Drupal core (all releases) - en to ms translation catalogue (290 entries)

en: Home
ms: Laman depan

en: Title
ms: Tajuk

en: Body
ms: Kandungan

en: Save configuration
ms: Simpan konfigurasi

en: Prefix
ms: Tatatanda awalan

en: Suffix
ms: Akhiran

en: Delete
ms: Padam

en: Operations
ms: Operasi-operasi

en: Content
ms: Kandungan

en: Value
ms: Nilai

en: Username
ms: Nama pengguna

en: Email address
ms: Alamat e-mel

en: Subject
ms: Subjek

en: disabled
ms: dinyahbolehkan

en: Confirm
ms: Sahkan

en: Cancel
ms: Batal

en: Remove
ms: Buang

en: Description
ms: Huraian

en: Language
ms: Bahasa

en: Enable
ms: Bolehkan

en: Disable
ms: Dinyahbolehkan

en: Disabled
ms: Dinyahbolehkan

en: Enabled
ms: Dibolehkan

en: More
ms: Lagi

en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

en: Advanced options
ms: Opsyen terkehadapan

en: Edit
ms: Sunting

en: Date
ms: Tarikh

en: Reset
ms: Set semula

en: None
ms: Tiada

en: This action cannot be undone.
ms: Tindakan ini tidak boleh dibuat asal.

en: Number
ms: Nombor

en: Message
ms: Mesej

en: Password
ms: Kata laluan

en: - None -
ms: - Tiada -

en: Weight
ms: Pemberat

en: The configuration options have been saved.
ms: Opsyen-opsyen konfigurasi telah disimpan.

en: Link
ms: Pautan

en: Help text
ms: Teks bantuan

en: Required
ms: Diperlukan

en: Parent
ms: Induk

en: Settings
ms: Pengesetan

en: Save
ms: Simpan

en: True
ms: Benar

en: Default
ms: Lalai

en: Sunday
ms: Ahad

en: Monday
ms: Isnin

en: Tuesday
ms: Selasa

en: Wednesday
ms: Rabu

en: Thursday
ms: Khamis

en: Friday
ms: Jumaat

en: Saturday
ms: Sabtu

en: Time
ms: Masa

en: View
ms: Pandangan

en: Path
ms: Laluan

en: Region
ms: Kawasan

en: Advanced settings
ms: Pengesetan terkehadapan

en: never
ms: tidak pernah

en: Text
ms: Teks

en: Theme
ms: Tema

en: Timestamp
ms: Cap waktu

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Mail
ms: Mel

en: Database type
ms: Jenis pangkalan data

en: User
ms: Pengguna

en: Continue
ms: Teruskan

en: Email
ms: E-mel

en: Error
ms: Ralat

en: Options
ms: Opsyen

en: Created
ms: Diciptakan

en: Node
ms: Nod

en: Sent email to %recipient
ms: Hantar e-mel kepada %recipient

en: The subject of the message.
ms: Subjek mesej tersebut.

en: Expanded
ms: Terkembang

en: Access denied
ms: Akses dinafikan

en: Year
ms: Tahun

en: Date format
ms: Format tarikh

en: Page title
ms: Tajuk halaman

en: Block
ms: Blok

en: 1 hour | @count hours
ms[0]: 1 jam
ms[1]: @count jam

en: 1 day | @count days
ms[0]: 1 hari
ms[1]: @count hari

en: Site name
ms: Nama laman web

en: Site slogan
ms: Slogan laman

en: Off
ms: Tutup

en: Host
ms: Hos

en: Custom
ms: Tersuai

en: Revision ID
ms: ID penyemakan semula

en: Published
ms: Diterbitkan

en: Filter
ms: Tapis

en: Time zone
ms: Zon waktu

en: Field name
ms: Nama medan

en: Field type
ms: Jenis medan

en: Contains
ms: Mengandungi

en: Warning
ms: Amaran

en: active
ms: aktif

en: N/A
ms: Tidak berkenaan

en: Maximum
ms: Maksima

en: Scale
ms: Skala

en: Plain text
ms: Teks biasa

en: Month
ms: Bulan

en: Recipient
ms: Penerima

en: General
ms: Umum

en: Day
ms: Hari

en: Other
ms: Lain-lain

en: Color
ms: Warna

en: String
ms: Rentetan

en: Maximum length
ms: Kepanjangan maksimum

en: Rows
ms: Barisan-barisan

en: Sort by
ms: Susun mengikuti

en: Database username
ms: Nama pengguna pangkalan data

en: Database password
ms: Kata laluan pangkalan data

en: Database name
ms: Nama pangkalan data

en: Size of textfield
ms: Saiz medan teks

en: Hidden
ms: Terselindung

en: No items selected.
ms: Tiada item dipilih.

en: Front page
ms: Laman utama

en: Create new revision
ms: Mencipta semakan baru

en: Hour
ms: Jam

en: Select list
ms: Pilihkan senarai

en: Revert
ms: Kembali ke keadaan asal

en: Site information
ms: Maklumat laman

en: Revision
ms: Semakan

en: The specified passwords do not match.
ms: Kata-kata laluan yang dinyatakan tidak berpadanan.

en: Session
ms: Sesi

en: Unformatted
ms: Tidak berformat

en: Redirect to URL
ms: Melencongkan kepada URL

en: Revision of %title from %date
ms: Semakan %title dari %date

en: Processing
ms: Sedang diproses

en: Default value
ms: Nilai lalai

en: Block description
ms: Keterangan blok

en: Default time zone
ms: Zon waktu lalai

en: Add another item
ms: Tambah item lain

en: Decimal
ms: Perpuluhan

en: Float
ms: Apung

en: Precision
ms: Ketepatan

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
ms: Jumlah digit disimpan dalam pangkalan data, termasuk di sebelah kanan perpuluhan.

en: The number of digits to the right of the decimal.
ms: Bilangan angka di sebelah kanan perpuluhan.

en: Decimal marker
ms: Penanda perpuluhan

en: Check boxes/radio buttons
ms: Kotak semak / butang radio

en: Single on/off checkbox
ms: Kotak semak on/off tunggal

en: Text area (multiple rows)
ms: Kawasan teks (berbilang barisan)

en: Debug
ms: Nyahpijat

en: Publish
ms: Terbit

en: Unpublish
ms: Nyahterbit

en: Show descriptions
ms: Papar huraian

en: Language code
ms: Kod bahasa

en: Menu name
ms: Nama menu

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ms: Pastikah anda ingin mengkembalikan semakan pada %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ms: Pastikah anda ingin memadamkan semakan pada %revision-date?

en: Space
ms: Ruang

en: @type: deleted %title revision %revision.
ms: @type: telah dipadamkan %title semakan %revision.

en: - None selected -
ms: - Tiada terpilih -

en: 1 year | @count years
ms[0]: 1 tahun
ms[1]: @count tahun

en: 1 week | @count weeks
ms[0]: 1 minggu
ms[1]: @count minggu

en: 1 min | @count min
ms[0]: 1 minit
ms[1]: @count minit

en: 1 sec | @count sec
ms[0]: 1 saat
ms[1]: @count saat

en: Machine name
ms: Nama mesin

en: Locked
ms: Terkunci

en: Expand layout to include descriptions.
ms: Kembangkan tataletak untuk merangkumi keterangan.

en: Hide descriptions
ms: Sembunyikan huraian

en: Compress layout by hiding descriptions.
ms: Mampatkan tataletak dengan menyembunyikan keterangan.

en: Install profile
ms: Pasang profil

en: Display a message to the user
ms: Pamerkan satu mesej kepada pengguna

en: - Select -
ms: - Pilih -

en: Translate
ms: Terjemahkan

en: Error message
ms: Mesaj ralat

en: 1 month | @count months
ms[0]: 1 bulan
ms[1]: @count bulan

en: done
ms: selesai

en: Password field is required.
ms: Medan kata laluan diperlukan.

en: Confirm password
ms: Pastikan kata laluan

en: Warning message
ms: Mesej amaran

en: No link
ms: Tiada pautan

en: Save and continue
ms: Simpan dan teruskan

en: IP address
ms: Alamat IP

en: Decimal point
ms: Titik perpuluhan

en: Revision information
ms: Maklumat semakan

en: Comma
ms: Koma

en: MIME type
ms: Jenis MIME

en: Administration pages
ms: Halaman pentadbiran

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
ms: %name: medan ini tidak boleh mengambil lebih daripada nilai @count.

en: Vertical Tabs
ms: Tab Menegak

en: Initializing.
ms: Memulakan.

en: An error has occurred.
ms: Ralat telah berlaku.

en: 0 sec
ms: 0 saat

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
ms: Cubaan untuk menjalankan semula cron apabila ia sedang berjalan.

en: Cron run completed.
ms: Larian cron telah disempurnakan.

en: The maximum length of the field in characters.
ms: Kepanjangan maksimum medan mengikut askara.

en: Machine-readable name
ms: Nama yang boleh dibaca oleh mesin.

en: Requirements problem
ms: Masalah keperluan syarat

en: Database configuration
ms: Konfigurasi pangkalan data

en: Select an installation profile
ms: Pilih profil pemasangan

en: Choose language
ms: Pilih bahasa

en: No profiles available
ms: Tiada profil tersedia ada

en: Drupal already installed
ms: Drupal telah dipasang

en: Installing @drupal
ms: Sedang memasang @drupal

en: The installation has encountered an error.
ms: Pemasangan telah menemui ralat.

en: Configure site
ms: Konfigurasikan laman

en: Choose profile
ms: Pilih profil

en: Verify requirements
ms: Sahkan syarat keperluan

en: Set up database
ms: Sediakan pangkalan data

en: Set up translations
ms: Sediakan terjemahan

en: Install site
ms: Pasang laman web

en: Finish translations
ms: Selesaikan penterjemahan

en: Update notifications
ms: Kemas kini notifikasi

en: Check for updates automatically
ms: Semak pngemaskinian secara automatik.

en: 1 byte | @count bytes
ms[0]: 1 bait
ms[1]: @count bait

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ms: Nama boleh dibaca mesin mesti hanya mengandungi huruf kecil, nombor dan garis bawah.

en: Copy of the revision from %date.
ms: Salin semakan dari %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
ms: Semakan daripada %revision-date bagi @type %title telah dihapuskan.

en: @type: reverted %title revision %revision.
ms: @type: dikembalikan %title ke semakan %revision.

en: The alias %alias is already in use in this language.
ms: Alias %alias telah digunakan dalam bahasa ini.

en: User pictures in posts
ms: Gambar pengguna dalam terbitan

en: User pictures in comments
ms: Gambar pengguna-pengguna dalam komen-komen

en: Shortcut icon
ms: Ikon pintas

en: Shortcut icon settings
ms: Pengesetan ikon pintas

en: Date and time
ms: Tarikh dan masa

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
ms: Satu ralat tak boleh pulih berlaku. Fail yang dimuat naik mungkin melebihi saiz fail maksimum (@size) yang disokong pelayan ini.

en: Text format
ms: Format teks

en: %name must be a number.
ms: %name mesti dalam bentuk nombor.

en: Regional settings
ms: Pengesetan wilayah

en: Private files
ms: Fail-fail peribadi

en: You are not allowed to access this page.
ms: Anda tidak dibenarkan untuk mengakses halaman ini.

en: Authorize file system changes
ms: Membenarkan perubahan fail sistem

en: It appears you have reached this page in error.
ms: Tampaknya anda telah mencapai halaman ini secara ralat.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
ms: Dalam fail %settings_file, anda telah mengkonfigurasi @drupal untuk menggunakan satu pelayan %driver; walau bagaimanapun, pemasangan PHP anda kini tidak menyokong pangkalan data jenis ini.

en: Congratulations, you installed @drupal!
ms: Tahniah, anda telah memasang @drupal!

en: Settings file
ms: Fail seting

en: Site maintenance account
ms: Akaun penyelenggaraan laman web

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
ms: Tidak dapat dilanjutkan, tidak ada kaedah yang sedia ada untuk pemindahan fail

en: To continue, provide your server connection details
ms: Untuk teruskan, sediakan butiran sambungan pelayan terperinci anda

en: Connection method
ms: Cara sambungan

en: Enter connection settings
ms: Masukkan seting sambungan

en: @backend connection settings
ms: Seting sambungan @backend

en: Change connection type
ms: Tukar jenis sambungan

en: Site under maintenance
ms: Laman dalam penyenggaraan

en: Completed @current of @total.
ms: Menyempurnakan @current daripada @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
ms: Gagal untuk menjalankan semua kerja-kerja berkait dengan pelayan pangkalan data. Kerja %task tidak dijumpai.

en: Required modules
ms: Modul-modul yang diperlukan

en: Required modules not found.
ms: Modul-modul yang diperlukan tidak dijumpai.

en: %module module uninstalled.
ms: Modul %module telah dibuang pemasangannya.

en: Operating in maintenance mode.
ms: Beroperasi dalam mod penyelenggaraan.

en: Status message
ms: Mesej status

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ms: Nilai minimum yang patut di dibenarkan dalam medan ini. Biarkan kosong untuk tiada minimum.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
ms: Nilai maksimum yang patut di dibenarkan dalam medan ini. Biarkan kosong untuk tiada maksimum.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
ms: Takrifkan satu rentetan yang diletak tatatanda awalan pada nilai, seperti '$ ' atau '&euro; '. Biarkan kosong untuk tiada. Asingkan nilai mufrad dan nilai jamak dengan menggunakan pipe ('pound|pounds').

en: Long text
ms: Teks panjang

en: Required field
ms: Medan diperlukan

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
ms: Urutan kaedah-kaedah pengesanan bahasa untuk kandungan. Jika satu versi kandungan tersedia ada dalam bahasa yang dapat dikesan, versi tersebut akan dipamerkan.

[ctx: Long month name]
en: January
ms: Januari

[ctx: Long month name]
en: February
ms: Februari

[ctx: Long month name]
en: May
ms: Mei

[ctx: Long month name]
en: June
ms: Jun

[ctx: Long month name]
en: July
ms: Julai

[ctx: Long month name]
en: August
ms: Ogos

[ctx: Long month name]
en: October
ms: Oktober

[ctx: Long month name]
en: December
ms: Disember

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
ms: Pautan-pautan menu yang tidak dibolehkan tidak akan tersenarai dalam menu.

en: Show as expanded
ms: Tunjukkan sebagai terkembang

en: Parent link
ms: Pautan induk

en: Revision log message
ms: Mesej penyemakan semula pengelogan

en: User verification status in comments
ms: Status penentusahan pengguna dalam komen

en: Public files
ms: Fail-fail awam

en: Public local files served by the webserver.
ms: Fail awam setempat yang diselia oleh pelayan web.

en: Private local files served by Drupal.
ms: Fail peribadi setempat yang diselia oleh Drupal.

en: Temporary files
ms: Fail-fail sementara

en: Temporary local files for upload and previews.
ms: Fail-fail sementara setempat untuk dimuat naik dan dipratonton.

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
ms: Kata laluan anda tidak disimpan dalam pangkalan data dan hanya digunakan untuk menubuh satu sambungan.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
ms: Sambungan akan diciptakan antara pelayan web anda dan mesin yang mengehos fail-fail pelayan web. Dalam kebanyakan majoriti kes, ini merujuk kepada mesin yang sama, dan "localhost" adalah betul.

en: %module module installed.
ms: Modul %module telah dipasangkan.

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
ms: Tatatanda awalan jadual pangkalan data yang anda telah masukkan, %prefix, adalah tidak sah. Tatatanda awalan jadual hanya boleh mengandungi aksara abjad angka, tanda noktah, atau garis bawah.

en: Default settings file
ms: Fail pengesetan lalai

en: The default settings file does not exist.
ms: Fail pengesetan lalai tidak wujud.

en: %name: the value may be no less than %min.
ms: %name: nilai tidak boleh kurang daripada %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
ms: %name: nilai tidak boleh lebih daripada %max.

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
ms: Takrifkan satu rentetan yang patut menerima akhiran pada nilai, seperti ' m', ' kb/s'. Biarkan kosong untuk tiada. Asingkan nilai mufrad dan nilai jamak dengan menggunakan pipe ('pound|pounds').

en: Thousand marker
ms: Penanda ribuan

en: Display prefix and suffix.
ms: Pamerkan tatatanda awalan dan akhiran.

en: Display with prefix and suffix.
ms: Pamerkan dengan tatatanda awalan dan akhiran.

en: - Select a value -
ms: - Pilih satu nilai -

en: Update @title
ms: Pengemaskinian @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ms: Nama unik yang boleh dibaca oleh mesin. Hanya boleh mengandungi huruf kecil, angka, dan garis bawah.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
ms: Nama yang boleh dibaca oleh mesin mesti mengandungi aksara unik.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
ms: Nama yang boleh dibaca oleh mesin mesti mengandungi hanya huruf kecil, nombor, dan tanda sempang.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
ms: Nama yang boleh dibaca oleh mesin sudah digunakan. Ia mestilah unik.

en: Weight for @title
ms: Pemberat untuk @title

en: Weight for row @number
ms: Pemberat untuk baris @number

en: Next steps
ms: Langkah selanjutnya

en: @driver_name settings
ms: pengesetan @driver_name

en: Use field label instead of the "On value" as label
ms: Gunakan medan label berbanding "Nilai input" sebagai label
