parametrlərini göstərin

en: View block
az: Baxış bloku

en: Number integer display format settings
az: Nömrə tam ekran formatı parametrləri

en: Static menu link overrides
az: Statik menyu bağlantısı ləğv edilir

en: Entities exist of type %entity_type and %bundle_label %bundle. These entities need to be deleted before importing.
az: %entity_type və %bundle_label %bundle tipli obyektlər mövcuddur. Bu obyektlər idxaldan əvvəl silinməlidir.

[ctx: Plural]
en: Disabled
az: Söndürülüb

en: The language code of the language the comment is written in.
az: Şərhin yazıldığı dilin dil kodu.

en: The message language code.
az: Mesaj dili kodu.

en: The source language from which this translation was created.
az: Bu tərcümənin yaradıldığı mənbə dili.

en: Translation outdated
az: Tərcümə köhnəlib

en: Translation author
az: Tərcümə müəllifi

en: The author of this translation.
az: Bu tərcümənin müəllifi.

en: A boolean indicating whether the translation is visible to non-translators.
az: Tərcümənin tərcüməçi olmayanlara görünüb-görünmədiyini göstərən boolean.

en: Translation created time
az: Tərcümə yaratma vaxtı

en: The Unix timestamp when the translation was created.
az: Tərcümə yaradıldığı zaman Unix vaxt damğası.

en: Translation changed time
az: Tərcümə vaxtı dəyişdi

en: The Unix timestamp when the translation was most recently saved.
az: Tərcümənin ən son saxlandığı Unix vaxt damğası.

en: Entities and entity types
az: Entitilər və qurum növləri

en: Entity sub-types
az: Varlıq alt növləri

en: Some content entity types are further grouped into sub-types (for example, you could have article and page content types within the main site content entity type, and tag and category vocabularies within the taxonomy term entity type); other entity types, such as user accounts, do not have sub-types. Programmers use the term <em>bundle</em> for entity sub-types.
az: Bəzi məzmun obyekti növləri daha sonra alt növlərə qruplaşdırılır (məsələn, əsas sayt məzmun obyekti növü daxilində məqalə və səhifə məzmun növləri, taksonomiya termini obyekt növü daxilində etiket və kateqoriya lüğətləri ola bilər); istifadəçi hesabları kimi digər obyekt növlərinin alt növləri yoxdur. Proqramçılar obyekt alt növləri üçün <em>paket</em> terminindən istifadə edirlər.

en: Fields and field types
az: Sahələr və sahə növləri

en: Content entity types and sub-types store most of their text, file, and other information in <em>fields</em>. Fields are grouped by <em>field type</em>; field types define what type of data can be stored in that field, such as text, images, or taxonomy term references.
az: Məzmun obyektinin növləri və alt növləri mətnin, faylın və digər məlumatların əksəriyyətini <em>sahələrdə</em> saxlayır. Sahələr <em>sahə növünə</em> görə qruplaşdırılıb; sahə növləri mətn, şəkillər və ya taksonomiya termini istinadları kimi həmin sahədə hansı növ məlumatların saxlanıla biləcəyini müəyyən edir.

en: Formatters and view modes
az: Formatçılar və baxış rejimləri

en: Content entity types and sub-types can have one or more <em>view modes</em>, used for displaying the entity items. For instance, a content item could be viewed in full content mode on its own page, teaser mode in a list, or RSS mode in a feed. In each view mode, each field can be hidden or displayed, and if it is displayed, you can choose and configure the <em>formatter</em> that is used to display the field. For instance, a long text field can be displayed trimmed or full-length, and taxonomy term reference fields can be displayed in plain text or linked to the taxonomy term page.
az: Məzmun obyekti növləri və alt növlərində obyekt elementlərini göstərmək üçün istifadə olunan bir və ya daha çox <em>görüntü rejimi</em> ola bilər. Məsələn, məzmun elementi öz səhifəsində tam məzmun rejimində, siyahıda tizer rejimində və ya lentdə RSS rejimində baxıla bilər. Hər bir görünüş rejimində hər bir sahə gizlənə və ya göstərilə bilər və o göstərilərsə, siz sahəni göstərmək üçün istifadə olunan <em>formatatoru</em> seçib konfiqurasiya edə bilərsiniz. Məsələn, uzun mətn sahəsi kəsilmiş və ya tam uzunluqda göstərilə bilər və taksonomiya termininə istinad sahələri düz mətndə göstərilə və ya taksonomiya termini səhifəsinə bağlana bilər.

en: Widgets and form modes
az: Vidjetlər və forma rejimləri

en: Content entity types and sub-types can have one or more <em>form modes</em>, used for editing. For instance, a content item could be edited in a compact format with only some fields editable, or a full format that allows all fields to be edited. In each form mode, each field can be hidden or displayed, and if it is displayed, you can choose and configure the <em>widget</em> that is used to edit the field. For instance, a taxonomy term reference field can be edited using a select list, radio buttons, or an autocomplete widget.
az: Məzmun obyekti növləri və alt növlərində redaktə üçün istifadə olunan bir və ya daha çox <em>forma rejimi</em> ola bilər. Məsələn, məzmun elementi yalnız bəzi sahələri redaktə edilə bilən kompakt formatda və ya bütün sahələri redaktə etməyə imkan verən tam formatda redaktə edilə bilər. Hər forma rejimində hər bir sahə gizlədilə və ya göstərilə bilər və o göstərilərsə, siz sahəni redaktə etmək üçün istifadə olunan <em>widgeti</em> seçib konfiqurasiya edə bilərsiniz. Məsələn, taksonomiya termininin istinad sahəsi seçilmiş siyahı, radio düymələri və ya avtomatik tamamlama vidceti ilə redaktə edilə bilər.

en: Enabling field types, widgets, and formatters
az: Sahə növlərini, vidjetləri və formatlayıcıları aktivləşdirir

en: Views entity field handler
az: Görünüş obyekti sahəsi işləyicisi

en: Creating a field
az: Sahənin yaradılması

en: On the <em>Manage fields</em> page for your entity type or sub-type, you can add, configure, and delete fields for that entity type or sub-type. Each field has a <em>machine name</em>, which is used internally to identify the field and must be unique across an entity type; once a field is created, you cannot change the machine name. Most fields have two types of settings. The field-level settings depend on the field type, and affect how the data in the field is stored. Once they are set, they can no longer be changed; examples include how many data values are allowed for the field and where files are stored. The sub-type-level settings are specific to each entity sub-type the field is used on, and they can be changed later; examples include the field label, help text, default value, and whether the field is required or not. You can return to these settings by choosing the <em>Edit</em> link for the field from the <em>Manage fields</em> page.
az: Entiti tipiniz və ya alt növünüz üçün <em>Sahələri idarə edin</em> səhifəsində siz həmin obyekt növü və ya alt növ üçün sahələr əlavə edə, konfiqurasiya edə və silə bilərsiniz. Hər bir sahənin <em>maşın adı</em> var, o, sahəni müəyyən etmək üçün daxildə istifadə olunur və obyekt növü üzrə unikal olmalıdır; sahə yaradıldıqdan sonra maşının adını dəyişə bilməzsiniz. Əksər sahələrdə iki növ parametr var. Sahə səviyyəsindəki parametrlər sahənin növündən asılıdır və sahədəki məlumatların necə saxlanmasına təsir göstərir. Onlar təyin edildikdən sonra artıq dəyişdirilə bilməz; nümunələr sahə üçün nə qədər məlumat dəyərinə icazə verildiyini və faylların harada saxlandığını ehtiva edir. Alt tip səviyyəli parametrlər sahənin istifadə olunduğu hər bir obyekt alt növünə xasdır və onlar daha sonra dəyişdirilə bilər; misallara sahə etiketi, yardım mətni, standart dəyər və sahənin tələb olunub-olunmaması daxildir. Siz <em>Sahələri idarə edin</em> səhifəsindən sahə üçün <em>Redaktə</em> keçidini seçməklə bu parametrlərə qayıda bilərsiniz.

en: Re-using fields
az: Sahələrin təkrar istifadəsi

en: Configuring field editing
az: Sahənin redaktəsinin konfiqurasiyası

en: On the <em>Manage form display</em> page of your entity type or sub-type, you can configure how the field data is edited by default and in each form mode. If your entity type has multiple form modes (on most sites, most entities do not), you can toggle between the form modes at the top of the page, and you can toggle whether each form mode uses the default settings or custom settings in the <em>Custom display settings</em> section. For each field in each form mode, you can select the widget to use for editing; some widgets have additional configuration options, such as the size for a text field, and these can be edited using the Edit button (which looks like a wheel). You can also change the order of the fields on the form. You can exclude a field from a form by choosing <em>Hidden</em> from the widget drop-down list, or by dragging it into the <em>Disabled</em> section.
az: Entiti tipinizin və ya alt növünüzün <em>Forma ekranını idarə edin</em> səhifəsində siz standart olaraq və hər forma rejimində sahə məlumatlarının necə redaktə olunacağını konfiqurasiya edə bilərsiniz. Entiti tipinizdə bir neçə forma rejimi varsa (əksər saytlarda, əksər qurumlarda yoxdur), siz səhifənin yuxarısındakı forma rejimləri arasında keçid edə bilərsiniz və hər bir forma rejiminin standart parametrlərdən və ya xüsusi parametrlərdən istifadə edib-etmədiyini dəyişə bilərsiniz. <em>Fərdi ekran parametrləri</em> bölməsi. Hər forma rejimində hər sahə üçün redaktə üçün istifadə ediləcək vidceti seçə bilərsiniz; bəzi vidcetlərdə mətn sahəsinin ölçüsü kimi əlavə konfiqurasiya seçimləri var və bunlar Redaktə düyməsini istifadə edərək redaktə edilə bilər (bu, təkər kimi görünür). Siz həmçinin formada sahələrin sırasını dəyişə bilərsiniz. Siz widget açılan siyahısından <em>Gizli</em> seçimini etməklə və ya onu <em>Əlillər</em> bölməsinə çəkməklə sahəni formadan xaric edə bilərsiniz.

en: Configuring field display
az: Sahə ekranının konfiqurasiyası

en: On the <em>Manage display</em> page of your entity type or sub-type, you can configure how each field is displayed by default and in each view mode. If your entity type has multiple view modes, you can toggle between the view modes at the top of the page, and you can toggle whether each view mode uses the default settings or custom settings in the <em>Custom display settings</em> section. For each field in each view mode, you can choose whether and how to display the label of the field from the <em>Label</em> drop-down list. You can also select the formatter to use for display; some formatters have configuration options, which you can edit using the Edit button (which looks like a wheel). You can also change the display order of fields. You can exclude a field from a specific view mode by choosing <em>Hidden</em> from the formatter drop-down list, or by dragging it into the <em>Disabled</em> section.
az: Entiti tipinizin və ya alt növünüzün <em>Ekranı idarə et</em> səhifəsində siz hər bir sahənin defolt olaraq və hər bir baxış rejimində necə göstəriləcəyini konfiqurasiya edə bilərsiniz. Entiti tipinizin birdən çox baxış rejimi varsa, siz səhifənin yuxarısındakı baxış rejimləri arasında keçid edə bilərsiniz və hər bir baxış rejiminin defolt parametrlərdən və ya fərdi parametrlərdən istifadə edib-etməməsini <em>Fərdi displey parametrləri</em> bölməsində dəyişə bilərsiniz. bölmə. Hər bir görünüş rejimində hər sahə üçün <em>Etiket</em> açılan siyahıdan sahənin etiketinin göstərilib-göstərilməməsini və necə göstəriləcəyini seçə bilərsiniz. Siz həmçinin ekran üçün istifadə etmək üçün formatlayıcı seçə bilərsiniz; bəzi formatlayıcıların konfiqurasiya seçimləri var, siz onları Redaktə et düyməsini (təkər kimi görünür) istifadə edərək redaktə edə bilərsiniz. Siz həmçinin sahələrin göstərilməsi qaydasını dəyişə bilərsiniz. Siz formatlayıcının açılan siyahısından <em>Gizli</em> seçimini etməklə və ya onu <em>Əlil</em> bölməsinə çəkməklə sahəni xüsusi baxış rejimindən xaric edə bilərsiniz.

en: Configuring view and form modes
az: Görünüş və forma rejimlərinin konfiqurasiyası

en: Listing fields
az: Siyahı sahələri

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
az: Şəkillər tam olaraq <strong>@size</strong> piksel olmalıdır.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
az: Şəkillər <strong>@min</strong> pikseldən böyük olmalıdır. <strong>@max</strong> pikseldən böyük şəkillərin ölçüsü dəyişdiriləcək.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
az: Şəkillər <strong>@min</strong> pikseldən böyük olmalıdır.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
az: <strong>@max</strong> pikseldən böyük şəkillərin ölçüsü dəyişdiriləcək.

en: Define how text is handled by combining filters into text formats.
az: Filtrləri mətn formatlarına birləşdirərək mətnin necə idarə olunduğunu müəyyənləşdirin.

en: The menu link language code.
az: Menyu bağlantısı dil kodu.

en: Node authored by (uid)
az: Müəllifi olan qovşaq (uid)

en: Revision authored by (uid)
az: Revizyonun müəllifi (uid)

en: Content access view grants
az: Məzmuna daxil olmaq imkanı verir

en: The location this shortcut points to.
az: Bu qısayolun göstərdiyi yer.

en: Trusted Host Settings
az: Etibarlı Host Parametrləri

en: The trusted_host_patterns setting is set to allow %trusted_host_patterns
az: o trusted_host_patterns ayarı %trusted_host_patterns icazə vermək üçün qurulub

en: Change site name, email address, slogan, default front page, and error pages.
az: Saytın adını, e-poçt ünvanını, şüarını, standart ön səhifəni və səhv səhifələrini dəyişdirin.

en: This is only used when the site is configured to use a separate administration theme on the Appearance page.
az: Bu, yalnız sayt Görünüş səhifəsində ayrıca idarəetmə mövzusundan istifadə etmək üçün konfiqurasiya edildikdə istifadə olunur.

en: Link to any page
az: İstənilən səhifəyə keçid

en: This allows to bypass access checking when linking to internal paths.
az: Bu, daxili yollara qoşulduqda giriş yoxlamasından yan keçməyə imkan verir.

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
az: @entity_type_label %entity_label üzrə %action yerinə yetirmək imkanı yoxdur.

en: narrow
az: dar

en: Note: content may be kept, unpublished, deleted or transferred to the anonymous user depending on the configured user settings.
az: Qeyd: konfiqurasiya edilmiş istifadəçi parametrlərindən asılı olaraq məzmun saxlanıla, dərc oluna, silinə və ya anonim istifadəçiyə ötürülə bilər.

en: The reference view %view_name cannot be found.
az: %view_name istinad görünüşünü tapmaq mümkün deyil.

[ctx: Plural]
en: Enabled
az: Aktivdir

en: Active menu trail
az: Aktiv menyu izi

en: Configuration updates
az: Konfiqurasiya yeniləmələri

en: The listed configuration will be updated.
az: Siyahıda göstərilən konfiqurasiya yenilənəcək.

en: An entity field containing a password value.
az: Parol dəyərini ehtiva edən obyekt sahəsi.

en: An autocomplete text field with tagging support.
az: Etiketləmə dəstəyi ilə avtomatik tamamlama mətn sahəsi.

en: Block Content revision is a history of changes to block content.
az: Məzmunun bloklanması məzmunun bloklanmasına edilən dəyişikliklərin tarixçəsidir.

en: Responsive image style %label saved.
az: Cavab verən şəkil üslubu %label saxlanıldı.

en: Field, widget, and formatter information
az: Sahə, vidcet və formatlayıcı məlumatı

en: Provided by modules
az: Modullar tərəfindən təmin edilir

en: Provided by Drupal core
az: Drupal nüvəsi tərəfindən təmin edilmişdir

en: As mentioned previously, some field types, widgets, and formatters are provided by Drupal core. Here are some notes on how to use some of these:
az: Daha əvvəl qeyd edildiyi kimi, bəzi sahə növləri, vidjetlər və formatlayıcılar Drupal nüvəsi tərəfindən təmin edilir. Bunlardan bəzilərinin necə istifadə olunacağına dair bəzi qeydlər:

en: <strong>Number fields</strong>: When you add a number field you can choose from three types: <em>decimal</em>, <em>float</em>, and <em>integer</em>. The <em>decimal</em> number field type allows users to enter exact decimal values, with fixed numbers of decimal places. The <em>float</em> number field type allows users to enter approximate decimal values. The <em>integer</em> number field type allows users to enter whole numbers, such as years (for example, 2012) or values (for example, 1, 2, 5, 305). It does not allow decimals.
az: <strong>Nömrə sahələri</strong>: Rəqəm sahəsi əlavə etdiyiniz zaman üç növdən birini seçə bilərsiniz: <em>ondalıq</em>, <em>float</em> və <em>tam</em> . <em>ondalıq</em> nömrə sahəsi növü istifadəçilərə sabit nömrələrlə onluq dəyərləri daxil etməyə imkan verir. <em>float</em> nömrə sahəsi növü istifadəçilərə təxmini onluq dəyərlər daxil etməyə imkan verir. <em>tam ədəd</em> ədəd sahəsi növü istifadəçilərə illər (məsələn, 2012) və ya dəyərlər (məsələn, 1, 2, 5, 305) kimi tam ədədləri daxil etməyə imkan verir. Ondalıklara icazə vermir.

en: Defining image styles
az: Şəkil üslublarının müəyyən edilməsi

en: Naming image styles
az: Şəkil üslublarının adlandırılması

en: When you define an image style, you will need to choose a displayed name and a machine name. The displayed name is shown in administrative pages, and the machine name is used to generate the URL for accessing an image processed in that style. There are two common approaches to naming image styles: either based on the effects being applied (for example, <em>Square 85x85</em>), or based on where you plan to use it (for example, <em>Profile picture</em>).
az: Şəkil üslubunu təyin edərkən, göstərilən adı və maşın adını seçməlisiniz. Göstərilən ad inzibati səhifələrdə göstərilir və maşın adı həmin üslubda işlənmiş təsvirə daxil olmaq üçün URL yaratmaq üçün istifadə olunur. Şəkil üslublarını adlandırmaq üçün iki ümumi yanaşma var: ya tətbiq olunan effektlərə (məsələn, <em>Kvadrat 85x85</em>) və ya ondan istifadə etməyi planlaşdırdığınız yerə (məsələn, <em>Profil şəkli) əsaslanır. </em>).

en: Configuring image fields
az: Şəkil sahələrinin konfiqurasiyası

en: The maximum file size that can be uploaded is limited by PHP settings of the server, but you can restrict it further by configuring a <em>Maximum upload size</em> in the field settings (this setting can be changed later). The maximum file size, either from PHP server settings or field configuration, is automatically displayed to users in the help text of the image field.
az: Yüklənə bilən maksimum fayl ölçüsü serverin PHP parametrləri ilə məhdudlaşdırılır, lakin siz sahə parametrlərində <em>Maksimum yükləmə ölçüsü</em> konfiqurasiya etməklə onu daha da məhdudlaşdıra bilərsiniz (bu parametr sonradan dəyişdirilə bilər). PHP server parametrlərindən və ya sahə konfiqurasiyasından maksimum fayl ölçüsü avtomatik olaraq şəkillər sahəsinin yardım mətnində istifadəçilərə göstərilir.

en: You can also configure a default image that will be used if no image is uploaded in an image field. This default can be defined for all instances of the field in the field storage settings when you create a field, and the setting can be overridden for each entity sub-type that uses the field.
az: Siz həmçinin şəkil sahəsində heç bir şəkil yüklənmədikdə istifadə olunacaq standart şəkli konfiqurasiya edə bilərsiniz. Bu defolt, siz sahə yaratdığınız zaman sahə yaddaşı parametrlərində sahənin bütün nümunələri üçün müəyyən edilə bilər və bu parametr sahədən istifadə edən hər bir obyekt alt növü üçün ləğv edilə bilər.

en: Configuring displays and form displays
az: Displeylərin və forma ekranlarının konfiqurasiyası

en: On the <em>Manage display</em> page, you can choose the image formatter, which determines the image style used to display the image in each display mode and whether or not to display the image as a link. On the <em>Manage form display</em> page, you can configure the image upload widget, including setting the preview image style shown on the entity edit form.
az: <em>Ekranı idarə et</em> səhifəsində siz hər bir ekran rejimində şəkli göstərmək üçün istifadə olunan şəkil üslubunu və şəklin keçid kimi göstərilib-göstərilməməsini müəyyən edən şəkil formatlayıcısını seçə bilərsiniz. <em>Forma displeyini idarə et</em> səhifəsində siz obyektin redaktə formasında göstərilən ilkin baxış şəkil üslubunu təyin etmək daxil olmaqla, şəkil yükləmə vidcetini konfiqurasiya edə bilərsiniz.

en: Selected language configuration
az: Seçilmiş dil konfiqurasiyası

en: Selected default language no longer exists.
az: Seçilmiş defolt dil artıq mövcud deyil.

en: Language detection configuration saved.
az: Dil aşkarlama konfiqurasiyası yadda saxlanıldı.

en: Language codes or other custom text to use as a path prefix for URL language detection. For the selected fallback language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value may break existing URLs. Use with caution in a production environment.</strong> Example: Specifying "deutsch" as the path prefix code for German results in URLs like "example.com/deutsch/contact".
az: URL dilinin aşkarlanması üçün yol prefiksi kimi istifadə ediləcək dil kodları və ya digər fərdi mətn. Seçilmiş ehtiyat dili üçün bu dəyər boş qala bilər. <strong>Bu dəyərin dəyişdirilməsi mövcud URL-ləri poza bilər. İstehsal mühitində ehtiyatla istifadə edin.</strong> Nümunə: "example.com/deutsch/contact" kimi URL-lərdə Alman nəticələri üçün yol prefiks kodu kimi "deutsch" təyin edilməsi.

[ctx: Validation]
en: Link URI can be accessed by the user.
az: Link URI-yə istifadəçi daxil ola bilər.

en: The path '@uri' is inaccessible.
az: "@uri" yolu əlçatmazdır.

en: The path '@uri' is invalid.
az: "@uri" yolu etibarsızdır.

en: The location this menu link points to.
az: Bu menyu linkinin göstərdiyi yer.

en: Indicates whether the menu link should be rediscovered
az: Menyu keçidinin yenidən kəşf edilib-edilmədiyini göstərir

en: @title [%language translation]
az: @title [%language tərcüməsi]

en: The username of the content author.
az: Məzmun müəllifinin istifadəçi adı.

en: Defining responsive image styles
az: Cavab verən təsvir üslublarının müəyyən edilməsi

en: Using responsive image styles in Image fields
az: Şəkil sahələrində cavab verən şəkil üslublarından istifadə

en: A responsive image style associates an image style with each breakpoint defined by your theme.
az: Uyğunlaşan şəkil üslubu şəkil üslubunu mövzunuz tərəfindən müəyyən edilmiş hər kəsilmə nöqtəsi ilə əlaqələndirir.

en: Responsive image styles
az: Uyğunlaşan şəkil üslubları

en: Edit responsive image style
az: Uyğunlaşan şəkil üslubunu redaktə edin

en: Duplicate responsive image style
az: Dublikat uyğunlaşan şəkil üslubu

en: Add responsive image style
az: Uyğunlaşan şəkil üslubu əlavə edin

en: Responsive image style
az: Uyğunlaşan şəkil tərzi

en: Image style mappings
az: Şəkil üslubu xəritələri

en: Image style mapping
az: Şəkil üslubu xəritəsi

en: Responsive image mapping type
az: Uyğunlaşan şəkil xəritəsi növü

en: Sizes attribute
az: Ölçülər atributu

en: Image styles to be used when using the 'sizes' attribute
az: 'Ölçülər' atributundan istifadə edərkən istifadə ediləcək şəkil üslubları

en: <em>Duplicate responsive image style</em> @label
az: <em>Dublikat cavab verən şəkil stili</em> @label

en: <em>Edit responsive image style</em> @label
az: <em>Cavablı şəkil stilini redaktə edin</em> @label

en: Responsive image style @label saved.
az: Uyğunlaşan şəkil stili @label yadda saxlandı.

en: Responsive image style: @responsive_image_style
az: Uyğunlaşan şəkil üslubu: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
az: Uyğunlaşan şəkil üslubu seçin.

en: The default drag-and-drop user interface for ordering tables in the administrative interface presents a challenge for some users, including users of screen readers and other assistive technology. The drag-and-drop interface can be disabled in a table by clicking a link labeled "Show row weights" above the table. The replacement interface allows users to order the table by choosing numerical weights instead of dragging table rows.
az: İnzibati interfeysdə cədvəllər sifariş etmək üçün standart sürüklə və burax istifadəçi interfeysi bəzi istifadəçilər, o cümlədən ekran oxuyucuları və digər köməkçi texnologiya istifadəçiləri üçün problem yaradır. Çək və buraxma interfeysi cədvəlin yuxarısında "Sətir çəkilərini göstər" etiketli linkə klikləməklə cədvəldə deaktiv edilə bilər. Əvəzetmə interfeysi istifadəçilərə cədvəl sətirlərini sürükləmək əvəzinə ədədi çəkiləri seçərək cədvəl sifariş etməyə imkan verir.

en: Using maintenance mode
az: Baxım rejimindən istifadə

en: Configuring the file system
az: Fayl sisteminin konfiqurasiyası

en: Configuring the image toolkit
az: Şəkil alət dəstinin konfiqurasiyası

en: Are you sure you want to delete the format %name : %format?
az: %name : %format formatını silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Managing vocabularies
az: Lüğətlərin idarə edilməsi

en: Managing terms
az: İdarəetmə şərtləri

en: Classifying entity content
az: Varlıq məzmununun təsnifatı

en: Adding new terms during content creation
az: Məzmun yaradılması zamanı yeni terminlərin əlavə edilməsi

[ctx: Validation]
en: User email required
az: İstifadəçi e-poçtu tələb olunur

en: The target entity
az: Hədəf obyekti

en: Provides links to perform entity operations.
az: Varlıq əməliyyatlarını yerinə yetirmək üçün bağlantılar təmin edir.

en: Content language of view row
az: Baxış sırasının məzmun dili

en: Original language of content in view row
az: Görünüş sırasındakı məzmunun orijinal dili

en: @entity_type_label ID
az: @entity_type_label ID-si

en: Rendering Language
az: Rendering Dili

en: All content that supports translations will be displayed in the selected language.
az: Tərcümələri dəstəkləyən bütün məzmun seçilmiş dildə göstəriləcək.

en: The contextual filter values are provided by the URL.
az: Kontekstual filtr dəyərləri URL tərəfindən təmin edilir.

en: The following replacement tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
az: Bu sahə üçün aşağıdakı əvəzedici tokenlər mövcuddur. Nəzərə alın ki, göstərilmə sırasına görə siz bu sahədən sonra gələn sahələrdən istifadə edə bilməzsiniz; burada qeyd olunmayan sahəyə ehtiyacınız varsa, sahələrinizi yenidən təşkil edin.

en: Entity reference field storage settings
az: Obyekt istinadı sahəsinin tutumunun parametrləri

en: Entity reference field settings
az: Varlıq istinad sahəsinin parametrləri

en: Entity reference selection plugin settings
az: Varlıq istinad seçimi plagin parametrləri

en: Display in native language
az: Ana dilində göstərin

en: HTTP cookies
az: HTTP kukiləri

en: HTTP headers
az: HTTP başlıqları

en: Is super user
az: Super istifadəçidir

en: Query arguments
az: Sorğu arqumentləri

en: Request format
az: Sorğu formatı

en: A flag indicating whether this is the default translation.
az: Bunun defolt tərcümə olub-olmadığını göstərən bayraq.

en: Field settings (@on_label / @off_label)
az: Sahə parametrləri (@on_label / @off_label)

en: Displayed in native language
az: Ana dilində göstərilir

en: Hide lower priority columns
az: Aşağı prioritet sütunları gizlədin

en: Submitted by @username on @datetime
az: @datetime tarixində @username tərəfindən təqdim edilmişdir

en: With multiple languages configured, registered users can select their preferred language and authors can assign a specific language to content.
az: Birdən çox dil konfiqurasiyası ilə qeydiyyatdan keçmiş istifadəçilər öz istədikləri dili seçə və müəlliflər məzmuna xüsusi dil təyin edə bilərlər.

en: This page also provides an overview of how much of the site's interface has been translated for each configured language.
az: Bu səhifə həm də hər bir konfiqurasiya edilmiş dil üçün saytın interfeysinin nə qədər tərcümə olunduğunun icmalını təqdim edir.

en: This must be an external URL such as %url.
az: Bu, %url kimi xarici URL olmalıdır.

[ctx: Validation]
en: No dangerous external protocols
az: Təhlükəli xarici protokollar yoxdur

[ctx: Validation]
en: No broken internal links
az: Qırılmış daxili bağlantılar yoxdur

en: Submitted by @author_name on @date
az: @author_name tərəfindən @date tarixində təqdim edilmişdir

en: Search looks for exact, case-insensitive keywords; keywords shorter than a minimum length are ignored.
az: Axtarış dəqiq, hərflərə həssas olmayan açar sözləri axtarır; minimum uzunluqdan qısa olan açar sözlər nəzərə alınmır.

en: Use upper-case OR to get more results. Example: cat OR dog (content contains either "cat" or "dog").
az: Daha çox nəticə əldə etmək üçün böyük hərf və ya hərfdən istifadə edin. Nümunə: pişik və ya it (məzmunda "pişik" və ya "it" var).

en: You can use upper-case AND to require all words, but this is the same as the default behavior. Example: cat AND dog (same as cat dog, content must contain both "cat" and "dog").
az: Bütün sözləri tələb etmək üçün böyük AND hərfindən istifadə edə bilərsiniz, lakin bu, standart davranışla eynidir. Misal: pişik VƏ it (pişik iti kimi, məzmunda həm "pişik" və "it" olmalıdır).

en: Use quotes to search for a phrase. Example: "the cat eats mice".
az: İfadə axtarmaq üçün sitatlardan istifadə edin. Misal: "pişik siçan yeyir".

en: You can precede keywords by - to exclude them; you must still have at least one "positive" keyword. Example: cat -dog (content must contain cat and cannot contain dog).
az: Açar sözlərdən əvvəl - onları istisna etmək üçün qeyd edə bilərsiniz; hələ də ən azı bir "müsbət" açar sözünüz olmalıdır. Misal: cat -dog (məzmunda pişik olmalıdır və it ola bilməz).

en: User is admin
az: İstifadəçi admindir

en: Include the anonymous user in the matched entities.
az: Anonim istifadəçini uyğunlaşdırılmış obyektlərə daxil edin.

en: Include the anonymous user.
az: Anonim istifadəçini daxil edin.

en: User search looks for user names and partial user names. Example: mar would match usernames mar, delmar, and maryjane.
az: İstifadəçi axtarışı istifadəçi adlarını və qismən istifadəçi adlarını axtarır. Misal: mar mar, delmar və maryjane istifadəçi adlarına uyğun gəlir.

en: You can use * as a wildcard within your keyword. Example: m*r would match user names mar, delmar, and elementary.
az: Açar sözünüzdə joker işarə kimi * istifadə edə bilərsiniz. Misal: m*r istifadəçi adlarına mar, delmar və elementar uyğun gəlir.

en: No eligible views were found.
az: Uyğun baxış tapılmadı.

en: The view is not based on a translatable entity type or the site is not multilingual.
az: Görünüş tərcümə edilə bilən obyekt növünə əsaslanmayıb və ya sayt çoxdilli deyil.

en: Display "@display" uses a "more" link but there are no displays it can link to. You need to specify a custom URL.
az: "@display" ekranı "daha" keçidindən istifadə edir, lakin onun əlaqələndirə biləcəyi heç bir displey yoxdur. Fərdi URL göstərməlisiniz.

en: Disabling SQL rewriting will omit all query tags, i. e. disable node access checks as well as override hook_query_alter() implementations in other modules.
az: SQL-in yenidən yazılmasını söndürmək bütün sorğu teqlərini buraxacaq, yəni. e. node giriş yoxlamalarını aradan buraxın, həmçinin digər modullarda hook_query_alter() tətbiqlərini ləğv edin.

en: Account's permissions
az: Hesabın icazələri

en: The hashed password
az: Haşlanmış parol

en: Existing password
az: Mövcud parol

en: Display the author name.
az: Müəllif adını göstərin.

en: Are you sure you want to create a new %name @type?
az: Yeni %name @type yaratmaq istədiyinizə əminsiniz?

en: Using the personal contact form
az: Şəxsi əlaqə formasından istifadə etməklə

en: Site visitors can email registered users on your site by using the personal contact form, without knowing or learning the email address of the recipient. When a site visitor is viewing a user profile, the viewer will see a <em>Contact</em> tab or link, which leads to the personal contact form. The personal contact link is not shown when you are viewing your own profile, and users must have both <em>View user information</em> (to see user profiles) and <em>Use users' personal contact forms</em> permission to see the link. The user whose profile is being viewed must also have their personal contact form enabled (this is a user account setting); viewers with <em>Administer users</em> permission can bypass this setting.
az: Sayt ziyarətçiləri, alıcının e-poçt ünvanını bilmədən və ya öyrənmədən şəxsi əlaqə formasından istifadə edərək saytınızda qeydiyyatdan keçmiş istifadəçilərə e-poçt göndərə bilərlər. Sayt ziyarətçisi istifadəçi profilinə baxarkən, izləyici şəxsi əlaqə formasına aparan <em>Əlaqə</em> nişanı və ya keçidini görəcək. Siz öz profilinizə baxarkən şəxsi əlaqə linki göstərilmir və istifadəçilər həm <em>İstifadəçi məlumatlarına baxmaq</em> (istifadəçi profillərinə baxmaq üçün) və həm də <em>İstifadəçilərin şəxsi əlaqə formalarından istifadə etmə</em>-yə malik olmalıdırlar. linki görmək icazəsi. Profilinə baxılan istifadəçinin şəxsi əlaqə forması da aktiv olmalıdır (bu, istifadəçi hesabı parametridir); <em>İstifadəçiləri idarə et</em> icazəsi olan izləyicilər bu ayardan yan keçə bilər.

en: Configuring contact forms
az: Əlaqə formalarının konfiqurasiyası

en: Linking to contact forms
az: Əlaqə formalarına keçid

en: Adding content to contact forms
az: Əlaqə formalarına məzmunun əlavə edilməsi

en: @label (Translation is not supported).
az: @label (Tərcümə dəstəklənmir).

en: @entity using @field_name
az: @field_name istifadə edən @entity

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
az: Hər @entity @field_name seti ilə @label əlaqələndirin.

en: Configuring form displays
az: Forma ekranlarının konfiqurasiyası

en: Reference fields have several widgets available on the <em>Manage form display</em> page:
az: İstinad sahələrində <em>Forma ekranını idarə edin</em> səhifəsində bir neçə vidcet mövcuddur:

en: The <em>Check boxes/radio buttons</em> widget displays the existing entities for the entity type as check boxes or radio buttons based on the <em>Allowed number of values</em> set for the field.
az: <em>Yoxlama qutuları/radio düymələri</em> vidceti sahə üçün təyin edilmiş <em>İcazə verilən dəyərlərin sayı</em> əsasında obyekt növü üçün mövcud obyektləri qeyd qutuları və ya radio düymələri kimi göstərir.

en: The <em>Select list</em> widget displays the existing entities in a drop-down list or scrolling list box based on the <em>Allowed number of values</em> setting for the field.
az: <em>Siyahı seçin</em> vidceti sahə üçün <em>İcazə verilən dəyərlərin sayı</em> parametrinə əsasən açılan siyahıda və ya sürüşən siyahı qutusunda mövcud obyektləri göstərir.

en: The <em>Autocomplete</em> widget displays text fields in which users can type entity labels based on the <em>Allowed number of values</em>. The widget can be configured to display all entities that contain the typed characters or restricted to those starting with those characters.
az: <em>Avtomatik tamamlama</em> vidceti istifadəçilərin <em>İcazə verilən dəyərlər sayı</em> əsasında obyekt etiketlərini yaza biləcəyi mətn sahələrini göstərir. Vidcet yazılmış simvolları ehtiva edən və ya həmin simvollarla başlayanlarla məhdudlaşdırılan bütün obyektləri göstərmək üçün konfiqurasiya edilə bilər.

en: The <em>Autocomplete (Tags style)</em> widget displays a multi-text field in which users can type in a comma-separated list of entity labels.
az: <em>Avtomatik tamamlama (Teqlər üslubu)</em> vidceti istifadəçilərin obyekt etiketlərinin vergüllə ayrılmış siyahısına daxil edə biləcəyi çoxmətnli sahəni göstərir.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires an Apache server running PHP with mod_php or Nginx with PHP-FPM.
az: Sizin serveriniz faylın yüklənməsinin gedişatını göstərmək iqtidarında deyil. Faylın yüklənməsi prosesi mod_php ilə PHP və ya PHP-FPM ilə Nginx ilə işləyən Apache serverini tələb edir.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php or PHP-FPM and not as FastCGI.
az: Sizin serveriniz faylın yüklənməsinin gedişatını göstərmək iqtidarında deyil. Faylın yüklənməsi prosesi PHP-nin FastCGI kimi deyil, mod_php və ya PHP-FPM ilə işləməsini tələb edir.

en: Display download path
az: Yükləmə yolunu göstərin

en: Display the filemime as icon
az: Filemime-ni ikona kimi göstərin

en: Detect tar
az: Tarı aşkar edin

en: Link this field to the file download URL
az: Bu sahəni fayl endirmə URL ilə əlaqələndirin

en: File link
az: Fayl keçidi

en: Include tar in extension
az: Uzantıya tar əlavə edin

en: If the part of the filename just before the extension is '.tar', include this in the extension output.
az: Əgər fayl adının uzantıdan bir qədər əvvəl olan hissəsi '.tar'dırsa, bunu genişləndirmə çıxışına daxil edin.

en: Display the file download URI
az: Fayl yükləmə URI-ni göstərin

en: Display an icon
az: Simge göstərin

en: The icon is representing the file type, instead of the MIME text (such as "image/jpeg")
az: İşarə MIME mətni əvəzinə fayl növünü təmsil edir (məsələn, "şəkil/jpeg")

en: Using text fields with text formats
az: Mətn formatları ilə mətn sahələrindən istifadə

en: Text fields that allow text formats are those with "formatted" in the description. These are <em>Text (formatted, long, with summary)</em>, <em>Text (formatted)</em>, and <em>Text (formatted, long)</em>. You cannot change the type of field once a field has been created.
az: Mətn formatlarına icazə verən mətn sahələri təsvirdə "formatlaşdırılmış" olanlardır. Bunlar <em>Mətn (formatlanmış, uzun, xülasə ilə)</em>, <em>Mətn (formatlaşdırılmış)</em> və <em>Mətn (formatlaşdırılmış, uzun)</em>. Sahə yaradıldıqdan sonra sahənin növünü dəyişə bilməzsiniz.

en: Setting the allowed link type
az: İcazə verilən keçid növünün təyin edilməsi

en: In the field settings you can define the allowed link type to be <em>internal links only</em>, <em>external links only</em>, or <em>both internal and external links</em>. <em>Internal links only</em> and <em>both internal and external links</em> options enable an autocomplete widget for internal links, so a user does not have to copy or remember a URL.
az: Sahə parametrlərində icazə verilən keçid növünü <em>yalnız daxili keçidlər</em>, <em>yalnız xarici keçidlər</em> və ya <em>həm daxili, həm də xarici keçidlər</em> olaraq təyin edə bilərsiniz. <em>Yalnız daxili keçidlər</em> və <em>həm daxili, həm də xarici keçidlər</em> seçimləri daxili keçidlər üçün avtomatik tamamlama vidcetini aktivləşdirir, beləliklə, istifadəçi URL-i köçürməli və ya yadda saxlamalı deyil.

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert to older versions.
az: Reviziyalar sizə məzmununuzun çoxsaylı versiyaları arasındakı fərqləri izləməyə və köhnə versiyalara qayıtmağa imkan verir.

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
az: @type %title %revision-date tarixindən düzəlişə qaytarıldı.

en: Speeding up your site
az: Saytınızı sürətləndirir

en: Site default language code
az: Saytın defolt dil kodu

en: Page caching
az: Səhifənin keşləşdirilməsi

en: Allowing users to add new terms gradually builds a vocabulary as content is added and edited. Users can add new terms if either of the two <em>Autocomplete</em> widgets is chosen for the Taxonomy term reference field in the <em>Manage form display</em> page for the field. You will also need to enable the <em>Create referenced entities if they don't already exist</em> option, and restrict the field to one vocabulary.
az: İstifadəçilərə yeni terminlər əlavə etməyə icazə vermək, məzmun əlavə olunduqca və redaktə olunduqca tədricən lüğət yaradır. Sahənin <em>Forma ekranını idarə et</em> səhifəsində Taksonomiya termini arayışı sahəsi üçün iki <em>Avtomatik tamamlama</em> vidcetindən biri seçilərsə, istifadəçilər yeni şərtlər əlavə edə bilərlər. Siz həmçinin <em>Artıq mövcud deyilsə, istinad edilən obyektlər yarat</em> seçimini aktiv etməli və sahəni bir lüğətlə məhdudlaşdırmalısınız.

en: If you choose <em>Text (plain)</em> or <em>Text (formatted)</em> as the field type on the <em>Manage fields</em> page, then a field with a single row is displayed. You can change the maximum text length in the <em>Field settings</em> when you set up the field.
az: <em>Sahələri idarə et</em> səhifəsində sahə növü kimi <em>Mətn (düz)</em> və ya <em>Mətn (formatlaşdırılmış)</em> seçsəniz, o zaman bir sıralı sahə göstərilir. Siz sahəni qurarkən <em>Sahə parametrlərində</em> maksimum mətn uzunluğunu dəyişə bilərsiniz.

en: If you choose <em>Text (plain, long)</em>, <em>Text (formatted, long)</em>, or <em>Text (formatted, long, with summary)</em> on the <em>Manage fields</em> page, then users can insert text of unlimited length. On the <em>Manage form display</em> page, you can set the number of rows that are displayed to users.
az: <em>Mətn (düz, uzun)</em>, <em>Mətn (formatlı, uzun)</em> və ya <em>Mətn (formatlı, uzun, xülasə ilə)</em> seçsəniz <em>Sahələri idarə et</em> səhifəsi, sonra istifadəçilər məhdudiyyətsiz uzunluqda mətn daxil edə bilərlər. <em>Forma ekranını idarə et</em> səhifəsində siz istifadəçilərə göstərilən cərgələrin sayını təyin edə bilərsiniz.

en: As an alternative to using a trimmed version of the text, you can enter a separate summary by choosing the <em>Text (formatted, long, with summary)</em> field type on the <em>Manage fields</em> page. Even when <em>Summary input</em> is enabled, and summaries are provided, you can display <em>trimmed</em> text nonetheless by choosing the appropriate format on the <em>Manage display</em> page.
az: Mətnin kəsilmiş versiyasını istifadə etməyə alternativ olaraq, <em>Sahələri idarə et</em>-də <em>Mətn (formatlaşdırılmış, uzun, xülasə ilə)</em> sahə növünü seçməklə ayrıca xülasə daxil edə bilərsiniz. səhifə. Hətta <em>Xülasə daxiletməsi</em> aktiv edildikdə və xülasələr təmin edildikdə belə, siz <em>Ekranı idarə et</em> səhifəsində müvafiq formatı seçməklə <em>kesilmiş</em> mətni göstərə bilərsiniz.

en: Performing updates through the Update page
az: Yeniləmə səhifəsi vasitəsilə yeniləmələrin həyata keçirilməsi

en: Link to the user
az: İstifadəçiyə keçid

en: Display the user or author name.
az: İstifadəçi və ya müəllif adını göstərin.

[ctx: Validation]
en: Password required for protected field change
az: Qorunan sahənin dəyişdirilməsi üçün parol tələb olunur

en: Text to use for this variant, @count will be replaced with the value.
az: Bu variant üçün istifadə ediləcək mətn, @count dəyəri ilə əvəz olunacaq.

en: Text to use for the singular form, @count will be replaced with the value.
az: Tək forma üçün istifadə ediləcək mətn @count dəyəri ilə əvəz olunacaq.

en: Contains US ASCII characters only
az: Yalnız ABŞ ASCII simvollarını ehtiva edir

en: Checkout complete! Thank you for your purchase.
az: Yoxlama tamamlandı! Satın aldığınız üçün təşəkkür edirik.

en: Resolving missing content
az: Çatışmayan məzmunun həlli

en: The following @entity-type translations will be deleted:
az: Aşağıdakı @entity-type tipli tərcümələr silinəcək:

en: Delete @language translation
az: @language tərcüməsini silin

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
az: @entity-type %label @language tərcüməsi silindi.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
az: @entity-type % etiketinin @dil tərcüməsini silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: The core.extension configuration does not exist.
az: core.extension konfiqurasiyası mövcud deyil.

en: Unable to install the %module module since it does not exist.
az: %module modulu olmadığı üçün onu quraşdırmaq mümkün deyil.

en: Unable to uninstall the %module module since the %dependent_module module is installed.
az: %dependent_module modulu quraşdırıldığından %modul modulunu silmək mümkün deyil.

en: Unable to install the %theme theme since it does not exist.
az: Mövcud olmadığı üçün %theme temasını quraşdırmaq mümkün deyil.

en: Unable to install the %theme theme since it requires the %required_theme theme.
az: %required_theme temasını tələb etdiyi üçün %tema temasını quraşdırmaq mümkün deyil.

en: Unable to uninstall the %theme theme since the %dependent_theme theme is installed.
az: %dependent_theme teması quraşdırıldığından %tema temasını silmək mümkün deyil.

en: Configuration %name depends on the %owner module that will not be installed after import.
az: Konfiqurasiya %name idxaldan sonra quraşdırılmayacaq %sahibi modulundan asılıdır.

en: Configuration %name depends on the %owner theme that will not be installed after import.
az: Konfiqurasiya %name idxaldan sonra quraşdırılmayacaq %owner mövzusundan asılıdır.

en: Configuration %name depends on the %owner extension that will not be installed after import.
az: Konfiqurasiya %name idxaldan sonra quraşdırılmayacaq %owner genişləndirməsindən asılıdır.

en: Interface text
az: İnterfeys mətni

en: Order of language detection methods for interface text. If a translation of interface text is available in the detected language, it will be displayed.
az: İnterfeys mətni üçün dil aşkarlama üsullarının sırası. Əgər aşkar edilmiş dildə interfeys mətninin tərcüməsi mövcuddursa, o, göstəriləcək.

en: Inaccessible
az: Əlçatmaz

[ctx: Validation]
en: NotNull
az: Null deyil

en: Empty block library behavior
az: Boş blok kitabxana davranışı

en: Provides a link to add a new block.
az: Yeni blok əlavə etmək üçün keçid təmin edir.

en: The configuration cannot be imported because it failed validation for the following reasons:
az: Konfiqurasiya idxal edilə bilməz, çünki aşağıdakı səbəblərə görə doğrulama uğursuz oldu:

en: Link to translate @entity_type_label
az: @entity_type_label -i tərcümə etmək üçün keçid

en: Provide a translation link to the @entity_type_label.
az: @entity_type_label üçün tərcümə linki təqdim edin.

en: Interface text language selected for page
az: Səhifə üçün interfeys mətn dili seçildi

en: Customize %language_name language detection to differ from Interface text language detection settings
az: İnterfeys mətn dilinin aşkarlanması parametrlərindən fərqli olmaq üçün %language_name dil aşkarlanmasını fərdiləşdirin

en: The domain for %language may only contain the domain name, not a trailing slash, protocol and/or port.
az: %language üçün domen yalnız domen adını ehtiva edə bilər, arxa xətt, protokol və/və ya port deyil.

en: @language translation of the @type %label has been deleted.
az: @type %label @dil tərcüməsi silindi.

en: Xdebug settings
az: Xdebug parametrləri

en: xdebug.max_nesting_level is set to %value.
az: xdebug.max_nesting_level %value olaraq təyin edilib.

en: Set <code>xdebug.max_nesting_level=@level</code> in your PHP configuration as some pages in your Drupal site will not work when this setting is too low.
az: PHP konfiqurasiyanızda <code>xdebug.max_nesting_level=@level</code> təyin edin, çünki bu parametr çox aşağı olduqda Drupal saytınızdakı bəzi səhifələr işləməyəcək.

en: Trimmed limit
az: Kəsilmiş limit

en: If the summary is not set, the trimmed %label field will end at the last full sentence before this character limit.
az: Xülasə təyin edilməyibsə, kəsilmiş %etiket sahəsi bu simvol limitindən əvvəl sonuncu tam cümlədə bitəcək.

en: Trimmed limit: @trim_length characters
az: Kəsilmiş limit: @trim_length simvolları

en: Working with multilingual views
az: Çoxdilli görünüşlərlə işləmək

en: If your site has multiple languages and translated entities, each result row in a view will contain one translation of each involved entity (a view can involve multiple entities if it uses relationships). You can use a filter to restrict your view to one language: without filtering, if an entity has three translations it will add three rows to the results; if you filter by language, at most one result will appear (it could be zero if that particular entity does not have a translation matching your language filter choice). If a view uses relationships, each entity in the relationship needs to be filtered separately. You can filter a view to a fixed language choice, such as English or Spanish, or to the language selected by the page the view is displayed on (the language that is selected for the page by the language detection settings either for Content or User interface).
az: Saytınızda birdən çox dil və tərcümə edilmiş obyekt varsa, görünüşdəki hər bir nəticə cərgəsində hər bir əlaqəli obyektin bir tərcüməsi olacaq (baxış əlaqələrdən istifadə edirsə, birdən çox obyekti əhatə edə bilər). Görünüşünüzü bir dillə məhdudlaşdırmaq üçün filtrdən istifadə edə bilərsiniz: filtrləmə olmadan, entitinin üç tərcüməsi varsa, nəticələrə üç sətir əlavə edəcək; dil üzrə filtrləsəniz, ən çox bir nəticə görünəcək (həmin qurumun dil filtr seçiminizə uyğun tərcüməsi yoxdursa, sıfır ola bilər). Görünüş əlaqələrdən istifadə edirsə, əlaqədəki hər bir obyekt ayrıca filtrlənməlidir. Görünüşü ingilis və ya ispan kimi sabit dil seçiminə və ya görünüşün göstərildiyi səhifə tərəfindən seçilmiş dilə (Məzmun və ya İstifadəçi interfeysi üçün dil aşkarlama parametrləri ilə səhifə üçün seçilən dil) süzgəcdən keçirə bilərsiniz. ).

en: Because each result row contains a specific translation of each entity, field-level filters are also relative to these entity translations. For example, if your view has a filter that specifies that the entity title should contain a particular English word, you will presumably filter out all rows containing Chinese translations, since they will not contain the English word. If your view also has a second filter specifying that the title should contain a particular Chinese word, and if you are using "And" logic for filtering, you will presumably end up with no results in the view, because there are probably not any entity translations containing both the English and Chinese words in the title.
az: Hər bir nəticə cərgəsi hər bir obyektin xüsusi tərcüməsini ehtiva etdiyinə görə, sahə səviyyəli filtrlər də bu obyekt tərcümələrinə nisbidir. Məsələn, əgər görünüşünüzdə qurumun başlığında müəyyən ingilis sözünün olması lazım olduğunu göstərən filtr varsa, siz Çin dilindən tərcümələri olan bütün sətirləri süzgəcdən keçirəcəksiniz, çünki onlar ingilis sözündən ibarət olmayacaq. Görünüşünüzdə başlığın müəyyən bir Çin sözünün olması lazım olduğunu göstərən ikinci filtr varsa və filtrləmə üçün "Və" məntiqindən istifadə edirsinizsə, ehtimal ki, görünüşdə heç bir nəticə əldə etməyəcəksiniz, çünki yəqin ki, yoxdur. başlıqda həm ingilis, həm də çin sözlərini ehtiva edən hər hansı qurum tərcümələri.

en: Independent of filtering, you can choose the display language (the language used to display the entities and their fields) via a setting on the display. Your language choices are the same as the filter language choices, with an additional choice of "Content language of view row" and "Original language of content in view row", which means to display each entity in the result row using the language that entity has or in which it was originally created. In theory, this would give you the flexibility to filter to French translations, for instance, and then display the results in Spanish. The more usual choices would be to use the same language choices for the display language and each entity filter in the view, or to use the Row language setting for the display.
az: Filtrləmədən asılı olmayaraq, ekrandakı parametr vasitəsilə ekran dilini (obyektləri və onların sahələrini göstərmək üçün istifadə olunan dil) seçə bilərsiniz. Dil seçimləriniz filtr dili seçimləri ilə eynidir, əlavə olaraq "Baxış sətirinin məzmun dili" və "Görünüş sətirində məzmunun orijinal dili" seçimindən istifadə etməklə hər bir obyekti nəticə cərgəsində göstərmək deməkdir. varlığın malik olduğu və ya ilkin olaraq yaradıldığı dil. Nəzəri olaraq, bu, məsələn, fransızca tərcümələri süzgəcdən keçirmək və sonra nəticələri ispan dilində göstərmək üçün rahatlıq verəcəkdir. Daha adi seçimlər displey dili və görünüşdəki hər bir obyekt filtri üçün eyni dil seçimlərindən istifadə etmək və ya ekran üçün Sıra dili parametrindən istifadə etmək olardı.

en: Entity link
az: Varlıq bağlantısı

en: Entity delete link
az: Varlıq silmək linki

en: Entity edit link
az: Varlıq redaktə linki

en: Link to @entity_type_label
az: @entity_type_label ilə əlaqə saxlayın

en: Provide a view link to the @entity_type_label.
az: @entity_type_label üçün baxış linki təmin edin.

en: Link to edit @entity_type_label
az: @entity_type_label-i redaktə etmək üçün keçid

en: Provide an edit link to the @entity_type_label.
az: @entity_type_label üçün redaktə keçidi təmin edin.

en: Link to delete @entity_type_label
az: @entity_type_label silmək üçün keçid

en: Provide a delete link to the @entity_type_label.
az: @entity_type_label üçün silmə linki təqdim edin.

[ctx: View entity type]
en: View
az: Görünüş

en: Options such as paging, table sorting, and exposed filters will not initiate a page refresh.
az: Səhifə, cədvəlin çeşidlənməsi və açıq filtrlər kimi seçimlər səhifənin yenilənməsinə başlamayacaq.

en: Select pager
az: Peycer seçin

en: This can be an internal Drupal path such as node/add or an external URL such as "https://www.drupal.org". You may use the "Replacement patterns" above.
az: Bu, node/add kimi daxili Drupal yolu və ya "https://www.drupal.org" kimi xarici URL ola bilər. Siz yuxarıdakı "Əvəzetmə nümunələri"ndən istifadə edə bilərsiniz.

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is possible to show an empty table with the text in it.
az: Varsayılan olaraq cədvəl boş görünüş üçün gizlədilir. Bu seçimlə mətnin olduğu boş cədvəli göstərmək olar.

en: Cache tags
az: Keş teqləri

en: Timestamp display format settings
az: Vaxt möhürü ekran formatı parametrləri

en: Future format
az: Gələcək format

en: Past format
az: Keçmiş format

en: @requirements_message (Currently using @item version @version)
az: @requirements_message (Hazırda @element versiyası @version istifadə olunur)

en: The MyISAM storage engine is not supported.
az: MyISAM yaddaş mühərriki dəstəklənmir.

en: 0 seconds
az: 0 saniyə

en: The validation failed because the value conflicts with the value in %field_name, which you cannot access.
az: Doğrulama uğursuz oldu, çünki dəyər %field_name daxilində daxil ola bilməyəcəyiniz dəyərlə ziddiyyət təşkil edir.

en: The @module module is required
az: @module modulu tələb olunur

en: Use <em>@interval</em> where you want the formatted interval text to appear.
az: Formatlanmış interval mətninin görünməsini istədiyiniz yerdə <em>@interval</em> istifadə edin.

en: How many time interval units should be shown in the formatted output.
az: Formatlanmış çıxışda neçə vaxt intervalı vahidi göstərilməlidir.

en: Future date: %display
az: Gələcək tarix: %display

en: Past date: %display
az: Keçmiş tarix: %display

en: - Default site/user time zone -
az: - Defolt sayt/istifadəçi saat qurşağı -

en: Date format: @date_format
az: Tarix formatı: @date_format

en: Time zone: @timezone
az: Saat qurşağı: @timezone

en: Revision translation affected
az: Təfərrüat tərcüməsi təsirləndi

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
az: Tərcümənin son redaktəsinin cari versiyaya aid olub olmadığını göstərir.

en: Configuration archive
az: Konfiqurasiya arxivi

en: Your configuration files were successfully uploaded and are ready for import.
az: Konfiqurasiya fayllarınız uğurla yükləndi və idxala hazırdır.

en: Time zone override
az: Saat qurşağının ləğvi

en: Datetime custom display format settings
az: Datetime xüsusi ekran formatı parametrləri

en: Datetime time ago display format settings
az: Datetime time əvvəl format parametrlərini göstərin

en: The time zone selected here will always be used
az: Burada seçilmiş vaxt qurşağı həmişə istifadə olunacaq

[ctx: Validation]
en: File URI
az: Fayl URI

en: Translate interface text
az: İnterfeys mətnini tərcümə edin

en: Translate any interface text including configuration shipped with modules and themes.
az: Modullar və mövzularla göndərilən konfiqurasiya daxil olmaqla istənilən interfeys mətnini tərcümə edin.

en: Pages requested by anonymous users are stored the first time they are requested and then are reused. Depending on your site configuration and the amount of your web traffic tied to anonymous visitors, the caching system may significantly increase the speed of your site.
az: Anonim istifadəçilər tərəfindən tələb olunan səhifələr ilk dəfə tələb olunduqda saxlanılır və sonra yenidən istifadə olunur. Sayt konfiqurasiyanızdan və anonim ziyarətçilərə bağlı veb trafikinizin miqdarından asılı olaraq, "keşləmə sistemi saytınızın sürətini əhəmiyyətli dərəcədə artıra bilər.

en: Configuring the internal page cache
az: Daxili səhifə keşinin konfiqurasiyası

en: Internal Page Cache
az: Daxili Səhifə Keşi

en: Configuring for performance
az: Performans üçün konfiqurasiya

en: Last run: %time ago.
az: Son qaçış: %time əvvəl.

en: The path '%path' has to start with a slash.
az: '%path' yolu slash ilə başlamalıdır.

en: Allow user to control selected display options for this view.
az: İstifadəçiyə bu görünüş üçün seçilmiş ekran seçimlərinə nəzarət etməyə icazə verin.

en: Allow user to control the number of items displayed in this view
az: İstifadəçiyə bu görünüşdə göstərilən elementlərin sayına nəzarət etməyə icazə verin

en: Allow user to specify number of items skipped from beginning of this view.
az: İstifadəçiyə bu görünüşün əvvəlindən atlanmış elementlərin sayını təyin etməyə icazə verin.

en: Media library
az: Media kitabxanası

en: Plural variants
az: Cəm variantları

en: Place block <span class="visually-hidden">in the %region region</span>
az: Blok <span class="visually-hidden">%region bölgəsində</span> yerləşdirin

en: No blocks available.
az: Əlçatan blok yoxdur.

en: Exporting the full configuration
az: Tam konfiqurasiya ixrac edilir

en: Importing a full configuration
az: Tam konfiqurasiya idxal edilir

en: Exporting a single configuration item
az: Tək konfiqurasiya elementinin ixracı

en: Importing a single configuration item
az: Tək konfiqurasiya elementinin idxalı

en: Configuration synchronization
az: Konfiqurasiya sinxronizasiyası

en: Import and export your configuration.
az: Konfiqurasiyanızı idxal və ixrac edin.

en: @date by @username
az: @date @username

en: Manage responsive image styles.
az: Cavab verən şəkil üslublarını idarə edin.

en: This theme is missing a 'content' region.
az: Bu mövzuda "məzmun" bölgəsi yoxdur.

en: Apache version
az: Apache versiyası

en: Due to the settings for ServerTokens in httpd.conf, it is impossible to accurately determine the version of Apache running on this server. The reported value is @reported, to run Drupal without mod_rewrite, a minimum version of 2.2.16 is needed.
az: httpd.conf-da ServerTokens üçün parametrlərə görə, bu serverdə işləyən Apache versiyasını dəqiq müəyyən etmək mümkün deyil. Bildirilən dəyər @reported-dir, Drupal-ı mod_rewrite olmadan işə salmaq üçün minimum 2.2.16 versiyası lazımdır.

en: Filter by name or description
az: Ad və ya təsvirə görə süzün

en: Enter a part of the module name or description
az: Modul adının və ya təsvirinin bir hissəsini daxil edin

en: The callback URL is not local and not trusted: !url
az: Geri çağırış URL-i yerli deyil və etibarlı deyil: !url

en: CustomMessage: !customMessage
az: Xüsusi mesaj: !customMessage

en: Container cannot be saved to cache.
az: Konteyneri keşdə saxlamaq mümkün deyil.

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database due to the following error: @error.
az: Aşağıdakı xətaya görə Drupal mövcud verilənlər bazası ilə düzgün qurula bilmədi: @error.

en: The database server version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
az: Verilənlər bazası serverinin %version versiyası tələb olunan minimum %minimum_version versiyasından azdır.

en: A value must be selected for %part.
az: %part üçün dəyər seçilməlidir.

en: @title (value @number)
az: @title (qiymət @number)

en: Primary admin actions
az: Əsas admin hərəkətləri

en: Shown tabs
az: Göstərilən tablar

en: Select tabs being shown in the block
az: Blokda göstərilən nişanları seçin

en: Show primary tabs
az: Əsas tabları göstərin

en: Show secondary tabs
az: İkinci tabları göstərin

en: The blocked IP address.
az: Bloklanmış IP ünvanı.

en: Generating accessible content
az: Əlçatan məzmunun yaradılması

en: The time that the comment was created, as a Unix timestamp.
az: Şərhin Unix vaxt damğası kimi yaradıldığı vaxt.

en: The time that the comment was edited by its author, as a Unix timestamp.
az: Şərhin müəllifi tərəfindən Unix vaxt damğası kimi redaktə olunduğu vaxt.

en: The module that implements the field type.
az: Sahə tipini həyata keçirən modul.

en: The entity bundle.
az: Varlıq paketi.

en: The original machine name of the view mode.
az: Baxış rejiminin orijinal maşın adı.

en: The view mode ID.
az: Baxış rejimi identifikatoru.

en: The name of the format.
az: Formatın adı.

en: Whether the format is cacheable.
az: Formatın keş edilə bilən olub-olmaması.

en: The role IDs which can use the format.
az: Formatdan istifadə edə bilən rol identifikatorları.

en: The filters configured for the format.
az: Format üçün konfiqurasiya edilmiş filtrlər.

en: The status of the format
az: Formatın vəziyyəti

en: The weight of the format
az: Formatın çəkisi

en: Weight for @title language detection method
az: @title dili aşkarlama metodu üçün çəki

en: Enable @title language detection method
az: @title dili aşkarlama metodunu aktiv edin

en: Core (Experimental)
az: Nüvə (Eksperimental)

en: Migration @id is busy with another operation: @status
az: Miqrasiya @id başqa bir əməliyyatla məşğuldur: @status

en: Flag indicating the node type is enable
az: Düyün növünü göstərən bayraq aktivdir

en: base node.
az: əsas nod.

en: Breakpoint groups: viewport sizing vs art direction
az: Kəsmə nöqtəsi qrupları: görünüş sahəsinin ölçüləri və sənət istiqaməti

en: Breakpoint settings: sizes vs image styles
az: Breakpoint parametrləri: ölçülər və şəkil üslubları

en: Sizes field
az: Ölçülər sahəsi

en: Image styles for sizes
az: Ölçülər üçün şəkil üslubları

en: Failed to load responsive image style: “@style“ while displaying responsive image.
az: Cavab verən şəkil üslubunu yükləmək alınmadı: “@style“ cavab verən şəkli göstərərkən.

en: Viewport Sizing
az: Viewport Ölçüsü

en: Select a breakpoint group from the installed themes and modules. Below you can select which breakpoints to use from this group. You can also select which image style or styles to use for each breakpoint you use.
az: Quraşdırılmış mövzular və modullardan kəsilmə nöqtəsi qrupu seçin. Aşağıda bu qrupdan hansı kəsilmə nöqtələrinin istifadə olunacağını seçə bilərsiniz. Siz həmçinin istifadə etdiyiniz hər kəsmə nöqtəsi üçün hansı şəkil üslubunu və ya üslubları seçə bilərsiniz.

en: Warning: if you change the breakpoint group you lose all your image style selections for each breakpoint.
az: Xəbərdarlıq: kəsmə nöqtəsi qrupunu dəyişsəniz, hər kəsmə nöqtəsi üçün bütün şəkil stil seçimlərini itirmiş olarsınız.

en: Select a breakpoint group from the installed themes and modules.
az: Quraşdırılmış mövzular və modullardan kəsilmə nöqtəsi qrupu seçin.

en: Select multiple image styles and use the sizes attribute.
az: Çoxsaylı şəkil üslubları seçin və ölçülər atributundan istifadə edin.

en: Select a single image style.
az: Tək şəkil üslubu seçin.

en: Do not use this breakpoint.
az: Bu kəsmə nöqtəsindən istifadə etməyin.

en: Select image styles with widths that range from the smallest amount of space this image will take up in the layout to the largest, bearing in mind that high resolution screens will need images 1.5x to 2x larger.
az: Bu şəklin tərtibatda tutacağı ən kiçik yerdən tutmuş ən böyüyünə qədər dəyişən genişliklərə malik şəkil üslublarını seçin, nəzərə alaraq ki, yüksək ayırdetmə ekranlarına 1,5-2x daha böyük şəkillər lazımdır.

en: Entity/field definitions
az: Entiti/sahə tərifləri

en: Tabs block
az: Nişanlar bloku

en: Whether primary tabs are shown
az: Əsas tabların göstərilib-göstərilməməsi

en: Whether secondary tabs are shown
az: İkinci dərəcəli nişanların göstərilib-göstərilməməsi

en: The existing format/name combination has not been altered.
az: Mövcud format/ad birləşməsi dəyişdirilməyib.

en: Run database updates
az: Verilənlər bazası yeniləmələrini işə salın

en: The weight of the role.
az: Rolun çəkisi.

en: A title semantically associated with your table for increased accessibility.
az: Artırılmış əlçatanlıq üçün semantik olaraq cədvəlinizlə əlaqəli başlıq.

en: Large (480×480)
az: Böyük (480×480)

en: Medium (220×220)
az: Orta (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
az: Miniatür (100×100)

en: HTML Date
az: HTML Tarixi

en: HTML Datetime
az: HTML Tarix vaxtı

en: HTML Month
az: HTML ayı

en: HTML Time
az: HTML vaxtı

en: HTML Week
az: HTML Həftəsi

en: HTML Year
az: HTML ili

en: HTML Yearless date
az: HTML İlsiz tarix

en: Default long date
az: Defolt uzun tarix

en: Default medium date
az: Defolt orta tarix

en: Default short date
az: Defolt qısa tarix

en: User account menu
az: İstifadəçi hesabı menyusu

en: Block the selected user(s)
az: Seçilmiş istifadəçi(lər)i bloklayın

en: Cancel the selected user account(s)
az: Seçilmiş istifadəçi hesablarını ləğv edin

en: Unblock the selected user(s)
az: Seçilmiş istifadəçi(lər)i blokdan çıxarın

en: Basic block
az: Əsas blok

en: A basic block contains a title and a body.
az: Əsas blokda başlıq və gövdə var.

en: Website feedback
az: Veb sayt rəyi

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
az: Vergüllə ayrılmış siyahı daxil edin. Məsələn: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
az: Əsas HTML

en: Restricted HTML
az: Məhdud HTML

en: The installer requires that you create a translations directory as part of the installation process. Create the directory %translations_directory . More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.
az: Quraşdırıcı quraşdırma prosesinin bir hissəsi kimi tərcümələr kataloqu yaratmağınızı tələb edir. %translations_directory qovluğunu yaradın. Drupal-ın quraşdırılması ilə bağlı ətraflı məlumat <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a> saytında mövcuddur.

en: The installer requires read permissions to %translations_directory at all times. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
az: Quraşdırıcı hər zaman %translations_directory üçün oxumaq icazələrini tələb edir. <a href=":handbook_url">webhosting problemləri</a> sənədləşmə bölməsi bu və digər mövzular üzrə yardım təklif edir.

en: The installer requires write permissions to %translations_directory during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
az: Quraşdırıcı quraşdırma prosesi zamanı %translations_directory üçün yazma icazələrini tələb edir. <a href=":handbook_url">webhosting problemləri</a> sənədləşmə bölməsi bu və digər mövzular üzrə yardım təklif edir.

en: The installer requires to contact the translation server to download a translation file. Check your internet connection and verify that your website can reach the translation server at <a href=":server_url">@server_url</a>.
az: Quraşdırıcı tərcümə faylını yükləmək üçün tərcümə serveri ilə əlaqə saxlamağı tələb edir. İnternet bağlantınızı yoxlayın və vebsaytınızın <a href=":server_url">@server_url</a> ünvanındakı tərcümə serverinə daxil ola biləcəyini yoxlayın.

en: The %language translation file is not available at the translation server. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
az: %language tərcümə faylı tərcümə serverində mövcud deyil. <a href=":url">Fərqli dil seçin</a> və ya ingilis dilini seçin və vebsaytınızı daha sonra tərcümə edin.

en: The %language translation file could not be downloaded. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
az: %language tərcümə faylı endirilə bilmədi. <a href=":url">Fərqli dil seçin</a> və ya ingilis dilini seçin və vebsaytınızı daha sonra tərcümə edin.

en: The @drupal installer requires that you create a %file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.
az: @drupal quraşdırıcısı quraşdırma prosesinin bir hissəsi kimi %file yaratmağınızı tələb edir. %default_file faylını %file -ə kopyalayın. Drupal-ın quraşdırılması ilə bağlı ətraflı məlumat <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a> saytında mövcuddur.

en: @drupal requires read permissions to %file at all times. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
az: @drupal hər zaman %fayl üçün oxumaq icazəsi tələb edir. <a href=":handbook_url">webhosting problemləri</a> sənədləşmə bölməsi bu və digər mövzular üzrə yardım təklif edir.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
az: @drupal quraşdırıcı quraşdırma prosesi zamanı %file üçün yazma icazələrini tələb edir. <a href=":handbook_url">webhosting problemləri</a> sənədləşmə bölməsi bu və digər mövzular üzrə yardım təklif edir.

en: The @drupal installer failed to create a %file file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
az: @drupal quraşdırıcısı düzgün fayl sahibliyi ilə %file faylı yarada bilmədi. Veb serverinizə daxil olun, mövcud %file faylını silin və %default_file faylını %file -ə kopyalayaraq yenisini yaradın. Drupal-ın quraşdırılması ilə bağlı ətraflı məlumat <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a> saytında mövcuddur. <a href=":handbook_url">webhosting problemləri</a> sənədləşmə bölməsi bu və digər mövzular üzrə yardım təklif edir.

en: Check the messages and <a href=":retry">retry</a>, or you may choose to <a href=":cont">continue anyway</a>.
az: Mesajları yoxlayın və <a href=":retry">yenidən cəhd edin</a>, yoxsa <a href=":cont">hər halda davam etməyi</a> seçə bilərsiniz.

en: Check the messages and <a href=":url">try again</a>.
az: Mesajları yoxlayın və <a href=":url">yenidən cəhd edin</a>.

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>/modules</em>. Missing modules: @modules
az: Aşağıdakı modullar tələb olunur, lakin tapılmadı. Onları müvafiq modul alt kataloquna köçürün, məsələn, <em>/modules</em>. Çatışmayan modullar: @modules

en: Updating @module
az: @module yenilənir

en: Entity type mismatch on rename. @old_type not equal to @new_type for existing configuration @old_name and staged configuration @new_name.
az: Adının dəyişdirilməsində obyekt növü uyğunsuzluğu. @old_type mövcud @old_name konfiqurasiyası və mərhələli konfiqurasiya @new_name üçün @new_type ilə bərabər deyil.

en: Rename operation for simple configuration. Existing configuration @old_name and staged configuration @new_name.
az: Sadə konfiqurasiya üçün əməliyyatın adını dəyişdirin. Mövcud @old_name konfiqurasiyası və mərhələli konfiqurasiya @new_name.

en: The %driver database must use %encoding encoding to work with Drupal. Recreate the database with %encoding encoding. See <a href="INSTALL.pgsql.txt">INSTALL.pgsql.txt</a> for more details.
az: %driver verilənlər bazası Drupal ilə işləmək üçün %encoding encoding istifadə etməlidir. %encoding encoding ilə verilənlər bazasını yenidən yaradın. Ətraflı məlumat üçün <a href="INSTALL.pgsql.txt">INSTALL.pgsql.txt</a>-a baxın.

en: The %setting setting is currently set to '%current_value', but needs to be '%needed_value'. Change this by running the following query: <code>@query</code>
az: %parametr ayarı hazırda '%current_value' olaraq təyin edilib, lakin '%needed_value' olmalıdır. Bunu aşağıdakı sorğu ilə dəyişdirin: <code>@query</code>

en: Operating in maintenance mode. <a href=":url">Go online.</a>
az: Baxım rejimində işləyir. <a href=":url">Onlayn olun.</a>

en: Textfield size: @size
az: Mətn sahəsinin ölçüsü: @size

en: Number of rows: @rows
az: Sətirlərin sayı: @rows

en: URI field size: @size
az: URI sahəsinin ölçüsü: @size

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href=":https-link">Learn more</a>.
az: XƏBƏRDARLIQ: Siz şifrəli bağlantıdan istifadə etmirsiniz, ona görə də parolunuz düz mətnlə göndəriləcək. <a href=":https-link">Ətraflı məlumat</a>.

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
az: @name %max simvoldan uzun ola bilməz, lakin hazırda %length simvol uzunluğundadır.

en: <ul>
    <li>To start over, you must empty your existing database and copy <em>default.settings.php</em> over <em>settings.php</em>.</li>
    <li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href=":update-url">update script</a>.</li>
    <li>View your <a href=":base-url">existing site</a>.</li>
    </ul>
az: <ul> <li>Yenidən başlamaq üçün mövcud verilənlər bazanızı boşaltmalı və default.settings.php-ni <em>settings.php</em> üzərinə kopyalamalısınız.</li> <li>Buraya mövcud quraşdırmanı təkmilləşdirin </li> </ul>

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
az: %dir və %file -də bütün lazımi dəyişikliklər edilib, ona görə də təhlükəsizlik risklərindən qaçmaq üçün indi onlara yazma icazələrini silməlisiniz. Bunu necə edəcəyinizə əmin deyilsinizsə, <a href=":handbook_url">onlayn kitabçaya</a> müraciət edin.

[ctx: Validation]
en: Unique field constraint
az: Unikal sahə məhdudiyyəti

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
az: @field_name %value olan @entity_type artıq mövcuddur.

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:account-name], [user:display-name] and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
az: Göndərilməli olan mesaj. Siz hər mesaj göndərildikdə fərqli olacaq məlumatları təmsil etmək üçün [node:title], [user: account-name], [user:display-name] və [comment:body] kimi yer tutucuları daxil edə bilərsiniz. Bütün yer tutanlar bütün kontekstlərdə mövcud olmayacaq.

en: The message to be displayed to the current user. You may include placeholders like [node:title], [user:account-name], [user:display-name] and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
az: Cari istifadəçiyə göstəriləcək mesaj. Siz hər mesaj göndərildikdə fərqli olacaq məlumatları təmsil etmək üçün [node:title], [user: account-name], [user:display-name] və [comment:body] kimi yer tutucuları daxil edə bilərsiniz. Bütün yer tutanlar bütün kontekstlərdə mövcud olmayacaq.

en: The Ban module allows administrators to ban visits to their site from individual IP addresses. For more information, see the <a href=":url">online documentation for the Ban module</a>.
az: Qadağa modulu administratorlara fərdi IP ünvanlarından öz saytlarına girişləri qadağan etməyə imkan verir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":url">Qadağa modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Administrators can enter IP addresses to ban on the <a href=":bans">IP address bans</a> page.
az: İdarəçilər <a href=":bans">IP ünvan qadağaları</a> səhifəsində qadağan etmək üçün IP ünvanlarını daxil edə bilərlər.

en: The HTTP Basic Authentication module supplies an <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Basic_access_authentication">HTTP Basic authentication</a> provider for web service requests. This authentication provider authenticates requests using the HTTP Basic Authentication username and password, as an alternative to using Drupal's standard cookie-based authentication system. It is only useful if your site provides web services configured to use this type of authentication (for instance, the <a href=":rest_help">RESTful Web Services module</a>). For more information, see the <a href=":hba_do">online documentation for the HTTP Basic Authentication module</a>.
az: HTTP Əsas Doğrulama modulu veb xidmət sorğuları üçün <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Basic_access_authentication">HTTP Əsas identifikasiyası</a> təminatçısını təmin edir. Bu autentifikasiya provayderi Drupal'ın standart kuki-əsaslı autentifikasiya sistemindən istifadəyə alternativ olaraq HTTP Əsas Doğrulama istifadəçi adı və parolundan istifadə edərək sorğuların autentifikasiyasını həyata keçirir. Bu, yalnız saytınız bu növ autentifikasiyadan istifadə etmək üçün konfiqurasiya edilmiş veb xidmətləri təqdim etdikdə faydalıdır (məsələn, <a href=":rest_help">RESTful Veb Xidmətləri modulu</a>). Ətraflı məlumat üçün <a href=":hba_do">HTTP Əsas Doğrulama modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: The Block module allows you to place blocks in regions of your installed themes, and configure block settings. For more information, see the <a href=":blocks-documentation">online documentation for the Block module</a>.
az: Blok modulu sizə blokları quraşdırdığınız mövzuların bölgələrində yerləşdirməyə və blok parametrlərini konfiqurasiya etməyə imkan verir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":blocks-documentation">Blok modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: You can see where the regions are for the current theme by clicking the <em>Demonstrate block regions</em> link on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. Regions are specific to each theme.
az: Siz <a href=":blocks">Blok düzümü səhifəsində</a> <em>Blok regionlarını nümayiş etdir</em> linkinə klikləməklə cari mövzu üçün regionların harada olduğunu görə bilərsiniz. Regionlar hər bir mövzu üçün spesifikdir.

en: To change the settings of an individual block click on the <em>Configure</em> link on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. The available options vary depending on the module that provides the block. For all blocks you can change the block title and toggle whether to display it.
az: Fərdi blokun parametrlərini dəyişdirmək üçün <a href=":blocks">Blok düzümü səhifəsində</a> <em>Konfiqurasiya</em> linkinə klikləyin. Mövcud variantlar bloku təmin edən moduldan asılı olaraq dəyişir. Bütün bloklar üçün siz blok başlığını dəyişdirə və onu göstərib-göstərməməyi dəyişə bilərsiniz.

en: You have not created any block types yet. Go to the <a href=":url">block type creation page</a> to add a new block type.
az: Siz hələ heç bir blok növü yaratmamısınız. Yeni blok növü əlavə etmək üçün <a href=":url">blok növünün yaradılması səhifəsinə</a> keçin.

en: The Breakpoint module keeps track of the height, width, and resolution breakpoints where a responsive design needs to change in order to respond to different devices being used to view the site. This module does not have a user interface. For more information, see the <a href=":docs">online documentation for the Breakpoint module</a>.
az: Breakpoint modulu sayta baxmaq üçün istifadə olunan müxtəlif cihazlara cavab vermək üçün cavab verən dizaynın dəyişdirilməli olduğu hündürlük, en və ayırdetmə nöqtələrini izləyir. Bu modulun istifadəçi interfeysi yoxdur. Ətraflı məlumat üçün <a href=":docs">Breakpoint modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: <a href=":w3">Media  queries</a> are a formal way to encode breakpoints. For instance, a width breakpoint at 40em would be written as the media query "(min-width: 40em)". Breakpoints are really just media queries with some additional meta-data, such as a name and multiplier information.
az: <a href=":w3">Media sorğuları</a> kəsilmə nöqtələrini kodlaşdırmağın rəsmi yoludur. Məsələn, 40em-də eni kəsmə nöqtəsi "(min-en: 40em)" media sorğusu kimi yazılacaq. Kəsmə nöqtələri, həqiqətən, ad və çarpan məlumatı kimi bəzi əlavə metadatalara malik media sorğularıdır.

en: The Comment module allows users to comment on site content, set commenting defaults and permissions, and moderate comments. For more information, see the <a href=":comment">online documentation for the Comment module</a>.
az: Şərh modulu istifadəçilərə saytın məzmununu şərh etməyə, defolt şərhlər və icazələri təyin etməyə və şərhləri mülayimləşdirməyə imkan verir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":comment">Şərh modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Enabling commenting
az: Şərh yazmağı aktivləşdirir

en: Configuring commenting settings
az: Şərh parametrlərinin konfiqurasiyası

en: Users with the appropriate permissions can override the default commenting settings of an entity type when they create an item of that type.
az: Müvafiq icazələrə malik olan istifadəçilər həmin növ elementi yaradan zaman obyekt növünün defolt şərh parametrlərini ləğv edə bilər.

en: Comments from users who have the <em>Skip comment approval</em> permission are published immediately. All other comments are placed in the <a href=":comment-approval">Unapproved comments</a> queue, until a user who has permission to <em>Administer comments and comment settings</em> publishes or deletes them. Published comments can be bulk managed on the <a href=":admin-comment">Published comments</a> administration page. When a comment has no replies, it remains editable by its author, as long as the author has <em>Edit own comments</em> permission.
az: <em>Şərh təsdiqini atla</em> icazəsi olan istifadəçilərin şərhləri dərhal dərc olunur. Bütün digər şərhlər <em>Şərhləri və şərh parametrlərini idarə etmək</em> icazəsi olan istifadəçi dərc edənə və ya silənə qədər <a href=":comment-approval">Təsdiq olunmamış şərhlər</a> növbəsinə yerləşdirilir. onlar. Dərc edilmiş şərhlər <a href=":admin-comment">Dərc edilmiş şərhlər</a> administrasiya səhifəsində toplu şəkildə idarə oluna bilər. Şərhin cavabı olmadıqda, müəllifin <em>öz şərhlərini redaktə etmək</em> icazəsi olduğu müddətcə, o, müəllif tərəfindən redaktə edilə bilən qalır.

en: In reply to @parent_title by @parent_username
az: @parent_username tərəfindən @parent_title cavabında

en: Name for @anonymous
az: @anonymous üçün ad

en: <a href=":login">Log in</a> or <a href=":register">register</a> to post comments
az: Şərhlər yerləşdirmək üçün <a href=":login">Daxil olun</a> və ya <a href=":register">qeydiyyatdan keçin</a>

en: <a href=":login">Log in</a> to post comments
az: Şərhlər yazmaq üçün <a href=":login">Daxil olun</a>

en: Select the Comment type to use for this comment field. Manage the comment types from the <a href=":url">administration overview page</a>.
az: Bu şərh sahəsi üçün istifadə etmək üçün Şərh növünü seçin. Şərh növlərini <a href=":url">idarəetmə icmalı səhifəsindən</a> idarə edin.

en: The Configuration Manager module provides a user interface for importing and exporting configuration changes between installations of your website in different environments. Configuration is stored in YAML format. For more information, see the <a href=":url">online documentation for the Configuration Manager module</a>.
az: Konfiqurasiya meneceri modulu müxtəlif mühitlərdə veb saytınızın quraşdırmaları arasında konfiqurasiya dəyişikliklərinin idxalı və ixracı üçün istifadəçi interfeysi təmin edir. Konfiqurasiya YAML formatında saxlanılır. Ətraflı məlumat üçün <a href=":url">Konfiqurasiya Meneceri modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: You can create and download an archive consisting of all your site's configuration exported as <em>*.yml</em> files on the <a href=":url">Export</a> page.
az: Siz <a href=":url">İxrac</a> səhifəsində <em>*.yml</em> faylları kimi ixrac edilmiş saytınızın bütün konfiqurasiyasından ibarət arxiv yarada və yükləyə bilərsiniz.

en: You can upload a full site configuration from an archive file on the <a href=":url">Import</a> page. When importing data from a different environment, the site and import files must have matching configuration values for UUID in the <em>system.site</em> configuration item. That means that your other environments should initially be set up as clones of the target site. Migrations are not supported.
az: Tam sayt konfiqurasiyasını <a href=":url">İdxal</a> səhifəsində arxiv faylından yükləyə bilərsiniz. Fərqli mühitdən data idxal edərkən, sayt və idxal faylları <em>system.site</em> konfiqurasiya elementində UUID üçün uyğun konfiqurasiya dəyərlərinə malik olmalıdır. Bu o deməkdir ki, digər mühitləriniz əvvəlcə hədəf saytın klonları kimi qurulmalıdır. Miqrasiya dəstəklənmir.

en: You can review differences between the active configuration and an imported configuration archive on the <a href=":synchronize">Synchronize</a> page to ensure that the changes are as expected, before finalizing the import. The Synchronize page also shows configuration items that would be added or removed.
az: Dəyişikliklərin gözlənildiyi kimi olduğundan əmin olmaq üçün idxalı yekunlaşdırmadan əvvəl <a href=":synchronize">Sinxronlaşdırın</a> səhifəsində aktiv konfiqurasiya ilə idxal edilmiş konfiqurasiya arxivi arasındakı fərqləri nəzərdən keçirə bilərsiniz. Sinxronizasiya səhifəsi əlavə olunacaq və ya silinəcək konfiqurasiya elementlərini də göstərir.

en: You can export a single configuration item by selecting a <em>Configuration type</em> and <em>Configuration name</em> on the <a href=":single-export">Single export</a> page. The configuration and its corresponding <em>*.yml file name</em> are then displayed on the page for you to copy.
az: Siz <a href=":single-export">Tək ixrac</a>da <em>Konfiqurasiya növü</em> və <em>Konfiqurasiya adı</em> seçməklə tək konfiqurasiya elementini ixrac edə bilərsiniz. səhifə. Konfiqurasiya və ona müvafiq <em>*.yml fayl adı</em> daha sonra kopyalamağınız üçün səhifədə göstərilir.

en: You can import a single configuration item by pasting it in YAML format into the form on the <a href=":single-import">Single import</a> page.
az: Siz tək konfiqurasiya elementini YAML formatında <a href=":single-import">Tək idxal</a> səhifəsindəki forma yerləşdirərək idxal edə bilərsiniz.

en: Export and download the full configuration of this site as a gzipped tar file.
az: Bu saytın tam konfiqurasiyasını gziplənmiş tar faylı kimi ixrac edin və endirin.

en: Choose a configuration item to display its YAML structure.
az: YAML strukturunu göstərmək üçün konfiqurasiya elementini seçin.

en: Import a single configuration item by pasting its YAML structure into the text field.
az: YAML strukturunu mətn sahəsinə yapışdırmaqla tək konfiqurasiya elementini idxal edin.

en: Full archive
az: Tam arxiv

en: Single item
az: Tək maddə

en: Staged
az: Səhnələşdirilmiş

en: The following items in your active configuration have changes since the last import that may be lost on the next import.
az: Aktiv konfiqurasiyanızdakı aşağıdakı elementlər sonuncu idxaldan sonra dəyişikliklərə malikdir və növbəti idxal zamanı itirilə bilər.

en: @collection configuration collection
az: @collection konfiqurasiya kolleksiyası

en: @source_name to @target_name
az: @source_name @target_name -də

en: The Configuration Translation module allows you to translate configuration text; for example, the site name, vocabularies, menus, or date formats. Together with the modules <a href=":language">Language</a>, <a href=":content-translation">Content Translation</a>, and <a href=":locale">Interface Translation</a>, it allows you to build multilingual websites. For more information, see the <a href=":doc_url">online documentation for the Configuration Translation module</a>.
az: Konfiqurasiya Tərcüməsi modulu konfiqurasiya mətnini tərcümə etməyə imkan verir; məsələn, sayt adı, lüğətlər, menyular və ya tarix formatları. <a href=":language">Dil</a>, <a href=":content-translation">Məzmun Tərcüməsi</a> və <a href=":locale modulları ilə birlikdə ">İnterfeys Tərcüməsi</a>, o, çoxdilli veb-saytlar yaratmağa imkan verir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":doc_url">Konfiqurasiya Tərcüməsi modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: In order to translate configuration, the website must have at least two <a href=":url">languages</a>.
az: Konfiqurasiyanı tərcümə etmək üçün vebsaytda ən azı iki <a href=":url">dil</a> olmalıdır.

en: Users with the <em>Translate user edited configuration</em> permission can access the configuration translation overview, and manage translations for specific languages. The <a href=":translation-page">Configuration translation</a> page shows a list of all configuration text that can be translated, either as individual items or as lists. After you click on <em>Translate</em>, you are provided with a list of all languages. You can <em>add</em> or <em>edit</em> a translation for a specific language. Users with specific configuration permissions can also <em>edit</em> the text for the site's default language. For some configuration text items (for example for the site information), the specific translation pages can also be accessed directly from their configuration pages.
az: <em>İstifadəçi tərəfindən redaktə edilmiş konfiqurasiyanı tərcümə edin</em> icazəsi olan istifadəçilər konfiqurasiyanın tərcümə icmalına daxil ola və xüsusi dillər üçün tərcümələri idarə edə bilər. <a href=":translation-page">Konfiqurasiya tərcüməsi</a> səhifəsi fərdi elementlər və ya siyahılar kimi tərcümə oluna bilən bütün konfiqurasiya mətnlərinin siyahısını göstərir. <em>Tərcümə et</em> üzərinə kliklədikdən sonra sizə bütün dillərin siyahısı təqdim olunur. Siz konkret dil üçün tərcüməni <em>əlavə edə</em> və ya <em>redaktə edə</em> bilərsiniz. "Xüsusi konfiqurasiya icazələri olan istifadəçilər saytın defolt dili üçün mətni də <em>redaktə edə</em> bilər. Bəzi konfiqurasiya mətn elementləri üçün (məsələn, sayt məlumatı üçün) xüsusi tərcümə səhifələrinə onların konfiqurasiyasından birbaşa daxil olmaq olar. səhifələr.

en: You can choose to translate date formats on the <a href=":translation-page">Configuration translation</a> page. This allows you not only to translate the label text, but also to set a language-specific <em>PHP date format</em>.
az: Siz <a href=":translation-page">Konfiqurasiya tərcüməsi</a> səhifəsində tarix formatlarını tərcümə etməyi seçə bilərsiniz. Bu, yalnız etiket mətnini tərcümə etməyə deyil, həm də dil üçün xüsusi <em>PHP tarix formatını</em> təyin etməyə imkan verir.

en: The Contact module allows visitors to contact registered users on your site, using the personal contact form, and also allows you to set up site-wide contact forms. For more information, see the <a href=":contact">online documentation for the Contact module</a>.
az: Əlaqə modulu ziyarətçilərə şəxsi əlaqə formasından istifadə edərək saytınızda qeydiyyatdan keçmiş istifadəçilərlə əlaqə saxlamağa imkan verir və həmçinin sayt boyu əlaqə formalarını qurmağa imkan verir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":contact">Əlaqə modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: On the <a href=":contact_admin">Contact forms page</a>, you can configure the fields and display of the personal contact form, and you can set up one or more site-wide contact forms. Each site-wide contact form has a machine name, a label, and one or more defined recipients; when a site visitor submits the form, the field values are sent to those recipients.
az: <a href=":contact_admin">Əlaqə formaları səhifəsində</a> siz şəxsi əlaqə formasının sahələrini və ekranını konfiqurasiya edə və bir və ya bir neçə sayt miqyasında əlaqə formasını quraşdıra bilərsiniz. Hər bir saytın əlaqə formasının maşın adı, etiketi və bir və ya daha çox müəyyən edilmiş alıcısı var; sayt ziyarətçisi formanı təqdim etdikdə, sahə dəyərləri həmin alıcılara göndərilir.

en: One site-wide contact form can be designated as the default contact form. If you choose to designate a default form, the <em>Contact</em> menu link in the <em>Footer</em> menu will link to it. You can modify this link from the <a href=":menu-settings">Menus page</a> if you have the Menu UI module installed. You can also create links to other contact forms; the URL for each form you have set up has format <em>contact/machine_name_of_form</em>.
az: Bir sayt boyu əlaqə forması standart əlaqə forması kimi təyin edilə bilər. Defolt formanı təyin etməyi seçsəniz, <em>Alt-bilgi</em> menyusundakı <em>Əlaqə</em> menyu linki onunla əlaqələndiriləcək. Menyu UI modulu quraşdırılıbsa, bu linki <a href=":menu-settings">Menyular səhifəsindən</a> dəyişə bilərsiniz. Siz həmçinin digər əlaqə formalarına keçidlər yarada bilərsiniz; qurduğunuz hər forma üçün URL <em>contact/machine_name_of_form</em> formatına malikdir.

en: From the <a href=":contact_admin">Contact forms page</a>, you can configure the fields to be shown on contact forms, including their labels and help text. If you would like other content (such as text or images) to appear on a contact form, use a block. You can create and edit blocks on the <a href=":blocks">Block layout page</a>, if the Block module is installed.
az: <a href=":contact_admin">Əlaqə formaları səhifəsindən</a> siz etiketləri və yardım mətni daxil olmaqla əlaqə formalarında göstəriləcək sahələri konfiqurasiya edə bilərsiniz. Əlaqə formasında başqa məzmunun (mətn və ya şəkillər kimi) görünməsini istəyirsinizsə, blokdan istifadə edin. Blok modulu quraşdırılıbsa, siz <a href=":blocks">Blok düzümü səhifəsində</a> bloklar yarada və redaktə edə bilərsiniz.

en: @sender-name (@sender-url) sent a message using the contact form at @form-url.
az: @sender-name (@sender-url) @form-url ünvanındakı əlaqə formasından istifadə edərək mesaj göndərdi.

en: Hello @recipient-name,
az: Salam @recipient-name,

en: @sender-name (@sender-url) has sent you a message via your contact form at @site-name.
az: @sender-name (@sender-url) @site-name ünvanındakı əlaqə formanız vasitəsilə sizə mesaj göndərdi.

en: @name (not verified)
az: @name (təsdiqlənməyib)

en: The contact form has not been configured. <a href=":add">Add one or more forms</a> .
az: Əlaqə forması konfiqurasiya edilməyib. <a href=":add">Bir və ya daha çox forma əlavə edin</a> .

en: In order to translate content, the website must have at least two <a href=":url">languages</a>. When that is the case, you can enable translation for the desired content entities on the <a href=":translation-entity">Content language</a> page. When enabling translation you can choose the default language for content and decide whether to show the language selection field on the content editing forms.
az: Məzmunu tərcümə etmək üçün vebsaytda ən azı iki <a href=":url">dil</a> olmalıdır. Belə olduqda, <a href=":translation-entity">Məzmun dili</a> səhifəsində istədiyiniz məzmun obyektləri üçün tərcüməni aktivləşdirə bilərsiniz. Tərcüməni aktivləşdirərkən siz məzmun üçün standart dili seçə və məzmun redaktə formalarında dil seçimi sahəsinin göstərilib-göstərilməməsinə qərar verə bilərsiniz.

en: Before you can translate content, there must be at least two languages added on the <a href=":url">languages administration</a> page.
az: Məzmunu tərcümə etməzdən əvvəl <a href=":url">dil administrasiyası</a> səhifəsində ən azı iki dil əlavə edilməlidir.

en: To configure translation for this field, <a href=":language-settings-url">enable language support</a> for this type.
az: Bu sahə üçün tərcüməni konfiqurasiya etmək üçün bu növ üçün <a href=":language-settings-url">dil dəstəyini aktivləşdirin</a>.

en: <a href=":settings_url">Enable translation</a> for <em>content types</em>, <em>taxonomy vocabularies</em>, <em>accounts</em>, or any other element you wish to translate.
az: <em>məzmun növləri</em>, <em>taksonomiya lüğətləri</em>, <em>hesablar</em> və ya hər hansı digər üçün <a href=":settings_url">Tərcüməni aktivləşdirin</a> tərcümə etmək istədiyiniz element.

en: The Contextual links module gives users with the <em>Use contextual links</em> permission quick access to tasks associated with certain areas of pages on your site. For example, a menu displayed as a block has links to edit the menu and configure the block. For more information, see the <a href=":contextual">online documentation for the Contextual Links module</a>.
az: Kontekstual bağlantılar modulu istifadəçilərə <em>Kontekstli keçidlərdən istifadə edin</em> icazəsi ilə saytınızdakı səhifələrin müəyyən sahələri ilə əlaqəli tapşırıqlara sürətli giriş imkanı verir. Məsələn, blok kimi göstərilən menyuda menyunu redaktə etmək və bloku konfiqurasiya etmək üçün keçidlər var. Ətraflı məlumat üçün <a href=":contextual">Kontekstual Linklər modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Hovering over the area of interest will temporarily make the contextual links button visible (which looks like a pencil in most themes, and is normally displayed in the upper right corner of the area). The icon typically looks like this: @picture
az: Maraq sahəsinin üzərinə keçmək müvəqqəti olaraq kontekstli keçidlər düyməsini görünən edəcək (bu, əksər mövzularda karandaş kimi görünür və adətən sahənin yuxarı sağ küncündə göstərilir). İşarə adətən belə görünür: @picture

en: The Datetime module provides a Date field that stores dates and times. It also provides the Form API elements <em>datetime</em> and <em>datelist</em> for use in programming modules. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI module help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":datetime_do">online documentation for the Datetime module</a>.
az: Datetime modulu tarix və vaxtları saxlayan Tarix sahəsini təmin edir. O, həmçinin proqramlaşdırma modullarında istifadə üçün Form API elementlərini <em>datetime</em> və <em>datelist</em> təmin edir. Sahələr və necə ediləcəyi haqqında ümumi məlumat üçün <a href=":field">Sahə modulu yardımı</a> və <a href=":field_ui">Sahə UI modulu yardımı</a> səhifələrinə baxın. yaratmaq və onları idarə etmək. Ətraflı məlumat üçün <a href=":datetime_do">Datetime modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the Date field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
az: Tarix sahəsinin <em>parametrləri</em> və <em>ekranı</em> ayrıca konfiqurasiya edilə bilər. Sahələri və onların ekranını idarə etmək haqqında ətraflı məlumat üçün <a href=":field_ui">Sahə UI yardımına</a> baxın.

en: Dates can be displayed using the <em>Plain</em> or the <em>Default</em> formatter. The <em>Plain</em> formatter displays the date in the <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_8601">ISO 8601</a> format. If you choose the <em>Default</em> formatter, you can choose a format from a predefined list that can be managed on the <a href=":date_format_list">Date and time formats</a> page.
az: Tarixlər <em>Düz</em> və ya <em>Defolt</em> formatlayıcıdan istifadə etməklə göstərilə bilər. <em>Düz</em> formatlayıcı tarixi <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_8601">ISO 8601</a> formatında göstərir. <em>Defolt</em> formatlayıcını seçsəniz, əvvəlcədən təyin edilmiş siyahıdan <a href=":date_format_list">Tarix və vaxt formatları</a> səhifəsində idarə oluna bilən format seçə bilərsiniz.

en: Date part order: @order
az: Sifarişin tarixi: @sifariş

en: Time type: @time_type
az: Vaxt növü: @time_type

en: Time increments: @increment
az: Vaxt artımları: @increment

en: The Database Logging module logs system events in the Drupal database. For more information, see the <a href=":dblog">online documentation for the Database Logging module</a>.
az: Database Logging modulu Drupal verilənlər bazasında sistem hadisələrini qeyd edir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":dblog">Verilənlər Bazasının Qeydiyyatı modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: The Database Logging module allows you to view an event log on the <a href=":dblog">Recent log messages</a> page. The log is a chronological list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the log on a regular basis to ensure their site is working properly.
az: Database Logging modulu sizə <a href=":dblog">Son jurnal mesajları</a> səhifəsində hadisə jurnalına baxmaq imkanı verir. Jurnal istifadə məlumatları, performans məlumatları, səhvlər, xəbərdarlıqlar və əməliyyat məlumatlarından ibarət qeydə alınmış hadisələrin xronoloji siyahısıdır. Administratorlar saytlarının düzgün işləməsini təmin etmək üçün jurnalı müntəzəm olaraq yoxlamalıdırlar.

en: In case of errors or problems with the site, the <a href=":dblog">Recent log messages</a> page can be useful for debugging, since it shows the sequence of events. The log messages include usage information, warnings, and errors.
az: Saytla bağlı xətalar və ya problemlər olduqda, hadisələrin ardıcıllığını göstərdiyi üçün <a href=":dblog">Son jurnal mesajları</a> səhifəsi sazlama üçün faydalı ola bilər. Günlük mesajlarına istifadə məlumatları, xəbərdarlıqlar və səhvlər daxildir.

en: The maximum number of messages to keep in the database log. Requires a <a href=":cron">cron maintenance task</a>.
az: Verilənlər bazası jurnalında saxlanılacaq mesajların maksimum sayı. <a href=":cron">cron baxım tapşırığı</a> tələb edir.

en: Pages which are suitable for caching are cached the first time they are requested, then the cached version is served for all later requests. Dynamic content is handled automatically so that both cache correctness and hit ratio is maintained.
az: Keşləmə üçün uyğun olan səhifələr ilk dəfə tələb olunduqda keşlənir, sonra keşlənmiş versiya bütün sonrakı sorğular üçün xidmət göstərir. Dinamik məzmun avtomatik idarə olunur ki, həm keş düzgünlüyü, həm də vuruş nisbəti qorunsun.

en: Internal Dynamic Page Cache
az: Daxili Dinamik Səhifə Keşi

en: On the <a href=":formats">Text formats and editors page</a> you can see which text editor is associated with each text format. You can change this by clicking on the <em>Configure</em> link, and then choosing a text editor or <em>none</em> from the <em>Text editor</em> drop-down list. The text editor will then be displayed with any text field for which this text format is chosen.
az: <a href=":formats">Mətn formatları və redaktorlar səhifəsində</a> hər bir mətn formatı ilə hansı mətn redaktorunun əlaqəli olduğunu görə bilərsiniz. Siz bunu <em>Konfiqurasiya</em> linkinə klikləməklə və sonra <em>Mətn redaktoru</em> açılan siyahısından mətn redaktoru və ya <em>heç biri</em> seçməklə dəyişə bilərsiniz. Mətn redaktoru daha sonra bu mətn formatının seçildiyi istənilən mətn sahəsi ilə birlikdə göstəriləcək.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the entity reference field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
az: Entiti istinad sahəsinin <em>parametrləri</em> və <em>ekranı</em> ayrıca konfiqurasiya edilə bilər. Sahələri və onların ekranını idarə etmək haqqında ətraflı məlumat üçün <a href=":field_ui">Sahə UI yardımına</a> baxın.

en: No eligible views were found. <a href=":create">Create a view</a> with an <em>Entity Reference</em> display, or add such a display to an <a href=":existing">existing view</a>.
az: Uyğun baxış tapılmadı. <em>Entiti Referansı</em> displeyi ilə <a href=":create">görünüş yaradın</a> və ya belə bir ekranı <a href=":existing">mövcud ekrana əlavə edin bax</a>.

en: The Field module allows custom data fields to be defined for <em>entity</em> types (see below). The Field module takes care of storing, loading, editing, and rendering field data. Most users will not interact with the Field module directly, but will instead use the <a href=":field-ui-help">Field UI module</a> user interface. Module developers can use the Field API to make new entity types "fieldable" and thus allow fields to be attached to them. For more information, see the <a href=":field">online documentation for the Field module</a>.
az: Sahə modulu <em>obyekt</em> növləri üçün fərdi məlumat sahələrini müəyyən etməyə imkan verir (aşağıya bax). Sahə modulu sahə məlumatlarının saxlanması, yüklənməsi, redaktə edilməsi və göstərilməsi ilə məşğul olur. Əksər istifadəçilər Sahə modulu ilə birbaşa əlaqə saxlamayacaq, bunun əvəzinə <a href=":field-ui-help">Field UI modulu</a> istifadəçi interfeysindən istifadə edəcəklər. Modul tərtibatçıları Field API-dən istifadə edərək yeni obyekt növlərini "sahə edilə bilən" etmək və beləliklə, sahələrin onlara əlavə edilməsinə icazə verə bilər. Ətraflı məlumat üçün <a href=":field">Field modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: You can add, edit, and delete view modes for entities on the <a href=":view_modes">View modes page</a>, and you can add, edit, and delete form modes for entities on the <a href=":form_modes">Form modes page</a>. Once you have defined a view mode or form mode for an entity type, it will be available on the Manage display or Manage form display page for each sub-type of that entity.
az: Siz <a href=":view_modes">Görünüş rejimləri səhifəsində</a> obyektlər üçün görünüş rejimlərini əlavə edə, redaktə edə və silə bilərsiniz və <a href=":form_modes">Forma rejimləri səhifəsi</a>. Entiti növü üçün görünüş rejimi və ya forma rejimini təyin etdikdən sonra, o, həmin obyektin hər bir alt növü üçün Ekranı idarə et və ya Formanı idarə et səhifəsində mövcud olacaq.

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href=":link">Manage fields</a> page.
az: Hələ əlavə sahələr yoxdur. Siz <a href=":link">Sahələri idarə edin</a> səhifəsində yeni sahələr əlavə edə bilərsiniz.

en: The %display_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href=":url">configure them</a>.
az: %display_mode rejimi indi fərdi ekran parametrlərindən istifadə edir. Siz <a href=":url">onları konfiqurasiya etmək</a> istəyə bilərsiniz.

en: @size limit.
az: @size həddi.

en: file from @field_name
az: @field_name -dən fayl

en: The File module allows you to create fields that contain files. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":file_documentation">online documentation for the File module</a>.
az: Fayl modulu faylları ehtiva edən sahələr yaratmağa imkan verir. Sahələr və yaratma yolları haqqında ümumi məlumat üçün <a href=":field">Sahə modulu yardımı</a> və <a href=":field_ui">Sahə UI yardımı</a> səhifələrinə baxın. və onları idarə edin. Əlavə məlumat üçün <a href=":file_documentation">Fayl modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the file field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
az: Fayl sahəsinin <em>parametrləri</em> və <em>ekranı</em> ayrıca konfiqurasiya edilə bilər. Sahələri və onların ekranını idarə etmək haqqında ətraflı məlumat üçün <a href=":field_ui">Sahə UI yardımına</a> baxın.

en: Uploaded files can either be stored as <em>public</em> or <em>private</em>, depending on the <a href=":file-system">File system settings</a>. For more information, see the <a href=":system-help">System module help page</a>.
az: Yüklənmiş fayllar <a href=":file-system">Fayl sistemi parametrlərindən</a> asılı olaraq <em>ictimai</em> və ya <em>özəl</em> kimi saxlanıla bilər. Əlavə məlumat üçün <a href=":system-help">Sistem modulu yardım səhifəsinə</a> baxın.

en: The file used in the @name field may not be referenced.
az: @name sahəsində istifadə olunan fayla istinad edilə bilməz.

en: The file referenced by the @name field does not exist.
az: @name sahəsində istinad edilən fayl mövcud deyil.

en: Use the <a href=":url">@label</a> text format
az: <a href=":url">@label</a> mətn formatından istifadə edin

en: If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href=":html-entities">entities</a> page. Some of the available characters include:
az: Problemlərlə qarşılaşsanız, HTML simvol obyektlərindən istifadə etməyə çalışın. Ümumi nümunə kimi görünür &amp;amp; ampersand üçün &amp; xarakter. Entitilərin tam siyahısı üçün HTML-in <a href=":html-entities">obyektlər</a> səhifəsinə baxın. Mövcud simvollardan bəziləri bunlardır:

en: Limit allowed HTML tags and correct faulty HTML
az: İcazə verilən HTML teqlərini məhdudlaşdırın və səhv HTML-ni düzəldin

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href=":admin">Administration page</a>, where you may <a href=":config">customize and configure</a> all aspects of your website.
az: <strong>Veb-saytınızı konfiqurasiya edin</strong> Daxil olduqdan sonra <a href=":admin">İdarəetmə səhifəsinə</a> daxil olun, burada <a href=":config">özəlləşdirə və vebsaytınızın bütün aspektlərini konfiqurasiya edin</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href=":themes">Appearance page</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href=":download_themes">Drupal.org themes page</a>.
az: <strong>Veb-sayt dizaynınızı fərdiləşdirin</strong> Veb saytınızın "görünüşünü və hissini" dəyişmək üçün <a href=":themes">Görünüş səhifəsinə</a> daxil olun. Siz daxil edilmiş mövzulardan birini seçə və ya <a href=":download_themes">Drupal.org mövzular səhifəsindən</a> əlavə mövzular endirə bilərsiniz.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you may <a href=":content">add new content</a> to your website.
az: <strong>Məzmunu yerləşdirməyə başlayın</strong> Nəhayət, vebsaytınıza <a href=":content">yeni məzmun əlavə edə</a> bilərsiniz.

en: The Help module displays explanations for using each module listed on the main <a href=":help">Help reference page</a>.
az: Yardım modulu əsas <a href=":help">Yardım istinad səhifəsində</a> sadalanan hər bir moduldan istifadə üçün izahatları göstərir.

en: Page-specific help text provided by modules is displayed in the Help block. This block can be placed and configured on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
az: Modullar tərəfindən təmin edilən səhifə üçün xüsusi yardım mətni Help blokunda göstərilir. Bu blok <a href=":blocks">Blok düzümü səhifəsində</a> yerləşdirilə və konfiqurasiya edilə bilər.

en: The History module keeps track of which content a user has read. It marks content as <em>new</em> or <em>updated</em> depending on the last time the user viewed it. History records that are older than one month are removed during cron, which means that content older than one month is always considered <em>read</em>. The History module does not have a user interface but it provides a filter to <a href=":views-help">Views</a> to show new or updated content. For more information, see the <a href=":url">online documentation for the History module</a>.
az: Tarix modulu istifadəçinin hansı məzmunu oxuduğunu izləyir. O, istifadəçinin ona sonuncu dəfə baxmasından asılı olaraq məzmunu <em>yeni</em> və ya <em>yenilənmiş</em> kimi qeyd edir. Bir aydan köhnə tarix qeydləri cron zamanı silinir, bu o deməkdir ki, bir aydan köhnə məzmun həmişə <em>oxunmuş</em> sayılır. Tarix modulunun istifadəçi interfeysi yoxdur, lakin o, yeni və ya yenilənmiş məzmunu göstərmək üçün <a href=":views-help">Baxışlara</a> filtr təqdim edir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":url">Tarix modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: image from @field_name
az: @field_name -dən şəkil

en: The Image module allows you to create fields that contain image files and to configure <a href=":image_styles">Image styles</a> that can be used to manipulate the display of images. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for terminology and general information on entities, fields, and how to create and manage fields. For more information, see the <a href=":image_documentation">online documentation for the Image module</a>.
az: Şəkil modulu sizə şəkil faylları olan sahələr yaratmağa və şəkillərin ekranını idarə etmək üçün istifadə oluna bilən <a href=":image_styles">Şəkil üslublarını</a> konfiqurasiya etməyə imkan verir. Terminologiya və obyektlər, sahələr haqqında ümumi məlumat üçün <a href=":field">Sahə modulu yardımı</a> və <a href=":field_ui">Sahə UI yardımı</a> səhifələrinə baxın və sahələri necə yaratmaq və idarə etmək. Ətraflı məlumat üçün <a href=":image_documentation">Şəkil modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: The concept of image styles is that you can upload a single image but display it in several ways; each display variation, or <em>image style</em>, is the result of applying one or more <em>effects</em> to the original image. As an example, you might upload a high-resolution image with a 4:3 aspect ratio, and display it scaled down, square cropped, or black-and-white (or any combination of these effects). The Image module provides a way to do this efficiently: you configure an image style with the desired effects on the <a href=":image">Image styles page</a>, and the first time a particular image is requested in that style, the effects are applied. The resulting image is saved, and the next time that same style is requested, the saved image is retrieved without the need to recalculate the effects. Drupal core provides several effects that you can use to define styles; others may be provided by contributed modules.
az: Şəkil üslublarının konsepsiyası ondan ibarətdir ki, siz tək bir şəkil yükləyə bilərsiniz, lakin onu bir neçə yolla göstərə bilərsiniz; hər bir displey variasiyası və ya <em>şəkil üslubu</em>, orijinal şəkilə bir və ya daha çox <em>effektin</em> tətbiqinin nəticəsidir. Nümunə olaraq, siz 4:3 aspekt nisbəti ilə yüksək keyfiyyətli şəkil yükləyə və onu kiçildilmiş, kvadrat kəsilmiş və ya qara-ağ (və ya bu effektlərin hər hansı kombinasiyası) göstərə bilərsiniz. Şəkil modulu bunu səmərəli etmək üçün bir yol təqdim edir: siz <a href=":image">Şəkil üslubları səhifəsində</a> istədiyiniz effektlərlə şəkil üslubunu konfiqurasiya edirsiniz və ilk dəfə xüsusi şəkil tələb olunur. həmin üslubda effektlər tətbiq olunur. Nəticə olan şəkil saxlanılır və növbəti dəfə eyni üslub tələb edildikdə, effektlərin yenidən hesablanmasına ehtiyac olmadan yadda saxlanılan şəkil bərpa olunur. Drupal əsas üslubları müəyyən etmək üçün istifadə edə biləcəyiniz bir neçə effekt təqdim edir; digərləri töhfə modulları tərəfindən təmin edilə bilər.

en: When you create an image field, you will need to choose whether the uploaded images will be stored in the public or private file directory defined in your settings.php file and shown on the <a href=":file-system">File system page</a>. This choice cannot be changed later. You can also configure your field to store files in a subdirectory of the public or private directory; this setting can be changed later and can be different for each entity sub-type using the field. For more information on file storage, see the <a href=":system-help">System module help page</a>.
az: Şəkil sahəsi yaratdığınız zaman siz yüklənmiş şəkillərin settings.php faylınızda müəyyən edilmiş və <a href=":file-system">-də göstərilən ictimai və ya şəxsi fayl kataloqunda saxlanacağını seçməlisiniz. Fayl sistemi səhifəsi</a>. Bu seçimi sonradan dəyişdirmək olmaz. Siz həmçinin öz sahənizi ümumi və ya şəxsi kataloqun alt kataloqunda faylları saxlamaq üçün konfiqurasiya edə bilərsiniz; bu parametr sonradan dəyişdirilə bilər və sahədən istifadə edən hər bir obyekt alt növü üçün fərqli ola bilər. Fayl saxlama haqqında ətraflı məlumat üçün <a href=":system-help">Sistem modulu yardım səhifəsinə</a> baxın.

en: There are currently no styles. <a href=":url">Add a new one</a>.
az: Hazırda heç bir üslub yoxdur. <a href=":url">Yenisini əlavə edin</a>.

en: Both a height and width value must be specified in the @name field.
az: @name sahəsində həm hündürlük, həm də genişlik dəyəri göstərilməlidir.

en: The primary identifier for an image style.
az: Şəkil üslubu üçün əsas identifikator.

en: The style machine name.
az: Stil maşınının adı.

en: The style administrative name.
az: Stilin inzibati adı.

en: By default, content is created in the site's default language and no language selector is displayed on content creation pages. On the <a href=":content_language">Content language</a> page you can customize the language configuration for any supported content entity on your site (for example for content types or menu links). After choosing an entity, you are provided with a drop-down menu to set the default language and a check-box to display language selectors.
az: Varsayılan olaraq, məzmun saytın defolt dilində yaradılır və məzmun yaratma səhifələrində heç bir dil seçicisi göstərilmir. <a href=":content_language">Məzmun dili</a> səhifəsində siz saytınızdakı hər hansı dəstəklənən məzmun obyekti üçün dil konfiqurasiyasını fərdiləşdirə bilərsiniz (məsələn, məzmun növləri və ya menyu keçidləri üçün). Entiti seçdikdən sonra sizə standart dili təyin etmək üçün açılan menyu və dil seçicilərini göstərmək üçün işarə qutusu təqdim olunur.

en: The <a href=":detection">Detection and selection</a> page provides several methods for deciding which language is used for displaying interface text. When a method detects and selects an interface language, then the following methods in the list are not applied. You can order them by importance, with your preferred method at the top of the list, followed by one or several fall-back methods.
az: <a href=":detection">Aşkarlama və seçim</a> səhifəsi interfeys mətnini göstərmək üçün hansı dildən istifadə olunacağına qərar vermək üçün bir neçə üsul təqdim edir. Metod interfeys dilini aşkar etdikdə və seçdikdə, siyahıdakı aşağıdakı üsullar tətbiq edilmir. Siz onları əhəmiyyətinə görə sıralaya bilərsiniz, siyahının yuxarısında üstünlük verdiyiniz metod və ardınca bir və ya bir neçə geri qaytarma metodu.

en: <em>Browser</em> sets the interface language based on the browser's language settings. Since browsers use different language codes to refer to the same languages, you can add and edit languages codes to map the browser language codes to the <a href=":language_list">language codes</a> used on your site.
az: <em>Brauzer</em> brauzerin dil parametrlərinə əsasən interfeys dilini təyin edir. Brauzerlər eyni dillərə istinad etmək üçün müxtəlif dil kodlarından istifadə etdiyinə görə, siz brauzer dil kodlarını saytınızda istifadə olunan <a href=":language_list">dil kodlarına</a> uyğunlaşdırmaq üçün dil kodları əlavə edə və redaktə edə bilərsiniz.

en: Reorder the configured languages to set their order in the language switcher block and, when editing content, in the list of selectable languages. This ordering does not impact <a href=":detection">detection and selection</a>.
az: Dil dəyişdirici blokunda və məzmunu redaktə edərkən seçilə bilən dillər siyahısında onların sırasını təyin etmək üçün konfiqurasiya edilmiş dilləri yenidən sıralayın. Bu sıralama <a href=":detection">aşkarlama və seçimə</a> təsir etmir.

en: The site default language can also be set. It is not recommended to change the default language on a working site. <a href=":language-detection">Configure the Selected language</a> setting on the detection and selection page to change the fallback language for language selection.
az: Saytın standart dili də təyin edilə bilər. İşləyən saytda standart dili dəyişdirmək tövsiyə edilmir. Dil seçimi üçün ehtiyat dilini dəyişmək üçün aşkarlama və seçim səhifəsində <a href=":language-detection">Seçilmiş dili konfiqurasiya edin</a>.

en: Define how to decide which language is used to display page elements (primarily text provided by modules, such as field labels and help text). This decision is made by evaluating a series of detection methods for languages; the first detection method that gets a result will determine which language is used for that type of text. Be aware that some language detection methods are unreliable under certain conditions, such as browser detection when page-caching is enabled and a user is not currently logged in. Define the order of evaluation of language detection methods on this page. The default language can be changed in the <a href=":admin-change-language">list of languages</a>.
az: Səhifə elementlərini (əsasən, sahə etiketləri və yardım mətni kimi modullar tərəfindən təmin edilən mətn) göstərmək üçün hansı dildən istifadə olunacağına qərar verin. Bu qərar dillər üçün bir sıra aşkarlama metodlarının qiymətləndirilməsi ilə qəbul edilir; nəticə əldə edən ilk aşkarlama üsulu həmin mətn növü üçün hansı dilin istifadə olunduğunu müəyyən edəcək. Nəzərə alın ki, bəzi dil aşkarlama metodları müəyyən şərtlər altında etibarsızdır, məsələn, səhifə keşləməsi aktiv olduqda və istifadəçi hazırda daxil olmadıqda brauzerin aşkarlanması. Bu səhifədə dil aşkarlama metodlarının qiymətləndirilməsi qaydasını müəyyənləşdirin. Defolt dil <a href=":admin-change-language">dillər siyahısında</a> dəyişdirilə bilər.

en: Browsers use different language codes to refer to the same languages. Internally, a best effort is made to determine the correct language based on the code that the browser sends. You can add and edit additional mappings from browser language codes to <a href=":configure-languages">site languages</a>.
az: Brauzerlər eyni dillərə istinad etmək üçün müxtəlif dil kodlarından istifadə edirlər. Daxili olaraq, brauzerin göndərdiyi kod əsasında düzgün dili müəyyən etmək üçün ən yaxşı səy göstərilir. Siz brauzer dil kodlarından <a href=":configure-languages">sayt dillərinə</a> əlavə xəritələr əlavə edə və redaktə edə bilərsiniz.

en: Changing the selected language here (and leaving this option as the last among the detection and selection options) is the easiest way to change the fallback language for the website, if you need to change how your site works by default (e.g., when using an empty path prefix or using the default domain). <a href=":admin-change-language">Changing the site's default language</a> itself might have other undesired side effects.
az: Seçilmiş dili burada dəyişdirmək (və bu seçimi aşkarlama və seçim seçimləri arasında sonuncu kimi buraxmaq), saytınızın defolt olaraq necə işlədiyini dəyişmək lazımdırsa (məsələn, bir proqramdan istifadə edərkən) vebsayt üçün ehtiyat dilini dəyişməyin ən asan yoludur. boş yol prefiksi və ya standart domendən istifadə etməklə). <a href=":admin-change-language">Saytın defolt dilinin dəyişdirilməsinin</a> özü başqa arzuolunmaz yan təsirlərə səbəb ola bilər.

en: Explanation of the language options is found on the <a href=":languages_list_page">languages list page</a>.
az: Dil seçimlərinin izahı <a href=":languages_list_page">dillər siyahısı səhifəsində</a> tapılır.

en: Site's default language (@language)
az: Saytın defolt dili (@language)

en: Use one of the language switcher blocks to allow site visitors to switch between languages. You can enable these blocks on the <a href=":block-admin">block administration page</a>.
az: Sayt ziyarətçilərinə dillər arasında keçid etmək üçün dil dəyişdirici bloklarından birini istifadə edin. Siz bu blokları <a href=":block-admin">blok idarəetmə səhifəsində</a> aktivləşdirə bilərsiniz.

en: Use language codes as <a href=":w3ctags">defined by the W3C</a> for interoperability. <em>Examples: "en", "en-gb" and "zh-hant".</em>
az: Birlikdə işləmək üçün dil kodlarını <a href=":w3ctags">W3C tərəfindən müəyyən edilən</a> kimi istifadə edin. <em>Nümunələr: "en", "en-gb" və "zh-hant".</em>

en: %field must be a valid language tag as <a href=":url">defined by the W3C</a>.
az: %field <a href=":url">W3C tərəfindən müəyyən edilən</a> kimi etibarlı dil teqi olmalıdır.

en: The prefix may only be left blank for the <a href=":url">selected detection fallback language.</a>
az: Prefiks yalnız <a href=":url">seçilmiş aşkarlama dilinə</a> boş qala bilər.

en: The Link module allows you to create fields that contain internal or external URLs and optional link text. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":link_documentation">online documentation for the Link module</a>.
az: Link modulu daxili və ya xarici URL-ləri və əlavə keçid mətnini ehtiva edən sahələr yaratmağa imkan verir. Sahələr və yaratma yolları haqqında ümumi məlumat üçün <a href=":field">Sahə modulu yardımı</a> və <a href=":field_ui">Sahə UI yardımı</a> səhifələrinə baxın. və onları idarə edin. Əlavə məlumat üçün <a href=":link_documentation">Link modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the link field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
az: Link sahəsinin <em>parametrləri</em> və <em>ekranı</em> ayrıca konfiqurasiya edilə bilər. Sahələri və onların ekranını idarə etmək haqqında ətraflı məlumat üçün <a href=":field_ui">Sahə UI yardımına</a> baxın.

en: The Interface Translation module allows you to translate interface text (<em>strings</em>) into different languages, and to switch between them for the display of interface text. It uses the functionality provided by the <a href=":language">Language module</a>. For more information, see the <a href=":doc-url">online documentation for the Interface Translation module</a>.
az: Interface Translation modulu sizə interfeys mətnini (<em>sətirlər</em>) müxtəlif dillərə tərcümə etməyə və interfeys mətninin nümayişi üçün onlar arasında keçid etməyə imkan verir. O, <a href=":language">Dil modulu</a> tərəfindən təmin edilən funksionallıqdan istifadə edir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":doc-url">İnterfeys Tərcümə modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: You can check how much of the interface on your site is translated into which language on the <a href=":languages">Languages</a> page. On the <a href=":translation-updates">Available translation updates</a> page, you can check whether interface translation updates are available on the <a href=":server">Drupal translation server</a>.
az: Saytınızdakı interfeysin nə qədərinin hansı dilə tərcümə olunduğunu <a href=":languages">Dillər</a> səhifəsində yoxlaya bilərsiniz. <a href=":translation-updates">Mövcud tərcümə yeniləmələri</a> səhifəsində siz interfeys tərcümə yeniləmələrinin <a href=":server">Drupal tərcümə serverində< mövcud olub-olmadığını yoxlaya bilərsiniz. /a>.

en: You can translate individual strings directly on the <a href=":translate">User interface translation</a> page, or download the currently-used translation file for a specific language on the <a href=":export">Interface translation export</a> page. Once you have edited the translation file, you can then import it again on the <a href=":import">Interface translation import</a> page.
az: Siz fərdi sətirləri birbaşa <a href=":translate">İstifadəçi interfeysinin tərcüməsi</a> səhifəsində tərcümə edə və ya <a href=":eksportda konkret dil üçün hazırda istifadə olunan tərcümə faylını endirə bilərsiniz. ">İnterfeys tərcüməsinin ixracı</a> səhifəsi. Tərcümə faylını redaktə etdikdən sonra onu <a href=":import">İnterfeys tərcüməsi idxalı</a> səhifəsində yenidən idxal edə bilərsiniz.

en: This page allows a translator to search for specific translated and untranslated strings, and is used when creating or editing translations. (Note: Because translation tasks involve many strings, it may be more convenient to <a title="User interface translation export" href=":export">export</a> strings for offline editing in a desktop Gettext translation editor.) Searches may be limited to strings in a specific language.
az: Bu səhifə tərcüməçiyə xüsusi tərcümə edilmiş və tərcümə olunmamış sətirləri axtarmağa imkan verir və tərcümələri yaratarkən və ya redaktə edərkən istifadə olunur. (Qeyd: Tərcümə tapşırıqları çoxlu sətirləri əhatə etdiyinə görə, Gettext masaüstündə oflayn redaktə etmək üçün <a title="İstifadəçi interfeysi tərcüməsinin ixracı" href=":export">ixrac</a> sətirləri daha rahat ola bilər. tərcümə redaktoru.) Axtarışlar müəyyən bir dildə sətirlərlə məhdudlaşdırıla bilər.

en: This page allows translators to manually import translated strings contained in a Gettext Portable Object (.po) file. Manual import may be used for customized translations or for the translation of custom modules and themes. To customize translations you can download a translation file from the <a href=":url">Drupal translation server</a> or <a title="User interface translation export" href=":export">export</a> translations from the site, customize the translations using a Gettext translation editor, and import the result using this page.
az: Bu səhifə tərcüməçilərə Gettext Portativ Obyekt (.po) faylında olan tərcümə edilmiş sətirləri əl ilə idxal etməyə imkan verir. Əl ilə idxal xüsusi tərcümələr və ya fərdi modulların və mövzuların tərcüməsi üçün istifadə edilə bilər. Tərcümələri fərdiləşdirmək üçün <a href=":url">Drupal tərcümə serverindən</a> və ya <a title="İstifadəçi interfeysi tərcüməsi ixracı" href=":export">ixracdan</a> tərcümə faylını endirə bilərsiniz. saytdan tərcümələr edin, Gettext tərcümə redaktorundan istifadə edərək tərcümələri fərdiləşdirin və bu səhifədən istifadə edərək nəticəni idxal edin.

en: Updates available for: @languages. See the <a href=":updates">Available translation updates</a> page for more information.
az: Yeniləmələr üçün əlçatandır: @dillər. Ətraflı məlumat üçün <a href=":updates">Mövcud tərcümə yeniləmələri</a> səhifəsinə baxın.

en: Missing translations for: @languages. See the <a href=":updates">Available translation updates</a> page for more information.
az: @dillər üçün çatışmayan tərcümələr. Ətraflı məlumat üçün <a href=":updates">Mövcud tərcümə yeniləmələri</a> səhifəsinə baxın.

en: No translation status is available. See the <a href=":updates">Available translation updates</a> page for more information.
az: Tərcümə statusu mövcud deyil. Ətraflı məlumat üçün <a href=":updates">Mövcud tərcümə yeniləmələri</a> səhifəsinə baxın.

en: Interface translation settings
az: İnterfeys tərcümə parametrləri

en: Interface translation import
az: İnterfeys tərcüməsinin idxalı

en: Interface translation export
az: İnterfeys tərcüməsinin ixracı

en: Select how frequently you want to check for new interface translations for your currently installed modules and themes. <a href=":url">Check updates now</a>.
az: Hazırda quraşdırılmış modullarınız və mövzularınız üçün yeni interfeys tərcümələrini nə qədər tez-tez yoxlamaq istədiyinizi seçin. <a href=":url">İndi yeniləmələri yoxlayın</a>.

en: Translation files are stored locally in the  %path directory. You can change this directory on the <a href=":url">File system</a> configuration page.
az: Tərcümə faylları yerli olaraq %path qovluğunda saxlanılır. Siz bu kataloqu <a href=":url">Fayl sistemi</a> konfiqurasiya səhifəsində dəyişə bilərsiniz.

en: Translation files will not be stored locally. Change the Interface translation directory on the <a href=":url">File system configuration</a> page.
az: Tərcümə faylları yerli olaraq saxlanmayacaq. <a href=":url">Fayl sistemi konfiqurasiyası</a> səhifəsində İnterfeys tərcüməsi kataloqunu dəyişdirin.

en: You have selected local translation source, but no <a href=":url">Interface translation directory</a> was configured.
az: Siz yerli tərcümə mənbəyi seçmisiniz, lakin heç bir <a href=":url">İnterfeys tərcümə kataloqu</a> konfiqurasiya olunmayıb.

en: No translatable languages available. <a href=":add_language">Add a language</a> first.
az: Tərcümə edilə bilən dillər yoxdur. Əvvəlcə <a href=":add_language">Dil əlavə edin</a>.

en: No translation status available. <a href=":check">Check manually</a>.
az: Tərcümə statusu mövcud deyil. <a href=":check">Əl ilə yoxlayın</a>.

en: It is required by the Menu UI module, which provides an interface for managing menus and menu links. For more information, see the <a href=":menu-help">Menu UI module help page</a> and the <a href=":drupal-org-help">online documentation for the Custom Menu Links module</a>.
az: Menyuları və menyu bağlantılarını idarə etmək üçün interfeys təmin edən Menyu UI modulu tərəfindən tələb olunur. Ətraflı məlumat üçün <a href=":menu-help">Menyu UI modulu yardım səhifəsinə</a> və Xüsusi üçün <a href=":drupal-org-help">onlayn sənədlərə baxın. Menyu Bağlantıları modulu</a>.

en: The Menu UI module provides an interface for managing menus. A menu is a hierarchical collection of links, which can be within or external to the site, generally used for navigation. For more information, see the <a href=":menu">online documentation for the Menu UI module</a>.
az: Menyu UI modulu menyuları idarə etmək üçün interfeys təqdim edir. Menyu, ümumiyyətlə naviqasiya üçün istifadə edilən, saytın daxilində və ya xaricində ola bilən keçidlərin iyerarxik toplusudur. Ətraflı məlumat üçün <a href=":menu">Menyu UI modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: You can enable the newly-created block for this menu on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
az: Siz bu menyu üçün yeni yaradılmış bloku <a href=":blocks">Blok düzümü səhifəsində</a> aktivləşdirə bilərsiniz.

en: Each menu has a corresponding block that is managed on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
az: Hər bir menyunun <a href=":blocks">Blok düzümü səhifəsində</a> idarə olunan müvafiq blok var.

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
az: Hələ heç bir menyu bağlantısı yoxdur. <a href=":url">Link əlavə edin</a>.

en: The Migrate module provides a framework for migrating data, usually from an external source into your site. It does not provide a user interface. For more information, see the <a href=":migrate">online documentation for the Migrate module</a>.
az: Miqrasiya modulu adətən xarici mənbədən saytınıza məlumatların köçürülməsi üçün çərçivə təmin edir. O, istifadəçi interfeysi təmin etmir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":migrate">Miqrasiya modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Memory usage is @usage (@pct% of limit @limit), reclaiming memory.
az: Yaddaşdan istifadə @usage ( @ limitin @pct%-i @limit), yaddaşı bərpa edir.

en: Memory usage is now @usage (@pct% of limit @limit), not enough reclaimed, starting new batch
az: Yaddaşdan istifadə indi @usage ( @ limitin @pct%-i @limit), kifayət qədər geri qaytarılmayıb, yeni toplu başlayır

en: Memory usage is now @usage (@pct% of limit @limit), reclaimed enough, continuing
az: Yaddaş istifadəsi indi @usage ( @ limitin @pct%-i @limit), kifayət qədər geri qaytarılıb, davam edir

en: The Migrate Drupal module provides a framework based on the <a href=":migrate">Migrate module</a> to facilitate migration from a Drupal (6, 7, or 8) site to your website. It does not provide a user interface. For more information, see the <a href=":migrate_drupal">online documentation for the Migrate Drupal module</a>.
az: Migrate Drupal modulu Drupal (6, 7 və ya 8) saytından vebsaytınıza miqrasiyanı asanlaşdırmaq üçün <a href=":migrate">Migrate modulu</a> əsasında çərçivə təmin edir. O, istifadəçi interfeysi təmin etmir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":migrate_drupal">Migrate Drupal modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: The content access permissions need to be rebuilt. <a href=":node_access_rebuild">Rebuild permissions</a>.
az: Məzmuna giriş icazələri yenidən qurulmalıdır. <a href=":node_access_rebuild">İcazələri yenidən qurun</a>.

en: The Node module manages the creation, editing, deletion, settings, and display of the main site content. Content items managed by the Node module are typically displayed as pages on your site, and include a title, some meta-data (author, creation time, content type, etc.), and optional fields containing text or other data (fields are managed by the <a href=":field">Field module</a>). For more information, see the <a href=":node">online documentation for the Node module</a>.
az: Node modulu əsas sayt məzmununun yaradılmasını, redaktə edilməsini, silinməsini, parametrlərini və göstərilməsini idarə edir. Node modulu tərəfindən idarə olunan məzmun elementləri adətən saytınızda səhifələr kimi göstərilir və bunlara başlıq, bəzi metadata (müəllif, yaratma vaxtı, məzmun növü və s.) və mətn və ya digər məlumatları (sahələr idarə olunur) ehtiva edən əlavə sahələr daxildir. <a href=":field">Sahə modulu</a> ilə). Ətraflı məlumat üçün <a href=":node">Node modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: When new content is created, the Node module records basic information about the content, including the author, date of creation, and the <a href=":content-type">Content type</a>. It also manages the <em>publishing options</em>, which define whether or not the content is published, promoted to the front page of the site, and/or sticky at the top of content lists. Default settings can be configured for each <a href=":content-type">type of content</a> on your site.
az: Yeni məzmun yaradıldıqda, Node modulu məzmun haqqında əsas məlumatları, o cümlədən müəllif, yaradılma tarixi və <a href=":content-type">Məzmun növü</a> qeyd edir. O, həmçinin məzmunun dərc edilib-edilməməsini, saytın ön səhifəsinə yüksəldilməsini və/yaxud məzmun siyahılarının yuxarısında yapışqan olub-olmamasını müəyyən edən <em>nəşretmə seçimlərini</em> idarə edir. Defolt parametrlər saytınızdakı hər <a href=":content-type">məzmun növü</a> üçün konfiqurasiya edilə bilər.

en: The Node module gives users with the <em>Administer content types</em> permission the ability to <a href=":content-new">create new content types</a> in addition to the default ones already configured. Creating custom content types gives you the flexibility to add <a href=":field">fields</a> and configure default settings that suit the differing needs of various site content.
az: Node modulu <em>Məzmun növlərini idarə et</em> icazəsi olan istifadəçilərə artıq konfiqurasiya edilmiş defoltlara əlavə olaraq <a href=":content-new">yeni məzmun növləri yaratmaq</a> imkanı verir. . Fərdi məzmun növlərinin yaradılması sizə <a href=":field">sahələr</a> əlavə etmək və müxtəlif sayt məzmununun fərqli ehtiyaclarına uyğun defolt parametrləri konfiqurasiya etmək üçün çeviklik verir.

en: The <a href=":content">Content</a> page lists your content, allowing you add new content, filter, edit or delete existing content, or perform bulk operations on existing content.
az: <a href=":content">Məzmun</a> səhifəsi məzmununuzu sadalayır, yeni məzmun əlavə etmək, filtrasiya etmək, mövcud məzmunu redaktə etmək və ya silmək və ya mövcud məzmunda toplu əməliyyatlar həyata keçirmək imkanı verir.

en: The Node module makes a number of permissions available for each content type, which can be set by role on the <a href=":permissions">permissions page</a>.
az: Node modulu hər bir məzmun növü üçün bir sıra icazələri əlçatan edir və bu icazələr <a href=":permissions">icazələr səhifəsində</a> rola görə təyin edilə bilər.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Rebuilding will remove all privileges to content and replace them with permissions based on the current modules and settings. Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed, content will automatically use the new permissions. <a href=":rebuild">Rebuild permissions</a>
az: Saytda məzmun icazələri ilə bağlı problem yaranarsa, icazələrin keşini yenidən qurmalı ola bilərsiniz. Yenidənqurma məzmuna olan bütün imtiyazları aradan qaldıracaq və onları cari modullara və parametrlərə əsaslanan icazələrlə əvəz edəcək. Çoxlu məzmun və ya mürəkkəb icazə parametrləri varsa, yenidən qurulması bir qədər vaxt apara bilər. Yenidənqurma tamamlandıqdan sonra məzmun avtomatik olaraq yeni icazələrdən istifadə edəcək. <a href=":rebuild">İcazələri yenidən qurun</a>

en: Maintain the types of content available and the fields that are associated with those types.
az: Mövcud məzmun növlərini və bu növlərlə əlaqəli sahələri qoruyun.

en: No content types available. <a href=":link">Add content type</a>.
az: Heç bir məzmun növü mövcud deyil. <a href=":link">Məzmun növü əlavə edin</a>.

en: Node from URL
az: URL-dən URL

en: The Options module allows you to create fields where data values are selected from a fixed list of options. Usually these items are entered through a select list, checkboxes, or radio buttons. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":options_do">online documentation for the Options module</a>.
az: Seçimlər modulu məlumat dəyərlərinin sabit seçim siyahısından seçildiyi sahələr yaratmağa imkan verir. Adətən bu elementlər seçim siyahısı, onay qutuları və ya radio düymələri vasitəsilə daxil edilir. Sahələr və yaratma yolları haqqında ümumi məlumat üçün <a href=":field">Sahə modulu yardımı</a> və <a href=":field_ui">Sahə UI yardımı</a> səhifələrinə baxın. və onları idarə edin. Ətraflı məlumat üçün <a href=":options_do">Seçimlər modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the list fields can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
az: Siyahı sahələrinin <em>parametrləri</em> və <em>ekranı</em> ayrıca konfiqurasiya edilə bilər. Sahələri və onların ekranını idarə etmək haqqında ətraflı məlumat üçün <a href=":field_ui">Sahə UI yardımına</a> baxın.

en: The Internal Page Cache module caches pages for anonymous users in the database. For more information, see the <a href=":pagecache-documentation">online documentation for the Internal Page Cache module</a>.
az: Daxili Səhifə Keşi modulu verilənlər bazasında anonim istifadəçilər üçün səhifələri keşləyir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":pagecache-documentation">Daxili Səhifə Keşi modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Pages are usually identical for all anonymous users, while they can be personalized for each authenticated user. This is why entire pages can be cached for anonymous users, whereas they will have to be rebuilt for every authenticated user.
az: Səhifələr adətən bütün anonim istifadəçilər üçün eynidir, lakin onlar hər bir autentifikasiya olunmuş istifadəçi üçün fərdiləşdirilə bilər. Buna görə də bütün səhifələr anonim istifadəçilər üçün yaddaşda saxlanıla bilər, halbuki onlar hər bir autentifikasiya olunmuş istifadəçi üçün yenidən qurulmalı olacaqlar.

en: To speed up your site for authenticated users, see the <a href=":dynamic_page_cache-help">Dynamic Page Cache module</a>.
az: Doğrulanmış istifadəçilər üçün saytınızı sürətləndirmək üçün <a href=":dynamic_page_cache-help">Dinamik Səhifə Keşi moduluna</a> baxın.

en: The Path module allows you to specify an alias, or custom URL, for any existing internal system path. Aliases should not be confused with URL redirects, which allow you to forward a changed or inactive URL to a new URL. In addition to making URLs more readable, aliases also help search engines index content more effectively. Multiple aliases may be used for a single internal system path. To automate the aliasing of paths, you can install the contributed module <a href=":pathauto">Pathauto</a>. For more information, see the <a href=":path">online documentation for the Path module</a>.
az: Yol modulu hər hansı mövcud daxili sistem yolu üçün ləqəb və ya fərdi URL təyin etməyə imkan verir. Ləqəbləri dəyişdirilmiş və ya qeyri-aktiv URL-i yeni URL-ə yönləndirməyə imkan verən URL yönləndirmələri ilə qarışdırmaq olmaz. URL-ləri daha oxunaqlı etməkdən əlavə, ləqəblər axtarış motorlarına məzmunu daha effektiv şəkildə indeksləşdirməyə də kömək edir. Tək daxili sistem yolu üçün çoxlu ləqəblərdən istifadə edilə bilər. Yolların ləqəblənməsini avtomatlaşdırmaq üçün siz <a href=":pathauto">Pathauto</a> modulunu quraşdıra bilərsiniz. Ətraflı məlumat üçün <a href=":path">Yol modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: If you create or edit a taxonomy term you can add an alias (for example <em>music/jazz</em>) in the field "URL alias". When creating or editing content you can add an alias (for example <em>about-us/team</em>) under the section "URL path settings" in the field "URL alias". Aliases for any other path can be added through the page <a href=":aliases">URL aliases</a>. To add aliases a user needs the permission <a href=":permissions">Create and edit URL aliases</a>.
az: Taksonomiya termini yaratsanız və ya redaktə etsəniz, "URL ləqəbi" sahəsinə ləqəb (məsələn, <em>music/cazz</em>) əlavə edə bilərsiniz. Məzmunu yaradarkən və ya redaktə edərkən, "URL ləqəbi" sahəsində "URL yol parametrləri" bölməsinə ləqəb əlavə edə bilərsiniz (məsələn, <em>haqqımızda/komanda</em>). Hər hansı digər yol üçün ləqəblər <a href=":aliases">URL ləqəbləri</a> vasitəsilə əlavə edilə bilər. Təxəllüs əlavə etmək üçün istifadəçiyə <a href=":permissions">URL ləqəbləri yaratmaq və redaktə etmək</a> icazəsi lazımdır.

en: The Path module provides a way to search and view a <a href=":aliases">list of all aliases</a> that are in use on your website. Aliases can be added, edited and deleted through this list.
az: Yol modulu vebsaytınızda istifadə olunan <a href=":aliases">bütün ləqəblərin siyahısını</a> axtarmaq və görmək üçün bir yol təqdim edir. Bu siyahı vasitəsilə ləqəbləri əlavə etmək, redaktə etmək və silmək olar.

en: The internal system path.
az: Daxili sistem yolu.

en: The path alias.
az: Yol ləqəbi.

en: The Responsive Image module provides an image formatter that allows browsers to select which image file to display based on media queries or which image file types the browser supports, using the HTML 5 picture and source elements and/or the sizes, srcset and type attributes. For more information, see the <a href=":responsive_image">online documentation for the Responsive Image module</a>.
az: Cavab verən Şəkil modulu HTML 5 şəkil və mənbə elementlərindən və/yaxud ölçülərdən, srcset və tip atributlarından istifadə edərək, brauzerlərə media sorğuları əsasında hansı şəkil faylını göstərəcəyini və ya brauzerin dəstəklədiyi şəkil faylı növlərini seçməyə imkan verən şəkil formatlayıcısını təmin edir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":responsive_image">Responsive Image modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Below the Sizes field you can choose multiple image styles so the browser can choose the best image file size to fill the space defined in the Sizes field. Typically you will want to use image styles that resize your image to have options that range from the smallest px width possible for the space the image will appear in to the largest px width possible, with a variety of widths in between. You may want to provide image styles with widths that are 1.5x to 2x the space available in the layout to account for high resolution screens. Image styles can be defined on the <a href=":image_styles">Image styles page</a> that is provided by the <a href=":image_help">Image module</a>.
az: Ölçülər sahəsinin altında birdən çox şəkil üslubu seçə bilərsiniz ki, brauzer Ölçülər sahəsində müəyyən edilmiş boşluğu doldurmaq üçün ən yaxşı şəkil faylı ölçüsünü seçə bilsin. Tipik olaraq, təsvirin görünəcəyi məkan üçün mümkün olan ən kiçik px enindən mümkün olan ən böyük px eninə qədər, aralarında müxtəlif genişliklər olan seçimlərə sahib olmaq üçün şəklinizin ölçüsünü dəyişən şəkil üslublarından istifadə etmək istərdiniz. Siz yüksək qətnamə ekranlarını nəzərə almaq üçün tərtibatda mövcud olan yerin 1,5x-dən 2x-ə qədər eni olan şəkil üslublarını təmin etmək istəyə bilərsiniz. Şəkil üslubları <a href=":image_help">Şəkil modulu</a> tərəfindən təmin edilən <a href=":image_styles">Şəkil üslubları səhifəsində</a> müəyyən edilə bilər.

en: After defining responsive image styles, you can use them in the display settings for your Image fields, so that the site displays responsive images using the HTML5 picture tag. Open the Manage display page for the entity type (content type, taxonomy vocabulary, etc.) that the Image field is attached to. Choose the format <em>Responsive image</em>, click the Edit icon, and select one of the responsive image styles that you have created. For general information on how to manage fields and their display see the <a href=":field_ui">Field UI module help page</a>. For background information about entities and fields see the <a href=":field_help">Field module help page</a>.
az: Cavab verən şəkil üslublarını müəyyən etdikdən sonra siz onlardan Şəkil sahələrinizin ekran parametrlərində istifadə edə bilərsiniz ki, sayt HTML5 şəkil etiketindən istifadə edərək cavab verən şəkilləri göstərsin. Şəkil sahəsinin əlavə olunduğu obyekt növü (məzmun növü, taksonomiya lüğəti və s.) üçün idarə ekran səhifəsini açın. <em>Cavablı şəkil</em> formatını seçin, Redaktə et ikonasına klikləyin və yaratdığınız cavab verən şəkil üslublarından birini seçin. Sahələrin və onların ekranının idarə edilməsi haqqında ümumi məlumat üçün <a href=":field_ui">Sahə UI modulunun yardım səhifəsinə</a> baxın. Entitilər və sahələr haqqında məlumat üçün <a href=":field_help">Sahə modulu yardım səhifəsinə</a> baxın.

en: See the <a href=":responsive_image_help">Responsive Image help page</a> for information on the sizes attribute.
az: Ölçülər atributuna dair məlumat üçün <a href=":responsive_image_help">Responsive Şəkil yardım səhifəsinə</a> baxın.

en: Configure Responsive Image Styles
az: Cavab verən Şəkil Üslublarını konfiqurasiya edin

en: The Search module provides the ability to set up search pages based on plugins provided by other modules. In Drupal core, there are two page-type plugins: the Content page type provides keyword searching for content managed by the Node module, and the Users page type provides keyword searching for registered users. Contributed modules may provide other page-type plugins. For more information, see the <a href=":search-module">online documentation for the Search module</a>.
az: Axtarış modulu digər modullar tərəfindən təmin edilən plaginlər əsasında axtarış səhifələrini qurmaq imkanı verir. Drupal nüvəsində iki səhifə tipli plagin var: Məzmun səhifəsi növü Node modulu tərəfindən idarə olunan məzmun üçün açar söz axtarışını təmin edir və İstifadəçilər səhifə növü qeydiyyatdan keçmiş istifadəçilər üçün açar söz axtarışını təmin edir. Təqdim olunan modullar digər səhifə tipli plaginləri təmin edə bilər. Ətraflı məlumat üçün <a href=":search-module">Axtarış modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: To configure search pages, visit the <a href=":search-settings">Search pages page</a>. In the Search pages section, you can add a new search page, edit the configuration of existing search pages, enable and disable search pages, and choose the default search page. Each enabled search page has a URL path starting with <em>search</em>, and each will appear as a tab or local task link on the <a href=":search-url">search page</a>; you can configure the text that is shown in the tab. In addition, some search page plugins have additional settings that you can configure for each search page.
az: Axtarış səhifələrini konfiqurasiya etmək üçün <a href=":search-settings">Axtarış səhifələri səhifəsinə</a> daxil olun. Axtarış səhifələri bölməsində siz yeni axtarış səhifəsi əlavə edə, mövcud axtarış səhifələrinin konfiqurasiyasını redaktə edə, axtarış səhifələrini aktivləşdirə və söndürə və standart axtarış səhifəsini seçə bilərsiniz. Aktivləşdirilmiş hər bir axtarış səhifəsinin <em>axtarış</em> ilə başlayan URL yolu var və hər biri <a href=":search-url">axtarış səhifəsində</a> nişan və ya yerli tapşırıq linki kimi görünəcək; tabda göstərilən mətni konfiqurasiya edə bilərsiniz. Bundan əlavə, bəzi axtarış səhifəsi plaginlərində hər bir axtarış səhifəsi üçün konfiqurasiya edə biləcəyiniz əlavə parametrlər var.

en: Some search page plugins, such as the core Content search page, index searchable text using the Drupal core search index, and will not work unless content is indexed. Indexing is done during <em>cron</em> runs, so it requires a <a href=":cron">cron maintenance task</a> to be set up. There are also several settings affecting indexing that can be configured on the <a href=":search-settings">Search pages page</a>: the number of items to index per cron run, the minimum word length to index, and how to handle Chinese, Japanese, and Korean characters.
az: Bəzi axtarış səhifəsi plaginləri, məsələn, əsas Məzmun axtarış səhifəsi, Drupal əsas axtarış indeksindən istifadə edərək axtarış edilə bilən mətni indeksləşdirir və məzmun indeksləşdirilmədikcə işləməyəcək. İndeksləmə <em>cron</em> əməliyyatları zamanı həyata keçirilir, ona görə də onun qurulması üçün <a href=":cron">cron texniki tapşırığı</a> tələb olunur. <a href=":search-settings">Axtarış səhifələri səhifəsində</a> konfiqurasiya edilə bilən indeksləşdirməyə təsir edən bir neçə parametr də var: hər cron qaçışı üzrə indeksləşdiriləcək elementlərin sayı, indeksləşdiriləcək minimum söz uzunluğu , və Çin, Yapon və Koreya simvollarını necə idarə etmək olar.

en: Users with <a href=":search_permission">Use search</a> permission can use the Search block and <a href=":search">Search page</a>. Users with the <a href=":node_permission">View published content</a> permission can use configured search pages of type <em>Content</em> to search for content containing exact keywords; in addition, users with <a href=":search_permission">Use advanced search</a> permission can use more complex search filtering. Users with the <a href=":user_permission">View user information</a> permission can use configured search pages of type <em>Users</em> to search for active users containing the keyword anywhere in the username, and users with the <a href=":user_permission">Administer users</a> permission can search for active and blocked users, by email address or username keyword.
az: <a href=":search_permission">Axtarışdan istifadə</a> icazəsi olan istifadəçilər Axtarış blokundan və <a href=":search">Axtarış səhifəsindən</a> istifadə edə bilər. <a href=":node_permission">Dərc edilmiş məzmuna baxmaq</a> icazəsi olan istifadəçilər dəqiq açar sözlərdən ibarət məzmunu axtarmaq üçün <em>Məzmun</em> tipli konfiqurasiya edilmiş axtarış səhifələrindən istifadə edə bilər; əlavə olaraq, <a href=":search_permission">Qabaqcıl axtarışdan istifadə</a> icazəsi olan istifadəçilər daha mürəkkəb axtarış filtrindən istifadə edə bilər. <a href=":user_permission">İstifadəçi məlumatına baxmaq</a> icazəsi olan istifadəçilər istifadəçi adında istənilən yerdə açar sözü olan aktiv istifadəçiləri və istifadəçiləri axtarmaq üçün <em>İstifadəçilər</em> tipli konfiqurasiya edilmiş axtarış səhifələrindən istifadə edə bilərlər. <a href=":user_permission">İstifadəçiləri idarə et</a> icazəsi ilə aktiv və bloklanmış istifadəçiləri e-poçt ünvanı və ya istifadəçi adı açar sözü ilə axtara bilər.

en: By default, the Search module only supports exact keyword matching in content searches. You can modify this behavior by installing a language-specific stemming module for your language (such as <a href=":porterstemmer_url">Porter Stemmer</a> for American English), which allows words such as walk, walking, and walked to be matched in the Search module. Another approach is to use a third-party search technology with stemming or partial word matching features built in, such as <a href=":solr_url">Apache Solr</a> or <a href=":sphinx_url">Sphinx</a>. There are also contributed modules that provide additional search pages. These and other <a href=":contrib-search">search-related contributed modules</a> can be downloaded by visiting Drupal.org.
az: Varsayılan olaraq, Axtarış modulu yalnız məzmun axtarışlarında dəqiq açar söz uyğunluğunu dəstəkləyir. Siz öz diliniz üçün (Amerika ingiliscəsi üçün <a href=":porterstemmer_url">Porter Stemmer</a> kimi) dilə xas kök modulu quraşdırmaqla bu davranışı dəyişdirə bilərsiniz. və Axtarış modulunda uyğunlaşdırılmaq üçün getdi. Başqa bir yanaşma, <a href=":solr_url">Apache Solr</a> və ya <a href=":sphinx_url kimi daxili və ya qismən söz uyğunlaşdırma xüsusiyyətləri ilə üçüncü tərəf axtarış texnologiyasından istifadə etməkdir. ">Sfinks</a>. Əlavə axtarış səhifələrini təmin edən əlavə modullar da var. Bu və digər <a href=":contrib-search">axtarışla əlaqəli modulları</a> Drupal.org saytına daxil olmaqla endirmək olar.

en: This module does not have a user interface. It is used by other modules which need to serialize data, such as <a href=":rest">REST</a>.
az: Bu modulun istifadəçi interfeysi yoxdur. O, <a href=":rest">REST</a> kimi verilənlərin seriallaşdırılması lazım olan digər modullar tərəfindən istifadə olunur.

en: For more information, see the <a href=":doc_url">online documentation for the Serialization module</a>.
az: Ətraflı məlumat üçün <a href=":doc_url">Seriallaşdırma modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: The Shortcut module allows users to create sets of <em>shortcut</em> links to commonly-visited pages of the site. Shortcuts are contained within <em>sets</em>. Each user with <em>Select any shortcut set</em> permission can select a shortcut set created by anyone at the site. For more information, see the <a href=":shortcut">online documentation for the Shortcut module</a>.
az: Qısayol modulu istifadəçilərə saytın tez-tez ziyarət edilən səhifələrinə <em>qısayol</em> keçid dəstləri yaratmağa imkan verir. Qısayollar <em>dəstlər</em> daxilindədir. <em>İstənilən qısayol dəstini seçin</em> icazəsi olan hər bir istifadəçi saytda hər kəs tərəfindən yaradılmış qısayol dəstini seçə bilər. Ətraflı məlumat üçün <a href=":shortcut">Qısayol modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Users with the <em>Administer shortcuts</em> permission can manage shortcut sets and edit the shortcuts within sets from the <a href=":shortcuts">Shortcuts administration page</a>.
az: <em>Qısayolları idarə et</em> icazəsi olan istifadəçilər <a href=":shortcuts">Qısayolların administrasiyası səhifəsindən</a> qısayol dəstlərini idarə edə və dəstlər daxilində qısayolları redaktə edə bilərlər.

en: Define which shortcut set you are using on the <a href=":shortcut-link">Shortcuts tab</a> of your account page.
az: Hesab səhifənizin <a href=":shortcut-link">Qısayollar sekmesinde</a> istifadə etdiyiniz qısayol dəstini müəyyənləşdirin.

en: No shortcuts available. <a href=":link">Add a shortcut</a>
az: Qısayol yoxdur. <a href=":link">Qısayol əlavə edin</a>

en: You are now using the new %set_name shortcut set. You can edit it from this page or <a href=":switch-url">switch back to a different one.</a>
az: İndi yeni %set_name qısayol dəstindən istifadə edirsiniz. Siz onu bu səhifədən redaktə edə və ya <a href=":switch-url">başqasına keçə bilərsiniz.</a>

en: The link for this shortcut.
az: Bu qısayol üçün keçid.

en: The title for this shortcut.
az: Bu qısayol üçün başlıq.

en: The weight for this shortcut
az: Bu qısayol üçün çəki

en: The name under which the set's links are stored.
az: Dəstə keçidlərinin saxlandığı ad.

en: The title of the set.
az: Dəstənin adı.

en: The users.uid for this set.
az: Bu dəst üçün users.uid.

en: The shortcut_set.set_name that will be displayed for this user.
az: Bu istifadəçi üçün göstəriləcək shortcut_set.set_name.

en: Version: @module-version
az: Versiya: @module-version

en: Requires: @module-list
az: Tələb edir: @module-list

en: Required by: @module-list
az: Tələb edir: @module-list

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version @php_version.
az: Bu mövzu @php_required PHP versiyasını tələb edir və PHP @php_version versiyası ilə uyğun gəlmir.

en: The System module is integral to the site: it provides user interfaces for many core systems and settings, as well as the basic administrative menu structure. For more information, see the <a href=":system">online documentation for the System module</a>.
az: Sistem modulu saytın ayrılmaz hissəsidir: o, bir çox əsas sistemlər və parametrlər üçün istifadəçi interfeyslərini, həmçinin əsas inzibati menyu strukturunu təmin edir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":system">Sistem modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Users with appropriate permission can install and uninstall modules from the <a href=":modules">Extend page</a>. Depending on which distribution or installation profile you choose when you install your site, several modules are installed and others are provided but not installed. Each module provides a discrete set of features; modules may be installed or uninstalled depending on the needs of the site. Many additional modules contributed by members of the Drupal community are available for download from the <a href=":drupal-modules">Drupal.org module page</a>. Note that uninstalling a module is a destructive action: when you uninstall a module, you will permanently lose all data connected to the module.
az: Müvafiq icazəsi olan istifadəçilər modulları <a href=":modules">Genişləndirmə səhifəsindən</a> quraşdıra və silə bilərlər. Saytınızı quraşdırarkən hansı paylama və ya quraşdırma profilini seçdiyinizdən asılı olaraq, bir neçə modul quraşdırılıb, digərləri isə təmin edilir, lakin quraşdırılmır. Hər bir modul diskret funksiyalar dəstini təmin edir; modullar saytın ehtiyaclarından asılı olaraq quraşdırıla və ya silinə bilər. Drupal icmasının üzvlərinin töhfə verdiyi bir çox əlavə modulları <a href=":drupal-modules">Drupal.org modul səhifəsindən</a> yükləmək olar. Qeyd edək ki, modulun silinməsi dağıdıcı hərəkətdir: modulu sildiyiniz zaman modula qoşulmuş bütün məlumatları həmişəlik itirəcəksiniz.

en: Users with appropriate permission can install and uninstall themes on the <a href=":themes">Appearance page</a>. Themes determine the design and presentation of your site. Depending on which distribution or installation profile you choose when you install your site, a default theme is installed, and possibly a different theme for administration pages. Other themes are provided but not installed, and additional contributed themes are available at the <a href=":drupal-themes">Drupal.org theme page</a>.
az: Müvafiq icazəsi olan istifadəçilər mövzuları <a href=":themes">Görünüş səhifəsində</a> quraşdıra və silə bilər. Mövzular saytınızın dizaynını və təqdimatını müəyyən edir. Saytınızı quraşdırarkən hansı paylama və ya quraşdırma profilini seçdiyinizdən asılı olaraq, defolt mövzu və bəlkə də idarəetmə səhifələri üçün fərqli bir mövzu quraşdırılır. Digər mövzular təmin edilib, lakin quraşdırılmayıb və əlavə töhfə verilmiş mövzular <a href=":drupal-themes">Drupal.org tema səhifəsində</a> mövcuddur.

en: When you are performing site maintenance, you can prevent non-administrative users (including anonymous visitors) from viewing your site by putting it in <a href=":maintenance-mode">Maintenance mode</a>. This will prevent unauthorized users from making changes to the site while you are performing maintenance, or from seeing a broken site while updates are in progress.
az: Sayta texniki qulluq göstərdiyiniz zaman, onu <a href=":maintenance-mode">Təxminat rejimi</a>-nə qoymaqla qeyri-inzibati istifadəçilərin (o cümlədən anonim ziyarətçilərin) saytınıza baxmasının qarşısını ala bilərsiniz. Bu, siz texniki xidmət həyata keçirərkən icazəsiz istifadəçilərin saytda dəyişiklik etməsinin və ya yeniləmələr davam edərkən xarab saytı görməsinin qarşısını alacaq.

en: On the <a href=":performance-page">Performance page</a>, the site can be configured to aggregate CSS and JavaScript files, making the total request size smaller. Note that, for small- to medium-sized websites, the <a href=":page-cache">Internal Page Cache module</a> should be installed so that pages are efficiently cached and reused for anonymous users. Finally, for websites of all sizes, the <a href=":dynamic-page-cache">Dynamic Page Cache module</a> should also be installed so that the non-personalized parts of pages are efficiently cached (for all users).
az: <a href=":performance-page">Performans səhifəsində</a> sayt CSS və JavaScript fayllarını cəmləşdirmək üçün konfiqurasiya oluna bilər ki, bu da ümumi sorğu ölçüsünü kiçik edir. Nəzərə alın ki, kiçik və orta ölçülü vebsaytlar üçün <a href=":page-cache">Daxili Səhifə Keşi modulu</a> quraşdırılmalıdır ki, səhifələr səmərəli şəkildə keşlənsin və anonim istifadəçilər üçün təkrar istifadə edilsin. Nəhayət, bütün ölçülü veb-saytlar üçün <a href=":dynamic-page-cache">Dinamik Səhifə Keşi modulu</a> da quraşdırılmalıdır ki, səhifələrin fərdiləşdirilməmiş hissələri səmərəli şəkildə keşlənsin (üçün bütün istifadəçilər).

en: Your site has several file directories, which are used to store and process uploaded and generated files. The <em>public</em> file directory, which is configured in your settings.php file, is the default place for storing uploaded files. Links to files in this directory contain the direct file URL, so when the files are requested, the web server will send them directly without invoking your site code. This means that the files can be downloaded by anyone with the file URL, so requests are not access-controlled but they are efficient. The <em>private</em> file directory, also configured in your settings.php file and ideally located outside the site web root, is access controlled. Links to files in this directory are not direct, so requests to these files are mediated by your site code. This means that your site can check file access permission for each file before deciding to fulfill the request, so the requests are more secure, but less efficient. You should only use the private storage for files that need access control, not for files like your site logo and background images used on every page. The <em>temporary</em> file directory is used internally by your site code for various operations, and is configured on the <a href=":file-system">File system settings</a> page. You can also see the configured public and private file directories on this page, and choose whether public or private should be the default for uploaded files.
az: Saytınızda yüklənmiş və yaradılan faylları saxlamaq və emal etmək üçün istifadə olunan bir neçə fayl kataloqu var. Sizin settings.php faylınızda konfiqurasiya edilmiş <em>ictimai</em> fayl kataloqu yüklənmiş faylların saxlanması üçün standart yerdir. Bu kataloqdakı fayllara keçidlər birbaşa fayl URL-ni ehtiva edir, ona görə də fayllar tələb olunduqda veb server onları saytınızın koduna müraciət etmədən birbaşa göndərəcək. Bu o deməkdir ki, fayllar fayl URL-i olan hər kəs tərəfindən endirilə bilər, ona görə də sorğular girişə nəzarət edilmir, lakin onlar səmərəlidir. Sizin settings.php faylınızda konfiqurasiya edilmiş və ideal olaraq saytın veb kökündən kənarda yerləşən <em>özəl</em> fayl kataloqu girişə nəzarət edilir. Bu kataloqdakı fayllara keçidlər birbaşa deyil, ona görə də bu fayllara edilən sorğular sayt kodunuz vasitəsilə həyata keçirilir. Bu o deməkdir ki, saytınız sorğunu yerinə yetirmək qərarına gəlməzdən əvvəl hər bir fayl üçün fayl giriş icazəsini yoxlaya bilər, beləliklə sorğular daha təhlükəsiz, lakin daha az səmərəlidir. Şəxsi yaddaşdan yalnız giriş nəzarətinə ehtiyacı olan fayllar üçün istifadə etməlisiniz, saytınızın loqosu və hər səhifədə istifadə olunan fon şəkilləri kimi fayllar üçün deyil. <em>müvəqqəti</em> fayl kataloqu müxtəlif əməliyyatlar üçün sayt kodunuz tərəfindən daxildə istifadə olunur və <a href=":file-system">Fayl sistemi parametrləri</a> səhifəsində konfiqurasiya edilir. Siz həmçinin bu səhifədə konfiqurasiya edilmiş ictimai və şəxsi fayl qovluqlarına baxa və yüklənmiş fayllar üçün defolt olaraq ictimai və ya şəxsi seçə bilərsiniz.

en: On the <a href=":toolkit">Image toolkit page</a>, you can select and configure the PHP toolkit used to manipulate images. Depending on which distribution or installation profile you choose when you install your site, the GD2 toolkit and possibly others are included; other toolkits may be provided by contributed modules.
az: <a href=":toolkit">Şəkil alətlər dəsti səhifəsində</a> siz şəkillərlə işləmək üçün istifadə olunan PHP alət dəstini seçə və konfiqurasiya edə bilərsiniz. Saytınızı quraşdırarkən hansı paylama və ya quraşdırma profilini seçdiyinizdən asılı olaraq, GD2 alət dəsti və bəlkə də başqaları daxil edilir; digər alət dəstləri əlavə edilmiş modullar tərəfindən təmin edilə bilər.

en: Set and configure the default theme for your website.  Alternative <a href=":themes">themes</a> are available.
az: Veb saytınız üçün standart mövzunu təyin edin və konfiqurasiya edin. Alternativ <a href=":themes">mövzular</a> mövcuddur.

en: You can place blocks for each theme on the <a href=":blocks">block layout</a> page.
az: Siz hər bir mövzu üçün blokları <a href=":blocks">blok tərtibatı</a> səhifəsində yerləşdirə bilərsiniz.

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on Drupal.org's support forums and project issue queues. Before filing a support request, ensure that your web server meets the <a href=":system-requirements">system requirements.</a>
az: Burada siz saytınızın parametrlərinin qısa icmalı, eləcə də quraşdırmanız zamanı aşkar edilən hər hansı problem tapa bilərsiniz. Bu məlumatı Drupal.org-un dəstək forumlarında və layihə məsələsi növbələrində verilmiş dəstək sorğularına kopyalayıb yapışdırmaq faydalı ola bilər. Dəstək sorğusu göndərməzdən əvvəl veb serverinizin <a href=":system-requirements">sistem tələblərinə</a> cavab verdiyinə əmin olun.

en: Configure your <a href=":user-edit">account time zone setting</a>.
az: <a href=":user-edit">hesab saat qurşağı ayarınızı</a> konfiqurasiya edin.

en: The minimum version of Apache needed to run Drupal without mod_rewrite enabled is 2.2.16. See the <a href=":link">enabling clean URLs</a> page for more information on mod_rewrite.
az: mod_rewrite aktiv olmadan Drupal-ı işə salmaq üçün lazım olan minimum Apache versiyası 2.2.16-dır. mod_rewrite haqqında ətraflı məlumat üçün <a href=":link">təmiz URL-lərin aktivləşdirilməsi</a> səhifəsinə baxın.

en: Your server is capable of using clean URLs, but it is not enabled. Using clean URLs gives an improved user experience and is recommended. <a href=":link">Enable clean URLs</a>
az: Serveriniz təmiz URL-lərdən istifadə etməyə qadirdir, lakin o, aktiv deyil. Təmiz URL-lərdən istifadə təkmilləşdirilmiş istifadəçi təcrübəsi verir və tövsiyə olunur. <a href=":link">Təmiz URL-ləri aktivləşdirin</a>

en: @phpversion (<a href=":url">more information</a>)
az: @phpversion (<a href=":url">ətraflı məlumat</a>)

en: Drupal requires you to enable the PHP extensions in the following list (see the <a href=":system_requirements">system requirements page</a> for more information):
az: Drupal sizdən aşağıdakı siyahıda PHP genişləndirmələrini aktiv etməyi tələb edir (ətraflı məlumat üçün <a href=":system_requirements">sistem tələbləri səhifəsinə</a> baxın):

en: PHP OPcode caching
az: PHP OPcode keşləmə

en: Your web server does not appear to support PDO (PHP Data Objects). Ask your hosting provider if they support the native PDO extension. See the <a href=":link">system requirements</a> page for more information.
az: Sizin veb serveriniz PDO-nu (PHP Data Objects) dəstəkləmir. Hostinq provayderinizdən yerli PDO genişlənməsini dəstəkləyib-dəstəkləmədiyini soruşun. Ətraflı məlumat üçün <a href=":link">sistem tələbləri</a> səhifəsinə baxın.

en: Your web server does not appear to support any common PDO database extensions. Check with your hosting provider to see if they support PDO (PHP Data Objects) and offer any databases that <a href=":drupal-databases">Drupal supports</a>.
az: Veb serveriniz heç bir ümumi PDO verilənlər bazası genişlənməsini dəstəkləmir. PDO (PHP Data Objects) və <a href=":drupal-databases">Drupal-ın dəstəklədiyi</a> verilənlər bazası təklif edib-etmədiyini öyrənmək üçün hostinq provayderinizlə yoxlayın.

en: Your web server seems to have the wrong version of PDO installed. Drupal requires the PDO extension from PHP core. This system has the older PECL version. See the <a href=":link">system requirements</a> page for more information.
az: Sizin veb serverinizdə PDO-nun səhv versiyası quraşdırılıb. Drupal PHP nüvəsindən PDO genişləndirilməsini tələb edir. Bu sistem köhnə PECL versiyasına malikdir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":link">sistem tələbləri</a> səhifəsinə baxın.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href=":memory-limit">increasing the PHP memory limit</a>.
az: Ətraflı məlumat üçün <a href=":memory-limit">PHP yaddaş limitinin artırılması</a> üçün onlayn kitabçaya baxın.

en: See <a href=":url">@url</a> for information about the recommended .htaccess file which should be added to the %directory directory to help protect against arbitrary code execution.
az: İxtiyari kod icrasından qorunmaq üçün %kataloq qovluğuna əlavə edilməli olan tövsiyə olunan .htaccess faylı haqqında məlumat üçün <a href=":url">@url</a> ünvanına baxın.

en: Last run @time ago
az: Sonuncu yerinə yetmə @time əvvəl

en: For more information, see the online handbook entry for <a href=":cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
az: Əlavə məlumat üçün <a href=":cron-handbook">cron işlərinin konfiqurasiyası</a> üçün onlayn kitabçaya baxın.

en: You may need to set the correct directory at the <a href=":admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
az: Siz <a href=":admin-file-system">fayl sistemi parametrləri səhifəsində</a> düzgün qovluğu təyin etməli və ya cari qovluğun icazələrini yazıla bilən olması üçün dəyişdirməli ola bilərsiniz.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
az: Bu kataloqu yaratmaq üçün avtomatlaşdırılmış cəhd, ola bilsin, icazə probleminə görə uğursuz oldu. Quraşdırmaya davam etmək üçün ya qovluğu yaradın və onun icazələrini əl ilə dəyişdirin, ya da quraşdırıcının onu avtomatik yaratmaq icazələrinə malik olduğundan əmin olun. Əlavə məlumat üçün INSTALL.txt və ya <a href=":handbook_url">onlayn təlimata</a> baxın.

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href=":update">database update script</a> immediately.
az: Bəzi modullarda quraşdırmaq üçün verilənlər bazası sxemi yeniləmələri var. Siz dərhal <a href=":update">verilənlər bazası yeniləmə skriptini</a> işə salmalısınız.

en: The trusted_host_patterns setting is not configured in settings.php. This can lead to security vulnerabilities. It is <strong>highly recommended</strong> that you configure this. See <a href=":url">Protecting against HTTP HOST Header attacks</a> for more information.
az: Etibarlı_host_patterns parametri settings.php-də konfiqurasiya edilməyib. Bu, təhlükəsizlik zəifliyinə səbəb ola bilər. Bunu konfiqurasiya etməyiniz <strong>çox tövsiyə olunur</strong>. Ətraflı məlumat üçün <a href=":url">HTTP HOST Başlıq hücumlarından qorunma</a> bölməsinə baxın.

en: Put your site into <a href=":url">maintenance mode</a>.
az: Saytınızı <a href=":url">xidmət rejiminə</a> qoyun.

en: All errors have been <a href=":url">logged</a>.
az: Bütün xətalar <a href=":url">girilib</a>.

en: Updates were attempted. If you see no failures below, you may proceed happily back to your <a href=":url">site</a>. Otherwise, you may need to update your database manually.
az: Yeniləmələr cəhd edildi. Aşağıda heç bir uğursuzluq görməsəniz, <a href=":url">saytınıza</a> məmnuniyyətlə qayıda bilərsiniz. Əks halda, verilənlər bazanızı əl ilə yeniləməlisiniz.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href=":status">status report</a> for more information.
az: Drupal quraşdırmanızda bir və ya daha çox problem aşkar edildi. Ətraflı məlumat üçün <a href=":status">status hesabatını</a> yoxlayın.

en: Screenshot for @theme theme
az: @theme teması üçün skrinşot

en: Settings for @theme theme
az: @thememövzusu üçün parametrlər

en: Uninstall @theme theme
az: @theme temasını silin

en: Set @theme as default theme
az: Defolt mövzu olaraq @theme təyin edin

en: Install @theme theme
az: @theme temasını quraşdırın

en: Install @theme as default theme
az: Defolt tema kimi @theme quraşdırın

en: More information about setting up scheduled tasks can be found by <a href=":url">reading the cron tutorial on drupal.org</a>.
az: Planlaşdırılmış tapşırıqların qurulması haqqında ətraflı məlumatı <a href=":url">drupal.org saytında cron təlimatını oxumaqla</a> tapa bilərsiniz.

en: This version is not compatible with Drupal @core_version and should be replaced.
az: Bu versiya Drupal @core_version ilə uyğun gəlmir və dəyişdirilməlidir.

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version @php_version.
az: Bu modul PHP versiyası @php_required tələb edir və PHP @php_version versiyası ilə uyğun gəlmir.

en: Defined on the <a href=":information">Site Information</a> page.
az: <a href=":information">Sayt Məlumatı</a> səhifəsində müəyyən edilmişdir.

en: Powered by <a href=":poweredby">Drupal</a>
az: <a href=":poweredby">Drupal</a> tərəfindən dəstəklənir

en: Installation tasks
az: Quraşdırma vəzifələri

en: The Taxonomy module allows users who have permission to create and edit content to categorize (tag) content of that type. Users who have the <em>Administer vocabularies and terms</em> <a href=":permissions" title="Taxonomy module permissions">permission</a> can add <em>vocabularies</em> that contain a set of related <em>terms</em>. The terms in a vocabulary can either be pre-set by an administrator or built gradually as content is added and edited. Terms may be organized hierarchically if desired.
az: Taksonomiya modulu məzmun yaratmaq və redaktə etmək icazəsi olan istifadəçilərə həmin tip məzmunu kateqoriyalara ayırmaq (teqləmək) imkanı verir. <em>Lüğətləri və şərtləri idarə et</em> <a href=":permissions" title="Taksonomiya modulu icazələri">icazəsi</a> olan istifadəçilər <em>sözlər</em> əlavə edə bilər. bir sıra əlaqəli <em>şərtlər</em> ehtiva edən. Lüğətdəki terminlər ya administrator tərəfindən əvvəlcədən təyin oluna bilər, ya da məzmun əlavə olunduqca və redaktə edildikdən sonra tədricən qurula bilər. İstənilən halda şərtlər iyerarxik şəkildə təşkil edilə bilər.

en: For more information, see the <a href=":taxonomy">online documentation for the Taxonomy module</a>.
az: Ətraflı məlumat üçün <a href=":taxonomy">Taksonomiya modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Users who have the <em>Administer vocabularies and terms</em> permission can add and edit vocabularies from the <a href=":taxonomy_admin">Taxonomy administration page</a>. Vocabularies can be deleted from their <em>Edit vocabulary</em> page. Users with the <em>Taxonomy term: Administer fields</em> permission may add additional fields for terms in that vocabulary using the <a href=":field_ui">Field UI module</a>.
az: <em>Lüğətləri və şərtləri idarə et</em> icazəsi olan istifadəçilər <a href=":taxonomy_admin">Taksonomiya idarəetmə səhifəsindən</a> lüğət əlavə edə və redaktə edə bilərlər. Lüğətlər onların <em>Lüğəti redaktə etmək</em> səhifəsindən silinə bilər. <em>Taksonomiya termini: Sahələri idarə et</em> icazəsi olan istifadəçilər <a href=":field_ui">Sahə UI modulundan</a> istifadə edərək, həmin lüğətə terminlər üçün əlavə sahələr əlavə edə bilər.

en: Users who have the <em>Administer vocabularies and terms</em> permission or the <em>Edit terms</em> permission for a particular vocabulary can add, edit, and organize the terms in a vocabulary from a vocabulary's term listing page, which can be accessed by going to the <a href=":taxonomy_admin">Taxonomy administration page</a> and clicking <em>List terms</em> in the <em>Operations</em> column. Users must have the <em>Administer vocabularies and terms</em> permission or the <em>Delete terms</em> permission for a particular vocabulary to delete terms.
az: Müəyyən bir lüğət üçün <em>Lüğətləri və şərtləri idarə et</em> icazəsi və ya <em>Şərtləri redaktə etmək</em> icazəsi olan istifadəçilər lüğətin termin siyahısı səhifəsindən lüğətdəki terminləri əlavə edə, redaktə edə və təşkil edə bilər. , buna <a href=":taxonomy_admin">Taksonomiya idarəetmə səhifəsinə</a> keçərək və <em>Əməliyyatlar</em> sütununda <em>Şərtlərin siyahısı</em> üzərinə klikləməklə daxil olmaq olar. İstifadəçilərin şərtləri silmək üçün <em>Lüğətləri və şərtləri idarə et</em> icazəsi və ya müəyyən lüğət üçün <em>Şərtləri sil</em> icazəsi olmalıdır.

en: A user with the <em>Administer fields</em> permission for a certain entity type may add <em>Taxonomy term</em> reference fields to the entity type, which will allow entities to be classified using taxonomy terms. See the <a href=":entity_reference">Entity Reference help</a> for more information about reference fields. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them.
az: Müəyyən bir qurum növü üçün <em>Sahələri idarə et</em> icazəsi olan istifadəçi entiti növünə <em>Taksonomiya termini</em> istinad sahələri əlavə edə bilər ki, bu da entitilərin taksonomiya şərtlərindən istifadə etməklə təsnifləşdirilməsinə imkan verəcək. İstinad sahələri haqqında ətraflı məlumat üçün <a href=":entity_reference">Entiti İstinad yardımına</a> baxın. Sahələr və yaratma yolları haqqında ümumi məlumat üçün <a href=":field">Sahə modulu yardımı</a> və <a href=":field_ui">Sahə UI yardımı</a> səhifələrinə baxın. və onları idarə edin.

en: See the <a href=":entity_reference">Entity Reference help</a> page for the field widgets and formatters that can be configured for any reference field on the <em>Manage display</em> and <em>Manage form display</em> pages. Taxonomy additionally provides an <em>RSS category</em> formatter that displays nothing when the entity item is displayed as HTML, but displays an RSS category instead of a list when the entity item is displayed in an RSS feed.
az: <em>Ekranı idarə et</em> və <em>-də istənilən istinad sahəsi üçün konfiqurasiya edilə bilən sahə vidcetləri və formatlayıcılar üçün <a href=":entity_reference">Entiti İstinad yardımı</a> səhifəsinə baxın. Forma ekranı</em> səhifələrini idarə edin. Taksonomiya əlavə olaraq obyekt elementi HTML kimi göstərildikdə heç nə göstərməyən, lakin obyekt elementi RSS lentində göstərildikdə siyahı əvəzinə RSS kateqoriyasını göstərən <em>RSS kateqoriyası</em> formatlayıcı təmin edir.

en: No vocabularies available. <a href=":link">Add vocabulary</a>.
az: Heç bir lüğət mövcud deyil. <a href=":link">Lüğət əlavə edin</a>.

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
az: Şərtlər mövcud deyil. <a href=":link">Tərmin əlavə edin</a>.

en: Format of the term description.
az: Termin təsvirinin formatı.

en: Module responsible for the vocabulary.
az: Lüğətə cavabdeh olan modul.

en: The Telephone module allows you to create fields that contain telephone numbers. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":telephone_documentation">online documentation for the Telephone module</a>.
az: Telefon modulu telefon nömrələri olan sahələr yaratmağa imkan verir. Sahələr və yaratma yolları haqqında ümumi məlumat üçün <a href=":field">Sahə modulu yardımı</a> və <a href=":field_ui">Sahə UI yardımı</a> səhifələrinə baxın. və onları idarə edin. Ətraflı məlumat üçün <a href=":telephone_documentation">Telefon modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the telephone field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
az: Telefon sahəsinin <em>parametrləri</em> və <em>ekranı</em> ayrıca konfiqurasiya edilə bilər. Sahələri və onların ekranını idarə etmək haqqında ətraflı məlumat üçün <a href=":field_ui">Sahə UI yardımına</a> baxın.

en: The Text module allows you to create short and long text fields with optional summaries. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":text_documentation">online documentation for the Text module</a>.
az: Mətn modulu isteğe bağlı xülasələrlə qısa və uzun mətn sahələri yaratmağa imkan verir. Sahələr və yaratma yolları haqqında ümumi məlumat üçün <a href=":field">Sahə modulu yardımı</a> və <a href=":field_ui">Sahə UI yardımı</a> səhifələrinə baxın. və onları idarə edin. Ətraflı məlumat üçün <a href=":text_documentation">Mətn modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: The <em>settings</em> and <em>display</em> of the text field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
az: Mətn sahəsinin <em>parametrləri</em> və <em>ekranı</em> ayrıca konfiqurasiya edilə bilər. Sahələri və onların ekranını idarə etmək haqqında ətraflı məlumat üçün <a href=":field_ui">Sahə UI yardımına</a> baxın.

en: If you choose <em>Text (plain)</em> or <em>Text (plain, long)</em> you restrict the input to <em>Plain text</em> only. If you choose <em>Text (formatted)</em>, <em>Text (formatted, long)</em>, or <em>Text (formatted, long with summary)</em> you allow users to write formatted text. Which options are available to individual users depends on the settings on the <a href=":formats">Text formats and editors page</a>.
az: <em>Mətn (düz)</em> və ya <em>Mətn (düz, uzun)</em> seçsəniz, daxiletməni yalnız <em>Adi mətn</em> ilə məhdudlaşdırırsınız. <em>Mətn (formatlaşdırılmış)</em>, <em>Mətn (formatlaşdırılmış, uzun)</em> və ya <em>Mətn (formatlaşdırılmış, xülasə ilə uzun)</em> seçsəniz, istifadəçilərə yazmağa icazə vermiş olursunuz. formatlaşdırılmış mətn. Fərdi istifadəçilər üçün hansı seçimlərin əlçatan olması <a href=":formats">Mətn formatları və redaktorlar səhifəsində</a> olan parametrlərdən asılıdır.

en: Number of summary rows: @rows
az: Xülasə sətirlərinin sayı: @rows

en: The Toolbar module provides a toolbar for site administrators, which displays tabs and trays provided by the Toolbar module itself and other modules. For more information, see the <a href=":toolbar_docs">online documentation for the Toolbar module</a>.
az: Alətlər paneli modulu sayt administratorları üçün alətlər panelini təmin edir ki, bu da Toolbar modulunun özü və digər modullar tərəfindən təmin edilən nişanları və qabları göstərir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":toolbar_docs">Alətlər Paneli modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Uninstalled modules
az: Silinmiş modullar

en: Uninstalled themes
az: Silinmiş mövzular

en: The <a href=":update-report">Available updates report</a> displays core, contributed modules, and themes for which there are new releases available for download. On the report page, you can also check manually for updates. You can configure the frequency of update checks, which are performed during cron runs, and whether notifications are sent on the <a href=":update-settings">Update Manager settings page</a>.
az: <a href=":update-report">Mövcud yeniləmələr hesabatı</a> əsas, əlavə edilmiş modulları və yükləmək üçün yeni buraxılışların mövcud olduğu mövzuları göstərir. Hesabat səhifəsində yeniləmələri əl ilə yoxlaya bilərsiniz. Siz cron əməliyyatları zamanı həyata keçirilən yeniləmə yoxlamalarının tezliyini və bildirişlərin göndərilib-göndərilməyəcəyini <a href=":update-settings">Yeniləmə Meneceri parametrləri səhifəsində</a> konfiqurasiya edə bilərsiniz.

en: The Update Manager module allows administrators to perform updates directly from the <a href=":update-page">Update page</a>. It lists all available updates, and you can confirm whether you want to download them. If you don't have sufficient access rights to your web server, you could be prompted for your FTP/SSH password. Afterwards the files are transferred into your site installation, overwriting your old files. Direct links to the Update page are also displayed on the <a href=":modules_page">Extend page</a> and the <a href=":themes_page">Appearance page</a>.
az: Yeniləmə Meneceri modulu administratorlara birbaşa <a href=":update-page">Yeniləmə səhifəsindən</a> yeniləmələri həyata keçirməyə imkan verir. O, bütün mövcud yeniləmələri sadalayır və siz onları yükləmək istəyib-istəmədiyinizi təsdiqləyə bilərsiniz. Veb serverinizə kifayət qədər giriş hüququnuz yoxdursa, sizdən FTP/SSH parolunuz tələb oluna bilər. Daha sonra fayllar köhnə fayllarınızın üzərinə yazılaraq saytınızın quraşdırılmasına köçürülür. Yeniləmə səhifəsinə birbaşa keçidlər həmçinin <a href=":modules_page">Genişləndirmə səhifəsində</a> və <a href=":themes_page">Görünüş səhifəsində</a> göstərilir.

en: No update information available. <a href=":run_cron">Run cron</a> or <a href=":check_manually">check manually</a>.
az: Yeniləmə məlumatı yoxdur. <a href=":run_cron">Cron-u işə salın</a> və ya <a href=":check_manually">əl ilə yoxlayın</a>.

en: New release(s) available for @site_name
az: @site_name üçün yeni buraxılış(lar) əlçatandır

en: Your site is currently configured to send these emails when any updates are available. To get notified only for security updates, @url.
az: Saytınız hazırda hər hansı yeniləmələr mövcud olduqda bu e-poçtları göndərmək üçün konfiqurasiya edilib. Yalnız təhlükəsizlik yeniləmələri ilə bağlı bildiriş almaq üçün @url.

en: Your site is currently configured to send these emails only when security updates are available. To get notified for any available updates, @url.
az: Saytınız hazırda bu e-poçtları yalnız təhlükəsizlik yeniləmələri mövcud olduqda göndərmək üçün konfiqurasiya edilib. Mövcud yeniliklərdən xəbərdar olmaq üçün @url.

en: There was a problem checking <a href=":update-report">available updates</a> for Drupal.
az: Drupal üçün <a href=":update-report">mövcud yeniləmələri</a> yoxlamaq zamanı problem baş verdi.

en: There was a problem checking <a href=":update-report">available updates</a> for your modules or themes.
az: Modullarınız və ya mövzularınız üçün <a href=":update-report">mövcud yeniləmələri</a> yoxlamaq zamanı problem baş verdi.

en: See the <a href=":available_updates">available updates</a> page for more information.
az: Ətraflı məlumat üçün <a href=":available_updates">mövcud yeniləmələr</a> səhifəsinə baxın.

en: Update Manager settings
az: Menecer parametrlərini yeniləyin

en: Check for updates of uninstalled modules and themes
az: Silinmiş modulların və mövzuların yeniləmələrini yoxlayın

en: Back up your database and site before you continue. <a href=":backup_url">Learn how</a>.
az: Davam etməzdən əvvəl verilənlər bazanızın və saytınızın ehtiyat nüsxəsini çıxarın. <a href=":backup_url">Necə öyrənin</a>.

en: Deprecated: User Name
az: Köhnəlmişdir: İstifadəçi adı

en: Deprecated: Use account-name or display-name instead.
az: Köhnəlmişdir: Əvəzində hesab adı və ya ekran adı istifadə edin.

en: The display name of the user account.
az: İstifadəçi hesabının görünən adı.

en: The User module allows users to register, log in, and log out. It also allows users with proper permissions to manage user roles and permissions. For more information, see the <a href=":user_docs">online documentation for the User module</a>.
az: İstifadəçi modulu istifadəçilərə qeydiyyatdan keçmək, daxil olmaq və çıxmaq imkanı verir. O, həmçinin müvafiq icazələri olan istifadəçilərə istifadəçi rollarını və icazələrini idarə etməyə imkan verir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":user_docs">İstifadəçi modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Through the <a href=":people">People administration page</a> you can add and cancel user accounts and assign users to roles. By editing one particular user you can change their username, email address, password, and information in other fields.
az: <a href=":people">İnsanların idarə olunması səhifəsi</a> vasitəsilə siz istifadəçi hesablarını əlavə edə və ləğv edə və istifadəçiləri rollara təyin edə bilərsiniz. Müəyyən bir istifadəçini redaktə etməklə siz onların istifadəçi adını, e-poçt ünvanını, parolunu və digər sahələrdəki məlumatlarını dəyişə bilərsiniz.

en: After creating roles, you can set permissions for each role on the <a href=":permissions_user">Permissions page</a>. Granting a permission allows users who have been assigned a particular role to perform an action on the site, such as viewing content, editing or creating  a particular type of content, administering settings for a particular module, or using a particular function of the site (such as search).
az: Rolları yaratdıqdan sonra siz <a href=":permissions_user">İcazələr səhifəsində</a> hər bir rol üçün icazələr təyin edə bilərsiniz. İcazənin verilməsi xüsusi rol təyin edilmiş istifadəçilərə saytda məzmuna baxmaq, müəyyən bir məzmun növünü redaktə etmək və ya yaratmaq, müəyyən modul üçün parametrləri idarə etmək və ya saytın müəyyən funksiyasından istifadə etmək kimi hərəkətləri yerinə yetirməyə imkan verir ( axtarış kimi).

en: Because User accounts are an entity type, you can extend them by adding fields through the Manage fields tab on the <a href=":accounts">Account settings page</a>. By adding fields for e.g., a picture, a biography, or address, you can a create a custom profile for the users of the website. For background information on entities and fields, see the <a href=":field_help">Field module help page</a>.
az: İstifadəçi hesabları bir qurum növü olduğundan, siz <a href=":accounts">Hesab parametrləri səhifəsində</a> Sahələri idarə et tabı vasitəsilə sahələr əlavə etməklə onları genişləndirə bilərsiniz. Məsələn, şəkil, tərcümeyi-halı və ya ünvan üçün sahələr əlavə etməklə veb sayt istifadəçiləri üçün fərdi profil yarada bilərsiniz. Entitilər və sahələr haqqında məlumat üçün <a href=":field_help">Sahə modulu yardım səhifəsinə</a> baxın.

en: A role defines a group of users that have certain privileges. These privileges are defined on the <a href=":permissions">Permissions page</a>. Here, you can define the names and the display sort order of the roles on your site. It is recommended to order roles from least permissive (for example, Anonymous user) to most permissive (for example, Administrator user). Users who are not logged in have the Anonymous user role. Users who are logged in have the Authenticated user role, plus any other roles granted to their user account.
az: Rol müəyyən imtiyazlara malik olan istifadəçilər qrupunu müəyyən edir. Bu imtiyazlar <a href=":permissions">İcazələr səhifəsində</a> müəyyən edilir. Burada siz saytınızdakı rolların adlarını və ekran sıralamasını təyin edə bilərsiniz. Rolları ən az icazə verəndən (məsələn, Anonim istifadəçi) ən icazə verənə (məsələn, Administrator istifadəçisi) sıralamaq tövsiyə olunur. Daxil olmayan istifadəçilər Anonim istifadəçi roluna malikdirlər. Daxil olan istifadəçilər Təsdiqlənmiş istifadəçi roluna, həmçinin istifadəçi hesabına verilən hər hansı digər rola malikdirlər.

en: Make it at least 12 characters
az: Ən azı 12 simvol təşkil edin

en: Configure site-wide settings and behavior for user accounts and registration. This includes account cancellation methods, the content of user emails and fields attached to users.
az: İstifadəçi hesabları və qeydiyyat üçün bütün sayt parametrlərini və davranışını konfiqurasiya edin. Buraya hesabın ləğvi üsulları, istifadəçi e-poçtlarının məzmunu və istifadəçilərə əlavə edilmiş sahələr daxildir.

en: Manage all user accounts. This includes editing all user information, changes of email addresses and passwords, issuing emails to users and blocking and deleting user accounts.
az: Bütün istifadəçi hesablarını idarə edin. Buraya bütün istifadəçi məlumatlarının redaktə edilməsi, e-poçt ünvanlarının və parolların dəyişdirilməsi, istifadəçilərə e-poçtların verilməsi və istifadəçi hesablarının bloklanması və silinməsi daxildir.

en: Users with the %select-cancel-method or %administer-users <a href=":permissions-url">permissions</a> can override this default method.
az: %select-cancel-method və ya %administer-users <a href=":permissions-url">icazələri</a> olan istifadəçilər bu defolt metodu ləğv edə bilər.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
az: Mövcud dəyişənlər bunlardır: [site:name], [sayt:url], [istifadəçi:display-name], [istifadəçi:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url -qısa], [istifadəçi:edit-url], [istifadəçi:birdəfəlik-giriş-url], [istifadəçi:cancel-url].

en: Created a new user account for <a href=":url">%name</a>. No email has been sent.
az: <a href=":url">%name</a> üçün yeni istifadəçi hesabı yaratdı. Heç bir e-poçt göndərilməyib.

en: The new user <a href=":url">%name</a> was created without an email address, so no welcome message was sent.
az: Yeni istifadəçi <a href=":url">%name</a> e-poçt ünvanı olmadan yaradılıb, ona görə də heç bir salamlama mesajı göndərilmədi.

en: A welcome message with further instructions has been emailed to the new user <a href=":url">%name</a>.
az: Əlavə təlimatları olan salamlama mesajı yeni istifadəçiyə <a href=":url">%name</a> e-poçtu ilə göndərildi.

en: Password reset instructions will be sent to your registered email address.
az: Şifrə sıfırlama təlimatları qeydiyyatdan keçmiş e-poçt ünvanınıza göndəriləcək.

en: Send password reset instructions via email.
az: Parol sıfırlama təlimatlarını e-poçt vasitəsilə göndərin.

en: Also known as:
az: Başqa adla:

en: For more information, see the <a href=":views">online documentation for the Views module</a>.
az: Ətraflı məlumat üçün <a href=":views">Görünüşlər modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Contributed projects that support the Views module can be found in the <a href=":node">online documentation for Views-related contributed modules</a>.
az: Baxışlar modulunu dəstəkləyən töhfə verən layihələri <a href=":node">Baxışlarla əlaqəli modullar üçün onlayn sənədlərdə</a> tapa bilərsiniz.

en: Changing the title here means it cannot be dynamically altered anymore. (Try changing it directly in <a href=":url">@name</a>.)
az: Burada başlığın dəyişdirilməsi o deməkdir ki, daha dinamik olaraq dəyişdirilə bilməz. (Bunu birbaşa <a href=":url">@name</a> bölməsində dəyişməyə cəhd edin.)

en: This link is provided by the Views module. The path can be changed by editing the view <a href=":url">@label</a>
az: Bu keçid Views modulu tərəfindən təmin edilir. Yol <a href=":url">@label</a> görünüşünü redaktə etməklə dəyişdirilə bilər.

en: @type language selected for page
az: @type dili səhifə üçün seçildi"

en: Will not be accessible.
az: Əlçatan olmayacaq.

en: The following tokens are available. You may use Twig syntax in this field.
az: Aşağıdakı tokenlər mövcuddur. Bu sahədə Twig sintaksisindən istifadə edə bilərsiniz.

en: Override the view and other argument titles. You may use Twig syntax in this field as well as the "arguments" and "raw_arguments" arrays.
az: Görünüşü və digər arqument başlıqlarını ləğv edin. Siz "Twig" sintaksisini bu sahədə, həmçinin "arqumentlər" və "raw_arguments" massivlərindən istifadə edə bilərsiniz.

en: Override the view and other argument titles. You may use Twig syntax in this field.
az: Görünüşü və digər arqument başlıqlarını ləğv edin. Bu sahədə Twig sintaksisindən istifadə edə bilərsiniz.

en: The following replacement tokens are available for this argument.
az: Bu arqument üçün aşağıdakı əvəzedici nişanlar mövcuddur.

en: The category this block will appear under on the <a href=":href">blocks placement page</a>.
az: Bu blok <a href=":href">blokların yerləşdirilməsi səhifəsində</a> görünəcək kateqoriya.

en: Separate multiple classes by spaces.
az: Çoxlu sinifləri boşluqlarla ayırın.

en: You may also adjust the @settings for the currently selected access restriction.
az: Siz həmçinin hazırda seçilmiş giriş məhdudiyyəti üçün @parametrləri tənzimləyə bilərsiniz.

en: You may also adjust the @settings for the currently selected cache mechanism.
az: Siz həmçinin hazırda seçilmiş keş mexanizmi üçün @settings tənzimləyə bilərsiniz.

en: You may also adjust the @settings for the currently selected style.
az: Siz həmçinin hazırda seçilmiş üslub üçün @settings tənzimləyə bilərsiniz.

en: You may also adjust the @settings for the currently selected row style.
az: Siz həmçinin hazırda seçilmiş sıra üslubu üçün @settings-i tənzimləyə bilərsiniz.

en: The following tokens are available for this link. You may use Twig syntax in this field.
az: Bu keçid üçün aşağıdakı tokenlər mövcuddur. Bu sahədə Twig sintaksisindən istifadə edə bilərsiniz.

en: You may also adjust the @settings for the currently selected pager.
az: Siz həmçinin hazırda seçilmiş peycer üçün @settings düzəldə bilərsiniz.

en: An offset from the current time such as "@example1" or "@example2"
az: "@example1" və ya "@example2" kimi cari vaxtdan ofset

en: The Views UI module provides an interface for managing views for the <a href=":views">Views module</a>. For more information, see the <a href=":handbook">online documentation for the Views UI module</a>.
az: Baxışlar UI modulu <a href=":views">Baxışlar modulu</a> üçün baxışları idarə etmək üçün interfeys təqdim edir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":handbook">Views UI modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Views can be enabled or disabled from the <a href=":list">Views list page</a>. To enable a view, find the view within the "Disabled" list and select the "Enable" operation. To disable a view find the view within the "Enabled" list and select the "Disable" operation.
az: Baxışlar <a href=":list">Baxış siyahısı səhifəsindən</a> aktiv və ya deaktiv edilə bilər. Görünüşü aktiv etmək üçün "Əlil" siyahısında görünüşü tapın və "Enable" əməliyyatını seçin. Görünüşü söndürmək üçün "Enabled" siyahısında görünüşü tapın və "Disable" əməliyyatını seçin.

en: Views can be exported and imported as configuration files by using the <a href=":config">Configuration Manager module</a>.
az: Baxışlar <a href=":config">Konfiqurasiya Meneceri modulundan</a> istifadə etməklə konfiqurasiya faylları kimi ixrac və idxal edilə bilər.

en: Advanced Views settings
az: Qabaqcıl Baxışlar parametrləri

en: View @display_title
az: @display_title baxın

en: Duplicate as @type
az: @type kimi dublikat et

en: Add @display
az: @display əlavə edin

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by @user will be lost.
az: Bu kilidi pozmaqla @user tərəfindən edilən bütün yadda saxlanılmamış dəyişikliklər itiriləcək.

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesabın ləğvi sorğusu

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün əvəzedici giriş məlumatı

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesab təfərrüatları

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesab təfərrüatları (admin təsdiqini gözləyir)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
az: [user:display-name] hesab üçün müraciət edib.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
az: [user:display-name],
    
    [site:name] ünvanında hesabınız aktivləşdirilib.
    
    İndi bu linkə klikləməklə və ya onu kopyalayıb brauzerinizə yapışdırmaqla daxil ola bilərsiniz:
    
    [user :one-time-login-url]
    
    Bu keçid daxil olmaq üçün yalnız bir dəfə istifadə oluna bilər və sizi parolunuzu təyin edə biləcəyiniz səhifəyə aparacaq.
    
    Parolunuzu təyin etdikdən sonra daxil ola biləcəksiniz. gələcəkdə [site:login-url] ünvanında istifadə edərək:
    
    username: [user:account-name]
    parol: Parolunuz
    
    -- [site:name] komandası

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesab təfərrüatları (təsdiq edilmişdir)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesab təfərrüatları (bloklanıb)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
az: [user:display-name],in[site:name] saytındakı hesabınız ləğv edildi.
    
    -- [site:name] komandası

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
az: [user:display-name] üçün [site:name] ünvanında hesab təfərrüatları (ləğv edilib)

en: @display '@id': Component '@name' was disabled because its settings depend on removed dependencies.
az: @display '@id': '@name' komponenti deaktiv edilib, çünki onun parametrləri silinmiş asılılıqlardan asılıdır.

en: No widget available for: %type.
az: %type üçün vidjet yoxdur.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
az: Boşluq, nöqtə (.), defis (-), apostrof ('), alt xətt (_) və @ işarəsi daxil olmaqla bir neçə xüsusi simvola icazə verilir.

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like /node/1234 or an external URL like @url.
az: İstifadəçinin yönləndirilməli olduğu URL. Bu, /node/1234 kimi daxili URL və ya @url kimi xarici URL ola bilər.

en: The Automated Cron module runs cron operations for your site using normal browser/page requests instead of having to set up a separate cron job. The Automated Cron module checks at the end of each server response when cron operation was last ran and, if it has been too long since last run, it executes the cron tasks after sending a server response. For more information, see the <a href=":automated_cron-documentation">online documentation for the Automated Cron module</a>.
az: Avtomatlaşdırılmış Cron modulu ayrıca cron işi qurmaq əvəzinə normal brauzer/səhifə sorğularından istifadə edərək saytınız üçün cron əməliyyatlarını həyata keçirir. Avtomatlaşdırılmış Cron modulu hər server cavabının sonunda cron əməliyyatının axırıncı dəfə icra edildiyini yoxlayır və əgər son işləmədən çox uzun müddət keçibsə, server cavabını göndərdikdən sonra cron tapşırıqlarını yerinə yetirir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":automated_cron-documentation">Avtomatlaşdırılmış Cron modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Configuring Automated Cron
az: Avtomatlaşdırılmış Cron konfiqurasiyası

en: On the <a href=":cron-settings">Cron page</a>, you can set the frequency (time interval) for running cron jobs.
az: <a href=":cron-settings">Cron səhifəsində</a> siz cron işlərinin icrası üçün tezliyi (vaxt intervalı) təyin edə bilərsiniz.

en: Disabling Automated Cron
az: Avtomatlaşdırılmış Cron-u söndürmək

en: To disable automated cron, the recommended method is to uninstall the module, to reduce site overhead. If you only want to disable it temporarily, you can set the frequency to Never on the Cron page, and then change the frequency back when you want to start it up again.
az: Avtomatlaşdırılmış cronu söndürmək üçün tövsiyə olunan üsul modulu silmək, saytın yükünü azaltmaqdır. Əgər onu yalnız müvəqqəti olaraq söndürmək istəyirsinizsə, Cron səhifəsində tezliyi Heç vaxt təyin edə və yenidən işə salmaq istədiyiniz zaman tezliyi geri dəyişə bilərsiniz.

en: Automated Cron
az: Avtomatlaşdırılmış Cron

en: Provides an automated way to run cron jobs, by executing them at the end of a server response.
az: Server cavabının sonunda onları yerinə yetirməklə cron işlərini yerinə yetirmək üçün avtomatlaşdırılmış üsul təqdim edir.

en: Automated cron settings
az: Avtomatlaşdırılmış cron parametrləri

en: Ban visits from specific IP addresses.
az: Xüsusi IP ünvanlarından ziyarətləri qadağan edin.

en: You can place a new block in a region by selecting <em>Place block</em> on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. Once a block is placed, it can be moved to a different region by drag-and-drop or by using the <em>Region</em> drop-down list, and then clicking <em>Save blocks</em>.
az: Siz <a href=":blocks">Blok düzümü səhifəsində</a> <em>Blok yerləşdir</em> seçimi ilə regionda yeni blok yerləşdirə bilərsiniz. Blok yerləşdirildikdən sonra onu sürükləyib buraxmaqla və ya <em>Region</em> açılan siyahısından istifadə etməklə və sonra <em>Blokları yadda saxla</em> üzərinə klikləməklə başqa bölgəyə köçürülə bilər.

en: Block placement is specific to each theme on your site. Changes will not be saved until you click <em>Save blocks</em> at the bottom of the page.
az: Blokların yerləşdirilməsi saytınızdakı hər bir mövzuya xasdır. Siz səhifənin altındakı <em>Blokları yadda saxla</em> üzərinə klikləməyənə qədər dəyişikliklər yadda saxlanmayacaq.

en: Adding comment types
az: Şərh növlərinin əlavə edilməsi

en: Additional <em>comment types</em> can be created per entity sub-type and added on the <a href=":field">Comment types page</a>. If there are multiple comment types available you can select the appropriate one after adding a <em>Comments field</em>.
az: Əlavə <em>şərh növləri</em> hər bir obyekt alt növü üçün yaradıla və <a href=":field">Şərh növləri səhifəsində</a> əlavə edilə bilər. Bir neçə şərh növü mövcuddursa, <em>Şərhlər sahəsini</em> əlavə etdikdən sonra uyğun olanı seçə bilərsiniz.

en: Compare the configuration uploaded to your sync directory with the active configuration before completing the import.
az: Importu tamamlamadan əvvəl sinxronizasiya qovluğuna yüklənmiş konfiqurasiyanı aktiv konfiqurasiya ilə müqayisə edin.

en: Upload a full site configuration archive to the sync directory. It can then be compared and imported on the Synchronize page.
az: Tam sayt konfiqurasiya arxivini sinxronizasiya qovluğuna yükləyin. Daha sonra Sinxronizasiya səhifəsində müqayisə oluna və idxal edilə bilər.

en: The Database Logging module logs system events in the Drupal database. Monitor your site or debug site problems on this page.
az: Database Logging modulu Drupal verilənlər bazasında sistem hadisələrini qeyd edir. Bu səhifədə saytınızı izləyin və ya sayt problemlərini həll edin.

en: The Internal Dynamic Page Cache module caches pages for all users in the database, handling dynamic content correctly. For more information, see the <a href=":dynamic_page_cache-documentation">online documentation for the Internal Dynamic Page Cache module</a>.
az: Daxili Dinamik Səhifə Keşi modulu dinamik məzmunu düzgün idarə edərək verilənlər bazasındakı bütün istifadəçilər üçün səhifələri keşləyir. Əlavə məlumat üçün <a href=":dynamic_page_cache-documentation">Daxili Dinamik Səhifə Keşi modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: The module requires no configuration. Every part of the page contains metadata that allows Internal Dynamic Page Cache to figure this out on its own.
az: Modul heç bir konfiqurasiya tələb etmir. Səhifənin hər bir hissəsi Daxili Dinamik Səhifə Keşinə bunu öz başına anlamağa imkan verən metadata ehtiva edir.

en: <strong>Entity Reference</strong> fields allow you to create fields that contain links to other entities (such as content items, taxonomy terms, etc.) within the site. This allows you, for example, to include a link to a user within a content item. For more information, see <a href=":er_do">the online documentation for the Entity Reference module</a>.
az: <strong>Entiti Referansı</strong> sahələri sayt daxilində digər obyektlərə (məsələn, məzmun elementləri, taksonomiya şərtləri və s.) keçidləri ehtiva edən sahələr yaratmağa imkan verir. Bu, məsələn, məzmun elementinə istifadəçiyə keçid daxil etməyə imkan verir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":er_do">Entiti İstinad modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Enable custom storage
az: Fərdi yaddaşı aktivləşdirin

en: An instance-specific widget type
az: Misal üçün xüsusi vidcet növü

en: Widget types @types are used in Drupal 6 field instances: widget type @selected_type applied to the Drupal 8 base field
az: Widget növləri @types Drupal 6 sahə nümunələrində istifadə olunur: widget növü @selected_type Drupal 8 əsas sahəsinə tətbiq olunur

en: You can define which users will be able to use each text format by selecting roles. To ensure security, anonymous and untrusted users should only have access to text formats that restrict them to either plain text or a safe set of HTML tags. This is because HTML tags can allow embedding malicious links or scripts in text. More trusted registered users may be granted permission to use less restrictive text formats in order to create rich text. <strong>Improper text format configuration is a security risk.</strong>
az: Siz rolları seçməklə hansı istifadəçilərin hər bir mətn formatından istifadə edə biləcəyini müəyyən edə bilərsiniz. Təhlükəsizliyi təmin etmək üçün anonim və etibarsız istifadəçilər yalnız onları düz mətn və ya təhlükəsiz HTML teqləri ilə məhdudlaşdıran mətn formatlarına giriş əldə etməlidirlər. Bunun səbəbi HTML teqlərinin mətnə zərərli linklərin və ya skriptlərin daxil edilməsinə icazə verməsidir. Daha etibarlı qeydiyyatdan keçmiş istifadəçilərə zəngin mətn yaratmaq üçün daha az məhdudlaşdırıcı mətn formatlarından istifadə etmək icazəsi verilə bilər. <strong>Yanlış mətn formatı konfiqurasiyası təhlükəsizlik riskidir.</strong>

en: Each text format uses filters that add, remove, or transform elements within user-entered text. For example, one filter removes unapproved HTML tags, while another transforms URLs into clickable links. Filters are applied in a specific order. They do not change the <em>stored</em> content: they define how it is processed and displayed.
az: Hər bir mətn formatı istifadəçinin daxil etdiyi mətnə elementləri əlavə edən, silən və ya çevirən filtrlərdən istifadə edir. Məsələn, bir filtr təsdiqlənməmiş HTML teqlərini silir, digəri isə URL-ləri kliklənən keçidlərə çevirir. Filtrlər müəyyən bir ardıcıllıqla tətbiq olunur. Onlar <em>saxlanılan</em> məzmunu dəyişmir: onun necə işləndiyini və göstərildiyini müəyyənləşdirirlər.

en: Text formats define how text is filtered for output and how HTML tags and other text is displayed, replaced, or removed. <strong>Improper text format configuration is a security risk.</strong> Learn more on the <a href=":filter_help">Filter module help page</a>.
az: Mətn formatları mətnin çıxış üçün necə süzüldüyünü və HTML teqlərinin və digər mətnlərin necə göstərildiyini, dəyişdirildiyini və ya silindiyini müəyyən edir. <strong>Yanlış mətn formatı konfiqurasiyası təhlükəsizlik riskidir.</strong> <a href=":filter_help">Filtr modulu yardım səhifəsində</a> ətraflı məlumat əldə edin.

en: A text format contains filters that change the display of user input; for example, stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Filters are executed from top to bottom and the order is important, since one filter may prevent another filter from doing its job. For example, when URLs are converted into links before disallowed HTML tags are removed, all links may be removed. When this happens, the order of filters may need to be rearranged.
az: Mətn formatında istifadəçi daxiletməsinin ekranını dəyişdirən filtrlər var; məsələn, zərərli HTML-ni silmək və ya URL-ləri tıklanabilir etmək. Filtrlər yuxarıdan aşağı yerinə yetirilir və sıra vacibdir, çünki bir filtr digər filtrin öz işini görməsinə mane ola bilər. Məsələn, icazə verilməyən HTML teqləri silinməzdən əvvəl URL-lər keçidlərə çevrildikdə, bütün keçidlər silinə bilər. Bu baş verdikdə, filtrlərin sırasını yenidən təşkil etmək lazım gələ bilər.

en: Configure how content is filtered when displayed, including which HTML tags are rendered, and enable module-provided filters.
az: Göstərilən zaman məzmunun necə filtrləndiyini, o cümlədən hansı HTML teqlərinin göstərildiyini konfiqurasiya edin və modul tərəfindən təmin edilən filtrləri aktivləşdirin.

en: A list of HTML tags that can be used. By default only the <em>lang</em> and <em>dir</em> attributes are allowed for all HTML tags. Each HTML tag may have attributes which are treated as allowed attribute names for that HTML tag. Each attribute may allow all values, or only allow specific values. Attribute names or values may be written as a prefix and wildcard like <em>jump-*</em>. JavaScript event attributes, JavaScript URLs, and CSS are always stripped.
az: İstifadə edilə bilən HTML teqlərinin siyahısı. Defolt olaraq bütün HTML teqləri üçün yalnız <em>lang</em> və <em>dir</em> atributlarına icazə verilir. Hər bir HTML teqində həmin HTML teqi üçün icazə verilən atribut adları kimi qəbul edilən atributlar ola bilər. Hər bir atribut bütün dəyərlərə icazə verə bilər və ya yalnız xüsusi dəyərlərə icazə verə bilər. Atribut adları və ya dəyərlər <em>jump-*</em> kimi prefiks və joker simvol kimi yazıla bilər. JavaScript hadisə atributları, JavaScript URL-ləri və CSS həmişə silinir.

en: Configure languages for content, interface, and configuration.
az: Məzmun, interfeys və konfiqurasiya üçün dilləri konfiqurasiya edin.

en: Overriding default English strings
az: Defolt İngilis sətirlərinin ləğv edilməsi

en: Configure the import of translation files, and add or customize interface translations.
az: Tərcümə fayllarının idxalını konfiqurasiya edin və interfeys tərcümələrini əlavə edin və ya fərdiləşdirin.

en: Manage menus and menu links.
az: Menyuları və menyu bağlantılarını idarə edin.

en: <q>Log in</q> for anonymous users
az: Anonim istifadəçilər üçün <q>Daxil olun</q>

en: Revert to earlier revision of a translation
az: Tərcümənin əvvəlki versiyasına qayıdın

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
az: @language tərcüməsini %revision-date-dən olan versiyaya qaytarmaq istədiyinizə əminsiniz?

en: Revert content shared among translations
az: Tərcümələr arasında paylaşılan məzmunu geri qaytarın

en: Add custom URLs to existing paths.
az: Mövcud yollara fərdi URL əlavə edin.

en: - None (original image) -
az: - Yoxdur (orijinal şəkil) -

en: Only items in the index will appear in search results. To build and maintain the index, a correctly configured <a href=":cron">cron maintenance task</a> is required.
az: Axtarış nəticələrində yalnız indeksdəki elementlər görünəcək. İndeksi qurmaq və saxlamaq üçün düzgün konfiqurasiya edilmiş <a href=":cron">cron texniki tapşırığı</a> tələb olunur.

en: The minimum character length for a word to be added to the index. Searches must include a keyword of at least this length.
az: İndeksə əlavə ediləcək söz üçün minimum simvol uzunluğu. Axtarışlarda ən azı bu uzunluqda açar söz olmalıdır.

en: Checking site status
az: Saytın vəziyyəti yoxlanılır

en: The <a href=":status">Status report</a> provides an overview of the configuration, status, and health of your site. Review this report to make sure there are not any problems to address, and to find information about the software your site and web server are using.
az: <a href=":status">Status hesabatı</a> saytınızın konfiqurasiyası, statusu və sağlamlığının icmalını təqdim edir. Müraciət etmək üçün heç bir problem olmadığına əmin olmaq və saytınızın və veb serverinizin istifadə etdiyi proqram təminatı haqqında məlumat tapmaq üçün bu hesabatı nəzərdən keçirin.

en: In order for the site and its modules to continue to operate well, a set of routine administrative operations must run on a regular basis; these operations are known as <em>cron</em> tasks. On the <a href=":cron">Cron page</a>, you can configure cron to run periodically as part of server responses by installing the <em>Automated Cron</em> module, or you can turn this off and trigger cron from an outside process on your web server. You can verify the status of cron tasks by visiting the <a href=":status">Status report page</a>. For more information, see the <a href=":handbook">online documentation for configuring cron jobs</a>.
az: Saytın və onun modullarının yaxşı işləməyə davam etməsi üçün müntəzəm olaraq bir sıra müntəzəm inzibati əməliyyatlar həyata keçirilməlidir; bu əməliyyatlar <em>cron</em> tapşırıqları kimi tanınır. <a href=":cron">Cron səhifəsində</a>, siz <em>Avtomatlaşdırılmış Cron</em> modulunu quraşdıraraq cronu server cavablarının bir hissəsi kimi vaxtaşırı işləməsi üçün konfiqurasiya edə bilərsiniz və ya çevirə bilərsiniz. bunu söndürün və veb serverinizdə xarici prosesdən cronu işə salın. Siz <a href=":status">Status hesabat səhifəsinə</a> daxil olaraq cron tapşırıqlarının statusunu yoxlaya bilərsiniz. Ətraflı məlumat üçün <a href=":handbook">cron işlərinin konfiqurasiyası üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Public file base URL
az: İctimai fayl bazası URL

en: The base URL that will be used for public file URLs. This can be changed in settings.php
az: İctimai fayl URL-ləri üçün istifadə ediləcək əsas URL. Bu, settings.php-də dəyişdirilə bilər

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
az: Maşın adı: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: Configure default user account settings, including fields, registration requirements, and email messages.
az: Sahələr, qeydiyyat tələbləri və e-poçt mesajları daxil olmaqla, standart istifadəçi hesabı parametrlərini konfiqurasiya edin.

en: Too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
az: IP ünvanınızdan çoxlu uğursuz giriş cəhdləri. Bu IP ünvanı müvəqqəti olaraq bloklanıb. Daha sonra yenidən cəhd edin və ya <a href=":url">yeni parol tələb edin</a>.

en: Cache maximum age
az: Keşin maksimum yaşı

en: Creating and managing views
az: Baxışların yaradılması və idarə olunması

en: Enabling and disabling views
az: Baxışların aktivləşdirilməsi və söndürülməsi

en: Exporting and importing views
az: Baxışların ixracı və idxalı

en: Links related to the active user account
az: Aktiv istifadəçi hesabı ilə əlaqəli bağlantılar

en: Administrative task links
az: İnzibati tapşırıq bağlantıları

en: Site information links
az: Sayt məlumat bağlantıları

en: Site section links
az: Sayt bölməsi bağlantıları

en: User tool links, often added by modules
az: Tez-tez modullar tərəfindən əlavə olunan istifadəçi aləti bağlantıları

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
az: [user:display-name],
    
    Hesabınız üçün parolun sıfırlanması sorğusu [site:name] ünvanında edilib.
    
    İndi bu linkə klikləməklə və ya onu kopyalayıb brauzerinizə yapışdırmaqla daxil ola bilərsiniz. :
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Bu keçid daxil olmaq üçün yalnız bir dəfə istifadə oluna bilər və sizi parolunuzu təyin edə biləcəyiniz səhifəyə aparacaq. Onun müddəti bir gündən sonra bitir və istifadə edilməsə heç nə olmayacaq.
    
    -- [site:name] komandası

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
az: [user:display-name],
    
    [site:name] ünvanında sayt administratoru sizin üçün hesab yaratdı. İndi bu linkə klikləməklə və ya onu kopyalayıb brauzerinizə yapışdırmaqla daxil ola bilərsiniz:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Bu link daxil olmaq üçün yalnız bir dəfə istifadə oluna bilər və sizə rəhbərlik edəcək parolunuzu təyin edə biləcəyiniz səhifəyə daxil olun.
    
    Parolunuzu təyin etdikdən sonra gələcəkdə [site:login-url] ünvanında aşağıdakılardan istifadə edərək daxil ola biləcəksiniz:
    
    username: [user:name]
    parol : Parolunuz
    
    -- [site:name] komandası

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
az: [user:display-name],
    
    [site:name] saytında qeydiyyatdan keçdiyiniz üçün təşəkkür edirik. İndi bu linkə klikləməklə və ya onu kopyalayıb brauzerinizə yapışdırmaqla daxil ola bilərsiniz:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Bu link daxil olmaq üçün yalnız bir dəfə istifadə oluna bilər və sizə rəhbərlik edəcək parolunuzu təyin edə biləcəyiniz səhifəyə daxil olun.
    
    Parolunuzu təyin etdikdən sonra gələcəkdə [site:login-url] ünvanında aşağıdakılardan istifadə edərək daxil ola biləcəksiniz:
    
    username: [user:name]
    parol : Parolunuz
    
    -- [site:name] komandası

en: The language code.
az: Dil kodu.

en: Delete %label
az: %label silin

en: Allow user to display all items
az: İstifadəçiyə bütün elementləri göstərməyə icazə verin

en: Select and configure text editors, and how content is filtered when displayed.
az: Mətn redaktorlarını seçin və konfiqurasiya edin və məzmun göstərildikdə necə süzülür.

en: Recent comments.
az: Son şərhlər.

en: Find and manage files.
az: Faylları tapın və idarə edin.

en: All content, by month.
az: Bütün məzmun, aya görə.

en: Recent content.
az: Son məzmun.

en: All content promoted to the front page.
az: Bütün məzmun ön səhifəyə yüksəldi.

en: All content, by letter.
az: Bütün məzmun, məktubla.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
az: Müəyyən bir taksonomiya termininə aid olan məzmun.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
az: Saytda ən yeni istifadəçi hesablarının siyahısını göstərir.

en: Who's online block
az: Kim onlayn blokdur

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
az: Ən son aktiv istifadəçilərin istifadəçi adlarını və aktiv istifadəçilərin ümumi sayını göstərir.

en: Max 1300x1300
az: Maksimum 1300x1300

en: Max 2600x2600
az: Maksimum 2600x2600

en: Max 325x325
az: Maksimum 325x325

en: Max 650x650
az: Maksimum 650x650

en: Narrow
az: Dar

en: Files overview
az: Fayllara ümumi baxış

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
az: {{ arguments.fid }} üçün fayl istifadəsi məlumatı

en: {{ arguments.created_year_month }}
az: {{ arqumentlər.created_year_month }}

en: Find and manage content
az: Məzmunu tapın və idarə edin

en: Welcome to [site:name]
az: [site:name] saytına xoş gəlmisiniz

en: Name or email contains
az: Ad və ya e-poçt ehtiva edir

en: A list of new users
az: Yeni istifadəçilərin siyahısı

en: There are currently @total users online.
az: Hazırda onlayn olaraq @total istifadəçilər var.

en: There are currently 0 users online.
az: Hazırda 0 istifadəçi onlayndır.

en: A list of users that are currently logged in.
az: Hazırda daxil olan istifadəçilərin siyahısı.

en: The English name of the language.
az: Dilin ingiliscə adı.

en: The native name of the language.
az: Dilin doğma adı.

en: The language direction. (0 = LTR, 1 = RTL)
az: Dil istiqaməti. (0 = LTR, 1 = RTL)

en: Whether the language is enabled.
az: Dilin aktiv olub-olmaması.

en: PHP formula to get plural indexes.
az: Cəm indeksləri əldə etmək üçün PHP düsturu.

en: Path prefix used for this language.
az: Bu dil üçün istifadə olunan yol prefiksi.

en: The language weight when listed.
az: Siyahıda göstərilən dil çəkisi.

en: Location of the JavaScript translation file.
az: JavaScript tərcümə faylının yeri.

en: Mismatched entity and/or field definitions
az: Uyğun olmayan obyekt və/və ya sahə tərifləri

en: Fallback sort expose settings
az: Fallback sort ifşa parametrləri

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
az: Hamı üçün boş buraxın. Əks halda, ilk seçilmiş termin "Hər hansı" əvəzinə defolt olacaq.

en: width @data.width
az: eni @data.width

en: height @data.height
az: hündürlük @data.height

en: Administer workflows
az: İş axınlarını idarə edin

en: This entity (%type: %label) cannot be referenced.
az: Bu obyektə (%type: %label) istinad edilə bilməz.

en: This entity (%type: %id) cannot be referenced.
az: Bu obyektə (%type: %id) istinad edilə bilməz.

en: Content type where this field is in use.
az: Bu sahənin istifadə olunduğu məzmun növü.

[ctx: Validation]
en: File Validation
az: Fayl Doğrulaması

en: The alias %alias could not be added because it is already in use in this language with different capitalization: %stored_alias.
az: %alias əlavə etmək mümkün olmadı, çünki o, artıq bu dildə müxtəlif böyük hərflərlə istifadə olunur: %stored_alias.

en: There are no changes to import.
az: İdxal üçün heç bir dəyişiklik yoxdur.

en: Another request may be importing configuration already.
az: Başqa bir sorğu artıq konfiqurasiyanı idxal edə bilər.

en: Importing configuration
az: Konfiqurasiya idxal edilir

en: Starting configuration import.
az: Konfiqurasiya idxalı başlayır.

en: Configuration import has encountered an error.
az: Konfiqurasiya idxalı xəta ilə üzləşdi.

en: The configuration import failed for the following reasons:
az: Konfiqurasiya idxalı aşağıdakı səbəblərə görə uğursuz oldu:

en: Current workspace
az: Cari iş sahəsi

en: Workspace switcher
az: İş sahəsi dəyişdiricisi

en: HEAD method settings
az: HEAD metodu parametrləri

en: PUT method settings
az: PUT metodunun parametrləri

en: Delete transition
az: Keçidi silin

en: Update any media
az: İstənilən medianı yeniləyin

en: Delete media
az: Medianı silin

en: Delete any media
az: İstənilən medianı silin

en: Media name
az: Media adı

en: Media revisions
az: Media istinadları

en: Field with source information
az: Mənbə məlumatı olan sahə

en: Install configuration
az: Konfiqurasiyanı quraşdırın

en: The following changes were detected in the entity type and field definitions. @updates
az: Entiti növü və sahə təriflərində aşağıdakı dəyişikliklər aşkar edilmişdir. @updates

en: BigPipe no-JS check
az: BigPipe no-JS yoxlanışı

en: Session exists
az: Sessiya mövcuddur

en: Add workspace
az: İş sahəsi əlavə edin

en: Workspaces
az: İş yerləri

en: Create and manage workspaces.
az: İş yerləri yaradın və idarə edin.

en: Administer workspaces
az: İş yerlərini idarə edin

en: Edit workspace %label
az: İş sahəsi %etiketini redaktə edin

en: Workspace ID
az: İş sahəsi ID

en: Workspace %info has been created.
az: %info iş sahəsi yaradıldı.

en: Workspace %info has been updated.
az: İş sahəsi %info yeniləndi.

en: The workspace could not be saved.
az: İş sahəsini saxlamaq mümkün olmadı.

en: @bundle_type is @bundles or @last
az: @bundle_type - @bundles və ya @last

en: @bundle_type is @bundle
az: @bundle_type @bundle -da

en: text format
az: mətn formatı

en: Default configuration hash
az: Defolt konfiqurasiya xeşi

en: Label of the action
az: Fəaliyyətin etiketi

en: Authored on @date
az: Müəllifi @date

en: Enter the value for the sizes attribute, for example: %example_sizes.
az: Ölçülər atributunun dəyərini daxil edin, məsələn: %example_sizes.

en: Unique machine name of the vocabulary.
az: Lüğətin unikal maşın adı.

en: Field %field set in %filter is not usable for this filter type. Combined field filter only works for simple fields.
az: Sahə %filter təyin edilmiş %field bu filtr növü üçün istifadə edilə bilməz. Birləşdirilmiş sahə filtri yalnız sadə sahələr üçün işləyir.

en: Renders an entity in a view mode.
az: Görünüş rejimində obyekti göstərir.

en: Add @entity-type
az: @entity-type əlavə et

en: Revision create time
az: Təftiş yaratma vaxtı

en: Is default revision
az: Defolt istinaddır

en: The moderation state of this piece of content.
az: Bu məzmun parçasının moderasiya vəziyyəti.

en: Moderation control
az: Moderasiya nəzarəti

en: Revisions must be required when moderation is enabled.
az: Moderasiya aktivləşdirildikdə düzəlişlər tələb olunmalıdır.

en: Revisions are required.
az: Düzəlişlər tələb olunur.

en: The moderation state has been updated.
az: Moderasiya vəziyyəti yeniləndi.

en: When content reaches this state it should be published.
az: Məzmun bu vəziyyətə çatdıqda dərc edilməlidir.

en: Default revision
az: Defolt istinad

en: When content reaches this state it should be made the default revision; this is implied for published states.
az: Məzmun bu vəziyyətə çatdıqda, defolt istinad edilməlidir; bu, dərc edilmiş dövlətlər üçün nəzərdə tutulur.

[ctx: Validation]
en: Valid moderation state
az: Etibarlı moderasiya vəziyyəti

[ctx: decimal places]
en: Scale
az: Ölçüsünü dəyiş

en: If this style is in use on the site, you may select another style to replace it. All images that have been generated for this style will be permanently deleted. If no replacement style is selected, the dependent configurations might need manual reconfiguration.
az: Əgər bu üslub saytda istifadə olunursa, onu əvəz etmək üçün başqa üslub seçə bilərsiniz. Bu üslub üçün yaradılan bütün şəkillər həmişəlik silinəcək. Heç bir dəyişdirmə üslubu seçilmədikdə, asılı konfiqurasiyaların əl ilə yenidən konfiqurasiyası tələb oluna bilər.

en: All images that have been generated for this style will be permanently deleted. The dependent configurations might need manual reconfiguration.
az: Bu üslub üçün yaradılan bütün şəkillər həmişəlik silinəcək. Asılı konfiqurasiyaların əl ilə yenidən konfiqurasiyası tələb oluna bilər.

en: - No replacement -
az: - Əvəz olunmur -

en: Antigua & Barbuda
az: Antiqua və Barbuda

en: The BigPipe module sends pages with dynamic content in a way that allows browsers to show them much faster. For more information, see the <a href=":big_pipe-documentation">online documentation for the BigPipe module</a>.
az: BigPipe modulu dinamik məzmunlu səhifələri brauzerlərə onları daha sürətli göstərməyə imkan verən şəkildə göndərir. Əlavə məlumat üçün <a href=":big_pipe-documentation">BigPipe modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: The module requires no configuration. Every part of the page contains metadata that allows BigPipe to figure this out on its own.
az: Modul heç bir konfiqurasiya tələb etmir. Səhifənin hər bir hissəsi BigPipe-ə bunu öz başına anlamağa imkan verən metadata ehtiva edir.

en: Size of email field
az: E-poçt sahəsinin ölçüsü

en: Did not save to map table due to NULL value for key field @field
az: @field açar sahəsinin NULL dəyərinə görə xəritə cədvəlində yadda saxlanılmadı

en: A boolean indicating whether the node is visible on the front page.
az: Düyünün ön səhifədə görünüb-görünmədiyini göstərən boolean.

en: A boolean indicating whether the node should sort to the top of content lists.
az: Düyünün məzmun siyahılarının yuxarısına düzülməsi lazım olub-olmadığını göstərən boolean.

en: Default argument validator
az: Defolt arqument təsdiqləyicisi

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="http://php.net/mbstring">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
az: Unicode sətirləri üzərində əməliyyatlar ən yaxşı səy əsasında təqlid edilir. Təkmil Unicode dəstəyi üçün <a href="http://php.net/mbstring">PHP mbstring artırmasını</a> quraşdırın.

en: The %entity_type entity type needs to be installed.
az: %entity_type obyekt növü quraşdırılmalıdır.

en: The %entity_type entity type needs to be updated.
az: %entity_type obyekt növü yenilənməlidir.

en: The %field_name field needs to be installed.
az: %field_name sahəsi quraşdırılmalıdır.

en: The %field_name field needs to be updated.
az: %field_name sahəsi yenilənməlidir.

en: The %field_name field needs to be uninstalled.
az: %field_name sahəsi silinməlidir.

en: Custom text: @true_label / @false_label
az: Fərdi mətn: @true_label / @false_label

en: Display: @true_label / @false_label
az: Ekran: @true_label / @false_label

en: Language list ID
az: Dil siyahısı ID

en: Completed step @current of @total.
az: Tamamlanmış addım @current @total -da.

en: This site has only a single language enabled. <a href=":language_url">Add at least one more language</a> in order to translate content.
az: Bu saytda yalnız bir dil aktivdir. Kontenti tərcümə etmək üçün <a href=":language_url">ən azı bir dil əlavə edin</a>.

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">strtotime</a> for more details.
az: "+90 gün" (sahənin yaradıldığı gündən 90 gün) və ya "+1 şənbə" (növbəti şənbə) kimi vaxtı cari günə istinadla təsvir edin. Ətraflı məlumat üçün <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">strtotime</a>-a baxın.

en: The type of the log entry, for example "user" or "page not found".
az: Jurnal girişinin növü, məsələn, "istifadəçi" və ya "səhifə tapılmadı".

en: File MIME Type
az: Fayl MIME növü

en: This module is experimental. <a href=":url">Experimental modules</a> are provided for testing purposes only. Use at your own risk.
az: Bu modul eksperimentaldır. <a href=":url">Eksperimental modullar</a> yalnız sınaq məqsədləri üçün təqdim olunur. Öz riskinizlə istifadə edin.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
az: İcazə verilən maksimum şəkil ölçüsü WIDTH×HEIGHT (məsələn, 640×480) kimi ifadə edilir. Heç bir məhdudiyyət üçün boş buraxın. Daha böyük şəkil yüklənərsə, verilən eni və hündürlüyü əks etdirmək üçün ölçüsü dəyişdiriləcək. Yüklənərkən şəkillərin ölçüsünün dəyişdirilməsi şəkildəki <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF məlumatlarının</a> itirilməsinə səbəb olacaq.

en: The domain names to use for these languages. <strong>Modifying this value may break existing URLs. Use with caution in a production environment.</strong> Example: Specifying "de.example.com" as language domain for German will result in a URL like "http://de.example.com/contact".
az: Bu dillər üçün istifadə ediləcək domen adları. <strong>Bu dəyərin dəyişdirilməsi mövcud URL-ləri poza bilər. İstehsal mühitində ehtiyatla istifadə edin.</strong> Nümunə: "de.example.com"un Alman dili üçün dil domeni kimi göstərilməsi "http://de.example.com/contact" kimi URL ilə nəticələnəcək. .

en: URL query key value pairs
az: URL sorğu açarı dəyər cütləri

en: URL fragment
az: URL fraqmenti

en: Operation stopped by request
az: Tələblə əməliyyat dayandırıldı

en: Operation on @migration failed
az: @migration əməliyyatı uğursuz oldu

en: Operation on @migration skipped due to unfulfilled dependencies
az: @migration əməliyyatı yerinə yetirilməmiş asılılıqlara görə atlandı

en: Currently upgrading @migration (@current of @max total tasks)
az: Hazırda @migration təkmilləşdirilir (@max @current tapşırıqların cari)

en: Upgrade process not completed
az: Təkmilləşdirmə prosesi tamamlanmadı

en: Congratulations, you upgraded Drupal!
az: Təbrik edirik, Drupal-ı təkmilləşdirdiniz!

en: Review the detailed upgrade log
az: Ətraflı təkmilləşdirmə jurnalını nəzərdən keçirin

en: Put this site into <a href=":url">maintenance mode</a>.
az: Bu saytı <a href=":url">xidmət rejiminə</a> qoyun.

en: Source database
az: Mənbə verilənlər bazası

en: Provide credentials for the database of the Drupal site you want to upgrade.
az: Təkmilləşdirmək istədiyiniz Drupal saytının verilənlər bazası üçün etimadnamələri təmin edin.

en: Source files
az: Mənbə fayllar

en: Review upgrade
az: Təkmilləşdirməni nəzərdən keçirin

en: Perform upgrade
az: Təkmilləşdirməni həyata keçirin

en: Running upgrade
az: Təkmilləşdirmə işləyir

en: Control which roles can "View the administration theme" on the <a href=":permissions">Permissions page</a>.
az: <a href=":permissions">İcazələr səhifəsində</a> hansı rolların "İdarəetmə mövzusuna bax" edə biləcəyinə nəzarət edin.

en: Create and manage fields, forms, and display settings for your content.
az: Məzmununuz üçün sahələr, formalar və ekran parametrləri yaradın və idarə edin.

en: The language code of the URL alias.
az: URL ləqəbinin dil kodu.

en: The Syslog module logs events by sending messages to the logging facility of your web server's operating system. Syslog is an operating system administrative logging tool that provides valuable information for use in system management and security auditing. Most suited to medium and large sites, Syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity. For more information, see the <a href=":syslog">online documentation for the Syslog module</a>, as well as PHP's documentation pages for the <a href="http://php.net/manual/function.openlog.php">openlog</a> and <a href="http://php.net/manual/function.syslog.php">syslog</a> functions.
az: Syslog modulu veb-serverinizin əməliyyat sisteminin giriş qurğusuna mesajlar göndərməklə hadisələri qeyd edir. Syslog, sistemin idarə edilməsi və təhlükəsizlik auditində istifadə üçün dəyərli məlumatları təmin edən əməliyyat sistemi inzibati qeyd alətidir. Orta və böyük saytlar üçün ən uyğun olan Syslog, mesajların növ və şiddətə görə yönləndirilməsinə imkan verən filtrləmə vasitələri təqdim edir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":syslog">Syslog modulu üçün onlayn sənədlərə</a>, həmçinin <a href="http://php.net/ üçün PHP sənədləşdirmə səhifələrinə baxın. manual/function.openlog.php">openlog</a> və <a href="http://php.net/manual/function.syslog.php">syslog</a> funksiyaları.

en: Experimental modules found: %module_list. <a href=":url">Experimental modules</a> are provided for testing purposes only. Use at your own risk.
az: Eksperimental modullar tapıldı: %module_list. <a href=":url">Eksperimental modullar</a> yalnız sınaq məqsədləri üçün təqdim olunur. Öz riskinizlə istifadə edin.

en: PHP OPcode caching can improve your site's performance considerably. It is <strong>highly recommended</strong> to have <a href="http://php.net/manual/opcache.installation.php" target="_blank">OPcache</a> installed on your server.
az: PHP OPcode keşləmə saytınızın performansını əhəmiyyətli dərəcədə yaxşılaşdıra bilər. <a href="http://php.net/manual/opcache.installation.php" target="_blank">OPcache</a>-nin quraşdırılması <strong>çox tövsiyə olunur</strong> serverinizdə.

en: Protection disabled
az: Qoruma deaktiv edilib

en: <a href=":url">Experimental modules</a> are provided for testing purposes only. Use at your own risk.
az: <a href=":url">Eksperimental modullar</a> yalnız sınaq məqsədləri üçün təqdim olunur. Öz riskinizlə istifadə edin.

en: The vocabulary name.
az: Lüğət adı.

en: Name (autocomplete)
az: Ad (avtomatik tamamlama)

en: The user or author name. Uses an autocomplete widget to find a user name, the actual filter uses the resulting user ID.
az: İstifadəçi və ya müəllif adı. İstifadəçi adını tapmaq üçün avtomatik tamamlama vidcetindən istifadə edir, faktiki filtr nəticədə yaranan istifadəçi identifikatorundan istifadə edir

en: When printing URL paths, how to transform the case of the filter value. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
az: URL yollarını çap edərkən, filtr dəyərinin vəziyyətini necə çevirmək olar. Postgres ilə deyilsə, bundan istifadə etməyin, çünki hərflərə həssas müqayisələrdən istifadə edir.

en: Specify which display or custom URL this display will link to.
az: Bu ekranın hansı displey və ya fərdi URL ilə əlaqələndiriləcəyini göstərin.

en: This will add a more link to the bottom of this view, which will link to the page view. If you have more than one page view, the link will point to the display specified in 'Link display' section under pager. You can override the URL at the link display setting.
az: Bu, bu görünüşün altına daha çox keçid əlavə edəcək və bu, səhifə görünüşünə keçid verəcəkdir. Əgər birdən çox səhifəyə baxışınız varsa, link peycer altındakı 'Bağlantı ekranı' bölməsində göstərilən ekrana işarə edəcək. Siz link göstərmə parametrində URL-i əvəz edə bilərsiniz.

en: When printing URL paths, how to transform the case of the filter value.
az: URL yollarını çap edərkən, filtr dəyərinin vəziyyətini necə çevirmək olar.

en: This identifier has illegal characters.
az: Bu identifikatorda qeyri-qanuni simvollar var.

en: The field that is going to be used as the OPML URL attribute for each row.
az: Hər sətir üçün OPML URL atributu kimi istifadə ediləcək sahə.

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
az: [user:display-name],in[site:name] saytındakı hesabınız bloklanıb.
    
    -- [site:name] komandası

en: Module Permissions
az: Modul İcazələri

en: workspace
az: iş sahəsi

en: Activate Workspace
az: İş sahəsini aktivləşdirin

en: Would you like to activate the %workspace workspace?
az: %workspace iş yerini aktivləşdirmək istərdinizmi?

en: The workspace name.
az: İş sahəsinin adı.

en: The workspace owner.
az: İş sahəsinin sahibi.

en: The time that the workspace was last edited.
az: İş sahəsinin sonuncu redaktə olunduğu vaxt.

en: The user ID of the user on which the log entry was written.
az: Günlük girişinin yazıldığı istifadəçinin istifadəçi identifikatoru.

en: Bundle assigned to the auto-created entities.
az: Paket avtomatik yaradılmış obyektlərə təyin edildi.

en: Add a new @entity_type.
az: Yeni @entity_type əlavə edin.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
az: Hələ @entity_type yoxdur. @add_link

en: Store new items in
az: Yeni əşyalar saxla

en: For more information, refer to the help listed on this page or to the <a href=":docs">online documentation</a> and <a href=":support">support</a> pages at <a href=":drupal">drupal.org</a>.
az: Əlavə məlumat üçün bu səhifədə sadalanan yardıma və ya <a href=":docs">onlayn sənədlərə</a> və <a href=":support">dəstək</a> səhifələrinə baxın <a href=":drupal">drupal.org</a> saytında.

en: There is currently nothing in this section.
az: Hazırda bu bölmədə heç nə yoxdur.

en: Module overviews
az: Modul icmalı

en: Module overviews are provided by modules. Overviews available for your installed modules:
az: Modul icmalları modullar tərəfindən təmin edilir. Quraşdırılmış modullarınız üçün mövcud icmallar:

en: A serialized array of options to set on the URL, such as a query string or HTML attributes.
az: Sorğu sətri və ya HTML atributları kimi URL-də təyin etmək üçün seriallaşdırılmış seçimlər massivi.

en: Source database does not contain a recognizable Drupal version.
az: Mənbə verilənlər bazasında tanınan Drupal versiyası yoxdur.

en: The System module provides pages for managing basic site configuration, including <a href=":date-time-settings">Date and time formats</a> and <a href=":site-info">Basic site settings</a> (site name, email address to send mail from, home page, and error pages). Additional configuration pages are listed on the main <a href=":config">Configuration page</a>.
az: Sistem modulu <a href=":date-time-settings">Tarix və vaxt formatları</a> və <a href=":site-info">Əsas daxil olmaqla, əsas sayt konfiqurasiyasını idarə etmək üçün səhifələr təqdim edir. sayt parametrləri</a> (sayt adı, məktub göndərmək üçün e-poçt ünvanı, əsas səhifə və xəta səhifələri). Əlavə konfiqurasiya səhifələri əsas <a href=":config">Konfiqurasiya səhifəsində</a> verilmişdir.

en: Basic site settings
az: Əsas sayt parametrləri

en: Select and configure themes.
az: Mövzuları seçin və konfiqurasiya edin.

en: Configure the location of uploaded files and how they are accessed.
az: Yüklənmiş faylların yerini və onlara necə daxil olduğunu konfiqurasiya edin.

en: Configure the site description, the number of items per feed, and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
az: Saytın təsvirini, hər lentə düşən elementlərin sayını və lentlərin başlıqlar/tezerlər/tam mətn olub-olmamasını konfiqurasiya edin.

en: Configure and use development tools.
az: İnkişaf alətlərini konfiqurasiya edin və istifadə edin.

en: Take the site offline for updates and other maintenance tasks.
az: Yeniləmələr və digər texniki xidmət tapşırıqları üçün saytı oflayn edin.

en: Configure caching and bandwidth optimization.
az: Keşləmə və bant genişliyinin optimallaşdırılmasını konfiqurasiya edin.

en: Configure the display of error messages and database logging.
az: Səhv mesajlarının ekranını və verilənlər bazası qeydini konfiqurasiya edin.

en: Configure regional settings, localization, and translation.
az: Regional parametrləri, lokalizasiyanı və tərcüməni konfiqurasiya edin.

en: Configure the locale and timezone settings.
az: Yerli və saat qurşağı parametrlərini konfiqurasiya edin.

en: Configure how dates and times are displayed.
az: Tarixlərin və vaxtların necə göstərildiyini konfiqurasiya edin.

en: Configure site search, metadata, and search engine optimization.
az: Sayt axtarışı, metadata və axtarış motorunun optimallaşdırılmasını konfiqurasiya edin.

en: Configure basic site settings, actions, and cron.
az: Əsas sayt parametrlərini, hərəkətləri və cronu konfiqurasiya edin.

en: Configure the administrative user interface.
az: İnzibati istifadəçi interfeysini konfiqurasiya edin.

en: Manage the content workflow.
az: Məzmun iş prosesini idarə edin.

en: Configure content formatting and authoring.
az: Məzmun formatını və müəllifliyini konfiqurasiya edin.

en: Get a status report about your site's operation.
az: Saytınızın fəaliyyəti haqqında status hesabatı alın.

en: Delete @entity_type
az: @entity_type silin

en: View the latest version
az: Ən son versiyaya baxın

en: Changed year
az: Dəyişən il

en: Changed month
az: Dəyişən ay

en: Changed day
az: Dəyişən gün

en: Changed week
az: Dəyişən həftə

en: content item
az: kontent elementi

en: content items
az: məzmun elementləri

en: Create a new workspace
az: Yeni iş sahəsi yaradın

en: View own workspace
az: Öz iş sahəsinə baxın

en: View any workspace
az: İstənilən iş sahəsinə baxın

en: Edit own workspace
az: Öz iş yerini redaktə edin

en: Edit any workspace
az: İstənilən iş yerini redaktə edin

en: Delete own workspace
az: Öz iş yerini silin

en: Delete any workspace
az: İstənilən iş yerini silin

en: Bypass content entity access in own workspace
az: Öz iş yerində məzmun obyektinə girişi keçin

en: Allow all Edit/Update/Delete permissions for all content entities in a workspace owned by the user.
az: İstifadəçiyə məxsus iş məkanında bütün məzmun obyektləri üçün bütün Redaktə/Yeniləmə/Silmək icazələrinə icazə verin.

en: Is Latest Revision
az: Ən Son Revizyondur

en: Restrict the view to only revisions that are the latest revision of their entity.
az: Görünüşü yalnız öz qurumunun ən son revizyonu olan təftişlərlə məhdudlaşdırın.

en: Sends pages using the BigPipe technique that allows browsers to show them much faster.
az: Brauzerlərə onları daha sürətli göstərməyə imkan verən BigPipe texnikasından istifadə edərək səhifələri göndərir.

en: The Migrate Drupal UI module has been enabled. Proceed to the <a href=":url">upgrade form</a>.
az: Migrate Drupal UI modulu aktivləşdirilib. <a href=":url">təkmilləşdirmə formasına</a> keçin.

en: Migrate Drupal UI
az: Drupal UI-ni köçürün

en: Provides a user interface for migrating from older Drupal versions.
az: Köhnə Drupal versiyalarından köçmək üçün istifadəçi interfeysi təmin edir.

en: Queue thumbnail downloads
az: Miniatür yükləmələri növbəyə qoyun

en: Save media
az: Media saxla

en: Thumbnail downloader
az: Miniatür yükləyici

en: Parent path
az: Valideyn yolu

en: Selected combination of day and month is not valid.
az: Gün və ayın seçilmiş kombinasiyası etibarlı deyil.

en: The import failed with the following message: %message
az: Aşağıdakı mesajla idxal uğursuz oldu: %message

en: Use multiple @tag tags, each with a single source.
az: Hər biri bir mənbəyə malik çoxlu @tag teqlərindən istifadə edin.

en: Use multiple sources within a single @tag tag.
az: Bir @tag etiketi daxilində birdən çox mənbədən istifadə edin.

en: Media Embed
az: Media Yerləşdirmə

en: Expand all menu links
az: Bütün menyu bağlantılarını genişləndirin

en: Parent menu link
az: Мфдшвунт menyu bağlantısı

en: @label revision
az: @label istinad

en: Publish media
az: Media nəşr edin

en: Unpublish media
az: Media nəşrini ləğv edin

en: Determines if a password needs hashing
az: Parolun hashing ehtiyacı olub olmadığını müəyyən edir

en: The upload directory %directory for the file field %name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
az: %name fayl sahəsi üçün yükləmə kataloqu %directory yaradıla bilmədi və ya əlçatan deyil. Nəticədə yeni yüklənmiş faylı bu kataloqda saxlamaq mümkün olmadı və yükləmə ləğv edildi.

en: Multilingual support.
az: Çoxdilli dəstək.

en: Lock language.
az: Kilid dili.

en: Starting execution of @module_cron().
az: @module_cron() icrasına başlayır.

en: Starting execution of @module_cron(), execution of @module_previous_cron() took @time.
az: @module_cron() funksiyasının icrasına başlaması, @module_previous_cron() funksiyasının icrası @zaman aldı.

en: Execution of @module_previous_cron() took @time.
az: @module_previous_cron() funksiyasının icrası @zaman aldı.

en: There is content for the entity type: @entity_type. <a href=":url">Remove @entity_type_plural</a>.
az: Entiti növü üçün məzmun var: @entity_type. <a href=":url">@entity_type_plural</a> silin.

en: View display '@id': Comment field formatter '@name' was disabled because it is using the comment view display '@display' (@mode) that was just disabled.
az: Baxış ekranı '@id': Şərh sahəsi formatlayıcısı '@ad' deaktiv edilib, çünki o, indicə deaktiv edilmiş şərh görünüşü ekranı '@display' (@rejimi) istifadə edir.

en: The comment entity view mode to be used in this formatter
az: Bu formatlayıcıda istifadə ediləcək şərh obyektinə baxmaq rejimi

en: Comments view mode
az: Şərhlərə baxmaq rejimi

en: Select the view mode used to show the list of comments.
az: Şərhlərin siyahısını göstərmək üçün istifadə edilən baxış rejimini seçin.

en: Comment view mode: @mode
az: Şərhlərə baxmaq rejimi: @mode

en: The configuration objects have different language codes so they cannot be translated:
az: Konfiqurasiya obyektlərinin müxtəlif dil kodları var, ona görə də onları tərcümə etmək mümkün deyil:

en: Message displayed to user on submission
az: Mesaj göndərildikdə istifadəçiyə göstərilir

en: Redirect path on submission
az: Təqdimat zamanı yönləndirmə yolu

en: The message to display to the user after submission of this form. Leave blank for no message.
az: Bu forma təqdim edildikdən sonra istifadəçiyə göstəriləcək mesaj. Heç bir mesaj üçün boş buraxın.

en: Path to redirect the user to after submission of this form. For example, type "/about" to redirect to that page. Use a relative path with a slash in front.
az: Bu formanı təqdim etdikdən sonra istifadəçini yönləndirmə yolu. Məsələn, həmin səhifəyə yönləndirmək üçün "/haqqında" yazın. Qarşısında kəsikli nisbi yoldan istifadə edin.

en: The path should start with /.
az: Yol / ilə başlamalıdır.

en: Use custom display settings for the following @display_context modes
az: Aşağıdakı @display_context rejimləri üçün fərdi displey parametrlərindən istifadə edin

en: Manage form modes
az: Forma rejimlərini idarə edin

en: Storing files
az: Faylların saxlanması

en: Let scale make images larger than their original size.
az: Ölçəyin şəkilləri orijinal ölçüsündən daha böyük etməyə icazə verin.

en: To import files from your current Drupal site, enter a local file directory containing your site (e.g. /var/www/docroot), or your site address (for example http://example.com).
az: Cari Drupal saytınızdan faylları idxal etmək üçün saytınızı (məsələn, /var/www/docroot) və ya sayt ünvanınızı (məsələn, http://example.com) ehtiva edən yerli fayl kataloqunu daxil edin.

en: Use administration theme when editing or creating content
az: Məzmunu redaktə edərkən və ya yaratarkən idarəetmə mövzusundan istifadə edin

en: Set as current revision
az: Cari versiya olaraq təyin edin

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "/about" when writing an about page.
az: Bu dataya daxil olmaq üçün alternativ yolu göstərin. Məsələn, haqqında səhifə yazarkən "/haqqında" yazın.

en: Administer REST resource configuration
az: REST resurs konfiqurasiyasını idarə edin

en: Supported methods
az: Dəstəklənən üsullar

en: Supported authentication providers
az: Dəstəklənən autentifikasiya təminatçıları

en: REST resource config
az: REST resurs konfiqurasiyası

en: REST resource config ID
az: REST resurs konfiqurasiya ID

en: REST resource plugin id
az: REST resurs plagini id

en: REST resource configuration granularity
az: REST resurs konfiqurasiyasının dənəvərliyi

en: REST resource configuration
az: REST resurs konfiqurasiyası

en: Authentication Provider
az: Doğrulama Provayderi

en: No authentication is set
az: Heç bir identifikasiya təyin edilməyib

en: The supported authentication methods for this view
az: Bu görünüş üçün dəstəklənən autentifikasiya üsulları

en: Control default display settings for your site, across all themes. Use theme-specific settings to override these defaults.
az: Saytınız üçün bütün mövzularda defolt ekran parametrlərinə nəzarət edin. Bu defoltları ləğv etmək üçün mövzuya aid parametrlərdən istifadə edin.

en: administration theme
az: idarəetmə mövzusu

en: Are you sure you want to delete all @entity_type_plural?
az: @entity_type_plural -ın hamısını silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: This action cannot be undone.<br />Make a backup of your database if you want to be able to restore these items.
az: Bu əməliyyatı geri qaytarmaq mümkün deyil.<br />Bu elementləri bərpa etmək istəyirsinizsə, verilənlər bazanızın ehtiyat nüsxəsini çıxarın.

en: Delete all @entity_type_plural
az: @entity_type_plural hamısını silin

en: There are 0 @entity_type_plural to delete.
az: Silmək üçün 0 @entity_type_plural var.

en: Deleting @entity_type_plural
az: @entity_type_plural silinir

en: Deleting items... Completed @percentage% (@current of @total).
az: Elementlər silinir... Tamamlandı @faiz% (@totalın cari).

en: All @entity_type_plural have been deleted.
az: Bütün @entity_type_plural silindi.

en: Page element display
az: Səhifə elementinin ekranı

en: Use the logo supplied by the theme
az: Mövzunun verdiyi loqodan istifadə edin

en: Your shortcut icon, or favicon, is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
az: Qısayol nişanınız və ya favikonunuz əksər brauzerlərin ünvan çubuğunda və əlfəcinlərində göstərilir.

en: Use the favicon supplied by the theme
az: Mövzunun təqdim etdiyi favikondan istifadə edin

en: Upload favicon image
az: Favikon şəklini yükləyin

en: Apply to selected items
az: Seçilmiş elementlərə tətbiq edin

en: Recommendations to make your password stronger:
az: Şifrənizi gücləndirmək üçün tövsiyələr:

en: Unrecognized username or password. <a href=":password">Forgot your password?</a>
az: Tanınmamış istifadəçi adı və ya parol. <a href=":password">Parolunuzu unutmusunuz?</a>

en: Combine multiple fields together and search by them.
az: Birdən çox sahələri birləşdirin və onlar üzrə axtarın.

en: Field %field set in %filter is not set in display %display.
az: Sahə %filter -də təyin edilmiş %field %display təyin edilməyib.

en: %display: %filter can only be used on displays that use fields. Set the style or row format for that display to one using fields to use the combine field filter.
az: %display: %filter yalnız sahələrdən istifadə edən displeylərdə istifadə edilə bilər. Birləşmiş sahə filtrindən istifadə etmək üçün sahələrdən istifadə edərək həmin displey üçün üslub və ya sıra formatını birinə təyin edin.

en: A label is required for the specified operator.
az: Göstərilən operator üçün etiket tələb olunur.

en: A label is required if the value for this item is defined.
az: Bu elementin dəyəri müəyyən edilərsə, etiket tələb olunur.

en: A value is required if the label for this item is defined.
az: Bu element üçün etiket müəyyən edilərsə, dəyər tələb olunur.

en: Leave empty to show all pages.
az: Bütün səhifələri göstərmək üçün boş buraxın.

en: Add the default row classes like @classes to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
az: @classes kimi standart sıra siniflərini çıxışa əlavə edin. Siz CSS-nin tətbiqini çətinləşdirmək bahasına, görünüşün standart olaraq təqdim etdiyi işarələmə miqdarını tez azaltmaq üçün bundan istifadə edə bilərsiniz.

en: Views can be created from the <a href=":list">Views list page</a> by using the "Add view" action. Existing views can be managed from the <a href=":list">Views list page</a> by locating the view in the "Enabled" or "Disabled" list and selecting the desired operation action, for example "Edit".
az: Baxışlar "Baxış əlavə et" əməliyyatından istifadə etməklə <a href=":list">Baxış siyahısı səhifəsindən</a> yaradıla bilər. Mövcud görünüşlər <a href=":list">Baxışlar siyahısı səhifəsindən</a> idarə oluna bilər. Görünüşü "Enabled" və ya " Disabled" siyahısında tapmaq və istədiyiniz əməliyyat əməliyyatını seçməklə, məsələn "Edit".

en: responsive image styles
az: uyğunlaşan təsvir üslubları

en: Status listing and form for the entity's moderation state.
az: Entitinin moderasiya vəziyyəti üçün status siyahısı və forma.

en: The username of the entity creator.
az: Entitinin yaradıcısının istifadəçi adı.

en: The moderation state of the referenced content.
az: İstinad edilən məzmunun moderasiya vəziyyəti.

en: Content entity type ID
az: Məzmun obyekt növü ID-si

en: The ID of the content entity type this moderation state is for.
az: Bu moderasiya vəziyyəti üçün nəzərdə tutulmuş məzmun obyekti növünün ID-si.

en: Content entity ID
az: Məzmun obyektinin ID-si

en: The ID of the content entity this moderation state is for.
az: Bu moderasiya vəziyyəti üçün olan məzmun obyektinin ID-si.

en: Content entity revision ID
az: Məzmun obyektinin təftiş ID-si

en: The revision ID of the content entity this moderation state is for.
az: Bu moderasiya vəziyyəti üçün nəzərdə tutulmuş məzmun obyektinin təftiş ID-si.

en: Content moderation state
az: Məzmun moderasiya vəziyyəti

en: content moderation state
az: məzmunun moderasiya vəziyyəti

en: content moderation states
az: məzmunun moderasiya vəziyyətləri

en: Invalid state transition from %from to %to
az: Yanlış vəziyyət keçidi %from -dən  %to -ə

en: An automated attempt to create the directory %directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
az: Kataloq yaratmaq üçün avtomatlaşdırılmış cəhd, ola bilsin, icazə probleminə görə uğursuz oldu. Quraşdırmaya davam etmək üçün ya qovluğu yaradın və onun icazələrini əl ilə dəyişdirin, ya da quraşdırıcının onu avtomatik yaratmaq icazələrinə malik olduğundan əmin olun. Əlavə məlumat üçün INSTALL.txt və ya <a href=":handbook_url">onlayn təlimata</a> baxın.

en: The Datetime Range module provides a Date field that stores start dates and times, as well as end dates and times. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI module help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":datetime_do">online documentation for the Datetime Range module</a>.
az: Datetime Range modulu başlanğıc tarixlərini və vaxtlarını, həmçinin bitmə tarixlərini və vaxtlarını saxlayan Tarix sahəsini təmin edir. Sahələr və necə ediləcəyi haqqında ümumi məlumat üçün <a href=":field">Sahə modulu yardımı</a> və <a href=":field_ui">Sahə UI modulu yardımı</a> səhifələrinə baxın. yaratmaq və onları idarə etmək. Ətraflı məlumat üçün <a href=":datetime_do">Datetime Range modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Datetime Range
az: Tarix Saat Aralığı

en: Provides the ability to store end dates.
az: Bitmə tarixlərini saxlamaq imkanı verir.

en: Date range settings
az: Tarix diapazonu parametrləri

en: Default start date type
az: Defolt başlanğıc tarixi növü

en: Default start date value
az: Defolt başlanğıc tarixi dəyəri

en: Default end date type
az: Defolt bitmə tarixi növü

en: Default end date value
az: Defolt bitmə tarixi dəyəri

en: Date range default display format settings
az: Tarix diapazonu defolt ekran formatı parametrləri

en: Date range plain display format settings
az: Tarix diapazonu düz ekran formatı parametrləri

en: Date range custom display format settings
az: Tarix diapazonu fərdi ekran formatı parametrləri

en: Date range select list display format settings
az: Tarix diapazonu ekran formatı parametrlərinin siyahısını seçin

en: Date separator
az: Tarix ayırıcı

en: The string to separate the start and end dates
az: Başlanğıc və bitmə tarixlərini ayırmaq üçün sətir

en: Separator: %separator
az: Ayırıcı: %separator

en: Default start date
az: Defolt başlanğıc tarixi

en: Set a default value for the start date.
az: Başlama tarixi üçün standart dəyər təyin edin.

en: Set a default value for the end date.
az: Bitmə tarixi üçün standart dəyər təyin edin.

en: The relative start date value entered is invalid.
az: Daxil edilmiş nisbi başlanğıc tarixi dəyəri etibarsızdır.

en: The relative end date value entered is invalid.
az: Daxil edilmiş nisbi bitmə tarixi dəyəri etibarsızdır.

en: Start date value
az: Başlama tarixi dəyəri

en: Computed start date
az: Hesablanmış başlanğıc tarixi

en: The computed start DateTime object.
az: Hesablanmış başlanğıc DateTime obyekti.

en: End date value
az: Bitmə tarixi dəyəri

en: Computed end date
az: Hesablanmış bitmə tarixi

en: The computed end DateTime object.
az: Hesablanmış son DateTime obyekti.

en: Date and time range
az: Tarix və vaxt diapazonu

en: The @title end date cannot be before the start date
az: @title bitmə tarixi başlanğıc tarixindən əvvəl ola bilməz

en: Log data is corrupted and cannot be unserialized: @message
az: Jurnal datası zədələnib və seriyadan çıxarıla bilməz: @message

en: - Skip field -
az: - Sahəyə keçin -

en: Settings Tray
az: Parametrlər Tablosu

en: Save @block
az: @block -u yadda saxla

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
az: Səhifələri onların yollarından istifadə edərək təyin edin. Hər sətirə bir yol daxil edin. '*' simvolu joker simvoldur. Nümunə yol hər bir istifadəçi səhifəsi üçün %user-wildcard-dır. %front ön səhifədir.

en: Configure Content Moderation permissions
az: Məzmun Moderasiyası icazələrini konfiqurasiya edin

en: Provides a way for modules or themes to register layouts.
az: Modullar və ya mövzular üçün tərtibatları qeyd etmək üçün bir yol təqdim edir.

en: random between -@degrees° and @degrees°
az: -@degrees° və @degrees° arasında təsadüfi

en: The config object collection.
az: Konfiqurasiya obyekti kolleksiyası.

en: The config object name.
az: Konfiqurasiya obyektinin adı.

en: Serialized configuration object data.
az: Seriallaşdırılmış konfiqurasiya obyekti məlumatları.

en: Find and manage media.
az: Media tapın və idarə edin.

en: Media thumbnail field display format settings
az: Media miniatür sahəsinin ekran formatı parametrləri

en: Media source
az: Media mənbəyi

en: The field ID.
az: Sahənin ID-si.

en: Last upgrade: @date
az: Son yeniləmə: @date

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a>.
az: Serveriniz fayl yükləmə tərəqqisini göstərə bilir, lakin tələb olunan kitabxanalara malik deyil. <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress kitabxanasını</a> quraşdırmaq tövsiyə olunur.

en: Is front page
az: Ön səhifədir

en: Recipient email address
az: Alıcının e-poçt ünvanı

en: You may also use tokens: [node:author:mail], [comment:author:mail], etc. Separate recipients with a comma.
az: Siz həmçinin tokenlərdən istifadə edə bilərsiniz: [node:author:mail], [comment:author:mail] və s. Alıcıları vergüllə ayırın.

en: @label (disabled)
az: @label (deaktiv)

en: comment type
az: şərh növü

en: comment types
az: şərh növləri

en: Preview sender message
az: Göndərənin mesajına baxın

en: The workflow the moderation state is in.
az: Moderasiya vəziyyətində olan iş axını.

en: @bundle @label were skipped as they are under moderation and may not be directly published.
az: @bundle @label moderasiyada olduğu üçün atlandı və birbaşa dərc olunmaya bilər.

en: @bundle @label were skipped as they are under moderation and may not be directly unpublished.
az: @bundle @label moderasiyada olduğu üçün buraxıldı və birbaşa dərc olunmaya bilər.

en: The Field Layout module allows you to arrange fields into regions on forms and displays of entities such as nodes and users.
az: Field Layout modulu qovşaqlar və istifadəçilər kimi obyektlərin forma və displeylərində sahələri bölgələrə ayırmağa imkan verir.

en: For more information, see the <a href=":field-layout-documentation">online documentation for the Field Layout module</a>.
az: Ətraflı məlumat üçün <a href=":field-layout-documentation">Field Layout modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Field Layout
az: Sahənin Maketi

en: Per-view-mode field layout settings
az: Baxış rejimində sahə düzən parametrləri

en: Image URL formatter settings
az: Şəkil URL formatlayıcı parametrləri

en: Layout Discovery allows modules or themes to register layouts, and for other modules to list the available layouts and render them.
az: Layout Discovery modullara və ya mövzulara layoutları qeydiyyatdan keçirməyə, digər modullara isə mövcud planları siyahıya salmağa və onları göstərməyə imkan verir.

en: For more information, see the <a href=":layout-discovery-documentation">online documentation for the Layout Discovery module</a>.
az: Ətraflı məlumat üçün <a href=":layout-discovery-documentation">Layout Discovery modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Layout Discovery cannot be installed because the Layout Plugin module is installed and incompatible.
az: Layout Discovery quraşdırıla bilməz, çünki Layout Plugin modulu quraşdırılıb və uyğun deyil.

en: Exited edit mode.
az: Redaktə rejimindən çıxdı.

en: These are the supported authentication providers for this view. When this view is requested, the client will be forced to authenticate with one of the selected providers. Make sure you set the appropriate requirements at the <em>Access</em> section since the Authentication System will fallback to the anonymous user if it fails to authenticate. For example: require Access: Role | Authenticated User.
az: Bunlar bu görünüş üçün dəstəklənən autentifikasiya təminatçılarıdır. Bu baxış tələb edildikdə, müştəri seçilmiş provayderlərdən biri ilə autentifikasiya etməyə məcbur olacaq. <em>Giriş</em> bölməsində müvafiq tələbləri təyin etdiyinizə əmin olun, çünki Autentifikasiya Sistemi autentifikasiya edə bilmədikdə, anonim istifadəçiyə geri qayıdacaq. Məsələn: Giriş tələb: Rol | Doğrulanmış İstifadəçi.

en: Random number generation
az: Təsadüfi nömrələr yaratmaq

en: Drupal is unable to generate highly randomized numbers, which means certain security features like password reset URLs are not as secure as they should be. Instead, only a slow, less-secure fallback generator is available. The most likely cause is that open_basedir restrictions are in effect and /dev/urandom is not on the whitelist. See the <a href=":drupal-php">system requirements</a> page for more information. %exception_message
az: Drupal yüksək təsadüfi nömrələr yarada bilmir, bu o deməkdir ki, parol sıfırlama URL-ləri kimi bəzi təhlükəsizlik xüsusiyyətləri lazım olduğu qədər təhlükəsiz deyil. Əvəzində yalnız yavaş, daha az təhlükəsiz ehtiyat generatoru mövcuddur. Ən çox ehtimal olunan səbəb open_basedir məhdudiyyətlərinin qüvvədə olması və /dev/urandom-un ağ siyahıda olmamasıdır. Ətraflı məlumat üçün <a href=":drupal-php">sistem tələbləri</a> səhifəsinə baxın. %exception_message

en: Drupal is unable to generate highly randomized numbers, which means certain security features like password reset URLs are not as secure as they should be. Instead, only a slow, less-secure fallback generator is available. See the <a href=":drupal-php">system requirements</a> page for more information. %exception_message
az: Drupal yüksək təsadüfi nömrələr yarada bilmir, bu o deməkdir ki, parol sıfırlama URL-ləri kimi bəzi təhlükəsizlik xüsusiyyətləri lazım olduğu qədər təhlükəsiz deyil. Əvəzində yalnız yavaş, daha az təhlükəsiz ehtiyat generatoru mövcuddur. Ətraflı məlumat üçün <a href=":drupal-php">sistem tələbləri</a> səhifəsinə baxın. %exception_message

en: Less secure
az: Daha az təhlükəsiz

en: Detailed cron logging
az: Ətraflı cron qeydi

en: Visitors will only see the maintenance mode message. Only users with the "@permission-label" <a href=":permissions-url">permission</a> will be able to access the site. Authorized users can log in directly via the <a href=":user-login">user login</a> page.
az: Ziyarətçilər yalnız texniki xidmət rejimi mesajını görəcəklər. Yalnız "@permission-label" <a href=":permissions-url">icazə</a> olan istifadəçilər sayta daxil ola biləcəklər. Səlahiyyətli istifadəçilər birbaşa <a href=":user-login">istifadəçi girişi</a> səhifəsi vasitəsilə daxil ola bilərlər.

en: Initial visibility level
az: İlkin görünmə səviyyəsi

en: Number of levels to display
az: Göstəriləcək səviyyələrin sayı

en: This maximum number includes the initial level.
az: Bu maksimum rəqəmə ilkin səviyyə daxildir.

en: Base default argument
az: Əsas defolt arqument

en: Filter by view name, machine name, description, or display path
az: Görünüşün adı, maşın adı, təsviri və ya ekran yolu ilə süzün

en: Enter a part of the view name, machine name, description, or display path to filter by.
az: Görünüş adının, maşın adının, təsvirin və ya süzgəcdən keçirilmə yolunun bir hissəsini daxil edin.

en: Configure workflows.
az: İş axınlarını konfiqurasiya edin.

en: Create and edit workflows.
az: İş axını yaradın və redaktə edin.

en: Edit state
az: Vəziyyəti redaktə edin

en: Edit transition
az: Keçidi redaktə edin

en: From state IDs
az: Dövlət İD-lərindən

en: From state ID
az: Dövlət İD-sindən

en: To state ID
az: Dövlət İD-nə

en: Created the %label Workflow. In order for the workflow to be enabled there needs to be at least one state.
az: %label İş axını yaratdı. İş axınının aktiv olması üçün ən azı bir vəziyyət olmalıdır.

en: Workflow %label deleted.
az: İş axını %label silindi.

en: There are no states yet.
az: Hələ heç bir dövlət yoxdur.

en: This workflow has no states and will be disabled until there is at least one, <a href=":add-state">add a new state.</a>
az: Bu iş axınının heç bir vəziyyəti yoxdur və ən azı biri <a href=":add-state">yeni vəziyyət əlavə edin</a> olana qədər deaktiv ediləcək.

en: Add a new state
az: Yeni dövlət əlavə edin

en: There are no transitions yet.
az: Hələ heç bir keçid yoxdur.

en: Add a new transition
az: Yeni keçid əlavə edin

en: Saved the %label Workflow.
az: %label İş axını yadda saxlandı.

en: Created %label state.
az: %label vəziyyəti yaradıldı.

en: Are you sure you want to delete %state from %workflow?
az: %workflow-dan %state silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: State %label deleted.
az: Dövlət %label silindi.

en: Saved %label state.
az: %label vəziyyəti yadda saxlanıldı.

en: The transition from %from to %to already exists.
az: %from %to keçid artıq mövcuddur.

en: Created %label transition.
az: %label keçidi yaradıldı.

en: Are you sure you want to delete %transition from %workflow?
az: %transition -ı %workflow -dan silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: %transition transition deleted.
az: %transition keçidi silindi.

en: Saved %label transition.
az: %label keçidi yadda saxlanıldı.

en: Embed media
az: Media yerləşdirin

en: Warnings found
az: Xəbərdarlıqlar tapıldı

en: Errors found
az: Səhvlər tapıldı

en: Profile field ID.
az: Profil sahəsi ID.

en: Locales target language ID.
az: Yerlilər hədəf dili ID-si.

en: Language for this field.
az: Bu sahə üçün dil.

en: Translation of either the title or explanation.
az: Başlığın və ya izahatın tərcüməsi.

en: Windows installation depth
az: Windows quraşdırma dərinliyi

en: The public files directory path is %depth characters. Paths longer than 120 characters will cause problems on Windows.
az: İctimai fayllar kataloq yolu %depth simvollarıdır. 120 simvoldan uzun yollar Windows-da problemlərə səbəb olacaq.

en: General System Information
az: Ümumi Sistem Məlumatı

en: Created the %label Workflow.
az: %label İş axını yaratdı.

en: There are no transitions to or from this state yet.
az: Hələlik bu vəziyyətə və ya vəziyyətə keçid yoxdur.

en: The Migrate Drupal UI module provides a simple user interface to perform an upgrade from an earlier version of Drupal. For more information, see the <a href=":migrate">online documentation for the Migrate Drupal UI module</a>.
az: Migrate Drupal UI modulu Drupal-ın əvvəlki versiyasından təkmilləşdirmə aparmaq üçün sadə istifadəçi interfeysi təqdim edir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":migrate">Migrate Drupal UI modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Preparing the site
az: Saytın hazırlanması

en: Performing the upgrade
az: Təkmilləşdirmə həyata keçirilir

en: On the <a href=":upgrade">Upgrade</a> page, you are guided through performing the upgrade in several steps.
az: <a href=":upgrade">Təkmilləşdirmə</a> səhifəsində təkmilləşdirməni bir neçə addımda yerinə yetirmək üçün sizə rəhbərlik edilir.

en: Reviewing the upgrade log
az: Təkmilləşdirmə jurnalının nəzərdən keçirilməsi

en: You can review a <a href=":log">log of upgrade messages</a> by clicking the link in the message provided after the upgrade or by filtering the messages for the type <em>migrate_drupal_ui</em> on the <a href=":messages">Recent log messages</a> page.
az: Siz təkmilləşdirmədən sonra verilən mesajdakı linkə klikləməklə və ya <em>migrate_drupal_ui</em> növü üçün mesajları filtrləməklə <a href=":log">təkmilləşdirmə mesajları jurnalını</a> nəzərdən keçirə bilərsiniz. <a href=":messages">Son jurnal mesajları</a> səhifəsində.

en: Rolling back an upgrade
az: Təkmilləşdirmə geri qaytarılır

en: Rolling back an upgrade is not yet supported through the user interface.
az: Təkmilləşdirmənin geri qaytarılması istifadəçi interfeysi vasitəsilə hələ dəstəklənmir.

en: An intentionally plain theme with no styling to demonstrate default Drupal’s HTML and CSS. Learn how to build a custom theme from Stark in the <a href="https://www.drupal.org/docs/8/theming">Theming Guide</a>.
az: Defolt Drupal HTML və CSS-ni nümayiş etdirmək üçün üslubu olmayan qəsdən sadə mövzu. <a href="https://www.drupal.org/docs/8/theming">Mövzu Təlimatında</a> Stark-dan fərdi mövzu yaratmağı öyrənin.

en: Sticky header
az: Yapışqan başlıq

en: Content editor
az: Məzmun redaktoru

en: There are no @label yet.
az: Hələ @label yoxdur.

en: Merge content
az: Məzmunu birləşdirin

en: Upgrade log
az: Təkmilləşdirmə jurnalı

en: Upgrade content and configuration from either a Drupal 6 or a Drupal 7 site.
az: Drupal 6 və ya Drupal 7 saytından məzmunu və konfiqurasiyanı təkmilləşdirin.

en: View the upgrade log.
az: Təkmilləşdirmə jurnalına baxın.

en: Quick edit settings
az: Tez redaktə parametrləri

en: TRACE method settings
az: TRACE metodu parametrləri

en: OPTIONS method settings
az: OPTIONS metod parametrləri

en: CONNECT method settings
az: CONNECT metodu parametrləri

en: Theme settings variable for a theme.
az: Mövzu üçün mövzu parametrləri dəyişəni.

en: The theme settings variable value.
az: Mövzu parametrləri dəyişən dəyəri.

en: The user ID of the author.
az: Müəllifin istifadəçi identifikatoru.

en: Object type for this string
az: Bu sətir üçün obyekt növü

en: Drupal version of the source site
az: Mənbə saytın Drupal versiyası

en: To import public files from your current Drupal site, enter a local file directory containing your site (e.g. /var/www/docroot), or your site address (for example http://example.com).
az: Cari Drupal saytınızdan ictimai faylları idxal etmək üçün saytınızı (məsələn, /var/www/docroot) və ya sayt ünvanınızı (məsələn, http://example.com) ehtiva edən yerli fayl kataloqunu daxil edin.

en: Source database is Drupal version @version but version @selected was selected.
az: Mənbə verilənlər bazası Drupal versiyası @version, lakin @selected versiyası seçilmişdir.

en: The term language.
az: Dil termini.

en: Translation ID.
az: Tərcümə ID.

en: Name of property being translated.
az: Tərcümə edilən əmlakın adı.

en: Featured Articles
az: Seçilmiş Məqalələr

en: Advanced block options
az: Qabaqcıl blok seçimləri

en: The %field date is incomplete.
az: %field tarixi natamamdır.

en: Include locked languages such as <em>Not specified</em> and <em>Not applicable</em>
az: <em>Müəyyən edilməyib</em> və <em>Tətbiq edilmir</em> kimi kilidlənmiş dilləri daxil edin

[ctx: Validation]
en: Universally Unique Identifier
az: Universal Unikal İdentifikator

en: Comment bulk form
az: Toplu şərh forması

en: Commented entity
az: Şərh edilmiş qurum

en: Comment operations bulk form
az: Şərh əməliyyatları toplu forması

en: Add a form element that lets you run operations on multiple comments.
az: Çoxlu şərhlər üzərində əməliyyatlar aparmağa imkan verən forma elementi əlavə edin.

en: Comment Permalink
az: Şərh daimi keçid

en: The moderation state @state_label is being used, but is not in the source storage.
az: Moderasiya vəziyyəti @state_label istifadə olunur, lakin mənbə yaddaşında deyil.

en: The workflow @workflow_label is being used, and cannot be deleted.
az: @workflow_label iş axını istifadə olunur və onu silmək mümkün deyil.

en: All @entity_type types
az: Bütün @entity_type növləri

en: All @entity_type_plural_label
az: Bütün @entity_type_plural_label

en: This workflow applies to:
az: Bu iş prosesi aşağıdakılara aiddir:

en: There are no entity types.
az: Entiti növləri yoxdur.

en: @bundle types
az: @bundle növləri

en: State %state does not exist on %workflow workflow
az: Vəziyyət %workflow axınında %state mövcud deyil

[ctx: Validation]
en: Datetime format valid for datetime type.
az: Datetime formatı datetime növü üçün etibarlıdır.

en: The field type.
az: Sahə növü.

en: The field status.
az: Sahə vəziyyəti.

en: The field storage type.
az: Sahə saxlama növü.

en: The module that implements the field storage type.
az: Sahə saxlama növünü həyata keçirən modul.

en: The field storage status.
az: Sahə saxlama vəziyyəti.

en: The field data.
az: Sahə məlumatları.

en: The field instances.
az: Sahə nümunələri.

en: This field cardinality is set to unlimited and cannot be configured.
az: Bu sahənin kardinallığı qeyri-məhdud olaraq təyin edilib və konfiqurasiya edilə bilməz.

en: This field cardinality is set to @cardinality and cannot be configured.
az: Bu sahənin kardinallığı @cardinality olaraq ayarlanıb və konfiqurasiya edilə bilməz.

en: Controls if unused files should be marked temporary
az: İstifadə edilməmiş faylların müvəqqəti olaraq qeyd edilməsinə nəzarət edir

en: Could not apply @style image style to @uri because the style does not support it.
az: Stil onu dəstəkləmədiyi üçün @style şəkil stilini @uri -ə tətbiq etmək mümkün olmadı.

en: The Inline Form Errors module makes it easier for users to identify which errors need to be resolved by providing a summary of all errors and by placing the individual error messages next to the form elements themselves. For more information, see the <a href=":inline_form_error">online documentation for the Inline Form Errors module</a>.
az: Daxili Forma Səhvləri modulu istifadəçilərə bütün səhvlərin xülasəsini təqdim etməklə və fərdi səhv mesajlarını forma elementlərinin özlərinin yanında yerləşdirməklə hansı səhvlərin həll edilməli olduğunu müəyyən etməyi asanlaşdırır. Ətraflı məlumat üçün <a href=":inline_form_error">Inline Forma Xətaları modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Displaying error messages
az: Səhv mesajları göstərilir

en: When a form is not filled in correctly (for example, if a required field is left blank), a warning message is displayed at the top of the form. This message links to the affected form elements, and individual error messages are displayed next to each form element.
az: Forma düzgün doldurulmadıqda (məsələn, tələb olunan sahə boş qaldıqda), formanın yuxarı hissəsində xəbərdarlıq mesajı göstərilir. Bu mesaj təsirə məruz qalan forma elementlərinə keçid verir və hər bir forma elementinin yanında fərdi xəta mesajları göstərilir.

en: Displaying error messages in browsers with HTML5 form validation
az: HTML5 forma doğrulaması ilə brauzerlərdə səhv mesajlarının göstərilməsi

en: In browsers that support HTML5 form validation, users will first see the error messages generated by their browser. In this case, the inline form error messages are only displayed after the HTML5 validation errors have been resolved.
az: HTML5 forma təsdiqini dəstəkləyən brauzerlərdə istifadəçilər əvvəlcə brauzerləri tərəfindən yaradılan səhv mesajlarını görəcəklər. Bu halda, daxili forma səhv mesajları yalnız HTML5 doğrulama xətaları həll edildikdən sonra göstərilir.

en: Places error messages adjacent to form inputs, for improved usability and accessibility.
az: Təkmil istifadə və əlçatanlıq üçün xəta mesajlarını forma girişlərinə bitişik yerləşdirir.

en: Language format settings
az: Dil formatı parametrləri

en: Include locked languages
az: Kilidlənmiş dilləri daxil edin

en: Creating media items
az: Media elementlərinin yaradılması

en: When a new media item is created, the Media module records basic information about it, including the author, date of creation, and the <a href=":media-type">media type</a>. It also manages the <em>publishing options</em>, which define whether or not the item is published. Default settings can be configured for each type of media on your site.
az: Yeni media elementi yaradıldıqda, Media modulu müəllif, yaradılma tarixi və <a href=":media-type">media növü</a> daxil olmaqla, onun haqqında əsas məlumatları qeyd edir. O, həmçinin elementin dərc edilib-edilməməsini müəyyən edən <em>nəşretmə seçimlərini</em> idarə edir. Defolt parametrlər saytınızdakı hər bir media növü üçün konfiqurasiya edilə bilər.

en: Creating custom media types
az: Fərdi media növlərinin yaradılması

en: The Media module gives users with the <em>Administer media types</em> permission the ability to <a href=":media-new">create new media types</a> in addition to the default ones already configured. Each media type has an associated media source (such as the image source) which support thumbnail generation and metadata extraction. Fields managed by the <a href=":field">Field module</a> may be added for storing that metadata, such as width and height, as well as any other associated values.
az: Media modulu <em>Media növlərini idarə et</em> icazəsi olan istifadəçilərə artıq konfiqurasiya edilmiş defoltlara əlavə olaraq <a href=":media-new">yeni media növləri yaratmaq</a> imkanı verir. . Hər bir media növü miniatür yaradılması və metadata çıxarılmasını dəstəkləyən əlaqəli media mənbəyinə (məsələn, şəkil mənbəyi) malikdir. <a href=":field">Sahə modulu</a> tərəfindən idarə olunan sahələr genişlik və hündürlük kimi metadataları, eləcə də hər hansı digər əlaqəli dəyərləri saxlamaq üçün əlavə edilə bilər.

en: The Media module also enables you to create multiple versions of any media item, and revert to older versions using the <em>Revision information</em> settings.
az: Media modulu həmçinin sizə hər hansı media elementinin çoxsaylı versiyasını yaratmağa və <em>Revizyon məlumatı</em> parametrlərindən istifadə edərək köhnə versiyalara qayıtmağa imkan verir.

en: The Media module makes a number of permissions available, which can be set by role on the <a href=":permissions">permissions page</a>.
az: Media modulu <a href=":permissions">icazələr səhifəsində</a> rola görə təyin edilə bilən bir sıra icazələri əlçatan edir.

en: Add media type
az: Media növü əlavə edin

en: Manage media types.
az: Media növlərini idarə edin.

en: Administer media types
az: Media növlərini idarə edin

en: Update own media
az: Öz mediasını yeniləyin

en: Delete own media
az: Öz mediasını silin

en: View all media revisions
az: Bütün media versiyalarına baxın

en: To view a revision, you also need permission to view the media item.
az: Reviziyaya baxmaq üçün media elementinə baxmaq icazəsi də lazımdır.

en: Full URI to a folder where the media icons will be installed
az: Media nişanlarının quraşdırılacağı qovluğa tam URI

en: Whether the thumbnail downloads should be queued
az: Miniatür yükləmələrin növbəyə salınıb-söndürülməməsi

en: Media source settings
az: Media mənbəyi parametrləri

en: "File" media source configuration
az: "Fayl" media mənbə konfiqurasiyası

en: "Image" media source configuration
az: "Şəkil" media mənbə konfiqurasiyası

en: Edit %type_label @label
az: %type_label @label -i redaktə edin

en: @type %label has been created.
az: @type %label yaradıldı.

en: @type %label has been updated.
az: @type %label yeniləndi.

en: @type: added %label.
az: @type: %label əlavə edildi.

en: @type: updated %label.
az: @type: yenilənmiş %label.

en: - Create -
az: - Yarat -

en: Select the field that will store essential information about the media item. If "Create" is selected a new field will be automatically created.
az: Media elementi haqqında əsas məlumatları saxlayacaq sahəni seçin. "Yarat" seçilərsə, avtomatik olaraq yeni sahə yaradılacaq.

en: %field_type field will be automatically created on this type to store the essential information about the media item.
az: %field_type sahəsi media elementi haqqında vacib məlumatları saxlamaq üçün bu tipdə avtomatik olaraq yaradılacaq.

en: %field_name field is used to store the essential information about the media item.
az: %field_name sahəsi media elementi haqqında vacib məlumatları saxlamaq üçün istifadə olunur.

en: Media source that is responsible for additional logic related to this media type.
az: Bu media növü ilə bağlı əlavə məntiqə cavabdeh olan media mənbəyi.

en: Media source configuration
az: Media mənbəyinin konfiqurasiyası

en: Media sources can provide metadata fields such as title, caption, size information, credits, etc. Media can automatically save this metadata information to entity fields, which can be configured below. Information will only be mapped if the entity field is empty.
az: Media mənbələri başlıq, başlıq, ölçü məlumatı, kreditlər və s. kimi metadata sahələri təmin edə bilər. Media bu metadata məlumatını avtomatik olaraq aşağıda konfiqurasiya edilə bilən obyekt sahələrində saxlaya bilər. Məlumat yalnız obyekt sahəsi boş olduqda xəritələnəcək.

en: Media will be automatically published when created.
az: Media yaradıldıqda avtomatik dərc olunacaq.

en: Automatically create new revisions. Users with the "Administer media" permission will be able to override this option.
az: Avtomatik olaraq yeni versiyalar yaradın. "Medianı idarə et" icazəsi olan istifadəçilər bu seçimi ləğv edə biləcəklər.

en: Download thumbnails via a queue. When using remote media sources, the thumbnail generation could be a slow process. Using a queue allows for this process to be handled in the background.
az: Növbə vasitəsilə miniatürləri endirin. Uzaq media mənbələrindən istifadə edərkən, miniatür yaratmaq yavaş bir proses ola bilər. Növbədən istifadə bu prosesi arxa planda idarə etməyə imkan verir.

en: The media type %name has been updated.
az: Media növü %name yeniləndi.

en: The media type %name has been added.
az: Media növü %name əlavə edildi.

en: Added media type %name.
az: Əlavə edilmiş media növü %name.

en: No media types available. <a href=":url">Add media type</a>.
az: Heç bir media növü mövcud deyil. <a href=":url">Media növü əlavə edin</a>.

en: The thumbnail of the media item.
az: Media elementinin miniatürü.

en: The time the media item was created.
az: Media elementinin yaradıldığı vaxt.

en: The time the media item was last edited.
az: Media elementinin sonuncu redaktə olunduğu vaxt.

en: media type
az: media növü

en: media types
az: media növləri

en: Linked to media item
az: Media elementi ilə əlaqələndirilib

en: Use local files for reusable media.
az: Yenidən istifadə edilə bilən media üçün yerli fayllardan istifadə edin.

en: Use local images for reusable media.
az: Yenidən istifadə edilə bilən media üçün yerli şəkillərdən istifadə edin.

[ctx: Validation]
en: Menu settings.
az: Menyu parametrləri.

en: You can only change the menu settings for the <em>published</em> version of this content.
az: Siz yalnız bu məzmunun <em>dərc edilmiş</em> versiyası üçün menyu parametrlərini dəyişə bilərsiniz.

en: To view a revision, you also need permission to view the content item.
az: Reviziyaya baxmaq üçün məzmun elementinə baxmaq icazəsi də lazımdır.

en: To revert a revision, you also need permission to edit the content item.
az: Təsdiqi geri qaytarmaq üçün məzmun elementini redaktə etmək icazəsi də lazımdır.

en: To delete a revision, you also need permission to delete the content item.
az: Təklifi silmək üçün məzmun elementini silmək icazəsi də lazımdır.

[ctx: Validation]
en: Path alias.
az: Yol ləqəbi.

en: You can only change the URL alias for the <em>published</em> version of this content.
az: Siz yalnız bu məzmunun <em>dərc edilmiş</em> versiyası üçün URL ləqəbini dəyişə bilərsiniz.

en: REST support for content types (provided by the <a href=":node">Node</a> module) is enabled by default. To enable support for other content entity types, you can use a <a href=":config" target="blank">process based on configuration editing</a> or the contributed <a href=":restui">REST UI module</a>.
az: Məzmun növləri üçün REST dəstəyi (<a href=":node">Node</a> modulu tərəfindən təmin edilir) defolt olaraq aktivdir. Digər məzmun obyekti növləri üçün dəstəyi aktivləşdirmək üçün siz <a href=":config" target="blank">konfiqurasiya redaktəsinə əsaslanan prosesdən</a> və ya töhfə verilmiş <a href=":restui">REST UI-dən istifadə edə bilərsiniz. modul</a>.

en: Limited date range
az: Məhdud tarix diapazonu

en: Your PHP installation has a limited date range.
az: PHP quraşdırmanızın məhdud tarix diapazonu var.

en: You are running on a system where PHP is compiled or limited to using 32-bit integers. This will limit the range of dates and timestamps to the years 1901-2038. Read about the <a href=":url">limitations of 32-bit PHP</a>.
az: Siz PHP-nin tərtib edildiyi və ya 32 bitlik tam ədədlərin istifadəsi ilə məhdudlaşan sistemdə işləyirsiniz. Bu, tarix və vaxt ştamplarının diapazonunu 1901-2038-ci illər üçün məhdudlaşdıracaq. <a href=":url">32-bit PHP-nin məhdudiyyətləri</a> haqqında oxuyun.

en: A client error happened
az: Müştəri xətası baş verdi

en: To run cron from outside the site, go to <a href=":cron" class="system-cron-settings__link">@cron</a>
az: Cronu saytdan kənarda işə salmaq üçün <a href=":cron" class="system-cron-settings__link">@cron</a> ünvanına keçin.

en: Run times of individual cron jobs will be written to watchdog
az: Fərdi cron işlərinin işləmə vaxtları gözətçi itinə yazılacaq

en: Delete temporary files after
az: Bundan sonra müvəqqəti faylları silin

en: Temporary files are not referenced, but are in the file system and therefore may show up in administrative lists. <strong>Warning:</strong> If enabled, temporary files will be permanently deleted and may not be recoverable.
az: Müvəqqəti fayllara istinad edilmir, lakin fayl sistemindədir və buna görə də inzibati siyahılarda görünə bilər. <strong>Xəbərdarlıq:</strong> Aktiv edilərsə, müvəqqəti fayllar həmişəlik silinəcək və bərpa olunmaya bilər.

en: Automatic updates of Drupal core are not supported at this time.
az: Drupal nüvəsinin avtomatik yeniləmələri hazırda dəstəklənmir.

en: Add the @label role to the selected user(s)
az: Seçilmiş istifadəçi(lər)ə @label rolunu əlavə edin

en: Remove the @label role from the selected user(s)
az: @label rolunu seçilmiş istifadəçi(lər)dən silin

en: This workflow is in use. You cannot remove this workflow until you have removed all content using it.
az: Bu iş axını istifadə olunur. Siz ondan istifadə edən bütün məzmunu silməyincə bu iş axını silə bilməzsiniz.

en: Edit %label workflow
az: %label iş axınını redaktə edin

en: This workflow state is in use. You cannot remove this workflow state until you have removed all content using it.
az: Bu iş axını vəziyyəti istifadə olunur. Siz ondan istifadə edən bütün məzmunu silməyincə bu iş axını vəziyyətini silə bilməzsiniz.

en: Find and manage comments.
az: Şərhləri tapın və idarə edin.

en: The approved comments listing.
az: Təsdiq edilmiş şərhlər siyahısı.

en: Comments published
az: Şərhlər dərc olunub

en: The unapproved comments listing.
az: Təsdiqlənməmiş şərhlər siyahısı.

en: Comments unapproved
az: Şərhlər təsdiqlənməyib

en: Entity reference selection handler settings
az: Entiti istinad seçimi idarəedici parametrləri

en: Default selection handler settings
az: Defolt seçim idarəedici parametrləri

en: The field instance ID.
az: Sahə nümunəsi identifikatoru.

en: The field instance data.
az: Sahə nümunəsi məlumatları.

en: The field definition.
az: Sahənin tərifi.

en: The formatter settings.
az: Formatlayıcı parametrləri.

en: File selection handler settings
az: Fayl seçimi idarəedici parametrləri

en: Source module not found for @migration_id.
az: @migration_id üçün mənbə modulu tapılmadı.

en: Destination module not found for @migration_id.
az: @migration_id üçün təyinat modulu tapılmadı.

en: User selection handler settings
az: İstifadəçi seçimi idarəedici parametrləri

en: Views selection handler settings
az: Seçim idarəedici parametrlərinə baxır

en: Czechia
az: Çexiya

en: Go to page @key
az: @key səhifəsinə keçin

en: %workflow workflow: Use %transition transition.
az: %workflow: %transition istifadə edin.

en: Offset must be a number greater than or equal to 0.
az: Ofset 0-dan böyük və ya ona bərabər rəqəm olmalıdır.

en: Are you sure you want to remove the %label block?
az: %label blokunu silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Select the @entity_type types for the @workflow workflow
az: @workflow iş axını üçün @entity_type növlərini seçin

en: Select the @entity_type_plural_label for the @workflow workflow
az: @workflow iş axını üçün @entity_type_plural_label seçin

en: Make sure that <strong>access to the database</strong> for the old site is available from this new site.
az: Köhnə sayt üçün <strong>verilənlər bazasına giriş</strong>in bu yeni saytdan mövcud olduğundan əmin olun.

en: <strong>If the old site has private files</strong>, a copy of its files directory must also be accessible on the host of this new site.
az: <strong>Əgər köhnə saytda şəxsi fayllar varsa</strong>, onun fayl kataloqunun surəti də bu yeni saytın hostunda əlçatan olmalıdır.

en: <strong>Do not add any content to the new site</strong> before upgrading. Any existing content is likely to be overwritten by the upgrade process. See <a href=":url">the upgrade preparation guide</a>.
az: Təkmilləşdirmədən əvvəl <strong>yeni sayta heç bir məzmun əlavə etməyin</strong>. Hər hansı mövcud məzmunun təkmilləşdirmə prosesinin üzərinə yazılacağı ehtimal edilir. <a href=":url">təkmilləşdirməyə hazırlıq təlimatına</a> baxın.

en: The upgrade can take a long time. It is better to upgrade from a local copy of your site instead of directly from your live site.
az: Təkmilləşdirmə uzun müddət çəkə bilər. Birbaşa canlı saytınızdan deyil, saytınızın yerli nüsxəsindən təkmilləşdirmək daha yaxşıdır.

en: "Audio" media source configuration
az: "Audio" media mənbəsinin konfiqurasiyası

en: Access media overview
az: Media icmalına daxil olun

en: Users with this permission can access the media overview page.
az: Bu icazəyə malik istifadəçilər media icmalı səhifəsinə daxil ola bilərlər.

en: "Video" media source configuration
az: "Video" media mənbə konfiqurasiyası

en: Upgrade analysis report
az: Təhlil hesabatını təkmilləşdirin

en: Requires the "View any unpublished content" or "View own unpublished content" permission
az: "Hər hansı dərc edilməmiş məzmuna baxmaq" və ya "Özün dərc olunmamış məzmununa baxmaq" icazəsini tələb edir

en: The %field_name entity reference field (entity_type: %entity_type, bundle: %bundle) no longer has any valid bundle it can reference. The field is not working correctly anymore and has to be adjusted.
az: %field_name obyekt istinad sahəsində (entity_type: %entity_type, bundle: %bundle) artıq istinad edə biləcəyi etibarlı paket yoxdur. Sahə artıq düzgün işləmir və düzəliş edilməlidir.

en: Compatible
az: Uyğun

en: Moderation state filter
az: Moderasiya vəziyyəti filtri

en: Response failed validation.
    Response:
    @data
    
    Errors:
    @errors
az: Cavabın doğrulanması uğursuz oldu.
    Cavab:
    @data
    
    Xətalar:
    @xətalar

en: Cannot change the install profile from %profile to %new_profile once Drupal is installed.
az: Drupal quraşdırıldıqdan sonra quraşdırma profilini %profildən %new_profile-ə dəyişmək mümkün deyil.

en: Disclaimer block
az: İmtina bloku

en: Entity action
az: Entiti hərəkəti

en: @type_label bundle
az: @type_label paketi

en: Use field label instead of the "On" label as the label.
az: Etiket kimi "On" etiketi əvəzinə sahə etiketindən istifadə edin.

en: There is no moderated @label yet. Only pending versions of @label, such as drafts, are listed here.
az: Hələ moderasiya edilmiş @label yoxdur. Qaralamalar kimi yalnız @label -in gözlənilən versiyaları burada verilmişdir.

en: The image file is invalid or the image type is not allowed. Allowed types: %types
az: Şəkil faylı yanlışdır və ya şəkil növünə icazə verilmir. İcazə verilən növlər: %types

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels. The new dimensions of the resized image are %new_widthx%new_height pixels.
az: Şəklin ölçüsü %dimension piksellərinin icazə verilən maksimum ölçülərinə uyğun olaraq dəyişdirildi. Ölçüsü dəyişdirilmiş şəklin yeni ölçüləri %new_widthx%new_height pikselləridir.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed height of %height pixels. The new dimensions of the resized image are %new_widthx%new_height pixels.
az: Şəkil %height piksellərinin icazə verilən maksimum hündürlüyünə sığması üçün ölçüsü dəyişdirildi. Ölçüsü dəyişdirilmiş şəklin yeni ölçüləri %new_widthx%new_height pikselləridir.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed width of %width pixels. The new dimensions of the resized image are %new_widthx%new_height pixels.
az: Şəklin ölçüsü %width piksellərinin icazə verilən maksimum eninə sığmaq üçün dəyişdirildi. Ölçüsü dəyişdirilmiş şəklin yeni ölçüləri %new_widthx%new_height pikselləridir.

en: One or more files could not be uploaded.
az: Bir və ya bir neçə faylı yükləmək mümkün olmadı.

en: Media display format settings
az: Media ekran formatı parametrləri

en: Show playback controls
az: Oxutma nəzarətlərini göstərin

en: Audio file display format settings
az: Audio faylı göstərmə formatı parametrləri

en: Video file display format settings
az: Video faylı göstərmə formatı parametrləri

en: Replace the file name by its description when available
az: Mövcud olduqda fayl adını onun təsviri ilə əvəz edin

en: Use description as link text
az: Təsviri keçid mətni kimi istifadə edin

en: Display the file using an HTML5 audio tag.
az: HTML5 audio teqindən istifadə edərək faylı göstərin.

en: Playback controls: %controls
az: Oxutma nəzarətləri: %controls

en: Multiple file display: Multiple HTML tags
az: Çoxlu fayl ekranı: Çoxlu HTML teqləri

en: Multiple file display: One HTML tag with multiple sources
az: Çoxlu fayl ekranı: Çox mənbəli bir HTML etiketi

en: Display the file using an HTML5 video tag.
az: HTML5 video etiketindən istifadə edərək faylı göstərin.

en: Root-relative file URL
az: Kök-nisbi fayl URL

en: An entity field containing a file URI, and a computed root-relative file URL.
az: Fayl URI-ni və hesablanmış kök-nisbi fayl URL-ni ehtiva edən obyekt sahəsi.

en: @title field is required if there is @uri input.
az: @uri girişi varsa @title sahəsi tələb olunur.

en: The Media module manages the creation, editing, deletion, settings, and display of media. Items are typically images, documents, slideshows, YouTube videos, tweets, Instagram photos, etc. You can reference media items from any other content on your site. For more information, see the <a href=":media">online documentation for the Media module</a>.
az: Media modulu medianın yaradılmasını, redaktə edilməsini, silinməsini, parametrlərini və göstərilməsini idarə edir. Elementlər adətən şəkillər, sənədlər, slayd şouları, YouTube videoları, tvitlər, Instagram fotoşəkilləri və s. olur. Siz saytınızdakı istənilən digər məzmundan media elementlərinə istinad edə bilərsiniz. Ətraflı məlumat üçün <a href=":media">Media modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Listing media items
az: Media elementlərinin siyahısı

en: Media items are listed at the <a href=":media-collection">media administration page</a>.
az: Media elementləri <a href=":media-collection">media administrasiyası səhifəsində</a> verilmişdir.

en: Adding media to other content
az: Medianın digər məzmuna əlavə edilməsi

en: Users with permission to administer content types can add media support by adding a media reference field to the content type on the content type administration page. (The same is true of block types, taxonomy terms, user profiles, and other content that supports fields.) A media reference field can refer to any configured media type. It is possible to allow multiple media types in the same field.
az: Məzmun növlərini idarə etmək icazəsi olan istifadəçilər məzmun növü idarəetmə səhifəsində məzmun növünə media istinad sahəsi əlavə etməklə media dəstəyi əlavə edə bilərlər. (Eyni şey blok növləri, taksonomiya şərtləri, istifadəçi profilləri və sahələri dəstəkləyən digər məzmuna aiddir.) Media istinad sahəsi istənilən konfiqurasiya edilmiş media növünə istinad edə bilər. Eyni sahədə bir neçə media növünə icazə vermək mümkündür.

en: Differences between Media, File, and Image reference fields
az: Media, Fayl və Şəkil istinad sahələri arasındakı fərqlər

en: <em>Media</em> reference fields offer several advantages over basic <em>File</em> and <em>Image</em> references:
az: <em>Media</em> istinad sahələri əsas <em>Fayl</em> və <em>Şəkil</em> istinadları ilə müqayisədə bir sıra üstünlüklər təklif edir:

en: Media reference fields can reference multiple media types in the same field.
az: Media istinad sahələri eyni sahədə bir neçə media növünə istinad edə bilər.

en: Fields can also be added to media types themselves, which means that custom metadata like descriptions and taxonomy tags can be added for the referenced media. (Basic file and image fields do not support this.)
az: Sahələr həmçinin media növlərinə əlavə edilə bilər, bu o deməkdir ki, istinad edilən media üçün təsvirlər və taksonomiya teqləri kimi fərdi metadata əlavə edilə bilər. (Əsas fayl və şəkil sahələri bunu dəstəkləmir.)

en: Media types for audio and video files are provided by default, so there is no need for additional configuration to upload these media.
az: Audio və video faylları üçün media növləri standart olaraq təmin edilir, ona görə də bu medianı yükləmək üçün əlavə konfiqurasiyaya ehtiyac yoxdur.

en: Existing media items can be reused on any other content items with a media reference field.
az: Mövcud media elementləri media istinad sahəsi olan hər hansı digər məzmun elementlərində təkrar istifadə edilə bilər.

en: For more information, see the <a href="@help_url">Media help page</a>.
az: Ətraflı məlumat üçün <a href="@help_url">Media yardım səhifəsinə</a> baxın.

en: Media Name
az: Media Adı

en: %type_name: Create new media
az: %type_name: Yeni media yaradın

en: %type_name: Edit own media
az: %type_name: Öz mediasını redaktə edin

en: %type_name: Edit any media
az: %type_name: İstənilən medianı redaktə edin

en: %type_name: Delete own media
az: %type_name: Öz mediasını silin

en: %type_name: Delete any media
az: %type_name: İstənilən medianı silin

en: <em>The media source cannot be changed after the media type is created.</em>
az: <em>Media növü yaradıldıqdan sonra media mənbəyi dəyişdirilə bilməz.</em>

en: Use audio files for reusable media.
az: Yenidən istifadə edilə bilən media üçün audio faylları istifadə edin.

en: Use video files for reusable media.
az: Yenidən istifadə edilə bilən media üçün video faylları istifadə edin.

en: The destination system contains data which was not created by a migration.
az: Təyinat sistemi miqrasiya ilə yaradılmayan məlumatları ehtiva edir.

en: Migrate Drupal settings
az: Drupal parametrlərini köçürün

en: source_module enforcement tags
az: source_module tətbiq teqləri

en: Old site
az: Köhnə sayt

en: The site you want to upgrade.
az: Təkmilləşdirmək istədiyiniz sayt.

en: New site
az: Yeni sayt

en: Preparation steps
az: Hazırlıq mərhələləri

en: WARNING: Content may be overwritten on your new site.
az: XƏBƏRDARLIQ: Məzmun yeni saytınızın üzərinə yazıla bilər.

en: I acknowledge I may lose data. Continue anyway.
az: Məlumatı itirə biləcəyimi qəbul edirəm. Hər halda davam edin.

en: There is conflicting content of these types:
az: Bu növlərin ziddiyyətli məzmunu var:

en: On the <a href=":cache-settings">Performance page</a>, you can configure how long browsers and proxies may cache pages based on the Cache-Control header; this setting is ignored by the Internal Page Cache module, which caches pages permanently until invalidation, unless they carry an Expires header. There is no other configuration.
az: <a href=":cache-settings">Performans səhifəsində</a> siz brauzerlərin və proksilərin Cache-Control başlığına əsasən səhifələri nə qədər keş edə biləcəyini konfiqurasiya edə bilərsiniz; bu parametrə Daxili Səhifə Keşi modulu tərəfindən məhəl qoyulmur, hansı ki, onlar Müddəti Bitir başlığı daşımırsa, səhifələri etibarsız sayılana qədər daimi olaraq keş saxlayır. Başqa konfiqurasiya yoxdur.

en: The Settings Tray module allows users with the <a href=":administer_block_permission">Administer blocks</a> and <a href=":contextual_permission">Use contextual links</a> permissions to edit blocks without visiting a separate page. For more information, see the <a href=":handbook_url">online documentation for the Settings Tray module</a>.
az: Parametrlər Tablası modulu istifadəçilərə blokları ziyarət etmədən redaktə etmək üçün <a href=":administer_block_permission">Blokları idarə et</a> və <a href=":contextual_permission">Kontekstli keçidlərdən istifadə</a> icazələri olan istifadəçilərə imkan verir. ayrı bir səhifə. Ətraflı məlumat üçün <a href=":handbook_url">Parametrlər Tablası modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Editing blocks in place
az: Blokların yerində redaktə edilməsi

en: To edit blocks in place, either click the <strong>Edit</strong> button in the toolbar and then click on the block, or choose "Quick edit" from the block's contextual link. (See the <a href=":contextual">Contextual Links module help</a> for more information about how to use contextual links.)
az: Blokları yerində redaktə etmək üçün ya alətlər panelində <strong>Düzəliş etmək</strong> düyməsini klikləyin və sonra blokun üzərinə klikləyin və ya blokun kontekstli linkindən "Tez redaktə" seçin. (Kontekstli keçidlərdən istifadə haqqında ətraflı məlumat üçün <a href=":contextual">Kontekstual Linklər modulu yardımına</a> baxın.)

en: The Settings Tray for the block will open in a sidebar, with a compact form for configuring what the block shows.
az: Blok üçün Parametrlər Tablosu blokun göstərdiklərini konfiqurasiya etmək üçün yığcam forma ilə yan paneldə açılacaq.

en: Save the form and the changes will be immediately visible on the page.
az: Formanı yadda saxlayın və dəyişikliklər dərhal səhifədə görünəcək.

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!severity</code></dt><dd>The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
az: Syslog girişinin formatını təyin edin.

en: Either the path '%path' is invalid or you do not have access to it.
az: Ya '%path' yolu etibarsızdır, ya da sizin ona girişiniz yoxdur.

en: %capital_name contains the following terms.
az: %capital_name aşağıdakı şərtləri ehtiva edir.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms
az: %capital_name əsas şərtlər altında qruplaşdırılmış şərtləri ehtiva edir

en: %capital_name contains terms with multiple parents.
az: %capital_name çox valideynli şərtləri ehtiva edir.

en: Access the taxonomy vocabulary overview page
az: Taksonomiya lüğətinin icmalı səhifəsinə daxil olun

en: Get an overview of all taxonomy vocabularies.
az: Bütün taksonomiya lüğətlərinin icmalını əldə edin.

en: %vocabulary: Create terms
az: %vocabulary: Şərtlər yaradın

en: %vocabulary: Delete terms
az: %vocabulary: Terminləri silin

en: %vocabulary: Edit terms
az: %vocabulary: Terminləri redaktə edin

en: Output the URL as text
az: URL-i mətn kimi çıxarın

en: Output an absolute link
az: Mütləq bir keçid çıxarın

en: Min placeholder
az: Min köməkçi mətn

en: Max placeholder
az: Max köməkçi mətn

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination.
az: Mütləq link çıxarmaq üçün bu seçimi aktiv edin. Yoldan keçid təyinatı kimi istifadə etmək istəyirsinizsə, tələb olunur.

en: Enforce a <code>destination</code> parameter in the link to return the user to the original view upon completing the link action. Most operations include a destination by default and this setting is no longer needed.
az: Link əməliyyatını tamamladıqdan sonra istifadəçini orijinal görünüşə qaytarmaq üçün linkdə <code>təyinat</code> parametrini tətbiq edin. Əksər əməliyyatlara defolt olaraq təyinat daxildir və bu parametr artıq lazım deyil.

en: Hint text that appears inside the Min field when empty.
az: Boş olduqda Min sahəsində görünən işarə mətni.

en: Hint text that appears inside the Max field when empty.
az: Boş olduqda Maks sahəsində görünən işarə mətni.

en: Hint text that appears inside the field when empty.
az: Boş olduqda sahənin içərisində görünən işarə mətni.

en: There are no workflow types available. In order to create workflows you need to install a module that provides a workflow type. For example, the <a href=":content-moderation">Content Moderation</a> module provides a workflow type that enables workflows for content entities.
az: İş axını növləri mövcud deyil. İş axınları yaratmaq üçün iş axını növünü təmin edən modul quraşdırmaq lazımdır. Məsələn, <a href=":content-moderation">Məzmun Moderasiyası</a> modulu məzmun obyektləri üçün iş axınını təmin edən iş axını növünü təmin edir.

en: Transition label
az: Keçid etiketi

en: Find and moderate content.
az: Məzmunu tapın və nəzarət edin.

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
az: Moderasiya edilmiş məzmun yoxdur. Qaralamalar kimi məzmunun yalnız gözlənilən versiyaları burada verilmişdir.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
az: Hələ heç bir ön səhifə məzmunu yaradılmayıb.

en: A locally hosted audio file.
az: Yerli olaraq yerləşdirilən audio fayl.

en: A locally hosted video file.
az: Yerli olaraq yerləşdirilən video fayl.

en: Workspace name
az: İş sahəsinin adı

en: Name (A-Z)
az: Ad (A-Z)

en: Name (Z-A)
az: Ad (Z-A)

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
az: Yadda saxlandıqda bunun defolt versiya olub-olmadığını göstərən bayraq.

[ctx: Validation]
en: Entity untranslatable fields
az: Tərcümə edilə bilməyən obyekt sahələri

en: The Content Moderation module allows you to expand on Drupal's "unpublished" and "published" states for content. It allows you to have a published version that is live, but have a separate working copy that is undergoing review before it is published. This is achieved by using <a href=":workflows">Workflows</a> to apply different states and transitions to entities as needed. For more information, see the <a href=":content_moderation">online documentation for the Content Moderation module</a>.
az: Məzmun Moderasiyası modulu sizə məzmun üçün Drupal-ın "nəşr olunmamış" və "nəşr olunmuş" vəziyyətlərini genişləndirməyə imkan verir. O, sizə canlı yayımlanmış versiyaya sahib olmağa imkan verir, lakin dərc edilməzdən əvvəl nəzərdən keçirilən ayrıca iş nüsxəsinə sahib ola bilərsiniz. Buna <a href=":workflows">İş axınlarından</a> istifadə etməklə nail olunur ki, lazım olduqda obyektlərə müxtəlif vəziyyətlər və keçidlər tətbiq edilir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":content_moderation">Məzmun Moderasiyası modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Applying workflows
az: İş axınının tətbiqi

en: Moderating content
az: Moderasiya məzmunu

en: You can view a list of content awaiting moderation on the <a href=":moderated">moderated content page</a>. This will show any content in an unpublished state, such as Draft or Archived, to help surface content that requires more work from content editors.
az: Moderasiya gözləyən məzmunun siyahısına <a href=":moderated">moderasiya edilmiş məzmun səhifəsində</a> baxa bilərsiniz. Bu, məzmun redaktorlarından daha çox iş tələb edən səth məzmununa kömək etmək üçün Qaralama və ya Arxivləşdirilmiş kimi dərc olunmamış vəziyyətdə hər hansı məzmunu göstərəcək.

en: Each transition is exposed as a permission. If a user has the permission for a transition, they can use the transition to change the state of the content item, from Draft to Published.
az: Hər bir keçid icazə kimi ifşa olunur. Əgər istifadəçinin keçid üçün icazəsi varsa, onlar keçiddən məzmun elementinin vəziyyətini Qaralamadan Yayımlanana dəyişdirmək üçün istifadə edə bilərlər.

en: Hide non translatable fields on translation forms
az: Tərcümə formalarında tərcümə olunmayan sahələri gizlədin

en: Content translation bundle settings
az: Məzmun tərcüməsi paketi parametrləri

en: Bundle settings values
az: Paket parametrləri dəyərləri

en: Fields that apply to all languages are hidden to avoid conflicting changes. <a href=":url">Edit them on the original language form</a>.
az: Bütün dillərə aid olan sahələr ziddiyyətli dəyişikliklərin qarşısını almaq üçün gizlədilir. <a href=":url">Onları orijinal dil formasında redaktə edin</a>.

[ctx: Validation]
en: Content translation synchronized fields
az: Məzmun tərcüməsi sinxronlaşdırılmış sahələr

en: Non-translatable field elements can only be changed when updating the current revision.
az: Tərcümə edilə bilməyən sahə elementləri yalnız cari versiya yeniləndikdə dəyişdirilə bilər.

en: Non-translatable field elements can only be changed when updating the original language.
az: Tərcümə edilə bilməyən sahə elementləri yalnız orijinal dili yeniləyərkən dəyişdirilə bilər.

en: The node language.
az: Nodun dili.

en: This layout builder tool allows you to configure the layout of the main content area.
az: Bu layout qurucu aləti əsas məzmun sahəsinin tərtibatını konfiqurasiya etməyə imkan verir.

en: To manage other areas of the page, use the <a href="@block-ui">block administration page</a>.
az: Səhifənin digər sahələrini idarə etmək üçün <a href="@block-ui">blok idarəçiliyi səhifəsindən</a> istifadə edin.

en: To manage other areas of the page, use the block administration page.
az: Səhifənin digər sahələrini idarə etmək üçün blok idarəetmə səhifəsindən istifadə edin.

en: For more information, see the <a href=":layout-builder-documentation">online documentation for the Layout Builder module</a>.
az: Ətraflı məlumat üçün <a href=":layout-builder-documentation">Layout Builder modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Configure any layout
az: İstənilən layoutu konfiqurasiya edin

en: Configure section
az: Bölməni konfiqurasiya edin

en: Per-view-mode Layout Builder settings
az: Hər baxış rejimi Layout Builder parametrləri

en: Allow a customized layout
az: Fərdi tərtibata icazə verin

en: Layout section
az: Layout bölməsi

en: Edit layout for %label
az: %label üçün tərtibatı redaktə edin

en: The layout override has been saved.
az: Düzəlişin dəyişdirilməsi yadda saxlanıldı.

en: The changes to the layout have been discarded.
az: Düzenə edilən dəyişikliklər ləğv edildi.

en: @entity being viewed
az: @entity baxılır

en: Allow each @entity to have its layout customized.
az: Hər @entity öz tərtibatını fərdiləşdirməyə icazə verin.

en: You must revert all customized layouts of this display before you can disable this option.
az: Bu seçimi deaktiv etməzdən əvvəl bu ekranın bütün fərdiləşdirilmiş planlarını geri qaytarmalısınız.

en: Are you sure you want to revert this to defaults?
az: Bunu defoltlara qaytarmaq istədiyinizə əminsiniz?

en: The layout has been reverted back to defaults.
az: Düzəliş defoltlara qaytarıldı.

en: Layout Section
az: Layout Bölməsi

en: A layout section
az: Planlaşdırma bölməsi

en: Create your media on the <a href=":add_page" target="_blank">media add page</a> (opens a new window), then add it by name to the field below.
az: <a href=":add_page" target="_blank">media əlavə səhifəsində</a> media yaradın (yeni pəncərə açır), sonra onu adla aşağıdakı sahəyə əlavə edin.

en: Use existing media
az: Mövcud mediadan istifadə edin

en: Type part of the media name.
az: Media adının bir hissəsini yazın.

en: See the <a href=":list_url" target="_blank">media list</a> (opens a new window) to help locate media.
az: Medianın yerini tapmağa kömək etmək üçün <a href=":list_url" target="_blank">media siyahısına</a> baxın (yeni pəncərə açır).

en: Allowed media types: %types
az: İcazə verilən media növləri: %types

en: Media item
az: Media elementi

en: Create new media
az: Yeni media yaradın

en: The next page provides an overview of the modules that will be upgraded and those that will not be upgraded, before you proceed to perform the upgrade.
az: Növbəti səhifə təkmilləşdirməyə davam etməzdən əvvəl təkmilləşdiriləcək və yenilənməyəcək modulların icmalını təqdim edir.

en: Import new configuration and content from old site
az: Köhnə saytdan yeni konfiqurasiya və məzmunu idxal edin

en: Modules that will not be upgraded
az: Təkmilləşdirilməyəcək modullar

en: Modules that will be upgraded
az: Təkmilləşdiriləcək modullar

en: What will be upgraded?
az: Nə yenilənəcək?

en: Provide text to display if this field contains an empty result. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" in the "Rewrite Results" section above.
az: Bu sahədə boş nəticə varsa, göstərmək üçün mətn təqdim edin. HTML əlavə edə bilərsiniz. Siz yuxarıdakı "Nəticələri yenidən yazın" bölməsində "Əvəzetmə nümunələri"nə uyğun olaraq bu görünüşdən məlumatları daxil edə bilərsiniz.

en: Experimental installation profile used
az: Eksperimental quraşdırma profilindən istifadə edilmişdir

en: Experimental profiles are provided for testing purposes only. Use at your own risk. To start building a new site, reinstall Drupal and choose a non-experimental profile.
az: Eksperimental profillər yalnız sınaq məqsədləri üçün verilir. Öz riskinizlə istifadə edin. Yeni sayt yaratmağa başlamaq üçün Drupal-ı yenidən quraşdırın və qeyri-eksperimental profil seçin.

en: Demo: Umami Food Magazine (Experimental)
az: Demo: Umami Food Magazine (Eksperimental)

en: Install an example site that shows off some of Drupal’s capabilities.
az: Drupal-ın bəzi imkanlarını göstərən nümunə sayt quraşdırın.

en: Umami demo: Content
az: Umami demo: Məzmun

en: Imports the content for the Umami demo.
az: Umami demosu üçün məzmunu idxal edir.

en: Search by keyword, ingredient, dish
az: Açar söz, tərkib hissəsi, yeməyi ilə axtarın

en: The theme used for the Umami food magazine demonstration site.
az: Umami qida jurnalının nümayiş saytı üçün istifadə olunan mövzu.

en: Go to the search page
az: Axtarış səhifəsinə keçin

en: Tell us what you think
az: Bizə nə düşündüyünü de

en: Banner block
az: Banner bloku

en: A banner block contains a title, summary, link to content and a background image. The background image is scaled to fill the browser's width.
az: Banner blokunda başlıq, xülasə, məzmuna keçid və arxa fon təsviri var. Fon təsviri brauzerin genişliyini doldurmaq üçün ölçülür.

en: A disclaimer block contains disclaimer and copyright text.
az: İmtina blokunda imtina və müəllif hüququ mətni var.

en: Footer promo block
az: Altbilgi promo bloku

en: A footer promo block contains a title, promo text, and a "find out more" link.
az: Altbilgi promo blokunda başlıq, tanıtım mətni və "daha çox məlumat əldə edin" keçidi var.

en: Recipe Name
az: Resept Adı

en: Umami dates
az: Umami tarixləri

en: Find out more link
az: Ətraflı linki tapın

en: Promo text
az: Promo mətni

en: Promo title
az: Promo adı

en: List the ingredients required for this recipe, one per item.
az: Bu resept üçün tələb olunan inqrediyentləri sadalayın, hər bir maddə üçün bir.

en: Recipe category
az: Resept kateqoriyası

en: Provide a short overview of this recipe.
az: Bu reseptin qısa icmalını təqdim edin.

en: Large 21:9 (1440x620)
az: Böyük 21:9 (1440x620)

en: Large 21:9 2x (2880x1240)
az: Böyük 21:9 2x (2880x1240)

en: Large 3:2 2x (1536x1024)
az: Böyük 3:2 2x (1536x1024)

en: Large 3:2 (768x512)
az: Böyük 3:2 (768x512)

en: Medium 21:9 (1024x440)
az: Orta 21:9 (1024x440)

en: Medium 3:2 2x (1200x800)
az: Orta 3:2 2x (1200x800)

en: Medium 3:2 (600x400)
az: Orta 3:2 (600x400)

en: Medium 8:7 (266x236)
az: Orta 8:7 (266x236)

en: Scale crop 7:3 large
az: 7:3 böyük ölçüdə kəsin

en: Small 21:9 (768x330)
az: Kiçik 21:9 (768x330)

en: Square Large
az: Kvadrat Böyük

en: Square Medium
az: Kvadrat Orta

en: Square Small
az: Kvadrat Kiçik

en: 3:2 Image
az: 3:2 Şəkil

en: Hero or Banner
az: Qəhrəman və ya Banner

en: Articles aside
az: Məqalələr bir yana

en: More featured articles
az: Daha çox seçilən məqalələr

en: A view to create a list of featured articles from the Umami website.
az: Umami veb saytından seçilmiş məqalələrin siyahısını yaratmaq üçün görünüş.

en: Promoted Items
az: Təşviq edilmiş əşyalar

en: A view to list the items promoted to the top of the homepage.
az: Əsas səhifənin yuxarısına yüksəldilmiş elementlərin siyahısı üçün görünüş.

en: Promoted Items Double
az: Təşviq edilmiş əşyalar ikiqat

en: Attachment: Promoted Items Double
az: Qoşma: Təşviq edilmiş Əşyalar Double

en: Block: Promoted Items - Single
az: Blok: Təşviq edilmiş əşyalar - Tək

en: Recipes listing
az: Reseptlərin siyahısı

en: Umami Recipes Banner
az: Umami Reseptləri Banner

en: Umami disclaimer
az: Umami imtina

en: Umami footer promo
az: Umami altbilgi promosu

en: Non-translatable fields can only be changed when updating the current revision.
az: Tərcümə edilə bilməyən sahələr yalnız cari versiya yeniləndikdə dəyişdirilə bilər.

en: Non-translatable fields can only be changed when updating the original language.
az: Tərcümə edilə bilməyən sahələr yalnız orijinal dili yeniləyərkən dəyişdirilə bilər.

en: Moderated content requires non-translatable fields to be edited in the original language form.
az: Moderasiya edilmiş məzmun tərcümə olunmayan sahələrin orijinal dil formasında redaktə edilməsini tələb edir.

en: Translations cannot be flagged as outdated when content is moderated.
az: Məzmun moderasiya edildikdə tərcümələr köhnəlmiş kimi qeyd edilə bilməz.

en: The "Delete translation" action is only available for published translations.
az: "Tərcüməni sil" əməliyyatı yalnız dərc edilmiş tərcümələr üçün əlçatandır.

en: @label (Original translation) - <em>The following @entity_type translations will be deleted:</em>
az: @label (Orijinal tərcümə) - <em>Aşağıdakı @entity_type tərcümələr silinəcək:</em>

en: Insert selected
az: Seçilmiş daxil edin

en: The field "%field" failed to render with the error of "%error".
az: "%field" sahəsi "%xəta" xətası ilə göstərilə bilmədi.

en: The @uri field is required when the @title field is specified.
az: @uri sahəsi @title sahəsi göstərildikdə tələb olunur.

en: Language for this menu.
az: Bu menyu üçün dil.

en: Menu link title translation.
az: Menyu linkinin başlığının tərcüməsi.

en: Menu link description translation.
az: Menyu linkinin təsvirinin tərcüməsi.

en: Follow-up migration tags
az: Sonrakı miqrasiya etiketləri

en: Provide the information to access the Drupal site you want to upgrade. Files can be imported into the upgraded site as well.  See the <a href=":url">Upgrade documentation for more detailed instructions</a>.
az: Təkmilləşdirmək istədiyiniz Drupal saytına daxil olmaq üçün məlumat verin. Fayllar təkmilləşdirilmiş sayta da idxal edilə bilər. <a href=":url">Daha ətraflı təlimatlar üçün təkmilləşdirmə sənədlərinə</a> baxın.

en: <h3>Resolve all issues below to continue the upgrade.</h3>
az: <h3>Təkmilləşdirməni davam etdirmək üçün aşağıdakı bütün problemləri həll edin.</h3>

en: Information array
az: Məlumat massivi

en: The configuration ID
az: Konfiqurasiya identifikatoru

en: The target entity type ID
az: Hədəf obyekt növü ID

en: The target bundle
az: Hədəf paketi

en: The default language
az: Standart dil

en: Whether to show language selector on create and edit pages
az: Yaratma və redaktə səhifələrində dil seçicisinin göstərilib-göstərilməməsi

en: Whether to hide non translatable fields on translation forms
az: Tərcümə formalarında tərcümə olunmayan sahələrin gizlədilib-gizlətilməməsi

en: Configuration validation
az: Konfiqurasiya təsdiqi

en: You must have the pdo_sqlite PHP extension installed. See core/INSTALL.sqlite.txt for instructions.
az: Sizdə pdo_sqlite PHP uzantısı quraşdırılmalıdır. Təlimatlar üçün core/INSTALL.sqlite.txt-ə baxın.

en: Unable to automatically determine a port. Use the --port to hardcode an available port.
az: Portu avtomatik müəyyən etmək mümkün deyil. Mövcud portu kodlaşdırmaq üçün --portdan istifadə edin.

en: No installation found. Use the 'install' command.
az: Quraşdırma tapılmadı. 'Quraşdırma' əmrindən istifadə edin.

en: Error while opening up a one time login URL
az: Birdəfəlik giriş URL-ni açarkən xəta baş verdi

[ctx: Validation]
en: Entity has field
az: Entitinin sahəsi var

en: The entity must have the %field_name field.
az: Entitid' %field_name sahəsi olmalıdır.

en: The entity does not support fields.
az: Entiti sahələri dəstəkləmir.

en: The selected installation profile %install_profile does not match the profile stored in configuration %config_profile.
az: Seçilmiş quraşdırma profili %install_profile %config_profile konfiqurasiyasında saxlanılan profilə uyğun gəlmir.

en: Use existing configuration
az: Mövcud konfiqurasiyadan istifadə edin

en: Install %name using existing configuration.
az: Mövcud konfiqurasiyadan istifadə edərək %name quraşdırın.

en: The configuration from the directory %sync_directory will be used.
az: %sync_directory qovluğundan konfiqurasiya istifadə olunacaq.

en: The i18n_blocks block numeric identifier.
az: i18n_blocks rəqəmsal identifikatoru bloklayır.

en: The default theme.
az: Standart mövzu.

en: i18n_string table id
az: i18n_string cədvəl id

en: Block property
az: Mülkiyyəti bloklayın

en: The translation of the value of "property".
az: "əmlak" dəyərinin tərcüməsi.

en: Block title translation.
az: Başlığın tərcüməsini bloklayın

en: Block body.
az: Blok bədən.

en: Block body translation.
az: Bədən tərcüməsini bloklayın.

en: contact forms
az: əlaqə formaları

en: contact message
az: əlaqə mesajı

en: contact messages
az: əlaqə mesajları

en: @entity_type_plural_label do not support publishing statuses. For example, even after transitioning from a published workflow state to an unpublished workflow state they will still be visible to site visitors.
az: @entity_type_plural_label nəşr statuslarını dəstəkləmir. Məsələn, dərc edilmiş iş axını vəziyyətindən dərc olunmamış iş axını vəziyyətinə keçdikdən sonra belə, onlar hələ də sayt ziyarətçiləri üçün görünəcək.

en: text editor
az: mətn redaktoru

en: text editors
az: mətn redaktorları

en: Field storages
az: Sahə anbarları

en: field storage
az: sahə anbarı

en: field storages
az: sahə anbarları

en: Input data could not be read
az: Daxil edilmiş məlumatı oxumaq mümkün olmadı

en: image style
az: şəkil üslubu

en: image styles
az: şəkil üslubları

en: content language setting
az: məzmun dili parametri

en: content languages settings
az: məzmun dili parametrləri

en: Manage media settings.
az: Media parametrlərini idarə edin.

en: Domain from which to serve oEmbed content in an iframe
az: Məzmunu iframe-də yerləşdirin

en: The URL of the oEmbed providers database in JSON format
az: JSON formatında oEmbed provayderləri verilənlər bazasının URL-i

en: oEmbed display format settings
az: oEmbed displey formatı parametrləri

en: oEmbed widget format settings
az: oEmbed widget format parametrləri

en: oEmbed media source configuration
az: oEmbed media mənbə konfiqurasiyası

en: URI of thumbnail storage directory
az: Miniatür saxlama kataloqunun URI-si

en: Allowed oEmbed providers
az: İcazə verilmiş oEmbed provayderləri

en: Displaying media assets from third-party services, such as YouTube or Twitter, can be risky. This is because many of these services return arbitrary HTML to represent those assets, and that HTML may contain executable JavaScript code. If handled improperly, this can increase the risk of your site being compromised.
az: YouTube və ya Twitter kimi üçüncü tərəf xidmətlərindən media aktivlərinin göstərilməsi riskli ola bilər. Bunun səbəbi, bu xidmətlərin bir çoxunun həmin aktivləri təmsil etmək üçün ixtiyari HTML qaytarması və HTML-də icra edilə bilən JavaScript kodu ola bilər. Səhv idarə olunarsa, bu, saytınızın təhlükə altına düşmə riskini artıra bilər.

en: In order to mitigate the risks, third-party assets are displayed in an iFrame, which effectively sandboxes any executable code running inside it. For even more security, the iFrame can be served from an alternate domain (that also points to your Drupal site), which you can configure on this page. This helps safeguard cookies and other sensitive information.
az: Riskləri azaltmaq üçün üçüncü tərəfin aktivləri iFrame-də nümayiş etdirilir ki, bu da onun daxilində işləyən hər hansı icra edilə bilən kodu effektiv şəkildə qoruyur. Daha çox təhlükəsizlik üçün iFrame bu səhifədə konfiqurasiya edə biləcəyiniz alternativ domendən (bu, həmçinin Drupal saytınıza işarə edir) xidmət göstərə bilər. Bu kukiləri və digər həssas məlumatları qorumağa kömək edir.

en: iFrame domain
az: iFrame domeni

en: Enter a different domain from which to serve oEmbed content, including the <em>http://</em> or <em>https://</em> prefix. This domain needs to point back to this site, or existing oEmbed content may not display correctly, or at all.
az: <em>http://</em> və ya <em>https://</em> prefiksi daxil olmaqla, oEmbed məzmununa xidmət etmək üçün fərqli domen daxil edin. Bu domen bu saytı göstərməlidir, əks halda mövcud oEmbed məzmunu düzgün və ya ümumiyyətlə göstərilməyə bilər.

en: Maximum size: %max_width x %max_height pixels
az: Maksimum ölçü: %max_width x %max_height pixels

en: Maximum width: %max_width pixels
az: Maksimum eni: %max_width piksel

en: Maximum height: %max_height pixels
az: Maksimum hündürlük: %max_height piksel

en: oEmbed content
az: oEmbed yerləşdirin

en: You can link to media from the following services: @providers
az: Siz aşağıdakı xidmətlərdən mediaya keçid edə bilərsiniz: @providers

[ctx: Validation]
en: oEmbed resource
az: oEmbed resurs

en: The given URL does not match any known oEmbed providers.
az: Verilmiş URL heç bir məlum oEmbed provayderinə uyğun gəlmir.

en: Sorry, the @name provider is not allowed.
az: Üzr istəyirik, @name provayderinə icazə verilmir.

en: The provided URL does not represent a valid oEmbed resource.
az: Təqdim olunan URL etibarlı oEmbed resursunu təmsil etmir.

en: An error occurred while trying to retrieve the oEmbed provider database.
az: oEmbed provayder verilənlər bazasını əldə etməyə çalışarkən xəta baş verdi.

en: Suggested cache lifetime
az: Təklif olunan keş ömrü

en: Thumbnails location
az: Miniatürlərin yeri

en: Thumbnails will be fetched from the provider for local usage. This is the URI of the directory where they will be placed.
az: Yerli istifadə üçün miniatürlər provayderdən götürüləcək. Bu, onların yerləşdiriləcəyi kataloqun URI-dir.

en: Allowed providers
az: İcazə verilən provayderlər

en: Optionally select the allowed oEmbed providers for this media type. If left blank, all providers will be allowed.
az: İstəyə görə bu media növü üçün icazə verilən oEmbed provayderlərini seçin. Boş buraxılarsa, bütün provayderlərə icazə veriləcək.

en: @type URL
az: @type URL"

en: Could not prepare thumbnail destination directory @dir for oEmbed media.
az: oEmbed mediası üçün @dir miniatür təyinat kataloqunu hazırlamaq mümkün olmadı.

en: oEmbed source
az: oEmbed mənbəyi

en: Use oEmbed URL for reusable media.
az: Yenidən istifadə edilə bilən media üçün oEmbed URL istifadə edin.

en: Remote video
az: Uzaqdan video

en: Use remote video URL for reusable media.
az: Yenidən istifadə edilə bilən media üçün uzaqdan video URL istifadə edin.

en: Custom menu links
az: Fərdi menyu bağlantıları

en: custom menu link
az: fərdi menyu linki

en: custom menu links
az: fərdi menyu bağlantıları

en: responsive image style
az: uyğunlaşan şəkil tərzi

en: REST resource configurations
az: REST resurs konfiqurasiyaları

en: search pages
az: axtarış səhifələri

en: Shortcut links
az: Qısa yol keçidləri

en: shortcut link
az: qısayol bağlantısı

en: shortcut links
az: qısa yol bağlantıları

en: Shortcut sets
az: Qısayol dəstləri

en: shortcut set
az: qısayol dəsti

en: shortcut sets
az: qısayol dəstləri

en: Configuration install
az: Konfiqurasiya quraşdırılması

en: The selected profile has a hook_install() implementation and therefore can not be installed from configuration.
az: Seçilmiş profilin hook_install() tətbiqi var və buna görə də konfiqurasiyadan quraşdırıla bilməz.

en: Install profile in settings
az: Profili parametrlərdə quraşdırın

en: This import does not contain system.site configuration, so has been rejected.
az: Bu idxalda system.site konfiqurasiyası yoxdur, ona görə də rədd edilib.

en: Browser and proxy cache maximum age
az: Brauzer və proxy keşinin maksimum yaşı

en: This is used as the value for max-age in Cache-Control headers.
az: Bu Cache-Control başlıqlarında maksimum yaş üçün dəyər kimi istifadə olunur.

en: Drupal provides an <a href=":module_enable">Internal Page Cache module</a> that is recommended for small to medium-sized websites.
az: Drupal kiçik və orta ölçülü vebsaytlar üçün tövsiyə olunan <a href=":module_enable">Daxili Səhifə Keşi modulu</a> təqdim edir.

en: Term language
az: Termin dili

en: workflows
az: iş axınları

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another email containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    --  [site:name] team
az: [user:display-name],
    
    [site:name] saytında qeydiyyatdan keçdiyiniz üçün təşəkkür edirik. Hesab üçün müraciətiniz hazırda təsdiqini gözləyir. Təsdiq edildikdən sonra daxil olmaq, parolunuzu təyin etmək və digər təfərrüatlar haqqında məlumatı özündə əks etdirən başqa e-məktub alacaqsınız.
    
    -- [site:name] komandası

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
az: YouTube və ya Vimeo-dan uzaqdan yerləşdirilən video.

en: A boolean indicating whether this block is reusable.
az: Bu blokun təkrar istifadə oluna biləcəyini göstərən boolean.

en: Whether the Layout Builder is enabled for this display
az: Layout Builder-in bu displey üçün aktiv olub-olmaması

en: Are you sure you want to disable Layout Builder?
az: Layout Builder proqramını deaktiv etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: All customizations will be removed. This action cannot be undone.
az: Bütün fərdiləşdirmələr silinəcək. Bu əməliyyat geri qaytarıla bilməz.

en: Layout Builder has been disabled.
az: Layout Builder deaktiv edilib.

en: Use Layout Builder
az: Layout Builder istifadə edin

en: Provides a field for selecting media entities in our media library view
az: Media kitabxana görünüşümüzdə media obyektlərini seçmək üçün sahə təmin edir

en: Select @label
az: @label seçin

en: Zero items selected
az: Sıfır element seçildi

en: All @count items selected
az: Bütün @count elementləri seçildi

en: Select all media
az: Bütün medianı seçin

en: Show media item weights
az: Media elementinin çəkilərini göstərin

en: Hide media item weights
az: Media elementinin çəkilərini gizlədin

en: A maximum of @count files can be uploaded.
az: Maksimum @count faylları yüklənə bilər.

en: The maximum number of media items have been selected.
az: Media elementlərinin maksimum sayı seçilib.

en: Update widget
az: Vidceti yeniləyin

en: The media item "@label" is not of an accepted type. Allowed types: @types
az: Media elementi "@label" qəbul edilən tip deyil. İcazə verilən növlər: @types

en: The Workspaces module allows workspaces to be defined and switched between. Content is then assigned to the active workspace when created. For more information, see the <a href=":workspaces">online documentation for the Workspaces module</a>.
az: Workspaces modulu iş yerlərini müəyyən etməyə və bir-birindən keçid etməyə imkan verir. Məzmun yaradılan zaman aktiv iş sahəsinə təyin edilir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":workspaces">İş sahəsi modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Switch workspace
az: İş yerini dəyişdirin

en: Workspaces can not be installed when the contributed Workspace module is also installed. See the <a href=":link">upgrade path</a> page for more information on how to upgrade.
az: Təqdim olunan Workspace modulu da quraşdırıldıqda iş yerləri quraşdırıla bilməz. Təkmilləşdirmə haqqında ətraflı məlumat üçün <a href=":link">təkmilləşdirmə yolu</a> səhifəsinə baxın.

en: This form can only be submitted in the default workspace.
az: Bu forma yalnız standart iş yerində təqdim edilə bilər.

en: Switch to @workspace
az: @workspace -ə keçin

en: Current workspace:
az: Cari iş sahəsi:

en: Denied access to view workspace %workspace_label for user %uid
az: %uid istifadəçisi üçün %workspace_label iş sahəsinə baxmaq icazəsi rədd edildi

en: workspaces
az: iş yerləri

en: Activate the %workspace workspace.
az: %workspace iş sahəsini aktivləşdirin.

en: %workspace_label is now the active workspace.
az: %workspace_label indi aktiv iş sahəsidir.

en: You do not have access to activate the %workspace_label workspace.
az: Sizin %workspace_label iş sahəsini aktivləşdirməyə girişiniz yoxdur.

en: The following will also be deleted:
az: Aşağıdakılar da silinəcək:

en: This action cannot be undone, and will also delete all content created in this workspace.
az: Bu əməliyyat geri qaytarıla bilməz və həmçinin bu iş məkanında yaradılmış bütün məzmunu siləcək.

en: Select workspace
az: İş yerini seçin

[ctx: Validation]
en: Deleted workspace
az: Silinmiş iş sahəsi

en: A workspace with this ID has been deleted but data still exists for it.
az: Bu ID ilə iş sahəsi silindi, lakin onun üçün data hələ də mövcuddur.

[ctx: Validation]
en: Entity workspace conflict
az: Entiti iş məkanında ziddiyyət

en: Card common
az: Kart ümumi

en: Card common alt
az: Kart ümumi alt

en: Inline block
az: Daxili blok

en: Block revision ID
az: Istinad ID-sini bloklayın

en: Serialized block
az: Seriallaşdırılmış blok

en: The view mode in which to render the block.
az: Blokun göstəriləcəyi görüntü rejimi.

en: Inline blocks
az: Daxili bloklar

en: The entity type this translation relates to
az: Bu tərcümənin aid olduğu qurum növü

en: The entity id this translation relates to
az: Bu tərcümənin aid olduğu entiti id

en: The entity revision id this translation relates to
az: Bu tərcümənin aid olduğu entiti istinad id-si

en: The target language for this translation.
az: Bu tərcümə üçün hədəf dil.

en: Boolean indicating whether the translation is published (visible to non-administrators).
az: Tərcümənin dərc edilib-edilmədiyini göstərən Boolean (inzibatçı olmayanlar üçün görünür).

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
az: Ekran oxuyucuları tərəfindən istifadə edilən və şəkil yüklənmədikdə göstərilən təsvirin qısa təsviri. Bu, əlçatanlıq üçün vacibdir.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. Enabling this field is recommended.
az: Ekran oxuyucuları tərəfindən istifadə edilən və şəkil yüklənmədikdə göstərilən təsvirin qısa təsviri. Bu sahəni aktivləşdirmək tövsiyə olunur.

en: Edit {{ name }}
az: {{ name }} redaktə et

en: The {node}.language to which this comment is a reply. Site default language is used as a fallback if node does not have a language.
az: Bu şərhin cavab olduğu {node}.dil. Əgər qovşağın dili yoxdursa, saytın defolt dili ehtiyat kimi istifadə olunur.

en: The comment language.
az: Şərh dili.

en: The entity ID this translation relates to
az: Bu tərcümənin aid olduğu müəssisə ID-si

en: The entity revision ID this translation relates to
az: Bu tərcümənin aid olduğu qurumun təftiş ID-si

en: Type (article, page, ....)
az: Növ (məqalə, səhifə, ....)

en: Option ID.
az: Seçim ID.

en: Integer value of Object ID
az: Obyekt ID-nin tam dəyəri

en: The input format used by this string
az: Bu sətir tərəfindən istifadə edilən daxiletmə formatı

en: Translation of the option
az: Variantın tərcüməsi

en: Parent lid
az: Valideyn qapağı

en: Plural index number in case of plural strings
az: Cəm sətirləri halında cəm indeks nömrəsi

en: The default language for new terms.
az: Yeni şərtlər üçün standart dil.

en: The i18n taxonomy translation setting.
az: i18n taksonomiya tərcümə parametri.

en: Media selection
az: Media seçimi

en: Modules could not be listed due to an error: %error
az: Modullar xətaya görə siyahıya alına bilmədi: %error

en: A non-existent config entity name returned by FieldStorageConfigInterface::getBundles(): entity type: %entity_type, bundle: %bundle, field name: %field
az: FieldStorageConfigInterface::getBundles(): obyekt növü: %entity_type, paket: %paket, sahə adı: %field tərəfindən qaytarılan mövcud olmayan konfiqurasiya obyekti adı

en: Create @entity_type
az: @entity_type yaradın

en: Block enabled status
az: Aktiv statusu bloklayın

en: Block weight within region
az: Bölgə daxilində blok çəkisi

en: Theme region within which the block is set
az: Blokun qurulduğu mövzu bölgəsi

en: Multilingual mode
az: Çoxdilli rejim

en: Language string ID
az: "Dil sətirinin ID-si

en: A module defined group of translations
az: Modul tərəfindən müəyyən edilmiş tərcümələr qrupu

en: Full string ID for quick search: type:objectid:property.
az: Sürətli axtarış üçün tam sətir ID: type:objectid:property.

en: Object property for this string
az: Bu sətir üçün obyekt xassəsi

en: The {filter_format}.format of the string
az: Sətirin {filter_format}.formatı

en: Plural index number
az: Cəm indeks nömrəsi

en: @entity fields
az: @entity sahələri

en: Language for this term.
az: Bu müddət üçün dil.

en: Term name translation.
az: Termin adının tərcüməsi.

en: Term description translation.
az: Termin təsviri tərcüməsi.

[ctx: Validation]
en: Entity Reference Supported New Entities
az: Müəssisə Referansı Dəstəklənən Yeni Müəssisələr

en: %collection_label can only be created in the default workspace.
az: %collection_label yalnız standart iş məkanında yaradıla bilər.

en: Media type ID
az: Media növü ID

en: Remove @label
az: @label -i silin

en: The time that the workspace was created.
az: İş sahəsinin yaradıldığı vaxt.

en: View @node.type.entity.label
az: @node.type.entity.label -ə baxın

en: The JSON:API module is a fully compliant implementation of the <a href=":spec">JSON:API Specification</a>. By following shared conventions, you can increase productivity, take advantage of generalized tooling, and focus on what matters: your application. Clients built around JSON:API are able to take advantage of features like efficient response caching, which can sometimes eliminate network requests entirely. For more information, see the <a href=":docs">online documentation for the JSON:API module</a>.
az: JSON:API modulu <a href=":spec">JSON:API Spesifikasiyasının</a> tam uyğun icrasıdır. Paylaşılan konvensiyalara riayət etməklə siz məhsuldarlığı artıra, ümumiləşdirilmiş alətlərdən yararlana və diqqətinizi vacib olana yönəldə bilərsiniz: tətbiqinizə. JSON:API ətrafında qurulmuş müştərilər, bəzən şəbəkə sorğularını tamamilə aradan qaldıra bilən effektiv cavab keşi kimi xüsusiyyətlərdən yararlana bilirlər. Ətraflı məlumat üçün <a href=":docs">JSON:API modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: JSON:API is a particular implementation of REST that provides conventions for resource relationships, collections, filters, pagination, and sorting. These conventions help developers build clients faster and encourages reuse of code.
az: JSON:API, resurs əlaqələri, kolleksiyalar, filtrlər, səhifələşdirmə və çeşidləmə üçün konvensiyalar təmin edən REST-in xüsusi tətbiqidir. Bu konvensiyalar tərtibatçılara müştəriləri daha sürətli qurmağa kömək edir və kodun təkrar istifadəsini təşviq edir.

en: Exposes entities as a JSON:API-specification-compliant web API.
az: Müəssisələri JSON:API spesifikasiyasına uyğun veb API kimi təqdim edir.

en: Umami Home Banner
az: Umami Ev Banner

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded. This option may be overridden for the entire menu tree when placing a menu block.
az: Əgər seçilibsə və bu menyu linkinin uşaqları varsa, menyu həmişə genişləndirilmiş görünəcək. Menyu blokunu yerləşdirərkən bu seçim bütün menyu ağacı üçün ləğv edilə bilər.

[ctx: Examined]
en: Checked
az: Yoxlanılıb

en: This @label is being edited by user @user, and is therefore locked from editing by others. This lock is @age old. Click here to <a href=":url">break this lock</a>.
az: Bu @etiket @user istifadəçisi tərəfindən redaktə edilir və buna görə də başqaları tərəfindən redaktə etmək qadağandır. Bu kilid @yaş köhnədir. <a href=":url">bu kilidi sındırmaq</a> üçün bura klikləyin.

en: Whether to log IP addresses with comments or not.
az: IP ünvanlarının şərhlərlə daxil olub-olmaması.

en: Select the state that new content will be assigned. This state will appear as the default in content forms and the available target states will be based on the transitions available from this state.
az: Yeni məzmunun təyin ediləcəyi vəziyyəti seçin. Bu vəziyyət məzmun formalarında defolt olaraq görünəcək və mövcud hədəf vəziyyətlər bu vəziyyətdən mövcud keçidlərə əsaslanacaq.

en: Allows users to configure the display and form display by arranging fields in several columns.
az: İstifadəçilərə sahələri bir neçə sütunda təşkil etməklə displey və forma ekranını konfiqurasiya etməyə imkan verir.

en: Forms and links inside the content of the layout builder tool have been disabled.
az: Layout Builder alətinin məzmununda olan formalar və keçidlər deaktiv edilib.

en: Default layouts
az: Defolt tərtibatlar

en: Layout Builder can be selectively enabled on the "Manage Display" page in the <a href=":field_ui">Field UI</a>. This allows you to control the output of each type of display individually. For example, a "Basic page" might have view modes such as Full and Teaser, with each view mode having different layouts selected.
az: Layout Builder seçmə şəkildə <a href=":field_ui">Field UI</a>-də "Ekranı idarə et" səhifəsində aktivləşdirilə bilər. Bu, hər bir displey növünün çıxışını ayrıca idarə etməyə imkan verir. Məsələn, "Əsas səhifə"də Tam və Teaser kimi baxış rejimləri ola bilər, hər bir baxış rejimində fərqli tərtibatlar seçilir.

en: Overridden layouts
az: Təyin edilmiş maketlər

en: If enabled, each individual content item can have a custom layout. Once the layout for an individual content item is overridden, changes to the Default layout will no longer affect it. Overridden layouts may be reverted to return to matching and being synchronized to their Default layout.
az: Aktiv edilərsə, hər bir fərdi məzmun elementinin fərdi tərtibatı ola bilər. Fərdi məzmun elementi üçün tərtibat ləğv edildikdən sonra Defolt tərtibata edilən dəyişikliklər artıq ona təsir etməyəcək. Üstündən təyin edilmiş düzənlər uyğunluğa qayıtmaq və Defolt tərtibatına sinxronizasiya etmək üçün geri qaytarıla bilər.

en: Allows users to add and arrange blocks and content fields directly on the content.
az: İstifadəçilərə bloklar və məzmun sahələrini birbaşa məzmuna əlavə etmək və təşkil etmək imkanı verir.

en: Choose a layout for this section
az: Bu bölmə üçün tərtibat seçin

en: Column widths
az: Sütun enləri

en: All available blocks are listed.
az: Bütün mövcud bloklar siyahıdadır.

en: Are you sure you want to discard your layout changes?
az: Düzəliş dəyişikliklərinizi ləğv etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Are you sure you want to remove section @section?
az: @section bölməsini silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Layout Builder Widget
az: Layout Builder Vidcet

en: A field widget for Layout Builder.
az: Layout Builder üçün sahə vidceti.

en: Choose the column widths for this layout.
az: Bu düzən üçün sütun genişliklərini seçin.

en: Manually entered paths should start with one of the following characters: / ? #
az: Əl ilə daxil edilmiş yollar aşağıdakı simvollardan biri ilə başlamalıdır: / ? #

en: Manages the creation, configuration, and display of media items.
az: Media elementlərinin yaradılması, konfiqurasiyası və göstərilməsini idarə edir.

en: Allow media items to be viewed standalone at /media/{id}
az: /media/{id} ünvanında media elementlərinə müstəqil baxmağa icazə verin

en: Standalone media URL
az: Bağımsız media URL

en: Allow users to access @media-entities at /media/{id}.
az: İstifadəçilərə /media/{id} ünvanında @media-entities-ə daxil olmağa icazə verin.

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
az: {url} ünvanından uzaq miniatürü endirmək mümkün olmadı.

en: Media Library form and view displays have been created for the %type media type.
az: Media Kitabxanası forması və görünüş ekranları %type media növü üçün yaradılmışdır.

en: Enhances the media list with additional features to more easily find and use existing media items.
az: Mövcud media elementlərini daha asan tapmaq və istifadə etmək üçün əlavə funksiyalarla media siyahısını təkmilləşdirir.

en: Media library widget settings
az: Media kitabxanası vidcet parametrləri

en: Allowed media types, in display order
az: İcazə verilən media növləri, ekran qaydasında

en: Loading grid view.
az: Cədvəl görünüşü yüklənir.

en: Changed to grid view.
az: Şəbəkə görünüşünə dəyişdirildi.

en: Loading table view.
az: Cədvəl görünüşü yüklənir.

en: Changed to table view.
az: Cədvəl görünüşünə dəyişdirildi.

en: Add or select media
az: Media əlavə edin və ya seçin

en: Add @type via URL
az: URL vasitəsilə @type əlavə edin

en: Allowed providers: @providers.
az: İcazə verilən provayderlər: @providers.

en: Tab order
az: Tab sifarişi

en: Tab order: @order
az: Tab sifarişi: @order

en: No media items are selected.
az: Heç bir media elementi seçilməyib.

en: Opening media library.
az: Media kitabxanasının açılması.

[ctx: Validation]
en: Menu tree hierarchy.
az: Menyu ağacı iyerarxiyası.

en: You can only change the hierarchy for the <em>published</em> version of this menu link.
az: Siz yalnız bu menyu linkinin <em>dərc edilmiş</em> versiyası üçün iyerarxiyanı dəyişə bilərsiniz.

en: Failed to read from @title.
az: @title-dan oxumaq alınmadı.

en: The server reports the following message: %error.
az: Server aşağıdakı mesajı bildirir: %error.

en: The module providing a search page.
az: Axtarış səhifəsini təmin edən modul.

en: Whether or not this module is enabled for search.
az: Bu modulun axtarış üçün aktiv olub-olmaması.

en: Allows users to directly edit the configuration of blocks on the current page.
az: İstifadəçilərə cari səhifədəki blokların konfiqurasiyasını birbaşa redaktə etməyə imkan verir.

en: Failed to save file due to error "%error"
az: "%error" xətası səbəbindən faylı saxlamaq alınmadı

en: Expand all items
az: Bütün elementləri genişləndirin

en: Override the option found on each menu link used for expanding children and instead display the whole menu tree as expanded.
az: Uşaqları genişləndirmək üçün istifadə edilən hər bir menyu linkində tapılan seçimi ləğv edin və bunun əvəzinə bütün menyu ağacını genişləndirilmiş kimi göstərin.

en: The terms with updated parents have been modified by another user, the changes could not be saved.
az: Yenilənmiş valideynlərlə şərtlər başqa istifadəçi tərəfindən dəyişdirilib, dəyişiklikləri saxlamaq mümkün olmadı.

en: You can only change the hierarchy for the <em>published</em> version of this term.
az: Siz yalnız bu terminin <em>dərc edilmiş</em> versiyası üçün iyerarxiyanı dəyişə bilərsiniz.

en: Use the toolbar
az: Alətlər panelindən istifadə edin

en: Link to display
az: Göstərmək üçün keçid

en: Displays a link to a path-based display of this view while keeping the filter criteria, sort criteria, pager settings and contextual filters.
az: Filtr meyarlarını, çeşidləmə meyarlarını, peycer parametrlərini və kontekstual filtrləri saxlayarkən bu görünüşün yola əsaslanan ekranına keçid göstərir.

en: The display ID of the view display to link to.
az: Əlaqələndirmək üçün görünüş ekranının displey ID-si.

en: Is Latest Translation Affected Revision
az: Ən Son Tərcümə Təsirə məruz qalmış Revizyondur

en: Restrict the view to only revisions that are the latest translation affected revision of their entity.
az: Görünüşü yalnız ən son tərcümə olan reviziyalarla məhdudlaşdırın.

en: To make sure the results are the same when switching to the other display, it is recommended to make sure the display:
az: Digər displeyə keçərkən nəticələrin eyni olduğundan əmin olmaq üçün displeydə əmin olmaq tövsiyə olunur:

en: Has a path.
az: Yolu var.

en: Has the same filter criteria.
az: Eyni filtr meyarlarına malikdir.

en: Has the same sort criteria.
az: Eyni çeşidləmə meyarlarına malikdir.

en: Has the same pager settings.
az: Eyni peycer parametrlərinə malikdir.

en: Has the same contextual filters.
az: Eyni kontekstli filtrlərə malikdir.

en: There are no path-based displays available.
az: Əlçatan yol əsaslı displeylər yoxdur.

en: %current_display: The link in the %area area has no configured display.
az: %current_display: %area sahəsindəki linkdə konfiqurasiya edilmiş displey yoxdur.

en: %current_display: The link in the %area area points to the %linked_display display which no longer exists.
az: %current_display: %area sahəsindəki keçid artıq mövcud olmayan %linked_display ekranına işarə edir.

en: %current_display: The link in the %area area points to the %linked_display display which does not have a path.
az: %current_display: %area sahəsindəki keçid yolu olmayan %linked_display ekranına işarə edir.

en: The text to display for this field. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below. You may include <a href="@twig_docs">Twig</a> or the following allowed HTML tags: <code>@tags</code>
az: Bu sahə üçün göstəriləcək mətn. Aşağıdakı "Əvəzetmə nümunələri"nə uyğun olaraq bu görünüşdən məlumatları daxil edə bilərsiniz. Siz <a href="@twig_docs">Twig</a> və ya aşağıdakı icazə verilən HTML teqlərini daxil edə bilərsiniz: <code>@tags</code>

en: The field that is going to be used as the OPML XML URL attribute for each row.
az: Hər bir sıra üçün OPML XML URL atributu kimi istifadə ediləcək sahə.

en: Managing content
az: Məzmunu idarə etmək

en: Added media items
az: Media elementləri əlavə edildi

en: Removing @label.
az: @label silinir.

en: Additional selected media
az: Əlavə seçilmiş media

en: Select @name
az: @name seçin

en: Save and insert
az: Saxlayın və daxil edin

en: The media item %label has been removed.
az: Media elementi %label silindi.

en: The <a href=":jsonapi-docs">JSON:API</a> and <a href=":rest-docs">RESTful Web Services</a> modules serve similar purposes. <a href=":comparison">Read the comparison of the RESTFul Web Services and JSON:API modules</a> to determine the best choice for your site.
az: <a href=":jsonapi-docs">JSON:API</a> və <a href=":rest-docs">RESTful Veb Xidmətləri</a> modulları oxşar məqsədlərə xidmət edir. Saytınız üçün ən yaxşı seçimi müəyyən etmək üçün <a href=":comparison">RESTFul Veb Xidmətləri və JSON:API modullarının müqayisəsini oxuyun</a>.

en: Some multilingual features currently do not work well with JSON:API. See the <a href=":jsonapi-docs">JSON:API multilingual support documentation</a> for more information on the current status of multilingual support.
az: Bəzi çoxdilli funksiyalar hazırda JSON:API ilə yaxşı işləmir. Çoxdilli dəstəyin cari vəziyyəti haqqında ətraflı məlumat üçün <a href=":jsonapi-docs">JSON:API çoxdilli dəstək sənədlərinə</a> baxın.

en: Revision support is currently read-only and only for the "Content" and "Media" entity types in JSON:API. See the <a href=":jsonapi-docs">JSON:API revision support documentation</a> for more information on the current status of revision support.
az: Revizyon dəstəyi hazırda yalnız oxunur və yalnız JSON:API-də "Məzmun" və "Media" obyekt növləri üçün nəzərdə tutulub. Təsdiq dəstəyinin cari vəziyyəti haqqında ətraflı məlumat üçün <a href=":jsonapi-docs">JSON:API revizyon dəstəyi sənədlərinə</a> baxın.

en: JSON:API multilingual support
az: JSON:API çoxdilli dəstəyi

en: JSON:API revision support
az: JSON:API istinad dəstəyi

en: Configure whether to allow only read operations or all operations.
az: Yalnız oxu əməliyyatlarına və ya bütün əməliyyatlara icazə verilməsini konfiqurasiya edin.

en: JSON:API settings
az: JSON:API parametrləri

en: Restrict JSON:API to only read operations
az: JSON:API-ni yalnız əməliyyatları oxumaq üçün məhdudlaşdırın

en: Allowed operations
az: İcazə verilən əməliyyatlar

en: Accept only JSON:API read operations.
az: Yalnız JSON:API oxu əməliyyatlarını qəbul edin.

en: Accept all JSON:API create, read, update, and delete operations.
az: Bütün JSON:API yaratmaq, oxumaq, yeniləmək və silmək əməliyyatlarını qəbul edin.

en: Warning: Only enable all operations if the site requires it. <a href=":docs">Learn more about securing your site with JSON:API.</a>
az: Xəbərdarlıq: Yalnız sayt tələb etdikdə bütün əməliyyatları aktivləşdirin. <a href=":docs">Saytınızı JSON:API ilə qorumaq haqqında ətraflı məlumat əldə edin.</a>

en: Widget (table)
az: Vidcet (cədvəl)

en: Enter a comma-separated list. For example: Vegetarian, Chocolate brownies, Appetizers
az: Vergüllə ayrılmış siyahı daxil edin. Məsələn: Vegetarian, Şokoladlı kekler, Qəlyanaltılar

en: Use this taxonomy to group recipes of the same type together.
az: Eyni tipli reseptləri birlikdə qruplaşdırmaq üçün bu taksonomiyadan istifadə edin.

en: Recipe Collections
az: Resept Kolleksiyaları

en: Recipe collections
az: Resept kolleksiyaları

en: "@block" block
az: "@block" bloku

en: The Layout Builder module makes a number of permissions available, which can be set by role on the <a href=":permissions">permissions page</a>. For more information, see the <a href=":layout-builder-permissions">Configuring Layout Builder permissions</a> online documentation.
az: Layout Builder modulu <a href=":permissions">icazələr səhifəsində</a> rola görə təyin edilə bilən bir sıra icazələri əlçatan edir. Əlavə məlumat üçün <a href=":layout-builder-permissions">Layout Builder icazələrinin konfiqurasiyası</a> onlayn sənədlərinə baxın.

en: <strong>Warning</strong>: Layout Builder does not support translating layouts. (<a href="https://www.drupal.org/docs/8/core/modules/layout-builder/layout-builder-and-content-translation">online documentation</a>)
az: <strong>Xəbərdarlıq</strong>: Layout Builder planların tərcüməsini dəstəkləmir. (<a href="https://www.drupal.org/docs/8/core/modules/layout-builder/layout-builder-and-content-translation">onlayn sənədlər</a>)

en: Manage the single-use blocks within the Layout Builder
az: Layout Builder daxilində birdəfəlik blokları idarə edin

en: Block previews are visible. Block labels are hidden.
az: Blok önizləmələri görünür. Blok etiketləri gizlidir.

en: Block previews are hidden. Block labels are visible.
az: Blok önizləmələri gizlidir. Blok etiketləri görünür.

en: %entity_type - %bundle: Configure all layout overrides
az: %entity_type - %bundle: Bütün düzən dəyişdirmələrini konfiqurasiya edin

en: Warning: Allows configuring the layout even if the user cannot edit the @entity_type_singular itself.
az: Xəbərdarlıq: İstifadəçi @entity_type_singular-ın özünü redaktə edə bilməsə belə, tərtibatı konfiqurasiya etməyə imkan verir.

en: %entity_type - %bundle: Configure layout overrides for @entity_type_plural that the user can edit
az: %entity_type - %bundle: İstifadəçinin redaktə edə biləcəyi @entity_type_plural üçün düzən dəyişdirmələri konfiqurasiya edin

en: %entity_type: Configure all layout overrides
az: %entity_type: Bütün düzən dəyişdirmələri konfiqurasiya edin

en: %entity_type: Configure layout overrides for @entity_type_plural that the user can edit
az: %entity_type: İstifadəçinin redaktə edə biləcəyi @entity_type_plural üçün düzən dəyişdirmələri konfiqurasiya edin

en: Layout Builder user interface
az: Layout Builder istifadəçi interfeysi

en: Placeholder for the @preview_fallback
az: @preview_fallback üçün yer tutucu

en: You are editing the layout template for all @bundle @plural_label.
az: Siz bütün @bundle @plural_label üçün tərtibat şablonunu redaktə edirsiniz.

en: You are editing the layout template for all @plural_label.
az: Siz bütün @plural_label üçün tərtibat şablonunu redaktə edirsiniz.

en: Section: @delta
az: Bölmə: @delta

en: Blocks in Section: @section, Region: @region
az: Bölmədə bloklar: @section, Region: @region

en: @label (current)
az: @label (cari)

en: Move the @block_label block
az: @block_label blokunu köçürün

en: You are editing the layout for this @bundle @singular_label. <a href=":link">Edit the template for all @bundle @plural_label instead.</a>
az: Siz bu @bundle @singular_label üçün tərtibatı redaktə edirsiniz. <a href=":link">Əvəzinə bütün @bundle @plural_label üçün şablonu redaktə edin.</a>

en: You are editing the layout for this @singular_label. <a href=":link">Edit the template for all @plural_label instead.</a>
az: Siz bu @singular_label üçün tərtibatı redaktə edirsiniz. <a href=":link">Əvəzinə bütün @plural_label üçün şablonu redaktə edin.</a>

en: You are editing the layout for this @bundle @singular_label.
az: Siz bu @bundle @singular_label üçün tərtibatı redaktə edirsiniz.

en: You are editing the layout for this @singular_label.
az: Siz bu @singular_label üçün tərtibatı redaktə edirsiniz.

en: Show content preview
az: Məzmun önizləməsini göstərin

en: "@field" field
az: "@field" sahəsi

en: The <a href=":rest-docs">RESTful Web Services</a> and <a href=":jsonapi-docs">JSON:API</a> modules serve similar purposes. <a href=":comparison">Read the comparison of the RESTFul Web Services and JSON:API modules</a> to determine the best choice for your site.
az: <a href=":rest-docs">RESTful Veb Xidmətləri</a> və <a href=":jsonapi-docs">JSON:API</a> modulları oxşar məqsədlərə xidmət edir. Saytınız üçün ən yaxşı seçimi müəyyən etmək üçün <a href=":comparison">RESTFul Veb Xidmətləri və JSON:API modullarının müqayisəsini oxuyun</a>.

en: "@view" views block
az: "@view" baxış bloku

en: Add new @entity-type %label
az: Yeni @entity-type %label əlavə edin

en: There are no allowed media types configured for this field. Edit the field settings to select the allowed media types.
az: Bu sahə üçün konfiqurasiya edilmiş icazə verilən media növləri yoxdur. İcazə verilən media növlərini seçmək üçün sahə parametrlərini redaktə edin.

en: There are no allowed media types configured for this field. <a href=":url">Edit the field settings</a> to select the allowed media types.
az: Bu sahə üçün konfiqurasiya edilmiş icazə verilən media növləri yoxdur. İcazə verilən media növlərini seçmək üçün <a href=":url">Sahə parametrlərini redaktə edin</a>.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
az: Arxivləşdirilib

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
az: Qaralama

[ctx: Workflow state label]
en: Published
az: Nəşr edilmişdir

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
az: Arxiv

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
az: Qaralamaya bərpa edin

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
az: Bərpa et

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
az: Yeni Qaralama Yaradın

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
az: Dərc et

en: Temporary file "%path" that was deleted during garbage collection did not exist on the filesystem. This could be caused by a missing stream wrapper.
az: Zibilin yığılması zamanı silinmiş müvəqqəti fayl "%path" fayl sistemində mövcud deyildi. Buna əskik axın sarğısı səbəb ola bilər.

en: Temporary file "%path" that was deleted during garbage collection did not exist on the filesystem.
az: Zibilin yığılması zamanı silinmiş müvəqqəti fayl "%path" fayl sistemində mövcud deyildi.

en: Layout Builder tools
az: Layout Builder alətləri

en: Claro settings
az: Claro parametrləri

en: Tabs display toggle
az: Nişanlar ekran keçidi

en: The %view_id view could not be updated automatically while processing an entity schema update for the %entity_type_id entity type.
az: %entity_type_id obyekt növü üçün obyekt sxemi yeniləməsini emal edərkən %view_id görünüşü avtomatik yenilənə bilmədi.

en: <span class="visually-hidden">Show </span>@title<span class="visually-hidden"> media</span><span class="active-tab visually-hidden"> (selected)</span>
az: <span class="visually-hidden"></span>@title<span class="visually-hidden"> medianı göstər</span><span class="active-tab visually-hidden"> (seçilmiş)</span> span>

en: <span class="visually-hidden">Show </span>@title<span class="visually-hidden"> media</span>
az: <span class="visually-hidden"></span>@title<span class="visually-hidden"> medianı göstər</span>

en: Adding selection.
az: Seçim əlavə edilir.

en: Filter the contents of the %view_title view
az: %view_title görünüşünün məzmununu süzün

en: This theme is not compatible with Drupal @core_version. Check that the .info.yml file contains a compatible 'core' or 'core_version_requirement' value.
az: Bu mövzu Drupal @core_version ilə uyğun deyil. .info.yml faylında uyğun 'core' və ya core_version_requirement' dəyərinin olduğunu yoxlayın.

en: Drupal Core (@core_requirement) (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @core_version)
az: Drupal Core (@core_requirement) (<span class="admin-missing">uyğun deyil</span> versiyası @core_version)

en: Additional Resources
az: Əlavə Resurslar

en: A clean, accessible, and powerful Drupal administration theme.
az: Təmiz, əlçatan və güclü Drupal idarəetmə mövzusu.

en: Status Details
az: Status Detalları

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
az: Avtomatik tamamlama təkliflərinin maksimum sayı.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist or does the database user have sufficient privileges to create the database?</li><li>Have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname and port number?</li></ul>
az: Verilənlər bazası serverinizə qoşulmaq alınmadı. Server aşağıdakı mesajı bildirir: % xəta.<ul><li>Verilənlər bazası serveri işləyir?</li><li>Verilənlər bazası mövcuddurmu və ya verilənlər bazası istifadəçisinin verilənlər bazasını yaratmaq üçün kifayət qədər imtiyazları varmı?</li> <li>Düzgün verilənlər bazası adını daxil etmisiniz?</li><li>Düzgün istifadəçi adı və parolu daxil etmisiniz?</li><li>Düzgün verilənlər bazası host adını və port nömrəsini daxil etmisiniz?</li>< /ul>

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname and port number?</li></ul>
az: Verilənlər bazası serverinizə qoşulmaq alınmadı. Server aşağıdakı mesajı bildirir: % xəta.<ul><li>Verilənlər bazası serveri işləyir?</li><li>Verilənlər bazası mövcuddurmu və siz düzgün verilənlər bazası adını daxil etmisiniz?</li><li> Siz düzgün istifadəçi adı və parol daxil etmisiniz?</li><li>Düzgün verilənlər bazası host adını və port nömrəsini daxil etmisiniz?</li></ul>

en: Failed to open or create database file %database. The database engine reports the following message when attempting to create the database: %error.
az: %verilənlər bazası verilənlər bazası faylını açmaq və ya yaratmaq uğursuz oldu. Verilənlər bazası mühərriki verilənlər bazasını yaratmağa cəhd edərkən aşağıdakı mesajı bildirir: %error.

en: Failed to connect to database. The database engine reports the following message: %error.<ul><li>Does the database file exist?</li><li>Does web server have permission to write to the database file?</li>Does the web server have permission to write to the directory the database file should be created in?</li></ul>
az: Verilənlər bazasına qoşulmaq alınmadı. Verilənlər bazası mühərriki aşağıdakı mesajı bildirir: % xəta.<ul><li>Verilənlər bazası faylı mövcuddurmu?</li><li>Veb serverin verilənlər bazası faylına yazmaq icazəsi varmı?</li>Veb serverin varmı? verilənlər bazası faylının yaradılmalı olduğu qovluğa yazmaq icazəniz varmı?</li></ul>

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
az: Siyahıda göstəriləcək təkliflərin sayı. Limiti aradan qaldırmaq üçün <em>0</em> istifadə edin.

en: Autocomplete suggestion list size: @size
az: Avtomatik tamamlama təklif siyahısı ölçüsü: @size

en: Bosnia & Herzegovina
az: Bosniya və Herseqovina

en: St. Barthélemy
az: Müqəddəs Bartelemi

en: Ceuta & Melilla
az: Seuta və Melilla

en: South Georgia & South Sandwich Islands
az: Cənubi Corciya və Cənubi Sandviç Adaları

en: Heard & McDonald Islands
az: Heard və McDonald Adaları

en: St. Kitts & Nevis
az: Sent Kitts və Nevis

en: St. Martin
az: Müqəddəs Martin

en: North Macedonia
az: Şimali Makedoniya

en: Macao SAR China
az: Makao SAR Çin

en: St. Pierre & Miquelon
az: Müqəddəs Pierre və Mikelon

en: Svalbard & Jan Mayen
az: Svalbard və Yan Mayen

en: São Tomé & Príncipe
az: Sao Tome və Prinsipi

en: Eswatini
az: Esvatini

en: Turks & Caicos Islands
az: Turks və Kaykos adaları

en: Trinidad & Tobago
az: Trinidad və Tobaqo

en: St. Vincent & Grenadines
az: Müqəddəs Vinsent və Qrenadinlər

en: Wallis & Futuna
az: Wallis və Futuna

en: The path that this alias belongs to.
az: Bu ləqəbin aid olduğu yol.

en: The source path has to start with a slash.
az: Mənbə yolu slash ilə başlamalıdır.

en: An alias used with this path.
az: Bu yol ilə istifadə olunan ləqəb.

en: The alias path has to start with a slash.
az: Təxəllüs yolu kəsik işarəsi ilə başlamalıdır.

[ctx: Validation]
en: Unique path alias.
az: Unikal yol ləqəbi.

[ctx: Validation]
en: Valid path.
az: Etibarlı yol.

en: Either the path '%link_path' is invalid or you do not have access to it.
az: Ya '%link_path' yolu etibarsızdır, ya da sizin ona girişiniz yoxdur.

en: Moderation state sort
az: Moderasiya vəziyyəti çeşidi

en: Moderation state field
az: Moderasiya vəziyyəti sahəsi

en: Full string ID
az: Tam sətir ID

en: A boolean indicating whether this translation needs to be updated
az: Bu tərcümənin yenilənməsinin lazım olub-olmadığını göstərən boolean

en: JSON:API allowed operations
az: JSON: API əməliyyatlara icazə verdi

en: All (create, read, update, delete)
az: Hamısı (yaratmaq, oxumaq, yeniləmək, silmək)

en: It is recommended to <a href=":configure-url">configure</a> JSON:API to only accept all operations if the site requires it. <a href=":docs">Learn more about securing your site with JSON:API.</a>
az: Yalnız saytın tələb etdiyi halda bütün əməliyyatları qəbul etmək üçün JSON:API-ni <a href=":configure-url">konfiqurasiya etmək</a> tövsiyə olunur. <a href=":docs">Saytınızı JSON:API ilə qorumaq haqqında ətraflı məlumat əldə edin.</a>

en: i18n language
az: i18n dili

en: i18n mode
az: i18n rejimi

en: Add section <span class="visually-hidden">at end of layout</span>
az: <span class="visually-hidden">düzgünün sonunda</span> bölmə əlavə edin

en: Add section <span class="visually-hidden">at start of layout</span>
az: <span class="visually-hidden">düzmanın başlanğıcında</span> bölmə əlavə edin

en: Add section <span class="visually-hidden">between @first and @second</span>
az: <span class="visually-hidden">@first və @second</span> bölməsini əlavə edin

en: Add block <span class="visually-hidden">in @section, @region region</span>
az: Blok əlavə edin <span class="visually-hidden">in @section, @region region</span>

en: @region region in @section
az: @section -də @region region

en: <span class="layout-builder__section-label" aria-hidden="true">@section</span>
az: <span class="layout-builder__section-label" aria-hidden="true">@bölmə</span>

en: Configure @section
az: @section konfiqurasiya edin

en: Block label
az: Blok etiketi

en: Are you sure you want to remove @section?
az: @section silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: The %media-embed-filter-label filter requires <code>&lt;drupal-media&gt;</code> among the allowed HTML tags.
az: %media-embed-filter-label filtri icazə verilən HTML teqləri arasında <code>&lt;drupal-media&gt;</code> tələb edir.

en: The <code>&lt;drupal-media&gt;</code> tag in the allowed HTML tags is missing the following attributes: <code>%list</code>.
az: İcazə verilən HTML teqlərindəki <code>&lt;drupal-media&gt;</code> teqində aşağıdakı atributlar yoxdur: <code>%list</code>.

en: If you would like to change this, <a href=":display">add an image style to the %field_name field</a>.
az: Bunu dəyişmək istəyirsinizsə, <a href=":display">%field_name sahəsinə şəkil üslubu əlavə edin</a>.

en: The default display for the %type media type is not currently using an image style on the %field_name field. Not using an image style can lead to much larger file downloads. @action_item
az: %type media növü üçün standart displey hazırda %field_name sahəsində şəkil üslubundan istifadə etmir. Şəkil üslubundan istifadə etməmək daha böyük fayl yükləmələrinə səbəb ola bilər. @action_item

en: The view mode that is used by default
az: Defolt olaraq istifadə edilən baxış rejimi

en: Media types selectable in the Media Library
az: Media Kitabxanasında seçilə bilən media növləri

en: View modes selectable in the "Edit media" dialog
az: "Medianı redaktə etmək" dialoqunda seçilə bilən rejimlərə baxın

en: Filters out unpublished media if the current user cannot view it.
az: Cari istifadəçi onu görə bilmirsə, dərc olunmamış medianı filtrləyir.

en: The view mode that an embedded media item should be displayed in by default. This can be overridden using the <code>data-view-mode</code> attribute.
az: Daxili media elementinin standart olaraq göstərilməli olduğu görünüş rejimi. Bu, <code>data-view-mode</code> atributundan istifadə etməklə ləğv edilə bilər.

en: If none are selected, all will be allowed.
az: Heç biri seçilməsə, hamısına icazə veriləcək.

en: View modes selectable in the 'Edit media' dialog
az: 'Media redaktə' dialoqunda seçilə bilən rejimlərə baxın

en: If two or more view modes are selected, users will be able to update the view mode that an embedded media item should be displayed in after it has been embedded.  If less than two view modes are selected, media will be embedded using the default view mode and no view mode options will appear after a media item has been embedded.
az: İki və ya daha çox baxış rejimi seçilərsə, istifadəçilər daxil edilmiş media elementinin daxil edildikdən sonra göstərilməli olduğu baxış rejimini yeniləyə biləcəklər. Əgər ikidən az baxış rejimi seçilərsə, media defolt baxış rejimindən istifadə etməklə daxil ediləcək və media elementi daxil edildikdən sonra heç bir baxış rejimi seçimləri görünməyəcək.

en: The referenced media source is missing and needs to be re-embedded.
az: İstinad edilən media mənbəyi yoxdur və onu yenidən daxil etmək lazımdır.

en: 
          <p>You can embed media items:</p>
          <ul>
            <li>Choose which media item to embed: <code>&lt;drupal-media data-entity-uuid="07bf3a2e-1941-4a44-9b02-2d1d7a41ec0e" /&gt;</code></li>
            <li>Optionally also choose a view mode: <code>data-view-mode="tiny_embed"</code>, otherwise the default view mode is used.</li>
            <li>The <code>data-entity-type="media"</code> attribute is required for consistency.</li>
          </ul>
az: 
          <p>Media elementlərini yerləşdirə bilərsiniz:</p>
     <ul>
     <li>Daxil ediləcək media elementini seçin: <code>&lt;drupal-media data-entity-uuid="07bf3a2e- 1941-4a44-9b02-2d1d7a41ec0e" /&gt;</code></li>
     <li>İstəyə görə, həmçinin baxış rejimi seçin: <code>data-view-mode="tiny_ebed"</code> , əks halda defolt baxış rejimi istifadə olunur.</li>
     <li>Uyumluluq üçün <code>data-entity-type="media"</code> atributu tələb olunur.</li>
     < /ul>

en: You can embed media items (using the <code>&lt;drupal-media&gt;</code> tag).
az: Siz media elementlərini yerləşdirə bilərsiniz (<code>&lt;drupal-media&gt;</code> teqindən istifadə etməklə).

en: During rendering of embedded media: recursive rendering detected for %entity_id. Aborting rendering.
az: Daxil edilmiş medianın göstərilməsi zamanı: %entity_id üçün rekursiv göstərmə aşkarlandı. Göstərilmə dayandırılır.

en: During rendering of embedded media: the media item with UUID "@uuid" does not exist.
az: Daxili medianın göstərilməsi zamanı: UUID "@uuid" olan media elementi mövcud deyil.

en: During rendering of embedded media: the view mode "@view-mode-id" does not exist.
az: Daxili medianın göstərilməsi zamanı: "@view-mode-id" baxış rejimi mövcud deyil.

en: Embeds media items using a custom tag, <code>&lt;drupal-media&gt;</code>. If used in conjunction with the 'Align/Caption' filters, make sure this filter is configured to run after them.
az: Fərdi etiketdən istifadə edərək media elementlərini yerləşdirir, <code>&lt;drupal-media&gt;</code>. Əgər "Align/Başlıq" filtrləri ilə birlikdə istifadə olunarsa, bu filtrin onlardan sonra işləmək üçün konfiqurasiya olunduğundan əmin olun.

en: The Media Library module provides a rich, visual interface for managing media, and allows media to be reused in entity reference fields or embedded into text content. It overrides the <a href=":media-collection">media administration page</a>, allowing users to toggle between the existing table-style interface and a new grid-style interface for browsing and performing administrative operations on media.
az: Media Kitabxanası modulu medianı idarə etmək üçün zəngin, vizual interfeys təqdim edir və medianın obyekt istinad sahələrində təkrar istifadə edilməsinə və ya mətn məzmununa daxil edilməsinə imkan verir. O, <a href=":media-collection">media idarəetmə səhifəsini</a> ləğv edərək, istifadəçilərə mövcud cədvəl üslublu interfeys və mediada inzibati əməliyyatları gözdən keçirmək və yerinə yetirmək üçün yeni şəbəkə üslublu interfeys arasında keçid etməyə imkan verir. .

en: To learn more about media management, begin by reviewing the <a href=":media-help">documentation for the Media module</a>. For more information about the media library and related functionality, see the <a href=":media-library-handbook">online documentation for the Media Library module</a>.
az: Media idarəçiliyi haqqında ətraflı öyrənmək üçün <a href=":media-help">Media modulu üçün sənədləri</a> nəzərdən keçirin. Media kitabxanası və əlaqəli funksionallıq haqqında ətraflı məlumat üçün <a href=":media-library-handbook">Media Kitabxanası modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Selection dialog
az: Seçim dialoqu

en: When selecting media for an entity reference field or a text editor, Media Library opens a modal dialog to help users easily find and select media. The modal dialog can toggle between a grid-style and table-style interface, and new media items can be uploaded directly into it.
az: Müəssisə istinad sahəsi və ya mətn redaktoru üçün media seçərkən, Media Kitabxanası istifadəçilərə medianı asanlıqla tapmaq və seçməkdə kömək etmək üçün modal dialoq açır. Modal dialoq şəbəkə üslubu və cədvəl üslublu interfeys arasında keçid edə bilər və yeni media elementləri birbaşa ona yüklənə bilər.

en: Within the dialog, media items are divided up by type. If more than one media type can be selected by the user, the available types will be displayed as a set of vertical tabs. To users who have appropriate permissions, each media type may also present a short form allowing you to upload or create new media items of that type.
az: Dialoqda media elementləri növə görə bölünür. Əgər istifadəçi tərəfindən birdən çox media növü seçilə bilərsə, mövcud növlər şaquli nişanlar dəsti kimi göstəriləcək. Müvafiq icazələri olan istifadəçilər üçün hər bir media növü sizə həmin tipdə yeni media elementlərini yükləməyə və ya yaratmağa imkan verən qısa forma da təqdim edə bilər.

en: Grid-style vs. table-style interface
az: Şəbəkə üslublu və masa üslublu interfeys

en: The Media Library module provides a new grid-style interface for the media administration page that displays media as thumbnails, with minimal textual information, allowing users to visually browse media in their site. The existing table-style interface is better suited to displaying additional information about media items, in addition to being more accessible to users with assistive technology.
az: Media Kitabxanası modulu medianı miniatürlər kimi göstərən, minimal mətn məlumatı ilə istifadəçilərə öz saytlarında mediaya vizual baxmaq imkanı verən media idarəetmə səhifəsi üçün yeni şəbəkə tipli interfeys təqdim edir. Mövcud cədvəl üslublu interfeys köməkçi texnologiyaya malik istifadəçilər üçün daha əlçatan olmaqla yanaşı, media elementləri haqqında əlavə məlumatların nümayişi üçün daha uyğundur.

en: Reusing media in entity reference fields
az: Müəssisə istinad sahələrində medianın təkrar istifadəsi

en: Any entity reference field that references media can use the media library. To enable, configure the form display for the field to use the "Media library" widget.
az: Mediaya istinad edən istənilən qurum istinad sahəsi media kitabxanasından istifadə edə bilər. Aktivləşdirmək üçün sahə üçün forma ekranını "Media kitabxana" vidcetindən istifadə etmək üçün konfiqurasiya edin.

en: Embedding media in text content
az: Medianın mətn məzmununa yerləşdirilməsi

en: To use the media library within CKEditor, you must add the "Insert from Media Library" button to the CKEditor toolbar, and enable the "Embed media" filter in the text format associated with the text editor.
az: CKEditor daxilində media kitabxanasından istifadə etmək üçün CKEditor alətlər panelinə "Media Kitabxanasından daxil et" düyməsini əlavə etməli və mətn redaktoru ilə əlaqəli mətn formatında "Media əlavə et" filtrini aktivləşdirməlisiniz.

en: Both the table-style and grid-style interfaces are regular views and can be customized via the Views UI, including sorting and filtering. This is the case for both the administration page and the modal dialog.
az: Həm masa tərzi, həm də şəbəkə üslublu interfeyslər müntəzəm görünüşlərdir və çeşidləmə və filtrləmə daxil olmaqla, Baxışlar UI vasitəsilə fərdiləşdirilə bilər. Bu həm idarəetmə səhifəsi, həm də modal dialoq üçün belədir.

en: Media Library settings
az: Media Kitabxana parametrləri

en: Manage Media Library settings.
az: Media Kitabxana parametrlərini idarə edin.

en: Media library settings
az: Media kitabxana parametrləri

en: Enable advanced UI
az: Qabaqcıl UI-ni aktivləşdirin

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set as <em>- Not specified -</em>.
az: Müəyyən dil üçün təyin edilmiş yol ləqəbi həmişə bu səhifəni həmin dildə göstərərkən istifadə olunacaq və <em>- Müəyyən edilməyib -</em> kimi təyin edilmiş yol ləqəbləri üzərində üstünlük təşkil edir.

en: No path aliases available. <a href=":link">Add URL alias</a>.
az: Heç bir yol ləqəbi yoxdur. <a href=":link">URL ləqəbi əlavə edin</a>.

en: The search page that the form submits to, or Default for the default search page.
az: Formanın təqdim etdiyi axtarış səhifəsi və ya defolt axtarış səhifəsi üçün Defolt.

en: Experimental themes found: %theme_list. Experimental themes are provided for testing purposes only. Use at your own risk.
az: Eksperimental mövzular tapıldı: %theme_list. Eksperimental mövzular yalnız sınaq məqsədləri üçün verilir. Öz riskinizlə istifadə edin.

en: Configuration sync directory
az: Konfiqurasiya sinxronizasiya qovluğu

en: Your %file file must define the %setting setting as a string containing the directory in which configuration files can be found.
az: Sizin %file faylınız %setting parametrini konfiqurasiya fayllarının tapıla biləcəyi kataloqu ehtiva edən sətir kimi müəyyən etməlidir.

en: experimental theme
az: eksperimental mövzu

en: A local file system path where temporary files will be stored. This directory should not be accessible over the web. This must be changed in settings.php.
az: Müvəqqəti faylların saxlanacağı yerli fayl sistemi yolu. Bu kataloq internet üzərindən əlçatan olmamalıdır. Bu, settings.php-də dəyişdirilməlidir.

en: Are you sure you wish to install an experimental theme?
az: Eksperimental tema quraşdırmaq istədiyinizə əminsiniz?

en: Experimental themes are provided for testing purposes only. Use at your own risk.
az: Eksperimental mövzular yalnız sınaq məqsədləri üçün verilir. Öz riskinizlə istifadə edin.

en: The following themes are experimental: @themes
az: Aşağıdakı mövzular eksperimentaldır: @themes

en: Internationalization mode.
az: Beynəlxalqləşdirmə rejimi.

en: Language from the taxonomy_vocabulary table.
az: taxonomy_vocabulary cədvəlindən dil.

en: Translation of either the name or the description.
az: Adın və ya təsvirin tərcüməsi.

en: Language code from locales_target table
az: locales_target cədvəlindən dil kodu

en: Require summary
az: Xülasə tələb edin

en: The summary will also be visible when marked as required.
az: Xülasə tələb olunduqda qeyd edildikdə də görünəcək.

en: The summary field is required for @name
az: @name üçün xülasə sahəsi tələb olunur

en: Always show the summary field
az: Həmişə xülasə sahəsini göstərin

en: Summary field will always be visible
az: Xülasə sahəsi həmişə görünəcək

en: Too many password recovery requests from your IP address. It is temporarily blocked. Try again later or contact the site administrator.
az: IP ünvanınızdan həddən artıq çox parol bərpa sorğusu. Müvəqqəti olaraq bloklanıb. Daha sonra yenidən cəhd edin və ya sayt administratoru ilə əlaqə saxlayın.

en: Limit the available operators
az: Mövcud operatorları məhdudlaşdırın

en: List of available operators
az: Mövcud operatorların siyahısı

en: Limit the available operators to be shown on the exposed filter.
az: Açıq filtrdə göstəriləcək mövcud operatorları məhdudlaşdırın.

en: Restrict operators to
az: Operatorları məhdudlaşdırın

en: Selecting none will make all of them available.
az: Heç birini seçmək onların hamısını əlçatan edəcək.

en: You selected the "@operator" operator as the default value but is not included in the list of limited operators.
az: Siz "@operator" operatorunu defolt dəyər kimi seçdiniz, lakin məhdud operatorlar siyahısına daxil edilmədiniz.

en: Provides an interface to create workflows with transitions between different states (for example publication or user status) provided by other modules.
az: Digər modullar tərəfindən təmin edilən müxtəlif vəziyyətlər (məsələn, nəşr və ya istifadəçi statusu) arasında keçidlərlə iş axınları yaratmaq üçün interfeys təqdim edir.

en: Indicates the workspace that this revision belongs to.
az: Bu revizyonun aid olduğu iş sahəsini göstərir.

en: Switch to Live
az: Canlıya keçin

en: Would you like to switch to the live version of the site?
az: Saytın canlı versiyasına keçmək istərdinizmi?

en: Switch to the live version of the site.
az: Saytın canlı versiyasına keçin.

en: You are now viewing the live version of the site.
az: İndi saytın canlı versiyasına baxırsınız.

en: Media Library thumbnail (220×220)
az: Media Kitabxanasının miniatürü (220×220)

en: Delete {{ name }}
az: {{ name }} silin

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
az: Yüklənmiş fayl və ya sənəd, məsələn, PDF.

en: Viewing help topics
az: Yardım mövzularına baxılır

en: The top-level help topics are listed on the main <a href=":help_page">Help page</a>. Links to other topics, including non-top-level help topics, can be found under the "Related" heading when viewing a topic page.
az: Yüksək səviyyəli yardım mövzuları əsas <a href=":help_page">Kömək səhifəsində</a> verilmişdir. Qeyri-səviyyəli yardım mövzuları da daxil olmaqla digər mövzulara keçidlər mövzu səhifəsinə baxarkən "Əlaqədar" başlığı altında tapıla bilər.

en: Providing help topics
az: Kömək mövzularının təqdim edilməsi

en: Translating help topics
az: Kömək mövzularının tərcüməsi

en: The title and body text of help topics provided by contributed modules and themes are translatable using the <a href=":locale_help">Interface Translation module</a>. Topics provided by custom modules and themes are also translatable if they have been viewed at least once in a non-English language, which triggers putting their translatable text into the translation database.
az: Təqdim olunan modullar və mövzular tərəfindən təmin edilən yardım mövzularının başlığı və əsas mətni <a href=":locale_help">İnterfeys Tərcümə modulu</a> vasitəsilə tərcümə edilə bilər. Fərdi modullar və mövzular tərəfindən təmin edilən mövzular da ən azı bir dəfə qeyri-ingilis dilində baxılıbsa, tərcümə edilə bilər ki, bu da onların tərcümə oluna bilən mətnini tərcümə bazasına yerləşdirməyə səbəb olur.

en: Configuring help search
az: Yardım axtarışı konfiqurasiya edilir

en: See the <a href=":help_page">Help page</a> for more topics.
az: Daha çox mövzu üçün <a href=":help_page">Kömək səhifəsinə</a> baxın.

en: Help search
az: Axtarışa kömək edin

en: Configure the settings of a block that was previously placed in a region of a theme.
az: Daha əvvəl mövzu bölgəsində yerləşdirilən blokun parametrlərini konfiqurasiya edin.

en: Click the name of the theme that contains the block.
az: Bloku ehtiva edən mövzunun adına klikləyin.

en: Optionally, click <em>Demonstrate block regions</em> to see the regions of the theme.
az: İstəyə görə, mövzunun bölgələrini görmək üçün <em>Blok regionlarını nümayiş etdir</em> üzərinə klikləyin.

en: If you only want to change the region where a block is located, or the ordering of blocks within a region, drag blocks to their desired positions and click <em>Save blocks</em>.
az: Yalnız blokun yerləşdiyi bölgəni və ya bölgə daxilində blokların sırasını dəyişmək istəyirsinizsə, blokları istədiyiniz mövqelərə sürükləyin və <em>Blokları yadda saxla</em> üzərinə klikləyin.

en: If you want to change additional settings, find the region where the block you want to update is currently located, and click <em>Configure</em> in the line of the block description.
az: Əlavə parametrləri dəyişdirmək istəyirsinizsə, yeniləmək istədiyiniz blokun hazırda yerləşdiyi bölgəni tapın və blok təsvirinin sətrində <em>Konfiqurasiya</em> üzərinə klikləyin.

en: Edit the block's settings. The available settings vary depending on the module that provides the block, but for all blocks you can change:
az: Blokun parametrlərini redaktə edin. Mövcud parametrlər bloku təmin edən moduldan asılı olaraq dəyişir, lakin bütün bloklar üçün dəyişə bilərsiniz:

en: <em>Block title</em>: The heading for the block on your site -- for some blocks, you will need to check the <em>Override title</em> checkbox in order to enter a title
az: <em>Blok başlığı</em>: Saytınızdakı blokun başlığı -- bəzi bloklar üçün başlıq daxil etmək üçün <em>Başlığı ləğv et</em> qutusunu yoxlamaq lazımdır

en: <em>Display title</em>: Check the box if you want the title displayed
az: <em>Başlığı göstər</em>: Başlığın göstərilməsini istəyirsinizsə, qutunu işarələyin

en: <em>Visibility</em>: Add conditions for when the block should be displayed
az: <em>Görünürlük</em>: Blokun göstərilməsi üçün şərtlər əlavə edin

en: <em>Region</em>: Change the theme region the block is displayed in
az: <em>Region</em>: Blokun göstərildiyi mövzu regionunu dəyişdirin

en: Click <em>Save block</em>.
az: <em>Blok saxla</em> klikləyin.

en: What are blocks?
az: Bloklar nədir?

en: Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page of your site. Blocks are placed and configured specifically for each theme.
az: Bloklar saytınızın veb səhifəsinin bir sahəsinə və ya bölgəsinə təqdim edilən məzmun qutularıdır. Bloklar hər bir mövzu üçün xüsusi olaraq yerləşdirilir və konfiqurasiya edilir.

en: What is the block description?
az: Blok təsviri nədir?

en: The block description is an identification name for a block, which is shown in the administrative interface. It is not displayed on the site.
az: Blokun təsviri inzibati interfeysdə göstərilən blokun identifikasiya adıdır. Saytda göstərilmir.

en: What is the block title?
az: Blokun başlığı nədir?

en: The block title is the heading that is optionally shown to site visitors when the block is placed in a region.
az: Blok başlığı, blok regionda yerləşdirildikdə sayt ziyarətçilərinə isteğe bağlı olaraq göstərilən başlıqdır.

en: Place a block into a theme's region.
az: Bloku mövzu bölgəsinə yerləşdirin.

en: Click the name of the theme that you want to place the block in.
az: Bloku yerləşdirmək istədiyiniz mövzunun adını vurun.

en: Find the region where you want the block, and click <em>Place block</em> in that region. A modal dialog will pop up.
az: Bloklamaq istədiyiniz bölgəni tapın və həmin regionda <em>Blok yerləşdir</em> klikləyin. Modal dialoq açılacaq.

en: Find the block you want to place and click <em>Place block</em>. A <em>Configure block</em> modal dialog will pop up.
az: Yerləşdirmək istədiyiniz bloku tapın və <em>Blok yerləşdir</em> klikləyin. <em>Blokun konfiqurasiyası</em> modal dialoqu açılacaq.

en: Enter a description of your block (to be shown to administrators) and the body text for your block.
az: Blokunuzun təsvirini (inzibatçılara göstəriləcək) və blokunuz üçün əsas mətni daxil edin.

en: Enter a label for this block type (shown in the administrative interface). Optionally, edit the automatically-generated machine name or the description.
az: Bu blok növü üçün etiket daxil edin (inzibati interfeysdə göstərilir). İsteğe bağlı olaraq, avtomatik yaradılan maşın adını və ya təsvirini redaktə edin.

en: Click <em>Save</em>. You will be returned to the <em>Block types</em> page.
az: <em>Saxla</em> klikləyin. Siz <em>Blok növləri</em> səhifəsinə qaytarılacaqsınız.

en: Click <em>Manage fields</em> in the row of your new block type, and add the desired fields to your block type.
az: Yeni blok tipinizin cərgəsində <em>Sahələri idarə et</em> üzərinə klikləyin və istədiyiniz sahələri blok tipinizə əlavə edin.

en: Optionally, click <em>Manage form display</em> or <em>Manage display</em> to change the editing form or field display for your block type.
az: İstəyə görə, blok tipiniz üçün redaktə formasını və ya sahə ekranını dəyişmək üçün <em>Forma ekranını idarə et</em> və ya <em>Ekranı idarə et</em> üzərinə klikləyin.

en: Use contextual links to access administrative tasks without navigating the administrative menu.
az: İnzibati menyuya keçmədən inzibati tapşırıqlara daxil olmaq üçün kontekstli keçidlərdən istifadə edin.

en: What are contextual links?
az: Kontekstli bağlantılar hansılardır?

en: <em>Contextual links</em> give users with the <em>Use contextual links</em> permission quick access to administrative tasks related to areas of non-administrative pages. For example, if a page on your site displays a block, the block would have a contextual link that would allow users with permission to configure the block. If the block contains a menu or a view, it would also have a contextual link for editing the menu links or the view. Clicking a contextual link takes you to the related administrative page directly, without needing to navigate through the administrative menu system.
az: <em>Kontekst bağlantıları</em> istifadəçilərə <em>Kontekstli bağlantılardan istifadə edin</em> icazəsi ilə qeyri-inzibati səhifələrin sahələri ilə bağlı inzibati tapşırıqlara sürətli giriş imkanı verir. Məsələn, saytınızdakı bir səhifə blok göstərirsə, blokda istifadəçilərə bloku konfiqurasiya etməyə icazə verən kontekstli bir keçid olacaq. Blokda menyu və ya görünüş varsa, o, həmçinin menyu bağlantılarını və ya görünüşü redaktə etmək üçün kontekstli keçidə malik olacaq. Kontekstli keçidə klikləməklə, inzibati menyu sistemində naviqasiya etməyə ehtiyac qalmadan sizi birbaşa müvafiq inzibati səhifəyə aparır.

en: Make sure that the core Contextual Links module is installed, and that you have a role with the <em>Use contextual links</em> permission. Optionally, make sure that a toolbar module is installed (either the core Toolbar module or a contributed module replacement).
az: Əsas Kontekstual Linklər modulunun quraşdırıldığına və sizin <em>Kontekstli bağlantılardan istifadə edin</em> icazəsi ilə rolunuz olduğuna əmin olun. İsteğe bağlı olaraq, alətlər paneli modulunun quraşdırıldığından əmin olun (yaxud əsas Alətlər Paneli modulu və ya əlavə modulun dəyişdirilməsi).

en: Visit a non-administrative page on your site, such as the home page.
az: Saytınızdakı əsas səhifə kimi qeyri-inzibati səhifəyə daxil olun.

en: Locate a block or another area on the page that you want to edit or configure.
az: Səhifədə redaktə etmək və ya konfiqurasiya etmək istədiyiniz bloku və ya başqa sahəni tapın.

en: Make the contextual links button visible by hovering your mouse over that area in the page. In most themes, this button looks like a pencil and is placed in the upper right corner of the page area (upper left for right-to-left languages), and hovering will also temporarily outline the affected area. Alternatively, click the contextual links toggle button on the right end of the toolbar (left end for right-to-left languages), which will make all contextual link buttons on the page visible until it is clicked again.
az: Siçanınızı səhifənin həmin sahəsinə gətirməklə kontekstli keçidlər düyməsini görünən edin. Əksər mövzularda bu düymə qələmə bənzəyir və səhifə sahəsinin yuxarı sağ küncündə yerləşdirilir (sağdan sola dillər üçün yuxarı sol) və sürüşdürmə də müvəqqəti olaraq təsirlənmiş ərazinin konturunu göstərəcək. Alternativ olaraq, alətlər panelinin sağ ucunda (sağdan sola dillər üçün sol uc) kontekstual keçidlər düyməsini klikləyin ki, bu, səhifədəki bütün kontekstual keçid düymələrini yenidən kliklənənə qədər görünən edəcək.

en: While the contextual links button for the area of interest is visible, click the button to display the list of links for that area. Click a link in the list to visit the corresponding administrative page.
az: Maraq sahəsi üçün kontekstli bağlantılar düyməsi göründüyü halda, həmin sahə üçün keçidlərin siyahısını göstərmək üçün düyməni klikləyin. Müvafiq inzibati səhifəyə daxil olmaq üçün siyahıdakı keçidə klikləyin.

en: Complete your administrative task and save your settings, or cancel the action. You should be returned to the page you started from.
az: İnzibati tapşırığınızı tamamlayın və parametrlərinizi yadda saxlayın və ya əməliyyatı ləğv edin. Başladığınız səhifəyə qayıtmalısınız.

en: What are security updates?
az: Təhlükəsizlik yeniləmələri nədir?

en: Any software occasionally has bugs, and sometimes these bugs have security implications. When security bugs are fixed in the core software, modules, or themes that your site uses, they are released in a <em>security update</em>. You will need to apply security updates in order to keep your site secure.
az: İstənilən proqram təminatının bəzən səhvləri olur və bəzən bu səhvlərin təhlükəsizliklə bağlı təsiri olur. Saytınızın istifadə etdiyi əsas proqram təminatı, modullar və ya mövzularda təhlükəsizlik xətaları düzəldildikdə, onlar <em>təhlükəsizlik yeniləməsində</em> buraxılır. Saytınızı təhlükəsiz saxlamaq üçün təhlükəsizlik yeniləmələrini tətbiq etməlisiniz.

en: Security tasks
az: Təhlükəsizlik vəzifələri

en: Keeping track of updates, updating the core software, and updating contributed modules and/or themes are all part of keeping your site secure. See the related topics listed below for specific tasks.
az: Yeniləmələri izləmək, əsas proqram təminatını yeniləmək və əlavə edilmiş modulları və/yaxud mövzuları yeniləmək saytınızın təhlükəsizliyini təmin etməyin bir hissəsidir. Xüsusi tapşırıqlar üçün aşağıda sadalanan əlaqəli mövzulara baxın.

en: Overview of accessibility
az: Əlçatanlığın icmalı

en: The default drag-and-drop user interface for ordering tables in the administrative interface presents a challenge for some users, including keyboard-only users and users of screen readers and other assistive technology. The drag-and-drop interface can be disabled in a table by clicking a link labeled <em>Show row weights</em> above the table. The replacement interface allows users to order the table by choosing numerical weights (with increasing numbers) instead of dragging table rows.
az: İnzibati interfeysdə cədvəllər sifariş etmək üçün standart sürüklə və burax istifadəçi interfeysi bəzi istifadəçilər, o cümlədən yalnız klaviatura istifadəçiləri, ekran oxuyucuları və digər köməkçi texnologiya istifadəçiləri üçün problem yaradır. Çək və buraxma interfeysi cədvəlin üstündə <em>Sətir çəkilərini göstər</em> etiketli linkə klikləməklə cədvəldə deaktiv edilə bilər. Əvəzetmə interfeysi istifadəçilərə cədvəl sətirlərini sürükləmək əvəzinə ədədi çəkiləri (rəqəmlərin artması ilə) seçərək cədvəl sifariş etməyə imkan verir.

en: Administrative interface overview
az: İnzibati interfeysə ümumi baxış

en: A menu system, which you can navigate to find pages for administrative tasks. The core Toolbar module displays this menu on the top or left side of the page (right side in right-to-left languages). There are also contributed module replacements for the core Toolbar module, with additional features, such as the <a href="https://www.drupal.org/project/admin_toolbar">Admin Toolbar module</a>.
az: İnzibati tapşırıqlar üçün səhifələri tapmaq üçün gedə biləcəyiniz menyu sistemi. Əsas Alətlər Paneli modulu bu menyunu səhifənin yuxarı və ya sol tərəfində (sağdan sola dillərdə sağ tərəfdə) göstərir. <a href="https://www.drupal.org/project/admin_toolbar">Admin Toolbar modulu</a> kimi əlavə funksiyalarla əsas Alətlər Paneli modulu üçün əlavə edilmiş modul əvəzetmələri də mövcuddur.

en: The core Shortcuts module enhances the toolbar with a configurable list of links to commonly-used tasks.
az: Əsas Qısayollar modulu alətlər panelini tez-tez istifadə olunan tapşırıqlara keçidlərin konfiqurasiya edilə bilən siyahısı ilə təkmilləşdirir.

en: If you install the core Contextual Links module, non-administrative pages will contain links leading to related administrative tasks.
az: Əsas Kontekstual Bağlantılar modulunu quraşdırsanız, qeyri-inzibati səhifələr əlaqədar inzibati tapşırıqlara aparan keçidlərdən ibarət olacaq.

en: The core Help module displays help topics, and provides a Help block that can be placed on administrative pages to provide an overview of their functionality.
az: Əsas Yardım modulu yardım mövzularını göstərir və onların funksionallığı haqqında ümumi məlumat vermək üçün inzibati səhifələrə yerləşdirilə bilən Yardım bloku təqdim edir.

en: See the related topics listed below for specific tasks.
az: Xüsusi tapşırıqlar üçün aşağıda sadalanan əlaqəli mövzulara baxın.

en: Set up your site so that users can search for help.
az: Saytınızı elə qurun ki, istifadəçilər yardım axtara bilsinlər.

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>Configuration</em> &gt; <em>Search and metadata</em> &gt; <em>Search pages</em>.
az: <em>İdarə et</em> inzibati menyusunda <em>Konfiqurasiya</em> &gt; <em>Axtarış və metadata</em> &gt; <em>Axtarış səhifələri</em>.

en: Verify that a Help search page is listed in the <em>Search pages</em> section. If not, add a new page of type <em>Help</em>.
az: <em>Axtarış səhifələri</em> bölməsində Yardım axtarış səhifəsinin göstərildiyini yoxlayın. Əks halda, <em>Yardım</em> tipli yeni səhifə əlavə edin.

en: Create, view, and use a set of shortcuts to access administrative pages.
az: İnzibati səhifələrə daxil olmaq üçün qısa yollar toplusu yaradın, baxın və istifadə edin.

en: What are shortcuts?
az: Qısayollar nədir?

en: <em>Shortcuts</em> are quick links to administrative pages; they are managed by the core Shortcut module. A site can have one or more <em>shortcut sets</em>, which can be shared by one or more users (by default, there is only one set shared by all users); each set contains a limited number of shortcuts. Users need <em>Use shortcuts</em> permission to view shortcuts; <em>Edit current shortcut set</em> permission to add, delete, or edit the shortcuts in the set assigned to them; and <em>Select any shortcut set</em> permission to select a different shortcut set when editing their user profile. There is also an <em>Administer shortcuts</em> permission, which allows an administrator to do any of these actions, as well as select shortcut sets for other users.
az: <em>Qısayollar</em> inzibati səhifələrə sürətli keçidlərdir; onlar əsas Qısayol modulu tərəfindən idarə olunur. Saytda bir və ya daha çox istifadəçi tərəfindən paylaşılan bir və ya bir neçə <em>qısayol dəsti</em> ola bilər (defolt olaraq, bütün istifadəçilər tərəfindən paylaşılan yalnız bir dəst var); hər dəstdə məhdud sayda qısa yol var. Qısayollara baxmaq üçün istifadəçilərə <em>qısayollardan istifadə</em> icazəsi lazımdır; <em>Cari qısayol dəstini redaktə edin</em> onlara təyin edilmiş dəstdə qısayolları əlavə etmək, silmək və ya redaktə etmək icazəsi; və istifadəçi profilini redaktə edərkən fərqli qısayol dəstini seçmək üçün <em>İstənilən qısayol dəstini seçin</em> icazəsi. Həmçinin, idarəçiyə bu hərəkətlərdən hər hansı birini etməyə, həmçinin digər istifadəçilər üçün qısayol dəstlərini seçməyə imkan verən <em>Qısayolları idarə et</em> icazəsi də var.

en: Navigate to an administrative page that you want in your shortcut list.
az: Qısayol siyahısında istədiyiniz inzibati səhifəyə keçin.

en: Repeat until all the desired links have been added to your shortcut set.
az: İstədiyiniz bütün keçidlər qısayol dəstinizə əlavə olunana qədər təkrarlayın.

en: Click <em>Shortcuts</em> in the toolbar to display your shortcuts, and verify that the list is complete.
az: Qısayollarınızı göstərmək üçün alətlər panelində <em>Qısayollar</em> üzərinə klikləyin və siyahının tamamlandığını yoxlayın.

en: Optionally, click <em>Edit shortcuts</em> at the right end of the shortcut list (left end in right-to-left languages), to remove links or change their order.
az: İstəyə görə, keçidləri silmək və ya onların sırasını dəyişmək üçün qısayol siyahısının sağ sonunda (soldan sola sağa) <em>Qısayolları redaktə et</em> üzərinə klikləyin.

en: Click any link in the shortcut bar to go directly to the administrative page.
az: Birbaşa inzibati səhifəyə keçmək üçün qısayol çubuğundakı istənilən keçidə klikləyin.

en: Configure the basic settings of your site, including the site name, slogan, main email address, default time zone, default country, and the date formats to use.
az: Saytın adı, şüarı, əsas e-poçt ünvanı, standart saat qurşağı, defolt ölkə və istifadə ediləcək tarix formatları daxil olmaqla saytınızın əsas parametrlərini konfiqurasiya edin.

en: Enter the site name, slogan, and main email address for your site.
az: Saytınız üçün saytın adını, şüarını və əsas e-poçt ünvanını daxil edin.

en: Click <em>Save configuration</em>. You should see a message indicating that the settings were saved.
az: <em>Konfiqurasiyanı yadda saxla</em> klikləyin. Parametrlərin saxlandığını göstərən bir mesaj görməlisiniz.

en: Select the default country and default time zone for your site.
az: Saytınız üçün standart ölkəni və defolt saat qurşağını seçin.

en: Look at the <em>Patterns</em> for the Default long, medium, and short date formats. If any of them does not match the date format you want to use on your site, click <em>Edit</em> in that row to edit the format.
az: Defolt uzun, orta və qısa tarix formatları üçün <em>Nümunələrə</em> baxın. Əgər onlardan hər hansı biri saytınızda istifadə etmək istədiyiniz tarix formatına uyğun gəlmirsə, formatı redaktə etmək üçün həmin cərgədə <em>Düzenlə</em> klikləyin.

en: Adjust the <em>Format string</em> until the <em>Displayed</em> format matches what you want. (Date format strings are composed of PHP date format codes.)
az: <em>Göstərilən</em> formatı istədiyinizə uyğun gələnə qədər <em>Format sətrini</em> tənzimləyin. (Tarix formatı sətirləri PHP tarix format kodlarından ibarətdir.)

en: Click <em>Save format</em>. You should see a message indicating that the format was saved.
az: <em>Format saxla</em> klikləyin. Formatın saxlandığını göstərən bir mesaj görməlisiniz.

en: Repeat the previous three steps for any other date formats that need to be changed.
az: Dəyişdirilməli olan hər hansı digər tarix formatları üçün əvvəlki üç addımı təkrarlayın.

en: Set up your site to respond appropriately to site errors, including 403 and 404 page responses.
az: Saytınızı sayt səhvlərinə, o cümlədən 403 və 404 səhifə cavablarına uyğun cavab vermək üçün qurun.

en: What are 403 and 404 responses?
az: 403 və 404 cavabları nədir?

en: When a user visits a web page, the web server sends a response code in addition to the page content. A normal, non-error response has code 200. If the page does not exist on the site, the response code is 404. If the page exists, but the user is not authorized to visit the page, the response code is 403. The core software provides default responses for both 403 and 404 codes, but if you prefer, you can create your own pages for each.
az: İstifadəçi veb-səhifəyə daxil olduqda, veb-server səhifənin məzmununa əlavə olaraq cavab kodu göndərir. Normal, səhvsiz cavabın kodu 200-dür. Əgər səhifə saytda yoxdursa, cavab kodu 404-dür. Səhifə mövcuddursa, lakin istifadəçinin səhifəyə daxil olmaq səlahiyyəti yoxdursa, cavab kodu 403-dür. əsas proqram həm 403, həm də 404 kodlar üçün standart cavabları təmin edir, lakin istəsəniz, hər biri üçün öz səhifələrinizi yarada bilərsiniz.

en: What other errors can occur?
az: Başqa hansı səhvlər baş verə bilər?

en: Under some situations, your site can generate error messages. These can be due to user errors (such as entering invalid values in a form, or incorrect configuration), PHP runtime errors, or software bugs. Some errors may result in a <em>white screen of death</em> (a totally blank web page response); less drastic errors will generate error messages. You can configure what happens when an error message is generated.
az: Bəzi hallarda saytınız səhv mesajları yarada bilər. Bunlar istifadəçi xətaları (forma etibarsız dəyərlərin daxil edilməsi və ya yanlış konfiqurasiya kimi), PHP işləmə zamanı xətaları və ya proqram səhvləri ilə bağlı ola bilər. Bəzi xətalar <em>ağ ölüm ekranı</em> ilə nəticələnə bilər (tamamilə boş veb səhifə cavabı); daha az ciddi səhvlər səhv mesajları yaradacaq. Səhv mesajı yarandıqda nə baş verəcəyini konfiqurasiya edə bilərsiniz.

en: If desired, create pages to use for 403 and 404 responses. Note the URLs for these pages.
az: İstəyirsinizsə, 403 və 404 cavabları üçün istifadə ediləcək səhifələr yaradın. Bu səhifələr üçün URL-lərə diqqət yetirin.

en: For a production site, select <em>None</em> under <em>Error messages to display</em>. For a site that is in development, select one of the other options, so that you are more aware of the errors the site is generating.
az: İstehsal sahəsi üçün <em>Göstəriləcək xəta mesajları</em> altında <em>Heç biri</em> seçin. Hazırlanma mərhələsində olan sayt üçün digər variantlardan birini seçin ki, saytın yaratdığı səhvlərdən daha çox xəbərdar olasınız.

en: Configure settings related to how user accounts are created and deleted.
az: İstifadəçi hesablarının necə yaradılması və silinməsi ilə bağlı parametrləri konfiqurasiya edin.

en: What are the settings related to user account creation and deletion?
az: İstifadəçi hesabının yaradılması və silinməsi ilə bağlı parametrlər hansılardır?

en: You can make it possible for new users to register themselves for accounts, with or without email verification or administrative approval. Or, you can make it so only administrators with <em>Administer users</em> permission can register new users.
az: Siz yeni istifadəçilərin e-poçt yoxlanışı və ya inzibati icazə ilə və ya olmadan hesablar üçün qeydiyyatdan keçməsini mümkün edə bilərsiniz. Və ya bunu elə edə bilərsiniz ki, yalnız <em>İstifadəçiləri idarə et</em> icazəsi olan idarəçilər yeni istifadəçiləri qeydiyyatdan keçirə bilsinlər.

en: You can configure what happens to content that a user created, if their account is <em>canceled</em> (deleted).
az: Siz istifadəçinin hesabı <em>ləğv edilərsə</em> (silinmiş) halda onun yaratdığı məzmunla nə baş verəcəyini konfiqurasiya edə bilərsiniz.

en: You can edit the email messages that are sent to users when their accounts are pending, approved, created, blocked, or canceled, or when they request a password reset.
az: İstifadəçilərin hesabları gözləniləndə, təsdiq edildikdə, yaradıldıqda, bloklandıqda və ya ləğv edildikdə və ya parol sıfırlamasını tələb etdikdə istifadəçilərə göndərilən e-poçt mesajlarını redaktə edə bilərsiniz.

en: What are variables in email message text?
az: E-poçt mesajı mətnində dəyişənlər hansılardır?

en: <em>Variables</em> are short text strings, enclosed in square brackets [], that you can insert into configured email message text. When an individual message is generated, data from your site is substituted for the variables. Some commonly-used variables are:
az: <em>Dəyişənlər</em> konfiqurasiya edilmiş e-poçt mesajı mətninə daxil edə biləcəyiniz kvadrat mötərizə [] içərisində olan qısa mətn sətirləridir. Fərdi mesaj yaradıldıqda, saytınızdakı məlumatlar dəyişənlər üçün əvəz olunur. Tez-tez istifadə olunan bəzi dəyişənlər bunlardır:

en: [site:login-url]: The URL where users can log in to your site.
az: [site:login-url]: İstifadəçilərin saytınıza daxil ola biləcəyi URL.

en: [user:display-name]: The user's displayed name.
az: [user:display-name]: İstifadəçinin göstərilən adı.

en: [user:mail]: The user's email alias.
az: [user:mail]: İstifadəçinin e-poçt ləqəbi.

en: [user:one-time-login-url]: An expiring URL that a user can use to log in once, if they need to reset their password.
az: [user:one-time-login-url]: İstifadəçinin parolunu sıfırlaması lazım gələrsə, bir dəfə daxil olmaq üçün istifadə edə biləcəyi vaxtı keçmiş URL.

en: Select the method you want to use for creating user accounts, and check or uncheck the box that requires email verification, to match the settings you want for your site.
az: İstifadəçi hesabları yaratmaq üçün istifadə etmək istədiyiniz üsulu seçin və saytınız üçün istədiyiniz parametrlərə uyğunlaşdırmaq üçün e-poçtun yoxlanılmasını tələb edən qutuyu yoxlayın və ya işarəni silin.

en: Select the desired option for what happens to content that a user created if their account is canceled.
az: Hesabı ləğv edildikdə istifadəçinin yaratdığı məzmunla nə baş verəcəyi üçün istədiyiniz seçimi seçin.

en: Optionally, edit the text of email messages related to user accounts.
az: İsteğe bağlı olaraq, istifadəçi hesabları ilə əlaqəli e-poçt mesajlarının mətnini redaktə edin.

en: Verify that the other settings are correct.
az: Digər parametrlərin düzgün olduğunu yoxlayın.

en: Topics can be provided by modules or themes. Top-level help topics on your site:
az: Mövzular modullar və ya mövzularla təmin edilə bilər. Saytınızdakı yüksək səviyyəli yardım mövzuları:

en: Both the table-style and grid-style interfaces are regular views and can be customized via the <a href=":views-ui">Views UI</a>, including sorting and filtering. This is the case for both the administration page and the modal dialog.
az: Həm masa tərzi, həm də grid üslublu interfeyslər müntəzəm görünüşlərdir və çeşidləmə və filtrləmə daxil olmaqla, <a href=":views-ui">Baxışlar UI</a> vasitəsilə fərdiləşdirilə bilər. Bu həm idarəetmə səhifəsi, həm də modal dialoq üçün belədir.

en: In the grid-style interface, the fields that are displayed (including which image style is used for images) can be customized by configuring the "Media library" view mode for each of your <a href=":media-types">media types</a>. The thumbnail images in the grid-style interface can be customized by configuring the "Media Library thumbnail (220×220)" image style.
az: Şəbəkə üslublu interfeysdə göstərilən sahələr (şəkillər üçün hansı şəkil üslubunun istifadə edildiyi daxil olmaqla) hər bir <a href=":media-types">medianız üçün "Media kitabxanası" baxış rejimini konfiqurasiya etməklə fərdiləşdirilə bilər. növləri</a>. Şəbəkə üslublu interfeysdəki miniatür şəkilləri "Media Kitabxanasının miniatürü (220×220)" şəkil üslubunu konfiqurasiya etməklə fərdiləşdirilə bilər.

en: When adding new media items within the modal dialog, the fields that are displayed can be customized by configuring the "Media library" form mode for each of your <a href=":media-types">media types</a>.
az: Modal dialoqa yeni media elementləri əlavə edərkən, göstərilən sahələr <a href=":media-types">media növlərinizin hər biri üçün "Media kitabxanası" forma rejimini konfiqurasiya etməklə fərdiləşdirilə bilər. a>.

en: Provides the API allowing to rename URLs.
az: URL-lərin adını dəyişməyə imkan verən API təmin edir.

en: The parent workspace.
az: Ana iş sahəsi.

en: Merge workspace
az: İş sahəsini birləşdirin

en: Only top-level workspaces can be published.
az: Yalnız yüksək səviyyəli iş yerləri dərc edilə bilər.

en: Merge into @target_label
az: @target_label ilə birləşdirin

en: The %label workspace can not be deleted because it has child workspaces.
az: %label iş sahəsi silinə bilməz, çünki onun uşaq iş sahələri var.

en: There are no changes that can be merged from %source_label to %target_label.
az: %source_label ilə %target_label arasında birləşdirilə bilən heç bir dəyişiklik yoxdur.

en: Would you like to merge the contents of the %source_label workspace into %target_label?
az: %source_label iş sahəsinin məzmununu %target_label ilə birləşdirmək istərdinizmi?

en: Merge workspace contents.
az: İş sahəsinin məzmununu birləşdirin.

en: The contents of the %source_label workspace have been merged into %target_label.
az: %source_label iş sahəsinin məzmunu %target_label ilə birləşdirilib.

en: Workspace selection
az: İş yeri seçimi

en: Medium 8:7
az: Orta 8:7

en: Responsive 3x2
az: Uyğunlaşan 3x2

en: The field that is going to be used as the RSS item link for each row. This must either be an internal unprocessed path like "node/123" or a processed, root-relative URL as produced by fields like "Link to content".
az: Hər bir sıra üçün RSS element linki kimi istifadə olunacaq sahə. Bu, ya "node/123" kimi daxili işlənməmiş yol, ya da "Məzmuna keçid" kimi sahələr tərəfindən yaradılan işlənmiş, kök-nisbi URL olmalıdır.

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %parent_entity_type:%parent_bundle %parent_entity_id entity. Aborting rendering.
az: %parent_entity_type:%parent_bundle %parent_entity_id obyektində %field_name sahəsindən istifadə edərək, %entity_type: %entity_id obyektini göstərərkən rekursiv göstərmə aşkarlandı. Göstərilmə dayandırılır.

en: @interval hence
az: @interval deməli

en: The @drupal installer requires that the %default-file file must not be deleted or modified from the original download.
az: @drupal quraşdırıcısı tələb edir ki, %default-fayl faylı orijinal yükləmədən silinməməli və ya dəyişdirilməməlidir.

en: Field discovery failed for Drupal core version @core. Did this site have the Field module installed? Error: @message
az: Drupal əsas versiyası @core üçün sahə kəşfi uğursuz oldu. Bu saytda Field modulu quraşdırılıb? Xəta: @message

en: Drupal 9 no longer uses the $settings['install_profile'] value in settings.php and it should be removed.
az: Drupal 9 artıq settings.php-də $settings['install_profile'] dəyərindən istifadə etmir və o, silinməlidir.

en: @low_version_number to @high_version_number
az: @low_version_number - @high_version_number

en: Drupal core security coverage
az: Drupal əsas təhlükəsizlik əhatəsi

en: Visit the <a href=":url">release cycle overview</a> for more information on supported releases.
az: Dəstəklənən buraxılışlar haqqında ətraflı məlumat üçün <a href=":url">buraxılış dövrünə baxışa</a> daxil olun.

en: Manage workspace
az: İş yerini idarə edin

en: Other workspaces:
az: Digər iş yerləri:

en: View all workspaces
az: Bütün iş sahələrinə baxın

en: Not compatible
az: Uyğun deyil

en: Requires Drupal core:
az: Drupal nüvəsi tələb olunur:

en: Covered until @end_version
az: @end_version qədər əhatə olunub

en: Coverage has ended
az: Əhatə dairəsi bitdi

en: <a href=":update_status_report">Update to @next_minor or higher</a> soon to continue receiving security updates.
az: Təhlükəsizlik güncəlləmələrini almağa davam etmək üçün tezliklə <a href=":update_status_report">@next_minor və ya daha yüksək səviyyəyə yeniləyin</a>.

en: Covered until @date
az: @date qədər əhatə olunub

en: <a href=":update_status_report">Update to a supported minor</a> as soon as possible to continue receiving security updates.
az: Təhlükəsizlik yeniləmələrini almağa davam etmək üçün mümkün qədər tez <a href=":update_status_report">dəstəklənən azyaşlıya yeniləyin</a>.

en: Manages breakpoints and breakpoint groups for responsive designs.
az: Cavab verən dizaynlar üçün kəsilmə nöqtələrini və kəsilmə nöqtələri qruplarını idarə edir.

en: Allows users to comment on content.
az: İstifadəçilərə məzmunu şərh etməyə imkan verir.

en: Allows users to translate configuration text.
az: İstifadəçilərə konfiqurasiya mətnini tərcümə etməyə imkan verir.

en: Provides site-wide contact forms and forms to contact individual users.
az: Fərdi istifadəçilərlə əlaqə saxlamaq üçün sayt miqyasında əlaqə formaları və formalar təqdim edir.

en: Allows users to translate content.
az: İstifadəçilərə məzmunu tərcümə etməyə imkan verir.

en: Provides contextual links to directly access tasks related to page elements.
az: Səhifə elementləri ilə bağlı tapşırıqlara birbaşa daxil olmaq üçün kontekstual bağlantılar təmin edir.

en: Logs system events in the database.
az: Sistem hadisələrini verilənlər bazasında qeyd edir.

en: Caches pages, including those with dynamic content, for all users.
az: Bütün istifadəçilər üçün dinamik məzmunu olanlar da daxil olmaqla səhifələri keşləyir.

en: Provides a user interface for the Field module.
az: Sahə modulu üçün istifadəçi interfeysi təmin edir.

en: Defines a field type for image media and provides display configuration tools.
az: Şəkil mediası üçün sahə növünü müəyyən edir və displey konfiqurasiya vasitələrini təmin edir.

en: Allows users to configure available languages.
az: İstifadəçilərə mövcud dilləri konfiqurasiya etməyə imkan verir.

en: Allows users to create menu links.
az: İstifadəçilərə menyu bağlantıları yaratmağa imkan verir.

en: Users with sufficient access rights will be able to override these options.
az: Kifayət qədər giriş hüququ olan istifadəçilər bu seçimləri ləğv edə biləcəklər.

en: Caches pages for anonymous users and can be used when external page cache is not available.
az: Səhifələri anonim istifadəçilər üçün keşləyir və xarici səhifə keşi mövcud olmadıqda istifadə edilə bilər.

en: Allows users to create search pages based on plugins provided by other modules.
az: İstifadəçilərə digər modullar tərəfindən təmin edilən plaginlər əsasında axtarış səhifələri yaratmağa imkan verir.

en: PHP APCu caching
az: PHP APCu keşləmə

en: Enabled (@size)
az: Aktivdir (@size)

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a @apcu_size APCu limit. However, a @apcu_default_size APCu limit (the default) or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
az: Konfiqurasiyanızdan asılı olaraq, Drupal @apcu_size APCu limiti ilə işləyə bilər. Bununla belə, @apcu_default_size APCu limiti (defolt) və ya yuxarıda tövsiyə olunur, xüsusən saytınız əlavə fərdi və ya əlavə edilmiş modullardan istifadə edirsə.

en: Memory available: @available.
az: Mövcud yaddaş: @available.

en: PHP APCu caching can improve your site's performance considerably. It is <strong>highly recommended</strong> to have <a href="https://www.php.net/manual/apcu.installation.php" target="_blank">APCu</a> installed on your server.
az: PHP APCu keşləmə saytınızın performansını xeyli yaxşılaşdıra bilər. Cihazınızda <a href="https://www.php.net/manual/apcu.installation.php" target="_blank">APCu</a> quraşdırılması <strong>çox tövsiyə olunur</strong> server.

en: The version of Drupal you are trying to update from is too old
az: Yeniləməyə çalışdığınız Drupal versiyası çox köhnədir

en: Unsupported schema version: @module
az: Dəstəklənməyən sxem versiyası: @module

en: The installed version of the %module module is too old to update. Update to an intermediate version first (last removed version: @last_removed_version, installed version: @installed_version).
az: %modul modulunun quraşdırılmış versiyası yeniləmək üçün çox köhnədir. Əvvəlcə ara versiyaya yeniləyin (son silinmiş versiya: @last_removed_version, quraşdırılmış versiya: @installed_version).

en: Provides a user interface for creating and managing views.
az: Görünüşləri yaratmaq və idarə etmək üçün istifadəçi interfeysi təmin edir.

en: <p class="text-align-center">Explore recipes across every type of occasion, ingredient, and skill level.</p>
az: <p class="text-align-center">Hər növ hadisə, tərkib hissəsi və bacarıq səviyyəsi üzrə reseptləri araşdırın.</p>

en: <p class="text-align-center">Explore recipes across every type of occasion, ingredient, and skill level</p>
az: <p class="text-align-center">Hər növ hadisə, tərkib hissəsi və bacarıq səviyyəsi üzrə reseptləri araşdırın</p>

en: MySQL, Percona Server, or equivalent
az: MySQL, Percona Server və ya ekvivalenti

en: @theme (theme) (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
az: @theme (tema) (<span class="admin-disabled">deaktiv</span>)

en: This theme requires the listed modules to operate correctly.
az: Bu mövzu sadalanan modulların düzgün işləməsini tələb edir.

en: Review the <a href=":url"> suggestions for resolving this incompatibility</a> to repair your installation, and then re-run update.php.
az: Quraşdırmanı təmir etmək üçün <a href=":url"> bu uyğunsuzluğu həll etmək üçün təklifləri</a> nəzərdən keçirin və sonra update.php-ni yenidən işə salın.

en: Missing updates for: @module
az: @module üçün yeniliklər çatışmır

en: @module_name (<span class="admin-missing">missing</span>)
az: @module_name (<span class="admin-missing">çatışmır</span>)

en: @module_name (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
az: @module_name (<span class="admin-missing">Drupal nüvəsinin bu versiyası ilə uyğun deyil</span>)

en: @module_name (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
az: @module_name (<span class="admin-missing">version @version</span> ilə uyğun deyil)

en: @module_name (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
az: @module_name (<span class="admin-disabled">aktiv edilib</span>)

en: Unable to install @theme due to missing module dependencies.
az: Modul asılılıqları çatışmadığı üçün @theme -i quraşdırmaq mümkün deyil.

en: Empty version
az: Boş versiya

en: Invalid version: @existing_version
az: Yanlış versiya: @existing_version

en: A base theme using Drupal 9.0.0's core markup and CSS.
az: Drupal 9.0.0-ın əsas işarələmə və CSS-dən istifadə edən əsas mövzu.

en: Ban visitors from one or more IP addresses from accessing and viewing your site.
az: Bir və ya bir neçə IP ünvanından olan ziyarətçilərin saytınıza daxil olmasını və onlara baxmasını qadağan edin.

en: Enter an <em>IP address</em> and click <em>Add</em>.
az: <em>IP ünvanı</em> daxil edin və <em>Əlavə et</em> klikləyin.

en: You should see the IP address you entered listed under <em>Banned IP addresses</em>. Repeat the above steps to ban additional IP addresses.
az: Siz <em>Qadağan edilmiş IP ünvanları</em> altında daxil etdiyiniz IP ünvanını görməlisiniz. Əlavə IP ünvanlarını qadağan etmək üçün yuxarıdakı addımları təkrarlayın.

en: What types of data does a site have?
az: Saytda hansı məlumat növləri var?

en: What is a content entity?
az: Məzmun obyekti nədir?

en: What is a field?
az: Sahə nədir?

en: What is a reference field?
az: İstinad sahəsi nədir?

en: What field types are available?
az: Hansı sahə növləri mövcuddur?

en: Email (core system): Stores email addresses
az: E-poçt (əsas sistem): E-poçt ünvanlarını saxlayır

en: Link (Link module): Stores URLs and link text
az: Link (Link modulu): URL-ləri və keçid mətnini saxlayır

en: What is a formatter?
az: Formatlayıcı nədir?

en: What is a widget?
az: Widget nədir?

en: Managing content structure overview
az: Məzmun strukturunun idarə edilməsi

en: Configure your system so that cron will run automatically.
az: Sisteminizi cronun avtomatik işləməsi üçün konfiqurasiya edin.

en: What are cron tasks?
az: Cron vəzifələri nədir?

en: What options are available for running cron?
az: Cron işlətmək üçün hansı seçimlər mövcuddur?

en: You can also run cron manually, but this is not the recommended way to make sure it is run periodically.
az: Siz cronu əl ilə də işlədə bilərsiniz, lakin bu onun vaxtaşırı işlədilməsinə əmin olmaq üçün tövsiyə olunan üsul deyil.

en: If you want to run cron right now, click <em>Run cron</em> and wait for cron to finish.
az: Əgər siz cronu hazırda işə salmaq istəyirsinizsə, <em>Run cron</em> üzərinə klikləyin və cronun bitməsini gözləyin.

en: What is a module?
az: Modul nədir?

en: What are installing and uninstalling?
az: Quraşdırma və silmə nədir?

en: Extending overview
az: Ümumi baxışın genişləndirilməsi

en: Maintaining and troubleshooting overview
az: Baxışların saxlanması və problemlərin aradan qaldırılması

en: Configure your site so that cron runs periodically.
az: Saytınızı elə konfiqurasiya edin ki, cron vaxtaşırı işləsin.

en: If your site is not behaving as expected, clear the cache before trying to diagnose the problem.
az: Saytınız gözlənildiyi kimi davranmırsa, problemə diaqnoz qoymadan əvvəl keşi təmizləyin.

en: Click <em>Save and continue</em>.
az: <em>Saxla və davam et</em> klikləyin.

en: On the next screen, enter a value for <em>Allowed number of values</em>. You can limit the field to one value per entity item, a set number of values, or set it to have unlimited values. Click <em>Save field settings</em>.
az: Növbəti ekranda <em>İcazə verilən dəyərlərin sayı</em> üçün dəyər daxil edin. Siz sahəni obyekt elementi üçün bir dəyərlə, müəyyən sayda dəyərlə məhdudlaşdıra və ya onu limitsiz dəyərlərə malik olaraq təyin edə bilərsiniz. <em>Sahə parametrlərini yadda saxla</em> klikləyin.

en: Use the drag arrows to order the fields in your preferred order.
az: Sahələri istədiyiniz qaydada sıralamaq üçün sürüşdürmə oxlarından istifadə edin.

en: When you are done making changes, click <em>Save</em>.
az: Dəyişiklikləri tamamladıqdan sonra <em>Saxla</em> klikləyin.

en: Clear the data in the site cache.
az: Sayt keşindəki məlumatları təmizləyin.

en: What is the cache?
az: Keş nədir?

en: Click <em>Clear all caches</em>. Your site's cached data will be cleared.
az: <em>Bütün keşləri sil</em> klikləyin. Saytınızın keşlənmiş məlumatları silinəcək.

en: Put your site in maintenance mode to perform maintenance operations, and then return to normal mode when finished.
az: Baxım əməliyyatlarını yerinə yetirmək üçün saytınızı texniki xidmət rejiminə qoyun və başa çatdıqdan sonra normal rejimə qayıdın.

en: What is maintenance mode?
az: Baxım rejimi nədir?

en: If you have the core Database Logging module installed, in the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>Reports</em> &gt; <em>Recent log messages</em> to see a report of the error and informational messages your site has generated. You can filter the report by <em>Severity</em> to see only the most critical messages, if desired.
az: Əgər sizdə əsas Database Logging modulu quraşdırılıbsa, <em>İdarə et</em> administrativ menyusunda <em>Hesabatlar</em> &gt; Saytınızın yaratdığı xəta və məlumat mesajları haqqında hesabatı görmək üçün <em>Son jurnal mesajları</em>. İstəsəniz, yalnız ən kritik mesajları görmək üçün hesabatı <em>Ciddilik</em> üzrə filtrləyə bilərsiniz.

en: Click <em>Add user</em>.
az: <em>İstifadəçi əlavə et</em> klikləyin.

en: Enter the <em>Email address</em>, <em>Username</em>, and <em>Password</em> (twice) for the new user.
az: Yeni istifadəçi üçün <em>E-poçt ünvanı</em>, <em>İstifadəçi adı</em> və <em>Parol</em> (iki dəfə) daxil edin.

en: Verify that the <em>Roles</em> checked for the new user are correct.
az: Yeni istifadəçi üçün yoxlanılan <em>Rolların</em> düzgün olduğunu yoxlayın.

en: If you want the new user to receive an email message notifying them of the new account, check <em>Notify user of new account</em>.
az: Əgər yeni istifadəçinin yeni hesab haqqında bildirən e-poçt mesajı almasını istəyirsinizsə, <em>İstifadəçini yeni hesab haqqında məlumatlandır</em>-ı yoxlayın.

en: Optionally, change other settings on the form.
az: İstəyə görə, formadakı digər parametrləri dəyişdirin.

en: Click <em>Create new account</em>.
az: <em>Yeni hesab yarat</em> klikləyin.

en: Create a new role.
az: Yeni rol yaradın.

en: Click <em>Add role</em>.
az: <em>Rol əlavə et</em> üzərinə klikləyin.

en: Enter the desired <em>Role name</em>. If desired, click <em>Edit</em> to change the <em>Machine name</em> for the role.
az: İstədiyiniz <em>Rol adını</em> daxil edin. İstəsəniz, rolun <em>Maşın adını</em> dəyişdirmək üçün <em>Düzəlişlə</em> klikləyin.

en: Click <em>Save</em>. You should be returned to the <em>Roles</em> page and your new role should be in the role list.
az: <em>Saxla</em> klikləyin. Siz <em>Rollar</em> səhifəsinə qaytarılmalı və yeni rolunuz rol siyahısında olmalıdır.

en: What is a user?
az: İstifadəçi nədir?

en: A user is anyone accessing or viewing your site. <em>Anonymous</em> users are users who are not logged in, and <em>Authenticated</em> users are users who are logged in.
az: İstifadəçi saytınıza daxil olan və ya baxan hər kəsdir. <em>Anonim</em> istifadəçilər daxil olmayan istifadəçilərdir və <em>Authenticated</em> istifadəçilər daxil olmuş istifadəçilərdir.

en: What is a role?
az: Rol nədir?

en: <em>Roles</em> are used to group and classify users; each user can be assigned one or more roles. There are also special roles for all anonymous and all authenticated users.
az: <em>Rollar</em> istifadəçiləri qruplaşdırmaq və təsnif etmək üçün istifadə olunur; hər bir istifadəçiyə bir və ya bir neçə rol təyin edilə bilər. Bütün anonim və təsdiqlənmiş bütün istifadəçilər üçün xüsusi rollar da var.

en: What is a permission?
az: İcazə nədir?

en: Overview of managing user accounts and visitors
az: İstifadəçi hesablarının və ziyarətçilərin idarə edilməsinə ümumi baxış

en: Modify the permissions for an existing role.
az: Mövcud rol üçün icazələri dəyişdirin.

en: Click <em>Save permissions</em>.
az: <em>İcazələri yadda saxla</em> klikləyin.

en: Update or delete an existing user account.
az: Mövcud istifadəçi hesabını yeniləyin və ya silin.

en: Click <em>Edit</em> in the <em>Operations</em> area of the account of interest.
az: Maraqlanan hesabın <em>Əməliyyatlar</em> sahəsində <em>Redaktə</em> üzərinə klikləyin.

en: To delete the user account, scroll to the bottom and click <em>Cancel account</em>. Select what you want to happen to the user's content on the next screen, and click <em>Cancel account</em>.
az: İstifadəçi hesabını silmək üçün aşağı diyirləyin və <em>Hesabı ləğv et</em> üzərinə klikləyin. Növbəti ekranda istifadəçinin məzmunu ilə nə baş verməsini istədiyinizi seçin və <em>Hesabı ləğv edin</em> üzərinə klikləyin.

en: To update the user account, enter new values in the form and click <em>Save</em>.
az: İstifadəçi hesabını yeniləmək üçün formada yeni dəyərlər daxil edin və <em>Saxla</em> üzərinə klikləyin.

en: Enable mobile menu at all widths
az: Bütün genişliklərdə mobil menyunu aktivləşdirin

en: Header site branding background color
az: Başlıq saytı brendinin fon rəngi

en: Search by keyword or phrase.
az: Açar söz və ya ifadə ilə axtarın.

en: Nav Medium
az: Nav Orta

en: Grid Medium
az: Cədvəl Orta

en: Grid Max
az: Cədvəl Maks

en: olivero settings
az: olivero parametrləri

en: Schema information for module %module was missing from the database. You should manually review the module updates and your database to check if any updates have been skipped up to, and including, %last_update_hook.
az: %modul modulu üçün sxem məlumatı verilənlər bazasında çatışmırdı. %last_update_hook daxil olmaqla, hər hansı yeniləmələrin atılıb-atılmadığını yoxlamaq üçün modul yeniləmələrini və verilənlər bazanızı əl ilə nəzərdən keçirməlisiniz.

en: Add, remove, or rearrange the fields on personal and site-wide contact forms.
az: Şəxsi və sayt miqyasında əlaqə formalarında sahələri əlavə edin, silin və ya yenidən təşkil edin.

en: What are the fields on contact forms?
az: Əlaqə formalarında hansı sahələr var?

en: Configure personal contact forms for registered users on the website.
az: Saytda qeydiyyatdan keçmiş istifadəçilər üçün şəxsi əlaqə formalarını konfiqurasiya edin.

en: Click <em>Save configuration</em>.
az: <em>Konfiqurasiyanı yadda saxla</em> klikləyin.

en: Create a new site-wide contact form.
az: Saytda yeni əlaqə forması yaradın.

en: Click <em>Add contact form</em>.
az: <em>Əlaqə forması əlavə et</em> klikləyin.

en: Click <em>Save</em>. You should see your new contact form in the table, along with a link to view it.
az: <em>Saxla</em> klikləyin. Cədvəldə yeni əlaqə formanızı və ona baxmaq üçün linki görməlisiniz.

en: What are contact forms?
az: Əlaqə formaları nədir?

en: See the related topics below for specific tasks.
az: Xüsusi tapşırıqlar üçün aşağıdakı əlaqəli mövzulara baxın.

en: Click <em>Edit</em> for the site-wide form you want to be the default.
az: Defolt olmaq istədiyiniz bütün sayt forması üçün <em>Redaktə</em> üzərinə klikləyin.

en: Check <em>Make this the default form</em> and click <em>Save</em>.
az: <em>Bunu defolt forma et</em> yoxlayın və <em>Saxla</em> klikləyin.

en: Click <em>Save settings</em>. You should be returned to the <em>Manage fields</em> page, with your new field in the list.
az: <em>Parametrləri yadda saxla</em> klikləyin. Siz siyahıda yeni sahənizlə <em>Sahələri idarə edin</em> səhifəsinə qayıtmalısınız.

en: Whether to force the output to be an absolute link (beginning with http: or https:)
az: Çıxışın mütləq keçid olmasına məcbur olub-olmaması (http: və ya https: ilə başlayaraq)

en: Whether to force this URL to point to a secure location (beginning with https:)
az: Bu URL-nin təhlükəsiz yeri göstərməyə məcbur olub-olmaması (https ilə başlayaraq)

en: Checked %langcode translation for %project.
az: %project üçün %langcode tərcüməsi yoxlanıldı.

en: Downloaded %langcode translation for %project.
az: %project üçün %langcode tərcüməsi endirildi.

en: Importing %langcode translation for %project.
az: %project üçün %langcode tərcüməsi idxal edilir.

en: Imported %langcode translation for %project.
az: %project üçün idxal edilmiş %langcode tərcüməsi.

en: It looks like you have content on your new site which <strong>may be overwritten</strong> if you continue to run this upgrade. The upgrade should be performed on a clean Drupal @version installation. For more information see the <a target="_blank" href=":id-conflicts-handbook">upgrade handbook</a>.
az: Deyəsən, yeni saytınızda bu təkmilləşdirməni icra etməyə davam etsəniz, <strong>üzerinə yazıla bilər</strong> məzmununuz var. Təkmilləşdirmə təmiz Drupal @version quraşdırmasında aparılmalıdır. Ətraflı məlumat üçün <a target="_blank" href=":id-conflicts-handbook">təkmilləşdirmə təlimatına</a> baxın.

en: Upgrade a site by importing its files and the data from its database into a clean and empty new install of Drupal @version. See the <a href=":url">Drupal site upgrades handbook</a> for more information.
az: Fayllarını və verilənlər bazasından məlumatları Drupal @version-un təmiz və boş yeni quraşdırmasına idxal etməklə saytı təkmilləşdirin. Ətraflı məlumat üçün <a href=":url">Drupal sayt təkmilləşdirmə kitabçasına</a> baxın.

en: This empty Drupal @version installation you will import the old site to.
az: Bu boş Drupal @version quraşdırma köhnə saytı idxal edəcəksiniz.

en: The menu name (= set name) for this shortcut link.
az: Bu qısayol bağlantısı üçün menyu adı (= təyin adı).

en: There are errors with some installed themes. Visit the <a href=":link">status report page</a> for more information.
az: Bəzi quraşdırılmış mövzularda xətalar var. Ətraflı məlumat üçün <a href=":link">status hesabatı səhifəsinə</a> daxil olun.

en: There are errors with some installed modules. Visit the <a href=":link">status report page</a> for more information.
az: Bəzi quraşdırılmış modullarda xətalar var. Ətraflı məlumat üçün <a href=":link">status hesabatı səhifəsinə</a> daxil olun.

en: Display machine name must contain only lowercase letters, numbers, or underscores.
az: Göstərilən maşın adı yalnız kiçik hərflər, rəqəmlər və ya alt xəttlərdən ibarət olmalıdır.

en: Module %name has an entry in the system.schema key/value storage, but is missing from your site. <a href=":url">More information about this error</a>.
az: Modul %namenin system.schema açarı/dəyər yaddaşında girişi var, lakin saytınızda yoxdur. <a href=":url">Bu xəta haqqında ətraflı məlumat</a>.

en: Module %name has an entry in the system.schema key/value storage, but is not installed. <a href=":url">More information about this error</a>.
az: Modul %namenin system.schema açarı/dəyər yaddaşında girişi var, lakin quraşdırılmayıb. <a href=":url">Bu xəta haqqında ətraflı məlumat</a>.

en: Missing required data for configuration: %config
az: Konfiqurasiya üçün lazımi məlumat çatışmır: %config

en: Search form (narrow)
az: Axtarış forması (dar)

en: Search form (wide)
az: Axtarış forması (geniş)

en: What are breakpoints?
az: Kəsmə nöqtələri nədir?

en: What are media queries?
az: Media sorğuları nədir?

en: What are resolution multipliers?
az: Qətnamə çarpanları nədir?

en: What is a breakpoint group?
az: Kəsmə nöqtəsi qrupu nədir?

en: Managing breakpoints and breakpoint groups overview
az: Kəsmə nöqtələrinin idarə edilməsi və kəsilmə nöqtəsi qruplarının icmalı

en: The <em>Breakpoint</em> module allows you to define breakpoints and breakpoint groups in YAML files. Modules and themes can use the API provided by the <em>Breakpoint</em> module to define breakpoints and breakpoint groups, and to assign resolution multipliers to breakpoints.
az: <em>Breakpoint</em> modulu YAML fayllarında kəsilmə nöqtələrini və kəsilmə nöqtələri qruplarını müəyyən etməyə imkan verir. Modullar və mövzular kəsilmə nöqtələrini və kəsilmə nöqtələri qruplarını müəyyən etmək və kəsilmə nöqtələrinə ayırdetmə çarpanlarını təyin etmək üçün <em>Breakpoint</em> modulu tərəfindən təmin edilən API-dən istifadə edə bilər.

en: W3C standards for media queries
az: Media sorğuları üçün W3C standartları

en: What is a theme?
az: Mövzu nədir?

en: What is a base theme?
az: Əsas mövzu nədir?

en: What is a layout?
az: Layout nədir?

en: Changing site appearance overview
az: Saytın görünüşünün dəyişdirilməsi icmalı

en: The core Field UI module provides a user interface for managing fields and their display on entities.
az: Əsas Field UI modulu sahələrin idarə edilməsi və onların obyektlərdə göstərilməsi üçün istifadəçi interfeysi təmin edir.

en: The core Layout Builder module provides a more flexible user interface for configuring the display of entities.
az: Əsas Layout Builder modulu obyektlərin ekranını konfiqurasiya etmək üçün daha çevik istifadəçi interfeysi təmin edir.

en: What is site performance?
az: Saytın performansı nədir?

en: What is caching?
az: Keşləmə nədir?

en: What is file aggregation?
az: Faylların birləşdirilməsi nədir?

en: What can I do to improve my site's performance?
az: Saytımın performansını yaxşılaşdırmaq üçün nə edə bilərəm?

en: Internal Page Cache module
az: Daxili Səhifə Keşi modulu

en: Caches pages requested by users who are not logged in (anonymous users). Do not use if your site needs to send different output to different anonymous users.
az: Daxil olmayan istifadəçilər (anonim istifadəçilər) tərəfindən tələb olunan səhifələri keşləyir. Saytınızın müxtəlif anonim istifadəçilərə fərqli çıxışlar göndərməsi lazımdırsa, istifadə etməyin.

en: Internal Dynamic Page Cache module
az: Daxili Dinamik Səhifə Keşi modulu

en: Caches data for both authenticated and anonymous users, with non-cacheable data in the page converted to placeholders and calculated when the page is requested.
az: Həm təsdiqlənmiş, həm də anonim istifadəçilər üçün məlumatları keşləyir, səhifədəki keş edilə bilməyən məlumatlar yer tutuculara çevrilir və səhifə tələb edildikdə hesablanır.

en: Big Pipe module
az: Big Pipe modulu

en: Changes the way pages are sent to users, so that cacheable parts are sent out first with placeholders, and the uncacheable or personalized parts of the page are streamed afterwards. This allows the browser to render the bulk of the page quickly and fill in the details later.
az: Səhifələrin istifadəçilərə göndərilmə üsulunu dəyişir, beləliklə, keş edilə bilən hissələr əvvəlcə yer tutucularla göndərilir və səhifənin keş edilə bilməyən və ya fərdiləşdirilmiş hissələri daha sonra yayımlanır. Bu, brauzerə səhifənin böyük hissəsini tez göstərməyə və detalları sonra doldurmağa imkan verir.

en: Performance page settings
az: Performans səhifəsi parametrləri

en: Online documentation for the Internal Page Cache module
az: Daxili Səhifə Keşi modulu üçün onlayn sənədlər

en: Online documentation for the Internal Dynamic Page Cache module
az: Daxili Dinamik Səhifə Keşi modulu üçün onlayn sənədlər

en: Online documentation for the BigPipe module
az: BigPipe modulu üçün onlayn sənədlər

en: The form has become outdated. Press the back button, copy any unsaved work in the form, and then reload the page.
az: Forma köhnəlib. Geri düyməsini basın, formada saxlanmamış işi kopyalayın və sonra səhifəni yenidən yükləyin.

en: What is the search index?
az: Axtarış indeksi nədir?

en: What are search pages?
az: Axtarış səhifələri nədir?

en: What modules provide site search?
az: Hansı modullar sayt axtarışını təmin edir?

en: The core Search module provides the ability to configure search pages; search page types are provided by both core and contributed modules. The core modules that provide search page types are:
az: Əsas Axtarış modulu axtarış səhifələrini konfiqurasiya etmək imkanı verir; axtarış səhifəsi növləri həm əsas, həm də əlavə modullar tərəfindən təmin edilir. Axtarış səhifəsi növlərini təmin edən əsas modullar bunlardır:

en: The Node module, for searching content pages
az: Məzmun səhifələrini axtarmaq üçün Node modulu

en: The User module, for searching user profiles
az: İstifadəçi profillərini axtarmaq üçün İstifadəçi modulu

en: The Help module, for searching help topics
az: Yardım modulu, yardım mövzularını axtarmaq üçün

en: Document root for files
az: Fayllar üçün sənəd kökü

en: Document root for public files
az: İctimai fayllar üçün sənəd kökü

en: Document root for private files
az: Şəxsi fayllar üçün sənəd kökü

en: Enables the mobile menu toggle at all widths.
az: Bütün genişliklərdə mobil menyu keçidini aktivləşdirir.

en: Configuring a previously-placed block
az: Əvvəllər yerləşdirilmiş blokun konfiqurasiyası

en: Managing blocks
az: Blokların idarə edilməsi

en: Placing a block
az: Blokun yerləşdirilməsi

en: Managing height, width, and resolution breakpoints
az: Hündürlük, genişlik və ayırdetmə nöqtələrinin idarə edilməsi

en: Managing the fields of contact forms
az: Əlaqə formalarının sahələrini idarə etmək

en: Configuring personal contact forms
az: Şəxsi əlaqə formalarının konfiqurasiyası

en: Creating a new contact form
az: Yeni əlaqə formasının yaradılması

en: Managing contact forms
az: Əlaqə formalarının idarə edilməsi

en: Setting a default contact form
az: Defolt əlaqə formasının qurulması

en: Using contextual links
az: Kontekstli bağlantılardan istifadə

en: Changing the appearance of your site
az: Saytınızın görünüşünün dəyişdirilməsi

en: Managing content structure
az: Məzmun strukturunun idarə edilməsi

en: Running and configuring cron
az: Cronun işə salınması və konfiqurasiyası

en: Extending and modifying your site functionality
az: Saytınızın funksionallığının genişləndirilməsi və dəyişdirilməsi

en: Maintaining and troubleshooting your site
az: Saytınızın saxlanması və problemlərin aradan qaldırılması

en: Optimizing site performance
az: Sayt performansının optimallaşdırılması

en: Making your site secure
az: Saytınızı təhlükəsiz etmək

en: Accessibility of the administrative interface
az: İnzibati interfeysin əlçatanlığı

en: Using the administrative interface
az: İnzibati interfeysdən istifadə

en: Changing basic site settings
az: Əsas sayt parametrlərinin dəyişdirilməsi

en: Configuring error responses, including 403/404 pages
az: 403/404 səhifələr daxil olmaqla səhv cavablarının konfiqurasiyası

en: Enabling and disabling maintenance mode
az: Baxım rejiminin aktivləşdirilməsi və söndürülməsi

en: Creating a user account
az: İstifadəçi hesabı yaradılması

en: Adding a new role
az: Yeni rolun əlavə edilməsi

en: Modifying or deleting a user account
az: İstifadəçi hesabının dəyişdirilməsi və ya silinməsi

en: Module Link
az: Modul bağlantısı

en: Site branding background color
az: Sayt brendinin fon rəngi

en: <em>You haven’t created any frontpage content yet.</em>
az: <em>Hələ heç bir ön səhifə məzmunu yaratmamısınız.</em>

en: Drupal is an open source platform for building amazing digital experiences. It’s made, used, taught, documented, and marketed by the <a href="@drupal_community">Drupal community</a>. Our community is made up of people from around the world with a shared set of <a href="@drupal_values">values</a>, collaborating together in a respectful manner. As we like to say:
az: Drupal heyrətamiz rəqəmsal təcrübələr yaratmaq üçün açıq mənbə platformasıdır. O, <a href="@drupal_community">Drupal icması</a> tərəfindən hazırlanır, istifadə edilir, öyrədilir, sənədləşdirilir və satılır. İcmamız dünyanın hər yerindən ümumi <a href="@drupal_values">dəyərlərə</a> malik olan və hörmətli şəkildə əməkdaşlıq edən insanlardan ibarətdir. Demək istədiyimiz kimi:

en: Come for the code, stay for the community.
az: Kod üçün gəlin, cəmiyyət üçün qalın.

en: There are a few ways to get started with Drupal:
az: Drupal ilə işə başlamağın bir neçə yolu var:

en: <a href="@drupal_user_guide">User Guide:</a> Includes installing, administering, site building, and maintaining the content of a Drupal website.
az: <a href="@drupal_user_guide">İstifadəçi Bələdçisi:</a> Drupal vebsaytının quraşdırılması, idarə edilməsi, saytın qurulması və məzmununun saxlanması daxildir.

en: <a href="@create_content">Create Content:</a> Want to get right to work? Start adding content. <strong>Note:</strong> the information on this page will go away once you add content to your site. Read on and bookmark resources of interest.
az: <a href="@create_content">Məzmun Yaradın:</a> Doğrudan işə başlamaq istəyirsiniz? Məzmun əlavə etməyə başlayın. <strong>Qeyd:</strong> saytınıza məzmun əlavə etdikdən sonra bu səhifədəki məlumatlar silinəcək. Oxuyun və maraqlı mənbələri qeyd edin.

en: <a href="@drupal_extend">Extend Drupal:</a> Drupal’s core software can be extended and customized in remarkable ways. Install additional functionality and change the look of your site using addons contributed by our community.
az: <a href="@drupal_extend">Drupal-ı genişləndirin:</a> Drupal-ın əsas proqram təminatı diqqətəlayiq üsullarla genişləndirilə və fərdiləşdirilə bilər. İcmamızın töhfə verdiyi əlavələrdən istifadə edərək əlavə funksionallıq quraşdırın və saytınızın görünüşünü dəyişdirin.

en: Bookmark these links to our active Drupal community groups and support resources.
az: Bu bağlantıları aktiv Drupal icma qruplarımıza və dəstək resurslarımıza işarələyin.

en: <a href="@drupal_global_training_days">Global Training Days:</a> Helpful information for evaluating Drupal as a framework and as a career path. Taught in your local language.
az: <a href="@drupal_global_training_days">Qlobal Təlim Günləri:</a> Drupal-ı bir çərçivə və karyera yolu kimi qiymətləndirmək üçün faydalı məlumat. Yerli dilinizdə tədris olunur.

en: <a href="@drupal_events">Upcoming Events:</a> Learn and connect with others at conferences and events held around the world.
az: <a href="@drupal_events">Gələcək tədbirlər:</a> Dünyada keçirilən konfranslarda və tədbirlərdə öyrənin və başqaları ilə əlaqə saxlayın.

en: <a href="@drupal_community">Community Page:</a> List of key Drupal community groups with their own content.
az: <a href="@drupal_community">İcma Səhifəsi:</a> Öz məzmunu olan əsas Drupal icma qruplarının siyahısı.

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
az: <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">PHP tarix formatları üçün sənədlərə</a> baxın.

en: A user-defined date format. See the <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters">PHP manual</a> for available options.
az: İstifadəçi tərəfindən müəyyən edilmiş tarix formatı. Mövcud seçimlər üçün <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters">PHP təlimatına</a> baxın.

en: Manage translations for any entity that the user can edit
az: İstifadəçinin redaktə edə biləcəyi istənilən obyekt üçün tərcümələri idarə edin

en: The Filter module allows administrators to configure text formats. Text formats change how HTML tags and other text will be <em>processed and displayed</em> in the site. They are used to transform text, and also help to defend your website against potentially damaging input from malicious users. Visual text editors can be associated with text formats by using the <a href=":editor_help">Text Editor module</a>. For more information, see the <a href=":filter_do">online documentation for the Filter module</a>.
az: Filtr modulu administratorlara mətn formatlarını konfiqurasiya etməyə imkan verir. Mətn formatları HTML teqlərinin və digər mətnlərin saytda necə <em>emal ediləcəyini və göstəriləcəyini</em> dəyişdirir. Onlar mətni çevirmək üçün istifadə olunur və həmçinin veb saytınızı zərərli istifadəçilərin potensial zərərli daxiletmələrindən müdafiə etməyə kömək edir. Vizual mətn redaktorları <a href=":editor_help">Mətn Redaktoru modulundan</a> istifadə etməklə mətn formatları ilə əlaqələndirilə bilər. Ətraflı məlumat üçün <a href=":filter_do">Filtr modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: What types of Text fields are available?
az: Mətn sahələrinin hansı növləri mövcuddur?

en: What is a menu?
az: Menyu nədir?

en: A menu is a collection of <em>menu links</em> used to navigate a web site. Menus and menu links can be provided by modules or site administrators.
az: Menyu vebsaytda naviqasiya etmək üçün istifadə edilən <em>menyu keçidlərinin</em> toplusudur. Menyular və menyu keçidləri modullar və ya sayt administratorları tərəfindən təmin edilə bilər.

en: Managing menus overview
az: Menyuların idarə edilməsinə ümumi baxış

en: What is serialization?
az: Serializasiya nədir?

en: RESTful Web Services module
az: RESTful Veb Xidmətləri modulu

en: Serialization module
az: Serializasiya modulu

en: HTTP Basic Authentication module
az: HTTP Əsas Doğrulama modulu

en: Online documentation for the RESTful Web Services module
az: RESTful Veb Xidmətləri modulu üçün onlayn sənədlər

en: Online documentation for the JSON:API module
az: JSON:API modulu üçün onlayn sənədlər

en: Comparison of the RESTFul Web Services and JSON:API modules
az: RESTFul Veb Xidmətləri və JSON:API modullarının müqayisəsi

en: Connecting text editors to text formats
az: Mətn redaktorlarının mətn formatlarına qoşulması

en: What is a text editor?
az: Mətn redaktoru nədir?

en: Configure text formats on the site.
az: Saytda mətn formatlarını konfiqurasiya edin.

en: What text filters are available?
az: Hansı mətn filtrləri mövcuddur?

en: Some of the more commonly used text filters are:
az: Daha çox istifadə edilən mətn filtrlərindən bəziləri bunlardır:

en: Creating a menu
az: Menyu yaradılması

en: Create a new menu.
az: Yeni menyu yaradın.

en: Reordering and disabling menu links
az: Menyu keçidlərinin yenidən sıralanması və söndürülməsi

en: Creating a new view
az: Yeni görünüş yaradılması

en: Create a new view to list content or other items on your site.
az: Saytınızdakı məzmunu və ya digər elementləri siyahıya almaq üçün yeni görünüş yaradın.

en: Click <em>Add view</em>.
az: <em>Görünüş əlavə et</em> klikləyin.

en: In the <em>View name</em> field, enter a name for the view, which is how it will be listed in the administrative interface.
az: <em>Görünüş adı</em> sahəsinə görünüş üçün ad daxil edin, o administrativ interfeysdə necə siyahıya alınacaq.

en: In <em>View settings</em> &gt; <em>Show</em>, select the base data type to display in your view. This cannot be changed later.
az: <em>Parametrlərə baxın</em> &gt; <em>Göstər</em>, görünüşünüzdə göstərmək üçün əsas məlumat növünü seçin. Bu sonradan dəyişdirilə bilməz.

en: Optionally, select or enter filtering, sorting, and page/block display settings; these can be added or changed later.
az: İstəyə görə, filtrləmə, çeşidləmə və səhifə/blok ekran parametrlərini seçin və ya daxil edin; bunlar sonradan əlavə edilə və ya dəyişdirilə bilər.

en: Click <em>Save and edit</em>. Your view will be created; edit it following the steps in the related topics below.
az: <em>Saxla və redaktə et</em> klikləyin. Görünüşünüz yaradılacaq; aşağıdakı əlaqəli mövzulardakı addımlardan sonra onu redaktə edin.

en: This must be an internal path such as %add-node. You can also start typing the title of a piece of content to select it. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only. Enter %button to display keyboard-accessible link text only.
az: Bu, %add-node kimi daxili yol olmalıdır. Siz həmçinin onu seçmək üçün məzmun parçasının başlığını yazmağa başlaya bilərsiniz. Ön səhifəyə keçid üçün %front daxil edin. Yalnız link mətnini göstərmək üçün %nolink daxil edin. Yalnız klaviatura ilə əlçatan link mətnini göstərmək üçün %button daxil edin.

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only. Enter %button to display keyboard-accessible link text only.
az: Onu seçmək üçün məzmun parçasının başlığını yazmağa başlayın. Siz həmçinin %add-node kimi daxili yol və ya %url kimi xarici URL daxil edə bilərsiniz. Ön səhifəyə keçid üçün %front daxil edin. Yalnız link mətnini göstərmək üçün %nolink daxil edin. Yalnız klaviatura ilə əlçatan link mətnini göstərmək üçün %button daxil edin.

en: Menu link language code.
az: Menyu keçid dili kodu.

en: About searching
az: Axtarış haqqında

en: Administer menus and menu links
az: Menyuları və menyu bağlantılarını idarə edin

en: The menu is only visible if the menu link for the current page is at this level or below it. Use level 1 to always display this menu.
az: Menyu yalnız cari səhifənin menyu linki bu səviyyədə və ya onun altında olduqda görünür. Bu menyunu həmişə göstərmək üçün 1-ci səviyyədən istifadə edin.

en: Menu language.
az: Menyu dili.

en: Administer roles and permissions
az: Rolları və icazələri idarə edin

en: Normal menu link
az: Normal menyu bağlantısı

en: If creating a parent menu link, enter the title of the link.
az: Ana menyu bağlantısı yaradırsanız, linkin başlığını daxil edin.

en: If creating a parent menu link, enter the description of the link.
az: Ana menyu linki yaradırsınızsa, linkin təsvirini daxil edin.

en: Views cannot create normal menu links for paths with a % in them.
az: Baxışlar içərisində % olan yollar üçün normal menyu bağlantıları yarada bilməz.

en: Primary Branding Color
az: Əsas Marka Rəngi

en: A clean, accessible, and flexible Drupal front-end theme.
az: Təmiz, əlçatan və çevik Drupal cəbhə mövzusu.

en: Wide (1090)
az: Geniş (1090)

en: Olivero Medium
az: Olivero Orta

en: Drupal update settings
az: Drupal yeniləmə parametrləri

en: For security reasons, your upload has been rejected.
az: Təhlükəsizlik səbəbi ilə yükləməniz rədd edildi.

en: Exporting your complete site configuration
az: Tam sayt konfiqurasiyanız ixrac edilir

en: Click <em>Export</em> and save the archive file.
az: <em>İxrac</em> üzərinə klikləyin və arxiv faylını yadda saxlayın.

en: Managing and deploying configuration
az: Konfiqurasiyanın idarə edilməsi və yerləşdirilməsi

en: Providing storage for configuration
az: Konfiqurasiya üçün yaddaşın təmin edilməsi

en: Human name of the parent node type.
az: Ana qovşaq növünün insan adı.

en: Machine name of the parent node type.
az: Əsas node növünün maşın adı.

en: @title sub-navigation
az: @title alt naviqasiyası

en: If %identifier is a valid account, an email will be sent with instructions to reset your password.
az: Əgər %identifier etibarlı hesabdırsa, parolunuzu sıfırlamaq üçün təlimatlarla birlikdə e-poçt göndəriləcək.

en: @language translation was not added. To add a translation, you must modify the configuration.
az: @language tərcüməsi əlavə edilmədi. Tərcümə əlavə etmək üçün konfiqurasiyanı dəyişdirməlisiniz.

en: No page is specified
az: Heç bir səhifə göstərilməyib

en: You may include the following allowed HTML tags with these "Replacement patterns": <code>@tags</code>
az: Siz aşağıdakı icazə verilən HTML teqlərini bu "Əvəzetmə nümunələri" ilə əlavə edə bilərsiniz: <code>@tags</code>

en: There are no @entity_type_plural matching "%value".
az: "%value" ilə uyğun gələn @entity_type_plural yoxdur.

en: Many @entity_type_plural are called %value. Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)".
az: Bir çox @entity_type_plural %value adlanır. "@value (@id)" kimi mötərizədə id əlavə edərək istədiyinizi daxil edin.

en: Multiple @entity_type_plural match this reference; "%multiple". Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)".
az: Çoxlu @entity_type_plural bu istinadla uyğun gəlir; "%multiple". "@value (@id)" kimi mötərizədə id əlavə edərək istədiyinizi daxil edin.

en: The module '@module_name' is providing the database driver '@driver_name'.
az: '@module_name' modulu @driver_name' verilənlər bazası sürücüsünü təmin edir.

en: HTML tables can be created with table headers and caption/summary elements.
az: HTML cədvəlləri cədvəl başlıqları və başlıq/xülasə elementləri ilə yaradıla bilər.

en: Alt text is required by default on images added through CKEditor (note that this can be overridden).
az: CKEditor vasitəsilə əlavə edilən şəkillərdə defolt olaraq alternativ mətn tələb olunur (qeyd edək ki, bu, ləğv edilə bilər).

en: Semantic HTML5 figure/figcaption are available to add captions to images.
az: Şəkillərə başlıqlar əlavə etmək üçün semantik HTML5 fiqur/figcaption mövcuddur.

en: This log is not persistent
az: Bu jurnal davamlı deyil

en: The Database Logging module logs may be cleared by administrators and automated cron tasks, so they should not be used for <a href=":audit_trail_wiki">forensic logging</a>. For forensic purposes, use the Syslog module.
az: Database Logging modul jurnalları administratorlar və avtomatlaşdırılmış cron tapşırıqları tərəfindən silinə bilər, ona görə də onlar <a href=":audit_trail_wiki">məhkəmə qeydiyyatı</a> üçün istifadə edilməməlidir. Məhkəmə-tibbi məqsədlər üçün Syslog modulundan istifadə edin.

en: Your upload has been renamed to %filename.
az: Yükləmənizin adı %filename olaraq dəyişdirildi.

en: Separate extensions with a comma or space. Each extension can contain alphanumeric characters, '.', and '_', and should start and end with an alphanumeric character.
az: Genişlənmələri vergül və ya boşluqla ayırın. Hər bir artırma '.' və '_' hərf-rəqəm simvollarından ibarət ola bilər və hərf-rəqəm simvolu ilə başlamalı və bitməlidir.

en: The list of allowed extensions is not valid. Allowed characters are a-z, 0-9, '.', and '_'. The first and last characters cannot be '.' or '_', and these two characters cannot appear next to each other. Separate extensions with a comma or space.
az: İcazə verilən genişləndirmələrin siyahısı etibarlı deyil. İcazə verilən simvollar a-z, 0-9, '.' və '_'dır. İlk və sonuncu simvol '.' ola bilməz. və ya '_' və bu iki simvol bir-birinin yanında görünə bilməz. Genişlənmələri vergül və ya boşluqla ayırın.

en: Add %txt_extension to the list of allowed extensions to securely upload files with a %extension extension. The %txt_extension extension will then be added automatically.
az: %txt_extension fayllarını %extension ilə təhlükəsiz yükləmək üçün icazə verilən genişləndirmələr siyahısına əlavə edin. Daha sonra %txt_extension uzantısı avtomatik olaraq əlavə olunacaq.

en: Translating configuration
az: Konfiqurasiyanın tərcüməsi

en: If an upgrade has been performed on this site, you will be informed.
az: Bu saytda təkmilləşdirmə aparılıbsa, sizə məlumat veriləcək.

en: Add <a href=":modules">contributed modules</a> to extend your site's functionality.
az: Saytınızın funksionallığını genişləndirmək üçün <a href=":modules">töhfə verən modulları</a> əlavə edin.

en: Database driver provided by module
az: Modul tərəfindən təmin edilən verilənlər bazası sürücüsü

en: View user email addresses
az: İstifadəçi e-poçt ünvanlarına baxın

en: Users without this permission will not have access to email addresses on user pages or other places where they might be shown, such as Views and JSON:API responses.
az: Bu icazəsi olmayan istifadəçilər istifadəçi səhifələrindəki e-poçt ünvanlarına və ya Baxışlar və JSON:API cavabları kimi onların göstərilə biləcəyi digər yerlərə daxil ola bilməyəcəklər.

en: (<a href=":system-help">What are critical security announcements?</a>)
az: (<a href=":system-help">Kritik təhlükəsizlik elanları hansılardır?</a>)

en: Critical security announcements
az: Kritik təhlükəsizlik elanları

en: Security advisory settings
az: Təhlükəsizlik məsləhət parametrləri

en: Display critical security advisories
az: Kritik təhlükəsizlik tövsiyələrini göstərin

en: How often to check for security advisories, in hours
az: Təhlükəsizlik məsləhətlərini neçə saat yoxlamaq lazımdır

en: [user:display-name]
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
az: [user:display-name]
    
    Hesabınızı ləğv etmək üçün sorğu [site:name] ünvanında edilib.
    
    İndi [site:url-brief] saytında bu linkə klikləməklə və ya kopyalayaraq hesabınızı ləğv edə bilərsiniz. onu brauzerinizə yapışdıraraq:
    
    [user:cancel-url]
    
    QEYD: Hesabınızın ləğvi geri qaytarıla bilməz.
    
    Bu linkin müddəti bir günə başa çatır və istifadə olunmazsa heç nə baş verməyəcək. 
    
    -- [site:name] komandası

en: Hero (full width)
az: Qəhrəman (tam eni)

en: Configuring comments
az: Şərhlərin konfiqurasiyası

en: Who can configure comments?
az: Şərhləri kim konfiqurasiya edə bilər?

en: Creating a comment type
az: Şərh növünün yaradılması

en: Who can create a comment type?
az: Şərh tipini kim yarada bilər?

en: Click <em>Add comment type</em>.
az: <em>Şərh növü əlavə et</em> klikləyin.

en: Moderating comments
az: Şərhlərin moderasiyası

en: Decide which comments are shown on the website.
az: Veb saytında hansı şərhlərin göstərildiyinə qərar verin.

en: Who can moderate comments?
az: Şərhləri kim idarə edə bilər?

en: Online documentation for moderating comments
az: Şərhləri idarə etmək üçün onlayn sənədlər

en: Managing comments
az: Şərhlərin idarə edilməsi

en: What is a comment?
az: Şərh nədir?

en: What is a comment type?
az: Şərh növü nədir?

en: What is moderation?
az: Moderasiya nədir?

en: Posting comments
az: Şərhlərin yerləşdirilməsi

en: Configuring commenting
az: Şərhlərin konfiqurasiyası

en: What is quick editing?
az: Sürətli redaktə nədir?

en: Make your edits and submit the form.
az: Düzəlişlərinizi edin və formanı təqdim edin.

en: Who can configure a taxonomy vocabulary?
az: Taksonomiya lüğətini kim konfiqurasiya edə bilər?

en: Adding a bulk operations form to a view
az: Görünüşə toplu əməliyyatlar formasının əlavə edilməsi

en: Who can edit views?
az: Baxışları kim redaktə edə bilər?

en: The core Views UI module will need to be installed and you will need <em>@views_permissions</em> permission in order to edit a view.
az: Əsas Baxışlar UI modulu quraşdırılmalı və görünüşü redaktə etmək üçün sizə <em>@views_permissions</em> icazəsi lazımdır.

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>Structure</em> &gt; <em>@views</em>. A list of all views is shown.
az: <em>İdarə et</em> inzibati menyusunda <em>Struktur</em> &gt; <em>@baxışlar</em>. Bütün baxışların siyahısı göstərilir.

en: @bundle_type is not @bundles or @last
az: @bundle_type @bundles və ya @last deyil

en: @bundle_type is not @bundle
az: @bundle_type @bundle deyil

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label from the %region region?
az: @entity-type %label -i %region regionundan silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: This will remove the block placement. You will need to <a href=":url">place it again</a> in order to undo this action.
az: Bu blok yerləşdirməni aradan qaldıracaq. Bu əməliyyatı geri qaytarmaq üçün <a href=":url">onu yenidən yerləşdirməlisiniz</a>.

en: The @entity-type %label has been removed from the %region region.
az: @entity-type %label %region regionundan silindi.

en: Save and go to list
az: Yadda saxlayın və siyahıya keçin

en: The CKEditor 5 module provides a highly-accessible, highly-usable visual text editor and adds a toolbar to text fields. Users can use buttons to format content and to create semantically correct and valid HTML. The CKEditor module uses the framework provided by the <a href=":text_editor">Text Editor module</a>. It requires JavaScript to be enabled in the browser. For more information, see the <a href=":doc_url">online documentation for the CKEditor 5 module</a> and the <a href=":cke5_url">CKEditor 5 website</a>.
az: CKEditor 5 modulu yüksək əlçatan, çox istifadə edilə bilən vizual mətn redaktoru təmin edir və mətn sahələrinə alətlər paneli əlavə edir. İstifadəçilər məzmunu formatlaşdırmaq və semantik cəhətdən düzgün və etibarlı HTML yaratmaq üçün düymələrdən istifadə edə bilərlər. CKEditor modulu <a href=":text_editor">Mətn Redaktoru modulu</a> tərəfindən təmin edilmiş çərçivədən istifadə edir. Brauzerdə JavaScript-in aktivləşdirilməsi tələb olunur. Ətraflı məlumat üçün <a href=":doc_url">CKEditor 5 modulu üçün onlayn sənədlərə</a> və <a href=":cke5_url">CKEditor 5 vebsaytına</a> baxın.

en: Enabling CKEditor 5 for individual text formats
az: Fərdi mətn formatları üçün CKEditor 5-in işə salınması

en: Filtering HTML content
az: HTML məzmununun filtrlənməsi

en: Developing CKEditor 5 plugins in Drupal
az: Drupal-da CKEditor 5 plaginlərinin hazırlanması

en: CKEditor 5 toolbar configuration
az: CKEditor 5 alətlər panelinin konfiqurasiyası

en: Press the down arrow key to add to the toolbar.
az: Alətlər panelinə əlavə etmək üçün aşağı ox düyməsini basın.

en: Move this button in the toolbar by pressing the left or right arrow keys. Press the up arrow key to remove from the toolbar.
az: Sol və ya sağ ox düymələrini basaraq alətlər panelində bu düyməni hərəkət etdirin. Alətlər panelindən silmək üçün yuxarı ox düyməsini basın.

en: PostgreSQL pg_trgm extension
az: PostgreSQL pg_trgm əlavəsi

en: Database support for JSON
az: JSON üçün verilənlər bazası dəstəyi

en: Is required in Drupal 10.0.
az: Drupal 10.0-da tələb olunur.

en: View information on the @lifecycle status of the module @module
az: @modul modulunun @lifecycle statusu haqqında məlumata baxın

en: Help <span class="visually-hidden">for @module</span>
az: <span class="visually-hidden">@module</span> üçün kömək edin

en: Permissions <span class="visually-hidden">for @module</span>
az: <span class="visually-hidden">@module</span> üçün icazələr

en: Configure <span class="visually-hidden">@module</span>
az: <span class="visually-hidden">@modul</span>-u konfiqurasiya edin

en: Congratulations and welcome to the Drupal community.
az: Təbrik edirik və Drupal icmasına xoş gəlmisiniz.
