Drupal core (all releases) - en to mn translation catalogue (249 entries)

en: Home
mn: Эхлэл

en: Title
mn: Гарчиг

en: Body
mn: Үндсэн хэсэг

en: Pages
mn: Хуудаснууд

en: Save configuration
mn: Тохиргоог хадгалах

en: Status
mn: Төлөв

en: Prefix
mn: Угтвар

en: Approve
mn: Зөвшөөрөх

en: Delete
mn: Устгах

en: Operations
mn: Үйлдлүүд

en: Content
mn: Агуулга

en: Moderated content
mn: Хянасан мэдээллүүд

en: Value
mn: Утга

en: Username
mn: Хэрэглэгчийн нэр

en: Email address
mn: Электрон шуудангийн хаяг

en: Author
mn: Зохиогч

en: Closed
mn: Хаалттай

en: List
mn: Жагсаалт

en: Subject
mn: Гарчиг

en: disabled
mn: идэвхжээгүй

en: Confirm
mn: Баталгаажуулах

en: Cancel
mn: Цуцлах

en: Remove
mn: Устгах

en: Last comment
mn: Сүүлийн сэтгэгдэл

en: Description
mn: Тайлбар

en: Language
mn: Хэл

en: Disable
mn: Идэвхигүй байна.

en: Email settings
mn: Имэйл тохиргоо

en: Disabled
mn: Идэвхгүй

en: Enabled
mn: Боломжтой

en: Administration
mn: Удирдлага

en: Comments
mn: Сэтгэгдэлүүд

en: More
mn: Дэлгэрэнгүй

en: Action
mn: Үйлдэл

en: Yes
mn: Тийм

en: No
mn: Үгүй

en: Homepage
mn: Нүүр хуудас

en: Overview
mn: Ерөнхий агуулга

en: File
mn: Файл

en: Advanced options
mn: Дэлгэрэнгүй сонголтууд

en: Edit
mn: Засварлах

en: Date
mn: Огноо

en: Links
mn: Холбоосууд

en: Search
mn: Хайх

en: Reset
mn: Анхны хэвд оруулах

en: None
mn: Байхгүй

en: This action cannot be undone.
mn: Энэ үйлдэлийг буцаах боломжгүй

en: Number
mn: Дугаар

en: Message
mn: Зурвас

en: Password
mn: Нууц үг

en: Block settings
mn: Блок тохиргоонууд

en: - None -
mn: - Хоосон -

en: Weight
mn: Жин

en: The configuration options have been saved.
mn: Тохиргоо хадгалагдлаа.

en: Link
mn: Холбоос

en: Image
mn: Зураг

en: Help text
mn: Тусламж текст

en: Required
mn: Шаардлагатай

en: Parent
mn: Эх

en: none
mn: хоосон

en: Category
mn: Ангилал

en: Settings
mn: Тохиргоо

en: Name
mn: Нэр

en: Import
mn: Импорт хийх

en: Export
mn: Экспорт хийх

en: Field
mn: Талбар

en: Preview
mn: Урьдчилан харах

en: Save
mn: Хадгалах

en: False
mn: Худал

en: Default
mn: Анхны утга

en: Update
mn: Шинэчлэх

en: Sunday
mn: Ням

en: Monday
mn: Даваа

en: Tuesday
mn: Мягмар

en: Wednesday
mn: Лхагва

en: Thursday
mn: Пүрэв

en: Friday
mn: Баасан

en: Saturday
mn: Бямба

en: Time
mn: Цаг

en: Add
mn: Нэмэх

en: View
mn: Харах

en: Path
mn: Зам

en: Form ID
mn: ID загвар

en: Region
mn: Бүс

en: never
mn: хэзээ ч үгүй

en: Text
mn: Текст

en: Theme
mn: Загвар

en: Preview comment
mn: Сэтгэгдэл урьдчилан харах

en: Unknown
mn: Үл мэдэгдэх

en: n/a
mn: үл хамаарах

en: Upload
mn: Оруулах

en: Mail
mn: Шуудан

en: Database type
mn: Өгөгдлийн сангийн төрөл

en: User
mn: Хэрэглэгч

en: Continue
mn: Үргэжлүүлэх

en: Configure
mn: Тохируулах

en: Email
mn: Имэйл

en: Error
mn: Алдаа

en: Options
mn: Сонголтууд

en: Contact
mn: Холбоо барих

en: Created
mn: Үүссэн

en: Node
mn: Зангилаа

en: Sent email to %recipient
mn: %recipient руу и-мэйл илгээгдсэн

en: The subject of the message.
mn: Мэдээний агуулга.

en: Expanded
mn: Дэлгэгдсэн

en: Update options
mn: Шинэчлэх сонголтууд

en: Active
mn: Идэвхтэй

en: Access denied
mn: Хандалт боломжгүй

en: Year
mn: Жил

en: Date format
mn: Огнооны бүтэц

en: Page title
mn: Хуудсын гарчиг

en: Block
mn: Хавтан

en: 1 hour | @count hours
mn[0]: 1 цаг
mn[1]: @count цаг

en: 1 day | @count days
mn[0]: 1 өдөр
mn[1]: @count өдөр

en: Logo
mn: Лого

en: Site name
mn: Сайтын нэр

en: Selected
mn: Сонгогдсон

en: Your name
mn: Таны нэр

en: Visibility
mn: Харагдах байдал

en: Roles
mn: Үүргүүд

en: Comment
mn: Сэтгэгдэл

en: Comment ID
mn: Сэтгэгдэлийн дугаар

en: Hostname
mn: Хостийн нэр

en: Published
mn: Хэвлэгдсэн

en: Filter
mn: Шүүлтүүр

en: Log message
mn: Журналын зурвас

en: Field name
mn: Талбарын нэр

en: Field type
mn: Талбарын төрөл

en: Mode
mn: Горим

en: Authored by
mn: Зохиосон

en: Media
mn: Дуу дүрслэл

en: Plain text
mn: Энгийн текст

en: Month
mn: Сар

en: Israel
mn: Израйл

en: Iran
mn: Иран

en: New Zealand
mn: Шинэ Зеланд

en: Tonga
mn: Тонга

en: Brazil
mn: Бразил

en: Chile
mn: Чили

en: Day
mn: Өдөр

en: Color
mn: Өнгө

en: Add new comment
mn: Шинэ сэтгэгдэл нэмэх

en: String
mn: Тэмдэгт

en: Optional
mn: Өөрийн сонголтоор

en: IP Address
mn: Интернэт протоколын хаяг

en: France
mn: Франц улс

en: Latvia
mn: Латви

en: Mongolia
mn: Монгол улс

en: Nauru
mn: Науру

en: Database username
mn: Өгөгдлийн сангийн хэрэглэгчийн нэр

en: Database password
mn: Өгөгдлийн сангийн нууц үг

en: Database name
mn: Өгөгдлийн сангийн нэр

en: Authored on
mn: Зохиосон огноо

en: The update has been performed.
mn: Шинэчлэв.

en: Select all rows in this table
mn: Энэ хүснэгтийн бүх мөрийг сонгох

en: Deselect all rows in this table
mn: Энэ хүснэгтийн бүх мөрийг сонгохоо болих

en: Front page
mn: Толгой хуудас

en: Languages
mn: Хэлнүүд

en: Revert
mn: Буцаах

en: Choice
mn: Сонголт

en: Site information
mn: Сайтын мэдээлэл

en: The specified passwords do not match.
mn: Тодорхойлогдсон нууц үг тохироогүй.

en: Date created
mn: Үүсгэсэн огноо

en: Fiji
mn: Фижи

en: Not published
mn: Хэвлэгдээгүй

en: Published comments
mn: Нийтлэгдсэн сэтгэгдэлүүд

en: Comment settings
mn: Сэтгэгдэлийн тохиргоонууд

en: Processing
mn: Боловсруулж байна

en: Translatable
mn: Орчуулах боломжтой

en: Blocks
mn: Хавтангууд

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
mn: Таны сайтын хажуу болон бусад хэсгүүдэд ямар хавтангийн агуулга гарахыг тохируулна.

en: Save block
mn: Хавтанг хадгалах

en: Default time zone
mn: Үндсэн цагийн бүс

en: Add another item
mn: Өөр зүйл нэмэх

en: Precision
mn: Нарийвчлал

en: Publish
mn: Нийтлэх

en: Default comment setting
mn: Үндсэн сэтгэгдэлийн тохиргоо

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
mn: Энэ талбарын мэдээллийг нийтэд харуулахгүй болно.

en: 1 comment | @count comments
mn[0]: 1 сэтгэгдэл
mn[1]: @count сэтгэгдэлүүд

en: Language code
mn: Хэлний код

en: Menu name
mn: Цэсний нэр

en: No comments available.
mn: Сэтгэгдэлүүд байхгүй байна.

en: Account settings
mn: Бүртгэлийн тохиргоо

en: 1 year | @count years
mn[0]: 1 жил
mn[1]: @count жил

en: 1 week | @count weeks
mn[0]: 1 долоо хоног
mn[1]: @count долоо хоногууд

en: 1 min | @count min
mn[0]: 1 минут
mn[1]: @count минут

en: 1 sec | @count sec
mn[0]: 1 секунд
mn[1]: @count секунд

en: Send message
mn: Зурвас илгээх

en: Machine name
mn: Компьютерийн нэр

en: Locked
mn: Цоожлогдсон

en: Number of comments
mn: Сэтгэгдэлийн тоо

en: Install profile
mn: Хувийн тохиргоог суурилуулах

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
mn: Автомат-хариуны нэмэлт үйлчилгээ. Хэрвээ та хэрэглэгчид автомат хариуний мэйлийг явуулахыг хүсэхгүй бол үүнийг хоосон үлдээгээрэй.

en: Translate
mn: Орчуулах

en: Web services
mn: Вебны үйлчилгээнүүд

en: Password field is required.
mn: Нууц үгийн талбар шаардлагатай.

en: Confirm password
mn: Нууц үгээ батлаарай.

en: Save and continue
mn: Хадгалаад үргэлжлүүлэх

en: IP address
mn: IP хаяг

en: Default display mode
mn: Харуулах үндсэн хэлбэр

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
mn: Энэ сэтгэгдэлд өгсөн ямар ч хариулт алга болно. Энэ үйлдэл хийгдэхгүй байх боломжгүй.

en: Publish the selected comments
mn: Сонгосон сэтгэгдэлүүдийг нийтлэх

en: Unpublish the selected comments
mn: Сонгосон сэтгэгдэлүүд үл нийтлэх

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
mn: Сэтгэгдэл: шилжүүлсэн сэтгэгдэл зөвшөөрөгдөөгүй эсвэл сэтгэгдлийг хаасан %subject бичлэг рүү шилжүүлсэн.

en: Administration pages
mn: Удирдлагын хуудсууд

en: Initializing.
mn: Анхны утга олгож байна.

en: An error has occurred.
mn: Алдаа гарлаа.

en: 0 sec
mn: 0 сек

en: The title of the comment.
mn: Сэтгэгдэлийн гарчиг

en: Parent CID
mn: Эх CID

en: Last comment time
mn: Сүүлийн сэтгэгдэлийн хугацаа

en: Comment count
mn: Сэтгэгдлийн тоо

en: Language settings
mn: Хэлний тохируулга

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
mn: Кроныг хэдийнээ ажиллаж байх хугацаанд түүнийг  дахин ажиллуулах гэж оролдож байна.

en: Cron run completed.
mn: Крон ажиллуулалт гүйцэтгэгдсэн.

en: Requirements problem
mn: Шаардлага нөхцөлийн асуудал

en: Database configuration
mn: Өгөгдлийн сангийн тохиргоо

en: Select an installation profile
mn: Суурилуулалтын тохиргоог сонгох

en: Choose language
mn: Хэл сонгох

en: No profiles available
mn: Танилцуулга үзэх боломжгүй

en: Drupal already installed
mn: Друпал аль хэдийн суурилуулагдсан

en: Installing @drupal
mn: @drupal-ийг суурилуулж байна

en: The installation has encountered an error.
mn: Суурилуулалтанд алдаа гарсан байна.

en: Configure site
mn: Сайтыг тохируулах

en: Choose profile
mn: Танилцуулга сонгоно уу

en: Verify requirements
mn: Шаардлагыг шалгана уу

en: Set up database
mn: Өгөгдлийн санг зохион байгуулах

en: Set up translations
mn: Орчуулгуудыг зохион байгуулах

en: Install site
mn: Сайтыг суурилуулах

en: Finish translations
mn: Орчуулга дуусгах

en: Update notifications
mn: Шинэчлэх тухай мэдэгдэл

en: Check for updates automatically
mn: Шинэчлэлүүдийг автоматаар шалгах

en: 1 byte | @count bytes
mn[0]: 1 байт
mn[1]: @count байт

en: Delete the selected comments
mn: Сонгосон сэтгэгдэлүүдийг устгах

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
mn: Машинд уншигдах нэр нь зөвхөн жижиг үсэг, тоо болон доогуур зурааснаас бүтнэ.

en: User pictures in comments
mn: Сэтгэгдэл доторх хэрэглэгчийн зураг

en: Date and time
mn: Огноо цаг

en: Text format
mn: Бичвэрийн хэлбэр

en: %name must be a number.
mn: %name нь тоо байх ёстой.

en: Regional settings
mn: Нутгийн тохиргоо

en: Edit URL
mn: URL (вэб хаяг)-ийг засах

en: You are not allowed to access this page.
mn: Танд энэ хуудсанд хандах эрх байхгүй байна.

en: Authorize file system changes
mn: Файлын системийн өөрчлөлтүүдийг зөвшөөрөх

en: It appears you have reached this page in error.
mn: Таны хандсан энэхүү хуудсанд алдаа гарсан байна.

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
mn: Үргэлжлэх чадваргүй боллоо, хэрэглэх боломжтой файл шилжүүлэх арга олдсонгүй

en: Operating in maintenance mode.
mn: Засварын горимоор ажиллаж байна.

en: Administer blocks
mn: Хавтангуудыг удирдах

en: Contact @username
mn: @username-тай холбоо барих

en: Next steps
mn: Дараагийн алхамууд
