Drupal core (all releases) - en to hu translation catalogue (372 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Status
hu: Állapot

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Delete
hu: Törlés

en: Value
hu: Érték

en: Subject
hu: Tárgy

en: Send email
hu: Email küldése

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Email settings
hu: Email beállítások

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Scheme
hu: Séma

en: Number
hu: Szám

en: Message
hu: Üzenet

en: Password
hu: Jelszó

en: Block settings
hu: Blokk beállításai

en: Weight
hu: Súly

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Parent
hu: Szülő

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Artist
hu: Alkotó

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Region
hu: Régió

en: Text
hu: Szöveg

en: Theme
hu: Smink

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Component
hu: Összetevő

en: ID
hu: Azonosító

en: Mail
hu: Levél

en: User
hu: Felhasználó

en: Email
hu: E-mail

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Node
hu: Tartalom

en: Sent email to %recipient
hu: E-mail elküldve %recipient számára

en: The subject of the message.
hu: Az üzenet tárgya

en: Expanded
hu: Nyitott

en: Access denied
hu: A hozzáférés megtagadva

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Block
hu: Blokk

en: 1 hour | @count hours
hu[0]: 1 óra
hu[1]: @count óra

en: 1 day | @count days
hu[0]: 1 nap
hu[1]: @count nap

en: Logo
hu: Logó

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Site slogan
hu: Webhely jelmondata

en: Site
hu: Webhely

en: Host
hu: Kiszolgálónév

en: Filter
hu: Szűrő

en: Time zone
hu: Időzóna

en: Field name
hu: Mező neve

en: Field type
hu: Mező típusa

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Recipient
hu: Címzett

en: General
hu: Általános

en: Display title
hu: Cím megjelenítése

en: Color
hu: Szín

en: Ignore
hu: Mellőz

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: Rows
hu: Sorok

en: Cache
hu: Gyorsítótár

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Option
hu: Lehetőség

en: Integer
hu: Egész szám

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Condition
hu: Feltétel

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Undefined
hu: Meghatározatlan

en: Front page
hu: Címlap

en: Definition
hu: Magyarázat

en: Granularity
hu: Finomság

en: Negate
hu: Negálás

en: Reference
hu: Referencia

en: Session
hu: Munkamenet

en: Display label
hu: Címke megjelenítése

en: Redirect to URL
hu: Átirányítás egy webcímre

en: Processing
hu: Feldolgozás

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Enabled modules
hu: Engedélyezett modulok

en: Translatable
hu: Fordítható

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: Translation
hu: Fordítás

en: Float
hu: Lebegőpontos

en: Precision
hu: Pontosság

en: Decimal marker
hu: Decimális jelölő

en: Publish
hu: Közzététel

en: Unpublish
hu: Elrejtés

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Menu name
hu: Menünév

en: Mapping
hu: Leképzés

en: Pager
hu: Lapozó

en: 1 year | @count years
hu[0]: 1 év
hu[1]: @count év

en: 1 week | @count weeks
hu[0]: 1 hét
hu[1]: @count hét

en: 1 min | @count min
hu[0]: 1 perc
hu[1]: @count perc

en: 1 sec | @count sec
hu[0]: 1 másodperc
hu[1]: @count másodperc

en: Layout settings
hu: Elrendezés beállításai

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Locked
hu: Zárolt

en: types
hu: típusok

en: Case sensitive
hu: Kis és nagybetű érzékeny ellenőrzés

en: Setting
hu: Beállítások

en: Install profile
hu: Telepítési profil

en: Display a message to the user
hu: Üzenet megjelenítése a felhasználó számára

en: Sort direction
hu: Rendezés iránya

en: Route
hu: Útvonal

en: Sequence
hu: Szekvencia

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Use default
hu: Alapértelmezés használata

en: 1 month | @count months
hu[0]: 1 hónap
hu[1]: @count hónap

en: IP address
hu: IP-cím

en: Autocomplete matching
hu: Automatikus kiegészítés módja

en: Cached
hu: Gyorsítótárazott

en: Boolean
hu: Logikai

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Custom date format
hu: Egyéni dátum formátum

en: MIME type
hu: MIME típus

en: Administration pages
hu: Adminisztrációs oldalak

en: Initializing.
hu: Előkészítés.

en: An error has occurred.
hu: Hiba történt.

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
hu: Az időzített feladatok futtatásának kísérlete, miközben azok már futnak.

en: Cron run completed.
hu: Az időzítő futása befejeződött.

en: Tooltip
hu: Eszköztipp

en: Module dependencies
hu: Modulfüggőségek.

en: Requirements problem
hu: Gond az előfeltételekkel

en: Choose language
hu: Nyelv kiválasztása

en: Installing @drupal
hu: @drupal telepítése

en: The installation has encountered an error.
hu: A telepítő hibát észlelt.

en: Configure site
hu: Webhely beállítása

en: Choose profile
hu: Profil kiválasztása

en: Verify requirements
hu: Követelmények ellenőrzése

en: Set up database
hu: Adatbázis beállítása

en: Set up translations
hu: Fordítások letöltése

en: Install site
hu: Webhely telepítése

en: Finish translations
hu: Fordítás befejezése

en: User pictures in posts
hu: Felhasználó képe a tartalmai mellett

en: User pictures in comments
hu: Felhasználó képe a hozzászólásai mellett

en: Shortcut icon
hu: Webhely ikon

en: Shortcut icon settings
hu: Webhely ikon beállítások

en: Date and time
hu: Dátum és idő

en: Text format
hu: Szövegformátum

en: Optional features
hu: Választható lehetőségek

en: Field formatter
hu: Mező formázó

en: Unsigned
hu: Előjel nélküli

en: Show links
hu: Hivatkozások megjelenítése

en: Definitions
hu: Definíciók

en: Default values
hu: Alapértelmezés szerinti értékek

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: You are not allowed to access this page.
hu: Nincs jogosultság a lap megtekintéséhez.

en: Authorize file system changes
hu: A fájlrendszer változásainak engedélyezése

en: It appears you have reached this page in error.
hu: Úgy tűnik, hogy hibán keresztül lett ez az oldal elérhető.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
hu: <em>@drupal</em> rendszerhez tartozó <em>%settings_file</em> fájlban <em>%driver</em> adatbázis meghajtó lett beállítva, de a PHP telepítés ezt az adatbázis típus nem támogatja.

en: Congratulations, you installed @drupal!
hu: A <em>@drupal</em> telepítése sikerült, gratulálunk!

en: Settings file
hu: Beállításokat tartalmazó fájl

en: Completed @current of @total.
hu: @current / @total kész.

en: Required modules
hu: Szükséges modulok

en: Required modules not found.
hu: A szükséges modulok nem találhatóak.

en: Required field
hu: Kötelező mező

en: User verification status in comments
hu: A felhasználó ellenőrzöttségének állapota a hozzászólásoknál

en: Password settings
hu: Jelszó beállítások

en: Default settings file
hu: Alapértelmezés szerinti beállításokat tartalmazó fájl

en: The default settings file does not exist.
hu: Az alapértelmezés szerinti beállításokat tartalmazó fájl (settings.php) nem található.

en: Bytes
hu: Bájtok

en: Thousand marker
hu: Ezres elválasztó

en: Display prefix and suffix.
hu: Elő- és utótag megjelenítése.

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Next steps
hu: Következő lépések

en: String settings
hu: Karakterlánc beállítások

en: Use field label instead of the "On value" as label
hu: A mező címkéjének használata a bejelölt állapot értéke helyett

en: Logo settings
hu: Logó beállítások

en: Link label to the referenced entity
hu: Link címkéje a hivatkozott entitáshoz

en: Database settings
hu: Adatbázis beállítások

en: Logo path
hu: Logó útvonala

en: Third party settings
hu: Külső modulok beállításai

en: Sendmail transport options
hu: Sendmail küldési lehetőségek

en: Use the default shortcut icon supplied by the theme
hu: A smink által nyújtott ikon használata

en: Custom output for TRUE
hu: Egyéni kimenet IGAZ esetén

en: Custom output for FALSE
hu: Egyéni kimenet HAMIS esetén

en: File added
hu: Fájl hozzáadva

en: File removed
hu: Fájl eltávolítva

en: Translations directory
hu: A fordítások könyvtára

en: The translations directory does not exist.
hu: A fordítások könyvtára nem létezik.

en: The translations directory is not readable.
hu: A fordítások könyvtára nem olvasható.

en: The translations directory is not writable.
hu: A fordítások könyvtára nem írható.

en: The translations directory is writable.
hu: A fordítások könyvtára írható.

en: The translation server is offline.
hu: A fordítási kiszolgáló nem elérhető el.

en: The translation server is online.
hu: A fordítási kiszolgáló elérhető.

en: The %language translation is not available.
hu: Nincs elérhető %language nyelvű fordítás

en: The %language translation is available.
hu: %language nyelvű fordítás elérhető.

en: The %language translation could not be downloaded.
hu: %language nyelvű fordítás letöltése nem sikerült.

en: Type of item to reference
hu: Hivatkozható elem típusa

en: Reference method
hu: Hivatkozási mód

en: Updating configuration translations
hu: Beállításfordítások frissítése

en: Starting configuration update
hu: Beállítások frissítésének indítása

en: Error updating configuration translations
hu: Hiba a beállításfordítások frissítése közben

en: Create referenced entities if they don't already exist
hu: A hivatkozott entitások létrehozása, ha még nem léteznek

en: Entity display
hu: Entitás megjelenítése

en: Entity form display
hu: Entitás űrlap megjelenítése

en: Field formatters
hu: Mező formázók

en: Protocol version
hu: Protokoll verzió

en: The directory %translations_directory exists.
hu: A %translations_directory könyvtár létezik.

en: PHP date format
hu: PHP dátumforma

en: Route name
hu: Útvonal neve

en: Timestamp value
hu: Időbélyeg érték

en: Synchronizing configuration: @op @name.
hu: Beállítások szinkronizálása: @op @name.

en: Unexpected error during import with operation @op for @name: @message
hu: @name importálása közben váratlan hiba történt @op művelet során. Hibaüzenet: @message

en: Deleted and replaced configuration "@name"
hu: „@name” beállítás törölve és lecserélve

en: Update target "@name" is missing.
hu: Az átnevezendő „@name” hiányzik.

en: Size of URI field
hu: URI mező mérete

en: URI field
hu: URI mező

en: The configuration synchronization failed validation.
hu: A konfiguráció szinkronizációja érvényesítési hibába ütközött.

en: Configuration deletions
hu: Konfiguráció törlések

en: The listed configuration will be deleted.
hu: Az alább felsorolt konfigurációk lesznek törölve.

en: User's roles
hu: Felhasználó szerepkörei

en: Synchronizing configuration: @op @name in @collection.
hu: Beállítások szinkronizálása: @op @name a következőben: @collection.

en: Deleted and replaced configuration entity "@name"
hu: Törölt és lecserélt beállítási entitás "@name"

en: Action configuration
hu: Művelet beállítás

en: Route Name
hu: Útvonal neve

en: Route Params
hu: Útvonal paraméterei

en: Param
hu: Paraméter

en: Configuration dependencies
hu: Beállítási függőségek

en: Theme dependencies
hu: Smink függőségek

en: Extension settings
hu: Bővítmény beállítások

en: Redirect to URL configuration
hu: Átirányítás az URL beállításokhoz

en: Display a message to the user configuration
hu: Üzenet megjelenítése felhasználói konfigurációhoz

en: Entity view mode settings
hu: Entitás nézet módjának beállítása

en: The human-readable name of the view mode
hu: A nézetmód emberek számára olvasható neve

en: Target entity type
hu: Cél-entitástípus

en: Entity form mode settings
hu: Entitás űrlap módjának beállítása

en: View or form mode machine name
hu: Nézet vagy űrlap mód programok által használt neve

en: Field display setting
hu: Mező megjelenítésének beállítása

en: Text field display format settings
hu: Szövegmező megjelenítési formátumának beállításai

en: Sort settings
hu: Rendezés beállításai

en: Entity reference rendered entity display format settings
hu: Entitáshivatkozáskor a megjelenített entitás formátumának beállításai

en: Entity reference entity ID display format settings
hu: Entitáshivatkozáskor az azonosító megjelenítési formátumának beállításai

en: Entity reference label display format settings
hu: Entitáshivatkozáskor a címke megjelenítési formátumának beállításai

en: Entity reference autocomplete (Tags style) display format settings
hu: Automatikusan kiegészülő entitáshivatkozások (címkézés) megjelenítési formátumának beállításai

en: Entity reference autocomplete display format settings
hu: Automatikusan kiegészülő entitáshivatkozások megjelenítési formátumának beállításai

en: - Hidden - format settings
hu: – Rejtett – formátum beállításai

en: Integer settings
hu: Egész beállítások

en: Decimal settings
hu: Decimális beállítások

en: Float settings
hu: Lebegőpontos beállítások

en: Number decimal display format settings
hu: Tizedes szám megjelenítési formátumának beállításai

en: Number unformatted display format settings
hu: Formázatlan szám megjelenítési formátumának beállításai

en: Number default display format settings
hu: Alapértelmezett szám megjelenítési formátumának beállításai

en: Single on/off checkbox format settings
hu: Egyszerű be/ki jelölőnégyzet formátum beállításai

en: Context assignments
hu: Kontextus összerendelések

en: Display variant
hu: Kijelzőtípus

en: Requirements review
hu: Követelmények felülvizsgálata

en: Send email configuration
hu: Email küldés beállítása

en: Enter a valid email address or use a token email address such as %author.
hu: Egy érvényes e-mail címet kell megadni vagy használható e-mail cím vezérjel is, például %author.

en: Format type machine name
hu: Formátumtípus programok által használt neve

en: Label setting machine name
hu: Címke programok által használt neve

en: Boolean settings
hu: Logikai beállítások

en: On label
hu: „Be” címke

en: Off label
hu: „Ki” címke

en: Base field bundle override
hu: Alapmező kötegelt felülírása

en: Datetime timestamp display format settings
hu: Időbélyeg-alakú dátum és idő megjelenítési formátumának beállításai

en: Boolean checkbox display format settings
hu: Logikai jelölőnégyzet megjelenítési formátumának beállításai

en: Installed themes
hu: Telepített sminkek

en: The %file does not exist.
hu: %file nem létezik.

en: The %file exists.
hu: %file már létezik.

en: The %file is not readable.
hu: %file nem olvasható.

en: The %file is not writable.
hu: %file nem írható.

en: The @file is writable.
hu: @file írható.

en: The @file is owned by the web server.
hu: @file tulajdonosa a webszerver.

en: Negate the condition
hu: A feltétel negálása

en: Finalizing configuration synchronization.
hu: Beállítások szinkronizálásának véglegesítése.

en: Default value callback
hu: Visszahívás alapértelmezett értéke

en: URI as link display format settings
hu: Hivatkozásként működő URI megjelenítési formátumának beállításai

en: Timestamp ago display format settings
hu: Eltelt idő időbélyeg-alakú megjelenítési formátumának beállításai

en: Broken/Missing
hu: Sérült/Hiányzó

en: Configuration entity dependencies
hu: Beállítások entitásainak függőségek

en: Content entity dependencies
hu: Tartalom entitásainak függőségek

en: Enforced configuration dependencies
hu: Kényszerített beállítás függőségek

en: String (long) settings
hu: Karaktersorozat beállítások ehhez: hosszú

en: URI settings
hu: URI beállítások

en: Database storage size
hu: Adatbázis tároló mérete

en: Text with text format
hu: Szöveg szövegformátummal

en: Field widgets
hu: Mező felületi elemei

en: Field widget
hu: Mező felületi eleme

en: Widget type machine name
hu: Felületi elem programok által használt neve

en: Textarea display format settings
hu: Szövegdoboz megjelenítési formátumának beállításai

en: Email field display format settings
hu: E-mail mező megjelenítési formátumának beállításai

en: Link to the entity
hu: Hivatkozás az entitásra

en: Number integer display format settings
hu: Egész szám megjelenítési formátumának beállításai

en: Static menu link overrides
hu: Statikus menühivatkozás felülírások

en: Active menu trail
hu: Aktív menü nyomvonal

en: Configuration updates
hu: Konfigurációk frissítései

en: The listed configuration will be updated.
hu: Az alább felsorolt beállítások módosulnak.

en: Entity reference field storage settings
hu: Entitáshivatkozások mező-tárolási beállításai

en: Entity reference field settings
hu: Entitáshivatkozások mező-beállításai

en: Entity reference selection plugin settings
hu: Entitáshivatkozásokat kiválasztó bővítmény beállításai

en: Display in native language
hu: Megjelenítés anyanyelven

en: HTTP cookies
hu: HTTP sütik

en: HTTP headers
hu: HTTP fejlécek

en: Is super user
hu: Szuper felhasználó

en: Query arguments
hu: Lekérdezés paraméterei

en: Request format
hu: Kérés formátuma

en: Account's permissions
hu: Felhasználói fiók jogosultságai

en: Contains US ASCII characters only
hu: Csak US ASCII karaktereket tartalmaz

en: Checkout complete! Thank you for your purchase.
hu: Sikeres vásárlás! Köszönjük megrendelését.

en: Resolving missing content
hu: Hiányzó tartalom pótlása

en: Timestamp display format settings
hu: Időbélyeg megjelenítési formátumának beállításai

en: Future format
hu: Jövőidő formátuma

en: Past format
hu: Múltidő formátuma

en: @requirements_message (Currently using @item version @version)
hu: @requirements_message („@item” elem jelenleg @version)

en: Plural variants
hu: Többes számú alakok

en: Container cannot be saved to cache.
hu: A tárolót nem lehet gyorsítótárazni.

en: The installer requires that you create a translations directory as part of the installation process. Create the directory %translations_directory . More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.
hu: A telepítés előtt létre kell hozni a fordítások %translations_directory könyvtárát. A Drupal telepítéséről további tudnivaló az <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a> fájlban található.

en: The installer requires read permissions to %translations_directory at all times. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
hu: Biztosítani kell a telepítő számára, hogy mindig tudja olvasni a fordítások %translations_directory könyvtárát. A szükséges jogosultságok beállításáról további tudnivaló található az online kéziköny <a href=":handbook_url">tárhelyekkel kapcsolatos</a> fejezetében.

en: The installer requires write permissions to %translations_directory during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
hu: Biztosítani kell a telepítő számára, hogy a telepítés során mindvégig írni tudja a fordítások %translations_directory könyvtárát. A szükséges jogosultságok beállításáról további tudnivaló a <a href=":handbook_url">kézikönyben</a> található.

en: The installer requires to contact the translation server to download a translation file. Check your internet connection and verify that your website can reach the translation server at <a href=":server_url">@server_url</a>.
hu: A telepítőnek el kell érnie a fordításokat tároló kiszolgálót a fordítások letöltéséhez. Ezért ellenőrizni kell az internetkapcsolatot, valamint hogy a webhely kapcsolódni tud-e a fordítási kiszolgálóhoz ezen a címen: <a href=":server_url">@server_url</a>.

en: The %language translation file is not available at the translation server. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
hu: %language nyelv fordítási fájlja nem elérhető a központi kiszolgálón. <a href=":url">Másik nyelv választása</a> vagy továbblépés az alapértelmezett angol nyelven és a webhely lefordítása később.

en: The %language translation file could not be downloaded. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
hu: %language nyelv fordítási fájlját nem lehet letölteni. <a href=":url">Másik nyelv választása</a> vagy továbblépés az alapértelmezett angol nyelven és a webhely lefordítása később.

en: The @drupal installer requires that you create a %file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.
hu: @drupal telepítéséhez szükség van egy beállításokat tartalmazó fájlnak a létrehozására. %default_file fájlról %file néven egy másolatot kell készíteni. A Drupal telepítéséről részletes leírás (angol nyelven) az <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>-ben olvasható.

en: @drupal requires read permissions to %file at all times. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
hu: @drupal számára mindig biztosítani kell %file fájlok olvasási jogát. A szükséges jogosultságok beállításáról további tudnivaló található az online kéziköny <a href=":handbook_url">tárhelyekkel kapcsolatos</a> fejezetében.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
hu: @drupal számára biztosítani kell %file fájlok írási jogát a telepítés idejére. A szükséges jogosultságok beállításáról további tudnivaló található az online kéziköny <a href=":handbook_url">tárhelyekkel kapcsolatos</a> fejezetében.

en: The @drupal installer failed to create a %file file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
hu: @drupal telepítése során %file fájlokat nem sikerült létrehozni a szükséges tulajdonossal. A webkiszolgálóra közvetlenül bejelentkezve, a már létező %file fájl eltávolítását, majd az alapértelmezett %default_file fájl %file néven való lemásolását követően újra lehet próbálni a telepítés folytatását. A Drupal telepítéséről az <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a> szövegfájlban, valamint az online kéziköny <a href=":handbook_url">tárhelyekkel kapcsolatos</a> fejezetében található További tudnivaló.

en: Check the messages and <a href=":retry">retry</a>, or you may choose to <a href=":cont">continue anyway</a>.
hu: <a href=":retry">Újrapróbálkozás</a> az üzenetek áttekintését követően vagy <a href=":cont">továbblépés</a> mindenképp.

en: Check the messages and <a href=":url">try again</a>.
hu: Az üzenetek ellenőrzése után <a href=":url">újrapróbálható</a>.

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>/modules</em>. Missing modules: @modules
hu: @modules modulok szükségesek, de nem érhetőek el. Letöltés után a megfelelő alkönyvtárba (például <code>/modules</code>) kell helyezni őket.

en: Updating @module
hu: @module frissítése

en: Entity type mismatch on rename. @old_type not equal to @new_type for existing configuration @old_name and staged configuration @new_name.
hu: Átnevezéskor az entitástípusok nem egyeznek. A már létező @old_name típusa (@old_type) nem egyezik az átmenetileg várakozó („staging”) @new_name @new_type típusával.

en: Rename operation for simple configuration. Existing configuration @old_name and staged configuration @new_name.
hu: Átnevezési művelet az egyszerű konfiguráció érdekében. @old_name a létező, az átmenetileg várakozó („staging”) @new_name pedig az új beállítás.

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:account-name], [user:display-name] and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
hu: Az elküldendő üzenet. Olyan üzenetenként változó helykitöltőket is tartalmazhat mint például: [node:title], [user:account-name], [user:display-name] vagy [comment:body]. Egyes helykitöltők nem minden környezetben érhetők el.

en: The message to be displayed to the current user. You may include placeholders like [node:title], [user:account-name], [user:display-name] and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
hu: Az aktuális felhasználónak megjelenítendő üzenet. Olyan üzenetenként változó helykitöltőket is tartalmazhat mint például: [node:title], [user:account-name], [user:display-name] vagy [comment:body]. Egyes helykitöltők nem minden környezetben érhetők el.

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like /node/1234 or an external URL like @url.
hu: A webcím ahová a felhasználó át legyen irányítva. Ez lehet egy belső útvonal mint „/node/1234” vagy egy külső webcím mint például „@url”.

en: Importing configuration
hu: Konfiguráció importálása

en: Starting configuration import.
hu: Konfiguráció importálás indítása.

en: Configuration import has encountered an error.
hu: A konfiguráció importálása hibába ütközött.

en: Install configuration
hu: Telepítési konfiguráció

en: Session exists
hu: Munkamenet létezik

en: Default configuration hash
hu: Alapértelmezett konfigurációs hash

en: Size of email field
hu: Email mező mérete

en: Bundle assigned to the auto-created entities.
hu: Automatikusan létrehozott entitásokhoz tartozó mezőköteg.

en: Delete @entity_type
hu: @entity_type törlése

en: Parent path
hu: Szülő útvonal

en: %type: @message in %function (line %line of %file) @backtrace_string.
hu: %type: @message üzenet %function függvényben (%file %line. sorában) @backtrace_string.

en: Starting execution of @module_cron().
hu: @module_cron() végrehajtásának elkezdése.

en: Starting execution of @module_cron(), execution of @module_previous_cron() took @time.
hu: @module_cron() végrehajtásának elkezdése, @module_previous_cron() végrehajtása @time időt vett igénybe.

en: Execution of @module_previous_cron() took @time.
hu: @module_previous_cron() végrehajtása @time időt vett igénybe.

en: Is front page
hu: Címlap-e

en: Recipient email address
hu: Címzett e-mail címe

en: You may also use tokens: [node:author:mail], [comment:author:mail], etc. Separate recipients with a comma.
hu: Vezérjelek is használhatóak, például <code>[node:author:mail]</code> a tartalom szerzőjének, vagy pedig <code>[comment:author:mail]</code> a hozzászóló e-mail címének behelyettesítésére. Több cím elválasztásásra a vessző használható.

en: Language format settings
hu: Nyelv formátum beállítások

en: Include locked languages
hu: A nem módosítható nyelveket is beleértve

en: Entity reference selection handler settings
hu: Entitáshivatkozás kiválasztáskezelő beállításai

en: Default selection handler settings
hu: Alapértelmezett kiválasztáskezelő beállításai

en: Entity action
hu: Entitás művelet

en: Configuration validation
hu: Konfiguráció érvényesítés

en: You must have the pdo_sqlite PHP extension installed. See core/INSTALL.sqlite.txt for instructions.
hu: A <code>pdo_sqlite</code> PHP-kiterjesztés telepítése szükséges. Ehhez a core/INSTALL.sqlite.txt fájlban található további segítség.

en: Unable to automatically determine a port. Use the --port to hardcode an available port.
hu: A port automatikus meghatározása nem lehetséges. A <code>--port</code> kapcsolóval rögzíthető az elérhető port.

en: No installation found. Use the 'install' command.
hu: Nem található telepítés. Az „install” parancs használata szükséges.

en: Error while opening up a one time login URL
hu: Az egyszeri belépésre jogosító útvonal megnyitásakor hiba történt.

en: Optional label
hu: Tetszőleges címke

en: "@block" block
hu: „@block” blokk

en: Refresh interval in seconds
hu: Frissítési időköz másodpercekben

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
hu: Az automatikusan kiegészített javaslatok számának felső határa.

en: The @drupal installer requires that the %default-file file must not be deleted or modified from the original download.
hu: A @drupal telepítő megköveteli, hogy %default-file fájl ne legyen törölve vagy módosítva az eredeti letöltéshez képest.

en: Missing required data for configuration: %config
hu: Kötelező adat hiányzik %config konfigurációhoz

en: This block is broken or missing. You may be missing content or you might need to install the original module.
hu: A blokk hibás vagy nem elérhető. Lehetséges, hogy  hiányzik egy tartalom, vagy telepíteni kell az eredeti modult.

en: Domain name or IP address that represents the identity of the client when establishing the SMTP session (defaults to 127.0.0.1)
hu: SMTP-munkamenet létesítésekor a jelen webhely kilensét azonosító doménnév vagy IP-cím (alapértelmezett értéke „127.0.0.1”).

en: No batch with ID @batch exists.
hu: @batch azonosítóval nem létezik tömeges művelet.
